Logistika je obchod s miliony dolarů. Jak otevřít logistickou společnost

Možná, že každý zaměstnanec jednou začne myslet na zahájení svého podnikání. V současné době existují i ​​přes zdánlivé nasycení trhů mezery, díky nimž je možné otevřít a úspěšně rozvíjet své podnikání. Ale který směr zvolit? Co dnes slibuje a co není? V našem materiálu bychom vám chtěli říci, jak otevřít logistickou společnost.

Kdy je poptávka před nabídkou?

Rozvoj trhů a výroby nedobrovolně vytváří velké objemy zboží, které je třeba dodat zákazníkům v různých částech světa. Na cestě může být náklad opakovaně přetížen. Proto je třeba vytvořit nejjednodušší a zároveň levnější trasy.

Logistika je firma, která určuje nejoptimálnější možnost přepravy pro konkrétní produkt a nejkratší trasu. Navíc odborníci pracují na tom, aby byl náklad řádně přetížen, zůstal neporušený a bezpečný a přišel k zákazníkovi včas.

Začínáme od 10 000 USD

Podnikatelé, kteří již v tomto případě získali kapitál, poznamenávají, že logistika - podnikání je nesmírně lukrativní. Kromě toho poptávka výrazně překračuje reálnou nabídku. Za účelem zahájení této činnosti stačí mít částku 10 000 USD. S těmito penězi můžete začít myslet na to, jak otevřít logistickou společnost.

Začíná to s dokumenty. Potřebujete otevřít LLC, pak můžete přijímat zaměstnance. K tomu, aby se podnik dostal nahoru, samozřejmě je žádoucí mít zkušenosti v této oblasti. Musíte si alespoň představit, jaké obtíže musíte překonat. Pokud máte peníze na podnikání a zkušenosti nejsou k dispozici, pak je rozumné vzít dobrého logistika do spoluzakladatelů nebo partnerů.

Budu muset vyrazit

Zmínili jsme nábor zaměstnanců. Podívejme se blíže na tento problém. Logistické společnosti oceňují zákazníci tím, že řeší stanovený úkol s minimálními náklady na peníze a právě včas. Vaši zaměstnanci proto potřebují komunikaci u celních úřadů, vládních agentur a spedičních společností. Minimální platová hranice pro tuto specialitu je 250 USD.

Pokud má člověk skutečné praktické zkušenosti a má spojení ve výše uvedených strukturách, pak může v tomto případě spoléhat na plat od 2000 dolarů a výše. Mezi povinnosti logistiky patří formulace nákupu zboží, pečlivé sledování dokumentů, různé smlouvy zákazníků, dodávky dodavatelů, kontrola doby realizace transakcí.

Některé firmy provádějí experimenty a zaujímají pozici logisty i bývalých důstojníků. Říká se, že taková zkušenost je oprávněná. "Siloviki" má mnoho vztahů ve státních strukturách a jejich schopnost analyzovat a srovnávat různé skutečnosti umožňuje dodávat zboží zákazníkům s minimálním časem a penězi.

Vstup na trh není snadný

Stojí za zmínku, že příjmy skutečně vážných hráčů na tomto trhu lze odhadnout v desítkách a stovkách tisíc dolarů. Je pravda, že vážným problémem je právě dostat se na trh mladé společnosti. Faktem je, že velké zákazníky nehrozí nebezpečí práce s jednodenními organizacemi, které budou pravděpodobně nejlépe hodnoceny vaší společností.

Dávají přednost pouze prokázaným mastodonům na trhu. Navíc zkušené společnosti nutně zajišťují náklad a nesou plnou finanční odpovědnost za něj. Noví přívrženci to často nemohou poskytnout. Dnešní poptávka po logistice je však taková, že zákazníci často spolupracují s mladými společnostmi, pokud mají pozitivní zpětnou vazbu a mohou nabídnout přijatelné ceny.

Soutěž je motorem všeho

Rozvoj této činnosti velmi napomáhá hospodářské soutěži. To nutí dodavatele a výrobce, aby snížili náklady na své výrobky, kvůli tomu, co musí vydělat z objemu prodaného zboží. V důsledku toho se výrazně zvyšuje množství práce, která je věnována logistice.

Je třeba poznamenat, že mnoho společností se konkrétně zabývá rozsáhlými organizacemi, aby zachovalo obraz své značky. Na tomto pozadí odborníci předpovídají další nárůst poptávky po logistice. Chcete-li otevřít logistickou společnost, kromě registrace vaší společnosti budete potřebovat najít dobrou kancelář.

Stalo se tak, že zákazníci posuzují spolehlivost společnosti podle místa její kanceláře a jak je luxusní. Souhlasíte-li, že organizace má spoustu problémů, je nepravděpodobné, že by jí poskytla údržbu luxusních bytů. Pokud právě začínáte podnikat, můžete si pronajmout malý pokoj, ale nejlépe v centru města. Kromě toho budete potřebovat několik počítačů, kancelářského vybavení a zkušených zaměstnanců. Musíte pochopit, že jejich úspěch bude záviset na jejich profesionalitě.

Jak otevřít logistickou společnost: obchodní plán

Nicméně, nepokoušet se okamžitě do bazénu s hlavou. Než začnete investovat v tomto případě, nezapomeňte vypočítat všechna rizika. Vyhodnoťte své příležitosti a odhadněte očekávaný zisk. Ujistěte se, že podniknete obchodní plán. Díky němu můžete vždy pochopit, co již bylo hotové, a co ještě musíte udělat.

První věc, kterou musíte udělat při vytváření podnikatelského plánu, je napsat souhrn projektu, kde analyzujete jeho cíle. Dále musíte popsat společnost. Současně se používají statistické údaje pro implementační body, které vyžadují efektivní provoz celé logistické struktury. Navíc bude určen celý sortiment zboží, s nímž firma bude obchodovat, a bude ji analyzovat na pozadí současného spotřebitelského trhu.

V popisu by měl být trhový průzkum trhu. Jsou prováděny na základě kvantitativní a kvalitativní analýzy a shromažďování informací pomocí hlubokého strukturovaného a přirozeně odborného rozhovoru, telefonního průzkumu. Účelem výzkumu je odhalit skutečnou situaci určitého segmentu trhu a jeho vyhlídky.

Poloha záleží

Zkušení podnikatelé říkají, že zvláštní pozornost by měla být věnována umístění vaší společnosti. Určete třídu komplexu, jeho plochu, dobu výstavby. Rovněž je důležité uzavřít nájemní smlouvu, pokud bude výstavba logistického centra prováděna jinými osobami. Práce v oblasti logistiky musíte pochopit možná rizika.

Ekonomové tvrdí, že v tomto typu projektu existuje asi 50-60 různých rizik. Zároveň je 18% tzv. "Vysokým" rizikem, "průměrná" sazba je 66% a pouze 16% lze přičíst "nízkému" riziku. Celkové riziko je v rozmezí 17,7%. Během výstavby je nutné zohlednit právní, podnikatelská, finanční a stavební rizika.

