Katalog soukromých mateřských škol a mateřských škol

Tento fenomén moderny má několik názvů: "domácí školka", "mini-zahradní domácí" nebo prostě "mini-zahrádka doma". V podmínkách nedostatku míst v obecních mateřských školách a vysokých nákladech soukromých mateřských škol byla tato možnost odbytem pracujících rodičů.

A pro ty, kteří dlouho hledali lukrativní myšlenku na domácí podnikání - dobrý plat pro denní chléb.

Nejdříve uvádíme definici domácí mini-zahrada. Zpravidla je v bytě - buď obytný nebo pronajatý speciálně pro tento druh činnosti. Nyní o samotné činnosti: může být legální a může být vedena na vlastní nebezpečí a riziko.

Jak otevřít domácí mini-zahrada ik

Dekorace

Každá výroba je nutná Certifikát. Ale neplánujete dělat svůj domácí make-up, ale vzdělávat své děti. Proto se můžete zaregistrovat u daňového úřadu výběrem kódu činnosti "Poskytování vzdělávacích služeb pro děti předškolního věku doma".

Stát dnes dal některé organizacím a organizátorům, zjevně cítit vinný, že nebyl schopen poskytnout dostatek mateřských škol pro sebe. Zvláštní orgány (vzdělávací oddělení, SES, hasiči) jsou proto lépe nakládáním s podmínkami, v nichž budou děti. Místnost by však měla být ještě vybavena druhým východem (někteří to dělají z okna, svařují schody zvenčí), místnost by měla být čistá, pracovníci by měli mít lékařské knihy.

Se svými rodiči uzavřete smlouvy, podejte daňové úřady v místě bydliště.

Místnost

Několik slov o umístění v našem článku, Jak uspořádat domácí mateřskou školu. V "seriózní" verzi by byt byt dostatečně prostorný, aby vyhovoval dostatečnému počtu dětí. Obvykle v mini-zahrádce je až 10 z nich, všichni jsou spolu (rozlišovací znak mini-zahrady je nerovnoměrná věková skupina). Byt je často vybrán tvůrci mini-zahrad v prvním patře - sousedy méně potíží a úniku požáru - opět.

Ve dvoře by měla být vybavena dobrým hřištěm, protože většina dětí tráví na ulici - zejména v létě.

Zařízení

Každé dítě potřebuje dětskou postýlku, sadu ložního prádla, hrnci (pokud jsou děti), sadu pokrmů, ručníky, skříňku pro svlékání.

Ale to není všechno. Ve své domovské školce ještě muset kupovat hračky, učební pomůcky, hry, manuály, nemluvě o nábytek - stoly, židle, hudební nástroje a dětský nábytek (kadeřnictví, obchody, atd)

Zaměstnanci

Rozhodnete se pro sebe, kdo bude pracovat pro vás - vy sám nebo pomocníci ze strany. Samozřejmě, že několik dětí potřebuje několik dospělých, obvykle vychovatelky, kuchaře, chůvy, možná hudebníka, učitele angličtiny, opatrovníka (například jen pro procházky).

To jsou všechny podmínky, o kterých byste měli vědět, než otevíráte doma mini-zahrádku. Najednou řekneme: v ruských městech existuje mnoho příkladů takového domácího podnikání, které se úspěšně rozvinuly u jeho majitelů. V dnešní době je to možnost win-win, stejně jako detektivní agentura. Alexander Kuleshov o tom podrobně napsal. Koneckonců, děti a problémy budou vždy s lidmi

Jak otevřít soukromou mateřskou školu v bytě v roce 2016

Problém nedostatku míst v předškolních vzdělávacích institucí - MŠ - v současné době, a to nejen nezmenšuje, ale v mnoha ohledech je nabírat na síle. Její rozhodnutí mladým rodičům najít různými způsoby - ve frontě na zahradu ihned po narození dítěte (k získání kýžené místo, jako v době, kdy dítě dosáhne věku školky), najímání chůvy či prarodiče žádost péče o děti.

Existuje však i jiná alternativa - soukromé mateřské školy doma. Vzhledem k tomu, že v naší zemi není tato sféra dostatečně rozvinutá, má dobré vyhlídky na získání stabilního příjmu v podmínkách nízké konkurence.

Povolení činností a shromažďování dokumentace

Otevření soukromé mateřské školy je spojeno se shromažďováním a zpracováním určité dokumentace. Minimální seznam může zahrnovat:

 • Povolení činnosti pro realizaci předškolního přípravného vzdělávání.
 • Povolení příslušných vládních agentur k umístění školky v určitém pokoji, kontrola dodržování stanovených hygienických a epidemiologických norem a požadavky požární bezpečnosti.
 • Uzavření smlouvy o trvalé působení na plánovaná opatření k udržení vnitřní podmínky, které splňují hygienické-epidemiologické norem (opatření pro deratizace, dezinfekce, čistící, větracích a klimatizačních systémech, odvoz a likvidaci odpadků, odpadů, atd.)

Na rozdíl od běžných mateřských škol, ruský zákon nezmínil takovou službu jako domácí mateřská školka Obdržení licence k její organizaci se nevyžaduje. A mnoho takových institucí působí na polořadovně bez licencí.

Aby však bylo možné zákonným způsobem provádět pedagogické a vzdělávací aktivity a mít možnost zaměstnávat zaměstnance, registrace je stále nezbytná. Může být provedena formou individuálního podnikatele s uvedením druhu činnosti "předškolní vzdělávání".

Registrační proces musí být provázen registrací u daňových úřadů. Také podnikatel sám musí zaregistrovat pokladnu, obdržet statistické kódy a objednat si pečeť.

Požadavky na prostory

Otevření mateřské školy doma zahrnuje nalezení vhodného pokoje. Může být pronajata, koupena nebo postavena a musí také vstoupit do bytového fondu (bytu v obytné budově nebo soukromém domě) a splňovat určité požadavky. V tomto případě soukromý dům je výhodnější volbou z hlediska přítomnosti území sousedícího s domem, které lze využít pro bezpečné hry a outdoorové aktivity. Takové okolnosti jsou velmi užitečné pro pěstování dětských organismů a také ovlivňují nárůst prestiže samotné mateřské školy.

Dvou nebo třípokojový byt v bytovém domě je také velmi slušná možnost pro uspořádání zahrady. Tato možnost zahrnuje přidělení jedné místnosti pro umístění postelí a trávení klidné hodiny, a druhá - pro jídlo, hry a vzdělávací aktivity. Samostatná místnost může být vyhrazena pro tělesnou výchovu a hudbu.

Potíže při výběru této možnosti mohou souviset s nespokojeností sousedů a že taková nespokojenost nevyvstává v rozporu se zákonem, doporučuje se, aby se nepoškozovaly vztahy s obyvateli sousedních bytů. Kromě toho, pokud se rozhodne, že byt bude přeplánován, měly by být tyto akce prováděny také s písemným souhlasem příslušných orgánů.

Jedním z nejdůležitějších požadavků pro tyto prostory je dodržování standardu požární bezpečnosti. Dále je třeba se starat o to, aby byl přístup dětí do sítí jakéhokoliv druhu - elektřiny, vody, větrání a dalších. Celková plocha areálu také podléhá požadavkům, které pro jedno dítě by mělo být asi 4-7 metrů čtverečních oblasti.

