Jak otevřít pekárnu aspiračnímu podnikateli

Ve velkých městech je mezi obyvatelstvem velkou poptávkou horké pečivo. Také obyvatelé města mají lahodnou cukrárnu. Chcete-li otevřít pekárnu od začátku, potřebujete počáteční investice a obchodní plán. Jaké jsou hlavní rysy tohoto podnikání a doporučení pro začínajícího podnikatele?

Perspektiva pro otevření pekárny

Již ve středověku ve městech byly vždy pekárny a pekárny. Městští obyvatelé měli vždy rád horké pečivo. Tato tradice přežila dodnes. Pro někoho, čerstvé pečivo je skvělý způsob, jak rychle jíst kousnutí, pro některé lidi koláče budou dobrým doplňkem k jídelnímu stolu a někdo správně vyhodnotí cukrovinky. K dnešnímu dni ve velkých městech dokonce ani podniky rychlého občerstvení nemohou zcela odvézt klasické pekárny z trhu, protože mnozí preferují přírodní jídlo. Kromě toho je pečení často výrazně levnější než rychlé občerstvení. Proto je podnikání výroby hotových pečených výrobků výhodným a slibným směrem, který může přinést stabilní zisk.

V současné době existuje velké množství pekárny. Pokud dříve všechno bylo standardní a bylo omezeno na běžný kiosk prodávající koláče nebo stan, kde byly pečené zboží prodávány od tandyrů, nyní existují různé trendy ve vývoji.

Vyberte možnost

Pod konceptem klasické pekárny se dostane malá instituce (může to být kiosk), kde se téměř před očima kupujícího vyrábějí koláče, buchty a chléb. Tam jsou okamžitě nabízeny k prodeji. V naší zemi je obzvláště oblíbené pečení z tandyru (tato speciální kulatá trouba) a koláče. První možnost je obzvláště populární v Moskvě a v regionech, kde je mezi obyvatelstvem mnoho muslimů, například v Čečensku nebo Tatarstánu. Pečení pečiva je však silnější v dalších ruských oblastech. V Moskvě byly v tranzitech v blízkosti metra prodány koláče, dokud se tyto kiosky nezačaly demolovat.

Plná a částečná výroba cyklu

V podniku plného cyklu probíhá celý proces od počátku až do konce: koupí se mouka, kvas, koření a přísady. Produkt je originál. To je výhodnější, ale také dražší volba. Při neúplném cyklu jsou zakoupeny polotovary, nejčastěji zmrazené, obchod je pečen a prodáván. Pro začínajícího podnikatele je to mnohem jednodušší, ale ziskovost bude nižší.

Nedokonalým cyklem pekárny existuje mnoho návrhů na povolení. Je tento trend slibný? Výhodou je, že nemusíte investovat do reklamy - vaše značka je uznána. S kompetentním přístupem k vaší firmě je skutečně možné vytěžit z této možnosti maximální užitek. Úroveň zisku podnikové franchisy s plným cyklem se však pravděpodobně nedostane.

Mini pekárna

Mini-pekárna může být domácí možností pro podnikání. Je atraktivní pro cenovou dostupnost a absenci velkých nákladů. Hlavní věc je najít zákazníky a kupující, kteří jsou připraveni koupit vaše výrobky. Pokud však vytvoříte internetový obchod, můžete přímo a prodávat pečivo. V tomto případě budete muset pro úspěšný obchod nabídnout trhu jedinečný produkt.

Pekárna na kolečkách

Cestovní obchod je ve velkých městech výhodný a ziskový. Můžete si vybrat místa s vysokou koncentrací lidí nebo body s dobrým provozem. A je-li poptávka - k odchodu a na vzdálená místa. Pro pronájem prostor není závazná. Hlavní výhodou této možnosti je flexibilita. Méně je nízká spotřeba zařízení v mobilních pekárnách.

Cukrovinky

Cukrárna je pekařství, která se specializuje na výrobu sladkého pečiva (koláče, pečivo, buchty). Můžete si vyrobit koláče - je to také velmi populární směr.

Pekárna na dřevě

Kvalita chleba pečeného průmyslovým způsobem ve velkých podnicích zanechává hodně žádoucí. Proto je rostoucí poptávka po směru ekologických produktů, kde je technologie co nejblíže tradiční. Možnost pekárny na palivovém dříví je vhodná pro majitele vesnických domů, kde je možné vybavit velký sporák. Chléb domácího pečení je velmi nákladný.

Jak otevřít pekárnu od začátku: postup krok za krokem

Po rozhodnutí o otevření pekárny a provádění finančních výpočtů bude muset zaregistrovat své činnosti.

Jaké dokumenty jsou nutné pro registraci

Pokud chcete otevřít jeden bod nebo uspořádat výrobu doma, budete muset zaregistrovat IP. K tomu potřebujete následující dokumenty:

 1. Žádost o zvláštní formulář P21001.
 2. Doklad potvrzující platbu státního poplatku ve výši 800 rublů.
 3. Osobní INN.
 4. Pas podnikatele.

Pokud chcete uspořádat několik bodů a vytvořit síť pekařských potřeb, nemůžete bez LLC. K tomu potřebujete následující dokumenty:

 1. Charta společnosti, kterou podepsali všichni účastníci shromáždění.
 2. Zápis z jednání účastníků společnosti.
 3. Smlouva o pronájmu prostor, kde bude společnost působit.
 4. Pracovní smlouva ředitele firmy.

Jak vybrat správný pokoj, splnit hygienické požadavky, zakoupit potřebné vybavení

Místnost pekárny musí být uzavřená, izolovaná, čistá. Podporuje určité podmínky, jako je teplota, vlhkost, tlak. Škůdci a hlodavci by neměli proniknout do této místnosti. Současně by měla být prezentace pro prezentaci hotových pečení pro kupující (zpravidla jde na ulici). Je-li to možné, můžete v blízkosti pekárny vybavit pár tabulek, aby zákazníci mohli okamžitě připravit občerstvení.

Hygienické požadavky na pekárnu stanovené stávajícími právními předpisy:

 1. Povinnou podmínkou je přítomnost vodovodu, který je připojen buď k centralizovanému systému nebo k jeho vlastnímu zdroji.
 2. Samozřejmě, že kvalita vody, která se používá ve výrobním procesu, musí splňovat hygienické normy a normy GOST.
 3. Je nezbytné zajistit stálou kontrolu kvality vody.
 4. Pokud ukládáte vodu ve speciálních nádržích nebo nádržích jako náhradní, musíte to udělat v oddělených místnostech, které by byly izolovány od výroby.
 5. Prostory vybavené jako sklady musí být udržovány čisté a suché, vlhkost vzduchu by neměla překročit 75%.
 6. Je důležité mít v prostorách speciální vybavení, kde bude prováděno nakládání a přeprava surovin. V této funkci mohou nakládací zařízení jednat.
 7. Vezměte v úvahu skutečnost, že v prostorách, které jsou k dispozici pro skladování, musí být podlaha cementována a nemá žádné praskliny a stěny by měly být hladké.
 8. V prostorách, kde se výroba provádí, je nutné jeřáby vybavit teplou a studenou vodou - 1 jeřábem na každých 500 m 2.
 9. Pokud není z vaší výroby k dispozici teplá voda, je pro tyto účely důležité vybavit speciální kotle nebo ohřívače vody.

Jak vybrat správný personál

Hlavním zaměstnancem pekárny je kuchařka. Mělo by to být zaměstnance s příslušnou kvalifikací (sekundární odborné vzdělávání, specializované kurzy atd.). Kromě toho musí před zahájením práce projít lékařskou komisí, kde je vyšetřován na řadu nemocí, které mu mohou zabránit v práci v oblasti veřejného stravování.

Pokud své výrobky uvedoute na trh, budete potřebovat samostatného prodejního asistenta. Zde jsou požadavky méně přísné, ale stále musí projít lékařskou prohlídkou. V počáteční fázi tváří kuchaře a prodejce může být jeden zaměstnanec.

O nákupu surovin

Hlavní surovinou v tomto případě je mouka. V průměru bude 1 kg mouky stát 15 rublů, pokud si je koupíte volně. Abyste v průměru vyrobili 1 tunu chleba, potřebujete asi 700 kg mouky, které by měly mít dobrou kvalitu. Také nezapomeňte na další důležité ingredience, jako jsou: kuřecí vejce, koktejly, obsah pečení (džem a tak dále), koření a podobně.

