Jak otevřít klenotnictví - podrobný popis první osoby

Úspěšný podnikatel Boris Shikalev hovoří o tom, jak si vybudoval své podnikání v obchodu s klenoty. Budete se seznámit se zajímavou historií stává se podnikatelem a najdete mnoho praktických rad o tom, co je potřeba pro podnikání prodeje šperků.

Fascinující příběh Borise o tom, jak to vše začalo číst v první části, kde autor velkoryse sdílí jeho neocenitelný životní zkušenost.

Část 2. Méně práce - získáváme více

Během 21. století se Moskva vymanila z krátkých kalhotek "divokého" trhu a postupně se začala proměňovat v civilizované obchodní centrum. Její ulice byly stále znetvořovány stany a stánky, ale postupně byly demolovány a podnikatelé se přestěhovali do velkých obchodů a center, kde byly pronajaty maloobchodní místa. Chcete-li otevřít vlastní obchod, je to děsivé. Dashing 90 ještě neskončilo. Našel jsem ideální volbu: dodávku šperků prodávat majitelům a nájemcům obchodních míst.

Bižuterie, jako jednoho z nejvýnosnějších druhů zboží

Velmi dobře jsem znal moskevský trh. Přesto jsem již téměř 15 let "uvařil" ve sféře obchodu se zbožím vznesené poptávky. Po analýze jsem dospěl k závěru, že kostýmní šperky jsou nejvýnosnější. Samozřejmě, v těchto dnech mnoho z nich dělalo 100-200% zisk na jakýkoli produkt. Ale! Bižuterie by mohla dát až 1000%! Rozhodně jsem uhodl směr, kterým se má rozvíjet. Při pohledu do budoucna mohu říci, že dokonce i v roce 2012 můžete na některých produktech získat stejný zisk.

Proč se tedy rozhodl, že mohu získat fantastické peníze na výrobek, který zjevně nebyl nejdůležitější?

Věc je, že mám přítele, který žije v Německu a řekl mi, že německá mládež byla v poslední době zavěšena na šperky. Po cestě Moskvou jsem byl přesvědčen, že prakticky nemáme místa, kde se prodávají různé korálky, náušnice atd., Což znamená, že neexistuje žádná konkurence. Můžete si dát jakékoliv ceny. Jediné nebezpečí bylo, že si nebyla jistá, zda to bude v Moskvě poptávka.

Jak říkají: "Ten, kdo neriskuje, nepije šampaňské." Zůstalo se rozhodnout, kam se má zboží dostat a jak je prodat, aby se minimalizovaly daně a současně dosáhla slušného obratu. První otázkou nebyly žádné problémy. Cherkizovsky trh je již v plném provozu. Na to jsem měl dost známých Číňanů, kteří prodávali šperky. Vzhledem k tomu, že ještě nebylo příliš populární, ceny za to byly minimální. Zůstala otevřenou otázkou, jak prodávat zboží - ve vlastním obchodě nebo prostřednictvím vlastníků maloobchodních prodejen třetích stran.

Prodej zboží v jiných prodejnách a prodejnách

Po mnoha úvahách jsem dospěl k závěru, že je to nejlepší. Za prvé, ke mně nepřijdou žádní vyděrači (stále zůstává běžným fenoménem). Za druhé, budu schopen pokrýt různé oblasti Moskvy, což je poměrně nákladné a otevření vlastních obchodů. A konečně, za třetí, jsem úplně osvobozen od podání daňového přiznání!

Ne, samozřejmě, ve skryté podobě existují daně, protože odkládám zboží k prodeji za zjevně nižší ceny, než bych mohl sám prodat. Ukazuje se, že majitelé prodejen platit daně za mne a ze svých zisků. Nepodívám se na všechny tyto bolestivé postupy pro sestavování rovnováhy a jejich uvedení do daňových úřadů.

Takže byl vypracován předběžný obchodní plán klenotnictví a společně se ženou jsme šli hledat vhodná místa pro ztělesnění toho, co bylo plánováno na život. Nevím, jak nyní, a před 13-15 lety, majitelé obchodů příznivěji řešili návrhy z dobrého pohlaví. Pravděpodobně na psychologické úrovni věřili, že je nepravděpodobné, že by byli podváděni z jejich strany. Samozřejmě, byl to riskantní plán. Mohli bychom být oklamáni a neplacení peněz za prodané zboží. A kromě toho jsme neměli jistotu, že by se obchodem s šperky stalo něco. Jen si všimněte, že jsme opravdu "hodili" několikrát. Zůstali jsme bez zboží a bez peněz. Nájemci změnili své obchodní prostory a nechali s námi zboží. Při pohledu zpět v průběhu let, stojí za to si uvědomit, že to byl dobrý nápad. V prvních pěti letech jsme našli 18 bodů, ve kterých jsme nechali naše šperky pro prodej.

Práce byla postavena na velmi výhodném rozvrhu: jednou za měsíc odevzdáte potřebné zboží k bodu a vypočítejte, co bylo prodáno za poslední měsíc. Majitel obchodu zaplatil a zapomněli jsme si navzájem dalších 30 dní. Ukázalo se, že jsme pracovali dvakrát měsíčně po dobu 3-4 dnů. Celý čas byl volný. Zisk, jak byl napsán výše, byl skutečně velmi vysoký. Při práci na tomto programu jsme měli vlastní 200-300%. Pokud vezmeme v úvahu, že majitelé našeho zboží hodili dalších 150 až 250%, pak je snadné počítat ziskovost obchodu spojeného s obchodem s klenoty.

Otevření vlastních klenotů

Všechno by bylo v pořádku, kdyby naši nalezené body pokračovaly v práci a přinesly zisk. Bohužel, po dobu 14 let takové práce jsme z různých důvodů začali ztrácet své partnery. Hledání nových věcí se stalo obtížnějším, protože dnes v Moskvě neexistují prakticky žádní malí podnikatelé, kteří si zboží prodávají za prodej. Nájemné za tržiště je tak vysoké, že musí vytlačit všechny džusy z obchodu, aby nezůstal v červené. Například můžete věnovat pozornost na náklady na pronájem v metru. Stan s rozměrem 4 m2 v centru hlavního města stojí 250 tisíc rublů měsíčně! Někde na okraji města, v přechodu s dost slušné dopravy chodců, náklady na nájemné je o něco nižší - "jen" 130-150 tisíc.

