Mini golfový klub

09.04.02 7. dubna se uskutečnil turnaj Super maratonu se 72 jamkami. Přítomnost nejsilnějších minigolfů v Moskvě.
První místo obsadil Korczak Igor s velkolepým a rekordním výsledkem pro naše pole 146 úderů (párů 144). Druhým a třetím místem bylo Shkurlatov Ruslan a Korzhavin Kirill.
Gratulujeme!

15.03.02 Naše oficiální stránky začaly pracovat, na které jste teď.

20.09.03 Ve dnech 20.-21. Září se v minigolfovém klubu "Green-ti" konal turnaj "Moskevský podzim".

3. října se konají mini-mistrovství.

20.-21. Září v minigolfovém klubu "Green-T" proběhlo turnaj "Moskevský podzim".
Turnaj se konal za dva dny. První den hrál osobní nadřazenost a druhý týmový zápas. V osobním šampionátu se zúčastnilo 67 sportovců z různých měst Ruska, stejně jako Ukrajina. Turnaj se konal na dobré organizační úrovni.
Všichni účastníci turnaje obdrželi památné dárky. Na závěr byla uspořádána slavnostní banket s koncertním programem.
Osobní mistrovství se odehrálo v následujících nominacích:

20. září proběhlo v noci "Pivní turnaj" na 36 jamkách, jehož vítězem byl
Khmelnitsky Anatoly s výsledkem 35 úderů

Vedoucí klubu "Zelený čaj" Akamev NA

Voronež / Minigolf

V této sekci najdete hřiště pro hraní minigolfu, stejně jako hřiště pro minigolf ve vašem městě

V této sekci doporučujeme zvolit některý z minigolfových hřišť ve Voroneži. Jedná se o samostatný sport, který přitahuje nejen profesionály, ale také příznivce aktivní dovolené. Připojte se k fanouškům hry, která je více než sto let.

Golfový klub "Tee"

Rusko, Voroněžský kraj, Voroněž, Moskovský vyhlídka, 150

Hotel Yar

Rusko, Voroněžský kraj, Voroněž, dálnice M4, 491 km

O hře

Mini Golf je individuální sportovní hra na speciálním hřišti. Má málo společného s golfem - pouze přítomnost klubů, díry a míče, ale nevypadají jako golfové hřiště. Na rozdíl od golfu se hra nemění kluby, ale koule, jejichž rozmanitost se udivuje, a hřiště pro hru mohou být vybaveny jak na volném prostranství, tak i uvnitř.

Jako nezávislý sport hra byla patentována v roce 1953 švýcarským architektem Paul Bongini. V Německu bylo vytvořeno první pole s umělým krytem, ​​což vedlo k rychlému nárůstu popularity hry po celém světě. Rusko bylo v roce 2003 přijato do mezinárodní minigolfové federace.

Pro aktivní odpočinek

Minigolfová hřiště mohou být instalována v kanceláři, na školním dvoře, ve dvoře domu a v klubu. Minigolfová hra je celoroční, protože není obtížné vybavit umělé pole v místnosti. Hráč nepotřebuje dobrou fyzickou přípravu. Můžete si hrát s rodinou s dětmi, s přáteli, kolegy, obchodními partnery.

Jedno nebo více minigolfových hřišť je možné pronajmout pro volný čas v kanceláři nebo pro zábavu během firemních akcí.

Vyzkoušejte tento typ outdoorové aktivity a stanete se fanouškem oblíbené hry po celém světě!

Mini golfový klub

Mini Golf Club 2.10.1.0

 • Popis
 • Stáhnout
 • Screenshoty
 • Recenze

Mini golfový klub - mini golfový simulátor pro Windows Phone. V této hře musíte projít několik tuctů etap, válejte míč do otvorů pro minimální možný počet úderů. Čekáte na různé pasti, urychlovače, víceúrovňové hřiště. Některé z těchto prvků narušují průchod, další pomohou.

Aplikace obsahuje editor úrovní, ve kterém můžete sami vytvořit nové úrovně.

Jak otevřít minigolfový klub

Mini Golf dobývá svět! Historie této hry začala v roce 1953 a již v roce 1963 byla založena Mezinárodní federace mini golfů. Dále byly zavedeny standardy v terénu a mezinárodní pravidla, oficiální šampionáty se začaly konat. K dnešnímu dni je mini golf jedním z nejoblíbenějších amatérských sportů v Evropě a nadále získává uznání ve světě. Rusko bylo přijato do Mezinárodní federace v roce 2003 a od té doby se fascinující demokratická hra rychle rozšiřuje po celé naší zemi.

Pokud si myslíte, že mini golf je jen malá kopie obyčejného golfu, pak jste velmi špatní. Oni mají společné jen přítomnost pole, míče a kluby, jinak minigolf je zcela odlišná hra.

Tajemství úspěchu minigolfu spočívá v tom, že pro tento sport není třeba rozsáhlé plochy, dětské hřiště může být umístěno ve vzduchu i uvnitř. Hráč nemusí být v dobrém fyzickém tvaru. Musí stát pevně na nohou, musí se pohybovat a držet si hůl v ruce. Hra je zajímavá a je skvělý způsob, jak aktivně trávit volný čas téměř pro každou osobu.

Minigolfová hůlka se nazývá pater, má tvar L a lehkou hlavu. Hráč používá jednu hůl během hry, ale různé míče, které se liší velikostí, tuhostí, hmotností, typem povrchu, odskočením. Průměr kuličky je od 37 do 43 mm, hmotnost 22 až 80 gramů. Míč, který se vrhá z výšky metru na povrch betonu při teplotě 25 stupňů, by neměl odrazit více než 85 centimetrů. Obvykle míče mají různé barvy, takže jsou pohodlnější během hry.

Miniaturní golfové hřiště se nazývá cesta. Obvykle se pole skládá z 18 očíslovaných stop, navržených podle pole třídy.

Existují čtyři typy certifikovaných polí, které mohou provozovat sportovní soutěže.

1. Eternitické hřiště nebo minigolf má celkovou plochu od 500 do 1200 metrů čtverečních. metrů. Délka tratě je 6, 25 metrů, šířka 0,9 metru. Je sestaven ze samostatných modulů, překážky se neopakují.

2. Švédské pole nebo Felt Golf pokrytý látkou, podobný látce kulečníku. Šířka nástupiště je také 0,9 metru, délka může být od 9 do 18 metrů. Průměr kruhové plošiny je od 1,8 do 2,4 metrů. Celková plocha pole je od 700 do 1400 metrů čtverečních. metrů. Toto pole, stejně jako etní, se skládá z modulů s překážkami.

3. Betonové pole Používá se pro hry ve venkovním prostředí, zatímco miniaturní a plstě lze instalovat jak ve venkovním prostoru, tak uvnitř. Délka areálu je 12 metrů, šířka je 1,25 metrů. Průměr kruhu je 2,5 metru. Počet míst - 18. Celková plocha pole od 700 do 1400 metrů čtverečních. metrů. Všechny plošiny mají dokonale rovný povrch.