Pro prostory jsou splněny určité požadavky:

 • podlahy musí být s izolací;
 • stěny - pokryté vodotěsnými netoxickými materiály;
 • zvláštní pozornost by měla být věnována výškám stropů (od 3 m) a parapetům (nejméně 0,6 m);
 • umístění oken také hraje velkou roli, takže jejich směr by měl být pouze na jih a východ.

Soukromá zahrada by měla mít parkování, které by mělo být vzdálené asi 50 m. Současně by neměly existovat garáže, parkoviště a další budovy, které znečišťují vzduch pod okny.

Alternativou k těmto možnostem je pronájem části objektu mateřské školky. Tato místnost splňuje všechny výše uvedené požadavky, protože byla původně postavena na podporu dětí.

Obecně platí, že před vyhledáním konkrétního místa pro založení mateřské školy je nutné provést marketingový výzkum o přítomnosti konkurentů a úrovni poptávky po službách ve vybrané oblasti. Jsou-li podobné instituce již k dispozici, nebo v této oblasti stát sady vyrovnat s počtem předškolních dětí, pak místo umístění soukromé mateřské školy je lepší vybrat jiný okres.

Podmínky mateřské školy

Organizace soukromé mateřské školy znamená nejen splnění požadavků na umístění, ale také dostupnost vhodných podmínek. Především se to týká nábytek. To (stejně jako ostatní situace) by mělo být naprosto bezpečné. Proto jsou všechny kusy nábytku s ostrými a vyčnívajícími rohy kategoricky nevhodné. Děti by navíc neměly mít přístup k bodavým a řezným předmětům.

Chcete-li zajistit hry a kurzy, které musíte zakoupit hračky, metodické pomůcky a knihy, papírnictví a příslušný nábytek (stoly, židle apod.). Provádění fyzických cvičení bude vyžadovat nákup vybavení a hraček pro hry v exteriéru.

Vzhledem k tomu, že pobyt dětí v soukromé mateřské škole bude spojen nejen s povoláním a hrami, ale také se snem, vyžaduje to nákup dětské postele, ložní prádlo (nejméně 2 sady na jedno dítě) a jednotlivé skříňky pro umístění odnímatelného a vnějšího oděvu.

Kromě toho je nutné zakoupit:

 • ručníky;
 • hrnce;
 • dětská instalace (WC, umyvadla a jiné);
 • příbory a nádobí;
 • nábytek na jídlo.

K zajištění pobytu dětí je nutné zakoupit spotřebiče pro praní a žehlení prádla, stejně jako pro vaření. Hudební kurzy vyžadují nákup hudebních nástrojů.

Chcete-li se zabývat chovem ovcí, pak najdete obchodní plán této farmy.

Cateringové služby

Vzhledem k tomu, že mateřská škola předpokládá správný pobyt dětí, je nutné myslet na otázky jejich výživy. Sazbou, že děti budou na zahradě ráno a až do asi 18-20 hodin, jídla patří několik pokrmů pro snídani, oběd (s první a druhou kurzů) a po obědě zdřímnout.

Organizace potravin by proto měla probíhat jedním ze tří způsobů.

 1. Prvním z nich je ruční vaření provedené samotným podnikatelem. Provádění této metody je poměrně obtížné, pokud jde o nedostatek času na nákup výrobků, kontrolu jejich čerstvosti a kvality, stejně jako samotná příprava jídla.
 2. Další možností je zajistit dodávku hotových jídel připravených organizacemi specializujícími se na dodávky jídel do kanceláří, škol a mateřských škol. Při výběru této metody je hlavní věcí, kterou musíte udělat, neustále sledovat čerstvost a kvalitu dodávaných potravin.
 3. Existuje také třetí cesta, kterou je využít služby kuchaře, který připravuje jídlo doma. V takovém případě je možné jídlo vařit přímo v zahradní místnosti nebo v jiné místnosti, následně je dodáváno a ohříváno.

Navíc při sestavování nebo schvalování menu je třeba vzít v úvahu individuální charakteristiky každého dítěte (přítomnost alergických reakcí na určité produkty), které musí být předtím objasněny u rodičů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Jak již bylo řečeno, je-li plánována otevření soukromé mateřské školy ve formě PI, neočekává se dostupnost personálu a podnikatel musí samostatně provádět pedagogickou, vzdělávací a výchovnou činnost. K tomu je třeba mít k dispozici odpovídající vzdělání, zkušenosti a rozvinutý vzdělávací program pro předškolní děti.

Ruské zákony však nezakazují jednotlivému podnikateli, aby na smluvním základě využíval služby jiných organizací a jednotlivců. Takové služby mohou zahrnovat nejen organizaci vzdělávacího procesu a výživy, ale i hudbu a tělesnou výchovu.

Je nezbytné přistupovat k výběru personálu se vší zodpovědností, protože ovlivňuje formování autority, popularity a image samotné mateřské školy.

Pokud plánujete otevřít "pokročilou" zahradu s organizací výcviku na exkluzivní metody, pak k rozvoji těchto programů budou potřebovat vysoce kvalifikované učitele.

Jak najít zákazníky?

Úspěch práce soukromé zahrady do značné míry závisí na počtu lidí, kteří chtějí dát svým dětem tuto instituci. Aby bylo zajištěno, že nábor dětí bude úspěšný, musí být provedena rozsáhlá reklamní kampaň. Chcete-li to provést, můžete umístit reklamy v místních médiích, držet je v okrese, který byl otevřen na zahradě, stejně jako distribuci letáků na zastávkách městské hromadné dopravy a místa s vysokým provozem lidí (nákupních center a smíšeným využitím komplexů).

Vzhledem k tomu, většina majitelů školky jsou mladé matky, nejsou připraveni vzdát se své dítě ve veřejných zahradách, je najít zákazníky mezi kamarády (což je ovšem nezbytné, aby posílali své děti do výchovy a údržbu, jak dlouho jak oni pracují sami, nebo odpočinku) není nijak složité. Navíc děti z vlastníka mateřských škol jsou zpravidla spolu s ostatními dětmi.

Všeobecné náklady a podmínky zpětného získání podniku

Výdaje na otevření soukromé mateřské školy zahrnují zejména nalezení a vytvoření optimálních podmínek v místnosti. Pokud majitel plánuje otevřít zahradu ve svém bytě, pak nájem není k dispozici, jinak to bude asi 30-32 tisíc rublů měsíčně. Také každý měsíc je nutné platit za služby, jejichž platba bude asi 5 tisíc rublů.

Kromě toho musí byt byt přinejmenším zrekonstruován 40 tisíc rublů. Nabytí nábytku a vybavení bude vyžadovat více 120 tisíc rublů. Celkové počáteční náklady budou ne méně než 190 tisíc rublů.

Pokud se plánuje najmout zaměstnance sestávající z nejméně dvou lidí - učitele a opatrovníka, měsíční výdaje na zaplacení práce se zvýší o 30 tisíc rublů. V této částce je třeba přidat náklady na nákup jídla. Celkové náklady na zahradu budou přibližně 275-280 tisíc rublů.