V roce 2007 jsme otevřeli dva vlastní prodejní místa. Nyní, stejně jako všichni obyčejní drobní podnikatelé, sestavujeme zprávy, vyplácíme nájem a soutěžíme s konkurencí. Zde jsou vitríny jednoho z našich bodů:

Fotografie obchodních míst Boris Šikalev

V roce 2012 je stále výnosné obchodovat s šperky, ale nyní jsou tyto nádherné doplňky pro ženy prodávány v každém rohu. Soutěž není jen velká, je velice velká. Musíme přijít s různými akcemi, které by přilákaly zákazníky. Například "Koupit nějaké náušnice a získat druhý jako dárek. Akce platí pouze tři dny. " Ceny se musí neustále snižovat. Zisk ve výši 1000 procent je stále možný, ale na poměrně levném produktu. Proto je obrat na tomto trhu poměrně nízký.

Máme další výhodu oproti nově vytvořeným konkurentům. Jediné, co mohou udělat, je jít do nákupního centra "Moskva" nebo "Zahradník" a koupit tam šperky za údajně velkoobchodní ceny. Vzhledem k tomu, že moji čínští přátelé nezmizeli, prostě přešli na jinou formu práce, pak máme možnost koupit zboží o 30 procent levněji než na obvyklých místech velkoobchodu. Hosté z Číny nyní sedí v kanceláři a prodávají zboží výhradně pro své staré zákazníky z Cherkizonu. Neinvestují a nehledají nové zákazníky. Země je velká a od bývalých běžných zákazníků prostě nemají propuštění. Měli jsme štěstí, že jsme mezi nimi.

Samozřejmě, můžete jít nezávisle do Číny a přinést zboží ještě levnější (viz článek samoorganizaci dodávek z Číny), ale abych byl upřímný, je to práce pro mladou generaci. Před patnácti lety bych to udělala.

Mimochodem, stále pracujeme s implementačními body. Máme tři partnery, s nimiž jsme spolupracovali již 15 let! Pravděpodobně, pokud se pokusíte, můžete se pokoušet najít nové partnery. Ale musíme vymyslet něco nového. Podnikatel se musí rozvíjet. Celková ziskovost našeho podnikání je na dobré úrovni, ale museli jsme zapomenout na zuřivé zisky minulosti.

Zdá se, že je na čase vytvořit další obchodní plán, který nám umožní zvýšit naše tržby. Přišel čas, kdy musíte věnovat spoustu času svému podnikání a zapomenout na víkend, který trval dva týdny. Ale to je normální, protože se naše země postupně stává rozvinutým kapitalistickým státem, ve kterém si lidé, kteří tvrdě pracují, vydělávají.

Několik tipů pro ty, kteří se rozhodli dělat šperky

 1. Pokud máte elitní obchodní místo, zkuste si koupit zboží z Koreje nebo z Číny, ale velmi kvalitní.
 2. Bižuterie, které jste nikdy předtím neobchodovali, nakoupíte na začátku ve velmi malých partiích. Je třeba zkontrolovat, zda bude poptávka v naší zemi.
 3. Pokud máte příležitost jít do Číny, pak tuto příležitost ignorujte. Zde můžete rychle vytvořit spojení. Možná musíte jen párkrát jít tam. Noví partneři budou spolupracovat s vámi na dálku a odesílat zboží přímo do Ruska. Stačí, abyste získali jejich důvěru.
 4. Sortiment by měl být neustále udržován. Pro malý bod, pro začátečníky, bude jich dostatek 200-300 jmen. Pak můžete rozšířit.
 5. Velmi dobrá poptávka za posledních 5 let, zboží pro mladé lidi a pro ženy starší 40 let. Pro první - není nic lepšího než vložení piercingu do všech částí těla a druhé jako šperky s přírodními kameny.
 6. Tři svátky použijte maximálně. Nejdůležitější je nový rok. Od 20. prosince do 13. ledna můžete provést tříměsíční výnos. Musíte být připraveni na to, že musíte každý den přinést zboží. Zejména v posledních třech dnech starého roku. Den všech milovníků (14. února) a 8. března je pro prodejce šperků méně významný. V současné době získávají nejlepší dealeři kosmetiku s květinami a parfumeriemi. Musíme však být připraveni na nečekané výbuchy obchodu v těchto dnech. A nezapomeňte na "Last Bell" ve škole (koncem května) a promoci (koncem června). To je poslední příležitost vydělat peníze před "mrtvou" sezonou, která trvá od konce června do poloviny srpna.
 7. Nespěchejte, abyste vyhazovali zbytky zboží. Měl jsem případy, když jsem před pěti lety vyšel z šperkovnic, který "najednou" visel na body a úspěšně jej implementoval. Móda se vrací.

Doufám, že se vám podaří. A co je nejdůležitější, nevzdávejte se a nepokračujte!

Jak otevřít obchod s klenoty: uvážíme a specifikujeme podrobnosti

Klenotnictví je dobrý nápad pro podnikání. Správně organizované podnikání může být docela ziskové a splácet již během jednoho roku. Úspěch je zajištěn poptávkou: kvalitní dekorace jako ženy všech věkových kategorií. Takové věci jsou vhodné pro každodenní nošení a nové sbírky jsou vydávány každou sezónu, což nutí módy k doplnění svých zásob.

Druhým faktorem úspěchu je vysoká marže, kterou lze nastavit pro tento typ produktu. Norma pro šperky je 200-300%. Za takových podmínek bude její prodej brzy přinést stabilní příjem, takže stojí za to podrobně zjistit, jak otevřít klenotnictví a získat zajímavý ziskový obchod.

Nejprve je třeba studovat vlastnosti produktu, spotřebitelské preference a možnosti realizace, aby bylo možné odpovědět na otázky neomylně: co, koho, kde a jak prodat. Při provádění předběžných akcí a shromažďování potřebných informací bude čas začít realizovat plán.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Bude nutné vydat řadu dokumentů, instalovat vybavení, zakoupit první zásilku zboží, pronajmout prodejce. Jedním slovem bude mnoho případů. Abychom na co nezapomněli, chceme otevřít prodejnu bižuterie, musíme vypracovat obchodní plán se všemi detaily a předběžnými výpočty.

Vypracujte obchodní plán

Hlavním požadavkem tohoto dokumentu je, že je to opravdu plán, který jasně vysvětluje, jak můžete získat příjmy pomocí klenotnictví.

Charakteristika výrobku

V tomto bodě podnikatelského plánu je třeba určit, které šperky se vybírají a proč bude poptávka. Například výběr se provádí ve prospěch střední tržní výrobky a o něco dražší, s okrasnými kameny a pomocí hypoalergenní šperky slitiny, protože tyto věci jsou v bezpečí, estetické a hodí jakýkoliv styl oblečení.

