Výroba a prodej sušeného ovoce jako podnikání

životní styl mezi obyvatelstvem a dostupnost produktu vedly k tomu, že sušené ovoce a bobule začaly nakupovat častěji. Taková činnost poptávky by mezi podnikateli nemusela zůstat bez povšimnutí. Mnozí dnes otevřou podnikání na sušeném ovoci, ale to dělají různými způsoby. Někteří preferují prodej hotových výrobků, jiní investují do vlastní produkce.

Naše ocenění:

Zahájení investic - 3 000 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 7/10.

Výroba a prodej sušeného ovoce. O výhodách podnikání.

V naší době se jen málo lidí zabývá výrobou sušeného ovoce doma. To je dlouhé, náročné a drahé. Dnes je snazší zakoupit hotové výrobky. Tržní sortiment se těší různorodosti, přiměřeným cenám a mnozí prostě nemají zájem o domácí vaření.

Navzdory velké konkurenci se pro podnikatele usnadnilo. Moderní komerční zařízení pro sušené ovoce výrazně urychlilo výrobní proces. Kromě toho, sušené ovoce nejsou vybíraví při skladování a vytrvale obstojí ve zkoušce času, a to téměř eliminuje zkažení zboží. Při sušení dochází k zachování užitečných vlastností a chuťových vlastností, což činí sušené ovoce atraktivním produktem jak pro spotřebitele, tak pro výrobce.

Jak začít podnikat?

Když plánujete začít vyrábět a prodávat sušené ovoce, připravte se na vážnou konkurenci. Budeme muset vyhrát místo, hledat trhy a investovat do reklamy. Začněte s hlavní věcí, podniknout obchodní plán pro výrobu sušeného ovoce. Mnoho z nich nepovažuje za nutné podnikat plánování a trávit čas na nejrůznějších výpočtech. Zatím je třeba začít s definováním úkolů a způsoby, jak je dosáhnout. V obchodních projektech jsou podrobně popsány očekávané náklady, podmínky ziskovosti a možná rizika. Ve fázi plánování je důležité skutečně posoudit vaše schopnosti a jasně pochopit, jak bude podnik budovat.

Existují tři možnosti:

 • Obvyklé prodejproduktů - je to výhodné, ale nemůžete počítat s velkými zisky. Bude nutné vynaložit peníze na pronájem oblasti prodeje, platu prodávajícího, přepravu surovin atd. I při 50% obchodu bude příjem stabilní, ale nebude vysoký.
 • Zkušení podnikatelé věří, že je to lepší rostoucíbýtsurovinyёsami. Ale ne každý má příležitost a čas na péči o sady a na plantáž plodů.
 • Lepší a jednodušší možnost - koupit ovocevelkoobchodníků. Obchod se sušenými ovocemi přináší dobrý příjem, ale pro to je nutné najít spolehlivého dodavatele a koupit ovoce přímo. Můžeme nabídnout spolupráci s ovocem a zeleninou a farmáři. V období zrání, zejména v roce sklizně, existuje mnoho návrhů. Je zde možnost nakupovat za výhodnou cenu.

Nezapomeňte zaregistrovat své podnikání a stát se daňovým účetním. Dokonce i když si nejste jisti úspěchem a rozhodli jste se to zkusit, je lepší vyřešit papírové záležitosti najednou, takže je klidnější.

Dalším důležitým bodem - výroba sušeného ovoce a jejich dalšího uplatnění patří do kategorie "obchodu s potravinami". Všechny produkty musí mít certifikáty. Pro nedostatek potřebných dokumentů jsou hrozně potrestáni. Mohou to být pokuty, konfiskace zboží nebo pozastavení činnosti.

Komoditní sortiment a technologie výroby sušeného ovoce

Úspěch podnikání bude záviset na kvalitě nabízených produktů a atraktivitě sortimentu. Zde nemůžete vydělat jednu. Dnes je kupující rozmazlován množstvím zboží a jde tam, kde mu nabízí skvělou volbu. Analyzujte své preference. Předpokládá se, že v první řadě na popularitě ovoce a bobulovin.

Vyberte nejprodávanější položky:

Kromě ovocných plodin je výhodné obchodovat s fíky a termíny. Poptávka sušené plody, borůvky, brusinky, ostružiny, maliny, jahody, šípky.

Technologie výroby sušeného ovoce spočívá v vystavení produktu horkému proudění vzduchu. Ovoce jsou umístěny ve speciálních skříních, kde postupně ztrácejí vodu a vysuší. Doba trvání procesu závisí na vlastnostech ovoce a pohybuje se od několika hodin až po 1-2 týdny.

Pokoj, vybavení, personál

Dnes, bez problémů, můžete koupit zařízení pro výrobu sušeného ovoce a dalších potřebných produktů. Pokud jsou na začátku plánovány malé objemy, můžete se omezit na sušení skříní. Pro výrobu výrobků bude pravděpodobně zapotřebí:

 • Doprava pro přepravu;
 • Zařízení na praní a krájení;
 • Zařízení pro balení sušeného ovoce;
 • Nože, váhy, nádoby a misky.

Výrobní prostor by měl být prostorný a pohodlný pro práci. Nejlepší volbou - rozdělení práce v obchodech. Před uvedením zařízení je třeba získat povolení od společnosti Rospotrebnadzor. Odborníci posuzují stav objektu a jeho vhodnost pro výkon činnosti jako potravinářská společnost. Požadavky jsou vysoké, musí být voda, světlo a plyn. Nezapomeňte na normy SES a požární bezpečnost.

Rozhodnutí personální otázky závisí na rozsahu výroby. Kromě ředitele, inženýra a obchodního manažera musí existovat účetní a právník ve státě. To umožní rychle vyřešit finanční a právní problémy. Pracovníci jsou najatí v závislosti na sezónnosti a objemech výroby.

Osvědčená linka pro výrobu sušeného ovoce. Instalace zařízení automatizuje zpracování surovin. Není to levné, ale má smysl trávit to. Vysoká produktivita a snadná údržba zařízení budou mít pozitivní vliv na objem předvalků a prodejů. Automatizace snižuje používání manuální práce a umožňuje ušetřit na mzdovém fondu.

Balení a skladování výrobků

Pokud plánujete prodávat sušené ovoce ve velkém, můžete omezit balení na obyčejné krabice. V maloobchodě je výrobek s výhodou zabalen. Reklama na obalu pomůže stát se rozeznatelnou značkou. Nenechte si ujít tuto příležitost a nezapomeňte na legitimní požadavky.

Na obalu jsou povinné následující informace:

 • Název a umístění výrobce;
 • Složení a hodnota živin;
 • Hmotnost;
 • Doba použitelnosti s datem výroby;
 • Procento geneticky modifikovaných složek. Tento indikátor by neměl překročit 10% /

Balení sušeného ovoce musí splňovat přijaté normy, hlavní podmínkou je těsnost. Skladovací zařízení jsou vybavena pro skladování. Sklad by měl být chráněn před hlodavci, ošetřen tmelem a konzervován.

Jak uspořádat prodej výrobků?

