Otevření obchodu s dětskými oděvy. Nuance aktivity a fáze objevu

Zlepšení demografické situace dává vývoj určitým sférám podnikání. Obzvláště dětské oděvní prodejny. Můžete začít své podnikání sami nebo s podporou na základě franšízy. V prvním případě se musíte spoléhat na sebe, ve druhém můžete sdílet odpovědnost, ale současně přijmout nové závazky (umístění, oblast, návrh obchodního sálu atd.).

V souvislosti se zlepšením kvality života a demografické situace se dětský oděv stává jedním z jejich slibných směrů podnikání. Ale tato firma má mnoho specifických vlastností.

Poptávka je?

Na počátku devadesátých let se porodnost v Rusku snížila a úmrtnost začala růst. Demografická krize tohoto období se nazývala "ruský kříž".

Obr. 1. Plodnost a úmrtnost, mil.

Do roku 2010 se však situace narovnala a nyní se v celé zemi vyskytuje nárůst počtu obyvatel.

Obr. 2. Demografická situace v roce 2014 podle měsíců

Takže podnikatelské prostředí je příznivé, s podporou státu v rámci programu "Mateřský kapitál" narůstá míra porodnosti.

Trh v číslech

V roce 2015 dochází k výraznému zvýšení cen dětského oblečení, což je důvod, proč většina společností počítají v dolarech. To ovlivňuje hodnotu zboží.

V roce 2014 byl podíl oblečení ve struktuře trhu s dětskými výrobky 32%. Výběr místa nákupu od rodičů dnes je skvělý (od internetového obchodu až po hypermarket).

Obr. 3. Dětský trh zboží

Vyhlídky rizika

Koule je slibná, volí ji, stojí za to brát v úvahu, že:

 • dynamika plodnosti je obecně pozitivní, ale specifické údaje závisí na regionu a lokalitě;
 • děti rostou rychle, potřebují nakupovat věci alespoň jednou za sezónu nebo dokonce častěji;
 • rodiče méně pravděpodobně ušetří na kvalitě oblečení pro dítě než pro sebe.

K dispozici jsou také úskalí:

 • dětské oblečení je sezónní výrobek, na konci sezóny je hodnota věcí snížena;
 • více práce s papírem (přecenění zboží podle sezónnosti);
 • pokud je zboží prodáváno paralelně na dálku, hrozí časté vrácení a nepřijímání balíků;
 • při montáži je možné poškodit zboží.

Kdo je vaším kupujícím?

Hlavními zákazníky jsou rodiče. Nejčastěji nakupování dítěte provádějí ženy. Novorozenci a malé děti se nezúčastní volby. Starší školáci a školáci už vyjadřují preference. To je důležité pochopit při vytváření sortimentu a zdobení obchodní plochy.

Etapy objevu

Otevření obchodu je dlouhý proces. Od vzniku tohoto nápadu až po jeho zavedení může dojít z několika dnů až na několik měsíců. Vše závisí na tom, jak jasně reprezentujete, co přesně, kde a jak budete zapojeni. A kde musíte přepravit zboží. Kde začít otevírat dětský oděv?

Formát

Bude to samoobslužný obchod, ve kterém budou všechny předložené modely zaúčtovány do oblasti prodeje nebo budou obchodovány prostřednictvím přepážky? Nebo chcete otevřít specializovaný obchod pro novorozence? Můžete dokonce jít hluboko do jedné skupiny produktů: prodávat streetové kombinézy pro nově narozené děti.

Sortiment

Obchod může prodávat oblečení pro děti od narození do 15 let. Nesnažte se pokrýt všechny věkové kategorie dětí a od prvních dnů se snažte rozšířit rozsah. Je důležité najít a obsadit své místo.

Nejčastěji se doporučuje nakupovat věci z přírodních tkanin:

Kontrolní orgány věnují větší pozornost kvalitě výrobku a dostupnosti certifikátů.

Specializace může záviset na věku:

 • univerzální obchod, který představuje oblečení pro všechny věky a všechny směry;
 • pro novorozence;
 • pro děti předškolního věku;
 • pro školáky;
 • pro mládež.
 • neformální oblečení;
 • školní uniforma;
 • sportovní uniforma;
 • karnevalové kostýmy.

Tradičně jsou oblečení zastoupeny sbírkami. To podporuje křížový prodej, protože je snadnější kombinovat věci téže sbírky navzájem. Zvýšením průměrné kontroly bude umožněno další řazení. Nasaďte si kalhoty spolu s popruhy a je pravděpodobné, že si kupující vybere sadu.

Obr. Klasifikace dětského oblečení

Vyhledejte místo

Dětské oblečení lze prodávat:

 • v obchodních centrech (butiky);
 • na trhu (jeho pavilon);
 • ve volně stojící budově.

Je žádoucí umístit úložiště na dobře přístupné místo. Dobrá volba - spací plochy, nedaleko školky, parků.

Zvláštní požadavky na místnost tam. Musí splňovat požadavky požární bezpečnosti a normy Rospotrebnadzor.

Jaká oblast by měla být? Malé, zpravidla. Dost a 20 metrů čtverečních. m. Ale to vše závisí na rozsahu a velikosti investice.

Hledání dodavatelů

V této fázi je nutné nalézt dodavatele, kteří jsou ochotni spolupracovat, seznámit se s jejich aplikacemi, citacemi a podmínkami. Tyto informace se budou vyžadovat k sestavení obchodního plánu. Nemůžete otevřít obchod s dětskými oděvy bez něj.

Varianty mohou být různé:

Vypracování obchodního plánu

Potřebujete, jakmile budete mít jasnou představu o tom, co a kde prodávat, budete, kam přinést. Dokument odráží všechny položky výnosů a výdajů, počítají se ukazatele ekonomické výkonnosti, návratnost investic, obecné vyhlídky.

Provádění dokumentů

Dokumenty můžete sestavit ještě před samotným začátkem práce, ale je lepší to udělat až do prvních výdajů a přilákat investice (požadované pro půjčku).

Investiční vyhledávání

Pokud vaše vlastní prostředky nestačí, měli byste si půjčit. Dostupné řešení pro podnikatele: bankovní úvěr na rozvoj podnikání. V takovém případě bude počátek plateb odložen na určitou dobu.

Nákup prostor / nájemní smlouva

Znamená to, že je načase vyřídit dokumenty pro prostory.

Nákup zařízení

Pro obchod s dětskými oděvy je nutné vybavit obchodní místnost, skladiště, fitinkovou místnost, pokladnu, místo pro odpočinek (volitelně). Místo pro děti nebude nadbytečné. Určitě potřebují stojany, závěsy, figuríny, zrcadla, stojany, pokladny, polstrované stoličky, kabiny pro montáž. Ve stejném odstavci můžete zahrnout nákup vývěsní štítky.

Smlouvy s dodavateli, nákup výrobků

Dodavatelé jsou na vědomí, nyní musí podepsat smlouvu a převzít prodej výrobků.

Zaměstnanci

Můžete se prodávat. Je však zapotřebí alespoň jeden prodejce na začátku činnosti. Od samého začátku se doporučuje vyloučit se z procesu prodeje, vypořádat se s ním v případě potřeby nebo ve volném čase.

Marketing

Chcete-li přitáhnout pozornost kupujících, můžete si zajistit dětskou dovolenou (příklad na videu:

V této fázi je důležité, abyste se o vašich obchodech informovali o produktech. A je žádoucí, aby to bylo veřejně známo, nikdo nezrušil rádio z úst.

Formáty dětských oděvních prodejen

Formáty obchodů jsou stanoveny standardem GOST R 51773-2009 od 15.12.2009.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Toto obchodní plán o tom, jak otevřít obchod s dětskými oděvy.

Dnes se pokouším podrobně popsat kroky, jak otevřít svůj dětský oděvní obchod.

Jako vždy jsem se zpočátku podíval na internetové stránky, které psaly obchodní plány pro maloobchodní prodej dětských oděvů.

A nebyla jsem překvapena všemi obdrženými informacemi, jako vždy existují weby, kde si můžete koupit takový obchodní plán pro 24000-25000 rublů, a když se podíváte na data, bylo jasné, že tyto obchodní plány jsou již dávno zastaralé.

A zbytek materiálů jsou spíše podnikatelskými nápady, nikoli podnikatelskými plány. Takže můj článek bude jen tématem pro ty, kteří chtějí otevřete obchod s dětskými oděvy.

Jak otevřít obchod s dětskými oděvy

A první věc, kterou musíte udělat pro otevření obchodu s dětskými oděvy, je oficiálně zaregistrovat.

Chcete-li to provést, musíte zvolit formu vlastnictví podniku, pod kterým budete pracovat.

Chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je nejlepší:

Pokud právě děláte první kroky v podnikání, doporučuji otevřít IP adresu. Toto je nejjednodušší forma vlastnictví podniku a jak jej zrušte o nejjednodušší způsob, jak pracovat: stát povinnost levnější, menší odpovědnost, méně pokut a pence, a co je důležitější, může SP pomocí patentového systému zdanění (ale o tom více níže).

Bez ohledu na typ majetku, který si vyberete, budete potřebovat typy aktivit z klasifikátoru OKVED, v roce 2016 stále používáme starou verzi OKVED 2001.