4. Pole na šířku nebo pole volného standardu se nachází v otevřeném prostoru a opakuje snížené pole pro pravidelné golfové hřiště. Nejčastěji je pole vybaveno na betonové základně a pokryté umělou trávou. Desky jsou z kamene, dřeva atd. Počet otvorů je 18, minimální požadovaná plocha je 2000 metrů čtverečních. metrů.

Kromě certifikovaných sportovních hřišť jsou minigolfové kluby vybaveny širokou škálou hřišť, které napodobují různé krajiny, nabízejí cestu do světa dobrodružství atd.

Cílem hry je zasáhnout míč do díry, pomocí hokejky k úderu a co nejméně úderů. Můžete změnit míče, ale můžete použít pouze jednu míč k projetí jedné díry. Všechny otvory jsou očíslovány, na cestě od 1 do 18 hráčů musí sledovat přísné uspořádání otvorů. Na každém místě jsou pevné překážky. Když předáte jednu stopu, můžete pro každý daný bod provést maximálně šest zásahů. Pokud po šesti úderů míč stále není v díře, pak je udělen extra bod. Můžete hrát ve skupinách několika lidí, ale na hřišti může být jen jeden hráč, jiní sledují hru a čekají na své kolo. Vítězem je ten, který prošel všemi otvory, získal nejmenší body.

Plánování podnikatel otevřít mini-golfové hřiště, je třeba v první řadě určit typ hřišť, zda se chystá provést sportovních soutěží nebo instituce budou zaměřené na poklidnou dovolenou veselé společnosti.

První možnost bude vyžadovat větší oblast, přísné dodržování mezinárodních norem a v důsledku toho velké investice. Na vybavení jednoho pole od 18 tratí zůstane ne méně než 400 tisíc rublů. Poté musí být potvrzeno pole. Toto je odpovědnost Mini Golfové komise Ruské golfové asociace.

Certifikační proces probíhá v několika fázích. Zaprvé majitel klubu vyplní dotazník, kde potvrzuje, že pole splňuje sportovní standardy. Představitelé Asociace check informací, vydávání osvědčení a aby se pole v poli registrů v golfové asociace ruského a poté provést registraci na poli ve Světové federaci sportovního minigolfu (WMF), opouštět klub obdrží mezinárodní standardní znakovou certifikát pro instalaci v terénu. Certifikát umožňuje provádět sportovní soutěže, včetně mezinárodní úrovně a obsahovat výsledky turnajů v mezinárodních hodnoceních; umožňuje přiřadit sportovní kategorie.

Sportovní klub bude potřebovat koučovací personál. Individuální školení návštěvníků může být dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Normy, požadavky a podmínky jejich provádění Jednotného All-ruské sportovní klasifikace na disciplíny minigolf byla poprvé představena v roce 2006 a v roce 2009 byly revidovány v souladu s doporučeními Evropské golfové asociace a schváleny na základě příkazu ministerstva sportu v Ruské federaci. Počet ruských sportovců, kteří mají kategorie v minigolfu, se zvyšuje, mnozí z nich se začínají koučovat; metody výuky minigolfu. Nicméně, vzhledem k tomu, že tento sport je stále ještě novinkou pro Rusko, jakýkoli klub může významně přispět k rozvoji mini-golfové hřiště a vstoupit do sportovního historii naší země.

Nejčastěji podnikatelé otevřou zábavné kluby, umožňují návštěvníkům, aby přišli s vlastním jídlem nebo prodávali nápoje a občerstvení, což se stává dodatečným zdrojem příjmů.

Chcete-li uspořádat zábavné minigolfové centrum, budete potřebovat prostorný pokoj, na jehož území je několik malých polí vybaveno například třemi nebo pěti jamkami. Jedna hra se hraje v jednom poli. Pokud povolíte dvě skupiny hráčů na hřišti, budou vzájemně narušovat, i když první skupina výrazně pokročila od začátku pole. Velkým pólem je přítomnost poblíž prostor otevřeného prostoru, který lze pronajmout během teplé sezóny. Na tomto území se nacházejí demontovatelné cesty a stoly. Otevřená oblast může fungovat od dubna do října.

Mnoho společností se zabývá výrobou minigolfových tratí. Skladby jsou vyrobeny z různých materiálů a mají výrazný vzhled. Sedmmetrová kolejnice z dřeva a dřevotřísky pokryté obyčejným kobercem může být objednána na 13 tisíc rublů a při použití speciálního laku evropských výrobců se cena zvýší na 20 000 rublů.

Čtyřmetrová skládací dráha z laminované překližky bude stát 10 000 rublů. Zařízení stacionárních polí pro hraní minigolfů na volném prostranství zajišťují krajináři. K dispozici jsou také hřiště pro dětský minigolf s dekoracemi ve formě hrdinů pohádek, hradů atd. Někteří majitelé mini-golfových klubů sami navrhnou pole, vedené jejich představivostí a znalostmi specifik hry.

Chcete-li otevřít zábavný minigolfový klub se třemi hřištěmi o třech hřištích, bude to trvat asi 700 tisíc rublů. Peníze půjdou na vybavení hracího území, opravu prostor, uspořádání koupelny, nábytek rekreační oblasti. Velkou výhodou bude přítomnost baru, ve kterém můžete nabídnout občerstvení a pivo, ale to vyžaduje dodatečné náklady a registraci obrovského množství povolení včetně povolení prodávat alkoholické nápoje.

Mini golfové vybavení je nejjednodušší nakupovat v online obchodech. Průměrná cena klubu je 3000 rublů. Nejjednodušší modely lze koupit za 1500 rublů. Protože se míče liší velikostí a vlastnostmi, pak ceny pro ně jsou 400-800 rublů.

Cena jedné hodiny hraní minigolfu začíná od 150 rublů. Hra na certifikovaném poli je dražší.

Měsíční výnosy za 12 hodin denně a zaneprázdněné zatížení v terénu mohou dosáhnout až 350 tisíc rublů. Po odečtení nákladů na nájemné a služby, platy zaměstnanců, placení daní, zbývá zisk asi 150 tisíc.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Vlastní mini golfový klub jako podnik

Navzdory skutečnosti, že golf jako sport v Rusku není tak rozvinutý jako v USA, Japonsku a zemích EU, otevření vlastního golfového klubu ve velkých městech naší země může být úspěšné. Naštěstí není nutné stavět drahé certifikované stránky pro klasický golf - můžete vybudovat malou platformu pro minigolf za 400-500 tisíc rublů a pronajmout si ji na hodinové bázi...

Minigolf a jeho charakteristiky

Nemyslete si, že mini-golf je jen zkrácená verze obvyklé hry. Ve skutečnosti je mini-golf zcela odlišným sportem, který je zájmem mnoha sportovců a příznivců outdoorových aktivit. V klasickém golfu lidé mění své kluby a v minigolfu mají koule. Síly jsou vyrobeny z naprosto odlišných materiálů, mají hmotnost a průměr odlišný od klasické koule. Jejich průměr je v rozmezí od 37 do 43 mm, hmotnost je asi 22 - 80 gramů a odskok nepřesahuje 85 cm.

