Rostliny farmy: jak pěstovat jedlé žáby pro restaurace

Tato asijská země si nemůže dovolit udržet i krávy. Ne proto, že je chudý, jen malý. Většina produktů, které dovážejí, ale stále se snaží vyrábět vlastní maso.
A chovali žáby v průmyslovém měřítku.

Tento příběh je o zabití farmy. Tam je oblast na severní hranici města-země, kde se nachází několik farem. Kromě žab, jsou ještě kuřata a kozy. Ale kozí farma Evropanů není povolena.


Je třeba říci, že i přes slavné francouzské žabí nohy je toto maso nejoblíbenější u Číňanů. A nejsou omezeny na tlapky. Chcete-li ochutnat, žába je podobná kuřecím masům a předchází příznivým vlastnostem a hovězí. Takže žáby v Singapuru vždy jedli. Ale dříve než byly dovezeny z Číny. A před třiceti lety jsme se rozhodli pěstovat vlastní.

Na farmě řídí singapurské školáky, aby je naučil používat žáby od dětství.

Jedná se o proces chovu a vyrůstání žáb, od smaží až po dospělé jedince.

Hloupě plavat v bazénech a přijímat jídlo.

Časem se vajíčka a larvy stávají rozpoznatelnými žáby.

Pak se bazén stane stísněným. Je čas na maso.

Plemeno "maso" se nazývá americká býčí žába. Vyrobte se jako králíci! Jejich vejce a žvýkačky se ale vůbec nezaujímají, plivou na potomky, takže ve volné přírodě často jedí samotní rodiče.

Proto je včas zbaveno rodičovských práv a transplantace "dětí" do samostatného těla vody.

Býky jsou volány po poměrně velkých velikostech a specifických zvucích přitahujících ženy: připomínají mooing.

Úraz v práci.

U vchodu do farmy nabízejí krmení žáby s lahodným jídlem.

A když odjedeš - koup si žábu.

No, teď mi řekni, co si o tom všechno myslíte.

Chov jedlých žab

Každý ví, že ve Francii jsou žabí nohy považovány za vynikající delikatesu a mnozí fanoušci tohoto jídla po celém světě si cením svou jemnou a něžnou chuť, která se mírně podobá kuře.

Žabí pokrmy zdobí menu nejslavnějších a nejpříjemnějších restaurací v Belgii, Itálii, Španělsku, Řecku, Velké Británii, Holandsku a mnoha dalších evropských zemích.

Žáby jsou také ceněny v zemích jako Čína, Vietnam, Laos, kde se chovají na speciálních farmách, jelikož žabí maso je hodně hodnoceno mnohem vyšší než telecí maso a stojí o řadu dalších. Na východě nikdo nepřekvapí sortiment supermarketu, kde leží vedle zmrzlých zvířat a ptáků zmrzlé tlapy těchto obojživelníků.

V Peru se maso žabek podařilo přidávat dokonce i čokoládu a sušenky, které byly předem vysušené a nasekané. Předpokládá se, že taková neobvyklá léčba zachází s anémií a pomáhá ženám z neplodnosti.

Byly smažené žabí stehýnka a v sortimentu mnoho ukrajinských nabídce kaváren a restaurací (zpravidla raději obchodovat francouzskou či exotické kuchyně). Je pravda, že jídlo není každá žába, ale pouze velké zelené barvy, které jsou jedlé.

Je pozoruhodné, že pokud jde o jeho biologickou hodnotu v mnoha zemích světa, žabí nohy jsou ekvivalentní šťuce a dokonce i jeseter kaviár.

Ve vodních útvarech Ukrajiny existuje pouze pět druhů žab: tráva (lat. Rana temporaria), špičaté (lat. Rana arvalis), rychlé (lat. Rana dalmatina), rybník (lat. Rana lessonae) a jezero (lat. Rana ridibunda). První tři druhy mají hnědé a hnědé zbarvení těla a poslední dva druhy jsou spojeny ve skupině "zelených žab", které při překřížení poskytují nejznámější jedlé vzhled.

Poprvé byla popsána velká zelená žába jako samostatný druh již v roce 1758 Carl Linnaeus. Byl to ten, kdo jí dal jméno (Rana esculenta), která se označuje jako "jedlá žába". Tento hybridní druh je široce zastoupen v nádržích Transcarpathia a obývá dunajskou deltu.

Během Sovětského svazu byly tyto obojživelníky masově vyváženy do Francie, protože jejich hodnota v cizí měně byla třikrát (!) Vyšší než cena drahých plemen ryb. Každoročně z této země bylo vyvezeno až osmdesát tun tohoto prvotřídního produktu.

V současné době v souvislosti s šířením nemocí a masovými epidemiemi ptáků, prasat a skotu vzrostla poptávka po žabích masích prudce. Nicméně na Ukrajině je stále poměrně nízká, protože používání žáby pro mnoho lidí v zemi se zdá neobvyklé a nepřirozené, a proto pro dnešek nejslibnějším směrem zůstává pěstování obojživelníků pro vývozní prodej.

Popis jedlé žáby

Při vytváření optimálních podmínek růstu a vývoje mohou jednotlivé žáby zesílit až o jeden a půl (!) Kilogramů, avšak jejich hmotnost v průměru nepřesahuje jeden kilogram.

Obojživelník dosáhne sexuální zralosti ve věku tří let a jedna žena je schopna odložit až patnáct tisíc vajec během roku.

Pěstování jedlých druhů žáby pro komerční účely je snadné a technologicky připomínající chov konvenčních rybníků (období výkrmu až do doby, kdy je odběr dvanácti až dvaceti měsíců).

Chcete-li začít, potřebujete žabí vejce, která mohou být během tření shromažďována v rybníku a po třech, čtyřech letech se populace obojživelníků zvýší desítkykrát.

Je žádoucí pěstovat tresek v uzavřeném rybníku s čistou tekoucí vodou, jelikož otevřené rybníky výrazně zvyšují procento úmrtnosti populace. Inkubační místnost by měla být teplá, (je nutné udržovat teplotu nejméně dvanáct stupňů Celsia), jasné a čisté. Je žádoucí měnit vodu jednou za tři, čtyři dny, přičemž nejdříve jej nechte projít filtrem (nebo jej nechte usadit), protože vysoce chlorovaná voda může zabít všechny hospodářství žab.

Je také nutné věnovat pozornost půdě. Ideální základna pro nádrž inkubační směsi se mele, rašelina, mleté ​​rašeliny (rašeliniště mech), aktivní uhlí, nebo keramzit (v poměru 3: 1: 1: 1). Takový primer nebude zakalený a poškozuje kůži žumpy a mladé žáby.

Po masivním vylíhnutí žlábků (které rostou kolem
čtyři měsíce), jsou vykrmováni, až se změní na mladé žáby, a pak se přesunou do otevřeného rybníka.

