Jak otevřít automobilový obchod? Podnikatelský plán pro autoservis: výpočet nákladů a potřebných dokumentů

Není těžké otevřít auto. Samozřejmě, pro to musíte shromažďovat všechny potřebné dokumenty, najít vhodné místo pro obchodování, všechno je správné vydávat, koupit zboží. Chcete-li otevřít své podnikání, budete potřebovat určitý počáteční kapitál. Budeme analyzovat všechny otázky v pořadí.

Jaké dokumenty by měly být shromažďovány?

Před otevřením autoservisu se budete muset zaregistrovat jako soukromý podnikatel. To znamená, že pro práci by měly být vydány následující dokumenty:

2. Smlouva o prodeji nebo pronájmu prostor.

3. Všechna povolení kontrolních orgánů: hasičská a hygienicko-epidemiologická služba.

4. Certifikáty kvality prodaných produktů.

5. Doklady potvrzující zaplacení daně.

6. Náčrt obchodního označení, těsnění a razítka.

Samozřejmě byste měli také vypracovat plán evakuace zaměstnanců a zákazníků v případě nouze. Nezapomeňte, že instituce by měla být vybavena pokladnou. Samozřejmě musíte mít technické pasy prodávaných zařízení. Každý zaměstnanec musí mít zdravotní záznamy.

Pokud budete kromě prodeje automobilů nahradit, pak budete potřebovat také dohodu o odstraňování a likvidaci odpadků a použitých obalů. Je také žádoucí mít seznam produktů, které budete provádět.

Vlastnosti volby budovy

Před otevřením autopůjčovny byste měli pečlivě zvážit její polohu.

To znamená, že musíte vyhodnotit oblast, kde chcete organizovat prodej zboží - jaká konkurence je, je dodavatel blízko, kolik může být prodejním místem.

Věnujte pozornost skutečnosti, že budova byla viditelná, snadno přístupná.

Mělo by mít dobrý vstup, abyste mohli zboží snadno dodat do místa prodeje. Máte možnost pronajmout si obchodní prostory v obchodním centru nebo postavit samostatnou budovu.

Rozměry místnosti jsou velmi důležité, protože budete muset rozdělit do několika místností. Například kromě samotného obchodního sálu by měla být uspořádána kancelář manažera (správce obchodu), skladiště. Je žádoucí vybavit prostor pro zaměstnance. Pokud se kromě prodeje budete také podílet na výměně oleje, je nejlepší si pronajmout samostatnou budovu s garáží.

Místnost musí splňovat všechny hygienické a požární bezpečnostní normy. Pokud jde o komunikaci, budova by měla mít dobré vedení, vodu a kanalizaci, stejně jako telefon a internet.

Zaměstnanci a vybavení

Před otevřením autopůjčovny byste se rozhodně rozhodli pro počet zaměstnanců, jeho kvalifikace a zkušenosti. Důležitým bodem jsou osobní vlastnosti prodejních konzultantů a manažerů. Zaměstnanci by měli být společenstevní, příjemní v komunikaci, být schopni lákat klienta, říkat mu o produktech, poradit o nejlepší možnosti.

Každý zaměstnanec musí být upřímný a zodpovědný. Kromě toho by každý měl znát základní pravidla pro zacházení s tekutinami, které se mohou snadno vznítit. Pokud si personál vyberiete sami, nemůžete používat služby profesionálních manažerů.

Co se týče zařízení, před otevřením autoservisu musíte v obchodním patře umístit různé stojany, skříně, vitríny a police. Kvalita a množství nábytku závisí na velikosti a zásadě instituce: zboží je vydáno prodávajícím nebo má kupující možnost zvolit si, co potřebuje, nezávisle. Vezměte prosím na vědomí, že veškeré vybavení musí být kombinováno s interiérem místnosti.

Výběr dodavatelů a atrakcí klientů

Aby vaše auto obchody přinesly stabilní dobrý příjem, musíte si vybrat opravdu kvalitní dodavatele zboží, který je známý svou dobrou pověst. Je důležité najít společnost, s níž můžete dlouhodobě spolupracovat. Samozřejmě musíte uzavřít smlouvu s vybraným dodavatelem. Dokument stanoví všechny požadavky a podmínky obou stran. Okamžitě zjistěte náklady na nákup zboží.

Chcete-li přilákat zákazníky, potřebujete jasné překrásné znamení, dobrý přístup k zákazníkům a vynikající reklamní kampaň. Tato mise je nejlépe svěřena odborníkům. Ačkoli můžete také použít reklamní prostor v dopravě, v novinách, na internetu.

Náklady na otevření podniku

Nyní představíme přibližný obchodní plán pro prodejna aut. Chcete-li ji otevřít od začátku, budete muset tyto prostředky utrácet:

- registrace všech potřebných dokumentů - až 1000 dolarů;

- pronájem prostor - od 3000 Kč měsíčně (společně s veřejnými službami);

- nákup zboží - od 5000 dolarů za měsíc;

- reklama a propagace obchodu - od 2000 USD;

- plat zaměstnancům - od 3000 dolarů měsíčně;

- Ostatní výdaje - od 1000 dolarů za měsíc.

Pokud jde o zisk, to vše závisí na sortimentu a poptávce zákazníků. Doba návratnosti projektu je asi jeden a půl roku.

Co přesně budete muset prodávat?

Skutečnost, že sortiment autoservisu zajišťuje úzkou škálu výrobků, je pochopitelná. Můžete však rozšířit svou firmu. Nejprve musíte mít oleje od různých výrobců, stejně jako látky, které jsou vhodné pro většinu automobilů. Vedle hlavních produktů můžete prodat výrobky pro péči o vozidlo, nemrznoucí směsi, detergenty.

V zásadě není nadbytečné mít pult s různými doplňky: kartáče na čištění automobilů, koberce, kryty. V průběhu času můžete svou firmu přeměnit na síť obchodů, které vám poskytnou stabilní příjem.

Výroba autochémie a autokosmetiky

Majitelé automobilů věnují více pozornosti vzhledu svého rodného čtyřčlenného přítele, starají se o čistotu automobilového salonu. Proto je podnikání ve výrobě autokosmetiky a autokosmetiky velmi slibné a ziskové.

Stojí za to začít?

Je výhodné nebo nezačnete podnikání s chemickou chemikálií? Odpověď je jednoznačná - jistě prospěšná:

 • konkurence v tomto segmentu trhu zatím není příliš silná - objem automobilového zboží a autokosmetiky na trhu činí zhruba 300 milionů dolarů. Pro Rusko to je skromná postava;
 • není zapotřebí velké počáteční investice, je reálné investovat 600 000 - 800 000 rublů;
 • cena je 40 - 50 procent;
 • návratnost může být dosažena až po jednom kalendářním roce;
 • není těžké vytvářet auto chemické výrobky. K tomu nepotřebují silný tlak, katalyzátory s mimořádně vysokou teplotou a těžko dosažitelné katalyzátory a zvláštní místo pro recyklaci průmyslového odpadu.