Podrobný plán otevírání minigolfového hřiště

Pokud se rozhodnete otevřít svůj vlastní mini golfový klub, měli byste se rozhodnout, pro jaké účely je vytvořen: pro soutěže nebo jednoduše k pronájmu jednotlivým firmám. První možnost bude vyžadovat mnohem více investic do výstavby oblasti v souladu s mezinárodními standardy. Navíc tato oblast vyžaduje povinný certifikační postup, který provádí minigolfový výbor Ruské golfové asociace.

Druhá možnost je pro začínající podnikatele přístupnější. První věc, kterou nový golfový klub potřebuje, je hrací plocha. Klasické pole pro minigolf je pole s 9 jamkami. Na jednu díru je uvedeno asi 20 metrů čtverečních. metrů - stavět plnohodnotné pole, které potřebujete asi 500 metrů čtverečních. metrů. Minigolf může být umístěn jak na volném prostranství, tak i v interiéru. Druhá možnost je vhodnější pro Rusko kvůli jeho mírnému klimatu, i když vyžaduje vysoké náklady na údržbu (pronájem prostor). Otevřené golfové hřiště obvykle leží na předem připravené betonové základně a má dokonale rovný povrch. Může být pokryta jak kobercem, tak umělou trávou.

Kromě klasické verze je k dispozici i takzvaný modulární minigolf. Moduly se používají bez velkých ploch. Například při otevírání hřiště v nákupním centru. Konstrukce takového pole sestává z levných modulů. Průměrná cena jednoho modulu je asi 25 000 rublů. Plně modulární pole na klíč, pokud bude objednáno od specializovaných organizací, bude stát 400 až 600 tisíc rublů.

Golfové hřiště může být postaveno samostatně - ušetříte až 90% startovacích nákladů. Bude to však hodně práce a přečtení příslušné literatury. V opačném případě klient nechce hrát na nepochopitelném a nedokončeném poli.

Jako podklad pro domácí podložku můžete použít obyčejné listy dřevotřískové desky (350x175 cm) s povinnou impregnácí se speciálními prostředky, které odpuzují vlhkost. Listy jsou rozřezány na polovinu a spojeny čepy. Listy jsou připevněny zespodu k liště. Na dlouhých stranách listu je instalován korálek, takže míč neletí z plošiny. Dále je celá stavba pokrytá kobercem, aby oblast byla atraktivnější. Pro výrobu 8 polštářů je zapotřebí pouze deset listů dřevotřískových desek. Pro stavbu výjezdového pole pro minigolf můžete použít překližkové listy, protože jsou lehčí.

Technologie výroby golfových hřišť

Zábavný (amatérský) golfový klub potřebuje výstavbu několika malých míst s 5-6 jamkami. Ve skutečnosti, čím více políček - tím lépe. Pokud vytvoříte pouze jednu stránku, v případě hry mezi oběma společnostmi se vzájemně zasahují, i když se jedna společnost pohybuje mnohem dále než druhá.

Kromě skutečného pole budete muset zakoupit nástroje pro hru. Jedná se především o vzorek (druh hazardu) - 15-20 kusů, míče - 50 kusů, karty pro nahrávání her a speciální oblečení s obuví (

15 sad). Pro tyto účely bude vynaloženo zhruba 50-100 tisíc rublů.

Závažným krokem ve vývoji klubu je dostupnost zkušených golfových instruktorů. Jedna věc je vysvětlit pravidla, je to další věc, jak golf naučit na profesionální úrovni. V naší zemi je stále velmi málo golfistů na vysoké úrovni a každý klub má možnost sbírat vlastní tým pravidelných hráčů. Pravidelní zákazníci jsou chleba všech zábavy. Musíme s nimi spolupracovat, potřebujeme je milovat a milovat. Pak vám přinesou dalších 50 hráčů.

Minigolfová reklama

Jako způsoby propagace klubu můžete použít spoustu způsobů. V informačním věku je to obzvláště snadné. Ujistěte se, že jste vytvořili vlastní webovou vizitku na internetu a zaregistrujte skupinu v sociálních sítích. Komunikace na specializovaných městských fórech věnovaných zábavě a zábavě je také nutností při propagaci klubu. Nepokládejte žádné akce, například můžete osvobodit certifikáty zdarma těm, kteří s sebou přivezli dalších pět hráčů. Dalším dobrým způsobem, jak se prohlásit celému městu, je uspořádat amatérskou mini golfovou soutěž. Například soutěže mezi velkými podniky, soutěž o ceny Santa Clause. Malé modulární pole lze exportovat do nejrůznějších propagačních akcí a vydávat zde vizitky klubu.

Kolik můžete získat na minigolfu

Měsíční příjem minigolfového klubu v závislosti na uspořádání případu se může pohybovat od 200 do 400 tisíc rublů. K tomu je nutné, aby klub navštěvoval denně zhruba 25-50 osob s průměrnou cenou za 2 hodiny hry, která se rovná 300 rublům na osobu. Při zohlednění nákladů na pronájem prostor (nebo pozemku), zaplacení mezd zaměstnancům, platbám za veřejné služby a daním může být čistý zisk klubu asi 100 - 150 tisíc rublů měsíčně.

Kolik potřebujete ke spuštění mini golfového klubu

Chcete-li otevřít minigolfový klub, potřebujete asi 700 tisíc rublů. Investice budou zapotřebí pro:

 • Uspořádání hřiště;
 • Oprava budovy, toaletní potřeby;
 • Vybavení rekreační oblasti;
 • Získání zásob;
 • Registrace podnikání v daňové službě.

Dalšími náklady jsou uspořádání baru nebo kavárny. Prodej alkoholických nápojů bude vyžadovat licenci.

Které OKVED zadáte při registraci

 • 12 - sportovní akce na volném prostranství;
 • 11 - činnosti sportovních hřišť a stadionů;
 • 51 - osobní tréninky s trenérem.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li otevřít minigolfový klub zábavního charakteru, stačí vydat PI podáním daňové služby fotokopii pasu, prohlášení a potvrzení o zaplacení státní daně. Pokud je plánováno uspořádání turnajů a soutěží na profesionální úrovni, doporučuje se otevřít LLC. Postup při registraci podnikání je stejný jako při otevření IP.

Jaký daňový systém si vyberete

Pro organizaci minigolfového klubu je vhodný zjednodušený daňový systém.

Potřebuji obchodní licenci?

Chcete-li otevřít minigolfový klub, bude nutné vydávat povolení a licence v orgánech místní správy. Také je nutné obdržet odpovídající certifikát v Golfové asociaci Ruska. Chcete-li získat povolení, musíte vyplnit formulář a počkat na rozhodnutí komise. Výsledkem takových akcí bude podnikatel obdrží certifikát a bude moci držet mini-turnaje na profesionální úrovni. Pokud vytvoříte minigolfový klub, zábavný směr, který obdrží certifikát, se nevyžaduje.