Příjmy jsou vypočítány mnohem jednodušší: přibližný měsíční poplatek za pobyt v zahradě jednoho dítěte je 18 tisíc rublů. Pokud zahrada obsahuje 8-10 dětí měsíční příjem 144-180 tisíc rublů. Kromě toho může být pro vstup do mateřské školy stanoven vstupní poplatek, který činí měsíční poplatek (podobný státním mateřským školám).

V souhrnu lze uvést, že otevření vlastní mateřské školy je velmi slibným směrem rozvoje podnikání, který může přinést slušný příjem. Vzhledem k tomu, že tato činnost souvisí s výchovou a údržbou dětí, úroveň odpovědnosti v této oblasti je mnohem vyšší než ve všech ostatních oblastech podnikání.

Video o zahájení soukromé zahrady

Na videu - podrobný příběh o začátku podnikání:

Jak otevřít soukromou mateřskou školu?

Jak otevřít soukromou školku, kde začít, kolik peněz bude trvat? Je to legální? Jak uspořádat teplé jídlo, denní spánek a procházky pro malé zákazníky? Jaké dokumenty je třeba vydat, potřebuji získat licenci, převést prostory do nebytového fondu? Tyto a další otázky jsou zodpovězeny v tomto článku. Zde najdete komplexní informace o tom, jak uspořádat soukromou mateřskou školu ve svém bytě nebo pronajatou chatu, získat spoustu praktických rad, uvidíte skutečné údaje o vašich výdajích.

Sotva je správné nazvat otevření soukromé mateřské školy jednoduchým obchodem. To je docela obtížné podnikání, které vyžaduje bdělost a velký vliv. Na druhé straně je to užitečná aktivita, která přináší spokojenost tvůrci a četným klientům. Ano, a sousedé s dětmi jsou docela tolerantní - situace se náhle vyvine tak, že oni sami potřebují takovou zahradu.

Se správnou organizací se bude rozvíjet soukromá mateřská škola jako podnik a přinese to zisk a zákazníci budou vždycky. Jedná se o:

- děti, které jsou často nemocné

- takzvané děti "nesadikov", které potřebují individuální přístup

- drobky, které na základě svého věku ještě nejsou převzaty do obecních institucí

- děti vašich přátel a známých.

V době krize budou domácí zahrady obzvláště v poptávce, protože mohou nabídnout věrné ceny matkám, které jsou nuceny pracovat před splatností.

Právní otázky

Jak otevřít soukromou školku? Odborný podnikatel začne řešit podobné problémy z podnikatelského plánu. Domácí školky však často nejsou otevřeny "obchodními žraloky", ale učitelé, vychovatelky a maminky v rozhlase. Nejvíce se obávají legality takové události.

Mohou být ujištěni, tato činnost je legální a je podporována státem. Základní zákon, který musíte znát: zákon o vzdělávání v Ruské federaci. Článek 91 tohoto dokumentu říká, že pouze vzdělávací instituce podléhají licencování. Bude také užitečné, aby prozkoumala kodex bydlení uvádí, že tyto prostory mohou být použity pro osoby samostatně výdělečně činné, v případě, že majitel žije legálně, a jeho činnost není v rozporu se sousedy (kapitola 2, článek 17).

V roce 2013 bylo přijato usnesení generálního hygienického lékaře Ruské federace, které popisuje všechny požadavky na předškolní zařízení. Z praxe vyplývá, že kontrolní orgány (SES, Pozhnadzor, Rospotrebnadzor) jsou také velmi věrné podnikatelské činnosti "pro děti" - pokud na zahradě není samozřejmě stav nouze a četné stížnosti od rodičů přicházejí.

Naše mateřská škola tedy není vzdělávací institucí, ale rozvojová škola pro děti. Koncepce naší školy vývoje, pro kterou jsou prováděny výpočty na návratnost podnikání, je malá mateřská škola s délkou pobytu dětí přibližně 4 hodiny, náklady na poskytování služeb pro dítě nejsou zahrnuty. Provozní režim je od 9-30 do 13-30. Pokud je to žádoucí, rodiče s dětmi jim dávají, aby jedli ovoce, kashki, ale to vše musí být zabalené a dobré kvality.

Jak otevřít soukromou mateřskou školku bez licence: Často kladené otázky

 1. Je pravda, že nepotřebujete licenci k otevření soukromé mateřské školy? - Je to pravda. Licence je vyžadována pouze pro vzdělávací programy. Péče o dítě, dohled a vývoj není vzděláním.
 2. Potřebuji převést byt z bytu do neobydleného fondu? "Ne nutně." Zákon umožňuje otevřít soukromou zahradu v bytovém domě (dům).
 3. Jak otevřít soukromou mateřskou školu na druhém (pátém, devátém) podlaží? - Stejně jako první. Samozřejmě, první patro je pohodlnější, ale ostatní podlaží nejsou zakázány.
 4. Je vyžadováno pedagogické vzdělání? - Nevyžaduje se, ale bude velkým přínosem pro pověst vaší instituce.

Co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy: nejdůležitější dokumenty

Kromě dobré vůle a dobré nálady pro otevření soukromé mateřské školky budete potřebovat:

 1. Certifikát podnikatele (individuální podnikatel). Všechny výše uvedené výhody státu se vztahují pouze na IP.
 2. Smlouva o pronájmu, pokud se zahrada otevře v něčím jiném bytě (domě). Ve smlouvě by měla být položka, kterou pronajímatel souhlasí s tím, že v pronajatých prostorách otevře soukromou mateřskou školu.
 3. Smlouvy se zaměstnanci (chůvy, čističe, kuchaři).

Ale povolení k otevření mateřské školy není potřeba! To vyplývá z výše uvedených dokumentů. Upozorňujeme, že nedostavení licence minimalizuje komunikaci se společnostmi SES a Pozhnadzor. Jejich četné požadavky stojí za zvážení, ale oficiální povolení těchto organizací se nevyžaduje.

Počátek všech začátků - tužka, kalkulačka, zdravý rozum

Než otevřete soukromou mateřskou školu doma, podnikatelský plán a jeho analýza jasně ukáží váš odhadovaný zisk. Vytvořte plán ve všech podrobnostech, založený na reálných číslech. Kolik je sada dětského nábytku, jaká bude cena jídla? Možná budu muset převést toaletu, opravit? Nezapomeňte na daně - nováček IP může pracovat pod zjednodušeným systémem a má řadu výhod.

Pokud jde o původní částku, závisí to na tom, zda se instituce otevírá ve vlastních nebo pronajatých prostorách. V prvním případě budou náklady minimální, v druhém - podstatnější. Je obtížné určit přesné údaje. Vždy existuje možnost snížit část výdajů: koupit nábytek v prodeji, převzít funkce účetního, vařit, zdravotní sestra, odložit nákup předmětů, které nejsou první potřeby později. Podle odhadů z různých zdrojů bude cena plnohodnotné mateřské školy v samostatné místnosti s několika skupinami a kvalifikovaným personálem od 300 tisíc do několika milionů rublů (v hlavním městě).

Jak vytvořit soukromou mateřskou školu od začátku je nejjednodušší nápad

Pokud nepřijímáte absolutně žádné peníze, ale máte vlastní životní prostor, můžete vytvořit soukromou mini-zahradu na tom. Přemístěte apartmán do pořádku, oddělte některé hračky od svého dítěte a dejte do péče 1-2 děti. Pokud se věci daří dobře, můžete se rozšířit.