Pro následnou reprodukci je žádoucí ponechat největší a zdravější jedince, čímž se vytvoří silná děloha žab.

Strava žáby (ve všech fázích vývoje) je docela různorodá. Základem krmiva jsou malé bezobratlé (krev, červy, housenky), korýši a hmyz (komáři, mouchy, brouci). V kurzu jsou všechny plovoucí, skákání, plazování a létání malých zvířat, které žába může spolknout najednou.

U mladých žab, aby bylo vyloučeno onemocnění s rachotem, je nutné přidávat do krmiva vitaminy.

V procesu výkrmu by měly být zvířata neustále kontrolována na parazity a nemoci. Infikovaní, nemocní a oslabení jednotlivci jsou vyřazeni.

Po dosažení komoditní hmotnosti je žába ucpaná paličkou, kůže je odlupována, nohy jsou odděleny, zabaleny a zmrzlé. V této podobě jsou realizovány.

Cena žabích paží v Evropě se pohybuje od čtyř do šesti dolarů a žijí obojživelníci za cenu jednoho až čtyř dolarů za kilogram (což je asi šedesát dospělých).

Razvodchikam si musí vzpomenout, že chycení dospělé žáby není snadné, protože může překonat jediný skok na vzdálenost tří (!) Metrů a současně schopný klepat i dospělé. Tato "šelma" je schopna spolknout myš, drobné ghoul nebo káčátko.

Přesto, stejné francouzské, raději jíst žáby mnohem skromnější velikosti (váží asi sto gramů).

Připravte lahodné žabí nohy je docela jednoduché. Za prvé, jsou uchovávány ve studené vodě s citrónovou šťávou (jako chřest), a pak se smažíme v rostlinném oleji ve strouhanech nebo těstíčku. Jídlo je křupavé, voňavé, jemné a malé kosti pro potěšení nejsou překážkou.

Chov jedlých žab

Každé dítě, které strávilo celou letní dovolenou ve dvoře s místním dítětem, jistě mnohokrát našlo žáby. Tyto obojživelníky způsobují divoký potěšení u neohrožených dětí a nechuť dospělých. Děti se bojí vyhlídky na výskyt bradavic, ale obzvlášť odvážní tráví s žábami celé dny, dělá je, a někdy jen provádí experimenty na nich.

Pro moderní žáby je život mnohem horší. Všichni číhají na ulicích jako statečné děti, kteří jsou připraveni je mučit k smrti, vědci po staletí prošly nad nimi četné pokusy, a zvláště lstivý plemeno sladkovodních za účelem dosažení zisku.

Vynikající francouzská kuchyně rozmaznává gurmány s tisíci receptů, mezi kterými jsou i jejich fanoušci a žabí tlapky. Produkt se stal nedávno tak rozšířeným způsobem, že se nachází v elitních restauracích mnoha megabitů Evropy a Ruska. Chuť, připomínající kuřecí maso, povzbudila mnoho domácích žen, aby zvládly přípravu lahodného jídla doma. Nezapomeňte, že maso žab, je plné užitečných látek, ne méně než ryby, a to je také dobrá přirozená bílkovina, kterou milují všichni příznivci zdravé výživy.

Ve Francii není žádný problém s polotovaru, protože existuje mnoho desetiletí chované žáby celá farma a ruské otevřené prostory pro podniky veřejného stravování dodávka lahodné polotovarů zůstává problematická. Vznik v Rusku žába farmy může být slibnou obchod, kde si můžete vždy najít způsoby marketingu a téměř bez konkurence, takže chová jedlé žáby považujeme za slibný směr. Zejména, Bělorusku, Gruzii a na Ukrajině, chov sladkovodních žab udržována na státní úrovni.

Metody chovu jedlých žab

První věc, kterou budoucí podnikatel potřebuje, je rybníček. Můžete jej vytvořit na svém webu nebo vybavit nedaleký lesní rybník pod farmou. Je žádoucí, aby voda v jezírku proudila a dno by mělo být pokládáno vrstvou dřevěného uhlí a rašeliny. Je třeba si uvědomit, že se můžete zaměřit nejen na jedlé žáby, ale také na chov kaprů ve vašem rybníku. Obchodní linky se mohou navzájem doplňovat a kapra a žába se tiše společně vyskytují.

V internetovém obchodě si můžete koupit Caviar Green žáby a pulci bude čekat, dokud celou cestu evoluce, a to trvá téměř 4 roky. Tadpoles samy mohou obsahovat malé plastové sudy, bobkový vody a bohaté na napájecí zem, smíšené s rašelinou a pěstují žáby s rostoucí uvolňování do rybníku, kde budou rádi sáhnout do bahna. Je také možné zachytit dospělé zvíře v téměř libovolném rybníku. Na podzim wah obyvatel dosáhne maxima, takže v tomto okamžiku a měly by jít na lov. V tomto případě je hlavní věc, chytit ty správné, zelené žáby a nikoliv jeho sousedy přes rybník - žáby, které, mimochodem, jsou zcela nestravitelné chuť.

Nejvíce práce v chovu kwakushek je jejich krmení. Dospělí jedinci dosahují velikosti až 1,5 kg, což znamená, že konzumují velké množství krmiva. Budoucí lahůdky preferují výživu zvířat - může to být prakticky jakýkoli hmyz, pavouci, kraby, myši a dokonce i ptáci.

Realizace sladkovodních žab

Bohužel, pouze nohy opouštějí celou žábu pro realizaci, ale ostatní části těla budou vždy užitečné pro zemědělce, kteří se budou krmit jiným zvířatům nebo hnojit půdu. Pro optimální prodej výrobků je žádoucí koupit balicí zařízení. Nejpopulárnějšími prodejními kanály jsou samozřejmě restaurace. Bude také dobré prodávat zboží na regálech velkých supermarketů. Náklady na zmrazené nožičky žabí dosahují 500 rublů na balení. V restauracích, připravených podle různých francouzských receptur, se mohou jídla podávat ve výši 400 rublů za pár na 200 gramů.

Správně organizované podnikání pro prodej sladké vody bude velmi rychle přinášet dobré příjmy pro tvrdě pracující vlastníky, zatímco může být doplněno o chov ryb.

V budoucnu si můžete přemýšlet o otevření pivního baru s prezentací nádherných žabích nohou, smažené nebo vařené v těstíčku jako hlavní chod. Takový svačinu ocení milovníci piva. Díky dobré reklamě může tento typ podnikání přinést značné příjmy, a proto jsme je uvedli v katalogu "Obchodní nápady z roku 2014".

Pro podrobnější úvod do podnikání, doporučujeme zakoupit ve svých obchodech nebo objednat on-line knižní Yuri Sedov: skokan: chov, uchovávání, péče (náklady okolo 50 až 80 rublů).