Mluvte hlasitě o sobě

Zkušení podnikatelé říkají, že pro úspěšné zahájení práce je třeba organizovat dobrou reklamní kampaň pro vaše podnikání. Vytvořte si vlastní webové stránky, inzerujte v novinách, časopisech, rozhlase a televizi. V tomto ohledu jsou velmi dobré sociální sítě. Abyste se opravdu mohli začít mluvit, přemýšlejte o tom, jak pojmenovat logistickou společnost. Mělo by to znít jednoduché a zvučné. V budoucnu se toto jméno může stát značkou. Proto nazývejte svou "loď" ambiciózní, aby se plavil do správného přístavu.

Jak otevřít logistickou firmu od začátku bez dopravy

Jak otevřít dopravce? Před otevřením IP pro přepravu nákladu je třeba registračnímu orgánu poskytnout následující dokumenty:

 • aplikace;
 • pas a TIN s fotokopií;
 • příjem platby státního poplatku.

Jak otevřít LLC? Chcete-li otevřít LLC, soubor u daňového úřadu:

 • aplikace;
 • jméno společnosti certifikované společností Rospatent;
 • zakládající dokumenty;
 • potvrzení o otevření běžného účtu;
 • potvrzení o zaplacení státního poplatku.

Volba daňového systému a otevření účtu Optimální forma zdanění dopravní společnosti je UTII. Současně můžete pracovat současně na 20 vozidlech.

Jak otevřít společnost zasílatelství

 • nákup dopravy - 19 milionů rublů;
 • nákup vybavení - 550 tis.

 • pronájem - 600 tisíc rublů;
 • komunální platby - 50 tisíc rublů;
 • mzdy - 12 milionů rublů;
 • režijní náklady - 2 miliony rublů;
 • daňové příspěvky - 2 mil.

Celkové náklady za rok budou 17 milionů rublů. S ročním příjmem 20 milionů rublů bude čistý zisk 5,5 milionů rublů.

Idea pro podnikání číslo 75: jak otevřít logistickou společnost pro přepravu zboží?

Čistý příjem bude 5 220 000 - 3 060 000 = 2 160 000 rublů. Návrat na počáteční investice do dopravní společnosti a výnos na stabilním měsíčním zisku činí 1-2 roky.

 • není potřeba vydávat licence;
 • Přísná hospodářská soutěž v tomto odvětví;
 • problémy s kádry (je těžké najít svedomitý a čistý personál);
 • potřebu velkého počátečního kapitálu;
 • časté poruchy v silniční dopravě (náklady na opravy a nákup náhradních dílů se zvyšují);
 • trvalá reklama dopravních služeb;
 • možnost snížit počáteční počáteční investice prostřednictvím zapůjčení pronajatých automobilů,

Myšlenky podnikání od začátku

 1. Učinit rozhodnutí a smlouvu zakladatelů o založení LLC.
 2. Založte základní kapitál (nejméně 10 tisíc rublů nebo vlastnictví rovnající se této částce).
 3. Vypracovat Listinu LLC.
 4. Vyplňte žádost o státní registraci vaší společnosti (formulář č. 11001).
 5. Zaplatit státní poplatek (4000 rublů).
 6. Připojte k potvrzení o zaplacení státního poplatku a kopii zakládajících dokumentů.
 7. Pokud mezi zakladateli jsou cizinci, je nutný výpis z rejstříku zahraničních právnických osob Ruské federace.
 8. Balíček dokumentů by měl být předložen orgánům státní správy.

Finanční náklady Pro expediční služby budete potřebovat poměrně impozantní počáteční kapitál. Nejméně 250 tisíc rublů. musíte mít.

Jak otevřít dopravní společnost: organizace logistického obchodu

Pokud klientská základna není k dispozici a nejprve se budete zabývat dispečinkem, stačí 1 kontrolor a vy, který vykonává všechny ostatní funkce (ředitel, účetní, manažer). Nezapomeňte vybavit kancelář:

 • pracovní plochu s počítačem s připojením k internetu;
 • telefon s vícekanálovou komunikací;
 • kancelářské vybavení: MFU, fax.

Koupit vysoce kvalitní software, který umožňuje:

 • registrovat smlouvy;
 • zvažovat žádosti;
 • Vypočítat náklady na služby, náklady a ziskovost služeb pro každého klienta;
 • automatizovat řízení dodavatelského řetězce;
 • rychle a přesně zapisovat primární dokumentaci;
 • vytváření zpráv;
 • na požádání zákazníka tvoří výpis.

Zaměstnanci Vyhledávejte pracovníky se zkušenostmi.

Jak otevřít dopravní společnost: rysy podnikání, náklady a zisky

Nepochybnými výhodami v dopravě jsou:

 • není potřeba získat licenci;
 • "Start" a počáteční fáze rozvoje podnikání nebudou vyžadovat příliš mnoho finančních investic;
 • "Vztlak" a "pevnost";
 • podle statistik mezi dopravními společnostmi je procentní podíl bankrotu jeden z nejmenších, protože po první a druhé vlně krize se zástupci tohoto segmentu trhu velmi rychle zotavili.

Otevření přepravní společnosti od začátku - co říkají majitelé tohoto podniku? Na níže uvedeném videu je odpověď. Registrace společností Většina dopravních společností je registrována jako uzavřené akciové společnosti (uzavřené akciové společnosti), LLC, OJSC, stejně jako PBOYUL (podnikatel bez právnické osoby).
Každá z těchto organizačních a právních forem je obdařena nedostatky a výhodami.

Logistika jako podnik

Jak otevřít dopravní společnost

Jen s tím, že máte k dispozici osm nákladních automobilů, můžete se považovat za vážnou společnost. Služby dopravních společností mají mnohem širší škálu příležitostí než pomoc při stěhování do nové kanceláře nebo venkovské chatky.

Samozřejmě musíme usilovat o získání nabídek pro zasilatelství do jiných regionů země. 4 Vytvořte pro sebe spolehlivý, pokud možno systém výběru řidičů, kteří mohou důvěřovat strojním zařízením a drahým nákladům. Najděte dobrý řidič pro "vůz" - úkol není vždy jednoduchý, zvláště pokud se domníváte, že náklady na dodání zboží někdy činí sto tisíc rublů.
Můžete si prohlédnout "minulost" kandidátů s pomocí sbírkových firem nebo jednotlivců poskytujících podobné služby. Je možné, že řidiči v dopravě nerozhodují vše, ale bez osvědčených řidičů, jste daleko od "rozhodně ne odjíždíte".

Otevřete logistickou firmu od začátku. dopravní logistika + video

Vyhýbejte se nežádoucím chybám, rozrušením, konfliktním situacím a čekám na fronty. Před výběrem takové asistentky se ujistěte o její slušnosti, zkušenostech a kompetenci.

Mimo jiné budete muset zřídit počáteční kapitál a otevřít podnikový účet u banky. Volba prostor Kancelářské prostory budou nejen právnickou adresou podniku (v této souvislosti mezi vlastníkem pozemku a nově založenou společností bude nutné uzavřít nájem), ale bude to i "tváří" vaší společnosti, která by neměla být zapomenuta.

