Jak otevřít vlastní hudební jmenovku: krátký průvodce

Průměrná doba čtení: 10 minut, 28 sekund

Úvod a základy

Chcete otevřít vlastní štítek? Mnoho štítků začalo svůj příběh, když někdo řekl: "Skvělé, mám vlastní značku!" Někdy je to opravdu tak jednoduché. Nicméně, pokud si opravdu chcete dát sami sebe všechny šance na úspěch, je důležité projít organizačním procesem, nemluvě o ochraně vašich investic.
Než začneme, ujistěte se, že jste všechno pečlivě zvážili. Spuštění indie štítku je zábavné, ale ukládá povinnosti a vyžaduje spoustu peněz. Je důležité, abyste znal všechny klíčové body. Přemýšlejte o nich:

 • Spustíte-li štítek s cílem vydávat vlastní hudbu (viz „Mohu vydat album hodnotu?“). Mějte na paměti, že je to oba umělce a majitel štítek není snadné - to ukládá určitá omezení. Dokonce i štítek, který byl vypuštěn s nejlepším úmyslem, je riskantní procházet projektem marnosti. To znamená, že někteří distributoři nebudou s vámi pracovat a některé zdroje financování se nebudou snažit investovat. Pokud se chystáte propagovat sebe, nezapomeňte, že ostatní mohou být nepohodlí s tím, že budete volat novináře a požádat o jejich názor na album. To neznamená, že nemusíte otevřít štítek, abyste uvolnili svou vlastní hudbu. To znamená, že musíte být připraveni na takové obtíže, které ostatní štítky nebudou čelit.
 • Každý den budete muset pracovat na štítku, i když máte práci na plný úvazek. Máte tolik volného času?
 • Ať je rozpočet přidělen na štítek, bude zapotřebí více. Můžete zaplatit všechny účty?

Jste stále tady? Skvělé! Uděláme to. Ještě si nejste jistý? Přečtěte si "Před spuštěním štítku".

Vyberte svou obchodní strukturu a název

Mnoho nezávislých etiket vynechá tento krok, přinejmenším poprvé, ale jejich legální podnikání od počátku je skvělý nápad. Potřebujete skutečný, legální obchod pro otevření účtu u banky nebo získání kreditní karty. Podobně, pokud žádáte o půjčku nebo jiný druh financování, vaše podnikání by mělo být legální.

Názvy a funkce různých obchodních systémů se v jednotlivých zemích liší, od státu ke státu a od města k městu (například IP, LLC, korporace apod.). Musíte strávit několik hodin sedět před počítačem nebo v knihovně, abyste se dozvěděli více o zákonu ve vaší oblasti a vytiskli formuláře potřebné k vytvoření vaší společnosti. Zde je několik základních pravidel, které je třeba mít na paměti a které se uplatňují všude:

 • Máte-li uspořádat štítků partnery, je třeba uzavřít dohodu o partnerství, který stanovil procento vlastnictví každého partnera, výstupních podmínek obchodních rozhodnutí, která budou přijata, a tak dále. V závislosti na tom, kde žijete, mohou zákony týkající se podnikání předepisovat to, nebo budete možná muset sami vyvíjet.
 • Pro většinu nezávislých štítků je nejlepší konstrukce jednoduchá struktura, která chrání každého majitele v případě, že se něco pokazí.

Kromě toho je nejvhodnější doba, kdy zjistíte, jak společnost bude fungovat, například kdo bude zodpovídat za jaké úkoly a jak bude práce vyplácena.

Pokud jsou v dokumentech uvedeny žádné dotazy, je lepší vypracovat samostatnou smlouvu, která bude obsahovat tyto informace.

Samozřejmě je také čas vybrat jméno štítku. Proveďte malý internetový průzkum, abyste se ujistili, že vaše jméno ještě nebylo přijato.

Další informace:

Najděte svou hudbu

Pro mnoho lidí, kteří otevřou štítky, přichází myšlenka, když slyší dobrou hudbu, o které ostatní nevědí. Pokud je to váš případ - vynikající, přejděte k další položce. Pokud chcete otevřít štítek a potřebujete hudbu pro nahrávání, pak jste tady. Budete muset vydat vydání - možná i několik vydání - než se přesunete na následující položky, jako je distribuce a PR.

Hledání hudby pro vydání je mnohem obtížnější, než se zdá. Je to jako hledat jehlu v seno. Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je podívat se, kde žijete. Promluvte si s místními hudebníky a zjistěte, zda najdete několik umělců, s nimiž byste chtěli pracovat. Můžete také vyhledávat na stránkách MySpace, Bandcamp, ReverbNation a dalších podobných stránkách.

Je velmi důležité podporovat ty hudebníky, u nichž opravdu věříte. Když se rozhodnete otevřít štítek, můžete si myslet, že právě teď musíte jednat. Je mnohem lepší čekat na záznam, který se vám líbí a který nemůžete čekat, až se uvidíte.

Indie label contracts - základní návrhy a návrhy pro hudebníky

Jakmile najdete hudbu, kterou chcete uvolnit, musíte uspořádat návrhy pro hudebníky. Jeden z nejlepších okamžiků v indie labelu je, že můžete nabídnout cokoli, co chcete. Tato skutečnost velice zjednodušuje váš život, když nabízíte něco, co je pro vás i pro umělce výhodné, a občas jej nabízíte.

Zde je několik věcí, které je třeba zvážit:

 • Chcete, aby se hudebníci nahrávali, nebo jste ochotni převzít příslušné náklady?
 • Budete vydávat zálohy a pokud ano, jakou velikost?
 • Jak budou příjmy sdíleny? Dostanou umělci zájem? Bude značka platit za náklady na výrobu a reklamu?
 • Budou umělci souhlasit, že zaplatí za propagaci více než původně dohodnutou částku? A pokud ano, kolik?
 • Kolik volných kopií obdrží hudebníci? Kolik budou platit za další kopie?
 • Jak dlouho bude nabídka trvat?
 • Bude návrh rozšířen na pouze jedno album nebo více?
 • Budou hudebníci mít možnost zobrazit přehledy? Jak často a jaký druh připomínek by měli dát?

O smlouvách na indických štítcích se můžete dozvědět zde. Zde jsou další informace, které vám mohou pomoci při rozhodování o smlouvách:

Vše o distribuci

Když jste otevřeli štítek, najít hudbu pro distribuční a distribuční kanály je jako hádanka o kuřecích a vejcích. Distributoři budou chtít vědět, že již máte připravené záznamy, než souhlasíte s tím, že s vámi budete pracovat. Ale hudebníci budou chtít mít jistotu, že jste vytvořili kanály pro distribuci svých záznamů. Někdy se málo známí hudebníci dohodnou, že se s vámi přihlásí ještě předtím, než najdete distributora.

