Jak otevřít návrh pivovaru: jemnosti a nejdůležitější body organizace piva

V Rusku se více než 11% piva prodává za plnění v obchodech, malých prodejnách. Původ a rozsáhlý vývoj tohoto podnikání spadá do období 2008-2009, kdy v cyklu hospodářské krize se houby po dešti začaly objevovat obchody s relativně malým sortimentem. Pivo pro stáčení neprochází fází pasterizace, je charakterizováno živějšími a bohatšími aromatickými vlastnostmi než lahvové pivo. Proto každoročně vyhledává stále více obdivovatelů a také úspěšně činí mnoho podnikatelů, kteří v této oblasti budují podnikání.

Pivovarský průmysl se odvíjí od rychle se rozvíjejícího iv krizi - za posledních 20 let se tento segment rozrostl asi 6krát. Tento vývoj byl částečně usnadněn státem, což motivovalo ke snížení spotřeby silných alkoholických nápojů - koňaku, vodky apod. V důsledku toho ¾ alkoholu připisuje pivo. Také existuje tendence růstu bodů piva - to jsou samostatně stojící budovy a oddělení v nákupních a zábavních centrech.

Co potřebujete k otevření obchodu s pivy?

Před otevřením jakýkoliv směr v podnikání (například výrobu pěnových bloků doma), musíte počítat všechny základní a doplňkové náklady, analyzovat spotřebitelský trh, k posouzení úrovně hospodářské soutěže, kolik je otevřít obchod točeného piva, stejně jako rizika a nevýhody podnikání.

Algoritmus pro otevření skladovacího piva:

 • finanční výpočty, vypracování podnikatelského plánu;
 • otevírání a budování strategie rozvoje;
 • výběr formátu skladu pro otevření;
 • registrace souboru dokumentů o povolení;
 • hledání místa, uzavření nájemní smlouvy;
 • nákup vybavení;
 • výběr dodavatele a uzavření smlouvy o pravidelných dodávkách;
 • vyhledávání pracovníků, uzavírání pracovních smluv;
 • reklama;
 • otevření skladovacího piva.

Tip: prodej čepovaného piva - sezónní podnikání. Příjem v létě překračuje tento počet v zimě o 4-5 krát.

Vzhledem k tomu, že doba skladování živého pěnivého nápoje nepřesahuje 7 dní, je nutno během tohoto období zajistit prodej, takže produkt nemusí být zlikvidován a trpět ztrátami.

Doporučuje se začít s malými objemy - stačí 18-25 stupňů. Celý sortiment by měl být rozdělen na 4 sektory, z nichž každá by měla obsahovat 3-5 navržených variant opojného nápoje. Pro některé odběratele je důležité, kolik piva stojí, jiní jsou ochotni platit hodně, ale pouze za oblíbenou značku. Pečlivě analyzovat poptávku spotřebitelů, po 4-6 měsících může být rozsah upraven. O rok později má majitel jasný obrázek o tom, které odrůdy se prodávají lépe.

K dispozici je také napěněného nápoje by měly být nabízeny občerstvení. - Sušené ryby a chobotnice, suluguni sýr, uzené vepřové uši, chipsy, sušenky, ořechy, atd. To umožňuje zvýšit kontrolu dvakrát. Tam je výbornou alternativou pro začátečníky - otevřít pivní obchod povolení. V tomto případě bude součástí organizačních záležitostí hradí partnera, a budete mít možnost pracovat s známou značku a získat ověřený podnikových procesů diagram.

Otevřít návrh pivovaru: kde začít?

Doporučuje se začít organizaci podnikání při hledání místa. Umístění obchodu je klíčovým faktorem, který ukáže, zda máte zákazníky nebo ne.

Hlavní věc - otevřít místo s vysokou mírou průchodnosti. Obchody točeného piva jsou bodové - jsou na křižovatce rušných silnic, v blízkosti vchodů do supermarketů, supermarketů, stanic metra, to je místo s velkým množstvím lidí. Vzhledem k malé ploše, protože penový nápoj se prodává za účelem odjezdu, můžete rychle vrátit i ty nejdražší nájemné a dosáhnout stabilního příjmu již v tomto roce roku 2016.

Také existují body s malým počtem míst na principu hospody. Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují instalaci baru a židlí.

Podle odborníků z pivovaru je poloměr pokrytí jednoho bodu přibližně 350-400 metrů. Je důležité, aby toto místo mělo vysoký stupeň průchodnosti. Pro výpočet je nutné vzít v úvahu obyvatele této oblasti i lidi, kteří procházejí.

Po výběru místa se musíte postarat o vzhled obchodu - objednat si jasný vývěsní štítek, umístit ukazatele. Neumísťujte obchod blízko konkurentů - jedná se o stejné body piva, univerzální kiosky, bary.

Vzhledem k tomu, že v každém městě je centrum přeplněné podobnými institucemi, spací plochy zůstávají vynikající možností ubytování. Jedná se o minimální počet soutěžících, relativně nízké nájemné a stabilní tok po celý den. Podle odborníků se studentská ubytovna, která se nachází poblíž, může zvýšit tržby o 30%.

Ale nezapomeňte na zakázané zóny, které zahrnují vzdělávací, zdravotnické a sportovní instituce.

Je nevýhodné otevřít obchod od začátku v blízkosti obchodních center a obchodních čtvrtí. Je nepravděpodobné, že někdo bude chtít koupit nápoj během pracovního dne, většina návštěvníků se objeví teprve po skončení pracovního dne. Prodejní automaty jsou v této oblasti relevantnější.

Supermarket se stane velkým soutěžícím, protože je snazší pro mnoho lidí nakupovat ve fľazích pivo při nákupu, než jít na jiné místo pro plnění do lahví. Kromě toho se na výstupu často nacházejí plnicí body. Pokud prodej v nich není uskutečňován vy, pak různorodost návštěvníků pomůže pouze odrůda odrůd.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze zakoupit samostatně nebo pronajmout - závisí na dostupnosti počátečního kapitálu a prognózování strategie.

Můžete uzavřít dlouhodobou smlouvu s konkrétním dodavatelem. Obecně platí, že většina distributorů dodává své vybavení, někdy se dokonce stará o reklamu a školení personálu.

Chcete-li otevřít sklad piva piva od začátku, musíte si zakoupit vybavení:

 • chladič - zařízení pro udržení stabilní úrovně teploty kapaliny (přibližně + 5 °);
 • Stojan na umístění litících jeřábů;
 • barový pult nebo čítač;
 • kontejnery pro přepravu a skladování - sudy;
 • sloupec - mechanismus pro lahvování nápoje;
 • odkapávací zásobník;
 • odpěňovače;
 • hadice;
 • Válce s plynem pro vytlačování tekutiny ze sudu;
 • tlakový reduktor pro tlakovou podporu;
 • chladicí komory;
 • vitríny pro prodej souvisejících výrobků - občerstvení, sušené ryby atd.