Ne nutně ani není žádoucí, aby se kancelář "utopila v luxusu", ale měla vypadat dobře: jednoduchá rekonstrukce a nová kancelářská technika, stejně jako působivá plazma nebo projektor v prezentační místnosti - to je minimum.

Studium obchodních oblastí, ve kterých se dnes můžete aktivně vyvíjet, by měli začátečníci věnovat pozornost sféře nákladní dopravy. Toto odvětví přímo závisí na růstu průmyslového odvětví a na celkové ekonomické situaci státu.

Při plánování otevření dopravní společnosti by měl začínající podnikatel především sledovat místní trh, realisticky posoudit jeho schopnost konkurovat a připravit příslušný finanční plán. Registrace Po konečném rozhodnutí o zahájení přepravní společnosti musí podnikatel předat řízení o státní registraci.

Mimochodem, začátek práce organizace může udělat bez nakladače, zejména pokud mezi potenciálními zákazníky nejsou žádné velké nákladní náklady. Ale bez malého inventáře nemůže vůbec dělat. Při přepravě zboží je důležitá spolehlivost, proto zásoby pásky a pracovní pásky nesmějí skončit v den provozu podniku.

Personál Na počátku se majitel bude snažit řídit minimální skupinu zaměstnanců, zaplatit jejich práci o něco více, ale i nakládat je s velkým množstvím povinností. Vlastník sám se jistě stane účetním a spojnicí pro klientelu.

Pamatujte si, že projekt pro přepravu zboží je docela vyčerpávající, a proto na dlouhou dobu, aby někteří pracovníci v několika pozicích nestojí za to, sníží jejich produktivitu.

Jak otevřít logistickou firmu od začátku bez dopravy

Pro přepravu potravin (včetně podléhajících zničení) jsou potřebné ledničky. Náklady vypadají takto:

 • chladicí stroj (2 jednotky) - 10 milionů rublů;
 • náklad GAZ 3307 (5 jednotek) - 5,8 milionů rublů;
 • "Gazelle" GAZ 3302 (5 jednotek) - 3,3 milionu p.

Chcete-li snížit náklady, kupte si ojetá auta.

Nebo začněte s částí parkoviště, protože jste vydali zbývající část vybavení pro pronájem nebo pronájem. Dávejte pozor! Vytvoření dopravní společnosti bez automobilů od začátku je mnohem levnější.

Zařízení bude vyžadováno pouze pro řídící místnost. Není nutné kupovat vozidla a vybavovat opravářské boxy. Personál společnosti pro přepravu zboží Před založením společnosti pro nákladní dopravu je třeba se zaregistrovat do personálu řidičů, specialistů obchodního oddělení a automobilového mechanik. Řidiči Každé vozidlo musí mít 2-3 řidiče.

Jak otevřít dopravní společnost: organizace logistického obchodu

Dopravní podnik je velmi výhodná investice do vašeho kapitálu. Dnes je poptávka po nákladní dopravě více než kdykoli předtím: spotřebitelská poptávka po širokém spektru zboží neustále roste, stejně jako nabídka. Velcí výrobci organizují především velkoobchodní dodávky. Ale malý velkoobchod, maloobchod a četné on-line trhy - pravidelné zákazníky dopravních společností. Samozřejmě, abyste organizovali konkurenceschopné podnikání, měli byste důkladně studovat oblast, v níž hodláte pracovat.

V úvodních fázích budete muset položit všechny své základní organizační činnosti na ramena. Samozřejmě, pokud zpočátku nemáte "po ruce" rozumného asistenta s dobrou pověstí a zkušenostmi pracujícími na vyšších pozicích v zasilatelských a logistických firmách. Toto partner, který potřebujete, jako vzduch. Pokud v tomto oboru nemůžete najít zkušeného konzultanta, je lepší odložit váš podnik na chvíli - je pravděpodobné, že budete na začátku ohromeni. Pokud jste však odhodláni vytvořit logistickou firmu, zvážíme, jak postupně otevřít svou dopravní společnost.

Vlastnosti dopravy

Podstatou logistiky je rozvoj optimálních dopravních cest, včetně času na odpočinek řidiče, doplňování paliva a jakýchkoli "brzdných" procesních okolností, které mohou nastat v průběhu cesty. Odeslání oddělení je neustále pověřeno tímto procesem, Řízení umístění každého stroje, shromažďování informací a ujištění, že zákazníci jsou plně spokojeni se službou, kterou poskytují. Nepochybnými výhodami v dopravě jsou:

 • není potřeba získat licenci;
 • "Start" a počáteční fáze rozvoje podnikání nebudou vyžadovat příliš mnoho finančních investic;
 • "Vztlak" a "pevnost";
 • podle statistik mezi dopravními společnostmi procento bankrotu je jedním z nejmenších, Od první a druhé vlny krize se zástupci tohoto segmentu trhu velmi rychle zotavili.

Registrace společností

Většina dopravních společností registrované jako ZAO (uzavřené akciové společnosti), LLC, OJSC, stejně jako Unincorporated Business Units (podnikatel bez právnické osoby). Každá z těchto organizačních a právních forem je obdařena nedostatky a výhodami. V případě nezapsaného podniku existuje daň z přidané hodnoty.

Akciové společnosti jsou vynikající formou při vytváření podnikání s perspektivou vážného rozšíření, ale za účelem otevření společnosti (a zejména společnosti) musí projít mnoho velmi složitých postupů zahrnujících nudné papírování a získání tun certifikátů. Optimální podobu dnes je považován za LLC, který je preferován mnoha podnikateli, které vlastní řadu firem.

Registrace může být mnohem jednodušší, pokud hledáte pomoc od spolehlivé firmy, která poskytuje právní služby. Vyhýbejte se nežádoucím chybám, rozrušením, konfliktním situacím a čekám na fronty. Před výběrem takové asistentky se ujistěte o její slušnosti, zkušenostech a kompetenci. Mimo jiné budete muset zřídit počáteční kapitál a otevřít podnikový účet u banky.

Výběr prostor

Kancelářské prostory nebudou jen právnickou adresou podniku (v této souvislosti mezi vlastníky půdy a nově založenou společností bude nutné uzavřít nájem), ale bude to také "tvář" Vaší společnosti, která by neměla být zapomenuta. Ne nutně, není ani žádoucí, aby byla kancelář "utopená v luxusu", ale měla vypadat dobře: nenáročnou rekonstrukcí a novým kancelářským vybavením, stejně jako působivá plazma nebo projektor v prezentační místnosti - to je minimum.

Sklady by měly být prostorné a splňovat všechny bezpečnostní normy: požár, hygienická zařízení, ochrana práce atd. To znamená, že podlahy musí být protiskluzové, dokonale ploché (bez trhlin a otvorů), rampy jsou pohodlné a odpovídají přepravní výšce. Bylo by hezké vybavit sklady s elektrickými zvedacími rampami.

Jak vypočítat daň z příjmů fyzických osob? Existuje rozdíl v výpočtu pro zaměstnance s dětmi i bez dětí? O tomto a mnoha dalších věcech si přečtěte v článku.

Potřebuji podat odvolání někomu, kdo nesplnil zkušební dobu? To, co říká zákon, je napsáno zde.

