do a od

stáhněte se s tiskem

• Snadná konstrukce, altán

• malý podnik

• pavilon, stan pro malý obchod

• stan pro malý obchod; rekreačních plavidel v Turecku

• Novinový stan, jehož jméno přišlo z východu do ruštiny, kde doslova znamenalo "altán pro relaxaci v pohodě"

• stan pro prodejní tisk

• místo obchodu s tištěným slovem

• malá potěšující turecká loď

• stánku s novinami

• obchod s novinami

• Stiskněte stan

• stánku prodávajícího noviny

• prodejní časopisy

• mikro supermarket ve formě stánku

• stan s vitrínou a oknem

• stánku, kde se prodávají noviny

• stánek s novinami a cigaretami

• jiný název stánku

• Stiskněte stan

• Noviny nebo tabák

• Komerční chovatelská stanice s jedním sedadlem

• "dům" prodejce tisku

• malá zásuvka

• místo pro malý maloobchod

• Pavilion s tabákem

• "Teremok" s novinami

• malá zásuvka

• pavilon pro malý obchod

• Stan pro malý obchod

• Výletní loď v Turecku

• "dům" tiskového prodejce

• "Teremok" s novinami

• novinový stan, jehož jméno přišlo z ruštiny z východu, kde doslova znamenalo "altán pro relaxaci v pohodě"

• m. Turečtina. altán, pavilon v turecké chuti

Stiskněte Lair, 5 písmen, skenovací slovo

Word of 5 písmen, z nichž první písmeno - "K", druhý dopis - "I", třetí písmeno - "O", čtvrté písmeno - "C", páté písmeno - "K", slovo s písmenem "K", poslední „K ". Pokud neznáte slovo z křížovky nebo skenovacího slova, naše stránky vám pomohou najít nejsložitější a nejznámější slova.

Hádat hádanku:

Meloun se narodil - v kuličce se otočil, zelené a hladké, uvnitř, šarlatové a sladké. Zobrazit odpověď >>

Na veverku mírně připomíná - zpátky v proužcích, malé, prigozh. Šatna je plná, jako hrudník - vydělávají malé dítě. Zobrazit odpověď >>

Další významy tohoto slova:

Náhodná skládačka:

Červená botka v zemi se hoří.

Náhodná anekdota:

Ivan-Tsarevich jezdil na šedém vlci tři dny a tři noci.
Jaro.

Skenování, křížovky, Sudoku, klíčová slova online

Vaše firma: jak otevřít novinový stánk

V malém podnikatelském prostředí existuje mnoho směrů, které jsou k dispozici podnikatelům i s velmi skromným počátečním kapitálem. To zahrnuje otevření vlastního novinového kiosku. Oni odkazují na takové obchody, které jsou snadno umístěny, které mají vždy svůj vlastní spotřebitel, zboží, které je vždy poptávka. Tento druh podniku proto stojí za zvážení, pokud existuje touha začít podnikat s něčím malým. Ihned je třeba poznamenat, že jeden novinový stánek nepřinese velký zisk, obvykle podnikatelé budou snažit stále rozšiřuje svou síť, otevření v roce kromě stáncích jakoukoli jinou instituci (např tabák kiosky pavilony), ale to, aby se pokusili své síly a schopnosti na jednom kiosky jsou k dispozici.

Samozřejmě, že soutěž v tomto podniku je velmi velká, v prakticky každém městě jsou kiosky prodávající tisk. Je však třeba poznamenat, že noviny, stejně jako stejné tabákové pavilony nebo obchody s potravinami, by měly být všude, takže pokud v oblasti práce nejsou konkurenti, můžete začít jednat. Na trzích a místech, kde se lidé shromažďují, existuje několik takových prodejen, takže nejprve musíte zvážit všechny možnosti najednou. Také novinový stánek může pracovat v jiném formátu, může to být jednoduchý kout, které prodávají pouze přímo do novin produkoval denně a poměrně velkém obchodě, kde najdete celou řadu publikací, například luxusní časopisy a dokonce i knihy, manuály, učebnice. Jedná se dokonce o trochu jiný druh podnikání, ale často jsou kombinovány, protože nakonec můžete dosáhnout mnohem lepší ziskovosti. Business na stánku mohou být relevantní i v malých osadách, navíc v případě, že jsou na trhu žádní konkurenti, to znamená, že je zde velká šance začít dělat dobré peníze, ale pokud tomu tak není vzdálená vesnička, samozřejmě.

Chcete-li začít musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt, je to nejjednodušší způsob, jak rýsovat jako individuálního podnikatele, protože to nevyžaduje podnikatel spoustu času, úsilí a peněz, registrace zřídka trvá déle než jeden měsíc, ale obvykle - v tomto týdnu. Několik těžší je tomu v případě, pokud je potřeba registrovat právnická osoba, v tomto případě pouze základní kapitál musí činit alespoň 10000, a že je třeba přidělit finanční prostředky pro registraci sám, a postup se zpožděním po delší dobu ve srovnání s evidencí individuálního podnikatele. Mezi výhodná forma právnické osoby je společnost s ručením omezeným, protože právnické osoby, jako je IP, je k dispozici zjednodušený systém zdanění, který není větší než 6% z příjmů z daní nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (OKPD 2) 47.62 Maloobchodní služby pro noviny a papírnické zboží ve specializovaných prodejnách.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Další etapou je najít místo pro vaši práci. Nejedná se vždy o kiosk nebo pavilon, přestože je to ekonomicky nejvýhodnější volba. Noviny a všechny související produkty se však mohou prodávat i v malém obchodě. Kiosk také umožňuje používat mobilní místnost, kterou lze v případě potřeby přesunout na nové místo. V tomto kiosku - velmi malý pokoj, který je vhodný k umístění, což je levné a zároveň výhodné v jeho provozu. Nejjednodušší variantou je kiosk pro několik metrů čtverečních, ve kterém je prostor pouze pro jednu osobu a umístění malého množství prodaných výrobků, které lze zakoupit v množství nepřesahujícím 100 tisíc rublů. Kiosk a je možné si pronajmout, zatímco vy můžete také najít pronájem stánků již v dobré lokalitě, takže nepotřebují dodatečné schválení od komunálních služeb k instalaci jejich bod. Tam jsou také velké mobilní obchody - pavilony, ve kterých je již prodejní prostor, to znamená, že osoba může vstoupit do místnosti a seznámit se s nabízenými produkty. Ale v tomto případě je vhodné obchodovat nejen denní tisková média, ale i některé z dražších tisků - velkých lesklých časopisů, učebnic a populárních knih levná, stejně jako celou řadu papírenské výrobky (dobrý kódování umožňuje obchodovat s těmito produkty). Konečně si můžete pronajmout pokoj v běžné budově, cena nájemného závisí na mnoha faktorech, včetně města práce a situace v něm. Najdete zde malé místo v nákupním komplexu, zatímco obchodník bude ušetřen potřebou udržovat své prostory - dodává elektřinu, topení, zajišťuje bezpečnost.