Registrace pivovaru

Seznam povolených dokumentů závisí na místě, kde se obchod uskuteční. Bez úplného balíku dokumentů nestojí za to, že by to mohlo být otevřeno, protože inspekční orgány je mohou rychle uzavřít, aby objasnily okolnosti, což vyvolá podezření mezi obyvateli okresu. Proto v den zahájení musí být veškerá dokumentace připravena - od zdravotní knihy prodávajícího až po přísné formuláře hlášení pro období šetření.

Hlavní seznam pro návrh obchodu:

 • povolení obchodovat s místní správou (pokud chcete otevřít bod na ulici);
 • povolení k prodeji (pokud plánujete otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru);
 • závěry orgánů SES;
 • uzavření požární kontroly;
 • smlouva o pronájmu;
 • pracovní smlouva se zaměstnanci;
 • hygienická kniha pracovníků.

Majitelé většiny bodů tohoto formátu jsou registrováni jako jednotliví podnikatelé - registrační postup nebude trvat déle než 5 pracovních dnů a seznam dokumentů pro otevření PI je minimální.

Abyste získali povolení od hygienické a epidemiologické stanice, musíte použít zdobení netoxických nátěrů nebo dlaždic. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé, podlahy - vodotěsné. Zásobník čepovaného piva by měl mít dobré větrání. Denně je nutné provádět mokré čištění, čistota je hlavním kritériem při analýze úřadů SES a při otevření kadeřnictví od začátku.

K získání povolení z požární kontroly musí být splněny následující požadavky:

 1. Přítomnost evakuačního východu, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku;
 2. dostupnost pokynů pro opatření protipožární bezpečnosti;
 3. uspořádat jednorázovou instrukci o opatřeních protipožární bezpečnosti pro všechny pracovníky;
 4. přítomnost evakuačního plánu a desek s číslem požární služby;
 5. přítomnosti detektorů požáru.

Také je důležité zaregistrovat pokladnu pro IP.

Jak udržet záznam v obchodě s pivu?

"Lidé nezkazují pivo... zničí účetnictví a prodeje lidí" - žertoval zkušené hráče na trhu s pivem.

Zásobník čepovaného piva je od začátku zcela novým objevem v oblasti prodeje. Pro usnadnění účetnictví se doporučuje vybrat automatizované počítačové systémy. Většina bodů od otevření automatizovaného obchodního vybavení, někteří kupují po vrácení startovacích nákladů.

Vlastník obchodu si musí vybrat program, který bude zaznamenávat provedené operace, zohledňovat příjmy a výdaje a vytvářet věrnostní program pro klienta.

Technologie prodávajícího:

 • přijetí objednávky od kupujícího;
 • plnění piva;
 • vyhledání objednané odrůdy z navrhovaného seznamu ve zvláštním programu;
 • Tiskové štítky;
 • přilepení štítku na láhev;
 • skenování čárového kódu;
 • vypořádání s kupujícím;
 • Zkontrolujte tisk.

Společnosti, které tyto procesy optimalizují a mohou být použity při otevírání a provozování zásoby čepovaného piva od začátku:

Návrh pivovaru

Vytvoření výčtu piva je důležitým bodem. Jen opravy a uspořádání nábytku není volba. Musíme vytvořit odpovídající atmosféru, která bude odpovídat koncipovaným subjektům a poskytne komfort návštěvníkům.

Mezi velkým počtem bodů piva ve vývoji designu je úkol - vyniknout z konkurence. Toho lze dosáhnout originálním a jedinečným interiérem, designem místnosti, celkovou stylistikou, dokončovacími materiály a příslušenstvím.

Chcete-li odpovídat specifikám obchodu, můžete zdobit pokoj v tmavých pastelových barvách, na stěnách použít dřevěný nábytek, umělou omítku. Důležitým prvkem návrhu je atribut. Mohou to být dřevěné sudy, tmavé dřevo, tematické obrazy, ozdoby na chmelení atd. Objasnění v takových místech je tlumené. Spravidla jsou paprsky odesílány do produktu a jiné rohy, interiér zůstává tmavý.

Také dnes se mnoho návrhových pivních prodejen ve vývoji designu odklonilo od hlavního tématu a otevřelo světlé prostorné pokoje s přídavkem červené, oranžové nebo modré barvy. V důsledku toho se místnost zdá vizuálně velká, je zde pocit čistoty a pohodlí. Velké okna, standardizovaný interiér a obrovské množství svítidel činí z prodeje točeného piva jasné, světlé a nezapomenutelné.

Velkou roli při vývoji návrhu nespočívá pouze v interiéru, ale také na vývěsní tabuli. Mělo by být lakonické, jasné a nezapomenutelné. V obchode můžete uspořádat originální nebo standardní ukazovátka, která bude lidem vést a povzbuzovat je k nákupu.

Jak podpořit návrh piva?

Při výběru reklamních a marketingových pohybů stojí za to, že vycházíme ze specifik podnikání. To, co je pro většinu oblastí relevantní, nemusí mít výsledky v oblasti piva. Například reklama v televizi, rozhlasu, umísťování reklam do tiskových médií bude drahá, ale očekávaný efekt nebude dán.

Vedle vývěsní štítky, designu interiéru a tematického designu může být venkovní reklama dobrým marketingovým pohybem - transparenty v oblasti ubytování.

Tip: je těžké uvěřit - ale i název prodejny piva ovlivňuje prodej. Je důležité přijít s krátkým, stručným a originálním názvem, který se rychle zapamatuje.

Zkušení hráči v obchodě s pivem skutečně volají zvukovou reklamu. Jakákoli akce nebo výhodná nabídka je oznámena cestujícím megafonem. Hlavním úkolem je provádět takové činnosti pravidelně, jinak by vás obyvatelé sousedních domů nenáviděli.

Všichni přistupují k problematice slev různými způsoby. Někteří odborníci nedoporučují distribuci diskontních karet "vpravo a vlevo", protože v zimě může obchod očekávat ztráty. Jiné populární body směle představují slevy a akumulační karty, které přitahují kupce.

Také marketingový problém lze řešit u dodavatele piva. Mnohé z nich nabízejí reklamní atributy s logem zdarma - mohou to být popelníky, pod sklenicemi apod.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Prahová hodnota výskytu bodu piva začíná od 300 tis. Rbl. Zahájení investic závisí na oblasti umístění, formátu obchodu, odrůdách dodávaného piva.

Zvažte přibližný obchodní plán pro otevření zásoby čepovaného piva od začátku:

 • registrace IP, registrace povolení - 10 tisíc rublů;
 • leasingové splátky - 40 tisíc rublů. za měsíc;
 • provádění oprav a dokončovacích prací - 80 tisíc rublů;
 • nákup vybavení piva - 180 tisíc rublů;
 • nákup první dávky zboží (pivo plus občerstvení) - 100 tisíc rublů;
 • reklama - 10 tisíc rublů;
 • Plat mzdy (2 prodejci) - 40 tisíc rublů.

Na základě výpočtů, aby se otevřel obchod s pivu od začátku, musíte strávit 460 tisíc rublů. Každý měsíc budou náklady činit asi 250 tisíc rublů.

To naznačuje, že příjmy za den by neměly být nižší než 9 tisíc rublů. Pokud je průměrná šeka 300 rublů, což je dost pro 30 zákazníků. Není to tak moc.

