Jak otevřít malé 3D kino a nevyhořit?

"Ploché" kino postupně ztrácí svou důležitost, protože diváci již ocenili 3D formát. A pokud zvážíme tuto skutečnost z pohledu založení vlastního podnikání, pak je myšlenka zcela reálná - stačí získat vybavení a vhodné prostory. Co je zapotřebí k plánování 3D kina, otevřít ji a vypnout to v co nejkratším čase?

Seznam a náklady na vybavení pro malé kino

Především bude nutné zakoupit filmový projektor, obrazovku, 3D systémy a brýle, přehrávací server, zvukový systém, přílohy a zařízení pro zařízení, spínací systém. Při nákupu křesel v hale můžete výrazně ušetřit, pokud si koupíte použitý nábytek. Před tím, jak otevřít malé 3D kino, doporučuje se požádat správní orgán o vzájemnou pomoc: slevu na pronájem prostor pro sociální programy (např. pravidelné volné zasedání pro státní zaměstnance nebo dětské domovy).

Obecné investice se pohybují od 2,5 do 8 tisíc dolarů:

 • 12 diváků - 2,5 tisíc dolarů;
 • 20 diváků - 3,6 tisíc dolarů;
 • 40 diváků - 5,5 tisíc dolarů;
 • 60 diváků - 7,5 tisíc dolarů.

V malých sálech je povolena licencovaná ukázka videa uvolněného na discích Blu Ray a DVD, proto je nutné zakoupit licenci. Demonstrace jednoho filmu po dobu 2 týdnů bude stát asi 200 dolarů.

Po otevření 3D kina byste mohli očekávat, že za 6 měsíců bude splatit, samozřejmě vzhledem k popularitě zvoleného místa. Obliba filmů a videí se pravděpodobně v příštích desetiletích nebude snižovat, a proto se tato společnost dlouho neztratí.

Požadavky na prostory

V závislosti na plánovaném maximálním počtu diváků existují také různé požadavky na velikost prostor. Níže jsou uvedeny nezbytné vlastnosti ve formě "výšky podlahy-stropu":

 • 12 diváků - 18 m² na 2,5 m;
 • 20 diváků - 27 m² u 2,7 m;
 • 40 diváků - 50 m² na 3 m;
 • 60 diváků - 75 m² na 3,5 m.

Proč, pokud je plánováno 3D kino, není povoleno jej otevřít v žádné místnosti? Faktem je, že řady křesel jsou nastaveny tak, aby se zadní staly nad předními. Pokud je strop nízký, opře se o konec "žebříku". V závislosti na výšce stropu je také vybrána šířka obrazovky.

Představte si, že pokud je výška místnosti 3 metry, nemůžete nainstalovat obrazovku o stejné šířce, protože v zadních řádcích se obrázek nezobrazí. Přesto je třeba vzít v úvahu, že obraz z projektoru nemůže jít ze stropu. To není nutné pochopit sami - odborníci, kteří prodávají video zařízení, budou vyzváni, aby bylo nutné přijmout pro každý typ prostor.

Trochu o reklamě...

Jak ukazuje praxe, když otevřete malé 3D kino, nejlepší reklama je umístění, tedy její průchodnost. Rovněž na popularitě instituce bude příznivě ovlivněna přítomnost velkého vývěsního štítku.

Malé města mohou být ideálním místem pro takové podnikání. Pokud existuje možnost opravit opuštěné kino, jak otevřít malé 3D kino v něm můžete ušetřit hodně, protože nemusíte pronajmout nebo stavět novou budovu. Navíc by místní obyvatelé radši přišli do kina, které se nachází na obvyklém místě.

Výklenek 3D kin je téměř zcela zdarma. Je lepší otevřít taková zařízení v místech, která jsou daleko od velkých kin, zvláště pokud nemají 3D formát. Hlavní výhodou malých sálů je rozmanitý repertoár: proto je snazší zohlednit touhu veřejnosti. Dalším plusem je možnost demonstrovat fotbal a televizi ve 3D kvalitě.

V budoucnu budou kina ještě oblíbená. Trh má stovky ruských měst, stejně jako v blízkém zahraničí, kde ještě není žádná 3D kvalita. Pokud se dotknete globálních plánů, můžete všechny malé obrazovky kombinovat do jedné sítě - což zjednoduší postup pro získání licencí a filmů.

3D kino: otevřeno legálně

Jedním z nejobtížnějších otázek pro otevření tohoto druhu malého kina je správný právní plán podnikání. Mnoho lidí bude čelit takové nepříjemnosti, jako je nedostatek skutečně kompetentních specialistů, kteří jsou v tomto konkrétním oboru aktivních.

I přes obtíže, tento obchodní nápad:

 • Znamená minimální investice;
 • Rychle se vyplatí;
 • Přitahuje pravidelné zákazníky;
 • Vytváří podmínky malé konkurence.

Samozřejmě můžete otevřít malé 3D kino kdekoli v Rusku, ale měli byste mít na paměti, že seznam požadovaných licencí a dokumentů se může lišit. Podrobnější seznam může poskytnout místní správa: budou informovat o tom, kolik a co je třeba udělat, aby se zajistilo, že se podnik rozvíjí mírumilovně.

Líbí se vám článek? Sdílejte odkaz se svými přáteli!

Myšlenka podnikání: jak otevřít mini 3D kino

Kina jsou oblíbené místo pro mnoho lidí, kteří tráví svůj volný čas. Obchod s mini kinem je tedy docela výnosný obchod, a to jak v megalopolisu, tak v regionálních místech

Kina jsou oblíbené místo pro mnoho lidí, kteří tráví svůj volný čas. Často o víkendu je velmi obtížné koupit jízdenku na dobré místo v populárním kině. Někdy tam není taková věc v malém městě. Proto je mini-kino podnikání docela výnosné podnikání jak v megalopolis a v regionálních městech.

Než začneme

Za prvé, je důležité pochopit, jaké náklady se budou podílet na otevření mini-kinematografie a jaké výhody mohou být z ní odvozeny. Pro výpočet vycházíme z výstupních dat: kapacita haly - 50 míst, počet zasedání - 8 za den s průměrnou cenou 1 letenka 150-200 rublů.

Místo:

Kromě zřejmých požadavků na místo, a to pohodlné a příjemné místo, je lepší v centru města, poblíž nákupních a zábavních center s dobrým parkováním, stále existují zvláštní požadavky přímo na vlastnosti budovy.

