Vlastní podnikání: jak otevřít čistírnu. Podnikatelský plán pro chemické čištění: potřebné vybavení a jeho náklady

Na západě jsou služby chemického čištění pro domácí oblečení a oblečení poměrně populární. Mnozí žijí v nájemních bytech, a nevlastní vlastní pračky nebo nechtějí trávit čas čištění a praní prádla, s vědomím, že tyto pracovní položky pro chemické čištění oděvů, řešení všech současných problémů. Otevření suché čištění může být také výnosný obchod, který přináší skutečný a stabilní příjem, a to je brát v úvahu.

Popis činnosti

Pokud tedy hovoříme o tom, jak otevřít čistírnu, měli bychom zvážit dva způsoby, které jsou k tomu k dispozici. První z nich přebírá vlastnictví podniku a druhá - organizaci místa recepce ložního prádla s následným posláním do již fungujících čistíren. Pokud si nejste zcela jisti, že otevření vašeho podniku bude úspěšné, pak stojí za to jít na druhou cestu, to znamená otevřít přijímací místo pro chemické čištění.

Takže budete mít možnost prozkoumat zákony ve vaší zemi, mohli vyhodnotit celkovou situaci, aby pochopili, co je v tomto případě, tam jsou úskalí, získávání důvěry a jasnou představu, že investice se vyplatí. Pak můžete najít místo a koupit zařízení pro chemické čištění vlastní.

Počáteční investice

Je třeba poznamenat, že pro organizaci vlastního podniku stačí investovat ve výši 100-120 tisíc dolarů. Taková obchodní činnost má řadu výhod ve srovnání se všemi ostatními, například otevřením kosmetického salonu nebo poskytováním zasilatelských služeb. V Rusku tento typ podnikání dosud nenalezl správné rozdělení, ale začíná získávat impuls, takže je opravdu vhodné podniknout obchodní plán pro čištění a otevírání.

Vzhledem k tomu, že se mzdy obyvatelstva postupně zvyšují, si lidé mohou dovolit koupit si více oblečení, které je třeba vyčistit a umýt. A právě proto je pro podnikatele zcela přirozené, že se ptá, jak otevřít čistírnu.

Samozřejmě, mnoho podobných společností se nyní otevírá, ale to ještě nestačí k pokrytí potřeb moderního trhu. Příjem vlastníků čistíren je 1000-1500 dolarů každý měsíc, a to je průměr pro většinu měst, a v megacities to je mnohem vyšší. Proto stojí za to pochopit, jak otevřít čistírnu a podrobněji vědět, co je pro to nezbytné.

Důležité body

Aby bylo vaše podnikání ziskové, musíte pro jeho objevení vypracovat jasný a podrobný obchodní plán. To může být provedeno nezávisle, což bude určitě trvat hodně času a energie, nebo můžete využít pomoc specialistů. Při přípravě podnikatelského plánu pro chemické čištění musíte zvážit, které špinavé prádlo v něm bude vyčištěno.

Cena závisí zcela od kategorie lidí, pro které budete pracovat, jejich postavení a společenské postavení. A v době, kdy získáte impuls, můžete otevřít dílnu pro opravu prádla nebo opravy oděvů a poskytnout další služby veřejnosti ve volném prostoru vašich prostor.

Výběr místnosti

Lepší možností je umístit první nebo přízemí ve velké obchodní a nákupní centrum, o rozloze 100-200 metrů čtverečních, je-li rozlišení sanitární-epidemiologické stanice, a když není potřeba najít takové místo, které se nachází ve vzdálenosti nejméně 50 metrů od bytových domů.

Otevření recepce oblečení

Můžete si otevřít čistírnu sám, nebo si můžete koupit již připravené na 7-10 tisíc dolarů. Samoorganizace podnikání bude stát mnohem méně. Vše, co je zapotřebí k tomu, je zaregistrovat firmu, malý prostor, ve kterém budete pracovat dva nebo tři členy personálu, a to inspektor a řidič s autem, minimální soubor nábytku se skládá z několika stoly a židlemi.

Neexistuje přesné doporučení, jak přesně otevřít takovou položku, neboť někdy je výhodné ji udělat v blízkosti nákupních prodejen a někdy i ve spacích oblastech, tedy v těsné blízkosti velkého počtu klientů. Nemluvíme-li o tom, jak otevřít čistírnu, ale uvažovat o variantě s přijímacím místem pro oděvy, stojí za zmínku počáteční a aktuální náklady v rublech, které se od vás očekávají.

Počáteční náklady jsou spojeny s těmito body:

- pronájem místnosti o rozloze 5-10 metrů čtverečních stojí 7500-25000 rublů za měsíc v závislosti na místě;

- potřebné vybavení sestávající z minimálního setu (stůl a dvě židle) - 4500-7500 rublů;

- mzdy řidiče a dva přijímače - 30000-42500.

To znamená, že počáteční náklady, které očekáváte ve výši 42-75 tisíc rublů.

Kromě toho měsíční výdaje činí přibližně 39500-75000 rublů.

Princip práce při přijímání oblečení

Je důležité podepsat smlouvu s rozsáhlou sítí čistíren, která je oblíbená u spotřebitelů, která má vlastní obchody a podniky, kde bude oblečení zákazníků přivedeno do správného pohledu. A poté recepční mohou začít své bezprostřední povinnosti: přijímat špinavé oblečení, třídit je, připravovat se na dopravu do čistírny a také přijímat čisté výrobky a předávat je zákazníkům.

Téměř 60% vašich příjmů bude společnosti odesláno. Zbytek je určen pro platy zaměstnanců, pronájem prostor, stejně jako zisk. Smlouva s velkou a známou společností má řadu výhod:

- často samy provádějí vzorkování špinavých a dodávky čistých oděvů, což šetří náklady na řidiče a dopravu;

- Vždy je snadnější pracovat pod známou značkou;

- velká společnost je připravena nést odpovědnost za manželství ve své práci, což znamená povinnou náhradu za hmotné a mravní ztráty klienta.

Počáteční investice bude splacena maximálně 2 roky, někdy to trvá šest měsíců, po kterém můžete získat čistý zisk. Výtěžnost chemického čištění je 10-40%. Majitel recepce dostane měsíční příjem přibližně 1000-1500 dolarů.