V každém případě formát práce závisí na dostupných prostředcích a s dostatečným kapitálem má smysl přemýšlet o koupi místnosti, kiosku nebo pavilonu do nemovitosti. Náklady na jeden metr čtvereční pavilonu je v průměru 15 tisíc rublů, místnost může stát několik set tisíc nebo dokonce více než milion. Pronajmout stánek nebo pavilon je zřídka více než 10 tisíc rublů (průměrná cenovka - 5000), bude stát za zhruba 15 až 20.000 rublů pronájem prostor až 10 metrů čtverečních pro správu, v malých městech - mnohem levnější ve velkých městech - mnohem dražší. Zvláštní zmínku si zaslouží co byrokracii v případě nákupu nebo pronájmu stánek, pokud jeho pán nebylo dohodnuto dohodu s obecními úřady nebo majitel musí přestěhovat do kiosku, podle jeho názoru, lepší místo. Budu muset navštívit administrativu, aby dostal povolení k instalaci svého kiosku, protože ve většině případů se doporučuje instalovat kiosky na území státu; existují místa na trzích, které patří jednotlivcům, a pak je nutné jednat s již přímými vlastníky. Místo veřejných služeb může být přiděleno zdarma, ale musíte být připraveni na skutečnost, že v souvislosti s jakýmikoli okolnostmi mohou existovat požadavky na převod kiosku.

Je celkem snadné vybavit kiosk za prací, obvykle jsou vybaveny autonomním vytápěním a elektřinou, i když někdy se o tuto záležitost musíte starat. Obchod bude stát o něco dražší, protože budete muset koupit regály, výlohy, nábytek a vybavení. Je to také stojí za to přemýšlet o vnější design jejich stánku, je nutné, aby přilákali zákazníky, může být také kladen na ukazatele území, ale ve většině případů novinový stánek funguje stejným způsobem jako běžný obchod s potravinami, to znamená, že má zákazníky z řad lidí, právě procházející minulost. Investování do vzhledu prodejny však bude mít určitou částku. Obecně lze říci, že tyto náklady nelze nazvat velkým, v některých případech mohou dodavatelé nabízet nějaké reklamní nebo informační plakáty, které mohou diverzifikovat vzhled.

Zvláště důležitou otázkou je umístění kiosku. Na tom závisí úspěch celého podniku. Nejlepší místo je na trzích, kde je vždy spousta lidí, vynikající provoz a dostatek potenciálních zákazníků. Pokud umístíte kiosk u vchodu nebo výjezdu, pak se můžete téměř okamžitě postarat o velké prodeje. Jak již bylo zmíněno, mají být uvedeny na trh, je třeba najít majitele na trhu a jednat s nimi, ale téměř jistě existují konkurenti v nejlepších míst, takže pravděpodobnost nalezení své „místo na slunci“, je velmi malá. Vyhledejte kiosek v blízkosti již běžící konkurenta nepraktický, určité procento zákazníků, bude to jedno, ale v konkurenčním místě prodeje bude mnohem pravděpodobnější, že bude zakoupena stálých zákazníků - nájemcům okolních domů.

Kiosk může být umístěn téměř v jakékoliv části města, jsou to malé trhy, zastávky a podobně po celou dobu masové prostory v spacích pokojích. V centrálních oblastech můžete dokonce dát kiosk na zastávku nebo dokonce poblíž silnice, vždy bude dost kupujících. Ale tady je, aby to přesně mezi rezidenční oblasti není nutné - kupující jsou pouze nájemníci okolních domů, což je výhodné, aby šel na čerstvý tisk, nebude odeslána všichni ostatní do dvora. Další velmi dobrá místa na terminály a stanicemi, cestoval lidé často nakupují nejen deníky, ale také jednoduché nezatěžovala hluboký smysl knih v měkkém obalu, takže bude zboží koupil poměrně rychle. Můžete také uvažovat o otevření kiosku u školy nebo dokonce na univerzitě, avšak pouze v tomto případě se zbožím kategorie A stane kancelářské potřeby. V tomto případě je však vhodnější otevřít plnohodnotný kancelářský obchod s možností tisku, pokud nikdo jiný neotevřel takový obchodní bod - bude to mnohem výhodnější než to.

Novinový stánek prodává nejen čerstvý tisk. Typicky noviny zřídkakdy čekají na svého kupce několik dní (pokud jde o denní publikace, samozřejmě), lidé se zajímají o dnešní noviny. Proto je třeba očekávat, že určité procento z takového zboží nakonec skončí s odpady. Některé stánky na starých záležitostech dělat velké slevy, ale je relevantní pouze pro dražší publikací - časopisy, například, které jsou vydávány jednou za měsíc, a může být v kabině téměř šest měsíců, během posledních pěti měsíců - za směšně nízké ceny. Po dlouhou dobu mohou být v sekci "vtipy", "scénáře" a další "křížovky" nějaké druhy novin, které se obvykle odebírají bez pohledu na datum vydání. Levné knihy z kategorie „Death zabít“ vyprodáno poměrně dlouhou dobu a jen obecně požadovat na stanicích, v takových výrobcích, několik nákupů a znalci této fikce jsou v knihkupectvích, které se nezastaví na tomto nedoliteraturu kladen na jejich regálech. Mezi papírenským zbožím, levnými tužky a tužky, pravítky a gumy jsou nejlepší způsob, u konkrétnějších výrobků jde do specializovaných obchodů.

Obecně platí, že v každém novinového stánku rozsahu bude stejné, ale v závislosti na umístění může změnit prioritu toho či onoho výrobku, protože někde mnohem budou kupovat to knihy a pera, ne noviny. Podnikatel po několika měsících práce bude velmi dobře vědět, co koupit a v jakém množství. ABC analýza na záchranu.

