Jak správně otevřít vlastní oděvní prodejnu od začátku

Jedním z nejoblíbenějších destinací v malém podnikání je obchod s oděvy. Ale mnoho začínajících podnikatelů si nedokáže představit, jak otevřít a rozvíjet své podnikání v této oblasti. Formát tohoto bodu není tak důležitý, ať už jde o butik, ženský, dětský nebo pracovní oblečení, showroom. Problémy a produkční nuance budou stejné.

Od devadesátých let došlo k významným změnám v podnikání. Dříve byly oblečení přivezeny do Ruska pomocí raketoplánu a prodány na speciálních trzích. Dnes lidé nakupují oblečení ve specializovaných prodejnách nebo nákupních centrech. Jednotliví podnikatelé již nemají výrobky, ale kupují je v továrnách nebo od dodavatelů.

Hlavní činnosti

Výběr formátu bodů je nedílnou součástí zahájení podnikání. K dnešnímu dni existuje více než dost. Mezi nejoblíbenější možnosti obchodu patří:

 • Použitá.
 • Sklad.
 • Multi-značka.
 • Monobrand.
 • Vedení obchodu v rámci franšízy.
 • Boutique.

Použitá

V této instituci se prodává oblečení, které předtím někdo použil. V Evropě a dalších zemích existují společnosti, které nakupují oblečení od veřejnosti za málo peněz. Pak zaměstnanci třídí věci a pošlou je do obchodů s řetězci.

Hlavním kritériem pro odívání oděvu do druhé ruky je stupeň jeho opotřebení. Tím bude určena cena, za kterou bude výrobek prodán.

Značka v těchto obchodech může být u značky ve výši 200-250 procent. Chcete-li otevřít, nepotřebujete velký kapitál. Organizace takové činnosti je poměrně jednoduchá, zatímco poptávka po těchto zařízeních mezi obyvatelstvem je poměrně vysoká.

Sklad

Skladové sklady se specializují na věci, které nebyly vyprodány v předchozích obdobích. Také v nich najdete značkové oblečení, které se ukázalo být přebytkem.

Označení v podobných bodech je obvykle nepřesahuje 90-100 procent, tak tam je možnost koupit kvalitní zboží za nízké ceny.

Multibrand

Zařízení Multibrand se zaměřují na středních a vysokých zákazníků. Představují produkty předních designérů. V tomto obchodě prodávají oblečení od několika značek, což zákazníkům nabízí široký výběr.

Při otevírání si musíte uvědomit, že bude mnoho soutěžících. Při organizaci obchodního procesu musíte najmout kvalifikovaných prodejců a také věnovat zvláštní pozornost merchandisingu.

Monobrand

Zde je zpravidla zastoupena pouze jedna značka. Taková zařízení jsou zaměřena na středně a vysokou třídu kupujících. Kupující obvykle vstupují do úzkého okruhu zákazníků v prodejně. V obchodě jsou kladeny vysoké nároky na zaměstnance, protože dlouhodobé vztahy jsou vyžadovány u kupujících.

Podle franšízy

Takto otevřený obchod se může stát ziskovým projektem i selháním. Na jedné straně má franchisingový obchod výhodu ve formě populární inzerované značky, s pomocí a podporou franchisora. Na druhou stranu se může stát nerentabilní, protože nákupy a měsíční odpočty mohou být nákladné.

Chcete-li otevřít podobnou firmu, musíte mít počáteční peníze. Kromě toho je třeba pečlivě dodržovat pokyny od vyšších lidí. Podstata je dost jednoduchá: máte kapitál, nabízíte se k podnikání pomocí propagované značky. Vaším úkolem je rozdělit zisk mezi franchisor a sebe.

Obvykle je třeba provést nějaký počáteční příspěvek, jehož hodnota se od společnosti velmi různá. Dále musíte platit měsíční platby z celkového prodeje. Některé franšízy mohou také snižovat náklady na inzerci.

Boutique

Butik je malý obchod, který je vzdálen 15-20 metrů čtverečních. Oni převážně prodávají oblečení drahých značek.

Cílovým publikem jsou klienti se středním a vysokým stupněm prosperity. Otevření takové instituce bude poměrně nákladné, proto je nutné hledat individuální přístup téměř ke každému klientovi. V takovém případě byste měli najmout pouze kvalifikovaných prodejců.

Institucionální pokyny

Také obchody lze rozdělit do několika oblastí:

Na základě analýzy trhu můžeme s jistotou říci, že je nejlepší otevřít obchod s oblečením pro ženy, protože ženy věnují zvláštní pozornost jejich šatníku.

Podrobné pokyny pro organizaci takové činnosti naleznete na následujícím videu:

Registrace společností

Pro obchodování s oděvy je nutné zaregistrovat samostatného podnikatele (IP) nebo společnost s ručením omezeným (LLC). Chcete-li otevřít malý obchod v malém nebo středním městě, registrace jako IP je lepší. To podnikateli umožní ušetřit na placení daní a dalších závazků.

Musíte také zakoupit pokladnu a zaregistrovat ji. Nejlepší je udělat to poté, co jste si pronajali prodejní plochu.

Výběr místa bodu

Z místa vašeho obchodu bude záviset na toku zákazníků a tím i na příjmech. Chcete-li vybrat to nejlepší místo, můžete se zeptat kamarádů, kde raději koupí věci. Můžete také uspořádat průzkum o sociálních sítích a zjistit, kde nejvíce nakupovat.

Existuje několik možností pro umístění:

 • Nákupní a zábavní centra.
 • Samostatný obchod.

Pokud je obchod umístěn v nákupním centru, má několik výhod:

 • Nákupní centrum má velký tok zákazníků.
 • Nájemné do obchodního prostoru není tak vysoké.

Nevýhodou je, že nejlepší místa v nákupním centru jsou již obsazena. Pronájmy jiných míst se mohou stát nevýhodným řešením, protože umístění bodu závisí na obdrženém zisku. Nezapomeňte na místo, které je v posledních podlažích, protože může být jen velmi málo kupujících.

Výhoda volně stojícího bodu spočívá v tom, že je vlastněna majitelem a je za to zodpovědný.

