internetový štítek Priton

Nikdy se neobtěžujeme opakovat opak a znovu: hudební skupina je docela běžný obchodní projekt, stejně jako ostatní, známý všem, jako je prodej čaje nebo dětských plen. A pokud chcete, aby se vaše hudební skupina stala slavnou a úspěšnou, musí být propagována a propagována. Pokud se po práci pracujete a neinformujete o své práci, nikdo vás už nikdy nebude slyšet. Pro úspěšnou propagaci hudebního kolektivu je třeba udělat opravdu velké úsilí, protože na rozdíl od stejného čaje nebo plenky, které lidé jednoduše potřebují a poptávka po nich bude vždycky bez vaší hudby, budou lidé moci bez pomoci. To je důvod, proč osoba, která propaguje skupinu, musí být aktivní, schopna přesvědčit a kompetentně mluvit. My se na nás podíváme metody propagace rockové kapely.

Na druhou stranu si myslíme, že to není nutné říkat Hlavním momentem propagace každého hudebního projektu je dostupnost kvalitního materiálu, schopnost technicky provést to, slovem, vaše hudba by měla být dobrá. Protože pokud špatný, pak žádný pokrok nepomůže hudební materiál (s výjimkou pop scéně, ale existují velmi odlišná pravidla a navrhl, aby byl výrobek lidem v hudbě, nechápu, proč mlčí o tom). Ve všech ostatních ohledech - je to správná prezentace vaší hudby a hledání publika. Váš styl, způsob, jakým na pódiu visí, image skupiny obecně atd. - nejdůležitější věci, které ovlivňují, zda vás publikum pamatuje nebo ne. Proto, než začnete propagovat skupinu, věnujte zvláštní pozornost těmto věcem.

Než začnete

Než začnete propagovat skupinu, měli byste mít alespoň pár dema a krátký živý program. Váš demo záznam bude vyžadován absolutně všude a jsou potřeba krátké programy, abyste byli v pohotovosti, když potřebujete koncertní vystoupení. Samozřejmě, ty potřebujete tiskovou zprávu. Napsali jsme o tiskové zprávě hudební skupiny dříve. Budete je potřebovat všude, pořádáte koncerty a pro různé aplikace, které budete muset opustit zde a tam.

Koncertní vystoupení v klubech

Nejjednodušší způsob, jak zahájit propagaci vaší rockové kapely časté vystoupení v klubech a další podobné oblasti vašeho města. Pokud budete mít štěstí a budete obývat v hlavním městě, zjistíte, tato místa nebude těžké, a navíc se všemi kluby budou hrát hodně kapel, které jsou podobné ve směru do svého týmu. A nebude složité uspořádat koncert. V počáteční fázi, tak dlouho, jak jste se dostali naše pravidelné posluchače a fanoušky, to nemá smysl držet sólové představení, samozřejmě, pokud nechcete dát gól hrát pro barmany a prázdné tabulky. Koneckonců, i když vytisknete stovky plakátů a vložíte je po celém městě, nikdo nebude chtít přijít na koncert do jakékoliv neznámé hudební skupiny.

Jedna cesta: co nejčastěji se zúčastněte národních koncertů, Snažím se nezmeškávat ty koncerty, ve kterých hrají více rozpoznatelné místní skupiny. Budete mít možnost si všimnout a mít několik desítek nových posluchačů.

Chcete-li se zúčastnit těchto vystoupení, musíte kontaktovat organizátora a doporučit svůj tým koncertu. Velmi dobře, pokud budete mít přátele mezi ostatními skupinami a ještě lépe mezi pořadateli. Ale nezáleží na tom, jestli nemáte takový bonus - zjistěte jména a kontakty lidí, kteří pořádají koncerty a odvážně je zavoláte, napište jim. Díky šíření sociálních sítí se to stalo poměrně snadným.

Malý popiska: Studium plakátů různých skupin naleznete od kontaktu organizátorů této akce ti, zase neváhejte inzerovat na oznámení a plakáty.

Pokud stále odpočíváte na zdi, můžete jednoduše požádat pořadatele o kontakty z mluvčích. Nebo navštívit koncert sami, tam najít organizátory a mluvit.

Při vyjednávání byste měli být připraveni poskytnout informace o vaší skupině a předávat své demo poznámky. Možná budete dále požádáni, abyste stiskli uvolnění vaší skupiny pro podrobnější studium vašich zaměstnanců a předvedli vás na plakátech a oznámení nadcházejícího koncertu.

Můžete jít dále a stát se organizátorem vašeho koncertu. Najděte několik skupin podobného směru a vyjednávejte přímo s uměleckým ředitelem klubu, který je zodpovědný za hudební program jeho instituce. Za přítomnosti místa v klubu hledáme kontakty uměleckého ředitele, v jeho nepřítomnosti se díváme do telefonního seznamu, nebo přijdeme do klubu osobně a máme zájem.

Je třeba si uvědomit, že nejdřív nemá smysl očekávat, že zaplatí za své výkony a to by nemělo být cílem v této fázi. Vaším úkolem je zvítězit nad veřejností a dokázat, že opravdu stojí za to něco. Ale když přijde sláva a ty o tebe mluvíš a klepeš, pak se rozhodneš, kde mluvit a kolik toho za to zaplatíš.

A mimochodem, Nevzdávejte se v sousedních městech - oni zpravidla rádi přijmou hosty. A dokonce i skutečnost, že budete muset zaplatit vlastní cestovné, budou zakryty novými dojmy a získáním cenných koncertních zkušeností.

Účast na hudebních festivalech

Jiný způsob vlastní propagace hudebních skupin je účast na hudebních festivalech. Na území naší země se koná velké množství festivalů a je docela dost možné se k nim dostat. Hudební festivaly jsou skvělým způsobem, jak upoutat pozornost některého významného producenta nebo, co je důležitější, získat posluchače z celé země. Festivaly navštěvuje mnohem větší počet lidí než klubové koncerty a dokonce i tito lidé pocházejí z různých měst.

Podmínky výběru účastníků na tyto festivaly lze obvykle číst na webových stránkách těchto akcí. Seznamujeme se s podmínkami, vyplňujeme dotazníky, řezáme CD s demo-záznamy a vysíláme žádosti. Všechno je velmi jednoduché. Seznamy rockových festivalů lze snadno najít na internetu. Pošlete svůj demo-disk, nedávejte na něj všechny záznamy, které máte. Zvolte pro toto dva nebo tři, podle vás nejlepší, kompozice, které charakterizují vaši práci. Žádný organizátor nebude poslouchat více než tři skladby. A toto pravidlo platí nejen pro demonstrace festivalů, ale také pro žádosti o rozhlas, televizi, štítky nebo dema výrobcům.