Kancelář a knihy lze zakoupit od významných velkoobchodníků, v jakémkoli velkém městě existují organizace, které se zabývají dodávkou takových výrobků. Chcete-li začít prodávat noviny, musíte zjistit, zda je ve městě zastoupení. Jakákoli zásadní nakladatelství má své pobočky ve velkých městech, takže spolupráce nutné ji řešit tam. Poněkud odlišná je tomu u místního tisku, který si můžete koupit přímo z tiskárny, zatímco prodeje také třeba vyjednávat s vydavatelem, ale produkty jsou samy se dostat na místo, kde je vytištěn v novinách. Není to tak populární noviny a časopisy (které zahrnují všechny druhy sudoku s anekdotami) obvykle prodávají některé velkoobchodníci, kteří zároveň spolupracují s velkým počtem vydavatelů, lze často najít společnost, která je členem několika vydavatelů. Není pravda, že hrubý, zvláště levné samo o sobě, novinách stálo mnohem výhodnější než maloobchod, ale tady je to všechno o je objem prodeje.

Nové obchodní nápady

Otevření sítě novinových agentur - podnikání s malými investicemi je docela náročné, protože čerstvý tisk je vždy požadován.

Realizace podnikatelských nápadů začíná výběrem vhodného místa pro výstup (přeplněný, frekventovaná, vysoká dopravní zařízení, v ideálním případě - území trhů, autobusové zastávky, podchody na metro, nádraží, atd) a specializované (výhradně nebo noviny, spolu s nimi i další tištěné publikace - časopisy, katalogy, mapy, příručky, metodické a učební pomůcky). Je třeba poznamenat, že se jedná o záležitost v rámci dostatečně vysoké úrovni hospodářské soutěže, ačkoli to je často možné vidět blízkost dvou stánků, které si spolu dobře s sebou.

V závislosti na velikosti startovacího kapitálu může být kiosk pronajímán (v průměru $ 200 za měsíc) nebo koupen (od 3000 dolarů za 3-4 m2). V posledně uvedeném případě bude umístění komerčního pavilonu dohodnuto s obecními úřady nebo jednotlivci, kteří vlastní území. Často je místo s čerstvým lisem umístěno v nákupních a zábavních centrech, pronájem je zde o řádu vyšších, ale otázky ochrany, vytápění a elektrifikace jsou automaticky vyřešeny.

Kiosky "na klíč" jsou již vybaveny všemi potřebnými - vitríny, pulty, regály. Nákupy jsou minimální - židle pro prodejce, ohřívač, jasnou vývěsku nebo vzdálený sloup.

Složitější s rozsahem tištěných výrobků. Objednávání velkého množství novin najednou nemá smysl - rychle ztrácejí význam. Abychom mohli začít, je nutné při studiu spotřebitelských preferencí - poptávka ukázat, jaké vydání a jaký objem je nejoblíbenější. S lesklých časopisů a novin na typu zábavy „křížovky“ a „Křížovky“ laciné brožované knihy hmota je jednodušší, tyto produkty mohou být prodány před rokem je relevantní pro spotřebitele, a to navzdory datum vydání. Také populární měsíčníky, které vyjdou na téma sérií (na téma cestování, výšivky, kytkou, atd), sbírka sbírky s přílohami pro tyto výrobky nepocházejí přirozené a stálé zákazníky.

Místní tisk je zakoupen od vydavatelů nebo tiskáren za speciální ceny, časopisy a další "lesk" - od velkoobchodních společností. Vše závisí na objemu stran a uspořádání.

Jeden kiosk vyžaduje jednu nebo dvě, pracující na směny, prodávající.

Mnozí věří, že se novinové obchody brzy stanou zastaralými. Samozřejmě, přítomnost internetu, přímé roční předplatné do jisté míry snižuje prodej stacionárních novinových bodů, ale jejich počet se nezmenšuje. Chcete-li z jednoho kiosku za týden dosáhnout zisku, který může činit až 300 dolarů ("čistý"), doporučujeme okamžitě otevřít síť prodejen s tiskem.

Tajemství obchodního úspěchu je výhodné místo. Mnoho podnikatelů přitahuje tento směr malými investicemi na počátku a v důsledku toho s minimálními riziky v případě selhání. Často je tento podnik dalším zdrojem příjmů pro již existující. Existují také dobré vyhlídky na rozvoj - malý kiosk, který se rozšíří na knihkupectví, knihkupectví z druhé ruky nebo organizuje prodej nejen novin a časopisů, ale také kancelářských potřeb a vzdělávacích potřeb.

Speciálně pro CBS

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Larek s tiskem

Poslední písmeno písmena "k"

Odpověď na otázku "Larek s tiskem", 5 písmen:
kiosku

Alternativní otázky v křížovkách pro slovo kiosk

Stan s vitrínou a oknem

Pavilon, stan pro malý obchod

Stan na malý obchod; rekreačních plavidel v Turecku

Microsupermarket ve formě stánku

Definice slova kiosk v slovnících

Vysvětlující slovník ruského jazyka. D.N. Ushakov Význam slova ve slovníku ruského slovníku. D.N. Ushakov
kiosk, m. (Persian - belvedere, Pavilion). Malá lehká konstrukce na ulicích, železniční stanice atd. Pro malý obchod. Kiosk. Kiosk na prodej minerálních vod. Poštovní kiosk. (pro malé poštovní operace). Pavilon na výstavě. Kiosk skutečných květin.

Příklady použití slovního kiosku v literatuře.

V jedné ruce držel popruhy tašce na struny a v druhé minci se Vitya natáhl k sobě kiosku a tady s potěšením vyměnil pětadvacet kopek za zcela nový fotbalový kalendář.

Je nemožné - kiosku je podřízený oddělení lékárny a bufet je k důvěře jídelny a restaurací.

Výhradně vás potěší, - Ilona slavnostně vysvětlila a šla do nejbližší lékárny kiosku.

Sousední lékárna kiosku byl v bloku, není nic co dělat, musel jsem jít tam.

Kdysi jsme ho čekali, kiosku na levné naše peníze a šel do Buzhur.

Zdroj: knihovna Maxima Moshovka

Business od začátku: novinový stánk

Ekonomické ukazatele novinového kiosku podléhající registraci prostor k pronájmu.

V oblasti malého podnikání existuje mnoho oblastí, které vám umožňují vypořádat se s vaším podnikem, dokonce i s malým počtem prvotních investic. Jedním z takových slibných nápadů je otevření vlastního stánku.

Samozřejmě, že pro dosažení dobrého zisku nebude jedna výstava stačila, a proto se podnikatelé snaží časem zorganizovat celou síť umístěním pavilonů do různých částí města. Ale aby si mohli vyzkoušet svou ruku jako obchodník, stačí, aby se začal jeden kiosk.

