Vlastní výroba v obchodě

Jedním z nejnovějších trendů - vzhled v prodeji v mnoha supermarketech se objevily polotovary a výrobky s vysokou mírou připravenosti vlastní výroby. A jsou mezi obyvateli velmi žádané. Důvodem je intenzita našeho života: lidé pracují pozdě, a proto raději kupují hotové výrobky. A proč se připravte, pokud v mnoha obchodech je kvalita pokrmů "jako matka"?

Vytvoření dílen pro výrobu vlastních výrobků je komplexní proces. Je nutné nejen drahé vybavení a velké množství personálu, ale také správné uspořádání výroby. Nestačí jednoduše vyrábět něco sami - je důležité, že je výrobek chutný, takže je kupujícím poptáván.

UČENÍ O ZPŮSOBENÍ PENÍZE

- Zavedení nových skupin výrobků v obchodě je z ekonomického hlediska velmi zajímavým procesem. Pokud obchod funguje obvyklým způsobem, průměrná cena zboží v Jekatěrinburgu činí 20-30% a ziskovost skladu činí 3, 5 až 8%. Když představujeme produkty vlastní výroby, vylučujeme zprostředkovatele z řetězce: nakupujeme suroviny přímo od výrobců a prodáváme konečný produkt přímo spotřebitelům. Vzhledem k tomu, a vzhledem k tomu, že se cena hotových výrobků mírně liší, je marže pro produkty vlastní výroby v rozmezí od 50 do 1800% (!).. Poslední číslo může překvapit, ale skutečně existuje produkt, pro který je taková "astronomická" značka vytvořena. A prodává se ve velkém množství a denně, - záhadně se usmívá Dmitrij VEPREV, ředitel LAND-Jekaterinburg.

Jednou z hlavních chyb v tomto úsilí je nedostatek porozumění a nevědomosti kupujícího. Chceme-li vytvořit vlastní výrobu, musíme znát spotřebitele a jeho požadavky. Chcete-li zjistit, nemusíte provádět žádný hloubkový marketingový výzkum. Stačí stačit k pohovoru stovkám stálých zákazníků, které všichni prodejci znají. To je obzvláště snadné, pokud má obchod s diskontními kartami.

- Je třeba jasně definovat, co vyrábíme - jen saláty nebo pečivo, otevřít dílnu pro přípravu polotovarů z masa nebo spustit linku na výrobu kuře - gril. Vše závisí na umístění skladu, na struktuře spotřeby, na špičkové poptávce. Pokud je obchod umístěn v kancelářských centrech, je nepřiměřené, aby se tam nevarilo kuřecí maso na grilu a další horké potraviny, protože je vždy v poptávce a bude vytvářet příjmy. A nemá smysl připravovat saláty na 400-500 rublů na kilogram, pokud je obchod v pracovním prostoru. Prostě nebudou kupovat. Navíc je nežádoucí zavádět všechny nové služby najednou. Po provedení průzkumu jsou identifikovány některé klíčové oblasti, které má smysl rozvíjet. Je třeba si vybrat, co nám dá maximální účinek - například šaláty. Kupující jsou šťastní - byla to novinka, obchod se o ně stará. O měsíc později vstoupíme do dalšího obchodu, například k výrobě polotovarů z masa, pak přidáme pekárnu, gril atd. Mluvím o tom již existující obchod, ve kterém chceme zvýšit ziskovost. Pokud vytvoříme nový obchod, pak musíme uvažovat o všech těchto novinkách najednou. A zbytek vám doporučuji, abyste vylepšili své dovednosti na jednu věc a poté spustili další inovace. Se stávajícím nedostatečným personálním obsazením v Rusku je snadné najít prodejce, který jednoduše váží, balí produkty a kde je obtížnější přijímat lidi, kteří to budou připravovat potraviny, - vysvětluje Dmitrij VEPREV. - Kromě toho musí být boj o kvalitu výrobků konstantní, lidé musí být vyučováni a to je také dlouhý proces. Obchodní plocha 2 tisíc metrů čtverečních. S sortimentem cca 20-25 tisíc položek je vyžadováno 100-150 lidí. Když ve stejném obchodě nahradíme 20% rozsahu s vlastní výrobou (což je velmi vysoká hodnota), pak počet našich zaměstnanců se zvýší přibližně třikrát. Ano, je to významný nárůst a náklady se odpovídajícím způsobem zvyšují, ale "Cenu" na cestě ven stojí za to.

MINI-FACTORY V OBCHODU

Pro výrobu polotovarů vlastní výroby, jako jsou saláty, maso a zelenina, je třeba vytvořit technologické dílny. Nestačí mít výrobní zařízení, musíme si také koupit vybavení nezbytné pro výrobu.

Výrobní oddělení jsou rozdělena na:

- (zeleninová dílna, obchod s masem a rybami)

- prefabrikované (horká prodejna, prodejna salátů, dílna na mouku)

- pomocné (mycí zařízení, mycí nádobí)

Řešení objemového plánování by mělo zajistit konzistenci (streaming) technologických procesů, s výjimkou protiběžných toků surovin a hotových výrobků, jakož i protihodnotu návštěvníků a personálu.

Oddělení pro maso a ryby je určeno pro zpracování ryb, masa, kuřat a výrobu polotovarů (šarže, malá, přirozeně nasekaná, z hrudní hmoty).

Pracoviště jsou obvykle organizována pro tři technologické procesy: zpracování masa skotu, zpracování drůbeže a vedlejších produktů, jakož i zpracování ryb.

K vybavení těchto obchodů je zapotřebí především kvalitní elektromechanické zařízení: masové mlýny, míchačky na mleté ​​maso, stroje kotletoformovye, vrcholy, pásové pily, elektrické dmychadla.

Pro výrobu salátů, horkých polotovarů je zapotřebí obchod se zeleninou, kde probíhá zpracování zeleniny. Poté jsou některé z nich posílány do horké prodejny pro tepelné zpracování, a pak - do salátny, kde se stříhá, mísí součásti a jejich obaly.

Hot shop je zpravidla ústředním místem celé kuchyně, kde nakonec přicházejí všechny polotovary (zelenina, maso, ryby atd.). V tepelné dílně se provádí tepelné zpracování výrobků - jedna z hlavních operací technologického procesu vaření.

- Kuchyňský prostor horké prodejny je zpravidla vybaven především tepelným vybavením. Obsahuje talíře, marmity, pánve, fritézy, povrchy na smažení. Rozsah elektromechanického zařízení je prezentováno jako univerzálních a speciálních modelů: kuchyňské roboty, kráječe, mixéry (ruční mixer), mixéry, kráječe. A samozřejmě, nezapomeňte na neutrální nerezového zařízení: výroba, stoly s vnitřním chlazením kapacitou, mycí vany, umývadla, police, závěsné police. To vše zjednodušuje a urychluje výrobní proces v kuchyni, - vysvětluje vedoucí technologického vedení společnosti LAND-Ekaterinburg Anna Pecherkina.