Zvažme každý variant zvlášť:

 • Z druhé ruky je nejlepší otevřít jako samostatný obchod s malou plochou.
 • Možnost akcií bude fungovat také jako samostatná místnost.
 • Je žádoucí umístit multi-branded v obchodním centru, nejlépe na 1. nebo 2. patře.
 • Monobrand, stejně jako multi-brand, může být otevřen v obchodním centru na 1 nebo 2 podlažích. Můžete jej také zajistit jako samostatnou instituci.
 • Rozhodnutí o nalezení místa, kde se oblečení prodává v rámci franšízy, rozhodne franchisor, který bude analyzovat trh a potenciální konkurenty.
 • Butik musí být otevřen jako samostatný obchod. Je třeba se o něj postarat.

O tom, co je zapotřebí k otevření kanceláře notáře, se z tohoto materiálu dozvíte.

Potřebné vybavení

Před otevřením instituce byste měli pečovat o nákup potřebného vybavení.

Pro obchod s oděvy musíte koupit:

 • Figuríny, na kterých budou vystaveny tyto výrobky;
 • vitríny a regály;
 • kadeřnické kabiny, závěsy;
 • pokladna;
 • speciální skenery pro kreditní karty.

Hledání dodavatelů

Poté, co jste zvolili směr instituce, zaregistrovali firmu, pronajali jste si pokoj, koupili jste zařízení, musíte najít dodavatele. Dodavatel musí nejprve včas dodat vysoce kvalitní zboží, které může uspokojit vkus návštěvníků.

Hledání dodavatelů není obtížné. Dodavateli mohou být továrny z zemí Evropy, Ameriky, Číny a také Ruska. Hlavním problémem může být hledání původního produktu, který vás přidělí mezi konkurenční obchody.

Pokud chcete pracovat s určitou značkou, musíte kontaktovat dodavatele k dodání. Kontakty na těchto společnostech naleznete na internetu nebo zjistěte od známých, kteří se zabývají stejnou obchodní činností a pracují s touto značkou.

Zaměstnanci

Samozřejmě budete muset najmout profesionála prodejní konzultanti. Od těchto zaměstnanců bude záviset na tom, jak často nakupují kupující zboží ve vašem obchodě. Z toho pak závisí výnos.

Kvalifikovaný odborník by měl mít prezentovatelný vzhled, důvěrně pochopit zboží, být schopen najít individuální přístup ke každému klientovi.

Příjem bodů závisí přibližně na 70% na činnostech prodejců, takže je důležité vybrat dobré profesionály, kteří již mají zkušenosti s prodejem.

Kromě prodejců je třeba najmout účetní, čističe, správci, bezpečnostní stráže.

Nezapomeňte, že zaměstnanci musí být neustále motivováni. Tím se zlepší kvalita jejich práce a produktivita. Je třeba provést atestační aktivity jednou ročně.

Nezapomeňte, že prodejci budou muset být školeni, pokud někdo nemá potřebné pracovní zkušenosti.

Náklady, zdroje financování

Náklady budou vypadat takto:

 • Registrace individuálního podnikatele - 2 000 rublů.
 • Získání autorizačních dokladů - 10 000 rublů.
 • Pronájem - 30 000 rublů.
 • Design a dekorace - 100 000 rublů.
 • Nákup zboží - od 200 000 rublů.
 • Reklama - od 20 000 rublů.
 • Poplatek za zaměstnance - 180 000 rublů.
 • Zařízení - od 70 000 rublů.

Možné zdroje financování:

 • Úvěr na rozvoj malých podniků.
 • Soukromý investor.
 • Vlastní nebo půjčený kapitál.

Reklama

Můžete reklamní bod pomocí televize, rádia, sociálních sítí. V první den prodeje můžete dát pravidelným zákazníkům speciální karty, které poskytnou slevu na zboží.

V první den můžete také uspořádat soutěž s mnoha cenami. Nezapomeňte na dárky pro návštěvníky na dovolené.

Možný zisk

V průměru může obchod s oděvy splatit za 1-2 roky. Pokud byla obchodní organizace řádně vybudována, produkty odpovídají kvalitě, rozvíjí se přijatelná cenová politika, pak lze očekávaný příjem dosáhnout do šesti měsíců.

Nezapomeňte, že otevření takového zařízení, musíte neustále aktualizovat sortiment výrobků, abyste udrželi stálou poptávku po vašem zboží.

Jak otevřít obchod menswear nebo butiku

Pánské oděvy se v zásadě kupují méně často než ženy nebo děti. Ale v posledních letech, a tato vlastnost mužů začala měnit - také začali hledat aktualizovat svůj šatník. Proto pro mnoho podnikatelů se otázka stala naléhavou: jak otevřít obchod s pánskými oděvy?

Finanční plán

Podnikatelský plán obchodu s pánskými oděvy musí zahrnovat veškeré výpočty výdajů a přibližné příjmy.

Kolik stojí za to otevřít takový obchod

Velikost počátečního kapitálu bude záviset na mnoha faktorech: formát obchodu, velikost prodejní plochy, sortiment, převládající kategorie zboží.

Je možné otevřít obchod s pánskými oděvy od začátku? Pokud je dobré vyzkoušet, pak ano. Pokud máte prostor (nebo pokud existuje možnost jednat s majitelem z pronajatých prostor odložit první platbu), a jestli můžu najít ty dodavatele, kteří souhlasí dodat zboží k prodeji a také odložené platby, pak můžete otevřít obchodní bod od nuly.

Ale nejčastěji jsou přinejmenším nejméně potřebné peníze. V průměru dnes otevřít malý obchod s pánskými oděvy vyžaduje asi 30-40 tisíc dolarů.

Největší položky výdajů:

 • pronájem pokoje a jeho opravy;
 • registraci společnosti a provedení všech potřebných dokumentů;
 • nákup vybavení a prvního množství zboží;
 • realizace reklamní kampaně.

Musíte být připraveni na to, že poprvé, kdy budete podporovat a rozvíjet firmu, bude spousta peněz a s největší pravděpodobností bude počáteční výdaje více než si dokážete představit. Proto zkušení podnikatelé a vědci trhu doporučují, aby se v běžném startovním kapitálu v případě nepředvídaných výdajů vždy vynaložila určitá rezerva.

Příjem

V současné době je v průměru v zemi čistý zisk z malého obchodního oděvu pro muže 1,5-3 tisíc dolarů měsíčně. Zároveň, marže pro zboží může dosáhnout 70%, měsíční výnos - asi 25 tisíc dolarů.