Záznamy, výrobci

V ideálním případě, abyste podpořili skupinu, musíte najít producenta, osobu zastupující vaše zájmy - je to možná nejlepší a nejkratší způsob, jak získat slávu. Pro některé oblasti hudby - to je povinná etapa na cestě ke slávě. Všechno se může lišit od rockových hudebníků, závisí to na situaci. Mnoho rockových kapel v Rusku získalo slávu bez producenta ve svém typickém smyslu, tj. bez osoby, která investuje své peníze do hudebního projektu. Pokud si stále myslí, hledat řešení pro výrobce, pak mějte na paměti, že se upoutal jeho pozornost, nestačí hrát kvalitní a technickou hudbu, je třeba v souladu s platnými hudebními trendy a módy, nebo být originální do té míry, že investor se domnívají, že v blízké budoucnosti čas, kdy tyto trendy vytvoříte. Kontakty různých výrobců a výrobních center mohou být znovu prohledávány online, ale nepamatujeme si žádnou ruskou skupinu, která by se pomocí tohoto přístupu stala známou. Ve skutečnosti mohou být zajímavé postavy často vidět na populárních festivalech, které jsou pro velmi malou skupinu velmi realistické. Opět platí, že na takových událostech existuje mnoho profesionálních hudebníků a obecně lidé, kteří se pohybují kolem showbusinessu.

Samozřejmě se musíte snažit přitáhnout pozornost nahrávacích značek, často s odděleními, kde najdete slibné hudebníky. Podívejte se na kontaktní informace na svých stránkách, zjistěte, zda se jejich hudba zajímá o vaše směry, dělá demo disk a pošle. Hledáme nahrávací etikety na internetu, vše je docela cenově dostupné.

Rozhlasové stanice a televize

Svítí v rozhlasovém nebo televizním vysílání pro málo známou skupinu Úloha je složitá, ale proveditelná. Rozhlas by měl samozřejmě zkroutit hudbu vašeho směru a televizní kanál by měl být zaměřen na hudbu. Opět se vracíme k rockové hudbě, na to přijde špatná volba všech ruských televizních kanálů tohoto směru - O2 a A1. Rozhlasová činnost není mnohem lepší. Můžete se tam dostat tím, že se zúčastníte některých soutěží pro mladé kapely. Sledujte oznámení a zprávy na oficiálních webových stránkách a ve vzduchu. Například vzduch z "Našeho rádia" má způsob, jak se zaregistrovat v projektu Rocklab (dříve Rock Hero). Jediná věc, kterou musíte projít, je únavný a zaujatý systém hlasování uživatelů.

Neopomeňte také na místní rozhlasové stanice, které možná mají různé programy o mladých kapelách. Nebojte se jimi hodit své ukázky. Navíc jejich hostitelé často navštěvují koncerty a za předpokladu, že vás budou věnovat pozornost, určitě budete vyzváni k rozhovoru nebo zpřístupníte svou písečku ve vzduchu.

Propagace skupiny na internetu

Podle našeho názoru tato metoda se stává nejdůležitější, a v blízké budoucnosti se tento trend jen zvětší, takže dnes je hřích, že tuto příležitost chybí. Používejte internet k propagaci vaší skupiny.

Webová stránka skupiny hudby

Abych to uvedl bezpodmínečně, webová stránka neříká, že to není vhodné pro propagaci hudebního kolektivu, ale pro tento účel prostě nevyhovuje. Prostřednictvím stránky skupiny můžete informovat ty, kteří jsou již vaším fanouškem. Ale neměli byste očekávat, že návštěvníci z webových stránek navštíví návštěvníky a seznámí se s tvou kreativitou náhodně prostřednictvím vyhledávačů. Webová stránka však potřebuje hudební projekt. Místo - vizitka rockové skupiny. Místo je potřeba jako koncový bod přitahování veřejnosti při používání jiných metod propagace v síti. Na to je nutné umístit všechny nejzajímavější informace o skupině, hudbě, fotkách, koncertním plakátu. Umožněte svým fanouškům komunikovat. Jednoduché webové stránky se snadno dělají, i když tomu nerozumíte. Nyní existuje mnoho různých možností, ale půjdeme dál, protože toto téma je trochu mimo rámec našeho dnešního článku.

Sociální sítě

Podle našeho názoru jsou sociální sítě velmi vhodné jako metoda propagace skupiny. Specifičnost sociálních sítí spočívá v tom, že uživatelé sítě aktivně sdílejí s ostatními zajímavé informace, videa a hudbu. Nezapomeňte vytvořit stránku své skupiny v nejoblíbenějších sítích, jako jsou VKontakte a Facebook. Nahrajte své nejúspěšnější nahrávky, videa z koncertů, fotky a pošlete přátelům. Naopak, pokud se jim to líbí, doporučí vaše písně svým přátelům a svým přátelům a tak dále. Není vyloučeno, že tímto způsobem získáte své první stovky fanoušků.

Hudební weby

Na internetu, mnoho specializovaných zdrojů pro hudebníky, které umožňují příspěvek od MP 3 a soubory, takže návštěvníci těchto stránek v budoucnu byli schopni jim naslouchat a ocenit. Je to docela slušná cesta, pokud ne na jednu věc. Na takových místech se vyskytují především hudebníci. Nicméně, Tuto metodu lze použít k rozšíření hudebních připojení. Určitě získáte nové známosti z jiných hudebních skupin. A to nestačí, tito známí vám ve vaší hudební kariéře mohou hodně pomoci. No, například organizování koncertu bude mnohem jednodušší. Seznam podobných zdrojů se snadno nachází na internetu.

Online internetové rádio

Tento způsob podpory značky hudby je velmi rozvinutý v anglicky mluvícím internetovém segmentu. Například služba streaming jango. com, kde uživatelé vybírají kanál, například Radiohead a začnou poslouchat skupiny podobných témat - Muse, Placebo, Oasis, Kasabian a samotné Radiohead. Přibližně několikrát za hodinu ve vzduchu zazní nepatrná skupina, pro kterou můžete okamžitě hlasovat buď schvalovně nebo negativně. Tento zdroj je však sotva vhodný pro rusky hovořící skupiny, protože uživatelé stránek jsou převážně zahraniční. Princip zdroje je velmi jednoduchý:

- Uživatel stáhne hudbu a definuje cílové publikum a vybírá si s vámi hudebníky s podobnou orientací.

- Stažená hudba se přehrává pro uživatele jango, smíšené s oblíbenými umělci, které jste si vybrali. Získáte nové fanoušky v případě, že hlasují pro vaše písně.

- můžete zobrazit zprávy o přehrávání hudby.

Online rádio se liší od zdrojů s vysílacími stanicemi, které jsou zaměřené na předvolby uživatelů. Tyto stanice na základě vkusu přednášejícího dávají na předem sestavené playlisty hudbu. To znamená, že vše je prakticky stejné jako u obyčejného rozhlasu, s výjimkou, že vysílání je přes internet. Chcete-li, aby vaše skladby zazněly vzduchem takových zdrojů, musíte podat žádost a počkat na její zvážení. Výběr hudebníků je zpravidla méně náročný než u klasických rozhlasových stanic.

Internetové štítky

V opačném případě síť nebo neoznačení - vše jako na běžném záznamovém štítku, s výjimkou způsobu distribuce jeho produktů. Hudební verze jsou distribuovány výhradně prostřednictvím internetu ve formě elektronických alb, které se zpravidla skládají z obálky a trojice souborů. Nejčastěji jde o malé společnosti provozované několika nebo dokonce jednou osobou. Vzhledem k tomu, že náklady na výrobu elektronického disku jsou malé, umožňuje vám publikovat alba nejméně známých kapel, u kterých byste v případě klasické nahrávky měli vy nebo váš producent platit slušné peníze. Náš internetový štítek "Priton" kromě vydávání vydání také propaguje skupiny na internetu a zajišťuje pravidelné klubové prezentace vydání, čímž vzniká řada souvisejících komerčních služeb.