Musíte vzít v úvahu, že práce skladu je 70% úspěchu dopravní společnosti. To znamená, že podmínky pro pracovníky, musí být co nejpohodlnější - jídelna s mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí, přítomnost studenou vodou, sprchy s teplou a studenou vodou - mnoho podnikatelů o tento „zapomněli“, nechtěl vzít v úvahu, že doba feudálů již dávno skončila a získat kapitál na zdraví a ponížení jednoduchých tvrdých pracovníků dříve nebo později vedou ke zhroucení.

Zařízení

Nejlepší je koupit nový. Takže budete mít jistotu, že v případě poruchy během záruční doby budete opraveni nebo odeslat nový. Jak Winston Churchill kdysi řekl: "Nejsem tak bohatý, že budu kupovat levné věci." Tímto se nemůžete hádat - samozřejmě je třeba zachránit, ale prioritou je konec konců kvalita. V průměru je nový váleček (hydraulický vozík) vás bude stát 7500 - 9000 rublů. Takové úpravy byste v ideálním případě měli mít 1 ks pro každého pracovníka ve skladu.

Kromě toho, bez ohledu na velikost skladu, budete potřebovat vysokozdvižný vozík, přizpůsobený pro práci s paletami (palety). Nové stojí asi 500 000 rublů. Zde uvidíte sami - pokud je drahé, můžete si je koupit a používat ve výborném stavu. Ale pak při nákupu si vezměte s sebou odborníka, který řádně zkontroluje auto.

Ujistěte se, že ve skladu jsou vždy dostatečné zásoby - pásky na pásky a skotky, zachraňování je nevhodné, ale dodržujte přísné záznamy, abyste zabránili krádeži. Co se týče automobilů, většinou dopravní společnosti uzavírají smlouvy s vlastníky nákladních automobilů, často s částečným časovým předstihem a řidiči. Přeprava je proto velkoryse placena, ale majitel dopravy je odpovědný za případné poškození dopravy a nákladu na silnici.

Zaměstnanci a propagace

Poprvé Je možné, aby byl omezen na minimální počet zaměstnanců, který by kombinoval několik funkcí pro každého zaměstnance. S cílem ušetřit a získat neocenitelné zkušenosti a majitel firmy může nejprve převzít několik důležitých funkcí. Mějte však na paměti, že pokud jsou vaši zaměstnanci zaplaveni různorodou prací, výrazně to sníží účinnost jejich práce.

Je žádoucí dávají přednost odborníkům se zkušenostmi, a to iv příbuzných oblastech, a nikoliv na vedoucích pozicích. Účetnictví je příliš důležité, takže nemůžete svěřit amatér. Je dobré využívat služeb auditorské společnosti, ale je mnohem lepší - najít odborníka samostatně.

V závislosti na vaší kreativitě, vztahy a finančními možnostmi, můžete plně převzít funkci podporovat svou firmu na autoritativní reklamní agentury, nebo se pokusit udělat to osobně, omezující inzerenti koupit profesní rozvoj „osoba“ a styl vaší značky.

Možné problémy

Novopostavené dopravní společnosti často čelí takovým překážkám:

Krádež. Musíte mít jistotu ve svém "jádru" - zaměstnancích, s nimiž začínáte podnikat. Dále je nutné zajistit monitorovací systém - CCTV kamery, zabezpečení, osobní účetní kontroly, pravidelné vedení účetní dokumentace.

Služby. Zákazníci mohou být spokojeni s kvalitou služeb. Obzvláště ve fázi vývoje se docela často může něco pokazit. Zpoždění nákladů, poškození klienta. Tento proces musí být kontrolován, Nemůžete tolerovat hrubost ze strany personálu, každý klient by měl být šťastný - pověst podniku přímo závisí na tom.

Ovládací prvky dopravce. Je žádoucí, aby byly stroje vybaveny systémy GPS.

Jak otevřít pizzerii? Podnikatelský plán, stejně jako spolehlivé a praktické rady najdete v případě, že kliknete na odkaz.

Sbírat dokumenty pro otevření zúčtovacího účtu LLC? Pomůžeme vám, pokud si přečtete článek.

Kvalita doprava. Zatížení musí být kompaktní a spolehlivě zabalené. Za tímto účelem by pracovníci skladu měli mít vždy dostatek spotřebního materiálu a správného vybavení. Je nutné stanovit úroveň přípustné "bitvy" nákladu a zrušit rozdíl od mzdy zaměstnanců za účelem povzbuzení k kvalitní práci.

Také nainstalujte průměrné měsíční procento bojů - V případě dobrého výkonu by měli být zaměstnanci přiznáni. Ve stejné době, mějte na paměti, že pokud zadáte systém sankcí by nemělo být příliš těžké, aby totéž a zaplatit musí být dostatečně vysoká - jinak ani z poloviny tak efektivní a kvalitní práci, kterou bude dosaženo někdy

Jak otevřít logistické centrum

Logistická firma zaujímá tuto sféru trhu, kde ochotný využívat tuto službu je mnohokrát vyšší než organizace, které tuto službu poskytují. Toto místo je relativně zdarma v malých i velkých městech. Proto, když jste vyřešili otázku, jak otevřít logistické centrum od začátku a úspěšně implementovat tento obchodní nápad, můžete se stát vlastníkem výnosného podnikání.

Dobrou zprávou je, že otevření vlastní logistické agentury nepotřebuje příliš mnoho. Můžete začít bez vlastní dopravy, vydělávat na zprostředkování mezi zákazníky a majiteli kamionů. Licence navíc nepotřebuje službu zasílatelství. Posledním bodem je meč s dvojitým ostřím, neboť tato mezera je často používána bezohlednými dispečery velkých automobilových dopravců.

Registrační formulář

Takže jste se rozhodli otevřít logistické centrum, ale nevíte, kde začít. Nejprve se podívejte na dokumenty, které je třeba otevřít. Jakákoli činnost začíná registrací aktivit. Organizační a právní forma, kterou si vyberete, závisí na počtu zakladatelů a účastníků. Pokud je vlastníkem jeden, je lepší zaregistrovat se jako IP. V případě, že existuje více organizátorů, stojí za to přemýšlet o vytvoření LLC.

Otevření logistického centra je nemožné bez ohledu na otázku zdanění. Vše závisí na společnostech, s nimiž budete pracovat. Pokud se jedná především o soukromé osoby nebo společnosti, které nepodléhají DPH, bude UTII optimální. Pokud však existuje otázka nákupu vlastní dopravy, můžete mít maximálně 20 vozů. Pokud se zaměřujete na průmyslové společnosti, které pracují na OSS, pak pro společnost LLC bude také muset použít obecný daňový režim.

Při organizaci logistické společnosti otevřete běžný účet. Tento postup je povinný. Bankový účet rozšíří vaše možnosti a vyloučí výskyt situací, kvůli nimž je možné klientovi ztratit.

