Marketing obchodů s obuví

Přesná komunikace - silná značka

Tento článek hovoří o způsobech, jak podporovat obuv různé cenové kategorie a cílové segmenty. Analyzuje skutečnou situaci na trhu a poskytuje několik rad, jak postupovat.

Boty jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které tvoří obraz a obraz osoby. Většina lidí nakupuje boty několikrát ročně. Při výběru obuvi, která se již v obchodě, u některých nejdůležitějším faktorem je kvalita zboží (63,7%), další významné místo je cena zboží (38,2%), třetí důležitý šíři navrhované rozpětí (14,4%), čtvrtý - stupeň pohodlí obuvi (13,3%) atd. (viz graf 1)

Graf 1. Faktory při výběru zboží při nákupu obuvi (podle marketingové agentury "Master Market" za červen 2003)

Podívejme se, jak se boty pohybují v Moskvě, a co se tyto nebo ty společnosti zaměřují na propagaci svých výrobků.

Existují různé způsoby, jak propagovat obuv na trhu. Bez předstírání úplnosti a úplnosti, obzvláště nemožné v rámci článku, budeme krátce některé z nich přezkoumat.

Televizní reklama. Jeden z nejdražších a nejúčinnějších způsobů reklamy, je-li nutné zajistit vysokou úroveň masového publika. Ve větší míře tento typ reklamy využívají výrobci obuvi. Pro období od roku 2003 do března 2005 představovala reklama na pánskou obuv v televizi 80% veškeré reklamní obuvi.

Rozhlasová reklama. Obecně platí, že tento způsob reklamy využívají firmy, které vyrábějí dětské boty, což souvisí se zvláštnostmi sociálně demografických údajů pro dané publikum rozhlasových stanic.

Internetová reklama. Většina firem, zejména moderních a mládežnických obuvi, využívá tento typ reklamy, své bannery a odkazy ve vyhledávačích a na různých navštívených místech. Mnoho firem, které vyrábějí obuv, má nejen internetové stránky, ale také spolupracuje s online obchody, kde zákazníci mohou sledovat a objednávat boty bez opuštění domova.

Reklama v tisku. To je jeden z nejběžnějších způsobů, jak podporovat boty. Mnoho obchodů s obuví a obchody prodávající obuv inzerují své výrobky v tisku. Nejčastěji reklama v tisku využívají firmy, které vyrábějí dámské boty. Firmy, které vyrábějí levné výrobky, zpravidla používají reklamní časopisy jako "7 dní", "Lisa", "TV 7" a podobně.

Firmy, které vyrábějí drahé dámské boty, nabízejí reklamu v ženských lesklých časopisech, jako jsou Vogue, Elle, Cosmopolitan a další. Podniky, které se zabývají výrobou pánské boty, propagují své výrobky také v muzejních časopisech, např. Mužské zdraví, GQ atd., Ale mnohem méně často.

Pro podporu propagace jsou vyráběny specializované reklamní a informační časopisy jako "Kožedělný a obuvnický průmysl", "Topánky sezóny", Zpráva o obuvi, určený pro profesionály v oblasti výroby, návrhu a prodeje obuvi, obuvi, koženého zboží a příbuzných výrobků a pro spotřebitele.

Reklama v metru. Umístění reklamy v metru je velmi populární mezi obuv společnosti t. To. To identifikuje specifickou cílovou skupinu s malými a středními příjmy, jakož i mládeže, která umožňuje nasměrovat svou inzerci do této kategorie spotřebitelů, která je nezbytná.

Venkovní reklama. Nejobvyklejší typ reklamy mezi botami ve srovnání s ostatními. Taková reklama nemůže ekonomicky pokrýt všechny potenciální zákazníky, je spíše zaměřena na připomenutí samotné společnosti zákazníkům a má více obrazových komponent. Tuto reklamní metodu využívají převážně známé společnosti. Často venkovní reklama je ukazatel na umístění obchodu.

Reklama na prodejních místech. Tento způsob reklamy je účinný, protože v hlavě kupujícího se objevuje reklama, kterou kdysi viděl nebo slyšel (to je připomínka). Tento typ inzerce je určen více pro lidi, kteří si vybírají mezi 2-3 značkami obuvi. Reklamní nebo propagační činnost v obchodě jedné z těchto značek může pomoci kupujícímu vybrat si ve svém zájmu.

Módní přehlídky. Takové události vyhovují velmi drahé a exkluzivní boty pro své věrné zákazníky a pro tisk jako PR kampaně. Účelem takovýchto displejů je udržet loajalitu zákazníků vůči "specifické" značce a zároveň vyvolat touhu o tom psát novinářům.

Přímá zásilka. Pokud jsou stávajícími nebo potenciálními zákazníky zasílány katalogy s novými kolekcemi, slevy, pozvánky na prezentaci nových obchodů apod. Tento typ reklamy obvykle používají drahé značky bot. Tento způsob reklamy zvyšuje loajalitu spotřebitelů k určité "specifické" značce, která je pro tyto značky charakteristická a může přitáhnout i nové zákazníky.

Sponzorství. Sponzoring se zabývá především podniky vyrábějící sportovní obuv. Sponzorují významné události, například vysílání olympijských her, mistrovství Evropy, mistrovství světa. Proto v myslích spotřebitelů jsou jejich značky spojeny se sportovním a sportovním stylem a jejich hodnota v očích spotřebitelů "sportovních" a "pseudo-sportovních" se zvyšuje.

Je třeba poznamenat, že v Moskvě ve velké míře podporována než konkrétních firem vyrábějících obuv a boty center a obchodů, kde bylo velké množství obuvi z různých firem (někdy mezi 20 a 50 značek v jednom obchodě). Příkladem toho může být specializovaná prodejna obuvi "F", která se jako levná prodejna obuvi vyznačuje velkým výběrem obuvi pro každý vkus. Samotné značky bot jsou propagovány extrémně vzácně a není mnoho takových.

Podle marketingová agentura „Master trhu“ z června 2003, hlavní distribuční kanály obuv v Moskvě jsou nákupní centra - 41% Moskvané koupit boty tam, 17,7% z nich raději kupují boty ve specializovaných prodejnách s obuví. Trhy jsou stále velmi populární mezi moskovci - 22,7% preferují ostatní prodejní kanály (viz graf 2), ačkoli trend směrem k poklesu jejich popularity je na tváři.

Graf 2. Hudební obuv stránky nákupu

Abychom podrobněji prozkoumali propagaci obuvi na trhu Moskvy, segmentovali jsme trh. Obuv lze klasifikovat z několika důvodů: za cenu, podle sociodemografických charakteristik svých spotřebitelů, ve stylu atd.

Zvažme, jaké typy reklam používají určité značky související s určitou klasifikací a na co se zaměřují a které propagují své boty. Začněme klasifikace podle ceny. V tabulce jsou uvedeny cenové segmenty obuvi a příklady odpovídajících značek.

