Obchodní plán pro mini hotel: jak otevřít mini hotel od začátku

Rozhodli jste se začít podnikat sami? Jedná se o poměrně slibný a výnosný podnik, který, pokud bude řádně organizován, bude splácet poměrně rychle. Hlavní věcí je vybrat si místo, kde otevřít hotel a správně ho inzerovat. Nejlepší možností pro začátečníky je klasický mini-hotel s 10-15 pokoji. Je snadné ji otevřít a díky správnému přístupu přináší zisk ne méně než tradiční hotel.

Studium na trhu

Přemýšlejte o tom, jak otevřít mini hotel? Nejdříve si prostudujte již existující trh. Kde mám otevřít hotel? Kde bude požadovaná. Jedná se o rekreační střediska, velké megacities, oblíbené turistické osady. Přemýšlejte o tom, kdo se ve vašich pokojích usadí. Studenti a mladí lidé obvykle vybírají ubytovny - jsou spokojeni s nízkou cenou a společenskými místnostmi.

Mini-hotely jsou využívány lidmi ve věku od 23 do 65 let, kteří raději žijí v samostatné místnosti. Také mini-hotely jsou oblíbené u páry, páry s dětmi a obchodními cestujícími. Myslete na to, kdo z tohoto cílového publika se může stát vaším klientem.

Pozor prosím: vytvořte portrét vašeho spotřebitele, který počítá jeho věk, úroveň příjmu, služby nezbytné pro něj. Na základě toho můžete vytvořit další strategii pro propagaci hotelu.

Poté analyzujte konkurenty. Ve vašem městě pravděpodobně už mají hotely a mini-hotely, protože tato podnikání přináší dobré peníze. Studie, jaký počet fondů nabízí, jaký cenový rozsah a jaké další služby. Informace o počtu místností, způsobu provozu atd.

Pak najděte vedoucí postavení na trhu. Nastavují tón pro celý hotelový obchod ve městě, tvoří návyky hostů a určitě vědí, jak se dumpovat. Budete se muset přizpůsobit vůdcům a nabídnout svým návštěvníkům lepší podmínky za méně peněz. Nebo alespoň stejné podmínky.

Ve kterém formátu chcete otevřít

Pokud nemáte vážné zkušenosti s hotelovým podnikáním a obrovským počátečním kapitálem, pak je nejjednodušší otevřít v mini-hotelovém formátu. Jedná se o malý hotel, který se skládá z maximálně 30 pokojů. Podobné mini-hotely se nacházejí v blízkosti hlavní klíčové infrastruktury:

 • autobusové stanice;
 • železniční stanice;
 • stanice metra;
 • výměny motorových vozidel;
 • v centru města;
 • poblíž oblíbených památek;
 • poblíž čerpacích stanic nebo podél sjezdovek.

Mini-hotel znamená přítomnost společné kuchyně a mikrovlnné trouby v každém pokoji, několika sprchách a toaletách. V některých případech mohou být sprchové kabiny vybaveny přímo v místnostech. Předpokladem dneška je dostupnost vysokorychlostního Wi-Fi připojení k internetu v hotelu. Také bude zbytečné mít v blízkosti pohodlné parkoviště, ale to není volba.

Výrobní plán

Podívejme se na to, co je potřeba k otevření hotelu s 20 pokoji. Jedná se o klasickou velikost pro mini hotel. Čísla by měla být rozdělena následovně:

 1. 3 pokoje třídy "Lux". Zde je třeba provést kvalitní opravy, vybavit vlastní koupelny, nainstalovat veškerý potřebný nábytek a spotřebiče v místnostech, vytvořit mini-kuchyně.
 2. 13 pokojů pro klasické dvoulůžkové pokoje. A 7 čísel tvoří dvě oddělené postele, 6 - s manželskými postelemi.
 3. 4 pokoje pro jednolůžkové pokoje.

Také budete muset vybavit plnou kuchyň pro vaření, poskytnout jí nádobí a domácí spotřebiče, a vytvořit pohodlnou koupelnu pro několik lidí. Dále by měl mít mini-hotel "recepci" s administrátorem, technické místnosti pro ukládání čistících prostředků a prádla, kotelnu a samostatnou místnost na praní žehlení.

Nábytek v hotelu by neměl být vybrán nejlevnějším. Lůžka by měla být přednostně umístěna s kovovými rámy, skříněmi - s pevnými dveřmi na několika kování, podlahou pokrytou průmyslovým linoleem nebo "kancelářským" laminátem.

Navíc v mini-hotelu můžete vybavit malý bar a posilovnu. To vám umožní výrazně rozšířit dosah zákazníků a přinést další finanční prostředky.

Finanční plán

Existují dvě možnosti pro vývoj událostí:

 1. Najděte vhodnou velikost místnosti a pronajme ji.
 2. Vytvořte hotel od začátku.

Samozřejmě, že první možnost bude vyžadovat menší počáteční náklady, ale každý měsíc poskytnete solidní částku, což snižuje váš vlastní příjem. Druhá možnost bude vyžadovat vážné investice, ale nakonec budete mít svou vlastní budovu na výhodném místě, které pak můžete prodat nebo pronajmout, pokud se nudíte podnikání.

Stavba vlastní budovy trvá asi dva roky. Odhadované částky investic jsou následující:

 1. Získání povolení, výzkumu a projektové práce - 1 milion rublů.
 2. Výstavba budovy, dokončení - 10 milionů rublů.
 3. Zlepšení okolního prostoru, vytvoření vlastního parkoviště - 1 milion rublů.
 4. Nákup nábytku a vybavení - 5 milionů rublů.
 5. Ostatní výdaje - 1 milion rublů.

Celková výstavba vlastního zařízení vás bude stát asi 18 milionů rublů.

Rok fungování hotelu stojí přibližně 4,5 milionu rublů, z toho:

 1. Daně, mzdy - 2,5 milionu.
 2. Pomůcky, provozní náklady, nákup prádla, prádelny apod. - 1,5 milionu.
 3. Ostatní výdaje - 0,5 milionu.

Očekávaný zisk z hotelu je asi 7,5 milionu rublů. Pokoje v průměrných nákladech ve výši 1000 rublů za den vám přinese: 1000 * 20 * 30 = 600 000 za měsíc, nebo 7,2 milionu za rok při plném zatížení (v praxi je tato hodnota nižší než 10%, aby byla zajištěna 100% vytíženost celoročně ne prostě). Se správnou organizací obdržíte 6 500 000 milionů z pokojů a dalších milionů rublů z baru - tělocvičny. Čistý zisk bude 7 500 000 - 4 500 000 = 3 000 000 rublů ročně.

Pozor prosím: v našich 3 milionech není zahrnut nájemné za budovu. Pokud vytvoříte své vlastní, pak tyto 3 miliony budou vaším čistým ziskem. Pokud si je pronajmete, bude za pronájem zaplaceno zhruba 1,5-2 milionu.

Ukazuje se, že budování hotelu od začátku se vyplatí za 5-6 let. Nájemní budova s ​​příjmem 1 miliony ročně se za 5 let zaplatí za sebe. Proto je mnohem výhodnější budovat vlastní. Nebo hledat možnosti s hypotékou - je lepší splatit dluh za vaši budovu než jednoduše dát peníze na pronájem.

Organizace práce

Chcete se naučit, jak otevřít hotel od začátku? Především byste se měli zaregistrovat. Doporučujeme, abyste si vytvořili LLC a pracovali na zjednodušeném systému zdanění. Můžete to samozřejmě udělat a PI, ale v takovém případě riskujete závažnější pokuty a odpovědnost.

Chcete-li provozovat hotel s 20 pokoji, budete muset najmout následující personál:

 1. Administrátoři - 3 osoby, ZP - 20 000.
 2. Účetní - 1 osoba, ZP - 20 000.
 3. Manažer se znalostí počítače - 1 osoba, 20 000.
 4. Dívky - 3 osoby, ZP - 15 000.
 5. Čističe - 2 osoby, ZP - 15 000.
 6. Strážce - 2 osoby, ZP - 15 000.

Marketing

Hlavním důvodem pro hotel je správný marketing. Jak správně inzerovat? Nyní téměř 80% uživatelů vyhledává a rezervuje hotely přes internet. Proto musíte vytvořit vlastní vizitku s popisem pokojů a cen, zaregistrovat se s rezervačními systémy podle typu Rezervace nebo Okto, umístit oznámení o dostupnosti čísel na regionálních realitních portálech, sociálních sítích a fórech. Už to bude stačit, aby zajistily neustálý tok turistů.