Obchodní technologie

Technologie vytváření minigolfového klubu závisí na sledovaném cíli:

 • Pro profesionální hry. Funkcí objevu je přítomnost velkého pole a přísná shoda s mezinárodními standardy.
 • Pro aktivní odpočinek. Při vytváření takového podnikání je nutné, aby se o to všichni zajímali: profesionálové, začátečníci, děti a prostí turisté.

Obchodní myšlenka: Mini Golf Club

Pokud si myslíte, že mini golf je jen malá kopie obyčejného golfu, pak jste velmi špatní. Oni mají společné jen přítomnost pole, míče a kluby, jinak minigolf je zcela odlišná hra.

Tajemství úspěchu minigolfu spočívá v tom, že pro tento sport není třeba rozsáhlé plochy, dětské hřiště může být umístěno ve vzduchu i uvnitř. Hráč nemusí být v dobrém fyzickém tvaru. Musí stát pevně na nohou, musí se pohybovat a držet si hůl v ruce. Hra je zajímavá a je skvělý způsob, jak aktivně trávit volný čas téměř pro každou osobu.

Minigolfová hůlka se nazývá pater, má tvar L a lehkou hlavu. Hráč používá jednu hůl během hry, ale různé míče, které se liší velikostí, tuhostí, hmotností, typem povrchu, odskočením. Průměr kuličky je od 37 do 43 mm, hmotnost 22 až 80 gramů. Míč, který se vrhá z výšky metru na povrch betonu při teplotě 25 stupňů, by neměl odrazit více než 85 centimetrů. Obvykle míče mají různé barvy, takže jsou pohodlnější během hry.

Miniaturní golfové hřiště se nazývá cesta. Obvykle se pole skládá z 18 očíslovaných stop, navržených podle pole třídy.

Existují čtyři typy certifikovaných polí, které mohou provozovat sportovní soutěže.

1. Eternitovuyu pole nebo minigolf má celkovou plochu od 500 do 1200 metrů čtverečních. metrů. Délka tratě je 6, 25 metrů, šířka 0,9 metru. Je sestaven ze samostatných modulů, překážky se neopakují.

2. Švýcarská pole nebo cítil golf je potažen látkou, podobnou látce kulečníku. Šířka nástupiště je také 0,9 metru, délka může být od 9 do 18 metrů. Průměr kruhové plošiny je od 1,8 do 2,4 metrů. Celková plocha pole je od 700 do 1400 metrů čtverečních. metrů. Toto pole, stejně jako etní, se skládá z modulů s překážkami.

3. Betonové pole se používá pro hraní venku a miniaturní a plstě lze instalovat jak venku, tak i uvnitř. Délka areálu je 12 metrů, šířka je 1,25 metrů. Průměr kruhu je 2,5 metru. Počet míst - 18. Celková plocha pole od 700 do 1400 metrů čtverečních. metrů. Všechny plošiny mají dokonale rovný povrch.

4. Krajina nebo pole volného standardu se nachází v otevřeném prostoru a opakuje v redukované podobě pole pro běžný golf. Nejčastěji je pole vybaveno na betonové základně a pokryté umělou trávou. Desky jsou z kamene, dřeva atd. Počet otvorů je 18, minimální požadovaná plocha je 2000 metrů čtverečních. metrů.

Kromě certifikovaných sportovních hřišť jsou minigolfové kluby vybaveny širokou škálou hřišť, které napodobují různé krajiny, nabízejí cestu do světa dobrodružství atd.

Cílem hry je zasáhnout míč do díry, pomocí hokejky k úderu a co nejméně úderů. Můžete změnit míče, ale můžete použít pouze jednu míč k projetí jedné díry. Všechny otvory jsou očíslovány, na cestě od 1 do 18 hráčů musí sledovat přísné uspořádání otvorů. Na každém místě jsou pevné překážky. Když předáte jednu stopu, můžete pro každý daný bod provést maximálně šest zásahů. Pokud po šesti úderů míč stále není v díře, pak je udělen extra bod. Můžete hrát ve skupinách několika lidí, ale na hřišti může být jen jeden hráč, jiní sledují hru a čekají na své kolo. Vítězem je ten, který prošel všemi otvory, získal nejmenší body.

Plánování podnikatel otevřít mini-golfové hřiště, je třeba v první řadě určit typ hřišť, zda se chystá provést sportovních soutěží nebo instituce budou zaměřené na poklidnou dovolenou veselé společnosti.

První možnost bude vyžadovat větší oblast, přísné dodržování mezinárodních norem a v důsledku toho velké investice. Na vybavení jednoho pole od 18 tratí zůstane ne méně než 400 tisíc rublů. Poté musí být potvrzeno pole. Toto je odpovědnost Mini Golfové komise Ruské golfové asociace.

Certifikační proces probíhá v několika fázích. Zaprvé majitel klubu vyplní dotazník, kde potvrzuje, že pole splňuje sportovní standardy. Představitelé Asociace check informací, vydávání osvědčení a aby se pole v poli registrů v golfové asociace ruského a poté provést registraci na poli ve Světové federaci sportovního minigolfu (WMF), opouštět klub obdrží mezinárodní standardní znakovou certifikát pro instalaci v terénu. Certifikát umožňuje provádět sportovní soutěže, včetně mezinárodní úrovně a obsahovat výsledky turnajů v mezinárodních hodnoceních; umožňuje přiřadit sportovní kategorie.

Sportovní klub bude potřebovat koučovací personál. Individuální školení návštěvníků může být dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Normy, požadavky a podmínky jejich provádění Jednotného All-ruské sportovní klasifikace na disciplíny minigolf byla poprvé představena v roce 2006 a v roce 2009 byly revidovány v souladu s doporučeními Evropské golfové asociace a schváleny na základě příkazu ministerstva sportu v Ruské federaci. Počet ruských sportovců, kteří mají kategorie v minigolfu, se zvyšuje, mnozí z nich se začínají koučovat; metody výuky minigolfu. Nicméně, vzhledem k tomu, že tento sport je stále ještě novinkou pro Rusko, jakýkoli klub může významně přispět k rozvoji mini-golfové hřiště a vstoupit do sportovního historii naší země.

Nejčastěji podnikatelé otevřou zábavné kluby, umožňují návštěvníkům, aby přišli s vlastním jídlem nebo prodávali nápoje a občerstvení, což se stává dodatečným zdrojem příjmů.

Chcete-li uspořádat zábavné minigolfové centrum, budete potřebovat prostorný pokoj, na jehož území je několik malých polí vybaveno například třemi nebo pěti jamkami. Jedna hra se hraje v jednom poli. Pokud povolíte dvě skupiny hráčů na hřišti, budou vzájemně narušovat, i když první skupina výrazně pokročila od začátku pole. Velkým pólem je přítomnost poblíž prostor otevřeného prostoru, který lze pronajmout během teplé sezóny. Na tomto území se nacházejí demontovatelné cesty a stoly. Otevřená oblast může fungovat od dubna do října.