Ale je to v nejlepším případě. Pokud nemůžete dospět k takové dohodě, nemůžete s tím nic dělat. Ale můžete se pokusit otočit a získat souhlas. Zde je několik tipů:
Je mnohem snazší najít kanál pro digitální distribuci, spíše než fyzický. Služby, jako je Tunecore, vložte hudbu do iTunes, Amazon, atd. Tuto službu můžete kdykoli spustit, takže nemusíte čekat, dokud nedostanete vysoce kvalitní zprávy na ruce.

Někteří distributoři budou pracovat s jakýmkoli štítkem, ale v ideálním případě byste měli najít společnost, která s nikým nepracuje. Tyto společnosti se budou aktivně podílet na prodeji vašeho propuštění a často pomáhají s reklamou. Bude důležité, aby společnosti tohoto druhu věděly, že váš plán vydávání je zatracen na hranici: nemají rádi práci se štítky, které mají pouze jedno vydání.

Distributoři někdy platí za výrobu a peníze jsou získávány z prodeje. To vám může pomoci s hotovostí, ale takové nabídky se nedávno staly vzácností.

Zde jsou články, které vám mohou pomoci:

Přemýšlíte o reklamě

Propagace bude kritická při prodeji vašich vydání. Existuje několik různých možností propagace, které budete muset použít - nebo které byste alespoň měli zvážit, zde vše závisí na rozpočtu:

 • Vysílací, satelitní, internetové rádio
 • Tištěné vydání
 • Internet Media
 • Kluby
 • Reklama - plakáty, plakáty, reklamy na internetu a, pokud si můžete dovolit takový luxus, reklamu v televizi

První věcí, kterou musíte rozhodnout, je, zda budete prosazovat sebe nebo najmout odborníka.
Věnujte pozornost tomu, že se většina PR-společností specializuje na jednu oblast. Jejich aktivity mohou zahrnovat například reklamu na komerčních a studentských rozhlasových stanicích nebo publikace v tištěných médiích nebo podobně. Jinými slovy, pokud se rozhodnete najmout někoho, budete s největší pravděpodobností muset zvážit myšlenku placení za služby od několika různých společností. I když vy a chcete uložit pro budoucí verze většiny z rozpočtu určeného na podporu, na začátku nezávislých značek je nepravděpodobné, že najít dost peněz najmout PR pro každou doménu PR firem.
V případě přísných rozpočtových omezení existuje několik řešení:

 • Propagujte štítek sami. Pokud jste se nikdy nepodíleli na propagaci, musíte nejprve připravit půdu pro další kroky, například k vytvoření databáze s informacemi o různých publikacích.
 • Najme specialisty PR na jednotlivé etapy reklamní kampaně. Pokud se vám zdá, že s plakáty a reklamou na internetu můžete sami vypořádat, ale řekněme, rádio může mít potíže - dokonale víte, kam směřovat.

Tyto dodatečné informace vám pomohou převést vaše plány do reality:

 • Kontakt s tiskem: Dos
 • Smlouva s tiskem: Neděle
 • Tiskové zprávy 101 - mimo jiné najdete šablony pro tiskové zprávy a informace o tom, kdy je nejlépe uvolnit
 • Potřebuji pronajmout si hudbu PR?

Pokud se chystáte sami vypořádat se s tiskovými zprávami, ale je to pro vás zcela nové, ujistěte se, že jste přidali další čas před prvním vydáním, abyste vypracovali předběžný akční plán.

Uvolněte první uvolnění

Takže jste připraveni pokračovat! Nyní musíte vybrat datum prvního vydání. Pokud se zaměřujete výhradně na digitální distribuci, nemusíte se starat o věci, jako je čas, který bude vynaložen na provedení objednávky. Pokud budete používat fyzické média, věci jsou trochu komplikovanější. Zde jsou některé faktory, které ovlivní čas uvolnění - zvažte, že je zde hotový záznam a nyní ignorujeme okamžiky související s reklamou:

 • Přijetí dekorace
 • Produkce (připravte se na zpoždění - děje se to často.) Mějte také na paměti, že nejprve, když nejprve pracujete s dodavatelem, budete muset konečně schválit výtisky před dokončením objednávky)
 • Datum, kdy se distributoři počítají. Budou chtít, aby uvolnění bylo prezentováno ve svých prodejnách v čase, který je nejvhodnější pro prodej. Vyberou také nejlepší místo pro vaše jednotky na poličce, aby se neztratily pro větší verze. Navzdory skutečnosti, že úprava data vydání na známé značky může být únavná, je ve vašem nejlepším zájmu, aby distributor měl příležitost zaměřit se na váš projekt.

Nyní o propagaci. Je nutné přidělit dostatek času na reklamu, aby se objevily recenze, rozhovory či vysílání současně, nebo dokonce o něco dříve. Vezměte v úvahu rozvrh vydání nových kopií publikací, které chcete pokrýt, aby měli příležitost psát o vaší práci přibližně ve stejném okamžiku, kdy vidí světlo.

Obecné pravidlo je tady: bude nejlepší, když si vytvoříte propagační kampaň alespoň osm týdnů, zvlášť pokud je to první vydání.

Samozřejmě, tyto náklady na publikování nelze vždy pokrýt. Nebojte se. Není potřeba dělat starosti, pokud se recenze objeví pozdě. První vydání má každou šanci střílet později.

Analyzujte první zkušenost - a naučte se ze svých chyb

Vedení hudebního štítku znamená neustále se učit. Je pravděpodobné, že i když jste všechno vypočítali a naplánovali to podrobně, první palačinka byla kusová, někde jste se pokazili. A to je normální. Budete špatně dělat druhý, pátý, dvacátý pátý pokus. Hlavní věc je, že pokaždé, když se vyskytly různé chyby. Po prvním vydání uveďte čas a přemýšlejte o tom, co se dělo správně a co stojí za to.

Aplikujte tyto znalosti, když pracujete na dalším projektu. Rozvíjet. Zatímco se učíte od svých chyb, jste na správné cestě.

jak vytvořit svůj vlastní štítek?

ano, když jsem napsal svůj blog. Uvědomil jsem si, že mi nikdo nepomůže. ale přesto jsem našel to, co jsem hledal. tak jsem se rozhodl vystavit článek jako Otevřít můj štítek. Může někdo použít vlákno.

