Obchodní nápady pro malé firmy na Oplata.me

Výrobky z vodovodů jsou považovány za jeden z nejvyhledávanějších, takže otevření klempířství znamená počítat s neustále rostoucími zisky a nepřetržitým tokem zákazníků. Kvalitní zboží této sféry vyžadují mnozí a náklady na ně neustále roste.

Počáteční fáze v oblasti vodovodu

Abyste mohli své podnikání založit od začátku prodeje takových produktů, musíte vytvořit podnik, tedy formalizovat IP. Kromě toho se musíte postarat o provedení následující dokumentace:

 • dokument, který schvaluje organizaci pracovního procesu, od Rospotrebnadzoru;
 • dohoda požadující, aby byly rtuťové výbojky odstraněny;
 • závěr hygienické a epidemiologické stanice;
 • dohoda o dezinfekci dopravních činností přepravujících přepravované produkty;
 • smlouvu o vývozu různých odpadků včetně pevného odpadu.

Po splnění všech formalit při vytváření podniku od začátku musíte rozhodnout o sortimentu, umístění obchodu, dodavatelích, kteří jsou schopni pravidelně dodávat zboží, které je charakterizováno vysokými ukazateli kvality. Pro maximální provozní účinnost je dohoda přímo s výrobcem instalatérských zařízení. Je-li plánován prodej zahraničních výrobků, smlouva by měla být uzavřena s organizacemi přímo spojenými se zahraničním výrobcem.

Doprava bude trvat déle, náklady se výrazně zvýší, ale v důsledku toho bude zboží vyšší kvality a poptávky.

Uložení sortimentu

Jednou z hlavních potíží při organizaci prodejny sanitární keramiky je správná volba sortimentu. Všechny prostředky by měly být využívány co nejúčinněji, ale je třeba vzít v úvahu, že není možné dosáhnout ideální možnosti, pokud v této oblasti neexistují žádné praxe a zkušenosti. Hlavní předměty zboží, které vyžadují zvýšenou pozornost, zahrnují:

 • ohřívače vody,
 • doplňky a různé koupelnové nábytek;
 • radiátory pro vytápění;
 • Míchačky, příslušenství pro umyvadla, koupele;
 • hadice, těsnění;
 • vany z akrylové a litiny;
 • WC mísy;
 • topné a vodovodní systémy (potrubí, svorky atd.);
 • sprchové kabiny;
 • zrcadla.

Hlavní věc v obchodě je rozmanitost typů a materiálů. Trubky by měly být vybrány z polyethylenu, kovu, pvc. Míchadla by měly být prezentovány a možnosti rozpočtu a drahé.

Na prodej je žádoucí mít kuchyňské dřezy, hadice pro pračky a myčky nádobí, ohřívače.

Nuance podnikání

Většinou návštěvníci obchodu jsou zdravotničtí pracovníci, kteří pracují v příslušné oblasti a pravidelně nakupují zboží. Aby podnikání vzkvétalo a zákazníci přicházeli neustále, potřebujeme zdvořilý, kompetentní personál, širokou škálu kvalitních a přiměřených cen. Důležité pro úspěšné podnikání je dobrá památná reklama, komfortní pokoj a výlohy.

Plocha prostor by měla být nejméně 60 metrů čtverečních. m. Jeho přibližná cena se rovná intervalu od 50 000 do 100 000 r. Je lepší přemýšlet o pronájmu místa ve velkém nákupním centru v předstihu, protože budete muset zaplatit více za toto místo.

Ideální volbou pro obchod je spací prostor, kde je mnoho nových budov. Při budování podniku na podobném místě můžete ušetřit hodně na pronájem a přilákat pravidelné zákazníky. Je důležité převzít zodpovědnost za nábor zaměstnanců, protože klíčové k úspěchu vysokých prodejů jsou klíčové obchodníci.

Možnosti otevření obchodu

Je téměř nemožné uspořádat vlastní podnik prodávající vodovodní výrobky bez počátečního kapitálu: určitá částka bude zapotřebí k nákupu minimálního vybavení a zboží. Existuje několik možností pro nastavení obchodu, což ušetří počáteční fáze.

První je dohoda s dodavateli o odložené platbě před obdržením prvního zisku. Pravděpodobnost souhlasu je minimální, ale existuje určitá pravděpodobnost. Můžete si nastavit malý obchod s minimálními cenami.

Další možností je otevřít internetovou stránku s doručením do místní komunity. Zboží lze zakoupit od distributorů, přijímat objednávky prostřednictvím webu. Podnikání na internetu je pozitivní, že není třeba skladovat a sortiment převyšuje volbu v každém velkém stavebním centru. Režim je poměrně jednoduchý - přijmout zálohu ve výši 100%, objednat potřebné zboží a doručit.

Někteří zkušení podnikatelé otevřou podnikání, pronajmou si místo v nákupním centru a připraví malou výstavu zboží. V místnosti je umístěn počítač s katalogem sanitární keramiky včetně více než 200 položek (všechny údaje dodavatelů, s nimiž je třeba předem dohodnout). Zákazníkům jsou nabízeny produkty na vyžádání, lze je vyzvednout v co nejkratším čase.

Aby byla takto organizovaná firma úspěšná, vyžaduje se velká reklamní kampaň.

Umístění obchodu

Nejlepší místa pro pořádání podnikání pro prodej sanitární keramiky jsou následující:

 • obchodní komplexy orientace na budovu;
 • mikrodistři s mnoha novými budovami;
 • oblasti města, kde je minimální počet prodejen specializovaných na prodej sanitární keramiky a komponentů.

Stavební nákupní centrum je ideální v tom smyslu, že kupující přicházejí s cílem získat přesně sanitární zboží a zboží pro koupelnu. Spací prostor se vyznačuje tím, že většina nových budov bydlení se zabýval hrubých opravy či bytu majitelé se snaží změnit instalatérské nainstalovat novou kvalitu z důvodu nespokojenosti.

V samostatné budově je otevírání vlastního specializovaného obchodu poměrně problematické: potřebujete dobrou reklamu, aby si návštěvníci všimli nové zásuvky. Minimální plocha je 30 metrů čtverečních. m.

Pokoje a zařízení

Důležitým krokem při vytváření vlastního podnikání, který zahrnuje otevření prodejny sanitární keramiky, je oblast, kde chcete zboží prodávat. Musí existovat místo pod skladiště a obchodní síň. Skladová zóna by měla být organizována s výpočtem prostornosti šarže produktů, několikrát vyšší než obrat za měsíc. Pro správné ukládání doporučujeme zakoupit:

 • speciální palety pro vany;
 • regály, skříně, regály pro drobné zboží;
 • palety pro výrobky z polymerů a skelných vláken;
 • Speciální stojany pro umístění obalů;
 • regály pro směšovače;
 • palety ze dřeva pro skladování trubek.

Provádění reklamních akcí

Reklama je jednou z nejdůležitějších etap organizování vlastního podnikání. Otázka, kolik peněz je třeba investovat do reklamní kampaně, závisí pouze na tom, kolik peněz je podnikatel ochoten vynaložit na tyto účely. Čím více reklamy, tím více zákazníků přijde, a podnik bude tak úspěšnější.