Pracovníci obchodu se spodním prádlem

Zaměstnanci pánského oblečení a pánské spodní prádlo podléhají stejným požadavkům jako ostatní prodejny oblečení. Práce v takovém obchodě musí splňovat alespoň tři základní požadavky:

 • být gramotní a profesionální obchodní pracovníci;
 • dobře rozumět komoditní skupině, která se prodává;
 • být zdvořilý, kultivovaný, přátelský, zodpovědný.

Charakteristika maloobchodního maloobchodního prodeje

Vyberte si místo

Nejčastěji v obchodě tohoto typu zvolte buď místo na trhu, pronajmout pokoj v nákupním centru nebo otevřete samostatný butik.

Obchodní místo na trhu

Accent se nejlépe provádí na levných výrobcích. I když sortiment nebude vypadat současně módní, je třeba si uvědomit, že hlavním kontingentem kupujících na trzích jsou lidé s nejvyššími příjmy, kteří hledají zboží, které je levnější. Pokud se soustředíte na muže ve vyšším a středním věku, kupující budou vždy.

Pronájem oddělení (oddělení) v nákupním centru

Zde mezi kupujícími bude větší podíl mladých mužů, kteří potřebují kvalitní, módní a drahé oblečení.

Atraktivita a pohodlí butiku

Pokud hodláte otevřít elitní obchod s pánskými oděvy, je lepší vybrat samostatnou budovu (budovu).

Práce na franchisingu: výdělečný butik s minimálními riziky

Často butiky luxusních drahých oděvů jsou otevřeny franchisingem. To výrazně pokrývá práci, pokud jde o nalezení efektivní a slibné obchodní strategie, a také zjednodušuje provádění všech organizačních událostí.

Jak otevřít obchod s pánskými spodními prádly nebo oblečením pro povolení? Za tímto účelem stačí vytvořit přímý kontakt se společností. Pokud obchodní politika poskytuje tuto možnost, informace o této skutečnosti jsou vždy na oficiálních stránkách.

Pokoje a zařízení

Velikost prodejní plochy musí být zvolena s ohledem na sortiment zboží, který jste vybrali pro vaši prodejnu. V nákupních centrech to může být část o rozloze 20 metrů čtverečních. metrů. Vezměte vždy v úvahu potřebu mít k dispozici místnost, která odveze část prodejní plochy.

Zařízení

 • skleněné vitríny s manekýnky;
 • regály se závěsy;
 • regály;
 • pracoviště se zrcadlem;
 • nábytek;
 • pokladna, terminál pro platbu kartou, notebook (s výhodou připojený k internetu);
 • technický inventář pro čištění místnosti;
 • materiál pro balení zboží.

Sortiment a dodavatelé

Při sestavování podnikatelského plánu je třeba pečlivě promyslet a předepsat celou skupinu produktů. Výběr sortimentu je velmi důležitá a pracná záležitost. Musí být vybrána hlavní skupina produktu a musí existovat dodatečné komoditní položky.

Tradiční kategorie produktů pro obchod s pánským oblečením:

 • vnější oblečení;
 • kostýmy;
 • bundy;
 • svetry;
 • kalhoty, džíny;
 • košile;
 • letní šaty (šortky, trička atd.);
 • doplňky - kravaty, řemeny, manžetové knoflíčky.

To jsou jen nejzákladnější směry klasických druhů oděvů.

V posledních letech začaly popularizovat šaty ve stylu "příležitostných". Jeho charakteristickým znakem je univerzálnost cíle - takové oblečení lze nosit jak pro práci, tak pro procházky.

Dodavatelé lze nalézt několika způsoby. Dnes se to stále více děje prostřednictvím internetu. Můžete také hledat potřebný produkt na velkoobchodních základnách přímo ve vašem městě. Pokud část sortimentu vašeho obchodu obsahuje módní nebo jednoduše skutečné produkty, můžete vyhledávat dodavatelské kanály přímo od výrobců.

Podnikatelský plán pro obchod s pánským oblečením

Obchody, které prodávají dětské věci, mládí a ženy, jsou mnohem větší než ti, kteří se specializují na pánské skříně. Tato situace je způsobena skutečností, že sortiment pánského oděvu je nejmenší a zástupci silnějšího pohlaví si tak často nekupují šatníky, což znamená, že zboží lze skladovat. Trh pánského oblečení v Rusku se však rychle rozvíjí. Mnozí si uvědomili, že tato výklenka není dosud plně obsazena. V roce 2010 tento segment začal růst, asi šedesát procent - to jsou produkty ekonomické třídy. Velký vliv na poptávku mužského oblečení přináší správný směr. Před zahájením tohoto zajímavého podnikání musí podnikatel sestavit obchodní plán pro obchod s pánskými oděvy.

Shrnutí projektu

Účelem tohoto projektu je připravit a otevřít obchod se specializací na pánské oblečení. Hlavním směrem, kterým si vybereme klasiku - budeme prodávat kostýmy. Nezanedbatelnou součástí sortimentu budou věci, které jsou každodenní a módní. Jako cílové publikum se zaměřujeme na zastoupení mužů ve věku 30 let a více s průměrnou úrovní příjmu.

Před zahájením otevření tohoto obchodu je třeba provést následující kroky:

 • Analyzujte práci konkurentů, přesněji identifikujte cílové publikum a najděte nástroje, které přitahují kupující. Za zmínku stojí, že na trhu s oděvy je nejmenší konkurence v segmentu výrobků pro muže. V našem městě studujeme poptávku po zboží, počet konkurentů a nabídky sortimentu. Na základě toho budeme vytvářet vlastní strategii. Provádíme tento obchodní plán pro obchod s pánskými oděvy s výpočty pouze v případě, že existuje aktivní poptávka po pánském oblečení v oblasti, kde bude náš obchod umístěn.
 • Přemýšlejte o cenové politice. To bude především záviset na cenách, které budou nabízet dodavatelé. Je důležité vybrat si nejziskovější dodavatele, například z Číny. Uzavřeme smlouvu o přímých dodávkách bez účasti zprostředkovatelských firem, pak můžete počítat s levným produktem, na který můžete podvádět velké množství podvodů.

Velmi důležitým bodem je rozhodnout o formátu obchodu. Může to být univerzální obchodní instituce, kde budou prezentovány věci různých směrů: sport, každodenní, módní a klasické. Další možností je úzce specializovaný obchod, jenž prodává například pouze klasické kostýmy a doplňky.