MIRACLE S KOMPLEXNÍM JMÉNEM

Profesionálové vědí, že bez vážného veřejného stravování to teď nemůže udělat v kombajnu nebo, aby byl přesný ve formulacích, - konvekční troubu. Tyto pece se výrazně liší od běžných. Za prvé, horký vzduch se zrychluje objemem pece se speciálním ventilátorem a tím se dosáhne stejné teploty ve všech bodech objemu (konvekce). A za druhé je možné udržet potřebnou vlhkost v peci pomocí vstřikovací injekce nebo parního generátoru (pára). Jméno tedy. Parní konvektomat snadno podporuje všechny režimy vaření: vaření, vaření, grilování, pečení. Kromě toho, že při vaření v kombi parníku ze zeleniny, mikro-makronutrientů a vitaminů není vyprázdněn, protože vaření není prováděno ve vodě, ale ve vodě. Samozřejmě někdo dá přednost vaření zeleniny v kotli. Ale potřebujete mít možnost dobře počítat peníze: to je nákladné auto, ale v hromadné stravě to rychle zaplatí za sebe. To se vyznačuje tím, úspory energie, pohodlí, bezpečnosti, a co je nejdůležitější - rychlost.. Můžete se pokusit ušetřit peníze a koupit spoustu archaické techniky Vzhledem k tomu, ceny potravin hrnce a parníku nejsou srovnatelné, avšak jejich výkon je úplně jiný. A co je nejdůležitější, je možné současně vařit na různých úrovních trouby maso, ryby a zelenina - pachy Nemíchejte v konvektomatu!

- V moderních kombajnových parádách existuje mnoho různých programů na vaření, které jsou naprogramovány ve výrobním závodě, a ty, které zadal sám uživatel. Tímto způsobem dosahujeme konstantní kvality při přípravě výrobků, snažíme se minimalizovat lidský faktor. Úkolem kuchaře je pouze vybrat požadovaný program. Stroj provede vše sám a ozve se zvukovým signálem o připravenosti nádobí, - říká Anna Pecherkina.

O chlebu...

- Výroba pekařských výrobků je velmi populární. Chléb a buchty vlastní výroby, "s teplem, s teplem", se okamžitě rozptýlí. Co "ohrožuje" tohoto majitele obchodu? - vážné vážení peněženky. Naši zákazníci v Krasnojarsku po instalaci pekárny v hale zvýšili celkový prodej pekařských výrobků o 2,5 krát! A to všechno i přes skutečnost, že objem prodeje tradičního chleba zůstala, - říká Dmitrij VEPREV.

Mezi výrobu potravinářského mini pekárny nyní zaujímá vedoucí pozici a je možná jeden z nejvíce cenově dostupné a ziskové podnikání. Organizovat svůj pekárna potřebuje určitý seznam ubytovacích zařízení v rozsahu od skladu na denní stav, zařízení pro zpracování primárních produktů, které přímo prosátou mouku a samotný pekárnu, kde hnětení proces, tvářecí rohlíky a sladké pečivo.

Soubor zařízení, které se používá při výrobě pekárenských výrobků, včetně sušenek, různé druhy chleba, croissanty, pizza, koblihy, vdolky se liší v závislosti na nabízeného sortimentu a výkon.

Pro přípravu těsta se používá celá škála mechanického zařízení: hrnek na mouku - pro prosévání mouky, mixér těsta - pro hnětení těsta. Na konci procesu přípravy se používají děliče těsta, které jsou určeny k dělení těsta. Stroje s kulatým těsto jsou určeny pro zaokrouhlení zkušebních těles před válcováním.

Po tvarování jsou výrobky položeny na pečících plechách a podrobeny kontrole a po pečení. Spravidla se používají konvekční, rotační nebo spodní pece.

Rozdíl mezi konvekčními a rotačními pecemi, jednak v produktivitě a jednak v rozměrech. Rotační pece jsou zpravidla poměrně velké. A zde je třeba vzít v úvahu prostor prostor, který je zákazník ochoten přidělit pro pekárnu. Pokud jde o pekařské pece, jejich nespornou zásluhou je, že jsou vhodné pro pečení všech druhů těsta.

Výběr zařízení nakonec ovlivňuje kvalitu hotového výrobku. Pokud si zákazník chce ve svém sortimentu nalézt výrobky na výrobu pufru, pak je to nutné těstovinya. Je určen k vkládání zkušebních kusů na cukrovinky, pizzu a některé pekařské výrobky.

Obrovská popularita mezi spotřebiteli požívá koblihy a pyshki. Nyní se rozšiřuje sortiment zařízení pro jejich přípravu - zařízení na vaření se objevilo na trhu plněné knedlíky. Tento trend pocházel ze Západu, tyto přístroje jsme objevili nedávno - asi před šesti měsíci.

Další populární a populární produkt - pizza. Může existovat jako testovací bázi (příprava na pizzu, koláč), a ve formě zmrazeného a konfekčního pizzy. Pro přípravu vyžaduje svůj vlastní řadu zařízení - chladící stoly s povrchu pizzy - tisku, mixér a speciální peci.

"O KRAJI RYUBU"

Jiný typ výrobku, který byl poptáván v našem sovětském obchodu, je gril. Zdá se, že pro jeho přípravu je jednoduchý výrobek a poměrně jednoduchá instalace. Ale i zde se specialisté podařilo přijít s něčím novým - vybavením společnosti Eurogrill.

V procesu vaření kuřecího masa je ztráta hmotnosti od 39 až 44 %. Pokud vaříte kuřecí kuřáckou vanu, ztráty jsou přibližně 15-20%. To šetří peníze 20% hmotnosti. To je velmi důležité, protože kuře je nakupováno za jednu cenu a prodáno za zcela jinou. A cena za gril je určena ve větší míře než výrobní náklady a průměrná cena města. Tento produkt je lokomotiva. V kuřáckém parníku je výtěžek kuřat mnohem větší, ale chuť je poněkud odlišná. Je to vynikající, ale není to gril, na který jsme zvyklí. Neříkejte, že toto kuře je horší - je to jinak.

V zařízení společnosti Eurogrill proces přirozených ztrát se snižuje vzhledem k tomu, že objem, ve kterém se kuře vaří, je absolutně hermetický. A kůra je přesně taková, jakou jsme zvyklí v klasickém grilu. Úbytek hmotnosti se pohybuje od 15 do 25%. Tak "zabijeme dva ptáky s jedním kamenem (kuřecím masem)". Za prvé získáváme vysoce kvalitní produkt. Za druhé, mnohem větší výnos produktů. Dvanáct procent úspor je hodně a mluvíme o tom ne o vstupní ceně kuřete, ale o konečných nákladechti na výstupu. Nyní proveďte kalkulačku a zvažte:

1. Prodáváme grilované kuře... Kg / den (vložte data)

2. Za měsíc to bude.... Kg (vynásobte počtem dnů v měsíci)

3. Úspory činí 20% položky 2 =........