Mini-suché čištění jako alternativa

Stejně jako v recepci je zde nejdůležitější volbou správného pokoje. Vzdálenost od obytných budov pro mini-suché čištění by měla být nejméně 50 metrů. Nemůžete ji otevřít v blízkosti stravovacích zařízení nebo obchodů s potravinami. Pokud mluvíme o tom, jak otevřít čistírnu, je třeba poznamenat, že v takovém případě nepotřebuje licenci, ale bude muset běžet vydáním povolení k otevření výroby.

Obvykle jsou tyto podniky vybaveny následujícími typy zařízení:

 • stroje na chemické čištění, zpracování perchlorethylenu;
 • Speciální kabina, ve které se provádí čištění a odstraňování skvrn;
 • pánev-manekýn určený pro svrchní oděvy;
 • specializovaný žehlící stůl se železem;
 • Zařízení pro balení oděvů po zpracování;
 • dopravní systém pro ukládání oděvů;
 • vozíky na oblečení;
 • parní generátor;
 • kompresoru.

Doplňkové vybavení by mělo být také zakoupeno. V průměru můžeme mluvit o nákladech na chemické čistící zařízení ve výši 100 tisíc dolarů a u minisuchých čistících zařízení cena bude od 25 tisíc dolarů.

Nejlepší volba

Nejjednodušší způsob, jak uspořádat takovou firmu, je zakoupení licence. Výhody této metody jsou zřejmé - je to příležitost uspořádat seriózní podnikání i při absenci speciálního školení. Všechny obavy spojené s otevřením nového případu, školením vedení a zaměstnanců, úpravou vybavení a výběrem zaměstnanců spadají na franchisora.

Za to se zajímá nejen ve fázi zahájení podnikání, ale také pod jeho dohledem. Nemusíte samostatně stahovat papíry a kupovat zařízení pro chemické čištění, protože to vše padá na ramena. Franšíza se vyplácí poměrně rychle a zisk po něm bude činit 7 000 až 10 000 dolarů měsíčně.

Pochopení otázky, jak otevřít suché čištění oblečení, stojí za to říkat, že můžete udělat sami, a pak uspořádat několik oděvních přijímacích míst. Je důležité si uvědomit, že nejprve musíte získat všechna povolení pro organizaci mini-workshopu. Nezávislý podnik má mnoho výhod, což je přítomnost nekonečných příležitostí pro jeho následné rozšíření.

Příklad obchodního plánu chemického čištění s výpočty

Vážení návštěvníci, níže je příkladem podnikatelského plánu pro chemické čištění s ekonomickými výpočty. Vzorek byl připraven odborníky v oblasti obchodního plánování. Výpočty jsou generovány ve formátu aplikace Excel, který vám umožňuje snadno přizpůsobit je vaší volbě a rychle vypočítat návratnost projektu s přihlédnutím ke změněným údajům.

Máte-li jakékoli dotazy, můžete je požádat níže v komentářích a psát nám na poště nebo ve skupině v sociálních sítích.

Souhrn

Co by mělo obsahovat shrnutí, přečtěte si strukturu souhrnu obchodního plánu.

Účel: Otevření čistírny v Kirově

Úkoly: Poskytování městské populace kvalitním službám pro chemické čištění a praní prádla z kožešiny, kůže, semišu, tkaniny.

Iniciátor projektu

Iniciátorem projektu je vlastníkem tří bodů čištění, který dnes pracuje pro přenos přijatých oblečení na jinou společnost. Sami si uvědomují pouze příjem a dodání oblečení zákazníkům. Jeho prodejna umožní nejen profitovat z práce pro své vlastní body, ale také poskytne služby třetím stranám při přijímání oděvů a v budoucnu snadnější expanzi do města díky otevření nových míst chemického čištění.

Investiční náklady

Celková výše investic do otevření čistírny bude 2 300 tisíc rublů. Tato částka půjde na opravu prostor, nákup a instalaci zařízení, nákup spotřebního materiálu.

Předpoklad, v němž je plánováno umístění podniku, bude pronajat, za dobu opravy je poskytnut nájemné.

Financování projektu

Náklady na investice se plánuje provádět částečně na úkor úvěrových fondů (1 800 tis. Rublů) a částečně na úkor vlastních zdrojů (500 tisíc rublů).

Úvěr je poskytován až na 10 let za 15% ročně s plánem splácení anuity. Závazkem půjčky je podnik, který vlastní podnik.

Ukazatele návratnosti projektu

Pro výpočet návratnosti podnikatelského plánu pro chemické čištění byl vytvořen model, na základě kterého byly získány následující výsledky:

Tyto ukazatele ukazují, že otevření takového chemického čištění je zajímavé z hlediska návratnosti a může být zajímavé i pro soukromé investory a úvěrové organizace.

Dodavatelé a dodavatelé

Jako dodavatelé hlavního čisticího zařízení byl vybrán prodejce z Moskvy, který na krátkou dobu může poskytnout veškeré potřebné vybavení pro chemické čištění, mytí a opravy věcí. A její ceny patří mezi nejnižší.

Opravu prostor bude provádět místní opravářský tým, který po výsledcích výběrového řízení poskytl nejlepší podmínky pro práci.

Služby

Sada služeb nově vytvořených čistíren se neliší od ostatních podobných podniků a uvádí následující seznam služeb:

 • Čištění oděvu z semišu, kožešiny, kůže;
 • Čištění textilních oděvů;
 • Čištění polštářů, přehozů, přikrývek;
 • Čištění bund;
 • Čištění měkkých hraček;
 • Čištění pracovních kombinéz;
 • Prádelny;
 • Malé opravy oděvů.

IN NI M A N Y E.

Praxe ukazuje, že při objednávce obchodní plán od odborníků, ušetříte čas, zvýšit kvalitu hotového dokumentu v 4-5 krát, a zvýšit šance na získání investice do 3 krát.

Investiční plán

O tom, jak vytvořit investiční část, si přečtěte článek o struktuře investičního plánu pro podnikatelský plán.

Objem investic

Celková výše investic na vytvoření čistírny je 2 300 tisíc rublů. Rozdělení nákladů je uvedeno v následující tabulce:

Napájecí a osvětlovací zařízení

Vodovod a kanalizace

Zařízení signalizačního systému a video pozorování

Čistírna

Centrifugačka pračky

Vozíky pro prádlo

Polička na prádlo

Stoly pro prádlo

Tabulka recepce oblečení

Křesla pro klienty

Tabulky pro klienty

Software pro účetnictví

Počítačový software

Plán investičních plateb a prací

Aby se minimalizovaly platby před zahájením podnikání v rámci jednání s dodavateli zařízení, bylo dohodnuto, že zaplatí pouze 30% zálohy na zařízení. Zbývajících 30% je převedeno na dodavatele v okamžiku dodání zařízení do zařízení, zbylá část ve výši 40% - po instalaci zařízení.