Internetové štítky, samozřejmě také musí mít zájem, ale oni jsou zase mnohem ochotni pracovat s začátečníky a málo známými hudebníky, zvláště pokud je materiál opravdu zajímavý.

Vytvoření virového klipu

Pod virálním klipem rozumíte takovému videu, které po prohlížení tam a potom by bylo žádoucí poslat všechny přátele, sdílet odkaz. Jistě jste často viděli takové videa na youtube nebo v sociálních sítích. Co nemůžete udělat, abyste přilákali pozornost ke své skupině? Pokuste se něco takového vzít pro svou hudbu. Nemůžete odhadnout efekt předem, ale stejně to stojí za to, protože pokud dojde k cíli s videem, efekt bude úžasný a vaše video bude okamžitě rozptýleno po celé síti. A za to není nutné dělat profesionální střelbu - tady je hlavně najít čip.

Nakonec bych chtěl říci následující: pokud jste se pokusili všechny metody propagace vaší hudební skupiny, ale stále nechcete poslouchat, pak je s největší pravděpodobností ve vás. Ve vaší hudbě. Netrpěli megalomanií ani hrát rockové hvězdy po pozitivní zpětné vazbě od vašich přátel - všichni jsou naprosto zkreslení. Grind svůj materiál, psát nové písně a zkoušet. Poslouchejte kritiku. Ano, někdy se to děje na základě zásluh. Upravte své staré mistrovské dílo a nevěnujte pozornost lakotu. Na začátku hudební kariéry je kategoricky kontraindikována.

Jak otevřít vlastní hudební jmenovku: krátký průvodce

Průměrná doba čtení: 10 minut, 28 sekund

Úvod a základy

Chcete otevřít vlastní štítek? Mnoho štítků začalo svůj příběh, když někdo řekl: "Skvělé, mám vlastní značku!" Někdy je to opravdu tak jednoduché. Nicméně, pokud si opravdu chcete dát sami sebe všechny šance na úspěch, je důležité projít organizačním procesem, nemluvě o ochraně vašich investic.
Než začneme, ujistěte se, že jste všechno pečlivě zvážili. Spuštění indie štítku je zábavné, ale ukládá povinnosti a vyžaduje spoustu peněz. Je důležité, abyste znal všechny klíčové body. Přemýšlejte o nich:

 • Spustíte-li štítek s cílem vydávat vlastní hudbu (viz „Mohu vydat album hodnotu?“). Mějte na paměti, že je to oba umělce a majitel štítek není snadné - to ukládá určitá omezení. Dokonce i štítek, který byl vypuštěn s nejlepším úmyslem, je riskantní procházet projektem marnosti. To znamená, že někteří distributoři nebudou s vámi pracovat a některé zdroje financování se nebudou snažit investovat. Pokud se chystáte propagovat sebe, nezapomeňte, že ostatní mohou být nepohodlí s tím, že budete volat novináře a požádat o jejich názor na album. To neznamená, že nemusíte otevřít štítek, abyste uvolnili svou vlastní hudbu. To znamená, že musíte být připraveni na takové obtíže, které ostatní štítky nebudou čelit.
 • Každý den budete muset pracovat na štítku, i když máte práci na plný úvazek. Máte tolik volného času?
 • Ať je rozpočet přidělen na štítek, bude zapotřebí více. Můžete zaplatit všechny účty?

Jste stále tady? Skvělé! Uděláme to. Ještě si nejste jistý? Přečtěte si "Před spuštěním štítku".

Vyberte svou obchodní strukturu a název

Mnoho nezávislých etiket vynechá tento krok, přinejmenším poprvé, ale jejich legální podnikání od počátku je skvělý nápad. Potřebujete skutečný, legální obchod pro otevření účtu u banky nebo získání kreditní karty. Podobně, pokud žádáte o půjčku nebo jiný druh financování, vaše podnikání by mělo být legální.

Názvy a funkce různých obchodních systémů se v jednotlivých zemích liší, od státu ke státu a od města k městu (například IP, LLC, korporace apod.). Musíte strávit několik hodin sedět před počítačem nebo v knihovně, abyste se dozvěděli více o zákonu ve vaší oblasti a vytiskli formuláře potřebné k vytvoření vaší společnosti. Zde je několik základních pravidel, které je třeba mít na paměti a které se uplatňují všude:

 • Máte-li uspořádat štítků partnery, je třeba uzavřít dohodu o partnerství, který stanovil procento vlastnictví každého partnera, výstupních podmínek obchodních rozhodnutí, která budou přijata, a tak dále. V závislosti na tom, kde žijete, mohou zákony týkající se podnikání předepisovat to, nebo budete možná muset sami vyvíjet.
 • Pro většinu nezávislých štítků je nejlepší konstrukce jednoduchá struktura, která chrání každého majitele v případě, že se něco pokazí.

Kromě toho je nejvhodnější doba, kdy zjistíte, jak společnost bude fungovat, například kdo bude zodpovídat za jaké úkoly a jak bude práce vyplácena.

Pokud jsou v dokumentech uvedeny žádné dotazy, je lepší vypracovat samostatnou smlouvu, která bude obsahovat tyto informace.

Samozřejmě je také čas vybrat jméno štítku. Proveďte malý internetový průzkum, abyste se ujistili, že vaše jméno ještě nebylo přijato.

Další informace:

Najděte svou hudbu

Pro mnoho lidí, kteří otevřou štítky, přichází myšlenka, když slyší dobrou hudbu, o které ostatní nevědí. Pokud je to váš případ - vynikající, přejděte k další položce. Pokud chcete otevřít štítek a potřebujete hudbu pro nahrávání, pak jste tady. Budete muset vydat vydání - možná i několik vydání - než se přesunete na následující položky, jako je distribuce a PR.

Hledání hudby pro vydání je mnohem obtížnější, než se zdá. Je to jako hledat jehlu v seno. Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je podívat se, kde žijete. Promluvte si s místními hudebníky a zjistěte, zda najdete několik umělců, s nimiž byste chtěli pracovat. Můžete také vyhledávat na stránkách MySpace, Bandcamp, ReverbNation a dalších podobných stránkách.

Je velmi důležité podporovat ty hudebníky, u nichž opravdu věříte. Když se rozhodnete otevřít štítek, můžete si myslet, že právě teď musíte jednat. Je mnohem lepší čekat na záznam, který se vám líbí a který nemůžete čekat, až se uvidíte.

Indie label contracts - základní návrhy a návrhy pro hudebníky

Jakmile najdete hudbu, kterou chcete uvolnit, musíte uspořádat návrhy pro hudebníky. Jeden z nejlepších okamžiků v indie labelu je, že můžete nabídnout cokoli, co chcete. Tato skutečnost velice zjednodušuje váš život, když nabízíte něco, co je pro vás i pro umělce výhodné, a občas jej nabízíte.

Zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

 • Chcete, aby se hudebníci nahrávali, nebo jste ochotni převzít příslušné náklady?
 • Budete vydávat zálohy a pokud ano, jakou velikost?
 • Jak budou příjmy sdíleny? Dostanou umělci zájem? Bude značka platit za náklady na výrobu a reklamu?
 • Budou umělci souhlasit, že zaplatí za propagaci více než původně dohodnutou částku? A pokud ano, kolik?
 • Kolik volných kopií obdrží hudebníci? Kolik budou platit za další kopie?
 • Jak dlouho bude nabídka trvat?
 • Bude návrh rozšířen na pouze jedno album nebo více?
 • Budou hudebníci mít možnost zobrazit přehledy? Jak často a jaký druh připomínek by měli dát?

O smlouvách na indických štítcích se můžete dozvědět zde. Zde jsou další informace, které vám mohou pomoci při rozhodování o smlouvách:

Vše o distribuci

Když jste otevřeli štítek, najít hudbu pro distribuční a distribuční kanály je jako hádanka o kuřecích a vejcích. Distributoři budou chtít vědět, že již máte připravené záznamy, než souhlasíte s tím, že s vámi budete pracovat. Ale hudebníci budou chtít mít jistotu, že jste vytvořili kanály pro distribuci svých záznamů. Někdy se málo známí hudebníci dohodnou, že se s vámi přihlásí ještě předtím, než najdete distributora.

Ale je to v nejlepším případě. Pokud nemůžete dospět k takové dohodě, nemůžete s tím nic dělat. Ale můžete se pokusit otočit a získat souhlas. Zde je několik tipů:
Je mnohem snazší najít kanál pro digitální distribuci, spíše než fyzický. Služby, jako je Tunecore, vložte hudbu do iTunes, Amazon, atd. Tuto službu můžete kdykoli spustit, takže nemusíte čekat, dokud nedostanete vysoce kvalitní zprávy na ruce.

Někteří distributoři budou pracovat s jakýmkoli štítkem, ale v ideálním případě byste měli najít společnost, která s nikým nepracuje. Tyto společnosti se budou aktivně podílet na prodeji vašeho propuštění a často pomáhají s reklamou. Bude důležité, aby společnosti tohoto druhu věděly, že váš plán vydávání je zatracen na hranici: nemají rádi práci se štítky, které mají pouze jedno vydání.

Distributoři někdy platí za výrobu a peníze jsou získávány z prodeje. To vám může pomoci s hotovostí, ale takové nabídky se nedávno staly vzácností.

Zde jsou články, které vám mohou pomoci:

Přemýšlíte o reklamě

Propagace bude kritická při prodeji vašich vydání. Existuje několik různých možností propagace, které budete muset použít - nebo které byste alespoň měli zvážit, zde vše závisí na rozpočtu:

 • Vysílací, satelitní, internetové rádio
 • Tištěné vydání
 • Internet Media
 • Kluby
 • Reklama - plakáty, plakáty, reklamy na internetu a, pokud si můžete dovolit takový luxus, reklamu v televizi

První věcí, kterou musíte rozhodnout, je, zda budete prosazovat sebe nebo najmout odborníka.
Věnujte pozornost tomu, že se většina PR-společností specializuje na jednu oblast. Jejich aktivity mohou zahrnovat například reklamu na komerčních a studentských rozhlasových stanicích nebo publikace v tištěných médiích nebo podobně. Jinými slovy, pokud se rozhodnete najmout někoho, budete s největší pravděpodobností muset zvážit myšlenku placení za služby od několika různých společností. I když vy a chcete uložit pro budoucí verze většiny z rozpočtu určeného na podporu, na začátku nezávislých značek je nepravděpodobné, že najít dost peněz najmout PR pro každou doménu PR firem.
V případě přísných rozpočtových omezení existuje několik řešení:

 • Propagujte štítek sami. Pokud jste se nikdy nepodíleli na propagaci, musíte nejprve připravit půdu pro další kroky, například k vytvoření databáze s informacemi o různých publikacích.
 • Najme specialisty PR na jednotlivé etapy reklamní kampaně. Pokud se vám zdá, že s plakáty a reklamou na internetu můžete sami vypořádat, ale řekněme, rádio může mít potíže - dokonale víte, kam směřovat.

Tyto dodatečné informace vám pomohou převést vaše plány do reality:

 • Kontakt s tiskem: Dos
 • Smlouva s tiskem: Neděle
 • Tiskové zprávy 101 - mimo jiné najdete šablony pro tiskové zprávy a informace o tom, kdy je nejlépe uvolnit
 • Potřebuji pronajmout si hudbu PR?

Pokud se chystáte sami vypořádat se s tiskovými zprávami, ale je to pro vás zcela nové, ujistěte se, že jste přidali další čas před prvním vydáním, abyste vypracovali předběžný akční plán.

Uvolněte první uvolnění

Takže jste připraveni pokračovat! Nyní musíte vybrat datum prvního vydání. Pokud se zaměřujete výhradně na digitální distribuci, nemusíte se starat o věci, jako je čas, který bude vynaložen na provedení objednávky. Pokud budete používat fyzické média, věci jsou trochu komplikovanější. Zde jsou některé faktory, které ovlivní čas uvolnění - zvažte, že je zde hotový záznam a nyní ignorujeme okamžiky související s reklamou:

 • Přijetí dekorace
 • Produkce (připravte se na zpoždění - děje se to často.) Mějte také na paměti, že nejprve, když nejprve pracujete s dodavatelem, budete muset konečně schválit výtisky před dokončením objednávky)
 • Datum, kdy se distributoři počítají. Budou chtít, aby uvolnění bylo prezentováno ve svých prodejnách v čase, který je nejvhodnější pro prodej. Vyberou také nejlepší místo pro vaše jednotky na poličce, aby se neztratily pro větší verze. Navzdory skutečnosti, že úprava data vydání na známé značky může být únavná, je ve vašem nejlepším zájmu, aby distributor měl příležitost zaměřit se na váš projekt.

Nyní o propagaci. Je nutné přidělit dostatek času na reklamu, aby se objevily recenze, rozhovory či vysílání současně, nebo dokonce o něco dříve. Vezměte v úvahu rozvrh vydání nových kopií publikací, které chcete pokrýt, aby měli příležitost psát o vaší práci přibližně ve stejném okamžiku, kdy vidí světlo.

Obecné pravidlo je tady: bude nejlepší, když si vytvoříte propagační kampaň alespoň osm týdnů, zvlášť pokud je to první vydání.

Samozřejmě, tyto náklady na publikování nelze vždy pokrýt. Nebojte se. Není potřeba dělat starosti, pokud se recenze objeví pozdě. První vydání má každou šanci střílet později.

Analyzujte první zkušenost - a naučte se ze svých chyb

Vedení hudebního štítku znamená neustále se učit. Je pravděpodobné, že i když jste všechno vypočítali a naplánovali to podrobně, první palačinka byla kusová, někde jste se pokazili. A to je normální. Budete špatně dělat druhý, pátý, dvacátý pátý pokus. Hlavní věc je, že pokaždé, když se vyskytly různé chyby. Po prvním vydání uveďte čas a přemýšlejte o tom, co se dělo správně a co stojí za to.