Levné boty. Obchody prodávající levné boty, ve svých reklamních zprávách zaměření na cenu výrobek, někdy na úkor kvality.

Obvykle se obuv nízké ceny inzeruje sama od sebe. Stejně jako je tomu u drahých bot, pohybující se ve velké míře značkové obuvi, a obchodů nebo nákupních center, jako je „příjmení“, „F“, „TsentrObuv“ a jiní, kde lze koupit, s výjimkou několika málo firem.

Například společnost "Payana" dává hlavní důraz na skutečnost, že se jedná o vysoce kvalitní obuv vyrobenou v Rusku, kvůli tomu a nízké ceně.

V průběhu sledovaného období (od roku 2003 do března 2005) společnost „Payana“ použitý tištěná reklama na televizní časopis „7 Days“, jak se společnosti „Payana“ použit několikrát Venkovní reklama, uvádění Moskva billboardy propagující své výrobky.

Společnost "Unichel" naopak zdůrazňuje v reklamě nejen cenu, ale i kvalitu. Při propagaci svých obuvi se zaměřuje na skutečnost, že jde o trvanlivou obuv navzdory nízké ceně.

Středně cenová obuv je určen pro hromadné spotřebitele. Při propagaci takové obuvi je kladen důraz kvalitu produkty a rozumnou cenu.

Firmy, které vyrábějí obuvi se střední cenou, využívají různé reklamní metody: venkovní, televize, rozhlasovou reklamu, propagace BTL a propagační akce.

Například společnost Ecco využívá především rozhlasové reklamy na těchto rozhlasových stanic, jako jsou „Europe Plus“, „Retro FM“ a „Silver Rain“, a inzerce v tisku, v časopisech, jako je kosmopolitní, „Karavana příběhů“, „Good Housekeeping“, pánské Zdraví, "Zdraví", Cool Girl, "Lisa", "Velké město" a další. Několikrát společnost Ecco inzerovala v televizi na kanálech TNT a NTV.

Salamander tradičně využívá venkovní reklamu, umístěním na billboardy a městské formáty na místech, kde čeká veřejná doprava. Ona také inzeruje v tisku, hlavně v "7 dní". Reklamy společnosti Salamander lze také slyšet na Avtoradio, Love Radio a Radio 7 na sedmi kopcích.

Kategorie drahé boty. Ve své propagaci se zpravidla zaměřují firmy, které vyrábějí drahou obuv kvalitu výrobky, které někdy poskytují záruku až 10 let (například John Lobb), stejně jako prominence a prestiž značky.

Drahé boty nepotřebují masovou reklamu. Sami o sobě jsou takové značky obuvi propagovány méně často než obchody nebo nákupní centra, která je prodávají, jako je nákupní centrum Atrium, GUM, Salon prestižní obuvi a další. Osoba, která kupuje drahé boty, často už ví, jakou značku obuvi chce, protože kupci jsou loajálnější k drahým značkám obuvi než k obuvi se střední cenou nebo dokonce méně. Nicméně v obchodních místech můžete vidět reklamu s určitou značkou drahých bot (viz dříve o reklamě na prodejních místech). Takové značky častěji používají tiskovou reklamu v drahých lesklých časopisech, jako jsou Vogue, Elle, GQ, MAXIM, Mužské zdraví atd., S cílem informovat zákazníky o nové sbírce nebo prodeji.

Druhá segmentace podle věku a pohlaví zahrnuje pánské, dámské, dětské a dětské boty. V této klasifikaci budeme uvážit propagaci obuvi pouze ve střední cenové kategorii.

Pánské boty. Firmy, které vyrábějí pánské boty, zdůrazňují skutečnost, že jde o boty pro "skutečné muže". Muž, který si koupí tento nebo "specifický" pár bot, musí cítit nadřazeně všem ostatním, například postavení Ralfa Ringera.

V období od roku 2003 do března 2005 činily náklady na reklamu Ralfa Ringera 46% všech reklamních nákladů na obuv.

Další způsoby inzerce společnosti Ralf Ringer preferují reklamu v tisku: v časopisech mužů - MAXIM, Men's Health; v automobilových časopisech - "Autoworld", "Klaxon", "Avtorevju", "Za volantem"; ve sportovních časopisech - "Sport Express", "Sovětský sport", kde většina čtenářů jsou muži. Ralf Ringer je také jednou z mála společností, která svou reklamu inzeruje v televizi, především na takových kanálech jako NTV a TNT.

Společnost Kaiser v reklamě své obuvi se zaměřuje na skutečnost, že tato pánská pohodlná obuv je navržena s přihlédnutím k charakteristikám ruské nohy, která se výrazně liší od evropské nohy. V botách Kaiser nohy nebudou unavené, a v tomto ohledu jsou boty Kaiser povýšeny jako každodenní.

V období od roku 2003 do března 2005 společnost Kaiser od masových tradičních dopravců inzerovala pouze v časopise "Zboží a ceny". V roce 2003 zveřejnila také reklamu na internetových stránkách, jako je online systém slev "Club'ok" //www.club-ok.ru/descr/319.html.

Dámské boty. Hlavní důraz je kladen na podporu ženských obuvi individualitu a jedinečnost design.

Firmy vyrábějící dámské boty dávají přednost reklamě v tisku. V závislosti na cenové kategorii obuvi se vybírá tištěné médium (drahý časopis nebo týdenní noviny), kde bude inzerována tato nebo tato firma.

Například Monarch společnost, která vyrábí dámské boty na středně velké a umístění sebe jako boty s nejlepší hodnotu za peníze, propagovat své výrobky v časopisech, jako je „Good Housekeeping“, „Relax“ krása, „Lisa“ a „MK Boulevard ".

Mládežnické boty. Firmy vyrábějící obuv pro mládež kladou hlavní důraz na propagaci svých výrobků na módu, styl a obraz.

Tyto boty jsou inzerovány většinou na rozhlasových stanicích, jako je „Nashe Radio“, „Maximum“, „Europe Plus“ (2003 Ultra byla vedoucí rozhlasové reklamy přítomností obuvi pro mládež), kde významná část publika byli mladí lidé. V uplynulém období (od roku 2003 do března 2005) se reklama značek pro mladé boty podílela na 81% veškeré reklamy na obuv v rádiu. Obecně platí, že takové značky jako Dr. Martens, Shellys, brusky, žlutá kabina. V metru a na internetu je vidět velké množství reklamních mladých bot. Také společnosti, které se zabývají tímto druhem obuvi, podporují různé mládežnické akce, například koncerty slavných mládežnických skupin nebo umělců. Mnoho mladých firem poskytuje své produkty předním kanálům pro mládež, jako jsou například "Muz TV" a "MTV", čímž propagují sami sebe.