Mnoho společností se zabývá výrobou minigolfových tratí. Skladby jsou vyrobeny z různých materiálů a mají výrazný vzhled. Sedmmetrová kolejnice z dřeva a dřevotřísky pokryté obyčejným kobercem může být objednána na 13 tisíc rublů a při použití speciálního laku evropských výrobců se cena zvýší na 20 000 rublů.

Čtyřmetrová skládací dráha z laminované překližky bude stát 10 000 rublů. Zařízení stacionárních polí pro hraní minigolfů na volném prostranství zajišťují krajináři. K dispozici jsou také hřiště pro dětský minigolf s dekoracemi ve formě hrdinů pohádek, hradů atd. Někteří majitelé mini-golfových klubů sami navrhnou pole, vedené jejich představivostí a znalostmi specifik hry.

Chcete-li otevřít zábavný minigolfový klub se třemi hřištěmi o třech hřištích, bude to trvat asi 700 tisíc rublů. Peníze půjdou na vybavení hracího území, opravu prostor, uspořádání koupelny, nábytek rekreační oblasti. Velkou výhodou bude přítomnost baru, ve kterém můžete nabídnout občerstvení a pivo, ale to vyžaduje dodatečné náklady a registraci obrovského množství povolení včetně povolení prodávat alkoholické nápoje.

Mini golfové vybavení je nejjednodušší nakupovat v online obchodech. Průměrná cena klubu je 3000 rublů. Nejjednodušší modely lze koupit za 1500 rublů. Protože se míče liší velikostí a vlastnostmi, pak ceny pro ně jsou 400-800 rublů.

Cena jedné hodiny hraní minigolfu začíná od 150 rublů. Hra na certifikovaném poli je dražší.

Měsíční výnosy za 12 hodin denně a zaneprázdněné zatížení v terénu mohou dosáhnout až 350 tisíc rublů. Po odečtení nákladů na nájemné a služby, platy zaměstnanců, placení daní, zbývá zisk asi 150 tisíc.

Výpočty uvedené v článku jsou podmíněné a poskytují pouze obecnou představu o ziskovosti tohoto druhu činnosti na základě odborného názoru na materiál. Naše společnost důrazně doporučuje provést studie proveditelnosti navrhované aktivity samostatně na základě konkrétních údajů vašeho regionu a plánované velikosti podniku. Výpočet splátek by se měl provádět konzervativně, tj. Náklady na dosažení maxima a výtěžek z minimálních výpočtů.

Vlastní mini golfový klub jako podnik

Navzdory skutečnosti, že golf jako sport v Rusku není tak rozvinutý jako v USA, Japonsku a zemích EU, otevření vlastního golfového klubu ve velkých městech naší země může být úspěšné. Naštěstí není nutné stavět drahé certifikované stránky pro klasický golf - můžete vybudovat malou platformu pro minigolf za 400-500 tisíc rublů a pronajmout si ji na hodinové bázi...

Minigolf a jeho charakteristiky

Nemyslete si, že mini-golf je jen zkrácená verze obvyklé hry. Ve skutečnosti je mini-golf zcela odlišným sportem, který je zájmem mnoha sportovců a příznivců outdoorových aktivit. V klasickém golfu lidé mění své kluby a v minigolfu mají koule. Síly jsou vyrobeny z naprosto odlišných materiálů, mají hmotnost a průměr odlišný od klasické koule. Jejich průměr je v rozmezí od 37 do 43 mm, hmotnost je asi 22 - 80 gramů a odskok nepřesahuje 85 cm.

Podrobný plán otevírání minigolfového hřiště

Pokud se rozhodnete otevřít svůj vlastní mini golfový klub, měli byste se rozhodnout, pro jaké účely je vytvořen: pro soutěže nebo jednoduše k pronájmu jednotlivým firmám. První možnost bude vyžadovat mnohem více investic do výstavby oblasti v souladu s mezinárodními standardy. Navíc tato oblast vyžaduje povinný certifikační postup, který provádí minigolfový výbor Ruské golfové asociace.

Druhá možnost je pro začínající podnikatele přístupnější. První věc, kterou nový golfový klub potřebuje, je hrací plocha. Klasické pole pro minigolf je pole s 9 jamkami. Na jednu díru je uvedeno asi 20 metrů čtverečních. metrů - stavět plnohodnotné pole, které potřebujete asi 500 metrů čtverečních. metrů. Minigolf může být umístěn jak na volném prostranství, tak i v interiéru. Druhá možnost je vhodnější pro Rusko kvůli jeho mírnému klimatu, i když vyžaduje vysoké náklady na údržbu (pronájem prostor). Otevřené golfové hřiště obvykle leží na předem připravené betonové základně a má dokonale rovný povrch. Může být pokryta jak kobercem, tak umělou trávou.

Kromě klasické verze je k dispozici i takzvaný modulární minigolf. Moduly se používají bez velkých ploch. Například při otevírání hřiště v nákupním centru. Konstrukce takového pole sestává z levných modulů. Průměrná cena jednoho modulu je asi 25 000 rublů. Plně modulární pole na klíč, pokud bude objednáno od specializovaných organizací, bude stát 400 až 600 tisíc rublů.

Golfové hřiště může být postaveno samostatně - ušetříte až 90% startovacích nákladů. Bude to však hodně práce a přečtení příslušné literatury. V opačném případě klient nechce hrát na nepochopitelném a nedokončeném poli.

Jako podklad pro domácí podložku můžete použít obyčejné listy dřevotřískové desky (350x175 cm) s povinnou impregnácí se speciálními prostředky, které odpuzují vlhkost. Listy jsou rozřezány na polovinu a spojeny čepy. Listy jsou připevněny zespodu k liště. Na dlouhých stranách listu je instalován korálek, takže míč neletí z plošiny. Dále je celá stavba pokrytá kobercem, aby oblast byla atraktivnější. Pro výrobu 8 polštářů je zapotřebí pouze deset listů dřevotřískových desek. Pro stavbu výjezdového pole pro minigolf můžete použít překližkové listy, protože jsou lehčí.

Technologie výroby golfových hřišť

Zábavný (amatérský) golfový klub potřebuje výstavbu několika malých míst s 5-6 jamkami. Ve skutečnosti, čím více políček - tím lépe. Pokud vytvoříte pouze jednu stránku, v případě hry mezi oběma společnostmi se vzájemně zasahují, i když se jedna společnost pohybuje mnohem dále než druhá.

