Mnoho nápadů pro malé firmy

Nůž je nezměnitelným společníkem k činnostem kterékoli osoby. U mužů poznává tento předmět od samého dětství - každý si pravděpodobně pamatuje okamžik, kdy se stal šťastným vlastníkem nůžky. Dívky a ženy se seznámí s tímto tématem, obvykle když se učí vařit.

Navrhujeme zvážit myšlenka otevření obchodu s noži různé typy - pero, kuchyň, suvenýr (tzv. "švýcarský"), házení, lov... Zřídka v jakém městě najdete specializovaný obchod s nůžkami. Pokud jste o tom neslyšeli a obchod stále existuje - můžeme mluvit o slabosti konkurenta, který nemůže do svého obchodu poskytovat řádnou reklamu. V některých obchodech jsou zpravidla malé osoby - v oblasti turismu, suvenýrů, rybolovu, hospodářství. Ale výběr není příliš bohatý. V obchodech pro lovce můžete stále vidět více či méně závažný rozsah.

Pokud existují konkurenti a jsou dost vážní, pak stojí za to zvážit, zda je vhodné otevřít podobný obchod vůbec. Nože nejsou komoditou každodenní poptávky, takže přítomnost konkurentů vážně komplikuje podnikání.

Samozřejmě, že rozsah navržených nožů ve vašem obchodě by měl být vhodný. Je nutné vytvořit úzké vazby s dodavateli.

V Rusku, dobré lovecké nože vyrobené v regionu Čeljabinsk (Zlatoust), Dagestánu (Kizlyar), Nižnij Novgorod region (Pavlovo), některé jiné regiony. K dispozici jsou znalci, kteří dávají přednost koupi kusového zboží - přilákat tito zákazníci mohou spolupracovat s výrobci a domácností.

Čínské výrobky jsou samozřejmě nahromaděny na trhu, avšak spotřební zboží v rozmezí by nemělo být příliš mnoho (třebaže by měly být také levné produkty).

Nože jsou většinou vyrobeny z oceli různých typů. Všechny se liší v kvalitě, proto by cena za výrobky z nich měla být odlišná.

Měli byste být, byť ne odborníkem, alespoň dobrým znalcem nožů a slitin. Zejména je třeba dobře porozumět typům oceli. Obecně platí, že ocel je slitina železa s uhlíkem. Pokud je spousta uhlíku, vyrábí se litina. Pokud není dostatek uhlíku, získá se cínu. Čím vyšší je obsah uhlíku, tím je křehčí ocel. Pro dodávání korozivzdorné oceli k nerezové oceli se do oceli přidává chrom (jeho obsah musí být nejméně 13% pro rozpoznání nerezové oceli). Mangan dává slitině granulovanou strukturu a přispívá k tuhosti a trvanlivosti čepele. Molybden je činí ostří odolnější vůči teplu, zabraňuje křehkost a křehkost čepele. Používají se také nikl, křemík, wolfram, vanad.

Existuje ruské a zahraniční označení typů oceli. Uvádíme jen několik z nich.

Ocel 40X13 - z něho jsou vyrobeny nenáročné kuchyňské nože, lze je snadno brousit. Tato ocel se také nazývá "lékařská". Písmeno "X" v ocelovém označení znamená, že slitina obsahuje chróm. Číslo "13" znamená procento chrómu (13%). Cizí analog je 420. ocel.

Ocel 65X13 - jeden z nejběžnějších, dělá celý nůž "spotřební zboží". Americký analog je 425mod.

Ocel 95X18 - nože z této oceli se příliš snadno nedotýkají, ale ostření nože je dobré. Při dlouhodobém kontaktu s vlhkostí může dojít k korozi. Cizí analog je z oceli 440C.

SHX15 - kuličková ložiska, nože z ní mají výborné řezné vlastnosti.

65G je pružinová ocel, která zkoroduje. Obvykle jsou z nich vyrobeny nože. Používá se často řemeslníky. Pokud budete potřebovat něco "vystřihnout", pak výrobky z této oceli jsou nenahraditelné. Samozřejmostí je kvalitní zpracování oceli.

U7, U8,..., W15, W16 - údaj za písmenem "У" znamená obsah uhlíku v desetinách procent. Tyto oceli jsou nástrojem, snadno se korodují. Čím vyšší je obsah uhlíku, tím je křehčí ocel.

Ocel 420th. Mezi znalci je často považován za základ. Levné a populární, většina čínských výrobců dělá z nich nože. Je to však skutečná "nerezová ocel". Řada cenných výrobců vyrábí velmi kvalitní nože z 420 ocelí pomocí speciálních kalení a technologií zpracování. Například švýcarské nože Victorinox jsou vyrobeny z oceli 420.

Ocelová "rodina" 440 (440A, 440V, 440C). Liší se obsahem uhlíku (jedná se o rostoucí obsah uhlíku v oceli) - A (0,75%), B (0,9%) a C (1,2%). Všechno dobře odolává korozi (z toho 440A je nejodolnější vůči korozi). Steel 440C - je nejdražší a zaslouží si, že je standardem dobré nerezové oceli pro nože.

Tvrdost ostří je také velmi důležitá. Závisí také na tom, zda je možné nosit nůž na studenou zbraň, nebo ne.

Tvrdost je obvykle definována v měřítku Rockwell. Dnes se používá 11 stupnic tvrdosti - A; B; C; D; E; F; G; H; K; N; T. Všechny mají vlastní charakteristiky a specificitu měření a výsledek je označen symbolem HR, ke kterému je přidáno písmeno odpovídající měřítku. Nejčastěji používané měřítka A, B, C. Uvedené pro měření tvrdosti nožů používají měřítko C, takže se měří tvrdost čepele v jednotkách HRC. Maximální stupeň tvrdosti nožové oceli je 70 HRC, avšak v praxi nejsou nalezeny přístroje, jejichž hodnota HRC přes Rockwell přesáhla 65 jednotek. To je vysvětleno velmi jednoduše - čím těžší je kov, tím je křehčí a křehkost nože je nežádoucí. Proto je optimálním řešením například pro většinu nožů použití oceli s tvrdostí 56-62 HRC.

Pokud jste z těchto informací unaveni - mějte na paměti, pouze dobrá znalost teorie vám dá slávu profesionálního prodejce a odborníka na nůž, což bude prospěšné, abyste vás odlišili od konkurentů. Nejsme odborníci v oblasti oceli a slitin - existuje mnohem více odborných článků a stránek speciálně pro toto téma, mnoho užitečných informací, které tam najdete.

Můžete prodat související materiály - chňapky, nože, tyče pro ostření nože, odbornou literaturu na nože.

Je třeba se seznámit s sortimentem a cenami konkurentů. Pracovní režim také hraje důležitou roli.