Co potřebujete k otevření mateřské školy ve svém bytě

Za prvé, děti musí mít:

- (koneckonců, soukromá mateřská škola je děti od 0 do 3-4 let, musí spát během dne)

- speciální nábytek (stůl a několik židlí)

- hračky, knihy, vývojové výhody

- podmínky pro venkovní hry, outdoorové aktivity

Nezapomeňte na jednotlivé ručníky a čisticí prostředky, protože v zařízeních péče o děti se provádí čištění několikrát denně pomocí speciálních dezinfekčních prostředků.

Plán pro otevření soukromé zahrady: považujeme za příjmy

Počítání příjmů je velmi příjemný proces, ale doporučujeme se k němu přistupovat třikrát. Je třeba skutečně posoudit solventnost obyvatel vašeho okresu (města). V Moskvě, poplatek za 1 dítě může jít až na 20 tisíc rublů a překročit tuto částku, ale v malém městě (vesnice) s malými platy 5 tisíc rublů se může zdát nepřiměřené.

Možná má smysl otevřít soukromou zahradu po dobu půl dne bez spánku a výživy. Nebo si dejte děti 2-3 dny v týdnu místo pěti. To sníží vaše náklady a ceny pro rodiče. V každém případě musíte pečlivě prozkoumat poptávku po vaší službě. Zjistěte, zda je v městské zahradě dostatek míst, ať už jsou v okolí. Vezměte na vědomí, že ve velkém městě je poptávka po zahradě větší než v malé vesnici. Plánování příjmu s přihlédnutím k rizikům.

Pro naše výpočty přijímáme, že naše skupina pracuje od 9-30 do 13-30, cena služby je 10 000 rublů. Průměrný počet dětí ve skupině za měsíc je 8 osob. K práci s dětmi najmeme jednoho zaměstnance, druhý je iniciátorem projektu. U činností, které registrujeme, je zdanění zjednodušený systém hlášení.

Naše zahrada bude umístěna v pronajatém bytě, v prvním patře.

Shrňme naše výpočty v tabulkách. Začněme seznam potřebných investic.

Jak otevřít soukromou mateřskou školu?

Přidáno do záložek: 0

Pokyny pro otevření soukromé mateřské školy doma.

Chcete otevřít soukromou mateřskou školu doma, ale nevíte, kde začít? Bojíte se, že práce takové zahrady bude nerentabilní? Pak musíte přečíst, co je napsáno zde. Schéma tohoto typu domácího podnikání se liší od běžné mateřské školy a dokonce i z rozšířené skupiny.

Tento článek je praktickým průvodcem pro ty, kteří se rozhodli založit vlastní malý podnik a zvolili výchovu dětí jako oblast činnosti. Jak z vašeho bytu nebo soukromého domu, udělat soukromou mini mateřskou školu a jak správně organizovat práci mateřské školy doma?

Článek odhalí informace o postupných krocích ve formě mini obchodního plánu, o tom, jak otevřít mateřskou školu doma, a také zjistit, jak se k tomuto problému dostat profesionálně. Otevřením a provozem mateřské školy v domácnostech je poskytování služeb pro vzdělávání a rozvoj dětí mladších 7 let.

Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné, aby mladí rodiče dosáhli včas v městské mateřské škole, jsou důležité služby mateřské školy doma. Nedostatek mateřských škol každý rok je stále více zřejmý. Navíc každý rodič chce dítě navštívit mateřskou školu vedle domu.

Plodnost roste a poptávka po předškolních vzdělávacích institucích roste také. Stálé zaměstnání v zaměstnání, snaha o kariérní růst nutí rodiče přenést děti na vzdělání v mateřských školách.

V důsledku toho se ve světě malých podniků objevila nová myšlenka - jak otevřít mateřskou školu doma a získat dobrý zisk na výchovu dětí. Tento podnik se právě začal vyvíjet a od začátku je stále ještě prostor pro začátečníky. Tento typ činnosti však získává impuls, někteří odborníci otevírají rozvojová centra pro děti. Podívejme se podrobně na to, jak otevřít domácí školku a co je pro to potřebné.

Právní registrace domácí mateřské školy

Velmi namáhavé podnikání při otevírání domácí zahrady pro děti, a pravděpodobně i jiné malé firmy, je právní registrace dokumentů. Podle zákona "o vzdělávání" může každá činnost související se vzděláváním a studiem provádět pouze právnické osoby nebo fyzické osoby registrované jako jednotlivci.

Současně zákon stanoví, že takové společnosti, založené jako společnosti s ručením omezeným nebo akciové společnosti, nemohou tuto činnost vykonávat. Mohou provádět související práci, například otevřít vzdělávací centrum pro raný vývoj dětí.

V Chartě organizace musí být uvedena specifičnost činnosti podle klasifikace OKVED. Může to být aktivita - "Sociální služby pro obyvatelstvo" nebo "Péče a péče". Aby bylo možné zaregistrovat organizaci, která provádí nekomerční aktivity, je nutné podat žádost u Federální registrační služby Ministerstva spravedlnosti Ruské federace.

Doba pro posouzení žádosti je 1 měsíc. V případě pozitivního výsledku bude dalším krokem založit společnost, aby se zaregistrovala u daňového inspektorátu a přiřadila jí INN. A také je třeba se zaregistrovat ve všech mimorozpočtových fondech a ve státních statistických úřadech.

Výše nákladů na registraci všech potřebných dokumentů bude přibližně 1000 rublů, s vlastním designem. A pokud budou zpracovávány prostřednictvím zprostředkovatelské kanceláře, náklady na registraci se zvýší o 2 až 4krát.

Pokud zaregistrujete domovskou mateřskou školu pod patent, jako jednotlivec podnikatel bude daň z příjmů 6%, zdanění projde zjednodušeným systémem.

Existuje licence k otevření soukromé mateřské školy?

Právnické organizace musí vydat licenci, pokud hodlají otevřít mateřskou školu. Nicméně, pokud se organizace nepředstavuje jako společnost pro realizaci předškolního vzdělávání, licence na práci se nevyžaduje. Bez licence mohou organizace provádět rozvojové a vzdělávací aktivity.

Může se jednat o různé sportovní oddíly, zájmové kluby nebo některé studia. Výše uvedené služby mohou poskytovat společnosti s ručením omezeným, akciové společnosti. Pokud instituce provádí předškolní vzdělávání, což je výslovně uvedeno ve své listině, získání licence je povinným krokem k oficiální práci.

Chcete-li získat povolení k otevření mateřské školy doma, potřebujete následující balíček dokumentů:

 • 1. Listina
 • 2. Smlouva o pronájmu nebo potvrzení o vlastnictví prostor.
 • 3. Potvrzení o registraci u daňových úřadů
 • 4. Závěry Rospotrebnadzor, sanitární epidemiologické prohlídky, požární inspekce, které svědčí o tom, že prostory odpovídají všem hygienickým a požárním předpisům.
 • 5. Seznam materiálu a technické podpory. Seznam je vytvořen ve formě tabulky a odeslán do SES. Logistická podpora musí být v souladu s SanPiN 2.4.1.3049-13 (rev. On 04.04.2014) „zdravotně-epidemiologické požadavky na zařízení, obsah a organizaci provozního režimu předškolních vzdělávacích institucí“
 • 6. Povinnou položkou je příprava vzdělávacího programu.
 • 7. Měly by být uvedeny údaje o pedagogickém složení.