Umělý chov jedlé žáby

Jak se ukázalo, jedna z zlatých obchodních myšlenek se ukázala být zelená a chrlící a dokonce obývá rybníček. Jedná se o zelené žáby ao podnikání s nimi spojené. Navzdory skutečnosti, že tato zvířata vypadají nechutně a odporně k někomu, žabí nohy mohou přinést velký příjem.

Jednou z možností, jak uspořádat ziskové podnikání, je chytit žábu do místního rybníka a prodat ho nejbližší restauraci. Je lepší jít ven na podzim k lovu, protože V této době dosáhne počet obojživelníků maximum. V tomto případě je velmi důležité rozlišovat majitele lahodných tlapků od obyčejného ropucha, který nelze jíst. Další možností je koupit kaviár žab a rozmnožovat vlastní potomky pro velké prodeje. Bílé maso, jemné, chutné jako kuřecí maso, podnítí podnikatele k tomu, aby našli různé způsoby, jak extrahovat lahůdky. Při chovu žab nebo chytání je nutné porozumět druhu obojživelníků a vybrat si ten, který jsou uznáváni gurmánem po celém světě.

Specialisté čelí potížím, pokud jde o rozdíly mezi žáby způsobené mísením těchto druhů a existencí mnoha různých forem. Na jedné straně je jedlá žába identifikována jako hybrid rybníka a jezera, která vznikla přirozeně. Na druhou stranu je to rybník, který je považován za lahůdku na celém světě. Pak navrhnou, aby přesně určili, že princezna, která může být chycena k vaření. Skokan skřehotavý ochranné barvy bažina, a ve středu zad prochází světle zelená pásma, rybník, je to lahůdka - velké, kulaté, jasné, smaragdově pokryty světlých skvrn. Hlavní rozdíl mezi lahůdkou je bílá barva rezonátorů.

Co potřebujete vědět o chovných žábech

Začátečníci froggy by se měli seznámit s charakteristickými biologickými znaky a brát je v úvahu při chovu. Za prvé, na jaře se žáby vrátí na místa, kde se zastavily, a může se ukázat, že bylo zničeno jedno nebo jiné rybník nebo rybníček, což by mohlo vést ke smrti celé populace.

Za druhé, ne každý rybníček je vhodný pro snášení vajec - měl by být čistý, zahřátý as dobrou vegetací.

Za třetí se muži nejprve objeví na vybraném rybníku, který přitahuje ženy, a poté začne proces vajíček. Samice může položit více než 10 tisíc. Z vajíček, ale téměř všechny zednické umírají kvůli vysychání vodních zdrojů, mrazu a predátory. Přežívá 1% žab, které jsou konzumovány ptáky a velmi málo přežívá až do prvního zimování. Takže až do dvou let věku, ne všechny žáby přežijí.

Za čtvrté, krmné žáby potřebují hmyz a krmiva pro zvířata. Tadpoles se většinou živí organickými zbytky ve vodních útvarech nebo skáká vegetaci z hornin. Po vyrůstání se však stávají dravci a napadají malé ryby a dokonce mláďata na zemi.

Pravděpodobně na základě těchto důvodů kulinářský rybolov spočívá v podstatě v zachycení obojživelníků. Například v Evropě a Americe chytit žáby na vaření.

Rybníková žába je nejčastějším druhem žab v potoků, bažinách a rybnících v Evropě. Význam tohoto podnikání stojí za zmínku v některých oblastech Ruska, Ukrajiny, Běloruska, centrální Francie. Vezmeme-li v úvahu skutečnost, že žába vzala známky rybníků a druhů jezer, je tento druh nejrozmanitější, jako jsou rybníky a lesy, mohou být rychlé řeky a dokonce i špinavé vodní útvary a svahy. Experti však sdělují snížení počtu jemných žab, které v některých zemích zavedly přísnou kontrolu nad počtem druhů nebo praxí ze zahraničí. Například Francie přestala konzumovat své vlastní žáby, v Rusku také došlo ke snížení počtu obojživelníků. Zelené žáby však zmizí nejen kvůli chytání, ale kvůli snížení počtu nádrží a jejich znečištění. Proto existuje potřeba umělého chovu lahůdkových obojživelníků.

Umělý chov žáb není tak populární, ale již existují metody chovu. Po koupi vajec zelených žab, musíte mít trpělivost, protože rostoucí žába z tykadla trvá 4 roky. Jednou z možností, jak udržet hrnce, jsou plastové sudy s vodou, zeminou a rašelinou. Druhá, civilizovanější, ale umělá volba - akvárium, ve kterém můžete nastavit hladinu kyslíku a teplotu vody.

Krmivové larvy mohou být umělé krmiva a vitamíny, které poskytují ochranu před dravci. Stanoviště pro pulcem může být umělá jezera, rybníky nebo les, který poskytuje odlišnou hladinu vody a široké pobřeží. Pro kladení vajec je nutné organizovat údolí a pro zimování dno, které nezmrazí. Bude lepší, kdyby voda v jezírku slabě tekla, a na dně je vrstva dřevěného uhlí a rašeliny. Na rybníku je zapotřebí plot, který ochrání dospělé před hadi a ptáky. Chcete-li krmit žáby, musíte přilákat hmyz, raky, rostlinnou vegetaci v rybníku.

Kulinářský rybolov žabích nohou tedy zahrnuje jak odchyt, tak umělý chov. Druhá možnost není v současné době příliš oblíbená kvůli potížím a biologickým rysům tohoto druhu. Chuť jemného masa však podněcuje podnikatele k různým způsobům plnění nezbytných podmínek pro pozemní a vodní vývojové fáze. Kromě toho žába potřebuje ochranu před dravci a současně přitahuje různé druhy hmyzu a dokonce i zvířata pro krmení. Také podnikatel uspořádá pohodlné zimování pro potomky a postará se o místo pro reprodukci.

Nicolletto

Světový nálada))))))

Žabí farma: pro gurmány a farmaceuty

Foto: Chris McGrath. Getty Images

Na Zhuhongské žabé farmě, v Singapuru, rostou severoamerické býčí žáby. Ženy jsou obzvláště v poptávce, nebo spíše v děložních trubkách, 8krát déle než samotná délka žáby. Z nich jsou připravovány dezertní polévky z Hasmy (Hashima), z nichž je vyráběna masť ke zlepšení pleti, jsou hlavními složkami pro tvorbu léků, které zlepšují činnost ledvin a plic.

Žáby jíst na všech kontinentech nativní planety - a není překvapující, protože se brzy množí, snadno se chystají do přírody a jejich maso se skládá z prakticky jednoho proteinu. Ale nejslavnější jídlo z žabích paží bylo koupeno díky francouzským gurmánům...
V současné době chová jedlé žáby kladené na proud - ve Vietnamu zaměstnává obrovské žabí farmy, kde byli tito obojživelníci pěstované k úspěchu je přísně určitou váhu, rozřezat a mražené obíhat ve světě. Žáby zbožňují ve Španělsku, Portugalsku, Řecku, Itálii a samozřejmě ve Francii a Číně.