Aplikujte tyto znalosti, když pracujete na dalším projektu. Rozvíjet. Zatímco se učíte od svých chyb, jste na správné cestě.

Případ: propagace hudebního štítku v sociální síti prostřednictvím soutěže

V procesu rozvoje licencovaných obchodů v Rusku došlo k velkým nahrávacím značkám: od potírání masivního porušování autorských práv a souvisejících práv k partnerství s hlavními internetovými stránkami a transformací hudebních služeb.

Proč označuje stránky v sociálních sítích?

Sociální sítě jsou jedním z nejdůležitějších ukazatelů současné generace. Zde štítky soutěží o své uživatele různými způsoby: od zapojení se virálními a rodnými technologiemi do tradiční přímé reklamy. Chtěli bychom sdílet případ používání takového tradičního a jednou zapomenutého nástroje jako soutěže mezi účastníky, přilákat nové uživatele a v důsledku toho zvýšit loajalitu značky.

Ruské zastoupení hudebního gigantu Universal Music Group v loňském roce otevřelo komunitu UMUSIC v sociální síti Odnoklassniki. Před SMM-oddělením bylo úkolem aktivního získávání účastníků skupiny. Za tímto účelem byla vyvinuta soutěž, jejíž hlavní cenou byla speciální dárková sada z značkových vinylových desek.

Zájem o vinyl se osvědčil rok co rok. Zároveň se publikum stává sofistikovanějším: pro lidi se kvalita zvuku stává jedním z hlavních kritérií nákupu hudby na jednom nebo druhém médiu. Vzhledem k tomuto pozitivnímu trendu jsme se rozhodli vytvořit exkluzivní vinyl, který nelze koupit v běžném obchodě s hudbou.

S přihlédnutím ke specificitě streamingu a hudebního tématu komunity byla vybrána složitá konkurenční mechanika. Za účelem soutěžení o cenu byli uživatelé požádáni o sestavení vlastní kolekce playlistů, ponechání odkazu v komentářích a sdílení záznamu. Příjemný bonus pro aktivní uživatele spolužáků byl 1000 OK pro nejpopulárnější playlist.

Sociální síť také tuto akci podpořila. OK vybrali ty uživatele, kteří aktivně vytvářejí kompilace na sociální platformě sociální sítě, a doporučil jim, aby se účastnili soutěže.

Během týdne propagace soutěže v Odnoklassniki se počet zúčastněných uživatelů zvýšil o 3 miliony, což pozitivně ovlivnilo další aktivity v rámci komunity. Výhradní dárky představují zvláštní konkurenční prvek, který pozitivně ovlivnil rozdělení příspěvků a virového pokrytí. Více než 38 tisíc uživatelů otevřelo téma, přibližně 700 komentářů vlevo a 500 kliknutí na odkaz, aby zjistilo podrobnější podmínky soutěže.

Každý aktivní uživatel je potenciálním spotřebitelem hudebního obsahu, který každý den sdílíme s našimi odběrateli. Díky vzájemné spolupráci získáme plnohodnotný reklamní případ. A za to je důležité nejen tolik reklamních rozpočtů, jako vzájemný zájem firem.

Výsledkem soutěže bylo, že komunita získala měsíčně 6,8 milionu uživatelů. A pro sociální síť se popularizace zvukového úseku, kterou používali uživatelé, stala absolutním plusem.

Podnikání na tvořivosti: otevření jeho štítku

V dnešním světě je obzvláště obtížné budovat podnikání na tvořivosti. Mnoho hráčů na trhu už ovládá situaci, zejména pokud jde o popovou kulturu. Pro začínajícího autora je velmi obtížné přenést svou kreativitu na lidi, protože to nikdo nepropaguje a nezapojuje se do reklamy. To platí zejména pro hudbu v Rusku, kde každý nový umělec je další popový umělec, jehož hodnota "umění" má tendenci k nule. Nově příchozí nemají nic společného s prosazováním své vlastní propagace. Hudebník v tomto případě bude potřebovat štítek.

Jen si všimněte, že štítek nevytváří osamělý umělec, který zoufale přivádí svou hudbu k masám. Značka je registrována za účelem získávání peněz na tvorbu, prodej a propagaci hudby. Není tudíž nutné samostatně provádět všechny tři součásti činností štítku. Koneckonců, hudebník vytváří hudbu, prodává jej distributorovi a propaguje producenta. Osoba, která má nálepku se zabývá pouze v komplexním řešení všech těchto otázek a klade na etiketě výrobku o tom, že se k němu náleží právo zapojit se do aktivit na hudbě přinést zprávu k obecenstvu a vydělávat peníze na to. Některé značky jsou neziskové organizace (a některé z nich jsou nic víc než jen tak někde, a nikoli pro registrované členy sdružení lidí), kteří mají plné zuby pouze nadšení a myšlenku podporovat kreativitu svých nebo jiných lidí. Etiketa není organizace, nikoli společnost, ani skupina lidí; to je značka, jméno, pověst.

Je poměrně snadné vytvářet štítek, ale je to mnohem těžší ji prosazovat, můžete si ho vydělat jen v případě kompetentního přístupu k této záležitosti. A co je důležité, úspěch může záviset na jednoduchém štěstí. Pokud najdete tým, který se náhle stane populárním, rychle se stane úspěšným obchodníkem, jinak můžete po několik let čekat na některé pozitivní změny. V takovém případě si může vybrat z několika stejných neprofesionálních štítků jen obrovská úroveň soutěže, a dokonce i doslova včera, vzdělané skupiny a skutečně ne schopné hrát. Ale stejně jako v každé obchodní činnosti založené na tvořivosti, nelze nikdy předvídat, co se stane zítra.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Vzhledem k tomu, že se tento článek zabývá obchodním obsahem značky, stojí za zmínku o registraci předmětu podnikatelské činnosti. Ve své budoucí práci bude nutné, aby byl zastoupen štítkem, a nikoli legálně registrovanou osobou (pokud se jedná o podnikání, nikoli o daňové přiznání a podobně). Proto můžete zůstat i jednotlivec, preferujete formu individuálního podnikatele.

Kód aktivity může být odlišný, vše závisí na tom, co bude vedení společnosti provádět přímo. Zpočátku, jeho práce je (JECFA 2) 90.02 Podpůrné služby pro múzických umění, ale v případě, že nálepka je organizována hudebník propagovat svou práci, je vhodnější (JECFA 2) 90.01 Služby v oblasti performing arts. Ale prodej skupiny záznamů na něž se vztahuje definice (JECFA 2) 47.91 Maloobchod poštou nebo informačních a komunikačních činnostech na internetu (což je z definice jasné - je vhodné pouze v případě, že e-commerce v případě pořádání tzv no-label), nebo (OKPD 2) 59.20 Zvukové nahrávací služby a služby pro vydávání hudebních děl. Zároveň se štítek samozřejmě nepodílí na maloobchodním prodeji, ačkoli odpovídající kódování je k dispozici v klasifikátoru. Starou dobrou tradicí můžete zadat několik kódů, protože není známo, co se může stát distributorům, a je vždy lepší spoléhat se jen na sebe.