Je výhodné otevřít obchod s pivu?

Čerstvé pivo je oblíbeným produktem. Chcete-li otevřít obchod pro prodej od základů, je to skvělý nápad pro podnikání v malém městě a metropoli. Úroveň zvýšení se pohybuje mezi 50-100%.

Vzhledem k tomu, že podnikání je sezónní, můžete počáteční investice získat pouze za teplého počasí. Odborníci doporučují otevřít bod od začátku na jaře, takže na začátku léta byl obchod "na sluch". Počáteční náklady lze vrátit v první letní měsíci. V zimě je mnoho bodů jednoduše uzavřeno, protože případ se stává nerentabilním. V tomto případě je důležité si ponechat právo pronajmout prostory. Někdy je výhodnější zaplatit nájemné během pracovních měsíců, než začít vše od začátku a utrácet peníze na reklamu na novém místě.

Výpočet návratnosti projektu:

 • průměrná cena za litr piva je 60 rublů;
 • průměrný denní obrat (v létě) je 250-300 litrů;
 • průměrný měsíční obrat bude 450-540 tisíc rublů.

Jak je zřejmé z výpočtů, doba návratnosti projektu bude 1-1,5 letních měsíců.

Továrna na pivo jako podnik: recenze

Začátečníci a zkušení podnikatelé, kteří se podařilo otevřít obchod s pivovarnictvím od začátku, říkají kladné recenze. Většina z nich doslova "žila" své podnikání a vyzdvihla celou kulturu spotřeby živého točeného piva.

Doporučuje se, abyste se nebáli konkurence, která je nyní v každém městě dostačující. Pokud funguje tak velký počet bodů, je zde požadavek na produkt a nová místa můžete nalézt stisknutím tlačítka (na první pohled se zdá, že takové prostory neexistují) nebo nabídnout širší rozsah. "Bude to pivo - tam budou kupci," říká Sergej Rozhkov, majitel pivovaru v Jekatěrinburgu.

Je také pozoruhodné, že se mnoho podařilo otevřít podnikání bez vlastních investic. Pokud vytvoříte kompetentní obchodní plán a budete věřit v ziskovost projektu, můžete získat úvěr a rychle vrátit úvěr.

Zápornou zpětnou vazbu k této firmě lze získat pouze v zimě. Pokud se od listopadu do února (nejvíce krizového času) bod "jde na nulu" - zisk se splácí měsíční výdaje, je lepší neuzavřít místo. Pokud obchod funguje se ztrátou, může být činnost zastavena v krizovém období.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevřete obchod s pivy - rentabilní podnik, pokud zodpovědně přistupujete ke všem organizačním problémům. Ziskovost projektu závisí převážně na volbě místa. Navzdory skutečnosti, že podnikání je v kategorii sezónní, vysoká poptávka v teplé sezóně může rychle zotavit počáteční investice a zajistit práci v zimních měsících. Je také důležité, aby organizace navrhla pokoj, obecný styl, přípravu a shromažďování povolení a hledání spolehlivého dodavatele.

Jak otevřít návrh pivovaru?

Má představu o tom, jak otevřít obchod s pivu? Článek poskytuje rady a přibližné výpočty pro realizaci této myšlenky.

♦ Zahájení investic do podnikání: 310 000 rublů
♦ Doba návratnosti zásob točeného piva: 18 měsíců
♦ Ziskovost podniku: 45%

Pro mnohé je prodej nápojů pro splašky spojován s odpočinkem na pláži a levností.

Protože takový nápad, jak otevřít návrh zásob piva, přijde na mysl několika podnikatelů.

Ale marně, protože láska krajanů k pivu jen roste. Poptávka i pro podobné služby. Podnikání navzdory stereotypům se vyvíjí a je připraveno přinést majiteli stabilní příjmy.

Spotřebitelé balených nápojů se každý rok stávají stále více. Podle statistik se od roku 2004 zvýšil počet podnikatelů o 55%.

Je zřejmé, že podnikatelská činnost s tempem růstu trhu o 10-20% ročně přitahuje podnikatele.

Jeden bod za měsíc může "projít" více než 10 tun piva. V tomto případě se kultura pití mění k lepšímu.

Jak otevřít návrh zásob piva: plánování


Abychom vyzkoušeli síly v této oblasti, protože jsme otevřeli od začátku obchod s lahvovými nápoji (pivem), je třeba podrobně zkoumat téma a posunout se k realizaci tohoto nápadu postupně.

Dokumentace pro otevření skladovacího piva

Mnoho podnikatelů se domnívá, že příprava potřebné dokumentace pro prodej a získání povolení je nejobtížnější v jakémkoli druhu podnikání.

Možná je.

Nicméně v tomto případě není všechno tak strašlivé, jak se zdá.

Seznam dokumentů je standardní a jen nepatrně upravený, založený na specifikach činnosti.

Takže musíte vydat:

 • Je-li zásoba čepovaného piva umístěna na ulici, je nutné koordinovat činnosti od místních úřadů.
 • Pokud je v nákupním centru, potřebuje od nich svolení k prodeji alkoholických nápojů zákazníkům.
 • S pronajímatelem musíte podepsat smlouvu a podrobně uvést podmínky a podmínky.
 • Pro zaměstnance skladovacího piva musí být platné hygienické knihy s potřebnými plomby. Také jsou s nimi vypracovávány pracovní smlouvy.
 • Povolení k činnostem je vyžadováno v těchto případech: SES, požární bezpečnost, Gospotrebnadzor.

Kromě požadavků, které jsou kladeny na umístění zásoby piva, musí mít podnikatel doklady o IP a oficiální registraci pokladny.

Místnost pro prodej pivovaru


Kolik obchodů, které přemýšlejí o prodeji nápojů na únik, jsou spálené kvůli špatnému umístění!

Potřebujeme hledat místnost pro návrh pivního skladu v místech, kde se prochází velké množství lidí.

Mohou to být trhy, nákupní centra, stanice metra a další podobné body.