Harmonogram všech plateb je uveden v následující tabulce (v tisících rublů):

Dodávka a montáž zařízení

Nákup kancelářské techniky a instalace softwaru

Níže je plán práce na otevření čistírny:

Výrobní plán

Informace o tom, co by měla obsahovat výrobní část podnikatelského plánu, naleznete v článku Struktura plánu výroby podnikatelského plánu.

Místnost

Pro čištění byly vybrány prostory v průmyslové zóně města Kirov, které splňují všechny standardy SES a požadavky Gospozhnadzor. Níže je rozložení místnosti s místností vybavení:

Pracovní doba

Vzhledem k tomu, že hlavními zákazníky jsou úklidové malá soukromá sběrná místa, jejich manažeři pracují hlavně od 9:00 do 18:00, takže pro naše čistírna se rovněž plánuje zavést plán od 9:00 do 18:00.

Proces poskytování služeb

Obchodní proces našeho suchého úklidu se nijak výrazně neliší od ostatních, ale ukazuje, kolik a jaký personál bude zapojen. Pořadí zde provedené práce je uvedeno níže:

 1. Řidič s vozem bere věci od zákazníků, kterým jsou vydávány doklady o přijatém zboží;
 2. Řidič přináší věci a ruce vedoucímu čistírny;
 3. Správce chemického čističe kontroluje, co je možné, k dalšímu zpracování a možnosti čištění.
 4. Po kontrole věcí administrátor předá věci zaměstnanci, který v závislosti na objednávce nabije produkt do čističky nebo pračky.
 5. Po čištění (praní a sušení) produkty převedeny do žehlícího válce (je-li nemožné žehlicí kluziště ručně nažehlovací žehlicího prkna).
 6. Po žehlení jsou věci naplněny a umístěny na regálech.
 7. Když je věc zcela připravená, jde až k bodu, od kterého byla přinesena.
 8. Do měsíce v měsíci se vypočítají náklady na služby a faktura je protistraně vystavena za úhradu.

Náklady na služby

Při přímých nákladech na služby chemického čištění patří následující články, které se přímo týkají čištění nebo prádla:

 • Elektřina pro prádelny a chemické čištění;
 • Voda na mytí a odvodnění z prádla;
 • Kusová mzda zaměstnanců (část mzdy závisí na objemu poskytovaných služeb, tato část je brána v úvahu při výpočtu nákladů na služby);
 • Chemická činidla, která přecházejí přímo do chemického čištění a prádla;

Všechny tyto náklady jsou normalizovány na 1 kg suchých výrobků. Na základě těchto výdajových norem jsme vypočítali cenu 1 kg prádla a získali jsme následující údaje:

 • Čištění oděvu z semišu, kožešiny, kůže - 560 rublů;
 • Čištění oděvů z textilu - 345 rublů;
 • Čištění polštářů, přehozů, přikrývek - 345 rublů;
 • Čištění bund - 489 rublů;
 • Čištění měkkých hraček - 554 rublů;
 • Čištění kombinéz - 421 rublů;
 • Služby prádelny - 243 rublů;
 • Oprava jemných oděvů - 721 rublů.

Marketingový plán

O tom, co by mělo obsahovat marketingovou část obchodního plánu, si přečtěte článek Struktura marketingového plánu pro obchodní plán.

Konkurence a umístění

K dnešnímu dni má trh podobné podobné velké čističe, ale jejich zatížení je přes 90%, což naznačuje nedostatek výrobní kapacity pro chemické čištění.

Umístění našeho čistírny v průmyslové oblasti města velmi významně snižuje náklady na nájemné a také výrazně rozšiřuje příležitosti pro další rozvoj podnikání (rozšíření území).

Sortiment služeb a cen

Pro analýzu cen a nákladů na služby jsme provedli přibližný výpočet nákladů na služby ve výši 1 kg věcí. Níže uvedená tabulka uvádí analýzu průměrných cen skupin služeb a také výpočet průměrné přirážky pro skupinu a všechny služby.

Obchodní plán na chemické čištění

Nákup a prodej vybavení pro podnikání

 • Domů
 • Obchodní nápady pro malé firmy
 • Služby
 • Chemické čištění jako podnik s vysokými příjmy

Kde koupit zařízení? Nejjednodušším způsobem je nákup od distributorů předních světových výrobců speciálních zařízení (zejména od italských společností TeknoZen, Camptel - Anghinetti a mnoho dalších).

Standardní sada pro minisuché čištění:

1. Čistící stroj
* Jmenovité zatížení - 15 - 17 kg
* 2 samočistící nádrže
* 1 samočistící nylonový filtr
* kapacita bubnu - 241l
2. Parní pneumatické manekýn pro svrchní oděvy
pneumatická roztahovací hadice
* digitální ovládací panel (3 režimy)
3. Parní pneumatické manekýn
* pneumatické protahování kalhotek
* digitální ovládací panel
4. Žehlicí stůl
* elektricky vyhřívaná pracovní plocha
* vakuum, přeplňování, páření (povinná volba)
* otočný ohřívací pouzdro
* elektrická parní žehlička se závěsem
* osvětlení stolu

5. Univerzální žehlicí lis pro kalhoty
4. Stůl pro odstraňování skvrn
7. Nástěnný balicí stroj
8. Zavěste ve výši 4 ks.
9. Vozíky na znečištěné prádlo v množství 4 ks.
10. Parní generátor (30 kW)

Ještě potřebujete nakupovat chemii, kartáče, závěsy, filmy, štítky atd. A také jsme nezohlednili opravu prostor - a to bude nutné udělat: u výrobních prostor je vše určeno, až po použitou barvu a dlaždice na podlaze.

Zastavme se více na výrobních zařízeních. V regionech, zatímco trh služeb pro spotřebitele není obzvláště rozvinutý, nestojí za to, že si koupíte auta s velkým zatížením. Je lepší nakupovat úspornější jednotky s kapacitou 15 kg za hodinu. Pro osmihodinový posun můžete zpracovat až 120 kg. A pokud pracujete ve dvou směnách?

K dnešnímu dni je však taková dopravní zácpa ve většině periferních měst pravděpodobnější spíše v oblasti fantazie a pokud se podobá realitě, pak až na podzim, kdy se čističe nacházejí v sezóně.