Z právního hlediska je samotný pojem "značka" téměř totožný s pojmem "značka", takže je třeba jej zaregistrovat. Za tímto účelem je nutné požádat Federální službu pro duševní vlastnictví, tzv. Rospatent. Budou vyžadovat úhradu státních daní a určitého seznamu cenných papírů:

Žádost o státní registraci označení jako ochranné známky s uvedením žadatele, místa jeho bydliště nebo sídla;

Seznam zboží, pro které je požadována státní registrace ochranné známky a které jsou seskupeny podle tříd Mezinárodního třídění výrobků a služeb pro zápis ochranných známek;

Popis nárokovaného označení.

Pokud máte vlastní neregistrovanou skupinu, můžete ji zaregistrovat bez opuštění Rospatentu. Zde jsou všechny stejné požadavky jako jakéhokoliv jiného duševního vlastnictví - to nesmí porušovat práva ničí, takže nebudou porušena práva a pouze zaregistrován. Již v této fázi stojí za to přemýšlet o hledání sdružení autorských práv. Tyto organizace poskytnou nejen příležitost zajistit legálnost používání materiálů na ochranu autorských práv, ale také je podporovat. Neexistuje žádná stanice, nemluvě o kaváren, barů a klubů, reprodukovat hudbu chráněnou autorskými právy není pro každou skladbu, která chce provozovat na vzduchu, platí i pro nahrávací společnosti (i když někdy práva na hudební skladby mají všechny hudebníky - vše závisí na podmínkách smlouvy mezi štítkem a výkonným umělcem). Majitelům rozhlasové stanice (a všem ostatním) je mnohem snazší koupit si právo hrát si balíčky stop. A úkolem majitele štítku je získat místo v těchto balíčcích.

V Rusku existuje RAO - ruská společnost na ochranu autorských práv, ale věří se, že spolupráce s ním je marná, protože tato organizace se více zabývá spory. Pokud s ní nebudete chtít komunikovat, můžete se obrátit na jiné společnosti. V konečném výsledku by v ideálním případě měla existovat registrovaná forma podnikatelského subjektu, označení jako značka a dohody se sdružením autorských práv. To vše bude muset být přiděleno nejméně 50 tisíc rublů, což bude řešit byrokratické a organizační záležitosti.

Označení není jen zvukovým názvem, který by měl být harmonický v jakémkoli jazyce světa (nebo alespoň nejčastějším). Označení je také logo a provedeno v několika formátech pro různé příležitosti. Vzácný hudebník je skvělý umělec, takže neváhejte a je lepší kontaktovat profesionální designéry. Tito lidé vytvoří skutečně krásné logo, které nebude v rozpacích s těmito aktivitami.

Náklady na práci designéra na vývoj loga začíná od 30 tisíc rublů a nakonec může dosáhnout 100 nebo dokonce více tisíc. Designéři také chtějí jíst a tyto ceny nejsou nejvyšší (všichni si pamatujeme ruského boha všech designů, kteří berou miliony na opětovné kreslení starého materiálu).

Také je třeba vzít v úvahu, že rozvoj značky - to není otázka jednoho dne, a nějaký čas bude muset strávit čekání a trvalé koordinace. Během této doby je nejlepší určit obraz vaší společnosti a koncept práce obecně. Nejdůležitější je rozhodnout, které žánry bude obsahovat štítek. Vezměte si práci popových žánrů lepší zprvu všechny populární umělci již dlouho brát závažných štítky, a pop-work - to je byznys, praní špinavých peněz, propagace souvisejících výrobků, obecně, cokoliv, ale ne umění. Pop music je písemná a vytvořil ne umělec a jeho výrobce, aby tato činnost není vhodný pro začátečníky v tomto oboru, bez ohledu na to, jak atraktivní z ekonomického hlediska se může zdát, aby podporovaly pop zpěvák.

Takže teď se musíme vrátit k definici štítku. Jedná se o vytvoření, propagaci a prodej hudby. Pokud je podnikatel hudebník, který chce samostatně propagovat svou hudbu, pak nemusí vytvářet štít pouze pro sebe. Koneckonců, on určitě komunikuje v hudební party, ve kterém je také mnoho umělců přilehlého nebo dokonce stejného žánru. Ale i když známí organizátoři štítku se zabývají úplně jinou hudbou, mohou podepsat smlouvy s etiketou, pokud jejich práce není jen hodnotná z estetického hlediska, ale slibná od komerční. Přesto je to podnikání a velmi talentovaný hudebník je pro label méně zajímavý než ten, jehož dílo bude prodáno. Drsná pravda. K uznání majitelů štítků stojí za to říci, že je tomu tak u všech ostatních forem tvořivosti, od psaní až po sochařství.

Ze zřejmých důvodů však jen otevřená značka není zajímavá ani pro několik známých kapel, ale zajímají se pouze o ty týmy, které chtějí někdo propagovat. Proto je každý začínající label dnes indie label, který pracuje buď v několika populárních žánrech, nebo u začínajících umělců. Z toho důvodu je zřejmé, že můžete sami vytvořit hudbu, ale na úkor jednoho umělce, je pravděpodobné, že štítek neexistuje nebo dokonce bude úspěšnější. Potřebujete několik příkazů i na začátku, takže bude snadnější uvolnit všechny umělce.

Hudební štítky pro začátečníky: nezbytné znalosti

Každá mladá skupina, která zaznamenala své první demo, se chce dostat na label a stát se slavným. Pro mnoho z nich smlouva s nahrávací značkou vypadá jako všelék a okamžitě řeší všechny problémy. Ale je to tak? Opravdu stojí za to okamžitě převést práva na vaši hudbu, což ostatním umožní rozhodnout, kam půjdete s koncertem, které studio budete nahrávat a pod jakým krytem vydat nový záznam? Jsou hudební štítky pro začínající umělce jednoduchým způsobem, jak dosáhnout toho, co chcete?

Nejprve se pokusíme s jeho kreativitou zvážit všechny možné aspekty hudební práce. První a nejvíce zřejmá - DIY (Angličtina dělajte sami) je zkratka, která se používá k označení osob, které jednají samostatně, bez jakékoliv podpory nebo spojení. Jste úplným vlastníkem svého produktu, máte možnost ho zlikvidovat, jak chcete. V této situaci umělec přebírá funkce labelu a sám se zabývá hledáním studia, produkce, organizováním vlastních koncertů, uvolněním zboží atd. Pokud jste si vybrali tuto formu práce, nejvhodnějším rozhodnutím bude přijetí manažera, který vám v tom pomůže.

Uvědomte si, že tím, že sami pracujete na svém produktu, nemůžete věnovat náležitou pozornost kreativitě; značnou část času bude muset věnovat organizačním momentům, které rozhodně ovlivní kvalitu vaší činnosti jako celku. Nicméně tím, že sami shromáždíte celý tým specialistů, získáte šanci realizovat své cíle. Jedním z úspěšných příkladů vlastního propagace je skupina Enter Shikari, která již dlouhou dobu produkovala své díla metodou DIY. Kluci získali značný komerční úspěch, vzbudili obrovský zájem hlavních nahrávacích společností, částečně proto, že na nějakou dobu odmítli dobré nabídky od různých menších značek. Možná to bude možné pro vás. Věřte své vlastní síle? Vpřed!