 1. Jedna z nejideálnějších možností - být umístěna v nějakém velkém obchodě nebo supermarketu.
  Ale je to tak, a bude téměř nemožné získat od nich souhlas s těmito činnostmi.
  Koneckonců, většina z nich již má vlastní prodejní místa s živým pivem a nepotřebují nadbytečné konkurenty.
  Také nebude možné organizovat podnikání v blízkosti sportovních nebo vzdělávacích institucí.
  Ale tady bariéra je již zavedena zákony státu proti alkoholu, včetně piva.
 2. Umístění obchodního prodejce točeného piva bude také ovlivněno jeho formátem.
  Tradiční místo je využíváno k nákupu piva. To nevyžaduje rozsáhlou pracovní plochu, proto je podnik rychlejší, aby se vrátil a nepotřebuje rozsáhlou počáteční investici.
  Další možností, která má kruh "obdivovatelů", je uspořádání bar-shopu. V oblasti je větší, zákazníci přicházejí nejen k nákupu piva, ale i k chuti v příjemném prostředí.
  Organizace obchodu bude vyžadovat značnou investici zdrojů a úsilí. O tom, jak pohodlně zákazníci budou cítit, popularita závisí na úrovni náhrady instituce.
 3. Chcete-li vybrat místo, musíte prozkoumat oblast, ve které budete mít prodej živého piva.
  Na rozdíl od mnoha typů podnikatelských aktivit je toto podnikání spíše ve spáncích spíše než ve středních.
  Je nepravděpodobné, že během přestávky na oběd, obchod se seřadí zákazníky z nejbližšího obchodního centra koupit jeden litr nebo dva čerstvé pivo v kanceláři.
  Ale v obytných oblastech vysoká hustota obyvatel, zatímco méně přímých konkurentů, jako jsou hospody, kavárny, restaurace.
 4. Nechcete se ubytovat v suterénu.
  Devadesátá léta už dávno prošly a pravděpodobně se nechcete stát vlastníkem hospody, ve kterém budou místní služci v provozu.
  Ačkoli hlavní obtíž není v tom, ale v požadavcích požární bezpečnosti. K získání povolení k provozu musí mít prostory dva výstupy.
  O tom, proč se nemusíte pokoušet začít podnikat bez získání potřebných povolení, pravděpodobně není nutné komentovat.
  Dokonce i když otevření obchodu, který prodává balené pivo je začátek od začátku v obchodním světě, musíte pochopit důležitost dodržování zákonů.

Reklamní kampaň v prodejně pivovaru

Historická skutečnost:
Před několika staletími české pivovary, kteří neznají nástroje pro určení kvality hlavního národního nápoje, potvrdily platnost piva jedním jednoduchým způsobem. Pivovar rozrušil kávu z čerstvého piva na dubové lavičku a "porota" v kožených kalhotách seděla na něm. Kdyby po půl hodiny byly kalhoty odhadců přilepené k lavičce a mohli se postavit dohromady, znamená to, že pivo bylo úspěšné a mohlo být přijato k prodeji.

Chcete-li, aby se nabídka pivního piva rozkvétala a rozvíjela, nemusíte ušetřit peníze za dobrou a vysoce kvalitní reklamu.

Současně není důležité, kolik investujete a na co budou vynaloženy.

Nejúčinnějšími možnostmi inzerce pro obchod s alkoholem jsou:

 • nejdůležitější věcí je navrhnout a vyrobit jasné, viditelné znamení pro obchod;
 • pokud je bod umístěn daleko od míst přetížení lidí, postarat se o přítomnost ukazatelů, které je snadno povedou do obchodu;
 • Také v místech velkého přetížení kolemjdoucích je možné distribuovat letáky s reklamou (zvlášť dobře funguje, pokud nositel letáku dostane nějaké bonusy);
 • ale v médiích je prodej alkoholických nápojů zákonem zakázán; ale nikdo se nedotkne reklamy na obchod, který prodává draft piva na internetu.

Hlavním způsobem, jak inzerovat obchod s alkoholem, bude kvalitní práce a přátelská obsluha.

Pouze oni mohou stvořit náhodné zákazníky a přinutit lidi, aby si o sobě navzájem vyprávěli.

Ujistěte se, že kvalita může být způsobena celou řadou kvalitních zařízení, řádně vybraným personálem, nákupem kvalitnějších surovin.

Další podrobnosti o tom, co je potřebné pro splnění všech těchto bodů, půjdeme dál.

Zaměstnanci pro návrh pivovaru

Stav zásoby čepovaného piva bude záviset na jeho velikosti, formátu, pracovním plánu.

Proto pouze iniciátor projektu bude schopen odpovědět na otázku, kolik zaměstnanců bude potřebovat.

Obvykle vyžaduje podnikání najímání dvou barmanů. To stačí k organizaci práce na směnách v malé prodejně a umožní realizovat barový obchod.

Chcete-li sledovat provoz, nainstalujte videokameru nebo několik (některé mohou být falešné).

Někdy přijít s osobní kontrolou, ale nepřehánějte.

Pokud zaměstnanci cítí silný tlak na vaší straně, kvalita práce klesne. Koneckonců, v tomto případě, jako v každém jiném, členové týmu jsou tváří podniku.

Pokud jsou spokojeni s úrovní mezd a pracovních podmínek, budou sloužit zákazníkům na správné úrovni. Zákazníci tak zanechají spokojenost a opět se k vám vrátí a mluví o službách přátelům.

Barmenov by měl být hledán s praxí, ale začínajícími začínajícími s vysokou úrovní výcviku, který může být v průběhu případu zaveden od začátku.

Jak otevřít návrh pivovaru?

Pivo - poměrně obyčejný nápoj V Rusku, respektive, je velice žádoucí. Již mnoho kupujících dává přednost lahvovému pivu, nechává stranou nebo na regálech hypermarketových lahví, protože se liší nejen od chuti, ale také od kvality. Otevření prodejního pivovaru je dobrým nápadem pro podnikání, protože poptávka roste každým rokem, a to navzdory skutečnosti, že takový podnik je v sezónní kategorii.

Místo:

Umístění obchodu - jedním z hlavních parametrů, zda budete profitovat z podnikání nebo ne. Jak jste si možná všimli, nejčastěji jsou obchody s pivními nápoji bod. Nacházejí se v nákupních centrech a na výstupu z supermarketu a metra, tedy na místech s velkou průchodností lidí. V takových obchodech je pivo zakoupeno k odběru a malá částka vám umožňuje rychle splatit a začít vydělávat peníze. K dispozici jsou také prodejní místa ve formuláři "Shop-bar". Jsou umístěny na větší ploše a vyžadují dobrý bar a židle. Tam jsou také pivní butiky, které jsou malé hospůdky.

Při výběru místa pro obchod je důležité vzít v úvahu stávající "zakázané oblasti", které zahrnují zdravotnické, vzdělávací a sportovní instituce. Před pronájmem náměstí je důležité prozkoumat oblast, ve které bude umístěn váš budoucí obchod. Výhodou jsou samozřejmě spaní, protože mají více obyvatel a méně konkurentů (restaurace, kavárny, bary).

Rovněž není vhodné otevřít obchod v suterénu bytové budovy a tentokrát není faktorem možnost cross-country, ale možnost požárních bezpečnostních problémů, po nichž by měly mít výstupy dva východy. Proto budete možná chvíli tam zůstat, ale rychle uložíte obchod.

Zvýšit počet kupujících může studentské ubytovny nebo rekreační parky, stejně jako výhodné mít takové obchody na okraji města. Mnoho lidí na cestě do dacha chce koupit láhev čerstvého točeného piva.

Jedním z důležitých povolení je povolení k alkoholu. Kolik je licence na alkohol a kdo ji může získat?

Co potřebujete k otevření obchodu s pneumatikami? Jaké dokumenty je třeba připravit a jaké vybavení koupit?

Co potřebujete k otevření obchodu?

Už jsme mluvili o tom, kde je lepší najít budoucí obchod. Nyní se podívejme do seznamu dokumentů (obvykle: určitého balíčku), které jsou nezbytné pro otevření.