4. V penězích to (násobte položku 3 o prodejní hodnotu vašich produktů)

5. Celkem - nevěříte kalkulačce. Opakujte všechny položky znovu. Pamatujte si, že jde o čistý zisk.

NA OČECH "PERFECT PUBLISHER"...

- Naši partneři to experimentálně zjistili Gril, instalovaný v gastronomické lince, prodává v průměru o 50% více než stejný gril na zadní lince, na druhé straně pultu. Toto je v první řadě spojeno spontánnost nákupu. Když je gril na zadní čáře, vzdálenost mezi ním a zákazníkem je asi dva metry. Z této vzdálenosti proces ztrácí leví podíl na atraktivitě. Když vydržíme oboustranné grily na prvním řádku obrany, nemohou být ignorovány. Navíc, grilování, nhomogenizace kávy, pekárenských výrobků - to vše vytváří jedinečné aroma. Člověk kupuje nejen s ušima, ale také svým... nosem. Nedávno jsem byl na služební cestě v jednom ze severních měst. Nádherné město, ale podle úrovně vývoje obchodu odpovídá Jekatěrinburgu 2001 - 2002. Tam jsou obchody s dobrým, moderním zařízením, ale když jste u vchodu do... splnění pach bělidla a zakysanou rohožku, pak koupit absolutně nechci tady. V jiném obchodě, blechy, na starším hardwaru, a táhne, protože u vchodu, který splňuje vůně grilovaného kuřete nebo čerstvého chleba... A zapomínat, že je stísněné, nepohodlné, tmavé, a to je místo, kde ke koupi produktu, - DMITRY VEPREV sdílí.

Aby bylo možné úspěšně prodávat další řadu vlastní výroby, nestačí jen chtít a vytvořit workshopy. Je to důležité Zařízení v místě prodeje odpovídalo výrobkům, které vyrábíme samy. Pokud tedy navrhujeme obchod a v budoucnu máme možnost rozšířit oblast a změnit sortiment, pak je nutné vybrat takové zařízení, které jsou k dispozici pro všechny typy obchodů pro všechny typy produktů. Je to důležité v řadě byla možnost instalace dalších vitríny a stál v jedné řadě na jedné platformě. Co se týče jakéhokoli produktu své vlastní produkce, je to velmi dobrý podnět k prodeji - kdy mají kupující možnost přímo v obchodní síni sledovat proces vaření. Teprve potom mohou lidé důvěřovat kvalitě.

- Pokud se skleněná dílna na výrobu polotovarů z masa nachází a vedle ní přímo před kupujícím je vitrín, kde jsou položeny tyto polotovary, pak úroveň důvěry kupujícího v obchodě se zvyšuje. Vidí, že mleté ​​maso je vyrobeno ze skutečného masa a dDůvěra kupujícího je jeho věrnost, je to kontrola. Kupující hlasuje s peněženkou. Totéž lze říci o celé škále produktů, kromě salátů - mají mnoho přísad, z dálky se nedomnívá, ale některé velké zdvihy provoz také může ukázat - říká Dmitrij Veprev.

Pizza. Toto je kouzelné italské slovo. Představte si na okamžik, že jste kupujícím a kuchařem podle vašeho receptu, před vašimi očima se vytváří nesrovnatelné mistrovské dílo, které budete mít doma 20-30 minut z trouby s teplem a teplem... Prezentováno?

Představte si, že kupujete mraženou pizzu...

VÝBĚR ZAŘÍZENÍ

- Co se týče technologického zařízení, které stojí za použití, neexistují žádné jednoznačné doporučení, jako je "kupujte pouze produkty této společnosti a to je ono." Zařízení nemusí být drahé. Hlavní věc je spolehlivost, takže proces vaření se na minutu nezastaví. Kromě toho musí být vše, co pracuje v přímém kontaktu s kupujícím, krásném. A zde můžete poradit jak produkty ruských továren, tak italské, francouzské atd. Při výběru zařízení je třeba dodržovat zásadu přiměřené dostatečnosti. Můžete si koupit jednoduchý domácí talíř, ale zeleninová fréza je dovážená, drahá, protože zajišťuje proces vaření. V obchodech se denně prodávají od 200 kg do tuny salátů a v případě, že rostlinný řezač vstane, zákazník ztratí kolosální peníze, - říká Dmitrij VEPREV. - Objevuje se logická otázka: jaký je plán akcí a jak rychle to vše vyplatí?

Plán činnosti je následující:

 1. Provádíme průzkum zákazníků.
 2. Vyhodnocujeme konkurenty
 3. Definujte typy produktů
 4. Jdeme na specializované dodavatele a dostaneme potřebné plány a návrhy na dodávku zařízení.
 5. Opakujte krok 4 požadovaný počet opakování až do požadovaného výsledku.
 6. Vypočítáváme výrobní náklady, náklady, plánujeme objem prodeje a prodejní hodnotu.
 7. Kupujeme, instalujeme, implementujeme.
 8. Zvažujeme dodatečný zisk.

- Z našich zkušeností vyplývá, že náklady na zavedení vlastní produkce se vyplatí po dobu 2 až 12 měsíců. Nezapomeňte, že jde o problémové podnikání, ale také o vysoce výnosné podnikání. Hodně štěstí!

Vlastní výroba v supermarketu: vlastnosti podnikání

Pro někoho to je další způsob, jak vydělat, pro někoho - objektivní nutnost. Jeden prodejce řídí kvalitu výrobků na regálech tímto způsobem, zatímco jiní lákají kupujícího a jeho loajalitu. Dnes je otázka uspořádání vlastní výroby v obchodě s potravinami více než zajímavá - stejně jako vše, co vám pomáhá vydělat peníze tak či onak.

Vlastní výroba je nedílnou součástí každého moderního supermarketu. Přítomnost vaření, vlastní pečící a cukrárna by měla být považována za atribut efektivního fungování.

Produkty snadné vaření „Dnes, více než populární - poptávka po polotovary již byly a priori, nemluvě o hotové vaření Když přijde na pečící oddělení, zde kupujících přitahuje vůně čerstvě upečeného chleba a křupavý chléb, který přichází v přední části zákazníků No.. konečně, bod prodeje, což naznačuje, že na prvním místě, výlučnosti - speciální produkt, obtížně reprodukovatelné, tvrdé-kopírován konkurentů, to znamená, že například unikátní složení nebo způsob produkce, a upit což může být pouze zde je srovnatelná s jeho konkurentů.

Měřítko volba svého druhu, a cenová úroveň vybavení se může lišit - záleží opět na účelu, který sleduje prodejce na svých dostupných kapacit, zdrojů a odvahy, aby se na něco nového.