Relevance

Novinkové kiosky patří do této kategorie prodejen, které nevyžadují zvláštní úsilí při vydávání umístění. Kromě toho mají vždy svůj vlastní spotřebitel a jejich výrobky jsou neustále poptávány. Obchodní činnost v této oblasti je proto vždy aktuální a je schopna přinést alespoň malý, ale stabilní příjem.

Navzdory skutečnosti, že v současné době přichází věk elektronických technologií, díky čemuž uživatelé stále více využívají různé zdroje internetu k získání potřebných informací, význam práce novinářů na současném trhu zatím nezmenšuje. Koneckonců, pro mnoho lidí, čtení novin, časopisu nebo milostného příběhu zůstává známým způsobem života. Dnes, na špičce prodeje, různé typy křížovky a scanwords.

Samozřejmě, že konkurence v tomto výklenku podnikání je velmi velký (v libovolném místě existuje mnoho bodů na mediálním trhu), ale novi jako tabákových stáncích a obchodech s potravinami, musí být ve všech iv odlehlých částech města. Důležité je pouze před zahájením případu analyzovat tento segment a určit místa s nejmenší akumulací konkurentů.

Obchodování s novinovým stáním je důležité i pro malé sídla, zejména pokud nemají soutěžní stranu. Tato možnost by měla určitě zvážit začínající podnikatele, kteří mají malý počáteční kapitál, samozřejmě, pokud to není docela hluchá vesnice.

Registrace a organizace obchodu

Za prvé je nutné předat státní registraci vašeho podniku. K udržení tiskového pultu je nejjednodušší zvolit si formu vlastnictví v podobě IP, což podnikateli umožní nejen ušetřit čas a úsilí, ale i peníze. Nejčastěji v tomto případě proces registrace trvá nejdéle jeden týden.

Pokud je zapotřebí vytvořit právní subjekt, nejvhodnější formou činnosti bude LLC. Je třeba pouze vzít v úvahu, že v tomto případě:

 • nutně přítomnost základního kapitálu (nejméně 10 tisíc rublů);
 • registrační postup bude mnohem dražší než v období šetření;
 • bude trvat dlouhou dobu, než dokončíte registrační proces.

Současně obě formy umožňují podnikatelům používat USN, podle něhož daň nepřesahuje 6% částky základního příjmu a 15% provozního zisku. Bez ohledu na zvolenou formu vlastnictví vypadá kód OKVED takových činností 47.42, což znamená, že maloobchodní prodej novin a papírnických výrobků v specializovaných prodejnách.

Umístění kiosku

Nejlepší místo pro novinový kiosk bude přeplněná oblast města. Jinými slovy, abyste zajistili, že zásuvka poskytuje stabilní příjmy, musíte vybrat místa s velkým množstvím lidí:

 • poblíž sjezdovek v metru;
 • v blízkosti veřejné dopravy;
 • na území dálkových a železničních stanic;
 • na tržních oblastech;
 • poblíž obchodů a nákupních center nebo na jejich území.

Zařízení

Předtím, než přistoupíme k vybavení vnitřního obsahu zásuvky, je nutné najít vhodné prostory pro její organizaci. Samozřejmě, že ne vždy použity pro tento účel samostatné stánky a pavilonů, protože můžete prodávat noviny a výkladní skříně, ale s ekonomickou stránku této varianty je nejvýhodnější.

Kiosk si můžete koupit několika způsoby:

 1. Koupit připravený pavilon v objektu.
 2. Postavte stavbu od začátku.
 3. Uspořádání budovy pro dlouhodobý pronájem.

Je také důležité vzít v úvahu, že s největší pravděpodobností v jakémkoli scénáři, bude půda pod kiosku patří k místním orgánům, a tak vyžadovat dodatečné úsilí na konstrukci ho pronajímat. Kromě toho, když otevřete noviny pavilon uvnitř nádraží nebo nákupní centrum, o místo v něm bude také muset platit nájemné.

Hlavní zařízení pro vnitřní zařízení kiosku sestává z autonomních systémů vytápění a napájení. Kromě toho mohou být vyžadovány speciální vitríny a regály. Kromě toho je důležité pečovat o vzhled vašeho pavilonu.

Sortiment

Sortiment novinového stánku může být zastoupen zbožím různých účelů. Mezi ně patří následující velké skupiny obchodních produktů:

 1. Čerstvý stisk. Koupit ji za účelem dalšího prodeje je snadné, protože moderní výrobci novin a časopisů aktivně spolupracují s malými podnikateli.
 2. Knihy. Zde je nutno poznamenat, že se nejedná o zvláštní nebo klasické literatury a jednoduché příběhy a detektivové, kteří ochotně koupil lidi, kteří chtějí trávit čas při jízdě na autobus, vlak, vlak, a tak dále. N. Tato skupina může být přičítáno k takovému populární dnes denní scandvord, klíčová slova a barevné dětské časopisy.
 3. Psací potřeby a trivia domácnosti. Mnoho lidí je již zvyknuto na skutečnost, že tyto položky jsou prodávány v novinových agenturách. Nejdříve jsou to pera a tužky, bez nichž není možné hádat křížovky.
 4. Dalším populárním typem produktu, který je v poptávce, jsou karty, které mají platit za mobilní služby. Je důležité pouze umístit je na prominentní místo v prodejně tak, aby je potenciální kupující mohl věnovat pozornost.

Rozmanitost dalších produktů bude záviset přímo na umístění zásuvky. Například, pokud kiosek stojí vedle nemocnice, pak se v jeho dosahu, můžete snadno zahrnout hřebeny, kapesníky, ubrousky, šampon, mýdlo, kartáček na zuby a pastu a další.

Zaměstnanci

Novinový kiosk by měl pracovat bez přestávek a dnů volna, a proto pro jednu zásuvku bude nutné najmout dva prodejce, kteří by instalovali plán práce na směny.

V tomto případě se od zaměstnanců nemusí mít žádné speciální dovednosti, jen tolik, aby bylo možné prodávat a být svědomitý pracovník, protože Kiosek je vždy poskytovány zúčastněným kupujících. V souvislosti s minimálními oficiálními povinnostmi jsou zpravidla prodejci novinářů placeni malý plat.

Reklama

Pokud jde o reklamu na novinový stánok, nebudou se konat žádné zvláštní akce, jelikož tyto prodejny mají vždy svůj vlastní "kupující". Spravedlně spočívá ve správném vnějším provedení pavilonu, který obsahuje výrazný nápis (například "čerstvý tisk") a případně reklamní a informační plakáty dodavatelů.