Na vitríně musí být zboží stanoveno podle všech pravidel marketingového umění. Nejméně roli hraje osvětlení skříňky v pravém úhlu. Zpravidla se takový produkt dlouhodobě dívá a zákazníci si mohou navzájem zasahovat. I když zákazníci vašeho obchodu začnou vzájemně zasahovat - to znamená jen to, že vaše podnikání stoupá na vrchol.

Nyní, pokud jde o právní stránku věci.

Nebojte se být zodpovědní za prodej studené oceli (pro kterou je vyžadována licence). Nedovolený obchod s ocelí za studena představuje odpovědnost podle článku 220 trestního řádu Ruské federace. Konvenční lovecké nože nejsou zpravidla studené oceli - prodávající nebo výrobce vydává doklad, který potvrzuje, že výrobek nepatří k chladným zbraním.

Rozpoznat nůž se studenou zbraní je třeba provést příslušné vyšetření. Délka čepele, tloušťka, tvrdost, tvar čepele, rukojeti jsou vzaty v úvahu - používá se spousta parametrů, které jsou výrobcům nožů dobře známy. Pokud máte dokumenty v pořádku, nikdo vám nebude schopen předložit žádné nároky a nikdo ji nebude potřebovat.

Je velmi důležité otevřít obchod v průchodu. Mohlo by to být oddělení v obchodě.

Reklama takového obchodu by měla být zaměřena přímo na cílové publikum. Dobrý návrat dává reklamě na fórach rybářů, lovců a turistů. Možná spolupráce s loveckými společnostmi, rybářskými kluby.

K realizaci tohoto podnikatelského nápadu je zapotřebí počáteční kapitál 500 tisíc rublů.

S dobrým přístupem k obchodní organizaci - od obchod s noži můžete získat velmi slušný příjem.

Další informace o této myšlence na otevření a podnikání naleznete zde.

Možná vás zajímá následující obchodní myšlenky:

Nové obchodní nápady

Nože jsou známy člověku od paleolitu - před 2,5 miliony let. Podle průzkumu časopisu Forbes, který byl vytvořen v roce 2005, je nůž číslo jedna na seznamu nejvýraznějších věcí, které lidé vytvořili v celé své historii. A dokonce i v digitální éře gadgetů a počítačů nůž neztrácí svou relevanci a těší se stabilní poptávce mezi různými vrstvami obyvatelstva. Proto je otevření obchodu s noži slibným druhem obchodní činnosti.

Nejjednodušší nůž je řezací nástroj s pracovním nástrojem - list - pevný materiál s lopatkou na jedné nebo několika stranách. Čepel je vyroben většinou z kovu, ale také splňuje - kompozity, plasty, keramiku a dokonce i silné druhy dřeva. Pro pohodlí uchopení a působení je nůž vybaven výrazným držadlem různých druhů materiálu, včetně originální a jedinečné výzdoby drahých kamenů a slitin.

Kvůli úctyhodnému věku má nůž kolosální vývoj, vyjádřený rozdílem mezi typy listů a hřiků, typů, aplikací, výrobních materiálů a dalších charakteristik.

Prakticky každá země na světě má své vlastní tradiční rysy tvorby a rozlišování typů nožů. Dokonce ostří nože pro každý typ je celý rituál, naplněný mnoha doplňky a zařízeními, které mají také stabilní poptávku a přinášejí prodávajícímu další zisk.

Hlavní cílové publikum tohoto obchodního projektu: většina z nich je muži - lovci, rybáři, jednotlivci a sběratelé, "přeživší", turisté a další aktivní kategorie dospělé populace.

Nůž je zákonem zachován: zákonnost použití a povolení obchodovat s noži

Samozřejmě, pamatujeme si na historii nožů, první věc, která mi přichází na mysli, je, že jde o poměrně vážnou zbraň. Nebo přesněji může být nůž chladná zbraň. Ale ne každá chladná zbraň je nůž. A ne každý nůž je studená zbraň. Tyto jemnosti pochopíme.

V Rusku je obrat nože regulován federálním zákonem "O zbraních". Tím je zakázán například volný prodej inerciálních, gravitačních a automatických nožů s délkou čepele větší než 90 mm, jakož i jakéhokoli druhu vrhačských nožů. Protože jsou studené ocelové konstrukce.

Články 222 a 223 trestního řádu Ruské federace stanoví trestní odpovědnost za prodej a výroba studené oceli. A za porušení pravidel pro přepravu a skladování studených zbraní je správní odpovědnost poskytována ve formě závažné pokuty.

V praxi se přiřazení nože studené zbrani rozhoduje výlučně výsledky odborného posouzení: forenzní zkouška nebo výzkum v certifikačním centru. Ve kterém je nůž studován pro různé sady vlastností - od materiálu výroby až po vnější geometrické parametry a konstrukční prvky.

Každý nůž v Rusku má certifikát shody ve Forenzním centru ministerstva vnitra Ruské federace, podle něhož odkazuje na chladné zbraně nebo nástroje pro domácnost. Toto osvědčení musí být získáno prodávajícím nebo výrobcem nožů. Při nákupu nože má kupující právo požadovat od prodávajícího "informační leták" o jeho nákupu obsahující údaje o certifikátu: popis nože, charakteristiky, výrobní materiály, odborné stanovisko a souřadnice odborné laboratoře, která zkoušku provedla.

Každý kupující je po koupi doporučen nosit tento list spolu s nožem, aby se zabránilo zbytečným otázkám legitimních orgánů.

Podle druhu nožů, s nimiž bude obchod uskutečňovat, je také určen právní návrh obchodního místa. Pokud obchod zamýšlí obchodovat s noži pro domácí účely - tyto činnosti nepodléhají licencování, postačí mít prodávané produkty osvědčení o shodě. V opačném případě je licenční smlouva na obchod se zbraněmi a příslušným zařízením skladu (ochranné mříže, trezory, dodatečné zabezpečení a podobně) nezbytnou podmínkou legality obchodu.

Matrice produktu: správný sortiment prodejny nůžek

Stejně jako v každém úzce specializovaném obchodě, když otevřete obchod s noži, měli byste vsadit na širokou škálu.

Nože mohou být prezentovány domácími i zahraničními výrobci v různých cenových segmentech: od čínských spotřebitelů v poptávce po prémiový segment a vzácných sběratelských předmětů.

Klasifikovány výrobky podle účelu (domácnost, série vaření, řezání, turistiku, autorských práv, zahradní, multi-funkční, taktické) podle konstrukčního typu (skládací, nepříjemná, motýl nože, flowlines), výroba materiálů (keramika, Damašek oceli, vysoce pevné nerez, buben atd.).

Další zdroje příjmů - služby ostření, korekce a obnovení nože, prodej příslušenství (kufry, podnosy, přívěsků, pláště a případy, lubrikanty, utěrky, brousků a sad pro ostření).

Náklady na nákup první dávky zboží budou o jeden milión rublů.

Výběr místnosti pro obchod s noži

Jelikož jsou nože malým produktem, stačí 10 až 30 metrů čtverečních. V závislosti na rozsahu a cílovém publiku je vybráno umístění maloobchodního místa.