Pracoviště

Kancelář je tváří společnosti. Musí být provedena čistá oprava. Nový nábytek a vybavení také hrají do rukou. Sklad pro logistické centrum by měl splňovat řadu požadavků. Stát vyžaduje, aby splňoval všechna bezpečnostní pravidla: požární, sanitární a pracovní ochrana. Také požadavky na podlahu jsou kladeny: musí být dokonale rovnoměrné a mají neklouzavý povlak.

Rampy by měly odpovídat výšce dopravy. Obecně by bylo hezké koupit vybavení pro logistické centrum, které by získalo elektrické zdvihací rampy. Chcete-li otevřít logistické centrum od začátku, budete muset vypočítat náklady na zařízení. Aby obchodní myšlenka logistického centra fungovala jasně a hladce, je nutné získat hydraulické vozíky. A jejich počet by se měl shodovat s počtem pracovníků ve skladu. Dalším povinným atributem pro tuto práci je vysokozdvižný vozík. Je pravda, že to stojí hodně - asi 500 000 rublů. Drahé, ne? Ale existuje cesta.

Můžete si vzít použitý nákladní vůz v dobrém stavu. Při nákupu nezapomeňte techniku ​​otestovat. Tímto přístupem bude úspora rozumná. A můžete vydělat více na logistické centrum.

Kdo si najme?

Chcete-li otevřít logistické centrum, musíte si uvědomit důležitost náboru zaměstnanců. Kvalita práce závisí na vaší obchodní pověsti a na bezpečnosti drahého zařízení, což znamená úspěch podniku jako celku. Existuje celá řada specialit, bez nichž nemůže existovat žádná dopravní společnost.

V první řadě - řidič (y). Pokud budete chtít provozovat auto nepřetržitě, budete potřebovat tři řidiče. Pokud jen v denní době - ​​stačí dva. Nezapomeňte, že všichni řidiči, stejně jako společnosti, s nimiž budete spolupracovat, musí mít dokumenty o registraci a povolení. A s řidičem je nutné uzavřít další smlouvu o odpovědnosti za náklad.

Standardní smlouva o přepravě zboží zahrnuje:

 • Název, hmotnost, druh a objem nákladu.
 • Nakládání a vykládání míst.
 • Typ a číslo stroje.
 • Sankce.
 • Podpisy a pečeť obou stran.

Chcete-li zorganizovat logistické centrum, musíte najmout dalšího důležitého zaměstnance - provozovatele přepravní služby. Každý logista by měl být řízen zásadou, že zboží musí být dodáno v dohodnutém čase a nikoli jiným způsobem. Zaregistrovali jste podnik a nyní jste povinni podporovat jeho činnost, zajistit včasnost a úplnost opatření pro dodávku zboží, vést záznamy. Tímto se nikdo nemůže lépe vyrovnat než profesionální logista. V těchto společnostech pracuje zpravidla minimálně 2 takoví odborníci. Aspoň jeden z nich musí být zkušený odborník, jinak nebudete mít problémy.

Založení klientské základny

Podrobné pokyny pro otevření logistického centra nelze provést bez plánování a uspořádání objednávek. Musíte dělat obtížnou a namáhavou práci. Nejdůležitějším bodem je vyplnění klientské základny v počáteční fázi. Vždy existují společnosti, které nejsou spokojeny se spoluprácí se současnými partnery nebo chtějí snížit cenu služby. Doporučte se jako bona fide partner a budete se s vámi znovu a znovu zabývat.

Hledání potenciálních zakázek by tedy mělo začít a podmíněně je rozdělit na dvě skupiny - jednotlivce a právnické osoby. Vyhledejte nejprve reklamu, kterou pomůžete. Mohou se jednat o reklamy na internetu nebo o umístění papíru. Výběr místa závisí pouze na vaší představivosti. Všechno je vhodné - od vchodů do stožárů na zastávkách. Je důležité vyniknout mimo jiné barvou nebo designem.

Při otevření logistického obchodu nezapomeňte na vizitky. Navštivte několik obchodů velkých zařízení a snažte se s nimi kontaktovat. S příznivým výsledkem zůstanou vizitky u obchodníků v obchodě a doporučují vás svým zákazníkům sami.

Hledáte-li klienty mezi právnickými osobami, pomohou vám zaslat komerční nabídky spolupráce. Dále je možné pracovat na subdodávkách s dispečerskými společnostmi. Oblíbeným způsobem nalezení klientů mezi právnickými osobami je účast na výběrových řízeních. Chcete-li vyhrát, musíte nabídnout ty nejnáročnější podmínky. Pokud by potenciální partner našel vaši nabídku výhodnou, zvolí vás.

Nakonec,

Prognóza ziskovosti logistického centra, prosím, na vědomí, že práce má své klady a zápory. Malé podniky v této oblasti čelí několika problémům:

 • Pravděpodobnost krádeží ve skladu.
 • Poskytování nekvalitních služeb a chyb ovlivňuje obchodní pověst.
 • Korupce nákladu.

Standardizace a kontrola zaměstnanců a nákladu v každé fázi práce umožní snížit jejich pravděpodobnost na nulu. Jak otevřít logistické centrum od nuly? Jednoduchší než jednoduchý. Budete muset sestavit pouze podrobný obchodní plán. Je pozoruhodné, že počáteční investice v tomto případě může začít od 600 000 rublů. Horní hranice je téměř neomezená - až 10-20 milionů rublů za předpokladu, že stavba vlastního skladu a nákup několika nákladních automobilů. Čistý zisk může být od 25 do 40% tržeb. Proto je zřejmá odpověď na otázku, zda je výhodné otevřít logistické centrum.

Vlastní podnikání: Jak otevřít logistickou společnost?

Poptávka po kvalitních logistických službách v Petrohradě je stále nad nabídkou. Licence na otevření logistické společnosti se nevyžadují. Počáteční investice mohou činit maximálně 10 tisíc dolarů.

Chcete-li otevřít logistickou společnost, musíte mít alespoň minimální pracovní zkušenosti a představu o průmyslu.

Obvykle se logistická společnost vypravuje z přepravní společnosti, která je konečným produktem jejího vývoje.

Hlavním úkolem logistické společnosti je výběr dodavatelů, kteří provádějí nezbytnou práci na dodávku zboží.

Ve skutečnosti můžete splnit počáteční investice 10 tisíc dolarů, který půjde na státní registraci podniku, instalace dalších počítačů, mzdy.

Základní principy logistiky jsou "včasné" a "s minimálními náklady". Klíčem k úspěchu je komunikace v celních, státních strukturách, spedičních společnostech.

Hlavní požadavek, který společnosti ukládají logistickému specialistovi, je jejich zkušenost v odvětví dopravy nebo účetnictví. Minimální profesní plat je 250 až 400 $, ale plat kvalifikovaného dělníka může dosáhnout až $ 2000 Povinnosti logistik obvykle tvoří :. vyrovnávání pořízení zboží, kontroly dokumentů týkajících se této smlouvy a dodavatelských faktur, dodávky dodavatelů, načasovat provádění transakcí.

Logistika přináší značné příjmy odhadované na několik set tisíc dolarů měsíčně.