Zaměstnanci

Jeden obchod a jeden bod příjem dostatečně 5-7: technolog, regálu dva, dva pracovníci obchod účetního (pokud nemáte v plánu dát účetní outsourcing) a ovladač. Je žádoucí najít technologa s praxí. Je to obtížné: v této oblasti je málo odborníků, platy jsou pod průměrem. Při otevírání suchého čištění se snažte najímat zaměstnance, kteří již mají takovou práci. V počáteční fázi může technik vykonávat funkce přijímače objednávek.

V takovém případě výrazně ušetříte školení zaměstnanců a získáte důvěru, že práce bude prováděna kvalitativně a nebudete muset zákazníkům vrátit peníze za poškozenou položku.

A problém nespokojených zákazníků vždy existuje. Můžete se ujistit tím, že pečlivě vyplníte potvrzení o oděvu a vždy upozorníte klienta na možná rizika.

To je obzvláště důležité, když z jakýchkoli důvodů, symboly péče o značení (ikony s štítek předepisovat nebo zákazu operace čištění, praní, sušení a žehlení) tohoto objektu chybí. V tomto případě je lepší odmítnout tuto věc vůbec přijmout.

V případě, že současná situace neumožňuje hodit objednávky, určitě požadovat, aby klient poznámka o přijetí, že informoval o všech možných rizik a nároky na čistírny není.

Propagace

Čisté čištění se týká takzvaných "doprovodných" institucí, jako je pekařství nebo lékárna. Jsou součástí každodenního života člověka, takže všichni obyvatelé blízkých domů jsou vaši potenciální zákazníci. Zvyšte účinek letců, kteří se mohou účastnit, a rozšiřte je na metro nebo u vchodu do nákupního centra. Reklama v místní televizi funguje dobře v regionech. Také systém slev pro pravidelné zákaznické karty se ukázal jako velmi dobrý - tento marketingový kurz využívají téměř všechny velké chemické čističky.

Neobvyklé řešení jsou vítány. Ne tak dávno jedna z hlavních moskevských sítí uspořádala show "Za sklem". Stěny obchody, ve kterých jsou oblečení vyčištěny, byly transparentní a všichni mohli vidět působivé vybavení, dopravníky s oblečením, pozorovat práci technologů.

Jednou ze slibných oblastí v segmentu je objednávka na internetu a telefon. Dodávka se provádí především "elitními" čističi, kteří se specializují na komplexní a drahé textilie. Klienti si je nevybírají na principu "bližší k domovu, tím lépe", ale na základě řady služeb. A za jejich věrnost obdrží bonus ve formě doručení objednávky na dům.

Kdo je zodpovědný?

Bez konfliktů se zákazníky, ani jeden čistící prostředek, ani ten nejlépe si to nedokáže. Textilní průmysl se rychle rozvíjí, objevují se nové textilie a následuje zvláštní péče. Odborník potřebuje čas, aby provedl vyšetření a vyzvedl čističe. Netrpěliví zákazníci umístili před volbou důstojníka pro chemické čištění: buď riskovat a zpracovávat danou položku bez předchozího posouzení nebo ztráty objednávky. Většina zaměstnanců si vybere první.

Dalším problémem je padělání, které zaplavilo trh s oděvy. Lime na ně nejen etikety, ale i štítky s informacemi o péči. Současně je právo Ruské federace "o ochraně práv spotřebitelů" zcela na straně klienta, takže majitelé čistírny dávají přednost tomu, aby se věc obrátila na soud.

Pokud úředník pro chemické čištění poškodí věc svou vadou, je společnost povinna zaplatit zákazníkovi své dvojnásobné náklady plus související náklady (např. Pro vyšetření, pokud to bylo požadováno). Před přijetím věci musí zaměstnanec prověřit, specifikovat zákazníka pro vnější vady nebo lépe je stále opravit v objednávkovém formuláři s podpisem klienta.

Náklady

Náklady zahrnují náklady na pronájem nebo nabývání celkové plochy, opravy a stavební práce, náklady na vybavení, instalaci, uvedení do provozu a školení personálu.
Současnými náklady jsou elektřina, dodávka tepla a tepla, dodávka tepla (vytápění a větrání), kanalizace, náklady na spotřební materiál, platy zaměstnanců.

  Plat mzdy a odvody z platu na 1 měsíc:
 • 1 technolog - 16 000-25 000 rublů;
 • 2 žehličky - 10 000-12 000 rublů;
 • 2 pracovníci - 9000-12 000 rublů;
 • 1 účetní - 15 000-20 000 rublů;
 • 1 řidič - 16 000-18 000 rub.
  Otevření samostatného mini-suchého čištění. Jednotlivé výdaje v USD:
 • profesionální rozvoj podnikatelského plánu - 100-1000;
 • sada zařízení - 40 000 - 70 000;
 • úprava zařízení (5-10% jeho nákladů) - 2000-7000;
 • registrace veškeré potřebné dokumentace - 2000-5000;
 • Spotřební materiál - 3000;
 • požární poplach - od 1500;
 • kosmetické opravy prostor.

Další možností není koupit zařízení, ale pronajmout jej za 20-30% ročně. Vysoká sazba je kompenzována daňovým "bonusem" - podle zákona je zkrácena doba odpisování vybavení, které je v leasingu, čímž se také sníží zdanitelný základ.

Kolik můžete vydělat?

Ve velkých regionálních městech bude počet nákladů a zisk o 20-40% nižší. Přidejte k těmto údajům 15-20% (výše výdajů bude asi 4,123 milionů rublů za druhý a následující roky) za nepředvídané výdaje a získáme víceméně objektivní obraz.

Produktivita neizolovaných čistíren činí zhruba 160 kg za den. Předpokládejme, že suché čištění funguje v jedné směně. Za průměrnou cenu 300 rublů na kilogram (v Moskvě) budou příjmy: 160 kg x 30 dní x 12 měsíců x 300 rublů. = 17,28 milionů rublů. za rok.

Otevřeme čistírnu. Schéma podnikové organizace

Trh služeb pro chemické čištění oděvů se dynamicky vyvíjí a každoročně roste o 25-30%. Investice do tohoto podnikání se pohybují od 2 tisíc dolarů do 1 milionu dolarů, náklady se vyplatí za 1,5 až 2 roky a ziskovost podniku zřídka klesne pod 15%.