Organizace tohoto chování musí být pečlivě promyšlená, jinak bude spuštěna poměrně velká částka. Nezveřejňujte inzeráty ve volných výtiscích. Dává smysl propagovat podobný obchod prostřednictvím následujících zdrojů:

 • v televizi v místní televizi;
 • lepení reklam v různých částech obce, zvláštní pozornost je věnována místu, kde se obchod nachází;
 • noviny města v nadpisu "Služby";
 • inzeráty ve výtazích bytových domů.

Po uplynutí určitého časového období si velkou část lidí, kteří žijí vedle obchodu, rozpozná obchod, takže nejlepší reklama v obchodě je doba jeho existence na trhu s takovým zbožím.

Podnikání pro prodej sanitárních zařízení: náklady a výnosy

Za účelem zahájení podnikání prodeje tohoto produktu musí mít podnikatel nejméně 2 000 000 r. Všechny tyto peníze jsou vynaloženy v plné výši za účelem nákupu produktů s cílem prodat je v budoucnu. Okraj pro určité pozice může být přirovnán k hodnotě 100%.

S polohou skladu v nově vybudovaném prostoru pro spaní a pronajaté ploše 70-80 metrů čtverečních. m., Investice do podnikání budou následující (v rublech):

 • nákup zboží od dodavatelů - více než 1 500 000;
 • získání minimálního vybavení a vybavení - 120 000-150 000;
 • registrace jako IP, registrace povinné dokumentace - cca 80 000;
 • realizace reklamní kampaně - minimálně 30 000.

Tak, počáteční kapitál pro otevření obchodu by měl být více než 1 800 000 rublů. Kromě toho byste měli také vzít v úvahu měsíční výdaje. Jedná se o platby platů zaměstnancům, daně, pronájem prostor a platby za vodu, elektřinu a vytápění. V průměru může tato částka dosáhnout 200 000 r.

Zisk z podnikání se vypočítá na základě několika složek (v rublech):

 • počet zákazníků - 20 za pracovní den;
 • příjem na kupujícího - cca 500;
 • průměrná kontrola je 1200-1600;
 • přírůstek (průměrná hodnota) je přibližně 40%.

Zisk za den - 11 000-12 000, měsíčně - z 330 000 r. S odečtením všech měsíčních výdajů činí příjem = 130 000 rublů. Projekt se tak může vyplatit za méně než 2 roky.

Otevřeme prodejny sanitárního inženýrství

Dobrý den! Dnes mám článek o vývoji poskytování sanitárních služeb, jmenovitě obchodní plán pro instalatérský obchod.

Otevření mého instalatérského skladu je velmi blízko mé činnosti, jelikož jsem vlastníkem sanitárního obchodu a věděl jsem vše o tomto tématu. Chcete-li otevřít prodejnu sanitárních potřeb, musíte nejprve vydělat peníze, ale bylo by hezké, kdybyste je nepotřebovali.

Před zapsáním podnikatelského plánu pro prodejny sanitární keramiky, jako vždycky, jsem se s touto otázkou obrátil na vyhledávač Yandex a přijatá odpověď mi vůbec nezklamala. V TOP 2 byl můj článek, který jsem napsal před 3 lety.

Všechno je dobré, jen tento článek je již zastaralý a během této doby došlo k mnoha změnám. Takže, že jsem přišel do vlastního obchodu, teď je noc a v klidném prostředí, které mohu napsat Nový podnikatelský plán pro prodej sanitární keramiky pro rok 2016.

Podnikatelský plán pro klempířství podle kroků

V tuto chvíli chci strukturovat informace a napsat, jak otevřít instalaci vodovodu v krocích:

Registrace podnikání v oblasti zdanění

Každý podnik, který má být otevřen, musí patřit k jedné nebo jiné formě vlastnictví. Chcete-li otevřít prodejnu sanitárních potřeb, je pro nás to nejjednodušší forma podnikatelského vlastnictví: individuální podnikání.

IP má mnoho výhod, jedním z nich je možnost uplatnění daně z PSN (já sám jsem na této dani, ale o to později).

Při vyplňování žádosti o registraci IP budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED2, který byl přijat v červenci 2016:

47,52,5 - Podskupina "Maloobchod se sanitárním zařízením ve specializovaných prodejnách".

46,73 - Velkoobchod dřeva, stavebních materiálů a sanitárního vybavení

Chcete-li otevřít sanitářský obchod, je to dost. Možná vás zajímá otázka a proč velkoobchod s instalatérskými výrobky?

Faktem je, že s vámi začnou pracovat další organizace a státní instituce. Platba se provádí bezhotovostním vypořádáním, které se již vztahuje na velkoobchod.

V případě, že již máte nějaký druh vašeho podnikání a PI je již otevřené, pak tyto činnosti jednoduše přidáte k již existujícím podáním daňové přihlášky.

Výběr daňového systému

Tady jsme prostě pomůže při výběru zdanění pro podnikatelský záměr registrované sanitární keramiky.

Faktem je, že pouze v období šetření je k dispozici takový daňový režim, jako je systém PSN (patent). Můžete si vzít slovo za to, jak moc jsem nezkoušel daňové režimy, pro mě tohle se ukázalo jako nejlepší.

A tak si vybereme daňové režimy pro sanitární prodejnu:

 • SPN (patentový systém zdanění). Pro prodej v obchodě je pravda, že existuje limit 50 metrů čtverečních, ale nemyslím si, že budete potřebovat větší místo, zejména na začátku podnikání;
 • USN 6% (zjednodušený daňový systém) (pro instalatérské velkoobchod, to znamená, že práce s právnickými osobami a rozpočtové organizace), stále existují STS 15%, ale jako obal na instalatérské obchodech začíná o 50%, pak USN6% - bude nejoptimálnější možnost.

Dluh USN6% se používá pro bezhotovostní platby, vše, co prodáváme za hotovost nebo prostřednictvím plastových karet na terminálu, je maloobchod a odkazuje na daň PSN.

Při registraci IP doporučuji okamžitě otevřít jak zdanění, tak SPE a USN6%.

Pro plnohodnotnou práci vaší instalace budete potřebovat:

 1. Koupit pečeť. Tím se zvýší spolehlivost vašeho PI a bude vyžadováno otevření zúčtovacího účtu;
 2. Otevřete bankovní účet v bance. Zaplatit za zboží dodavatelům a obdržet platby od právnických osob a státních zaměstnanců - je zapotřebí 100% zúčtovacího účtu;
 3. Platební terminál s plastovými kartami. V banku, kde máte zúčtovací účet, nezapomeňte uvést platební terminál plastovými kartami. Nyní polovina lidí jednoduše nese s sebou hotovost a někteří jen používají kreditní karty.

V této úvodní části instalatérské práce je u konce. A po provedení výše uvedených postupů můžete pokračovat v hlavním tématu obchodního plánu.

Výběr pokoje pro prodejny sanitární keramiky

Bez nadsázky lze říci, že správné místo pro prodejny sanitární keramiky je 50% úspěchu při zahájení podnikání.