Jedlá část žáby je považována pouze za zadní nohy s pozoruhodnými svaly. Způsobem a formou výroby připomínají kuřecí křídla. A chuť žabích nohou je v mnoha očích podobná kuřecímu - láskyplnému, dokonale spojenému s mnoha kořením.

Existuje mnoho receptů na výrobu žabích nohou - jsou dušené v omáčce, hluboce smažené nebo snadno v pánvi.

V asijských zemích v mnoha kavárnách se nacházejí akvária se živými žáby, mezi nimiž si můžete vybrat oběd.


Kde koupit: Mražené žabí stehny se prodávají v mnoha online supermarketech

Stejně tak: Pokud jste za žádných okolností nezkoušeli tuto pochoutku, je lepší, abyste se poprvé s komplikovanými recepty nedopustili a smažte žabí stehýnka do těsta. Takže můžete cítit přirozenou chuť žab.

Na žabé farmě

- Nebojte se, nebojte se vzít, žádné pupínky nebude, naopak, kůže bude jediným platidlem, - radí majitel laskavě KFH „dobrý skutek“ Vyacheslav Salyaev a podává mi značné velikosti žáby. Zapamatování naboso dětství a potlačila se objevil byl mírný pocit znechucení, zábaly prsty tyto věci obojživelník tmavě zelenou barvu. Dlaň skutečně zmrzla z kontaktu s kvakushkinoy kůží, podobná pocitům, aby se pokrývala jemným obvazem.

Podle pohádky byste měli políbit žábu, aby se změnila na nepopsatelnou krásu. A najednou? Kvakusha na mě zděšeně zíral a řekl: "Co to je, co?" A nespokojený zaskřípaly, říkají, se nepočítají, SIMP, není moje růže pro vás květiny, ale i pro prince a jako minimum, na bílém „Mercedes“... Z měl magie polibek být upuštěno, a s povzdechem lítosti (a možná úleva, neznámá přesto, jaká by byla bláznivá krása v životě), nechal jsem žábu do klece...

Manželé Elena a Vyacheslav Salyajev se rozhodli zapojit se do průmyslových kultivací žabek na maso (ano, maso, stejně jako ve Francii a dalších místech osvíceného Západu) před několika lety. Podnikatelský nápad vlastně patří Eleně. Ona, překladatel cizích jazyků, doprovázela delegace do Evropy, včetně Francie, kde při obchodních obědů byli hosté z Ruska, se všemi francouzskými srdečnostmi, občas léčeni žabími tlapky. Říkají, že tělo těchto obojživelníků je velmi něžná, barva a chuť podobná kuřecímu filé.

Druhou specialitou Eleny je obchodník. Vyacheslav dlouhodobě pracoval jako vedoucí středního stupně v západních komerčních a průmyslových společnostech působících na ruském trhu. Jedním slovem, Elena teoretická znalost byla spojena s Sergeyovou praktickou poznámkou a vyvíjel se v PFK s velmi širokým spektrem aktivit - od pěstování žab a kaprů až po obsah koňské farmy a rozvoj agrární turistiky. Poľnohospodáři shrnuli hodně speciální a vědecké literatury, chodili na obchodní semináře, založili silné vazby s firmou Astrakhan "Armada", která se již dlouho zabývala rostoucími obojživelníky v průmyslovém měřítku. Přímo za žabí farma je známý odborník na orchestry Ivan Allkečev.

Salyayev žáby se rozmnožují a rostou v kamenolomu a tři rybníky u Burnova. Ve stejných rybnících váží zboží kapry, kapry, kapry a bílé cupids. Tento druh žabí jezera, latinský název Rana Ridibunda, může ideálně dosáhnout celkové hmotnosti půl kilogramu. Chcete-li připravit jídlo, jděte na nohy (šunka), jejichž hmotnost v žábech pěstovaných v našem klimatu může dosáhnout 100 gramů nebo více. Spotřebitelé tohoto produktu zpravidla vyvíjejí lidi, kteří žijí v megacities. Proto zákazníci "Dobré listiny" budou s největší pravděpodobností elitní restaurace elity, které mají vše pro gurmánce - od čínského hadího filé až po pražené australské kobylky.

Překvapivě, stejně jako v životním stylu, zejména obyvatelé města Ufa, Elena a Sergej se rozhodli řešit tak těžké hospodaření v Rusku a dokonce s takovými specifickými pro naše drsné Uralské skutečnosti. Zjevně hrála roli mladá fervora (dosud není třicet manželek), odborné znalosti a pragmatické výpočty, které jsou tak neodmyslitelné v nové generaci rostoucí střední třídy Ruska.

"Dobrá příčina" roste žáby nejen pro gastronomické účely, ale i pro vědecké účely. Farmáři dodají své oddělení biochemickým fakultám univerzit a akademií, lékařským univerzitám a vysokým školám (studenti připravují žáby a tak se učí anatomii a fyziologii zástupců živého světa planety). Vědci - farmakologové rádi přijmou kwakush pro výzkum a výrobu léků.

- Žáby uvolňují speciální látky - peptidy, - Vyacheslav Saliaev, krátká přednáška, čte nám s vědomím. - Pomáhají při léčbě infekcí HIV, rakoviny. A v Brazílii a obecně platí, že terapie hoření je z velké části založena na použití výtažků z tkání těchto obojživelníků. Nezůstávejte stranou a kosmetologie...

Z žabé farmy se přesouváme do našeho známého koně. Ženich Anatolij Osintsev střídavě pečlivě oškrábal škrabku dvou šedivých krásek Oryolského klusného plemene - Prankish a Bayadere. Osintsev chápe u koní smysl - 30 let vedle sebe. Znal fyzické vlastnosti a rysy charakteru koní Akhal-Teke, Arab, Kabardian, Budyonnov, Trakehn a dalších plemen.

Hosté turistů jezdit na těchto rozkošných koních na koni nebo v postroji. Je zřejmé, jak Anatoly Osintsev miluje koně, mluví s nimi. A ti, kteří nahradí jednu stranu škrabáka, pak druhou, pozorně poslouchají, zavírají uši a dokonce přikývnou hlavou, řekněme, řeknete to, miláčku. Na základě zásluh koní Osintsev může být důvodem pro dny.

"Je dobré jezdit," radí ženich. - Od těla koně až po tělo jezdce jsou přenášeny neviditelné pro oko vibrací. Každý sval, každá chrupavka v člověku, se masíruje. Vezmi mě, žádná osteochondróza, ischias a další onemocnění, ale už nejsem mladá. Je obzvláště užitečné jet pro muže, doporučuji...

Při rozchodu jsme se setkali s Karkushou. Jedná se o mladou vranu, která sedí v malém ohradě a čas od času hlasitě kýčí, vytrvale upozorňuje na sebe. Farmáři ji nedávno vybrali na ulici města, křídla a křídlo byly ptákem rozbité.