Dalším formátem je franšíza od známých výrobců oděvů: Reebok, Puma, Adidas a další. Nákup franšízy je velmi nákladné, ale má také pozitivní aspekty. Například, franchisor vám poskytne zboží, trénuje a pomáhá při vývoji, nemusíte utrácet své finance na reklamu. Ale v tomto plánu dáváme příklad otevření obchodu se specializací na klasické věci a prodávání mimořádných a módních oděvů.

Sortiment u nás se předpokládá:

 • Pánské obleky různých stylů a barev.
 • Kravaty, motýli, pásy a další příslušenství.
 • Kalhoty.
 • Bundy.
 • Košile.
 • Ponožky.
 • T-košile.
 • Vesty.

Obchodní registrace

Nejdůležitější je stát se daňovým inspektorem. Zde je vhodná forma činnosti IP. Chcete-li ji otevřít, musíte místní daňovému úřadu předložit následující dokumenty:

 • Příjem placeného státního poplatku.
 • Pas budoucího obchodníka.
 • Aplikace.

Okamžitě uveďte kódy OKVED, které budou zobrazovat daňovou kontrolu, co uděláte. V případě obchodu s oděvy je vhodný kód 47.71. Forma zdanění představuje jednotnou imputovanou daň. Ještě potřebujete dostat číslo v Penzijním fondu, povolení k obchodu od městské správy a Rospotrebnadzor. Prostory by měly být kontrolovány požární službou a vydán kladný rozsudek.

Smlouva o dezinfekci a dezinfekci v obchodě je povinná. Abyste zabránili byrokratickým zpožděním, můžete svěřit provedení dokumentace speciálním firmám, které budou mít peníze za své služby, ale učiní vše co nejrychleji.

Hledání pokojů

Kompetentně zvolené místo pro obchod je asi padesát procent úspěchu. Přístup k tomuto problému velmi vážně. Můžete si pronajmout samostatnou budovu, ale je to drahé. Proto si vybereme obchodní místo uvnitř velkého nákupního centra. V obchodním centru je nájemné poměrně nízké, ale tok lidí je velký. Proto můžete uložit na reklamu a mít vždy zákazníky.

Minimální plocha je 50 metrů čtverečních. m. Měl by si zajistit obchodní síň, místa pro šatny a personál. Je důležité, aby byla místnost rozdělena na zóny. Měsíční cena bude 30 tisíc rublů. Vzhledem k tomu, že hned zaplatíme 2 měsíce předem, získáme 60 tisíc rublů. Tyto peníze zahrneme do startovacích nákladů.

Nákup zařízení

Vzhledem k tomu, že hlavním úkolem každého obchodu bude efektivní předvádění zboží zákazníkům, je třeba podrobněji diskutovat o výběru zařízení. Všechny investice do zařízení se musí rychle vrátit. Oblečení bude umístěno na regálech a pověsit na speciálních závěsích. Vzorky oblečení visí na figuríny, které budou instalovány ve skleněných bednách a v blízkosti vchodu do obchodní instituce.

Dále uvedeme přibližné ceny zásob v tabulce:

Podnikání na oblečení: jak otevřít obchod s pánskými oděvy. Co potřebujete k otevření obchodu s oděvy: potřebné vybavení, výpočet nákladů a dokladů pro začátek

Tento článek je pokusem o informování uznávaných čtenářů, kteří se zajímají, jak otevřít podnikání na oblečení v Moskvě. Konkrétně jde o otevření malého oděvního obchodu (s prodejní plochou přibližně 50 m 2).

Ruský trh s pánským oblečením

Ruský trh s pánským oblečením se v současné době aktivně rozvíjí. Od roku 2010 dochází k meziročnímu růstu o 13%. Faktem je, že podíl "džentlmenského nábytku" na trhu v Rusku činí zhruba 25% z celkového objemu prodaného oblečení, zatímco rozvinuté země to ukazují na 40%.

V současné době zahraniční značky, které si v Moskvě a Petrohradu připravily spolehlivé předmostí, začaly v regionech silným předstihem do vnitřního prostoru Ruska. Proto stále více a více podnikatelů chce otevřít obchod s pánskými oděvy. Je tedy zřejmé, že ruský trh zboží pro muže je v každém případě odsouzen k rozvoji. Jeho objem podle současných odhadů odborníků nyní přesahuje 30 miliard dolarů.

Všimněte si, že je strukturován a má konstantní proporce. Nejvíce - až 60% - je obsazeno produkty ekonomické třídy. Je třeba si uvědomit, že vedoucí postavení v klasických a VIP segmentech nyní patří zahraniční firmě. Trumpové karty v expanzi "zámořských obchodníků" jsou efektivní prodejní, prodejní technologie a kompetentně vybudovaná politika brandingu.

Mezi dovážejícími země patří mistrovství do nebeské říše: podle výsledků roku 2012 nás odtud pochází 42,4% veškerého dovozu. Druhá pozice v Turecku (cca 14%).

Pánské oděvy

Nicméně podle odborníků se struktura ruského trhu s oděvy pro muže deformuje. To je většinou běžné oblečení. A toto místo je 80% obsazeno zahraničními společnostmi s vysokým potenciálem konkurenceschopnosti. Je typické, že podíl dovozu na příležitostném segmentu se neustále snižuje. Ti, kteří chtějí otevřít obchod s pánskými oděvy, by to měli zvážit.

Tato deformace stylu není typická pro rozvinuté země, kde je větší váha specifických stylů. Podívejme se krátce na některé z nich.

V posledních deseti letech máme paradoxní situaci: každodenní styl začíná být nahrazován podnikateli dokonce i kancelářskými pracovníky. Připomeňme si, že obchodní styl je podobný klasickému - stejně elegantnímu a diskrétnímu, ale s módními detaily.

Hodně dalšího rozvoje v Rusku a bezvýhradně ignorované kvůli každodenní klasice, charakterizované pevným materiálem a elegantní jednoduchostí linií. Bohužel romantický styl s typickými vestami, košile s širokým rukávem, exotické klobouky, šátky na krk je spíše úzce prezentován. Zde by bylo vhodné připomenout slova Andrei Myagkova, reinkarnovaného jako Zhenya Lukashin, že duch adventurismu zmizel ze života. Je to opravdu pravda? Bohužel musíme připustit, že tomu tak je.

Nedávno došlo k mírnému nárůstu podílu vojenského stylu - s řezem, který napodobuje vojenské oblečení, s kapsami a náramky. Totéž platí pro sportovní styl.