Dokumenty pro návrh piva

 1. Pokud budete provádět pouliční obchod, budete potřebovat odpovídající dohodu s místními úřady.
 2. Pokud je obchod umístěn v nákupním centru, měli byste získat povolení k prodeji piva
 3. Registrované FE nebo LLC.
 4. Je nutné uzavřít SES (hygienicko-epidemiologická služba).
 5. Závěr úřadu pro dohled nad městem. (Prostory pro prodej piva musí splňovat normy požární bezpečnosti).
 6. Závěr Rospotrebnadzor.
 7. Smlouva uzavřená s pronajímatelem (vlastníkem nebo nájemcem) oblasti.
 8. Pracovní smlouvy se zaměstnanci, kteří mají zdravotní záznamy.
 9. Registrovaná pokladna.

Jaké požadavky na zásobu čepovaného piva mohou předložit SES?

Jako výzdobu je lepší použít dlaždice nebo netoxickou barvu. Osvětlení by mělo být přirozené i umělé. Také je třeba instalovat a nouzové osvětlení. Požadováno centrální vytápění. Je také důležité dodržovat hygienické podmínky zaměstnanců. Podrobnosti o těchto požadavcích lze lépe projednat s pracovníky SES.

Pozornost je věnována také bezpečnému chování elektřiny. Kabely musí být položeny v určité výšce, musí být chráněny před možným poškozením. Přítomnost přepínače je povinná. Nezapomeňte koupit hasicí přístroje a připravte evakuační plán.

Kontrola požáru bude vyžadovat dodržování těchto pravidel:

 1. Místnost musí mít evakuační východ, jehož dveře musí být otevřeny zvnějšku.
 2. Měly by být vypracovány pokyny týkající se bezpečnostních opatření. Instrukce by měla projít všemi zaměstnanci obchodu.
 3. Místnosti by měly být zavěšeny značkami s číslem hasičského sboru, stejně jako plány pro evakuační východ.
 4. Musí být instalovány protipožární senzory.

To je samozřejmě neúplný seznam potřebných požadavků. Abyste dodrželi všechna pravidla, je lepší konzultovat s odborníkem.

Vybavení pro prodej pivovaru

Zařízení lze koupit nebo pronajmout. Záleží na vašich prostředcích, stejně jako na vašich záměrech na dobu trvání podnikání. Pokud se chystáte otevřít místo, které bude trvat dlouhou dobu, zařízení stojí za nákup - méně potíží.

Nyní přejděme k tomu, co potřebujete.

 1. Chladnička. Tato jednotka bude schopna udržovat teplotu piva kolem +5 stupňů. Je třeba uspokojit potřeby zákazníka, protože kupováním teplého piva od vás opět nikdo nepřijde. Toto potěšení není levné - asi 20 000 rublů. Ale je to nutné, nic se s tím nemůže dělat.
 2. Stojan pro montáž plnicích ventilů.
 3. Pultová deska.
 4. Kegs. Jedná se o nádobu z nerezové oceli, která se používá k přepravě piva.
 5. Stánek piva. Není to jen zařízení pro plnění piva, ale také důležitý konstrukční prvek.
 6. Sběrač prachu.
 7. Kohoutka na pivo (pokud se má pivo rozlévat do sklenic).
 8. Pivní hadice.
 9. Válce s plynem. Jsou zapotřebí, aby vyhnali pivo z sudů.
 10. Reduktor, který udržuje tlak v nádrži.
 11. Chladnička.

Design a interiér

Interiér vašeho obchodu může být velmi odlišný, ale je lepší dodržet stanovené standardy. Je lepší začít s interiéry irské nebo české hospody. Kombinace cihelných konstrukcí a dřevěných konstrukcí činí Váš obchod opravdu stylový. Pokud uspořádáte několik stoliček přes pult, ztlumení světla bude znamením.

Zaměstnanci

Vyberte si pěkné zaměstnance, protože s nimi budete muset jednat nejen vy, ale také kupující. Stane se tváří vaší instituce. Podívejte se na budoucí barmany, kteří mají pracovní zkušenosti, aby mohli pracovat s pokrmy, a že nespadají z ruky. Také musí být diskrétní a stateční, aby klienta zdvořile odmítli.

Obvykle se v pivních prodejnách pracuje na směny, takže máte dva zaměstnance s rozvrhem od 2 do 2. Práce je lépe placena s úrokem z prodeje. To jim dodá motivaci. To, že zaměstnanci neukradli, je možné dát mezi "кегой" a jeřábem "regulátory". Takže budete moci sledovat, zda je prodej řádně zaznamenán.

Potřebujete také účetní a čisticí dáma.

Dodavatelé piva a sortiment pivovaru

Pro úspěšné obchodování potřebujete nejméně 7 druhů navrhovaného piva. Doporučuje se prodávat lehké a tmavé pivo, stejně jako 1-2 odrůdy dováženého piva. Sortiment můžete diverzifikovat pomocí nefiltrovaných produktů. Cider, medovina a třešňové pivo získávají popularitu. Zkuste je přidat do oblasti. S jejich prodejem budete mít i kupujícího v ženské tváři.

K prodeji piva přidejte další občerstvení. Vzácný kupující, který chce po večerní práci strávit večer, popírá potěšení z nákupu sušených ryb na pivo nebo jiné občerstvení. Z tohoto dodatečného zisku budete mít přínos.

Skladování piva

Keggy jsou považovány za nejlepší skladování piva, zejména v podmínkách skladovacího piva. V nich je nápoj hermeticky uzavřený a chutný. Doba použitelnosti taveného piva v takovém sudu je od 30 dnů do 90. Záleží přímo na odrůdě.

Nedoporučujeme skladovat sudy na podlaze. Je lepší používat dřevo pro ně a nechat je z baterie. Ideální skladovací teplota je +10 stupňů. Chcete-li zachovat kvalitu a trvanlivost, je lepší dopravit sudo do místnosti, kde bude otevřeno 24 hodin před použitím.

Pivní chladič by měl být umístěn v místnosti s větráním. Pokud je pivo zmrzlé, vypněte chladič. Plynový válec musí být ve vzpřímené poloze.

Přibližný obchodní plán pro návrh skladu piva

Nyní se shrňme a vypracujeme přibližný obchodní plán s výpočtem nákladů na zařízení:

 • Registrace IP nebo LLC, právní poradenství - 25 000 rublů.
 • Pronájem pod skladem čepovaného piva 40 m2 m - 30-50 000 rublů za měsíc. (Závisí na oblasti).
 • Služby realitního makléře - 20 000 rublů.
 • Oprava prostor a návrh interiéru skladu čepovaného piva od 40 000 rublů.
 • Zařízení - 180 000 rublů.
 • Pivo - 100 000 rublů
 • Mzda účetního (outsourcing) - 5 000 rublů za měsíc.
 • Prodejci (služba dvou lidí) - 35 000 rublů za měsíc.

Celkem: přibližně 460 000 rublů.

Mesačný výdaj bude asi 250 000 rublů. Ukazuje se, že jeden den musíte vydělat více než 9000 rublů. Pokud je minimální cena objednávky 300 rublů, pak pro návratnost budete mít 30 kupujících. Souhlasím, ne tak moc.