Vysoce specializovaný obchod, například pro rybáře a lovce, není náchylný k umístění. Ale obchod s drahými dárkovými noži a doplňky je žádoucí umístit do centra města nebo do velkých nákupních center. Pronájem, podle umístění, se pohybuje od 10 do 50 tisíc rublů měsíčně. Měli byste se postarat o design obchodu. Pravidelný obchod je spokojen s konvenčními stánky, ale prémiový obchod vyžaduje vážnější design, který bude vyžadovat dodatečné financování.

Obchodní zařízení

Chcete-li otevřít specializovaný sklad nůžek určené oblasti, je žádoucí následující zařízení:

 • 7-8 výloh;
 • až 4 police;
 • další osvětlovací zařízení;
 • vývěsní štít;
 • pokladna;
 • počítačové a kancelářské vybavení;
 • terminál pro platbu kartou;
 • mlecí zařízení;
 • další bezpečnostní poplašný systém, video monitorovací systém;

Celkový rozpočet tohoto souboru je od 50 000 do 250 000 rublů.

Zaměstnanci

Bude to trvat konzultant-prodejce, průměrný plat 20-35 tisíc rublů, ale je lepší použít jednotnou formu platby. Pro úvodní úspory může iniciátor podnikatelského nápadu stát sám na pultu.

Marketingová strategie

Propagace obchodu s nůžkami je zapotřebí aktivně na internetu - to je nejúčinnější způsob, jak tento podnikatelský nápad: skupiny v sociálních sítích, vytváření vlastních stránek - katalog produktů - s možností objednání on-line a jejich propagace.

Konkurenční výhodou může být možnost bezplatného doručení, návrh bonusových karet a dostupnost věrnostního programu pro stálé zákazníky.

Dalším účinným způsobem propagace je spolupráce s loveckými kluby města, soukromými rybářskými a turistickými středisky, distribucí vizitek, letáků, tištěných katalogů.

Investice, doba návratnosti, zisk

Průměrná doba návratnosti specializovaného prodejny nůžek ve městě s populací půl milionu je asi 2 roky.

Díky kompetentní podpoře projektu, dobrému povědomí a orientaci v zboží prodávajícího může čistý zisk nůžek dosahovat až 100 tisíc rublů měsíčně.

Další podobné obchodní nápady:

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Obchodní plány a nápady

Připravené obchodní plány si můžete stáhnout zdarma

Jak otevřít obchod kuchyňské nože od nuly.

Jeden z nejstarších vynálezů, bez něhož už si v kuchyni nevíme, je kuchyňský nůž. Může být v různých velikostech a tvarech v závislosti na konkrétním použití. Nyní jsou nože vyrobeny ze všech druhů materiálů, jako jsou kovy, plasty, keramika, s rukojetí z plastu, železa, silikonu nebo pryže.

Existuje několik hlavních skupin kuchyňských nožů:

Kuchyňské základní nože. Patří mezi ně nůž na chléb, nůž na zeleninu a ovoce a univerzální nůž.

Speciální nože. Do této skupiny patří: nůž na sýr, na rajčata, na krájení masa a podobně.

Profesionální kuchyňské nože.

Nejčastěji lidé nerozumí typům nožů a nejsnadnějším způsobem je zjistit informace o kuchyňských nožích na různých zdrojích na internetu nebo konzultováním se zvláštním obchodem prodávajícím kuchyňské nože. Velmi mnoho žen (a často mužů) považuje kuchyňské nože za skvělý dárek, takže otevření skladu kuchyňských nožů může být skvělý nápad pro zahájení podnikání.

Vzhledem k myšlence podnikání s kuchyňskými noži je třeba nejprve studovat všechny nuance v této oblasti, protože protože výrobky jsou úzce zaměřené, musí být také obchod specializován.

K zahájení takových aktivit je třeba najít odůvodněnou odpověď na určité otázky:

 • Které výrobní společnosti budou požadovány?
 • Která cenová kategorie se bude lépe prodávat?
 • Jak se dostat k spolehlivým dodavatelům?
 • Jak najít spotřebitele?

O těchto problémech vám může poradit odborník v této oblasti. Může také objednat obchodní plán pro vaše podnikání. Rozvoj podnikatelského záměru je nejdůležitějším stupněm před organizací podnikatelské činnosti, neboť v souvislosti se specifickými okolnostmi daného oboru nemusí mít připravený podnikatelský plán požadovaný účinek.

Zvláštní pozornost by měla být věnována analýze trhu. Je důležité určit poptávku po zboží, cenovou politiku, stejně jako počet oponentů na trhu. Mnoho obchodů, které prodávají nože, zkrachovalo, takže je velmi důležité určit příčinu a vyvinout taktiku, jak tomu zabránit.

Další etapou jsou předběžné výpočty. Je třeba určit:

 • Výše nájemného (nebo nákupu) prostor;
 • Náklady na speciální vybavení;
 • Výdaje na platbu prodávajícímu, kurýři, čističům;
 • Náklady na služby organizace bezpečnosti.

Výrobní náklady budou jednorázové a trvalé, kromě toho, že byste neměli zapomenout na náklady na služby, daně, reklamu a tak dále. Proto tato firma není nejrychlejší návratnost.

Minimální náklady se budou pohybovat mezi 280 000 až 500 000 rublům. Náklady jsou z velké části závislé na výrobcích. Pokud hodláte podnikat v této oblasti, ale nemáte dost peněz, můžete se obrátit na investory nebo partnery o pomoc. Můžete také získat půjčku.

Pokud je finanční problém vyřešen, pak je vhodné zahájit aktivní kroky k překladu této myšlenky do reality. Nejprve se musíte zaregistrovat. Pokud se chystáte oddělit samostatné podnikání, stačí se zaregistrovat jako individuální podnikatel, pokud otevíráte obchod s partnery, budete muset založit společnost s ručením omezeným. V tomto případě budete potřebovat finanční prostředky na základní kapitál (minimální částka je deset tisíc rublů) a registrace.

Je důležité věnovat zvláštní pozornost shromažďování dokumentů, jelikož neúplný balíček dokumentů může mít za následek odmítnutí registrace, takže nebude možné otevřít podnik.

Souběžně s tím můžete určit název obchodu a také vytvořit registrační aplikaci. Bude nutné poskytnout následující dokumenty:

 • Rozhodnutí o organizaci podniku;
 • Doklady potvrzující umístění areálu;
 • Kopie pasů všech účastníků (generální ředitel, zakladatelé a vedoucí účetní);
 • Hodnota základního kapitálu;
 • Fotokopie smlouvy, jakož i osvědčení o vlastnictví;
 • Druh činnosti podle všestranného klasifikátoru ekonomických činností.