Vlastnosti prodeje pánského oblečení v Moskvě

Tématem tohoto článku je praxe otevření moskevského butiku pro pánské oblečení. Museli jsme omezit rozsah šetření, protože moderní prodej oblečení v Moskvě - to jsou obrovské nákupní centra a sítě značkových supermarketů a obchodních domů. Předmětem naší studie však byl relativně malý obchod, který by mohl otevřít ruského, který má status IP.

Parafrázovat Bulgakova Wolanda, můžeme říci, že kupující oblečení v Moskvě je "zkažen značkami". Pánský oděvní obchod má tedy své vlastní zvláštnosti. Pro podnikatele se doporučuje soustředit se na specializaci vaší značky. Rozhodněte se o formátu vašeho podnikání: jak to vidíte - monobrand (realizace produktů pouze jedné značky) nebo multi-brand (nabízející obleky několika značek).

Za prvé, musíte se "aklimatizovat" na podnikání v Moskvě. V tomto ohledu se důrazně doporučuje začít s první variantou, pro kterou byste měli zakoupit povolení. Nebojte se, to neznamená, že vám vzniknou další výdaje. Mnoho významných značek je zdarma, náročné pouze od vás - spolupráce. Samozřejmě musíte mít vhodnou místnost a finanční prostředky na pevné opravy (v případě potřeby) a na nákup zboží.

Dále budete vyzváni k rozhovoru, v důsledku čeho by měla být vaše volba podlahového prostoru schválena. Poté je podepsána franšízová smlouva. Samozřejmě, než půjdete na setkání se zástupci značky, o kterou máte zájem, musíte vytvořit obchodní plán pro obchod s pánskými oděvy. Váš rozum a zaměření na úspěch je zárukou budoucí úspěšné spolupráce. Dobře zvolená značka do velké míry určí úspěch obchodu.

Poslechněte si tyto tipy. Dokonce i když jste měli úspěšné zkušenosti s obchodováním s dalším velkým městem Ruska, není fakt, že podnikání v hlavním městě půjde svinutým. Netrpěliví podnikatelé, kteří touží bojovat, je vhodné připomenout radu skvělého Arkady Raikina: "Neapěchejte!"

Ačkoli máte argumenty na obranu osvědčeného podnikatelského konceptu, je v Moskvě lepší jít po zbité cestě. Přiměřené řešení bude (bez pomoci známých) najít prázdnou pasáž. Získejte to a vaše podnikání bude mít příležitost se rozvíjet. Na úrovni podnikatelského plánu je velmi důležité pochopit skutečný kladný rozdíl mezi očekávaným výnosem a hlavním nákladovým položkou - nájemné.

Odpověď na otázku, kolik peněz by mělo být investováno do otevření malého obchodního oděvu pro muže (od začátku a v Moskvě), podnikatelé obvykle nazývají částku 150 až 200 tisíc dolarů.

K pronájmu

A teď se snažíme upozornit na otázku: „Kolik je otevřít obchod s oblečením v Moskvě“ Ale začněme s nájemným, protože pro mnohé je to jediná možnost. Budete muset pronajmout obchodní plochu 50 m 2. Neuzavřete dohodu, pouze povrchně vyhodnotili prostory. Zeptejte se, zda je suchá, jaká je ventilace, jaká je podmínka stěn, zda je vhodné pro napájení, jak bezpečně je místnost uzavřena. Určete, které znaménko je povoleno. Měsíční náklady na takový leasing budou od 8 tisíc rublů. na čtvereční metr, v závislosti na ploše bílého kamene.

Začínající podnikatelé se obvykle zajímají o to, jak propagovat obchod s oděvy. Ukažme to nejlepší. Vzhledem k tomu, že má smysl otevřít takovou firmu v přeplněném, přeplněném místě, doporučuje se zaměřit se na pronajaté části obchodních center. Mějte však na paměti, že administrativa nákupního centra je nepravděpodobné, že poskytne takové místo, pokud jsou prezentované značky málo známé. Současně se dostanete do "klipu", abyste si v budoucnu strhli mnoho nákladů. Koneckonců, místo vás, správa nákupního centra bude muset komunikovat s kontrolními a dohlížejícími orgány. Takže stojí za to potit.

Oprava prostor

Současný typ obchodu je nezbytnou podmínkou další úspěšné obchodní činnosti. Průměrná cena dokončení jednoho čtverečního metru bude od 200 do 400 USD. Jak můžete vidět, otevření obchodu s pánskými oděvy není levnou radostí. A někteří podnikatelé obecně dávají přednost profesionálnímu designu. Cena takového projektu je obchodovatelná, vše závisí na firmě, která se zavazuje vyrobit panenku z vašeho obchodu.

Při plánování nákladů na opravu místnosti je vhodné vzít v úvahu přeformátování osvětlení. Obchodní aktivity budou úspěšnější za předpokladu, že bude poskytnuto odpovídající pokrytí. Fragmentární dotyk na teorii. Obchod s látkami je citlivý na index vykreslování barev. Pro zářivky se rovná 70%.

To znamená, že barevný rozsah tkání je vizuálně deformován o 30%. A pro halogenidové výbojky je to 90%. Interiér pánského oděvního obchodu, stejně jako prezentace výrobku, bude mít jasně prospěch z vyváženého osvětlení.

Jaké jsou náklady? Poměrně malá. Náklady na lampu se zářivkami - od 600 rublů. Cena kovové halogenidové lampy je 2500-3500 rublů. Vedle obecného osvětlení je v interiéru místnosti žádoucí použít přízvuk - pro revitalizaci stěn a vertikálních ploch. Zásadní význam mají zrcadla: budou vizuálně rozšiřovat hranice kabiny, učinit to lehčí a dokonce doplnit styl a dokonce i skrýt určité nedostatky.

Zařízení

Hlavním posláním obchodního vybavení je co nejúčinněji prokazovat své produkty zákazníkům. Proto se investice do ní vyplatí s nárůstem objemu prodeje. Před otevřením pánského oblečení byste měli rozumně umístit do něj odpovídající vybavení: modulární systémy, pulty, regály, regály, ekonomompaneli, sadu vitríny pro oblečení a spodní prádlo. Celý nákup, pokud bude proveden šetrně, vám bude stát 5-7 tisíc dolarů.