Výrobky a sortimenty

Sortiment pečiva je poměrně velký. To může být jako obvykle paštiky (s ovocem, s citronem, s masem, zelí, Puff se šunkou a sýrem, a tak dále), stejně jako vdolky, rombaby, croissanty a dalších položek na kávu. Také u nás je oblíbený zapečený tandyr.

Mimochodem, o čaji a kávě. Pokud vaše pekárna pracuje na ulici, s možností okamžitého prodeje hotových výrobků, nezapomeňte zahrnout nápoje do sortimentu zboží. Věnujte zvláštní pozornost horkému.

Jak inzerovat tuto firmu

Pokud budete organizovat vaši produkci, pak bude vše záviset na konkrétním formátu podnikání. Podívejme se na několik základních případů:

 1. Máte-li otevřenou pekárnu, která okamžitě vypaluje pečení na prodej, pak případ nebude zvlášť potřebovat reklamu, pokud jste v průchozí průchod. Kupující vás najdou.
 2. Pokud je vaše pekárna uspořádána doma nebo v uzavřeném obchodě, pak můžete jednat jako dodavatel organizace, která se zabývá prodejem hotových výrobků. V takovém případě nebudete potřebovat reklamu (partner můžete nalézt sami) nebo pouze v počátečních fázích. Nebo můžete své pečivo prodávat prostřednictvím svých vlastních webových stránek, například pokud vyrábíte koláče na objednávku. V tomto případě je třeba kontextová inzerce, SEO-propagace vašeho webu a možná i reklama v sociálních sítích.

Podnikatelský plán

Vezměte jako příklad stacionární mini-pekařský plný cyklus, jehož hlavním produktem je - koláč. Vyžaduje investice v počáteční fázi v prostorách a zařízeních, stejně jako pravidelné náklady na suroviny, platy a platby za služby.

Tabulka: Zahájení finančních investic pro otevření pekárny

Níže jsou uvedeny proměnné (měsíční) náklady na tuto firmu.

Tabulka: výpočet měsíčních nákladů

Finanční model provozního podniku

Níže uvádíme příklady nejjednodušší a nejekonomičtější verze této firmy.

Náklady a míra návratnosti podnikání. Počáteční investice do pekárny je v průměru 225 000 rublů. Leví podíl na nákladech je nákup zařízení. První dodávka surovin lze zakoupit za 30 000 rublů. Průměrná cena je patnáct rublů. Průměrná prodejní cena je 25-30 rublů, přirážka je 500-600%. Proto suroviny zakoupené za 30 000 rublů přinesou tržby ve výši 150 000-180 000 rublů. Je to asi 6000 prodaných koláčů, tj. Pokud si vezmete měsíc, je to 200 koláčů za den - prodejní plán je docela reálný na to, že se nachází ve velkém městě. Za 2 měsíce, opravdu vydělat 300 000-360 000 rublů, a po dobu 3 měsíců - 450 000-540 000 rublů. Po dobu 3 měsíců s úspěšným scénářem můžete získat 540 000 rublů. Ihned odečteme základní variabilní náklady: náklady na výplatu pekařů (25 000 * 3 = 75 000 rublů), 2 měsíce pronájmu prostor (60 000 rublů), 2 měsíce surovin a vody a elektřiny (80 000 rublů). Celkem - asi 215 000 rublů. Odčítáme je z celkového obratu 540 000 rublů a získáme bilanci ve výši 335 000 rublů. Od počáteční investice odečteme 225 000 rublů. Ve třetím měsíci obdržíme čistý zisk ve výši 110 000 rublů.

Průměrný zisk za měsíc. Jak již bylo zmíněno, za průměrnou cenu koláčku na 25-30 rublů za akcii a průměrná denní plán na svém místě průchodem 200 paštiky denně můžeme prodávat v uplynulém měsíci o 6000 koláčů, t. E. Chcete-li získat o 150 000-180 000. V tomto případě budou hlavní variabilní náklady se skládají z placení práce pekárny (25 000), prostory pronajmout platby (30 000), nákupu surovin a zaplacení vody a elektřiny (40 000), přeprava zboží (pokud máte vlastní dopravu, asi 5000 rublů), administrativní náklady (2000 rublů) a celková částka, která má asi 110 000 rublů měsíčně, tj. např. čistý zisk se bude pohybovat mezi 40 000 až 70 000 rublů pouze pro prodej koláčů. Plus další prodej ve formě nápojů, doplňkového zboží, které bude co nejvíce z této činnosti se odečtení všech nákladů na dalších 50 000 až 100 000 tisíc rublů.

O inspekcích

Stravovací podniky budou vždy přitahovat pozornost kontrolních orgánů. Existuje určitý plán inspekcí Rospotrebnadzor. Aby bylo možné ověřit, je nutné pečlivě sledovat, zda vaše firma splňuje všechny současné právní požadavky a hygienické normy. Vaše prostory musí navíc vyhovovat požárním předpisům.

Recenze mini pekárny jako podnikání z osobních zkušeností podnikatelů

Při otevření malé pekárny budete mít 200-400 tisíc rublů. To je, pokud budete mít nejjednodušší vybavení italské značky Unox. Pečeme z mražených polotovarů. Dodavatelé mražených výrobků, myslím prezentovány víceméně všechny hlavní centra (Bonape, Ann, svítání Baker, belgický pekárnu a tak dále. D., a tak dále. N. Samozřejmostí to nic nemění vůbec o stejnou věc).

http://www.diforum.ru/topic/68520 - pekařství - chutné - obchodní /

Dnes chci mluvit o ziskovosti podnikání.
Průměrný obal na polotovaru je 100-110%.
S přihlédnutím k dodatečným nákladům (cukrový prášek, pekařské pekárny, elektřina apod.), 80-90%

Dalším zajímavým bodem může být spousta prázdných míst, například "Bacon se sýrem" - nákup polotovaru 13 rublů. Cena v okně skladu je 28. (balení 115%).
Přidejte majonézu, šunku, rajčata, cena na displeji je 40 rublů. Náklady na ingredience: 10 gramů šunky, 10 g majonézy, 10 gramů rajčat (pouze 3-4 rublů)
Ukazuje se cena 16-17 rublů. Šroubování je již 150%.

Jak víte, čím více těchto věcí děláte, tím vyšší je ziskovost a současně jste zvýšili sortiment, což také příznivě ovlivňuje loajalitu zákazníků.

http://www.diforum.ru/topic/68520 - pekařství - chutné - obchodní /

Video: úspěšné start-up - mini pekárna

S řádným plánováním může být pekařství stabilním zdrojem příjmu, nejdůležitější je jít na místo výběru, koupit zařízení a dodržovat hygienické normy. Nicméně neočekávejte od této práce báječné zisky. Kromě toho buďte vždy připraveni na soutěž vedle vašeho místa.

Mini-pekárna jako podnik

Volba tématu psaní tohoto podnikatelského záměru není jen pro mě, jednoho z návštěvníků mé skupiny VKONTAKT "Business Secrets for the Beginner", jen se o tuto záležitost obává, protože chce začít tento konkrétní podnik.

Prvním krokem je vyřešit problém peněz: vydělat peníze, najít investora, vlastní úspory.

Začněme od samého začátku a zjistíme, co je cukrář?

Mini cukrovinkami je výroba různých delikates: koláče, zákusky, sladkosti, plátky, rohlíky atd.

Mini cukrovinky jsou výrobou

Na internetu je spousta diskuzí o tom, která oblast činnosti zahrnuje mini cukrovinky: na výrobu, obchod nebo služby. Takže mini cukrovinky jsou především výroba, ačkoli samozřejmě můžete prodat své výrobky přímo na místě výroby, vybavené pro tento účel speciální nákupní zónou nebo malou kavárnou, ALEHO, co by se mohlo říci mini cukrovinky je výroba.

Po tom, co dokončím vstup a jít přímo do obchodního plánu cukrárny.

Jak otevřít mini cukrovinky v roce 2015

První problém, který je třeba vyřešit před otevřením mini cukrovinky, je zjistit formu vlastnictví vašeho podniku.