Charakteristika cílového publika

pečlivě prostudoval chutě a preference ženy z města, je nutné vymezit kategorie potenciálních kupců a vytvořit typický portrét. Zvolený typ šperků je zajímavý pro ženy ve věku 25-50 let. Už mají trvalý příjem a mohou si dovolit koupit takové šperky, ale jejich potřeby jsou někdy jiné. Pro mladé lidi je důležité vypadat stylově a následovat módu, mohou být náročné na značku. Ti, kteří jsou starší, aby se aktivně pečovat o zdraví, a vím, že z postříbřené řetězce není alergický, jantarové korálky jsou užitečné při onemocnění štítné žlázy, a tak dále. D. V módě jdou za vzácné a dohodnout se na nákup šperků v minulé sezoně, splňují jejich požadavky.

Soutěž

Určitě v každém obchodním centru existuje takové oddělení, takže ve fázi plánování musíte zjistit silné a slabé stránky budoucích konkurentů. S jakými dodavateli spolupracují? Jak často je rozsah aktualizován? Je příplatek vysoký? Jaké metody získávání klientů se používají?

S takovými informacemi bude možné myslet na to, jak odolat konkurenci. Metody mohou být různé. Například rozvinout originální obal pro nákup, přijít s loterií na šeky, dělat slevy na narozeniny. Možná je třeba otevřít obchod s šperky a doplňky, abychom diverzifikovali nabídku a přilákali tak více kupujících.

Možná rizika

Když prodáváte šperky, jsou málo. Za prvé, je to soutěž. Pokud je příliš velká, pak stlačte řadu konkurentů uspějete pouze snížením cen.

Za druhé, závislost na módě a vkusu cílového publika. To, co se neprodává na vrcholu své popularity, má celou šanci zůstat dlouho ve skladu. Situaci si může zachránit pouze mistr, který je schopen rozebrat něco a z ní něco nového.

Za třetí, sezónnost. Ženy se vždy snaží vypadat lépe, ale tato touha se masivně zvyšuje před absolvováním, na Nový rok a 8. března. Po těchto obdobích klesá prodej. Tímto způsobem není nic co dělat, jediný způsob, jak zajistit, je, jak se připravit na sezónu, aby bylo možné prodat co nejvíce ozdob.

Výběr místa pro budoucí obchod

Není žádným tajemstvím, že úspěch závisí na volbě místa. Důležitá oblast města, běžecké trasy, okolí s ostatními odděleními. Doporučení zde jsou prostá: dekorace se obvykle kupují spontánně, takže je lepší investovat do živého nákupního centra. Bude velmi dobré, pokud budou pobočky blízko stejného cílového publika.

Co se týká oblasti, pak je třeba začít s tím, že je třeba omezit 5-6 m 2. Bude možné umístit regály a prodávající bude pohodlný.

Méně než 5 m 2 zaujmout nežádoucí, taková úspora nevýhod je větší než zásluhy:

 • malé oddělení nevypadá příliš pevně, zvláště pokud je v obchodě velký pavilon konkurentů;
 • Malý počet lidí se k němu může přiblížit ve stejnou dobu;
 • pokud bude systém daně vybrán UTII, hodnota základního výnosu bude 9000 rublů.

Ideální volbou pro obchod s šperky bude oddělení typu ostrovů. To je vidět ze všech stran a to ani nemusí jít, aby viděli něco podobného. Kromě toho jsou nyní připravené moduly pro šperky. K dispozici jsou již vitríny a police, chráněné nárazuvzdorným sklem, vestavěnými světelnými krabicemi, podpěrami pro dekorace. Nicméně, s omezeným finančním prostředkem, můžete najít společnost, která dělá levné věci, jako je to na objednávku.

Vyberte dodavatele

Čína, Korea a Turecko jsou známé za atraktivní ceny za dobré šperky. Koupit v Evropě je dražší, ale zde se zde vyrábí móda, a proto všechny výrobky dokonale odpovídají, což se liší bezpečností a kvalitou. Dodavatelé se mohou nacházet v blízkosti domácích výrobců.

Jedna společnost by neměla být omezena. Je třeba číst recenze a snažit se spolupracovat s různými firmami. Takže bude možné nalézt ty, s nimiž je pohodlnější pracovat a jejichž produkty mají zájem kupujícím.

Oddělení a reklama

Faceless vitrína je nepravděpodobné, aby přilákali zákazníky, tak to by bylo hezké, aby přišli s názvem předem vašeho oddělení, navrhnout znamení, kreslit regály se zbožím, za osvětlení. Značky originálních značek zase přitahují oko a přispívají k vytváření image obchodu. Před otevřením je nutné inzerovat v televizi, rádiu nebo v novinách.

Přibližný výpočet návratnosti

Nejprve je třeba vypočítat požadovanou akcii alespoň za první měsíc obchodování. Předpokládejme, že oddělení by mělo mít 1000 kusů šperků, průměrná kupní cena každého - 200 rublů. Celková výše rezervy činí 200 000 rublů.

Věci se prodávají, ale musí být vyplněny prázdné regály. V průměru se denně prodává 10 jednotek. Takže za měsíc, skromnými opatřeními, potřebujete zásobu 300 ozdob, 60 000 rublů. Zaokrouhlit na 100 000. Proto začnete obchod vyžadovat šperky za 300 000.

Spuštění výdajů při otevírání obchodu:

 • nákup bižuterie - 300 000;
 • nákup obchodního modulu - 100 000;
 • návrh a výroba štítků, různé druhy reklamy - 50 000;
 • hotovost, včetně zařízení pro bezhotovostní platbu - 30 000;
 • náklady na služby při registraci dokumentů - 20 000.

Celkem: 500 tisíc rublů.

Dejme tomu, že zboží se prodává za dvojnásobek ceny kupní ceny a měsíční příjmy ve výši 150 000 rublů. Orientační náklady ve stejném období činil (dodavatelé platu) 20,000 (nájemné) + 30,000 + 15,000 (daně, nákup kancelářských potřeb a tak dále. N.) + 55 (nákup nového party dekorace místo out). Koneckonců srážky bude 30 000, tedy za nejskromnější scénář bude vyžadovat 17 měsíců zajistit návratnost svých investic. Ale ve skutečnosti příjmy mohou být dvakrát tolik, například, v období nebo při vyšších marží, takže bude muset počkat nejméně rok.

Zahájení podnikání

Všechna výše uvedená opatření jsou předběžná, většinou teoretická. Když je vše připraveno, je čas zahájit praktické kroky k otevření obchodu.

Výběr právního statusu

Pokud plánujete otevřít malý obchod, stačí zaregistrovat IP nebo LLC. Nejčastěji podnikatelé volí IP: je snadnější otevřít, snížit tresty, můžete si libovolně likvidovat výtěžek, což je velmi důležité při obchodování s ozdobami. Najednou se v prodejní sezóně zvýší nad očekávané a bude muset koupit další dávku zboží? IP může z tohoto výtěžku volně čerpat peníze.