Moderní vybavení výrazně ušetří užitečnou plochu obchodní plochy. Budeme volat odhadované ceny jednotlivých modulů (mimochodem, je lepší, aby zařízení dodávalo vybavení domácímu výrobci kvůli lepšímu poměru cena / kvalita):

 • Police na stěně (90x53x230 cm) - 4-5 tisíc rublů.
 • Počítadlo (90x50x130 cm) - 3-4 tisíc rublů.
 • Závěsy a stojany na oděvy - 5-6 tisíc rublů.
 • Modulární systémy - 12-15 tisíc rublů.
 • Figuríny pro muže - 7-8 tisíc rublů.
 • Vestavěná stěna (60x35x200 cm) - od 7 do 10 tisíc rublů. a vyšší.
 • Vybavení pokojů - 3 tis. Rublů / m 2.

Zaměstnanci

Stává se, že vlastník, navzdory vhodným penězům, které investoval, nechodí do podnikání. A doslova popadl hlavu a zoufale hledal chyby. A tento obchodník poškrábání hlavami při hledání odpovědi na otázku: „Co potřebuji, abych mohl otevřít obchod s oblečením,“ Chtěl bych připomenout slova, které se staly okřídlený „Kádry všem rozhodovat“ Jedná se o prodejce a roli, kterou hrají v obchodě.

Zde nejsou žádné drobnosti. Důležité jako externí data a schopnost komunikovat s klientem. Povinná kritéria jsou kompetence ve světě módy, vrozený smysl pro styl, schopnost kompetentně poradit klientům a jemně je tlačit k nákupu. Prodejce by neměl jen vědět, jak prodávat pánské obleky - měl by to být schopen.

Kupující současně vidí v prodejci jeho podobně smýšlející osoby, snaží se mu pomoci udělat nejlepší volbu. A samozřejmě, úsměv prodávajícího je jeho vizitka. Nepracujte v této profesi na lidi s kamennou tváří. O vzhledu pravděpodobně nemůžeme zmínit. Kdo koupí oblek od prodávajícího v roztažené mikiny?

Motivace zaměstnanců

Majitel odbytu by měl nejen zaměstnávat zaměstnance, ale také vytvořit vzájemně prospěšný systém, který by stimuloval růst tržeb. Praxe je příjem, kdy kromě mzdy zahrnují mzdy také procento příjmů. Podnikatelé zpravidla nastavují prodávající značku 20 000 rublů nebo více. No, tady, jak říkají, kdo je v tolik.

Vedle smluvních vztahů je důležitá důležitá obchodní úroveň neformální komunikace mezi podnikatelem a zaměstnanci. Není to tajemství, že ziskovost vašeho podnikání závisí na psychologických a poradenských dovednostech prodejců.

Neomezujte se (samozřejmě, v rozumných mezích), zaměstnejte kvalifikovaný a přiměřený účetní systém v on-line spojení s vámi.

Nákup zboží

Co může být více hrozné než obchod bez produktu? Říká, že je jiná odpověď na otázku: „Co musím otevřít obchod s oblečením“ jako dlouhodobé smlouvy s výrobci na plnění poskytnutá k závěru, během šesti měsíců před samotným dodáním výrobku, plánuje otevření obchodu, se snaží vzít v úvahu tento bod a nebude chybět. V takovém případě skladuje ještě před jeho otevřením zálohu, což je přibližně 10-30% z kupní ceny zboží. Takto vytvořená maloobchodní přirážka bude zcela tvořit váš příjem.

Pokud nechcete uzavřít smlouvu do budoucna nad dodání zboží, budete muset zadat s zprostředkovatelů (Trade Commission), ale v tomto případě, ztratíte určité procento z příjmů, která jde na provizi platby.

Důležité! Samostatně zkontrolujte, zda zboží, které jste dodali, jsou nutně doprovázeny certifikáty kvality.

Marketing a reklama

Jakékoli podnikání (obchod s oblečením není výjimkou) je nemyslitelné bez marketingu a reklamy. Za prvé, získájte chytlavé originální označení. Není špatné prokázat stánky a billboardy.

Dále je vítáno používání diskontních karet. S jejich pomocí podnikatel ekonomicky láká ziskové zákazníky a povzbuzuje je, aby využívali služby svého obchodu. Následně může být číslo mobilního telefonu poskytnuté klientem po obdržení této karty použito ke čtení zpráv SMS (například o přijetí nového produktu v obchodě).

Dále se doporučuje dvakrát týdně po omezenou dobu distribuovat potenciálním zákazníkům letáky o sortimentu, cenách obchodu a jeho umístění.

Závěr

Shrneme vše, co by podnikatel měl dělat, kdo chce otevřít obchod s pánskými oděvy v Moskvě. Takové zodpovědné rozhodnutí vyžaduje nejprve přeorientování majitele na sledování jedné nebo několika značek.

Pak bude fáze výběru cenného předmětu k pronájmu, a možná dokonce muset počkat, když se objeví v nákupním středisku.

A teď, když se vyřeší problém s výnosným leasingem, je naléhavé, aby byla franchisová smlouva zakoupena od známé obchodní společnosti. Počáteční zásilka zboží je objednána.

Podnikatel opravuje, nakupuje a instaluje zařízení. Po dodání značkového zboží začíná samotný obchod, to znamená, že se otevře obchod s oděvy pro muže. Hodně štěstí!

Jak otevřít obchod s pánskými oděvy

Již jsme zvažovali různé možnosti prodeje oblečení, ale dnes budeme hovořit o dalším směru v této oblasti, jmenovitě otevření obchodu prodávajícího pánské oblečení. Dá se říci jedna věc, ve srovnání s odděleními žen, je zde třeba aplikovat zcela odlišné přístupy a metody výběru sortimentu.

Vlastnosti obchodu a výběr míst

Muži jen zřídka kupují oblečení a jiné šatní věci, je to kvůli představě, že jsou džíny, pár bund a košile a to je docela dost. V poslední době se tento trend mírně mění. Během krize se muži stali ještě více ekonomickými nákupy, takže důraz by měl být kladen na levné oblečení, které vypadá dobře. Říkáte, že taková není? Existuje mnoho příkladů, stačí hledat vhodné dodavatele. Nemusíte šetřit na opasky, a obzvláště na boty, pokud je vaše oddělení prodává. Takové příslušenství je obvykle kupováno drahé, jako v případě náramkových hodin.