Vzhledem k tomu, že mini cukrovinky jsou malé podniky, máte pouze dvě možnosti:

 • Otevřete IP. Já osobně mám tendenci k tomu a pokud jsem sám otevřel mini cukrář, prostě bych zaregistroval IP;
 • Otevřete společnost. Postup otevření LLC je složitější než IP a odpad je mnohem více.

Podrobnosti o volbě formy vlastnictví v podnikání naleznete v článku "Výběr formy vlastnictví podniku".

Při registraci firmy budete potřebovat aktivity z klasifikátoru OKVED. Abyste neztrácel čas hledáním kódů, speciálně jsem je napsal:

15.81 - Výroba chleba a moučkových cukrářských výrobků krátkodobého skladování;

52.24 - Maloobchod s chlebem, pekárenskými výrobky a cukrovinkami.

Tyto činnosti zahrnují vše potřebné pro mini-pečivo.

Dal jsem maloobchod zvlášť tak, že můžete také obchodovat s produkcí ve speciálně určeném obchodním prostoru v mini cukrovinkách.

Navíc stojí za to otevřít zúčtovací účet, protože budete nakupovat suroviny hromadně a také prodávat své produkty prostřednictvím obchodních sítí, které jsou obvykle právnické osoby, a vypořádáte je bezhotovostním vypořádáním a převodem peněz z účtu na váš účet.

Zdanění mini cukrovinek

V malých podnicích, ve výrobě, je nejlepší použít zdanění 15% USN (náklady mínus náklady).

Můžete přejít na zdanění USN přímo v okamžiku registrace, připojte k souboru dokumentů žádost o USN.

Jak podat zprávu o této dani lze přečíst v článku o dani USN odkazem shora.

Jak si vybrat místnost pro pekárnu

První patro budovy je považováno za nejlepší místnost pro mini cukrovinky. V závislosti na způsobu nastavení vaší cukrovinky a výběru místa. Je-li malá kavárna s cukrárenskými výrobky, pak stojí za to, aby byla umístěna na místa, kde dochází k přetížení lidí nebo v hustě osídlené oblasti města.

Pro otevření mini-cukrárny stačí pronajmout plochu 40 m2. Místnost musí být vybavena dostatečným výkonem.

Struktura mini cukrárny:

 1. Výrobní oddělení, kde bude výroba probíhat přímo;
 2. Sklad pro suroviny;
 3. Sklad pro hotové výrobky;
 4. Koupelna s umyvadlem;
 5. Obchodní zóna pro výstavu zboží.

Pokud jde o prostory pro cukrárny, pro něj existují omezení SES, považujeme za nejzákladnější požadavky:

 1. Přítomnost nuceného kreslení;
 2. Oddělení průmyslové haly od obchodního domu;
 3. Přítomnost samostatných podložek: umyvadlo na ruce a umyvadlo na nádobí.

Požadavky na hasiče mini cukrovinek:

 1. Přítomnost hasicích přístrojů v každé místnosti;
 2. Dostupnost dalšího výstupu z výrobních prostor;
 3. Plán evakuace z pekárny by měl být označen šipkami.

To jsou základní požadavky kontrolních orgánů, avšak v každém případě před souhlasem s pronájmem prostor je lepší souhlasit se SES a hasiči.

V závislosti na tom, ve které části města budete pronajmout pokoj, cena za něj se bude značně lišit. Například v našich prostorách tohoto typu lze pronajmout od 500 rublů. až 2500 rublů.

Zařízení pro mini cukrovinky

Výběr zařízení pro vaše cukrovinky je třeba důkladně oslovit, jak říkají o nástrojích práce, které nešetří.

Zařízení se samo o sobě liší napájením, výrobcem a cenou. Lacné možnosti a obzvláště používané k nákupu se nedoporučují.

Pro plný provoz mini-cukrářských výrobků je zapotřebí následující zařízení:

 1. Kapota je velmi silná;
 2. Chladicí a mrazicí komory;
 3. Mlýnek na prosévání mouky;
 4. Těsto;
 5. Elektrický sporák;
 6. Varení kotle (pro krém na vaření);
 7. Stroj na výrobu sucharů;
 8. Konvekční pec;
 9. Stroj je struhadlo a mixér.

Uvedené zařízení stačí k výrobě 80% cukrovinek. Nezapomeňte na ty, které potřebují kuchyňské náčiní a všechny druhy forem.

Zařízení musí být zakoupeno pro určitý pokoj, takže nejprve musíte pronajmout pokoj.

Sortiment mini cukrovinek

 1. Všechny druhy koláčů;
 2. Dorty;
 3. Cookies a obláčky;
 4. Perník, rohlíky, croissanty, karavai;
 5. Sladkosti a jiné sladkosti.

Sortiment bude zcela záviset na vybavení, které si zakoupíte.

Zaměstnanci a dělníci pro cukrárnu

Aby vaše mini-cukrovinky fungovala normálně, bude nutné vybrat dobrý personál:

Jeden může mít jeden na plný úvazek a jeden na práci na částečný úvazek. Záleží na tom, jak bude vaši cukrárna fungovat.

Akty a předpisy

pro mini cukrárnu

Za účelem zahájení výroby cukrářských výrobků budou vyžadovány některé dokumenty, bez kterých je nemožné pracovat (tentokrát se prosím obraťte na SES okamžitě)

 1. Závěr společnosti SES, že výroba Vaší cukrovinky splňuje všechny požadavky a předpisy;
 2. Certifikáty pro výrobky;
 3. Hygienický pas;
 4. Program řízení výroby nad produkcí;

Právě uzavřely smlouvy pro dezinsekce a deratizace (pro ty, kteří nevědí, co to je: zničení švábů, klíšťat, chrobáků, blech atd.).

A jak jsem se zmínil před závěrem od hasičů.

Reklamní pekařství

Nejlepší reklama na cukrárně je slovo z úst (v případě, že vyrábíte kvalitní a lahodný produkt), ale problém je, že o tom o tom nikdo nebude vědět, když ji otevřete. Proto na začátku budete muset investovat do reklamy:

 1. Vývěsní štít. Jasné a barevné znamení bezpochyby přitahují některé zákazníky, kteří právě projíždějí;
 2. Stender. Ujistěte se, že sloupek je pro větší viditelnost;
 3. Obchodní řetězce a obchody s potravinami. To je vaše hlavní základna pro marketing produktů. Setkat se a jednat s majiteli obchodů s potravinami. Může být nabídnuto k realizaci - to nepochybně stimuluje spolupráci.

To je hlavní reklama, která by měla být požadována.

Výnosy a výdaje na mini cukrovinky

Začněme s výdaji, všechno je třeba počítat, ale nižší prahová hodnota peněz pro otevření mini-pekárny je 500 000 rublů, cukrovinky průměrné ruky budou stát 1,500,000 rublů.

Vše závisí na nákladech na vybavení, nájemné, platy zaměstnanců, pronajaté prostory atd.

Co se týče příjmů, průměrná kontrola v mini-cukrovinek je 300-500 rublů. a break-even point je nutné v průběhu dne, aby se asi 20 prodejů.

Ve skutečnosti se jedná o velmi reálnou postavu, která se soudí podle toho, že v síti rozvíjíte svou síť v obchodech s potravinami.

Čistý zisk v počáteční fázi může činit 100 000 až 120 000 rublů.

Vyhlídka na rozvoj cukrárny

Později můžete rozšířit vaši cukrářskou síť, která občas zvýší svůj příjem.

Můžete také realizovat službu dodávání produktů do vašeho domova klientovi - to přinese další příjmy.

Stáhněte si podrobný obchodní plán pro cukrárny s výpočty: stáhněte si obchodní plán pro cukrárnu.

Na tom možná všem! Máte-li nějaké dotazy, požádejte je v komentářích!

Podnikatelský plán pro mini pekárnu

Obsah:

Studie proveditelnosti pro zahájení podnikání v potravinářské výrobě je mini pekárna, která může být použita jako model pro psaní podnikatelského plánu, jakož i jako příklad pro výpočet ekonomické proveditelnosti založení podniku.

Cíl: Odůvodnění účelnosti a účelnosti organizace pečení pekařských výrobků.