 • 12 diváků - 18 m2, výška od 2,7 m.
 • 20 diváků - 40 m2, stropy od 3,2 m.
 • 40 diváků - 70 m2, výška od 4 m.
 • 60 diváků - 115 m2, výška stropu - nejméně 4,5 m

Hlavní bod - výška stropu, která by měla být nejméně 4 metry a výše. Zde je několik důvodů:

 • Zadní řádky by neměly být umístěny na stropě, ale úhel pohledu by měl být jasně vypočten;
 • čím vyšší je budova, tím je obrazovka širší, protože to nemůže být provedeno jednoduše z podlahy, ale je nutné zvýšit minimálně 1 metr. Obraz z projektoru by také neměl být pod stropem.

Nejlepším řešením je vybudovat budovu pro 3D kino, ale je to nákladný a dlouhodobý záměr. Můžete se obrátit na moderní technologie ve stavebnictví a objednat nosné konstrukce. Náklady na výrobu 1 m2 takové struktury bude stát 3 tisíc rublů, plus projekt a instalace - asi 500 tisíc rublů.

Zařízení

Seznam minikanálů technického vybavení zahrnuje:

 • Zařízení pro zobrazování filmů podporujících formát 3D: server pro přehrávání 3D, projektor.
 • Akustická zařízení.
 • Obrazovka.
 • Spínací uzly: vodiče, osvětlení, transformátory.

Reprodukční server a digitální projektor jsou klíčovým prvkem technického vybavení kina. Podle požadavků digitálního filmu pro hrané filmy se používají servery podporující reprodukci filmů s kompresí JPEG2000. Nejběžnější a spolehlivější technologie jsou DoReMi Technologies, EVS, Dolby Laboratories, GDC, Kodak.

Zaměstnanci

Personál mini-kina se skládá z následujících pracovníků:

Dokumenty a licence

Chcete-li tuto aktivitu zaregistrovat, bude optimální organizační forma LLC. Druh činnosti podle OKVED - zobrazení filmů a prodej divadelních lístků. U malého kina je vhodný preferenční daňový systém "výnosy mínus výdaje".

Marketing

Vaše první významná reklama se otevře - nechť je hlasitý v rozsahu oblasti, ve které pracujete. Organizujte loterii, kde můžete získat lístek na zasedání, účastnit se společenských projektů: poskytovat zdarma vstupenky pro děti z velkých rodin, zdravotně postižené osoby. Pro ranní zasedání ve všední dny si můžete udělat slevu, poskytnout zvláštní podmínky pro důchodce. Je třeba si uvědomit, že vaším cílovým publikem nejsou jen mladí lidé; děti a populace důchodového věku a věku odchodu do důchodu, stejně jako filmy.

Souhrn

Trh s 3D mini kinami je v mnoha městech absolutně neobsazeným výklenkem, který se právě rozvíjí. Vstup na trh bude vyžadovat značné náklady, nejméně 30-50 tisíc dolarů, nicméně, ziskovost podnikání je poměrně velký - 20-25%.

Jak otevřít malé 3D kino

Rozhovor s podnikatelem:

Jak otevřít malé 3D kino

Webové stránky openbusiness.ru společný projekt Společenství informačních portálů, malá podpora podnikání navazuje na cyklus rozhovorů s úspěšnými podnikateli, kteří jsou ochotni podělit se o své vlastní zkušenosti ze zakládání podniků a pomoci začátečníkům, aby jejich první kroky v podnikání.

"Obchodní myšlenka malého 3D kina znamená minimální investice (500-600 tr) s poměrně rychlou návratností"

Dnešní zkušenost s vytvořením 3D kina s námi sdílela ředitelka společnosti BESTHINGS Zhelannikov Eugene.

Eugene, řekni nám něco o vaší společnosti

Naše společnost se zabývá otevíráním malých 3D kin. Tato oblast podnikání je velmi nová a zkušenost, kterou má naše společnost, je jedinečná, v posledních šesti měsících se na tomto problému aktivně věnujeme. K dnešnímu dni funguje jedna kina, dvě dokončí výstavbu a připravují se na otevření.

Mnoho lidí si myslí o zahájení vlastního podnikání, ale ne všichni nakonec otevřít. Bylo pro vás snadné rozhodnout se stát se podnikatelem?

Podporuji takovou představu, že hodně lidí chce otevřít vlastní podnikání, ale jen málo lidí ji skutečně otevře a ukáže se, že je to ještě výhodnější podnikání s ještě méně! Mnozí neotevírají své podnikání, protože neustále analyzují a shromažďují data a čas běží! Potřebujeme žít rychleji, je to jako v knize Alenka v říši divů - zůstat na místě, musíš vyčerpat veškerou svou sílu, a že se musíš pohybovat vpřed, musíš běžet dvakrát rychleji.

Hlavní rysy podnikatele jsou přesvědčeny o účelnosti, úžasném výkonu a náladě k úspěchu. Osobně jsem se chtěl stát vlastníkem mé firmy od dětství, zatímco moji přátelé snívali o drahých autách, pomyslel jsem si, jak dělat lidi pracovat pro mě.

Jaké potíže jste narazili v počátečních fázích podnikání?

Ve fázi otevření malého 3D kina byla jednou z nejobtížnějších otázek právní stránka tohoto podniku, nebo spíše nedostatek kompetentních právníků v této spíše úzké a specifické oblasti.

I za poměrně velké množství peněz dostali právníci povrchní odpovědi a museli je tlačit i přes své nadřízené, aby mohli podrobněji zkoumat otázku. Velmi znepokojuje otázka různých kontrol a dodržování autorských práv. Nicméně nakonec bylo vše řešeno.

Malé 3D kina mohou být otevřena po celém Rusku a chci říci následující dokumenty a licence, které potřebujete k otevření malého 3D kina, které nejlépe doporučuje místní správa. Řekne vám, co a kolik musíte udělat, abyste udrželi obchod klidný.

Podle vašich odhadů, jaká je minimální částka potřebná k otevření 3D kina? Jaké vybavení je nutné?

Minimální částka, z níž můžete začít podnikání, závisí na velikosti místnosti a počtu míst.

Obecně platí, že velmi obchodní myšlenka malého 3D kina, znamená minimální investice s poměrně rychlou návratností. Přibližně 500-600 tr. je zcela možné otevřít tento typ podnikání.

Zařízení potřebné pro malé 3D kino: 3D video zařízení (cena cca 300 tr), zvukové zařízení (cca 150 tr), kino nebo sedací soupravy, a také samotná místnost je nutná.

V rámci pronájmu je také možné pomáhat správním orgánům v případě jakýchkoli sociálních programů - jednou za týden bezplatná sezení pro rozpočtové organizace atd.

Existují další administrativní požadavky (do prostor, zkušenosti odborníků atd.)?