Dětské boty. Reklama dětské obuvi zdůrazňuje skutečnost, že rostoucí a měnící se dětská noha se nebude cítit nepříjemně. Mnoho firem se také zaměřuje na jasné barvy, kresby a aplikace na dětských botách.

Výrobci dětské obuvi propagují své výrobky hlavně v tisku, v časopisech jako "Happy Rodiče", "Moje dítě", "Chůva", Burda. Také reklama dětské obuvi lze slyšet v rozhlase na stanicích jako "Evropa Plus", "Retro FM" a "Stříbrný déšť".

V Rusku není reklama dětské obuvi tak rozšířená jako u jiné obuvi v této skupině. Je pravidlem, že v Moskvě inzerované žádnou konkrétní značku dětské obuvi a prodejny pro matky s dětmi, jako například „klokaní“ shopping mall „sovičky“ a jiné, kde si můžete koupit nejen boty, ale téměř všechny děti od kočárků na oděv.

Společnost, která vyrábí dětskou obuv Elefanten, dává svou reklamu především v takovém tisku jako "Šťastní rodiče" a "Moje dítě". Společnost "Top-Top" inzeruje v časopise "Zboží a ceny". Firma "Paris Commune" umístí reklamu na dětské výrobky do rozhlasového vysílání "Retro FM" a do televizního kanálu TV-3.

Také společnosti, které se zabývají dětskou obuví, aktivně používají reklamu na prodejních místech. Tvorbou webových stránek a internetových obchodů se specializací na dětské obuvi, jako je například „Antelope“ (//www.obuvka.ru/), „Sandaliki.ru“ (//www.sandaliki.ru/) a další.

Třetí klasifikace podle stylu rozděluje boty na klasické, sportovní, domácí a exkluzivní.

Klasické boty. Většina klasických pánských bot je povýšena a způsoby reklamy jsou používány stejně jako pro pánské boty, tj. Reklama v tisku a v televizi.

Ve vývoji klasické obuvi je kladen důraz na skutečnost, že je to již osvědčené pohodlné modely, vytvořil na osvědčených technologiích, protože tyto boty jsou určeny pro lidi, kteří upřednostňují přísný styl oblečení.

Všechny společnosti specializující se na pánské boty vyrábějí kolekce klasických pánských bot. Sbírky klasických dámských obuvi nejsou tak běžné, protože ženy jsou z velké části předmětem módních trendů a chtějí vypadat moderní, módní, originální a nevypadají jako ostatní.

Sportovní obuv. Toto je nejnavštěvovanější boty. Hlavní důraz je kladen na propagaci sportovní obuvi činnost života, na Pohodlí a pohodlí v této botě v jakékoliv situaci. Tyto boty jsou umístěny jako boty pro každý den.

Reklama v oblasti sportovní obuvi lze vidět v televizi, v metru, na reklamních tabulech města, na internetu, v časopisech (v pánských i dámských, protože tato obuv je univerzální a vhodná pro všechny). Také výrobci sportovní obuvi se aktivně podílejí na sponzorských aktivitách, přidělují peníze na události, jako jsou tenisové turnaje, fotbalové zápasy a další akce. Při tom často používají sportovní modly. Například Nike je osobní sponzorem Anastasie Myskiny a Reebok je osobní sponzor sportovce Igor Andreev.

V reklamě domácí obuv hlavní důraz je kladen na útulnost, pohodlí a klid v rodině a doma. Reklama domácí obuvi se snaží lidem spojit s domácím teplem. Často reklamní domácí obuv může být vidět v metru. Také firmy, které vyrábějí domácí obuv, používají internetové stránky a internetové obchody.

Exkluzivní boty - Je to drahá botka. A drahé boty, jak již bylo zmíněno dříve, nepoužívají obzvláště masovou reklamu. Exkluzivní boty jsou zpravidla ručně vyráběné boty vyrobené z velmi drahých exkluzivních materiálů s originálním designem. Vyrobeno v jedné nebo několika kopiích, díky čemuž se cena ještě zvyšuje. Tyto boty jsou inzerovány v odborném tisku, a mnoho firem jsou spokojeni s přehlídkou nových exkluzivních kolekcí pro své věrné zákazníky, že jim zašle pozvánku na akci, a někdy slevami a katalogů s výrobky svých výrobků poštou. Při propagaci drahých obuvi je zvláštní důležitost věnována PR aktivitám.

Při propagaci exkluzivní obuvi je důraz kladen věci, ze kterého jsou boty šité, na design, na originality a jedinečnost produktu, a také na vlastní práci, která se často dělá ručně. Například v Moskvě nedávno otevřen uložit drahé a exkluzivní obuvi Manolo Blahnik, který jen čtyři na světě. Obuv Manolo Blahnik nosí a hollywoodské hvězdy, modely a pop divas. Tato obuv se etablovala jako kvalitní exkluzivní a velmi drahá, každá dvojice stojí nejméně 1000 dolarů. V Rusku, tato značka není tak populární jako v Evropě a ve Spojených státech, ale reklama této obuvi bylo vidět v televizním seriálu „Sex ve městě“, kde hlavní postava se rozvíjejícím obuvi Manolo Blahnik a více než v jakékoliv jiné. Takže prostřednictvím umístění produktu ve slavné a populární sérii, vytvářející určitý obraz hlavní charakteristiky série, společnost Manolo Blahnik se propagovala sama. (Tento příklad může sama o sobě sloužit jako vzor PR akcí, které přitahují pozornost některé cílové skupiny, a to zejména pokud je správně zařídit a mluvit o tom.)

Salon Carlo Amina exkluzivní obuv přitahuje zákazníky, protože jim nabízí vyzkoušet sami jako konstruktér a pomocí řemeslníků pracujících v kabině, realizovat nějakou představu v botách svého vlastního individuálního projektu.

O trhu s obuví můžete dlouho mluvit, ale shrneme výsledky:

 1. Obuv lze klasifikovat na několika místech (za cenu, podle sociodemografických charakteristik svých spotřebitelů, ve stylu atd.). Propagace obuvi na trhu závisí na její příslušnosti k určité kategorii.
 2. Většina značek obuvi se vztahuje k průměrné cenové kategorii, protože tato kategorie je nejoblíbenější mezi moskovci.
 3. Nedávno se stále více objevovaly specializované prodejny obuvi, které nabízejí široký sortiment zboží, což dává kupujícímu příležitost zvolit si na místě značku, kterou má rád. Současně existuje více obchodů, které se specializují na obuv podle cenové kategorie (prodejny drahé obuvi, obuvi se střední cenou a levné obuvi).
 4. Zatímco se obuv začala více propagovat, v soutěži se stávají stále důležitějšími merchandisingové aktivity, propagace, práce na zvýšení loajality zákazníků a odbytiště.