Naše ocenění:

Zahájení investic 800 000 rublů.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

A kde začít?

Vytvořte podnikatelský plán pro výrobu automobilových chemikálií pro automobil:

 • pečlivě studovat "místní" trh. Zjistěte, které auto chemické produkty jsou nejvíce požadovány;
 • identifikovat s potenciálními kupujícími, snažit se najít velkoobchodníky za účelem uzavření smlouvy o výrobě autokosmetiky a autokosmetiky.

Registrace a licencování podniků

Jaký právní status si vybrat? Nejlepším řešením je individuální podnikatel (IP). Pro něj je k dispozici zjednodušený daňový systém.

V klasifikátoru OKVED zvolte dva kódy - 24.66.3, 24.66.4. Jedná se o ekonomickou činnost při výrobě přísad, nemrznoucích prostředků a jiných maziv.

Pokud vyrábíte své vlastní jedinečné produkty bez franchisingu, musíte zaregistrovat ochrannou známku. Vyžaduje se zpravidla licencování. Výjimka - šampony na mytí automobilů.

Jak můžete vidět, projít všemi právními postupy a otevřít závod na výrobu chemických výrobků v Rusku je relativně jednoduchá záležitost.

Vyhledávání surovin

Ruský trh surovin pro chemické zboží je stále relativně malý. Hlavní hráči na něm jsou:

 • Tatarstan "Nizhnekamskneftekhim", specializující se na výrobu neonolu;
 • Chuvash "Khimprom" - vytváří synthanol a estery kyseliny fosforečné;
 • "Závod ekologických produktů" - výrobce ČSN.

Ale nikdo ve velkém množství nevyrábí sulfonol v Rusku. Tato směs sodných solí bude muset zakoupit dovozci.

A kolik stojí surovina? Zpočátku, v závislosti na výrobní kapacitě, bude jeho nákup muset utrácet asi 60 000 - 150 000 rublů.

Výběr produktivní techniky

Hlavní komponenty každého autochemického produktu jsou:

 • vyčištěná destilovaná voda bez solí;
 • povrchově aktivní chemické koncentrované látky;
 • různé přísady.

Recept pro mnoho autochemických produktů není tajemstvím se sedmi pečetí, je snadné je najít na internetu. Trochu horší je případ s autokosmetikou.

Chcete-li vybrat vhodnou technologii výroby, budete potřebovat:

 • Profesionální technik s velkou praktickou zkušeností;
 • pokud nemůžete najít chemický pro, můžete "legálně ukrást" někoho jiného - koupit malou šarži surovin od vážného dodavatele a zároveň zjistit přinejmenším přibližný recept na konkrétní produkt;
 • Jeho nejjednodušší varianta - výroba chemických výrobků pro povolení (vpravo na výrobu produktů z určité značky, která je přirozeně připojený „obchodní tajemství“). Pak se nemusíte obtěžovat volbou technologie a vyhledáváním profesionálních technologů.

Vyhledávání zařízení

Koupit zařízení pro výrobu autochémie - jednoduchý úkol. Kontejner, ve kterém jsou smíchané chemické složky, je hlavním prvkem jakékoli auto chemické činnosti:

 1. Pro velkou, vážnou výrobu je lepší použít spolehlivé nerezové nádrže.
 2. Pro malou firmu je vhodná standardní plastová nádrž.
 • ne méně než 2 dávkovače a mixéry;
 • agregáty pro plnění do lahví v kontejnerech a zásobnících;
 • Čerpadla a potrubí pro čerpání surovin do nádrží;
 • topné a chladicí jednotky;
 • vakuový reaktor;
 • uzavírací ventily.

Také je nutné použít špinavou tekutinu - "vedlejší produkt" čištění autochemických nádrží. Musí to být odebráno sami, nebo se můžete obrátit na obecní služby za pomoc. V každém případě budou vyžadovány další náklady.

Celá výrobní linka je skutečně umístěna na ploše rovnající se 20 čtvercům.

Cena za vybavení je přijatelná i pro začínajícího podnikatele. V závislosti na velikosti a výrobní kapacitě bude plná technologická linka stát 300 000 až 800 000 rublů.

Hledání pokojů

Optimálním místem pro prostory s autochemickými zařízeními jsou průmyslové městské oblasti. Platí ve srovnání s obytnými oblastmi - levné nájemné (v rozmezí 20 000 až 50 000 rublů za měsíc), absence konfliktů s obyvateli a menší pozornost kontrolních státních orgánů.

 • být nejméně 50 metrů čtverečních;
 • mít kanalizaci, vodovod, elektrickou přípojku;
 • k zahřívání. Minimální přípustná teplota je +5 stupňů;
 • dobře větrané, mají dostatečný počet oken a kapuce;
 • dodržovat ruské hygienické a protipožární předpisy;
 • rozdělit na dvě podmíněné oblasti - výrobu (obchod nebo dílnu) a sklad. Ten musí být izolován od přímého slunečního záření. Automobilová chemie pro mytí automobilů a jiné produkty pod vlivem ultrafialového záření se rychle zhoršuje.
 • mají velkou přístupovou zónu, která je vhodná pro velké vozidla (nákladní automobily, kamiony Kamaz, cisterny).

Zajímavé články:

Pracovníci a chemici s vysokoškolským vzděláním

Pro malou produkci:

 • více než 6-10 odborníků na plný úvazek nebude potřebovat. „Hlavní‚člověk Technolog - chemik s vyšším vzděláním, který zná různé formulace produktu, se může vyvinout a zavést“know-how", udržuje informace o všech nejnovějších trendech na trhu s chemickými látkami, autokosmetika;
 • počet pracovníků může být různý, vše závisí na stupni automatizace výroby. Autochemické zařízení je jednoduché. Osoba se středním odborným vzděláním zvládla to dva nebo tři dny;
 • nemůžete bez účetního a manažera, hlídačů a skladatelů.