Po registraci je třeba kontaktovat banku a otevřít zúčtovací účet. Poté je nutné uzavřít smlouvu s hasičským a sanitárním a epidemiologickým dohledem, studovat pokyny k ochraně práce (s přijetím příslušného osvědčení). Kromě toho musíte získat oprávnění k instalaci reklamního označení, stejně jako k nákupu pokladny a zaregistrovat ji. A to nejsou všechny nezbytné činnosti.

Jedním z nejdůležitějších případů je pojmenování obchodu. Z názvu často závisí více, než většina lidí myslí. Možná, pro tuto záležitost budete potřebovat pomoc specialisty.

Prostor a interiér obchodu

Při výběru místnosti, ať už se rozhodnete ji pronajmout nebo koupit, existují určité nuance. Pokud je vybraná místnost malých rozměrů, je důležité, aby se jí pohodlí, protože přeplněnost v obchodě děsí zákazníky. Bylo by velmi dobré, kdybyste měli několik sálů - pro obchodní prostory, skladiště, technickou místnost a kancelář.

Zamyslete se nad zajímavými vitrínami a vhodným interiérem.

Při výběru místa v pokoji je třeba určit cílové publikum. Je žádoucí, aby na tomto místě bylo velké množství lidí a vysoká šance zákazníků, kteří přišli náhodou, protože tvoří malé procento kupujících, kteří se náhodou zajímají o zboží, koupí to.

Inventář a prodejní vybavení by měly být vybrány v závislosti na systému zákaznických služeb. Záleží na tom, zda se ve vašem obchodě uskuteční samoobsluha nebo obchod prostřednictvím přepážky. Všechna potřebná zařízení, s malými jednorázovými zařízeními, si můžete koupit za použití nebo pronajmout. Také existují organizace, které pronajmou komerční inventář.

Staňte zboží podle základů merchandisingu. Zboží lze například umístit na firmy, za ceny (od nižších až po vyšší a naopak) a tak dále. Je důležité, aby cenové značky byly snadno viditelné a snadno čitelné, je žádoucí, aby přitahovaly pozornost. Můžete experimentovat s barvou nebo písma.

Objednejte pouze kvalitní zboží. Dnes je mnoho dodavatelů nožů, takže se nezaměřujte jen na jednu. Výrobci různých zemí mohou nakupovat nože pro různé účely.

Nezapomeňte, že rozsah vašeho produktu, tedy nože, vyžaduje periodické ostření, takže bude přínosné přidat k prodeji souvisejících výrobků. Můžete také poskytovat služby pro ostření nožů, což zvýší vaši loajalitu u zákazníků.

Vytvořte speciální dárkový systém pro pravidelné nebo velkoobchodní zákazníky. Dobrým nápadem bude uspořádání různých akcí a oslav. Můžete také provést vizuální ukázku použití různých typů nožů.

Instruujte své zaměstnance. Při práci se specifickým sortimentem zboží stojí za to učit zaměstnanců správné zdůraznění. Hlavními zákazníky budete mít milenky, kteří jsou špatně vyznáni technickými vlastnostmi produktu, takže je důležité zaměřit se na výhody produktu a jeho zásadní rozdíl od druhého. Například je vhodné nakrájet zeleninu, a to znamená snížit maso, toto světlo, je to těžší, je to bezpečnější, a toto je oblíbené u skvělých kuchařů.

Dobrým nápadem je dodávat produkty na veřejná místa a také sledovat vzhled nových.

Zvýšení prodeje pomůže vašim webovým stránkám. S jeho pomocí můžete organizovat online prodeje a dodávky zboží zákazníkům doma.

Nepochybně budete potřebovat pracovníky. V ideálním případě budete potřebovat pár prodejců, ředitele, účetního, bezpečnostního strážce a čistící dámu.

Vzhledem k různému publiku kupujících by prodejci měli mít možnost najít přístup ke každému. Kromě toho jsou povinni chápat sortiment dobře (je lepší najít takové prodejce, kteří mají rádi typy nožů) a musí být odolné proti stresu.

Ze všeho, co bylo řečeno, můžeme dospět k závěru, že s láskyplným postojem k této věci přinese každý podnik zisk. Kromě toho podnikatel musí mít šestý smysl a disciplínu a samozřejmě má určité dovednosti. Otevření takové činnosti je obtížné, ale když jsou splněny všechny popsané podmínky, je to docela možné.

Jak vytvořit internetový obchod s noži

Michael KULYGIN - Marketing Director v Rusku největších internetových obchodů nožů bestblade.ru Misha řekl, co úplatných čtyři důležité vlastnosti mají nože as jejich obchod se nejvyšší pozice ve výsledcích vyhledávání, a proto «Bestblade» nikdy trvá zákazníků zálohy. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít obchod s noži, tento úspěch je pro vás.

- Míša, řekni nám o tom, co se týká obchodu Bestblade.

- Dobrý den! Několik obchodů, pokrývají téměř celé spektrum nožů prodávaných v Rusku: (. EDC - Every Day Carry, Eng) nože pro každodenní nošení, Hunting, vlastní (exclusive), a tak všechny vaše oblíbené kuchyně.

- Řekni mi, proč jsi vybral nože? Jste sami a vaši partneři nůž?

- Vždycky mě přitahovaly zbraně: všechny zbraně, kuše, meče a granáty. Zbraně a granáty se neprodávaly a nikomu to nedoporučuji, luky a kuše jsou poměrně složité zboží s vlastním specifikem, ale nože jsou další věcí. Nože mají čtyři kvalitní zboží tak milované mnou, postačující k tomu, aby zboží: malé, dost drahé, nezhoršují se a nevycházejí z módy. Některé modely se časem stávají dražšími.

- Jak je starý obchod?

- Osm let bylo v létě. Ne kruhové datum, ale samozřejmě si všiml

- Kolik položek je v obchodě?

- V tuto chvíli - téměř 4000. Do příštího léta bude dvakrát tolik, pokud se mají splnit plány.

- Kde odvezli dodavatele?

- Půjdili jste přímo do rostlin nebo se vypořádali s nějakými prodejci? Začali jako všichni ostatní: založili vztahy s prodejci určité značky v Rusku, s prodejci a zprostředkovateli. Před třemi lety jsme dosáhli objemů prodeje, které nám umožnily mluvit přímo s výrobci, zahájit přímé nákupy a snížit ceny pro řadu značek. Několik zprostředkovatelů okamžitě zmizelo z trhu a ztratilo naše objednávky. Jak dnes začít podnikat, upřímně jsem představují slabě: všechny výklenky jsou obsazeny, dealership cizinců nedávají (dohody o takzvané džentlmenskou s těmi, kteří najednou šel na první zahraniční výstavu).

- Nože - zboží není zvlášť klidné. Jak obchod řeší problémy se zákonem?

- Neprodáváme studenou ocel. Aby byl nůž "studený", musí splňovat několik požadavků současně, takže více než 90% nožů v Rusku může být prodáno svobodně bez problémů se zákonem. Studené zbraně se prodávají specializovanými loveckými prodejnami s licencí, číslo nože je v dokumentech. - Otázka odeslání zboží.