Propagace tohoto typu produktů může také přispět ke změně sortimentu, stejně jako k řadě marketingových akcí. Může se jednat například o soutěž o nejlepší recept na firemní salát, ve kterém se všichni zaměstnanci sítě, kteří chtějí ukázat své dovednosti, účastní anonymně.

V důsledku toho vlastní výroba vypadá jako atraktivní objekt pro investice. "Výrobky vlastní výroby mají často pro kupujícího dodatečnou hodnotu, takže nepůsobí jako náhražka základního souboru zboží. Dodatečné příjmy sítě jsou tedy poskytovány zvýšením každé kategorie. Například ve standardním obchodě je prodej chlebových výrobků standardního sortimentu asi 2%, po instalaci vlastní pekárny v důsledku rozšíření sortimentu se tržby více než zdvojnásobily - až na 4-5%.

Podle odborníků má řádně organizovaná výroba přibližně 20% obratu supermarketu a jeho ziskovost může dosáhnout 70%.

Ne všechny formáty však vykazují svou vlastní produkci ve stejném rozsahu: v některých případech to může způsobit více problémů než výhod. Především se jedná o diskontní prodejny, které nabízejí úzkou škálu výrobků a zboží v omezené oblasti. Pro obchody v blízkosti domu je ekonomicky opodstatněné vytvářet výrobu v místech s kapacitou 2 000 lidí denně s kapacitou od 140 do 150 kilowattů. V malých formátech (od 300 metrů čtverečních) se doporučuje organizovat obchody s masem a saláty (produkce je organizována na základě jednoho obchodu, jeho produkty jsou rozděleny na 2-3 body).

Investice do obchodů jsou poměrně malé a splácejí téměř vždy. Podle generalizovaných údajů je podíl výrobků vyrobených v obchodě v sortimentu supermarketů až 8%, v obratu - až 12%, v zisku -18-50%.

Před zahájením výroby je nutné určit rozsah výroby, její odrůdy a sortiment v rámci každého oddělení. Moc zde závisí na cenách surovin a aktivit v tomto segmentu nejbližších konkurentů.

Hlavní typy vlastní produkce jsou: vaření (gastronomie), maso, oddělení ryb a pekárny, cukrárny.

Úroveň produkce je určena následujícími kritérii: sortiment, kvalita řezání (pečení nebo vaření) a označování, balení, teplotní režim skladování hotových výrobků, skladovatelnost a znalost personálu supermarketu o těchto výrobcích.

Praxe ukazuje, že každá síť vyvine vlastní způsob, jak ušetřit na výrobních nákladech a investovat do inovativních přístupů. Například "Mosmart" využívá nestandardní skladování mouky v silách pro mini-pekárny, což výrazně snižuje výrobní náklady. V masném průmyslu byla zavedena technologie oddělování jatečně upravených těl ve svislé poloze na závěsné dráze, což snižuje náročnost práce žlabu. Suroviny pro výrobu obchodů jsou přijímány denně a zásoby komodit ve skladech nepřesahují denní objem. To vám umožní výrazně snížit náklady spojené s jejich ukládáním. Využívání kombinovaných konvektomatů (tepelných zařízení) nejnovějších modelů, které stojí více než $ 2000 - 3000, umožňuje snížit ztráty ve výrobě kulinárských výrobků o 17-22%.

Hlavní věc při organizaci oddělení masa je účinnost. Je dobré, pokud je oddělení pro maso okamžitě "za zdí", což vám umožňuje sledovat požadovaný objem vyráběných produktů v kontextu sortimentních položek, nikoliv "přeplňovat" a současně neumožňovat nepřítomnost nejaktuálnějších pozic.

Salát výroby je výhodné, vzhledem k tomu, že nad hlavou je velmi malá (v opačném poměru od 40% na počátku po 3 měsíce snížil na 8% a více do 5%, na rozdíl od výroby masa, kde náklady jsou obvykle 7- 10%). Organizace této produkce nevyžaduje rozsáhlé plochy, stačí 20 metrů čtverečních. m, na které lze umístit 2 řezací stoly, sporák do domácnosti a zeleninovou frézu a 1 pult. Dobrým krokem je přechod na organizaci šalátových tyčí, tj. čítače s otevřeným přístupem k produktům, protože je dobře známo, že přechod na samoobsluhu je nejjednodušší způsob, jak zvýšit obrat.

Základem výroby pečiva je přesné dodržování technologie, vynikající suroviny a kvalitní vybavení. Výrobky z této produkce, tj. Pečení, jsou dobré, protože kupující, aniž by se chystl koupit, si je ještě koupí, přitahuje je aroma a typ čerstvě upečeného chleba.

Vytvoření vlastních kuchařských, cukrárenských nebo masných obchodů začíná tímto projektem. Za prvé se provádí marketingový výzkum, jehož vstupy určují preference cílové skupiny, budoucí sortiment, vrcholové a exkluzivní pozice, rozvíjí se potřebná produktivita podniku, plánované objemy prodeje a četnost vstupů surovin do obchodů.

Dalším krokem je správná volba zařízení pro výrobu. Při výběru je třeba určit rozsah výroby - ať už se jedná o mini-obchod nebo výrobní zařízení schopné obsluhovat několik obchodů.

Všichni odborníci se shodují na jedné věci: snížit náklady a zachovat klid a zároveň vytváří vlastní výrobu jednodušší, pokud bychom se obrátit na dodavatele ve fázi výstavby supermarketu. Koneckonců, pro organizaci výroby dílny vyžaduje dostatečnou plochu, přítomnost určité komunikace a přidružené elektrické kapacity. Kromě toho je nezbytné, aby všechny tyto prostory byly v souladu s normami SES a hasiči.

Zařízení pro zkušené maloobchodní prodejny doporučujeme kupovat dovezené italské nebo německé zboží) - je to drahé, ale vysoce kvalitní. Levné zařízení se rychle rozpadne, což povede k prostojům ve výrobě a tím ik finančním ztrátám.

Standardní sada zařízení závisí nejen na typu, ale také na objemu výroby.

Pro mini pekárny rozsahu s až 15 položek s kompletní výrobu cyklu chleba a cukrářského potřeby: Mouka třídičů; hnětací stroj; dělička na těsto; tvarovací stroj pro croissanty a bagety; Důkazní skříň; podovaya nebo rotační pec; cukrářské stoly a vozíky. Současně pro pekárnu s sortimentem více než 15 titulů s kapacitou do 250 kilogramů cukrářských výrobků a pekařských výrobků za hodinu bude typická sada nezbytných zařízení zahrnovat ne 7, ale 16 položek. Kuchařský obchod bude vyžadovat tepelné, chladicí, mechanické a neutrální vybavení.