Kromě toho doporučujeme, abyste spustili klasickou "papírovou" reklamu - streamery, transparenty, nápisy. Umístěte oznámení o oddávacích číslech u vlakových stanic, na turistických místech a v místních médiích. Rozvíjet systém slev pro běžné zákazníky a pro ty, kteří si pronajou dlouhodobá čísla. Bude to pro vás výhodnější, abyste usadili jednu rodinu po dobu dvou týdnů, než kdykoli změnit své hosty každé dva dny.

Možná rizika

Správný obchodní plán mini hotelu musí nutně zahrnovat analýzu možných rizik a způsobů, jak je řešit. Jaká rizika mohou existovat? Nedostatek zákazníků, změna cílového publika, rostoucí ceny zařízení a vybavení, vznik řady vážných konkurentů. Všechna tato rizika musí být brána v úvahu a předem pochopit, jak s nimi jednat.

Shrnutí

Je výhodné mít hotel? Ano, je to výhodné. Zvlášť pokud se nachází ve vaší budově a není pronajata. Nemáte-li budovu, vždy si můžete půjčku koupit a uhasit na úkor zisku. Často podnikatelé nakupují několik apartmánů v prvním patře nové budovy, čímž se stávají hypotékou. Pak jsou apartmány přeměněny na mini-hotel a část zisku jde splatit dluh. Výsledkem je, že za 5-6 let splácíte veškeré výdaje a stáváte se plnohodnotným vlastníkem ziskového a pracujícího podniku.

Malé hotelové obchody

Mezi hlavní vývojové trendy podnikání v hotelovém podnikání patří aktivní rozvoj malých hotelů. To je vzhledem k těmto preferencím, které jsou vytvořeny v moderních turisty: chtějí vidět v hotelu není jen prostředkem k bydlení, ale také plně využívat pohodlí domova, jedinečnosti a originality, která je jen jedním z charakteristických rysů malých nezávislých hotelů. Konkurenční výhodou malého hotelu je individuální postoj vůči každému klientovi [41].

Malé hotely plně uplatňují individuální přístup k hostům, vytvářejí atmosféru domova mimo domov. Kromě toho platí, že malé hotely zpravidla uplatňují pružnější systém slev a levnější klientovi než velké hotely podobné třídy. To vše umožňuje malým formám hotelového podnikání, aby se aktivně rozvíjeli a byli konkurenceschopní.

Jedná se o hotelové odborníci věřili, hotely prototypy XXI století: pohodlné, postavený v rustikálním stylu a poskytovat služby za rozumnou cenu, vše, co potřebujete pro práci i volný čas, aniž by v restauraci (za předpokladu, že restaurace se nachází), kde si zákazníci mohou získat vynikající osobní služby. Jedinečnost malého hotelu je hlavním nástrojem tržní politiky. Jak praxe ukazuje, malý hotel ve většině případů - je nezávislý hotel se nachází ve volném držení, využívání a odstraňování držáku, který je příjemcem výnosů z tohoto majetku.

Malé hotely navíc mají řadu výhod oproti velkým hotelům, včetně poměrně malých kapitálových investic do výstavby a rychlejší doby návratnosti. Doba návratnosti pro malé hotely je přibližně 5-6 let a pro velké 7-10 let [40].

Během posledních několika let získaly malé hotely dynamiku v oblasti vývoje a výstavby. Důvodem je skutečnost, že k dnešnímu dni neexistují přísně vymezené mezinárodní nebo národní normy, které klasifikují ubytovací zařízení podle jejich objemu. V praxi rozdělení hotelů do čtyř velkých kategorií: malé hotely (až 150 pokojů), střední (od 151 do 300 pokojů), velké (od 301 do 600 pokojů) a obří hotely (více než 600 pokojů). Je důležité, že v závislosti na zemi se tyto údaje mohou výrazně lišit.

Kritéria pro klasifikaci a další ubytovací zařízení s maximálně 50 čísly jsou uvedeny v příloze A.

Ve světové praxi dodržujte následující typologii hotelů z hlediska kapacity:

- Malé hotely - méně než 100 míst

- průměrné hotely - od 10 do 500 míst

- Velké hotely - více než 500 míst.

Nyní v Rusku je hotel s kapacitou 10 až 100 pokojů považován za malý. Malé hotely se snadněji přizpůsobí každému klientovi, vytvářejí atmosféru "domů mimo domov", což nevylučuje zavedení národních barev v životě hostů. Kromě toho platí, že malé hotely zpravidla uplatňují pružnější systém slev a levnější klientovi než velké hotely podobné třídy. To vše umožňuje, aby tyto formy hotelového podnikání získaly pevné postavení na trhu v různých zemích, včetně Ruska [17].

Na základě provedeného výzkumu bylo zjištěno, že hlavními klienty malých hotelů jsou lidé střední třídy. Tito klienti potřebují zpravidla mírný komfort, dobré jídlo, čistotu a bezpečnost a všichni to najdou v malých hotelích. K tomu jsou přidány přiměřené ceny a zvláštní atmosféra pohody, kterou je obtížné vytvořit v hotelových gigantech. Malé hotely mají další výhodu v porovnání s velkými hotely: přivádějí turisty blíže k předmětům výstavy, protože je snadnější zavést do historického prostředí města. Nicméně, s malou kapacitou, hotel má proto nízké objemy prodeje. Podíl variabilních nákladů se navíc výrazně zvyšuje ve struktuře obratu takového hotelu, jelikož je obtížné dosáhnout optimálních cen pro detergenty a prádelny se stávajícím objemem nákupů [39].

V malých hotelech v personální sféře vznikají velké potíže, zaměstnanci, kteří zde pracují, musí být "multidisciplinární", aby hotel zůstal ziskový. Proto je pro malý hotel obtížné zvýšit efektivitu použitím metody snížení nákladů. Na druhou stranu, pod tlakem hospodářské soutěže, nemůže zvýšit životní náklady. malý hotel snížit variabilní náklady, je jen jeden způsob - sdružení s vlastním druhem, aby bylo možné provést hromadné nákup přijatelné ceny, provádět společné reklamní kampaně, průzkum trhu, a aby ji mohli použít jiné způsoby, jak snížit výdajovou stranu rozpočtu, jakož i zvýšení jejich kapacity.

Optimální počet pokojů je horní hranice pro tyto ubytovací zařízení, tj. Přibližně 80-90 čísel.

Tak malé hotely segment trhu není příliš stabilní, a to navzdory skutečnosti, že některá čísla turistů raději ji všem ostatním. Za takových okolností, rozvoj malých forem podnikání, které mohou být bezpečně připsat malé hotely, vyžaduje cílenou podporu ze strany centrální nebo místní vlády.

Hotelové obchody

Hotelové obchody jsou stejně atraktivní pro velké podnikatele, kteří mohou investovat desítky milionů do výstavby vícepodlažních hotelů a pro začínajícího podnikatele, který rozhodl otevřít hotel ve volném apartmánu. Současně jsou oba formáty v poptávce, protože každý je určen pro svou kategorii hostů.

Charakteristiky podnikání v Rusku

Historie podnikání v hotelu v tomto případě si zaslouží zvláštní pozornost. V dnešním Rusku představuje hotelový sektor 60% velkých značek a zbývajících 40% tvoří malé obecní a soukromé hotely. Současně v Evropě, malé útulné soukromé hotely a kempy pro jen několik pokojů představují až 80%, s jistotou soutěží se síťovými společnostmi a často Vyhrajte v boji za nové zákazníky. Home atmosféra a reagovat na potřeby zákazníků ochotný personál hosté v módě nyní více než pocit obří montážní lince ve velkém otele.Puteshestviya teď, turisty a obchodní cestující mají zájem nejen o hlavním městě, a proto se v krátkodobém perspektivní hotelové podnikání v Rusku očekává růst a poskytnou ji malé soukromé hotely. Normativní zákony vysvětlující podstatu konceptu "malého hotelu" v ruské legislativě zatím, ale v komentáři k "Systému klasifikace ubytování a hotelů", který vypracovala Agentura cestovního ruchu Ruské federace, vyplývá, že malý hotel - tento způsob ubytování s počtem místností není větší než 50 osob. Pokud chcete otevřít malý hotel, v závislosti na kategorii budoucích klientů si můžete zvolit jeden z typů malých hotelů přijatých v mezinárodní praxi hotelového průmyslu:

Hostel je nejvíce demokratický formát, určený pro mladé lidi, studenty a může připomínat studentský hostel se základním vybavením pro několik pokojů. Apart-hotel pro design interiéru a soubor služeb může dokonce soutěžit s 4-5-hvězdičkový hotely, příznivě se liší při stejné kvalitě služeb. Ale být vědomi toho, že otevření hotel s designem a řadou prvotřídních služeb, ale vypočítána na 50 čísel nebo méně, nemusíte dostat ani oficiálně 3 stars Ruský GOST hlavní hotely podporují pouze v této oblasti.