Kromě skutečného pole budete muset zakoupit nástroje pro hru. Jedná se především o vzorek (druh hazardu) - 15-20 kusů, míče - 50 kusů, karty pro nahrávání her a speciální oblečení s obuví (

15 sad). Pro tyto účely bude vynaloženo zhruba 50-100 tisíc rublů.
Pokud otevřete zábavný minigolfový klub na otevřeném místě, stojí za to postarat se o vytvoření speciální rekreační oblasti pro hosty. Jedná se zejména o šatnu, stoly a židle, kde si hosté mohou posedět a popadnout kousnutí. V blízkosti hřiště můžete otevřít malý bar s nápoji a rychlým občerstvením - tím se zvýší obrat klubu.

Závažným krokem ve vývoji klubu je dostupnost zkušených golfových instruktorů. Jedna věc je vysvětlit pravidla, je to další věc, jak golf naučit na profesionální úrovni. V naší zemi je stále velmi málo golfistů na vysoké úrovni a každý klub má možnost sbírat vlastní tým pravidelných hráčů. Pravidelní zákazníci jsou chleba všech zábavy. Musíme s nimi spolupracovat, potřebujeme je milovat a milovat. Pak vám přinesou dalších 50 hráčů.

Minigolfová reklama

Jako způsoby propagace klubu můžete použít spoustu způsobů. V informačním věku je to obzvláště snadné. Ujistěte se, že jste vytvořili vlastní webovou vizitku na internetu a zaregistrujte skupinu v sociálních sítích. Komunikace na specializovaných městských fórech věnovaných zábavě a zábavě je také nutností při propagaci klubu. Nepokládejte žádné akce, například můžete osvobodit certifikáty zdarma těm, kteří s sebou přivezli dalších pět hráčů. Dalším dobrým způsobem, jak se prohlásit celému městu, je uspořádat amatérskou mini golfovou soutěž. Například soutěže mezi velkými podniky, soutěž o ceny Santa Clause. Malé modulární pole lze exportovat do nejrůznějších propagačních akcí a vydávat zde vizitky klubu.

Kolik můžete získat na minigolfu

Měsíční příjem minigolfového klubu v závislosti na uspořádání případu se může pohybovat od 200 do 400 tisíc rublů. K tomu je nutné, aby klub navštěvoval denně zhruba 25-50 osob s průměrnou cenou za 2 hodiny hry, která se rovná 300 rublům na osobu. Při zohlednění nákladů na pronájem prostor (nebo pozemku), zaplacení mezd zaměstnancům, platbám za veřejné služby a daním může být čistý zisk klubu asi 100 - 150 tisíc rublů měsíčně.

Kolik potřebujete ke spuštění mini golfového klubu

Chcete-li otevřít minigolfový klub, potřebujete asi 700 tisíc rublů. Investice budou zapotřebí pro:

 • Uspořádání hřiště;
 • Oprava budovy, toaletní potřeby;
 • Vybavení rekreační oblasti;
 • Získání zásob;
 • Registrace podnikání v daňové službě.

Dalšími náklady jsou uspořádání baru nebo kavárny. Prodej alkoholických nápojů bude vyžadovat licenci.

Které OKVED zadáte při registraci

 • 12 - sportovní akce na volném prostranství;
 • 11 - činnosti sportovních hřišť a stadionů;
 • 51 - osobní tréninky s trenérem.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro otevření

Chcete-li otevřít minigolfový klub zábavního charakteru, stačí vydat PI podáním daňové služby fotokopii pasu, prohlášení a potvrzení o zaplacení státní daně. Pokud je plánováno uspořádání turnajů a soutěží na profesionální úrovni, doporučuje se otevřít LLC. Postup při registraci podnikání je stejný jako při otevření IP.

Jaký daňový systém si vyberete

Pro organizaci minigolfového klubu je vhodný zjednodušený daňový systém.

Potřebuji obchodní licenci?

Chcete-li otevřít minigolfový klub, bude nutné vydávat povolení a licence v orgánech místní správy. Také je nutné obdržet odpovídající certifikát v Golfové asociaci Ruska. Chcete-li získat povolení, musíte vyplnit formulář a počkat na rozhodnutí komise. Výsledkem takových akcí bude podnikatel obdrží certifikát a bude moci držet mini-turnaje na profesionální úrovni. Pokud vytvoříte minigolfový klub, zábavný směr, který obdrží certifikát, se nevyžaduje.

Obchodní technologie

Technologie vytváření minigolfového klubu závisí na sledovaném cíli:

 • Pro profesionální hry. Funkcí objevu je přítomnost velkého pole a přísná shoda s mezinárodními standardy.
 • Pro aktivní odpočinek. Při vytváření takového podnikání je nutné, aby se o to všichni zajímali: profesionálové, začátečníci, děti a prostí turisté.

Minigolfový obchodní plán: velikost pole, potřebné vybavení, výpočet nákladů a metody přilákání zákazníků

Golf může být oprávněně považován za elitní sport. Pro mnohé je zcela zřejmé, že nebudou k dispozici všem kvůli finančním nebo fyzickým omezením.

Ale nezlob se. Skvělý golf má alternativu - mini golf. Podnikání takového plánu může být velmi ziskové.

Zábava, přístupná všem bez výjimky

Minigolf může být nazýván nejen jako sport, ale také jako druh zábavy. Kdokoli může trávit čas v dobré společnosti mezi přáteli v přírodě nebo v místnosti s rukojetí v ruce. Kromě toho je moderní svět, pro který je typický obchodní přístup ke všem oblastem činnosti, dobrou volbou pro uspořádání obchodních jednání z minigolfu.

Během procesu hry na cestě k díře se můžete nejen dohodnout na setkání, ale také získat podporu větších společností. Stejným přezkumem bylo rozhodnuto věnovat se takové problematice, jako je možnost otevření vlastních podnikatelských aktivit souvisejících s minigolfem.

Minimální náklady, absence možných kontraindikací nejen pohlaví, ale také podle věku podle hmotnosti. Navíc neexistují prakticky žádné fyzické kontraindikace v této oblasti činnosti. To vše jsou klíčové body, které mohou přitáhnout pozornost k takové hře. Minigolfový obchodní plán by tudíž měl být podrobněji vysvětlen.

Tvorba míst

Prvky, které jsou součástí minigolfových hřišť, musí být dokonale vyvážené. Měly by zajistit takový faktor, jako je štěstí a dovednost hráče jako celku.

S pomocí minigolfu bude možné uspořádat soutěže, ve kterých budou mít děti, starší lidé i profesionální hráči stejnou šanci vyhrát.

Za účelem realizace podnikatelské činnosti a kvalitativního návrhu minigolfového podnikatelského záměru bude nutné najít dobré místo, na kterém budou vytvořena místa. Dále bude nutné určit způsob fungování organizace.

Pokud se rozhodnete vytvořit stránky na otevřeném místě, pak v zimě budou problémy s účastí. Kromě toho bude nutné neustále vyčistit místo zasněžování. V případě pronájmu místnosti existují problémy spojené s výhodou umístění, stejně jako ztráta potenciálních zákazníků kvůli teplu.

Optimální možností je pronajmout jak otevřený prostor, tak prostory. V tomto případě je možné zachovat relevanci minigolfu bez ohledu na povětrnostní podmínky.