Pokud je to nutné, v krátké vzdálenosti od stánku můžete umístit speciální indexy, které spotřebitelům umožňují zjistit, že pavilon není daleko od:

Finanční složka podniku

Při přípravě obchodu na obsah novinového kiosku je třeba věnovat pozornost nejen organizační části, ale také finanční složce. Za tímto účelem je vhodné vypočítat takové důležité ukazatele výkonnosti, jako jsou:

 • náklady na otevření;
 • náklady na údržbu;
 • částka budoucích příjmů;
 • doba návratnosti.

Náklady na otevření a údržbu

Jak již bylo řečeno, otevření podniku k udržení kiosku, který prodává tisk, nevyžaduje zvláštní investice. Pokud například plánujete koupit hotový pavilon vyrobený "na klíč", pak pro malou maloobchodní prodejnu bude počáteční částka vyžadovat zhruba 300-500 tisíc rublů. Pokud budeme hovořit o pronájmu místnosti, výše počáteční investice bude výrazně nižší, asi 100 tisíc rublů.

V budoucnu bude velký podíl na struktuře stávajících nákladů obsazeny výdajovými položkami na nákup komerčního materiálu, na pronájem (na pavilon nebo pozemek) a na práci. Ale výše těchto nákladů, zpravidla, se pohybuje mezi 40-60 tisíc rublů za měsíc.

Výše budoucích příjmů

Pokud budeme hovořit o jednom novinovém stánku, částka budoucích příjmů z něj se bude měnit každý měsíc. To vše závisí na toku potenciálních kupujících, kteří každodenně navštěvují umístění pavilonu.

Průměrný výnos kiosku za den se může pohybovat od 1 do 3 tisíc rublů. Proto je výše měsíčního příjmu z této oblasti činnosti asi 70-80 tisíc rublů.

Doba návratnosti

Rovněž není možné vypočítat přesnou výši čistého zisku, který je k dispozici pro novinový stánk. Někdy nesmí překročit 10-15 tisíc rublů měsíčně. V návaznosti na to lze stanovit dobu návratnosti počátečních investic:

 1. Při nákupu hotového kiosku budou náklady na zahájení splácet nejdříve 2,5 až 3 roky nepřetržité obchodní činnosti.
 2. Při pronájmu prostor pro obchodovací místo bude počáteční kapitál splatit již do konce prvního roku provozu.

Obsah tiskového kiosku může přinést stabilní zisk, ale aby jeho velikost dosáhla dobrých ukazatelů, není nutné se zabývat pouze jedním pavilonem. V budoucnu je žádoucí rozvíjet alespoň malou síť, která zahrnuje pět nebo více prodejen v různých částech města.

"Rospechat" otevřel první kiosk s novým designem

Na křižovatce ulic Plekhanovskaya a Koltsovskaya byl otevřen nový kiosk "Rospechat", který byl nazýván interaktivním pavilonem tisku. Z tradičního stánku se muselo rozlišovat mezi wi-fi a elektronickými verzemi novin a časopisů, ale zatím je možné koupit pouze obvyklý soubor publikací pro Voronež. Zbytek nárokovaných výhod nového kiosku se neobjevil a prodejci o nich nic nevěděli. A hlavní výhoda pavilonu - panoramatická okna z podlahy ke střeše, která dávají místě spoustu světla - nesplňují svou funkci, protože se staly vitrínou a nuceny do novin a časopisů.

V roce 2015, program modernizace novinových řetězců začala v regionu Voroněžské: stánky majitelům osvobozené od placení nájemného, ​​ale povinnost do roku 2019 zavést moderní starých stánků. Bude ve městě takové pavilony s panoramatickými okny, které nebyly hlášeny.

Stolní hry: Nastolny Blog

Prodej stolních počítačů prostřednictvím novin

V Blog "Mosigramy" na Habrahabre publikoval článek o prodeji deskových her prostřednictvím tiskových kiosků. Materiál vysvětluje, jak jsou uspořádány konvenční body "svazu" a jak se prostřednictvím nich pokoušejí prodat pera.

Před několika měsíci jsme v Mosigře koupili tři tiskové kiosky. Přesněji, jak - získali dlouhodobý pronájem. Vlastně jsme se chtěli dostat na trh a ke hře, ale ve skutečnosti - vypadá to, že je to jen příběh jednoho z velkých příležitostí, které děláme špatně, a ve kterém jsme pohřbít jeden milion rublů a uklidnit.

Co mě překvapuje, kolik lidí kupuje noviny. Je to jen mor! Dvacáté první století ve dvoře, vesmírné lodě plují vesmíry vesmíru, FaceBook na 15 huskych ví, co se mi líbí a co ne - a lidé si kupují a čte papírové noviny. S záviděníhodnou stálostí.

A - existuje velmi iracionální použití papíru. Každý cyklus vezmeme kilogram 10 starých novin na zpracování a přineseme kilogram 30 nových. Teď vám řeknu, co a jak.

Ekosystém

Příběh začínal tím, že tyto kiosky byly zakázány prodávat cigarety. Není to ve smyslu, v stáncích "Press", ale ve smyslu - obecně v pavilonech až 50 metrů čtverečních. Jedná se o kampaň proti kouření ze strany Ministerstva zdravotnictví. Kommersant tvrdí, že tabák tvoří 15% obratu těchto kiosků. pomonitorili jsme změny prostřednictvím přítele majitele malé skupiny stánky - ve skutečnosti bylo zjištěno, že tabák byl v příjmech bez doprodazh 30-40%, ale ve skutečnosti 15-20% zisku kolem a ti, kteří přišli na cigarety, ani kupovat noviny nebo něco podobného něco jiného.

Výnosy jednoho kiosku dosahují v průměru 100-200 tisíc rublů měsíčně podle Sdružení distributorů tištěných výrobků (údaje za léto roku 2017). Trh - 2 miliardy rublů za rok 2016. Cvičení: existují špatné kiosky s výnosy až do stovek a dobrá ve výši 300+. U nás se dělá jen 300, jedna plná struska a jedna je asi 100-120.

Mzda prodávajícího, posuzování volných míst na pracovištích pro práci - 17-25 tisíc rublů. Pronájem z 9 tisíc rublů, ale vzali jsme za 35 tisíc rublů (je to založeno soutěží, vyhráli jsme tři kiosky s přesně takovými parametry finančního modelu).