Jak otevřít hotel

Výklenek malých hotelů v hotelovém podnikání v Rusku je jiný nejvyšší ziskovosti 15-75% a nejkratší doba návratnosti cca 5-7 let. K tomu, otevřít hotel, licence není zapotřebí, dostatečné důkazy o IP, ale spíše přísné požadavky a normy jsou uloženy v prostorách, kde bude umístěno. Nemovitost na jedné straně je spolehlivou investicí a zárukou stability hotelového podnikání a na druhé straně její problém, pokud je registrován u jednotlivce. V takovém případě je činnost právně vykládána jako denní pronájem bytů na základě dvoustranné dohody mezi majitelem a hosty, což není pro strany vždy výhodné. Provádět plnohodnotný hotelový obchod je možné pouze v prostorách nebytového fondu, ať už se jedná o samostatnou budovu bývalého ubytovny, mateřské školky nebo pronajatého nebo pronajímaného bytu, který byl stažen z bytového fondu. Tento požadavek je obzvláště skutečný, pokud jsou v pokojích plánovány obecné potravinářské bloky nebo minikuchyny. Chcete-li vytvořit lištu s alkoholickými nápoji, musíte si rezervovat příslušnou licenci. Preferovaná oblast pro malý hotel je nejméně 300 metrů čtverečních. metrů, ale otevřít hotel v něm bude možné po odpovídající přestavbě. V závislosti na regionu a počtu místností vašeho hotelu mohou být náklady na nákup, opravy a vybavení nábytku v rozmezí 15 až 30 milionů rublů. Samozřejmě, že všechny hotelové pokoje musí splňovat požární a hygienické normy obytných prostor. K hotelovému podnikání bylo úspěšné, nedovolte šíření čísla učeben. To znamená, že v hotelovém třídě by neměly být pokoje na úrovni ubytovny, což by způsobilo obtíže oběma kategoriím klientů. Nepokládejte na hodinové pronájmy místností, abyste nepřilákali do svého hotelu "kázanov" jiného typu: dobrá image v hotelovém podnikání je mnohem dražší než momentální zisk. Navzdory pevným investicím do infrastruktury je hlavní zárukou úspěchu hotelového podnikání kvalifikovaný personál. Jeho optimální složení a síla pro 10 čísel je následující:

 • hlavní správce
 • správce rezervací
 • 2-3 vyměnitelné správce, nejlépe se znalostí angličtiny
 • 2-3 vyměnitelné služky

Služby účetnictví, kavárny, restaurace, tělocvična, sauna, kadeřnictví apod. Je nejprve efektivnější outsourcing. S právem organizovaná inzerce vašeho podnikání a bezchybné kvality služeb za pár let budete mít svou vlastní základnu věrných zákazníků. Důležité pro dnešek jsou otázky inovace a trendy v hotelovém podnikání. Koneckonců, kombinovaná vyvážená práce ve všech oblastech může zaručit dosažení hmatatelných výsledků a vytvoření skutečně výnosného podnikání.

Jak otevřít hotel je těžké, ale výnosné podnikání

Hotelové podnikání se rychle a rychle rozvíjí a jedním z hlavních důvodů je jeho vysoká poptávka. Vysoká ekonomická aktivita, rozvoj cestovního ruchu vedou k tomu, že ve většině měst - a velkých a ne velmi - se stále zvyšuje poptávka po místech, kde se hosté mohou ubytovat. Zejména se jedná o levné hotelové pokoje a středně velké pokoje. Pokud uvažujete o tom, jak otevřít hotel, je to pravděpodobně soukromý mini-hotel: může být organizován s nejmenšími náklady a poměrně rychle se vyplácí. Cestující obvykle upřednostňují takové instituce: samozřejmě, nejsou žádné velké konferenční místnosti nebo tucet restaurací pro každý vkus, ale tato místa obvykle mají nízké ceny a téměř domácí pohodlí.

Který hotel se otevře

Formát mini-hotelu je optimální, pokud právě přijdete do hotelového biznisu. Je však třeba uvědomit, že i malý hotel určitě bude vyžadovat značné investice, a že je třeba se připravit, že se vyplatí ne najednou. A jedna z prvních úkolů, které budoucí podnikatel muset vyřešit, je přitahovat investory. Ale než začnete přemýšlet o financování podniku, musíte se rozhodnout, který hotel chcete otevřít.

Malé hotely jsou hotely s počtem místností, které nepřesahují 50. Mezi ně patří:

 • hotely typu apartmánu (cca 10 pokojů, které nebyly staženy z bytového fondu);
 • mini-hotely pro 10-20 pokojů
 • Malé hotely se nacházejí v samostatných budovách, jejich počet pokojů může být až 50 pokojů.

V závislosti na úrovni služeb, které hotel nabízí, je vybrána jeho cenová kategorie. Může to být:

 • nízkonákladové studentské ubytovny,
 • malý hotel ekonomické třídy,
 • komfortní business hotel,
 • Aparthotel (může být jak střední, tak luxusní).

Další možností pro uspořádání hotelu je takzvaný "apartmán". Tento druh činnosti se nedávno těšil velké oblibě podnikatelů, a proto bychom se na ni měli podrobněji zabývat. Tato firma je mezi "šedou" - není správně navržena. Zde je návod: Prodám několik sousedních bytů ve stejném domě, minimální opravy provedené (zřídka - přestavby), apartmány Meblirujte, a zbývá jen najít klienty k pronájmu na den (obvykle prostřednictvím inzerátů na internetu nebo v místních novinách). Zdá se, že otevření soukromého hotelu v tomto případě je velmi snadné.

Ale i zde existují určité problémy, například sousedi mohou vadí skutečnost, že okolí - „tepnou“, a vtrhl do jiného města, turisty a obchodní cestující často nechtějí chovat slušně a ušlechtilý, ale naopak preferují hlučný a prostor pro relaxaci, což obtěžuje sousedy, a dokonce i stížnosti k příslušným orgánům, že „podzemní“ podnikatel může proměnit v maléru.

Podnikání bez řádné registrace je vždy rizikem, nezákonné podnikání znamená nejen správní a daňové, ale v některých případech i trestní odpovědnost.

Kromě práce na podnikatele v tomto případě bylo obtížné: hledat mají hosté na vlastní zdroje, podniky, organizace a instituce okamžitě vyloučeny z počtu potenciálních zákazníků (které potřebují podpůrné dokumenty pro vykazování), mají potíže s umístěním plnohodnotného reklamy, protože hotel je instituce oficiálně se nepočítá a každý klient, který přijde na reklamu, může být daňovým zástupcem.

Přestože bez nákladů na úřední registraci, dodržování hygienických norem a placení živnostenské daně z může zdát prospěšné, zdůvodnit, zda jsou tyto zisky jsou vysoké riziko, které jsou nevyhnutelné v tomto případě - je otevřená otázka, a každý rozhodne sám.

A přesto, když mluvíme o tom, jak otevřít svůj vlastní hotel, budeme zvažovat podnik, který je legálně veden. A musíte začít s registrací IP nebo vytvořením LLC a pak pokračovat v řešení dalších důležitých úkolů.

Hledání správného pokoje

Jedna z nejtěžších a současně nejdůležitějších otázek - kde otevřít hotel. Nejlepší je najít místo v obchodní nebo historické části města. Musí být vybudována infrastruktura: dopravní zastávky, kavárny, restaurace, obchody. No, v blízkosti jsou atrakce. Pěkný výhled z okna - to je plus hotel, ačkoli příplatky za to, samozřejmě, neberou.

Dokonce i když instituce nezabývá celou budovu, je vhodné, aby váš hotel měl samostatný vchod.

Jedním z důvodů vysokých nákladů tohoto podniku je, že je žádoucí, aby byly prostory vykoupeny. Pronájem budovy pro hotel stěží stojí za to: v interiéru a vybavení se bude muset udělat příliš mnoho investic a nečekaná nabídka pronajímatele ukončit vztah může mít za následek velké ztráty a samozřejmě ztrátu podnikání. Přijatelnou možností je dlouhodobý pronájem s právem zpětného odkupu.

Pokud můžete přinést do projektu silně, můžete začít výstavba samostatné budově hotelu, ale je třeba mít na paměti, že hledání a koupit si vhodné místo, příprava licenční dokumentace, návrh a stavební práce může trvat déle než jeden rok.