Nyní Karkusha roste tlustší. Velice pečlivě poslouchá rozhovory s lidmi, zavrtí hlavou a brzy pravděpodobně bude mluvit o lidském jazyce, slovní schopnosti vran jsou známy již dlouho. A miluje lovit živé ryby z hluboké misky, narozeného lovce. Stejně jako ten volavka, který v nedosažitelné vzdálenosti od zemědělských pracovníků stojí v rákosí na dolním rybníku a jeden volný jeden po druhém polkne vzácné žáby.

Salyajevové začali opravdu dobrý skutok a pravděpodobně by měli všichni dostat to. Stát je podporoval tím, že schválil podnikatelský projekt, který vypracovali a přidělil přednostní úvěr v rámci programu pomoci novým podnikatelům. Plány pro mladé zemědělce jsou velké, existuje hodně energie a záměrně se zájmem.

Je to zajímavé

V slovanské mytologii je žabník-řekař, jezera, studna, paní vody.

V ruském lidu je žába spojena s princeznou-žábkou - obrazem transformace a také s ženským principem. Postavy žáků jsou dány ženám.

V dávných dobách byla žába považována za symbol ženy, protože, jak říkají mýty, pochází z kapiček mořské pěny, ze které vyšla Aphrodite.

To je věřil, že žába přináší štěstí a peníze do domu, je předzvěst dobrých událostí.

Vědecké poznatky

V průběhu sezóny žába jedí průměrně 1300 škodlivých hmyzu.

Je schopen absorbovat hadí jed a očistit zdroj otráveného hada.

Kůže žabky vylučuje látku ranidon, který zabíjí bakterie a plísně. Pro člověka je ranidon neškodný.

Venus Ziganshin, noviny "Vítězství" okresu Birší

Jak otevřít obchod s hlízami žáby

Produkty zemědělství zahrnují obrovské množství zvířat, jejichž maso je nakonec dodáno ke stolu konečného spotřebitele. Ale pokud nechcete někoho překvapit chovem slepice nebo prasat, pak žába vhodná ke konzumaci se stále zdá být exotická. Stále na pokrmy z mnoha kuchyní, jako pochoutka se používá spolu s našimi běžnými produkty, bez ohledu na to užitečné a výživné jídlo. Nicméně, jak praxe ukazuje, chov žab je poměrně jednoduchý, a cena masa je stále vysoká a mnoho podnikatelů vážně uvažují o tomto poněkud neobvyklém druhu podnikání je prodej žabí stehýnka (se konzumují). Na první pohled se zdá, že takový závazek je velmi nadějný a velmi nákladově efektivní, ale je to jednoduché?

V Rusku již existují farmy pro chov žáby pro jejich prodej jako potravinářský výrobek. Mnoho z nich je umístěno na jihu a ve střední části této země, protože tyto obojživelníky mohou žít pouze v mírném podnebí. Nicméně úroveň hospodářské soutěže nemůže být považována za vážnou, když vstoupila na trh s nabídkou žabích nohou, je docela možné najít mnoho klientů. Ale je pravděpodobné, že prostě nebudete moci prodávat hotové výrobky, nebude to vůbec nutné, nikdo a konkurenti, mimo jiné.

Mohou to být zajímavé kavárny a restaurace specializující se na exotickou kuchyni. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že žáby jsou používány jako složky potravin, a to nejen na francouzskou kuchyni, ale i čínské, thajské a jihovýchodní Asii obecně, stejně jako v italštině, španělštině a řečtině. To znamená, že za přítomnosti připraveného zmrazeného produktu je nejprve nutné, aby se s těmito potenciálními zákazníky podal návrh.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dalším krokem jsou velké supermarkety a hypermarkety, které prodávají zmrzlé žabí nohy pro nejnáročnější zákazníky. Přesto existuje značné procento lidí, kteří chtějí diverzifikovat domácí vaření.

A nakonec se můžete pokusit oslovit zahraniční spotřebitele takovým produktem.

Navzdory dostatečnému výběru způsobů realizace je situace, ve které lze čelit nedostatku poptávky obecně, poměrně pravděpodobné. Rusové nejsou zvyklí jíst croaking obojživelníky, a dokonce ve velkých městech, pokrmy, které používají žabích nohou, mohou být nalezeny pouze v několika restauracích. Je zřejmé, že v provincii jsou věci jen horší (a v nich nejsou žádné hypermarkety, takže je možnost prodat tlapy alespoň domácnosti). Ale přesto, když hledáte vhodné restaurace, není to jen otázka nabídnout zmrazený produkt, ale provést ochutnávky, budete potřebovat recept a přijatelnou schopnost vařit. Také můžete navštívit výstavy věnované kulinářskému umění, často se objevují šéfkuchaři restaurací, kteří mohou ocenit zásluhy žabého masa, mohou mít zájem o koupi.

Dalším problémem, který lze čelit, je nedostatek jasného technického předpisu pro práci s tímto masem v právních předpisech. Chcete-li prodat maso, jako každý jiný, musíte jít na veterinární službu, ale nenechte se překvapit, pokud nevědí, jak zkontrolovat a ozdobit takový výrobek. Dokonce i obecný klasifikátor podnikatelské činnosti nemá samostatný kód pro obojživelníky (například plazi tam), tak používaných (JECFA 2) 01.49.19 Zvířata žijí, které nejsou zahrnuty v jiných kategoriích. Také pro další práci s registrací podnikatele je nutné zadat (JECFA 2) 10.1 Maso a masné výrobky a potraviny (JECFA 2) 10,9 Krmivo připravené pro zvířata.

Obecně platí, že v prvních fázích práce a ve srážce s byrokratickým aparátem je třeba se připravit na potíže, očekávat neočekávané potíže. Ještě prostým součtem o registraci nemusí fungovat, musí se provést komplexní a dlouhodobé řešení - stačí farmu (nebo dokonce žádný) produkty, které v Rusku není zvyklý podnikání na žáby. Chcete-li na skladě, je nejlepší 100 tisíc rublů vyřešit všechny právní záležitosti.