Popis projektu

Myšlenka projektu: mini pekárna

Cílem je otevřít mini-pekárnu specializovanou na pečení pekařských výrobků ve městě N (počet 270 000 obyvatel).

Sortiment.

Plánovaný rozsah sortimentu:

 • Pekařské pečivo (8 druhů)
 • Cupcakes
 • Barchnye produkty
 • Bagels
 • Tvarovky

Soutěž

V současné době existují 2 pekárny a 3 mini pekárny ve městě N, všechny se specializují na výrobu chlebových výrobků (chleba).

V tomto ohledu se otevření mini pekárny bude specializovat na výrobu pekařských výrobků (100% sortiment). Hlavní konkurenční výhodou je realizace pouze čerstvého pečiva.

Organizační forma a daňový systém.

Organizační a právní forma vedení činnosti: "individuální podnikatel". Forma zdanění: Zjednodušený daňový systém, výnosy mínus výdaje, 15%. Účetnictví: V počáteční fázi bude správa daní a účetnictví externě poskytnuta specializované účetní společnosti. Po uspořádání všech výrobních procesů, ladění prodeje, bude majitel podniku provádět účetnictví nezávisle za pomoci online služby "Moje firma".

Doporučujeme seznámit se se specializovaným materiálem zdanění pekařských výrobků.

Pracovní doba:

Pekárna bude denně pracovat.

Od 00:00 do 10:00 pro zaměstnance (pekař, asistent) přímo spojené s pečením pekařských výrobků. Tato kategorie zaměstnanců bude pracovat ve směnách, dva ze dvou.

Od 7:30 do 16:30 pro zaměstnance (manažer, obchodní zástupce), kteří se zabývají prodejem a prodejem hotových výrobků. Tato kategorie zaměstnanců bude pracovat na 5-denní pracovní týden a výstup vyjde jeden po druhém.

Celkový počet zaměstnanců:

Požadované vybavení.

Chcete-li nastavit firmu, potřebujete následující zařízení pro pekárnu:

Sada mini-pekařského vybavení pro tento podnikatelský plán s komentáři. Aktuální ceny pečících pecí naleznete také na stránkách naší partnerské firmy Forofis: http://www.foroffice.ru/products/pechi-pekarskie.html.

Prodejní kanály

Hlavní distribuční kanál: malé maloobchodní prodejny umístěné ve městě "N" a v blízkých osadách. Implementace prostřednictvím síťových (regionálních a federálních) obchodů s potravinami v roce 2013 není plánována.

Doporučujeme si přečíst materiál o vytvoření věrnostního programu pro pekárnu.

Plán realizace projektu

Plán kalendáře

Podle kalendářového obchodního plánu mini pekárny je počáteční doba společnosti 2 měsíce. Veškeré fáze spojené s zahájením činnosti jsou v oblasti odpovědnosti vlastníka podniku.

Odhady celkových nákladů na projekt:

Podle provedených výpočtů je pro zahájení činnosti vyžadována investice ve výši 1,1 milionu rublů.

Plánované ukazatele finanční výkonnosti.

Plánované příjmy a zisk na období 2013-2014.

Podle organizačního plánu je zahájení činnosti společnosti plánováno na březen 2013, očekává se výnosnost soběstačnosti v květnu 2013.

Činnost společnosti je sezónní, vrcholové tržby jsou za období září-listopad a březen-duben, ve zbývajících měsících dochází k sezónnímu poklesu tržeb.

Část výdajů.

Náklady na pekařské činnosti zahrnují následující:

 • Výrobní náklady. Tato položka zahrnuje výdaje na nákup mouky, kvasnic, margarínu, cukru a dalších složek.
 • Variabilní náklady. Plat zaměstnance na základě výstupu (12% příjmů)
 • Celkové výdaje: Tato skupina zahrnuje náklady na mzdové náklady zaměstnanců (stálá část), daně ze mzdy, nájemné za správu prostor, pohonných hmot, opravy strojů, nástrojů, administrativní náklady, náklady na účetnictví, jakož i další výdaje.

Plánovaná struktura rozdělování finančních prostředků od zákazníků na období 2013-2014.

Výrobní náklady

Plat zaměstnance je variabilní část (závisí na výstupu)

Zisk před zdaněním

Výpočet návratnosti investic.

 • Zahájení projektu: leden 2013
 • Datum zahájení: březen 2013
 • Ukončete provozní přerušení: květen 2013
 • Očekávaná návratnost prodeje: červen 2013
 • Doba návratnosti: listopad 2014.
 • Doba návratnosti: 23 měsíců.

Analýza otvíracích rizik

Proces realizace a dalšího fungování projektu může být komplikován řadou rizik a negativních faktorů, které jsou dány při analýze rizikových faktorů a možnostech mini-pekárny. K určení míry vlivu těchto rizik a jejich rizika na podnikání provádíme kvalitativní a kvantitativní analýzu.

Kvalitativní ukazatele jsou určeny odborným hodnocením pravděpodobnosti ohrožení. Kvantitativní analýza ukazuje míru dopadu rizik na skutečné hodnoty.

Kvalitativní analýza rizik projektu

Celá riziková oblast je rozdělena na externí, kde je obzvláště znatelný dopad celkové ekonomické situace a událostí nesouvisejících s procesem řízení podniku a vnitřního rizika, které přímo závisí na efektivitě organizace řízení a realizaci podnikání.

Tabulka 1. Hlavní vnější rizika projektu

Zvýšení ceny surových nákladů

Riziko bude mít za následek zvýšení výrobních nákladů a snížení marginální části příjmu. Kompenzace rizik je zvýšení prodejní ceny produktů nebo revize požadavků na hmotnost. Pro neutralizaci rizika je třeba pravidelně sledovat trh dodavatelů a uzavírat dlouhodobé smlouvy.

Otevření ve městě N přímých závodníků

Pokud existují přímí konkurenti, stávající tržní kapacita je úměrně rozdělena na účastníky, což vede k poklesu tržeb. Aby bylo možné překonat riziko v organizační fázi, je nutné provádět politiku odpojování od konkurentů a udržovat loajalitu zákazníků.

Pokles sezónního prodeje

Riziko znamená snížení průměrných ročních údajů o prodeji, zvyšuje náklady na údržbu zaměstnanců a vede k kolísání intenzity používání výrobních zařízení. Riziko je vyrovnáno příslušnými reklamními a organizačními zásadami.

Změna regulačních požadavků na pekařské výrobky na státní úrovni

Riziko může vést k revizi technologických výrobních karet a sortimentu.

Všechna vnější rizika mohou být zmírněna, pokud v organizační fázi podnikání vyvine strategii řešení krizí, udržet kompetentní postavení a neustálý kontakt s kupujícím.

Tabulka 2. Hlavní vnitřní rizika projektu

Nízká úroveň kompetencí vlastních pracovníků a protistran

Riziko může vést k poklesu tržeb, k nízkému stupni spokojenosti zákazníků a k zhoršení všech vnějších rizik. Hrozí vytvoření efektivního systému školení a motivování personálu.

Zvolená technologie a sortiment nezpůsobují potíže s výrobním procesem a technologickou podporou podnikání.

Kvantitativní analýza projektových rizik

Všechna vnější a vnitřní rizika mají jediný negativní efekt - snížení zisku. Důvody poklesu zisku mohou být:

 • nárůst výrobních nákladů surovin v důsledku vyšších cen materiálů, surovin, práce;
 • otevření přímých konkurentů, kteří budou moci získat svůj vlastní podíl na trhu;
 • pokles poptávky spotřebitelů v důsledku nedostatečné kvality a služeb, stejně jako sezónní.

Kvantitativní analýzu investičních rizik lze provést metodou analýzy citlivosti s využitím vnitřní míry návratnosti (NPV) jako hlavního parametru. Nicméně s experimentálními údaji specifickými pro konkrétní trh (město N s populací 270 tisíc lidí) používáme metodu praktického výpočtu.