Je třeba vybrat správný prostor pro otevření malého 3D kina - nehovořím o návštěvě místa, je samozřejmé. Ale takové jemnosti, jako je výška místnosti, o které si okamžitě nepřemýšlíte, potřebujete vědět.

Proč potřebujete vysokou místnost (asi 4 metry může být vyšší)? Za prvé, vzadu řady kinosálu se zvedají nad přední částí, a proto tento zvláštní "žebřík" nesmí spočívat na stropě.

Druhý bod - čím je strop vyšší, tím širší může být obrazovka umístěna uvnitř! Nezní to zcela jasné, že sami sebe :. Výška obrazovky nelze provést až 3 metry, je-li výška místnosti je příliš 3m obrazovky jednoduše dotkne podlahy a ze zadní části snímku není vidět, takže je nutné zvednout obrazovku od podlahy 1 metru a navíc obrázky z projektoru také nebude ze samotného stropu.

Obecně, pokud nechcete porozumět tomu, budete vyzváni odborníky, kteří nabízejí video zařízení nebo nám napíšete, budeme vás vyzvat.

Co můžete ušetřit a proč nešetřit peníze?

Myslím, že všichni chápou, že za peníze stojí dobrá kvalita. Úspory jsou ale užitečné. Jedním z momentů, kdy můžete ušetřit peníze, je nákup křesel - můžete si koupit použité židle z uzavřených kin nebo použitých kožených sedacích souprav.

Existuje ve vašem podnikání sezónnost?

Malé 3D kina, populární v každé sezóně! Stejně jako v zimě, kdy není lov na ulici zamrzlý, tak v létě, kdy chcete sledovat film se svou sounáležitou duší.

Na výběr, které odborníci by měli věnovat zvláštní pozornost. Jak jste vybrali klíčové zaměstnance?

Zaměstnanci, kteří nepotřebují žádné zvláštní požadavky, je možné najmout někoho z kamarádů, kteří sedí doma, a přemýšlet, co dělat, jako já. Hlavní věc, kterou si myslím nemyslím, je najímat příbuzné, je obtížné je řídit, ale to je samostatný příběh.

Je zřejmé, že během doby, kdy jste pracovali, jste zkoušeli různé způsoby reklamy. Jaké reklamní média prokázaly svou účinnost a jaké jste nakonec odmítli?

Nejlepší reklamní prostředky byly - ubytování v ucházející místě, velké krásné vývěsní štít, stejně jako dobrý tah je oznámení o schůzce, na které, nebo v dolní části města, jménem správy na zlepšení vašeho města a otevření malého 3D kina. Mnoho lidí se okamžitě dozví a začíná mít zájem o kino.

Co můžete říct o konkurenci ve vašem podnikání?

Nika, ve které jsou otevřena malá 3D kina, je zcela zdarma! Otevřeme instituce na místech, kde nejsou k dispozici žádná velká kina, nebo jsou daleko a nepohodlí se dostat, nebo nemají kvalitu 3D. Takže velké kina jsou obtížné volat konkurenci. Jednou z výhod malých kin před velkými je rozmanitý repertoár, v závislosti na přání veřejnosti velmi flexibilně provozujeme filmy k zobrazení. Velkou výhodou je také možnost demonstrovat 3D televizi a 3D fotbal!

Jak vidíte vaše vyhlídky na další rozvoj vašeho podnikání?

Vyhlídka na malé 3D kina je prostě úžasná! Trh je velmi velký - stovky měst v Rusku a celé země SNS, kde neexistují 3D filmy a kde ruka obrů filmového průmyslu nedosáhla. Již dnes se na mě obrátilo asi 60 lidí, kteří se o tuto myšlenku zajímali. V globálních plánech je začlenění všech malých 3D kin do jedné sítě, aby se zjednodušilo příjem filmů a licencí.

Na základě vašich zkušeností, co byste doporučil těm, kteří právě plánují zahájení tohoto podnikání?

Mou radou je znovu zkontrolovat všechny shromážděné informace, vypracovat obchodní plán a rychleji se otevírat, nemůžete odkládat nic víc!

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít mini 3D kino?

Přidáno do záložek: 0

Pokyny: jak otevřít malé malé kino v malém městě.

Informace pro začátečníky o tom, jak v malém městě můžete otevřít mini 3D kino. Pokyny o krocích odhalí všechny podrobnosti takové činnosti.

Výpočet ziskovosti kina

V Ruské federaci se kina nacházejí v 137 městech, ačkoli města samotná v Rusku jsou více než 1100. Do roku 2016 hodlá dojít k násobení počtu kin na polovinu. Dokonce i s touto částkou budeme stále zaostávat za Evropou a Spojenými státy.

Takový obchod je vysoce výnosný, ale pouze náklady na moderní kino s velkým sálem mohou činit miliony dolarů.

Na myšlence otevření malého kina v malém městečku je zajímavý nápad, navíc stabilní příjem v důsledku skutečnosti, že neexistují konkurenti. Pouze na začátku je nutné provést veškeré nezbytné výpočty, že je to ekonomické, namísto toho, aby vyměňovali peníze za vítr a ne že by se neotevřeli.

Pro výpočet následujících údajů:

 • 1. Malé město sto tisíc lidí
 • 2. Kapacita haly pro 50 míst
 • 3. Počet filmových zasedání za den 8
 • 4. Průměrná cena letenky od 150 rublů.

Příjem malého 3D kina za měsíc

50 míst, vynásobených 8 míst, vynásobených 150 rublemi a vynásobených třemi dny, se tento příjem za měsíc rovná 1,8 milionu rublů.

Výsledné příjmy by měly být zlevněny, protože plné haly budou jen tehdy, pokud jsou premiéry, víkendy, svátky a koncerty. Pro konzervativní výpočet můžete vzít skutečnost, že hala bude vyplněna pouze o 50%. Z toho vyplývá, že výtěžek bude 900 tisíc rublů.

Dále je třeba vypočítat náklady, které vzniknou během pronájmu filmů.

Hlavní tok 3D kina, bude vypočtena s firmami distributory filmových nájemného, ​​bude cena auta se v průměru 50% shromážděného částky za lístky. Na druhém místě po hlavním bude výdaje na mzdy a daně z mezd. Pro kina s 50 místy by měl být personál následující personál:

Ředitel kina je jedna osoba, způsob práce: pět týdnů od 9 do 18 hodin. Funkčnost: řízení s personálem, práce s distributory, vedení účetnictví, rozvoj reklamy.

Inženýr-technik je dva lidé, provozní režim se posune o 2 až 2 dny, od 10:00 do 24 hodin v noci. Místo jedné osoby. Funkční: pronájem, údržba zařízení.