K tomu je třeba provést studii o trhu města za přítomnosti konkurentů.

Zvažte nejlepší místa pro umístění vodovodu:

 • Stavební trh. Toto je počáteční fáze, nebude to vyžadovat velké investice do zboží, ale můžete vydělat několik řádů méně;
 • Budova ТК nebo ТЦ. V nákupních centrech a výstavních centrech bude také dobré místo pro budoucí instalatérský obchod;
 • Nové budovy. Nové čtvrti nejsou dosud obsazeny konkurenty a instalace, která je v nových budovách standardní, nemůže vydržet žádnou kritiku;
 • Samostatný pokoj s přístupem k červené lince. Vyžaduje od vás spoustu nákladů na pronájem a propagaci obchodu, ale nakonec určitě zůstanete v černé barvě.

Minimální podlahová plocha pro klempířský dům je od 20 m2.

Podrobněji, toto téma, které je rozhodně důležité pro prodejny sanitární keramiky, budeme v samostatném článku "Umístění klempířské dílny"

Zařízení sanitárního vybavení

Poté, co jsme našli potřebný pokoj, musí být vybaven.

Vybavení pro sanitární prodejny se rozdělíme do skupin:

 1. Administrativní zařízení. Získání notebooku, multifunkčního zařízení, licencovaného programu 1C Entrepreneur, platebního terminálu pro plastové karty, NIP, zákaznického rohu a dalších;
 2. Obchodní zařízení. Přímo k vitrínám, stojanům pro instalatérské práce, vybavením skladu. To vše závisí na oblasti, kterou si pronajmeme;
 3. Pojistné vybavení. Papírnictví, kazety na papír a tiskárny atd.

Podrobně o každém směru promluvíme v článku "Vybavení sanitární keramiky".

Nákup hygienického zboží

K nákupu zboží budete potřebovat nejméně 600 000 rublů. a pak je to dost, řekněme - je to možnost rozpočtu.

Pokud pro produkt není dostatek peněz, existuje pouze jedna možnost získat konkurenční výhodu oproti jiným obchodům.

Zaměřuje se na konkrétní směr výrobku. Například, když jsem začal, nejprve jsem si koupil peníze přidělené na zboží - některé mixéry.

Míchačky pro vany, kuchyně, umyvadla, bidety. V důsledku toho jsem dostal více než 400 názvů mixérů.

Ano, neměl jsem jiný produkt (což je samozřejmě špatné), ale měl jsem obrovský výběr mixérů a pokud mi přišel mixér, neopustil jsem ho s prázdnou rukou.

Stejně jako jsem měl všechny spotřebního materiálu pro mixéry (perlátory, Gusak, hadice, setrvačníky, hlav.složení, náboje, Armatury, fixační vodovodní baterie, příslušenství konve), a dokonce jsem volal store „Mixer“. Obecně se jedná o mísky a spotřební materiál, které jsou levné a které jsou až do 300%.

Je třeba poznamenat, že balení na místech 100%. Takže i přes malé tržby, řekněme 250 000 rublů. za měsíc jsem měl kolem 100 000 rublů čistých. (s poměrně malým obchodem).

Hovořím o tom, že s nedostatkem peněz bude lepší zaměřit se na jeden směr a na tom nezáleží, sanitární fajáns, směšovače, inženýrské instalace, radiátory (a ne jen trochu).

To znamená, že osoba by měla mít na výběr. Někteří kupci si dokonce stěžovali, že taková volba už jsou oči rozptýleny a je těžké si vybrat z toho důvodu.

Máte-li dostatek peněz, pak byste měli mít všechno (jak mám teď), nyní se tento obchod nazývá prostě "Sanitární keramika"

Potřebujeme kupovat od velkoobchodníků v nejbližších velkých městech.

Logistika dodávky vodovodů

Další etapou bude vývoj logistického dodání zboží do obchodu:

Existují firmy, které dodávají přímo do obchodu. Já sám se dvěma takovými pracemi, které z Jekatěrinburgu nesou. Nechte to trochu dražší, ale není problém se zárukou a obecně doručení přímo do obchodu je určitě pohodlné.

V současné době pracuji se 6 dodavateli z Moskvy, Petrohradu, Novosibirsku, Penzy a 2 z Ekaterinburgu (Uther a Brozex).

Pokud je Jekatěrinburg přenesen přímo do obchodu, pak pro ostatní je nutné vyvinout logistiku dodávky.

Pracuji po dobu 13 let s TC FasTrans a přináším zboží do Nizhnevartovska (30 km od mého města, prostě nemáme dopravní společnosti). A již z Nizhnevartovsk přinesl do obchodu.

Takže musíte řídit všechny dopravní společnosti a vzít ceny, zjistit náklady a rychlost dodání.

Pak bude rozhodnuto s tím, kdo doručí zboží (vzít telefon a adresu městského úřadu, odkud bude dodávka doručena a předat dodavateli).

Poprvé předá dodávku, uvidíte, jak to funguje, neradi měnit TC.

To není choulostivý způsob rozvoje logistického dodání zboží do obchodu.

Pracovníci sanitární keramiky

Věřím všem, že nejprodávanější je podnikatel sám a tak je. První rok jsem byl sám v prodejně místo prodávajícího.

A tak vy od zaměstnanců sanitární keramiky budete potřebovat:

 • Prodejci - 2 osoby s rozpisem 2/2 - to je nejlepší možnost (samozřejmě by měli znát kategorii zboží, musel jsem se naučit);
 • Instalatér. Obchod bude neustále přijímat žádosti o instalaci kohoutků, vodoměrů, toaletních mís atd.
 • Účetní. Je možné, že na částečný úvazek, nicméně zpočátku nebude velké množství práce;
 • Čistší - 1 osoba. Můžete zaplatit za 1000 rublů. prodejci a vyčistí se v obchodě. Pokud pracujete sami místo prodejců, odstranění pro vaše podnikání není problém.

V budoucnosti, když je obchod vyvinut, mohou být lidé zaměstnáni podle potřeby.

Nastal okamžik, kdy je vše připraveno pro nás, obchod, zboží a personál, je čas otevřít klempířskou dílnu, ale stále je důležitý bod, a to je reklama.

Inzerce v oblasti vodovodů

Reklama je motorem obchodu a to je známo i dítě.

Bez reklamy, nikdo nebude vědět o vašem obchodě a v důsledku toho nebude mít kupující a prodej.

Podívejme se na základní druhy reklamy na sanitární prodejnu:

 1. Vývěsní štít. No, jaký druh podnikání bez ní, velké a chytlavé znamení vás pasivně dovedou k potenciálním kupcům;
 2. Stender. Doporučuje se také zakoupit;
 3. Vytváření webových stránek. Může to být jako prezentace na internetu a plnohodnotný internetový obchod;
 4. Letáky. Barevné letáky distribuované poštovními schránkami jistě přitahují lidi do vašeho obchodu. Letáky se doporučují distribuovat v příštích 4 blocích z obchodu;
 5. Reklama ve výtazích. Stejně jako letáky jsou umístěny ve 4 nejbližších blocích;
 6. Telecast. Nezapomeňte umístit reklamu na televizor;
 7. Sarafan rádio. Bude pracovat někde za 6 měsíců po otevření, budete pracovat normálně a vaši zákazníci přivedou své známé;
 8. Vizitky. Chcete-li zapomenout na vaše vizitky se slevou slevy ve výši 5%.