Existuje mnoho způsobů, jak realizovat hotové výrobky. V tomto případě je důležité zajímat klienta a neklamat ho kvalitou. Dobré chutné zboží se prodává, ale je nepravděpodobné, že odpudivý vzhled výrobku přitahuje pozornost. Nezapomeňte ani na slevy a barevně navržené vitríny pro sušené ovoce. Kupující se rozhodne, že se zboží chce zbavit.

Kvalitní produkty mohou mít zájem:

 1. Organizace specializující se na výrobu a prodej suchých snídaní;
 2. Prodejci městských trhů;
 3. Manažeři velkých supermarketů;
 4. Školy, nemocnice, vojenské jednotky.

Pokud to dovolí finanční možnosti, zvažte možnost otevření vlastní prodejny. Může to být sušené ovoce s rozšířeným výběrem. Vedle hlavního produktu můžete obchodovat s ořechy, halvou, volnými kořeními a bylinkami, sušenými houbami atd. Není obtížné vybavit takový obchod. Obvykle jsou všechny produkty uloženy v krabicích. Kupující vidí pouze zásobník pro sušené ovoce nebo konvenční regály s policemi.

Pravděpodobně se zajímá:

Ztráty a rizika

Při správném uskladnění, sušené ovoce neztrácí svou chuť. Doba použitelnosti je poměrně velká, takže se nemusíte starat o poškození zboží. Přírodní ztráty jsou možné, sušení sušeného ovoce snižuje hmotnost a velikost surovin.

Obchod se sušeným ovocem může trpět nižšími cenami, špatnou sklizní a nedostatkem surovin, ale hlavní riziko souvisí se sezónností. Buďte připraveni na skutečnost, že v létě poptávka po produktech klesá. Tentokrát zlikvidujte kompetentně. Veškeré síly a prostředky mohou být hodnoceny na nákup výrobků nebo na opravu a obnovu zařízení. Sušička na sušené ovoce - zařízení je spolehlivé a účinné, ale jakékoli zařízení potřebuje péči.

Pokud znáte rizika, můžete je upozornit. Pro zkušené a perspektivní lidi se sezónnost obchodu se sušeným ovocem považuje za běžnou. Při aktivním obchodování od listopadu do dubna se náklady vyplatí. Velkým plusem je, že produkty jsou dlouhodobě skladovány a dobře se prodávají. Pokud chcete, a dostupnost počátečního kapitálu, není snadné začít s výrobou sušeného ovoce. Začněte s obchodním plánem, nezapomeňte legalizovat firmu a získat potřebné certifikáty. Všechny ostatní budou záviset na podnikání a na vaší schopnosti vytvářet kontakty.

Koupit zařízení pro výrobu sušeného ovoce v Uzbekistánu - Sushilki.info

K sušení ovoce a bobulí v průmyslovém měřítku na jakoukoli výrobu a zemědělství je nutné objednat technologické zařízení několika typů.

Různé jednotky mají vlastní sadu funkcí a mají odlišný výkon. Hlavní zařízení pro výrobu sušeného ovoce zahrnuje sušičky konvektivních, infračervených a jiných typů. Výběr modelu závisí na mnoha faktorech, počínaje potenciálem seminářů, rozmanitostí ovoce a dalším označením hotových výrobků.

Jako realizovatelný produkt mohou být sušeny meruňky, sušené hrozny, švestky, jablka, hrušky, třešně a mnoho dalších druhů ovoce a bobulí.

Pomocné zařízení pro výrobu sušeného ovoce

Výroba sušeného ovoce trvá několik fází:

 • třídění surovin podle velikosti a zralosti;
 • mytí;
 • odstranění sepalů, klíček, stonků atd.;
 • rozdělení pedikelů;
 • Čištění a odstraňování ovoce;
 • vyjmutí krabice semen;
 • řezání do segmentů a kroužků;
 • vaření;
 • konzervační léčba;
 • přirozené sušení;
 • sušení;
 • balení.

Všechny postupy vyžadují speciální zařízení s parametry, které odpovídají typu zpracovaných surovin. Například k distribuci ovoce podle velikosti ovoce je nutný kalibrátor. Čištění se provádí pomocí čistících prostředků, vědro a hadice a odstraňování jám - stroje pro šití kostí.

Koupit zařízení pro výrobu sušeného ovoce v Uzbekistánu

Internetový obchod Sushilki.info nabízí koupit rozvinutý komplex zařízení, strojů a zařízení pro sériovou výrobu sušeného ovoce.

Výrobky společnosti jsou dodávány do všech oblastí Republiky Uzbekistán. Je možné dodat malé množství zboží a velké objednávky, abyste maximalizovali veškeré vybavení vaší výroby.

Pečlivým výběrem značek a výrobních závodů Sushilki.info služby zákazníkům spolehlivé zařízení k dispozici a přijatelnou cenu.

Naše stránka není veřejná nabídka, která je definována článkem 437 (2) občanského zákoníku. A má pouze informativní charakter. Pro přesné informace o dostupnosti a ceně zboží kontaktujte naše telefony. V případě kopírování, použití jakéhokoli materiálu, umístěného na www.sushilki.info místě, aktivní odkaz je povinné v případě, že tiskový - tiskové linky. Kopírování struktury webu, nápadů nebo návrhových prvků webu je přísně zakázáno.

Práva na všechny ochranné známky, obrázky a materiály na webu patří jejich majitelům.

Výrobní linka sušeného ovoce

Výrobní linka sušeného ovoce

* doprava a celní odbavení jsou zahrnuty v ceně
Sada zařízení pro sušení ovoce

Složení:

1. Automatické mytí ovoce
2. Stroj na krájení
3. Sušička s cirkulací horkého vzduchu
4. Automatické vakuové zařízení

Automatické mytí na ovoce

Toto praní se používá pro čištění čerstvého ovoce a zeleniny v automatickém režimu.

2,57 kW / 380 V / 50 Hz / 3 fáze.

1. Plně automatické
2. šetří energii a práci
3. Nerezová ocel
4. Vysoký výkon

Stroj na krájení ovoce

 • Stroj se používá pro řezání ovoce a zeleniny na tenkých plátcích.
 • Tvar řezu je kulatý, tloušťka plátku je nastavitelná v rozmezí 1-20 mm.
 • Je vyrobena z nerezové oceli.
 • Snadná obsluha, vysoká rychlost a stabilní provoz.

Sušička s cirkulací horkého vzduchu

Sušička řady CT-C s automatickým řízením teploty.

Přístroj splňuje průmyslové standardy kvality a zaručuje úsporu energie.

1. Vybaveno vozíkem a zásobníky, cirkulačním systémem horkého vzduchu, odsávačem. Všechno je vyrobeno z nerezové oceli.
2. Vysoká účinnost, stupeň úspor energie
3. Jako zdroj tepla lze použít páru a elektrickou energii. Teplota je řízena
automaticky.
4. Speciální konstrukce zajišťující nízkou hladinu hluku
5. Snadná instalace a údržba.

Sušička se používá k sušení různých druhů ovoce. To může být také použita pro sušení zeleniny, cibule, brambory, maso, koření, bylinky, česnek, zázvor, a dalších léčivých látek.