Jaký by měl být pokoj a vybavení v soukromé mateřské škole?

Podle pravidel nového zákona SanPin 2.4.1.3049-13, který vstoupil v platnost dne 30. července 2013 a provedl změny v organizaci práce předškolních vzdělávacích institucí (institucí).

No, pak. Mateřská škola by měla mít:

 • 1. Pro každé dítě nejméně 6 metrů čtverečních. m čtverec
 • 2. Měli by být herna, jídelna a ložnice.
 • 3. Materská škola by měla mít zdravotnický pracovník.
 • 4. Pro tělesnou výchovu dětí v mateřské škole musí být také doma sportovní hala nebo komplex.

Zvláštní podmínkou je speciální nábytek a vybavení. Místnost musí být vybavena požární signalizací. Domácí školka by měla být vybavena dětským nábytkem s následujícími parametry: výška stolu by neměla být větší než 0,58 m a židle - ne více než 0,34 m.

Musí být místo pro uložení oblečení. Mohou to být obyčejné skříňky na oblečení. Přirozené osvětlení místnosti musí být nutně udržováno umělé. Teplota v místnosti by měla být nižší než 22 ° C.

Vzhledem k tomu, že v soukromé mateřské škole doma budou kurzy o celkovém vývoji dětí, stejně jako zábava, pak v zahradě musíte mít hračky, veškeré potřebné kancelářské potřeby a mnoho dalšího. Zde je přibližný seznam všech potřebných hodnot materiálu:

 • 1. Hry pro rozvoj dětí, obyčejné hračky.
 • 2. Nábytek pro individuální uložení věcí každého dítěte.
 • 3. Kuchyňské nádobí a nábytek.
 • 4. Vše, co potřebujete pro hygienu
 • 5. Postel a ložní prádlo.
 • 6. Lékařská místnost musí mít nutně všechny nezbytné léky a především prostředky k poskytování první pomoci.
 • 7. Hasicí přístroj.

Video: Jak otevřít soukromou mateřskou školu doma?

Tím, že dítě dává dítě doma, rodiče doufají, že dítě bude nejen pod dohledem pedagoga, ale bude vyškoleno a vychováno v souladu s moderním vývojem a metodami.

To je podnět pro rodiče, aby v těchto mateřských školách poskytovali své děti.

Konečně je nutné počítat, kolik bude stát registrace, uspořádání a údržba mateřské školy doma. Jak již bylo uvedeno výše, registrace bude trvat někdy kolem 4 000 rublů. Pronájem prostor odpovídající oblasti bude potřebovat 30 000 rublů.

V případě, kdy bude mateřská škola umístěna v prostorách, které jsou vlastnictvím pořadatele, měly by náklady zahrnovat pouze náklady na služby. Nákup zařízení bude stát zhruba 100 000 rublů.

Pro klid rodičů můžete zajít na další výdaje a zřídit videohovor v předškolním centru doma, což bude stát asi 25 000 rublů. Rodiče budou moci sledovat své děti online.

Nejprve soukromá mateřská školka bude potřebovat reklamu. Reklamy můžete v detských polyklinikách rozkládat, rozdávat letáky v rekreačních parcích. Můžete umístit inzerát v novinách nebo umístit reklamní příspěvek na internet. Při inzerci můžete přidělit až 5000 rublů.

Pokud shrneme všechny povinné výdaje, obdržíme náklady ve výši 165 000 rublů.

Můžete také promyslet nad myšlenkou na vytvoření mini-mateřské školy s malou skupinou - pak bude počáteční investice nižší.

Také v odhadu nákladů je třeba zahrnout náklady na platy učitele, zdravotní sestry a kuchaře. To bude stát nejméně 20 000 rublů na osobu za měsíc.

Můžete kombinovat dvě povolání chůva a kuchařka, tam bude malá úspora. A druhý učitel může být vlastníkem obchodu. Pokud vaříte jídlo pro děti samo o sobě, pak v průměru dítě bude mít asi 200 rublů denně.

Po provedení jednoduchých výpočtů je možné vypočítat, kolik potraviny dětí v zahradě stojí. Vynásobíme pracovní den počtem dětí, řekněme 8 lidí, a množíme denní výdaje na jídlo ve výši 200 rublů.

V důsledku toho 33 000 rublů na dětské pokrmy v zahradě vyjde měsíc. Takže, pokud zadáte do školky doma skupině 8 dětí a nastavte platby na návštěvu 20 000 rublů měsíčně v průměru, pak se odstraní veškeré náklady, budeme dostávat měsíční příjem 50.000 rublů. Náklady na pořádání mateřské školy doma se vyplácejí za rok.

Jak uspořádat soukromou mateřskou školu doma

Dříve jsme o tom již napsali, jak uspořádat soukromou mateřskou školu, což může být poměrně ziskové, i když nepříjemné, malé firmy. Současně jsme zvažovali možnost otevření mateřské školy doma, která nevyžaduje velké investice. Od psaní článku uplynula poměrně dlouhá doba a teprve nyní byly schváleny hygienické normy a pravidla, pro které by takové dětské skupiny měly fungovat. V tomto článku budeme brát v úvahu nový formát "domácí" mateřské školy.

I když se vláda snaží odstranit fronty pro obecní mateřské školky, a dokonce dosáhla v tomto směru určitý úspěch (v několika ruských regionech, podle oficiálních zpráv, se podařilo odstranit fronty pro mateřské školy), ovšem problém nedostatku míst pro děti i nadále relevantní pro většinu matek. Je to způsobeno narůstající mírou porodnosti a touhou mnoha žen vrátit se do práce co nejdříve po vyhlášce (ve většině případů z hmotných důvodů). A někdo dokonce v nepřítomnosti problémů s umístěním dítěte do obecní pečovatelské služby by poskytoval své dítě tu nejlepší péči a více pozornosti pedagogů, které není možné ve skupinách s počtem dětí ve věku 25 a výše. Z tohoto důvodu soukromá mateřská školka přesto přesto, že se situace se státními mateřskými školkami vylepšila (alespoň podle údajů úřadů), neztrácí jejich význam.

Při otevírání mateřské školy je třeba vzít v úvahu následující dva faktory: soukromé mateřské školy navštěvují především děti mladší předškolní věk - od 9 měsíců do 3 let. Děti dávají přednost předání svých dětí do městské zahrady, protože děti jsou již více přizpůsobené, jejich imunita je poměrně silná a náklady na pobyt dítěte v městské zahradě je jistě mnohem nižší než v soukromé zahradě.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Až do nedávné doby bylo otevření soukromé mateřské školy s dodržováním všech formalit velmi obtížné a nákladné. Z tohoto důvodu, mnozí rodiče, kteří uvažují o vytvoření takové mini-obchod, hledají řešení: zaznamenal svou zahradu jako Rozvojového střediska rané nebo hledají pro klienty mezi přáteli a známými, získává malou skupinu jako doma, a ne dělat ven je to oficiální. Od tohoto roku se situace poněkud změnila. Právě takové předškolní skupiny mohou být zcela legitimní a dokonce i získat finanční podporu z regionálních zdrojů jako obvykle obecních školek (což odpovídá rozlišení lze nalézt, „Rossijskaja Gazeta“ na místě). Existuje však jedna podmínka - pro to budete muset získat licenci k provádění těchto činností.