Další podrobnosti o reklamě na prodejny sanitárních keramických předmětů napíšu v článku "Reklama na vodovod" a také ukážu, kde reklama není v žádném případě dána.

Příjmy a výdaje v prodejně sanitárních potřeb

Toto je poměrně složité téma, které budu psát naposledy. Příliš mnoho faktorů ovlivňuje úspěch otevření sanitárního obchodu.

Pokud například vezmete svůj obchod, otevřel jsem ho před 3 lety. První měsíc tržeb činil 80 000 rublů, nyní po třech letech tržby tržby činí 1 200 000 rublů. za měsíc a to považuji za zakázku, která se provádí instalací a obstaráváním právnických osob a státních zaměstnanců.

Podrobněji se tedy zabýváme tímto problémem v článku "Příjmy a výdaje na klempířství".

Vývoj prodejny sanitární keramiky

Tato otázka bude také rozhodnutá na posledním místě, poté, co projdete zlomovým bodem a dosáhnete stropu výnosu vašeho obchodu, budete ji muset rozvíjet.

Způsoby rozvoje sanitární keramiky se zaměříme v článku "Vývoj sanitární keramiky".

Jak vidíte poslední 2 položky, které jsem odkázal v dalších článcích, protože je zde vše propojeno.

To je v podstatě všechno, o čem jsem vám chtěla říct obchodní plán pro instalatérský obchod.

V blízké budoucnosti budu psát rozšířené články o těch otázkách, které považuji za důležitější a vyžadují si samostatné posouzení.

Máte-li jakékoli dotazy, můžete se jich zeptat v komentáři k podnikatelskému plánu nebo ke skupině sociální sítě VKONTAKTE.

Jak otevřít sanitářský obchod?

Nedávno se podnikatelé začali více zajímat o to, jak otevřít prodejnu sanitárních potřeb, protože poptávka po této skupině zboží neustále roste.

♦ Kapitálové investice - 1 300 000 rublů.
♦ Samoplátce - 1,5 let.

Existuje mnoho start-upů, které nevyžadují obrovské kapitálové investice k zahájení a sebehodnocení během prvních dvou let po otevření.

Jedním z nich je instalatérská dílna.

Poptávka po této skupině zboží neustále roste, což zvyšuje zájem podnikatelů, jak otevřít prodejny vodovodů.

I přes poměrně vysokou úroveň hospodářské soutěže v tomto odvětví, pokud si myslíte přes všechny detaily o budoucím podnikání, můžete si vybudovat ziskové podnikání s možností rozšíření.

Několik tipů o tom, jak otevřít sanitářský obchod


Je velmi důležité, aby se nováčci v oblasti podnikání naučili zkušenosti úspěšných podnikatelů, kteří pracují v sektoru, který je pro ně zájem.

To je to, co zkušení podnikatelé doporučují těm, kteří chtějí otevřít klempířský obchod:

 1. Důkladně si prostudujte trh předtím, než půjdete na něj.
  Bez předběžné přípravy, aniž by se shromažďovaly informace o konkurentů, aniž by se porovnávaly údaje o jejich cenové politice, prodeji a zisku, aniž bychom studovali poptávku spotřebitelů, nestojí za to investovat do nového podnikání.
 2. Nesnažte se otevřít malý vodovod - je nepravděpodobné, že bude mezi spotřebiteli poptávka.
  Je lepší sbírat peníze nebo přilákat investora a otevřít velký obchod s velkým sortimentem zboží.
 3. Jakmile jste udělali svoji podnikatelskou soběstačnost, vyrazili jste za dobré zisky a uvědomili jste si, že jste připraveni dále rozvíjet, otevřít další obchod ve vašem městě.
  Pokud se vám podaří monopolizovat trh, začnete vydělávat opravdu dobré peníze.
 4. Přístup se smyslem k odpovědnosti za zahájení podnikání.
  Budete muset investovat do toho spoustu peněz, a proto byste se měli zaměřit na dlouhou práci instalatérského obchodu a nezvažovat tento start-up, jako pokus se otestovat v podnikání.
 5. Úroveň hospodářské soutěže je v tomto odvětví poměrně vysoká.
  Pokud jste po studiu na trhu uvědomili, že ve vašem městě už existuje spousta obchodů sanitární keramiky, které jsou nuceny bojovat za každého klienta, je lepší hledat jiný podnik, který by mohl běžet.
  Pokud ještě máte dostatek volných výklenků, je třeba přemýšlet nad reklamními kampaněmi a konkurenčními výhodami, protože nové obchody s hygienickými potřebami se po vaší potřebě objeví a měly by být připraveny zvýšit úroveň konkurence.

Jak otevřít vodovod: reklama a konkurenční výhody


Efektivní reklamní kampaň - klíč k úspěchu všech obchodů a instalatérství není výjimkou z tohoto pravidla.

Ujistěte se, přemýšlet o zahájení podnikání, jak volat instalatérské obchod, jako jeho název, který se bude používat pro výrobu reklamních předmětů, aby zvážila, jak to bude vypadat na letáky, brožury, reklamy a tak dále.

Chcete-li podpořit vaši instalaci, kterou jste se rozhodli otevřít, můžete použít:

 1. Štíty, bannery a reklamy.
 2. Letáky a brožury, které budete bezplatně distribuovat svým potenciálním zákazníkům.
 3. Válečky v místním rozhlase a televizi.
 4. Komunikace o městském fóru a sociálních sítích.
 5. Opustit své přímé spotřebitele: opravářské týmy, profesionální instalatéři atd.

Při výběru mezi konkurencí vám pomůže:

 1. Otevření sanitární keramiky v oblasti s vysokým provozem.
 2. Přítomnost prostorného parkoviště před obchodem.
 3. Možnost zakoupení zboží v splátkách.
 4. Systém slev pro stálé zákazníky.
 5. Široká nabídka produktů a flexibilní cenová politika.
 6. Kvalifikovaní a zdvořilí prodejci, kteří dokonale znají své výrobky.
 7. Schopnost platit v hotovosti, na terminálu a na přepočtu.

Jak otevřít prodejny vodovodů: plán kalendáře

"Naším hlavním úkolem není hledět do mlhavé budoucnosti, ale jednat nyní, ve směru, který můžeme vidět."
Thomas Carlyle

Stojí za to zvážit nejen to, jak otevřít sanitářský obchod, ale také, jak dlouho bude trvat, než spustíte start.

Chcete-li tuto firmu otevřít, nemusíte získávat speciální oprávnění ani licence, takže registrační postup nebude trvat mnohokrát.

Ale budete muset usilovat o nalezení ziskového místa pro obchod, pronájem kvalifikovaného personálu, nákup vybavení, vyřešení všech problémů s dodavateli apod.