Výroba sušeného ovoce

 • Název produktu.
 • Složení.
 • Hmotnost.
 • Datum výroby, datum vypršení platnosti.
 • Podmínky skladování, včetně po otevření spotřebního obalu.
 • Název a umístění výrobce.
 • Ukazatele nutriční hodnoty.
 • Informace o přítomnosti složek získaných při použití geneticky modifikovaných modifikovaných organismů v potravinářských produktech, jestliže obsah těchto organismů v takové složce je více než devět desetin procent.
 • Označení oběhu na trhu.
 • Jakékoli další informace, které nejsou v rozporu s právními předpisy Ruské federace.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Podnikatelský plán pro pěstování třešňových rajčat v uzavřeném terénu

Obchodní plán skleníků pro pěstování zeleně

Výroba šněrování

Otevřít obchod pro výrobu krajky bude vyžadovat výrobní plochu nejméně 30 metrů čtverečních. Optimální výška stropů - ne méně než 4 metry. Kromě obchodu, kde bude provedena.

Přehled trhu: výroba nábytku

S růstem směnných kurzů a zaměřením na substituci dovozu vykazuje trh s nábytkem poměrně jistý růstový trend. Pozitivní dynamika je potvrzena také.

Jak vypočítat jednotnou daň z imputovaných příjmů (UTII)

Někdy není pro podnikatele snadné si vybrat svůj daňový systém. Mezi tímto souborem existuje jediná daň z imputovaných příjmů, která se liší v tom, že bude stanovena výše odpočtů.

Vlastní podnikání: sítotisk

Množství počátečního kapitálu pro zahájení podnikání za účelem poskytnutí služby hedvábného screeningu bude 650 tisíc rublů. Provozní zisk může činit 50 000 rublů. Čistý zisk 42 500 rublů ježka.

Rybolov v oblasti akvakultury jako podnik

Celkové výrobní náklady budou asi 120 milionů rublů. s dobou návratnosti přibližně 7-8 let.

Kapacita trhu s křepelčím masem v Rostovsku

Odhadovaná kapacita trhu s křepelčím masem ve fyzickém kontextu Rostovského kraje činila 21,22 tun za rok.
V důsledku toho je kapacita trhu s masem trhu perepela v cenových podmínkách kompozice.

Výroba kartonů a vlnité lepenky

Chcete-li otevřít malý podnik pro výrobu obalového kartonu, bude vyžadovat alespoň 3 miliony rublů, s výjimkou nákladů na pokoj. Přidání linie výroby vlnité lepenky bude stát ještě více.

Finanční kalkulace: mini-pivovar s kapacitou 1000 litrů za den

S počáteční investicí asi 9,75 milionů rublů. bez pracovního kapitálu (11,6 milionů rublů s provozním kapitálem), jednoduchou dobu návratnosti 2,89 roku, vnitřní míru návratnosti 28.

Vlastní podnikání: otevřete jógové studio

Chcete-li otevřít své vlastní jóga studio vyžaduje asi 250-300 tisíc rublů. Doba návratnosti tohoto druhu podnikání je od jednoho roku.

Přezkum trhu zboží denní spotřeby (FMCG)

Charakteristickým znakem je nízká ziskovost tohoto druhu zboží, avšak vzhledem k velkým objemům prodeje a rychlému obratu představují ekonomicky výhodnou kategorii.

Výroba zeleninových sítí

Minimální zahajovací investice pro otevření podniku pro výrobu zeleninových sítí je 2,5 milionu rublů. Chcete-li otevřít vlastní výrobu zeleninových sítí, bude vyžadovat plochu 600.

Přehled trhu s farmaceutickými výrobky

Navzdory řadě problémů souvisejících s celkovou obtížnou ekonomickou situací v zemi, stejně jako s nedokonalou legislativou a nedostatečnou úrovní státní podpory, to průmysl demonstruje.

Jak otevřít výrobu sušeného ovoce

Přidáno do záložek: 0

Příprava ovoce pro budoucí použití se lidé z dávných časů snažili zachránit co nejvíce množství užitečných prvků, které obsahují. Za tímto účelem byly vyvinuty různé metody a technologie. Mezi nejběžnější patří hluboké zamrznutí, konzervace a sušení.

Ovoce v sušené formě je nejlepší způsob, jak zachovat jejich vlastnosti. Tato metoda sklizně je pro kupujícího a podnikatele mimořádně komfortní. Podnikatelský plán pro výrobu sušeného ovoce umožní strategické řešení problému otevření tohoto obchodu.

Co potřebujete

Zmrazený nebo konzervovaný produkt po několika dnech ztrácí svou chuť a užitečné prvky. Sušené ovoce lze snadno uchovávat celé týdny. Vaření lahodných a zdravých jídel se sušenými ovocemi není příliš problematické. Takový výrobek nevyžaduje zvláštní skladovací podmínky.

Tento druh podnikání může udělat jakákoli osoba. Mnoho začínajících podnikatelů však může vyděsit značné nevýhody - sezónnost podnikání. Lidé nebudou kupovat sušené ovoce v létě, kdy se na trzích a hypermarketech naplní čerstvá zelenina a ovoce. Léto - je čas na sklizeň ovoce a prodávání zboží v zimě.

Sortiment

Pro výrobu sušeného ovoce je perfektně vhodné ovoce a bobule, které mají malou cenu: jablka, švestky, hrušky, třešně, meruňky a další. K dnešnímu dni se v obchodních pavilonech a trzích aktivně prodává sušené ovoce. Kromě sušeného ovoce je vhodné vysušit zelené: kopr a petržel. Suroviny lze pěstovat samy o sobě a na farmách můžete koupit čerstvé bylinky.

Také jeden z druhů surovin pro sušení může sloužit jako lesní ostružiny, voňavé maliny nebo šťavnaté jahody. Podpisem příslušné dohody s lesním hospodářstvím můžete zásoby lesních plodů. Výhodou tohoto sušení je zachování léčivých vlastností bobulí, což umožní úspěšné prodávání produktu během chladné sezóny.

Strukturální části podniku

Budova pro výrobu sušeného ovoce by měla být velmi pečlivě vybrána. Musí splňovat následující požadavky:

 • obsahují více než 5 volných prostor pro prodejny vybavení;
 • mít rozsáhlé nádvoří;
 • obsahují vodu, odpadní vody a nepřetržitý přístup k třífázové elektrické síti.

Podnik tohoto formátu by měl mít ve své struktuře následující obchody:

 • předváděcí dílna pro skladování sušení;
 • zpracovatelský obchod;
 • obchod pro sušení ovoce;
 • obchod pro balení;
 • shop pro uložení konečného produktu.

Budova na zpracování sušeného ovoce by měla být vybavena kanceláří, která by měla sestávat z 1-2 místností. Koordinační a řídící pracovníci společnosti budou v něm umístěni.

Zařízení

Podniky pro zpracování sušeného ovoce by měly obsahovat následující zařízení:

 • nákladní automobily pro přepravu výrobků;
 • váhy;
 • obaly pro skladování zboží;
 • nože na krájení ovoce;
 • koupele na mycí výrobky;
 • Moderní sušicí komora a sušicí misky;
 • Hermetické obaly pro skladování hotových výrobků;
 • Plnicí stroj;
 • kancelářský nábytek a spotřebiče, internet.

Pokud podnikatel hodlá prodávat produkty ve velkém množství, doporučuje se koupit automatizovaný komplex. Umožní rychlé, vysoce kvalitní a bezpečné zpracování ovoce. Taková technika výrazně ušetří platy zaměstnanců.