Pokud jsou přijata všechna povolení a potenciální zákazníci jsou nalezeni, můžete pokračovat v okamžité kultivaci budoucí pochoutky. Existují tři druhy, které jsou jedena Pelophylax lessonae (žába rybník), Pelophylax ridibundus (žába Ozyornaya) a jejich kříženec Rana esculenta (skokan). Jak vyplývá z názvu posledně jmenovaného, ​​tento druh se používá hlavně pro výživu, zatímco tito jedinci žijí v přirozeném prostředí. Chcete-li najít takové zvíře, stačí navštívit rybníček v teplé sezóně, obojživelníci milují, aby se na slunci líbili a chytili několik jedinců. Nicméně člověk musí mít znalosti o zachycení žab a jejich fyziologii, aby mohli být chováni pro chov. Pokud vědomí o biologii zanechává hodně žádoucí, můžete si koupit už ulovené žáby nebo jejich vejce, ale může být potíže s nalezením dodavatele. Koneckonců, pokud se někdo již zabývá takovou obchodní činností v oblasti, která je přímo navržena pro podnikání, nemá téměř žádný smysl pro zahájení takového podnikání. Tam jsou fanoušci obojživelníků, který je plemeno pro své vlastní potěšení, ale takoví lidé obvykle obsahují více exotických druhů, stejně jako ti, kteří mají obojživelníky k prodeji v podobě krmiva pro zvířata. Často stačí jít do zoologické zahrady nebo obchodu s domácími zvířaty; Za prvé, může se dohodnout na prodeji zvířat, vařené jako večeři do jisté python (někdy v zoologických zahradách s přístupem k jakýmkoli rybníku chovaných celou kolonii žába, která nabízí zdroj potravy pro zvířata), druhý lze zachytit pouze některé amatérka jednotlivce, která vzala prodejnu pro svůj vlastní sortiment zdarma. Velkou výhodou žab chov v budoucnu jako maso jen, že nemusí speciálně vyšlechtěné chovateli vypadat a dokonce prostě žijící v přírodě, a to obyčejní občané místních řek, bažin a jezer. Když jste chytili nebo koupili obojživelníky, můžete se vrátit domů kvůli jejich kultivaci.

Chovné žáby je stále odvětví zemědělství, je možné jejich údržbu ve velkém městském bytě, ale získat značné zisky, to bude vyžadovat značnou plochu. Pokud máte svůj dům ve venkovské oblasti s územím, můžete zde obývat obojživelníky, a co je nejdůležitější, mít přístup k rybníku s tekoucí vodou. Žáby se samozřejmě často usazují v bažinách, ale stojatá voda má špatný vliv na zdraví druhů. V tomto případě zlepšení školky předpokládá pouze omezení, která brání úniku obojživelníků, žáby budou schopny samostatně najít své jídlo z létajícího hmyzu, plazů pavoukovců a dalších malých zvířat. V noci poblíž obojživelného rybníka můžete rozsvítit lucernu, na které bude létat mnoho hmyzu, které se stane snídaní pro probuzení žab. Pokud jídlo není pro domácí mazlíčky dost, můžete použít krmení, které se skládá ze základní stravy žab - stejného hmyzu, korýšů, pavouků a dokonce i malých ryb. Dávejte pozor i na čistotu vody, nemělo by to stagnovat, vždy musí existovat alespoň malý proud, který by zabránil bažině. Zvažte také hloubku rybníka, protože strašlivé zvíře se skrývá, pohřbívá do spodního bahna, kde může být problém.

Pokud již máte rybolov, obojživelníci mohou být napojeny na rybách (hlavní věc, že ​​oni nebyli velmi malé), tato zvířata jedí jiné jídlo a soužití lepší jen malý dopad na ekosystém svého dětského pokoje. Stojí za zmínku, že žába připravená k jídlu se stává teprve po roce narození, a proto první zisk lze získat až po tomto období. Největší vzorky jsou nejlepší ponechat pro reprodukci, jeden Samice snáší až 15.000 vajec za rok, takže se počet žáků na příští chovu začne zotavovat, který vám umožní vybrat velké množství žab, ale menší než chovných jedinců. V tomto případě je zapotřebí speciální vybavení, zachycené obojživelníci jsou zabiti s kladivem nebo palicí, pak odstraňte kůži a oddělte zadní nohy. Je pravděpodobné, že tento proces musí předložit veterinární (místní služby, pokud je to nutné, okamžitě informovat o tom, je-li v předstihu k tomu, aby se vztahují), který potvrzuje, že správný porážku a dát svolení k dalšímu vyšetření masa. Potom jsou nohy zabaleny v kilogramových pytlích a zaslány na zamrznutí v očekávání další přepravy.

Takže pro otevření své froggy farmy v přírodě na vlastním pozemku budou pro výstavbu plotů vyžadovány pouze chladicí zařízení a truhlářské práce. Možná byste se raději připravovali a zabalili na čerstvé nohy sami, ale pak bude zapotřebí další vybavení; Je mnohem snazší objednat obaly od příslušných firem. Pokud chcete vyvézt maso ze země nebo ho prodat do supermarketů, pak navíc budete potřebovat štítek, můžete je dodat restauracím, které jsou jednoduše zabalené. Vezmeme-li v úvahu nejhorší možný scénář, a jakékoliv problémy s registrací, které budou muset vynaložit na všechny výše uvedené výši 100 tisíc rublů, počáteční kapitál by měl být kolem 130 tisíc rublů, což je chladící zařízení a obaly budou zahrnuty kromě dokumentace o zaplacení. Dalším odpadem může být nákup hnojení, ale obvykle žáby samy o sobě dokáží poskytnout jídlo. Nevýhodou obsahu žab na čerstvém vzduchu může být volán v zimě, v němž obojživelníci půjde ke dnu, na zimu, a na novou část masa budou muset počkat na jaro.

Jak otevřít obchod s hlízami žáby

Produkty zemědělství zahrnují obrovské množství zvířat, jejichž maso je nakonec dodáno ke stolu konečného spotřebitele. Ale pokud nechcete někoho překvapit chovem slepice nebo prasat, pak žába vhodná ke konzumaci se stále zdá být exotická. Stále na pokrmy z mnoha kuchyní, jako pochoutka se používá spolu s našimi běžnými produkty, bez ohledu na to užitečné a výživné jídlo. Nicméně, jak praxe ukazuje, chov žab je poměrně jednoduchý, a cena masa je stále vysoká a mnoho podnikatelů vážně uvažují o tomto poněkud neobvyklém druhu podnikání je prodej žabí stehýnka (se konzumují). Na první pohled se zdá, že takový závazek je velmi nadějný a velmi nákladově efektivní, ale je to jednoduché?

V Rusku již existují farmy pro chov žáby pro jejich prodej jako potravinářský výrobek. Mnoho z nich je umístěno na jihu a ve střední části této země, protože tyto obojživelníky mohou žít pouze v mírném podnebí. Nicméně úroveň hospodářské soutěže nemůže být považována za vážnou, když vstoupila na trh s nabídkou žabích nohou, je docela možné najít mnoho klientů. Ale je pravděpodobné, že prostě nebudete moci prodávat hotové výrobky, nebude to vůbec nutné, nikdo a konkurenti, mimo jiné.

Mohou to být zajímavé kavárny a restaurace specializující se na exotickou kuchyni. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, že žáby jsou používány jako složky potravin, a to nejen na francouzskou kuchyni, ale i čínské, thajské a jihovýchodní Asii obecně, stejně jako v italštině, španělštině a řečtině. To znamená, že za přítomnosti připraveného zmrazeného produktu je nejprve nutné, aby se s těmito potenciálními zákazníky podal návrh.