Pracovníci šest lidí, způsob práce: ve směnách 2 až 2 od 10 do 24 hodin v noci. V posunu jsou tři lidé. Funkce: prodej jízdenek, kontrola jízdenek, čištění.

Rovněž na běžné výdaje 3D kina je třeba zahrnout náklady na bezpečnost, reklamu, správní účetnictví a daňové účetnictví. Jasně vidět všechny náklady přeložit do tabulky, všechny výpočty jsou prováděny u městečka čítající 100 tisíc. Lidé a výnosy ve výši 900 tis. Rublů.

 1. Cena je 450 tisíc rublů
 2. Hrubý zisk - 450 tisíc rublů
 3. Výdaje - 270 tisíc rublů
 4. Plat - 150 tisíc rublů.
 5. UST - 45 tisíc rublů.
 6. Administrativní náklady - 25 tisíc rublů.
 7. Reklama - 25 tisíc rublů.
 8. Účetnictví - 5 tisíc rublů.
 9. Bezpečnost - 10 tisíc rublů.
 10. Ostatní výdaje - 10 tisíc rublů.
 11. Zisk před zdaněním - 180 tisíc rublů.
 12. Daň zisk (15%) - 27 tisíc rublů.
 13. Čistý zisk - 153 tisíc rublů.
 14. Výnosnost malého 3D kina je 17,00%

Zisk 3D kina za jeden rok vypočítaný konzervativním způsobem bude 1,8 milionu rublů. Poté je nutné vypočítat, kolik let bude tento podnik platit investice. Optimální životnost 3D kina za její plnou návratnost spolu s výstavbou budovy bude od 4-6 let. Pro výpočet maximální investice můžete využít dobu návratnosti 5 let. Proto, náklady na otevření mini-kina by neměla překročit 9 milionů rublů. 1,8 milionu rublů se roční výnos vynásobí 5 let. Myslete pečlivě, než otevřete malé kino v malém městě nebo velkém městě, peníze nejsou malé, i když návratnost investic je 20% ročně.

Vyberte místo

Najděte vhodný prostor pro kino v malém městě, ale může dojít k některým problémům, protože v této místnosti potřebujete zvláštní požadavky:

Otevřete 3D kino je lepší, v centru města, v blízkosti autobusové zastávky, aby si místo pro vstup automobilů a parkoviště, takže si můžete nechat auto v době zasedání.

Oblast malého kina musí být nejméně 400 metrů čtverečních.

V této místnosti by měla být hala a prostor pro vybavení. Pracovní místnost, WC, šatna.

Požadavky na prostory musí odpovídat zábavním zařízením předloženým SES a požární inspekci.

K vyřešení těchto problémů: nejlepší možností, jak postavit budovu pro malé divadlo na vlastní pěst, ale jen v takových investic bude obtížné udržet v rámci rozpočtu a otevření malého kina může přetrvávat po dlouhou dobu (9 milionů rublů..). Takže pro otevření takového podnikání není špatné používat nejnovější technologie. A tak je možné objednat nosné konstrukce. U takových technologií budou stavební náklady mnohem nižší než u konvenčních staveb.

Cena vzdušně odolné budovy o rozloze 400 metrů čtverečních bude 1,75 milionu rublů. náklady na výrobu jednoho metru čtvereční objektu je 3000 rublů, projekt je 250.000 rublů, dodávka a instalace 300.000 rublů.

Zařízení pro malé 3D kino

K vybavení 3D kina potřebujete:

Technika pro zobrazování filmů. Chcete-li to udělat, dobrou volbou koupit zařízení, které podporuje formát 3D, s touto technikou zvýší návštěvnost, protože v tuto chvíli většina z prvního vydání vychází z 3D.

 • Akustická zařízení.
 • Nábytek pro diváky.
 • Pomocným zařízením jsou vodiče, osvětlení, transformátory.

Náklady na vybavení se velmi liší podle výrobce. Existuje mnoho dalších faktorů, existuje mnoho nuancí, které odborníci v této oblasti vědí. Doporučení: kontaktujte společnost specializující se na na dodávku vybavení pro 3D kino turn-key.

Podle těchto výpočtů je cena takového vybavení pro kino s 50 místy 5,5 milionu rublů.

Chcete-li otevřít takové 3D kino v budově s větracími otvory, musíte vytvořit kinosál, místnost pro personál a technickou místnost uvnitř této budovy.

Za tímto účelem je nejlepší volbou najímat stavební společnost. To řeší některé problémy. Pokud to všechno vypočítete ve stavební společnosti, náklady na sanaci budou asi 1,5 milionu rublů. Dokonce i v odhadu nákladů na otevření kina je třeba zahrnout i jiné výdaje někde 15% z přijatých výdajů. Zahrnutí zvýšení cen projektu a neplánovaných nákladů.

Výsledky výpočtů kapitálových výdajů za otevření kina

 1. Nákup a instalace budovy - 1,7 milionu rublů.
 2. Nákup strojů a zařízení - 5,5 milionů rublů.
 3. Stavební náklady - 1,5 milionu rublů.
 4. Ostatní výdaje - 1,5 milionu rublů.

Výsledky vypočtených nákladů na otevření 3D kina v malém městě budou: 10,25 milionu rublů.

Pokud vypočítáte roční příjem ve výši 1,8 milionu rublů, pak splácíte tento podnik za 5-7 let.

Návratnost investic bude 17,55%.

Tento výnos přesahuje ziskovost bankovního vkladu a výnosy většiny investičních fondů.

Na videu: průvodce pro začínající podnikatele - jak otevřít firmu na 3D technologií

Registrace této činnosti u daňového inspektorátu

Po provedení několika ekonomických výpočtů je vhodné otevřít kino, pokud jste s plánovanými finančními ukazateli spokojeni. Další etapou bude: registrace této činnosti v daňové službě. Pro takovou realizaci, jako je pronájem filmů jako organizační a právní formy, bude optimální zvolit si organizační formu "společnost s ručením omezeným"

Druh činnosti: zobrazení filmů (OKVED 92.13)

Činnost malého kina je vhodná pro preferenční daňový systém "zjednodušený daňový systém, výnosy mínus výdaje".

Úprava práce s dodavateli filmů

Než otevřete mini 3D kino, musíte podepsat smlouvu se společnostmi zabývajícími se pronájmem filmů. V Rusku jsou lídry na trzích prodeje a právo na pronájem filmů společnost Karo-Film a Central Partnership. Abyste získali právo na pronájem filmu, musíte podepsat smlouvu s distributorem. V takové smlouvě jsou uvedena doba platnosti, počet přehlídek a cena za 50% vybrané hotovosti při pronájmu filmů.