Nejlepší možností je koupit pokoj pro hotel. Může být oba neobývaný a představovat několik apartmánů (vhodných pro tento účel a velký společný byt). Oblast by měla být od 300 metrů čtverečních. metrů a výše. Pokud si koupíte byt, budou muset být odebrány z bytového fondu. Buďte připraveni na to, že tento postup bude vyžadovat náklady - finanční i dočasné.

Interiér hotelu: důležité trivia

Po výběru a nákupu místnosti je čas začít vytvářet hotelový projekt, přestavbu a opravu. A koordinace projektu a získání povolení k přestavbě může trvat mnohem déle než skutečná oprava. Rekonstrukce prostor a jeho dokumentace může činit až polovinu nákladů samotné nemovitosti.

Když přestavba bude znovu a začnete design interiéru hotelu, je již možné usilovat o souběh dotčených služeb (hygienické a epidemiologické stanice, do požárního dozoru), jakož i uzavírat smlouvy s utility.

Vytvoření interiéru hotelu má velký význam, i když neexistují jednotná pravidla a nemohou být. Přístup k uspořádání areálu bude záviset na koncepci hotelu a na jeho cenové kategorii. Někde podnikání a praktický minimalismus bude vhodný, někde - věčná klasika a někdo bude chtít vytvořit pokoje s bohatým nábytkem - vše závisí na chuti a preferencích majitele cílového publika. Ale hlavní věc je pohodlné uspořádání a kvalitativně provedená oprava, pokoje by měly vypadat čisté a čisté, i když nejsou luxusní.

Dalším důležitým bodem - nábytkem a instalatérstvím by měla být vysoká kvalita. Nemá to za to záchranu, takové úspory mohou vést k dodatečným nákladům: hubený nábytek se rychle rozpadne, není žádným tajemstvím, že "veřejná" nemovitost je zřídka ošetřena s péčí.

Dávejte pozor na to, že hotel má svou vlastní firemní identitu, která je patrná i v malých věcech. Netřeba dodávat, že je lepší navrhnout profesionály v interiérovém designu.

Personál mini-hotelu: kolik a co?

Je lepší najít personál lépe než několik měsíců před plánovaným otevřením. V době, kdy práce začne, musí zaměstnanci dokončit všechny potřebné dokumenty a musí být vyškoleni a připraveni začít pracovat.

Musíte najímat personál na základě toho, jaké služby plánujete poskytnout v hotelu. Pokud budou hosté například vybaveni potravinami, budou kuchaři potřební. Pokud jde o účastníky, platí pravidlo: celkový počet (administrátoři, služky, vrátnice) se přibližně rovná počtu místností.

Pokud je hotel malý, mohou zaměstnanci kombinovat různé pozice (administrátor - provádět rezervace, služka - být odpovědný za prádlo). To je přínosné pro majitele, který nemusí v práci zaměstnávat další zaměstnance a zaměstnanci, kteří mohou vydělat více.

Důležitým požadavkem pro hotelový personál je znalost cizích jazyků (alespoň angličtina). Je nezbytné organizovat systematické školení a školení.

Služby v hotelu: důležité a malé

První a nejdůležitější věc je, že pokoje by měly být čisté. Denní úklid, včasná výměna ložního prádla a ručníků je nutností pro každý hotel. Není-li možnost uspořádat prádelnu přímo v hotelu, měli byste uzavřít smlouvu se společností třetí strany, která poskytuje tento druh služby.

Snídaně, která se skládá z kávy, čaje, hotových sušenek, může hotel poskytnout, i když nemá restauraci nebo kavárnu. Pokud plánujete vlastní kavárnu, musíte být připraveni na další náklady. Chcete-li ji otevřít, budete potřebovat:

 • vybavené prostory, které odpovídají všem požárním a hygienickým požadavkům;
 • všechna potřebná povolení a schválení;
 • zaměstnanci: kuchaři a číšníci;
 • licence na obchod s alkoholem.

Vlastní kavárna nebo restaurace - jedná se o samostatnou firmu, v takové instituci budete muset přilákat zákazníky a zvenčí, pouze hosté mini-hotelu se za sebe sama nezaplatí. Mnohem snadnější vyjednávat s jednou ze sousedních kaváren o dodávce jídla hostům v místnosti nebo například o snídani se slevou.

Hotel by měl být schopen poskytnout svým návštěvníkům parkoviště, trezor, internet, telefon, v případě potřeby - dočasnou registraci.

Další bezpodmínečná povinnost hotelu je poskytovat zákazníkům bezpečnost. K tomu musíte uzavřít smlouvu s bezpečnostní společností, nastavit tlačítko poplachu. Neměli bychom zapomenout na opatření protipožární bezpečnosti: nouzový východ, detektory požáru. Nebude to příliš hlídané parkoviště.

Samostatně je nutné postarat se o hosty s dětmi (hotel neinterferuje s dětskými postýlkami a vysokými židlemi) a s postiženými návštěvníky (potřebujete prostorný výtah a rampy).

Hotelová inzerce

Informujte o zahájení hotelu předem, nejlépe po dobu 2-3 měsíců. Umístěte na budovu banner o bezprostředním otevření, poskytněte informace cestovních kancelářím, vytvořte hotelové stránky a inzerujte na internetu na specializovaných zdrojích.

Kvalitní služby a přiměřené ceny budou v pravý čas dělat svou věc - bude zde vlastní klientská základna a včerejší hosté hotel doporučí svým přátelům.

Zvažujeme ziskovost hotelu

Skutečnost, že hotel - nákladný podnik, bylo řečeno mnohokrát. Je čas zjistit, jak moc stojí za to otevřít malý hotel. Výpočty budou samozřejmě přibližné, aby bylo možné získat přesný obraz o budoucích výdajích a příjmech, budete muset získat další informace:

 • zjistit, kolik se požaduje služba ve vašem městě (počet obyvatel, úroveň rozvoje infrastruktury, stav cestovního ruchu, podnikání a průmysl, jaké sportovní nebo kulturní akce se zde konají);
 • analyzovat trh: kolik hotelů ve vašem městě, jaká je jejich reklamní a cenová politika, kolik jsou načteny a jak to ovlivňuje sezónnost);
 • předběžný odhad nákladů: hodnota nemovitostí v obci, jakož i ceny stavebních a jiných prací;
 • určit, jaká bude koncepce hotelu: počet místností, poskytovaných služeb, úroveň služeb a v důsledku toho - cílové publikum.

Jak vidíme, s přesností, abychom odpověděli na otázku, kolik je otevření mini-hotelu, je téměř nemožné, ovlivní to příliš mnoho faktorů. Investice do hlavního hotelu mohou být desetkrát větší než v regionálním, takže níže uvedené údaje jsou velmi přibližné.

Otevřít mini-hotel pro 10-15 místností v malém regionálním městě může být, utrácet asi 8-15 milionů rublů. Zároveň malý hotel si vyžádá asi 50 milionů v Petrohradu nebo Moskvě. A pokud se rozhodnete postavit samostatnou budovu a získat pozemek, bude cena zvýší na 150-200 mil. Rublů.

Všechny výdaje na organizaci hotelu jsou rozděleny takto:

 • 50% - na nákup nebo výstavbu prostor;
 • 25% - na sanaci (včetně projektových a správních nákladů);
 • 15% - pro opravy interiérů, interiérové ​​úpravy, nákup vybavení a nábytku,
 • 10% - ostatní výdaje (mzdové náklady a školení zaměstnanců, reklama, nákup spotřebního materiálu).

V hlavním městě se hotel vyplatí za 5-7 let ve velkém městě s více než milionem obyvatel - po dobu 6-8 let. V malém regionálním městě to může trvat od 9 do 12 let.

Hotelové obchody nejsou marně považovány za ziskové, což je důvod, proč existují všechny nové hotely. Nicméně to nemůže být nazýváno rychlou návratností, takže je to podnikání pro ty, kteří jsou pevně na nohou, a proto se nebojí velkých investic a rozsáhlých projektů. Je lepší svěřit podrobný obchodní plán pro takový komplexní a nákladný projekt odborníkům.

Pohostinství: Váš malý hotel

Stavba malého hotelu dostatečně vysoké třídy bude stát v centrálním pásu Ruska ve výši 200-300 tisíc dolarů. V Moskvě to bude vyžadovat nejméně pět milionů dolarů. Doba návratnosti hotelu je pět až osm let. Ale ziskovost může dosáhnout 80%.

Pohostinství: Přehled trhu

Neexistuje jasná definice toho, co je mini-hotel. V Evropě to jsou hotely s až 50 pokoji. V Rusku jsou mini-hotely zpravidla objekty s 10-100 čísly. Mohou být umístěny v samostatných budovách a kolejích, kde je podlaha přidělených pro hosty, a velmi malých hotelů až po 3-5 místností - v jedné nebo více sousedních bytů.