- Jaký systém používáte? 100% předplacení nebo platba za fakt... Jaký druh systému?

- Nezaplatíme předplacenou částku od klienta, bylo to rozhodnuto před několika lety a to bude vždycky tak. Pošleme ruské pošty na adresu COD, EMS a pár kurýrních služeb. Odmítnutí o přijetí z různých důvodů je ano, ale to jsou nezbytné náklady, vezmeme je v úvahu a snažíme se je minimalizovat.

- Co děláte, když je zákazník nešťastný - nůž špatné kvality nebo něco jiného.

- Je to jednoduché: doporučujeme poslat zpět a vrátit peníze. My jsme měli takový problém jednou: ruské kovářské nože na fotografiích vypadaly lépe, než byly skutečně. Druhým problémem je použití nože k jiným účelům: pro ně byly například odstraněny hřebíky, například se ukázaly kamarádům nebo vrhaly kuchyňský nůž do zdi u dachy.

- Nyní na tomto webu nese hrdý stav "Nosič č. 1 v Rusku". Ale byla to jednou mladá a zelená. Řekni mi, jak jsi to propagoval na začátku práce?

- V žádném případě není podporováno. Dali reklamu na jeden z portálů zbraní a napsali adresu na vizitky. Nyní plný rozsah opatření, samozřejmě: kontextová reklama, odkazy, sociální média, články a recenze na profilech, přímá pošta a offline reklama v tisku.

- Vím, marketing obsahu je používán v propagaci.

- Články jsou milované, ano. Po nejkrutějším výběru začali vydávat překladatelské a přepisující texty, které jsou zajímavé nejen pro hledající, ale i pro žijící lidi, na které jsem velmi pyšný. V rozpočtu generálního ředitele je srovnatelný s kontextem v společnosti Yandex a Google, zhruba na polovině.

- Pohybujete se sociální sítě nějak? Ano - ne a proč?

- Vkontakte slíbil velkému publiku, ale ukázalo se, že je nezajímavý kvůli velkému počtu soukromých obchodníků, kteří prodávají zboží ze zahraničních obchodů. Tisíce z nich! Za příplatek ve výši 5%, který dovoluje žít tolerantně, obchodování z jeho bytu, ale naprosto nepřijatelné pro právní, placení daní, platů a pronájem skladu skladu.

- Jaká návštěvnost má web?

-Nyní kolem 3500 lidí denně.

- Jaký zisk přináší obchod? Ta otázka samozřejmě není taktná, ale nemohu se ho zeptat.

- V současných svazcích stačí vytvořit obchod a propagovat do myslí mas, skutečnost, že nůž není zbraň, ale nezbytným doplňkem, nástrojem, nejstarším pomocníkem člověka. Na co strávíme výdaje? Navštěvujeme zahraniční výstavy, přinášíme nové věci, vyplácíme platy zaměstnancům a doplňujeme vlastní kolekce nožů. Koneckonců, jakmile zakoupíte nůž, nikdy se nezastavíte.

Obchodní myšlenka: výroba nožů

Přílohy: z 290 000 rublů

Zpětná vazba: od 4 měsíců

Nůž - nejstarší řezný nástroj. Navzdory staleté historii se její vzhled téměř nezměnil. Základem je stále ostří a rukojeť. Současně je rozsah nástrojů různorodý: hospodaření, lov, rybolov. Obchod s výrobou nožů bude proto vždy relevantní.

Obchodní koncept

Myšlenka podnikání je spojena s otevřením podniku pro výrobu nožů různých tvarů a účelů. Hlavními odběrateli budou soukromé osoby, které nakupují spotřebiče pro domácí použití, stejně jako rybaření, lov a další prodejny.

Produkce vždy začíná sběrem. Dělají to samy nebo ji koupí již hotové. Po pohledu na budoucí nůž, při výběru oceli, vytvořte vzorek z kovového kusu.

Ale nejprve je surovina povolena pod kluzištěm o hmotnosti 80 tun. Výsledkem je plochá deska, na které jsou obrysy obrobku načrtnuty. Ocel pro výrobu se prodává ve formě listů.

Poté obrobek prochází fází vrtání a řeže otvor pro připevnění rukojeti. Potom se čepel tepelně ošetří. Přijatá forma je rozemletá, provádí se její předběžné otáčení. V závěrečné fázi výroby je ostří leštěná.

Kromě nože se nůž skládá také z rukojeti. Nejlevnějším materiálem, který se používá k uchycení rukojetí, je plast. Ale strom je považován za tradiční, i když dražší. Který konkrétní materiál si vyberete závisí na kvalitě hotového výrobku. Například strom je dokonale kombinován s kovem. Ale to neznamená, že plastovou rukojeť lze nalézt pouze na levných předmětech.

V posledním stupni prochází nůž konečným zpracováním, je zabalen, převeden do skladu k uskladnění nebo okamžitě k místu prodeje.

Kvalita konečného výrobku zcela závisí na souladu s technologickým procesem.

Co bude nutné pro implementaci?

Především je třeba určit typ nožů, které budou vyráběny v podnicích. Například technologie výroby sběrových nožů v počáteční fázi vývoje podnikání není užitečná, protože tyto výrobky budou muset hledat kupce po dlouhou dobu. Ale kuchyňské nože, lovecké kleště budou nalezeny u spotřebitelů a budou zakoupeny.

Dále musíte najít pod pokojem pokoj, uzavřít pronájem. Pak můžete začít nakupovat zařízení. Pro výrobu budete potřebovat:

 • bulharština s disky;
 • vrták nebo šroubovák;
 • bruska;
 • rytec s různými tryskami;
 • bruska (bruska);
 • elektrická pohonná pila;
 • pásová pila.

Pokud jde o suroviny, například pro výrobu tradičních kuchyňských nožů, je potřeba ocel s tvrdostí 48-50 HRC. Pokud se má lov provádět, měl by být tento ukazatel vyšší. Použitý nůž by neměl ztratit svůj původní tvar, neměl by zkorodovat z praní nebo jiných výrobků pro domácnost, je dobré ostřit atd. Nejsilnější a nejčastěji používané jsou oceli CPM, S30V, 154 CM.

Pokud jde o pera, pro jejich výrobu si můžete koupit speciální linky nebo objednávky připravené rukojeti od jiných výrobců. Na začátku podnikání je výhodnější koupit hotové zařízení. A technologie samostatné výroby rukojetí se může naučit o něco později, kdy společnost začne chodit na soběstačnost, a přináší zisk.