Nicméně v případě, že několik lidí plánuje rozšířit podnikání a vytvořit síť oddělení šperků v různých nákupních centrech města, je lepší zaregistrovat LLC.

Výběr daňového systému

Od roku 2013 si mohou firmy, jejichž aktivity jsou vhodné pro použití UTII a USN, si vybrat jakoukoli z nich. Fórum je často doporučováno používat první, protože je fixní a nezávisí na zisku, ale na dalších ukazatelích, včetně oblasti prodejního oddělení. Klenotnictví má několik metrů čtverečních, takže daň bude také malá.

Tato možnost je však vhodná pro dlouhodobě založené oddělení s dobrým ziskem a pro nově otevřenou, která nemá vysoký výnos, je lepší vybrat si účet USN. Z výše prvních malých příjmů bude daň také mírná a dokonce i v době snížené poptávky se nemůžeme bát, že na to nebude mít dost peněz.

Provádění dokumentů

Po registraci právnické osoby bude nutné se zaregistrovat u daňových úřadů, získat TIN a Goskomstat kódy, registrovat se v důchodovém a zdravotnických fondech, sociálním pojištění. Poté můžete začít připravovat dokumenty potřebné pro zahájení práce obchodu:

 • smlouva o pronájmu prodejní plochy;
 • papír od společnosti Rospotrebnadzor, který potvrzuje, že obchod neporušuje normy stanovené pro objekty tohoto typu;
 • smlouvy na preventivní dezinfekci, odstraňování odpadků, likvidace nebezpečného odpadu z domácností, čištění ventilace;
 • dokumenty z hasičských služeb, které potvrzují bezpečnost prostor. Bude také nutné jmenovat jednoho z členů personálu jako vedoucího požární bezpečnosti a provádět jeho školení;
 • doklady v pokladně;
 • osvědčení o zboží a dopisy odmítnutí od orgánů vydávajících licence. Faktem je, že bižuterie nepodléhá licencování.

Všechny dokumenty bez zvláštních obtíží je možné zaregistrovat nezávisle, ale služby společnosti, které poskytují pomoc v těchto záležitostech, můžete strávit 20 až 30 tisíc. Uvolněný čas bude užitečný pro instalaci zařízení a další akce pro přípravu na otevření oddělení.

Vědět, jak otevřít klenotnictví od začátku, můžete naplánovat a začít skutečně zajímavé a výnosné podnikání. Musíme se vypořádat s malým rizikem v podobě hospodářské soutěže, a v závislosti na režimu, ale relativní snadnost získání dokumentů, přiměřené investice a návratnost investic, že ​​obchod šperky atraktivní pro ty, kteří chtějí mít stálý příjem.

Ziskové podnikání: jak otevřít klenotnictví. Obchodní plán klenotnictví

Který podnik nejčastěji zvolí začínající podnikatelé, zejména ženy? Ten, který je nejen ziskový, ale také osobně příjemný. Jednou z nejvhodnějších možností pro takové podnikání je prodej šperků.

Tento produkt je vždy oblíbený u žen. Před otevřením obchodního místa však musíte studovat odbornou literaturu a pochopit, jak prodat šperky, na kterých závisí úspěch obchodu.

S čím začít?

Jak otevřít klenotnictví? V každé firmě je důležité vzít v úvahu i jemné detaily. Úspěšný prodej se skládá z mnoha faktorů, které pomohou zohlednit obchodní plán klenotnictví. Je od něho, že člověk musí začít. Začátek plánu by měl být originální nápad.

Na trhu s šperky je spousta konkurence, takže je velmi obtížné dosáhnout úspěchu jednoduchým otevřením obchodu a uvedením roztomilých knickknacks na prodej. Myšlenkou může být původní interiér obchodu, obleky prodejců, doplňkové služby, výroba vlastních šperků nebo minimální cena za zboží.

Druhým bodem plánu by měla být definice cílového publika. Důležité: čím je segment diváků menší, tím jednodušší je mu předat jeho původní myšlenku. Abyste správně vybrali a provedli zboží, je třeba vytvořit kolektivní portrét potenciálních kupujících a pochopit, jak je pro ně nápad vhodný, a pak je vše zbytečné.

Co přesně prodává?

Když je vypracován přesný portrét publika zákazníků, bude jasné, jaké zboží je třeba dát do obchodu, jak prodávat šperky. Samozřejmě, že většina zboží bude zakoupena ve velkoobchodních skladech nebo zapsána přímo z továren vyrábějících šperky.

Obchodní plán klenotnictví však může zahrnovat spolupráci s místními řemeslníky nebo umělci, nákup řemesel přes internet nebo výrobu šperků ve vlastních dílnách. V jednom z měst v zemi se bikiny a náramky těšily velkému požadavku mezi teenagery, kteří byli v obchodě okamžitě následováni dvěma šestými studenty v obchodě.

Pro tyto ornamenty byly postaveny celé linie. Navzdory minimální ceně (náramek stojí kolem 250 rublů), tyto prodeje přinesly značné zisky a přitahovaly mnoho zákazníků. Časem obchod otevřel dílnu, ve které dospívající vyráběly módní šperky.

Jak zvolit jméno?

Tato položka není zahrnuta v obchodním plánu klenotnictví, ale je to jedna ze složek úspěchu. Pojmenování provádí odborníci. Právě oni zjistili, že jméno klenotnictví by mělo:

 • být volný. Vzhledem k konkurenceschopnosti trhu s šperky, získání originálního jména, které nikdo neberou, je spíše obtížné;
 • "Přitiskněte" duši cílových posluchačů, přizpůsobte se tomu, abyste vynakládali určité částky;
 • odráží myšlenku obchodu;
 • být euforní. Název klenotnictví by neměl být odpuzován. Názvy jako "Divakotka", "Glamurstroy" a podobně nejen nezpůsobují sdružení s šperky, ale zvuk je nepříjemný.

Pojmenování provádí zvláštní agentury. Výdaje na ně lze učinit v obchodním plánu klenotnictví. Je však třeba poznamenat, že pokud jste se uchýlili k takové kanceláři, musíte s ní pracovat až do konce, tedy do budoucna. Není-li možnost spolupracovat s odborníky, je třeba vynalezit jméno samotné. Polovina úspěchů nevede, ale vytváří neoprávněné náklady.

Pokoj a interiér

Začínající podnikatele je lepší otevřít malý obchod, pronajaté pro tuto oblast v supermarketu, zábavní centrum, na trhu v každém místě, kde je hodně lidí. Chcete-li zjistit přibližný počet potenciálních kupců bude mít několik dní sledovat, co cílová skupina je na vás čeká, stejně jako spousta lidí projít v obchodě, než mohou přilákat.