Otevření čistírny: Příjemní místo

Pokud jste ochotni vynaložit 1,7-3 tisíc dolarů na zahájení svého podnikání, pak můžete počítat pouze s organizací přijímacího místa. Bod na recepci oblečení pro chemické čištění lze otevřít nezávisle (což je levnější) a lze je zakoupit v "obchodě" připraveného obchodu. Hotový podnik bude stát 7-10 tisíc dolarů.

Nejdůležitější je podepsat smlouvu s rozsáhlou sítí čistíren, která mají vlastní podnik. Přijímače vaší položky budou mít špinavý oděv, třídit je, připravit se na dopravu do čistírny, uložit čisté oblečení a dát je zákazníkům.

Z přijímacího bodu pořadatele bude vyžadovat registraci právnické osoby (individuální podnikatel je nejlepší), pokoj (do 50 čtverečních. M), dva nebo tři členy (akceptory a řidiči automobilu) a minimální soubor nábytku (velký stůl a dvě židle).

Až 60% příjmů bude muset být poskytnuto čistící společnosti. Dohody s velkými společnostmi jsou přínosné, protože často se sami znečišťují a přinášejí čisté oblečení (a ušetříte na nákladech na dopravu a řidiči) a samy o sobě jsou zodpovědné za manželství v jejich práci.

Můžete otevřít položky v obchodních centrech, ve velkých obchodech s potravinami, v přechodech na metro nebo naopak ve spacích oblastech se zaměřením na místní poptávku.

doba návratnosti počátečních investic je od 6 měsíců do 2 let. Další výnosnost podnikání je 10-40%. Minimální měsíční příjem majitele přijímacího místa je od 1000 do 1500 Kč.

Organizace místa přijetí oblečení pro chemické čištění.

Počáteční náklady (ruble):

- pronájem prostor 5-10 metrů čtverečních. m za 1. měsíc - 7500-25 000;
- vybavení (stůl + 2 židle) - 4500-7500;
- mzda dvou obdivovatelů a jednoho řidiče za první měsíc je 30 000-42 500.

Celkové počáteční náklady - 42 000 - 75 000.

- pronájem prostor - 7500-25 000;
- plat ženských recepčních a 1 řidič - 30 000 - 42 500;
- Ostatní náklady (benzin, formy příjmů atd.) - 2000-3000.

Celkové měsíční náklady činí 39 500 až 70 500.

Služba chemické čistírny: Mini-chemické čištění

Pokud jste ochotni utratit za svou firmu 1750-2500 tisíc rublů, můžete otevřít mini-podnik pro chemické čištění oděvů. "Hotová" továrna na chemické čištění stojí od 500 tisíc dolarů až po 1,3 milionu dolarů

Tam mohou být problémy s místností. Podle předpisů by vzdálenost od suchého čištění až po obytné budovy měla být alespoň 50 m. Také byste neměli otevřít čistírnu v těsné blízkosti obchodů s potravinami a stravovacích zařízení. Licence na takový případ nebude potřeba, ale s vydáním povolení k zahájení výroby bude muset běžet. Můžete jít na byrokratické koridory sami nebo vyjednávat s advokátní kanceláří-makléřem.

Pokud neexistuje žádná ambice pro nezávislé podnikání, pak nejjednodušším způsobem, jak otevřít mini-suché čištění, je koupit franšíza, tedy začít pracovat jako součást již existující sítě. Částka v tomto případě, jak na začátku podnikání, tak s následným dohledem, bude muset být vrácena, ale rizika a byrokracie jsou mnohem menší. Všechna potíže s otevřením nového podniku, výběrem místnosti, školením zaměstnanců a řízením, vybudováním vybavení - opatrovníka franšízy. Žádná bolest hlavy s papírem ani s úpravou zařízení ani s podporou nového podniku od jeho majitele nevznikne.

Franchise mini-dry cleaning vyplatí 1,5-2 let. Čistý zisk po tomto - od 2 do 10 tisíc dolarů.

Otevření samostatného mini-suchého čištění.

Jednotlivé výdaje v USD:

- profesionální rozvoj podnikatelského plánu - 100-1000;
- sada zařízení - 40 000 - 70 000;
- úprava zařízení (5-10% jeho nákladů) - 2000-7000;
- registrace veškeré potřebné dokumentace - 2000-5000;
- spotřební materiál - 5000;
- požární poplach - od 1500.

Plat mzdy a odvody z platu na 1 měsíc:

1 technolog - 16 000-25 000 rublů;
2 žehličky - 10 000-12 000 rublů;
2 pracovníci - 9000-12 000 rublů;
1 účetní - 15 000-20 000 rublů;
1 řidič - 16 000-18 000 rub.

Kosmetické opravy prostor 30-200 m2. m - 3000-20 000 rublů.

Celkové přibližné počáteční náklady při nákupu franšízy 59, 2-116 tisíc rublů.

Ekaterina Ovsyannikova zejména pro www.openbusiness.com na materiálech novin "Moskovský Komkomolet"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak otevřít suché čištění oděvů - co potřebujete, kolik je vybavení a další důležitá nuance podnikání

V článku se budeme podrobněji zabývat tím, jak otevřít čistírnu, zvolit pro ni vhodné místo, kolik stojí vydání povolení a nákup zařízení.

Registrační formulář

Pro tento obchod stačí Vydání protokolu IP s kódy OKVED: 93,01 - "Praní, chemické čištění a barvení textilních a kožešinových výrobků" 93,05 - "Poskytování dalších osobních služeb". Licence není vyžadována, ale seznam oprávnění je docela působivý. Požadované dokumenty:

 • Projekt stavby a studie proveditelnosti, které jsou nezbytné pro získání povolení od společnosti Rospotrebnadzor. Potřebujeme plán ZISZ, adresu a stručné informace o prostorách, vybavení a hygienických certifikátech. Pracovní plán by měl být podrobně popsán na výkresech rozvržení zařízení. Rovněž detailujte proces čištění oděvů;
 • Sanitární a epidemiologická zpráva společnosti Rospotrebnadzor. Abyste dodrželi všechny normy, seznámíte se SanPiN 2.2.2506-09 "Hygienické požadavky na organizace chemických čistících prostředků";
 • Program sanitární a průmyslové kontroly, který jste vytvořili a koordinovali s Rospotrebnadzor;
 • Povolení od Rospozharnadzor.

Před otevřením čistírny od začátku budete potřebovat spoustu smluv a smluv, bez kterých nemůžete začít.