Hledat spotřebitele a trhy

Hledání klientely je snadné. Stačí třeba:

 1. Zúčastněte se mytí aut. Dnes se nacházejí i v malých osadách. Výrobky péče o vozidlo pro mytí automobilů jsou speciální šampony, prostředky pro bezkontaktní čištění, vosky a přístroje, které vytvářejí vysoký tlak.
 2. Nabízet zboží řetězům obchodů prodávajícím auto díly. Zaměřují se především na nemrznoucí, nemrznoucí, pěnivé, koncentrátové a různé chemické přípravky pro motor (konkrétněji na jeho mytí).
 3. Posílejte informace o produktech na "skutečné" a virtuální vývěsky.
 4. Vytvořte reklamu pro "laika" na silničních bannery. To je vhodné, pokud leštění pro plastové povrchy, pleťové vody pro kožené sedačky a další auto chemikálie pro interiér vozu - to je jedna z oblastí vašeho podnikání.
 5. Nabídka produktů do sítí čerpacích stanic.
 6. Vytvořte si vlastní webové stránky s podrobnými informacemi o společnosti a nabízených produktech. Použijte kontextovou reklamu k propagaci. Chcete-li vytvořit a propagovat stránky, potřebujete asi 40 000 - 70 000 rublů. Tyto náklady se rychle vyplatí, protože přítomnost místa okamžitě přidělí společnosti, zvýší její pevnost, podnítí zákazníkům důvěru v úspěch a spolehlivost.
 7. Snažte se, aby byl váš výrobek rozpoznatelnou značkou, a ne jen používejte myšlenky jiných lidí.

Jak můžete vidět, podnikání v oblasti výroby autokosmetiky a autokosmetiky je dobré i pro začínající podnikatele. Není tam nic super složitého a riskantního. Jak by to mohlo znít banálně, ale se silnou touhou, zdravým rozumem a malým počátečním kapitálem, je opravdu možné vytvořit i malý "garážový" podnik konkurenceschopný a výnosný. Tak proč to nezkusit?

VitaliyCAR> Blog> Jak otevřít auto shop

Touha otevřít vlastní malý podnik, existuje mnoho, protože práce na sobě je vždy lepší než na někoho. Dobrou volbou pro malé firmy pro začátečníky je obchod, protože jejich otevření je obvykle jednodušší než jakákoli výroba.

Prodáváme v obchodě, můžete téměř cokoliv, hlavní je, že zboží je v poptávce.

Budeme hovořit o otevření obchodu automobilových olejů, to je docela ziskový výklenek, jako je počet automobilů na našich silnicích roste, proto vyžadují údržbu a náhradní díly, takže poptávka po nich po celou dobu bude zvyšovat, ale úroveň soutěže v této oblasti roste rok, proto tady, jako v přírodě, nejsilnější přežijí. Další nevýhodou této činnosti je skutečnost, že pokud jste otevřeli jedinou prodejnu auto oleje, bude mít poměrně úzké specializaci, proto, že je lepší, aby okamžitě začít prodávat jakýkoliv další - na automobilové produkty, s výjimkou ropy.

Před otevřením obchodu s jakýmkoliv sortimentem, musíte zvolit správné místo pro něj, samozřejmě, zařídit obchod je žádoucí na veřejných místech, pokud jste se rozhodli otevřít obchod auto, to je lepší, aby to bylo v - rušné silnice, je velmi důležité uzavřít obchod byli vždy lidé, kteří mají zájem o váš produkt, tak tento obchod je známý otevřený o v automobilovém trhu, můžete si také pronajmout pokoj v prvním patře obytných budov, pokud vedle nich jsou již otevřené prodejny automobilů, ale v tomto případě, asociativní Hlasitost vašeho obchodu by neměla opakovat ten, který mají jeho sousedé, ale je užitečné ji doplnit a překonat.

Je také důležité ocenit vaše auto olej a další zboží, byly mírně nižší než ceny blízké konkurenty obecně ceny ve specializovaných prodejnách vždy o něco nižší než v obchodech s celkovým rozsahem, otevřít obchod přímo u přímého konkurenta, není nutné, protože jste pro firmu jen noví.

Pokusit se okamžitě přilákat rozmanitost a kvalitu svých výrobků zákazníkům, nemusíte otevírat malý obchod na začátku, a pak zvýšit svou velikost, pokud je to možné, snaží se, aby váš obchod jen dostatečně velký a pevný, aby se lépe odolávat konkurenci. Zóny volného obchodu nového skladu by neměla být menší než 45 metrů čtverečních, kromě toho, že máte právo být poměrně velké a prostorné sklady, je lepší, když bude nakupovat, protože jinak budete muset přemýšlet o způsobech, jak uvést zboží odtamtud, a bude to stát další finanční prostředky.

Mnoho start-up podnikatelé investují velké peníze v krásné rekonstrukci, drahé dekorace a designu, ale k tomu, že není nutné, pokud klient byl spokojen s touto službou. Postarat se o věci jako nákupní vozíky pro zákazníky, takže klienti nemusí mít vše v ruce. Nezapomeňte, že budete přijíždějící motoristy k určitému produktu - motorový olej, a nezáleží na tom, co jste dokončit, pokud máte rozumné ceny, kvalitní služby, dobrý výběr a čistoty.

Vaším hlavním úkolem - nabídnout zákazníkům celou řadu kvalitních a moderních typů ropy, měli byste mít alespoň 100 různých druhů olejů, a to je něco, na němž neukládá, olej by měl být zcela odlišný, neboť prémie, který je nabízen u dealerů střediska známých výrobců automobilů a nejjednodušší levný, ale kvalitní olej, určený pro nejširší řadu motoristů.

Nyní je na trhu stále více populární sud motorový olej prodává sklo, tak to musí být nutně ve vašem obchodě, musí být také olej pro zařízení pracující na motorovou naftu. Kromě základní, musíte mít mnoho souvisejících výrobků, jako jsou oleje pro převodovky, která musí být bez oleje pro téměř jakoukoliv značku auta, samozřejmě, je to olej změnil méně často, ale přesto, že je nezbytné, a pokud chcete mít závažný sklad, musí nutně být, kromě toho, že je potřeba mít celou řadu vzduchových, olejových, palivových a kabinových vzduchových filtrů a svíček.

Další úsek požadovaných zboží - je brzdové kapaliny, nemrznoucí směs, nemrznoucí směs, různá maziva a různé druhy autokosmetiky, samozřejmě výběr těchto produktů nemusí být tak široká, jako v rozmezí ropy, ale úroveň jejich nutně nastavena musíte být. Pouze tehdy, pokud máte tak širokou škálu produktů, můžete si být skutečně konkurenceschopní na tomto trhu, by se rozsah nemělo být statické, neustále provádět průzkum trhu, a v závislosti na poptávce, změnit.

Po sestavení seznamu potřebného zboží je třeba velmi pečlivě začít vybírat dodavatele, což je také velmi dlouhý a náročný proces. Budete muset neustále „sedět“ na telefonu, podívejte se na ty správné lidi a jednat s nimi na začátku, může být několik, nebo dokonce desítky, dále ve výběrovém řízení, musí být jejich počet snížen, aniž by tento proces, nějaký úspěch se dostanete. Dodavatelé mohou dodat jako jeden druh zboží, jednu značku a nejrůznější výrobky. Jedno rozhodnutí s kterým z nich neexistuje spolupráce, vše závisí na konkrétní situaci. Za prvé, musí být dodavatel spolehlivý, zodpovědný, že by vám měl dodat kvalitní výrobky za rozumnou cenu, že je také velmi důležité, že poskytuje rychlé dodání zboží do vašeho obchodu, za předpokladu, že kontejnery a vybavení potřebné k prodeji, velmi dobrý, pokud dodavatel může obdržet platba ve splátkách, existuje také mnoho dalších důležitých faktorů ovlivňujících výběr dodavatele.