Pak musíte buď hledat nové místo, nebo začít navrhovat pronajatý pokoj. Náklady na návrh přímo závisí na velikosti počátečního kapitálu a zamýšleného cílového publika.

Jaký je interiér?

Nejjednodušší způsob, jak si objednat design pro profesionály. Pokud taková možnost neexistuje, je nutné se seznámit se základy profese designéra a vytvořit svůj vlastní projekt. Měla by brát v úvahu:

 • kvalita a cena všech stavebních materiálů.
 • barevný rozsah.
 • vybavení.
 • přítomnost oken, instalace, interiérové ​​dekorace.
 • zařízení.
 • osvětlení a dodatečné osvětlení.

Nepřehánějte interiér: kupující by měli přitahovat nejen rozsah, ale také originální atmosféru obchodu.

Zařízení pro klenotnictví

Zařízení lze dovážet nebo rusky, ale mělo by splňovat hlavní cíl: prokázat zboží ze všech stran a za nejvhodnějšího světla. Chcete-li to provést, můžete použít:

 • stěnové regály. Oni zabírají minimální prostor, umožňují vám umístit maximum zboží. Stojany však neposkytují možnost vidět ozdoby ze všech stran, aniž by byly odstraněny z háků. Prodejce musí být připraven k neustálému ukládání věcí na police. Navíc se předpokládá, že je nejjednodušší ukrást z police;
 • Skleněné vitríny s konvenčními nebo rotujícími policemi. Jsou poměrně těžkopádné, ale dekorace v nich vypadají velmi atraktivně, zvláště když jsou řádně osvětleny;
 • skleněné čítače;
 • stojany - mohou být vyrobeny ve formě částí lidského těla, podivných stromů nebo obyčejných stojanů. Na stáncích jsou obvykle umístěny nejcennější komodity;
 • zrcadla;
 • podsvícení.

Kromě vitríny a regály pro výrobek, budete muset zakoupit stoly a židle pro účetnictví, čítače, za níž bude provádět nákup, úklidové techniky.

Reklamní činnost

Je lepší začít inzerovat s vytvořením prezentace alba. Měla by odrážet všechny perspektivy budoucího skladu, jeho interiéru atd. Toto album je s největší pravděpodobností užitečné při pronájmu místnosti: nákupní centrum obvykle tlačí náměstí jen na dokončeném projektu.

Při otevírání obchodu je nejlepší uspořádat akci pro první zákazníky. Zaujmout jejich pozornost může být distribuce letáků, nucení koupit zboží - náročné slevy na dárky. Reklamy mohou být umístěny na úsecích a stranách vozidel, letáků a letáků - rozdávejte v nákupních centrech, kosmetických salonech, v blízkosti vzdělávacích zařízení.

Požadovaná barevná reklama v médiích: musí vytvářet obraz obchodu jako solidní, prosperující podnik. No, pokud podnikatel bude mít svůj vlastní styl a bude ho používat v různých formátech: na balících, oblečení personálu, papírnictví. Rozpoznatelný styl umožní zákazníkům zapamatovat si značku, která bude užitečná při rozšiřování sítě.

Příjemná alternativa

V kioscích a nákupních centrech není nutné prodávat šperky. To lze provést prostřednictvím internetu. Zkušenosti ukazují, že tato metoda vám umožňuje ušetřit v pronájmu prostor, nákup zařízení. To však předpokládá další náklady: vytvoření vlastních webových stránek, internetový obchod, virtuální reklamní společnost.

Pro tuto práci budete potřebovat také obchodní plán. Online klenotnictví může přinést skutečný příjem, pokud se propagace jeho stránek bude zabývat odborníky. Sortiment běžného a on-line obchodu je tvořen stejným způsobem:

 • v závislosti na cílové skupině se poměr levných, drahých a kostýmních šperků určuje v rozmezí;
 • za účelem prezentovat v prodejně zboží různých stylových směrů a různých cen, je třeba navštívit mnoho dodavatelů. Je třeba si uvědomit, že sbírky obvykle klesají v ceně již 2-3 měsíce po propuštění. Proto má smysl kupovat ne nejnovější z nich, ale se slevou 30% -70%.

Franchise a jeho funkce

Obchodování s franchisingem velké společnosti je dalším způsobem prodeje dámských šperků. Jak otevřít klenotnictví pomocí franšízy?

Je nutné zaplatit počáteční poplatek, koupit franšízu, splnit všechny jeho podmínky. Obvykle je nutné otevřít kiosk se skleněnými vitrínami v oblíbeném nákupním centru, aby si od firmy koupil připravený sortiment.

Společnosti, které prodávají franšízy, poskytují bezplatné školení, provádějí stáže pro nové zaměstnance, poskytují jim potřebné pokyny a regulační dokumenty.

Nejčastěji franchising umožňuje vrátit až 20% nerealizovaného zboží, takže prodej šperků je poměrně ziskový. Negativní aspekty tohoto obchodu jsou neschopnost kupovat šperky od různých dodavatelů, poměrně úzký sortiment.

Odhaduje se, že náklady na franšízu se vyplácejí zhruba 12-15 měsíců po otevření prodejny. Ve stejné době, splatit zpět a obvyklé body, které prodávají šperky.

Tipy pro začátečníky

 • Orientovat na prodej nejlevnějších šperků je jen na samém začátku.
 • Prodávat elitní šperky, které za cenu odpovídají zlatým šperkům, by měly být dobře vyznavači svých výrobců, módní trendy. Obvykle tato zkušenost nepřichází najednou, proto se na začátku podnikání nedoporučuje investovat do elitních šperků.
 • Obchodování s šperky je relativně sezónní obchod. To je třeba vzít v úvahu při sestavování plánu prodeje a při náboru zaměstnanců.
 • Majitel odbytu by měl neustále sledovat práci prodejců, rychlost prodeje zboží, poptávku po sortimentu.

Otevřením jednoho bodu byste měli okamžitě přemýšlet o vytvoření sítě obchodů a investovat většinu zisků do svého vývoje.

Ready-made obchodní plán pro klenotnictví: jak vydělat peníze prodávat šperky

Bižuterie je jedním z nejvyšších maržových produktů - dodatečný poplatek je od 100 do 500%, což činí jeho prodej zvláště ziskovým. Proto začátečník i zkušený podnikatel může vydělávat peníze na šperky od začátku.

Poskytované služby

V klenotnictví se prodává následující zboží:

 • náušnice;
 • kroužky;
 • brože;
 • náhrdelník;
 • náramky;
 • sady ozdob;
 • Pozastavení;
 • vintage šperky;
 • vlasové klipy;
 • brože;
 • dárkové krabice.