Jediným problémem je, jak se dostat na tento trh. Faktem je, že velcí zákazníci dávají přednost tomu, aby se zabývali již založenou firmou, která existuje již dlouho na trhu a poskytuje celou škálu služeb až po pojištění nákladu. A s malým objemem obratu za přepravu zboží klient zcela řídí vlastními, pravidelnými logistiky.

Zároveň se zvyšuje potřeba logistických služeb. S rozvojem trhu, komplikací marketingových kanálů a zvýšením úrovně hospodářské soutěže je logistika obzvláště důležitá: jasný a efektivní logistický řetězec je schopen výrazně snížit náklady a v důsledku toho umožnit snížení ceny výrobku.

Kromě toho jsou nepřetržité dodávky součástí image společnosti, a to funguje i do budoucna. Proto lze předpokládat, že logistika bude více a více poptávka spolu s obecnou automatizací výroby a služeb.

Na základě materiálů novin Delovoy Peterburg

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Idea pro podnikání číslo 75: jak otevřít logistickou společnost pro přepravu zboží?

Jednou z nejúspěšnějších oblastí je logistika. Jak začít podnikání v oblasti logistiky? Jak otevřít firmu od začátku? Tyto a mnoho dalších otázek bude zváženo v tomto článku.

Co je to logistika?

Jedná se o přepravu různých nákladů na území jedné země nebo dokonce mezi zeměmi.

Samozřejmě, někdy zástupce oddělení služeb zákazníkům čelit výzvám v podobě platební neschopnosti klientů vyžadujících abnormálních podmínek provozu, ale často zákazníci důvěřovat společnosti, neboť se ukazuje dílo příjemné a úspěšné.

Soutěž

Podnik má poměrně vysokou úroveň hospodářské soutěže - v Rusku je registrováno asi 80 tisíc společností.

Snížení konkurence napomáhá skutečnost, že organizace se často specializují na něco konkrétního: drobný zboží, dodávky CIS nebo možnost dovozu a vývozu a tak dále. Navíc existuje tolik firem, které potřebují logistické služby, které dokonce potřebují i ​​nově příchozí.

Stáhněte si připravený obchodní plán logistické společnosti zdarma a použijte ji jako model pro vaši společnost.

Registrace dokumentace

Typicky jsou takové organizace registrovány jako CJSC, LLC nebo JSC, méně často jako podnikatel bez právnické osoby. Kterákoli z uvedených právních forem je hodna existence, ale nemá žádné specifické rysy. Je třeba pochopit:

 1. Nezapsaná obchodní společnost se vyznačuje existencí daně z přidané hodnoty.
 2. JSC a ZAO dokonale hodí, je-li plán organizovat rychlé a významné rozšíření podnikání. Tyto stejné právní formy jsou spíše náročné na práci a mají dlouhou životnost, doprovázené množstvím úředních dokladů, a to celé hodiny v očekávání jejich zvratu a ztracených nervů.
 3. LLC je nejvhodnější pro začínajícího podnikatele. Samozřejmě, registrace je také značné množství času, ale možnosti stačí k vytvoření vlastní firmy od začátku.

Abyste neztráceli drahocenný čas na papírování, stojí za to kontaktovat společnost specializující se na tyto záležitosti. Než začnete s ní pracovat, nezapomeňte se podívat na recenze o jejích službách, s její pověstí z hlediska spolehlivosti a rychlosti.

Výběr prostor

Peníze musí opustit organizaci spolehlivé služby, žádný luxus kanceláři, tak to bude stačit najít malý prostor někde blíže k okraji města, možná se stávajícími kosmetické opravy.

Nezapomeňte, že skladiště musí splňovat požadavky požární služby a SES:

 • přítomnost požárního poplachu;
 • přítomnost ventilačního systému;
 • dobře organizovaná práce na zásobování vodou a vytápění;
 • podlaha s protiskluzovým materiálem bez jakýchkoliv nerovností a jám;
 • organizaci vhodných ramp pro automobily (nejlépe elektrické).

Také pro takové podniky je důležité organizovat pohodlné podmínky pro pracovníky: jídelna s kuchyní s minimální sadou, jako je rychlovarná konvice a elektrický sporák, koupelna se sprchovým koutem a soukromá technická místnost.

Nákup zařízení

Stejně jako v každém obchodním procesu vyžadují obchodní procesy vaší osobní logistické společnosti přítomnost specifického vybavení v závodě. Nepochybně je lepší zakoupit něco nového, pokud je to možné, abychom ochránili sebe a podnikání před budoucími problémy. Nové zařízení je navíc vždy předmětem záruky, která vám umožňuje volat bezplatného opraváře pro řešení problémů.

První věcí, kterou potřebují dopravní a logistické potřeby, je nákup roklů. Ve společnosti je standardem mít jeden pracovní poměr. Kromě toho budou sklady potřebovat vysokozdvižný vozík, pracující s paletami, který dodá zboží.

Je to poměrně drahé, protože noví majitelé firem často nakupují tuto jednotku z druhé ruky. Můžete to provést, ale pouze s předběžnou kontrolou provozní kapacity přístroje a přítomností vnitřních poruch.

Zaměstnanci

Na samém začátku se majitel bude snažit řídit minimální skupinu zaměstnanců, věnovat jim trochu více práce, ale i nakládat je s velkým množstvím povinností.

Vlastník sám se jistě stane účetním a spojnicí pro klientelu. Pamatujte si, že projekt pro přepravu zboží je docela vyčerpávající, a proto na dlouhou dobu, aby někteří pracovníci v několika pozicích nestojí za to, sníží jejich produktivitu.

Vlastně, kdo je specificky potřebný pro rychlou a efektivní přepravu zboží zákazníka? Seznam povinných volných pracovních míst obsahuje:

 1. Účetní odpovědný za peněžní disciplínu a práci s dokumentací.
 2. Manažer pro práci se zákazníky, je také zodpovědný za nákladní dopravu.
 3. Řidič nákladního automobilu. Každé auto stojí za dvě, a v budoucnu tři osoby pro bezpečné celoroční výlety po celé zemi. Kromě toho, čím více lidí, tím rychleji bude nakládka a vykládka zboží.
 4. Mechanik, který ovládá všechna zařízení a zařízení v podniku. Než si koupíte auto v parku, může být od jiných organizací najat 6-7 vozů této osoby.

Spolupráce s řidiči

Řidiči jsou základní pracovní jednotky, jako jsou lékárníci ve farmaceutickém nebo služebně v hotelovém biznisu. Proto je nesmírně důležité s nimi uzavírat smlouvy pouze v případě, že existuje balíček dokumentů nezbytných pro úřední práci.

Platit stejným řidičům má společnost příležitost jak v hotovosti, tak bezhotovostním způsobem.

Plán výdajů

Budeme sestavit tabulku výdajů na příklad malé logistické společnosti ve velkém regionálním městě Ruska.