Prodej obchodních nožů

34letý zakladatel společnosti Kizlyar Supreme Konstantin Kulikova je vidět v katalogu svých výrobků. Tady je na obraze kovboja na pozadí americké povahy, tady - v kostýmu ninja v opuštěné továrně. Fotografie jsou obvykle prováděny manželkou majitele během jízdy. Kulikov řekl, že nejde o záchranu modelů pro fotografie. Jednoduchý a neštandardní marketing je to, co ji odlišuje od mnoha konkurentů, což znamená, že musíte udělat vše sami. "Nože bez historie jsou jen kusem železa," připouští Kulikov.

Před sedmi lety Valentina Kuliková, otec Constantine, a jeho dva partneři, Kizlyar Production Enterprise (PP Kizlyar) přestali zásobovat jednoho z jeho prodejců nejmladšímu Kulikovovi. Podnikový konflikt začal a podnikatel zorganizoval vlastní výrobu nožů Kizlyar Supreme. V roce 2017 dosáhly příjmy společnosti Kizlyar Supreme 105,7 milionů rublů a čistý zisk 8 milionů rublů. Čtvrtina prodejů představovala vývoz do USA, Německa a Austrálie.

Konstantin Kulikov se narodil v Dagestánu Kizlyar a na Kavkaze je obvyklé muži dát nože. Valentin Kulikov, spolu s přáteli v roce 1992 začali vyrábět na zakázku na základě „Energoremont“, místních podniků, a v roce 1998 otevřel vlastní „PP Kizlyar“, nakonec se stal největším výrobcem nožů (podle SPARK, příjmy společnosti v roce 2016 činil 137 milionů rublů, čistý zisk - 4,7 milionu rublů.)

Rodina se přestěhovala do Petrohradu a Kulikov Jr. vstoupil na místní technickou školu oboru technologie, finance a právo. Rozhodl se, že pomůže otci s podnikáním. "Na začátku roku 2000 jsem se ponořil do internetu. V Kizlyaru velmi málo lidí vědělo, jaká jsou stránka a e-mail, "vzpomíná Kulikov. Udělal internetovou stránku společnosti, mladý muž si byl jist, že prodej nožů může být dramaticky zvýšený, pokud se budeme vážně zabývat jejich propagací. Během nudných přednášek na technické škole četl knihu "Základy marketingu" Philipa Kotlera, který vzal od své sestry.

V roce 2003 vstoupil Kulikov do obchodní fakulty Vysoké školy technologické v Sydney - jeho otec zaplatil za své vzdělání. Souběžně s jeho studiem studoval Kulikov Jr. na trzích s dovozem, účastnil se výstav, prezentoval vzorky produktů z Kavkazu a vytvořil kontakty s místními distributory. Později šel do USA a Německa, seznámil se s místními prodejci nožů.

V roce 2009 se vrátil do Ruska. "Moje oči spálily, chtěl jsem změnit svět," vzpomíná obchodník. Nejprve uspořádal vlastní internetový obchod a přeložil všechny informace o nožích do angličtiny. Rozhodla jsem se pracovat jako nezávislý prodejce.

Rychle však bylo jasné, že myšlenky mladého muže v "PP Kizlyar" jsou považovány za nepřátelské. Například Kulikov Jr. byl jistý, že chcete změnit název nožů: „Jeden nůž byl název“ W-7 „“ W ‚- široká a 7 - protože ležel na sedmém místě v procesu certifikace,‘ - vzpomíná.

Doručování a sortiment také zanechal hodně žádoucí. "Od 90. let společnost pracuje jako spedice. Společnost Freight Forward cestovala každé tři měsíce na prodejní místa a přinesla výrobky - vzala a ukázala, co považuje za nezbytné, a ne to, co bylo požadováno, "řekl Kulikov. Současně bylo v nomenklatuře a popisu výrobku mnoho nepřesností. Podle podnikatele by mohl být nůž černě potažený, ale dokumenty to neřekli. Někdy byla dodávka zpožděna dva měsíce od okamžiku objednávky.

Všechny pokusy Kulikova o něco změnit skončily neúspěchem - otec, jehož 40% společnosti podle SPARK podpořilo iniciativu svého syna a jeho partneři, kteří měli 30% každý, byli proti tomu. Nakonec začal korporační konflikt a PP Kizlyar přestal zásobovat Kulikov-juniorské nože k prodeji. Generální ředitel PP Kizlyar Vladimir Derkach odmítl komentovat situaci v oblasti RBC a uvedl, že jde o "vnitřní záležitosti společnosti".

Nože a garáže

Manažer marketingového oddělení online obchodu s nůžkami Zlatmax Olga Moklyak odhaduje prodej turistických a loveckých nožů v Rusku na 1,8 miliardy rublů. za rok. Trh je malý a velmi konzervativní. Podle jejích hlavních hráčů na domácím trhu je továrna na výrobu keramiky Vorsmen v regionu Nižný Novgorod, AiR v regionu Čeljabinsk a PP Kizlyar v Dagestánu. V nedávné době se stále více a více malých dílen, které vyrábějí ručně vyráběné nože.

Již 16 let Sergej Agafoshin vydal specializovaný časopis "Prosez" o noži. A v roce 2016 podepsal poslední číslo a otevřel vlastní dílnu - nyní vyrábí drahé ruční nože. Zaměstnanci jsou malí - jen tři lidé, měsíční příjmy - 100 tisíc rublů. Agafoshin tvrdí, že podnikl ze dvou důvodů: vždy se zajímal o nože, a také proto, že se trh s noži dynamicky rozvíjí. Jak řekl, před 50 lety v USA se objevil rozmach vyráběných "garážových" nožů. Očekává, že se tento příběh bude opakovat v Rusku.

Ruské nože mají dobrou pověst v zahraničí, říká generální ředitel online obchodu "Nozhikov" Eugene Yegrashkin. Mnoho lidí má ráda design a kvalitu. Podle něj je americký trh s noži nejprogresivnější a největší na světě. Rusové zaujímají pouze 5-7% světa.

Podle GOST chladné zbraně patří nože s lopatkami o délce menší než 90 mm na délku, tloušťku pažbou 2,6 až 6 mm a tvrdosti čepele nejméně 42 Rockwell jednotek a ostrými čepelí a skládací rukojeť. K nákupu a nošení takového nože potřebujete licenci, která okamžitě zúží trh. Ale pokud změníte alespoň jeden parametr, přestane být nůž považován za chladnou zbraň, vysvětluje Agafoshin.

První kužel zvaný Survivalist Kulikov si objednal v jedné z továren v Guangzhou koncem roku 2011. Očekával, že ji prodal prostřednictvím PP Kizlyar, ale společnost odmítla spolupracovat. S vývojem modelu pomohl australský návrhář nože Julius Conrad, se kterým se potkal při studiu v Sydney. Například přišel s rukojetí nože, uvnitř které je "souprava pro přežití" - zápalky, omítka, rybářské potřeby atd.