V průměru můžete otevřít sanitární prodejnu za 4-6 měsíců.

Pokud najdete inteligentního pomocníka, může být tato doba zkrácena:

Chcete otevřít sanitářský obchod? Pomůžeme vám vytvořit podnikatelský plán

Pokud se chystáte otevřít vaši prodejnu sanitární keramiky - tento článek je právě pro vás. Dnes budeme hovořit o tom, co dávat pozor na prvním místě, což umožňuje vybírat, jaké zákony a předpisy se řídí touto činností, a tam jsou některé nuance a nuance třeba věnovat pozornost, než si otevřete instalatérství.

Článek vychází z osobních zkušeností s komunikací s lidmi, kteří mají síť prodejen sanitární keramiky ve městě s počtem obyvatel přibližně jednoho milionu lidí. Pokud mám být upřímný, pak mezi mými dobrými známými jsou dva bratři, kteří prošli fázemi vývoje obchodu z místa na trhu, pak sítě ze 8 obchodů. Nyní jejich čistý zisk za měsíc je více než 40 000 dolarů a vážně uvažují o rozšiřování svého podnikání mimo město.

Jak jste pochopili, zkušenost těchto obchodníků je pro nás velmi důležitá, protože poskytují radu a doporučení založená na jejich zkouškách a chybách, jejich snahách o to, aby podnikání bylo řádově lepší a efektivnější. Takže pokud se chystáte otevřít sanitářský obchod, pak bude tento článek velmi užitečný pro vás.

Otevření klempířství začíná registrací firmy

První věc, kterou potřebujete k zahájení svého obchodu, je oficiální registrace jako individuální podnikatel. V této fázi nebudeme podrobně analyzovat, protože ve skutečnosti neexistují žádné problémy s registrací. Seznam potřebných dokumentů naleznete na internetu, předložíte je registrační službě a během hodiny dostanete certifikát, že máte právo podnikat.

Také k otevření instalatérské práce potřebujete shromažďovat další požadované dokumenty:

 • Povolení a závěr SES, že všechno v místnosti, které vybavení pro obchod je v pořádku, a můžete pracovat v něm.
 • Povolení k ubytování, kterou potřebujete dostat do těl Rospotrebnadzor.
 • Program řízení výroby
 • Dohody s organizacemi, které se zabývají odstraňováním domácích a pevných odpadů.
 • Smlouva o čištění a dezinfekci místnosti, ve které se nachází váš obchod.
 • Smlouva o provedení deratizace, dezinsekce a dezinfekce;
 • Smlouva o pronájmu místnosti, ve které plánujete otevřít svůj obchod.

Také na internetu jsme zjistili, že potřebujete podepsat smlouvu o dezinfekci vozidel a smlouvu o procesu recyklace rtuťových lamp. Abych byl upřímný, nenašli jsme potvrzení o nutnosti těchto smluv a naši známí, kteří vlastní síť vodovodů, také tyto informace nepotvrzovali. Pokud víte něco o těchto smlouvách - napište do komentářů, doplníme náš článek o nové a aktuální informace.

Tvoříme sortiment sanitární keramiky

Při zahájení podnikání, které souvisí s obchodem a prodejem, musíte věnovat patřičnou pozornost produktovému sortimentu. Sanitární prodejna není výjimkou a široká škála výrobků je jednou ze součástí úspěšného rozvoje podnikání.

V první řadě musíte najít spolehlivé a důvěryhodné dodavatele. Můžete se pokusit oslovit výrobce, cena bude nižší a bude zajištěna kvalita a můžete spolupracovat s regionálními dealery a oficiálními zástupci velkých společností. Upozorňujeme, že pokud chcete pracovat přímo s výrobcem, budete muset spoléhat na nákup velkého množství zboží. Koupit deset ventilů, pět mixérů, tří umyvadel a kotle nebude fungovat. S takovými "objemy" budete posláni na regionální úřad nebo zcela odmítnete spolupráci.

Spousta dobrého a kvalitního sanitárního zboží se dováží ze zahraničí. Zavést přímé dodávky, s největší pravděpodobností nebudete uspět. To lze provést pouze velkými obchodními řetězci a velkými hypermarkety. Zde je nutné pracovat s zprostředkovateli a souhlasit s jejich marží (asi 20-30% ceny výrobce).

Celý sortiment zboží lze rozdělit do několika kategorií:

 1. "Bílá" instalace, která zahrnuje bidety, toalety, splachovací nádrže, umyvadla, koupelny z litiny a oceli, různé druhy palet a jiné smaltované výrobky.
 2. Inženýrské (instalační) instalace, která se používá častěji, a musíte ji koupit víc. Může zahrnovat různé potrubí, jeřáby, adaptéry, směšovače, ventily, ohyby, uzávěry, různé spojovací prvky a další výrobky používané při instalaci a instalaci různých instalatérských zařízení.
 3. Ředění. Velmi častá komodita je něco jiného - ořechy, šrouby, těsnění, adaptéry, držadla a uzávěry. Vše, co je třeba čas od času změnit, a to často selže. Tato maličkost není drahá, ale díky velkému obratu může přinést dobrý zisk.
 4. Koupelnové doplňky. Zde je výběr velmi široký a je toho hodně obrat. Vše můžete prodávat - od koupelnových koberců a dlaždic až po zrcadla, lampy, regály a sušáky na ručníky.
 5. A samostatnou kategorií jsou elitní sanitární keramika - mramorové umyvadla, vynikající kohouty, porcelánové výrobky, které jsou vyrobeny podle nějakého designového projektu. Pro tuto skupinu produktů můžete vybrat oddělení, které se bude lišit od objemu zboží v obchodě.

Po přečtení sortimentu potřebného zboží mnoho může spojit své hlavy a začít počítat peníze potřebné pro toto. Ale nebojte se příliš brzy. Celý rozsah může být vytvořen do jednoho roku a ještě déle. Nemá smysl kupovat vše najednou. V počáteční fázi tvoří základ obchodu, vyplňuje vše co nejvíce potřebné a poté zkoumá poptávku spotřebitelů a doplňuje rozsah potřebnými výrobky. Tak za šest měsíců pochopíte, co potřebujete víc a co můžete vůbec odmítnout.

Jak již bylo uvedeno u našich přátel, síťové majitelé instalatérské obchod, nejpopulárnější produkty byly a zůstávají lázně litiny a akrylátové sprchové, standardní dřezy, kohoutky, ventily a všechny druhy zásob, které jsou vyšší, než jsme byli jmenováni jako „pokuty“.

Množství zakoupeného zboží a jeho složení je určeno několika faktory. Především poptávka mezi potenciálními kupci. Využijte také své skutečné možnosti. Je lepší koupit různé věci a běhání zboží, než trávit celý rozpočet na mramorové koupelně a tucet elitních toaletních mís. Naší radou je prozkoumat sortiment sanitárních prodejen, které jsou blízko vás. Podívejte se na to, co prodávají, jaké ceny nabízejí, zjistěte, co je v poptávce, a co bylo na předváděcím provozu několik měsíců.