Stupeň ovlivnění nárůstu nákladů na suroviny a zvýšení prodejní ceny

Vypočítán výpočtem elasticity poptávky. Při průměrné výrobní náklady (buchty (8 typů), koláče, koblihy, bagety, tvaroh) v rámci 19-23 rublů, což představuje nárůst v konečné ceně by mít následující vlastnosti:

Vidíme tedy, že nízká průměrná cena zvýšení produkce v ceně to může vést k mírnému nárůstu poptávky (kvůli očekávání spotřebitelů) a 20-25% dražší (výrazný nárůst cen surovin, které se nevejdou do rámce roční míry inflace) povede k ztráta v průměru 4,5% kupujících. Riziko má malý kvantitativní význam.

Stupeň vlivu konkurenčního prostředí

Pro výpočet míry vlivu na hospodářskou soutěž je nezbytné provést podrobnou analýzu konkurenčního prostředí a vypočítat podíl každého operátora na trhu. Vzhled nového hráče vždy znamená přerozdělování akcií, v první fázi se to děje na úkor nejslabších představitelů průmyslu. V tomto případě je projekt zahrnuje použití dodavatelů (distribučních kanálů - malé maloobchodní prodejny se nacházejí v městečku «N», a nedaleké osady), která chrání před přímým dopadem konkurenta v dlouhodobém horizontu a tvrdě smluvních podmínek (exkluzivní partnerství).

S tržním podílem 6% má vliv nového soutěžitele relativní podíl 1,2% - při otevření podobného podniku v prodejní oblasti může dojít ke ztrátě mini pekárny.

Stupeň vlivu sezónnosti a úrovně služeb

Vzhledem k průměrnému sezónnímu poklesu prodeje pekařských výrobků v létě v rozmezí 10-15% a základním požadavkům kupujících výrobků,

lze odhadnout, že pokud jsou rizika uložena (nízká sezóna a špatná služba), ztracený zisk se může zvýšit o 25-30%. Toto je nejvýznamnější riziko projektu.

Rizika rizika projektu

Nejpravděpodobnější jsou marketingová a sezónní rizika snížení poptávky, která může být vyvolána nárůstem nákladů na suroviny a otevřením přímých konkurentů. Jedná se o nejkritičtější hrozby, které je třeba předvídat ve fázi organizování a realizace podnikatelského nápadu.

Aktuálnost mini-pekařského podnikatelského plánu

Obecné trendy

K dnešnímu dni, na ruském trhu pekárenských výrobků nebyla stanovena, protože přecenění hodnot a obecný trend ekologického a zdravého zápisu. Tradičních odrůd v posledních deseti letech chleba a pečiva v podstatě ustoupila West vypůjčených receptů: croissanty, bagety, krutony, chiabatta, obilí chleba a více. Obvyklý cín chleba, Capital bochník, žito a Darnitsky, Moskva, otruby a Borodino, stejně jako jiné druhy produkované komunálních pekáren, ztratilo nejvyšší pozice, a nyní rozdělení pozornost spotřebitelů klesá rovnoměrně na tradiční nabídky a půjčoval (52% až 48%):

Růstová dynamika spotřeby chleba

tedy, je-li v roce 1970 západní vlivy mají malý vliv na volbu spotřebitelů, kteří hledají produkty sovětské výroby, od roku 1990, nárůst vlivu západních technologií a tam byly obchodní soutěže, která bude výrazně rozšířit sortiment pekařských výrobků. Do roku 2000 ztratily tradiční odrůdy chleba více než polovinu trhu. To je do značné míry v důsledku přechodu z post-sovětské výroby v soukromých rukou, který zvedl trend a začal vyrábět módní a populární produkty.

Do roku 2010 se dynamika růstu snížila, spotřebitel začal ztrácet zájem o zahraniční recepty. Navíc státní politika na podporu národních hodnot ovlivnila i vývoj relativní rovnováhy: nyní existuje stejný výběr volby mezi tradicí (obvyklými odrůdami) a půjčováním. Pokud jde o pekařskou skupinu, trendy jsou zde podobné.

Hlavním trendem trhu s chlebem a pekárenskými výrobky v současném období je zdravé stravování, svěžest, přirozenost. Velkou popularitu dostali vlastní pekárny na supermarketech, kde aromomarketing funguje výborně: vůně čerstvého pečiva zajišťuje vysoký prodej. Tradiční tovární pekárny jsou oblíbené u starší generace díky obvyklému způsobu herectví a sortimentu.

Podle EAC „Informkonditer“ většina pekárenské výrobky Rusové koupit ve specializovaných prodejnách (obchodní řetězce, pekárny, pekárny) a jako souvisejících výrobků v supermarketech.
Od roku 2010 Rusko zaznamenalo pozitivní dynamiku růstu výroby cukrářských výrobků, které představují vnitřní konkurenci pro pekárny a jejich přemístění z regálů obchodů.

Úroveň konkurence a zahraniční výrobci

Na trhu pekárenských výrobků Ruska jsou prezentovány domácí a zahraniční zboží. Podíl dovozu není vyšší než 22%. Hlavními dodavateli jsou Finsko a Litva. Celkově se podle statistických úřadů na území státu podílí asi 28 000 podniků na výrobě pekařských výrobků - většinou z nich jsou zástupci středních a malých podniků.
Pokud vezmeme v úvahu strukturu výroby, pak většina pekařských výrobků představuje rostliny:

Struktura výroby pekařských výrobků

Asi 75% veškeré tradiční produkce chleba je "společenským" produktem. Pravidelná segmentace pečiva od velkých producentů se řadí podle kategorie:

 • Jádro výroby (až 80%) chleba - tradiční sortiment má až 25 položek;
 • Sekundární produkce: bagety a bochníky - asi 5 titulů;
 • Další výroba:
  • nekonvenční a vypůjčený chléb, lavash, chléb atd. - až 10 pozic;
   pekařské výrobky a buchty - asi 25 položek.

Přes napjatou konkurenci v průmyslu zůstává nevyplněná výplň pekařských a máslových produktů, což se projevilo kvůli přerozdělování zón vlivu mezi výrobci:

 • velké továrny jsou orientovány na výrobu chleba a nevěnují dostatek pozornosti pekárenskému sortimentu. Nemají dostatečně širokou síť rolí. To je způsobeno vysokými náklady na logistiku a konkurencí se supermarkety, které jsou výhodnější prodávat vlastní pečivo;
 • pekárny v supermarketech nemohou soutěžit ve všech segmentech zákazníků a prodávat pekařské výrobky jako sekundární spontánní nákupy. Tedy. neumožňují výrobu továren (v plném rozsahu), ale nevyhovují poptávce s jejich objemy.

Z tohoto důvodu dochází k hlavnímu konkurenčnímu boji při výrobě a prodeji pekařského sortimentu mezi soukromými pekárnami. Hlavními nástroji pro úspěšnou konkurenci v takovém prostředí je pochopení hodnot kupujícího a kompetentního systému prodeje.

Motivy a hodnoty spotřebitele

Podle analýzy provedené Ústavem zemědělského marketingu jsou hlavní výběrová kritéria pro nákup pekařských výrobků (v sestupném pořadí):

Výběr místa nákupu pekařských výrobků a pečení se provádí jednorázově (všechny produkty na jednom místě) nebo procházející: blízkost místa spotřeby - domů, práce, školy.

Ve městech s více než 100 tisíci lidí již existují formáty, které mají vlastní mini-pekárny. Tím se posílil vliv maloobchodníků na strukturu trhu, neboť taková soukromá maloobchodní výroba dokáže odolat základním požadavkům na čerstvost a nízké ceny. Mezi nejúspěšnější formáty na podporu pekařských výrobků se v tomto ohledu specializují regionální lahůdkáři, diskontní prodejny a supermarkety.

Stojí však za to, že pekařské výrobky nenahrazují výrobky velkých producentů, neboť nabízejí "společenský" sortiment tradičních produktů. Soutěž může nastat ve formě segmentovaného přístupu (dětské série, nízkokalorické, eko-přátelské ženy, nasycené užitečnými prvky atd.).

Závěry

V důsledku přerozdělování hodnot jsou dnes velmi oblíbené netradiční recepty na pekařské výrobky (půjčené, nové atd.), Což umožňuje novým operátorům získat svůj vlastní segment díky původnímu sortimentu.

Konkurenční boj a nucená spolupráce pekařských a hypermarketů vedly k tomu, že se nic nevyrovná pekařským výrobkům a dosud nemůže uspokojit stávající poptávku.