První dávka byla malá - jen asi 1000 nožů, ale bylo rychle vyprodáno, včetně zahraničí. Nová značka byla okamžitě vyvezena do Austrálie. Distributor z Sydney Zober Berry již prodal nože podniku "Kizlyar" a souhlasil s tím, že bude pracovat s Kizlyar Supreme. A s německými distributory se Kulikov stal známým díky Juliu Conradovi. Jeho bratranec Jenny Doeggen a její manžel Lothar absolvovali prodej produktů Kizlyar Supreme. Z ruských sítí byly výrobky prodávány "Starému vojákovi", "Soldier of Fortune", "Splav" a dalším.

Pro každý nůž Kulikov začal přicházet se jménem a pojetím. Například společnost vyrábí nůž s názvem Kid. V katalogu je popsán jako "malý, ale velmi silný nůž, schopný řešit spíše vážné záležitosti". Nebo agresorový nůž - "silný a agresivní, lze použít ve speciálních jednotkách".

Klíčovým marketingovým nástrojem firmy Kizlyar Supreme byly zpočátku specializované výstavy po celém světě. Aby vynikl z pozadí jiných společností, Kulikov pořádá show na nich. Zaměstnanci Kyzlyar Supreme nosí zelené barety, mění se na háky, visí granátové modely, namísto vitríny používají staré sovětské krabice s plynovými maskami a zbraněmi. Na pozadí tohoto doprovodu sedí zástupce společnosti a ostří nože.

"Vzpomínám si na první moskevskou výstavu" Blade "v roce 2012, konkurenti přišli a na nás se zasmáli:" Už jste někdy sloužili v armádě? "- vzpomíná Kulikov. Nesloužil v armádě, ale hrál hodně v počítačových hrách, například v buňce Splinter. Ukázalo se, že takový "herní" přístup vám umožní přilákat pozornost a náklady jsou malé - jen několik desítek tisíc rublů na oblečení a krabice.

"Nedávno se Rusko začalo chovat agresivně na mezinárodní scéně a cizinci někdy prostě šokují naše oblečení. Efekt se však jen zvětšuje - budeme rozpoznáni. Existují zákazníci, kteří říkají, že přijíždějí na výstavu jen kvůli pohledu na naše mini-show, "řekl Kulikov.

Pro všechny obchodní partnery podnikatel otevřel přístup na server, který ukládá profesionální fotografie, katalogy a podrobné popisy nožů. "Zajišťujeme pro ně život jednodušší: musí podnikat - prodej, ne marketing, vymýšlení popisů nožů pro svůj internetový obchod," vysvětluje Kulikov.

Klíčovým problémem trhu je nízká úroveň znalostí o nožích od běžných prodejců. "Obrat zaměstnanců nepomáhá lidem vědět, co prodávají vůbec - někdy jim to není jedno, a tak prodej nemůže být úspěšný," řekl Kulikov. K vyřešení tohoto problému několikrát ročně přicházejí zaměstnanci společnosti Kizlyar Supreme do kanceláře obchodních partnerů a přednášejí o noži.

S podporou bloggerů a specializovaných médií. Zpočátku Kulikov seděli na specializovaných internetových fórech a on inzeroval své nože a když videoblogery dělá recenzi produktu, začali distribuovat volné lopatky. Spolupracuje také se specializovaným západním tiskem. Rozdávat nože testovat francouzského přežití americký čepel nože a ilustrované, německý Messer Magazin a další.

Všechny tyto kroky se nezdá být inovativní, ale jen málo lidí vážně podporuje trh s noži na konzervativním trhu, přiznává Jevgenij Yegraškin.

Během prvního roku práce produkoval Kulikov 10 tisíc nožů. Byly vyrobeny na zakázku v částech několika ruských a čínských podniků, například tři výrobci vyrobili čepele. Sbíráme nože ve skladu v Petrohradě.

Nevýhoda tohoto přístupu se brzy projevila. Například jeden z výrobců pokřivil čepel a nože byly křehké. Kulikov si pamatuje, že přišel do kina, ale nemohl sledovat film, protože dostal zprávu z kamarádova videa o tom, jak blogger snadno poruší svůj nůž. Musel jsem naléhavě stáhnout stranu.

Jiný čas přinesl čínským výrobcům pochvy. Spolu s japonským designérem podnikatel přišel s novou pochvou a objednal šarží 5000 kusů od výrobců z Číny. Do Petrohradu dorazili se zpožděním dvou měsíců a kvůli vlhkosti na lodi byl jejich povrch pokryt houbou. Kulikov a jeho zaměstnanci museli každý kryt ručně čistit. "Neustále plazil malé chyby, zárubně", - vzpomíná.

Mezinárodní značky vyráběly výrobky především v Číně. Kulikov a si uvědomil, že jsem potřeboval uspořádat vlastní výrobu v Rusku: ho to ušetří od problémů outsourcingu, stejně jako bude velké plus při stěhování do zahraničí - do ruských nožů jsou lepší než Číňanů.

Po zahájení výroby mi pomohl můj otec - přidělil 20 000 dílů na výstavbu obchodu v Kizlyaru a 3 miliony rublů. Dalších 100 tisíc dolarů investovalo Kulikov, Jr. Nyní 30% LLC "Kizlyar Suprem" patří mezi Kulikov-senior, 70% - nejmladší.

V létě roku 2013 byl na území nového obchodu Kizlyar Supreme přinesen první kontejner s vybavením, brusnými kotouči a pásky a byla dodána digitální kalená pec pro ostří. Otevření vlastní výroby umožnilo nejen vyřešit současné problémy, ale i zvýšené objemy výroby - nyní se vyrábí 4000 nožů měsíčně.

Ředitelkou produkce v roce 2015 byla Elena Pasashniková. Dívčí vůdce pro Dagestan je vzácností, říká Kulikov. Kromě toho v závodě pracuje 38 lidí. Kulikov říká, že zná každého zaměstnance a snaží se je motivovat. Například píše recenze distributorů na výstavách a ukazuje pracovníky v prodejně. "Lidé by měli vědět, pro koho pracují," vysvětluje.

Průměrná cena nůž je 3-4 tisíc rublů. Nyní vyrábí lovecké nože, házení a turistiku. Výrobky Kizlyar Supreme se prodávají především prostřednictvím ruských partnerů a vlastní webové stránky. prodejní velkoobchodní kanál představoval 40% z příjmů, internetový obchod přináší o 25%, a to i 25% dává export (povolení k vývozu produktů konstrukčně podobné ramen musí být získány v divizi Rosgvardii), zbytek - stav objednávky. Na podzim roku 2015 z Kizlyar nejvyšších noži se stal součástí Ruské vojenské bojové techniky, takzvaný set budoucího vojáka. Společnost nemá přímou smlouvu s Ministerstvem obrany Ruské federace, jedná se o subdodavatele.

Nyní plánuje Kulikov vyrábět nejen turistické, ale i kuchyňské nože. Vzorky jsou již připraveny. Vidí Čínu jako klíčový trh. „Konkurence na trhu kuchyňských nožů je vysoká, protože jsou jednodušší na výrobu, ale kvalita nožů je malá, a proto máme prostor k růstu,“ - řekl Kulikov. Podnikatel počítá s rostoucí čínskou střední třídou. Podle něj jeho zástupci dávají přednost zahraničním značkám.