Odrůdy certifikovaných stránek

Minigolfový obchodní plán by měl mít bod, ve kterém je detailně podrobně o daném místě. Měli byste vědět, že existuje několik typů polí, na kterých můžete hrát nejen hry, ale také soutěže.

 1. Miniaturní pole. Tato oblast dosahuje 1200 metrů čtverečních. Skladby po délce dosahují 25 metrů. Sběr takového pole je vyžadován z různých modulů a překážky se nemohou opakovat.
 2. Švédské pole. Je pokryta látkou zelené barvy. Délka nástupiště může dosáhnout 18 metrů. Velikost golfového hřiště je 1400 metrů čtverečních. Je také tvořen samostatnými moduly.
 3. Betonové pole. Místo je 12 metrů dlouhé. Celkový počet míst pro hru je 18. Celková plocha areálu jako celek je 1400 m2. Všechny platformy musí mít ideální rovinnost.
 4. Pole na šířku. Minimální plocha je 2000 metrů čtverečních. Jako boční stěny můžete použít kameny a stromy. Cesta pro minigolf může být libovolná velikost. Toto pole můžete uspořádat jak uvnitř, tak venku. Bude trvat celou vaši představivost, abyste vytvořili zajímavý design.

Pozemky jejich velikosti mohou být zcela jiné

Pro realizaci minigolfového podnikatelského plánu je nutné, aby na něj nebyl příliš velký pozemek a na něm se stala platforma pro herní proces. Mělo by být zřejmé, že tvar a velikost místa se mohou měnit. Poté bude nutné nahromadit mohyly a zalévat rybníky, rostliny zeleně, uspořádat různé postavy atd.

Při návrhu vašeho projektu můžete ukázat veškerou představivost, abyste přilákali největší počet zákazníků. Pak musíte udělat volbu ve prospěch pokrytí. Doporučuje se zakoupit materiál, který bude hladký. Kromě toho by mělo být plátno malováno zeleně. Takový materiál bude simulovat přirozený trávník a nebude to složitým pohybem míče.

Na místě bude nutné uspořádat asi 10 jamek, které musí být označeny vlajkami. Pomocí tohoto tahu můžete hru diverzifikovat. Navíc bude jednodušší organizovat soutěže a turnaje.

Přilákat potenciální zákazníky

Chcete-li inzerovat vaši firmu, musíte umístit reklamy do tisku, do vývěsních tabulek, na internet a obrátit se na služby rozhlasové stanice. Je nutné vytisknout určitý počet letáků a vytvořit slevy pro kupony. Mohou být distribuovány kolemjdoucím na ulici.

Když otevíráte svou společnost, můžete uspořádat velkou přehlídku a hrát řadu předplatného. Ti lidé, kteří se zúčastnili akce, mohou nabídnout hrát zdarma. Přilákat potenciální zákazníky může být na úkor slev a dalších četných věrnostních programů.

Získání certifikátu

Certifikace minigolfu provádí příslušná asociace. Abyste získali certifikát, musíte projít několika etapami. Nejdříve vyplníte dotazník. Následně zástupci sdružení zkontrolují všechny potřebné informace a vydá požadovaný dokument. Budou také vytvářet pole v registru a budou se registrovat. V důsledku všech úspěšných etap podnikatel obdrží certifikát, který bude instalován na jeho stránkách.

Certifikát je vyžadován pro pořádání soutěží a turnajů. Umožňuje vám získat kategorie sportu.

Nutnost trenérů a zásob

Bez trenérského personálu bude velmi obtížné. Individuální školení návštěvníků pomůže vytvořit další zisky.

Celá sada pro minigolf je možné zakoupit na internetu, a to na stránkách, které se specializují na prodej. Jedna hůlka bude stát asi 3 tisíc rublů. Vzhledem k tomu, že koule se navzájem liší nejen velikostí, ale také ve vlastnostech, jejich cena může stát tisíc rublů. Ale vždy si můžete koupit koule za 400 rublů. Ale nemůžete bez inventáře, takže budete muset ještě koupit golfové vybavení.

Náklady potřebné pro otevření podniku

Pokud se rozhodnete otevřít minigolf, budete čelit následujícím nákladům:

 1. Pronájem pokoje nebo dětského hřiště. Výše nákladů závisí na umístění stránek, který se vám líbí.
 2. Vytvoření hřiště. Náklady mohou ovlivnit pronajatý prostor, a sice jeho velikost a tvar.
 3. Je nutné rozhodnout o návrhu. To bude vyžadovat asi 15 tisíc rublů.
 4. Bude nutné zakoupit kryt dětských hřišť - asi 150 tisíc rublů.
 5. Je nutné zakoupit si sadu minigolfů, vlajek, míčků. To bude vyžadovat zhruba 120 tisíc rublů.
 6. Reklamní činnost bude stát asi 6 tisíc rublů.

Chcete-li otevřít společnost a koupit veškeré potřebné vybavení (vybavení) pro minigolf, může to trvat 400 až 800 tisíc rublů.

Příjmy z minigolfu

Ale příjmy v průběhu času dosáhnou velkých rozměrů. Obecně platí, že následující faktory začnou přinášet zisk:

 1. Hodinová sazba. Můžete také zajistit, aby se peníze vyplácely za zabití míčů.
 2. Turnaje a soutěže mezi společnostmi a vzdělávacími institucemi.
 3. Členské poplatky.
 4. Můžete si otevřít vlastní restauraci nebo kavárnu.
 5. Platba za školení prováděnou pod vedením specialistů.

Taková obchodní myšlenka je velmi slibná, protože konkurence je stále na minimální úrovni. A v těch městech, které se nacházejí daleko od hlavního města, neměli byste mluvit o konkurenci obecně.

V této oblasti neexistuje žádná konkurence

Abyste mohli začít podnikat v oblasti minigolfu, stačí vše popsané výše. Všechna pravidla pro hru se nacházejí v referenčních knihách nebo, když jste ukázali fantazii, přišli sami.

Ti zákazníci, kteří se chystají uvolnit, budou muset stručně vysvětlit všechna dostupná pravidla, aby měli představu o hře. Kromě toho budou muset být informováni, že nestojí za to, aby se míč příliš hodil, jinak bude nutné zaplatit částku vkladu.

Novinkou tohoto podnikatelského nápadu nebude pro potenciální zákazníky příliš dlouhá doba. Oni budou sami přitahováni do této oblasti zábavy. Proto golfový klub nebude nečinný. Po nějaké době se zákazníci mohou stát trvalými. Na základě toho můžeme říci, že v průběhu minigolfu přinesete vysoké zisky. V době, kdy bude zavedena podnikatelská myšlenka, můžete najmout zaměstnance.