Charakteristika náboru zaměstnanců

Soukromá firma, která trvale suší a zpracovává ovoce, musí mít ve svých zaměstnancích následující odborníky:

 • ředitel podniku;
 • účetní;
 • advokát;
 • Ředitel pro obchodní záležitosti;
 • hlavní inženýr;
 • šéf obchodů;
 • šéf automobilového parku.

Ostatní pracovníci se doporučují najat na jednu sezónu uzavřením pracovních smluv.

Proces realizace sušeného ovoce

Podnik bude hotový výrobek prodávat v různých obalech. Je hygienická a komerčně zisková. Umístění reklamy na balení vede ke zvýšení prodeje.

Balení může vypadat jako malé krabice - blistry pro maloobchodní prodej v obchodech a trzích nebo ve formě vaku. Druhá možnost je vhodná pro přepravu zboží velkoobchodním kupcům (vojenské jednotky, školy, nemocnice a další instituce). Můžete vytvořit úzkou spolupráci s výrobci suchých rychlých snídaní - přidáním sušeného ovoce na ovesné vločky nebo kukuřičné vločky je činí několikrát chutnější a užitečnější.

Balení by mělo obsahovat co nejvíce informací o sušeném ovoci. Spotřebitel by si měl být vědom ekologické bezpečnosti zboží, podmínek skladování a skladovatelnosti. Můžete také umístit na balení různé jednoduché recepty s použitím sušeného ovoce. Hlavní věc je, že informace jsou pro spotřebitele relevantní a zajímavé.

Můžete prodat zboží široké škále spotřebitelů. Můžete začít od individuálních podnikatelů, kteří samostatně prodávají zboží na trzích města, skončí velkými hypermarkety velkoobchodu a maloobchodu. Velkou možností by bylo vytvořit pevný obchod se sušeným ovocem, který by opakovaně zvyšoval úroveň podnikatelského příjmu.

Po období návratnosti investic bude správným směrem podnikatele vytvořit síť podobných poboček v celém regionu. Také dobrou volbou by bylo vytvoření franchisového podniku pro zpracování sušeného ovoce.

Kolik stojí za zahájení výroby sušeného ovoce?

 • Nákup prostor - 10 000 - 80 000 dolarů;
 • náklady na právní registraci podniku - 1000-2000 dolarů.
 • pronájem prostor (pokud není možnost koupit) - 2 000 - 100 000 dolarů;
 • mzda pro zaměstnance - 5000-10000 dolarů;
 • nákup zboží - 10 000 - 40 000 dolarů;
 • další výdaje - 1000-8000 dolarů.

V důsledku toho bude počáteční investice 40 000 - 150 000 dolarů. Očekávaný čistý příjem bude 3 až 10 tisíc dolarů měsíčně. Produkce sušeného ovoce je velmi výnosná podnikatelská činnost, která se po řádném uspořádání vyplatí za 1 rok.

Podnikání ve výrobě sušeného ovoce

Trénujte svůj mozek s potěšením

Výroba sušeného ovoce je z technologického hlediska jedním z nejjednodušších potravinářských odvětví. Na první pohled je všechno jednoduché: produkty se kupují, suší a poté se prodávají se ziskem. Ale když otevřete svůj podnik pro výrobu sušeného ovoce, musíte čelit řadě složitostí a nuancí.

 • Podrobný plán pro zahájení podnikání pro výrobu sušeného ovoce
 • Jaký je zisk společnosti vyrábějící sušené ovoce?
 • Kolik peněz potřebuje k založení podniku na výrobu sušeného ovoce?
 • Jaké dokumenty je třeba otevřít?
 • Optimální daňový režim
 • Obchodní procesy
 • Technologie výroby sušeného ovoce

Podrobný plán pro zahájení podnikání pro výrobu sušeného ovoce

Podle odborníků, počáteční investice do podniku pro výrobu sušeného ovoce bude nejméně 2 miliony rublů. Dlouhodobý majetek bude vynaložen na vybavení výrobních a technologických prostor, pronájem, vydávání povolení a dokumentace, nákup surovin, zařízení pro výrobu sušeného ovoce a platby za zaměstnance.

Výroba sušeného ovoce vyžaduje následující:

 • musí existovat systém zásobování vodou a kanalizace;
 • je zapotřebí třífázové napájení;
 • budova musí mít nejméně 5 výrobních prostor, sklad a prostorný dvůr, kancelář a pokoje pro zaměstnance.

Hlavní chybou mnoha podnikatelů je, že okamžitě začnou opravovat prostory, nakupovat a instalovat zařízení. Za prvé, musíte získat povolení společnosti Rospotreznazdor k otevření výroby potravin. A teprve potom, s přihlédnutím k doporučením vydaným jeho specialisty, provést potřebnou práci. Technologický návrh budoucího podniku a seznam rekonstrukcí prostor (pokud je potřeba přestavby) je také koordinován s Rospotrebnadzor.

Samotný technologický projekt je objednán ve specializované projektové společnosti. S přihlédnutím k GOST, SanPiN, legislativě, předpisům SES a Pozhnadzor je extrémně obtížné to udělat sami.

Bude také vyžadovat investice do automobilového vybavení: pro obchodní účely bude potřebné alespoň 1 nákladní automobil pro dodávku surovin a hotových výrobků.

Jaký je zisk společnosti vyrábějící sušené ovoce?

K výpočtu hlavních ekonomických ukazatelů této oblasti obchodní činnosti, pojďme průměrný podnik, jehož měsíční náklady jsou na úrovni 25-28 tisíc dolarů. Sezónní výkyvy a poklesy ve výrobě jsou v tomto případě rozloženy rovnoměrně po celý rok.

Pravidelné výdaje podniku zahrnují:

 • pronájem;
 • mzda zaměstnanců (včetně odpočtů prostředků a státních pokladen);
 • náklady na nákup ovoce a jiných surovin;
 • reklama;
 • utility;
 • ochrana;
 • daně;
 • správní náklady.

Měsíční výnos tohoto podniku činí zhruba 32 tisíc dolarů, a čistý zisk činí tedy 4 až 7 tisíc dolarů.

Kolik peněz potřebuje k založení podniku na výrobu sušeného ovoce?

Například jednotka pro šití kostí, která odstraňuje kosti při zachování integrity plodu, recykluje 250-300 kg produktů za hodinu. Náklady na takové vybavení je od 150 tisíc rublů.

Přístroj na řezání jablek a odstraňování jader z nich je navržen pro 400 kg za hodinu. To stojí z 200 tisíc rublů. Toto zařízení umožňuje nahradit ruční práci několika desítek pracovníků.

Jednotka oddělující hrozny od stonků může stát 400 tisíc a více.

Po předběžném ošetření se meruňky, švestky a hrozny pečou po dobu 10 minut. A meruňky jsou vařené s přídavkem anhydridu síry a švestek a hroznů - louhu sodného.

Sušení produktů se provádí v konvekčních nebo infračervených sušicích skříních. Konvekční zařízení využívá horký vzduch k sušení, infračervené vysoušeče - odpovídající záření. Moderní výroba stále více získává infračervené sušicí jednotky - spotřebovávají podstatně méně elektřiny. Cena sušicí techniky začíná od 170 tisíc rublů.