Dalším krokem jsou velké supermarkety a hypermarkety, které prodávají zmrzlé žabí nohy pro nejnáročnější zákazníky. Přesto existuje značné procento lidí, kteří chtějí diverzifikovat domácí vaření.

A nakonec se můžete pokusit oslovit zahraniční spotřebitele takovým produktem.

Navzdory dostatečnému výběru způsobů realizace je situace, ve které lze čelit nedostatku poptávky obecně, poměrně pravděpodobné. Rusové nejsou zvyklí jíst croaking obojživelníky, a dokonce ve velkých městech, pokrmy, které používají žabích nohou, mohou být nalezeny pouze v několika restauracích. Je zřejmé, že v provincii jsou věci jen horší (a v nich nejsou žádné hypermarkety, takže je možnost prodat tlapy alespoň domácnosti). Ale přesto, když hledáte vhodné restaurace, není to jen otázka nabídnout zmrazený produkt, ale provést ochutnávky, budete potřebovat recept a přijatelnou schopnost vařit. Také můžete navštívit výstavy věnované kulinářskému umění, často se objevují šéfkuchaři restaurací, kteří mohou ocenit zásluhy žabého masa, mohou mít zájem o koupi.

Dalším problémem, který lze čelit, je nedostatek jasného technického předpisu pro práci s tímto masem v právních předpisech. Chcete-li prodat maso, jako každý jiný, musíte jít na veterinární službu, ale nenechte se překvapit, pokud nevědí, jak zkontrolovat a ozdobit takový výrobek. Dokonce i obecný klasifikátor podnikatelské činnosti nemá samostatný kód pro obojživelníky (například plazi tam), tak používaných (JECFA 2) 01.49.19 Zvířata žijí, které nejsou zahrnuty v jiných kategoriích. Také pro další práci s registrací podnikatele je nutné zadat (JECFA 2) 10.1 Maso a masné výrobky a potraviny (JECFA 2) 10,9 Krmivo připravené pro zvířata.

Obecně platí, že v prvních fázích práce a ve srážce s byrokratickým aparátem je třeba se připravit na potíže, očekávat neočekávané potíže. Ještě prostým součtem o registraci nemusí fungovat, musí se provést komplexní a dlouhodobé řešení - stačí farmu (nebo dokonce žádný) produkty, které v Rusku není zvyklý podnikání na žáby. Chcete-li na skladě, je nejlepší 100 tisíc rublů vyřešit všechny právní záležitosti.

Pokud jsou přijata všechna povolení a potenciální zákazníci jsou nalezeni, můžete pokračovat v okamžité kultivaci budoucí pochoutky. Existují tři druhy, které jsou jedena Pelophylax lessonae (žába rybník), Pelophylax ridibundus (žába Ozyornaya) a jejich kříženec Rana esculenta (skokan). Jak vyplývá z názvu posledně jmenovaného, ​​tento druh se používá hlavně pro výživu, zatímco tito jedinci žijí v přirozeném prostředí. Chcete-li najít takové zvíře, stačí navštívit rybníček v teplé sezóně, obojživelníci milují, aby se na slunci líbili a chytili několik jedinců. Nicméně člověk musí mít znalosti o zachycení žab a jejich fyziologii, aby mohli být chováni pro chov. Pokud vědomí o biologii zanechává hodně žádoucí, můžete si koupit už ulovené žáby nebo jejich vejce, ale může být potíže s nalezením dodavatele. Koneckonců, pokud se někdo již zabývá takovou obchodní činností v oblasti, která je přímo navržena pro podnikání, nemá téměř žádný smysl pro zahájení takového podnikání. Tam jsou fanoušci obojživelníků, který je plemeno pro své vlastní potěšení, ale takoví lidé obvykle obsahují více exotických druhů, stejně jako ti, kteří mají obojživelníky k prodeji v podobě krmiva pro zvířata. Často stačí jít do zoologické zahrady nebo obchodu s domácími zvířaty; Za prvé, může se dohodnout na prodeji zvířat, vařené jako večeři do jisté python (někdy v zoologických zahradách s přístupem k jakýmkoli rybníku chovaných celou kolonii žába, která nabízí zdroj potravy pro zvířata), druhý lze zachytit pouze některé amatérka jednotlivce, která vzala prodejnu pro svůj vlastní sortiment zdarma. Velkou výhodou žab chov v budoucnu jako maso jen, že nemusí speciálně vyšlechtěné chovateli vypadat a dokonce prostě žijící v přírodě, a to obyčejní občané místních řek, bažin a jezer. Když jste chytili nebo koupili obojživelníky, můžete se vrátit domů kvůli jejich kultivaci.

Chovné žáby je stále odvětví zemědělství, je možné jejich údržbu ve velkém městském bytě, ale získat značné zisky, to bude vyžadovat značnou plochu. Pokud máte svůj dům ve venkovské oblasti s územím, můžete zde obývat obojživelníky, a co je nejdůležitější, mít přístup k rybníku s tekoucí vodou. Žáby se samozřejmě často usazují v bažinách, ale stojatá voda má špatný vliv na zdraví druhů. V tomto případě zlepšení školky předpokládá pouze omezení, která brání úniku obojživelníků, žáby budou schopny samostatně najít své jídlo z létajícího hmyzu, plazů pavoukovců a dalších malých zvířat. V noci poblíž obojživelného rybníka můžete rozsvítit lucernu, na které bude létat mnoho hmyzu, které se stane snídaní pro probuzení žab. Pokud jídlo není pro domácí mazlíčky dost, můžete použít krmení, které se skládá ze základní stravy žab - stejného hmyzu, korýšů, pavouků a dokonce i malých ryb. Dávejte pozor i na čistotu vody, nemělo by to stagnovat, vždy musí existovat alespoň malý proud, který by zabránil bažině. Zvažte také hloubku rybníka, protože strašlivé zvíře se skrývá, pohřbívá do spodního bahna, kde může být problém.

Pokud již máte rybolov, obojživelníci mohou být napojeny na rybách (hlavní věc, že ​​oni nebyli velmi malé), tato zvířata jedí jiné jídlo a soužití lepší jen malý dopad na ekosystém svého dětského pokoje. Stojí za zmínku, že žába připravená k jídlu se stává teprve po roce narození, a proto první zisk lze získat až po tomto období. Největší vzorky jsou nejlepší ponechat pro reprodukci, jeden Samice snáší až 15.000 vajec za rok, takže se počet žáků na příští chovu začne zotavovat, který vám umožní vybrat velké množství žab, ale menší než chovných jedinců. V tomto případě je zapotřebí speciální vybavení, zachycené obojživelníci jsou zabiti s kladivem nebo palicí, pak odstraňte kůži a oddělte zadní nohy. Je pravděpodobné, že tento proces musí předložit veterinární (místní služby, pokud je to nutné, okamžitě informovat o tom, je-li v předstihu k tomu, aby se vztahují), který potvrzuje, že správný porážku a dát svolení k dalšímu vyšetření masa. Potom jsou nohy zabaleny v kilogramových pytlích a zaslány na zamrznutí v očekávání další přepravy.