Dalším formulářem jsou DIY nebo indie štítky. Jedná se o malé konglomeráty zaměřené více na podzemní nebo úzce zaměřený trh. Často jsou příjmy takovýchto značek velmi nízké, mnozí pracují pro tuto myšlenku, ale smlouva s takovou značkou může být mimořádně užitečná pro začínajícího umělce jako spouštěcí podložku a způsob, jak se seznámit s potřebnými známými. Ano, ano, datování vám pomůže při dalším postupu. Skutečnost spočívá v tom, že i největší hudební etikety založily svou činnost na rozsáhlé síti známých, vzájemných služeb a slibů. Vrátit se na DIY-štítky, stojí za to poznamenat, že na rozdíl od umělce sám, oni už mají některé kanály pro distribuci a podporu vaší kreativity. Často se stává, že umělci vytvářejí malá indie etiketami na podporu své kreativity, následně postupně rozšiřují seznam podepsaných skupin. Navíc značka indie má pro umělce značnou transparentnost a srozumitelnou smlouvu, na rozdíl od větších značek ve vlastnictví významných hudebních korporací. Tyto štítky se nazývají hlavní štítky. Jedná se o takzvané "velké čtyři nahrávacích značek", které představují asi 70% světového hudebního trhu. Tito zahrnují Universal Music Group, Sony Music Entertainment, EMI Group (společně s UMG pohlcenou francouzským mediálním konglomerátorem Vivendi SA) a Warner Music Group.

V Rusku existuje několik větví těchto značek: Universal Music Russia, Sony Music Russia, Warner Music Rusko a další. Každý z těchto gigantů mluví. průmysl má impozantní seznam menších jmenovek, které s nimi souvisejí, což však nebrání oběma stranám úspěšně vydělat a propagovat jejich výrobky na trhu. Tyto finanční konglomeráty jsou plně soběstačný: hlavní rekordní agentura schopna poskytovat nového alba celou cestu od inženýra na pultech obchodů s hudbou (nebo on-line stránky, jako je Apple hudební nebo iTunes, který je více v souladu s moderními realitou hudebního průmyslu) a organizovat prohlídku umělce na její podporu. Ale začíná (a to zejména v podzemí) umělec cesta ke smlouvě se vlastně je uzavřen štítku: v moderních podmínkách starý systém již působí na kterém hudebníci 1980 Připravené sloupků kontrakt záznamu. Pokud je vysoce nepravděpodobné, dříve skupina tím, že pošle svůj demo štítek mohl doufat, že správce AR vybere svou práci z tisíců aplikací, ale teď takový výsledek. S příchodem nových technologií a na začátku éry internetu přístupné pro širokou hudební publikum do skládání hudby se stala otevřená, takže tok záznamů na poštovních etiket začínajícím hudebníkům byla jen mimo kontrolu. To vedlo k tomu, že mnoho společností se přestěhovali do nové etapy práce s talenty, všiml a podepisování jen ti, kteří se již podařilo vypuknout a odlišit se od jednoho milionu stejné ambiciózní postavy hudební kultury.

Digitální věk přinesla také významné změny v průmyslu jako celku, a předtím uvedla řadu nových, naprosto jedinečných a nepodstatných otázek. Jedním z nich je, zda současný umělec skutečně musí být podepsán pro označení? Za posledních 10 let velice silně vyvinuté domácí nahrávací studio, mnoho polévka umožnila profesionální nahrávání doma, mnozí návrháři pracují na krytu pro uvolnění tím, že nabízejí své služby on-line, koncertní sály s názvem mladé umělce na představení prostřednictvím poštovní zásilky, bez služeb koncertních agentur. A nejdůležitější a zásadní - prodej fyzických nosičů navždy odsunuta na druhé místo, dávat cesta k strimmingovym služby a možnost nákupu uvolnění v digitálním formátu.

To je jen malý seznam příkladů nevratných změn, které hudební průmysl zažil po celém světě. A tento systém se nadále rozvíjí dynamicky a ukazuje všechny nové příležitosti pro práci přímo s posluchačem.

Velkolepá 7ka elektronických štítků podle Phonoteky

Místo je věnováno 20. výročí etikety Ninja Tune.

Nejčastěji nemáme kladou velký důraz na téma štítků - nahrávacích společností - kdo vlastně hrál významnou roli v péči o nadané hudebníky elektronické hudby, takže milovaný nás od minulého století.

Ale to není jen pocta, znalost studií je obrovská pomoc při hledání zajímavé hudby pro sebe! Každý z následujících má jasnou osobnost, vlastní směr a chuť.

Když jste viděli své oblíbené umělce v této nebo té značce, můžete bezpečně projít celý seznam a objevovat nové a nové umělce!


Astralwerks

Astralwerks - Americká značka nyní ve vlastnictví EMI, což je však nás potěšila alba kapel jako Air, Chemical Brothers, Basement Jaxx, Miss Kittin, FSOL, Hot Chip, Röyksopp, Fat Boy Slim, Photek. Je pravda, že stojí za to uznat, že historie značky není v malém kouřovém klubu a oslavuje hudebníky po celém světě. Astralwerks má již známých a sebevědomých hudebníků, což však nezhoršuje pověst labelu v hudebním průmyslu. Zaměstnanci Astralwerks se v poslední době zabývali vážným vyhledáváním nových talentů. Přijetí demo materiálů ve formátu CD od všech, kteří si přejí deklarovat sebe a možná se stane jedním z hudebníků astralwerků, je ohlášeno. Těšíme se na ně z nových objevů!

Globální podzemí

Poměrně mladá značka, on vytvořil výbuch taneční hudby popularitě 90, a rozhodně stojí za vaši pozornost, protože Global Underground objevili hvězdy jako Sasha, Paul Oakenfold, John Digweed, Danny Tenaglia, Nick Warren, Dave Seaman, Darren Emerson, a James Lavelle.
Tento štítek má určitou chuť, kterou lze vysledovat prostřednictvím četného seznamu. Ale hlavní pojetí etikety v příštím - studio se pořádá párty se svými DJs v libovolném místě na světě (největší město), pak uvolní dvě krabice disku, s hmotností fotografií a in-ear sad přenos party atmosféru. Projekt zahrnoval Deep Dish, Adam Freeland a Felix Da Housecat a mnoho dalších. jiné
Mimochodem, v roce 2001 byl zaznamenán GU021 - Deep Dish, Moskva
Pokud si pro sebe uvidíte alespoň jednoho z nejzajímavějších a milovaných djů na tomto seznamu, pak velmi doporučujeme poslouchat všech 38 otázek z různých částí světa!