Po otevření obchodu je velmi důležité investovat do jeho kompetentní propagace, aktivně propagovat reklamu v různých tématických a obecných médiích a na internetu. Neustále, aby dárky pro své zákazníky, a to zejména konstantní, například v případě, že zákazník si koupil svou ropu na 1500 rublů, dejte mu vzduchový filtr a berte ohled na oleji. Stálí zákazníci mohou také poskytovat slevové karty, které je opravňují k slev ve vašem obchodě, ať tyto karty na své příbuzné a přátele, takže se kolem nich na své přátele, a ty sám, takže budete neustále zvyšuje průtok návštěvníků do vašeho obchodu, ale tato služba je zdarma výměna oleje, nyní je téměř nefunguje - díky své vysoké prevalenci, naopak dnešní motoristé jsou ochotni zaplatit za řízení v rozmezí od 200 do 500 rublů, kromě toho, mnoho z nich jsou schopni vyměnit olej sami.

Mějte na paměti, že aby byl obchod seriózní a přinesl vám trvalý zisk, bude muset nejprve investovat zhruba 300 tisíc rublů, ale pokud uděláte vše správně, vyplácí se asi 1,5 až 2 roky a začne přináší stabilní příjem.

Podnikatelský plán pro prodej auto příslušenství

V současné době automobil zabírá část našeho života, trávíme tam téměř půl dne. Člověk je zvyklý být v pohodlí, a proto interiér auta, který chce udělat co nejpříjemnější a nejpříjemnější. Podnikání autodoplnků je v Evropě dobře rozvinuté, předtím, než Rusko je stále neoprávněné, dělá malé kroky.

Obecné koncepce automobilového příslušenství

Co je toto příslušenství?

Jsou to další zařízení pro stroj, stejně jako různé spreje, které zlepšují fungování mechanismů automobilu.

Nejsou zahrnuty do možností vozu, měly by být zakoupeny soukromě.

Příslušenství pro stroj:

 • nožní rohože;
 • stěrače čelního skla;
 • deflektory;
 • zařízení přívěsu;
 • stop-radar;

A také existuje řada doplňků, které zlepšují a modernizují vzhled vozidel.

Níže uvádíme několik možností, jak otevřít obchod s autopříslušenstvím.

Číslo varianty 1 - pronajmout pokoj ve velkém nákupním centru. Ve velkých městech existuje velké množství takových středisek, které se také setkávají mezi motoristy. Pro začátečníky je nejlepší možnost pronajmout si malé oddělení. Navíc není potřeba utrácet peníze na reklamu, protože zákazníkům je zřejmé, že v takových komerčních budovách se prodávají.

Číslo varianty 2 - otevřete svůj obchod pro prodej příslušenství pro vozidla. V takovém případě je třeba přitáhnout pozornost návštěvníků k reklamě, přemýšlet o umístění obchodu. Takový plán bude obtížnější, ale je účinnější než první.

Číslo varianty 3 - otevření internetového obchodu. V tomto případě nepotřebujete peníze v areálu. Hlavním úkolem je vytvořit kvalitní webové stránky s příslušenstvím a pokusit se o jeho propagaci tak, aby se zobrazovala v horní části vyhledávacího dotazu.

Příslušenství interiéru vozu je otevřeno pomocí možnosti, která je nejblíže vám. Nejdůležitější je vytvořit obchodní plán pro tento obchod a vypočítat nákladnou a ziskovou stranu.

Za prvé budeme analyzovat náklady.

Pronájem salonu ve velkých městech v Rusku činí zhruba 30 000 rublů měsíčně. Nákladový plán pro zboží je 300 000 rublů měsíčně, plat zaměstnance obchodu je 50 000 rublů měsíčně. Chcete-li otevřít obchod, potřebujete 380 000 rublů.

Nyní přímo profituje.

Prodej zboží - 100 000 rublů za měsíc. Proto za rok podle plánu čistý zisk vytvoří 1 200 000 rublů.

Ukazuje se, že obchod se vyplácí po 3 měsících. Můžete ji otevřít bez zbytečných obav, je to výnosný obchod.

Důležité je určit správnou polohu, aby váš obchod mohl navštívit co nejvíce lidí. No, pokud je někde v centru města rušná ulice. Návštěvníkům mohou být poskytnuty vizitky s reklamním a telefonním salonem. Jsou-li spokojeni, budou si jistě sdílet tuto vizitku se svými kamarády-motoristy.

Otevření takového obchodu s auto příslušenstvími nevyžaduje velmi složitý obchodní plán.

Jak uspořádat firmu prodávající automobilový zboží

Každý rok počet osobních automobilů roste, a to nejen ve velkých městech, ale i v malých městech. Opravdový automobilový nadšenec se stará o své auto, a proto je připraven investovat peníze do něj, aby zajistil jeho normální provoz. A samozřejmě, mnozí majitelé automobilů chtějí ukázat svou individualitu nebo jednoduše ozdobit vůz tak, jak to chtějí. V tomto ohledu na trhu již dlouho existuje obrovské množství různých automobilových doplňků.

Zde můžete také obsahovat povinné značky a zásuvky pro nouzové zastavení a všechny interiérové ​​dekorace, které nemají žádný praktický přínos, ale uspokojují estetické pocity majitele. Ale tento obrovský seznam spojuje jednu - s osobou, která nemá vůz, zdá se, že tento luxus je zbytečným plýtváním peněz.