Nejdříve se musíte rozhodnout, která hudba chcete propagovat, rozhodnout se o hudbě. směry a obecně s hudební politikou. Chcete-li přijít s nápadem štítku, něco, co vás odlišuje od ostatních. Na samém začátku to nestojí za to, že by bylo příliš široké v různých stylech a žánrech - v podstatě si může dovolit pouze velké tuky. Je lepší se soustředit na jeden "váš" velmi směr, maximálně na dva. Dále byste měli přijít s jménem, ​​je možné vytvořit nějaký vizuální koncept - logo, firemní identitu atd. Je žádoucí zaregistrovat právnickou osobu (např. PBOYUL nebo LLC), prostřednictvím které budou prováděny všechny formality - smlouvy, peníze atd. Pokud je to požadováno, můžete jméno také označit logem. Co je označení bez oficiálních stránek? Místo je nutné, je také žádoucí zaregistrovat stránky na takových portálech jako myspace, promodj, vytvořit skupinu vkontakte) atd. Na stránkách můžete zveřejňovat informace o všech odchozích a plánovaných vydáních, biografie hudebníků, případně informace o párty a tak dále. Téměř všechny štítky mají svůj vlastní e-mailový seznam. Chcete-li prodat hudbu, musíte uzavírat smlouvy s obchody. V případě digitální distribuce mohou být takové obchody jako junodownload, audiojelly, trackitdown, beatport. Pokud chcete prodávat hudbu stejně, a na fyzických nosičích, musíte se nejprve postaral o výrobu disků (nebo desek) - pro které existuje zvláštní rostliny, které jsou rádi, že splnění objednávky tirazhiovanie vaší hudby. Ale musíte to ještě prodat. V případě internetových obchodů je pravidlo Pareto velmi výrazné: přibližně 20% obchodů vám přinese 80% všech zisků, ale všichni vyžadují stejné množství času. Takže vaše volba, s kým a jak pracovat) Další etapou je hledat hudbu pro první několik verzí. Jste-li hudebník, bude jistě snazší vy - je možné uvolnit některé z jeho práce, a aby vaše přátelé a hudebníci, kteří sdílejí své hudební nápady a mají zajímavou vhodnou hudbu. Ale v budoucnu by se vyhledání nejzajímavějších, slibnějších a nejnovějších skladů a hudebníků mělo stát jedním z hlavních směrů vaší činnosti při správě značky. Označení se tak či onak souvisí s hudbou a bez dobré hudby nebude dobré označení fungovat. S hudebníky musíte podepsat smlouvy o přenosu autorských práv a pravděpodobně budete muset získat práva k přehrávání, vysílání, úpravám a dalším účelům. Obecně doporučuji koupit knihu „Autorské právo a práva s ním související“ (zapamatovat!)))) Stejně jako čtení nového občanského zákoníku Ruské federace (dobře, a může být více mezinárodními smlouvami o autorských právech přečíst - nebolí). A obecně je vhodné začít s etiketou spolu s nadšenci - známými-známými, s nimiž můžete rozvíjet svou činnost rychleji a efektivněji. Orientační štítek činnost cyklus: 1. vyhledávání zajímavé hudby, který je vhodný pro vašeho štítku 2. Uzavření smlouvy s autorem hudby 3. Umístění informací na webových stránkách, informační bulletin, atd. 4. Umístění hudby v obchodech 5. Jak získat peníze z obchodů na prodané hudby (licenčních poplatků) 6. vyplácení odměn autorům procent (pokud podmínky autorů smluv obdrží procento z tržeb, ale pokud jste již zaplatil jim pevnou částku, pak samozřejmě žádný zájem se nevyplácí) pro podporu činnosti a rozvoje štítku je nutné provést následující funkce: 1. AR - hudbu, pracovat s hudebníky 2. práce s obchody 3. reklamu, PR (zejména distribuce propagačních materiálů, navazování kontaktů s klíčovými lidmi) Zpravodaj o materiálů je velmi důležitou součástí energetického štítku, jako by se o vás, nikdo o tom neví, a kupovat a trochu matoucí pro hudebníky na štítku nestačí. Jak a komu poslat promo-matreialy? Například do vašeho města přichází slavný DJ, který hraje ve vašem stylu (alespoň víceméně ve stylu) - podá mu disk se svými nejlepšími vydáními. Pošlete na všechny tematické internetové (a offline) rozhlasové stanice, známé DJs. Můžete předem dojednat s slavného DJ nebo hudebník, aby ho vyzvat, aby předložily své promo, lidé mají tendenci souhlasit, alespoň podle mých zkušeností, nikdo dosud odmítal) Poté, co taková dohoda zvyšuje šanci být slyšen. Někteří z lidí, s nimiž jste navázali kontakt (nebo jen vaši přátelé / známí) může podporovat své zprávy (hrát na účastníky, aby do svého vysílání, atd.), Pokud si je pravidelně dodáváno s čerstvým hudba zdarma. Kde hledat hudbu? Existuje mnoho míst, kde každý může posílat své výtvory - například myspace, promodj atd. Hrabal tam při hledání zajímavých věcí opravdu - za tunu věcí, ale bude muset prokousat spoustou sraček řečeno, mezi nimiž a budou muset hledat perly. Také na webové stránce by měly být alespoň některé kontaktní informace a informace o politice práce s demo-mateály. Hudebníci, kteří navštívili vaše stránky, mají tedy příležitost poslat hudbu k posouzení, po které již můžete vybrat z poslance. Můžete kontaktovat hudebníky psaní ve vašem stylu a nabídnout jim, aby se uvolnili na štítku. Materiál by měl být vždy nová a dosud nezveřejněný nikde, a je žádoucí, chtoy to nebylo k dispozici na internetu v dobré kvalitě - ať kapela poslal dema v dobré kvalitě pro vás, a nešíří pro všechny vidět na internetu. V nízké kvalitě prosím. Množství a kvalita materiálu. Pokud vydáváte zprávy více než já často a pravidelně (například jednou týdně) - pak budete nakupovat častěji. Vzhledem k tomu, že většina lidí v obchodech hledají novinky, uvidíte svůj nejnovější produkt, si zákazník může prohlížet / poslouchat vaše jiných únicích nebo vydání vašeho hudebníka, odpovídajícím způsobem zvyšuje pravděpodobnost nákupu předchozí verze. Ale na druhou stranu, pokud je problém a to vše v řadě různých úrovní kvality, to bude kupovat méně - za hovno, a tak většinu v okolí - každý den desítky nových verzí, a neztratit se v tomto „haldy“, měli byste se snažit. Proto je pro vás výhodnější, aby váš hudebník zpíval více na vašem štítku. Můžete přijít s takovými zvláštními přezdívkami pro muzvkantov, kteří jsou oprávněni používat pouze vás jako značka a hudebník není kromě vašeho štítkem, který vydal na základě tohoto pseudonymu. I když osobně tuto politiku nepoužívám, dávám hudebníkům úplnou svobodu volby. Hvězdy. Vydání dokonce jediného vydání známého hudebníka zvyšuje občas prodeje, a to nejen prodeje jeho vydání, ale i dalších vydání vašeho štítku. Takže bojovat o "hvězdy" a zapojit je k vydání hudby na vašem štítku je skvělý a výnosný krok ze všech stran. Remixes. Jestliže se chystáte vydat verzi, můžete poslat remix balit další hudebníky štítku, a nechat je, aby pro remix skladby remiksf FIHM mohou být obsaženy ve verzi - více stop ve verzi - více atraktivní pro kupce. Na druhou stranu, vzájemné PR - autor PR remixera a remixera autora. Ačkoli je vše v pořádku, bylo to včera a dnes, ale zítra se svět může změnit. Mít mozek ano přemýšlí.