Náklady na vlastní produkce závisí na tom, jaký typ produkce je také na střelnici, na výkonnost rostlin, technologií a tak dále. D. V průměru. Náklady na vybavení budou asi 30% z celkového skladového vybavení. Pro supermarket o rozloze 1500 m2. m. Nutná investice do kuchařských výrobních zařízení celého cyklu bude od 30 000 do 55 000 eur. Náklady na vybavení plnohodnotné pekárny s kapacitou 2 000 kg / den se budou pohybovat v rozmezí 100 000 eur, s obsazenou plochou 100 m2. Náklady na vybavení pekárny, která pracuje na polotovary, se pohybují od 5000 do 15 000 eur.

A konečně, po výběru zařízení by měli být najati zaměstnanci, kteří budou pracovat ve výrobě. Zaměstnanci, než začnou pracovat, musí být vyškoleni.

Kromě těchto bodů odborníci doporučují věnovat pozornost nastavení účetního systému a organizování systému ochrany před krádeží personálu.

Na materiálech webu Retailstudio.org

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Vlastní výroba v supermarketu

Zdroj: Retailstudio.org
Materiál převzatý z webu: Obchodní tisk

Pro někoho to je další způsob, jak vydělat, pro někoho - objektivní nutnost. Jeden prodejce řídí kvalitu výrobků na regálech tímto způsobem, zatímco jiní lákají kupujícího a jeho loajalitu. Dnes je otázka uspořádání vlastní výroby v obchodě s potravinami více než zajímavá - stejně jako vše, co tím či oním způsobem pomáhá vydělat peníze

Měřítko volba svého druhu, a cenová úroveň vybavení se může lišit - záleží opět na účelu, který sleduje prodejce na svých dostupných kapacit, zdrojů a odvahy, aby se na něco nového. Na druhou stranu, podle příkladu Západu se sítě postupně začínají považovat za jeden z příznaků civilizace maloobchodu.

"Vlastní výroba je nedílnou součástí sortimentu každého moderního supermarketu. Rozhodnutí uspořádat vlastní produkci proto nebylo samostatné. Přítomnost vaření, vlastní pečící a cukrárna by měla být považována za atribut efektivního fungování. Stejně jako přítomnost mléka, masa, alkoholických nápojů atd., "Říká Evgenia Shipot'ko, inženýr-technika výrobního oddělení sítě" Big Spoon ".

Jaká je ve skutečnosti přitažlivost umístit výrobnu přímo do prodejny?

Za prvé, na základě jejich změn v mentality spotřebitele jsou "produkty lehkého vaření" více než populární dnes - poptávka po polotovaru již byla vytvořena a priori, nemluvě o hotovém vaření. Za druhé, pokud budete mít například pekárna útvar, otázka vizuální a jedinečný účinek aroma marketingu, který vytváří chuť čerstvě upečeného chleba v tandemu s křupavou kůrkou, který ve skutečnosti narodil na očích kupujícího. To přidává hodnotu produktu.
Třetí aspekt - možnost vytvořit konkurenční výhodu odbytu, která nabízí především výlučnost - zvláštní produkt, který je obtížně reprodukován, těžko kopírován konkurencí, tj. má například jedinečný recept nebo způsob výroby a lze je zde zakoupit pouze.
A konečně, ještě jeden, ne méně důležitý okamžik - flexibilita přístupu k sortimentům v určitém bodě. Například o víkendech, v létě, můžete vždy nakupovat v obchodech řetězce různé druhy čerstvého šišky kebab; V zimě jsou vždy v prodeji čerstvě uvařené kotlety, azu, steaky a také různé saláty.

Zde je také možnost komunikovat s kupujícím přímo, nastavit krátkodobé marketingové plány založené na jeho reakci. „Vlastní výroba umožňuje vždy nabídnout zákazníkům nejnovější produkty, rychle reagovat na jejich vkusu a požadavků. Je to také příležitost rozlišovat příznivě od konkurence. Koneckonců, například, cukroví nebo sušenky major cukrovinky továrny ve všech supermarketech jsou stejné, ale pečivo vlastní výroby každý supermarket má svůj vlastní, zvláštní a vždy velmi čerstvá, „- ředitel jeho vlastní produkční společnost“ Kviza Trade „Alexander Pryaduhin.

Propagace tohoto typu produktů může také přispět ke změně sortimentu, stejně jako k řadě marketingových akcí. Může se jednat například o soutěž o nejlepší recept na firemní salát, ve kterém se všichni zaměstnanci sítě, kteří chtějí ukázat své dovednosti, účastní anonymně. V Rusku, kde se ukázalo mnoho dříve mezi nejúspěšnější lze nazvat praxe „Crossroads“ (sortiment salátů a skončil vaření na internetu ještě dnes je 600 položek, polotovary - 350, pečení - 80) „Mosmart“ (více než 500 položek v jednom hypermarketů, v různých kategoriích: pekařských - 99%, ryby - 25%, maso - 64%, za tepla tabulka - 78,6%), „ABC chuť“ (v roce 2006 byl podíl vlastní výroby na obratu sítě byla 20%, a specializované obchody jsou nyní pracují v 9 z 12 obchodů).

Dnes v Rusku vlastní výroba dosáhla dokonce i formátu diskontu, který u nás pro současné izolované příklady. Ve společnosti Kaliningrad "Victoria" (obchody u domu "Quarter", diskontní prodejna "Levné", pokladny Carry a supermarkety „Victoria“), jako jsou výrobní kapacita umožňuje síťovým obchody saláty, vaření, solení, kouření, pečivo a cukrářské výrobky. V důsledku toho vlastní výroba vypadá jako atraktivní objekt pro investice.

"Výrobky vlastní výroby mají často pro kupujícího dodatečnou hodnotu, takže nepůsobí jako náhražka základního souboru zboží. Dodatečné příjmy sítě jsou tedy poskytovány zvýšením každé kategorie. Například ve standardním obchodě je prodej chlebových výrobků standardního sortimentu asi 2%, po instalaci vlastní pekárny v důsledku rozšíření sortimentu se tržby více než zdvojnásobily - až na 4-5%. Jinými slovy, spotřebitelé nemohli vždy najít v oddělení obilovin, co chtějí koupit. Nyní mají možnost koupit v jednom obchodě různé druhy chleba, čímž je pro sebe výhodnější nákupní proces, "říká Valery Levenstam, viceprezidentka obchodu holdingu Fozzy Group.

Podle Nikolai Burkanov, vedoucí technologického vybavení firmy „Nový projekt“ (podílel na konstrukci a vybavení takových projektů vlastní výroby supermarketech a hypermarketech, jako „velký Kyshenya“, „simpatico“ „Tam-Tam“, „Prostor“ (Kyjev ) „pevnina“ (Dněpropetrovsk), dobře organizovaná výroba poskytuje asi 20% obratu supermarket a ziskovost může dosáhnout 70%.