Velký a přemýšlivý sortiment obchodu je klíčem k úspěchu v obchodě. Zboží musí splňovat potřeby cílového publika.

Typy a relevance

Prodej šperků je zvláště důležitý v době krize. To je způsobeno tím, že tento výrobek je mnohem levnější než šperky, ale vypadá kvalitativně a efektivně.

Typy klenotnictví:

 • online obchod;
 • oddělení v nákupním středisku.

Online obchod

Oblíbeným způsobem prodeje šperků je vytvoření obchodu na internetu.

 • nevyžaduje nákup drahých vitrín;
 • prodej v celé zemi;
 • velký sortiment.
 • vyžaduje technickou podporu programátora;
 • klient nemá možnost se dotýkat a vyzkoušet zboží;
 • skvělé logistické a dodací náklady.

V počáteční fázi uvedení online klenotnictví jako skladu může majitel použít svůj vlastní byt.

Požadavky na internetový obchod:

 • krásný design;
 • přemýšlená struktura;
 • využívání sociálních sítí;
 • použití kontextové reklamy.

Nápady pro design pro online klenotnictví:

Oddělení v nákupním centru

Maloobchodní šperky se doporučuje umístit do obchodních center.

Požadavky na nákupní centra:

 • vysoká propustnost;
 • dostupnost kina a kavárny;
 • možnost inzerce obchodu.

Možnosti umístění klenotnictví v nákupním středisku:

 1. Ostrov. Plocha: 6-10 metrů čtverečních.
 2. Oddělení. Vyžaduje velké finanční investice, protože bude vyžadovat nejen nákup vybavení, ale i opravy.

Popis a analýza trhu

Šperky se nazývají šperky, které jsou vyrobeny z levných kovů a kamenů. Venkovně šperky připomínají šperky, ale jejich cena je mnohem nižší. Bižuterie je nedílnou součástí módního maloobchodu, jehož objem se odhaduje na zhruba 57 miliard dolarů. Trh s klenotem činí zhruba 2,5 miliardy dolarů, což je zhruba 4% celého trhu módních maloobchodů.

V Rusku se největší část trhu dováží imitace šperků, domácí výroba je menší část. Cenový segment: střední.

Cílové publikum

Začněte obchodovat s šperky by mělo být s definicí cílové publikum obchodu. Podnikatel by měl nakreslit portrét svého klienta s přihlédnutím ke zájmům kupujícího. To je nezbytné pro určení rozsahu a marketingové strategie obchodu.

Příklad klientského portrétu:

 • pohlaví: žena;
 • věk: 30-45 let;
 • příjem: nadprůměrný;
 • zájmy: móda, krása, styl.

Konkurenční výhody

Hlavní konkurenční výhody klenotnictví jsou:

 • rozmanitý sortiment;
 • prodej skutečného zboží, pokud jde o módu a poptávku;
 • odborné poradenství;
 • dobře promyšlená cenová politika;
 • kontrola údajů o prodeji;
 • spolupráce se spolehlivými dodavateli;
 • atraktivní design obchodu;
 • efektivní marketingové kampaně.

Reklamní kampaň

Obchod se může stát vynikajícím zdrojem příjmů, pokud majitel plánuje svou reklamní kampaň.

 • místo;
 • stránky v sociálních sítích;
 • kontextová reklama;
 • letáky;
 • audio reklama v obchodním centru;
 • videa v televizi;
 • vývěsní štít;
 • banner na fasádu budovy.

Při sestavování reklamní zprávy je třeba se zaměřit na požadavky a zájmy cílového publika.

Způsoby zvýšení prodeje:

 1. Propagace. Můžete nabídnout slevu nebo dohodnout prodej.
 2. Věrnostní program. Kumulativní slevy pro stálé zákazníky.
 3. Partnerský program. Spolupráce se stránkami třetích stran a blogery. Platba za získání zákazníků jako procento z prodeje.

Pokyny k otevření krok za krokem

Kroky pro otevření firmy prodávající šperky:

 1. Příprava dokumentů.
 2. Vyhledejte pokoj a design.
 3. Nákup zařízení a inventáře.
 4. Nákup zboží.
 5. Najme zaměstnance.

Dokumenty

Chcete-li otevřít obchod, budete potřebovat potřebné dokumenty. Internetový obchod bude vyžadovat pouze certifikát o registraci IP, design bodu v obchodním centru potřebuje další dokumenty.

Chcete-li otevřít oddělení v obchodním centru, potřebujete:

 • osvědčení o zápisu IP;
 • povolení požárního oddělení;
 • certifikát od hygienické a epidemiologické služby.

Pokoj a design

Požadavky na prostory a design obchodu:

 • čistota;
 • dobré světlo;
 • jednotný styl;
 • minimalistický design;
 • pohodlná pokladna;
 • atraktivní vývěsní tabule.

Jak otevřít online klenotnictví?

Dnešní článek jsem se rozhodl věnovat ženské polovině lidstva, protože se nám líbí krásné šperky a je s ním dvakrát příjemné.

Dostal jsem poměrně málo dopisů od dívek a žen s různými otázkami ohledně otevření online klenotnictví. Uvědomil jsem si, že toto téma je pro vás zajímavé a stojí za to mluvit o tom, protože každá obchodní činnost, včetně prodeje šperků, má své vlastní charakteristiky. Zejména proto, že jsem majitelem online klenotnictví, já sám jsem šel celou cestu a mám s vámi něco s vámi.

Za prvé, je snadné otevřít online klenotnictví.

Výhody online klenotnictví

Za prvé, takový podnik nevyžaduje velké investice. Dostanete 10 - 15 tisíc rublů - a již máte v online obchodě širokou škálu produktů.

Za druhé, bižuterie - drobné zboží, netrvá tolik prostoru, to znamená, že nemusíte draze platit za skladování zboží ve skladu. Také její dodávka nevyžaduje velké výdaje.

Nevýhody online klenotnictví

Taková podnikání má však velkou nevýhodu. To je vysoká konkurence. Vzhledem k tomu, že je velmi snadné otevřít online klenotnictví, existuje spousta online klenotů, stejně jako bižuterie prodávané v nákupních centrech, trzích, obchodech. Ale to neznamená, že se musíte bát konkurence a dát kříž na toto podnikání. S kompetentním přístupem se vždy setkáte se svými zákazníky a budete mít na tom dobré peníze. Jak uspořádat svou práci? Dnes o tom budeme hovořit.

Analýza trhu

Prvním krokem je zjistit, které online obchody existují na vašem trhu a studovat jejich sortiment. Koneckonců jsou to vaši konkurenti, kteří vědí, které produkty se nejlépe prodávají, protože pracují v této výklenky více než jeden rok a nemyslím si, že budou prodávat zboží, které nejsou poptávané.