Vlastnosti skladování zboží

Musíte se postarat nejen o rozmanitost zboží na regálech vašich obchodů, ale také o jeho dostupnosti ve skladech. Zkušení podnikatelé si všimnou, že ve skladu musí být vždy 2-3krát více zboží než měsíční obrat. Proč takový sklad? V životě se všechno stane a zpoždění v dodávkách se děje častěji, než si dokážete představit. Zvláště pokud je zboží dovezeno, může se dodací doba několikrát zvýšit. Není dobré, jestli bude mít obchod několik toalet, několik malých věcí a několik mixérů. Je nutné, aby vždy existoval rozmanitý sortiment a kupující si mohl vybrat vhodný produkt.

Produkt, i když je uložen ve skladu po dobu delší než jeden měsíc, by měl být vždy krásný a prezentovatelný. K tomu je nutno dodržet určité podmínky skladování:

 1. Keramický výrobek by měl být skladován rozbalený na regálech a polích, předem roztříděn v malých dávkách.
 2. Keramické trubky se skládají a mezi nimi jsou umístěny dřevěné podložky. Pod spodní řadou trubek by měla být dřevěná paleta o výšce nejméně 10 centimetrů.
 3. Výrobky z oceli a litiny by měly být skladovány v suchých a dobře větraných prostorách bez topení. Také v těchto prostorách jsou uloženy umyvadla, umyvadla, míchačky, kohoutky atd. To vše by mělo být uloženo na paletách a vyhnout se vodě.
 4. Výrobky z polymeru a skelných vláken musí být skladovány, nesmí být odstraněny z továrního obalu a v místnostech s dobrým ohřevem.
 5. Pokud mluvíme o skladování vany, musí být také uloženy na paletách se zastávkami, které stojí na plošině nebo na regálech.

Dbejte na to, aby v prostorách, kde je zboží uloženo, nebylo mokré, kondenzace nebyla po vyčištění větrána a sušena.

Výběr prostor pro prodejny sanitární keramiky

Za prvé, prostory pro instalatérský obchod nemusí být malé. Vany, sprchové kouty, dřezy, police s mixéry a ventily zabírají mnoho místa, a místo nich nemusí být těsný, takže zákazník má přístup k jednotlivým bodům mohl dotknout všechno vidět ocenit. Proto je minimální velikost prostor pro sanitární kout 100 metrů čtverečních. Obchody ve velikosti 150-200 čtverců lze nazvat průměrem a zaujímá plochu 300-400 čtverečních metrů - velké. Jak víte, pronájem takových velkých prostorů bude stát pořádnou sumou. Průměrná místnost pro sanitární kout stojí 3-5 tisíc dolarů měsíčně. Samozřejmě, hodně záleží na vašem regionu a situaci na trhu s nemovitostmi. V provinčních městech lze pronajmout 300 čtverečních metrů za 3 000 dolarů a ve velkých středních městech bude stejná částka stát za pronájem středně velkého obchodu. Sklad je nejlépe vytvořen v obchodě, protože kupující vezme zboží přímo z prodejny, ale obdrží jej ve skladu.

Pro práci ve středně velkém obchodě je dostatek 2-3 lidí, kteří jsou dobře obeznámeni se všemi komplikovanostmi sanitárního vybavení, mohou pomoci s poradenstvím, navrhnout s výběrem požadovaného produktu. Chcete-li pracovat ve skladu, je zapotřebí alespoň jedna osoba, která zboží dodá a vede záznamy.

Vybíráme obchodní zařízení pro prodejny sanitární keramiky

Nejmenší roli v prodeji je správný design obchodu a kompetentní dodávka zboží. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována výběru komerčního vybavení a příslušnému návrhu prostor.

Naštěstí může být instalatérství uspořádáno ve stovkách nebo dokonce tisících různých způsobů. V současné době existuje obrovské množství komerčních zařízení, které pomohou interiér přitáhnout a zboží je podáno tak, aby klient 100% jim věnoval pozornost.

V každém instalatérství by měl být:

 • Standardní regály. Nazýváme je "standardní", i když existuje obrovský počet odrůd, barev, tvarů. Cena takového stojanu se pohybuje od 70 do 170 dolarů za kus.
 • Vitríny jsou také nedílnou součástí každého obchodu. Jejich cena začíná na 200 dolarů. Na oknech se můžete rozložit jako jiný "trochu" a dražší zboží. Zde vše závisí na vaší představě o designu.
 • Počítadla a regály

Jedná se o standardní sadu komerčních zařízení, ale pokud chcete být kvalitativně odlišný od konkurence a být atraktivnější, doporučujeme věnovat pozornost takovýmto "příslušenstvím":

 • Stojany na kohouty a toalety. Cena každého z nich začíná od 300 dolarů.
 • Krásné držáky a držáky pro umyvadla a vany.
 • Stojany pro montáž vany, umyvadla, sušárny.
 • Univerzální stojany pro sprchové kabiny. Jsou zajímavé tím, že můžete ukázat práci stánku v prodejně přímo v prodejně, ukazující všechny jeho kouzlo a výhody.

Nezapomeňte také na domácí spotřebiče: počítač, skener, různé zařízení pro obchodování a účetnictví. To pomůže učinit prodejní proces rychlejší a modernější. A ještě jeden tip - pečujte o bezpečnost vašeho obchodu instalací kamer, protipožárního systému a tlačítka pro alarm s přímým odchodem do bezpečnostního panelu.

Reklamujte své klempířské instalace

Jak říká známé přísloví: "Reklama je motor obchodu." Když otevřete prodejnu sanitární keramiky, měli byste pochopit, že musíte věnovat spoustu peněz na reklamní činnost, a to zejména v prvních fázích vývoje. Zjistíme, která reklama bude nejúčinnější a nejúčinnější a ve které je lepší investovat peníze, protože efekt bude nulový.

 • Jak uvedli naši odborníci, jednou z nejúčinnějších reklam jsou publikace v tematických časopisech a novinách, které jsou distribuovány na regálech ve velkých stavebních dílech a hypermarketech.
 • Druhým nejúčinnějším způsobem reklamy je distribuce vizitek, letáků, letáků na vchody do stejných stavebních hypermarketů.
 • Rovněž věnujte pozornost reklamě na internetu. Již jsme řekli, že je žádoucí vytvořit vlastní webové stránky, kde budou prezentovány všechny produkty, které jsou k dispozici v obchodě. Tato stránka musí být podporována regionálními žádostmi, jako například "Koupit dřez v Kemerově", "Sanitární keramika Kemerovo", "Koupit mixér Kemerovo" atd. Seznam nejpopulárnějších a nejoblíbenějších dotazů můžete sestavit sami pomocí nástroje Yandex.Wordstat, nebo můžete tuto záležitost sdělit odborníkům.
 • Reklama na městských internetových zdrojích. Jsme si jisti, že ve vašem městě jsou populární obecné zdroje. Tyto zpravidla jsou zpravodajské stránky, které vyprávějí o životě města. Můžete se pokusit vykoupit na reklamu za měsíc nebo dva a sledovat jeho účinnost. Pokud má město tematické internetové zdroje o výstavbě a opravách, pak bude reklama časů účinnější.
 • A poslední reklama, která se již vzdává své pozice - je to zveřejňování reklam. Můžete jej použít v kombinaci s jinými způsoby reklamy. Ale neočekávejte, že pouze vytištěné reklamy přinese dobrý výsledek. Toto je minulé století a jen málo lidí čte reklamy na pólech nebo na zastávkách veřejné dopravy.