Nakonec jsem chtěl připomenout obecný plán práce na propagaci značky (viz schéma 3). Pro řádné plánování marketingové strategie, musíte nejprve analyzovat již existující situaci, pochopit jejich vlastní cíle a vyhodnotit dostupné zdroje, a pak najít způsoby řešení stanovených cílů. Příkladem analýzy reklamní aktivity konkurentů byl tento článek.

Praktický marketing na příkladu řetězce obchodů Shoe World

Domů> Testovací práce> Marketing

Praktický marketing na příkladu sítě obchodů "Shoe World"

1. Popis společnosti

1.1 Historie založení podniku, umístění, vlastníci

1.2 Poslání podniku a jeho cíle

1.3 Životní cyklus podniku (5 etap)

1.4 Výrobní cyklus podniku

1.5 Obecné charakteristiky zboží a služeb

1.6 Organizační struktura

2. Marketingový výzkum

2.1 Marketingové prostředí

2.2 Analýza tržních příležitostí (matice Ansoff)

2.3 Segmentace trhu

2.4 Umístění zboží na trhu

2.5 Měření a prognóza objemu poptávky

2.6 Analýza činností konkurentů

2.7 Marketingový mix

Marketing je umění a věda volby správného trhu, přitahování, zachování a zvyšování počtu spotřebitelů tím, že vytváří důvěru kupujícímu, že představuje pro společnost nejvyšší hodnotu.

Většina vědců souhlasí, že marketing je proces. Začíná studiem cílového segmentu trhu, pro který bude společnost pracovat. Obchodníci definují poptávku a příležitosti, to znamená, že neustále hledají kupce, jejichž potřeby nejsou dostatečně uspokojivé nebo mají implicitní zájem o určité zboží nebo služby. V procesu marketingu je trh segmentován a volí se z jeho částí - cílové segmenty, které je společnost schopna optimálně obsluhovat. Firma vyvíjí plány na vytvoření a přinášení produktů spotřebiteli, stejně jako konkrétní strategii marketingového mixu pro ovlivnění poptávky prostřednictvím produktu, ceny, distribučních kanálů a metod propagace produktu.

Cílem této práce je provést marketingový výzkum v síti obchodů "Shoe World".

Cílem předmětu je:

Analýza marketingového prostředí podniku;

Analýza tržních příležitostí podniku;

Měření a prognóza objemu poptávky;

Analýza aktivit konkurentů;

Analýza faktorů ovlivňujících ziskovost podniku.

1. Popis společnosti

1.1 Stručný popis organizace

Řetěz obchodů "Shoe World" (5 obchodů) se nachází ve městě "N". První obchod byl otevřen v roce 2004. Hlavním předmětem činnosti řetězce obchodů je prodej obuvi, zejména ruských výrobců. Řetězce "World boty" spolupracuje s výrobci obuvi as, Bisher (Rostov), ​​Becker-NordKraft (St. Petersburg), Palada (Taldom) a řada dalších zahraničních výrobců.

Myšlenka na vytvoření prvního obchodu Shoe World vznikla z malého počtu obchodů s obuví.

1.2 Poslání a cíle "Shnova světa"

Posláním sítě obchodů "Shoe World" v prezentaci kupujícího pohodlné, elegantní, vysoce kvalitní a levné boty. Hlavním úkolem je uspokojování požadavků zákazníků.

V současné globální finanční krizi je hlavním cílem udržení současného podílu na trhu prodeje obuvi v průběhu roku 2010.

Proveďte marketingový výzkum a otevřete obchod v novém městě.

Otevření prvního obchodního centra Shoe World v Čeljabinsku.

Zavedení velkého množství zbytků obuvi ze skladu do obchodu v Čeljabinsku.

Vytvoření sítě obchodů "Shovnoi mir" v Čeljabinsku, které bude založeno na provádění bilancí, tj. prodej obuvi v nízké cenové kategorii.

1.3 Životní cyklus organizace

Obr. 1 Životní cyklus organizace

Vzhledem k tomu, že řetězec obuvi Shoe World je podle životního cyklu organizace, můžeme s jistotou říci, že tento vývoj "Shoe World" je ve stádiu zralosti. Zpomalení růstu objemu prodeje vedlo ke zvýšení zásob zboží ve skladech. A v současné ekonomicky nestabilní době může řetězec obchodů jít do posledního finálního stádiu životního cyklu. Abychom tomu zabránili, je třeba zavést nové druhy aktivit, nové možnosti zisku, najít nové kanály pro marketing produktů atd.

1.4 Výrobní cyklus podniku

Hlavní výroba má 2 podlaží v továrně a je rozdělena do pěti dílčích dílů:

obchod pro řezání detailů vrcholu;

obchod pro řezání a zpracování detailů dna;

shop montáže polotovarů pánské a dámské obuvi;

automatická řada pro utahování bot;

Továrna zaměstnává vysoce kvalifikované specialisty - obuvníky, kteří úspěšně řeší úkoly, které jim byly přiděleny. Sledujeme kvalitu a zlepšujeme technologii. Ale přes všechny inovace, významný nárůst sortimentu a objemu výrobků, nejdůležitější politika v síti obchodů "Shoe World" je kombinace tradičních výrobních metod s moderními požadavky trhu s obuví.

1.5 Obecné charakteristiky zboží a služeb

Řetěz obchodů "Shoe World" se zabývá maloobchodním prodejem obuvi. Boty takových značek jako jsou Bisher (Rostov), ​​Becker-NordKraft (Petrohrad), Palada (Taldom) a řada dalších zahraničních výrobců.

1.6 Organizační struktura sítě obchodů "Shoe World"

Obr.2 Organizační struktura Shoe World

S. (silné stránky)

Normy 1.Vnutrikorporativnye služby (docela pádné Příručky, že všichni - poradce studie a pak se účastní semináře naučit se materiál v praxi Jak najít kupce, jak vybudovat konverzaci, jak provádět ukázky výrobků a další tam Institute mystery nakupující.., které každý prodejce posuzují každé tři měsíce).