Mo'Wax

Od počátku 90. let štítek zaznamenal nejvíce avantgardní hudby v hip-hopových stylů, acid jazzu a trip hopu, kdy došlo k slovo. James Lavelle, autor stejnojmenné kolony a řada stran v jednom z Brixton klubu „Mo‚Wax Prosím,“hledal ty s gramofony a samplery vytvořili hudbu na zítřek, a on je v tom dobrý. Co je to DJ Shadow, který začal a tvořil se Mo'Waxem, DJ Krush získal impuls na stejném místě.
Lavelle talent se projevil i při tvorbě vlastního projektu U.N.K.L.E, jehož význam je obtížné přeceňovat, a přesto kvůli kolloboratsii s ním považován za čest účastnit nejznámějších hudebníků z 90. let. UNKLE, pro generaci poslechu trip-hopu v devadesátých letech, na počátku XXI. Století personifikoval ducha té doby, jejich hodnoty.
Mimochodem, jeden z těchto dnů v Petrohradě bude koncert UNKLE.

Později, James Lavelle dal volný průchod své tvořivosti v módní design (Vzdávám se), s jeho bratr podíleli na uměleckých projektech a sechas, podle toho, činnost etiketě kousek po kousku mizí. Ale není možné věřit tomu, že nám tato osoba nedává nějakou překrásnější hudbu.

Ztlumit záznamy

Nejslavnější nálepka, s níž Depeš Mode, Prodigy, Moby a mnoho dalších spolupracuje nejen s elektronickou hudbou. Studio se specializuje na neobvyklé kapely a umělce s živou individualitou v různých směrech hudby. Nyní je společnost rozdělena do několika podskupin, které se zabývají různými hudebními trendy, hledají talenty a objevují mnoho zajímavých hudebníků.
Velmi zajímavý a podrobný příběh o Mute Records je již zveřejněn zde.

Warp Resords

Jedno z nejslavnějších a nejsilnějších nahrávacích studií se specializací na elektronickou hudbu. Historie tohoto štítku začíná hudebním obchodem s DJ hudbou. Majitelé obchodů Steve Beckett a Rob Mitchell měli dobrou chuť a vkus a hlavně zájem o nové hudebníky přinášející své kazety do obchodu. Potřebujeme určitý talent a lidské vlastnosti, aby se tento zájem o podzemní hudbu vyvíjel a vydělával na něm.

Je zřejmé, že pokud by nebyl Steve a Rob, svět by nepoznal tak úžasný tým, jako je LFO, oslavovali Aphex Twin a sami se na něm stali slavní. Odhalený Autechre, Plaid, vydal všechna hlavní vydání kanadských tabulek, nahrál první album Red Snapper. S pomocí slavné série "Artificial Intellegence", B12 stal se známý široké veřejnosti. Nově příchozí na Warp - Chris Clark se okamžitě vydal na popularitu svých stejných idolů - Aphex Twin a Plaid.

Nyní je obecně uznáváno, že dešifrování zkratky je "Jsme rozumní lidé". Ačkoli to je zcela nový, před tím, než přišel s dekódováním jako „podivný a radikální projekty“ (Podivný a radikální projektů) - to je jejich konstantní koncept World Record „monstra“ jsou neustále dělat pokus o převzetí Warp, ale naštěstí Steve a Rob na tom. neodmyslitelné odmítnutí, jsou primárně sběrateli, a u příležitosti milionářů láska k hudbě vždy přichází jako první.

Ujistěte se, že si přečtete, kdo nemá čas, podrobný příběh a uvolnění od přítele mládeže.

Ultra Records

American je relativně mladá značka elektronické taneční hudby, vytvořená v roce 1995.
Štítek obsahuje takové hvězdy jako Morcheeba, Steve Smooth, Kaskade, Sharam, Cedric Gervais, Chicane, Tiësto, Paul Oakenfold, Above Beyond, Markuse Schulze, The Young Punx, Benny Benassi, Ferry Corsten, Armin van Buuren, David Guetta, Deadmau5, Kraak Smaak,, Fedde le Grand, Enur, Basshunter.
Je hrdá na to, že má nejlepší vydání The Crystal Method, Timo Maas, Sasha John Digweed, 4 struny, Panjabi MC, Despina Vandi a Junkie XL.
Nepochybně, značka se stala svátkem pro novou generaci taneční hudby, vytvořila nový příběh. Ultra Label byl na obrovských banerech, jako znamení pohybu, a ne jen přítomnost v malém rohu na CD.

Ninja Tune

20.září označí 20 let od Jonathan Moore (Jonathan Moore) a Matt Black (matná černá), pak známý jako DJ foukání Coldcut, vytvořil legendární gramofonovou Ninja Tune.

O něm hodně, kde napsali, i zde

Chlapci se seznámili s pirátskou rozhlasovou stanicí Kiss, kde vedli show "Solid Steel".
Mnozí věří, že jejich předkové jako forma remixů, se domnívají, že oni zničili hranice mezi hip-hop a proudu.

Proč Ninja? - Během turné po Japonsku, se snaží rozptýlit rostoucí podráždění způsobené zavedením komerčně úspěšné projekty, Matt a Jon učinil objev: „Zjistili jsme, knihu s aplikacemi Ninja, který říká, že ninjové postavena speciální domy, které sídlí tajné pasáže, aby ninjové mohli náhle zmizet a objevit se jinde. "Tyto domy byly plné tajemství a lidí - neviditelných."
Pro Coldcut to bylo právě zatlačování a otevírání cesty z sací bažiny prodávajícího průmyslu. Vytvářejí vlastní label "Ninja Tune", aby použili kód Ninja v praxi a stali se nezávislými. O 20 let později, kluci jsou stejní fanoušci a hudební fanoušci jejich činnosti (mimochodem, učitel malby a další programátor - úžasná kombinace) vehementně bojí a snaží se stal součástí prodejního průmyslu.

John řekl v rozhovoru: "Hledáme nové směry a považuji interaktivní CD-ROM za dobrý přírůstek hudby. Bylo to tak cool, jak to bylo před deseti lety, kdy se všechno právě začínalo. To je velmi zajímavý nový obchod. Máme zájem o náhodnost a teorii chaosu v hudbě na rozdíl od taneční hudby. Použití počítače je spíše plnohodnotným účastníkem tvořivosti než pouhým nástrojem. "

Se slavnou Ninja Tune Amon Tobin, DJ Vadim, Flanger, DJ Shadow, Funki hříbky, DJ Food, The Cinematic Orchestra, nahoru, shonu a ven, Kid Koala a mnoho, mnoho dalších.

Pro Ninja Tune je 20 let oslavou života. A oslava pořízeno grandiózní: řada firemních večírků od září do listopadu spustila webové stránky ninjatunexx.com, který lze poslouchat na všechny nové a zajímavé. A samozřejmě bude uvolněna exkluzivní krabice "Ninja Tune XX".
Jmenovitě: 6 CD s exkluzivním materiálem, 6 talířů, různých plakátů a 192-stránkové knihy s příběhy a vyprávění o etiketě, se spoustou zajímavých rozhovorů, fotografií a originálních ilustrací. V Rusku to nebude až do října, říkají, že krása je výjimečná!

Ve skutečnosti chci přidat k výše uvedenému. Nejprve bychom však chtěli podpořit novou generaci mladých nadšenců z obou stran. A pomůže vám osvěžit své znalosti moderní hudby s pomocí uznávaných vůdců v elektronickém záznamovém průmyslu!