"Naše vlastní výrobní oddělení poskytují přibližně 6% zisku z celkových příjmů sítě," říká Evgenia Shipotko. - Marketingové ukazatele loajality jsou obtížné posoudit, neboť "Big Spoon" si po svém uvedení na trh neuvedla svoji vlastní produkci. Okamžitě jsme s ním začali pracovat. Proto loajalita k značce "Big Spoon" již zahrnuje tento faktor. Můžete jít naopak: Představte si, že bez vlastní produkce bude loajalita a počet našich zákazníků klesat. Ano, rozhodně se to stane. Je velmi obtížné dát přesné číslo, protože loajalita se vytváří ne tak na základě jednoduchého souboru faktorů, ale na základě jejich emocionálního míchání a křižovatky. "

Ne všechny formáty však vykazují svou vlastní produkci ve stejném rozsahu: v některých případech to může způsobit více problémů než výhod. Především se jedná o diskontní prodejny, které nabízejí úzkou škálu výrobků a zboží v omezené oblasti. "Obchody v blízkosti domu" mají potenciál organizovat výrobu, je však obtížné je realizovat kvůli různým technickým omezením.

Pro obchody v blízkosti domu je ekonomicky opodstatněné vytvářet výrobu v místech s kapacitou 2 000 lidí denně s kapacitou od 140 do 150 kilowattů. Není-li k dispozici dostatek prostoru pro organizaci výroby, je možné uspořádat programy práce s výrobky vyráběnými na území jiných obchodů. V malých formátech (od 300 metrů čtverečních) se doporučuje organizovat obchody s masem a saláty (produkce je organizována na základě jednoho obchodu, jeho produkty jsou rozděleny na 2-3 body). Investice do obchodů jsou poměrně malé a splácejí téměř vždy. Podle generalizovaných údajů je podíl výrobků vyrobených v obchodě v sortimentu supermarketů až 8%, v obratu - až 12%, v zisku -18-50%.

Poté, co jste se rozhodli pro další typ činnosti, je nejprve nutné určit rozsah produkce (tj. Výši prostředků, které jste připraveni investovat), její odrůdy a sortiment v rámci každého oddělení. Moc zde závisí na cenách surovin a aktivit v tomto segmentu nejbližších konkurentů. "Rozšíření sortimentu a služeb na úkor našich vlastních kapacit v obchodních sítích skupiny Fozzy je založeno na analýze stávající poptávky po určitých produktech a také na studiích tržního potenciálu," pokračuje Valery Levenstam. - Rozhodnutí o uspořádání vlastní výroby s cílem uspokojit potřeby a očekávání spotřebitele je přijato, jestliže stávající výrobci nemohou nabídnout výrobek, který splňuje přání spotřebitele, nebo jeho kvalita není dostatečně vysoká. Například na trhu s chlebem byl tradičně velmi malý sortiment výrobků pečených městskými pekárnami. Často naši zákazníci nechtějí být spokojeni s tak omezeným výběrem pekařských výrobků. Proto jsme se rozhodli - nebo koupit výrobky v malých obchodech, které jsou vybaveny novým zařízením, nebo si otevřou své pekárny. "

Hlavní typy vlastní produkce jsou: vaření (gastronomie), maso, oddělení ryb a pekárny, cukrárny. Na Ukrajině je tento formát prezentován ve většině supermarketů a hypermarketů. Nejprve v síti. Tak, v sítích Fozzy Skupina Corporation představuje svou vlastní produkci v několika oblastech: čištění, řezání, balení masa a ryb před dosažením čítač je produkován v masné a rybí oddělení obchodů; Vlastní vaření řetězů "Silpo", "Fora" nabízí studené a teplé pokrmy domácí kvality a zároveň plní objednávky zákazníků; Cukrovinky a pečivo, pečené ve vlastních pekárnách. V supermarketech „Velyka Kyshenya“ je maso, ryby, vaření, cukrářská výroba oddělení, stejně jako pekařství.

V oddělení funkcí vaření přibližně 200 čerstvě připravené saláty a pokrmy z masa, ryb, drůbeže, mořských plodů, zeleniny; v rozmezí cukrářského oddělení - asi 240 různých koláče, moučníky a jiné sladké výrobky; Vlastní mini pekárny v supermarketech vyrábí několik druhů čerstvého chleba s různými užitečné a chutné doplnění - slunečnicová semínka, dýně a lnu, sezamová semínka, mák, s přísadami na bázi pšenice, pohanky a kukuřičné mouky, různé druhy pečení - koláče s náplní, obláčku, croissanty, buchty a spousty jiných pečených výrobků. Pracovníci kuchařského nebo cukrářského oddělení se také připravují na objednání jakéhokoliv pokrmu pro slavnostní banket.

Úroveň produkce je určena následujícími kritérii: sortiment, kvalita řezání (pečení nebo vaření) a označování, balení, teplotní režim skladování hotových výrobků, skladovatelnost a znalost personálu supermarketu o těchto výrobcích. Praxe ukazuje, že každá síť vyvine vlastní způsob, jak ušetřit na výrobních nákladech a investovat do inovativních přístupů. Například "Mosmart" využívá nestandardní skladování mouky v silách pro mini-pekárny, což výrazně snižuje výrobní náklady. V masném průmyslu byla zavedena technologie oddělování jatečně upravených těl ve svislé poloze na závěsné dráze, což snižuje náročnost práce žlabu.

Suroviny pro výrobu obchodů jsou přijímány denně a zásoby komodit ve skladech nepřesahují denní objem. To vám umožní výrazně snížit náklady spojené s jejich ukládáním. Využívání kombinovaných konvektomatů (tepelných zařízení) nejnovějších modelů, které stojí více než $ 2000 - 3000, umožňuje snížit ztráty ve výrobě kulinárských výrobků o 17-22%. Teoreticky by maloobchodníci mohli snížit náklady přesunem výroby na outsourcing. Většina hlavních výrobců však není ve své sortimentní politice flexibilní, není připravena být zodpovědná za logistiku a obecně s nízkorozpočtovými objednávkami příliš neochotně pracuje. A účinek výrobku těsně před vašima očima je prostě ztracen. Na druhou stranu, spolupráce s výrobci hotových vaření může být velmi dobrou alternativou v případě, že například do nových regionů nastoupí.

Vzhledem k tomu, že regionální pobočky se vyvíjejí, je lepší opustit služby třetích stran za účelem lepší kontroly kvality těch, kteří jsou velmi nároční z hlediska výroby, přepravy a skladování kuchařských výrobků. Specifičnost práce poměrně výnosného oddělení masa především znamená rychlou práci. Ideální - pokud se obchod nachází přímo za stěnou oddělení pro maso. To vám umožní sledovat požadovaný objem produktů vyráběných v kontextu sortimentu, nikoliv "přeplňovat" a současně neumožňovat nepřítomnost nejoblíbenějších pozic.