VYTVOŘENÍ A REGISTRACE ŠTÍTKU: JAK OPRAVIT HUDBNÍ ETIKET?

Dříve nebo později, každý hudebník, po několika vydáních na nahrávacích štítcích, začne přemýšlet o otevření své vlastní hudební etikety.
Vytvoření vlastního štítku má několik výhod. Budete moci publikovat svou hudbu a hudbu vašich hudebníků bez zprostředkovatelů a vydělat maximální užitek z vydání vašich alb.
Můžete nezávisle spravovat data vydání, cenové a propagační kampaně vašeho štítku, a přesto máte kompletní statistiky prodeje.

Nabízíme Vám jediný kontrakt na distribuci hudby pro svůj obsah, ve kterém neexistují žádné skryté poplatky, které mohou být na vaše přání ukončeny kdykoli. Náš systém se neustále vyvíjí a zvyšuje počet míst pro distribuci hudby.

DISTRIBUCE VAŠEHO ŠTÍTKU NA SVĚTĚ

Multiza Distribution je automatizovaný systém pro vytváření štítků a distribuci digitálního obsahu ve všech známých internetových obchodech. Mezi našimi partnery existuje více než 350 jedinečných stránek a neustále hledáme nové způsoby distribuce vašich vydání. Publikujte svou hudbu, knihy a profitujte z prodeje vašeho štítku.

INDIVIDUÁLNÍ NASTAVENÍ

Naše služba podpory zákazníků vám pomůže vyladit a přizpůsobit vaše alba, abyste dosáhli nejúčinnějšího uvolnění na trhu. Pre-prodej, sekci "Nové alba", exkluzivní publikace (iTunes, Beatport, Junodownload), zvonění, mastering, VK Music, hudební sbírky a mnoho dalšího.

ONLINE-STATISTICS SALES

Současné informace o aktuálním prodeji vašich alb, stejně jako podrobné čtvrtletní zprávy o prodeji v digitální podobě jsou vždy k dispozici v ovládacím panelu MULTIZA v sekci Statistiky.

HUDBA JE MÉ OBCHOD

PARTNERS

JAK FUNGUJE

NAŠE SBĚRY

Propagace

VYTVOŘENÍ HUDEBNÍHO ŠTÍTKU

Abyste mohli začít pracovat s největšími partnerskými weby naší služby, je třeba zaregistrovat a ověřit svůj účet. Dále můžete zaregistrovat vlastní značku a prodávat hudbu na portálech, bez zprostředkovatelů. Níže jsou odpovědi na časté otázky o otevření vlastního záznamového štítku.

Proč potřebuji hudbu?

Historicky lze hudbu vkládat do obchodů pouze pod vedením hudebního štítku.
Tvorba této kultury nastala v době rozsáhlého rozdělení vinylu. V této době je hudebním štítku provedl nahrávací společnost, která se zabývá při výběru materiálu, práce s umělci připravuje na vydání tisku, stejně jako reklama jejich alba. S přechodem na digitální média se práce s etiketami změnila, ale dodnes význam důležitosti značek neztrácí.

Jaké jsou funkce hudebního štítku dnes?

Stejně jako před sto lety, label je zodpovědný za přípravu a komerční úspěch vydání.
Vydávající label spolupracuje s hudebníky, připravuje umělecká díla na umělecké dílo (obaly alb) a hudební obsah (mastering zvuku).

Potřebuji právnickou osobu, aby zaregistrovala štítek v obchodě?

Nemusíte mít právnickou osobu, všechny interakce s obchodními domy jsou prováděny naší společností.

Jak vytvořit vlastní značku hudby v MULTIZA?

Jaký příjem z prodeje hudby bude mít mé označení?

Obdržíte 80% všech přijatých poplatků, provize společnosti Multiza Distribution je pouze 20%.

Ve kterých obchodech bude můj hudební label schopen distribuovat hudbu?

Ve všech největších portálech a prodejnách, do kterých zboží dodáváme. Aktuální seznam naleznete v části "Partneři".

Můj label může prodávat hudbu jiných umělců?

Váš štítek, který se zaregistrujete v našem systému, samozřejmě může publikovat hudbu jiných autorů, ale pouze za podmínky, že máte právo zveřejnit tento obsah.

Co potřebujete, abyste mohli začít s distribucí Multiza?

Chcete-li začít s námi, musíte se zaregistrovat a seznámit se se sekcí "Informace".

Podnikání na tvořivosti: otevření jeho štítku

V dnešním světě je obzvláště obtížné budovat podnikání na tvořivosti. Mnoho hráčů na trhu už ovládá situaci, zejména pokud jde o popovou kulturu. Pro začínajícího autora je velmi obtížné přenést svou kreativitu na lidi, protože to nikdo nepropaguje a nezapojuje se do reklamy. To platí zejména pro hudbu v Rusku, kde každý nový umělec je další popový umělec, jehož hodnota "umění" má tendenci k nule. Nově příchozí nemají nic společného s prosazováním své vlastní propagace. Hudebník v tomto případě bude potřebovat štítek.

Jen si všimněte, že štítek nevytváří osamělý umělec, který zoufale přivádí svou hudbu k masám. Značka je registrována za účelem získávání peněz na tvorbu, prodej a propagaci hudby. Není tudíž nutné samostatně provádět všechny tři součásti činností štítku. Koneckonců, hudebník vytváří hudbu, prodává jej distributorovi a propaguje producenta. Osoba, která má nálepku se zabývá pouze v komplexním řešení všech těchto otázek a klade na etiketě výrobku o tom, že se k němu náleží právo zapojit se do aktivit na hudbě přinést zprávu k obecenstvu a vydělávat peníze na to. Některé značky jsou neziskové organizace (a některé z nich jsou nic víc než jen tak někde, a nikoli pro registrované členy sdružení lidí), kteří mají plné zuby pouze nadšení a myšlenku podporovat kreativitu svých nebo jiných lidí. Etiketa není organizace, nikoli společnost, ani skupina lidí; to je značka, jméno, pověst.