Kde je nejlepší místo pro otevření obchodu s pánskými oděvy? Existují dva nejvhodnější možnosti:

 1. Jedná se o pronájem místa prodeje na trhu. Současně by se měl klást důraz na levné oblečení. Kupující jdou na trh se slevou, takže je musíte nabídnout. A nechte sortiment nebude módní, ale za nízkou cenu, kupující vás budou mít neustále. Zvlášť pokud se zaměřujete na muže ve středním věku a na starší lidi.
 2. Pronájem prostoru v nákupním centru. Zde bude vaším cílovým publikem mladí muži, takže sortiment musí být dodán modernější a cena může být vyšší.

Nepovažujeme obchodovat drahé pánské oblečení, protože krize není výhodné a relevantní tento butik bude jen ve velkém městě, ale v malém městě, který byl předložen nad dvěma možnostmi je docela v pohodě práce a rozvíjet se.

Pokoje a zařízení

Velikost místnosti, kterou musíte hledat, v závislosti na objemu zboží, které si chcete koupit pro sortiment. Takže v nákupních centrech můžete sledovat možnosti od 20 m². Vezměte prosím na vědomí, že budete muset vybavit místnost pro přípravu, která také odnese část prostoru.

Z vybavení pro pánský oděv bude nutný obchod:

 • skleněné vitríny s manekýnky;
 • Závěsy, do kterých umístíte například košile, bundy nebo svetry.
 • regály pro ukládání kalhot a jiného baleného zboží různých velikostí;
 • šatna se zrcadlem;
 • háčky pod pásem;
 • nábytek na pracovišti prodávajícího;
 • pokladna.

Sortiment a dodavatelé

Při vytváření obchodního plánu pro obchod s pánskými oděvy budete muset kompetentně pracovat v celém sortimentním seznamu a určit, kterým směrem budete klást hlavní důraz. Je zřejmé, že pozice v jízdě můžete jasně identifikovat, jen málo pracovat v této oblasti, ale přesto by se mělo uvažovat.

Zde jsou hlavní kategorie výrobků pro obchody pro pánské oblečení:

 • vnější oblečení;
 • kostýmy;
 • bundy;
 • svetry, kolena;
 • kalhoty, džíny;
 • košile;
 • letní oblečení (trička, šortky, trička);
 • příslušenství (kravaty, řemeny) a podobně.

To jsou jen hlavní směry klasického oblečení.

Nyní je velmi módní prodávat oblečení ve stylu příležitostných, což je skvělé pro práci i pro trávení času s přáteli.

Dodavatelé oblečení lze nalézt přímo na velkoobchodních trzích. Některé komoditní položky lze také zakoupit přímo od výrobců, například košil nebo kalhot.

Reklama

Kromě standardních způsobů, jak přilákat zákazníky, jako je distribuce diskontních letáků nebo držení akcií, můžete využít moderní možnosti prodeje na internetu.

Takže například můžete prodávat pánské oblečení prostřednictvím internetového obchodu, pro tento účel provádíte optimalizaci vyhledávání na vašem webu a na začátku můžete propojit kontextovou reklamu.

Kolik peněz potřebujete začít?

Ve skutečnosti bude vše závislé na tom, jakým způsobem chcete otevřít obchod s oblečením pro muže a cenový segment vašeho sortimentu. Pro přibližné výpočty uvádíme hlavní položky výdajů, ale budete podrobněji zpracovávat ve svém obchodním plánu.

 • Pronájem prostor - $ 200 - 250 USD
 • Daně - 150 dolarů
 • Plat za prodávajícího - 200 USD
 • Počáteční nákup zboží - 7000 dolarů - 9000 dolarů
 • Nákup zařízení - 1200 až 1800 dolarů
 • Reklama - 250 USD (+ inzerce na internetu)
 • Náklady na dopravu - 60 USD.

Na jaký příjem můžete očekávat?

Mělo by se ujasnit, že na levném segmentu zboží je přirážka obvykle vyšší, takže při obchodování na trhu budete moci vydělat peníze prodávající levné zboží. Ale v obchodním centru, když se váš obchod již otáčí, můžete značně zvýšit část sortimentu.

Průměrná známka pro pánské oblečení je 40% - 80%.

Pro příslušenství - 70% - 100%.

Na základě těchto hodnot můžete odhadnout potřebný objem prodeje, abyste mohli měsíčně vyjet v plusu.

Závěry. Obchod na pánském oblečení je dobrým řešením pro začínající podnikatele. Musíte učinit zaujatost levného segmentu a je velmi důležité vybrat správné místo pro obchodování.

A co můžete říci o tomto podnikatelském nápadu? Těšíme se na vaše myšlenky v komentářích.

Vlastní podnikání: otevření obchodu s pánskými oděvy

Koupit oblečení pro všechny vkusy může být dnes bez potíží - v každém velkém městě je značný počet oděvních prodejen zaměřených na jiný kontingent spotřebitelů. V případě, že podnikatel si stanovila za cíl otevřít pánskou módou, musí se pečlivě zkontrolujte otevření vyhlídky, protože v mnoha případech prostě nemají - na trhu necítí žádnou potřebu nových návrhů. Otevření obchodu s oděvy nemá šanci na úspěch, a co je nejdůležitější, být schopen cítit požadavky trhu.

V případě otevření úložišti výhradně pánskou potřeba pochopit psychologii spotřebitele, zatímco muži jsou většinou není velký zájem o nejnovější módní trendy, a často kupují oblečení jen v případě potřeby. V tomto ohledu, v obchodě, který se zaměřuje na ženy nebo nabízejí oblečení obecně, pro všechny, je vždy více návštěvníků a dokonce i mužů v obchodních domech oblečení často nakupují komodity, protože přicházejí tam často s těmi, kteří jim radí koupit ten či onen věc (manželka, přátelé). Vynucení muže, aby šel účelově do specializovaného obchodu s oblečením, je poněkud obtížnější.

Neměli bychom však přehlížet zvláštnost tohoto trhu jako nejvyšší úroveň konkurence. Vždy bylo a vždy bude, mnozí podnikatelé považují takový směr za start, který nevyžaduje velké finanční investice, a proto slibuje velké zisky s minimálním úsilím. Pravda je poněkud odlišná od tohoto stanoveného stanoviska. K vstupu na trh a pobytu na něm je možné jednotky, všechny ostatní jsou nuceny uzavřít podnikání méně než rok po začátku. A to se může stát i v případě, že podnikové plánování bylo provedeno v ideálním případě, byly vzaty v úvahu všechny faktory a rysy místního trhu a bylo provedeno více než jedna studie. V tomto ohledu je takový závazek velmi riskantní a není zapotřebí otevřít obrovský obchod, jen pokud se nejedná o práci na franchisingu. I v tomto případě však neomezený počet konkurentů přiměje je hledat alternativní možnosti rozvoje vlastního podnikání, snaží se nabídnout svým spotřebitelům něco, co není nikde jinde k dispozici. A pokud jde o oblečení, musíte hledat spotřebitele, kteří potřebují několik nestandardních produktů, které nejsou obchodovány v každém podobném obchodě. Ale i tak se rizika navzdory všemu zvyšují...