Kiosky patří městu, dostanete je k pronájmu, ale nemůžete nic dělat - žádné úpravy, žádná venkovní reklama, žádná vnější značka. Nad nápisem "Press", vše ostatní - výhradně pro sklo. Stěny kiosku jsou někdy používány jako štíty pro sociální reklamu nebo informační zprávy města.

Finmodel

 • Nájem: 35 tisíc rublů měsíčně
 • Plat mluvčího: 1500 rublů za směnu + daně (koeficient 1,49). Změna jedné osobě, to vše musí být dva v bodě (k provozu podle plánu, „po dvou“), provozní režim, ve dvou z našich stánků ve středu od 8 hodin ráno do 8 hodin (při spaní by měla být otevřena od 6:30 a 7: 00, než se lidé dostanou do metra).
 • Značka na tiskárně je 30%, v závislosti na podmínkách je nutné mít alespoň 60% výstupu tisku. Okraj 30 až 100% u jiných výrobků, například vody.
 • Kapitálové náklady jsou téměř žádné: vše dává městu "na klíč" v perfektní úpravě. V kiosku je k dispozici klimatizace, vnitřní chladnička pro nápoje a elektrická přípojka. Stánka je opravdu velmi strmá - miniaturní kosmická loď. Účet za elektřinu a další pravidelné platby ve výši asi 3 tisíc rublů měsíčně. není potřeba zabezpečení - kvůli kořisti zastavit maximálně 15 tisíc rublů příjmů jako něco hloupého a uloupit jeho majetek pro dvojnásobně blbá - ve skutečnosti by to mělo být někde pak prodat, se na jeden den nebo dva, zatímco noviny nejsou zastaralé.

Hlavní otázkou je, co se děje s tiskem, který se neprodává. Je tu extravaganza. Existuje tedy jediný distributor veškerého papíru, který jej přebírá od vydavatelů. Přesněji, existuje několik velkých, ale pracujeme s jedním. Nabízí zboží k prodeji - skoro každé ráno přináší noviny, odnáší ty staré. Kolik prodávali - naše příjmy. Můžete do jisté míry ovlivnit nabídku, ale kluci pracují s dobrou matematikou, takže auto-objednávka je velmi pohodlná. V situaci, kdy jste nakládáni pod reálný objekt, a dokonce i na prioritě resetování na polici pod vrcholky, optimalizace objednávky dává tak malou hodnotu. Jediný čas - je malá část nevratného zboží, která musí být zkoumána ručně. A je zde také komodita s povoleným návratem (například 20%) - musí být také sledována, aby se tvář nezachytila.

U mnoha publikací jsou povinnosti distributora velmi jednoduché - být v prezentaci na určitém místě nebo na určité prioritě. Je to - nezáleží na tom, zda se prodává nebo ne, jdeme sem a tam. Kam jdou, aby se pokaždé probojovali papírem a jak se tisknou na cenu vydavatele, nedokážu si ani představit. Ale po tom, co jsem viděl tohle, už miluji tablety pro ekologickou přívětivost - i když spálíte malý les, který produkuje hliníkové pouzdro, ztráty budou stále nižší.

Proč to vydavatelé potřebují, je to samostatný problém. Některé myšlenky jsem řídil příběhem, který napsal Maximův redaktor o tom, jak lidé přijíždějí na místo. Logika je něco takového - pokud není vidět na prodej v metru, pak místo nebude jít. To znamená, že umístění je spíše reklamními náklady než reverzní částí podniku.

Formáty kiosků nyní - divadelní peníze, květiny, zmrzlina, tisk. Dali jsme to do tisku - změnila se zásada jejich distribuce a mnoho hráčů odletělo z trhu.

Naše jasná myšlenka

První myšlenka byla jednoduchá: pokud je většina výpočtu vytištěna na výstupu, pak počkejte, můžete vytvořit monobrand síť s čistou pracovní plochou. Protože jsou také tištěné produkty. Ale ne, nifiga jako - tato chyba někdo v čase pokryla zdokonalení o periodikách.

Druhá myšlenka - pravděpodobně můžete prodat stolní hry a tím kompenzovat nedostatek tabáku. Pokud se ukáže - každý takový kiosk přináší měsíční zisk 20 až 30 tisíc rublů a navíc někde sto kiosků získáte vynikající síť samo-dopravy.

Třetí myšlenkou je jednoduše zkontrolovat FinModel a posoudit, co může být nahrazeno tabákem. Zde jsme se spíš hráli, protože váhy jsou malé. Bylo to zatraceně zajímavé a tam bylo někde pět procent šance, že to byla vážná žíla.

Kiosky

Nejnovější kiosk v Běloruské, 400 metrů od metra, v rezidenční čtvrti. Rozhodli jsme se, že ho naplníme standardním tiskem a naplníme tím, co je v slavné anekdotě známé jako "široká škála různých zboží". Levné zářivé věci, které lidé potřebují pro něco. Příklad - stejné odstředivky, pera, samolepky. V běžných obchodech je neobchodujeme (nebo my obchodujeme se zbožím stejného druhu, ale třída je vyšší a málo) - a tady to bylo nutné dát zkušenost. Praxe ukázala, že o tom někdo přežívá.

První stánek je Victory Park u stanice metra. Je otevřeno v polovině léta, provozovali jsme několik možností na vycpávání zboží. Tam hlavní kupující jsou turisté. Současně, zatraceně, 50% kupujících jsou čínští. Číňané opravdu potřebují toaletní papír, ubrousky, šály, zápalky, malé panenky. Značně určili rozsah - vše, co stojí za minimem tisku, se stalo jejich produktem. Mimochodem, je obtížné určit podíl periodik v výpočtu, neexistuje žádná metodika - ale zdá se, že v Moskvě chodí tajní kupci, protože jsme na tomto kiosku obdrželi příkaz, abychom přestali porušovat hanbu. Metodika je proto následující: obdržel jsem instrukci - to znamená, že bylo méně než je nutné. Snižte podíl toaletního papíru.

První hodina práce, ne celá zpráva.

Třetí kiosk na městečku Tsvetnoy je přímo v centru, v podnikovém prostředí. Zaměřuje se na obchodní tisk, stále se přizpůsobujeme veřejnosti. Vzpomínám si právě teď na to, že když jsem chtěl koupit naposledy časopis RBC papíru, kde psali o nás, trochu ohrenel z maloobchodní ceny na rozdíl od ceny stahování PDF.

Před nástupem do soutěže pracovala náš odborník Artem v kiosku od přítele. Byl to ten, kdo převzal vedení tohoto projektu. Tam přišel na ekonomiku, měl pocit, že by mohl pracovat. Po první soutěži se třesem, protože naznačovaly příliš nízké sazby. Podruhé se to stalo. Victory Park - zahájení na začátku července, Tsvetnoy - v polovině července, Belorusskaya - již několik týdnů, téměř teď.