Tuto možnost bohužel není k dispozici ve všech obchodech. Produkce salát může být velmi výnosné, vzhledem k tomu, že režie je velmi malý (podíl v oběhu o 40% na začátku po 3 měsících klesla na 8% a více do 5%, na rozdíl od výroby masa, kde náklady jsou obvykle 7-10%). Výroba salát nevyžaduje velké prostory: stačí mít 2 řezací stoly, kamna a zeleniny řezačku + alespoň 1 žeton; optimální plochy - asi 20 metrů čtverečních. m; dynamika růstu tržeb je velmi vysoká. Základem tohoto druhu výroby samotné je zvláštní efekt: marže na výrobcích, vylévat velkých bank ke zvýšení GN výrazně od při nákupu již není nákladovým faktorem, ale impulsem - chcete to zkusit. V tomto případě, pokud je cena uvedena na 100 gramů, a ne na 1 kg, není prakticky vnímána. Není to špatný krok - přechod na organizaci šalátových tyčí, tj. čítače s otevřeným přístupem k produktům, protože je dobře známo, že přechod na samoobsluhu je nejjednodušší způsob, jak zvýšit obrat.

Hlavním úkolem v pekárenské výrobě je přesné dodržování technologií, vynikající suroviny a vysoce kvalitní zařízení. Výroba Pekařské výrobky (koláče, dorty, pečivo, různé melkoshtuchka) je dobré, protože často kupující, aniž plánují v nákupu předem, dělá to v reakci na vzhled a co je důležitější, na vůni čerstvě upečených výrobků. Proto v obchodech, kde jsou pekárny, můžete otevřít mini-kavárny. V ideálním případě se začíná vytvářet vlastní kuchařské, cukrářské nebo masné obchody.

Za účelem zjištění skutečných potřeb cílového publika obchodu se provádí předběžný marketingový výzkum, rozvíjí se budoucí sortiment, vrcholné a exkluzivní pozice, určuje se, zda výroba úplného nebo neúplného cyklu apod. Dále se posuzuje požadovaná produktivita podniku, plánované objemy prodeje a četnost dodávek surovin do obchodů. A až poté, co budou tyto informace shromážděny, je nutné, aby dodavatel zařízení pracoval. Obecně platí, že při organizaci své vlastní výroby musí prodejce dodržovat svou marketingovou strategii, říká Valery Levenstam.

Než začnete s vlastní produkcí, je třeba prověřit, zda je v současné době potřeba nějaký produkt. Jinými slovy, je důležité přesně určit produkt, který kupující očekává. Navzdory inherentní technologii podnikání v síti velmi často marketingová analýza spotřebitelských preferencí mezi domácími maloobchodníky snižuje skutečnost, že výrobní technolog vyvíjí sortiment založený na osobních zkušenostech. Koneckonců, vytvořte "želé", kterou kupující může najít pouze v obchodech této sítě - je to v jeho kompetenci. Dalším krokem je správná volba zařízení pro výrobu.

Dále je důležité udělat správné rozhodnutí o rozsahu výroby: v obchodě bude mít mini obchod nebo samostatná vlastní výroba, která může sloužit několika prodejnám. „Všichni odborníci se shodují na jedné věci: snížit náklady a zachovat klid a zároveň vytváří vlastní výrobu jednodušší, pokud bychom se obrátit na dodavatele ve fázi výstavby supermarketu rozděleny Nikolai Burkanov pozorování, vedoucí ve směru technologického zařízení společnosti“ Nový projekt ". - Koneckonců, za účelem organizace výrobních dílny vyžaduje dostatečnou plochu, přítomnost určitých komunikací a odpovídající elektrické kapacity. Za druhé, návrh kulinářské, maso, cukrovinky a pečení dílnu, je důležité, aby v souladu s požárními a bezpečnostními funkcemi, jehož jméno - je celá řada. A za třetí, zajistit potřebnou výrobní kapacitu potřebnou k vytvoření své ergonomické, takže každá prodejna personál byl snadné s ním pracovat a koordinace dílen bylo snadné a pohodlné. "

Samostatně musíme hovořit o nuance výběru zařízení. Hlavní věc je zde smysl pro poměr: levný nemůže, a drahé snižuje ziskovost. Hovoříme-li o volbu mezi drahé a levné, odborníci se kloní k první volby - řekněme, v jejich vlastní výroby ve skladu je ve skutečnosti rozhodující roli. Je všeobecně uznáváno, že tato kategorie zahrnuje zpravidla zahraniční vybavení - italské a německé. "Při výběru zařízení byste neměli soustředit pouze na náklady na zařízení. Často levné vybavení nesplňuje očekávání maloobchodníka. To se zpravidla rychle rozpadá. A to - prostoje ve výrobě, což vede k finančním ztrátám, „- říká Elena Shemet, ředitel“ MBR“, dodavatel zařízení pro stravování, kulinářské obchody, pekárny.

Úkolem pomoci ve všech fázích organizace výroby dnes rozhodují multidisciplinární obchodní společnosti, které mají v projektech složení a obchodních odděleních, projekčních kancelářích, ekonomických odborníků a technických odborníků. Nejvhodnější z nich nabízí přehled současného stavu na trhu výrobců určitého produktu, ziskovosti některých typů výroby, pojmu organizace výroby. Standardní sada zařízení závisí nejen na typu, ale také na objemu výroby.

Takže podle společnosti "Nový projekt" bude zapotřebí mini pekárna se sortimentem až 15 kusů s plným cyklem chleba a cukrářských výrobků:

 • Stroj na prosévání mouky;
 • hnětací stroj;
 • dělička na těsto;
 • tvarovací stroj pro croissanty a bagety;
 • Důkazní skříň;
 • podovaya nebo rotační pec;
 • cukrářské stoly a vozíky.

Současně pro pekárnu s sortimentem více než 15 titulů s kapacitou do 250 kilogramů cukrářských výrobků a pekařských výrobků za hodinu bude typická sada nezbytných zařízení zahrnovat ne 7, ale 16 položek. Kuchařský obchod bude vyžadovat tepelné, chladicí, mechanické a neutrální vybavení. Náklady na organizaci vlastní výroby z hlediska vybavení se liší v každém případě.

Vše závisí na tom, jaký typ výroby bude. To může být kompletní výrobní cyklus v každé síti supermarketů, která zahrnuje bláto, odpad, osobní náklady, přidělování ploch apod. Druhou nejčastější možnosti - organizace výroby celého cyklu (kuchyně) na základě pouze jednoho z obchodních řetězců, a hydratační polotovary vysoký stupeň připravenosti na všech ostatních síťových subjektů. Nicméně podle výpočtů "nového projektu" bude organizace kuchyně továrna zisková na území jednoho regionu, počínaje sedmým supermarketem, se 63% výrobní zátěže. Kromě toho náklady na vybavení závisí také na sortimentu, na produktivitě dílny, na technologii atd.