Děti do osmi let jsou přijaty do takové zahrady. A není nutné, aby byli ve stejném věku. Alespoň podle zákona. V praxi je však stále žádoucí, aby děti ve vaší skupině byly přibližně ve stejném věku. V tomto případě budou učitelé snadněji organizovat kurzy pro děti, bude zapotřebí méně výdajů na nákup hraček, bude snazší poskytovat jídlo dětem.

Jako místnost pro minigrad můžete využít jak obyčejný byt, tak soukromý dům. Vybavení zahrady je vhodné i pro pokoj s topením a bez centralizované kanalizace. Avšak v prvním případě je nutné sporák instalovat tak, aby se batolata nemohla dostat. Máte-li nemovitost ve vhodných prostorách, nebo i více, takže pokud se chystáte koupit byt nebo dům speciálně pro mateřské školy, by měl postoupit konzultovat svého regionálního Rospotrebnadzor oddělení, ať už sedí požadavky.

Teplota vzduchu v místnosti by měla být udržována na úrovni 21 - 24 stupňů Celsia. Při tom musí být pravidelně odvětráván. Nejlepší je udělat hodinový vysílací plán, během něhož je třeba děti přestěhovat do jiné místnosti, aby se nedostaly zima (je to samozřejmě chladná sezóna). Také je nutné zajistit denní mokré čištění. V apartmánu nebo v soukromém domě na malém náměstí můžete bez pomoci pronajmout čistič. Neexistují žádné zvláštní požadavky na opravu prostor. Nejdůležitější je, že tato oprava byla alespoň (jen stěží jeden z rodičů dá své dítě v špatných podmínkách) a nebylo těžké vyčistit. Pokud jsou stěny v místnostech pokryty tapetami, je velmi žádoucí, aby byly omyvatelné, protože i stěny a stropy vyžadují pravidelné mytí. Na toaletu a koupelně je nejlepší pokrýt podlahy a stěny keramickými dlaždicemi. Podlaží v chodbě (kde si děti mění obuv a odstraňují uliční oblečení) se doporučuje položit s keramickou žula. Při výběru dlaždice dáváte přednost materiálům s hrubým, protiskluzovým povrchem.

Rozložení prostor také nepodléhá přísným požadavkům. Samozřejmě, že je žádoucí, aby všechny pokoje - herna, ložnice, jídelna (pokud existuje) byly oddělené místnosti, ale s malou plochou můžete kombinovat hernu a ložnici. Stejně jako v běžné mateřské škole by každé dítě mělo mít své vlastní oddělené postele. Chcete-li ušetřit místo v domácí skupině pro děti, můžete použít kompaktní postele - posuvné nebo v 2-3 vrstvách. Poznámka: Lůžka s více vrstvami by neměla být umístěna nad sebou, ale ve formě kroků, aby dítě neodpadlo z horní vrstvy. Dále bude potřebný dětský nábytek - židle a stoly.

V obchodech jako je Ikea si můžete koupit levný nábytek. Například, stůl a dvě židle z přírodního dřeva bude stát 1000-1500 rublů. V případě krátkodobého pobytu můžete bez lůžek. S tímto formátem můžete udělat bez tiché hodiny a oběda, takže tato zahrada je bližší k dětskému centru raného vývoje. Kromě minimální sady nábytku (stolky a židle jsou stále potřeba - na snídani a na kurzy s dětmi), budete muset zakoupit stojany a krabice pro uložení hraček a samotných hraček.

Ten je také vysvětleno v normách specifických požadavků: musí být vyrobeny z bezpečných materiálů, které lze prát a dezinfikovat každý den čas od času. Podle těchto požadavků jsou vhodné plastové a pryžové hračky. A také v kombinaci s textilními materiály, takže je lze umýt. Od nákupu měkkých hraček je lepší odmítnout. Známý sada hraček pro mateřské školy patří: návrhářům plastových dílů (dřevo, ačkoli to vypadá více atraktivní, ale to není vhodné z hygienických důvodů - od častém kontaktu s vodou, a zejména saponáty strom warp rychle), plastisol panenky, plastové figurky zvířat, herní dům z PVC, různé hračky pro děti (pyramidy, labyrinty atd.). Kromě standardních hraček a herních sad je také třeba koupit hračky pro výuku dětí. Patří k nim například loutková divadla (hračky, které se vejdou přes ruce), hádanky (hlavní věc, která neměla obsahovat malé části, pokud jsou určeny pro děti do 3 - 4 let), dětská hřiště a sportoviště (s omezeným prostorem, můžete udělat standardní Swedish stěna) atd. Upozornění: v domácí mateřské škole je přísně zakázáno uchovávat všechna domácí zvířata - od ryb k křečkům. Takže se budete muset seznámit s živou přírodou obrazy a při procházkách po ulici.

Počet dětí v této skupině se počítá podle plochy místnosti, která se používá jako herna: jedno dítě musí být přiděleno nejméně 2 m2. metrů. Otázka hygieny si zasluhuje zvláštní pozornost. Stejně jako v obecních mateřských školách musí mít každé dítě v domácí skupině také svůj vlastní hrnec. Starší děti mohou používat jednu toaletu, ale v takovém případě je nutné zajistit, aby každá z nich měla sedadlo - podšívku na toaletu. Také pro každé dítě musíte přidělovat vlastní ručníky (oddělené pro obličej, ruce a nohy) a ložní prádlo, které je třeba pravidelně měnit.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Režim domácí mateřské školy se může lišit. Například zákon stanoví režim krátkého pobytu (až pět hodin denně), což je velmi vhodné pro děti, akronym den (8 - 10 hodin), celodenní (10,5 - 12 hodin), stejně jako v pravidelných zahradě, a konečně, prodloužený den (13 - 14 hodin).

Nejtěžší věcí je poskytnout jídlo vašim žákům. Teoreticky si je můžete připravit sami, ale vždy se všemi potřebnými požadavky, které jsou hodně. Je to mnohem snazší objednat hotové jídlo v nedaleké městské škole, škole nebo kavárně. Menu si zaslouží zvláštní pozornost. Stejně jako ve státních institucích, v domácí školky každý den by měl být čerstvé potraviny (krmit děti, co zbylo ze včerejšího dne, je přísně zakázáno), a nádobí musí být měněn (je možné, že stejný pokrm ve stravě dětí opakován dva a dva dny v řadě).

Obecně lze říci, dětské menu je poměrně jednoduchý: za snídani teplé kaše, pudink, sendvič a pít z čeho vybírat na oběd - první (polévka), druhý (například bramborová kaše, těstoviny nebo pohanky se masu - kotleta, klobása, omáčka atd.), předkrm (nebo salát), čaj nebo kakao. Pro občerstvení šťávy nebo mléko plus sladký pekařský výrobek (tvarohový koláč, puff, jahoda, atd.). Velikost části závisí na věku dítěte a je přísně regulována v pravidlech.