Je poměrně snadné vytvářet štítek, ale je to mnohem těžší ji prosazovat, můžete si ho vydělat jen v případě kompetentního přístupu k této záležitosti. A co je důležité, úspěch může záviset na jednoduchém štěstí. Pokud najdete tým, který se náhle stane populárním, rychle se stane úspěšným obchodníkem, jinak můžete po několik let čekat na některé pozitivní změny. V takovém případě si může vybrat z několika stejných neprofesionálních štítků jen obrovská úroveň soutěže, a dokonce i doslova včera, vzdělané skupiny a skutečně ne schopné hrát. Ale stejně jako v každé obchodní činnosti založené na tvořivosti, nelze nikdy předvídat, co se stane zítra.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Vzhledem k tomu, že se tento článek zabývá obchodním obsahem značky, stojí za zmínku o registraci předmětu podnikatelské činnosti. Ve své budoucí práci bude nutné, aby byl zastoupen štítkem, a nikoli legálně registrovanou osobou (pokud se jedná o podnikání, nikoli o daňové přiznání a podobně). Proto můžete zůstat i jednotlivec, preferujete formu individuálního podnikatele.

Kód aktivity může být odlišný, vše závisí na tom, co bude vedení společnosti provádět přímo. Zpočátku, jeho práce je (JECFA 2) 90.02 Podpůrné služby pro múzických umění, ale v případě, že nálepka je organizována hudebník propagovat svou práci, je vhodnější (JECFA 2) 90.01 Služby v oblasti performing arts. Ale prodej skupiny záznamů na něž se vztahuje definice (JECFA 2) 47.91 Maloobchod poštou nebo informačních a komunikačních činnostech na internetu (což je z definice jasné - je vhodné pouze v případě, že e-commerce v případě pořádání tzv no-label), nebo (OKPD 2) 59.20 Zvukové nahrávací služby a služby pro vydávání hudebních děl. Zároveň se štítek samozřejmě nepodílí na maloobchodním prodeji, ačkoli odpovídající kódování je k dispozici v klasifikátoru. Starou dobrou tradicí můžete zadat několik kódů, protože není známo, co se může stát distributorům, a je vždy lepší spoléhat se jen na sebe.

Z právního hlediska je samotný pojem "značka" téměř totožný s pojmem "značka", takže je třeba jej zaregistrovat. Za tímto účelem je nutné požádat Federální službu pro duševní vlastnictví, tzv. Rospatent. Budou vyžadovat úhradu státních daní a určitého seznamu cenných papírů:

Žádost o státní registraci označení jako ochranné známky s uvedením žadatele, místa jeho bydliště nebo sídla;

Seznam zboží, pro které je požadována státní registrace ochranné známky a které jsou seskupeny podle tříd Mezinárodního třídění výrobků a služeb pro zápis ochranných známek;

Popis nárokovaného označení.

Pokud máte vlastní neregistrovanou skupinu, můžete ji zaregistrovat bez opuštění Rospatentu. Zde jsou všechny stejné požadavky jako jakéhokoliv jiného duševního vlastnictví - to nesmí porušovat práva ničí, takže nebudou porušena práva a pouze zaregistrován. Již v této fázi stojí za to přemýšlet o hledání sdružení autorských práv. Tyto organizace poskytnou nejen příležitost zajistit legálnost používání materiálů na ochranu autorských práv, ale také je podporovat. Neexistuje žádná stanice, nemluvě o kaváren, barů a klubů, reprodukovat hudbu chráněnou autorskými právy není pro každou skladbu, která chce provozovat na vzduchu, platí i pro nahrávací společnosti (i když někdy práva na hudební skladby mají všechny hudebníky - vše závisí na podmínkách smlouvy mezi štítkem a výkonným umělcem). Majitelům rozhlasové stanice (a všem ostatním) je mnohem snazší koupit si právo hrát si balíčky stop. A úkolem majitele štítku je získat místo v těchto balíčcích.

V Rusku existuje RAO - ruská společnost na ochranu autorských práv, ale věří se, že spolupráce s ním je marná, protože tato organizace se více zabývá spory. Pokud s ní nebudete chtít komunikovat, můžete se obrátit na jiné společnosti. V konečném výsledku by v ideálním případě měla existovat registrovaná forma podnikatelského subjektu, označení jako značka a dohody se sdružením autorských práv. To vše bude muset být přiděleno nejméně 50 tisíc rublů, což bude řešit byrokratické a organizační záležitosti.

Označení není jen zvukovým názvem, který by měl být harmonický v jakémkoli jazyce světa (nebo alespoň nejčastějším). Označení je také logo a provedeno v několika formátech pro různé příležitosti. Vzácný hudebník je skvělý umělec, takže neváhejte a je lepší kontaktovat profesionální designéry. Tito lidé vytvoří skutečně krásné logo, které nebude v rozpacích s těmito aktivitami.

Náklady na práci designéra na vývoj loga začíná od 30 tisíc rublů a nakonec může dosáhnout 100 nebo dokonce více tisíc. Designéři také chtějí jíst a tyto ceny nejsou nejvyšší (všichni si pamatujeme ruského boha všech designů, kteří berou miliony na opětovné kreslení starého materiálu).

Také je třeba vzít v úvahu, že rozvoj značky - to není otázka jednoho dne, a nějaký čas bude muset strávit čekání a trvalé koordinace. Během této doby je nejlepší určit obraz vaší společnosti a koncept práce obecně. Nejdůležitější je rozhodnout, které žánry bude obsahovat štítek. Vezměte si práci popových žánrů lepší zprvu všechny populární umělci již dlouho brát závažných štítky, a pop-work - to je byznys, praní špinavých peněz, propagace souvisejících výrobků, obecně, cokoliv, ale ne umění. Pop music je písemná a vytvořil ne umělec a jeho výrobce, aby tato činnost není vhodný pro začátečníky v tomto oboru, bez ohledu na to, jak atraktivní z ekonomického hlediska se může zdát, aby podporovaly pop zpěvák.