Ministři podle odborníků nezabývají více než 5% trhu Moskevského hotelu o celkový počet míst. Podobný obrázek je v Petrohradě: podíl malých hotelů je zde 5-6%. Pro srovnání: v Londýně představují mini-hotely 15% trhu.

Lídry v počtu mini-hotelů jsou resorty. Nejaktivnější hotel v jižním regionu se rozvíjí v oblastech Velkého Soči, Anapa, Gelendzhik. Charakteristickým znakem malých hotelů v Černém moři je, že jejich majitelé obvykle provádějí "nezákonné" podnikání, aby se nezatížili dodatečnými daněmi. Mini-hotelové služby se také vyvíjejí ve městech Zlatého prstenu: Vladimir, Suzdal, Yaroslavl a další.

Samostatné místo mezi malými hotely je obsazeno malými rezortními hotely, které zůstaly od sovětské éry, stejně jako nová zařízení postavená pro sebe velkými společnostmi. Tyto hotely slouží pouze firemním klientům a stěží vstoupí na trh. Skupina mini-hotelů také zahrnuje mnoho silničních 1-2hvězdičkových motelů, které se nacházejí podél federálních dálnic.

Pohostinství: Stavební náklady

Aktivní vývoj segmentu malých hotelů je způsoben skutečností, že trh s nemovitostmi a kancelářskými nemovitostmi je již dostatečně rozvinutý a nasycený. A zájmy mnoha investorů směřují k hotelovému podnikání. Vzhledem k růstu obchodní a turistické aktivity se neustále zvyšuje poptávka po hotelových službách a poté i ceny. V Moskvě, například ceny za ubytování ve třídě „luxusní“ hotely v poslední době každoročně rostou o 10%, zatímco ceny v hotelech business třídě - na 30%. V segmentu levných hotelů je růst ještě intenzivnější. A přesto, že návratnost investic do hotelového podnikání je prodloužena včas, překonávají investice do bytových a kancelářských nemovitostí z hlediska hrubé ziskovosti.

Výstavba malých hotelů je méně riskantní než výstavba velkých a středně velkých hotelů. Zde můžete spravovat své vlastní prostředky bez použití bankovních půjček. Například v centrálním Rusku mohou postavit dům a vybavit ji s mini-mid-range hotel pro 30 až 50.000 $. Tento malý hotel má vyšší třídy bude stát 200 do 300.000 $. V tomto případě je ziskovost Small Business Hotel se může pohybovat mezi 15-80 %.

Navzdory skutečnosti, že metropolitní vláda v Moskvě poskytuje značnou podporu rozvoji hotelového podnikání, včetně malé vlády, není k dispozici dostatek půdy pro všechny, kteří chtějí postavit pozemky. Přesněji, nedostatek pozemků se projevuje pouze na trhu primárního kapitálu. Můžete snadno najít místo na sekundárním trhu, ale náklady na něj rozdrtí nadšení každého investora. S cenou pozemků ve výši 7-8 milionů dolarů se investiční přitažlivost hotelového projektu okamžitě snižuje.

Konstrukce a uspořádání malého středně velkého hotelu s 50 pokoji v Moskvě nebo Petrohradě bude stát investora přibližně 5 milionů dolarů, přičemž se vezme v úvahu nákup pozemku na sekundárním trhu. Příprava povolení obvykle trvá nejméně jeden rok, plus rok - pro stavbu. Vedle počtu pokojů má tento hotel obvykle restauraci, malý bar, konferenční místnost a obchodní centrum.
Investované peníze se vrátí až o pět let později. Pokud se však zavázala výstavbu bankovního úvěru, pak s výhradou placení úroků, proces návratnosti bude trvat sedm nebo osm let.

Rychlejší mini-hotely vysoké třídy (4-5 hvězdiček) platí také za sebe.

Licencování hotelového podnikání se nevyžaduje. Licence bude potřebovat pouze bar nebo restauraci v hotelu - pro obchod s alkoholem. Certifikace hotelových služeb pro zařazení hotelové třídy - "3 hvězdičky", "4 hvězdičky" - je čistě dobrovolné povahy.

Pohostinství: Reklama

Malé hotely téměř nevyužívají na reklamu. Hlavní roli při získávání zákazníků hraje slovo "ústní": informace o hotelu jsou převedeny z jednoho klienta na druhého. Na druhém místě je účinnost reklamy na internetu.

Produkuje reklamu na stanicích a letištích. Nové hotely také pořádají prezentace, které vyzývají zástupce cestovní kanceláře a zaměstnance obchodních center v okolí. Účinek používání všech těchto režimů reklamy a PR je zcela srovnatelný s prováděním rozsáhlé kampaně v médiích. Některé hotely používají metodu "osobního prodeje".

Pohostinství: Vlastnosti malých hotelů

Charakteristickým znakem a konkurenční výhodou každého malého hotelu je individuální přístup ke každému klientovi. V obrovských hotelech je služba hosta uvedena do provozu. Ale není to pro každého. Mnoho lidí chce zastavit, kde se mohou cítit jako doma.

V malém hotelu je mnohem snazší vytvořit atmosféru domácí pohodlí. Často jejich hotelové hosté vědí dokonce jménem, ​​všem je věnována pozornost, vzhledem k individuálním přáním a zvykům.

Malé hotely fungují ve stejném cenovém rozsahu se středními a velkými hotely. Ceny určují trh, který je pro všechny stejný. Ceny závisí pouze na třídě mini-hotelů. Maximalizace průměrné prodejní ceny nemusí vždy pomáhat rozvoji firmy. Koneckonců, v oblasti pohostinství je velmi důležité udržovat rovnováhu mezi náklady a kvalitou služeb.

Dobrá pohoda hotelového podnikání je do značné míry závislá na zaměstnancích. Musí být napsáno, vyškoleno a neustále aktualizováno. A malé síly mohou dělat pouze v levných hotelech. V hotelových třídách (3 hvězdičky) by zaměstnanci měli být totožní s číslem v hotelu. A ve 4-5-hvězdičkových hotelech počet zaměstnanců přesahuje počet pokojů.

Dalším vážným problémem malých hotelů je významné variabilní náklady na údržbu malého počtu pokojů. Hosté se v nich často mění, a stejně často musí své spodní prádlo měnit, provádět všeobecné čištění místnosti. Řešením tohoto problému je spojit několik hotelů v síti nebo sdružení. To vám umožní pracovat společně nakupovat za velkoobchodní ceny detergenty a další spotřební materiál, objednávky sleva reklamní produkcí, ušetřit na společném vzdělávání a rozvoj zaměstnanců.

Hotelové činnosti jsou velmi závislé na sezónnosti. Na vrcholu léta není v Moskvě dostatek míst, v ostatních měsících nejsou zákazníky. Velké hotely v "mrtvé sezóně" se musí zbavit zbytečného personálu, snížit objem nákupů produktů pro restaurace a pokojovou službu. Malé hotely jsou méně závislé na sezónnosti a to je jejich velká výhoda.

Jako způsob, jak přilákat zákazníky mimo sezónu, využívají velké hotely akční slevy na ubytování. Malé hotely s malým počtem pokojů, to není velmi výhodné. Nicméně, slevy jsou praktikovány.

Hotelové obchody: jak otevřít mini-hotel, hotel, motel, hostel od začátku a udělat je úspěšný

Dnes vám řekneme podrobně o hotelovém biznisu, nebo spíše o tom, jak otevřít mini-hotel, hotel, motel a hostel a učinit je úspěšnými. Z článku se dozvíte, jak správně organizovat tuto firmu, kde začít a co je pro to nezbytné.

Jak otevřít hotelový obchod? Počáteční podnikatel se rozhodl otevřít malý hotel nebo hotel. Kde začít? Jak výhodné je toto podnikání? Jak vybrat nejlepší možnost pro typ podniku, vybrat místo, které dokumenty budou potřebné k otevření a jak získat licenci na tuto činnost? Odpovědi na všechny tyto a mnohé další otázky naleznete v našem článku.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření hotelu

Normativní akty a schválení potřebná pro otevření malého hotelu jsou impozantní seznam. Některé postupy, například odstranění prostor z bytového fondu, mohou trvat asi rok.