Kromě požadavků na výživu je třeba respektovat zavedenou každodenní rutinu v domácí mateřské škole. Ten také závisí na věku. Děti mají chodit dvakrát denně (až 4 hodiny denně), pokud to počasí dovolí, a klidnou hodinu trvající nejméně dvě hodiny. Zbytek času by měl být věnován různým aktivitám s dětmi - hry, výukové kurzy, kreativita, četba knih atd.

Chápeme, jak otevřít soukromou mateřskou školu a co potřebujete

V uplynulých letech je pro mladé rodiče poměrně obtížné uspořádat jejich dítě v městské mateřské škole kvůli nedostatku míst. Na turnu je třeba se stát jeho narozeninami, ale ne to, že místo bude přijato po dosažení dítěte 2-3 roky. Přichází soukromá mateřská škola na záchranu - poměrně nové a slibné směřování malých podniků.

Co je soukromá mateřská škola

Soukromá mateřská škola - vzdělávací instituce, která poskytuje sociální služby obyvatelstvu (nebo péči a údržbě) na základě mimorozpočtových fondů a rodičovských poplatků. Sociální služby zahrnují:

 • Vzdělávání a výchova dítěte
 • Péče a péče
 • Zlepšení a prevence nemocí
 • Pedagogická výchova rodičů

Mimorozpočtové fondy jsou investice investorů, pokud existují, nebo vaše vlastní prostředky, které vynakládáte na registraci a otevření své vlastní předškolní instituce.

Výhody a nevýhody

Pros:

 • Malé skupiny dětí - až 15 osob - zaručují, že dítě bude pod bdělou pozorností zaměstnanců, bude mít potřebné vzdělávací schopnosti a individuální přístup.
 • Kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci - majitelé soukromých mateřských škol pečlivě vybírají pedagogy nejen podle kategorií vzdělávání a délky služeb, ale také ve vztahu k oddělením.
 • Unikátní obchodní nabídky - to je rozdíl mezi mateřskou školou a ostatními: plavání, učení cizích jazyků, zvláštní rozvojová technika, neobvyklý vzdělávací program, učení se hrát hudební nástroje, učení se jízdou atd.
 • Dobré jídlo - jídlo pro děti v podobných zařízeních je připraveno jako doma, to je chutné, užitečné a pestré.
 • Vynikající příprava na školu, různé vyvíjející se činnosti a hry.
 • Neexistuje fronta pro zařazení dítěte.
 • Schopnost monitorovat vzdělávací proces prostřednictvím rodičovského poradenství.

Nevýhody:

 • Vysoký rodičovský poplatek, ale mnoho rodičů dává přednost placení za výuku a výchovu dítěte za pohodlných podmínek, takže dítě je v pořádku a moje matka a otec mají srdce na svém místě.
 • Absence speciální platformy pro chůzi. Nejčastěji se děti vydávají k procházce do nedalekého parku nebo parku, pokud není mateřská škola umístěna v samostatné chatě nebo ve specializované místnosti.
 • Nepřítomnost nároků na platbu za mateřskou školu.
 • Otevření předškolní instituce (nebo skupiny) bude vyžadovat značné finanční investice, fyzickou a morální sílu v boji proti byrokracii při získávání povolení, studium a příprava různých zákonných a vzdělávacích dokumentů.

Video - o výhodách a nevýhodách soukromých mateřských škol:

Je výhodné otevřít soukromou mateřskou školu a v jakých případech?

Soukromá mateřská škola, stejně jako každá obchodní společnost, může přinést příjmy. V této oblasti neexistuje téměř žádná konkurence. Poptávka po vzdělávacích službách je velká a mnozí rodiče mohou a chtějí platit za kvalitní vzdělání svého dítěte.

Nicméně není vše tak jednoduché. Udržování dětí ve vzdělávací instituci zajišťuje vysoké výdaje. Proto není nutné spoléhat na superprofity. Materská škola si sama rychle zaplatí, pokud ji navštíví nejméně 20 dětí a rodiče platí měsíčně od 200 do 1500 dolarů.

Zvolená koncepce mateřské školy je také důležitá: rodiče budou více ochotni vyplácet peníze, pokud se mateřská škola liší v původním směru výcviku dětí: podle autorských vývojových metod s využitím dalších vzdělávacích služeb.

V takovém případě, po zaplacení všech nákladů, majitel může získat stabilní zisk.

Než přijdeš jméno pro mateřskou školu, bude užitečné přečíst si tento článek.

Při otevírání mateřské školy by měly být splněny všechny nezbytné regulační požadavky, pak inspekce kontrolních orgánů, například Rospotrebnadzor, nebudou hrozné.

Jaké dokumenty a licence musí být vydány?

Začíná registrováním právnické osoby nebo fyzické osoby - samostatného podnikatele v neziskové organizační a právní formě. Registraci neziskové organizace provádí Federální registrační služba Ministerstva spravedlnosti Ruské federace. V úvodních dokumentech je zvolená specifičnost činnosti označena v souladu s všestranným klasifikátorem. Doba pro posouzení žádostí je 1 měsíc.

Poté byste se měli zaregistrovat:

 • Při daňové kontrole
 • Fond sociálního a povinného zdravotního pojištění
 • Důchodový fond
 • Vládní statistické orgány
 • Koordinujte specifika činností s oddělením (vedení, oddělením) vzdělávání nebo místní samosprávy.
 • Otevřete bankovní účet.

K provádění vzdělávacích aktivit musí být mateřská škola akreditována a licencována na ministerstvu školství nebo v orgánech místní samosprávy s příslušnými pravomocemi.

Dokumenty pro získání licence:

 • Smlouva o pronájmu místnosti nebo vlastnictví, pokud mateřská škola ve své vlastní chalupě nebo bytě
 • Závěr protipožární služby na soulad místností s požadavky na předškolní zařízení
 • Závěr SES
 • Osvědčení o registraci daně (TIN)
 • Charta
 • Vzdělávací program
 • Seznam potřebné metodologické literatury a školicích materiálů
 • Údaje o pedagogických pracovnících
 • Údaje o počtu dětí

Ale můžete otevřít předškolní organizaci pro krátkodobý pobyt dětí - 3-4 hodiny denně, organizace je navržena jako vývojový nebo školící středisko pro děti a v takovém případě nebude licence potřebná. Vývojovým centrem jsou sekce, zájmové kluby, některé studia.

Co bude zapotřebí k otevření soukromé mateřské školy

Požadavky na prostory a zařízení

Současně se začátkem registrace dokumentů pokračujte v hledání místa pro děti. Nejprve si přečtěte požadavky SanPin 2.4.1.3049-13 (ve znění ze dne 4. 4. 2014) "Sanitární a epidemiologické požadavky na pomůcku, obsah a organizaci provozního režimu předškolních vzdělávacích organizací".