Takže teď se musíme vrátit k definici štítku. Jedná se o vytvoření, propagaci a prodej hudby. Pokud je podnikatel hudebník, který chce samostatně propagovat svou hudbu, pak nemusí vytvářet štít pouze pro sebe. Koneckonců, on určitě komunikuje v hudební party, ve kterém je také mnoho umělců přilehlého nebo dokonce stejného žánru. Ale i když známí organizátoři štítku se zabývají úplně jinou hudbou, mohou podepsat smlouvy s etiketou, pokud jejich práce není jen hodnotná z estetického hlediska, ale slibná od komerční. Přesto je to podnikání a velmi talentovaný hudebník je pro label méně zajímavý než ten, jehož dílo bude prodáno. Drsná pravda. K uznání majitelů štítků stojí za to říci, že je tomu tak u všech ostatních forem tvořivosti, od psaní až po sochařství.

Ze zřejmých důvodů však jen otevřená značka není zajímavá ani pro několik známých kapel, ale zajímají se pouze o ty týmy, které chtějí někdo propagovat. Proto je každý začínající label dnes indie label, který pracuje buď v několika populárních žánrech, nebo u začínajících umělců. Z toho důvodu je zřejmé, že můžete sami vytvořit hudbu, ale na úkor jednoho umělce, je pravděpodobné, že štítek neexistuje nebo dokonce bude úspěšnější. Potřebujete několik příkazů i na začátku, takže bude snadnější uvolnit všechny umělce.

Jak vytvořit a spustit vlastní hudební jmenovku?

Vytvořte štítek hudby

1 / Vyberte styl

Rozhodněte se, v jakém formátu (ve stylu) vytvoříte na štítku hudbu. Nepoužívejte různé styly hudby, protože začátečníci držíte v hudbě pouze jeden styl.

2 / Přemýšlejte o názvu hudebního štítku a loga
Proveďte malý internetový průzkum, abyste se ujistili, že vaše jméno ještě nebylo přijato. Nakreslete nebo objednejte logo štítku.

3 / Koupit doménu
Pokud jste se vážně rozhodli podniknout tento obchod (prodávat hudbu), musíte si koupit název domény pro příklad štítku: www.rec-lab-music.ru (cena 300 rublů ročně). A pokud po určitém čase (1-2 roky) vaše značka stane se populární mezi posluchači (kupující), můžete si bezpečně objednat nebo vytvořit vlastní webové stránky.

3 / Najděte hudbu (DJ) pro štítek
Neberte vše, co od hudby nabízíte. Velmi pečlivě poslouchejte vše a vyberte pouze "nejlepší z nejlepších". Zpravidla se nový štítek nevydává nejlepším zprávám, hledá a čeká na demo verze stop, které opravdu zní dobře. A pokud jste již na vašem štítku našli slibné hudebníky (DJs), je velmi důležité je udržet a zaplatit jim licenční poplatky. Pokud není dobré uvolnění, je lepší počkat, to vydání, které podle vašeho názoru může "střílet".

4 / Reklama - hudební štítek
Vysílací, satelitní, internetové rádio
Tištěné - elektronické publikace "7minut"
Internet Media
Kluby
Reklama - plakáty, plakáty, reklamy na internetu.

Propagujte štítky sami, nebo najmete PR specialisty pro jednotlivé etapy reklamní kampaně. Vyzkoušejte všechny možnosti inzerce našeho štítku (pouze ne agresivní ve formě spamu).

5 / Uvolněte první uvolnění
Předpokládá se, že je připraven záznam. První vydání má každou šanci střílet později. Hudba poslaná hudebníkem by měla být buď s konečným zvládnutím, nebo bez jakéhokoli zpracování, v tomto případě bude mastering padat na ramena.

6 / Tipy pro další vývoj
Nepřeceňujte sebe a nepřeskočte se do oblastí, ve kterých nic nerozumíte. Buďte upřímní s umělci, mluvíte o tom, co jim můžete dát a co nemohou.
Nesnažte se držet krok s trendy.
Buďte kreativní.
Zachovejte svůj label jako jeden z vašich hudebníků.
Propagujte štítek a vytvořte rozpoznatelný obrázek.

7 / Analyzujte první zkušenost - a naučte se ze svých chyb
Aplikujte tyto znalosti, když pracujete na dalším projektu. Rozvíjet. Zatímco se učíte od svých chyb, jste na správné cestě.

Desig Non Stop

Statistiky tvorby logotypu
Předtím, než začneme poradit o tom, jak vytvořit logo, rádi bychom poskytli statistiky o nejlepších značkách loga. Zde je několik klíčových bodů, které byste měli při vývoji chtít prozkoumat.

Krok 1: Najděte nápad pro vaše logo
Online loga galerií, jako Logogala.com a LogoFury.com, jsou skvělými místy pro inspiraci od návrhářů.

Krok 2. Přemýšlejte o vašem cílovém publiku
Logo není vytvořeno, protože je tak nezbytné nebo módní. Logo by mělo mít určitou funkci, výhodu společnosti. Proto v počáteční fázi vytváření loga byste měli jasně porozumět, kdo jsou vaši zákazníci, co se jim líbí, jaké kvality si váží vaší společnosti. Chcete-li zjistit, je nutné vytvořit logo, které vyvolá pocity a emoce, které potřebujete, a tím vytvoříte pozitivní značku vaší společnosti. Chcete-li to provést, můžete se zeptat na 11 otázek, které musíte odpovědět před vytvořením loga

Krok 3. Dodržujte zásady a pravidla pro vytváření log
Aby bylo logo skutečně efektivní, musíte dodržovat některá pravidla. Chcete-li se dozvědět více o zásadách vytváření loga, můžete v článku 10 základních principů potřebných pro vytvoření efektivního loga, níže jsme si vybrali nejdůležitější principy se stručným popisem.

Krok 4. Nakreslete některé náčrty loga
Náčrty jsou rychlým a snadným způsobem, jak přenést nápady z hlavy na papír. Takže poté, co jste shromáždili všechny nápady, vezměte si papír a tužku a nakreslete některé příklady loga. Pokud nevíte, jak kreslit pomocí tužky, můžete použít grafické programy jako Illusrtator, Photoshop. Pokud nemohou, použijte návrháře online loga. S jejich pomocí můžete najít správnou ikonu nebo písmo pro logo.

Krok 5. Zvolte formulář s logem
Forma loga má psychologický vliv na lidi. Pomocí určitých forem můžete vyvolat nezbytné pocity a emoce. Například čtverec symbolizuje stabilitu a stálost, trojúhelník síly a znalostí. Jak vybrat správný formulář loga? Podívejte se na obrázek z Logowiků níže a vyberte si vhodný podle charakteristik vašeho podnikání.