Výroba pekařských výrobků pro mini pekárnu může být zisková a úspěšná díky řádnému rozvoji systému prodeje a orientaci na očekávání a hodnoty spotřebitele.

Uvědomte si své výrobky lépe prostřednictvím obchodů v okresech (formát obchodu s potravinami doma / školy / univerzity) nebo diskontních prodejen.

Potenciální konkurenci pro pekárenské výrobky může být výroba cukrářských výrobků, jejichž růst produktivity byl pozorován již čtvrtý rok. Aby bylo možné vyrovnat riziko, je třeba vzít v úvahu možnost rozšíření sortimentu vydáváním cukrářských výrobků do strategického plánování.

Podnikatelský plán pro mini pekárnu

Žádný obchodní projekt nelze realizovat bez jasného akčního plánu. Porovnáme-li to s výstavbou domu, je to jako začínat položit základy bez projektu a výpočtů. Stejně tak v podnikání. Podnikatelský plán umožňuje správně posoudit silné a slabé stránky podnikatelského nápadu, analyzovat trh, konkurenční prostředí, vypočítat ziskovost a návratnost projektu.

Podnikatelský plán pro mini pekárnu

Zejména při psaní podnikatelského záměru je nezbytné při získávání investic zvenčí. Pro investory, obchodní partnery a věřitele je takový dokument základem pro posouzení žádosti.

V tomto článku uvádíme podrobný obchodní plán pro mini pekárnu, který vám umožní správně posoudit vaše silné stránky, vypočítat počáteční náklady a vybudovat kompetentní marketingovou strategii.

Naléhavost této myšlenky

Pekárna se vyznačuje širokou a stabilní poptávkou. Bez ohledu na roční období a hospodářskou krizi lidé získávají tento produkt stejně dobře. Navíc, jak ukazují statistiky, rostoucí počet soukromých pekáren neumožňuje zcela uspokojit poptávku kupujících z kvalitních produktů.

V závislosti na obchodním modelu, můžete jít na měsíční příjem 100-200 tisíc rublů měsíčně. Vzhledem k malým investicím se však tento článek bude zaměřovat na mini pekárnu, kde bude kladen velký důraz na značkové výrobky.

Navzdory viditelným výhodám této činnosti však existují i ​​slabé stránky, které by měly být zohledněny při přípravě podnikatelského plánu.

Jedním z nedostatků podnikání je krátkodobá implementace. To vyžaduje konstrukci jasných prognóz, jinak bude většina produktů zlikvidována. Reklama, vytvoření vernostního programu, kvalitní služby a široká škála doplňkových služeb pomůže vyrovnat se s těmito riziky a dosáhnout dobrých stabilních příjmů.

Definujte formát podnikání

Než začnete vyvíjet podnikatelský plán, měli byste určit model pekárny a co přesně plánujete vyrobit.

Obchod můžete rozvíjet dvěma způsoby:

 • Výroba v plném rozsahu, která zahrnuje všechny etapy celého cyklu: od přípravy těsta, pečení a prodeje.
 • Druhá možnost může zahrnovat produkty na pečení a uvádět je na trh velkoobchodníkům.

Když hovoříme o první variantě, bude třeba myslet nejen na výrobní část, ale i na prodejní kanály. Prodej produktů bude probíhat prostřednictvím vlastních prodejních míst.

V tomto případě, pro zvýšení toku zákazníků a rozšíření služby, bude možné vedle sortimentu kromě vlastního pečení zahrnout nápoje a další produkty.

Formát podnikání určí cílové publikum pekárny a směr sortimentu.

Podnikový nápad můžete implementovat dvěma způsoby:

 • nezávislé otevření pekárny;
 • koupit franšízu.

Nezávislý přístup na trh má mnoho obtíží, od rozvoje koncepce, stylu pekárny, názvu a hledání cílového publika. Plus je svoboda jednání při zdobení místnosti, rozvíjení sortimentu, nastavení cen apod.

Výhodou franšízy je příležitost od prvního dne přilákat velké publikum kvůli neuzavřenému názvu společnosti. Na druhou stranu tento formát má své nevýhody: přísná kontrola franchisorem. Budete zbaveni možnosti nezávisle určovat styl prostor, ceny, sortiment a recept na pekařské výrobky.

Velký důraz by se měl klást na správné vymezení cílového publika, na tvorbu cenové politiky a na rozvoj marketingových opatření ke zvýšení prodeje.

Shrnutí projektu

Tato kapitola plánu odráží význam podnikatelského nápadu a proveditelnosti podnikání.

Cílem projektu je otevřít mini pekárnu ve městě, jehož počet obyvatel činí zhruba 500 tisíc lidí.

Výhodou mini pekárny je velmi široké cílové publikum a zvýšená poptávka po produktech.

Pekařství jako obchodní myšlenka

Hlavní výhody mini pekárny jsou:

 • celkovou poptávku po zboží;
 • stabilita poptávky;
 • široké cílové publikum;
 • vysoké zisky z dlouhodobého hlediska;
 • možnost rozvoje podnikání a poskytování souvisejících služeb;
 • rentabilita podnikání je 20-30%.
 • vysoká konkurence;
 • závislost na vnějších faktorech;
 • velký počet povolení;
 • vysoké požadavky na vyrobitelnost výroby;
 • velké investice;
 • zboží podléhající rychlé zkáze.

Analýza trhu

Jak bylo uvedeno výše, jedním z významných nedostatků tohoto podnikání je vysoká konkurence. Mělo by být zřejmé, že nejste jediný účastník trhu, takže se musíte soustředit na hlavní hráče.

Vážná konkurence bude státní pekárna, jejíž produkty jsou na regálech všech obchodů.

Pokud máte v plánu zdůraznit čerstvé pečivo a značkové výrobky, pak hlavními konkurenty budou soukromé mini pekárny, které jsou připraveny nabídnout horké sušenky a croissanty obyvatelům města na začátku dne.

Sortiment a analýza trhu

Tyto faktory je třeba vzít v úvahu při sestavování podnikatelského plánu, neboť umožní správně provádět stanovení cen a určit cílové publikum.

K tomu, abychom se pevně usadili na trhu pro své vlastní výklenky, je třeba kvalitativně přistupovat k výrobě chleba a nabídnout zákazníkům produkty vyrobené podle původní receptury.

Banalový chléb vám nedovolí vstoupit na trh a přilákat pravidelné zákazníky. V okolí města je spousta takových pekáren.

Abychom analyzovali konkurenční prostředí a určili jeho vlastní silné a slabé stránky, doporučujeme provést SWOT analýzu a identifikovat nevýhody a výhody pekárny, hrozby a možnost vývoje.

SWOT analýza

 • rozvoj podnikání a otevření dalších cukráren;
 • vysoká ziskovost;
 • možné zvýšení poptávky jako celku;
 • možnost dodatečných služeb.
 • vysoká konkurence;
 • krátká trvanlivost výrobků;
 • možné problémy s dodavateli surovin.
 • vysoká kvalifikace personálu;
 • široká poptávka;
 • nedostatek sezónnosti;
 • dostupnost služeb;
 • vysoce kvalitní služby;
 • efektivní reklama.
 • možné chybné výpočty týkající se poptávky po výrobcích;
 • nedostatek zkušeností v tomto oboru.

Jedním z klíčových bodů při vytváření podnikatelského plánu je pečlivé studium konkurenčního prostředí. Samozřejmě, že v každém městě je dostatek pravidelných dodavatelů chleba a pekařských výrobků, ale ne všechny z nich budou pro vás přímo konkurenty.

V zásadě se řídí standardním sortimentem. Pokud najdete svůj vlastní čip, rychle získáte cílové publikum. Takovým "zvýrazněním" může být výroba produktů pro lidi, kteří sledují správnou výživu, udržují zdravý životní styl. Nebo můžete vsadit na národní vzorec, který nabízí domácí chléb podle starých receptů.

Kvalitní sortiment práce a investování velkého množství peněz do reklamy můžete konkurovat vážným pekárnám.

Nastavte cenu

Vývoj cenové politiky je důležitým krokem při psaní podnikatelského plánu. Měl by být zahájen po pečlivém zkoumání konkurenčního prostředí, sortimentu místních pekáren, cen a poptávky po konkurenčních produktech.