Pro legální otevření hotelu od začátku budete potřebovat následující požadované dokumenty:

 1. Doklady potvrzující vlastnictví nemovitosti;
 2. Osvědčení o registraci právnické osoby nebo IP;
 3. Osvědčení o registraci u federální daňové služby;
 4. Povolení k přestavbě nebo výstavbě;
 5. Doklady o shodě s bezpečnostními normami, jako jsou hygienická, požární, environmentální a technická bezpečnost;
 6. Smlouvy o poskytování služeb s protistranami: mohou se jednat o soukromou bezpečnostní, účetní a právní služby, úklid, likvidaci odpadu, dodávky potravin, služby a jiné;
 7. Doklady potvrzující registraci pokladny ve federální daňové službě;
 8. Povolení inzerovat.

Také, v závislosti na touze podnikatele, následující nepovinné dokumenty:

1. Certifikát shody: je třeba, pokud chcete oficiálně potvrdit stav "hvězda". Požadavky na přidělení hvězd lze nalézt v čísle FZ 25 ze dne 25. ledna 2011;

2. Licence pro práva obchodovat s alkoholickými nápoji, potravinářskými výrobky, organizací cateringových podniků. K poskytování služeb kadeřnictví a chemického čištění potřebujete také licenci.

Licence na otevření hotelového podnikání není zapotřebí!

Navzdory množství dokumentů potřebných k legální realizaci hotelového podnikání na území Ruské federace není poskytnuta zvláštní licence na penziony, motely a ubytovny apod.

Pohostinství v Rusku

Každý začínající podnikatel, který plánuje otevřít soukromý hotel na území Ruské federace, by se měl nejprve seznámit s nasyceností hotelového trhu. Nezáleží na tom, který hotel se chystáte otevřít: pro 10, 20, 50, 100 pokojů, především je třeba studovat poptávku po tomto typu služeb.

Dnes Nejméně v nových hotelových typech podniků potřebují města jako Jekatěrinburg, Moskva, Petrohrad a Kazaň. Podle odborníků se tyto informace mohou změnit v příštích 5-10 letech. Důvodem je růst měst a v důsledku rostoucí poptávky po kvalitním ubytování.

Nejslibnější a slibnější pro tento směr jsou Irkutsk, Krasnoyarsk, Novosibirsk a Krasnodar. Důvodem je vysoký index rozvoje podnikatelské činnosti v těchto městech, což znamená nárůst přílivu cestujících, vytváření vhodných podmínek pro otevření soukromého hotelu zde.

Typy hotelů a hotelů

Hotelové podnikání zahrnuje mnoho různých typů podniků. Oni se liší v takových charakteristikách jako je umístění, počet místností, cílové publikum, vnitřní prvky. Budeme mluvit o možnostech vytvoření takového podniku malými organizacemi nebo IP a zvážit hlavní typy malých hotelů:

 • Mini-hotel;
 • Malý hotel;
 • Mini-hotely typu resort v Rusku: Soči, Krym;
 • Hotel na silnici;
 • Mini - hotel v soukromém domě;
 • Hostel.

Pojďme analyzovat každou z těchto možností podrobněji a nastíníme hlavní rozdíly.

Jak otevřít mini-hotel

Mini hotel se liší především v počtu pokojů, které by neměly činit více než 50 míst pro přechodné ubytování. V každém z nich je žádoucí mít vlastní koupelnu. Zjistíme, jak začít podnikat a dosáhnout stabilního příjmu.

Výběr místa pro mini hotel

Chcete-li otevřít malý hotel, první věc, kterou musíte rozhodnout o výběru místa. Obchodní oblast bude vzkvétat, pokud je umístění hotelu výhodné pro usídlení a bydlení. Budeme zvažovat možnost, v níž podnikatel, který chce otevřít mini-hotel v bytovém domě, koupí byty pro další přestavbu svých pokojů. O tom, jak budovat výnosný hotel samostatně a kolik to bude stát, promluvíme v samostatné kapitole tohoto článku.

Když otevřete hotel od základů, doporučujeme zvolit centrální oblast města, odkud se hosté mohou snadno dostat jakýmkoli bodem veřejnou dopravou.

Pokud má město metro, bude se do něj dostávat krok za krokem. Věnujte pozornost umístění budovy ve vztahu k letištím a vlakovému nádraží - tento faktor také často pomáhá hostům při výběru vhodného místa k dočasnému pobytu rozhodnout. Mnoho podnikatelů dává přednost bytovým bytům nebo noclehárnám, protože téměř nepotřebují nové plánování.

Měla by být posouzena Dostupnost a kvalita poblíž obchodů, kaváren, restaurací a nákupních center. Dalším okamžikem je samotná budova. Mělo by to být v dobrém stavu, dvůr a vchod jsou čisté a čisté - to vše později bude pracovat na image vaší organizace a pomůže vám rozvíjet ziskové podnikání.

Vyberte podlahu. Majitelé mini-hotelů často vybírají první patro. To je výhodné, vzhledem k tomu, že můžete vytvořit samostatný vchod do recepce, umístěte velký reklamní banner. Hosté vás mohou snadno najít a místní obyvatelé vědí, že hotel je zde a nabízí to jako možnost bydlet svým přátelům a příbuzným, kteří přicházejí navštívit z jiných měst.

Otevření mini hotelu krok za krokem

Jak otevřít hotel? Zjistíme, co potřebujete vědět a jaké kroky máte podniknout po vybrání budovy. Je čas koupit byty nebo pokoje, v závislosti na typu místnosti. Vezměte za základ nákup dvou podlaží s celkovým záběrem 300 metrů čtverečních. Chcete-li otevřít hotel v obytné budově, je nejjednodušší uskutečnit takový nákup v novém domě nebo ve výstavbě, a vyhnout se přesídlení.

Další otázka, že nové obytné budovy jsou zřídkakdy postaveny v centru města, je mnohem snadnější u nových budov v blízkosti stanic metra. V případě vstupu do společné stavby ušetříte peníze na opravy a sanaci, ale budete muset počkat na uvedení stavby do provozu. Cena nákupu obytného prostoru za účelem otevření malého mini-hotelu bude asi 340 000 dolarů.

Poté postupujte podle etap registrace dokumentů pro registraci a opětovné plánování. Získané prostory musí být odebrány z bytového fondu. Pořadí převodu lze nalézt v článku 23 občanského zákoníku Ruské federace. S žádostí a všemi potřebnými dokumenty bude nutné požádat místní samosprávu.

To je poněkud zdlouhavý a komplikovaný postup. Vylučování může trvat rok nebo déle. V každém jednotlivém případě je odstranění prostor z bytového fondu rozdílné, neexistuje pevná cena.

V době podání žádosti o odstranění bytů z bytového fondu může stejný subjekt předat projekt obnovy a dohodnout se na podrobnostech. Projekt hotelu musí být v souladu s normami GOST a standardy, které jsou podrobně popsány v odstavci 11.9 usnesení vlády Moskvy č. 508, vyd. 840, dodatek 1, jakož i v čl. 288 Občanský zákonník Ruské federace. Nezapomeňte informovat místní ZOP o vašich aktivitách.

To vše bude zapotřebí při přípravě IP nebo LLC. Když mluvíme o malém hotelu s 50 pokoji nebo méně, vlastník obvykle zaregistruje svou činnost jako IP.

Při registraci je nutné specifikovat OKVED kódy v závislosti na specifikach vašeho podnikání: 55.1 Hotelové aktivity; 55.11 činnost hotelů s restauracemi; 55.12 činnost hotelů s restaurací.

Po obdržení povolení k přestavbě přichází odstranění prostor z bytového fondu na přelomu opravy.

Pokud Váš hotel neposkytuje koupelnu v každém pokoji, pak počet koupelen a toalet musí být v souladu s normami: 1 koupelna pro 10 hostů.

Děláte opravy v budoucím hotelu, je třeba vzít v úvahu požadavky požární kontroly, sanepidstanstva, stejně jako prostory musí splňovat bezpečnostní standardy. Bez dokladů, které potvrzují soulad místností s těmito normami, se hotelové aktivity nebudou považovat za legální.

Je třeba myslet a organizovat správně systémy dodávky elektřiny, zásobování vodou, ventilace a teplotní režim. Pokud je dům nový, nebude nutné okna vyměnit. Nezapomeňte na dveře do pokojů a do samotného hotelu. Redesign a kosmetická oprava minihotelu v 20 pokojích bude stát přibližně 20 000 - 30 000 USD.

Dalším krokem je nákup nábytku, spotřebičů, sanitární keramiky a vše potřebné pro obsluhu místností a budoucích hostů. Minimální nastavení pro každý pokoj zahrnuje postel, noční stolek, šatní skříň, židli a stůl. Vezmeme v úvahu jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje.

Mimo jiné se pro pokoje třídy "Lux" a "Junior" bude potřebovat další nábytek, vybavení a doplňky, jako jsou malby, župany, zrcadla, trezory.