Krok 6. Rozhodněte o barvě loga
Při výběru barvy vašeho loga zvažte, jaká barva odráží individualitu vaší společnosti. Například pokud je vaše společnost zábavná, kreativní a světlá, zvažte použití žlutých nebo oranžových odstínů ve vašem logu. Pomocí níže uvedených infografií můžete zvolit barvu loga na základě předmětu vašeho podnikání. Kliknutím na obrázek jej zobrazíte ve větší velikosti.

Užitečné služby pro přizpůsobení barev
Hledání správné barvy není snadný úkol. Naštěstí existuje mnoho online služeb, které vám pomohou s výběrem barev pro logo.

Krok 7. Zvolte písmo pro logo
Výběr písma je důležitým aspektem návrhu loga. Správné písmo může zdůrazňovat zásluhy vaší společnosti a je špatné, aby logo bylo nečitelné, a vyvracejte veškeré úsilí o vytvoření pozitivního obrazu společnosti. Současně, mezi tisíce nejrozmanitějších a tak atraktivních fontů, jak najít ten, který je ideální pro vaše logo? Kliknutím na obrázek jej zobrazíte ve větší velikosti.

Zde je několik jednoduchých tipů, které vám pomohou v této věci: Vyhněte se oblíbeným písmům Ano, vaše sada Office obsahuje sadu písem. Problémem je, že existuje také u všech ostatních. Používání písma z knihovny operačního systému bude proto špatným nápadem. Obdobně platí pravidlo pro populární veřejné fonty. Pokud se zdá, že každý najednou používá určitý styl písma (například právě používaný blok skic), pokračujte v hledání. Podívejte se na původní písma, která zvýrazní vaše logo. Pamatujte, že písmo a logo jako celek musí obstát v testu času. Trendy přicházejí a odcházejí a teď to, co opravdu nepotřebujete, je investovat značné množství času a peněz do designu, který bude zastaralý téměř přes noc.

Vyberte čitelné písmo. Text loga by měl vypadat skvěle a ještě více číst v malém množství. Zkontrolujte, jak bude písmo zobrazeno v různých velikostech. Dejte trochu místa Velký jazzový trumpetista Miles Davis jednou řekl, že poznámky, že nehrajete, jsou stejně důležité jako ty, které hrajete. Proto při výběru písma loga musíte zvážit vzdálenost mezi znaky (kerning). Příliš velká vzdálenost může způsobit, že logo bude "rozptýlené" a nesouvislé a příliš málo to může způsobit, že je nečitelné.

Použijte individualitu písma. Vaše logo je tváří vaší značky. Je to číslo 1 v seznamu kontaktních míst Vaší společnosti se společností. Proto při výběru písem zvažte funkce vaší značky a to, co chcete s písma komunikovat. Je to rychlost, síla, spolehlivost, přístupnost nebo pozornost detailu? Styl a individualita písma pomohou dosáhnout hodně při vytváření kvalitního loga.

Užitečné weby pro vyhledávání písem
Mezi oblíbené služby pro vyhledávání písem patří následující.

MyFonts.com
MyFonts je jedno z těch míst, kde můžete najít všechna volná písma hned. Navíc jsou placena jedinečná písma.

Fonts-online.ru
Některá písma na webu jsou distribuována zdarma, ale pro jeho použití pro komerční účely je nutné zakoupit licenci.

Webfont.ru
Katalog volných písem (tam jsou cyrilika). Existuje vyhledávání a filtr podle rodiny písem.

Také vidíte výběr 200 volných písem pro vytváření log.

Krok 8: Vytvořte konečný návrh
Poté, co jste vytvořili některé náčrtky loga, musíte jít k jeho okamžitému vytvoření. Můžete to udělat třemi způsoby: - ​​vytvořte si sami logo v grafickém programu; - vytvoření loga pomocí generátoru loga online; - Používejte nástroj pro vytváření loga online.

Vytvořte si vlastní logo
Pokud zvolíte tuto metodu, musíte se rozhodnout pro kreslicí program, například Adobe Illustrator a / nebo Adobe Photoshop.

Adobe Illustrator je vektorový kreslící program. Často se používá k kreslení ilustrací, diagramů a log. Poučení o vytvoření loga pomocí aplikace Adobe Illustrator:

Adobe Photoshop je nejpopulárnější program pro úpravy fotografií a rastrových obrázků. Jeho rozsah použití je od plnohodnotné úpravy velkých fotografií až po vytvoření komplexních digitálních obrázků a kreseb. Lekce vytváření loga pomocí aplikace Adobe Photoshop:

Vytváření log pomocí generátoru loga online
Online generátory log jsou dobrou volbou, pokud nemáte dovednosti a znalosti pro vytvoření vlastních log a nedostatek prostředků (čas, peníze). Získali jsme několik online služeb, které vám při vytváření loga pomohou.

Logaster.ru
Ruský jazyk generátor online loga, s cyrilskou podporou v logách. Proces vytváření loga pomocí této služby je popsán níže. Uvádíme pouze, že po vytvoření loga můžete stahovat soubory v rastrových (PNG a JPEG) a vektorových formátech (SVG a PDF). Také si můžete vytvořit vizitky, obálky, formuláře, favicon na základě vytvořeného loga.

Zillion Designs
Jedná se o jednoduchý nástroj pro vytváření log. Logo můžete vytvořit jen ve 3 krocích, podobně jako Logaster. V Zillion Designs si vybíráte všechny prvky loga - obrázek, barvu, písmo. Po úspěšném vytvoření loga můžete stáhnout soubor ve formátu EPS, JPEG a PNG.

Hipster Logo Generator
Zajímavá služba pro vytvoření loga. Tato služba je plná různých nástrojů a nastavení, takže můžete vytvořit logo, které bude vypadat přesně tak, jak chcete. S generátorem loga Hipster můžete vytvářet jednoduchá, ale zajímavá loga. Existují také nevýhody - prvky nelze editovat, navíc rozhraní je v angličtině.

Jak vytvořit logo online
Vytvořte příklad loga pomocí služby Logaster. Přejděte na hlavní stránku služby a klikněte na tlačítko "Vytvořit logo".

Zadejte text loga a vyberte předmět. Klikněte na tlačítko "Další".

Služba nabídne desítky variant loga. Vyberte si svůj oblíbený a klikněte na něj.

Pokud chcete provádět úpravy, například změňte text, barvu, ikonu, písmo apod., Klikněte na tlačítko "Upravit logo".

Použijte infografiku na výběr barev pro výběr vhodného písma pro váš typ činnosti. Podobně použijte tipy pro výběr písma. Pokud jste s logem spokojeni, klikněte na tlačítko "Uložit". Stáhněte zdarma logo (v malé velikosti) nebo 9,99 dolarů v plné velikosti.