Nejvíce nutné:

 1. Dohoda o používání fluorescenčních lamp a jejich recyklaci;
 2. Hygienicko-epidemiologický závěr a osvědčení pro použité chemikálie a činidla;
 3. Smlouva o odstraňování chemických látek;
 4. Dohody o pravidelné dezinfekci a dezinfekci podniku, údržbu ventilačního systému;

Místnost

Nejlepší místa ve městě, aby se ubytovala ve společnosti - hotely, velké obchody a nákupní a zábavní centra, dobře osídlené oblasti pro spaní. Je to důležité pro dobrou přístupnost a přístupnost samotné instituce.

Volba a organizace prostoru

Otevření mini-chemického čištění bude vyžadovat prostor 80 metrů čtverečních. Z toho 60 metrů čtverečních. m zaujímá výrobní místnost, 15 metrů čtverečních. m - místo pro příjem oblečení, 5 m2. m - koupelna.

Důležitá podmínka - Společnost nemůžete umístit do vzdálenosti menší než 50 metrů od obytných budov, v blízkosti podniků veřejného stravování a obchodů s potravinami. To komplikuje hledání místa. Existují dva způsoby.

První - organizovat podnik v suterénu nebo suterénu veřejné budovy, převedený do nebytového fondu. Zároveň je možné otevřít přijímací místo pro chemické čističe v horních patrech.

Druhý - Umístěte přijímací centrum do centra a výrobu - v levné budově na okraji města. Ve druhém případě bude nájemné levnější, ale náklady na dopravu prádla jsou zahrnuty v položce nákladů.

V našich výpočtech se zaměřujeme na otevření celého podniku na jednom místě v rušné oblasti města. Nájemné bude vyžadovat náklady ve výši 1200-1300 USD za měsíc. Oprava, instalace větrací a požární signalizace bude stát 1500 dolarů.

Prádelna a chemické čištění - obchodní plán

Chcete otevřít suché čištění nebo prádlo, ale pochybuji? Nebojte se začít podnikat. Samozřejmě, toto zahrnuje jistá rozumná rizika, ale jsou naprosto přirozené. Nejdůležitější je vytvořit vysoce kvalitní obchodní plán: studovat potřeby oblasti, kde plánujete otevřít zařízení, určit náklady na vybavení, náklady na zaměstnance a pronájem prostor. Po prozkoumání statistik okresu můžete určit přibližný obrat, odhadnout zisk a návratnost podniku. Tímto způsobem pochopíte nejen to, kolik peněz, času a úsilí bude zapotřebí k otevření podniku a přivedení na dobrou úroveň, ale také k výpočtu možných rizik.

Pokud mluvíme o velkých městech, pak o službách pro obyvatelstvo, včetně chemického čištění a prádla, směr je poměrně ziskový a slibný. Populační tok je velký, lidé žijí rychlým tempem a dávají přednost platit profesionálům, než tráví svůj čas na určitých věcech.

Konkurence je v současné době poměrně nízká, takže neztrácejte čas na pochybách. Touha po rozvíjení a kvalitní obchodní plán uspěje ve vašem podnikání.

Jaké informace obsahuje obchodní plán?

Kvalitní obchodní plán se skládá z několika bloků.

První z nich podrobně popisuje stav trhu ve vašem regionu. Například: podle posledních údajů existuje asi 150 prádelny pro 1,5 milionu obyvatel Novosibirsku. Tento ukazatel ve srovnání s USA a Evropou je velmi nízký, proto je podnikání pro konkrétní město velmi slibné.

Po zhodnocení výhledu je nutné:

- určení cenového segmentu;

- vypracovat dva podrobné varianty marketingového plánu: krátkodobé a dlouhodobé;

- vypracovat strukturu podniku a výrobní část.

Jednou z priorit každého obchodního plánu je vypočítat všechny náklady, abyste měli příležitost přiměřeně posoudit vaše finanční možnosti. Pokud osobní prostředky nepostačují k zahájení podnikání, můžete vždy použít jednu z úvěrových linek poskytnutých pro začínající firmy. Navíc nájemci a výrobci drahého zařízení pro čistírny a prádelny poskytují možnost leasingové spolupráce, což umožňuje výrazně snížit počáteční náklady.

Závěrečný blok podnikatelského plánu pro čistírny či prádelny zahrnuje požadavky, které zajišťují úspěšnou registraci vašeho podniku ve všech městských městských službách města, stejně jako veškeré potřebné dokumenty.

Zvažte některé fragmenty podnikatelského plánu pro čistírny a prádelny.

Pokud například přijmete četné penziony v oblasti Černého moře, v mnoha z nich se otázka praní prakticky nevyřeší. Odběratelé musí samostatně hledat umyvadlo, prací prášek a místo, kde lze prádlo vyschnout. Pokud si myslíte, že málo lidí na dovolené chtějí trávit čas v takových polních podmínkách, pak minipress je pro tuto oblast skvělý obchod. Zároveň dnes konkurence není vysoká, což výrazně zvyšuje šance na úspěšný vývoj a rychlou návratnost.

- mytí vůní;

Seznam produktů, které mají být zpracovány:

- rovné a tvarované prádlo;

Recepce a doručení prádla organizacím a soukromým klientům probíhá v recepci, která musí být vybavena určitým způsobem: pohovky, konferenční stolek, TV, klimatizace.

- Flexibilní podmínky pro provedení objednávek (běžné mytí - až 2 dny, naléhavé objednávky - od 4 do 6 hodin);

- pohodlný pracovní plán;

- moderní úroveň příjmu výrobků (štítky, příslušenství atd.);

- připravené objednávky jsou baleny v plastových pytlích;

- záruky (náhrada škody v případě poškození nebo ztráty produktu);

- bezproblémová korekce nekvalitní práce.

V Moskvě platí mini-prádelna po dobu 1-1,5 let, po níž přináší vlastníkovi stabilní příjem 800 dolarů za měsíc.

Pokud to místo dovolí, můžete návštěvníkům nabídnout další služby.

Přilákat maximální počet zákazníků umožňuje službě přijímat objednávky přes internet. Pro shromažďování a doručení objednávek jsou kuriéři najatí (1 nebo 2), náklady na jejich služby jsou zahrnuty na účet klienta.

Dodatečné poplatky při objednávání urgentní prací servis - od 100%.

- vysoké náklady na vodu a elektřinu;

- potřebují pronajmout pokoj.