Definice jedinečnosti

Po analýze trhu je důležité najít svou jedinečnost. Můžete prodat šperky jedné konkrétní značky, například Tiffani. Můžete také prodávat šperky z určité země, například Itálie. A to bude vaše jedinečnost. Alternativně můžete vzít jednu konkrétní kategorii, například svatební šperky. Můžete také vyrobit šperky sami. V tomto případě bude váš online obchod 100% jedinečný. Můžete prodávat šperky, které jsou momentálně v trendu. Například v nedávné době byla velká poptávka po vaku (kteří nevědí, jsou to malé kulaté náušnice různých barev).

V podstatě, můžete myslet na absolutně žádné jedinečnost toho dost vaší fantazii, ale nezapomeňte na to, co lidé chtějí a jaké výrobky jsou v poptávce nejvíce. Poté, co jste přišli s jejich jedinečnosti, aby seznam konkrétních produktů, které budete potřebovat k nákupu (to může být náušnice, přívěsky, přívěsky, soupravy, sponky do vlasů, atd) a připojte jej, kolik budete potřebovat ten či onen výrobek.

Vyhledejte dodavatele

Poté, co přesně určíte, který konkrétní produkt budete prodávat, je čas hledat dodavatele. V současné době existuje velké množství míst, které prodávají šperky ve velkém, takže nebudete moci najít dodavatele. Je však důležité najít dodavatele, který prodává vysoce kvalitní šperky. A to není vždy snadné. Fotografie produktu navíc vždy neodpovídají tomu, jak produkt vypadá ve skutečnosti. Proto důrazně doporučuji, abyste požádali dodavatele, aby vám prodal jednu jednotku výrobku za velkoobchodní cenu, abyste mohli hodnotit jeho kvalitu. Existuje několik dalších důležitých kritérií pro výběr dodavatele. O nich jsem ve svém kurzu řekl "internetový obchod od začátku" a nechci se opakovat. Tento kurz je zcela zdarma. Z toho se dozvíte, jak rychle najít spolehlivého dodavatele, protože závisí na práci s dodavatelem, závisí na tom, jak úspěšný bude váš internetový obchod.

A pokračujeme...

Určete cílové publikum

Pro úspěšný prodej zboží je důležité vytvořit portrét potenciálních zákazníků.

Pojď s jménem a logem

Název by měl nutně odrážet myšlenku vašeho internetového obchodu, měl by se držet duše vašeho cílového publika a být příjemný na sluchu. Podle jména musíte nakreslit logo.

Vytváření webových stránek

Místo by mělo být atraktivní, pohodlné a srozumitelné. Nezapomeňte také připravit kvalitní fotografie, neboť od nich závisí rozhodnutí, ať už si výrobek koupíte, nebo ne. Můžete také provést videozáznam o výzdobách. Takže návštěvníci vašeho internetového obchodu budou mít přesnější představu o tom, jak produkt vypadá ve skutečnosti.

Nastavte způsob platby a doručení

V našem internetovém obchodě přijímáme pouze hotovost, dodávka se provádí kurýrem v našem městě a do dalších měst, které pošleme poštou. Můžete také nastavit různé způsoby platby, pokud chcete, a pokud jde o doručení, je nejlepší kontaktovat kurýrní službu.

Propagace online obchodu

V současné době existuje mnoho způsobů, jak propagovat internetový obchod. Doporučuji nastavit kontextovou reklamu v Yandexu, pohybující se přes sociální sítě, bulletinové desky a kuponové služby. Vyzkoušejte tyto způsoby propagace, vyberte ty, které pro vás nejlépe pracovaly a zdůrazněte je.

Přečtěte si statistiky

Ujistěte se, že instalaci webu Yandex metriku nebo Google Analytics, takže budete vědět, kam přišel na váš web, kolik a co hledat. Tak budete vědět, jak dále rozvíjet svůj internetový obchod a na co pracovat.

A konečně několik tipů pro práci v online obchodu:

 1. Postarejte se o krásné a kvalitní obaly. Mohou to být pouzdra nebo krabice. V našem případě to jsou značkové tašky, stejně jako krabice s logem Swarovski.
 2. Proveďte malé nákupy produktů, které jste předtím neobchodovali, abyste zjistili, jak jsou oblíbení u vašich zákazníků, a poté, co se ujistíte, že jsou v poptávce, je kupte více.
 3. Snažte se udržovat rozsah svého online obchodu, aby nebyl prázdný a vždy navštěvoval všechny pozice.
 4. Využijte soutěží a propagačních akcí v svátcích, abyste zvýšili svůj příjem.
 5. Naučte se kurz "Online obchod od začátku", od kterého se dozvíte, jak najít spolehlivého dodavatele, jak si zdarma vytvořit webové stránky, jak propagovat svůj online obchod a uskutečňovat prodej. Tento kurz je zcela zdarma a pomůže vám při práci s vaším online obchodem.

Buďte trpěliví a sebejistě přesuňte na cíl, a poté můžete svůj online klenotnictví přinést na vysokou úroveň. Koneckonců, otevření online klenotnictví není tak obtížné, ale může se stát opravdu dobrým zdrojem příjmů.

Video

Přeji vám úspěch!

Pokud se vám tento článek líbil, sdílejte jej se svými přáteli! Zeptejte se a zanechte komentáře!

Jak otevřít šperky a klenotnictví: doporučujeme

Jedna z hlavních výhod obchodu s kvalitními klenoty je vyšší než v nízkém segmentu, přírůstky a zisky

IT nástroje, které používá Alexander Bondar

 • YouTube
 • Facebook
 • Vkontakte

Prodej šperků a šperků - jedna z nejoblíbenějších podnikatelských nápadů pro začínající podnikatele. Zvláště dívky tuto myšlenku "loví oheň", protože tato výklenka nejen umožňuje finanční nezávislost a realizaci podnikatelských schopností, ale také uspokojí pocit krásy, který je charakteristický pro mnoho žen. Zakladatel a ředitel projektu I Love Me Alexander Bondar o tom, že je třeba vzít v úvahu při zahájení prodejny cihel a malty.

Alexander Bondar, obchodník z Petrohradu, zakladatel online obchodu Miluji mě (velkoobchodní a maloobchodní prodej šperků a klenotů z přírodních kamenů). V e-commerce - od roku 2008. Autor knihy "Jak překonat krizi růstu online obchodu" a několik video kurzů o internetovém obchodu.