Předpokládejme, že tato organizace se zabývá dodávkou zboží výhradně v rámci země. Aby si mohl koupit vše, co je nutné, rozhodl se půjčovat, takže firma bude také muset splácet částku úvěru měsíčně. Tabulka výdajů poprvé v tomto případě vypadá následovně:

Jak se stát domácím dopravcem

Akutní nedostatek kvalifikovaných pracovníků je jedním z hlavních problémů domácí logistiky. A protože tato oblast poskytuje možnost pracovat dálkově, mnoho lidí přemýšlí o tom, jak se stát logistickým manažerem pro domácí dopravu. K tomu je třeba zvolit druh činnosti, studovat základy profese a řešit organizační otázky při organizaci pracovního procesu a hledání volného místa.

Jaké druhy logistických činností můžete dělat doma

Hlavní výhodou práce jako logistiky je vysoký příjem profesí. Na druhé straně a zatížení v oblasti nákladní dopravy je poměrně velké. Takže, přemýšlejte o tom, jak se stát logistou, kde začít a kolik můžete vydělat, musíte si vybrat, jakou činnost plánujete dělat. Mohou to být následující příspěvky:

 • Dispečer - provádí komunikaci mezi zákazníkem a přímým dopravcem (řidičem). Podstatou práce je přijímat hovory od zákazníků, vybrat si umělce, vypočítat náklady a dohodnout se na čase načítání a doručení. Dispečer doma zpravidla spolupracuje se soukromými klienty a soukromými dopravci. Platba dispečera se vypočítává podle sazby za každou směnu (jeden den). Tento typ činnosti vyžaduje téměř žádné dovednosti a je k dispozici pro začátečníky. Proto ženy často tímto směrem pracují ve vyhlášce.
 • Prodejní manažer logistických služeb - provádí komplexní práci při hledání zákazníků. Mezi jeho úkoly patří analýza trhu služeb, údržba základny stálých zákazníků, volání klientské základny a hledání nových zákazníků, registrace smluv a podávání zpráv, reklama dopravních služeb. Manažer logistických služeb spolupracuje se zákazníky na výrobních a obchodních společnostech nebo na IP, nabízející nákladní přepravu zboží. Výnosy v této pozici jsou vytvořeny z úroků za každou uskutečněnou transakci. Takový odborník je zpravidla zástupcem společnosti dopravce.
 • Logistic (správce logistiky) - to je odborník na vysoké úrovni. Mezi její úkoly patří rozvoj nejoptimálnějších dopravních cest, výběr dopravců, výpočet snížení nákladů, sledování dopravy, koordinace práce skladu a doba dodání zboží. Takový odborník je často zaměstnancem dodavatele výrobků, který vyžaduje nákladní služby. Plat mistryně logistiky je vyjádřen v měsíční mzdě a různé bonusy ve formě bonusů.

Jak se učit dopravní logistiky

Domácí vzdělávání nabízí jen málo příležitostí k učení se logistiky a většině dovedností, které můžete získat praktickým způsobem nebo na soukromých kurzech. Především je nutné se seznámit s teoretickými znalostmi, které zahrnují studium všech směrů logistiky, způsobů dopravy, klasifikace zboží a způsobů výpočtu tras.

Pro práci doma můžete absolvovat kurzy logistiky na dálku:

 • Kurz ESHKO - sestává z 30 hodin s individuálním učitelem. Náklady na kurz jsou od 10 dolarů měsíčně. Předpokládá přijetí 30 protokolů, které vám umožní učit se offline.
 • Portál Lecterium, kurz "Logistika" - školení pro logistiky pro tento program obsahuje 50 videí a 16 praktických úkolů, poskytovaných za 16 týdnů. Organizátoři kurzu jsou Polytechnická univerzita v Petrohradě. Trénink je zdarma v online režimu.
 • en - školení na Moskevské státní technické univerzitě. V průběhu kurzu jsou prezentovány 8 praktických tříd, které umožní vypracovat dovednosti pro logistiku (výběr dopravce, výpočet HMS, práce s trekkingovými systémy). Kurz také poskytuje příležitost projít několika praktickými třídami s návštěvou společnosti, což bude obohacující zážitek, i když plánujete pracovat doma. Cena kurzu je 400 USD. Program přesně odpovídá požadavkům profesionálního standardu "Specialista na logistiku v dopravě". Třídy se konají ve formátu webových seminářů.
 • Eco-gruzovoz.com - Předkládaný materiál je přizpůsoben regionům UA (Ukrajina), RU (RF), KZ (Kazachstán) a BY (Bělorusko). Expresní kurz trvá 10 dní, zahrnuje 10 hodin teorie a praktické hodiny. Cena kurzu je od 150 dolarů.

Vedle samotné profese budete muset získat i podpůrné dovednosti, které vám umožní rychle a profesionálně vykonávat práci, a také v dlouhodobém horizontu budovat seriózní kariéru:

 • Microsoft Excel. Program, který vám umožní pracovat s tabulkami, provádět ekonomické a statistické výpočty a připravovat zprávy.
 • Anglický jazyk. Tato dovednost bude zajímavá pro ty, kteří plánují zapojit se do mezinárodní dopravy.
 • Techniky efektivního prodeje a komunikace. Logist nepřetržitě komunikuje s klienty a dopravci (řidiči). Proto je nutné mít dobré komunikační schopnosti, aby bylo možné rychle řešit konfliktní situace.
 • Časové řízení (správa času). Práce logistiky (zejména doma) předpokládá neustálou komunikaci. Například dispečeři pracují do dnešního dne, takže pro efektivní práci se musíte naučit plánování a sebeovládání.
 • Psychologie osobnosti. Schopnost identifikovat psychotyp a náladu klientů a partnerů bez osobní komunikace vám umožní rychleji vytvářet kontakty a aktivněji kontraktovat.
 • Znalost geografie. Měli byste se orientovat alespoň v regionu, se kterým budete pracovat. Budete také potřebovat schopnost pracovat s mapami, znalostmi časových pásem, klimatickými podmínkami a analýzou společensko-politické situace v regionu, kde bude trasa položena.

Dispečery přepravy zboží jsou typicky vyškoleny zaměstnavatelem společnosti. A pokud hledáte možnosti, jak se stát logista bez významných investic, začněte s tímto příspěvkem.

Rozvrh práce a příjmy logistiky doma

Při posuzování možné výše výdělku je třeba si představit, jaká logistika je v praxi. Je poměrně obtížné zpracovávat velké množství informací s cílem nalézt nejoptimálnější (ekonomickou) cestu pro dodání zboží.

Logistické povolání umožňuje nováčkovi získat příjem 200 dolarů za měsíc. Na druhou stranu mzda zkušeného odborníka často dosahuje 4000 dolarů. Samozřejmě můžete získat tak vysokou úroveň platu pouze za podmínky konstantní a ne vzdálené práce. Při práci doma může být výdělek asi třetinu těchto částek. Průměrné statistické ukazatele příjmů začínajících logistiků podle zemí jsou uvedeny v následujícím stupni:

 • Ukrajina - od 200 dolarů;
 • Bělorusko - od 300 dolarů;
 • Ruská federace - od 600 dolarů;
 • Evropa - od 1500 eur.

Skutečné příjmy logistiky doma závisí na formátu jeho činnosti. Například standardní rozvrh pro dispečera pro nákladní dopravu: jeden pracovní den a dva víkendy. To znamená, že ve skutečnosti budete pracovat asi 10 dní v měsíci. Průměrná mzda je 15 dolarů za den. Dispečer tak může vydělat od 150 dolarů za měsíc.