Nabídky franšíz a dodavatelů

V tomto ohledu musíte okamžitě buď samostatně porozumět marketingu, nebo vytvořit vlastní tým obchodníků, kteří mohou přesně identifikovat potřeby spotřebitelů a seznámit se se všemi změnami na trhu. Existuje mnoho způsobů, jak otevřít obchod s oblečením, ale mnoho z nich nemusí být v daném případě vhodné. V tomto ohledu je vhodné udržovat si vlastní marketingové oddělení, které bude neustále sledovat poptávku a hledat nové způsoby rozvoje podnikání. Úloha je poněkud zjednodušená, pokud budete muset pracovat na franchisu, ano, protože v tomto případě franchisor vyřeší mnoho otázek s určením cílového publika a přilákání zákazníků. Nicméně, i v tomto případě, pro rozvoj, musí alespoň podnikatel sám provádět marketingový výzkum. V případě obchodu s pánským oblečením je situace poněkud jednodušší, protože muži nejsou tak náchylní k módě a zpravidla věnují menší pozornost jejich vzhledu. V případě práce s oděvy pro mládež je však třeba neustále aktualizovat sbírky a sledovat nové trendy ve světě módy.

Chcete-li začít, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. Nejjednodušší je zaregistrovat se jako samostatný podnikatel, protože v tomto případě budete potřebovat značně méně prostředků na registraci a samotný postup bude prováděn mnohem rychleji. Pokud je zapotřebí zaregistrovat právnickou osobu, je lepší zvolit společnost s ručením omezeným, protože v tomto případě bude možné použít zjednodušený daňový systém. Jedná se o převody do státu ve výši 6% výnosů nebo 15% provozního zisku.

Za práci, kterou je třeba určit správné kódy NACE, a tyto činnosti jsou plně hrazeny v souladu s definicí (JECFA 2) 47.71 Maloobchod s oděvy ve specializovaných prodejnách, i když může být nutné doplnit (JECFA 2) 47.72 Maloobchod s obuví a koženými výrobky ve specializovaných sklady (JECFA 2) 47.77 Maloobchod s hodinami, hodinkami a klenoty ve specializovaných prodejnách a (JECFA 2) 47.78 ostatní Maloobchod v ostatních specializovaných prodejnách (pro příslušenství). Při registraci právnické osoby by měly být vypočteny ve výši asi 20 tisíc rublů, zatímco zápis jednotlivého podnikatele bude mnohem levnější.

Jedním z nejdůležitějších momentů při organizaci takové činnosti je hledání potřebných prostor a pracoviště. Vzhledem k tomu, že se obchod bude provádět pouze ve věcech mužů, které jsou obvykle zastoupeny v obchodech, a to dokonce o málo méně než ženy, nebude nutné pronajmout příliš mnoho prostoru. Je však třeba vzít v úvahu, že v obchodě musí být dostatek prostoru pro demonstraci všech oděvů a průchodů, jakož i kancelářských prostor a místností. Velikost místnosti by tedy měla činit 70-100 m2.

V některých případech to může být dost a malou místnost, ve které malý výčet produktů obchoduje, a někdy v rozporu s uspokojení všech sbírek vyžaduje značný prostor. Nicméně v každém případě, jak ušetřit na velikosti místnosti, není nutné, pronajmout malý obchod může být vhodné pouze tehdy, pokud nepotřebujete více prostoru k podnikání. Nevhodný a stísněný obchod může vyděsit významný počet kupujících. Je také velmi důležité zvolit umístění vašeho obchodu, bude záviset na počtu zákazníků vůbec. Optimální varianta - prostor k pronájmu v nákupním komplexu, protože v tomto případě nebudou muset vést kampaň totální, aby přilákali zákazníky, nákupní centrum, a tak žádný nedostatek návštěvníků. Ale v tomto případě budeme muset pracovat s velkým počtem soutěžících, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti, a to je třeba donutit klienta zadat ji ve svém obchodě, a ne někdo jiný. To bude také mít vliv na umístění v obchodě a v srdci, který je považován za nejvýnosnější místo v blízkosti kina, kavárny, a není daleko od vchodu, ale ubytování v horních patrech, nebo v odlehlé části budovy mohou významně ovlivnit tok zákazníků.

Není-li možné pronajmout prostor na území obchodního centra, je třeba nejprve hledat možnost pronájmu prostor v centrálních obvodech města. Ubytování ve spacích místech nemůže být vždycky nazýváno úspěšným, i když to záleží na tom, komu je obchod zaměřen. Pokud jsou k nákupu nabízeny levné oděvy a obytná čtvrť je opravdu velká, pak se můžete spolehnout na úspěch v takovém podniku. Vzhledem k velkému počtu nabídek na takovém trhu se spotřebitel v dnešní době zřídkakdy věnuje oděvu v určitém obchodě, je mnohem jednodušší, aby si ho koupil v obchodě, který je v docházkové vzdálenosti. Náklady na pronájem pokoje se velmi liší v závislosti na poloze ve městě a dokonce i samotném městě.

Na území nákupních komplexů bude cena nájemného nejvyšší, ale tato částka je často odůvodněna počtem návštěvníků. Ve středních oblastech města k pronájmu místnosti bude také stát značné množství, velmi průměrné náklady na sto metrů čtverečních za měsíc je 80 tisíc rublů.

V malých městech bude mnohem menší, ale často je otevření svého obchodu pro pánské oblečení nepostradatelné, protože již existují dostatečné nabídky konkurentů, kteří se specializují na prodej veškerého oblečení: pánské, dámské, dětské. Ale v každém případě menší počet návštěvníků a ne tak vysoké ceny v malých osadách pro oděvy budou splácet s nízkou nájemnou cenou. Ve velkých městech bude požadována nejnižší cena za prostory v ložnicích.