2. Neustále aktualizovaný produkt.

3. Velikost boty. (Kupující má volný přístup ke zboží.)

4. Řetěz obchodů je výhodně umístěn pro kupujícího, obchod "Shoe World" je v každém okrese města "N" (5 obchodů)

5. Přítomnost souvisejících výrobků v obchodech s obuví: čisticí prostředky, kartáče, houbičky na boty

1. Otevření nového obchodu s obuví (bez tekutého zboží) v Čeljabinsku.

2. Vyvíjet v drahém segmentu.

3. Rozšiřte modelovou řadu (ve všech segmentech můžete prezentovat mnoho modelů různých stylů (sport, komfort, móda).

4. Orientace na levný segment.

5. Nájem prodejního specialisty na nelikvidní zboží.

W. (Slabé stránky)

1. Slabayaya reklamní společnost

2. Neexistence slev na sezónní obuv.

3. Velké množství zboží ze starých ročníků, staré sbírky jsou zasílány do skladů. (nelikvidní zboží)

4. Zpomalit tempo prodeje v drahém segmentu.

1. Všeobecnou hospodářskou recesí je globální hospodářská krize. Snížení zisku

2. Zvýšení konkurence mezi obuvnickými obchody ve městě "N"

3. Při prodeji nelikvidních výrobků spotřebitelé nebudou kupovat levné zboží podle zásady: "Co je dražší, je lepší"

4. Získání půjček k otevření pobočky za nepříznivých podmínek pro síť obchodů Shoe World.

Závěr: Na základě analýzy SWOT můžete vidět slabé stránky, silné stránky, hrozby a příležitosti. K úspěšnému dalšímu rozvoji, iv podmínkách celosvětové finanční krize, má řetěz obchodů Shvynnoy Mir příležitost realizovat svou slabou stránku v možnosti dalšího příjmu: realizovat velké množství zbytků v Čeljabinsku.

2. Marketingový výzkum

2.1 Analýza marketingového prostředí

Vliv ekonomických faktorů:

V souvislosti s globální ekonomickou krizí se objem prodeje prudce snížil. Zisk se snížil téměř dvojnásobně. Poptávka po vysoce kvalitních drahých produktech klesla. Finanční hospodářská krize ovlivnila celkový příjem zákazníků, v důsledku čehož začali nakupovat levnější zboží. Při otevření nového obchodu v Čeljabinsku budou nové ekonomické podmínky hrát pozitivní roli při prodeji obuvi v nízké cenové kategorii obchodu Shoe World

Nové ekonomické podmínky ovlivnily dostupnost půjčky na otevření nového obchodu v Čeljabinsku, nevhodné podmínky pro získání půjčky.

Vliv politických faktorů:

Pozitivním vlivem politického faktoru bude zrušení cla za dovoz zboží z Kazachstánu od ledna 2010. Řetěz obchodů "Shovnoi Mir" bude moci uzavřít smlouvy o dodávkách zboží přímo bez zprostředkovatelů v Rusku, což sníží náklady.

Vliv demografických faktorů:

Zvýšení míry porodnosti povede ke zvýšení poptávky po dětské obuvi.

Podle statistik jsou hlavními nákupci obchodu s obuví ženy, ženy v domácnosti, matky s kočárky a důchodci. V průměru za každých tisíc silnějších žen v jižním Uralu je 1 tisíc 118 žen, což pozitivně ovlivňuje poptávku po obuvi.

Vliv environmentálních faktorů:

Znečištěné životní prostředí, a zejména srážením s obsahem chemických prvků kazí jediný koženou botu, což vede k rychlému zhoršení jakosti produktu a nákup nových párů bot.

Vliv módních trendů:

Rychlá změna módy výrazně ovlivňuje činnost obchodů Shoe World. Hlavním pravidlem obchodu je uspokojit poptávku spotřebitelů, včas odhadnout jejich chutě. Pokud se dříve v levných segmentu ocitlo pohodlí, nyní je to móda. Nejnovější průzkumy veřejného mínění uvádějí, že dokonce i v nízkopodlažním segmentu lidé chtějí koupit módní boty, i když nejsou z drahých materiálů. Hrozbou takového faktoru je, že neustále se rozvíjející sortiment vede k vyvážení velkého množství zboží, které se odehrává ve skladu a nefunguje.

Jak otevřít prodejnu obuvi od začátku a nevyhořit

Když se rozhodne otevřít obchod s obuvími od začátku, budoucí podnikatel musí čelit mnoha otázkám. Jaké možnosti výběru a kde hledat dodavatele? Jaké dokumenty se shromažďují a jak přitahovat kupující v takovém konkurenčním výklenku?

Tento článek popisuje všechny důležité body, které pomohou otevřít lukrativní obchod s obuví: od analýzy trhu a CA k odpojení od konkurence.

Analýza trhu a cílové skupiny

Kapacita a tržní dynamika: Hra stojí za svatbu

Na začátku je třeba zhodnotit účelnost otevření prodejny obuvi. Pro to musíte projít čtyřmi etapami:

 1. Vypočítat potenciální tržní kapacitu a určit její dynamiku.
 2. Posoudit úroveň poptávky po botách.
 3. Analyzujte konkurenty a identifikujte nejsilnější hráče.
 4. Studovat vnější a vnitřní faktory, které mohou ovlivnit podnikání v oblasti obuvi.

Nechoďte hlouběji na trh, abyste zjistili jeho skutečnou kapacitu. To nelze provést, protože konkurenti a silní hráči neinvestují statistiky prodeje. Proto je třeba vypočítat potenciální kapacitu - to stačí k posouzení proveditelnosti podnikání v konkrétním regionu.

Pro studium dynamiky trhu potřebujeme data za posledních 4-5 let. Růst bude znamenat pozitivní dynamiku, pokles - negativní.

K výpočtu tržní kapacity a dynamiky můžete využít otevřené informace společnosti Rosstat a průzkum trhu.

Poptávka a cílové publikum: kdo nakupuje co

Chcete-li analyzovat cílové publikum, musíte odpovědět na 4 otázky:

 • Kdo je váš potenciální kupujícím? (pohlaví, věk, příjem, úroveň vzdělání, rodinný stav a další ukazatele).
 • Proč koupí od vás Střední Asie? (jaké potřeby může s zbožím uspokojit).
 • Jak si kupující vybírá boty? (která upozorňuje na skutečnost, že prioritou je cena nebo kvalita atd.).
 • Jaká je velikost cílového publika? (kdo je potenciálním kupcem: muži, ženy, děti nebo celou rodinu).

To znamená, že musíte vytvořit jasný portrét cílového publika.

Pro studium poptávky stačí sledovat sortiment konkurentů, pochopit, co je nejčastěji nakupováno. Můžete věnovat pozornost tomu, co boty obyvatelé města nosí, příbuzní, přátelé, známí, kolegové.

Mnozí konkurenti mají stránky v sociálních sítích. Tam můžete vidět produkty, které získaly větší odezvu od publika: likes, reposty, otázky o ceně v komentářích apod.

Výběr koncepce obchodu s obuví: pro koho prodáváme

V této fázi musíte rozhodnout o koncepci. To znamená, jak bude obchod umístěn. Existuje několik možností.

 • Nakupujte dětské boty. Jeden z nejziskovějších směrů na trhu, protože dětská obuv se kupuje častěji než dospělí. To je způsobeno neustálým růstem dětí a tím i nárůstem velikosti obuvi.
 • Obchod s dámskou obuví. To je také výhodná možnost, protože za rok si ženy na začátku každé sezóny koupí nejméně 2-4 párů bot.
 • Obchod s pánskými botami. Muži nemají rádi vycházet na botách jako dvě výše uvedené kategorie zákazníků. Proto byste neměli sázet na takový formát.
 • Prodejna obuvi pro celou rodinu. Nejoptimálnější obchodní možnost, která vám umožní dosáhnout slušného zisku. Protože je schopen uspokojit požadavky pouze tří kategorií cílového publika na úkor sortimentu.