Druh činnosti pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

52.42.1 - Maloobchod s pánským, dámským a dětským oděvem.

Abyste mohli začít podnikat v oblasti obchodu s dětským oděvem, je tento typ činnosti dost tak dobrý, jak jste si pravděpodobně všimli kromě dětského oblečení, můžete také obchodovat s ženami i muži.

Tento typ činnosti bude vyžadován při dokončení přihlášky k registraci IP.

Daň z dětského oblečení

Po úspěšném otevření vašeho PI musíte určit druh daňového zacházení, který bude v obchodě s dětskými oděvy.

Navrhuji následující daňové režimy pro maloobchodní prodej dětského oblečení:

 1. UTII (jednotná daň z připsaných příjmů). Tento daňový režim je přínosný, pokud prodejní plocha skladu dětských věcí nebude velká až do 20 metrů čtverečních;
 2. SPE (patentový systém zdanění). Tento daňový režim stojí za to, pokud prodejní plocha dětského skladu je od 20 do 50 metrů čtverečních;
 3. USN 6% (zjednodušený daňový systém 6%). Tato daň by se měla uplatňovat, pokud prodejní plocha přesahuje 50 m2.

Samozřejmě je pro každý konkrétní případ nutné provést výpočty. Umožním prodejní plochu obchodu až do 50 m². a já uplatnit daňové PSN (kupodivu v mém regionu to není vázáno na velikost prodejní plochy (což je 1 metr čtvereční -, že 50 m patent cena je stejná, rozdíl je pouze v případě, pokud jsou zaměstnanci).

Pokud vím, v některých oblastech závisí velikost ceny patentu na velikosti oblasti), přesto se náklady na patent v každém případě ukáží jako levnější.

Je škoda, že maximální podlahovou plochu 50 čtverečních metrů. Pokud jde o PSN, více, pak už nemůžete tuto daň uplatňovat.

Obchodní prostory pro dětské oblečení

Výběr prostor pro prodej dětského oblečení je jedním z nejdůležitějších okamžiků na začátku maloobchodu.

Správným místem a místem je alespoň ½ úspěchu založení podniku v obchodě.

Vzhledem k tomu, že jste stále začátečník, doporučil bych butik v nákupním středisku, jehož hlavní sortiment jsou jen věci.

Nechte to být dámské, pánské a dětské věci. Najděte nákupní komplex speciálně pro věci pro děti a podle toho, co je k pronájmu místa v něm, je nepravděpodobné.

Musíme si uvědomit, že nákupní komplex by již měl podporovat jiní podnikatelé a měl by dostat dostatečný počet potenciálních zákazníků. Samozřejmě byste si neměli pronajmout místo v nákupním komplexu na okraji města, jehož návštěvnost je 30 lidí denně.

Návštěva nákupního komplexu by měla činit nejméně 500 lidí denně, pokud by byla nižší, pak by neměla být otevřena. Chcete-li zjistit návštěvnost, promluvte si s podnikateli, kteří tam již stojí, nebo nezávisle provádějte průzkum: za jeden den počítat počet kupujících.

Jak ekonomická volba místa pro prodej dětského oblečení může sloužit jako oděvním trhu, je tam bude velký počet potenciálních kupců (minus tady kromě toho, že nemůžete zvýraznit možnost propagovat svou firmu na prodej dětského oblečení).

Pronajmout si butik je v první řadě nutné jej přinést do správného druhu pro prodej dětských věcí.

Proveďte malé kosmetické opravy, aby v butiku vládla útulná a dokonce báječná atmosféra, a to vám pomohou v tomto seriálu obrázky hrdinů vašich oblíbených karikatur.

Když velikost butiku je 50 metrů čtverečních, doporučuji pozvat návrháře interiéru a za nominální poplatek 20 000 rublů. zvolí perfektní možnost opravy vašeho butiku. Pokud je oblast malá, je zřejmé, že návrhář vám zde nepomůže, protože není dostatek místa.

Bližší informace o tom, jak si vybrat místnost pro dětský oděvní prodejnu, píšu v článku "Prostory obchodu s dětskými oděvy".

Nyní je nutné vybavit otevřený obchod s dětskými věcmi.

Vybavení dětských obchodů

Chcete-li otevřít obchod s dětskými věcmi, musí být zpočátku vybaveno:

 1. NMP (cash machine). Vzhledem k tomu, že jsme zvolili daňový systém pro PSN, nepotřebujeme pokladnu a stačí koupit NMP (doporučujeme);
 2. Laptop. Pro správu skladu, práci s bankou a dodavateli apod.;
 3. MFI (kopírka skeneru tiskárny). Pro tisk cenových značek, faktur atd.;
 4. Obchodní zařízení. Regály, regály, vitríny atd.;
 5. Terminál pro příjem plateb kartami. Vydává se v bance, kde máte běžný účet;
 6. Vysokorychlostní internet. Měli byste mít obvyklé internetové připojení, znovu pracovat s bankou a dodavateli.

Téma nákupu vybavení při otevírání skladu dětských věcí vyžaduje podrobnější uvážení. Takže brzy napíš článek "Vybavení dětského oblečení."

Sortiment dětského oblečení

Pokud vezmete v úvahu dětský oděv, pak nejprve musíte věnovat pozornost velikosti místnosti, kterou budete pronajmout.

Čím větší je místnost, tím víc odrůd dětského oblečení v ní můžete umístit.

Pokud jde o sortiment, pozice jsou prostě tisíce.

V případě, že jste omezeni finančními prostředky, doporučuji věnovat pozornost následujícím skutečnostem:

 1. Můžete otevřít specializovaný obchod pro dívky nebo chlapce. Takže budete mít širokou škálu zboží a strávit 2 krát méně peněz na nákup zboží;
 2. Samotný výrobek by neměl být upřímně čínským spotřebním zbožím, přestože je levnější než tisíce takovýchto obchodů a budete se postavit proti jejich pozadí;
 3. Při nákupu zboží nekupujte desítky stejné pozice. Lepší je koupit 2-3 kusy z každé položky, takže vy a obchod bude naplněn zbožím a obrat bude rychlejší;
 4. Jednou za 3 měsíce - v ročních obdobích, provádět prodej stale zboží, je lepší vrátit peníze vynaložené na to s malým ziskem a investovat do jiných modelů. A tak nepatrné zboží prostě zamrzne vaše peníze, které by se měly otáčet a přinášet zisk.

Zde je několik tipů pro začínající začínající firmy otevření obchodu s dětskými oděvy.

Podnikatel musí také rozhodnout o věkové skupině zboží, které prodá. Chcete-li to provést, proveďte průzkum trhu a určit, které kategorie jsou nejmenší.

Dobrý sortiment zboží + ne příliš vysoké ceny vám poskytnou vážnou konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu s dětským oblečením.

Reklamy dětského oblečení

Je třeba zvážit reklamní společnost, aby poměr ceny a kvality byl optimální.

Navzdory skutečnosti, že není příliš mnoho reklamy - nemá smysl snížit 50 000 rublů. ve vzduchu a získat minimum zákazníků.

Takže pojďme zvážit hlavní reklamní možnosti pro nový obchod s dětskými oděvy:

 • Vývěsní štít. Doufám, že nemusíte vysvětlovat, proč by značka dětského oblečení měla být barevná a světlá, přitahující děti i dospělé;
 • Stender. Požadováno pro jakýkoli maloobchodní prodej, je třeba jej dát na ulici s koordináty obchodu s dětskými oděvy. Samotný sloup by měl být také světlý a nezapomenutelný, na něm by mělo být uvedeno číslo butiku, pracovní doba a pracovní telefon;
 • Diskontní karty. Vytvořte si karty se slevami od 5% do 10%, například při nákupu až 5000 rublů. ruční slevová karta 5%, a pokud je koupě více než 5000 rublů. pak již 10% sleva;
 • Letáky. Barevné letáky mohly být rozloženy na schránky okolních čtvrtích, provést nějakou akci, jako je prezentační letáky sleva na zboží 15%, je nutné podporovat potenciální kupce;
 • Reklama ve výtazích. Poměrně efektivní a doporučuji ji také. Jen nedávejte příliš mnoho, dostatečně dost formátu A6 a pak znovu potřebujete nějakým způsobem podněcovat potenciálního kupce, aby navštívil váš obchod, organizoval akci na nějaké kategorii zboží;
 • Telecast. Tak efektivní a ne příliš drahá reklama.

Vaším hlavním úkolem je lákat potenciálního kupce a prodávajícího je podnikání "zpracovávat" kupujícího. Měli byste pochopit, že prodavač také závisí na velikosti prodeje, takže by měl mít zájem o prodej zboží.

Je to přirozené ne všechny druhy reklamy, které můžete použít při otevírání dětského oblečení.

Toto téma je velmi důležité a vyžaduje podrobnější vyšetřování, takže čekejte brzy na můj článek "Reklama dětského oblečení".

Prodejce dětského oblečení

Tento sloupec lze označit za klíšťata. V textu jsem se již zmínil o tom, že by se měl zajímat prodávající o maximální výnosy a vysoké tržby.

A kdo si myslíte, že se nejvíce zajímá o rozvoj a prosperitu obchodu s dětskými oděvy? Řeknu ti tajemství - to jsi ty!