Pokoj pro mini-prádelna

Předpoklad by měl být umístěn v prvním patře budovy a měl mít potřebnou komunikaci pro dodávku páry, elektřiny a vody, stejně jako pro odvodnění.

Minimální velikost pokoje je od 14 m². Pro prádelnu v obchodních centrech a nákupních centrech - od 20 m2.

Je výhodné otevřít samoobslužné prádelny v obytných oblastech. Měli by být schopni zvládnout 500 kg prádla denně. Doporučená podlahová plocha je 100 metrů čtverečních. m.

Doporučujeme, abyste se obrátili na úspěšné zážitky ze Západu. Tam jsou nejvýhodnější umístění čistírny a prádelny jsou považovány za největší nákupní centrum (ne centrum s drahými obchody a „rodina“ - ty, kde lidé přicházejí týdně kupovat výrobky a podobně), obchodní řetězce, nákupní centra, fitness centra, velké supermarkety. Toto uspořádání zaručuje konstantní tok zákazníků, umožňuje ušetřit významné náklady na reklamu a poskytuje řadu dalších výhod.

Personál pro mini-prádelna

K obsluze mini-prádla budete potřebovat recepční, čisticí dáma, účetní, ředitele a kvalifikované specialisty pro přímou práci s objednávkami.

Pokud je použito dovezené zařízení, je personál odpovídajícím způsobem vyškolen. Nejčastěji je organizována dodavatelem tohoto zařízení.

Pro samoobslužnou prádelnu nemůžete pronajmout pracovníka a jenom nainstalovat mincovnici. Když návštěvník do něj vložil token, stroj začne pracovat a můžete si vybrat program praní. V tomto případě budete potřebovat pouze služby techniků, kteří navštěvují prádlo 1-2 krát denně a kontrolují provoz zařízení, v případě potřeby řeší problém.

Vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem musí odpovídat LC RF. Je třeba uzavřít pracovní smlouvu.

Zařízení pro mini-prádelna

Veškeré potřebné vybavení se doporučuje zakoupit u jednoho dodavatele.

- profesionální pračky;

- různé chemikálie a příslušenství.

Dovezené zařízení je úspornější z hlediska spotřeby pracích prostředků, elektřiny a vody. Navíc je ideální pro mini-prádlo, protože existují modely určené pro nakládku v 5-6 kg.

Výrobci ruského zařízení:

- OJSC "VSW" (Vyazma Machine Works), ochranná známka "Vyazma";

- ZAO NPP "ANTARES", ochranná známka "ANTARES".

Také na ruském trhu zastoupeny vybavení od předních výrobců: R ENZZACCI (Itálie), ipso a PRIMUS (Belgie), ELECTROLUX WASCATOR (Švédsko), a UNIMAC MAYTAG (USA) Miele (Německo).

Při výběru zařízení věnujte pozornost následujícím skutečnostem:

- optimální poměr ceny a kvality;

- kolik let tento dodavatel pracuje na území Ruské federace (uveďte počet dodaných zařízení a souřadnice zákazníků);

- zda má dodavatel vlastní servisní středisko a sklad náhradních dílů, během které je zařízení opravováno;

- Jsou poskytovány služby pro instalaci a připojení zařízení?

- Poskytuje poskytovatel školení pro zaměstnance.

Prioritou jsou velké zákazníky - sportovní kluby, kosmetické salony, hotely. Reklamní společnost by však měla být organizována tak, aby přitahovala jak velkoobchodníky, tak soukromé zákazníky. Nezapomeňte na slevy, dárky a různé propagační akce.

Zpravidla se toto zvýšení počtu zařízení a vytvoření sítě mini-prádelna, stejně jako další služby:

- příjem příkazů prostřednictvím internetu;

- drobná oprava oděvu;

- pevné balení objednávek;

- shromažďování a doručení objednávek kurýrem.

Podnikatelský plán pro samoobslužné prádlo

Investice - 1 225 650 rublů;

Měsíční výnos je 300 000 rublů;

Čistý zisk činí 122,400 rublů;

Doba návratnosti - 10 měsíců.

1. Samoobslužná organizace prádelny

Při otevření prádla je nutné provést analýzu a zjistit, kolik je tato služba požadována.

Za prvé, cílové publikum je identifikováno:

- lidé, kteří nemají pračky;

- lidé, kteří potřebují umývat velké věci, které se nevejdou do domácích praček.

Pak je analyzováno cílové publikum:

- studenti - 60% příjmů;

- lidé bez praček - 30%;

- cestovat a chtít umýt velké věci - 10%.

Toto jsou data praktického výzkumu na ruském trhu. Z toho můžeme usoudit, že otevření samoobslužné prádelny je vhodné v městech s velkým počtem vzdělávacích institucí.

Aby mohla firma vytvářet příjmy, je nutné mít alespoň 1 200 návštěvníků za měsíc (od 40 návštěvníků denně).

1.2. Místo a požadavky na ubytování

Nejlepší možností je umístit prádlo v docházkové vzdálenosti od studentských ubytoven nebo ve velkých obytných oblastech.

Požadavky na prostory:

- zóna pro návštěvníky (pohovky, konferenční stolek, televize, klimatizace);

- Pracovní plocha, kde je zařízení instalováno.

- plocha - od 30 m2;

- suterén nebo první patro budovy;

- inženýrské komunikace (kanalizace, zásobování teplou a studenou vodou);

- napájení 20-30 kW.

1.3. Vybavení prádla

Náklady na sadu dovážených zařízení je od 400 tisíc rublů.

Náklady na soubor ruských zařízení - od 250 tisíc rublů.

Vlastní životnost zařízení (s ohledem na intenzitu provozu) je až 3 roky, proto se nedoporučuje kupovat použité zařízení.

Jako příklad, zvážit nabídku JSC "VSW".

U samoobslužných výrobce vybavení prádelny nabídek, které jsou vybaveny nákladů personálních mince, čímž se sníží.

Podnikatelský plán pro chemické čištění

Příklad podnikatelského plánu pro otevření čistírny v malém městě s počtem obyvatel 120 tisíc obyvatel.

Obchodní vyhlídky

Krize 90. let vedla k tomu, že čistírny v ústavní péči se zhoršila v důsledku stárnutí zařízení, došlo k odlivu kvalifikovaných pracovníků, drasticky snížit kvalitu poskytovaných služeb. Nakonec bylo prakticky zastaveno poskytování služeb chemického čištění výrobků. Poptávka po těchto službách však zůstává vysoká. Spotřebitel je mnohem levnější obnovit starou formu výrobku pomocí chemického čištění, než koupit novou věc. Otevření podniku pro poskytování služeb čistírny v moderních podmínkách je proto považováno za velmi slibný projekt.