Jak prodávat deskové hry a tak dále

Je zřejmé, že až do konce experimentu nemohly být tyto kabiny inzerovány a obecně je zmíněny. Důvod je jednoduchý - pokud přerozdělujeme naše toky do kiosku, bude to jednoduše odebírání klientů z jiných obchodů a ne příjmy kiosku. Úkolem je, aby kiosk přišel k samotné operační návratnosti (a pro finanční model neexistuje žádné kapitálové výdaje, tj. Neexistují žádné zvláštní investice jiné než zboží). Pokud ano, bude již konverzace.

Zpočátku jsme byli příjemně překvapeni množstvím tisku, který byl koupen. Každou středu začala bouřka: vysílal se televizní program. Tržby rostou dvakrát. Ve všední dny si lidé koupili nejrůznější posly zahradníka, HLS, otázky křížovky - obecně vše, co nám distributor poslal, je opravdu. Ano, polovina publikací ve stavu "k položení", většinou časopisů. Ale zbytek byl rozebrán rychlostí. Někdy v 7 hodin ráno byly malé fronty důchodců. Ano, mimochodem, mladší než 40 let (oko) - pouze noviny s reklamami, zbytek - osud starší generace.

V létě byl prodej vody a studených nápojů velmi dobrý. Cílem je získat 15 tisíc výnosů denně z kiosku se směšnými průměrnými kontrolami. Byl téměř dosažen, to znamená, že operace byla v rovnováze kolem nuly. Jakmile se trochu ochladí a slunce spadne - prodeje vody byly zkráceny a my jsme byli opět v mínusech. Zkušení chlapci říkají, že vrchol prodeje - je to právě v zimě, ale opravdu nevěříme - zdá se, že byl svázán s kouřením.

Zkoušeli kategorii A (nejprodávanější, tj. Hity) - více než 30 kusů v vitríně nevyšlo. Lidé se dívali, neohrabaně koupili (náš rekord - 23 tisíc denně), ale nečinně hořeli. To znamená, že se naučí hry, ale je nemožné je ukázat a hrát (to je naše hobby), a navíc není zvyk kupovat něco velkého v těchto kioscích.

Kiosky v jiných zemích

Nyní ukážeme, jak je uspořádáno v jiných zemích světa. Zde je Čína, země rozvinutého komunismu. Mají "papírnictví a tisk", ve skutečnosti:

Barcelona, ​​turistická stezka:

Skotsko, tisk pro námořníky na ostrově:

Berlíně, je to velmi krásné - ale mají dlouhou tradici papíru:

V Petrohradě, jeden z nejstrmějších stánků na světě - Front page - přímo u stanic metra.

Jiné kiosky se někdy používají jako body, kde vždy existují kursy první pomoci - viděl jsem to v Číně a Austrálii, ale nevím, jestli je místní zkušenost nebo systémový jev.

Pokračujte v Moskvě

Výsledek - s největší pravděpodobností se podíváme před prvním sněhem. Pokud nezadáme stabilní provozní návratnost, ukončíme projekt s fixací ztrát. Existuje scénář předčasného ukončení dlouhodobé nájemní smlouvy z naší iniciativy bez porušení plateb odškodnění. Drahé, ale několik let neustálých ztrát je dražší. Další teorie je zkoušena - co se stane, když prodejci Mosigry, vycvičení pod kolíky, stojí v stáncích (nyní běžný prodávající nemůže odpovědět na otázky o hrách a neotevře je). Pokud se tím výrazně změní tržby, pak můžete i nadále hrát.

Další funkce uvádí, že více stánků - proporcionálně více prodeje. Tam jsou kiosky, které nefungují vůbec, například jeden takový úžasný stojí na Proletarskaya. Stejně jako při výstupu z podzemí, ale je to divné, že se mezi dvěma cestami stává, že nikdo se k němu blíží. Tři metry vedle sebe - a on je v dámách. Kdo a jak to plánovalo - tajemství.

Nejzábavnější je samozřejmě, že důchodci, téměř připraveni si koupit malý stůl, ji rozzlobeně přivedli zpátky k oknu kiosku a zabručeli:

"Je to levnější v Mosigre!"

Ceny byly samozřejmě stejné. Ale neodvážili jsme se konkurovat sami.

Noviny požadují povolení k prodeji kávy a cigaret

Majitelé novinových stánků žádají metropolitní vládu, aby jim umožnila samostatně vytvářet sortiment zboží, který mají právo navíc k tisku. Nyní je kategorie zboží povolené k prodeji tiskovými distributory schválena Moskevskou radnicí. Asociace tiskových distributorů (ARPP) žádá náměstkyně Natálie Sergunina, aby provedla příslušné úpravy normativních dokumentů. Antitobachniki zvukový alarm: pokud prodejci tisku mohou prodávat všechno, co není zakázáno zákonem, pak se může šířit do tabákových výrobků, jejichž prodej byl minulý rok zakázán v novinových stáncích. V ARPP ovšem vědí, že pro prodej cigaretových kiosků bude nutno rekonstruovat pavilony.

Požadavek vyšší autority prodejců tisku způsobil, že jejich příjmy nezahrnují náklady na dopravu, logistiku, management, platy kiosků, uvedl ARPP v dopise (Izvestia to má).

- Extrémně nízké ukazatele ziskovosti v tomto odvětví jsou typické nejen pro Rusko, ale i pro ostatní země. Z těchto důvodů je v zahraničí významný podíl na celkovém obratu tiskových kiosků tvořen souvisejícími produkty, - píšou distributoři.

V zahraničí orgány neinterferují s politikou distributorů tištěných výrobků, pokračuje ARPP. V Moskvě je sortimentní politika prodejců tisku schválena ministerstvy. Nyní v Moskvě je číslo objednávky 231, které schvaluje kategorie zboží povoleného k prodeji v novinových stáncích. Podle pořadí, navíc na tiskové médium, mohou prodávat psací potřeby, pohlednice, průvodců, suvenýry, že SIM karta, telefonní a internetové karty, jízdenky pro pozemní dopravu, kondomy, zapalovače, knihy, e-book reader, stejně jako žvýkačky a nealkoholických nápojů v balení - v seznamu je zařazeno více než 20 kategorií zboží. Kiosky navíc mohou poskytovat služby - kopírování, laminování a tisk fotografií.