Také bych rád řekl několik slov o sociálních sítích. Mnozí vědí a chápou, že sociální sítě jsou soustředěny v obrovském množství lidí, mezi něž patří i vaši potenciální kupci. Ale ignorance základů reklamy v sítích a psychologie uživatelů vede k tomu, že mnohé v sociálních médiích mají nižší obrovské rozpočty na reklamu, ale nezískávají žádný výsledek. Sociální sítě - to není místo, kde můžete inzerovat výrobky z výstavby a opravy. Osoba přijde v "Vkontakte" na "Odnoklassniki" nikoliv za účelem nákupu, ale za účelem komunikace a rekreace. Investice do tohoto druhu reklamy proto budou skvělé a reakce je malá, pokud vůbec.

Tady možná a vše, co jsme chtěli říct v tomto článku. Nyní víte víc o tom, jak otevřít prodejny vodovodů, a bude moci provést přibližný výpočet počáteční investice pro podnikání ve vašem městě. Pokud jsou ještě nějaké otázky, požádejte je v komentářích a my se pokusíme jim co nejrychleji a nejpřesněji poskytnout odpovědi.

Podnikatelský plán pro otevření vodovodu. Jak otevřít inženýrské vodovody

Otevření sanitárních prodejen v Rusku je ziskové podnikání. Statistiky uvádějí, že roční růst trhu je od 25% do 32% a jeho absolutní hodnota se odhaduje na zhruba 2 miliardy dolarů.

V přeplněných obytných zónách (trhy, stanice metra) kupující snadno najde správné označení, na které se objevuje název továrny na sanitární keramiku. A varianty těchto jmen jsou četné. Právě s nimi začneme tento článek o podnikovém plánování s cílem vytvořit podobný trh. Jaké jsou názvy podnikatelů na jejich potomky?

Název

Nejčastěji známka univerzální prodejny je krátká a jasná: "Sanitární keramika", "Sanitární keramika pro vás", "Santeh Equipment". Velkoobchodní a maloobchodní prodejny se zabývají problematikou v širším slova smyslu, například: Santeh Haus, All for Plumbing nebo World of Sanitaryware.

Malé maloobchodní prodejny na dlouhou dobu nemusíte hádat o tom, jak zavolat klempířství. Usilují o uvedení své specifičnosti v názvu: "Koupelny a ventily", "Jeřáby a směšovače".

Podnikatelé se smyslem pro humor hledají méně pragmatické jméno: Moydodyr, Kran Kranych, Anna-bath, San Sanych. Existují také kreativnější znaky.

Internetový obchod s instalatérstvím také nezůstal. Je plná "importovaných" jmen. Ve zvláštní lásce - italštině, protože v této zemi existují skuteční mistři vytváření produktů třídy VIP.

Podnikatelé, kteří vytvářejí podnikatelský plán pro otevření sanitárního obchodu, mohou analogicky pojmenovat svou budoucí organizaci, i když mají určitě lepší nápady.

Co potřebujete k otevření obchodu? Investice

Dovolte nám, abychom prozatím projednali právní formality (později je budeme připomínat). Podívejme se na myšlenku vytvoření tohoto podniku. Co by mělo být původně vzato v úvahu? Jedná se o kapitálově náročnou firmu. Celková investice, která zahrnuje počáteční nákup celého sortimentu obchodovatelných produktů, činí 1,5 milionu rublů. V budoucnu bude stačit koupit zboží za 200-300 tisíc rublů měsíčně. Dodatečný poplatek je stanoven na 20-30%.

Nedoporučuje se otevřít podobný úložiště laikovi, je také riskantní využívat služby "nulových" prodejců (stále existuje značná specifičnost). Hlavním cílem sledovaným podnikatelským záměrem otevření sanitárního obchodu je zajistit ziskovost investice. S efektivním řízením to bude 15% a investice se vyplatí za rok a půl.

Zaměřte se

Vaším úkolem je vytvořit obchodní místnost s živým obchodem a profesionálně obsluhovat profesionály, kteří provádějí sanitární a technickou práci. V závislosti na jejich požadavcích vzniká sortiment výrobků.

Velkoobchodní prodejna sanitární keramiky by měla mít prostornou obchodní halu (ne méně než 100 m2, prezentace sprch, toalet, koupelen vyžaduje prostor) a mít celou škálu vývarů. Patří sem následující skupiny produktů:

- inženýrské instalace (ventily, ventily, brány a ohyby, kohouty, sifony, směšovače, potrubí, armatury);

- sanfayansovye produkty nebo „bílý sanitární“ (akryl, oceli, litiny vany, bidety, sprchové vaničky, dřezy, mísy, cisterny, WC);

- sofistikovanější vybavení (sprchové kabiny a modulární vany);

- ostatní zboží pro opravy a vybavení koupelen (zrcadla, koberce, koupelnový nábytek, dlaždice, speciální odvětrání, lampy).

Specifičnost více specializované prodejny se zúženým sortimentem je snížení maloobchodního prostoru (40-50 m 2). Úložiště inženýrské instalace například nevyžaduje instalaci zboží na paletách, dostatek polic a regálů.

Cadres by měl předem

Mnoho majitelů specializovaných prodejen, kteří začínají své vlastní podnikání, útočí na stejnou rake. Nejprve se zaregistrují a otevírají podnik a pak zoufale hledají "dobré prodejce". (Jak víte, profesionální prodávající je 20% obratu).

Kromě toho můžete ve svém obchodním plánu dokonce zadat následující frázi pro otevření prodejny sanitární keramiky velkými písmeny: "Úložiště trvá první a půl týdne práce, aby zákazníka potěšilo." Prodejci jsou tváří obchodu. Proto se odvážíme, abychom předložili návrh: je třeba je hledat předem. Obchod by měl fungovat okamžitě, bez "houpání", se správnou ziskovostí.

Prostě kolem komplexu

Doporučuje se, aby obchodníci najali muže, kteří mají minimálně 3 roky zkušeností s instalací a absolvovali rozhovor ve své odbornosti. Jedním slovem by měli být odborníci na instalaci instalatérských zařízení, schopní poskytnout rozumnou konzultaci.

Najděte takové kádry, zaujměte je a proveďte první nákup zboží, a to pomocí jejich rady. Jsou-li opravdu specialisté a znáte trh, pak už mají kolegové a partnery ve specializaci, kteří by se měli stát svými stálými zákazníky. Prodejci s takovými profesionálními vlastnostmi by se měli lišit od inženýrských instalatérských domů, stejně jako specializovaného supermarketu.