Kromě loga můžete také vytvořit další produkty. Vizuální vizitku nebo prázdné místo.

Pokračujte v poslechu
Jakmile je vaše logo vytvořeno, je důležité zůstat otevřené zpětné vazbě. Chcete-li to provést, zobrazte logo zkušební skupině lidí, kteří odpovídají profilu vašeho klienta. Můžete jim ukázat několik možností návrhu nebo jen ten, který považujete za nejsilnější. Zeptejte se jich, zda se jim líbí logo, jaké emoce to apeluje. Pokud jste s odpověďmi spokojeni, gratulujeme! Vytvořili jste vynikající logo. Pokud tomu tak není, možná budete muset dokončit návrh loga.

Zvolte správný formát souboru pro logo
Vaše logo může být uloženo ve dvou formátech. Jeden je známý jako vektor a druhý jako bitmapa. Potřebujete soubory loga v jednom i ve druhém formátu. Vektorový formát (PDF, CDR, EPS, SVG) se používá k úpravě loga, stejně jako k měřítku, tisku. Formát bitmap (PNG, JPEG) se používá k práci na Internetu. Například, umístit své logo na web, sociální sítě, v podpisu na e-mail. Chcete-li pracovat s vektorovými používají programy, jako je Corel, Adobe Illustrator, Inkscape (freeware) pro rastrové - Adobe Photoshop, Pint.Net a další.

To je všechno! Doufám, že náš článek je užitečný. Nezapomeňte napsat jakou radu máte při vytváření loga a sdílení odkazu na článek o sociálních sítích.

Logaster - nejlepší nástroj pro tvorbu log na internetu

O nás

Univerzální online služba LOGASTER ™ je vaším běžným designérem. Pomůže vám vytvořit a upravit:

 • loga;
 • korporátní identita;
 • značkových výrobků.

Kdykoliv. Váš úkol bude dokončen za pár minut.

Bezplatné:

 • vytvořit návrh loga (mnoho možností);
 • sdílet loga, diskutovat o nich a porovnat;
 • stáhnout malé logo pro vaše stránky.

Za malý poplatek:

 • získat přístup k plné velikosti logo;
 • automaticky kreslit a vytvářet nové produkty;
 • vytvořte požadovaný design v několika minutách kdykoli a kdykoli.

Vlastnosti

 • vytvořte si loga sami bez vaší účasti;
 • nabízí mnoho možností během několika minut;
 • vždy k dispozici;
 • pomůže porovnávat a diskutovat možnosti;
 • Upravte každou možnost podle svých přání;
 • Uchovávejte všechna loga a budou k dispozici kdykoliv.

Zprávy a články z našeho blogu

Jak vytvořit svatební monogram: nápady, tipy a triky

Monogram je jedinečný symbol, který představuje váš svatební den a váš nový život jako manželský pár. Mohou být použity na ceremonii i mimo ni! V tomto článku vám řekneme, jak vytvořit monogram na webu Logaster!

Jaký je společenský vzor a proč potřebuje společnost?

Stylový, vysoce kvalitní a jedinečný vzor značky má skutečně neomezené možnosti použití. S jeho pomocí budete schopni efektivně doplnit vaši firemní identitu, čímž ji rozmanitější a rozeznatelnější.

15+ služby pro vyhledávání ikon: volné a placené ikony pro logo

V tomto článku vám nabízíme 15 a populární stránky, které vám pomohou stáhnout ikony pro logo zdarma nebo za malý poplatek.

Jaká je obchodní značka společnosti a jak ji vytvořit: tipy a příklady

Brandbook je oficiální dokument, který poskytuje standardy vizuálního stylu vaší společnosti. V tomto článku vám řekneme, jak rozvíjet a správně používat obchodní značku společnosti.

OTEVŘETE VAŠE OZNAČENÍ

Zvětšující se globální síť pomalu, ale jistě absorbuje sféry lidské činnosti. Došlo k přelomu rekordních obchodů - brzy bude digitální distribuce konečně triumfovat, takže sběratelům zůstane záznam. Takže, pokud jste se rozhodli vážně a pro peníze sdílet se světem hudby, poslouchat rady Alec'a Bruno - DJ a hudebník, není to tak dávno, spolu s DJ Spartaque, zahájila své vlastní rekording Perfect Groove Foundation.

Označení je zvukovou nahrávací a vydavatelskou firmou, a proto musí být z hlediska ekonomie a judikatury zacházeno s tvorbou a činností značky. Nejprve je nutné, aby se stal podnikatelský subjekt (SPD), aby se zaregistrovali u příslušných orgánů a platit daně, místo přijímání všech právních mechanismů: náklady, tisk, adresu sídla a detaily. Nemyslíte si, že je to zbytečné, protože nemůžete vypořádat se žádnou západní společností (stahovací obchody), které prodávají skladby na internetu. Budete muset podepsat smlouvu mezi vaším štítkem a umělci, jejichž skladby plánujete uvolnit na štítku, a vaši partneři mají právo požadovat tyto smlouvy od vás kdykoli.

Poté, co jste se zabývali právní částí, měli byste se přesunout k závěru svého produktu na světovém trhu. Je třeba vytvořit virtuální reprezentaci štítku ve formě webové stránky a samozřejmě stránku na myspace, která se stane důležitým nástrojem pro vaši propagaci. Většina internetových obchodů je připravena přímo pracovat s etiketami, ale některé chutné společnosti (např. Beatport) nepřijímají nové štítky. V takovém případě musíte uzavřít dohodu s distributorem, který bude reprezentovat vaše produkty pro své partnery. Samozřejmě, tato společnost získá procento svých zisků, ale na oplátku získáte dobrou distribuční síť pro vaši hudbu. Na druhou stranu distributor vám nebude schopen pomoci, pokud produkujete nekvalitní a nevyžádanou hudbu. Nová pravidla obchodu Beatport jasně stanovují podmínky pro štítky, podle nichž by čtvrtletní tržby měly přesáhnout 300 USD. V opačném případě se obchodní dům rozloučí s vaší společností.

Nyní ohledně rozhodnutí o otevření štítku jako takového. Vaše hodnocení vaší vlastní tvořivosti je samozřejmě velmi důležité, ale pro úspěch trhu potřebujete přiměřené názory kolegů a přátel. Předtím, než rozhodnete o propuštění, ujistěte se, že jste vyslali promo DJ a zjistili, že lidé na tanečním parketu reagují na váš budoucí hit. A nakonec, pokud se chcete dobře dokázat a provádět promyšlenou politiku, musíte před otevřením štítku potřebovat nejméně 10 stop v rezervě. Hodně štěstí!