Definice sortimentu: co prodáváme

Vybírejte rozsah, který si musíte pamatovat, že boty jsou sezónní zboží. Proto okamžitě zásoby skladu stojí za to.

Musíte si vybrat, co bude v poptávce, a ne to, co dodavatelé prodávají za nízkou cenu. Také se nemůžete spoléhat na vlastní vkus a preference.

Hlavním pravidlem v této fázi je sortiment kupujícího.

Abyste správně vytvořili sortiment, musíte dodržovat pět jednoduchých požadavků.

 1. Vyberte ty správné boty a modely, které jsou mezi zákazníky poptávané.
 2. Vždy dodržujte módní trendy před novou sezónou.
 3. U zboží, které není v centrální Asii poptávané, je třeba snížit cenu.
 4. V sortimentu by měly být modely různých velikostí.
 5. Dámské boty by měly mít vysokou, střední, nízkou podpatek a pevnou podrážku.

Takže můžete vytvořit optimální sortiment pro každou chuť CA.

Sběr dokumentů a registrace obuvi

Chcete-li otevřít obchod s obuví od začátku, budete potřebovat následující dokumenty:

 • Osvědčení o registraci jednotlivých podnikatelů (jeden obchod) nebo LLC (řetězové obchody).
 • Osvědčení INN.
 • Charta (pouze pro LLC).
 • Pronájem prostor nebo potvrzení o vlastnickém právu.
 • Povolení ministerstva pro mimořádné události a SES pro provozování areálu.
 • Koordinováno s sortimentem Rospotrebnadzor.
 • Osvědčení o zboží podléhající povinné certifikaci.

To znamená, že před otevřením obchodu budete muset zaregistrovat IP nebo LLC. Chcete-li se zaregistrovat u daňové kontroly, předběžně vybrány příslušné OKVED. Podléhá kontrole ministerstva pro mimořádné situace a hygienické a epidemiologické služby. A také schvalovat sortiment v Rospotrebnadzoru.

OKVED pro obchod s obuví:
47.72 - pro maloobchodní prodej obuvi a kožených výrobků (např. Dámské tašky).
47.72.1 - v maloobchodě pouze s obuví.

Systémy zdanění obchodů s obuví:
UTII - pevná daň, v závislosti na oblasti obchodu a dalších faktorech.
STS 15% - s čistým ziskem.
USN 6% - z příjmů.

Volba pokoje a její umístění

Požadavky na prostory

S mírným sortimentem a omezeným rozpočtem stojí za to zvážit možnosti pro prostory až do výše 50-60 m2.

Chcete-li ušetřit peníze, musíte zvolit obchodní oblast, která nevyžaduje větší opravy. Tím se sníží počáteční náklady.

Prostory pro sklad musí být vybrány v místech s dobrou průchodností cílového publika. Není třeba například otevřít elitní obchod s obuví v rezidenční čtvrti nebo v blízkosti univerzitních a studentských ubytoven. Totéž s levným zbožím - není žádoucí otevřít takové obchody v obchodních oblastech poblíž obchodních center.

Požadavky na umístění obchodu

Není žádoucí otevřít obchod v blízkosti podobného maloobchodního místa. Protože musíte neustále přemýšlet, jak přitahovat zákazníky od konkurentů, a to je vážná investice do marketingu a nepřiměřený pokles cen komodit - dumpingu.

Obchod by měl být umístěn na správném místě, spoléhat se na jeho cenové politiky. Jak již bylo uvedeno výše, nemusíte prodávat drahé boty na okraji města a levné v blízkosti obchodních center.

Dobrá dopravní schopnost v určitém místě nezaručuje konstantní tok zákazníků. To také musí být vzato v úvahu.

Oděvní trhy jsou také špatnou možností. Ceny v obchodě s obuví budou vyšší než u prodejců stojících v blízkosti. I pro stejný výrobek.

Nejlepší možností je najít obchod blízko zastávek veřejné dopravy, lékáren, obchodů s potravinami, zábavních center (nebo dokonce uvnitř nich). A to nemusí být centrum města.

Vybavení a nábytek pro obchodní podlahu

Zařízení

Vzhledem k tomu, že práce obchodu předpokládá přijetí platby v hotovosti a kartou, je k dispozici dostupnost pokladny.

Pro rychlou práci prodejců je žádoucí nainstalovat počítač nebo notebook na pracovní stanici, abyste mohli rychle zkontrolovat pozůstatky, ať už je to velikost kupérů. Bude to mnohem lepší než prodejce 15 minut hledá zboží na skladě. Moderní kupující vždy hodnotí kvalitu a rychlost služby.

Pro špatně vytápěné a větrané místnosti je nutné nainstalovat klimatizaci. To zajistí pohodlný pobyt kupujících a prodejců na pracovišti.

Nábytek

Z nábytku budete potřebovat:

 • Vitríny pro vystavování zboží.
 • Police nebo skříně pro ukládání krabic s obuví.
 • Čalouněný nábytek pro montáž obuvi - nízké pohovky nebo obláčky.
 • Zrcadla - celé délky nebo pro montáž na podlahu.
 • Stoly, židle, skříně a skříně pro prodejce.

Majitel má právo vybrat si nábytek, který bude potřebovat. Ale výběr, měli byste si pamatovat pohodlí nejen kupujících, ale i zaměstnanců.

Organizace sálu a gramotný obchod

Ze správného vytvoření obchodní plochy závisí prodej, zájem a loajalita cílového publika. Proto by se tento problém měl detailně zabývat každý okamžik.

Organizace obchodní sál

Například nejdražší nebo běžící produkt by měl být umístěn na levé straně vchodu. Protože kupci téměř vždy chodí ve směru hodinových ručiček. A pokud poprvé uvidí drahé boty, pak se jim bude zdát příjemnější a výnosnější.

Nebo naopak - položte drahé boty na pravou stranu. Pak kupující budou mít jistotu, že zboží, které předtím viděly, je pro cenu výhodnější.

Nepokládejte výrobek tak blízko sebe. Nechte kupujícího možnost prozkoumat to ze všech stran a vezměte si ho v ruce, aniž byste klesali boty na vedlejším podlaží.

Všechny boty v hale musí být seskupeny, kde každá skupina je umístěna na určitém místě v hale. Jedná se o dámské, pánské, dětské, sezónní a mimosezónní boty.

Není-li touha proniknout do psychologie vlivu, stačí projít obchody konkurentů a vidět jejich uspořádání obchodního sálu a uspořádání zboží.