Na závěr bychom vám přáli, aby se vám podařilo dosáhnout úspěchu. Nezapomeňte, že dodržování požadavků na veřejné služby, střízlivý přístup k podnikání, stejně jako odhodlání vaší myšlenky vám pomůže dosáhnout neuvěřitelných výsledků a zisku.

Z mnoha daní je uvolněna zjednodušená daň pro LLC. Zároveň se dokumentace stává komplikovanějším a omezuje se na zaměstnance.

Které mini-rostliny budou ziskové? Odpověď je tady.

Naučte se JAK. Místo užitečných rad a zajímavých informací

Jak otevřít návrh zásob piva

Nová sféra v podnikání, která rychle přichází na vrchol, je prodej nápojových nápojů a stále více lidí se chce dozvědět, jak otevřít obchod s čepovanými pivy od začátku.

Pojďme upřímně řečeno, takže to bude úplně od začátku, pravděpodobně nebude fungovat. Nemůžete jít do obchodu a aniž byste dali peníze, abyste dostali jídlo. Je však obtížné si představit podnik, který vyžaduje méně investic než točené pivo, a řekneme vám, jak ho otevřít a investovat minimálně.

Kolik si můžete vydělat v prodejně piva?

Váš osobní příjem z litru piva bude asi 40% až 50%. To je velmi cool! Například u většiny potravinářských výrobků je přirážka pouze 10% až 20%.

Samozřejmě záleží na vás. Z místa, které si vyberete, od toho, jak budete komunikovat se zákazníky, z piv, které si objednáte. Ale řekněme, v jednom obchodě s pivu, za jeden rok je celkově možné vydělat čisté 100 000 až 200 000 rublů. Podle standardů z roku 2016 a s největší pravděpodobností od roku 2017, 2018, 2019 to jsou velmi dobré peníze. Tam jsou také ti, kteří vydělávají za měsíc 350 000 rublů, ale k dosažení této úrovně budete muset slušně zkusit a investovat celou duši.

Pros pro otevření skladovacího piva

Pojďme trochu přetaktovat váš zájem o tento obchod a mluvit o výhodách.

 • Dostupné maloobchodní vybavení, které je částečně zajištěno dodavatelem piva.
 • Vysoký čistý zisk.
 • Pivo je jedním z nejoblíbenějších produktů, které lidé pořád ještě přijmou, i přes nejrůznější krize a další.
 • Malá skupina zboží pro nákup. Možná si myslíte, že to není plus, ale marně. Faktem je, že pokud jste se rozhodli otevřít malý obchod s potravinami, budete muset koupit dostatečně velkou skupinu produktů, které bude vyrábět, kdo byl u konce, něco jiného, ​​a vše, co je třeba mít na skladě. Existuje pocit, že stejně jako vy získáváte, ale všechny vaše peníze jsou v oběhu. U lahvových nápojů je situace jednodušší. 10 - 12 pint různých odrůd, nugety a lahvového piva v zásadě ne tolik od něj a je snazší cítit své osobní příjmy.
 • Nízká úroveň nákladů při vstupu do firmy.
 • Doba rychlé návratnosti.

Existují také nevýhody

 • Čerstvé pivo kazí rychle (7-10 dní)
 • Můžete obchodovat pouze do 23:00 a osoby starší 18 let

Další důležitá informace!

 1. Chcete-li prodat točené pivo, nepotřebujete licenci na alkohol
 2. IP může prodávat točené pivo
 3. Budete muset s EGAIS nahrát informace o objemu nákupů.
 4. Pro obchod s tahovým pivem (a pivem obecně) by velikost vašeho pokoje měla být nejméně 50 metrů čtverečních. metrů. Nemusí to být obchodní síň, v 50 m2 metrů může vstoupit do celého prostoru spolu se skladištěm.
 5. Je lepší otevřít pro sezónu (léto). Perfektním počátečním měsícem pro tento obchod je března-duben.

Co je zapotřebí pro prodej piva a nápojů.

Místnost pro prodej pivovaru.

Nejdůležitější je, že vybrané prostory by neměly být umístěny v kulturních budovách, školách a školkách, na čerpacích stanicích, stanicích, vojenských zařízeních a sportovních zařízeních.

Podíváme se na nejoblíbenější možnosti pronájmu místnosti pro dávkovače piva:

Pronájem formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami - 40 000 rub měsíc

Pronájem produktů řetězce - 80 000 rub měsíčně

Vyhrajte obchodní prostor od vlády Moskvy - 60 000 rublů měsíčně + opravit 500 000 rub

Je zřejmé, že citace jsou relativní a zprůměrovány, ale každou možnost zvážíme podrobněji.

Pronajmout ve formátu obchodu s potravinami doma nebo v obchodech s potravinami

Mnoho majitelů obchodů ve formátu v blízkosti domu, nevadí pronájmu pár metrů čtverečních k pronájmu. Na vás poprvé více než dost bude 5 - 10 metrů a může vás stát 30 000 - 50 000 rub. za měsíc. K dispozici je také hromada deli, ve které si můžete také pronajmout ukázkovou místnost se stejnou cenou.

Klienti této možnosti, to je malá cena.

Nevýhody, ne vždy velkou průchodnost, mohou být potíže s instalací znamení a budete vždy hostem uvnitř někoho jiného.

Pronájem v obchodě s potravinami

Pyaterochka, Magnit, Lenta, Seventh Continent a další aktivní leasingové metrů čtverečních u vchodu a také často instalace oddělení s točeným pivem.

Jste prakticky zajištěni vysokou přeshraniční dopravou, avšak tato možnost bude stát hodně. Je možné, že taková možnost stojí 60 000 - 90 000 rublů. za měsíc.

Vítězství v maloobchodním prostoru od vlády Moskvy

Na tomto obrázku vidíme, že místnost o rozloze 57 m2, v centru Moskvy, stojí 367 000 rublů. za rok, nebo 30583 rublů za měsíc. S včasnou platbou je vám místnost 10 let.

Moskevská vláda je připravena přidělit obchodní prostory po dobu 10 let a stojí za to říkat, že se někdy vyskytují velmi dobré možnosti. Hlavní věc je platit včas.

Většina těchto prostor je však v hrozném stavu a vyžaduje opravu. Vzhledem k tomu, že pro obchod s pivem potřebujete nejméně 50 metrů čtverečních. metrů, opravy budou stát nejlépe 1 000 000 rublů. Nicméně, pokud vybrané prostory nejsou zabity v koši, existuje šance na splnění ceny 500 000 rublů.

Dalším plusem této možnosti je to, že odstranění místnosti tímto způsobem, pro potřeby zásoby piva, je dost bohatý na 20 m², zbytek prostoru může být podnájem.

Zařízení a nábytek pro čepování piva

Možná to pro vás bude úžasné, ale pro točené pivo není vůbec nutné kupovat vybavení. Nejčastěji vám to poskytne dodavatel piva. Každý má různé podmínky a vybavení, ale je docela možné najít dodavatele s velmi zajímavými nabídkami. Ano, mimochodem instalace tohoto zařízení zajišťují i ​​dodavatelé piva.