Trh s auto příslušenstvími, jistě, nemá nedostatek dodávky, tento prostor je již dlouho zvládnut a existuje spousta hráčů. Je obtížné někdy otevřít svůj obchod s automobily, zejména pokud není správné zvolit místo zásuvky. Ale je stále nemožné říci, zda je to nemožné nebo marné, člověk s podnikatelským talentem může uspět v mnoha sférách podnikání. Kromě toho, že hledáte dobré místo, stojí za to obrátit se na sortiment závodníků a porovnat je se seznamem všech možných automobilových doplňků vynalezených lidstvem. Některé pozice nemusí být blízko nejbližších potenciálních konkurentů a můžete vsadit na jakýkoli nový produkt. Pokud přilákáte zákazníka s novinkou, okamžitě koupí obvyklé věci, aniž by opustil. A poté se vrátí, protože má pozitivní zkušenosti a pozitivní emoce. Nicméně a bez zvláštních a mimořádných věcí můžete úspěšně vstoupit na trh a vytvořit vlastní ziskové podnikání, protože hlavní věcí je, abyste mohli podnikat. Dokonce i když nebude zpočátku snadné.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Takže nejdůležitějším bodem tohoto úsilí je místo. Zásobník automobilů by měl být umístěn v přijatelných místech, nejlépe ve středních oblastech města nebo poblíž čerpacích stanic, údržbářských stanic a podobných zařízení. Nedostatek blízkých konkurentů vám umožní rychle rozvíjet klientskou základnu a od prvních měsíců pracovat s normálními ukazateli příjmů. Pokud na trhu existuje silná konkurence, bude nutná aktivní reklamní kampaň, a to nejen outdoorová reklama, ale také zvukové klipy v rádiu a možná bude třeba využít i reklamu na místní televizi. Zde je primárním úkolem přitáhnout pozornost potenciálního klienta, aby ho navštívil. Samozřejmě, procento těch, kteří jednoduše "jeli po silnici" do obchodu, bude vysoké v případě dobré polohy, ale musíte pracovat na cílovém publiku a koupit si ho ve svém obchodě.

Jak již bylo uvedeno výše, zachování zákazníka umožní širší sortiment než ostatní prodejci; pokud není k dispozici, pak při otevření můžete udělat dobrou slevu. Pokud to finanční prostředky umožňují, reklamní agentury zajistí dobrou propagaci obchodu s pomocí nestandardních nápadů a kreativního přístupu. Takový závazek je velmi náchylný k pravděpodobnosti, že nebude možné soutěžit ani po pár měsících. Proto je nejlepší sestavit podrobnou analýzu SWOT, abyste okamžitě viděli všechny potíže v bezprostředním případě, které budou muset být řešeny.

Situace se výrazně změní, pokud si pronajmete prodejní místo na trhu s automobily. Ve velkých městech se jedná o hlavní místo, kde dochází k přetížení motoristů, kteří tam často chodí za mnoho zboží - od jedinečných automobilových dílů až po jednoduchou chuť. Zdá se, že konkurence na trhu s automobily je dokonce vyšší než jen v okolí města, ale pro návštěvníky se všechny obchody s vozidly nebudou lišit od prodejen vozidel. Klient, který hledá věc, kterou potřebuje, navštíví všechny prodejce, dokud ho nenajde, a ve spojení s obrovským tokem lidí budou kupující navštívit všechny obchody přibližně v téže míře. Samozřejmě, že reklama bude hrát určitou roli, krásná značka také přitáhne pozornost, ale zde všechny marketingové triky mají o něco méně efektivity než u samostatného obchodu.

Práce na trhu s automobily se pravděpodobně nestane největším prodejcem automobilového zboží, u vstupu je fronta přeplněná, ale má méně rizik a relativní stabilitu. Stačí, abyste se okamžitě dozvěděli o možnosti umístění na specializovaném trhu s automobily, protože nemusí existovat volný prostor pro pronájmy a jeho stavbu nesmí převzít majitel tržního náměstí.

Auto příslušenství se podstatně liší od automobilových dílů svou univerzálností. Náhradní díly jsou vhodné pouze pro určitý model (a někdy dokonce i pro jednu modifikaci) konkrétní značky, auto příslušenství lze instalovat v jakémkoliv automobilu. Nebo přinejmenším v široké škále modelů, které ulehčují majiteli komplexní klasifikaci a sestavení objednaného katalogu. Bez ohledu na cenu, zemi původu, věk automobilu zákazník najde věci, které potřebuje, v obchodě s automobily.

Pro samotného zákazníka může být veškerý automobilový průmysl podmíněně rozdělen do dvou kategorií: těch, které je třeba koupit a jejichž nákup není nutný. První zahrnuje automobily a mazadla: motorový a převodový olej, brzdové a chladicí kapaliny a kapalina posilovače řízení. Také je nutné v nouzových situacích zahrnout zdvihák, terminály a další prostředky pomoci. Druhá kategorie zahrnuje všechny druhy šperků, vylepšení, další technická zařízení a jen příjemné věci, jako jsou klíčenky. Existuje také třetí kategorie - podmíněná vazba, která zahrnuje soupravy první pomoci, hasicí přístroje, značky nouzového zastavení a další výrobky, které jsou v souladu s provozními předpisy, ale řidiči je trvale zanedbávají. Je důležité, aby prodávající pochopil toto vše, aby přesně vytvořil svůj sortiment.

Obchod s auto chemie se obecně týká téměř samostatné kategorie, mnoho obchodů se zabývá pouze jeho prodejem. Každý motorista ví o takovém posvátném pojetí, jako je "10 tisíc kilometrů" - doba výměny motorového oleje. Nicméně, toto číslo se může lišit v závislosti na nedbalé motoristy, ale každý, kdo se změnou auto oleje dříve či později (pokud je příliš pozdě, už mám motor, a přestává být klientem automobilovou-shopu), a požaduje, aby tyto náklady na něj. Nicméně složitost specializovaných obchodů, které prodávají tam ropné služby výměnou motorového oleje, drtivá většina z nich dělá to zdarma, pokud si koupíte lubrikant ve svém výstupu. To ušetří řidiče od koupě oleje zvlášť. Specializovaný obchod s chemikáliemi má samozřejmě prodej motorového oleje, avšak jejich úroveň je mnohem nižší, než kdyby čerpací stanice tuto praxi nevykonávaly. Jiné mazivy a kapaliny pro automobilový průmysl by se měly lišit podle předpisů, ale majitelé vozidel někdy na ně zapomínají a pohybují se mnoho kilometrů bez plánované náhrady. Samostatně je nutné si uvědomit, že chlazení a tekutiny steklомывающей. Ale první je levná a jeho prodej se nestane velmi vážným příjmem, druhý je v létě zcela nahrazen vodou.

Auto-chemie může být v záběru vážně s obrovským seznamem olejů od různých výrobců a v každém cenovém rozpětí - v tomto případě bude mít zákazníky, kteří opravdu vážné obavy o práci jeho motoru, a potom ti, kteří nalít vzácný Motorový olej určitou značku a s určitými vlastnostmi (tam je auto, které jsou citlivé na olej odlišné od oleje předepsané v servisní knize). V této variantě rozvoje podnikání je hlavní konkurenční výhodou rozsah a kvalita. Pokud neexistuje žádná touha nebo příležitost účelně zapojit pouze palivo, pak seznam automobilových chemikálií lze nalézt v běžném obchodě s automobily. Tato skupina obecně zahrnuje:

Motorové oleje a filtry pro ně

Převodové oleje (pro AKPP a manuální převodovky jsou velmi odlišné)

Otevřeme obchod s auto příslušenstvími

Podle některých informací prodej autopříslušenství za posledních 5 let rostl rychlým tempem. A ani minulá finanční krize tuto oblast "nezničila". No, co, auto příslušenství není samo o sobě drahé, ale často - velmi nutné (například, vzít auto sedadlo). Současně nezáleží na tom, zda je vůz nový (nebo nový), pokud má majitel nové auto, najde poslední rubl jen proto, aby zlepšil svůj železný kůň podle jeho vkusu a preferencí. Proto není zahájení podnikání při prodeji příslušenství pro automobily špatným nápadem. Existuje zde několik výhod: vysoká poptávka po zboží, široký sortiment, možnost otevření obchodu i pro 8-10 m2...