Pohled ze strany

"Vědí, jak upozornit na sebe"

Evgeny Egrashkin, generální ředitel internetového obchodu "Nozhikov"

"Kulikov udělal správnou věc k otevření Kizlyar Supreme. Podnik "Kizlyar" je historicky založená značka, velká a pomalá, její výrobky se těžko přetváří do něčeho moderního. Kizlyar Supreme se naopak rychle mění. Například jejich první výrobky vyráběné v Číně měly problémy s kvalitou. Ale když vybudovali výrobu v Rusku, kvalita se zlepšila. Navíc společnost je, že nezůstávají klidní a experimentují, neustále se pokoušejí vydat něco nového a je to pro ně dobré. Rychle reagují na stížnosti zákazníků. Například na jedné z výstav jsme je požádali, aby vyrobili nůž "Sturm" z lepší oceli a také aby změnili sestup nůžek. Poslouchali nás a změnili kov. V poslední době značně rozšířili sortiment, ale ve skladu byl nedostatek zboží. Navštěvují se také neobvykle. Na výstavách se například změní na vojenské muže nebo se oblékají jinými kostýmy. Projdi kolem nich velké události a nevšimne si, že to není možné. Vědí, jak upoutat pozornost na sebe. "

Obchodní nože obchodního plánu

1. Shrnutí projektu

Cílem projektu je otevření specializovaného obchodního domu pro maloobchodní prodej domácích, turistických, řezných a jiných druhů nožů a příslušenství a vytváření zisku. Nože, které nejsou spojeny se studenými zbraněmi, budou zastoupeny v obchodě plánovaném k otevření a jejich realizace nebude předmětem licencí.

Podstatou této myšlenky je vytvoření maloobchodní prodejny ve formátu multibrand, kde budou prezentovány nože od domácích i zahraničních výrobců. Vzhledem k úzké specializaci obchodu bude hlavní důraz kladen na šířku rozsahu. V obchodě bude možné najít nenákladné nože čínské produkce pro všechny případy života, stejně jako drahé sběrné nože. Kromě prodeje nožů a příslušenství nabízí obchod i profesionální ostření nožů. Cílovou skupinou projektu budou muži ve věku 23 let: lovci, rybáři, turisté, pozůstalí a "chňapky" všech pruhů.

Investice na otevření skladu - 1 785 000 rub. K zahájení projektu budou využívány vlastní prostředky. Fáze přípravy na zahájení prodeje bude 3 měsíce, včetně opravy a vybavení prostor, náboru, vytvoření startovacího sortimentu. Tento obchodní plán je relevantní pro města s počtem obyvatel více než 500 tisíc lidí.

Klíčové finanční ukazatele projektu

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Čistý zisk projektu, rub.

50 000 - 200 000

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Index ziskovosti (PI)%

2. Popis průmyslu a společnosti

Historie nože v Rusku se vrací do hluboké minulosti. Být mezi Východem a Západem, spojujícím spoustu lidí a klimatických zón na jednom území, viděl Rusko tisíce nožů s různými konstrukčními prvky. V Rusku existovaly národní nože, například polní nůž, nože na opasek a nůž, stejně jako velké množství nožů jiných národů. Vývoj nových území nebo vznik úzkých vazeb s nimi přispěl k vzniku nových typů nožů. S dobytím Kavkazu začala móda pro kavkazské zbraně, lovecké dýky a skládací nože pocházely z Evropy. Nejznámější výrobní centra jsou Zlatoust, Tula, Vorsma, Fiskars. V sovětských dobách kultura nože přežila obrovský pokles. Výroba nožů omezena v 30 letech minulého století. V SSSR existovaly přísné zákony omezující opotřebení studených zbraní, v důsledku čehož byl průmysl úplně degradován. Jen malé obchody se spotřebním zbožím zůstaly v podnicích, které vyrábějí kovové výrobky. Teprve v roce 1992 přijat zákon „o zbraních“ změkl možnost získat vysoce kvalitní nože. Při absenci domácí produkce v zemi zaplavené levnými čínskými výrobky, stejně jako moderní zavírací nože, vyrobené v Americe a Evropě. Průlom na světovém trhu nožem v oblasti inovací a designu v souvislosti s americkou společností Spyderco činnosti, která má patenty na díry v čepelí, videoklip držákem a serreyternuyu ostření ostří. Postupně se začal oživovat průmysl domácích nůžek. Tyto výrobky nejsou horší kvalitou zahraničních firem, nyní je k dispozici v různých městech a regionech země (v Kizlyar, Moskvě, Zlatoust, Nižnij Novgorod regionu Tula, Iževsk, Uglich, Volgogradu a dalších.).

Účelem tohoto projektu je otevřít specializovaný obchod pro maloobchodní prodej domácích, turistických, řezných a jiných druhů nožů a příslušenství a vytvářet zisk. Nože, které nejsou spojeny se studenými zbraněmi, budou v obchodě uvedeny do provozu a jejich provedení nebude předmětem licencí.

Obchod bude malým obchodním místem multi-brandového formátu, kde budou nože prezentovány jak domácími, tak zahraničními výrobci. Vzhledem k úzké specializaci obchodu bude hlavní důraz kladen na šířku rozsahu. V obchodě bude možné najít nenákladné nože čínské produkce pro všechny případy života, stejně jako drahé sběrné nože. Kromě prodeje nožů a příslušenství nabízí obchod i profesionální ostření nožů. Cílovou skupinou projektu budou muži ve věku 23 let: lovci, rybáři, turisté, pozůstalí a "chňapky" všech pruhů. Vzhledem k tomu, že nože jsou malý výrobek, bude mít k dispozici dostatek místa pro uložení do 30 metrů čtverečních. metrů.

Činnost bude zaregistrována jako samostatný podnikatel. Systém zdanění je zjednodušený ("výnosy mínus výdaje 15%"). Vedoucím obchodu bude individuální podnikatel, který bude podřízen prodejnímu personálu (prodejním poradcům).

3. Popis zboží

Sortiment skladu plánuje zahrnovat domácí i zahraniční produkty včetně nožů z oceli, damaškové oceli, damaškové oceli, kované oceli, keramických nožů. Základem produktové matice budou nože tří kategorií: levné čínské nože, které jsou v poptávce, stejně jako domácí a značkové nože spodního, středního a prémiového segmentu. Také v obchodě si můžete zakoupit příslušenství a předměty pro péči o nůž a ostření (podrobnosti viz tabulka 3). V průběhu vývoje lze rozsah rozšířit o další výrobky (pneumatika, kuše, atd.). Navíc zákazníci obchodu budou schopni využívat služby pro ostření, re-ostření a dokončování nožů.