Nikdo kromě vás, podnikání, které jste otevřeli pro prodej dětského oblečení, není potřeba. Pouze vy sami můžete ovládat celou situaci v podnikání, zjistit, co je nejvíce zajímá, a také odborně a zdvořile prodat stávající dětské oblečení.

Pokud už pracujete - Odmítněte! Stačí, abyste pracovali pro třetí strany a začali pracovat pro sebe.

To je možná nejlepší možnost pro podnikání, když se podnikatel sám zabývá vývojem a maloobchodním prodejem.

Chápu, že někteří lidé mají strach... ale najednou nebudou a tak dále.. nemělo by existovat žádná část.

Všechno půjde, hlavní věcí není dovolit kritické chyby a vše bude fungovat. Musíte převzít zodpovědnost ve svých rukou.

Kromě toho podnikatel sám je motorem jeho podnikání. Nemyslím tím, že budete celoživotním prodávajícím, ale doba založení obchodu je 6-12 měsíců. to jste vy, kdo musíte vyměnit své zboží.

Když je vše upraveno a otevření obchodu s ženskými oděvy začne přinášet stabilní zisk, můžete přemýšlet o dalším vývoji a pronajmout si prodávajícího.

To je moje silné doporučení, v tomto případě procento skutečnosti, že podnik bude úspěšný výrazně stoupá.

Příjmy a výdaje dětského oblečení

Nemáte-li dostatek peněz na to, abyste otevřeli obchod s dětskými oděvy, přečtěte si můj článek "Kde získat peníze pro podnikání" a "Jak vydělat peníze".

Při výpočtu příjmu dětského oblečení existuje několik důležitých výhod:

 • U dětských věcí je značně vysoká známka, asi 200%, na malých věcech, celková výše 500%. Pokud budeme brát ohled na podnik jako celek, pak je na oblečení, že obal je nejvyšší;
 • Druhou výhodou je, že děti neustále roste a alespoň jednou za rok vyžadují aktualizaci šatníku nebo dokonce dvakrát ročně.

To činí tento podnik supervýnosným. Pokud jde o příjmy a výdaje, je samozřejmě nutné provést podrobnější výpočty pro každý případ.

Také jsem se rozhodl vynechat toto téma v samostatném článku "Příjmy a výdaje dětského oblečení".

V tom budu provádět výpočty pro otevírání dětského oděvního obchodu s rozlohou 50 metrů čtverečních, takže počkejte v blízké budoucnosti pro tyto informace.

Vývoj dětského oblečení

Pro rozvoj obchodu s dětskými oděvy existuje mnoho možností:

 1. Zvýšení rozsahu - toto může být možná řešeno na dobu neurčitou, pokud to povoluje pouze obchodní oblast;
 2. Otevření dalšího dětského oděvního obchodu. Předpokládejme, že první obchod, který jste otevřeli s oděvy pro chlapce, druhý otevřený s oblečením pro dívky, můžete také otevřít obchod s dětskými botami nebo vzdělávacími hrami a měkkými hračky;
 3. Rozvoj sítě obchodů. V případě, že máte velké město, můžete otevřít specializované obchody po městě.

Existuje mnoho možností pro vývoj dětského oblečení. A uvedu toto téma v samostatném článku "Vývoj obchodu s dětskými oděvy", kde se podrobněji podíváme.

Stáhněte si kompletní obchodní plán dětského oděvního obchodu s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy.

Na tom možná všem, obchodní plán dětského oblečení Já skončím.

Máte-li jakékoli dotazy, zeptejte se je v komentářích nebo skupině kontaktů.

Nové obchodní nápady

Dětské oblečení nikdy neztrácí svou relevanci na trhu a je vždy poptávané mezi kupujícími. A protože dětský šatník vyžaduje pravidelnou obnovu, tento druh podnikání bude velmi výnosný. Chcete-li dosáhnout úspěchu, musíte vědět, jak otevřít dětský oděv v souladu s právními předpisy.

Výbuch plodnosti po počátku roku 2000 vedl k rostoucí poptávce po dětském oblečení. Tato oblast podnikatelské činnosti je zvláštní: jelikož dětská šatna musí být každoročně aktualizována, i v krizových letech bude tato sféra podnikání slibná a zisková.

První věc, kterou musíte věnovat při organizaci obchodu v oblasti prodeje dětského oblečení - formátu budoucího podniku. Existuje řada možných komerčních projektů a v tomto případě bude ziskovější, je třeba vzít v úvahu provedení určitého marketingového výzkumu a nalezení moderního poměru nabídky a poptávky.

Největší rozpočtovou možností bude otevření použité oblečení pro věci pro děti. Do obchodů na sekundárním trhu mnoho rodin s nízkou úrovní příjmů adresu. Tam je vždy požadavek na takové věci, nicméně, otázka řádného hygienického ošetření zboží bude důležité. Ale tato otázka je řešena prostě, teď jsou na trhu velké podniky, které se zabývají takovým velkoobchodem, čistota věcí pro ně je důležitou podmínkou pro spolupráci s partnery. Proto se přísně řídí a provádí sanitární ošetření všech věcí.

Populární dnes a formát prodejní (skladové) haly. V tomto obchodě si můžete koupit nové, ale skladem nebo zabavené vysoce kvalitní zboží za přijatelné ceny.

Občané, kteří mají nadprůměrný příjem, s radostí získávají oblečení pro své děti značkových salonů a dokonce butiky. Ceny v nich jsou mnohem vyšší než průměr, zatímco kupci jsou nabízeny nejen vysoce kvalitní, ale i exkluzivní zboží. Význam těchto obchodů pomůže zjistit předběžnou marketingovou studii trhu.

Pokud nemůžete financovat hodně, můžete zvážit otevření podnikání ve věcech pro děti ve formátu online prodej dětského oblečení nebo organizovat společné nákupy, specializující se na výrobky pro děti. Maminky jsou ideálním cílovým publikem, s nímž se nejlépe pracuje, protože je již připraveno.

Etapy tvorby podniku prodávajícího dětské oblečení

Bez ohledu na formát prodeje bude jednou z hlavních podmínek pro zřízení obchodu s oděvy daňová registrace podniku. Hlavní možnosti budou dvě: získat status individuálního podnikatele a otevřít právnickou osobu - LLC.

Obě organizační formy mají jednotlivé výhody a nevýhody. IP bude jednodušší volbou při navrhování obchodních a pravidelných zpráv, ale společnost LLC poskytuje více příležitostí. Termín registrace IP je minimální, nejdéle tři pracovní dny, LLC bude muset zpracovat trochu déle.

U většiny oděvních prodejen nejsou vyžadována žádná další licence a povolení. Jediná věc, kterou musíte udělat majiteli, než otevřete obchod s dětskými oděvy, je upozornit společnost Rospotreznazdor tím, že příslušnému orgánu sdělí toto upozornění.

Pak musíte zvolit jeden z možných daňových režimů:

 • UTII, která umožňuje zaplatit daň jednou čtvrtletí bez ohledu na zisky společnosti. Částka daně určuje oblast skladu;
 • USN, kde daň je určena úrovní příjmu podniku a je obvykle 6%;
 • PSN - je vhodný pro jednotlivé podnikatele a zajišťuje zaplacení patentové hodnoty.

Vzhledem k tomu, že obchod s oděvy se týká rizikového podnikání, měli byste zvážit způsoby účtování zboží. Dokumentace všech příchozích a odchozích transakcí nejenže provede statistiky a pochopí úroveň poptávky, ale také kontrolu rozsahu. Chcete-li to provést, musíte si vést záznamy o fakturách, fakturách obdržených při dodávání zboží, abyste mohli provádět pravidelný inventář s počítáním celého rozsahu.

Abyste se vyhnuli krádeži mezi zaměstnanci, musíte uzavřít s prodávajícím smlouvu, která plní funkci pokladníka, o odpovědnosti, kterou nese, a zaplatí v případě jeho přijetí.

Důležitým bodem v budoucím podnikání pronájmu bude zařízení obchodních prostor. Úložiště musí být nutně vybaveno veškerým potřebným nábytkem pro umístění zboží, kupujícího, stejně jako vybavení, včetně pokladny, terminálu pro platební karty a poplašného systému. Je lepší svěřit takovou smlouvu právníkovi, aby se zabránilo možnému napadení zaměstnancem.

Dokonce i ve fázi přípravy skladu na otevření je nutné získat povolení od požárních a sanitárních služeb, je také nutné uzavřít dohodu se specializovanými společnostmi o likvidaci odpadků.

Je třeba věnovat pozornost reklamní kampani nového obchodu. Nápověda v této nabídce umožňuje distribuci letáků, poskytování slev a diskontních karet zákazníkům, jakož i vybavení obchodů se značkovým nápisem.

Otázka, jak otevřít obchod s dětskými oděvy, je tedy okamžitě řešena v několika aspektech: ekonomické, právní a některé další. Komplexně se blížíte k založení takového podniku, můžete dosáhnout významného úspěchu v tomto oboru.

Výběr obchodního obsahu pro podnikání na dětském oblečení

Po organizačních okamžicích vzniká přirozená otázka - jaké zboží vyplní váš obchod? Tento problém lze snadno vyřešit, pokud máte zkušenosti. Pokud tomu tak není, uvádíme několik tipů, které vám pomohou uspořádat vaši firmu správně.