V průměru lze říci, že podíl investic do zařízení pro vlastní výrobu je asi 30% celkového vybavení obchodu. Pro supermarket o rozloze 1500 m2. m. Nutná investice do kuchařských výrobních zařízení celého cyklu bude od 30 000 do 55 000 eur. Náklady na vybavení plnohodnotné pekárny s kapacitou 2 000 kg / den se budou pohybovat v rozmezí 100 000 eur, s obsazenou plochou 100 m2. Náklady na vybavení pekárny, která pracuje na polotovary, se pohybují od 5000 do 15 000 eur. Po výběru zařízení je nutné vybrat správného personálu, který bude pracovat ve své vlastní produkci. Ve většině případů je vlastní výroba v obchodních sítích obtížná jak z hlediska řízení mechanismů, tak z hlediska technologie pro získání konečného produktu. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována školení zaměstnanců.

Uspořádání se nemůže mýlit

Jaké chyby by se měly vyhnout těm, kteří chtějí uspořádat vlastní produkci?

Poté, co se zeptali praktikujících, kteří se o své zkušenosti pokoušeli, obchodní společnost "obdržela následující rady a doporučení pro maloobchodníky, kteří už mají ve svých obchodech oddělení vlastní produkce a ti, kteří se k tomu rozhodli pouze:

 1. Dodržování jednotného standardu pro všechny supermarkety sítě. "Podle mého názoru je hlavním problémem zajistit stabilní kvalitu výrobků naší vlastní produkce," podotýká jeho pozorování Valery Levenstam, místopředseda obchodní komory holdingu Fozzy Group. - Příčiny nestabilní kvality mohou být spojeny jak s odchylkami od technologie výroby, tak s lidským faktorem. V každém případě nesmíme dovolit, aby se kvalita vyráběných výrobků v různých prodejnách v síti různých regionů lišila, neboť obecně negativní dojem je u všech obchodů v síti. "
 2. Tvrdá chybná kalkulace a kontrola výstupu. Na rozdíl od průmyslových podniků, kde objemy výroby jsou nepřímo úměrné nákladům, hrozí nebezpečí zbytků. Malé objemy výroby, například cukrovinky, umožňují nejen řídit proces, ale také vytvořit téměř exkluzivní výrobky. "Zadávání nových pokrmů a produktů by mělo být velmi v souladu s neustálým sledováním reakcí kupujících. Kromě toho, jediný způsob, jak snížit náklady - výroba přesně počet výrobků, které budou spotřebovány právě včas. Všechno by mělo být naprosto čerstvé, - říká Evgenia Shipotko, inženýr-technika výrobního oddělení sítě "Velké lžíce". Zástupce společnosti Kviza Trade říká o malém objemu: "Připravujeme malé části potravin tak, aby čerstvé produkty byly vždy na polích."
 3. Nemůžete si dovolit levné vybavení - nikdo z odborníků neříká. Ale všude existují výjimky. Takže aby výroba zůstala rentabilní ne za rok nebo dva, ale po celá desetiletí je nutné "investovat" do vybavení tak, jak by mělo. To je důvod, proč velké velké supermarkety ve své většině pro výrobu pekařských výrobků získávají vysoce kvalitní italské vybavení.
 4. Nastavení účetního systému, dostupnost programu, který umožňuje udržet kvantitativní záznam; (často je kvalita surovin velmi odlišná od kvality popsané ve sbírkách - očekávaná produkce výrobků neodpovídá skutečnému) a organizaci systému ochrany proti krádeži personálu: pro nás, kteří neměli předchozí zkušenosti s výrobou.

Názory odborníků

Valery Levenstam,
Místopředseda Fozzy Group pro obchod

Svojí vlastní pekárnou je určitě pozitivní moment pro obchod. Dokonce i vůně čerstvého chleba v obchodním centru vytváří zvláštní náladu a pocit pohodlí. Ale co je nejdůležitější, máme vlastní pekárny, můžeme našim zákazníkům nabídnout originální pekárenské výrobky vysoké kvality. Vlastní výroba nám tak umožňuje uspokojit rozmanité potřeby našich zákazníků a nabídnout jim originální výrobky. Zároveň však pro síť představuje rizikovou skupinu: kupující poté, co jednou vyzkouší produkt, rozhodne, zda si to v budoucnu vybere. A pokud se domnívá, že produkt v některém z obchodů nemá dostatečné chuťové vlastnosti a neodůvodňuje jeho očekávání, může dojít k obecnému negativnímu dojmu o všech obchodech v síti.

Ředitel pro vlastní výrobu LLC "Kviza Trade"
Alexander Priukhin

Ziskovost oddělení vlastní výroby hovoří především o vysoké spotřebitelské poptávce. Nechají vám nejen nabídnout zákazníkům čerstvé produkty, ale také poskytnout příležitost rychle reagovat na jejich vkus a požadavky. Je to také skvělá metoda, jak se odlišit od konkurence. Koneckonců, například, cukroví nebo sušenky major cukrovinky továrny ve všech supermarketech jsou stejné, ale pečivo vlastní výroby každý supermarket má svůj vlastní, zvláštní a vždy velmi čerstvá. A pokud kupující ví, že v obchodě může kdykoli koupit čerstvý chléb, něco chutného na večeři nebo na snídani, nebo - na jednom místě vše, co je nezbytné k tomu, aby šištil kebab - takový supermarket se stane oblíbeným.

Nikolay Burkanov,
vedoucí směru technologického zařízení společnosti "Nový projekt"

Velmi brzy se optimálně organizovaná vlastní výroba stane vážnou konkurenční výhodou a účinnou zbraní boje na konkurenčním trhu. Koneckonců je to nejen příležitost k diverzifikaci sortimentu předmětu, ale také další důvod, proč se klientovi dovolává (týden pořádají různé kuchyně, zpochybňují zákazníky o jejich požadavcích a přání na sortiment). Podle odborníků se v této fázi již ve společnosti vytvořila skupina kupujících, která je připravena zaplatit za hotová jídla a polotovary.

Shipotko Eugenia,
inženýr-technik výrobního oddělení sítě "Big Spoon"

Marketingové ukazatele loajality jsou obtížné posoudit, neboť "Big Spoon" si po svém uvedení na trh neuskutečnila svoji vlastní produkci. Okamžitě jsme s ním začali pracovat. Proto loajalita k značce "Big Spoon" již zahrnuje tento faktor. Můžete jít naopak: Představte si, že bez vlastní produkce bude loajalita a počet našich zákazníků klesat. Ano, rozhodně se to stane. Je velmi obtížné dát přesné číslo, protože loajalita se vytváří ne tak na základě jednoduchého souboru faktorů, ale na základě jejich emocionálního míchání a křižování.

otevření kuchařství v supermarketu, výroba salátů, pečení, vaření, obchodní příklad, rozvoj podnikání, potřebné podnikání, podnikání