Práce s kupujícími

Organizace obchodu spočívá v práci se zákazníky uvnitř obchodu.

Pro kupujícího musí být vytvořeny všechny podmínky, aby se mohl podívat na boty, zkusit na ně, získat od prodejce kompetentní rady. Současně by na obchodním patře neměli být obsedantní konzultanti, kteří napadají osobu již u vchodu s otázkou "Máte něco co navrhnout?".

Kupující jsou otráveni nejistými, nervózními, hrubými nebo nepřetržitými mluvčími obchodníků. Zaměstnanci by proto měli být nejprve schopni poslouchat klienta a teprve potom odborně poradit.

Propagace a marketing

Chcete-li propagovat obchod s obuví, můžete použít klasické reklamní metody a uchýlit se k integrovanému marketingu.

Existuje několik možností propagace.

Offline

 • Letáky, brožury a vizitky. Mohou rozdávat potenciálním zákazníkům v obchodě, distribuovat letáky v poštovních schránek v okolních oblastech, a malý příspěvek kaváren a obchodů, které nejsou přímými konkurenty.
 • Oznámení v novinách a časopisech. Publikovat reklamu je v místních tiskovinách publikací, které přitahují pozornost pouze k cílovému publiku.
 • Reklama v rozhlase a televizi. Nejdražší metoda reklamy offline, ale s dobrou odpovědí.

Na internetu

 • Webová stránka. Doporučuje se, aby se oficiální webová stránka okamžitě otevřela v den otevření obchodu. Mělo by obsahovat katalog zboží, informace o propagačních akcích, kontaktní informace a formulář pro přihlášení k novinkám obchodu.
 • Sociální sítě. Kromě webu musí být obchod zobrazen publiku v sociálních sítích. Pozornost by měla být věnována VKontakte a Instagram - to je místo, kde se soustředí většina fanoušků z Ruska a SNS.
 • Online reklama. Reklamy můžete inzerovat ve vyhledávačích Yandex a Google pomocí kontextové reklamy nebo cílené v sociálních sítích. První možnost je dražší, druhá možnost je přínosná pro začínajícího podnikatele.

Jak přestavět od konkurence: důležité tipy

V oblasti obuvi je konkurence vysoká v každém městě. Proto, aby se přestavba od konkurentů, musíte jasně uvažovat o tom, co zapojení a udržet kupující.

Zde jsou některé důležité tipy, které učiní z konkurence nervózní.

 1. Dodržovat přiměřené ceny za zboží a neustále držet propagační a prodej sezónní a semi-sezónní boty.
 2. Každý klient, bez ohledu na pohlaví, věk, sociální status, by měl být podáván na nejvyšší úrovni. Komunikovat s nimi musí být zdvořilý, klidní a kompetentní konzultanti, prodejci.
 3. Nabídněte slevové karty s atraktivními slevami pro stálé zákazníky.
 4. Vždy rychle reagujte na změny v preferencích zákazníků a doplňte řadu výrobků, které jsou pro ně zajímavé.
 5. Prodejci by neměli lhát zákazníkům za účelem "vparit" zboží. Jsou povinni odpovídat na otázky klientů čestně o botách, o které se zajímají.
 6. Spolupracujte s několika dodavateli továren, abyste vyloučili přerušení dodávek a nedodržování lhůt.

Chyby, které vedou ke kolapsu obchodů s obuví

Není to chyba, že nic neudělá. Ale stojí za to učit se od chyb jiných lidí.

Existuje 6 chyb, které je třeba se naučit před otevřením obchodu s botami od začátku.

Chyba 1. Umístění obchodu je vybráno bez předběžné analýzy oblasti, které jsou v blízkosti nákupních a zábavních zařízení. Předpoklad je pronajímán bez zohlednění jeho polohy pouze kvůli nízkému nájemnému.

Chyba 2. Aby bylo možné ušetřit, je pronajata malá místnost, která dále poškozuje pohodlí zákazníků a jejich loajalitu vůči obchodu.

Chyba 3. Průchodný proud lidí neodpovídá koncepci obchodu. Například se nachází v obytné čtvrti, kde žijí průměrní občané, a nabízí elitní drahé boty. Opačný účinek pochází také z levných obuvi v drahých oblastech.

Chyba 4. Nedostatek výkladních oken a kompetentní odbavení prodejní plochy.

Chyba 5. Obchod se nachází v těžko dostupném místě nákupního centra a je těžké si všimnout - kupující to najdou náhodně.

Chyba 6. Doba otevření úložiště je nesprávná. Například uprostřed sezóny, kdy vrchol nákupu na botách spal.

Nepovolíte-li tyto 6 chyb a použijete doporučení z tohoto článku, můžete otevřít ziskové obchody s obuvi od nuly v každém městě a nevypálit.

Provádění marketingového výzkumu obuvi "Shoe Paradise".

Měření a prognóza poptávky předpokládají identifikaci všech podobných výrobků prodávaných na trhu, odhad jejich objemu prodeje a odhad budoucí velikosti trhu.

Aby bylo možné zhodnotit současnou a budoucí velikost trhu, obchod Shoe Paradise musí identifikovat veškeré zboží se stejným účelem prodávané na tomto trhu a odhadnout objem prodeje každého z nich. A protože pro obchod Shoe Paradise je nejpřitažlivější možnost představit se na rostoucím trhu, odborníci na marketingové informace by měli vzít v úvahu všechny faktory a trendy ovlivňující vývoj trhu s obuví a předpovídat o svých vyhlídkách. [4, 56]

Navrhovaný obecný nástin průzkumu trhu samozřejmě nezahrnuje celou škálu studovaných otázek, ale v žádném případě není vždy nutné provádět všechny etapy uvedené v systému. Hlavním úkolem je zjistit ty klíčové otázky. Správné odpovědi na ně pomohou vytvořit poměrně realistickou prognózu.

Segmentace trhu je proces rozbíjení spotřebitelů do skupin založených na rozdílech v potřebách a chování. Segment trhu se skládá ze spotřebitelů, kteří odpovídají stejně stejným způsobem jako v případě marketingu. [2, 80]

Při výběru cílových trhů můžete použít 5 možných způsobů, jak vstoupit na tento trh, jak je znázorněno na obrázku 1., kde I je intenzita poptávky zákazníka a D je věková skupina spotřebitelů.

Oblasti působení společnosti na trhu lze stanovit na základě dvou přístupů: agregace a diferenciace trhu. Agregovaný přístup znamená pokrytí trhu jako celku na základě propuštění jednoho nebo několika druhů zboží, které jsou určeny pro širokou škálu spotřebitelů. Agregace trhu se uplatňuje zpravidla s ohledem na zboží s hromadnou poptávkou, které se liší od konkurence. Tento přístup je do značné míry opodstatněný i na tzv. "Prodávajícím trhu", kde je nabídka zboží omezená a spotřebitelé jsou zbaveni možnosti volby. [7, 135]

Obr. Pět způsobů, jak se dostat na trh

Obchod Shoe Paradise předpokládá následující segmentaci trhu. (Tabulka 2.)