Začněte práci malého 3D kina

V této fázi je nejjednodušší akce připravit se na otevření kina.

Pro jeho provoz je nutné:

 1. Umístěte reklamu tak, aby obyvatelé tohoto města věděli, že v tomto městě bylo otevřeno kino.
 2. Objednejte a zavěste značku LED.
 3. Uspořádejte si dovolenou pro otevření 3D kina pro zavěšení koulí, pásky.
 4. A objevte 3D kino.

Ve videu: Výběr bodů pro kino v 3D formátu

Podnikový plán "3D kino"

Podnikový plán "3D kino"

Stáhnout:

Náhled:

Podpisy do snímků:

Podnikatelský záměr "Malé 3D kino" Dokončeno: Student 10a třídy Kuzminov IV Učitel: Antipin V.M.

Obsah Úvod............................2 Souhrn..............................3 Údaj o úkolech.....................4 Charakteristika podniku................5 Hodnocení trhu prodeje...................6 Hodnocení soutěžících................... 7 Marketing.............................. 8 Organizační plán................... 9 Finanční plán.....................10 Hodnocení rizik a pojištění...........11 Finanční strategie............ 12 Odkazy................... 17. místo

Úvod Navrhuji otevřít v obci Akbulak malou kinematografii a ukázat novinky kinematografie na moderním zařízení jak v obvyklém, tak ve 3D formátu. V naší vesnici není dostatek volnočasových aktivit, není tam ani jedno operační sál. Otevření velké kinosály není ekonomicky výhodné. Současně bude malá místnost, která bude poskytovat potřebnou službu pro posluchače, nejenom samonosná, ale i výnosná. Kromě toho poměrně nízké náklady na vybavení vám umožní rychle vydělat peníze investované do kina.

Shrnutí Mise: otevřít malé kino 3 D Zdroje financí: půjčka v bance Trh: lidé všech věkových skupin a zájmy Klíčové ukazatele projektu:

Stanovení cílů Cíl: Dosáhnout stabilního platu ve výši 80000rub / měsíc. Cíle: Získejte půjčku od banky, nakupujte potřebné vybavení, najděte si budovu k pronájmu nebo si postavte novou budovu.

Obchodní charakteristiky Naše malé 3D kino zobrazuje filmy ve formátech 3D i 2D. Za tímto účelem se bude používat následující vybavení: 3D 3D projektor Mitsubishi XD600U přehrávání stanice projektory tyče spojovací materiál na strop Akustická stěna obrazovky 406h305sm XPAND brýle emitor XPAND

Hodnocení trhu prodeje Protože lidé všech věkových kategorií půjdou do kina, prodejní trh bude velmi rozsáhlý. Ale většina klientů jsou lidé ve věku od 12 do 30 let. Zúčastněte se našeho kina bude odpočívat, relaxovat, vychutnávat si novinky v kině.

Vyhodnocení konkurentů Jednou z hlavních výhod mého projektu je nedostatek konkurentů. V našem prostoru není jediné operační sál.

Marketing Pro reklamu budu používat místní noviny, místní televizi a internet. Navíc nikdo nezrušil slovo z úst. Za tímto účelem bude přiděleno 10 000 rublů. Náklady na návštěvu kina se budou lišit od 80 do 250 rublů za sekundu (v závislosti na formátu, popularitě a novosti filmu), stejně jako systém sezónních vstupenek a slev pro stálé zákazníky.

Organizační plán pro divadlo poběží následující odborníci: ředitel pokladnu (s / n - 15000rub / měs.) Teh.personal (3 osoby (s / n - 6000r / měsíc).) Guard (y / n - 9000rub / měs.)

3D Finanční plán Video sál může pracovat sedm dní v týdnu, 4 dny (pondělí až čtvrtek) Plán všední dny a tři dny (pátek, sobota a neděle) naplánované dny volna. Rozvrh pracovních dnů zahrnuje pět zasedání (12:00, 15:00, 17:00, 19:00, 21:00). Předpokládejme, že kino účast v týdnu bude činit 50% (v jedné z výhod kompaktní 3D kina, jsme si řekli, že zaplnit sál pro 40 diváků, ve srovnání s 150, není těžké). V tomto případě máme na každém zasedání 20 diváků. Cena jízdenky bude záviset na čase konání a dne v týdnu nebo víkendu. Průměrná cena letenky je plánována na 200 rublů. Výpočty mají mnohem menší čísla. Které ukazují, že i v práci 20 dní v měsíci a 4 zasedání denně bude kino profitovat. Levná fólie pro 20 dnů * 2 sezení * 10 návštěvníků * $ 100 = 40000 rublů průměrná hodnota: 20 dní * 1 sezení * 10 návštěvníků * 150 rublů = 30000 rublů Horní fólie pro 20 dní * 1 sezení * 12 návštěvník * 250 rublů = 60000 rublů

Posouzení rizik a pojištění V této oblasti je samozřejmě jisté procento rizika. Pokud je však kino nerentabilní, prodám veškeré vybavení a začnu pronajímat budovu. Nebudu pojistit svůj projekt, protože je to nákladné a velmi složité cvičení.

Strategie financování Výdaje na zaměstnance:

45000 rub / měsíc. Výroba plakátů: 10000rub / měsíc. Pronájem filmů: 20000rub / měsíc.

Strategie financování Návrat investovaných prostředků se plánuje vrátit do 12-16 měsíců po zahájení provozu našeho kina.

Strategie financování Prostředky budou přijaty v bance na úvěr v malém zájmu o otevření malého podniku.

Reference Učebnice "Technologie 10-11 třídy" V.D. Simonenko Wikipedia

Nápady pro otevření vlastního podniku

Novinky:

 • Nápady pro vaše podnikání »
 • Základní myšlenky pro případ "
 • Případ vyžadující určité úsilí (Moderátoři: welikii, millioner85) »
 • mini 3D kino (rozpočet 3D kino)

Autor Téma: mini 3D kino (rozpočet 3D kino) (Přečtěte si 433173 krát)

0 uživatelé a 1 host zobrazuje toto téma.

 • Nápady pro vaše podnikání »
 • Základní myšlenky pro případ "
 • Případ vyžadující určité úsilí (Moderátoři: welikii, millioner85) »
 • mini 3D kino (rozpočet 3D kino)

Související témata (5)

Autor id1796006 Kategorie Prodej obchodu

Hledat

Stránka byla vygenerována za 0.203 sekund. Dotazy: 102.

Jak otevřít malé 3D kino

Otevření 3-D kina bude vyžadovat potenciální majitel relativně malé finanční investice, ale návratnost takového projektu je poměrně rychlá. Tento formát zábavy je nyní poměrně populární a počet 3D kin není stále příliš velký, zvláště ve středních městech naší rozsáhlé země.