Budete muset sami nakupovat nábytek. Pokud otevřete síťový obchod, pak musíte splnit stanovené standardy kvality, tato možnost může létat do hezkého penny. Pokud nejste závislí na sítích, pak poprvé můžete udělat jen jeden regál, na kterém budou umístěny jeřáby.

Můžete vyhledávat na internetu a najít několik návrhů, kde pro vás během týdne vytvoříte hotovou sadu veškerého potřebného nábytku. Je možné, že taková možnost stojí 50 000 - 100 000 rublů.

Nicméně, aby se maximalizovaly úspory, existovaly i případy, kdy se právě nakupovaly desky na stavebním trhu a nezávisle, v garáži, byl vyroben pivní stojan ručně. Zde vše závisí na vás, ale je celkem realistické udržet se v rozmezí 20 000 - 30 000 rublů.

Pivo v kegách

V průměru jeden sud s kapacitou 50 litrů, budete zvládat v letech 2000 - 3000 rublů, drahé odrůdy jsou přirozeně dražší.

Nejprve u malého skladu piva bude k dostání 6 - 7 jeřábů + 2 - 3 jeřábů pro kvass a limonádu. Budete také muset koupit hady. Hromada hadů, že maloobchod v obchodě stojí 80 rublů, ve velkoobchodě stojí 60 rublů.

Celkem za samotné pivo a zboží, které odjedete v oblasti 30 000 - 35 000 rublů.

Kolik bude stát za to, že vytvoříte návrh prodejny piva?

A nyní pojďme počítat možnost s nejnižšími možnými náklady.

Představte si, že jako prodejce pracujete sami a nepoužíváte služby najatého personálu. Pokud nemáte příležitost stát za pultem, musíte prodávajícímu prodat další 25 000 rublů měsíčně.

Je lepší okamžitě vzít v úvahu nájemné několik měsíců předem. Přibližná doba návratnosti zásoby piva je 3-6 měsíců. Dobře, řekněme, že všechno pro vás bylo dobré a vy jste šli na místo, kde jste začali platit za pronájem, již za třetí měsíc.

Registrace jednotlivých podnikatelů - 10 000 rublů

Pronájem - 120 000 rublů (3 měsíce)

Rack - 25 000 rublů

Nákup - 30 000 rublů

Celková částka se přibližně rovná 185 000 rublům. Budeme to zaokrouhlovat a přidáme nějaké nezúčtované výdaje a získáme 200 000 rublů.

Z pohledu vytváření vlastního podnikání je 200 000 rublů penny. Ano, takové peníze nejsou na cestě, ale jakou kouli si pamatujete, kde by vstupy stály méně peněz?

Dnes je snad nejlepším nápadem otevřít prodej piva. Můžete si vzpomenout, jak se v polovině nultého roku stala oblíbená turistická oblast a cestovní kanceláře byly otevřeny všude. Bylo otevřeno mnoho malých soukromých agentur, z nichž některé byly brzy uzavřeny a někteří i nadále poskytují svým majitelům i dnes. Nyní asi stejný, vládne na trhu s nápojovými nápoji. Všude, kde jsou otevřeny prodejní místa pro točené pivo, některé z nich budou uzavřeny, nemohou vydržet konkurenci, jiné se po mnoho let stanou silným obchodem. Obzvlášť podnikatelé se budou moci rozvíjet v síti a konkurovat stávajícím síťovým společnostem. Takže - že musíte zachytit okamžik!

Jak otevřít obchod s čepovanými pivy ve Voroněži

Jako Voronezh může otevřít obchod točeného piva, který by vyžadoval povolení, kódy NACE, které zvolí IP nebo LLC, požadavky, které mají být umístěny, přihlášky ke stažení, adresy FNS kanceláře, bude městská správa, hasičů a TU Rospotrebnadzor ve Voroněži, minimální rozpočet pro otevírání a podmínek přípravy.

Postup

Otevření skladovacího piva probíhá v několika etapách:

 1. Vypracování obchodního plánu, vývoj konceptu.
 2. Vyhledejte pokoj v souladu s požadavky zákona.
 3. Opravit vybrané prostory.
 4. Registrace LLC nebo IP.
 5. Výběr režimu zdanění.
 6. Registrace pokladny, vývoj a objednávání tisku, otevření zúčtovacího účtu, připojení k Unified State Automated Information System (EGAIS).
 7. Nákup zařízení, včetně povinného prodeje alkoholických nápojů.
 8. Oznámení společnosti Rospotrebnadzor o zahájení činnosti.
 9. Vedení reklamní společnosti.
 10. Otevření.

Registrační formulář

Chcete-li otevřít návrh piva, je nutné zaregistrovat LLC (pokud je několik zakladatelů) nebo IP (pokud je zakladatel jeden).

Registrace Company, aktivita je prodej alkoholických nápojů (mimo stravování), poskytuje pro vytvoření zvýšeného základního kapitálu, jehož výše nesmí přesáhnout 1 milion rublů. Přesná velikost je nastavena na regionální úrovni.

Optimální organizační a právní forma pro otevření skladovacího piva - IP.

OKVED kódy

Označte pomocí OKVED kódů, které jsou nezbytné před odesláním přihlášky k registraci - jsou uvedeny v žádosti podané Spolkové daňové službě. Chcete-li otevřít sklad zásoby piva, jsou vhodné následující kódy:

47.25.1 "Maloobchod s alkoholickými nápoji, včetně piva, ve specializovaných prodejnách" - hlavní kód.
47.25.12 "Maloobchod s pivem ve specializovaných prodejnách" - doplňkový kód.
47.11.2 Maloobchod s nezmrazenými výrobky včetně nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách - doplňkový kód.
56.30 „Činnosti barů, taveren, koktejlových barů, diskoték a tanečních parketů (s převahou služeb nápoje), restaurace, kavárny, fyto-bary prodávají nápojové automaty“ - označované jako základní kód, pokud je plánováno úložiště má být převedeno do kategorie stravovacích zařízeních.

Zásoba čepovaného piva může být registrována jako provozovna, aby mohl být po uplynutí doby stanovené zákonem schopen prodávat alkohol.

Daňový systém

Pro návrh zásob piva si můžete vybrat jeden z následujících daňových systémů:

 • OSN - je standardně nainstalován, není-li vybrána žádná jiná. Je nutné platit daň z příjmů fyzických osob, DPH, daň z příjmu, daň z nemovitosti atd. - v závislosti na organizační a právní formě.
 • USN - pokud je počet zaměstnanců až 100 lidí, roční příjem - až 150 milionů rublů, zbytková hodnota dlouhodobého majetku - až 150 milionů rublů.
 • UTII - se skladovou plochou do 150 m². (v Moskvě je zrušeno).
 • PSN - v souladu s kritérii pro uplatňování patentového režimu. Pouze pro IP a prostory až do 50 m2 m.

Jak otevřít návrh pivovaru?

Realizace piva jako podnikání je docela slibnou oblastí činnosti schopnou poskytnout podnikateli stabilní příjem a vysoký zisk. I přes sezónnost tohoto způsobu výdělečné činnosti se návratnost prodeje piva uskutečňuje v krátké době. Existuje tedy spousta těch, kteří chtějí vyzkoušet svou ruku tímto směrem, což vyvolává spíše vážnou hospodářskou soutěž v této oblasti činnosti.