 • Nesnažte se pokrýt všechny věkové skupiny výrobků. Nebudete schopni uspokojit celý objem poptávky a ztratíte zákazníky, a to i z důvodu nedůvěry - formát obchodu "zboží pro všechny věkové kategorie". Zaměřte se na produkty, které požadují určité skupiny ve věku. Například nabízíme na prodej výrobky pro děti od 1 do 3 let. Poskytujete tak širší výběr zboží a věrnost zákazníků k vašemu obchodu bude vyšší.
 • Existují tři skupiny produktů - levné, středně cenové segmenty a drahé. V ideálním případě se musíte zaměřit na jednu skupinu produktů. Ve skutečnosti však obvykle musíme pokrýt dva sousední směry. Levné a střední. Střední a drahé. Takže nabízíte svým zákazníkům alternativní volbu a zvyšujete prodej. Kupující obvykle kupují levné zboží v průchodu a spontánně, přitahované cenou. Ale nedělejte silný cenový kontrast, cena by měla přitahovat, ne strašit. Takže velmi vysoká cena na pozadí levného zboží bude skličujícím faktorem. A naopak. Po koupi drahých věcí se zákazník "bojí" koupit extrémně levné.
Přečtěte si také obchodní nápady pro obchody:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Podnikatelský plán dětského oblečení s výpočty

Prodej oblečení pro děti se může stát výnosným obchodem, i přes poměrně vysokou úroveň konkurence v této oblasti. Koneckonců, děti rychle vyrůstají z věcí, takže rodiče musí pravidelně aktualizovat svůj šatník. Práce na této myšlence začíná sběrem a analýzou informací, vypracováním obchodního plánu pro obchod s dětskými oděvy. Důležitými momenty při organizaci těchto příjmů jsou analýza trhu, identifikace cílové skupiny a vytvoření originálního konceptu. Je třeba mít na paměti, že poptávka po dětském oblečení poněkud klesá v období jaro-léto, takže je lepší otevřít obchod blíž k podzimu.

Vlastnosti podnikání

Než otevřete od začátku obchod s dětskými oděvy, musíte se ponořit do jemnosti tohoto podnikání, abyste se vyvarovali chyb. Pokud si dospělí mohou koupit věci pro sebe, ne kvůli ekonomice, v zájmu dětí se vybírá nejlepší. Vysoká kvalita dětského oblečení je proto hlavním kritériem při vývoji základního konceptu a cenným doporučením, jak správně otevřít prodej dětského oblečení. V ideálním případě by nákupy měly být přímo od výrobce a certifikáty kvality by se měly zobrazovat pro kupující. Pro mnohé je dnes důležité zajistit bezpečnost zboží zakoupeného pro děti. Nicméně ceny dětských věcí by měly být pro cílové publikum zdviženy. Elite dětské zboží v obvyklém spací mikrodistrict nebude prodáno, avšak v uzavřeném rezidenčním komplexu obchodní třídy bude poptávka.

Navzdory jasně vysoké poptávce po zboží pro batolata začínající podnikatelé stále znepokojují otázku: "Je výhodné otevřít obchod s dětskými oděvy?". Pokud uděláte všechno v pořádku, vezměte v úvahu zkušenosti těch, kteří úspěšně realizovali tuto myšlenku, zvážte několik příkladů obchodních plánů pro dětské oděvní prodejny a přišli s vlastními "žetony", pak šance na úspěch jsou poměrně velké. Kromě toho je marže za zboží obvykle 120-130%, což je docela dobré.

Formát instituce

Důležitým bodem v obchodním plánu dětského oděvního obchodu je od začátku harmonogram práce a náboru. Doporučený pracovní čas je 10 hodin denně, bez vypnutí a přestávek. Vzhledem k tomu, že drobní zákazníci jsou velmi netrpěliví, dospělí, kteří je doprovázejí, nebudou moci čekat, až skončí oběd a ztratit zákazníky. Pokud jde o prodejce - chcete-li otevřít obchod s dětskými oděvy, je lepší vybrat nejen zkušené odborníky v oblasti obchodu, ale také věrné dětem, pacientům a zdvořilým zaměstnancům. Drobní kupci jsou velmi citliví na neomylnost a mohou snadno přesvědčit rodiče, aby opustili místo s nepříjemným prodávajícím a bez nákupu.

Výhody a nevýhody podnikání

Jako každý jiný druh činnosti má obchod s dětskými věcmi své nevýhody. Patří sem:

 • Obrovský počet konkurentů z důvodu jednoduchosti vstupu do firmy;
 • Nevyhnutelné soupeření se síťovými obchodními místy pro děti;
 • Poměrně vysoké náklady na pronájem dobře umístěných prostor;
 • Sezónnost prodeje (letní recese je obtížné kompenzovat i zavedením příslušenství pro letní zábavu do sortimentu).

Mám otevřít online prodej dětských oděvů od začátku? - kontroverzní problém. Na jedné straně jsou naši občané již zvyklí nakupovat online. Mnozí budou však pochybovat o kvalitě zboží nebo o tom, že oblečení vypadá dobře na jejich děti. S největší pravděpodobností bude dostatečně velký počet výnosů a neopatrných odpovědí od rodičů, jejichž děti z nějakého důvodu nedostaly. Proto je otevření online obchodu s dětským oblečením od začátku poměrně riskantní. Ale můžete o tom přemýšlet po úspěšném vstupu na trh v obvyklém formátu.

Registrace činností

 • Osvědčení o registraci IP;
 • Doklad o dani z registrace;
 • Osvědčení o zapsání skladu do jediného obchodního rejstříku (doba platnosti - 3 roky);
 • Závěry z hasičské služby a Rospotrebnadzor.

Kritéria pro výběr umístění obchodu

Ziskovost a úspěch závodu přímo závisí na místě, kde se nachází. Tento bod je třeba pečlivě promyslet před otevřením dětského oděvního obchodu.

Existuje několik principů umístění:

 • V blízkosti nových obytných komplexů (pravděpodobně žije obrovský počet mladých rodin s dětmi);
 • Vedle škol jsou i mateřské školy, místnosti, kde se konají třídy různých úseků a kruhů;
 • Nedaleko parků a rekreačních oblastí.

Vedle základních přístupů se při výběru místa řídí také principem "v blízkosti míst navštěvovaných ženami" - obchody s kosmetikou, obuv a doplňky, kadeřnictví.

Samozřejmě je žádoucí, aby v okolí nebyli žádní konkurenti. Ale pokud to není možné, musíte svůj obchod přidělit pomocí určitého "čipu". Může to být nějaká zábava pro děti nebo přítomnost originálního produktu, který konkurenti nemohou nabídnout zákazníkům. Chcete-li pochopit, kde otevřít obchod s dětskými oděvy, aby přinášel dobrý zisk, musíte analyzovat, kde jsou toky potenciálních kupců.

Vybavení pokojů a interiérové ​​dekorace

Důležitým bodem designu je osvětlení. Jasné barevné lampy příznivě zdůrazňují výhody produktu.

V hotovém obchodním plánu pro obchod s dětskými oděvy nezapomeňte zahrnout položky pro návrh místnosti a návrh interiéru.

V obchodě by mělo být několik místností, které jsou dostatečně velké, aby vyhovovaly dítěti a rodiči. Zrcadla a závěsy v nich by měly být umístěny tak, aby děti mohly pohodlně používat.

Veškeré věci pro děti by měly být umístěny v prodejní oblasti takovým způsobem, aby je mohli oslovit drobní zákazníci. Na stěnách můžete umístit panely s věšáky a ve volném prostoru "ostrovní vybavení", mezi nimiž je vhodné pohybovat se při hledání správné věci.

Finanční investice

 • Registrace IP, získání certifikátů a povolení (10 000 - 15 000 rub);
 • Nájemné (50 000 - 80 000 rub);
 • Náklady na opravy, návrhy interiérů a obchodní zařízení (250 000 rublů);
 • Kancelářské zařízení a spotřební materiál (40 000 rublů);
 • Nákup zboží (500 000 rub);
 • Reklama (30 000 rublů);
 • Plat (60 000 rublů);
 • Komunální platby (30 000 rublů).

Tedy kolem 1 000 000 rublů. - to je, kolik potřebujete otevřít obchod s dětskými oděvy.

Ziskovost obchodu

Pokud vezmete v úvahu všechny tipy na podnikání pro prodej dětských věcí, můžete získat asi 200 000 rublů. za měsíc. Tato úroveň zisku je možná kvůli masové poptávce po zboží, úspěšné umístění prodejny, původní koncepce, vysoká kvalita předaných věcí a dobrá reklamní kampaň. Odpověď na otázku: "stojí za to otevřít obchod s dětskými oděvy?" Je zřejmé - stojí to za to. Jedná se o výnosné podnikání se schopností dosáhnout vysoké marže pro zboží, rozšířit, souběžně s otevřením internetových obchodů.