V teplé, suché sezóně mohou být ovoce sušeny venku a sušeny - v sušičkách. K sušení produktů v přírodních podmínkách jsou potřeba speciální zásobníky sítí.

Hotové výrobky vstupují do prodejny. Sušené ovoce by měly být skladovány v čistých a suchých lepenkových krabicích, jejichž dno je obloženo pergamenem a štěrbiny jsou utěsněny lepicí páskou. Zboží z těchto krabic se může prodávat podle hmotnosti.

Většina obchodů raději nakupuje sušené ovoce od producentů balených v balíčcích. Jsou snadněji skladovatelné a kupující dávají přednost výrobkům v krásných sáčcích. Proto má smysl investovat do plnicího stroje. Jeho cena začíná na půl milionu rublů. Poloautomatické plnící stroje jsou mnohem levnější - ze 100 tisíc. Cena sáčků nepřesahuje 50 kopek.

Jaké dokumenty je třeba otevřít?

Hlavním dokumentem, který schvaluje činnost potravinářských podniků v Rusku, je odborné stanovisko specialistů SES. Chcete-li jej obdržet, musíte si vybrat následující dokumenty:

 • osvědčení o registraci v daňové službě;
 • osvědčení o registraci právnické osoby;
 • výpis z rejstříku právnických osob;
 • pronájem nebo nákup průmyslových prostor a prostor;
 • plán Bureau of Technical Inventory (BTI);
 • uzavření SES od předchozího majitele nebo nájemce prostor (pokud existuje);
 • sortimentní seznam komoditních výstupů;
 • technologický projekt a projekt přestavby prostor (pokud došlo k rekonstrukci);
 • kontrola produkce sušeného ovoce;
 • smlouvy o dezinsekci, deratizace, odstraňování odpadků, praní pracovních oděvů, využití žárovek, lékařské prohlídky zaměstnanců, údržba ventilačních systémů;
 • knihy o účetnictví pro čištění a dezinfekci ventilačních systémů, inventář dezinfekčních prostředků;
 • lékařské knihy pracovníků.

Optimální daňový režim

Dokonce i v počáteční fázi organizace budoucího podnikání je třeba vyřešit dvě důležité otázky:

 1. vyberte kód OKVED;
 2. optimální režim zdanění.

Pro výrobu sušeného ovoce, OKVED 10.39. Pokud jde o daňový systém, pro velký podnik, který spolupracuje se závažnými společnostmi, je lepší zvolit si obecný režim. Umožňuje vám pracovat s DPH, nemá žádné omezení počtu zaměstnanců a ročního obratu finančních prostředků. Pokud pozvete zkušeného účetního do práce, pak se platby státnímu pokladu nebudou výrazně lišit od částky daní pro USN.

Konkrétně lze zvolit zjednodušený daňový režim podnikatelů, kteří plánují vyrábět výrobky v malých množstvích (když výnosy za 9 měsíců nepřesahují 112,5 milionu rublů). Chcete-li to provést, musíte požádat federální daňovou službu v místě registrace. Nezapomeňte uvést, jak vypočítat výši daní: 6% výnosů nebo 15% zisk před zdaněním.

Obchodní procesy

Hlavními zdroji surovin mohou být zemědělští producenti (včetně obyvatel vesnic a vesnic, zemědělci) nebo velkoobchodní prodejci. V prvním případě se suroviny mohou zakoupit za co nejnižší ceny, ale bude trvat spousta času na nalezení dodavatelů a dopravních produktů. Ve druhém případě se ušetří čas, ale ceny velkoobchodníků mohou být dvakrát vyšší než ceny zemědělců. Proto je výběr dodavatele pro výrobu sušeného ovoce soukromou záležitostí pro každého.

Trénujte svůj mozek s potěšením

Technologie výroby sušeného ovoce

Nejpopulárnější sušené ovoce v naší zemi jsou sušené meruňky (sušené meruňky), švestky (sušené švestky) a hrozinky (sušené hrozny). Suché ovoce z jablek, hrušek, třešní jsou v dobré poptávce. Můžete sušit bobule: ostružiny, maliny nebo jahody. Je vhodné sušit kopretinu a petržel.

Před sušením výrobku se zpracovává v prázdné prodejně. Suroviny jsou tříděny, omyty, meruňky a švestky jsou odstraněny jámy, jablka a hrušky jsou řezané. To vše lze provést ručně nebo pomocí speciálních strojů.

Výrobní linky na sušené ovoce

Sušené ovoce jsou vyráběny na různých linkách s mechanickým prouděním, jejichž složení se liší v závislosti na použitém sušárně a na zpracování komoditního výrobku.

Technologické schémata pro výrobu některých druhů sušeného ovoce se liší operacemi, které berou v úvahu biologické vlastnosti každého druhu ovoce. Takže technologická schéma umožňuje dýchání sírou nebo mokrou sulfatací světlých ovoce a hroznů, aby stabilizovala barvu ovoce. U tmavého ovoce se nepoužívá síran.

V technologickém schématu pro výrobu sušených jablek pomocí sušiček s parním dopravníkem (obr. 1) se jablka naloží na válečku a pak do bubnové podložky.

Obr. 1. Technologická schéma výroby sušených jablek pomocí sušičky parního dopravníku:

1 - Výtahy na lopaty; 2 - kalibrátor válců; 3 - bubnová podložka; 4 - pásový kontrolní dopravník; 5 - stroj pro demontáž hnízd; 6 - řezačka na jablko; 7 - vana; 8 - síťový dopravník; 9 - nakloněný dopravník; 10- parní dopravníková sušička SPK-90; 11- stupnice; 12 - výrobky v hotovém balení.

Po prohlídce na dopravním pásu přicházejí jablka do stroje, aby se odstranily hnízdo semena, a potom na řezací stroj na jablko. Nakrájené ovoce se zpracuje v lázni s roztokem hydrogensiřičitanu sodného, ​​z čisté dopravníku s zpracovaného produktu proudí přebytečný roztok, a pak se připraví za použití jablka nakloněný dopravník umístí do parní dopravníku sušárny; hotový výrobek je zvážen a zabalen.

Na této lince můžete také vysušit hrušky, dule, meruňky, švestky a jiné ovoce za předpokladu, že je k přípravě surovin použito vhodné zařízení.

Zaměstnanců MoldNII potravinářství Vám dva typy výroby schématech sušeného ovoce za použití sušičky tunel: kompletní výrobní cyklus, poskytuje pro zpracování surovin na hotový výrobek, balené v nádobě (jablka, třešně, dřín, Kaisa, meruňky, hrušky plátky); neúplný cyklus, ve kterém v průběhu období procesu zpracování suroviny je přerušen po vysušení, a v off-sušeného ovoce ošetřené a jsou baleny v nádobách (švestky, meruňky, hrozny).

Pro hardware Technologické schéma výroby sušených hroznů (viz obr. 2) s podávacími boxy vozidla prostřednictvím elektrického yaschikooprokidyvatel nabité, a pak se surový materiál proudí do pračky. Po prohlídce pásového dopravníku jsou hrozny ručně položeny na paletách, které jsou namontovány na vozíku.