Podnikání ve vlastním kině

Než se vydáte k organizaci tohoto podnikání, stojí za to zjistit některé teoretické otázky. Například technologie vytváření trojrozměrného obrazu je několik z nich a musíte ho studovat. Nejpopulárnější jsou dva - 1. pasivní polarizace 2. aktivní s okenicemi. Navíc stojí za to analyzovat přibližně to, kolik diváků se zúčastní zasedání. Nejčastěji rodiny s dětmi a mladí lidé mladší 30 let chodí do kina.

V závislosti na velikosti divadla se plánuje otevřít, bude použita tato technologie. Kvalita přehrávání je přibližně stejná a rozdílem je pouze to, kolik míst bude vhodné sledovat film. Například pro malý pokoj je vhodnější aktivní technologie s okenicemi.

Poté, co jsme rozhodli o uvedených záležitostech, musíme pokračovat v hledání správných prostor. Za tyto parametry stojí za pozornost. Jak výška stropů a délka místnosti. Je-li prohlížeč příliš daleko od obrazovky, nezmění se 3-D efekt. Minimální výška stropu by měla činit 4 metry. Obecně platí, že v tomto stadiu je třeba provést alespoň přibližný výpočet vztahu mezi parametry obrazovky a místnosti.

Když jsou tyto problémy vyřešeny, je nutné zakoupit zařízení: samotnou obrazovku, skleničky pro diváky, projektor, video server. Stojí za to postarat se o řešení právních otázek s ohledem na autorská práva. Zejména je nutné zakoupit zařízení, které zajistí ochranu před vytvořením pirátských kopií. Také je nutné získat licenci na demonstraci filmů.

Při nákupu zařízení nezapomeňte, že budete muset také reprodukovat vysoce kvalitní zvukové efekty. Stejně jako při výběru místnosti se v tomto vydání musíte zaměřit na přibližný počet návštěvníků. Pokud máte v plánu haly osobu na 40-50, nákup zařízení bude stát asi 150 tisíc.

Obecně platí, že tato činnost je docela zisková a vyžaduje poměrně málo peněžních injekcí. Výplata závisí na místě, reklamě a vašich ambicích, vše závisí na vás. V každém ročním období je návštěva kina jednou z nejoblíbenějších možností rekreace. A 3D kino zůstává zajímavé pro velké publikum a otevření 3D kina bude událostí pro masy.

Otevřete mini 3D kino: obchodní myšlenku

Byl jsi někdy ve 3D kině. Myslím, že odpověď mnoha respondentů bude negativní, protože máme tento druh volnočasových aktivit, zejména na periferii, v "embryonálním" stavu. A skutečně naše země opět neudrží krok s Evropou, v níž se v multidimenzionální televizi objevuje skutečný rozmach. Podle odborníků pod tlakem 3D technologií je standardní televizní formát ponechán žít 4-5 let a do roku 2020 se filmy s tradiční technologií stávají vzácností.

Na pozadí nadcházející 3D revoluce vypadá myšlenka podnikání na základě otevření kina s multidimenzionálním formátem velmi slibná. "Úplatky" poměrně malé investice a velmi šetří dobu návratnosti.

Je snadné rozhodnout o otevření 3D kina

Pro mnohé je myšlenka "zahájení vlastního podnikání" na úrovni snů. Také mnozí podnikatelé, kteří si otevřeli své vlastní podniky, odcházejí bez čekání na plánovaný zisk. Někdo dlouhá doba „vážení“ všechny „klady a zápory,“ někdo „plachý“ být průkopníkem nových obchodů, a vítězem se stává ten, kdo si myslí, a rozhodne se jednat rychleji, než kdokoli jiný. Hlavní věc pro podnikatele je přesvědčení o konečném pozitivním výsledku, neustálé úmyslnosti a neochotné touze pracovat. Takže, rozhodněte se a podnikněte obchodní plán, zatímco v této obchodní oblasti stále vidíte dno.

Jak překonat překážky při otevírání?

Otevření 3D kina jako obchodního objektu je stále obtížné a tajemné téma nejen pro podnikatele, ale i pro právníky a zástupce místních úřadů. Jedná se pouze o respektování jemnosti autorských práv na zobrazované filmy. Tato kategorie nemovitostí v naší zemi není vždy používána na právní úrovni.

V každém případě se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel, který poskytuje služby výpůjčky videa. A sama místní správa vám řekne, jaké licence a dokumenty jsou potřebné k tomu, aby vaše podnikání nemělo strach z kontrol.

Jak začít s 3D obchodem

Dokonce ještě před získáním certifikátu o IP a potřebných licencích musíte přemýšlet o budoucím umístění. Místo budoucí 3D-kina by měla být navštívena. Takže nejlepší volba - křižovatka dopravních cest a turistických stezek do očí procházení a procházení nenechte si ujít barevný plakát, který vykazuje film a zajímavou náhledu nových produktů. A samozřejmě je nežádoucí, když je konkurenční kino někde poblíž.

Specifika sledování 3D filmů poskytuje nestandardní prostor pro vysílání. Za prvé, čím vyšší je instituce, tím větší je obrazovka, která není namontována. Vezměte v úvahu, že pro úplné přezkoumání nutně nějaké nadmořské výšky dalších řádků oproti předchozím a poslední řada by neměla zůstat na stropě. Aby bylo možné vidět dolní část obrazovky z posledního řádku, měla by být tato plocha zdvižena minimálně o jeden metr vzhledem k podlaze. Nezapomeňte, že obraz ze stereoprojektoru nepochází ze samotného stropu.

Pro malou video místnost pro 12 až 15 osob je docela dost místa s rozlohou 18 - 20 m² s výškou stropu 2,5 metry. Pro 35-40 diváků bude výška haly nejméně 3,5 metru a plocha místnosti bude dosahovat 50-60 m². Může "dělat s hezkým haléřem" vybavit chodbu pohodlnými židlemi a pohovkami. Ale aby se zachránilo zpočátku, je zde dostatek kvalitního čalouněného nábytku, který byl používán.

Chcete-li zakoupit zařízení, obraťte se na odborníky. Kvalita zařízení přímo ovlivňuje vizuální a zvukové vnímání. A na to, jak spokojenost očekávání zákazníka závisí na tom, zda chce sem přijít a přivést s sebou přítele nebo přítelkyni. Minimální sada bude obsahovat 3D projektor, 3D-kit, 3D server, akustický systém, sadu kabelů, sadu vysoce kvalitních stereo brýlí, promítací plátno.