Komunikace je jistě důležitá. Schopnost upokojit nervózního kupujícího s dobrým vtipem je také charakteristickým znakem dobrého prodejce. Profesionálové nebudou jen poradit klientům, ale i zapojit je do své kompetence.

Dosažené zvýšení prodeje by proto mělo být stimulováno prémií. Pokud podnikatel může sjednotit funkční tým, kreativně související s prací, můžeme předpokládat, že podnikání bylo úspěšné. Zejména výše uvedené by měly být vzaty v úvahu podnikatelé, kteří uvažují o tom, jak otevřít své instalatérské od začátku.

Pronájem obchodu

Skutečné otevření obchodu začíná vyhledáváním pronajatých prostor a registrací jeho organizační formy. Pokud jde o pronájem, platí následující požadavky:

- prostor pro univerzální obchod - od 100 m 2;

- specializované obchodní prostory - 40-50 m 2;

- ubytování - rušná místa ve výstavbě spaní;

- blízkých pohodlných dopravních uzlů.

Sklad k pronájmu

Měli byste také zajistit svůj vlastní nebo pronajatý sklad (v prodejně nelze ukládat veškeré zakoupené zboží). Požadavky na skladování zboží jsou uvedeny v tabulce.

Otevřeme prodejny sanitárního inženýrství

Obchodní oblasti

Základy podnikání

Hlavním problémem při zahájení podnikání pro mnoho začátečníků je výběr optimálního sortimentu sanitární keramiky. Peníze na otevírání jsou vždy malé a chci využít dostupné prostředky co nejúčinněji. Ale v každém případě, shromáždit ideální vitrínu nefunguje. V každém městě, v každém okrese mohou existovat vlastní preference a poptávka.

Zde jsou nejoblíbenější zboží, které je třeba koupit:

 • zásobování vodou a vytápění (tlakové potrubí, PVC, polyetylén, jakož i armatury a svorky);
 • míchačky jsou často koupě zboží. Sortiment směšovačů by měl být nejširší - od levných až po drahé pozice. Ve stejné kategorii jsou k dispozici koupelnové doplňky a zrcadla;
 • klempířské výrobky: litinové a akrylátové koupele, umyvadla, sprchové kabiny, toaletní mísy, umyvadla, koupelnový nábytek;
 • sifony, hadice pro pračky, manžety a těsnění;
 • hadice, čerpadla;
 • radiátory, ohřívače vody, ohřívače;
 • další drobné zboží, stejně jako příslušenství pro vany, směšovače, kuchyňské umyvadla a toalety.

Uživatelé specializovaných fór uvádějí příklady sortimentu obchodu:

Podle hráčů na trhu jsou hlavními zákazníky sanitární keramiky majitelé. Pravidelně poskytují instalatérské služby, takže kupují ty správné výrobky tam, kde jsou používány, kde jsou ceny demokratické a prodávající jsou kompetentní. Lákat takového klienta není snadný úkol. Potřebujeme dobrý sortiment, systém slev, pohodlné vitríny a dobrou reklamu.

Prostory pro sklad musí být nejméně 60 metrů čtverečních. m., říkají zkušení obchodníci. Pronájem takového prostoru bude stát 60 - 100 tisíc rublů. Není třeba otevřít v obchodním centru: pronájem je vysoký a zpětný odraz nemusí být. Nejlepší volbou je spací část města. Zde je nájem několikrát nižší a místní obyvatelé ve skutečnosti půjdou pouze k vám.

Příslušní prodejci - 50% obchodního úspěchu. Někteří podnikatelé nejsou stydliví a stojí za pokladníkem. Výnosy se výrazně zvyšují.

"My, pracujeme sami. A každý klient má vlastní přístup. Pro každého zákazníka - vlastní slevu. Jeden mistr může půjčit, za druhým budete běžet měsíc. Dodavatelé se s tím nebudou obtěžovat, testují se v praxi. Pouze vy osobně můžete najít přístup ke každému klientovi, protože to je vaše podnikání... ", - říká uživatel nahaga89 z fóra biznet.ru.

Nejvhodnější systém zdanění pro sanitární prodejnu - UTII (vmenenka). Daň se vyplácí na základě plochy komerčního objektu. Částka daně je pevná a nezávisí na příjmech vašeho obchodu. DPH, daň z příjmů a daň z nemovitosti u UTII nejsou zaplaceny. Aplikovat "vmenenku" je možné pouze pro obchodování objektů s plochou do 150 m2 M. m.

Možnosti otevření vodovodu od začátku

Možná vás zajímá způsob, jak uspořádat sanitární kout bez příloh, "od začátku." I když nebudete moci žádné přílohy otevřít aniž byste investovali, stále potřebujete nějaké peníze na nákup minimální dávky zboží nebo vzorků. Ve skutečnosti je na začátku jen několik úspor:

 1. můžete se dohodnout na dodávce zboží s odloženou platbou nebo na provedení. Ne každý dodavatel půjde na to, ale můžete to zkusit. Takže můžete otevřít malý obchod s minimálním sortimentem a cenově výhodným zbožím;
 2. můžete uspořádat internetový obchod s instalatérskými potřebami ve vašem městě. Přijmout objednávky a zakoupit zboží od distributorů. Výhodou online obchodu je, že můžete udělat velkou výstavu zboží, což je obrovský výběr: protože není třeba skladovat. Odevzdáno 100% předem - objednané zboží od dodavatele - dodáno zboží zákazníkovi;
 3. uživatel EvgenyMetropolis z fóra biznet.ru navrhuje jít tímto způsobem: "Dnes, desítky dodavatelů ve městech nabízí spolupráci. Otevřeme malý bod v nákupním centru, uděláme minimální výstavu zboží a komponent. Počítače jsme vložili do internetového katalogu produktů těchto dodavatelů (pozice 200-300) a nabízeli zboží na objednávku. Musíš prostě investovat do reklamy. "
Podnikatelský plán pro klempířství

Studie proveditelnosti pro otevření vodovodu v pronajatém prostoru (80 m2) V obytné čtvrti města.

 • obchodní zařízení a kancelářské vybavení - 150 000 rublů;
 • tvorba sortimentu zboží - 2 000 000 rublů;
 • reklama - 50 000 rublů;
 • Ostatní výdaje (včetně registrace) - 100 000 rublů.

Celkem: počáteční investice - z 2 300 000 rublů.

Pravidelné měsíční výdaje:

 • pronájem - 100 tisíc rublů;
 • mzdy + pojistné (3 osoby) - 80 tisíc rublů;
 • úhrady za veřejné služby - 15 tisíc rublů;
 • daň (UTII) - 15 tisíc rublů;
 • další výdaje - 30 tisíc rublů.

Celkem: 240 tisíc rublů měsíčně.

 • průměrná kontrola je 1500 rublů;
 • průměrná obchodní marže - 40%;
 • průměrný příjem na jednoho zákazníka je 600 rublů;
 • počet zákazníků denně - 20 osob;
 • denní příjem - 12 000 rublů;
 • měsíční příjem - 360 000 rublů;
 • měsíční zisk: 360 000 - 240 000 = 120 000 rublů;