Takže pro otevření své froggy farmy v přírodě na vlastním pozemku budou pro výstavbu plotů vyžadovány pouze chladicí zařízení a truhlářské práce. Možná byste se raději připravovali a zabalili na čerstvé nohy sami, ale pak bude zapotřebí další vybavení; Je mnohem snazší objednat obaly od příslušných firem. Pokud chcete vyvézt maso ze země nebo ho prodat do supermarketů, pak navíc budete potřebovat štítek, můžete je dodat restauracím, které jsou jednoduše zabalené. Vezmeme-li v úvahu nejhorší možný scénář, a jakékoliv problémy s registrací, které budou muset vynaložit na všechny výše uvedené výši 100 tisíc rublů, počáteční kapitál by měl být kolem 130 tisíc rublů, což je chladící zařízení a obaly budou zahrnuty kromě dokumentace o zaplacení. Dalším odpadem může být nákup hnojení, ale obvykle žáby samy o sobě dokáží poskytnout jídlo. Nevýhodou obsahu žab na čerstvém vzduchu může být volán v zimě, v němž obojživelníci půjde ke dnu, na zimu, a na novou část masa budou muset počkat na jaro.

Situace je docela odlišná, pokud se rozhodnete vykrmovat žáby v bytě. Je třeba poznamenat, že je nepravděpodobné, že by bylo dosaženo velkých objemů produkce, protože například asi 50 kilogramů žabích stehen bude vyžadovat přítomnost asi 600 zvířat. Nicméně, pro vstup na trh velkého množství masa a není nutné, takže pokud je zde volný pokoj, můžete vybavit školku pro žáby tam. V místnosti o rozloze 20 m2 si musíte koupit asi 8 terárií, z toho 7 tisíc. Polovina (asi 30 centimetrů) terária by měla být naplněna vodou, na jedné straně musíte udělat podobu sushi, na které se obojživelníci budou plazit. V zajetí jsou tato zvířata mnohem méně mobilní, vyžadují konstantní krmení, ale také je ulehčí. Uchovávejte v teráriu teplotu, která potřebuje od 25 ° do 27 ° Celsia, a tím vyhřívaná místnost v zimě a záclonové záclony v létě - aby nedošlo k přehřátí na slunci.

Voda pro žáby se musí měnit jednou za 3-4 dny, zatímco předtím prochází filtrem nebo umožňuje usadit - chlorovaná voda může zabít obojživelníky. Také počet potomků bude muset být kontrolován, protože při nepřítomnosti studeného chapadla mohou žáby uspořádat až čtyři období roubování ročně. Je třeba poznamenat, že puberta u druhu Rana esculenta začíná třemi roky, takže při nákupu kaviáru počkejte až na první potomstvo, je to tak čas, že není ekonomicky rentabilní.

Činnost udržovat žáby v bytu je méně výhodná ve srovnání s chovem v přírodní nádrži, výrazně snižuje produkci, vyžaduje podstatnější investice a vyplácí se výrazně déle. V případě, že se skutečně podaří vytvořit dobré prodejní kanály, narazíte na problém, když nebude možné uspokojit potřeby zákazníků. Na začátku takového podniku však máte možnost vyzkoušet, jak dobře podniká, a začíná dodávat jen několik balíčků. Počátečním kapitálem pro chov obojživelníků je 167 tisíc rublů. Jedná se o registraci, chladicí zařízení (ale v tomto případě dost pro jednu chladničku v hodnotě 10 tisíc rublů), balení (tisíc rublů za malou část, ne více) a terária. Také asi 5 tisíc bude dělat měsíční výdaje na jídlo a pomůcky.

Prodej žabích nohou bude odůvodněný, pokud si můžete uvědomit, že z balení 85 kilogramů za měsíc. Pro každý z nich jdou desítky žab (jejich nohy váží 80 až 120 gramů), tj. 850 obojživelníků bude zasíláno měsíčně. To vám umožní získat měsíční příjem 29 750 rublů (náklady na jeden balíček od výrobce - v průměru 350 rublů). Současně začne prodej pouze za rok a pro zředění místnosti bude částka ještě nižší (i když to vše závisí na velikosti místnosti, kde držíte žáby). Náklady na jejich údržbu jsou však téměř nulové (vzácné hnojení a platby za služby), což umožní, aby bylo dosaženo dobrých dodatečných příjmů za měsíc. Nicméně, žabí farma v bytě je nepravděpodobné, že přinese významný příjem, který bude ospravedlnit vaši práci, ledaže to je další příjem, například, akvarijní ryby. Práce na venkově je stále dobrá, protože pokud bude úspěšná, rozšíření výroby nebude obtížné, ve městě budete omezeni na velikost místnosti a stojí za to předem poskytnout možnosti pronájmu venkovského domu.

Úroveň konzumace žáb v Rusku zůstala a zůstává a s největší pravděpodobností bude stále značně dlouhá doba poměrně nízká, pokrm se sokolami se zdá cizí, nepochopitelná a absolutně nezajímavá a někteří dokonce nechutní. Restaurace se může stát prodejním kanálem, ale není vhodné počítat s prodejem velkých podniků, ale také s hypermarkety. Nejsilnějším směrem dosud zůstává exportní prodej, v Evropě taková pochoutka není nová, zatímco v Itálii a Řecku se nenachází jedlá žába, která ji nutí importovat tlapy z jiných zemí. Stojí za to, že začnete vycházet z těchto směrů, protože v zahraničí budou opravdu ochotni zaplatit za takovéto vzácné maso a nebudou vás předjímat. Můžete se obrátit na jiný směr - jihovýchodní Asie, kde také ochotně konzumují nejen obojživelníky, ale i hmyz a pavoukovce.

A nakonec nesmíme zapomenout, že pozůstatky žáby zabit, bez nohou, a nevyhazujte. Za prvé, její kůže může být zajímavé pro výrobu oděvů, obuvi, kožené doplňky, a jim podobní. Tento směr je rovněž nevyvíjí, ale opět z důvodu vzácného chovu těchto obojživelníků, mluvit a konzultovat s nabídkou v těchto společnostech stojí za to. A za druhé, tělo žáby a drobů může jít krmit mnoho druhů zvířat, to dává smysl, aby se obrátit na zemědělce a v zoologických zahradách, které jsou velmi pravděpodobné, že koupit raspotroshonnuyu zdechlinu dále krmit své svěřence. To může výrazně zvýšit zisk a vytvořit produkci skutečně non-odpadu s vysokou ziskovost.