Přílohy k 3D kině

Přibližná počáteční investice pro otevření 3D kina bude asi 600 tisíc rublů. Rozšiřuje množství „na pultech“, vyčlenit minimálně 300 tisíc na nákup videozařízení bude stát asi 150 tisíc vysoce kvalitní reproduktory, zbylých 150 tisíc bude vynaloženo na nákup nábytku, pronájem zařízení a dalších přirážek.

S cílem přilákat návštěvníky nebrání některé propagační aktivity: barevné vývěsní štít, distribuce letáků, vylepování plakátů s repertoárem nových produktů, které jsou klasifikovány v médiích a na městských akcích, atd Dobrým způsobem, jak se vyhlásit, jsou charitativní akce a sociální programy, například týdenní bezplatná schůzka pro děti, státní zaměstnance nebo důchodce.

Jedna osoba stačí k tomu, aby sloužila malému kině. Zvláštní dovednosti a znalosti pro práci nejsou nutné. Hlavní věcí v této činnosti je zodpovědnost, čestnost a ovladatelnost.

Kromě nákladů na plat za pracovníky za měsíční výdaje se budeme věnovat výměně baterií v stereofonních brýlích (od 30 rublů za pár), elektřinu (až 1000 rublů), nájemné. Vzhledem k nepředvídaným výdajům "běží" 70-80 tisíc rublů.

Poskytuje 5-6 sezení denně, cena vstupenek na 200 rublů a 50% účast, u malého kina na 12-16 míst měsíčně, 250-300 tisíc rublů v příjmech. S přihlédnutím k platbě licencí a dalším "oddělením" 120-150 tisíc čestně vydělaných rublů měsíčně zůstanete. V této situaci se instituce vrátí za 3-4 měsíce. Možná se zdá, že papírování je příliš "hladké" a ideální, ale budete souhlasit s tím, že v tomto případě můžete získat správný přístup.

Malá korekce v krásné ekonomice může činit i sezónní faktor. V teplejších dnech se více přibližuje přírodě než do místnosti. Ale šli do kina, jdou a vždy chodí. Tento postulát je odvozen touhou člověka pohybovat se, komunikovat, naučit se něco nového a užívat si ho.

Výhled malých 3D kin je impozantní, trh je obrovský! Stovky středních a malých měst dosud nepřicházely do kontaktu s obchodem s 3D kinem. Repertoár je neustále aktualizován novými filmy. Možnost zaměřit filmy na zvláštní objednávku publika, stejně jako možnost ukázat ve formátu 3-D telecasty a fotbalové vysílání.

Poptávka po 3D produktech je stabilní a dynamika jejich růstu je rychlá.

Otevření mini-kina v provincii jako rozumná investice do hmotného majetku

Kulturní a společenský život se vždy obával našich krajanů, zvláště to bylo vyjádřeno v obyvateli SSSR. Jen si přemýšlejte o sovětských filmech. Celá populace obou velkých a provinčních měst dychtivě čekala na příchod umělců z regionu-cirkusových umělců, divadelních sborů - do jejich klubu. Přinesení filmu pro děti, mládež i starší generaci obyvatel bylo považováno za skutečnou dovolenou.

postoj moderních lidí k chození do kina, samozřejmě změnilo, protože každý dům má nyní alespoň malý televizor, který je připojen, zpravidla na satelitní parabolu, natož internet a říkat nic - je pouze nutné otevřít prohlížeč najít prostřednictvím webu pro vyhledávače, poskytující příležitost sledovat každý film online a vychutnávat si. Většina respondentů však přinejmenším příležitostně vyjádří svou touhu, ale navštíví kino, kde můžete vidět obrázek v dobré kvalitě a na velké obrazovce. A touha komunikovat s lidmi nebyla zrušena. A kolik v této romanci - pozvat dívku či ženu, s níž jste žili po desetiletí v právním manželství, do kina na premiéru celovečerního filmu.

Nejoptimálnější volbou pro malé města v naší zemi, která splní tato přání, je otevření mini-kina, které bude pojmout až 50 lidí. Tato volba mimochodem je vhodná pro velké město, protože je velmi výhodné mít několik takových malých kin ve vaší oblasti. Takže návštěvníci budou moci zabít dva ptáky s jedním kamenem - aby se připojili k krásnému a nechodili příliš mnoho času na cestování.

Obecně platí, že plán otevření mini-divadla, například populární nyní 3d nebo 5d, bude zisková investice hmotných aktiv.

Navíc podle odborníků a údajů podnikatelů, kteří se již zabývají tímto obchodem, bude splácet poměrně rychle a hala, v níž se kino nachází, bude potřebovat malé rozměry. Musí se však nacházet na přeplněném místě, takže světlé barevné billboardy přitahovaly velké množství lidí. Nevýhodou tohoto případu je pouze to, že malé kino nemá právo na premiéru oficiálního filmu. Ale pro podnikatele, který je nadšen myšlenkou otevření malého 3D kina, tato skutečnost se nestane překážkou, protože je připraven zahájit podnikatelský plán.

Plán a hlavní fáze otevření mini-kina v provincii

Oblasti zábavy mezi občany naší země jsou velmi populární a podnikatelé docela často chtějí zahájit malý obchod a otevřít 3D kino. Jenom málo vědí, jaké obtíže se mohou setkat. To vyžaduje kvalitní obchodní plán.

Jak začít ve vašem městě mini-kino?

První věcí, kterou by měl majitel budoucí filmové společnosti udělat, je najít místo, kde se nachází vaše kino. Koneckonců, bez ohledu na to, zda otevřete běžné mini kino nebo módní 3D kino, jeho návštěvnost bude vyšší v centru města než na okraji města. Proto potřebujete najít a pronajmout halu, jejíž plocha bude přibližně 60 metrů čtverečních. m, s výškou stropu 3-3,5 m. V některých obchodních centrech může být hřiště, oblíbenost 3D kina, otevřená v budově stanice nebo na letišti, není vyloučena.

Výběr vybavení pro otevírání budoucího mini kina

Před otevřením kino, budete potřebovat seriózní přístup k nákupu zařízení, pomocí které filmy se budou hrát pro publikum. Nejlepší bude konzultovat s odborníky v oblasti digitálních a elektronických technologií. To je zvláště důležité, pokud plánujete ukázat filmy ve 3D formátu. Aby bylo možné přijít na představení publikum byl spokojen a chtěl znovu navštívit svůj mini kino, budete muset koupit kvalitní a pohodlné vybavení. Jeho číslo přidělené úhlopříčky obrazovky se rovná 5-6 metrů, projektor je schopen přinést vysoce kvalitní obraz na displeji této velikosti. Spolu s zvukového zařízení, které podle dnešních měřítek, měla poskytnout zvuk pět kanálů pro podporu 3D technologie, musí být kino vybaveno zvukovou izolaci, takže divák bude pohodlně sledovat filmy.