Normy stanoví:

 • nejméně 6 metrů čtverečních na jedno dítě;
 • přítomnost oddělených místností pro hraní, spaní, stravování;
 • i v nejmenší soukromé mateřské škole by měla být skříňka hlavy;
 • kabinet zdravotnického pracovníka s úplným souborem nezbytných léků, především prostředky na první pomoc;
 • Sportovní hala (sportovní areál) pro tělesnou výchovu, vybavenou potřebným vybavením;
 • prostory pro zaměstnání podle zájmů: místnost pro řečníka, psychologa, umělecké studio, choreografická hala, bazén atd.
 • potravinový blok;
 • Dětské pokoje vybavené umyvadly, stojany na ručníky a domácí chemikálie, dětské toaletní sedačky;
 • skříňky pro uložení oblečení by také neměly být v ložnici nebo v jídelně, je zapotřebí šatna.

Veškeré prostory by měly být vybaveny požární signalizací, osvětlené přírodním a elektrickým světlem, mají teplotu 22 stupňů, jsou natřeny barvou odolnou proti vlhkosti.

Nakonec jsou všechny překážky za námi. Papíry jsou vyzdobeny, místnost je nalezena, opravena a vybavena dětským nábytkem podle požadavků SanPinu, zakoupených pokrmů, hraček, měkkého inventáře, papírnictví, metodické literatury apod. Je čas na nábor.

Požadavky na zaměstnance

Při výběru personálu by člověk měl být veden nejen vzděláním, zkušenostmi, kategorií a dalšími obchodními vlastnostmi, ale také láskou dětí. Zaměstnanci zahrnují:

Učitelé by měli být profesionální, aby zajistili vysokou úroveň předškolní přípravy.

Zdravotní sestra musí znát specifika práce v předškolním zařízení a lékař může být pozván z nejbližšího dětského polycliniku na částečný úvazek.

Pokud je mateřská škola poskytována jedinečná obchodní nabídka, je pro tuto vzdělávací službu vyžadován odborník:

 • učitelka dalšího vzdělávání v angličtině,
 • psycholog,
 • vedoucí fyzické kultury,
 • učitel vizuální aktivity,
 • hudební ředitel,
 • choreograf, atd., v závislosti na zvoleném směru.

A nakonec děti. Je žádoucí, aby děti ve skupinách byly vybrány ve stejném věku nebo s malým rozdílem (plus nebo minus 1 rok). Vzhledem k tomu, že v soukromé mateřské škole budou probíhat vzdělávací aktivity, měly by mít skupiny hračky, papírnictví.

Každé dítě by mělo být vybaveno:

 • Hry pro vývoj a učení, hračky podle věku
 • Nábytek pro individuální skladování věcí
 • Kuchyňské nádobí a nábytek
 • Postel a ložní prádlo
 • Hygienické příslušenství

Smlouva s rodiči

S rodiči dětí je smlouva o poskytování vzdělávacích služeb, která by měla zahrnovat:

 • Předměty: majitel mateřské školy jako dodavatele a jeden z rodičů dítěte jako zákazník.
 • Předmět smlouvy: služby poskytované vzdělávací institucí: dohled a péče, příprava na školu, doplňkové vzdělávací služby atd.
 • Práva a povinnosti dodavatele a zákazníka.
 • Nezapomeňte uvést opatření odpovědnosti za porušení ustanovení smlouvy a postup pro řešení sporů.
 • Ceny za služby mateřských škol a možnosti přepočítání.
 • Právní a skutečné adresy, náležitosti.
 • Povolení k zpracování osobních údajů.

Je možné a jak otevřít soukromou mateřskou školu doma

Existuje další druh instituce pro děti - rodinná / domácí mateřská škola. Tato zařízení jsou otevřena v běžném bytě a jsou určena pro dohled a péči o děti. Forma dětského pobytu je neúplná.

V poslední době mnoho mladých matek uvažuje o tom, jak uspořádat domácí mateřskou školu, protože pro otevření rodinné (mateřské) mateřské školy není potřeba udělovat licenci, což je nepochybně velký plus a výrazně zrychluje proces. V ostatních ohledech platí stejné požadavky na registraci dokumentace rodinné mateřské školky.

Pros pro rodinnou mateřskou školu:

 • Malý počet dětí, dítě se brzy zvykne na kolektiv;
 • Individuální přístup k výchově a výživě každého dítěte;
 • Podmínky téměř doma.

Nevýhody:

 • Vysoká mzda;
 • Neexistuje žádný vzdělávací proces;
 • Možná nedostatek pedagogického vzdělávání mezi vlastníky mateřské školy;
 • Nedostatečný prostor pro hry.

Přibližný obchodní plán

Chcete-li otevřít soukromou školku, musíte provést přibližný výpočet nákladů a výnosů, tedy podnikatelského plánu.

První náklady jsou registrace, která trvá asi 4-10 tisíc rublů.

Pronájem prostor může stát ve výši 30 tisíc rublů a výše.

Pokud jsou prostory ve vlastnictví pořadatele, náklady by měly zahrnovat pouze náklady na služby.

Instalace videa pro klid rodičů bude stát 25 000 rublů.

Opravy a rekonstrukce objektů, kombinézy pro pracovníky, vybavení kuchyně, prádelna, ordinaci, atributy pro hudbu a sport, domácí spotřebiče - všechny tyto náklady nese pořadatel před zahájením mateřské školy.

školka Reklama na počátku je třeba, aby přilákali zákazníky, může to být letáky, novinové reklamy, reklamní příspěvky na internetu, atd. - asi 5000 rublů.

Celkově, v počáteční fázi zahájení podnikání, můžete potřebovat 200 až 700 tisíc rublů, v závislosti na počtu plánovaných skupin. Otevření jedné skupiny 8 dětí ve vlastních prostorách bude stát zhruba 170 tisíc rublů.

Když peníze začnou vstupovat na zúčtovací účet, přidávají se následující výdaje:

 • platy zaměstnanců
 • školení personálu
 • potraviny pro děti
 • nákup kancelářských potřeb a chemikálií pro domácnost atd.
 • aktualizace vzdělávacích materiálů
 • vytvoření vlastního webu
 • různé propagační akce

Na základě výdajů se vypočítává rodičovská platba za pobyt dítěte v mateřské škole.

Jak otevřít kadeřník pro děti a dospělé je v tomto článku řečeno.

Jaké výhody a podpora ze strany státních a místních orgánů lze získat

 • Daně v rámci zjednodušeného systému (podle patentu jako samostatného podnikatele) odstraní asi 6% zisku. Benefit na soukromé vzdělávací instituce - zrušení daně z přidané hodnoty.
 • Orgány místní samosprávy přidělují dotací vytvořit soukromou vzdělávací instituci a pronajmout pokoj, nebo můžete najít pokoj, který patří k obci, což také výrazně sníží náklady. V některých případech je možné získat další druhy pomoci ze strany orgánů státní správy a místní samosprávy, což lze vyjasnit v místním vzdělávacím oddělení, které dohlíží na průmysl.
 • Ziskovost mateřské školy lze zlepšit přijetím účast na obecním příkazu, například vzdělání dětí od 1 do 3 let, protože tyto značné částky jsou vyčleněny z rozpočtu obce.

Podnikání soukromé vzdělávací instituce nepatří k vysoce ziskovým, ale považuje se za velmi nadějné. Rostoucí popularitu soukromých školek, a může zvýšit rentabilitu zavedením dodatečných vzdělávacích služeb., Přes všechny překážky, tato firma je získává na síle.

Video: Pracovníci říkají, jak otevřeli soukromé mateřské školy