Podle odborníků se trh s auto příslušenstvími výrazně liší od trhu s díly pro automobily. Náhradní díly jsou více či méně stabilní, to znamená, že poptávka po nich nezávisí na módě nebo trendu sezóny. Pokud přední rozbočovač již "letěl", není kam jít: majitel si koupí náhradní díl. V případě automatického příslušenství nemusí být tato potřeba. Majitel obchodu musí pravidelně aktualizovat svůj sortiment a řídit se novinkami sezóny, aby se neztratili zákazníci. Konkurence na maloobchodním trhu s auto příslušenstvími je velmi rozsáhlá a musí neustále přecházet nejen k přilákání nových zákazníků, ale ik udržení trvale. Je vždy důležité něco kupujícího překvapit. Pokud obchodujete pouze s tím, co mnoho maloobchodních prodejen obchoduje, bude velmi těžké vydělat peníze. Tak tvrdí většina hráčů na trhu.

Špička sezóny v prodeji příslušenství pro automobily je na jaře. V tomto okamžiku si počasí dělá vlastní úpravy a mnozí majitelé automobilů jsou ve spěchu k nákupu stěračů a gumových rohoží v salonu. Jeden a poslední trendy sezóny, jak uvedli velkoobchodní dodavatelé - rohože z přírodního kaučuku. Jsou to někdy lepší zachovat vlhkost, spíše než levnější verze koberce z PVC. Kromě toho, na jaře tradičně dobře koupil: první pomoci, výstroje, jack, nouzové značky, kabely, čepice na disky, sady nástrojů. To je způsobeno skutečností, že mnoho majitelů automobilů opustí na jaře po zimních prostorech a spěchá k aktualizaci tohoto zboží. Také na jaře, auto chemie a auto kosmetika jsou dobře koupil, jejichž sortiment by měl být někdy zvýšil. Příležitost vydělat peníze na to nesmí chybět. Další komodita, dobře prodávaná před začátkem letní sezóny - turistický inventář. On je často zakoupen během období stabilního teplého počasí, kdy lidé půjdou do přírody.

Při otevírání vlastního obchodu s autopříslušenstvím je důležité vzít v úvahu všechno: umístění zásuvky, dostupnost konkurentů, nákupní oblasti, počáteční období obchodu. Je také důležité, kolik peněz a zdrojů jsou ochotni investovat do podnikání svého majitele, jaký rozpočet je určen na reklamu atd. Zde je to, co říkají o obchodu s autodoplňkem na jednom z nejpopulárnějších fór o podnikání:

Velikost prostor pro obchod závisí především na finančních možnostech podnikatele. Zde je společný truismus: čím větší je prodejní plocha - tím více zboží potřebujete k vyplnění. Jedna věc je vyplnění obchodního ostrova o zboží 8 m2, další věc zaplní regály samoobslužného obchodu o 50 čtverců.

Častá chyba začínajících podnikatelů

Obecně, běžnou chybou začínajících podnikatelů je malý sortiment zboží na začátku podnikání. Není-li v maloobchodní síti žádná konkrétní volba, majitel automobilu půjde do jiného skladu, kde je více viditelných obalů a širokého okruhu různých doplňků.

Sortiment zboží v obchodě s autodoplňkem

V ideálním případě byste se měli snažit přizpůsobit vše, co má poptávku po auto příslušenství. To především:

 • Automobilové gadgety (navigátory, dýchací přístroje, radarové detektory, videorekordéry, stojany na telefony, rozdělovače zapalovačů cigaret);
 • Automatické teplo (plátky, termoprádlo, opletení na volantu);
 • Dekorace interiéru (klíčenky, autoplachty, sluneční žaluzie);
 • Osobní příslušenství řidiče (peněženky řidiče, kroužky na klíče, samolepky);
 • Komfort (auto kruhy, podlahové rohože, kryty sedadel, kyslíkové lahve, antistresy, termosky, ledničky, polštáře na opěrky hlavy atd.);
 • Pomoc na silnici (mini lopaty, protibloky, lana, prostředky na sebeobranu, autoboxy, soupravy nástrojů)
 • Prostředky pro péči (kartáče, škrabky, autokosmetika, auto chemie, ubrousky, hadry, anti-bitumen);
 • Pro dítě (autosedačky, dětské autodoplňky);
 • Dárky pro majitele vozu;
 • Zboží pro krásu a zdraví (hygiena rukou, ionizátory).

Je důležité určit a s dodavateli příslušenství. Na trhu existují společnosti, které prodávají kvalitní a spolehlivé zboží, existují však i dodavatelé, kteří nabízejí upřímný "nevyžádaný", a to i za atraktivnější ceny. Nakonec výběr dodavatelů závisí na další pověsti celého obchodu.

Obchodní marže pro zboží je v průměru 40 - 80%. Na samostatných pozicích může dojít až k 150%, ale to je vzácnost. Často, abyste přilákali zákazníky, musíte použít systém slev a provádět všechny druhy akcií, což nakonec snižuje zisk z jednotky zboží.

Kolik peněz potřebujete k otevření obchodu s autopříslušenstvím

 • Nákup zboží - od 250 000 rublů;
 • Obchodní zařízení - od 70 000 rublů;
 • Záloha na pronájem obchodního prostoru na 1 měsíc (v obchodním centru) - od 40 000 rublů;
 • Organizační výdaje (včetně registrace podniků) - z 10 000 rublů;
 • Reklama (včetně reklamního štítku) - od 20 000 rublů;
 • Ostatní výdaje - z 30 000 rublů;

Celkem - od 420 000 rublů.

Jaké místo si můžete zvolit pro otevření obchodu s auto příslušenstvími

Nejvýnosnějším místem k ukládání auto příslušenství je samozřejmě trh s automobily. Velkým plusem umístění na takových místech je vysoká průchodnost potenciálních zákazníků. K významným nedostatkům je nutné přiřadit mimo soutěž. Dalším zajímavým místem je nákupní centrum. Existuje také vysoká návštěvnost. Kromě toho, otevření v nákupním centru, ve skutečnosti, nemusíte investovat do reklamy. Ale zde existují i ​​nevýhody, které spočívají ve vysokých nájemních sazbách na metr čtvereční. Ano, a umístěno s výhodou pouze na prvním a druhém patře. Otevření obchodu v samostatné budově může být také úspěšné. Trvalé náklady na pronájem mohou být mírně nižší než u prvních dvou možností. Náklady na zahájení projektu se však mohou zvýšit (pokud potřebujete opravit prostory) a také investovat do reklamy na prodejnu.