Návrat na podnikání

Na základě nejmenších odhadů se organizace minigolfu vyplatí za několik měsíců v létě. Aby podnikatelský záměr dosáhl maximálního zisku, je nutné vytvořit mini golf s vlastními rukama a pečlivě přistupovat k organizaci všech detailů. Pokud neinvestujete do podnikatelského nápadu, nebude možné vytvořit něco, co by stálo za to. A to je nepřijatelné, protože výdaje se stále ještě nepovažují za malé.

Přejeme Vám hodně štěstí při zahájení podnikání, které s přístupem přinese velký příjem!

DengiLedi.ru

Jak vytvořit minigolfový klub

Tento obchodní nápad bude zajímavý pro ty, kteří chtějí uspořádat své podnikání v obci a ti, kteří začínají podnikat v rezortu. Obecně platí, že pokračuji v tématu, o kterém jsem psal více než jednou: jak používat opuštěnou půdu nebo loft.

Jak vytvořit minigolfový klub

Pokud se kdysi stanete majitelem impozantního pozemku v rozumných mezích města, pak jedním z nejjednodušších způsobů, jak jej použít, je vytvoření minigolfového klubu. Tentokrát není příliš rozvinutý, ale vzhledem k tomu, že tento sport je schopen lidem jakéhokoli věku a klub může být navštěvován v každé společnosti a může trávit spoustu času tam, lze očekávat, že se tato zařízení postupně stanou více populárními.

Co je minigolf?

Nezapomeňte, jak postavy hollywoodských filmů používají koule k řízení míčů na nejnepříznivějších místech - v kanceláři, na palubě lodi, ve vlastním bytě. To je ono! Navzdory přítomnosti klubu, míče, zeleného povrchu a otvorů má tento sport vlastní pravidla, která nemají nic společného s velkým golfem. Vyrábí vlastní vybavení, včetně stop různých tvarů, velikostí a konfigurací.

Cílem hry je jednoduché - musíte držet míč do hole s hůlkou. Koule mohou být změněny (jsou velmi odlišné až do 1000 odrůd), ale pouze jedna míč může být použita pro průchod jedné díry. Otvory jsou očíslovány a pohybují se od 1 do 18 hřiště, hráči dodržují přísný pořadí otvorů. Každé hřiště je vybaveno překážkami. Při jízdě na jedné trati můžete použít maximálně šest úderů, z nichž každý získá jeden bod. Pokud míč po 6 úderů a neskončil do díry, přidejte další bod. Pokud hrají se skupinou, jen jeden hráč je na hřišti, ostatní čekají na řadě a sledují svou hru. Vítězem je hráč s nejnižšími skóre.

Území minigolfového klubu

Tento sport můžete procvičovat kdekoli, ale skutečný klub je nejpohodlněji organizován mimo město a vytváří tak místo, kde se můžete dostat ven velkou společností a bavit se celodenní hraní, socializací a grilováním.

Minigolf v lese

Další možností pro implementaci tohoto podnikatelského záměru je přeměnit některé velké opuštěné prostory na klub - např. Výrobní hala nebo sklad. Pokud je alespoň část tratí pod střechou, klub bude schopen pracovat po celý rok.

Vybavení pro minigolfový klub

Světová federace sportovních mini golfů (WMF) přijala čtyři hlavní typy tras, ale kromě nich existuje spousta dalších fantastických, dobrodružných, dětských, krajinných a dalších typů míst. Vlastník klubu sám, pozvaný krajinář, může plánovat svůj pozemek a svým způsobem umístit golfová hřiště na něj.

Navíc bude zapotřebí následující zařízení:

 1. Pater - speciální hrací hůl (1500-3000 rublů a více)
 2. Koule (400-800 rublů).
 3. Karty pro záznam účtu.

Tento inventář musí být přítomen jak pro pronájem, tak pro prodej.

Další funkce

Vzhledem k tomu, že hrajete minigolfové kluby, přicházejí lidé na několik hodin, pak je třeba alespoň bar, nejlépe s alkoholem. Stále potřebují místa pro odpočinek - stoly s židlemi pod sekafory nebo samostatnými altány. Mimochodem, tato myšlenka je vhodná pro ty, kteří organizují zelenou turistiku nebo pronajmou venkovský dům. Dokonce i jedna dráha pro minigolf vám pomůže rozšířit seznam služeb a vyniknout na pozadí konkurence.

Typy minigolfových klubů

1. Pro sport

Pokud hodláte otevřít minigolfový klub, kde se budou konat oficiální soutěže, bude vyžadováno velké území a přísné dodržování mezinárodních norem. Vybavení jednoho pole s 18 pruhy bude stát asi 400 tisíc rublů. Potřebujete to potvrdit. V Rusku se to obrátilo na Mini Golfový výbor Ruské golfové asociace. Po kontrole souladu se sportovními standardy bude jeho majitel vydán certifikát, vytvoří pole v registru Golfové asociace Ruska a zapíše pole do Světové federace sportovního mini golfu (WMF). Klub obdrží mezinárodní etiketu pro instalaci na poli. Certifikát poskytne příležitost udělovat sportovní kategorie, provozovat mezinárodní sportovní soutěže a zahrnout jejich výsledky do mezinárodních ratingů.

Rozložení mini golfového klubu

2. Pro venkovní aktivity

V tomto případě je hlavním cílem majitele klubu, aby se ujistil, že každý měl zájem - pro dospělé, děti, zkušené hráče, začátečníky a pro ty, kteří nechtějí hrát zvláštní a přijít k relaxaci a odpočinku. Proto jsou vítány originální skladby a další vybavení, jako je pivo, gril a sauny.

Skladby jsou nyní objednávány a prodávány v hotové podobě. Rozměry, materiály a země-výrobci nejrůznější, a proto se ceny velmi liší, počínaje 12,5 tis. Rublů pro jednoduchý strom a DSP ruské výroby.

Chcete-li vytvořit zábavný mini golfový klub uvnitř tří tří nočních polí, potřebujete asi 500-700 tisíc rublů. Tyto peníze budou zapotřebí k opravě prostor, vybavení pozemků, budování koupelny a baru, nastavení rekreační oblasti a inventáře. Pokud vytvoříte bar nebo kavárnu, budou také muset sestavit všechny dokumenty.

Zaměstnanci

Minigolfový klub musí být opatřen trenérským personálem a pokud jste zvolili sportovní směr, úroveň trenérů by měla být vysoká. Takové kádry jsou nezbytné, protože individuální vzdělávání je jedním z důležitých zdrojů příjmů pro takové kluby. Nyní v Rusku jsou již sportovci, kteří mají titul v minigolfu a někteří z nich jsou připraveni se zapojit do koučování. Navíc manažer, čističi, bezpečnostní, správní, barman - počet a speciality bude záviset na velikosti klubu, návštěvnosti a množině služeb poskytovaných zákazníkům.

Minigolfový klub má nový obchod, ale podle toho, jak se rozvíjí zábavní průmysl - tento obchodní nápad může být považován za dost slibný. Hlavní věcí je organizovat klub na vhodném místě s dobrým přístupem a vytvářet podmínky pro mnohohodinový odpočinek.