V dnešním článku budeme považovat takový lukrativní obchodní myšlenku za otevření skladu piva piva. Kolik je a jak otevřít bod prodeje živého piva?

Podnikatelský plán pro návrh skladu piva

Vypracování podrobného obchodního plánu s výpočty vám pomůže správně rozdělit počáteční kapitál a zároveň poskytnout rychlou návratnost podnikání.

Etapy podnikatelského plánu pro prodej piva:

 1. Podrobná analýza podnikatelského záměru (poptávka, ziskovost, konkurence);
 2. Určení formátu obchodu;
 3. Shromažďování všech potřebných dokumentů pro registraci pivovarnictví;
 4. Prostory k pronájmu;
 5. Nabytí zařízení;
 6. Hledání dodavatelů a uzavírání smluv o dodávkách nápojů;
 7. Nábor zaměstnanců, registrace pracovních smluv s nimi, školení zaměstnanců;
 8. Reklamní kampaň pro přilákání zákazníků;
 9. Výpočet finančních nákladů a období návratnosti.

Jak otevřít návrh schránky piva od začátku?

Chcete-li otevřít vlastní firmu, potřebujete začít s potřebným finančním kapitálem. Velmi často mladí podnikatelé nemají dostatek peněz na zahájení podnikání, a proto odmítají realizovat svůj nápad.

Kolik stojí za otevření prodejního pivovaru?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku je problematické, protože v každém případě budou náklady značně liší v závislosti na regionu, umístění v obchodě, stejně jako jeho velikost a náklady na zařízení, a tak dále. D. Z tohoto důvodu, přesná částka potřebná pro otevření obchodu, abychom jmenovali dost těžké.

Kde mohu získat peníze?

Samozřejmě, není možné otevřít návrh schránky piva od začátku. Proto s nedostatkem finančních prostředků můžete využít následujících možností pro získání peněz pro zahájení podnikání.

 • Bankovní půjčka. Jistě první možnost, která přichází do mysli každého mladého podnikatele - je registrace úvěru. Ale v tomto případě stojí za to zvážit všechna rizika spojená s otevřením podniku, jenže jste si jisti úspěchem svého podnikání, stojí za to udělat tak důležitý krok.
 • Státní podpora mladých podnikatelů. Pokud jsou splněny určité podmínky, budete moci od státu dostat jednorázovou hotovostní pomoc, abyste otevřeli svou firmu. K tomu je třeba, aby byl v zaměstnání uveden jako nezaměstnaný, předložil všechny potřebné reference a vypracoval podnikatelský plán, který by měl být předložen komisi, která stanoví výši jednorázové hotovostní platby za rozvoj podnikání.
 • Hledám společníky. Podle mého názoru je tato možnost získat peníze nejméně riskantní. Vše, co potřebujete, je najít vhodného partnera, který bude souhlasit s investováním některých vašich peněz do rozvoje vašeho podnikání. Můžete vyhledávat potenciálního investora mezi přáteli, příbuznými, známými.

Co potřebujete k otevření prodejního pivovaru?

Chcete-li otevřít obchod s pivem, měli byste nejdříve projít registrací podniku, uzavřít pronájem prostor, koupit zařízení, najít dodavatele a najmout pracovníky.

Podívejme se na jednotlivé položky.

Obchodní registrace

Především je nutné stanovit hmotnou a právní formu činnosti. Můžete upřednostnit individuální podnikání nebo založit společnost s ručením omezeným. V tomto případě doporučuji, abyste přestali na LLC, protože obchod s alkoholickými nápoji podléhá nejpřísnější kontrole ze strany specializovaných subjektů. V případě otevírání IP budete muset pokračovat ve vykazování a účtování objemu maloobchodního prodeje. LLC se samozřejmě také zavazuje, že pro tuto formu podnikání se předpokládá zjednodušený daňový systém v souvislosti s úsporou několika daní (daň z nemovitosti, zisky z podnikání, DPH).

Dokumenty pro obchod s pivem

 • Dokument potvrzující registraci podniku (IP nebo LLC);
 • Smlouva o nájmu nebo vlastnictví prostor;
 • Registrovat a uzavírat smlouvu o obsluze pokladny;
 • Získejte povolení pro činnosti od sanitárních a hasičských služeb.
 • Uzavírat pracovní smlouvy se zaměstnanci obchodu;

Umístění obchodů a pronájem prostor

Koncept piva je nejčastěji sezónním druhem podnikání. Samozřejmě, že někteří podnikatelé pokračují v práci v chladné sezóně, ale zpravidla je počet prodejů a poptávky po tomto nápoji v této době výrazně snížena. Proto je třeba nejprve zjistit, zda bude podnikání sezónní nebo zda chcete pivo prodat, plánujete po celý rok.

Pokud jde o místo, měli byste upřednostňovat přeplněné místa ve městě. Alternativně můžete otevřít obchod s pivem v centru, v rezidenční čtvrti města, ve velkém nákupním nebo zábavním centru nebo v supermarketu.

Pokud jde o oblast, stačí mít pokoj asi 50 metrů čtverečních. m. Část této plochy bude použita jako sklad, kde bude zboží skladováno, zbytek prostoru by měl být vybaven pro obchod, pro zákaznický servis.

Pivovarské vybavení a dodavatelé hledají

Další etapou bude hledání spolehlivých dodavatelů, od kterých si koupíte pivo za velkoobchodní cenu.

Otevřením specializovaného pivovaru stojí za to pochopit, že není nějak vážné obchodovat s dvěma či třemi druhy piva. Proto je nutné rozšířit sortiment na 20-30 druhů piva.

Pokud jde o zařízení, je obvykle zajištěno výrobci piva. Proto je mnohem jednodušší pronajmout specializované vybavení nabízené výrobcem, než si sami koupit.

Poplatek za točené pivo zpravidla závisí na cenové kategorii nápoje. Zpravidla je to asi 50-100%.

Pivní reklama

Pokud jde o přilákání zákazníků - pak bez reklamy v tomto případě nemůže dělat. Ale pokud v případě obchodů s botami potřebujete reklamu v tisku, distribuci letáků po městě, pak jsou tyto metody neúčinné. Přitáhnout zákazníky bude jasným znamením a úspěšným umístěním obchodu. Nezapomeňte také zajistit slevy a slevy, které vám pomohou přilákat další publikum.

Náklady a příjmy

Za prvé, počítáme náklady na otevření obchodu s pivem.

 • Registrace a provádění balíčku dokumentů;
 • Pronájem nebo koupě prostor;
 • Nákup nebo pronájem pokladny;
 • Obstarání výrobků a instalace zařízení;
 • Platba mzdy zaměstnancům;
 • Reklamní náklady.

Zisk z obchodu s pivem

Pivo je populární a žádaný nízkoalkoholický nápoj. Značka na pivu je asi 50-100%, takže čistý zisk je asi 15%. Úhrada tohoto podnikání je v teplejší sezóně mnohem vyšší. V zimě může být dočasně uzavřen návrh piva, pokud se stane nezisková.