Obr. 2. Technologický schéma produkce sušených vinných hroznů: 1-auto se surovinami; 2-elektrický vysokozdvižný vozík; 3-box sklápěč; 4 - pračka; 5 - inspekční dopravník; 6 - palety; 7 - vozík se surovinami; 8 - fumigační komora; 9 - tunelová sušička; 10-dopravník; 11 - stroj pro oddělování hřebenů; 12 - manipulační a třídící dopravník; 13 - váhy; 14 - stůl pro balení.

Vozík se surovinou vstupuje do fumigační komory, kde se zpracovává anhydridem síry, získaným spalováním síry. Fumigované hrozny jsou naloženy do tunelové sušárny. Po vysušení se produkt odvádí do oddělovacího stroje dopravníkem a pak na dopravní a třídící dopravník. Hotový výrobek je zvážen a balen v kontejneru.

Výroba sušeného ovoce jako podnikání

Nákup sušeného ovoce je zaměstnání, které bylo mnoho tisíc let. Lidé z nedávné doby se snažili vytvořit rezervy potravin s užitečnými vlastnostmi, aby všechny vitamíny a chuťové vlastnosti zůstaly v nedotčeném stavu co nejdéle.

Bylo použito sušení, hluboké mražení a mnoho dalších technologií, které byly neustále zlepšovány a prohlubovány.

V současné době se člověk zastavil ve svém domě (alespoň u většiny lidí), preferoval koupi hotového výrobku. A protože výroba sušeného ovoce se stala jedním z typů podnikatelské činnosti. Tam je poptávka po nich, a proto bude vždy nabídka. A samotné sušení je velmi pohodlný způsob, jak vytvořit produkt, který vám umožňuje dlouhodobě uchovávat tolik, kolik potřebujete, aniž byste měli riziko ztráty kvality, chuti a užitečných vlastností.

Proč sušení ovoce?

Proč sušení, ne jiné možnosti technologie? Protože například zmrazení nebo konzervování není tak praktické. Otevřený produkt, který byl dříve zmrzlý nebo konzervovaný, musíte okamžitě začít používat, jinak po několika dnech ztratí všechny jeho vlastnosti nebo prostě kazí. Sušené ovoce jsou také testem času a není třeba vytvářet zvláštní podmínky pro jejich skladování. Co je výhodné jak pro podnikatele, tak pro spotřebitele.

Hlavním faktorem neochoty zapojit se do takového podnikání je jeho sezónnost. Poptávka po sušeném ovoci, například v letním období - je mnohem nižší než v jiných obdobích. Koneckonců, na regálech hypermarketů se čerstvé ovoce a zelenina objevují za přijatelné ceny. Proto se v letních měsících podnikatelé, kteří se zabývají prodejem sušeného ovoce, používají k přípravě zboží a zisk jde v této době velmi málo.

Sortiment

Jaké druhy ovoce se budou používat pro budoucí produkt? Na co bude větší poptávka a co zůstane stát na oknech nevyžádaných? Takové otázky se nejprve objevují u osoby, která se rozhodla tuto záležitost zabývat.

Nejprve je třeba věnovat pozornost plodům a bobulím, které mají nízké náklady, což výrazně neovlivní konečnou cenu vašeho produktu. Zde můžete zahrnout jablka, hrušky, třešně, meruňky, švestky a další vynikající bobule a ovoce.

Ale to není jediný směr sušení. Také nebude zbytečné sušit jedlou trávu: kopr, petržel. Nebo lesní a zeleninové bobule: ostružiny, maliny, jahody.

Dalším plusem tohoto podnikání je možnost růstu veškerého zboží samostatně bez dalších nákladů a znalostí. Pokud taková možnost není k dispozici, zůstává možnost velkoobchodního nákupu. Zde je třeba vzít v úvahu, že na trhu budete kupovat v každém případě dražší, než byste mohli. Proto budete potřebovat najít dodavatele, který vás bude prodávat přímo. Jedná se o ovoce a zeleninu a lesnictví, které se zabývají pěstováním a sklizením lesních plodů.

Místnost

Budova pro poměrně velký případ sušení sušeného ovoce není vhodná pro žádnou a výběr správné místnosti, kterou potřebujete věnovat dostatek času. Základní požadavky:

 1. K dispozici jsou pět oddělených místností pro dílnu.
 2. Budova by měla mít velké nádvoří, které bude také k dispozici.
 3. Prostory by měly být vybaveny přístupem ke standardním komunikacím - vodovod, kanalizace, třífázová energetická soustava.

Když mluvíme o pěti obchodech, které budou základem výrobní základny, měli bychom rozlišovat:

- Obchod s přísadami a skladování polotovarů

- Obchod pro zpracování sklizeného materiálu

- Sušárna pro ovoce

- Obchod s obaly

- Obchod pro skladování hotového výrobku

Kromě těchto pěti dílen, které se budou nacházet ve stejné budově, byste měli přidělit malou plochu pro vybavení nejjednodušší kanceláře. Vzhledem k tomu, že kromě skutečného výrobního procesu budete potřebovat vedení a koordinující personál a případně prodejní oddělení (v budoucnu). Kancelář bude vybavena potřebným vybavením, mezi něž patří počítače, telefony a přístup na internet.

Zařízení a vybavení základny

Pokud se rozhodnete otevřít produkci sušeného ovoce ve standardním měřítku a neudržovat domácí sklizeň a prodej po ruce, měli byste si představit, jaké vybavení by měla mít vaše dílna pro nastavení obchodních procesů a dosažení dobrých zisků:

 1. Nákladní automobil pro přepravu výrobků. Počet nákladních vozidel je určen podle rozsahu výroby a logistické nutnosti (podle počtu zákazníků - kupujících).
 2. Váhy pro vážení. Váhy budou potřebovat podlahu, protože objemy prodají kilogramy.
 3. Balení pro skladování polotovarů (které chrání před vlhkostí).
 4. Nože na krájení ovoce. Množství je také určeno potřebou a personálem zaměstnanců, kteří jsou přesně zaměstnáni v této části výroby.
 5. Vany pro mycí prostředky.
 6. Sušicí komora a misky na sušení. Toto zařízení musí mít všechny moderní technické vlastnosti, protože objemy budou velké.
 7. Balení pro skladování hotových výrobků. Bude trvat uzavřený obal.
 8. Plnicí stroj. S takovými objemy bude ruční náplň zabírat příliš mnoho času a úsilí, což je ve výrobě nepřijatelné.
 9. Kancelářský nábytek a vybavení, které bylo zmíněno v předchozím odstavci.

Pokud jste začínající podnikatel, který skutečně myslí na možnost uspořádání takové produkce, budete muset zvážit další možnost pro organizaci výrobního procesu. Jmenovitě - nákup a montáž automatické výrobní linky. Takové linie se snadno udržují a používají se ve velkém průmyslu. Hledání dodavatelů a montérů takového agregátu nebude v současné době pracovat. Ale dostupnost této technologie výrazně zjednoduší váš úkol jako podnikatel a umožní kdykoli zvýšit objem nákupu a prodeje bez dalšího vybavení. Ačkoli tato možnost má své nevýhody, jako je cena. Ale na druhé straně můžete ušetřit na mnoha dalších věcech a procesech. Například údržba a provoz takové instalace nebude vyžadovat velký počet zaměstnanců, a proto budete moci ušetřit na údržbě zaměstnanců a mzdového fondu.