Segmentace trhu a výběr cílového segmentu

Podle věkové skupiny

Podle pohlaví

Oblast, kde je obchod umístěn

Po rozdělení trhu na samostatné segmenty je třeba posoudit stupeň jejich atraktivity a rozhodnout, kolik segmentů se Shivovaya Paradise má orientovat, jinými slovy zvolit cílové segmenty trhu a vyvinout vhodnou marketingovou strategii.

Cílovým segmentem trhu je jeden nebo více segmentů vybraných pro marketingové aktivity firmy. Současně má obchod Shoe Paradise určit silné stránky konkurence, s přihlédnutím k vybraným cílům. Cíle se mohou týkat stažení nových produktů nebo pronikání známých produktů do nových segmentů trhu. V tomto případě by segment měl být dostatečně prostorný a stabilní, aby mohl být vybrán jako cíl. Cílový segment se odráží také v tabulce 2 (vyhrazené buňky). [6, 77]

Po určení cílového segmentu trhu by měl obchod Shoe Paradise studovat vlastnosti a obraz výrobků konkurentů a posoudit postavení jejich zboží na trhu. Po prozkoumání pozic konkurentů se firma rozhoduje o umístění svých výrobků, tedy o zajištění konkurenceschopnosti zboží na trhu. Umístění zboží na vybraném trhu je logickým pokračováním hledání cílových segmentů, protože pozice zboží v jednom segmentu trhu se může lišit od toho, jak ho zákazníci vnímá na jiném segmentu. [1, 186]

Pokud má segmentace charakteristiky, které má produkt mít, pokud jde o touhy a preference, umisťování polohy zajišťuje spotřebitelům, že jsou nabízeny přesně výrobek, který si přejí koupit.

5. Volba schématu marketingového oddělení obchodu "Shoe Paradise".

Provádění marketingových aktivit vyžaduje systém marketingového managementu, který zahrnuje marketingové plánování, sestávající ze strategického a taktického (současného) plánování, organizační a kontrolní řízení. Ale protože obchod se právě začíná rozvíjet a zahrnuje malou organizační strukturu, marketingové oddělení bude tvořit manažer a asistent. Manažer se hlásí přímo řediteli obchodu a asistent je asistent a zástupce ředitele marketingového oddělení. Schéma oddělení je znázorněno na obrázku 2.

Obrázek 2. Schéma marketingového oddělení

6. Etapy marketingového výzkumu:

1. Identifikujte problém a formulujte účel studie. V této fázi:

- je stanovena potřeba marketingového výzkumu;

2. Vypracování studijního plánu.

- metody výzkumu;

- Vybírá se zdroj informací a stanoví se množství požadovaných informací.

3. Shromažďování informací.

- měření a prognózování poptávky;

- výběr cílového segmentu trhu;

4. Analýza shromážděných informací.

5. Zřízení marketingového oddělení.

6. Vytvořte logo a název produktu.

7. Definování účelu cenové strategie a výpočet počáteční ceny.

8. Vyberte distribuční kanál.

9. Definice stimulačních prostředků.

10. Udělení získaných výsledků, odhad efektivity marketingového výzkumu, interpretace, závěry a doporučení.

7. Dotazník a výsledky průzkumu jsou uvedeny v příloze.

Získané údaje ukazují, že cena a kvalita výrobků je pro kupující důležitá. Obecně platí, že upřednostňují zahraniční výrobce, což je způsobeno nedůvěrou ruských značek. Reklama hraje důležitou roli, stejně jako slevy v obchodech. Tento jev je typický pro téměř všechny obchody s obuví

8. Značka: Shoe Paradise, která je v angličtině botanickým rájem.

9. Cenová strategie by měla být sladěna s celkovými cíli společnosti a odrážet je. Existují tři hlavní cíle tvorby cen, které firma může zvolit: na základě prodeje; založené na zisku; na základě stávající situace.

Shop Shoe Paradise vybírá prodejní cíl, zaměřuje se na vysoký objem prodeje nebo na zvýšení podílu na prodeji ve srovnání s konkurencí. Firma si tyto cíle zvolila jedním ze tří důvodů:

- má zájem saturať trh nebo zvýšit prodej jako důležitý krok ke kontrole trhů a stabilních příjmů;

- usiluje o maximalizaci prodeje a je ochoten snížit příjmy z jednotky výrobků, aby generovaly větší souhrnné zisky;

- předpokládá se, že větší objem implementace sníží velikost relativních nákladů.

Pro zvýšení objemu prodeje je často používána strategie pronikání ceny. Cena penetrace je nízká cena, určená k zachycení hromadného trhu pro produkt nebo službu. Tato strategie je správná v případech, kdy jsou spotřebitelé cenově citliví, nízké ceny odrazují stávající nebo potenciální konkurenty, dochází k úspoře z rozsahu (relativní náklady na výrobu a prodej klesají díky růstu tržeb) a existuje významný spotřebitelský trh. [3, 128]

Nejjednodušším způsobem stanovení cen je účtovat určitou cenu na cenu zboží. Takže obchod může zaplatit výrobci N tisíc rublů. pro obuv a za zaplacení příplatek 50% původních nákladů prodat tuto tosořku za 0,5N rublů. Hrubý zisk maloobchodního prodejce bude v tomto případě 0,5N rublů. Pokud jsou náklady na uspořádání díla v obchodě A rub. pro každý prodaný balíček se čistý zisk prodávajícího rovná 0,5N - A rub.

10. Vzhledem k tomu, že obchod je maloobchodní prodejna, bude zboží distribuováno také prostřednictvím skladu sloužícího konzultantům.

11. Jako reklamní klip se předpokládá přilákání modelu, který na všech čtyřech sezónách nosí obuv Shoes of the Paradise Shoes, přičemž na něm se mění obuv.

12. Podněty k prodeji.

Řešení problémů podpory prodeje je dosaženo různými způsoby. Současně obchod Shoe Paradise zohledňuje jak typ trhu, tak specifické úkoly v oblasti podpory prodeje, současnou situaci a ziskovost každého z použitých prostředků.

Výběr motivačních prostředků závisí na cílech. Všechny fondy lze kombinovat do tří velkých skupin:

- cenový podnět (prodej za diskontní ceny, preferenční kupony, poskytnutí práva na slevu);

- nabídky v naturáliích (pojistné, vzorky zboží);

- aktivní nabídka (soutěže zákazníků, hry, loterie). [5, 190]

V obchodě "Shoe Paradise" budou jako pobídky využívány cenové pobídky, což souvisí s výběrem zboží a jednoduchou organizací samotného postupu.