Doba splácení obchodu

Závěry a tipy

Obchod s dětskými věcmi vyžaduje ponoření do procesu podnikání, aby bylo možné jasně porozumět potřebám zákazníků. Bez předběžného sběru a analýzy informací není možné úspěšně začít v takové nasycené výklenku. Na základě doporučení zkušených podnikatelů a zavedení vlastního nestandardního přístupu k návrhu interiérů a tvorbě sortimentu v obchodě je možné vytvořit konkurenceschopnou prodejnu, která přinese požadovaný příjem. Měli bychom začít s malým obchodem zaměřeným na děti, kde je všechno přemýšleno o posledním detailu, jsou zde všechny druhy stylů, barev a velikostí. Poté bude zásuvka rychle najít pravidelné zákazníky a začnou přinášet stabilní příjem. Samozřejmě, že podnikání na tuto úroveň vyžaduje velké úsilí, nebo můžete jen otevřít obchod s dětskými oděvy pro povolení. Bude to stát mnohem víc, ale mnoho otázek bude vyřešeno a vy budete muset pouze zlepšit vaše podnikání. Mít fungující obchod prodávající dětské věci, můžete přemýšlet o tom, jak otevřít dětský hračkový obchod od začátku. Nebude to tak obtížné, protože už se dobře seznámíte se zvláštnostmi obchodu se zbožím pro děti.

Podnikatelský plán pro prodej dětského oblečení

Rozhodli jste se vytvořit vlastní podnik - otevřít obchod s oblečením pro děti? Pochybuji, bude to výhodné? Nevím, kde začít? A musíte začít s obchodním plánem. Jedná se o doslova krok za krokem v organizaci vašeho podnikání a ve skutečnosti na základě analýzy všech nuancí zodpoví otázku, zda bude nový podnik profitovat.

Podnikatelský plán pomůže odhadnout náklady na organizaci případu, identifikovat různá rizika pro podnikání, prozkoumat kapacitu a vyhlídky na rozvoj trhu. Bude to objasnit situaci s poptávkou na trhu pro vaši službu, identifikovat hlavní cílové publikum, zjistit potřebu zdrojů, jejich náklady, ceny a další body, které vedou k odpovědi na hlavní otázku: a budete si jisti, zda to stojí nebo ne.

Význam dětského oděvního obchodu jako podnikání

Dětský obchod dětských oděvů je kdykoli cenným a výnosným druhem podnikání. Děti se rodí a rostou bez ohledu na to, co - a každoročně potřebují boty, trička, šaty, kalhoty, punčocháče a další šatní skříně. Často rodiče popírají něco, ale vždy si kupují své oblíbené děti.

Analýza trhu a konkurence

Plánování a studium situace na trhu s dětským zbožím je první etapou otevření firmy. Obvykle se na trhu dětských oděvů skládá vlastní oděv (více než 30%), hračky (asi 20%), obuv (více než 10%) a ostatní dětské zboží (40%). Analytici vypočítali průměrnou částku za nákup dětského oblečení (za rok), a to bylo více než 10 000 rublů. Máte spoustu rodin ve vaší oblasti? Splňují své potřeby stávající obchody? Když srovnáváte tyto údaje, můžete vidět ziskovost otevření obchodu s dětskými oděvy. Je stále užitečné přemýšlet o rozvojovém centru pro děti.

Podmínky a náklady na franšízu prodejen oblečení Zara - podrobnosti zde.

Při analýze trhu neztrácejte z dohledu následující nuance:

 • Kolik takových obchodů se nachází v různých částech vašeho města. Možná najdete oblast, kde potřebujete obchod s dětskými oděvy - a vezměte tuto výbavu. Pokud je mnoho obchodů soustředěno na jednom místě, najděte tento důvod;
 • Prozkoumejte výhody konkurentů a přemýšlejte o tom, jak a co je předcházet (širší sortiment, nižší ceny, propagace, dárky atd.);
 • Pečlivě si promyslete marketingový plán, nezapomínejte na reklamu, propagační akce, sezónní prodej, vývoj systému slev, otevření internetového obchodu atd.

Prostory, vybavení a personál

Místo pro obchod s dětskými oděvy je vybráno především na základě vašich finančních možností. Můžete si pronajmout oddělení v "dětském světě", usadit se ve vhodném pavilonu nebo si zakoupit samostatný obchod nebo obchod. V každém případě je optimální velikost místnosti od 20 m2.

Hlavní věc v místnosti je správné místo. Obvykle se jedná o přeplněná místa. Navzdory skutečnosti, že obchod se zaměřuje na děti, hlavními zákazníky jsou ženy. Většina z nich pracuje, takže nakupují na cestě domů nebo během obědových přestávek.

Dobré umístění - velké obytné oblasti s mnoha mladými rodinami, a to je nejlepší si pronajmout místo v blízkosti obchodu s potravinami nebo malé nákupní centrum. Můžete otevřít obchod vedle velkých škol, mateřských škol, kulturních center.

Ale tam jsou místa, kde byste neměli otevřít. Zahrnují různé dětské zábavní komplexy, místa v blízkosti dětských divadel, cirkus, zoo. Tam je cílové publikum, ale na těchto místech má jiné účely.

Návrh místnosti musí být originální a světlý. Pokud máte přísně omezené příležitosti, stačí minimálně tapetovat tapetu s dětskými kresbami, zavěsit obrázky v dětském stylu. Namísto obrázků můžete vytisknout fotografie dětí ve velkém formátu, na nichž mají děti krásné oblečení.

Náklady na pronájem a zdobení malé místnosti pro obchod bude přibližně 30 000 - 50 000 rublů.

Zařízení

Normální fungování dětského oblečení obchodě je těžké si představit, aniž by stojany, poličky, skříňky, poličky, stoly a židle pro prodejce, kamenné padnoucí obuvi, zrcadlo, pokladny. Důležitým bodem je, že nábytek a vybavení musí být jasně začleněny do celkové konstrukce místnosti.

Chcete-li vybavit obchod, budete muset strávit asi 40,000-60,000 rublů najednou. Tato částka zahrnuje také originální, atraktivní značku. Při nedostatku finančních prostředků bude výstupem pronajmout komerční zařízení od specializovaných organizací třetích stran.

Pracovníci pro dětský oděv

Určení počtu prodejců pro obchod, je třeba se zaměřit na jeho velikost. U malého obchodu obvykle chybí dva prodejci. Vyžadují dobré chování, zdvořilost, taktnost a schopnost dobře pochopit rozměry dětí. Často se stává, že kupující nemá název velikosti, ale říká: "Ukažte kostým pro dívku o šesti letech."

Plat pro prodejce je určen na základě průměrných cen pro váš region. Předběžně bude v malém městě 7000 - 8000 rublů. Nezapomeňte na účetní s platností 8000 - 10 000 rublů. K atraktivnějšímu místu patří také úložiště, v němž je čištění prováděno samostatným čističem, nikoliv prodejními poradci.

Registrace a daně

Při registraci dětského oděvního obchodu je nejpohodlnější formou organizace z pohledu zdanění a účetnictví výkon činnosti jako individuální podnikatel. Je to pohodlné:

 • Vaši potenciální zákazníci jsou fyzickými lidmi a při otevírání společnosti nemá smysl.
 • U maloobchodu, který se provádí na obchodní ploše menší než 150 m2, je povoleno používat daňový systém, jako je UTII. To usnadňuje práci účetnictví, snižuje náklady na zdanění, zjednodušuje přípravu daňových zpráv.
 • Registrace jako individuální podnikatel je mnohem levnější než registrace společnosti s ručením omezeným. A dokumenty je třeba předložit daňovému orgánu méně - notářsky ověřené žádosti ve formuláři a kopii pasu.
 • Obchod s většinou druhů dětského zboží, včetně oblečení, nevyžaduje licenci. Veškeré zboží však musí mít certifikáty, pečlivě je to při nákupu.

Ceny a zisk z dětského oblečení

Odhadované náklady:

 • Pronájem prostor: 40 000
 • Platba účtů za služby: 10 000
 • Obchodní zařízení: 100 000
 • Nákup zboží: 300 000
 • Marketingové aktivity (reklama): 30 000
 • Odměna za práci: 25 000
 • Daně: 15 000
 • Ostatní nepředvídané výdaje: 30 000
 • Celkem: 550 000

Průměrný měsíční příjem v malém obchodě s oděvy pro děti je 250-300 tisíc rublů. Z nich je čistý zisk asi 60-100 tisíc rublů. Tak, aby se vyplatit, to bude trvat 6-9 měsíců. To je poměrně dobrý výsledek.

Shrňme výsledky

Nakupovat dětské oblečení jako obchod je vždy relevantní. Chcete-li ji otevřít, potřebujete:

 1. Analyzujte trh a konkurenty
 2. Zamyslete se nad marketingovým plánem
 3. Najděte pokoj
 4. Koupit zařízení
 5. Najme zaměstnance
 6. Vydávat firmu jako individuální podnikatel
 7. Pracujte a získávejte zisk

Nabízíme také video s podrobnými pokyny, jak otevřít obchod s dětskými oděvy:

Obchodní myšlenka pro otevírání dětského oděvního obchodu

Dnes je stále obtížnější nalézt stabilní práci, takže se stále více lidí pokouší o založení nového podniku, který by udržoval normální životní úroveň. V současné době existuje mnoho příležitostí pro úspěšné podnikání, které mohou být za „zlatý důl“, a jeden z nich - obchod s oblečením pro děti a děti.