Zaměstnanci

Počet osob zapojených do podniku pro zpracování a sušení ovoce závisí přímo na velikosti podniku a objemu výroby. Existují však standardní pracovní pozice:

Je také třeba zdůraznit pozice, které jsou nutné při organizaci poměrně rozsáhlé produkce:

- náčelníci obchodů (každý)

- Vedoucí automobilového parku

Balení pro realizaci sušeného ovoce

Nejprve musíte určit spotřebitele svého produktu. Pokud je podnik standardní, pak mezi zákazníky budou jak koneční spotřebitelé, tak velkoobchodní kupci - maloobchodní prodejny, potravinářské sítě atd.

Proto bude výběr obalů pro realizaci hotového výrobku zaměřen také na dva prodejní kanály.

Sušené ovoce pro konečného uživatele mohou být baleny v malých krabicích (blistrech) nebo mohou být použity speciální kraft pytle nebo sáčky. Takový balíček vám umožní dodržovat pravidla a hygienu nákupního procesu.

Mezi druhou variantou kupujících kromě obchodních podniků, které mohou být dodávány i v již zabalených formách, budou také podniky, které si kupují zboží pro vlastní potřebu, ale ve velkém množství. Jedná se o různé vzdělávací instituce, vojenské jednotky, nemocnice a tak dále. S balením pro provádění tohoto odvětví zákazníků lze určit sjednání výhod a detailů přímo s kupujícím. Nicméně před vyjednáváním byste měli mít připravené možnosti, které nabídnete.

Existuje další kategorie zákazníků mezi velkoobchodním kupujícím. Jsou to producenti rajských cereálií. Také často používají přísady ve formě sušeného ovoce a bobulí v ovesných vločkách, instantních obilovinách a dalších produktech. Na takového zákazníka může být nabídnuto dodání v uzavřených kontejnerech, krabicích nebo pytlích.

Mluvíme-li o samotném obalu, je důležité uveřejnit na něm nejužitečnější informace o vaší firmě a kontaktní údaje. Bude to dobrý způsob, jak propagovat váš produkt bez velkých investic do reklamní společnosti.

Na obalu by měly být informace o produktu. Důležité je informovat kupujícího o ekologickosti a čistotě zboží, podmínkách skladování, době expirace, místě výroby a dalších věcech, které mohou způsobit dotazy. Být lepší na principu důležitosti a zájmu.

Metody implementace

V předchozím odstavci jsme již hovořili o tom, které distribuční kanály může podnik sušených ovoce používat. Nyní budeme shrnout:

- Prodej přímo koncovému uživateli

- Organizace vlastní sítě obchodů

- Prodej jednotlivým podnikatelům - majitelům obchodů s potravinami

- Prodej do obchodních řetězců

- Dodávky škol, nemocnic, vojenských jednotek

Poté, co se vaše firma vrátí k návratu zpět, budete muset přemýšlet o expanzi (ačkoli tento proces by měl být popsán v obchodním plánu). A nejlepší způsob, jak rozvinout a rozšířit dopad, bude uspořádání vlastní sítě malých míst nebo obchodů prodávajících vaše zboží. To nejen podpoří vývoj z hlediska objemu prodeje, ale také vám umožní vytvořit rozpoznatelnou značku.

Poté můžete přemýšlet o pokrytí celého ruského trhu, kde je vhodná volba vytváření vlastního povolení.

Náklady a příjmy

Zde bude popsána část nákladů na organizaci standardu pro objem výroby a výroby sušeného ovoce podniku, který je schopen dodávat velký počet zákazníků a pokrýt významnou část trhu. Data a údaje budou znovu poskytnuty v průměru, protože ve skutečnosti existuje mnoho faktorů, které ovlivní ceny. Například pronájmy místností v různých regionech se značně liší. A solventnost populace ovlivní konečnou cenu konečného produktu.

- Koupě pokoje. Od 10 do 100 tisíc dolarů.

- Právní zápis podniku včetně všech potřebných osvědčení a povolení ze státních kontrolních orgánů - až 2 tis. Dolarů.

Jedná se o jednorázové náklady na organizaci podnikání. Dále existují stálé výdaje, kvůli kterým bude hlavní činnost podniku vedena:

- Pronájem pokoj (nebo země) - od 2 do 10 tisíc dolarů měsíčně.

- Získaný poplatek za zaměstnance - od 5 do 10 tisíc dolarů měsíčně.

Opět existují různé způsoby, jak šetřit investiční fondy a fond firmy. Jak bylo uvedeno výše, podnikatel by měl zvážit možnost vybavit podnik plně automatizovanou výrobní linkou. To bude znamenat dodatečné jednorázové náklady na začátku společnosti, ale podstatně sníží náklady na poskytování služeb zaměstnancům a platy mezd.

Celková investice na zahájení projektu (bez zohlednění vybavení výroby plně automatické linky) bude stát 50 až 150 tisíc dolarů. Standardní výfuk podniku tohoto stupnice se bude rovnat částce 3 až 10 tisíc dolarů měsíčně. Částka se zvýší, jak se podnik rozvíjí, objem zásob se zvyšuje a klientská základna doplňuje.

pro výrobu sušeného ovoce, firma je považována za nákladově efektivní druh podnikatelské činnosti, která je na správné organizaci procesu, před a informoval analýza startu trhu nemůže dovolit jít na lince návratnost během prvního roku a půl, že pro podnik jako celek - dobrým indikátorem.

Užitečné články

Užitečné články

Co můžete dělat v Číně.
Myšlenka podnikání. Mini pekárna
Jak vydělat peníze na Youtube
Jak vybrat franšízu
Jak přilákat investora k novému projektu
Kde získat peníze pro spuštění
Jak psát relevantní text
Trust site. Jak zvýšit důvěru.
50 adresářů, ve kterých stojí za registraci webové stránky
Kontextová reklama
Jak zvýšit stránky Titz
Top 10 stránek pro propagaci článků
SMS zasíláme zdarma do jiné země.
10 obchodních fór

Výroba sušeného ovoce

Výroba sušeného ovoce

Obecný popis

Touha po ekonomické nezávislosti a stabilitě, při otevírání vašeho podnikání, při získávání zisku z vašeho podnikání vyžaduje volbu směru podnikání, takzvaného výklenku, který je v poptávce na trhu.

Tento směr, stejně jako výroba potravin, představuje velké možnosti pro aktivní obchodníky.

Moderní svět se zaměřuje na zdravou výživu, kde jsou preferovány přírodní potraviny s nejvýhodnějšími živinami, vitamíny a mikroelementy.

Takovým produktem je sušené ovoce. Vysuší přínosem jeho blahodárné vlastnosti a trvanlivost ve srovnání s tradičním konzervovaného ovoce nebo populárních produktů ošetřených rychlým hluboce zmrazené technologie, které nemají vždy požadovanou chuť a texturu, barvu, chuť, nejsou všechny užitečné vlastnosti a v otevřeném obalu nejsou uloženy delší než dva dny.

Sušené ovoce - produkt dlouhodobého skladování, který může být použit v jeho původní podobě a používán k přípravě různých pokrmů.

Sušené ovoce je výrobek charakterizovaný jednoduchostí technologického procesu výroby, skladování a přepravy.