Obchodování s šperky má mnoho zajímavých výhod:

nízká kupní cena výrobků: od 300 do 900 rublů v segmentu kvalitních šperků a šperků z přírodních kamenů;

vysoká marže: přírůstek je v průměru 100-300%;

malá velikost zboží: skladování a vystavování šperků nevyžadují velké obchodní prostory;

poptávka po módních špercích mezi spotřebiteli: musíte pracovat tvrdě, abyste našli dívku, která vůbec nenosí šperky nebo šperky;

malé investice na začátku: můžete zahájit své podnikání při prodeji šperků se skromnou investicí a postupně se rozšiřovat rozsah obchodu.

Všechny tyto rysy činí obchodování s bižuterií mimořádně atraktivní investicí. Ale kvůli úspěchu nestačí jen koupit produkt a otevřít prodejnu - oddělení, "ostrov" nebo klenotnictví. Mnozí podnikatelé, kteří začali obchodovat s bižuteriemi, vystřelili a zanechali obchod s ničím.

V tomto článku bych chtěl uvést řadu doporučení při otevření klenotnictví. Tyto tipy jsou založeny na mých více než osmi letech zkušeností v oblasti obchodu s šperky a na zkušenostech zákazníků mé společnosti.

Výběr místa je výchozím bodem pro spuštění libovolného obchodu. Toto rozhodnutí je jedním z nejodpovědnějších. V případě chyby při výběru místa nebudete moci situaci snadno a bezbolestně napravit.

Přemístění úložiště na jiné místo již není "přenosem", ale uzavřením a opětovným otevřením

Důležitý bod: nemusíte počítat všechny kolemjdoucí. A pouze ti, kteří mohou potenciálně koupit vaše šperky.

Počítali, ve srovnání s předpokládanými tržbami.

Bižuterie a šperky - trh, ve kterém není tak snadné najít duplicitní produkty. Je to bolestně velké množství modelových řad, stylů, výrobců.

Nicméně, po určení místa, obcházejte všechny obchody s šperky a šperky v okruhu 500 metrů (pokud stojíte samostatně) nebo všechny body nákupního centra (pokud se rozhodnete vstoupit do oddělení). Vaším cílem je zajistit, aby v okolí nebyli konkurenti, kteří prodávají stejný produkt.

Tato jednoduchá akce vám umožní:

uvědomte si, co se děje na vašem trhu;

Nekupujte zboží od stejných dodavatelů jako vaši kolegové - vyhnout se konkurenci za cenu a neomezovat se na přírůstky na úrovni konkurentů;

konkrétně koupit několik produktů, jako jsou konkurenti, a prodávat je "na nulu", aby přilákali své zákazníky.

Častou chybou nováčci - považujte konkurenta za každý klenot, který existuje ve vesmíru. Není tomu tak. Soutěžící je obchod v okruhu 500 metrů od vašeho místa

Většina zákazníků nikdy nepřekročí tento okruh ani za nákupní centrum nákupního centra.

Většina obchodů s klenoty zničí nudné tváře a nezajímavost prodejců. Majitel investuje do vybavení, osvětlení a zboží. A prodávající zabíjí všechno v budově.

Několik pravidel chování prodejce klenotnictví:

Zákaz zaměstnávání s abstraktními věcmi: mluví po telefonu sedí u počítače, varné techniky, spánek (ano, to se stává - prodávajícího ostrov šperky spící za pultem před sebou);

otevřená póza, dobrá vůle, ochota odpovědět na otázky zákazníků;

hledáním potenciálních zákazníků pohled (oko-na-oko);

zákaz sedí na židli / stoličce v obchodním patře.

Prodávající by měl být připraven odpovědět na otázky, které většina zákazníků požaduje. Zdůrazňuji, že nepotřebujete znát odpovědi na žádné otázky. Stačí se omezit na nejčastější kruh.

Informujte prodejce, aby zapisovali všechny otázky, které zákazníci obdrželi. Seskupte tyto otázky. Přečtěte si statistiky - jaké body mají větší zájem o kupující.

Pak vytvořte malý pokyn s kvalitativními odpověďmi na všechny otázky. Odpovědi by neměly zavírat otázky, ale také prodat.

Návod by se měl všem prodejcům bez výjimky učit srdcem. To je jediný způsob, jak se v práci bude používat.

Všechny nákupy musí podléhat přísnému účetnictví. Často majitelé malých klenotů zanedbávají shromažďování statistik prodeje kvůli nedostatku databáze zboží.

Nezáleží na tom, jestli vedete záznam o zboží v programu na počítači nebo peru v notebooku, měli byste vždy znát statistiku prodeje:

pro jednotlivé modely ozdob;

podle kategorií (náušnice, náhrdelníky, náramky atd.);

pro každý typ kamene;

na podlaze (zvlášť šperky pro muže, zvlášť pro ženy).

Statistika prodeje je výchozím bodem nákupu. Koupit zboží, které potřebujete, ve stejném poměru, v jakém jsou prodávány.

Dávejte pozor, aby váš sortiment neklesl v množství v žádné kategorii produktů. Nakupujte v předstihu.

Hlavní kupci šperků z přírodních kamenů a šperků jsou dívky. A dívky mají velmi rád slevy a dary.

Experimentujte se speciálními nabídkami:

bezplatná dekorace jako dárek;

sleva z určité částky;

slevy na jednotlivé šperky.

Povinnou podmínkou úspěšné propagace je omezená doba platnosti. Obvykle trvání akce nesmí být provedeno déle než tři dny.

Zvláštní nabídky by měly podporovat nákup "tady a teď"; příliš dlouhé tržby ztrácejí tento efekt

Mnoho nováčků přišla ke špatnému nápadu - koupit stejné zboží jako konkurenti a prodávat je levněji. Snaží se, aby získali své místo na slunci tímto způsobem.

Toto rozhodnutí je nesprávné z následujících důvodů:

poptávka po špercích je neelastická - snižování cen nevede k silnějšímu nárůstu prodeje, ale zároveň vede ke snížení zisku;

obchod s malými maržími nezanechává vlastníka rozpočtu na propagaci svého zboží: reklama, dobré obchodní vybavení a světlo;

Přesnost zákazníků na kvalitu šperků a šperků v levné segmentu není nižší než v drahých. Produkty často nesplňují očekávání zákazníků. V důsledku toho - časté návraty, nároky, konflikty.

Nyní je trh nasycen levnými čínskými šperky. V tomto případě spotřebitel dává větší nároky na kvalitu šperků. Proto je nejslibnějším výklenkem šperky střední ceny

Segment středních cen představuje produkty, které jsou vyráběny pod vlastními ochrannými známkami. Maloobchodní hodnota tohoto kostýmu se pohybuje od 900 do 3000 rublů. V podstatě se jedná o kvalitní šperky čínských, ruských a korejských výrobců.

A pamatujte, že jedna z hlavních výhod obchodu s kvalitními šperky je vyšší než v nízkém segmentu, marží a zisku.