K dispozici je další možnost pro podnikání na auto příslušenství. Toto je otevření internetového obchodu. Ačkoli se konkurence v tomto směru stává každým rokem přísnější, stále více vlastníků automobilů upřednostňuje nakupování v online režimu. Zde jsou například dvě žádosti o vyhledání: "Koupit autosedačku" a "Koupit DVR":

Podle vyhledávače "Yandex" autosedačka mají v úmyslu nakupovat na internetu asi 31 000 lidí měsíčně nebo jen přes 1000 lidí denně! DVR má ještě větší počet potenciálních zákazníků - 45 000 za měsíc nebo 1 500 zákazníků denně. A to je pouze pro dva druhy zboží. A přesto existují kartáče, podložky, kryty, klíčenky a mnohem víc.

A to platí nejen pro oblast Moskvy, ale i pro periferii. Při hledání správné věci může majitel vozidla jet více než jedno místo. Máte jen jednu věc - nabídnout něco, co jiní nemohou nabídnout.

Náklady na vytvoření a propagaci online obchodu budou nejméně 60 tisíc rublů. Navzdory vysoké konkurenci v online obchodu s autodoplnky má internetový obchod řadu významných výhod oproti svým off-line protějškům. Za prvé - nedostatek nákladů na pronájem, dobře, i když jen "levné" náklady na skladování zboží. Druhá zřejmá výhoda - internetový obchod může obsahovat jednu, dvě osoby a kombinovat tuto činnost s jinou prací.

Která franšízka si vyberete pro obchod s auto příslušenstvími

Máte-li potíže s nezávislým zahájením podnikání, můžete se pokusit otevřít pod značkou úspěšné společnosti, která prodává auto příslušenství. Jinými slovy - koupit franšízu. Přibližná cena nákupu franšízy je asi 600 - 800 tisíc rublů. Tato cena zahrnuje sortiment výrobků a bezplatné prodejní vybavení, propagační materiály, konzultace k zahájení projektu, školení zaměstnanců a dokonce i internetový obchod. Samozřejmě, franšíza dává určitá omezení nezávislosti rozhodování (například nemůžete změnit dodavatele zboží). Zahájení podnikání pod křídlem provozní společnosti však dává určitou důvěru v úspěch podnikání a umožňuje rychlou návratnost investovaných prostředků.

Podrobný plán pro zjištění, kde začít

Chcete-li otevřít firmu prodávat autodoplňky, musíte dodržovat následující akční plán:

 • Určete specializaci s přihlédnutím k přítomnosti konkurentů na trhu.
 • Vyberte si vhodnou místnost.
 • Hledání a úprava práce s dodavateli.
 • Koupit sortiment výrobků.
 • Výpočet nákladů a očekávaných zisků.

Kolik můžete vydělat

Náklady na pronájem pokoje je od 20 do 30 tisíc rublů měsíčně. Asi 300 tisíc listů přímo za zboží a 50 tisíc za platy zaměstnancům. Otevírání obchodu v množství zpožděné o 400-450 tisíc rublů.

Zisk z prodeje automobilového příslušenství je zhruba 100 tisíc rublů měsíčně nebo 1,2 milionu rublů ročně. S těmito odhady bude obchod uhradit sám za 5-6 měsíců.

Jaké vybavení si vybrat

Chcete-li otevřít obchod s autodoplňky, budou potřebovat reklamní tabule, desky a plakáty. Uvnitř prostor musí být police pro umístění výrobků. Při pokladně musí být pokladna.

Které OKVED specifikujete při registraci firmy?

OKVED 45.3 - Obchod s díly, díly a příslušenstvím pro automobily. Kromě toho NACE 52.48.39 - Maloobchod s ostatními nonfoods, nebo NACE 52.48.3 - Maloobchod s nepotravinářského zboží.

Které dokumenty jsou nezbytné pro otevření

Když otevřete obchod s auto příslušenstvími, musíte zaregistrovat IP nebo LLC. K tomu budete potřebovat: pas, žádost o státní registraci, doklad o zaplacení státního poplatku a kopii certifikátu TIN.

Jaký daňový systém si vyberete pro registraci podniků

Optimální možností pro registraci podniku bude jediná výměna daní pro zjednodušený systém zdanění.

Potřebuji povolení k otevření

Chcete-li otevřít obchod s autodoplusenstvím, budou takové povolení a smlouvy vyžadovat:

 • sanitární a epidemiologický závěr provozovny k současným pravidlům a normám SES;
 • odpovídající povolení k ubytování od zaměstnanců společnosti Rospotrebnadzor;
 • smlouvy o čištění větrání a klimatizačních zařízení;
 • uzavření kontroly požáru;
 • registraci pokladny.

Prodejní technologie

Technologie prodeje závisí na sortimentu zboží, plánu jeho umístění a klientele. Je důležité zajistit jasnou orientaci kupujícího na obchodní ploše, racionální umístění zboží a efektivní využívání maloobchodních prostor. Obchod nebo jeho samostatné haly mohou být orientovány na příslušenství pro domácí nebo zahraniční automobily, distribuované značkou. Blíže k pokladně je místo nejčastěji nahrazeného příslušenství, které zkrátí dobu nákupu.

Jak otevřít obchod pro prodej autodoplňků?


Pro dnešní auto získává stále větší hodnotu v našem životě, již dlouho přestává být luxusem v doslovném smyslu tohoto slova. S jeho pomocí naši krajané dokáží vyřešit mnoho problémů jak v rodině, tak v pracovním plánu. Čím častěji jsme v autě a stále více aktivního času strávíme ve svém salonu. Proto se zvyšuje potřeba automobilového příslušenství, které nejen usnadňuje cestování, ale také zvyšuje funkčnost technologie. Tento segment automobilového trhu se dosud v Rusku dostatečně nevyvinul.Obecné představy o podnikání při prodeji autodoplňků

Příslušenství pro automobily - pomocné části a zařízení pro automobil, jakož i různé chemické složení, které mohou zlepšit výkon jednotlivých jednotek a mechanismů automobilového vybavení. Tato zařízení nejsou součástí volby automobilu, ale musí být zakoupena individuálně


Nejobvyklejší auto příslušenství :

-interiéru a kufru
-blatníky přední a zadní.
-deflektor kapoty a deflektory oken
-tažné zařízení (vlečné zařízení).
-střešních nosičů a autoskel
-parkovací (parkovací) radar.
-prostředky pro auto chemické zboží a autokosmetiku, jakož i speciální přísady, které zlepšují výkon různých systémů automobilů

Když nastane otázka o otevření obchodu pro prodej autodoplňků, doporučuje se zvážit několik možností:

První možnost - registrace pronájmu nebo podnájmu ve formě oddělení v prodejci automobilů. Vyzdobit obchod s těmi komoditními předměty, které podnikatel plánuje prodávat, tj. specializované zboží. V tomto případě nováček podnikatel nepotřebuje, pokud náklady na další reklamu, kupující auto díly a tak si budou vědomi zboží, které jsou prodávány v obchodě

Druhá možnost - Od poloviny léta 2009 v Ruské federaci byl zaveden zákon "o zjednodušení otevření prodejny". Nyní, pokud máte potřebné finanční prostředky, můžete uspořádat svou firmu pro prodej autodoplňků, kde okna budou pro vozidlo nejrůznějšími užitečnými atributy.