Produkce sušeného ovoce, která maximálně zachovává své užitečné vlastnosti, je jednou ze slibných oblastí podnikatelské činnosti na moderním trhu s potravinami.

Ekonomické odůvodnění

V počáteční fázi organizace produkce je nezbytné provést analýzu trhu s těmito produkty v regionu, kde je plánován prodej hotových výrobků:

 • analýza prodejních příležitostí na území;
 • identifikace producentů tohoto produktu na území, analýza konkurenčního prostředí;
 • identifikace potenciálních spotřebitelů produktů;
 • určení prodejních kanálů;
 • předběžný výpočet pořizovací ceny hotového výrobku;
 • analýza cen za danou výrobu a konkurenceschopnost podniku.

Seznam ovoce pro sušení

Produkce zvoleného profilu je vypočtena z použití surovin s nízkými primárními náklady:

 • ovoce zahradních stromů a keřů (hrozny, broskve, jablka, fíky, švestky, hrušky, třešně, meruňky apod.);
 • zahradní a lesní plody (jahody, jahody, borůvky, maliny, brusinky atd.);
 • plody dogrose a hloh, atd.

Jako další typ produktu může společnost pro výrobu sušeného ovoce nabídnout zákazníkům sušené bylinky:

 • léčivé byliny rostoucí v oblasti, ve které se podnik nachází (máta, heřmánek, tymián, šalvěj atd.);
 • bylinky používané při vaření (kopr, petržel, bazalka, celer atd.).

Výroba sušeného ovoce může být organizována na základě surovin nakupovaných od dodavatelů a také na základě surovin vyrobených ve strukturálních subdivizích podniku.

Předvedená řada výrobků je na trhu poptávka kvůli jejich užitečným vlastnostem zdravých potravinových složek.

Jaké vybavení bude

Budova pro výrobu sušeného ovoce by měla zahrnovat následující typy prostor:

 • kancelářské prostory;
 • shop pro nákup surovin,
 • obchod na zpracování surovin;
 • sušárny;
 • balení;
 • prostory pro skladování surovin, hotových výrobků a obalových materiálů;
 • garáž a další.

Budova by měla být vybavena vodou, kanalizací, elektrickými sítěmi.

Výroba sušeného ovoce vyžaduje instalaci následujících typů zařízení:

 • zařízení pro skladování surovin;
 • výrobní lázně pro praní surovin;
 • sušicí komora a misky na sušení;
 • Plnicí stroj;
 • zařízení pro balení zboží;
 • chladicí zařízení;
 • nábytek a kancelářské vybavení pro kancelářské prostory;
 • nože;
 • váhy;
 • výrobní a sklizňová zařízení;
 • doprava a další.

Velkokapacitní výroba může být vybavena automatizovaným komplexem.

Co potřebujete k náboru

Zaměstnanci podniku zahrnují správní skupinu zaměstnanců, zaměstnance hospodářského oddělení, marketingové oddělení, obchodní oddělení, technologické oddělení, dílny, údržbáři, zaměstnance vozového parku.

Kde hledat trh

Spotřebitelé vyráběných výrobků mohou jednat: podniky pro výrobu potravin (včetně výživy pro děti a výživu);

zařízení pro veřejné stravování;

obchodní velkoobchod a maloobchod;

jednotlivci a další.

Slibuje se vytvoření odbytu v podniku, který provádí velkoobchodní a maloobchodní prodej výrobků.

Důležitou podmínkou pro propagaci výrobku na trhu je vývoj obalu výrobku, který odpovídá potřebám spotřebitele:

 • široký rozsah a rozsah hmotnosti;
 • balení musí splňovat hygienické a hygienické požadavky; výhodou balení je moderní design;
 • jedním z požadavků je snadné použití;
 • balení musí obsahovat úplné informace o složení zboží, podmínkách výroby a trvanlivosti;
 • zvýšení poptávky po produktech je zajištěno reklamou umístěnou na obalu;
 • recepty na přípravu potravin na základě produktů a další důležité informace lze umístit na obal.

Obchodní výdaje a výnosy Výroba sušeného ovoce je podnik, který se vyznačuje vysokou ziskovostí.

Výnosy a výdaje budou záviset na objemu výroby.

Předpokládejme, že plánujete vyrábět a prodávat 100 tun sušeného ovoce za měsíc.

Jeden univerzální infračervená pec denně může produkovat až 1000 kg konečného výrobku, tj při plném zatížení a každodenní použití (prevence víkendu) 1 trouba měsíčně může produkovat 1000 * 20 dní = 20,000 kg. Tj. K dokončení objemu 100 tun potřebujete 5 sušicích skříní. Produktivita jednoho vyvrtávacího stroje je 2000-2500 kg za směnu, 2000 * 20 = 80 000 kg. Třeba pro výrobu 100 tun budou potřebovat 2 takové stroje

Počáteční investice:

Nákup a instalace zařízení:

 1. Univerzální sušicí skříňky - 5 * 200 000 = 1 000 000 rub.
 2. Šicí stroje - 2 * 150 000 = 300 000 rub
 3. Vany na mytí ovoce a zeleniny, nože, stoly, tácky, skříně atd. asi 300 000 rublů.
 4. Plnicí zařízení, váhy, balicí stroje atd. 200 000 rub.
 5. Průměrná cena instalace a nastavení zařízení je 10% z ceny 200 000 rublů.
 6. Nákup obalů. Gofortars atd. 300 000 rub.

Pronájem nebo nákup prostor. Cena se liší v různých regionech Ruska. Průměr:

 • - 500 metrů čtverečních: 150 000 - 200 000 za měsíc
 • - Nákup - z 5 000 000 rublů.

Jednotlivé náklady na otevření společnosti, získání povolení a certifikace výroby - 300 000 rublů.

Celkové vybavení a otevírání výroby: 2 500 000 - 2 700 000 rublů.

Nákup surovin. 1 kg sušeného ovoce = 4 kg čerstvého ovoce Celkem je třeba do jednoho měsíce koupit 400 000 kg čerstvého ovoce přibližně 8 000 000 rublů.

K výrobě 100 tun produktů za měsíc potřebujeme:

 • - Ředitel - 60 000
 • - Účetní 40 000
 • - Výrobní technik 40 000
 • - 4 pracovníci v primárním obchodě (mytí, vyklízení kostí, vaření) - 120 000
 • - 2 termíny - 60 000
 • - 5 balení. 100 000
 • - Kupující - 30 000
 • - Zasílatel 40 000
 • - Čističe - 20 000

Celkem na výrobu 100 tun hotových výrobků - W / O fond je 500 000 rublů.

Utility, elektřina, daně, logistika: 300 000 rublů.

Všechny počáteční investice:

Vybavení, prostory, obaly, hotovost 4 000 000 + nákup surovin 8 000 000 = 12 000 000 rub.

Průměrná velkoobchodní hodnota trhu hotových výrobků 100 rublů. na kg.

Hrubý výnos z prodeje 100 tun produktů 100 000 * 100 = 10 000 000 rublů.

Tzn. Měsíční zisk z pracovního kapitálu 10 000 000 - 8 000 000 (suroviny) - 800 000 (komunální a SP) = 1 200 000 rub.

Investice do projektu budou splaceny do 12 000 000/1 200 000 = 10 měsíců.