Vzhledem k vysoké konkurenci v tomto segmentu nemůžete dát příliš mnoho cen. Výjimkou mohou být pouze produkty vyvinuté pro prémiové kategorie, jako jsou fitness bochníky s obilovinami, ořechy atd. To znamená, že mluvíme o značkových výrobcích, jejichž poptávka bude u lidí s vysokými příjmy.

Sortiment mini pekárny

K určení rozsahu pekárny není nutné provádět komplexní marketingový výzkum. Stačí, když určíte místo, kde bude umístěn vývod (pokud jste si zvolili tento obchodní formát) a obcházíte nedalekou pekárnu tohoto typu.

Zvláštností tohoto podnikání je, že lidé nakupují pekárenské výrobky v blízkosti hlavních pracovišť, bydlení atd. Proto je obtížné počítat se skutečností, že dokonce i velmi dobrý sortiment pečiva přiměje zákazníka, aby se vydal na čerstvé pečivo na druhý konec města. Proto se musíte zaměřit na ty konkurenty, kteří jsou v pěší vzdálenosti od vás.

Stačí několikkrát denně navštívit takové obchody s chlebem, aby zjistili, jaké druhy produktů používají proso a jak dlouho to stojí na polici. Při analýze tohoto parametru byste měli věnovat pozornost době implementace. Pravidelně jsou čerstvé buchty dobře rozloženy na snídani a obědovou přestávku. Ale chleba, v podstatě lidé odešli na konci dne. To je třeba vzít v úvahu při plánování rozvržení zásuvky u pekárny.

Při vývoji sortimentu pekárny je univerzální. Základem by měl být chléb tří nebo čtyř druhů z různých druhů mouky, bochníků. Nezapomeňte na sladké pečivo, které zákazníci rádi zakoupí na čaj, děti, aby navštívili. Můžete se obrátit na osoby, které trpí cukrovkou nebo dodržují dietu. V takovém případě byste měli dodržovat speciální recepty a zakoupit speciální suroviny: mouku z tvrdé pšenice, fruktosy, semen, ořechů apod.

Nabídka malých pekařských výrobků může být široká:

 • croissanty a koblihy;
 • chléb s různými přísadami;
 • koláče a rohlíky;
 • dietní chléb a krekry.

Organizační plán

Tato kapitola je průvodce krok za krokem, který vám umožní kompetentně zahájit podnikatelskou činnost.

Sortiment mini pekárny

 1. Registrace podnikatelských činností.
 2. Vyhledejte pokoj.
 3. Nákup zařízení a surovin.
 4. Vyhledávání zaměstnanců, povolení.
 5. Vývoj marketingové strategie, reklama.

Registrace a provádění dokumentů

Při založení pekárny se musí podnikatel nejen registrovat u daňového inspektorátu a penzijního fondu, ale také získat povolení od jiných subjektů.

Tato obchodní oblast je charakterizována přísnými požadavky ze strany SES. Před zahájením projektu je nutné získat dvě licence: pro výrobu a pekařské výrobky.

Také povinný požadavek na podnikání je osvědčení o shodě od Federální agentury pro technickou regulaci a metrologii.

Poslední etapou této fáze podnikové organizace je vydání dokumentu od společnosti Rospotrebnadzor a požární dohled

Bez těchto právních dokumentů není možné otevřít mini pekárnu. Náklady musí být zahrnuty do finančního plánu. Získání všech povolení a registrace samotné firmy vám bude stát 50 tisíc rublů.

Také je nutné správně zaregistrovat kódy v registračních dokumentech. Pokud plánujete vedle výroby pekárenských výrobků, organizujte jejich prodej, pak musíte předepsat kód 55.30 "Aktivity restaurací a kaváren."

Tento kód definuje činnosti související s výrobou potravinářských výrobků a jejich prodejem přímo na místě výroby. Po registraci IP je nutné vyřešit daňovou záležitost. Optimální volbou bude volba UTII, ale není k dispozici v každém regionu.

Pro práci tohoto projektu se doporučuje zvolit zjednodušený daňový systém se 6 nebo 15%. Výše zisku by v tomto případě neměla překročit 60 milionů ročně.

Také z dodatečné dokumentace budete potřebovat:

 1. Závěr SES o shodě (hygienická a epidemiologická odbornost);
 2. Kniha stížností a návrhů;
 3. Komoditní faktury (TORG-12);
 4. Smlouva o nájmu.

Chcete-li spustit pekárnu, musíte si zakoupit pokladnu a spustit pokladnu.

Jak můžete vidět, jedním z hlavních nedostatků tohoto podnikání je velké množství povolení, bez kterých nebude možné projekt realizovat.

Vyberte si pokoj

Chcete-li si vybrat místnost pro mini pekárnu, stojí za to velmi pečlivě přistupovat, pokud plánujete prodávat produkty v místě výroby. Pokud formu podnikání převezme pouze výrobní činnost a její prodej velkým velkoobchodním kupujícím, pak se výrobní dílna může nacházet v průmyslové zóně města mimo její linii. Tím se minimalizují náklady na pronájem a najdete levné prostory, které splňují vaše požadavky.

Je to úplně jiná věc - pekárna, jejíž výrobky se okamžitě prodávají přímo na místě. Zde úspěch podnikání bude do značné míry záviset na umístění pekárny.

Při výběru webu je třeba vzít v úvahu následující faktory:

 • Schopnost;
 • dopravní dostupnost;
 • cena nájemného;
 • dlouhodobý pronájem;
 • povolení k opravě a přestavbě prostor;
 • povolení k umístění externí reklamy.

Při koupi franchisingu pomůže otázka výběru místnosti franchisorovi společnosti. Pokud jste si vybrali obchodní volbu s nákupem franšízy, pak najdete správný pokoj a poradce franchisora ​​vám pomůže uspořádat. To je jedna z výhod při práci s licencí.

Není zcela správné mít pekárnu blízko fitness centra nebo sportovní haly, ale sousedství s dětskými a všeobecnými vzdělávacími institucemi, obchodními centry naopak zvýší tok klientů a získá trvalý základ.

Velikost pekárny a interiér místnosti velmi závisí na zvoleném obchodním modelu. Nesmí být žádným způsobem suterén, voda by měla být vtažena do místnosti, musí být instalován větrací systém.

Optimální volbou bude prostorný světlý pokoj s velkými okny, které lze využít jako vitrínu. Vzhledem k tomu, že tento nákup je nejčastěji impulzivní, kupující by měl přitahovat krásné znamení a vitrínku.

Chcete-li zvýšit tržby a rozšířit cílové publikum, můžete tento obchod vybavit malou kavárnou, kde si návštěvníci mohou vypít šálek čaje a ochutnat výrobky.

Doporučená podlahová plocha je 70-140 m2.

Kromě klientské haly a obchodního pultu je třeba přemýšlet nad výrobní částí. V závislosti na zvoleném podnikovém konceptu může být tato zóna otevřena nebo uzavřena.

Vezměte pokoj, přemýšlejte o tom, na které straně se dostane pracovní přeprava k vykládce surovin nebo k naplnění hotových výrobků. Optimální je přítomnost černého vchodu.

Pokud jde o umístění pekárny s prodejním místem, pak zvedněte body, kde je největší návštěvnost lidí. Ve velkém městě zvážit možnosti v blízkosti metra, vzdělávacích institucí, velkých nákupních center.

Náklady na opravu závisí na zvoleném stylu a koncepci projektu. Pro minimální opravu bude nutné zbarvovat stěny, instalovat nová okna, dveře. Pokud plánujete okamžitě vytvořit atmosféru stylové mini pekárny s kavárnou, budete muset přemýšlet nad originálním interiérem, který přiláká zákazníky.

Nákup zařízení

Tato položka se stane největší položkou výdajů, ale na technice v tomto případě není nutné ušetřit, protože kvalita pečení, výrobní schopnost přímo závisí na tomto faktoru.

Za účelem minimalizace investičních nákladů můžete zvážit nákup použitého zařízení.

Vzhledem k tomu, že uvažujeme o možnosti mini pekárny s prodejem hotových výrobků na místě, musíme koupit zařízení jak pro výrobu, tak pro obchodní podlahy.