Každý den se rodí tisíce dětí, takže trh má velkou poptávku po dětských oděvech, mnohem víc než u dospělých oděvů. Takže pokud hledáte ziskové podnikání, přemýšlejte o otevření dětského obchodu. Nepochybný Výhodou tohoto zajímavého podnikatelského záměru je, že můžete prodávat své zboží v pronajatém domě supermarketu, přes internet nebo otevřít svou malou prodejnu dětského oblečení.

Dětské oblečení je velmi populární výrobek

Kroky, které je třeba podniknout k otevření obchodu s dětskými oděvy

Mnoho lidí se domnívá, že vytváření vlastního podnikání je velmi jednoduché. Ve skutečnosti tomu tak není. Musíme pečlivě naplánovat všechny fáze organizování našeho podnikání, vypracovat a vypočítat podnikatelský plán. Prolomením procesu v několika jednoduchých krocích bude pro vás snadněji řešit organizační problémy.

Kvalitní oblečení pro ty nejmenší

Vytvořte obchodní plán pro obchod s dětskými oděvy

V této fázi počítáme na papíře vše, co je nezbytné k dosažení našeho cíle. To je velmi důležitý okamžik pro vznik jakékoliv obchodní činnosti. Definujete jasné cíle, přemýšlejte o struktuře podniku a jak to bude fungovat. Pak byste měli pečlivě vyčíslit podnikatelský plán, s ohledem na kapitál, který máte, měsíční výdaje, náklady na potřebné vybavení.

Zkuste určit, které výklenky vaše podnikání bude trvat. Možná budete prodávat organické dětské oblečení, návrhářské oblečení a podobně. To je velmi důležité, protože budete schopni určit cílové publikum a vypracovat koncept reklamy a propagace vašeho projektu.

Čítače s dětským oblečením

Vyberte si vhodné místo pro váš obchod

Jedná se o jeden z hlavních kroků, protože naše podnikání se bude rozvíjet v závislosti na poloze a silničním provozu ve vybraném regionu. Najděte dobré místo, kde je mnoho lidí, a ještě lépe, které se nacházejí vedle objektů, které navštěvuje většina rodičů:

 • zábavních center
 • mateřské školy
 • dětské hřiště
 • supermarkety

A samozřejmě, váš obchod by měl být na významném místě a mít atraktivní, chytlavý vzhled.

Oddělení dětského oblečení v nákupním centru

Financování

Stejně jako v každém podnikání musíte zajistit financování svého projektu. Musíte myslet jako podnikatel, takže je nejlepší pracovat s penězi banky, ne s vlastními úsporami. Měla by být sledována bankami za podmínek, za nichž poskytují úvěry. Chcete-li zaregistrovat půjčku, musíte shromáždit všechny potřebné dokumenty.

Vypracujte databázi osvědčených dodavatelů

Pokud jste noví v podnikání, měli byste se co nejvíce naučit o obchodě s dětskými oděvy. A první věc, kterou musíte udělat, je najít velkoobchodní dodavatele. Pokud nemáte velkoobchodníka ve vašem městě, to je nejlepší podívat se na jedné z spolehlivé online nakupování nebo nákup zboží přes eBay, kde můžete získat ten správný produkt pro jakékoli zemi za velmi nízkou cenu. Stačí, abyste si vytvořili seznam všeho, co potřebujete, a umístěte objednávku.

Vytvoření svého obchodu

Podnikání je rozhodující pro jeho vnímání spotřebitelem, tím víc platí pro obchod s dětskými oděvy. Návrh by měl být přátelský a atraktivní pro mladé klienty. Místnost by měla být dobře osvětlená a pro interiér a malbu by měly stěny používat harmonické, příjemné barvy.

Podpora podnikání

Jedním z posledních kroků je podpora vašeho podnikání prostřednictvím sociálních sítí, ať už Facebook Facebook, Instagram, Odnoklassniki nebo Twitter. Takže můžete přinést informace o obchodě více lidem ve vašem městě nebo v okolí, což zvyšuje pravděpodobnost úspěchu.

Oděv pro drobky

Je také dobrý nápad vytvořit webovou stránku obchodu, kde budete pravidelně informovat o slevách, prodejích a příjezdu nových produktů. Prostřednictvím stránky můžete pořídit nákup zboží s kurýrní službou domů.

Vlastní podnikání: jak otevřít obchod s dětskými oděvy

Obchod s dětskými oděvy je nejlepším nápadem pro podnikání, zvláště pokud ještě nemáte nebo nemáte příliš málo zkušeností s podnikáním. Mezi hlavní výhody tohoto podnikání patří vysoká ziskovost a prakticky "win-win" produkt. Dětské oblečení, které může být docela srovnatelné v ceně s oděvy pro dospělé, je neustále poptáváno. Dětská šatna je aktualizována někdy rychleji než dospělý a zachraňováním jejich dětí budou milující rodiče poslední. Módní trendy, přestože jsou v tomto segmentu přítomny, ale hrají ne tak důležitou roli, jako v oblečení pro dospělé. To znamená, že oblečení, nepředané v loňské sezóně, jeho význam neztratí.

Nicméně před otevřením dětského oděvního obchodu, jako každý jiný podnik, musíte udělat předběžnou práci na plánování, studiu trhu a hledání volného místa. Obecně platí, že situace na ruském dětském oděvním trhu se odhaduje jako příznivá. Teprve v roce 2005 dosáhl 12% celkové kapacity trhu s oděvy a v roce 2014 dosáhl podíl v kategorii 20%. Dětské maloobchodní prodejny se navíc považují za nejstabilnější: i během krize se jeho obrat zvýšil o více než 10%, zatímco segmenty ženského a pánského oblečení ztratily více než třetinu nákladů. Vzhledem k narůstajícímu podílu porodů se podíl kupců dětského oblečení. Nyní tvoří téměř 10% celkové populace naší země.

Podle analytiků, trh roste nejen intenzivní, ale také v kvalitě, což znamená nárůst podílu nákladů na nákup dětského oblečení a náklady průměrného účtu. Existují však určité rysy, které omezují růst tohoto segmentu. Patří mezi ně nižší marže (kterým se průměrné nižší cenu dětského oblečení v porovnání s dospělým při srovnatelných nákladech na výrobu a logistiku), vysokými nároky na použité materiály a výrobní technologie, stejně jako konkurence s maloobchodní zboží více trzích. Silně zamračil život malých podnikatelů, mnoho populárních nákupních míst (JVs), v nichž účastníci nakupují velkoobchodní prodejci zboží přímo od dodavatelů. Současně chodí do "reálných" obchodů pouze proto, aby se pokusili o věci a pak si je objednali prostřednictvím společného podniku.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Na trhu dětského oblečení jsou nejoblíbenější oblečení nízké a střední ceny. Podíl prémiového a luxusního oblečení je obecně 12%. Na trhu s dámskými oděvy je tato cenová kategorie 15%, ale její kupní síla je mnohem vyšší. Až do nedávné doby byl trh s dětským oděvem luxusem a prémií považován za slibný, neboť ve velkých městech byla tendence zvolit značky dětských oděvů, podobně jako u dospělých. Vzhledem k nepříznivé hospodářské situaci by však tento směr neměl být zvolen. Kromě toho výnosy z prodeje drahé oblečení není tak velký, jak se zdá: náklady na propagaci a produkci (jako důsledek - nákup) oděvy jsou vyšší a návratnost investic - je nižší než v ostatních cenových kategoriích.

V rozpočtovém segmentu dětského oblečení však existují určitá rizika. Jsou spojeny především na skutečnost, že náklady na výrobu dětského oblečení, obecně srovnatelné s dospělou osobou, ale rodiče na jedné straně nechtějí platit tolik za oblečení, ze kterého se dítě bude rychle rostou, a na druhé straně - spoléhají na vysokou kvalitu. V důsledku toho je marže v maloobchodě pro dětské oděvy v segmentu cen rozpočtu nízká. Pro jednotlivé obchody je obtížné konkurovat obchodním řetězcům, supermarketům a supermarketům, kde se také prodává dětské oblečení a trhy s oděvy. Odborníci radí, aby se spoléhat na rychlost, takže jakmile úspory z rozsahu kompenzovat nízkou přirážky, ale pro malý obchod s oblečením i v případě úspěchu jeho pozice bylo dosaženo velkou rychlost by bylo prakticky nemožné.

Nicméně to neznamená, že stojí za to zcela opustit myšlenku otevření dětského oděvního obchodu. Hlavním úkolem je řádně posoudit poptávku a prozkoumat rozsah a cenovou politiku konkurentů. Pokud můžete splnit stávající poptávku a nalézt dodavatele produktů s optimální kombinací ceny a kvality a také vybrat dobré místo pro otevření bodu, bude vaše podnikání úspěšné. Při posuzování zvažte počet dětských oděvních prodejen ve vašem městě a počet lidí, kteří v něm bydlí. V průměru rodina utrácí asi 10-15 tisíc rublů ročně na oblečení pro jedno dítě (samozřejmě v regionech a v hlavním městě bude tento údaj velmi odlišný od průměru).