V tomto případě je třeba provést výzkum na marketologicheskih druhy zboží je skutečná poptávka po některé ze svých druhů, které budou sloužit jako základ pro racionální nakládání s finančními prostředky na nákup různých druhů příslušenství. Podnikatel zde může určit množství zakoupeného zboží, aby nedošlo k nákupu přebytečných produktů, které by mohly vést ke vzniku ztrát. Hlavní věcí v tomto oboru je najít kvalitní produkt, který bude v poptávce.

Třetí možnost. Výhodou realizace automobilového příslušenství je otevření internetového obchodu. Jedná se o stejný obchod pro prodej, pouze virtuální typ. Je zde velmi důležité - vytvořit správný plán místa, aby návštěvníci zdroje mohli pochopit, které komoditní položky jsou nabízeny k prodeji, pořadí cen, uspořádání virtuálního dialogu, příklady cenových ukazatelů, otázek a odpovědí. Pokud je internetový prostředek vhodný pro provoz, pak mnoho uživatelů vstoupí na stránky internetového obchodu do svých osobních seznamů.

Chcete-li přilákat potenciální zákazníky na vaše stránky, musíte prokázat, že podnikatel má zájem o prodej produktu, takže ceny by měly být přijatelné. Co nám může nabídnout internetový obchod s autodoplusenstvím? Typicky se tato struktura nevyužívá na pronájem obchodních prostor a skladů. Hlavní činností těchto prodejen je vývoj objednávek, příjem a dodání zboží zákazníkům. Na základě tohoto principu podnikání se náklady optimalizují.

Čtvrtá možnost- možnost prodeje autodoplňků při zakoupení licence. Taková franšíza umožňuje prodat velkou skupinu zboží a poskytovat služby pro údržbu vozidel.

Hlavní činnosti - prodej autopříslušenství, "anti-krádež", speciální kosmetika a auto chemické zboží, stejně jako opravy a výměny automobilových oken.

Franchisor (osoba prodávající povolení), který splňuje smluvní závazky, provádí povinná v těchto případech za účelem získání pozitivní informace a inzerce důsledku toho vést konzultace o vytvoření balíčku obchodu nastavených cen, produktů pro ukládání dat a datových prostorů na internetových zdrojů, pomáhá při řešení technických problémů, organizuje praktické školení pro zaměstnance obchodů.

Výhody práce na franchisu:

-Vysoká míra výnosnosti ( „podvádět“ - až do výše 90-100%), náhrady za návratnosti povolení (jeden rok), ve vysokém procentu ročně a nízkým procentem výskytu ve společné věci.

- nízká konkurence, což činí projekt atraktivním

- neexistuje riziko ztráty investovaných peněz (peníze v projektu jsou náklady na zboží a vybavení obchodu).

Franchisor má již standardní projekty značkových obchodů, dává právo na výhradní prodej v regionu.

2. Finanční složka projektu otevření obchodu s autopříslušenstvím.

Zde jsou průměrné údaje o ceně obchodu s autoprůmstvím v amerických dolarech

Část nákladů

Obchod k pronájmu - od $ 1000 za měsíc (12 000 dolarů ročně.) Náklady na speciálním zařízení -. $ 3,500 Náklady na prodej. - $ 10,000 zaměstnanců měsíc ze mzdy. - od 20.000 dolarů ročně, další výdaje. - $ 3.500 palec rok Celkem: od 50 000 USD - částka potřebná k zahájení práce a následující rok.

Výhodná část

Prodej náhradních dílů a příslušenství - 10 000 dolarů za měsíc (čistý zisk) Celkem: od 120 000 dolarů za rok. Úhrada obchodu s příslušenstvím je od roku do roku a půl.

Dokumenty pro otevření obchodu

Seznam dokumentů pro otevření obchodu závisí na typu organizačního a právního vlastnictví podniku, který se podnikatel rozhodne otevřít. Dále je nutné připravit dokumentaci pro zboží a sklady. U obchodních organizací, které jsou předmětem certifikace (olej, nemrznoucí směs, baterie, některé druhy autokosmetiky a auto chemikálie, atd..), musí mít příslušné dokumenty Gosstandartu Ruské federace, které musí být poskytnuty dodavatele zboží dodaného na základě smlouvy.

Zboží požadované pro certifikaci je definováno v Jednotný seznam produktů podléhajících povinné certifikaci, který schválené usnesením vlády č. 982 Ruské federace ze dne 1.12. 2009 Potřeba certifikace je ověřena podle kódů TN VED a OKP. V případě, že se kód zboží shoduje se seznamem - zboží musí být certifikováno.

Výběr typického úložiště

Základní úvodní akce - vyhledávání a výběr příslušné struktury. Je minimální nutné zvolit prostor budovy 60 m2. metrů. Z toho 45 metrů čtverečních. metrů - plocha obchodní haly, 15 metrů čtverečních. metry pro sklad. Dalším krokem je nákup vybavení obchodu.

Zde budete potřebovat:

Spolu s těmito kroky je vytvořen registr automobilových doplňků a jejich nákup. V závislosti na regionu si můžete koupit auto příslušenství jak v zahraničí, tak prostřednictvím ruských dodavatelů.

Požadovaný počet zaměstnanců v obchodě s autodoplňkem.

V obchodě se vyžaduje následující personál:
- ředitel-manažer
- účetní (můžete využít služby společnosti woollysourcing)
- prodejní konzultanti
- Správce nákupu (pokud je zboží zakoupeno v zahraničí nebo v jiném regionu Ruské federace)


Přilákání potenciálních klientů.

Je velmi důležité zjistit správné umístění obchodu, mělo by být obsazeno, poblíž obchodních center nebo supermarketů s vybavenými přístupovými cestami. Měla by být provedena odpovídající reklamní kampaň, měla by být reklama v médiích, v televizi a používána i venkovní reklama. Kupujícím jsou poskytovány vizitky s adresami obchodů, doporučí se přijít s přáteli - motoristy. Je velmi důležité správně provádět cenovou politiku.