Neubližujte a nekupujte pár pracích praček, praček, sušiček prádla a spotřebičů pro kuchyň. Nezapomeňte na obličej hotelu - přijímací zařízení. Celkové náklady na vybavení jsou asi 15 000 - 20 000 USD.

Nezbytné věci

Vzpomínka na to, že čistota i nejjednoduššího a nejlevnějšího minihotelu je nejdůležitější složkou pozitivní pověsti, musíte koupit čisticí prostředky, čisticí prostředky, prací prostředky a doplňky. Tato položka výdajů zahrnuje také ručníky, jednorázové pantofle, ložní prádlo, přikrývky, polštáře, župany a mini-balení šamponů, sprchové gely a klimatizace.

Nemůžete to udělat bez nákupu rohoží v koupelně, v hale, záclon ve sprše (pokud je zajištěna zakoupenou instalací) a záclon pro okna. Nádobí, misky, mýdlo a další drobné předměty by neměly být zbaveny vaší pozornosti. Cena všech to bude asi 3000 dolarů.

Personál pro mini hotel

Po dokončení přípravy prostor pro dočasné ubytování hostů je na čase najmout servisní personál. Vzhledem k tomu, že v našem hotelu jsou tyto služby poskytovány jako snídaně, budeme potřebovat:

 1. Ředitel - plat 800 $ / měsíc;
 2. Administrátoři, 2 osoby - plat 400 $ měsíčně. všem, celkem - 800 dolarů měsíčně;
 3. Cook - plat 600 dolarů. za měsíc;
 4. Dívky, 4 osoby - plat 300 $ / měsíc; každý, celkem - 600 $ / měsíc.

Nezapomeňte na to smlouva se soukromou bezpečnostní společností - 175 USD / měsíc a účetní služby - 300 USD měsíčně.

Po dokončení všech fází přípravy můžete pro hosty konečně otevřít mini hotel.

Jak otevřít svůj vlastní malý hotel

Malý hotel se liší od minihotelu v hlavním pokoji. Pokud zahrnuje až 50 pokojů, malý hotel je hotelovou společností s kapacitou až 100 pokojů.

Náklady na nákup prostor, opravy a montážní práce, nábytek a vybavení pro čištění, stejně jako práce údržbářského personálu se tak zvýší v poměru k počtu místností, pro které bude počet místností navýšen.

Mini hotely typu resort v Rusku

Velká popularita mezi Rusy a nejen užít si hotely v letovisku Ruska.

Hotelový obchod na Černém moři získává impuls a z dobrého důvodu: ziskovost takového podniku nebude trvat dlouho. Charakteristiky takového podnikání jsou především cílovému publiku, v němž se vypočítává místo pro přechodné bydliště.

Pokud se rozhodnete otevřít mini hotel na moři, bude nutné vybavit hotel svým bazénem, ​​barem a grilem. Pro hosty s dětmi je pro vás přednost, přítomnost hřiště, židle, dětské postýlky a trampolína vám pomohou.

V případě, že se zaměřujete na obchodní cestující, tato zařízení se nevyžadují, ale pokoje by měly být vybaveny pracovním stolem a lampami a také služba jako Wai-Fai.

Jak otevřít mini-hotel v Krymu

Dnes, každý rok na Krymu, stále více turistů, zejména mezi našimi krajany. Je to způsobeno tím, že není třeba vydávat cestovní pas a vízum. V tomto ohledu se město rozvíjí, infrastruktura se rozrůstá, nové obchody, kavárny a nákupní centra se budují.

Hotelové služby v Krymu je turbulence vzkvétající, turistika je vzkvétající a rekreace zde je považována za poměrně rozpočtovou volbu. V loňském roce, od ledna do srpna, bylo Krymu navštíveno více než 4 miliony hostů. Léto trvá asi 5 měsíců. Tyto údaje slibují majitelům malých hotelových podniků stabilní poptávku, což znamená rychlé zisky.

Výběr místa pro vaši budoucí firmu nebude způsobovat potíže, pokud přesně víte, co chcete získat, a jakým způsobem jsou připraveny investovat. Mezi hosty Krymu jsou nejoblíbenější města Jalta, Evpatoria a Feodosia.

Tam jsou nejvíce dobře upravené, včetně písečných pláží, infrastruktury a služby jsou lépe vyvinuty. Ceny za všechny zde jsou mnohem vyšší, včetně hotelových pokojů.

Soutěž v těchto městech je vysoká, hotely jsou prezentovány v různých možnostech, ceny nemovitostí jsou také řádově vyšší než například v Sevastopolu a Simferopol.

Například, v Jaltě, 15 hektarový pozemek s výhledem na moře, bude stát v průměru 265.000 dolarů - 270.000 dolarů. Stavba malého hotelu o celkové rozloze 170m2 bude stát kolem 52 000 $. Podobný pozemek v Sevastopolu, přímo u moře, stojí 88 000 až 93 000 dolarů.

Výstavba malého hotelu ve stejném 170m2. - 52 000 $. Simferopol se nedoporučuje považovat za možnost založení resortního hotelu, protože toto město nemá přístup k moři, ale je vhodné pro ty, kteří letěli do Krymu za prací. Náklady na nemovitosti zde je asi stejné jako v Sevastopolu.

Pokud mluvíme o koupi hotové místnosti pro restrukturalizaci pro mini-hotel, pak se ceny také liší 2-3krát. Tam jsou také možnosti pro ready-made hotely. Například hotelová oblast 230kv.m. na pláži v Jaltě, s nábytkem a vše potřebné, stojí 450 000 dolarů. Malý hotel v Sevastopolu s rozlohou 200 m². s bazénem, ​​nábytkem a všemi potřebnými, může spravovat 160 000 dolarů. Stojí za zmínku, že na trhu s nemovitostmi hodně návrhů na prodej nedokončených hotelů s ready-made layout a položil základ.

Pokud se rozhodnete zastavit svou volbu v malém městě Krym, které je turistům méně oblíbené, věnujte pozornost nedalekým plážím. Často nejsou pláže v těchto městech obohaceny a nejsou vhodné k úplnému odpočinku. Tato okolnost může v budoucnosti zanechat negativní dojem a ovlivnit pověst hotelu.

Jak otevřít mini hotel v Soči

Pro dovolenou v Rusku, město - letovisko na pobřeží Černého moře v Krasnodarském kraji není méně populární než Krymu, ale musíme si uvědomit, že na plážích zde převážně oblázkové a sezónu, vhodný pro relaxační přestávku, trvalo méně než tři měsíce. Všechny tyto okolnosti pouze prodlužují dobu návratnosti malého hotelu v tomto městském středisku.

Ready hotel v Soči, o rozloze 180 m². bude stát přibližně 250 000 $, v závislosti na stavu hotelu a jeho poloze vzhledem k moři. Pozemek pro výstavbu, náměstí. 15 m2, v blízkosti moře, bude stát asi 100 000 dolarů.

Výběr oblasti v oblasti resortu - ústřední nebo předměstí, si uvědomit, že turisté se stále častěji usazují centrum s výhledem na moře, a ty, kteří přicházejí do města do práce, uložit, raději pokoje na okraji města.

Jak otevřít hotel u silnice

Hotel na silnici, je to motel (motorový hotel), určený pro kamiony a turisty cestující "divochy", tedy nezávisle autem, bez poukazu. Poptávka po motelu je impozantní, hospodářská soutěž v této oblasti podnikání je extrémně malá a v některých částech Ruska zcela chybí. Při správné volbě místa bude zaručena ziskovost takového podniku.

Volba místa se omezuje na analýzu přetížení a délky tras v Rusku, které spojují velká města. Pro otevření motelu by vzdálenost mezi velkými osadami měla být nejméně 4 000 - 5 000 km. Nákladní vozidlo bude v tomto případě asi 3 dny, což znamená, že se nemůže bez noclehu ubytovat.

Nachází se na silničním motelu, bude to výborná možnost jíst hustou večeři a jak správně spát.

Pokud jsou náklady na noc v takovém motelu přijatelné, a pokoje jsou čisté - vaše podnikání bude mít záviděníhodnou popularitu.

Při výstavbě silničního hotelu je třeba věnovat zvláštní pozornost parkovišti. Je-li parkoviště oplocené a za přítomnosti strážního stanoviště, přiláká vás ještě více zákazníků. Samostatný vstup do místnosti, okna na parkoviště pro pohodlí hostů a možnost rychle jíst - to je tajemství úspěšného motelu. Místnosti by měly být minimální ze všech nejpotřebnějších, vyhovují potřebám hostů a zpřístupňují dočasné bydlení.