Kolik peněz je zapotřebí k otevření čistírny

Podle výpočtů podnikatelského plánu bude k otevření malého čistírny vyžadováno alespoň 3 220 000 rublů:

 • Drobné opravy areálu - 200 000 rublů.
 • Nákup profesionálního vybavení "na klíč" - 2 500 000 rub.
 • Instalace bezpečnostních a protipožárních systémů - 70 000 rub.
 • Registrace podnikání, schválení a povolení - 50 000 rublů.
 • Rozpočet na reklamu - 100 000 rublů.
 • Ostatní náklady (spotřební materiál, kombinéza, pohonné hmoty a maziva apod.) - 100 000 rublů.
 • Rezervní fond - 200 000 rublů.

Jaký daňový systém si vyberete pro podnik

Organizační formou podniku bude individuální podnikání. Jako daňový systém je plánováno uplatňování jediné daně z imputovaných příjmů (UTII). V takovém systému bude daň stanovena a bude placena jednou čtvrtletí. Licence na tyto činnosti se nevyžaduje.

Budeme poskytovat oblečení čistírny čistící služby z různých materiálů a skupin: obleky, kabáty, šaty, textil, kůže, kožešinové výrobky, čištění koberců a ruční čištění obuvi, tašek a semiše. Za naléhavost objednávky (do 24 hodin) se účtuje příplatek - 50% z ceny.

Technologie chemického čištění

 1. Příjem produktů
 2. Třídění výrobků podle druhu a stupně znečištění
 3. Odstranění specifických nečistot, odstraňování skvrn
 4. Odizolování výrobků
 5. Zpracování organickými rozpouštědly
 6. Impregnace výrobků
 7. Tepelné zpracování za mokra
 8. Kontrola kvality práce

Marketing a reklama

Prvním bodem obchodního marketingového plánu je stanovení kapacity trhu s chemickými čističi. Podle některých informací průměrný občan Ruska používá služby chemického čištění jednou za 2 roky. Velikost obyvatelstva našeho města je 120 tisíc obyvatel. Z nich je počet ekonomicky aktivních osob (potenciálních zákazníků) 60 tisíc lidí. Jednoduchými výpočty získáme: 60 000 lidí. / 730 dní = 82. Ukazuje se, že denně v službách chemického čištění potřebuje asi 82 ​​osob.

V našem městě existují dvě organizace, které poskytují služby čistírny. Jedná se o dobře známé a dobře zavedené organizace, které již několik let působí na trhu těchto služeb. Rychlost zákaznických služeb a kvalita jejich služeb však není tak velká. Věříme, že otevření naší společnosti moderním vysoce kvalitním vybavením a vyškoleným personálem přiláká lví podíl zákazníků.

Průměrná kontrola služby pro předběžné výpočty je 1050 rublů. Podle nejmírnějších výpočtů bude každý den vyčistit průměrně 12 klientů (s výjimkou času na podporu podnikání). Ve všední dny bude tok o něco vyšší než o víkendech. To vám umožní získat průměrný denní příjem 12,600 rublů, respektive měsíční příjem 378,000 rublů.

Výrobní plán

Při výběru čistírny budou splněny všechny požadavky SES, včetně vzdálenosti od obytných budov, které musí být nejméně 50 metrů. Pronajaté prostory budou 85 m2 s měsíčním nájemným ve výši 42 500 rublů (500 rublů na metr čtvereční).

Dále bude vyřešen problém přijetí výrobků pro čištění. Ve městě budou v nejhustěji osídlených oblastech umístěna dvě přijímací centra. Jedna bude ve stejné budově jako zařízení, druhá bude oddělená místnost (15 m2). Na spánku města.

Jaké zařízení si můžete vybrat pro chemické čištění

K nákupu profesionálního vybavení bude vynaloženo nejméně 2 500 000 rublů. Kompletní linka bude obsahovat:

 • Čistící stroj Suprema LC 24
 • Univerzální parník s vestavěným kotlem
 • Rozpoznávací tabulka
 • Profesionální žehlící stůl
 • Vertikální balicí stroj

Zaměstnanci

Pracovníci budou zaměstnáni: technolog, žehličky (2 osoby), pracovníci (2 osoby), správce a řidič. Služby účetního jsou naplánovány na outsourcing. Stálí zaměstnanci organizace budou mít 6 osob. Měsíční mzda bude činit 96 000 rublů.

Plán kalendáře

Zahájení projektu zahrnuje následující postupná opatření:

 1. Hledání zdrojů financování projektu
 2. Registrace firmy u daňového úřadu
 3. Hledání prostor a uzavření nájemní smlouvy
 4. Oprava a projektování prostor
 5. Nákup a montáž profesionálního vybavení
 6. Certifikace, schválení projektu se státem. těla
 7. Zaměstnávání zaměstnanců
 8. Spuštění podniku

Obchodní rizika

Otevření chemického čištění je spojeno s těmito riziky:

 • Vysoká úroveň hospodářské soutěže na trhu
 • Vysoká závislost na úspěšném umístění podniku
 • Nedostatek vysoce kvalifikovaných pracovníků v této oblasti
 • Dlouhá návratnost investic

Finanční plán

Přejdeme k výpočtu základních ukazatelů ekonomické efektivnosti podnikání.
Pravidelné měsíční výdaje:

 • Nájemné činí 42 500 rublů.
 • Mzdy - 96 000 rublů.
 • Pojistné odpočty - 28 800 rublů.
 • Úvěrové splátky - 30 000 rub.
 • Spotřební materiály (prášky, rozpouštědla atd.) - 25 000 rub.
 • Daně (UTII) - 6 000 rublů.
 • Účetnictví - 8 000 rublů.
 • Přepravní náklady - 10 000 rublů.
 • Ostatní výdaje - 15 000 rub.

Celkem - 261 300 rublů.
Struktura výdajů organizace je následující:

Kolik můžu vydělat za čistírny

Výpočet čistého zisku je uveden v tabulce - předpověď příjmů a výdajů na čistírnu:

Čistý zisk organizace podle podnikatelského plánu bude 116 700 rublů měsíčně. Ziskovost čistírny je 44%. U těchto ukazatelů projekt vyplácí 30 až 35 měsíců práce (s přihlédnutím k období podpory podnikání).