Z tohoto důvodu je nutné zakoupit vybavení dvou typů:

Výrobní typ zařízení je:

 • trouba;
 • hnětače;
 • skříň;
 • list podků;
 • pomocné náčiní kvality;
 • formy pro chléb;
 • stůl pro řezání těsta;
 • vozík na pečení;
 • stroj na prosévání mouky.

Náklady na vybavení budou asi 1 milion rublů.

Chcete-li prodat výrobky, budete potřebovat:

 • chladicí komora;
 • trezoru nebo pokladní pokladny;
 • prodejní stůl;
 • tepelná vitrína;
 • pokladna;
 • regály pro skladování výrobků.

Nákup produktů

Po zakoupení zařízení začíná fáze vyhledání dodavatelů, ze které si zakoupíte suroviny.

Nezapomeňte, že jejich ziskovost a úroveň pekárny přímo závisí na jejich spolehlivosti, kvalitě a nákladech. Nezapomeňte tedy okamžitě na jednoho dodavatele, i když nabízí dobrou cenu. Zkušení podnikatelé začínají spolupracovat s 2-3 dodavateli a pak už v procesu práce zastaví výběr na jednom, z čehož lze získat slevu na výrobky.

Uzavření ústní dohody o dodávkách s dodavateli je nezbytné v etapě plánování, aby se později neobjevily žádné dočasné zpoždění. Od zahájení výroby je nutné vypracovat smlouvu o dodávkách, aby bylo jasně stanoveno podmínky dodávek, podmínky a ceny.

Pokud máte v plánu nabídnout zákazníkům značkové výrobky, pak ve stejné fázi je nutné vyvinout obalové produkty, které je třeba objednat. Navzdory dodatečným nákladům to bude sloužit jako dobrá reklama a přiláká další zákazníky.

Zaměstnanci

Zaměstnanci mini pekárny hrají jednu z klíčových rolí. Bez svědomitého a kvalifikovaného personálu se sotva může spoléhat na prosperitu podniků. Proto dát fázi vyhledávání zaměstnanců hodně pozornosti a okamžitě vytvořit seznam požadavků požadovaných pro výběr.

Zaměstnanci by měli zahrnovat:

 • cukrář;
 • pekař (2 osoby na směnu)
 • Technolog;
 • prodávající (2 osoby);
 • Ředitel (účetní);
 • obchodní ředitel;
 • čistič.

Mnoho podnikatelů snižuje své mzdy kombinací služeb. Například pro malý podnikový formát, kde se výrobky prodávají přímo v pekárně, mohou prodávající kombinovat své přímé pracovní povinnosti s funkcí čističe.

A účetní může být zvenku zapojen pro podávání zpráv.

Marketingový plán

Když jsou vyřešeny problémy s výrobou a problém nalezení místa, zaměstnanci jsou uzavřeni, měli bychom začít rozvíjet marketingovou strategii, která nám umožní správně identifikovat kanály pro prodej produktů.

V souladu s formátem podnikání a cílovým publikem je nezbytné rozvíjet konkurenční výhody a marketingovou strategii pekárny.

Přemýšlejte o svém vlastním firemním stylu, který bude prospěšné přidělit pekárnu mezi konkurenci. Mohou to být značkové obaly, forma prodejců, styl interiéru atd.

Věnujte pozornost značce a vitrinu. Jméno by mělo být harmonické, vyvolávat příjemné sdružování. Vezměte v úvahu obecný koncept pekárny a "podpis rukopisu". Například, pokud jste se rozhodli klást hlavní důraz na pečení národního chleba, pak jméno by mělo zdůraznit základní myšlenku výroby.

Snažte se být originální a nepoužívejte slovy slova jako "domácí muffin", "pyshka" atd. Podívejte se na vyhlídku. Kdo ví, možná se tato značka stane rozpoznatelnou ve městě za pár let a přemýšlíte o rozšíření svého podnikání a otevření nových poboček. V tomto případě se jméno nezmění.

Pokud jde o propagaci služeb, usnadňuje:

 • držení akcií;
 • věrnostní program a vydávání slev, akumulační karty;
 • prodej výrobků v určitých hodinách.

Chcete-li zvýšit poptávku, můžete propagovat ranní a večerní pečivo. Nebo vytvořte sady, které budou zahrnovat denní normu pekařských výrobků pro průměrnou rodinu. Tím vytvoříte základnu pro běžné zákazníky a zvýšíte tržby.

Propagace služeb a zboží

K vytvoření přímých prodejních kanálů je nutné uzavřít smlouvy s velkoobchodníky. K tomu musíte mít jasný sortiment výrobků a nejlépe testovat vzorky. Je lepší svěřit práci k rozšíření prodejních kanálů na zkušeného manažera, který dokáže prokázat nejlepší vlastnosti produktu a uzavřít smlouvy.

Abyste mohli organizovat dodávky produktů velkoobchodníkům, musíte uzavřít dohodu se soukromými dopravci. V některých případech tyto otázky spadají na firmu velkoobchodníka. Nezapomeňte přidat náklady do celkového odhadu, výpočet výrobních nákladů.

Finanční plán

V závislosti na formátu firmy můžete prodat z 50 až 100 kg produktů denně. Je obtížné mluvit o přesné výši denních příjmů, což závisí na rozsahu produktů.

Dokonce i nejdůležitější plánování vám neumožní jasně stanovit výrobní náklady až do okamžiku, kdy nebude první pašák chleba pečen. Výrobní náklady se skládají z různých faktorů: nákup surovin, služeb, dopravních služeb atd. Proto je velmi důležité stanovit ceny na prvních dávkách pečení, aby bylo jasně vypočítáno místo rovnováhy.

Přibližný výpočet výrobních nákladů:

K výrobě 1 tisíc kg bílého chleba potřebujete:

 • 740 kg bílé mouky v / s;
 • 9,6 kg soli;
 • 1,2 kg slunečnicového oleje;
 • 7,4 kg kvasnic.

Po výpočtu ceny těchto produktů od dodavatelů získáte přibližné výrobní náklady. Nyní je nutné přidat další výdaje, jako jsou platy zaměstnanců, služby a náklady na dopravu.

Obchodní místo v pekárně

Výdaje

 • opravy - 100 tisíc rublů;
 • nákup komerčního vybavení - 900 tisíc rublů;
 • obchodní registrace - 3 tis. Kč;
 • reklama na otevření - 10 tisíc;
 • nákup zboží - 50 tis

CELKEM: 1063 tisíc RUR

 • mzda pro zaměstnance - 70 tis.
 • pronájem prostor - 20 tisíc;
 • utility - 15 tis.
 • nákup zboží - 60 tis.
 • další náklady - 30 tisíc.

CELKEM: 195 tisíc rublů

Průměrná doba návratnosti s řádně plánovaným plánem a jednoznačným sledováním je 4-5 měsíců.

Hlavní výhodou bude přímý prodej vlastních produktů. Dále je možné rozvíjet podnikání, zakládat partnerství, uzavírat smlouvu o velkoobchodních dodávkách do supermarketů, cukrárenských měst atd.

Závěr

Chcete-li minimalizovat rizika v první fázi spuštění projektu, postupujte podle jednoduchých tipů:

 • zamyslet se nad sortimentem a zvýraznit pozice značky;
 • začít s pečením 8-10 míst;
 • cílovat cílové publikum;
 • Nezačínejte výrobu z velkých partií.

Údaje uvedené v tomto obchodním plánu jsou pouze přibližné. Jasný nesprávný výpočet výrobních nákladů a návratnosti může být proveden pouze pro konkrétní typ podnikání s uvedením regionálních charakteristik.

Tento obchodní plán je však vhodný jako základ, který umožní správné sestavení dokumentu.

V tomto článku jsme co nejpodrobněji popsali, jak začít podnikat od začátku. Jak lze vidět, díky řádné organizaci výroby a kvalifikovanému personálu lze návratnost vrátit do šesti měsíců. Stanovte dlouhodobé a krátkodobé cíle, které budou sloužit jako druh průvodce pro určení vektoru. Podle zkušených podnikatelů, kteří mají pekárny, tento typ podnikání má velké vyhlídky a je velmi stabilní.