Dětský obchod s oblečením: registrace firmy a vyhledávání prostor

Nejprve se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Open LLC nemá smysl, pokud plánujete pracovat výlučně s jednotlivci. Daňová zátěž pro PI je mnohem nižší a pracovní tok je menší (i když se stále ještě musíš drobet papíry). Registrace jako individuální podnikatel je levnější než LLC a trvá méně času. Pokud vaše plány zahrnují velkoobchodní prodej do ostatních obchodů s dětskými oděvy, pak bude vhodnější forma společnosti s ručením omezeným. Při registraci zadejte následující kódy OKVED:

52.42 Maloobchod s oděvy,

52.42.1 Maloobchodní prodej pánských, dámských a dětských oděvů

52.42.2 Doplňková činnost Maloobchod se spodním prádlem

52.42.5 Maloobchodní prodej sportovního oblečení

52.42.6 Maloobchod s punčochovým zbožím

52.42.7 Maloobchodní prodej pokrývek hlavy

52.42.8 Maloobchod s oděvními doplňky (rukavice, kravaty, šátky, opasky, podvazky apod.).

Dokonce i ve fázi registrace všech potřebných dokladů začněte hledat místo pro obchod s dětskými oděvy. Vyhledání vhodné možnosti nebude snadné. Mělo by se nacházet na rušném místě, kde bude nejméně soutěžících. V ideálním případě je to nákupní centrum ve velké rezidenční čtvrti s vysokou dopravou. Půjčování nebude nákladné, ale zkušení podnikatelé tvrdí, že tato volba je obecně výhodnější než samostatně umístěný obchod. Aby bylo možné zboží umístit v obchodě s dětskými oděvy, nevyžadují se velké plochy. Oděvy - nadměrné zboží. Může být kompaktně umístěn na regálech a vystavovat některé z nejkrásnějších modelů figuríny v vitríně. dostanete několik výhod, včetně možnosti umístit své reklamy na fasádě a na území nákupního centra a cílové publikum (matky s dětmi různého věku) při pronájmu prostor v nákupním středisku. Tato možnost však není vhodná, pokud ve stejném nákupním a zábavním středisku najdete jeden nebo dokonce několik online dětských oděvních prodejen stejné cenové kategorie, které vám budou prezentovány. Pokud například ve stejném nákupním centru najdete obchodní řetězec "Dětský svět", můžete si vzít šanci a vsadit na drahé značkové oblečení. Ale je lepší zvážit další možnosti pro otevření bodu.

Cena nájemného v obchodním centru je poměrně velká. A podmínky pronájmu také nejsou vhodné pro všechny začátečníky. Pokud se rozhodnete hledat pokoj v samostatné budově, raději se do centra města (kde pronájem není také levné), ale do velkého prostoru pro spaní. Blízkost trhu nebo obchodního centra je dalším přínosem. Je žádoucí, aby váš obchod nebyl umístěn v hloubce mezi domy, kde ho mohou najít pouze obyvatelé nedalekých domů a nedaleko rušné silnice. Jasná, nápadná vývěska bude dalším způsobem, jak přitáhnout pozornost potenciálních kupujících. Odborníci doporučují novým příchozím při výběru místnosti pro samostatný obchod, aby se zaměřili na tzv. "Body atraktivity" - nejnavštěvovanější místa v oblasti. K těm v našem případě patří mateřské školy, školy, rozvojová centra pro děti, obchody s potravinami atd. V praxi nemusí tato rada vůbec fungovat. Nákup dětského oblečení obvykle není okamžitý. Rodiče obvykle chodí záměrně do dětského obchodu, protože vědí, co chtějí koupit. Sotva někdo na cestě do obchodu pro potraviny, náhodně vás na ně a koupí zimu celkově. Proto byste se s těmito body neměli připojovat.

Zvláštní pozornost by měla být věnována opravě a návrhu skladu. Pokud mluvíme o nevýbušném obchodě s levným dětským oblečením, pak budou designérské požitky zcela zbytečné. Stačí, když je váš obchod čistý a útulný uvnitř. Pronájem malého pokoje bude stát ve výši 30 tisíc rublů měsíčně (přesné náklady závisí na regionu, oblasti a umístění bodu). Pro minimální opravy, bude-li to nutné, bude trvat dalších 50 tisíc rublů.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Nezapomeňte, že váš obchod musí splňovat požadavky Rospotrebnadzor, Gospozhnadzor a Obchodní oddělení, které jsou uvedeny v nařízeních, nařízeních nebo zákonů. Zejména obchodní oddělení se zabývá implementací "Pravidel obchodu pro některé druhy zboží", zejména pokud jde o vybavení obchodu. Rospotrebnadzor vyžaduje zavedení hygienických pravidel odrážejících se v PLC - laboratorním kontrolním programu, který je vytvořen na základě SanPiN a GOST. Tento program musí mít libovolného prodejce. Protipožární inspekce se řídí federálním zákonem z 21. prosince 1994 č. 69-FZ "On Fire Safety", vydávajícím povolení otevřít obchod.

Také budete potřebovat speciální obchodní zařízení a nábytek. Minimální sada vybavení zahrnuje stojany, stojany, podstavce pro boty, zrcadla, závěsy, výlohy, pokladny. Nábytek by měl být navržen pro děti různého věku (v závislosti na rozsahu, který bude prezentován ve vašem obchodě). Pokud je šíření podle věku malé (například prodáváte oblečení pouze pro děti nebo předškolní děti), pak můžete spravovat pět až šest manekýnů. Je-li sortiment dostatečně široký, bude zapotřebí nejméně devět figurín (tři pro každou věkovou skupinu: předškolní děti, mladší školní mládež, dospívající). Ve fitinkové místnosti nezapomeňte umístit zrcadla. Pokud to prostor a rozpočet dovolí, můžete také vybavit dětský koutek tabulem nebo kreslícím stolem. V některých obchodech zavěsí televizi s karikaturou. To dítě rozptýlí, zatímco matka mu vybírá věci.

Sortiment dětského oblečení

Hlavním příjmem pro tyto obchody je prodej svrchní oděvy (přes 80% celkových příjmů). Na druhém místě na ziskovosti je spodní prádlo, pletené výrobky a různé doplňky. To však neznamená, že je nutné omezit sortiment pouze na tyto pozice. Měli by být různorodé a měly by být modely pro každou příležitost - od sportovních možností až po slavnostní slavnostní. Pokud nemáte zkušenosti s dětským oděvem, projděte obchody závodníků a podívejte se, co zahrnuje jejich sortiment.

Je lepší začít s menšími objemy, neboť pro sortiment budou všechny velké věkové skupiny vyžadovat velkou plochu a zkušenosti s pořizováním takového zboží. Objem hlasitosti lze omezit výběrem jedné nebo více věkových skupin s perspektivou dalšího rozšíření rozsahu s přihlédnutím k požadavkům zákazníků. Nejjednodušší produkt zahrnuje oblečení pro novorozence a skupinu mateřských škol. Odborníci doporučují upřednostňovat výrobky vyrobené z přírodních materiálů atraktivního designu a stejně důležitě za přijatelné ceny. Ale tato rada není univerzální. Faktem je, že na jednom oblečení pouze v této věkové kategorii nebudete moc vydělávat. Pokud zvolíte tuto možnost, existují dva způsoby.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Můžete si vsadit na drahém dárkového zboží (hlavně oděvních souprav, aby extrakt, oblečení pro focení, luxusní obálek a ložní prádlo pro kojence). Je pravidlem, že tyto oděvy se nestala rodičům sebe a svou rodinu a přátele jako dárek na nově vyrobené máma a táta. V tomto případě nefungují úvahy praktické a levné. Tato volba je vhodná, pokud v obchodě, kde si otevřít svůj obchod, existují i ​​jiné podmínky pro prodej dětského oblečení v rozpočtu ceny. Při výběru luxusní a prémiové kategorie budete pracovat ve svém vlastním výklenku, aniž byste se dostali do konkurence s jinými obchody. Pokud odhadujete podobný boutique bude nerentabilní (například pro malé město není tou nejlepší volbou), můžete otevřít obchod s oblečením pro kojence a děti do tří až čtyř let za přijatelnou cenu. Ale v tomto případě je nutné rozšířit rozsah, přidávat se k tomu, kromě oblečení, různé doplňky (např kojenecké láhve, bradavky, a tak dále.), Hračky, dětské povlečení a plenky, hudební knihy, a tak dále. Pro takový obchod lepší hledat místnosti v samostatně umístěný objekt. V nákupním centru s největší pravděpodobností nenajdete dostatek cílového publika.

Další věková skupina, na kterou můžete vsadit, jsou děti, které navštěvují mateřskou školu. Oblečení pro ně by mělo být pohodlné, praktické a atraktivní v designu. Nejžádanější modely jsou střední cenová kategorie vyrobená z přírodních a odolných materiálů. Zvláštní pozornost je třeba věnovat skupině spodního prádla a pleteninám. Na výrobcích jsou považovány ruské značky, které vyvíjejí design v naší zemi, a samotné modely jsou v Číně šité. Jejich výrobky se vyznačují dostupnými cenami a kvalitou.