Zde je ukázka z elektronického zařízení pro mini seznamu divadla: profesionální projektor, přijímač, multimediální centrum - multimediální přehrávač s 2 pevnými disky, které lze uložit asi 2000 filmů, 4 přední, střední a 2 zadní reproduktory, dvojici reproduktorů prostorového zvuku, 2 aktivní subwoofer a také několik reklamních bannerů, svítidel a samozřejmě profesionálních vodičů pro připojení tohoto zařízení. Veškeré vybavení zahrnuté do vašeho plánu stojí 250 tisíc rublů za konvenční mini kino na 350 tisíc, pokud otevřete malé 3D kino se speciálním efektem. Například, pohybující židle vybavena kouře simulační zařízení, dešti, a tak dále. D., že v budoucnu budou rádi svých čipových kulturních institucí, které mají příznivý vliv na úroveň účasti na CINEMA 3D a přispět ke snížení doby návratnosti podniku projektu.

Nábor pro práci v mini kině

Problematika výběru zaměstnanců pro práci v 3D kině není považována za příliš těžké, protože o zvláštní odborné znalosti, aby zahájily obraz z prodeje obrazovky a jízdenek před nevyžaduje relace. Nicméně, individuální vlastnosti osoby žádající o postavení kina nebo správce, jak se říká v Sovětském svazu, promítač, dávat pozor na náklady. Osoba by měla být zodpovědná, svědomitá při výkonu své práce a společenská. Je lepší uspořádat práci na směny a dva lidé v posunu jsou více než dost. Dobrý nápad najmout práci a správce systému, který vám pomůže správně otevřít site mini kino v 3D formátu, jehož prostřednictvím se diváci znát všechny novinky svého filmového centra, například, jaká je cena denně, ráno nebo večer sezení. Návštěvníci si budou moci chatovat s sebou, sdílet své dojmy o konkrétním filmu, rezervovat vstupenky opět online. A manažeři kino bude stavět plakát, na základě průzkumů, které si můžete uspořádat stránky webu kina.

Perspektiva vývoje a podnikatelských rizik

Oblasti zábavy jsou velmi populární u obyvatel naší země, takže v budoucnu budete moci otevřít podobnou firmu v sousedním okrese nebo městě. V tomto ohledu jsou rizika, že mini-kino 3d, mluvit prostými slovy, bude výrazně spáleno. Ale skutečnost, že podnik založený na síti mini-kina je chráněn před bankrotem a zkázy, nelze říci. Koneckonců, nikdo nevylučuje skutečnost, že drahé zařízení se může rozbít. Aby se tomu zabránilo, odborníci doporučují přidávat do plánu a pojištění veškeré elektroniky, které se používají při zobrazování filmu.

Jak otevřít 3D kino?


K dnešnímu dni stále více a více popularita získává formát 3D filmů a 3D fotografií. Všichni světoví výrobci se snaží dostat své místo na trh, který se nyní vytváří. Současně v naší zemi je stále ještě málo, i obyčejných kin, v některých městech vůbec neexistují! A v jiných, nikdo nikdy neviděl 3D filmy a neví, co je 3D kino. To všechno dalo vzniknout novému druhu podnikání - malým 3D kinám!
Autor článku má dostatek rozsáhlých zkušeností s otevíráním malých 3D kin a jsem připravený s vámi sdílet informace. A tak, co je třeba udělat otevřete 3D kino?

Pojďme analyzovat hlavní otázky:
1. Jaké 3D technologie budou použity k otevření kina.
2. Jak si vybrat místnost pro otevření kina.
3. Kde si vzít filmy k otevření kina.
4. Jak vyzvednout video zařízení pro otevření kina.
5. Jak zvolit zvukové zařízení pro otevření kina.
6. Jaký právní základ je třeba k otevření kina.

1. Jaké 3D technologie budou použity k otevření trojrozměrného kina.
V malých 3D kinech se používají především dvě technologie 3D: aktivní s okenicemi a pasivní polarizační technologií, s brýlemi, ve kterých jsou vloženy filtry, které umožňují oddělit obraz každé oko zvlášť. Kvalita stereofonního efektu v těchto technologiích je téměř stejně dobrá a rozdíl je pouze v počtu míst, která je výhodnější organizovat pomocí této nebo té technologie.
U hal s malým počtem diváků - až 50 je výhodné použít aktivní technologii s okenicemi. A pro sály s velkým počtem diváků, technologie světelné polarizace.

2. Prostory pro otevírání 3D kina mají řadu požadavků, které jsou nastaveny technikou používanou v malých 3D kinech. Za prvé, výška místnosti je asi 4 metry. Řády diváků stoupají a šířka obrazovky závisí na jejich výšce. Dalším požadavkem je přítomnost zvukové izolace. Také délka místnosti je důležitá, pokud jsou řádky prohlížeče příliš daleko od obrazovky, nebudete muset očekávat dobrou kvalitu 3D efektu.

3. V malých 3D kinech je možné licencovat filmy vyrobené na discích DVD a Blu Ray zakoupením licence od filmových distributorů. Přibližné náklady na jeden film po dobu dvou týdnů 6 tr. Navíc v těchto sálech je možné shlédnout programy fotbalu a dalších sportů z kanálu NTV +.

4. Video zařízení.
Video zařízení pro malé 3D kino obsahuje 3D projektor, 3D brýle, video server, obrazovku. Hlavní rozdíl mezi profesionálním drahým vybavením kina a vybavením pro malé kino je ochrana před pirátským kopírováním, což vede k nárůstu nákladů na celou sadu zařízení. Navíc v profesionálním kinematografickém zařízení se používají dražší projektory, jejichž náklady začínají od 2 milionů rublů.

5. Zvuk pro trojrozměrné kino.
V závislosti na tom, kolik diváků chcete otevřít kino, bude tento zvuk vybrán pro vás. Pro pokoje pro 8 až 10 osob je vhodný obvyklý systém domácího kina. Pro sály do 50 osob doporučujeme zakoupit profesionální audio zařízení (stále je to kino), protože kvalita zvuku je velmi důležitou otázkou. A kvalita mezi takovými zvukovými systémy má poměr 10: 1. Cena profesionálního zvuku je asi 150 tr.

6. Chcete-li zobrazit 3D filmy vydané na DVD, stačí koupit licenci od distributora filmu. Není třeba získat licence a patenty.
Podrobněji všechny otázky týkající se tohoto tématu otevření malých 3D kin jsou popsány v elektronické knize "Jak otevřít malé 3D kino. Management ».