Správce logistických služeb pracuje pro procento, které činí až 30% celkové částky transakce. Jeho práce má trvalý rozvrh, ale uzavření transakcí má proměnlivou povahu. V tomto případě mohou být částky smluv také odlišné. Například pokud jste se podařilo uzavřít smlouvu za 400 dolarů (přepravu zboží o hmotnosti 10 tun na vzdálenost asi 1000 km), můžete získat až 120 dolarů z transakce. Příslušný manažer je schopen uzavřít z 10 takových smluv za měsíc, který poskytuje příjem ve výši 1200 dolarů.

Přímo logista může vydělat částky 2 000 USD nebo více. Ale může pracovat doma pouze ve formě outsourcingu. A to znamená, že budete muset neustále hledat nové projekty. Vaši zákazníci mohou být malá produkce, která nemůže obsahovat odborníka ve vašem vlastním státě a práce s velkými logistickými společnostmi je z řady důvodů nemožná.

Vybavení a příprava pracoviště

Znalost není vše, co je třeba, aby se stal logistikem. Tato práce předpokládá rychlé jednání, a proto potřebujete vybavení, které funguje bez selhání. Tento seznam obsahuje:

 • Moderní PC s připojením k stacionární internetové síti.
 • Mobilní telefon s pomocným mobilním internetem. Je výhodné mít několik vozidel s počtem různých operátorů.
 • Headset pro telefon a PC vyjednávat a přijímat příchozí hovory od zákazníků.
 • Tiskárny. Pokud je to nutné, bude možná potřeba vytisknout smlouvu.
 • Flash Drive pro ukládání elektronických digitálních podpisů (požadováno pro prodejní manažery logistických služeb pro uzavírání smluv online).

Pro práci je nutné organizovat pohodlné místo s minimálním množstvím vnějšího šumu. Vyberte si pro sebe pohodlnou židli a prostorný pracovní stůl, protože budete možná muset strávit spoustu času sedět při výpočtu tras a plánování snížení nákladů (pro logistiky pracující na outsourcingových podmínkách).

Jak najít práci Logistician doma

Existuje mnoho způsobů, jak se stát zprostředkovatelem dopravy doma, ale abyste neztrácel čas, je třeba pochopit, jak správně hledat takovou práci. V jakých oblastech jsou požadovány logistické specialisty:

 • Podniky vyrábějící produkty.
 • Společnosti zabývající se obchodními činnostmi.
 • Společnosti, které poskytují zasilatelské a logistické služby.
 • Společnosti, které poskytují služby v oblasti skladování.

Pracovní logistici doma mohou být rozděleni do dvou skupin:

 1. s vysokou mzdou a povinnou praxí;
 2. s minimální mzdou pro začátečníky.

Druhá možnost vám umožní získat potřebné dovednosti a zkušenosti, s nimiž se v budoucnu budete moci přejít na vyšší platovou úroveň. Najděte správnou volnou pozici následujícími způsoby:

 • Místa práce. Zde je zpravidla k dispozici velké množství volných míst pro dispečery logistiků na nákladní dopravu. Tato práce je nabízena odborníkům bez zkušeností.
 • Nezávislé burzy (freelancehunt.com, fl.ru, kabanchik.ua). Podobné volné pracovní pozice na takových výměnách nejsou běžné, ale umožňují nalézt práci ve formě outsourcingu.
 • Profesionální fóra (logist.ru, tbncom.com, lobanov-logist.ru, transportal.by). Takové zdroje budou velmi užitečné pro začátečníky. Zde najdete různé volné pozice (mohou se nacházet v hlavičkách "reklamy", "volná místa", "různé", "sandbox") a klást zajímavé otázky o práci zkušených kolegů.
 • Odeslat životopis ve společnosti pro nákladní dopravu. Můžete sledovat oficiální stránky firem zabývajících se logistickými službami a nákladní dopravou, prohlížet si sekce s volnými místy a zasílat své životopisy s uvedením nabídky pro práci ve vzdáleném formátu. Tato metoda je vhodná pro prodejní manažery logistických služeb.

Důležitým bodem při hledání vzdálené práce jako logistiky je kompetentní životopis. Pokud jste začátečník, nezapomeňte uvést, které kurzy jste absolvovali a proč jste se rozhodli začít pracovat v tomto oboru.

Tipy, jak se stát dobrým logistou s důstojnou platbou

Moderní dopravní logistika se neustále vyvíjí - zavádějí se nové metody, pravidla a zákony, a proto se musíte neustále učit. To vám pomůže komunikovat v profesionálních komunitách, sledovat informace poskytované na internetu, elektronické knihovny a specializované periodika - časopisy:

 • "Logistika"
 • "Letectví a čas"
 • "Logistika a řízení dodavatelského řetězce"
 • "RIZIKO: Zdroje, informace, nabídka, konkurence"

Na druhou stranu, abyste mohli svou práci platit důstojně, budete se muset od prvního dne naučit komunikovat s klienty a zaměstnavatelem kompetentně. Pokud jste jako začátečník zaměstnáni za minimální platbu, abyste získali pracovní zkušenost, vyžadujte formální registraci na dálku nebo v kombinaci. Proveďte práci pouze v souvislosti s vaší prací a snažte se vyhnout se dalším neplaceným úkolům.

Výhody a nevýhody logistické práce doma

Hlavní nevýhodou práce doma jako logistika je:

 • Vysoká zátěž - je potřeba zpracovávat velké množství informací, provádět výpočty, vyjednávání, kombinovat vše s domácími pracemi.
 • Potřebujete komunikovat nepřetržitě, bez volných dnů a svátků, které mohou podráždit zbytek rodiny a vést ke konfliktu.
 • Obrovský vliv osobního (lidského) faktoru - výskyt okolností vyšší moci s dopravci, finanční odpovědnost vůči klientům, pokuty od zaměstnavatele (u dispečerů).

Na druhou stranu, vzhledem k tomu, jak se stát logistikem doma, stojí za to vědět, že taková práce má seznam atraktivních výhod:

 • Vysoký příjem. I když se zpočátku dostanete málo, s rozvojem zkušeností se váš příjem výrazně zvýší.
 • Nízká konkurence na volná místa. Nedostatek odborníků umožňuje pracovat i pro lidi bez zkušeností.
 • Neustálý rozvoj a osobní růst. Potřeba neustálé komunikace s novými lidmi, stejně jako sledování nových technik, právních aspektů a technologií umožňuje udržet vysokou úroveň znalostí.
 • Schopnost pracovat na dálku doma.
 • Prestižní práce. Logistické povolání je pro dnešek velice slibné a vážné, a proto se jeho hodnocení mezi dalšími specialitami neustále rozšiřuje.

Po získání dostatečných zkušeností a dosažení výsledků v této oblasti můžete také vytvořit vlastní logistickou společnost, která se naučí, jak se stát logistickým provozovatelem nákladní dopravy v domácnosti ostatních. To vám umožní snížit zátěž a získat pasivní příjem z vašeho podnikání.