Oblečení pro žáky středních a středních škol je poměrně složitá kategorie. Nedoporučuje se ji kontaktovat, pokud nemáte s tímto produktem mnoho zkušeností. Faktem je, že samotné dítě se začíná podílet na výběru takového oblečení. A on je veden zpravidla obavy, „móda“, ale tento způsob se skládá zcela spontánně (např móda se stává to, co některé z mých spolužáků). Přesto v sortimentu pro tuto cílovou skupinu převládají školní uniforma a různé varianty tohoto předmětu (kalhoty, vesty, košile, sarafany, šaty, sukně, blůzy a bundy). Cenová kategorie v tomto případě je prakticky neomezená: poptávka bude použita jako cenově dostupné a drahé zboží. Nicméně zaměření vašeho obchodu bude určovat vaši aktuální polohu a metody propagace, tak rozhoduje o její potřebu pokročit před prohledávaného prostoru k pronájmu.

Pokud vsadíte na všestrannosti rozsahu a budou prodávat oblečení v různém věku, je vhodné provést rozpis sousednosti skupin (například oblečení pro novorozence a školky sortimentu oblečení pro děti starší předškolního a mladšího školního věku).

Pokud jde o dodavatele, výrobky ruských, čínských, polských a tureckých výrobců se osvědčily. Stále častěji podnikatelé dávají přednost domácím značkám především kvůli nižším cenám, které jsou pochopitelné, protože ruští výrobci nevynakládají další prostředky na celní odbavení a dodání. Tradičně se má za to, že kvalita výrobků ruských továren je lepší než kvalita čínských nebo tureckých, protože rozvíjejí své technické podmínky a řídí se sovětskými standardy. Bohužel to nemusí vždy odpovídat skutečnosti, proto před zakoupením produktů nového výrobce si dejte malou dávku "pro testování". Ale vyhýbat se neznámým značkám také nestojí za to. Nedávno se objevilo velké množství malých šicích firem, které šité výrobky v malých výtiscích, ale s originálním designem, vysokou kvalitou a nízkými cenami. Některé z nich mají svou vlastní úzkou specializaci (například některé vyrábějí pouze obálky pro děti od návrhářských tkanin a jiné - elegantní šaty a obleky pro předškolní děti). Nemusí to být velmi výhodné pracovat s několika výrobci najednou, spíše než s jedním dodavatelem. Tímto způsobem získáte další konkurenční výhodu - jedinečný sortiment. Stačí být připraven na neustálé hledání nových modelů, protože konkurenti také nespí.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Domácí výrobci mají dvě další výhody: dostupnost všech potřebných dokumentů (jejich zboží je certifikováno přímo v továrnách, takže nemusíte sami certifikovat nic, jako při práci se zahraničními společnostmi), stejně jako pohodlnější podmínky objednávky. Když pracujete přímo s továrnou, můžete souhlasit s tím, že necháte celou řadu velikostí, ale selektivně, a také získáte příležitost dohodnout se na uvolnění jednotlivých rozměrů. V průběhu práce zjistíte, že některé velikosti jsou více náročné a některé leží na regálech. Se zahraničními společnostmi je nepravděpodobné, že by se dohodli na objednávce zboží v neúplné řadě velikostí.

Vyhledání domácího výrobce dětského oblečení je přístupné prostřednictvím internetu. Poté, co potvrdíte, že jste podnikatel (obvykle vám bude poskytnuta kopie ucelených dokumentů), budete mít přístup k katalogům s velkoobchodními cenami a budete moci uzavřít smlouvu o dodání zboží. Zboží je dodáváno v předplatném a je zpravidla doručeno přepravní společností, pokud je dodavatel v jiném městě.

Práce se zahraničními výrobci vyžaduje zkušenost s organizováním dodávky a celního odbavení zboží ze zahraničí. Všechny péče můžete přesměrovat na zprostředkovatele, avšak v tomto případě se výrazně zvýší výrobní náklady. Mějte na paměti, že budete muset s prodejcem jednat o minimální výši objednávky, dokladech, které může poskytnout spolu s zbožím, o podmínkách dodávek. To vše vyžaduje dostupnost času a znalostí cizího jazyka (alespoň angličtiny). Pokud plánujete pracovat s drahým výrobkem, budete muset jít na prodejce, abyste ověřili kvalitu výrobků. Výměna manželství mezi ruským výrobcem práce nebude, ale zahraniční dodavatelé splnit nepůjde případné náklady na dopravu vadného položek je příliš vysoká (a muset poslat na vlastní náklady). Proto je problém vadných oblečení, které mají rozhodnout o své vlastní (zpravidla zjistí, impozantní slevu, a prodával to za cenu ještě nižší než její náklady).

Průměrná známka pro dětské oblečení je 125%. Obchodní marže pro levné produkty mohou dosáhnout až 200% a za drahou cenu zřídka přesahuje 80-100%.

Dali jsme pár slov o výběru prodejců, kteří pracují ve vašem obchodě. S malou plochou pro jeden obchod, který se nachází v nákupním centru a pracuje na jeho plánu (sedm dní v týdnu od 10 do 22 hodin) bude vyžadovat minimálně dva prodejce. Hlavním požadavkem na zaměstnance je vynikající znalost sortimentu a rozměrového pletiva. Je důležité, aby věděli, jakou velikost (v dětském oblečení obvykle určuje výška), jaký věk odpovídá věku. Kromě prodejců budete potřebovat také účetní. I když je účetnictví pro IP mnohem jednodušší než účetnictví LLC (pokud pracujete na zjednodušeném daňovém systému), ale bez zkušeností a příslušných znalostí nejprve účetnictví a daňové účetnictví budou trvat příliš dlouho. Nezapomeňte, že musíte přispívat na povinné důchodové pojištění v závislosti na mzdách vašich zaměstnanců a platit daň z příjmu jednotlivce.

Náklady a příjmy dětského oděvního obchodu

Otevřít obchod s malým dětským oblečením s úzkou specializací (například podle věku) bude vyžadovat 500 tisíc rublů. Pro obchod s univerzálním sortem potřebujete 2 miliony rublů. K jednorázovým nákladům je nákup vybavení a nábytku (až 100 tisíc rublů). K měsíčnímu pronájmu předpoklad (30-50 tisíc rublů), mzdy na pracovníky (od 30 tisíc rublů), odpočty na důchodové pojištění, daně, ostatní výdaje. Zisk malého obchodu je od 80 tisíc rublů měsíčně. Odplata takového podnikání odhadují odborníci ve věku 12-18 měsíců.

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Optika salon: podnik, který má vždy požadavek

Oděvy pro mládež a děti Orby

Přehled trhu: Vydavatelství

Pokud jde o tištěné výrobky, kniha i periodika, je prognóza jednoznačně negativní. S mírným růstem cen se výrazně sníží spotřeba. Růst lze očekávat.

Nové nápady v podnikání

Pokud přicházíte s originálním obchodním nápadem, je to samozřejmě dobré! Nepoužívejte však spěchat. Je to opravdu dobré? To lze posoudit až po jeho zavedení, samozřejmě.

Vlastní podnikání: výroba vodních barev

Podle předběžných odhadů budou minimální náklady na organizaci výroby akvarelu a kvašových barvy od 300 tisíc rublů. Zpětné horniny závisí na mnoha faktorech (objemy výroby.

Podnikání na tvořivosti: otevření jeho štítku

Je poměrně snadné vytvářet štítek, ale je to mnohem těžší ji prosazovat, můžete si ho vydělat jen v případě kompetentního přístupu k této záležitosti. A co je důležité, úspěch se může vznášet.

Business plán studio pískování

Business plán studio pískování. Zahájení investic - 330 tisíc rublů. Doba návratnosti - 6 měsíců. Čistý zisk - 100-400 tisíc rublů.

Marketingové zpravodajství

Ve většině případů můžete shromažďovat konkrétní informace, můžete použít zcela legální metody, které nejsou v rozporu s platnými právními předpisy. Pro každou studii se zpravidla rozvíjí.

Vaše podnikání: jak otevřít nestátní penzijní fond (NPF)

FNM jako zdroj rychlého zisku nestojí za to, obvykle organizace, která podporuje podniky nebo je prostě zaměřena na získání finančních prostředků na další investice. Je to složité.

Výdělečná činnost: řeznictví

Chcete-li vybavit relativně malý obchod s 2-3 výložníky a jednou velkou lednicí, bude to trvat asi 500 tisíc rublů, otevřít velkou zásuvku, potřebujete několikrát více prostředků.

Jak uspořádat reklamní nabídku

V obchodním tisku se zprávy pravidelně objevují, že velká společnost shrnula výsledky výběrového řízení a přenesla reklamní společnost do agentury. Podívejme se, jaký druh šelmy to "má tendenci.

Přehled trhu s nátěrovými a lakovými materiály

Podle prognóz Ministerstva hospodářského rozvoje bude hlavním trendem vývoje trhu v blízké budoucnosti snížení produkce zastaralých nátěrových a lakových výrobků a modernizace výrobků.

5 obchodních linek na asociativních metaforických mapách

Vybudovat úspěšnou firmu na mapách projektů! Doba návratnosti - 1 měsíc.

18 Smrtelné chyby začínajících podnikatelů

Na našich stránkách jsme již mnohokrát hovořili o specifikách podnikatelského myšlení a poskytli mnoho praktických rad novým příchozím. A přesto chceme tento materiál zmínit především.