- Moskvě tento seznam schvaluje po dobu 1-2 let. To je špatné, protože poptávka po zboží každý rok a dokonce i v závislosti na sezóně se liší. Prodejci by měli mít možnost manévrovat, - řekl předseda představenstva ARPA Alexander Oskin. - Federální obchodní právo uvádí, že prodávající nezávisle určuje rozsah. Moskevské zákony přicházejí do sporu s federálními.

Oskin věří, že prodej horkého čaje, kávy, zmrzliny, rychlého občerstvení v tištěných obalech tiskovými kiosky přiláká další příjmy a nové kupce tisku. Podle Oskina je kazaňská zkušenost orientační. Kiosky Kazanskiye s tiskovinou prodávají horkou kávu a čaj s pečenými výrobky nepřetržitě, jejich příjmy jsou o 30% více než celostátní průměr. Průměrný měsíční obrat novinového stánku v Rusku podle Oskina činí 100 tisíc rublů.

Pokud jsou kiosky s tiskem povoleny samostatně vytvářet sortiment, tabákové výrobky se mohou znovu objevit na trhu. Noviny předaly cigarety předtím, než vstoupil v platnost zákon proti tabáku. Od 1. června 2013 může být tabák prodáván pouze ve speciálně vybavených pavilonech a bez vykládání. Podle Oskina se nová pravidla stanou překážkou tiskových kiosků pro prodej cigaret. Podle jeho odhadů bude přepočet jednoho kiosku na pavilon, v němž bude moci tabák v průměru prodávat, vlastník kiosku 500 tisíc rublů. V tomto případě budou cigarety prodávány bez uložení na pultu nebo na vitríně.

Předchozí pokusy ARPP opustit tabákové výrobky na poličkách s novinami nebyly úspěšné. Sdružení se pokusilo zavést příslušné změny, když byl anti-tabákový zákon dokončen a byl v rámci Dumy diskutován. Průmysloví odborníci odhadovali, že dostupnost cigaret v tiskových kioscích by mohla zvýšit prodej tisku o 20-30%, což by ušetřilo zaměstnání pro důchodce, který pracuje především v průmyslu. Parlamentní poslanci odmítli návrh komunity.

Prodej tabáku ve zpravodajských kioscích je běžný v některých západních zemích. Úřady v Itálii omezily prodej cigaret, ale udělaly výjimky malým podnikům, jako jsou novinové stánky. Myšlenku přinášet tabáku zpět do kiosků s tiskem podporuje ruský svaz novinářů. Vedoucí odboru Vsevolod Bogdanov v rozhovoru s Izvestiou poznamenal, že trh s tiskem nebude bolet rozšíření sortimentu zboží prodávaného v kioscích.

Rozšířit nabídku stánků specializující se na prodej médií, distributoři v kanceláři moskevský starosta slíbil na začátku tohoto roku, říká generální ředitel distribuční společnosti „Dnes je stisknutím» Aleksey Fedotov.

- V lednu nám moskevské oddělení obchodu a služeb slíbilo to na setkání s místostarem. V důsledku toho nebyl vydán žádný správní akt, - říká Fedotov. - Existují kiosky, které prodávají klobásy, tam jsou ti, kteří prodávají shawarma. Jsme připraveni respektovat zásadu 60 až 40, kde 60% - tisková rozsah, a 40% - průmyslový komplex. Tento poměr byl založen na základě předchozí starosta Jurij Lužkov a spočítal, že noviny zastaví, i když prodeje nejsou relevantní k tisku po zboží a službách neztratí svoji specializaci. Ve světě jsou cigarety prodávány na stáncích, protože pro mnohé krabičku cigaret a novin - jsou neoddělitelné věci. To platí i pro prodej horkého čaje a kávy.

Nízká ziskovost podnikání již vedla k tomu, že mnoho kiosků v Moskvě přestalo fungovat. Podle Fedotova je v hlavním městě zhruba 500 kiosků a jejich prodej se každý rok sníží o 3-5%. Úroveň ziskovosti pomáhá udržovat související produkty: jestliže je marže kiosku v tisku až 10%, marže souvisejících výrobků může dosáhnout až 25%.

Tisková služba moskevské vlády nemohla odpovědět na žádost Izvestiya.

Silně proti prodeji tabákových výrobků v kioscích tisku je anti-tabák. Spolupředsedkyně ruské koalice proti kouření Daria Khalturina pro Izvestiy uvedla, že moskevní úřady nemají pravomoc povolit prodej tabáku v kioscích a stáncích. Obecně platí, že prodej tabáku obchodníky s tištěnými výrobky je nepřijatelný, tvrdí Khalturina.

- To bude stimulovat spontánního kupují cigarety bývalých kuřáků se snaží přestat kouřit, děti a mládež - bojí Halturina. - V případě cigaret se bude prodávat společně s tištěnými materiály, bude to zase předmětů v části distribuční tabákové sítě, bude agresivně prodával romány velebit objeví kouření knihy inzerci kouření ženy na obálce, u vchodu je velký světelný nápis „Tabák“ tím, že V podstatě to už bude tabákový stánek. Studie ukázaly, že tabákové stánky byly dosud hlavním místem prodeje tabáku dětem.

Lisovací kiosky jsou upraveny podle francouzského modelu

23. srpna 2013 v 17:03

Oddělení obchodu a služeb dne 22. srpna představilo nové stánky, ve kterých lze před nákupem zobrazit náhledy novin a časopisů. Toto hlásí "MK".

Nové pavilony „Print“ vyvinutý ruských architektů, založený na stáncích francouzského města Bordeaux v jejich jinak uspořádané osvětlení a listovat zájem pracovat nemusí nutně požádejte prodejce, aby ho dostat k oknům - všechny produkty mohou být přijata: okna jsou umístěny na úzké dveře kiosku.

První z těchto stánků, před několika měsíci, byla na Kutuzovského Prospectu experimentována: docházka se zdvojnásobila, stejně jako prodeje prodejců. 22. srpna byl v blízkosti stanice metra "Shabolovskaya" instalován nový typ kiosku. Do konce roku úřady plánují postavit 150 "francouzských" stánků. Úředníci poznamenávají, že by změnili stánky mnohem rychleji a rychleji, pokud ne kvůli vysokým nákladům na pavilony: každý z nich stojí více než 700 tisíc rublů.

Dříve to bylo hlášeno, že v roce 2014 v Moskvě začne instalovat newsagents s venkovní reklamy a bezplatné Wi-Fi. Budou také dány na úkor investorů.