Kolik stojí za otevření malého motelu?

Existují 2 možnosti: nákup již hotového předmětu nebo konstrukce od začátku. V závislosti na regionu bude nákup malého hotelu stát mezi 30 000 a 53 000 dolary.

Výstavba nového motelu (300m2) je dražší - asi 60 000 -80 000 $.

Navíc, pro opravy, nákup nábytku, instalatérství a vše potřebné bude muset v průměru 16.000 dolarů. Když hovoříme o ziscích, takový hotel s pokojovým fondem 20-25 pokojů přinese až 9 000 dolarů za měsíc.

Mini-hotel v soukromém domě

Obvykle mají tyto hotely 6 až 8 pokojů, majitelé domu žijí ve své vlastní místnosti nebo v malém domě na území lokality. Typicky se tyto hotely dělají bez přitahování dalších pracovníků a podnikatelů nezávisle čistí, připravují snídani a umyjí si oblečení. Tato možnost je velmi populární mezi rozpočet turisty v letovisku města Ruska, protože, zpravidla, se nachází v blízkosti moře, a čísla přitahují velmi nízké ceny.

Penziony se vyznačují útulností, domácím jídlem a nedostatkem velkého počtu hostů. Pokud jsou pokoje dobře vybaveny a majitelé mají k dispozici vše potřebné pro bydlení, pak tento hotel přináší svým majitelům dobrý příjem.

Nevýhodou takového podniku je sezónnost. Města - střediska v Rusku se nemohou pochlubit koupací sezónou po celý rok, což znamená, že hosté v soukromém mini hotelu se objeví jen několik teplých měsíců v roce.

Jak otevřít hostel

Věci, které je třeba zvážit před zahájením podnikání, jako je vlastní ubytovna. Hostel má mírně odlišné cílové publikum. Hostel se skládá z několika velkých pokojů s lůžky, většinou dvoustupňové. Společná koupelna, kuchyň a nedostatek osobního prostoru dělají levné ubytování v ložnici, a proto jsou atraktivní pro studenty i pro ty, kteří mají více pohodlí než ubytování.

Otevření takového hotelu se liší od otevření mini-hotelu již ve fázi volby hostelu. Budoucí majitel podniku hledá pokoje s větší plochou, které nejsou určeny k vybavení koupelny v každé místnosti. Často, pro tyto účely, zvážit možnosti pro nebytové prostory.

Mluvení o koupelnách, pak v ubytovnách by mělo být alespoň 1 toaleta a 1 sprcha pro 15 osob. Pokud je mnoho hostů, je žádoucí rozdělit koupelny na ženy a muže.

Při vytváření plánu designu pro hostelu je oddělenou místnost přidělena do ložnice podle norem minimálně 4 metry na jednolůžkové nebo palandové lůžko. Jeden pokoj pod kuchyní a jeden pokoj s televizí, knihami a pohovkami. Zbytek místnosti a kuchyň jsou často kombinovány do jednoho, aby se ušetřilo místo a rozpočet.

Obecně platí, že na rozdíl od hostelu od zahájení mini - hotel, kromě rozložení, se vyznačuje nejen sníží náklady na nábytek a vybavení, ale také náklady na lůžek v 2-3 krát levnější ve srovnání s počtem v kompletním hotelu.

Kolik stojí za budování hotelu sami

Odpověď na otázku, kolik stojí za otevření hotelu nebo mini hotelu, závisí na následujících faktorech:

 • Umístění. Ve městě nebo mimo město? V rekreační oblasti nebo je to podnikání v hlavním městě? V rozvinuté metropoli nebo v malém, ale rozvíjejícím se městě? To vše významně ovlivňuje náklady na pozemky a výstavbu zařízení;
 • Počet pokojů;
 • Typ hotelu: Hotel, hostel, motel, minihotel, penzion, atd.
 • Úroveň hvězdy budoucího objektu;
 • Přítomnost nebo nepřítomnost baru, bazénu, posilovny, výtah, lázně a dalších komfortních prvků na území hotelu.

V odpovědi na otázku, kolik je potřeba investovat peníze otevřít malý hotel, bereme jako základ pro výstavbu hotelového podnik s 12 pokoji, o celkové ploše 300sq.m., Bez dalšího přivlastňování hvězd, které budou umístěny například v Novosibirsku. Náklady na výstavbu hotelu na klíč budou následující:

 1. Nákup stránky v okrese Oktyabrsky v Novosibirsku, blíže k centrální čtvrti, 9 akrů - 70 000 dolarů;
 2. Návrh a schválení projektu stavby s místními úřady - 4 000 USD;
 3. Nákup stavebního materiálu - 20 500 USD;
 4. Stavební a montážní práce, pokládka komunikací + dokončení - 20 000 USD;

Celkově stačí vytvořit svůj malý hotel, který potřebujete 115 000 dolarů. Tyto náklady berou v úvahu skutečnost, že používáme materiály segmentu středních cen (+ kvalifikovaní pracovníci). Pokud používáte nejlevnější materiály, můžete postavit malý hotel na klíč na 55 000 dolarů.

Obchodní plán hotelu, ziskovost

Vypočítáme, kolik bude požadována celková ziskovost hotelu. Uveďme si například údaje z předchozí kapitoly o nákladech na výstavbu minihotelu v Novosibirsku a provedeme výpočty: kolik stojí za otevření hotelu nebo mini hotelu. Pro výpočet daní použijte výnosy systému USN mínus náklady na IP.

Investice:

 • Ready-made hotel building - $ 115,000;
 • Nákup nezbytného nábytku, textilu, sanitární keramiky a vybavení - 90 000 dolarů;
 • Registrace pozemku, plotu, parkoviště, značka LED - 8 700 USD;
 • Reklama - 800 $.

Celkem, otevřete vaši firmu bude stát 220 000 dolarů.

Měsíční náklady:

- Plat za zaměstnance + služby outsourcingu - 3500 $;
Nákup spotřebního materiálu - 200 USD;
- Pomůcky - 300 $.

Zisk:

Výpočet zisku bude vycházet z konstantní obsazenosti počtu pokojů ve výši 80%
Životní náklady jsou v průměru 30 USD za den.
Celkový celkový zisk bude 9 000 USD / měsíc a čisté 5 000 dolarů.

Odpuštění hotelového podnikání:

Podle odhadů, aniž by se přihlíželo k zaplacení daně z příjmů, bude tato společnost platit za sebe za 2,5 roku. Čistý zisk hotelu bude 5000 USD měsíčně. Daň z příjmů za toto období činí přibližně 29 500 USD, což prodlouží dobu návratnosti dalších 5 měsíců. Také během tohoto období budou občas vyžadovat opravy a výměnu nábytku a vybavení, což bude vyžadovat investice nových prostředků do podnikání. Na závěr můžeme usoudit, že úspěšné podnikání v hotelové službě se v průměru vrátí 2-3 roky.

Užitečné rady pro budoucí vlastníky hotelového podnikání

Hotelové podnikání má mnoho úskalí a jemností. To je to, co zkušení majitelé ruských hotelů radí:

 • Ve snaze snížit dobu návratnosti, Nepřekračujte ceny ubytování v pokojích. Lepší plné přetížení s malým počtem místností, než je populace třetiny z počtu pokojů za vysokou cenu;
 • Práce na webu hotel. Mělo by to být vhodné, obsahovat fotografie, kalkulačku služeb a všechny potřebné informace;
 • Upravte personál k dobré vůli a ocenit významné zaměstnance. Obraz hotelu a samozřejmě váš zisk velmi závisí na zaměstnancích;
 • Monitorujte sociální sítě, získávejte v nich komunity vašeho hotelu. To pomůže těm, kteří vás již navštívili, aby s vaší budoucími hosty sdíleli váš názor na hotel, což bude mít za následek příliv zákazníků;
 • Flexibilita a prognózy. Skvělé, pokud se dokážete přizpůsobit nepředvídatelným okolnostem. Připraven na krizi, prudká změna klimatických podmínek, stejně jako sezónní slevy a propagace budou vynikající pomoci při přilákání hostů;
 • Plánování. Nezapomeňte naplánovat své zisky a ztráty, nastavte úkoly a cíle pro vaši společnost, požádejte odborníky o neznámé oblasti. Podle těchto pravidel vám umožní optimalizovat náklady a výrazně zvýšit výnosy.

Hotelové podnikání vyžaduje značné investice a doba návratnosti bude minimálně 3 roky. Navzdory tomu bude váš vlastní hotel výhodnou investicí, protože vám poskytne stabilní příjem po mnoho let.

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli: