Jak otevřít udírnu: obchodní plán

Obchod s kouřením je podnik, jehož ziskovost je více než 50%. Obzvláště populární jsou malé obchody, které vyrábějí výrobky z čerstvých surovin. Jejich hlavními konkurenty jsou podniky zabývající se zpracováním masa, které často používají výrobky, které vyprší poměrně rychle. To ovlivňuje chuť i poptávku po produktech. Před zahájením podnikání musíte pečlivě zvážit obchodní plán obchodování s kouřem.

Výroba

Ve fajčištích se vyrábějí tyto druhy výrobků:

 • slané, sušené a uzené ryby;
 • mleté ​​ryby a hluboce zmrazené filé;
 • Uzené a vařené uzené vepřové maso, hovězí maso, drůbež a sádlo;
 • uzený sýr.

Často začíná obchod s drůbežím masem, které je snadno recyklovatelné. Právě na tomto masě jsou zvládnuty všechny jemnosti výrobní technologie.

Dnes jsou uzené ryby velmi oblíbené, a proto se jejich obchod s kouřením může stát docela ziskové. Vždy existuje poptávka po uzeninových masných výrobcích.

Analýza trhu

Při plánování otevření své kuřácké dílny je třeba analyzovat trh města a regionu a zvolit typ výrobku, který je poptávka po výrobě. Nebo si stojí za to vybrat typ výrobku, který bude díky místnímu rybolovu levnější.

Pomocí takové hloubkové analýzy podnikatel pochopí, jak si zvolit konkurenční chování a jaký výklen by obsadil. Je důležité, aby vaše výrobky nebyly nižší než konkurence v kvalitě a měly také nižší náklady. Také získaný produkt musí být oficiálně uznán po testování v zkušebních laboratořích.

Vytvoření vašeho případu

Nejprve, abyste otevřeli svůj obchod, musíte být zaregistrováni jako právnická nebo fyzická osoba - podnikatel. Výběr formuláře přímo závisí na tom, do jaké míry je podnik vypočítán.

V případě, že výroba je malá a budete v malých obchodech prodávat výrobky v malých sériích, můžete se stát individuálním podnikatelem. Tento postup trvá až 5-7 dní a státním poplatkem za to je jen 800 rublů.

Pokud hodláte provádět rozsáhlé dodávky, bude nejlepší zaregistrovat se jako právnická osoba. Nezapomeňte, že pro právní činnost podniku budete potřebovat povolení od SES, požární služby a dalších úřadů. Také z velkoobchodních nákupů surovin od dodavatele je nutné vzít veterinární osvědčení a osvědčení pro každou zásilku. Kromě toho jsou hotové výrobky také certifikovány. Celková organizace vašeho případu bude trvat asi dva týdny.

Místnost pro dílnu

Zahájení podnikání od začátku je vždy riskantní a proto byste neměli jen vynaložit peníze na nákup místnosti, ale je lepší si je pronajmout.

Při pronájmu musí být poskytnuty takové parametry, jako jsou:

 • dobu trvání navrhovaného pronájmu;
 • vaše práva a povinnosti jako nájemce;
 • povinnosti tvého pronajímatele;
 • částku a načasování přesného výpočtu nájemného;
 • částka a časové vypořádání různých provozních poplatků;
 • podmínky ukončení v případě různých nepředvídaných okolností (které je třeba ještě předvídat) a ukončení nájemní smlouvy.

Nájemné činí asi 10 dolarů za metr čtvereční. metr. Pod obchodním koutem na začátku je perfektní, například bývalá jídelna 50 m2. v závislosti na rozsahu výroby.

Zónování prostor

Veškeré prostory by měly být rozděleny do oddělených místností, ve kterých bude probíhat každá fáze výroby. Uspořádání prostor by mělo obsahovat následující oblasti:

 • rozmrazování surovin;
 • jeho řezání;
 • výroba;
 • obalové výrobky;
 • skladování produktů (chlazení);
 • Léčení tary;
 • skladování a sušení kontejnerů;
 • údržba spotřebního materiálu;
 • skladování obalových materiálů atd.

Zařízení

Zařízení pro obchod s kouřením bude vyžadovat zvláštní. Je nutné zakoupit:

 1. Mycí lázně, které by měly být psány pro mytí, co používají.
 2. Stojany na odmrazování.
 3. Chladicí zařízení.
 4. Řezací stůl.
 5. Zařízení pro různé typy kouření.
 6. Kontejnery pro slané nápoje.
 7. Injektor pro mleté ​​maso.
 8. Nože, které musí zůstat ve speciálním pouzdře.
 9. Chipsy na kouření.
 10. Vakuové balicí zařízení.
 11. Náhradní oblečení pro pracovníky, které by se měly každý den měnit.

K dnešnímu dni lze na trhu vidět zařízení, jak domácí, tak zahraniční. To vše se liší technologickými vlastnostmi.

Vybavení zahraniční výroby by mělo být vybráno, pokud bude v dílně zpracováno zhruba deset tun surovin. Kuřáci domácí výroby jsou vhodní pro menší podniky. Při nakládání až 300 kg surovin denně mohou domácí udírny zajistit požadovanou ziskovost. V budoucnu je z těchto zařízení možné sestavit celou linku, která umožní zpracování 8-10 tun surovin. Taková linka bude stát mnohem méně než dovoz, ale současně, jak si někteří podnikatelé všimnou, je méně praktické používat.

Zařízení na zpracování

Povinnou podmínkou je přítomnost extraktů a dobré větrání v kuřácké místnosti. Dveře a poklopy musí být pevně uzavřeny.

Pokud je to možné, lamy a špejlery je třeba zakoupit okamžitě v dvojnásobném množství, protože je třeba je denně zpracovávat. Očišťují se, promyjí 1% roztokem sody a oparou vroucí vodou. Jednou za týden je nutné zpracovat kuřácké komory.

Také je třeba koupit teploměry a vlhkoměry pro měření indikátorů v komorách, kde se výrobky připravují k prodeji. Všechna měření měřidel jsou zaznamenána ve speciálním časopise.

Nezanedbávejte a dezinfikujte. Po každé výměně jsou řezné desky namočeny v roztoku uhličitanu sodného (5%) a poté dobře vysušeny. Stoly pro řezání by měly být dezinfikovány dvakrát denně.

Zaměstnanci

Chcete-li pracovat ve své kuřácké dílně, bude nutné přilákat další práci. Chcete-li zvýšit ziskovost projektu, můžete za první rok a půl požádat o práci v prodejně vašich příbuzných a rodinných příslušníků. Díky tomuto kroku můžete snížit náklady na placení platů.

Pro malý obchod se bude stačit dva nebo tři lidé. Bude také nutné najmout účetního, který sestaví statistické výkazy, provede daňové odpočty a analyzuje finanční situaci. Takové funkce, jako je řízení procesů, nákup surovin, prodej výrobků, podnikatel může převzít.

Výrobní technologie

Velkou měrou ovlivňuje kouření ryb jako podnik je kvalita použitých surovin. Proto je tak důležité najít dobré dodavatele. Na začátku stojí za to, že si koupíte zkušební množství surovin a vyzkoušíte je pro:

Dodané suroviny v plastových krabicích jsou již tříděny. Je doprovázena veškerou potřebnou dokumentací podepsanou ředitelem dodavatele. Užívání surovin musí být zváženo.

Po příjmu je surovina vystavena umyvadlu. Současně je připravena solanka pro ošetření, později nalita do injektoru. Díky slaným produktům dávají chuť. Po umytí suroviny je zavěšena na háky fajčícího rámu a umístěna přímo do kuřácké komory.

Pro kouření použijte jalovcové nebo bukové třísky s výpočtem 1,5 kg na 100 kg ryb. Po kouření jsou výrobky baleny pro další prodej.

Výdaje

Hlavní náklady zahrnují pronájem místnosti, nákup vybavení, nákup surovin, měsíční nájemné a v případě potřeby pronájem automobilu. Náklady závisí na pronajatých prostorách, výrobních zařízeních (nových i použitých, domácích nebo dovezených), nájemné v dopravě.

Náklady na použité zařízení bude asi 3000-12000 dolarů, pronájem místnosti 10 dolarů za metr čtvereční. m., Pronájem auta asi 200 dolarů měsíčně.

Nákup surovin, koření, kancelářských potřeb a jiného spotřebního materiálu bude vyžadovat přibližně 4 500 dolarů měsíčně. Vzhledem k tomu, že ziskovost podniku narůstá do konce roku s příznivým vývojem situace, bude graf snížen.

Také účetní by měl sestavit graf nákladů a výdajů v tabulce 1C a provést každý den všechny nákupy, platby a výsledky prodeje.

Díky tomu je snadné sledovat plán ztráty ziskovosti obchodu. Vlastní splácení obchodu je asi 5-6 let, což je považováno za poměrně dobrý ukazatel pro podnikání.

Analýza rizik

Aby prodejna mohla vytvářet příjmy, denní výnos by měl činit 112% z množství surovin. To lze dosáhnout zpracováním nákladů. Vždy existuje možnost vyšší moci, jako jsou průmyslové nehody, zlomení kouřových nebo chladicích zařízení, které mohou poškodit šarži výrobků a způsobit škody.

Aby se snížila výskyt rizik, je nutné dodržet všechny technologie přípravy a požární bezpečnosti.

Jak prodat výrobky?

Hlavním cílem podnikání je vždy dobrý prodejní trh, který zajistí stabilní a hodný příjem.

V supermarketech, místních obchodech a trzích v pivních barech můžete prodávat hotové a čerstvé produkty. Stojí za pozornost stravovací zařízení. Velmi často jejich menu zahrnuje jídla uzených ryb a masa. Za účelem zájmu zákazníků stojí za to nabídnout pro ně výhodné (někdy i dumping pro ostatní výrobce) ceny a široký sortiment. V budoucnu mohou být výrobky prodávány v řetězci obchodů. Pamatujte si, že v této fázi hraje důležitou roli kvalita výrobků.

Nové obchodní nápady

Otevírání kouře je ziskové podnikání, které je charakterizováno vysokou ziskovostí z cca 50%. Výhodou podnikání je příležitost k zahájení nového podnikání s relativně malými investicemi.

Sortiment mini kouření

Cílem činnosti obchodování s kouřením je získání zisku podniku z výroby kvalitního hotového uzeného masa. Plánovaný sortiment zahrnuje uzené drůbeží maso: kuřecí maso a jednotlivé části. Produkty jsou charakterizovány jejich chutí a nízkým obsahem kalorií. V budoucnu se plánuje rozšíření sortimentu tím, že se vyrábějí uzené výrobky z vepřového masa a ryb, aby se otevřela studená uzená hlína. Tím se rozšíří prodejní trh a zvýší se poptávka po produktech.

Analýza konkurentů

Zpočátku je nutné vyřešit organizační problémy a studovat činnost konkurentů a rysů regionálního trhu. Zvažte velké podniky a malé obchody zabývající se výrobou uzenin. V analýze jsou studovány sortiment, kvalita a cena produktů konkurentů. Je nutné nabízet spotřební zboží ideální kvality za nižší cenu. Výhodou malého mini obchodu: pro otevírání budete potřebovat méně finančních investic do nákupu zařízení a minimálního počtu pracovníků.

Výběr místnosti pro kuřácký obchod

Vhodným předpokladem pro mini-obchod je výhodnější pronajmout si. Má určité požadavky:

 • Dílna se nachází nejméně 300 m od škodlivých průmyslových podniků a obytných oblastí.
 • Je třeba vybavit: kanalizace, zásobování vodou, vytápění, klimatizace, větrání, detektory kouře a systémy čištění kontejnerů.
 • V prostorách by měly být baktericidní lampy a podlaha a stěny by měly být obloženy o 1,5 metru a nahoře malované olejovou barvou.
 • Těleso protipožární ochrany by se mělo nacházet v poloměru 5 m od umístění kamery. Jsou vyžadovány práškové a pěnové hasicí přístroje.
 • Dostupnost signalizovaných pracích lázní: pro drůbeží maso a pro čistící zařízení.

Povinné výrobní požadavky: pracovní oblečení personálu se denně mění a nože musí být v plášti.

Personál pro kuřácký obchod

Generální ředitel řídí personál. Manažer nebo obchodní ředitel se zabývá dodávkou, marketingem a přepravou produktů, jakož i cenovou politikou podniku. Účetník přebírá daně, statistické výkazy a finanční analýzu. Pro zpracování produktů je nutné najmout 2-3 zaměstnance.

Nákup zařízení pro udírnu

Chcete-li otevřít obchod s kouřením, musíte zakoupit vybavení:

 • Udírna horkého kouření.
 • Mraznička, hrudník.
 • Injektor pro maso.
 • Kontejnery na maso a slané nápoje.
 • Řezací stůl a nože.
 • Háčky z nerezové oceli.
 • Chipsy na kouření.
Ziskovost podniku

Výrobní náklady souvisejí s nákupem surovin a zařízení, za úplatu za pronájem kancelářských a průmyslových prostor a za pronájem automobilu. Výše nákladů závisí na stavu pronajatých prostor, vybavení a stupni odpisování automobilu. Samotné splacení kouření mini-obchod je asi 5 let, který je považován za vynikající ukazatel pro otevření nového obchodu.

Video - výroba uzenin
Čtěte také:
 • Uvádění uzených produktů doma,
 • Podnikatelský plán pro výrobu občerstvení na pivo.

Speciálně pro hobiz.ru

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Schéma mini-obchodu pro kouření masa nebo ryb

1. Jedna chladicí komora pro suroviny a hotové výrobky

Plocha: 24 m2
Teplota v komoře: -7 ° C

Popis technologie:

Fotoaparát je rozdělen na dvě části. První čestná část (horní) slouží k ukládání surovin (čerstvě zmrazené nebo čerstvé maso nebo ryby). Druhá část (spodní část) je určena pro hotové výrobky.

Je důležité vědět:
1. Maso a ryby v jedné chladničce nelze skladovat!
2. Suroviny při teplotě -7 ° C mohou být skladovány nejvýše 2 týdny,
zásoby jsou uchovávány po dobu dvou týdnů a účet sérií výdajů na tuto surovinu, která přišla jako první uskutečněná.
3. Chladicí komora nesmí být částí místnosti a musí být umístěna venku pod krytem.

2. Místnost pro sůl, řezání a kouření

Plocha: 27 m2
Teplota místnosti: 18-20 ° C
K odvádění odpadních vod v místnosti je nutný žebřík.

Popis technologie: V této místnosti jsou suroviny řezány, omyty a solené. Pak je na špíz nebo na roštech (pro filé nebo pro maso, které jsou kouřeny ve vodorovné poloze) zašroubované. Špejle nebo tyčinky s výrobky jsou umístěny na stánku, jsou umístěny v místnosti po dobu 30 minut, poté se přesouvají do sušicí sušárny a suší před kouřením.

3. Předpoklad pro kouření

Plocha: 27 m2
Teplota místnosti: 18-20 ° C
Vlhkost: nejvýše 60%
Místnost by měla být vybavena ventilací a průměrem komína 110 mm pro Izhitsa-GK.

Popis technologie: Po vysušení se klec s polotovarem přesune do udírny pro zahřátí
(Izhitsa-GK) nebo studené kouření (Izhitsa-1200M2). Po kouření jsou výrobky nabízeny
stabilizaci barvy (uzeniny) barvy kouřového výrobku, po němž se klec na vozíku pohybuje
stůl pro balení.

Celková maximální spotřeba energie v prodejně - 25 kW.
Produktivita dílny - do 600 kg. hotových výrobků denně.

Smokehouse - zisková záležitost doma: kde začít, jak nehořit, čas návratnosti + užitečné rady pro budoucí podnikatele

Práce pro "strýce", všichni alespoň jednou v životě přišli na mysl, aby otevřeli své vlastní podnikání. Pokud existuje touha mít malý, ale vlastní podnik, můžete se blíže podívat na otevření soukromé udírny. Kouření na prodej je přínosné pro ty, kteří žijí v soukromém domě, má přístup k přímým dodavatelům surovin nebo k domácím zvířatům. Není nutné otevřít velký obchod pro kuřácké maso a ryby, může to být malý soukromý podnik, kde mohou být produkty vyráběny bez přitahování pronajaté síly.

S kompetentním vedením případu získá malé kouřové hospodářství dostatečné zkušenosti pro rozšíření výroby a stane se konkurentem pro větší výrobce. Takové podnikání je považováno za vysoce výnosné, protože na začátku nevyžaduje velké investice a může být umístěno ve vašem domě. Chcete-li to udělat, dostatek garáže, malého přístavu nebo dokonce jedné místnosti.

Nedávno se ti, kteří chtějí otevírat vlastní udírnu, každým dnem zvedají, ale i při zohlednění vysoké konkurence je podnikání ziskové. Vedle měsíčního stabilního příjmu, který vám umožní podpořit vaši rodinu, budou vždy každý den vařit na vaší stolici masové pochoutky. To je to, co přitahuje mnoho lidí, ale jak je to v každém případě, zde jsou jejich nuance a jemnosti.

Pokud jste profesionál v tomto problému, můžete bezpečně vstoupit na trh s vašimi produkty. Začátečníci mohou začít pronájmem udírny. Ačkoli nebude možné získat mnoho, bude to dobrá praxe. Zavést symbolickou hodinovou platbu, zákazníci mohou být vaši příbuzní, spolupracovníci, sousedé.

Hot nebo studené kouření: což je výhodnější

Proces kouření zahrnuje tepelné zpracování horkým kouřem, zatímco produkt mění svou chuť a je skladován mnohem déle. V závislosti na teplotním režimu se rozlišuje horké nebo studené kouření. Jméno mluví samo za sebe. Při horkém kouření se teplota uvnitř kuřáka pohybuje od 55 do 120 stupňů v závislosti na produktu a za studena kouření teplota nepřesahuje 35 stupňů.

To není jediný rozdíl, je to chladný způsob, jak kouřit několik dní a dostatečně horký několik hodin. V takovém případě je třeba vzít v úvahu rozdíl v časech skladování. Doba použitelnosti horkých výrobků na kouření je od 1 do 3 týdnů, studená několikrát delší. U každé kouřové pochoutky je kupující, nicméně technologie horkého kouření je považována za jednodušší. Vzhledem k tomu, že má krátkou skladovatelnost, je lepší kouřit lépe v malých dávkách a nejlépe podle objednávky.

První kroky k úspěchu

Jakýkoli podnik by měl začít s shromažďováním informací, tj. analýza trhu. Od samého začátku není možné zohledňovat velké výrobce, protože nejsou hlavními konkurenty. Drobní podnikatelé, kteří se zabývají podobnými činnostmi, jistě naleznou. Po pečlivém zkoumání cen a sortimentu je možné vyvodit závěry, které vyžadují kouřové produkty. Koupit zkušební zásilku pomůže zjistit možné nedostatky produktů soupeře. Snažte se jim vyhnout.

Aby se podnik stal úspěšným, je nutné pečlivě uvažovat o každém kroku. Pokud chcete doufat, ne nahradit rychlým zklamáním, vytvořte podobu podnikatelského plánu. Nechť je to jen malý rodinný podnik, plánování vám umožní odhadnout přibližné náklady a porovnat je s budoucími příjmy, abyste pochopili, kolik to bude prospěšné ve vašem případě.

Otevření udírny zahrnuje několik etap:

 • zařízení na pracovišti;
 • nákup potřebného vybavení;
 • registrace IP a registrace povolení;
 • nákup surovin;
 • vývoj sortimentu;
 • uvolňování a prodej výrobků.

Zpočátku, zatímco vaše podnikání bude ve fázi původního testování, můžete to udělat bez registrace, prodeje produktů na trhu nebo přátelům. Když jste připraveni dosáhnout nové úrovně, musíte být vytvořeni jako soukromý podnikatel. To umožní dodávat uzené výrobky do obchodů a kaváren.

Když jste připraveni rozšířit svou produkci na velikost obchodního kouření, budete schopni hledat vhodnou místnost. Budování nové budovy je poměrně problematické, dlouhé a drahé. Kouzelná dílna může být umístěna v budově v bývalé jídelně, během sovětského období bylo několik z nich. Pokud ve vašem okolí je bývalá jídelna, která je prázdná, můžete s majitelem bezpečně jednat.

Vybavení pracoviště

Bude těžké uspořádat vaši firmu v bytě, ale pokud je prázdná garáž, její plocha jí umožní ubytovat jednu nebo dvě elektrické kouřové věže. Pokud žijete v soukromém domě, můžete snadno organizovat výrobu doma. Moderní kuřácké rostliny se snadno instalují a neliší se v objemných rozměrech, například v místnosti o velikosti cca 40 m². můžete umístit čtyři kouřové instalace. Od samého začátku bude stačit jedna mini udírna.

Moderní instalace pracují s plynem, dřevem a elektřinou. Udírny, nejvhodnější pro malé objemy výroby, práce z elektřiny. Nejprve je třeba dbát na to, aby vedení nebylo zchátralé a odpovídalo síle spotřebované mini kouřovnou. Doplňkové komunikace se nevyžadují, stačí vybavit pracovní prostor dobrým větracím systémem. Kromě samotné továrny na kouření budete potřebovat mrazničku pro skladování surovin a hotových výrobků, řezací stůl, váhy, nádrže na slané nápoje.

Chcete-li snížit náklady na související zařízení, můžete zkusit najít chladničku a další použité zařízení. Při nákupu udírny naopak není nutné, je lepší, aby se zcela nové vybavení, můžete od domácího výrobce.

Volba udírny: základní nuance

V nabídce jsou udírny pracující na plynu, elektřině a uhlí. Exteriér není příliš odlišný, ale pro mini výrobu jsou nejvhodnější elektrické ohřívače kouře, které jsou nejekonomičtější a snadněji instalovatelné. Jejich kapacita se může pohybovat od 5 do 100 kg. Je třeba zvolit instalaci z nerezové oceli, střední cenové segmenty, se záložkou od 50 do 100 kg. Maximální životnost těchto zařízení je 15 let.

Nejvhodnější pro výrobu uzenin v domácnostech jsou kombinované rostliny s automatickým generátorem kouře. Jejich důstojnost spočívá v tom, že je k dispozici, a to jak teplé, tak studené kouření. Díky vestavěnému generátoru jsou čipy automaticky nahrazeny potřebným kouřem. K výrobě kouře použijte předem připravené brikety s lisovanými štěpky. Udírna je tedy schopna pracovat až 8 hodin. Cena takového zařízení, v závislosti na výrobci, může dosáhnout 150 00 rublů.

Můžete ušetřit na nákupu kuřáka, obrátit se na lidové řemeslníky. V tomto případě existuje samozřejmě velké riziko získání neštandardního produktu. Pokud jste přesvědčeni o schopnostech a dovednostech mistra, můžete získat potřebné materiály a kresby, můžete mít šanci. Takže nejenže výrazně ušetříte na nákupu, ale v budoucnu se můžete obrátit na tuto osobu, pokud potřebujete vyměnit určitou část.

Zbývá pouze shrnout kritéria, která by měla být použita při nákupu zařízení:

 • kapacita kamery;
 • druh paliva;
 • materiál a jeho tloušťka;
 • dostupné metody kouření;
 • místo instalace;
 • přítomnost vodního uzávěru;
 • další funkce.

Registrace povolení

Na začátku stačí, abyste byli v pololegální pozici, můžete vyrábět výrobky v malých sériích a prodávat je na trzích. Dřív nebo později se to bude zdát trochu, proto je nutné obdržet odpovídající oprávnění. Nejprve je třeba se zaregistrovat jako individuální podnikatel, při výběru systému placení daní je lepší zvolit si zjednodušený daňový systém. Zaprvé se registrační postup uskutečňuje v kratším období; za druhé, FE je osvobozena od části daní.

Vzhledem k tomu, že výroba souvisí s potravinami, musí existovat povolení od SES, Rosprirodnadzor, Rostekhnadzor a požární služby. Na všech dodaných surovinách požadujte certifikáty kvality a ujistěte se, že hotové výrobky jsou také odpovídajícím způsobem testovány. To je nezbytné k tomu, aby bylo možné převádět výrobky do supermarketů, restaurací nebo velkých skladů.

Možnosti prodeje produktů

Konkurence v tomto výklenku je tak vysoká, aby se důstojné místo v ní své zboží musí být vždy čerstvé a vysoce produkty kachestva.Chtoby jsou dobře potřeba v poptávce, je nutné přizpůsobit konečnému spotřebiteli. Začněte s malým, nejoblíbenějším produktem a snažte se o expanzi. Čím více rozmanitosti máte, tím více příležitostí k prodeji.

Od samého začátku neočekávejte, že soutěžíte s velkými producenty, začněte s nejmenšími. Zatímco prodejní místa nejsou zavedena, je lepší řídit minimální objemy výroby. K realizaci výroby je třeba samostatně například vyvézt ji na trhy, zajistit výjezdový obchod, snažit se distribuovat část výroby prostřednictvím internetu. Chcete-li se o vás dozvědět, umístěte reklamu na bezplatné bulletinové desky, navíc inzerujte své produkty do sociálních sítí. Důraz je kladen na skutečnost, že uzené maso je připraveno z přírodního rustikálního masa, tuk podle vašich individuálních receptů. Několik pravidelných zákazníků se bude nutně objevit a už používají metodu "slovo z úst", ale samy o sobě bez vědomí udělají bezplatnou reklamu.

V průběhu času můžete zvýšit tržby, můžete otevřít několik prodejen a najat implementátory. Organizace prodejen bude vyžadovat dodatečné náklady: pronájem chladniček, platy realizátorům. Během času se budou nutně splatit, nezapomeňte rozšířit prodejní místa. Nehybnost je stále jedním z zákonů úspěšného podnikání.

V průběhu času můžete na svém osobním webu otevřít malý obchod prodávající vaše produkty. Budete nejen ušetřit na nájemném, ale také snížit náklady na přepravu hotových výrobků.

Jaký je přibližný příjem a čas vrácení podnikání?

Dokončený vzorec, podle kterého lze vypočítat očekávané příjmy, neexistuje. Pro přehlednost lze odhadnout přibližný zisk příkladem uzené makrely, která je v dobré poptávce. Velkoobchodní cena čerstvé makrely se pohybuje kolem 140 rublů na kilogram, hotové výrobky se mohou prodávat za maloobchodní cenu 300 rublů na kilogram. V tomto případě je třeba vzít v úvahu úbytek hmotnosti, budou 15-30% v závislosti na teplotním režimu.

Pokud kouříte ryby při teplotě 55-60 stupňů, s 50 kg čerstvých ryb dostanete asi 40 kg uzených ryb. Celková částka z prodeje celé šarže je 12 000 rublů. Z této částky bude muset odečíst 7 000 rublů vynaložených na nákup surovin. Při horkém kouření trvá několik hodin, než se konečný produkt dostane. To znamená, že je možné stanovit každodenní výrobu za podmínky rychlého provedení. Pokud vytvoříte denní záložku na 50 kg, měsíc přinese 150 000 zisk. Z této částky odečteme výdaje: daň, pronájem obchodního místa, zaplacení elektrické energie, náklady na benzin a další. Nakonec se získá 100 000 čistých zisků. Podobně můžete vypočítat zisk z jiných typů uzenin.

Pokud pracujete s takovými objemy, ukáže se, že po dobu 2-3 měsíců se elektrická instalace plně vyplatí. V praxi bude trvat několik měsíců, než tyto objemy dosáhnete. Ukázalo se tedy, že po 6-8 měsících přiměřeného řízení podniku budou náklady plně uhrazeny a podnik přinese čistý příjem.

Klady a zápory domácí udírny jako podnik

Abyste nakonec mohli správně rozhodnout, můžete jen shrnout výhody a nevýhody tohoto druhu podnikání. Mezi zjevné výhody patří:

 1. Nezávislost. Pracujete pro sebe a naplánujte pracovní plán, jak se vám líbí.
 2. Jednoduchost. Chcete-li zvládnout kouření na moderních zařízeních pro kouření, není nutné vyžadovat superkompletní dovednosti a školení.
 3. Kompaktnost. Moderní kouřové instalace nezaberou mnoho prostoru.
 4. Pracujte doma. Produkce může být umístěna ve vašem domě, což je velmi výhodné.
 5. Trvalý příjem. Vzhledem k tomu, že průměrná mzda činí přibližně 35 000 až 45 000 rublů, mohou příjmy z mini-udírny občas překročit průměrný měsíční příjem.
 6. Vysoká ziskovost. Během pouhých šesti měsíců budou náklady plně uhrazeny.
 7. Možnost rozšíření. Vždy je možné zakoupit dodatečnou elektrickou kouřovou utěrku a v důsledku toho zvýšit produkci výrobků.

Existují však zjevné nevýhody, které se mohou vyděsit. K tomu je možné nést:

 1. Finanční rizika. Každá firma, která vyžaduje i minimální finanční injekce, se může vyhořit. Buďte připraveni na to a pokud je to možné, vypočítat vše.
 2. Získání oprávnění. Aby bylo možné prodat velké pozemky, je třeba je legalizovat, což souvisí se získáním povolení ze státních struktur.
 3. Omezený čas. Každá šarže musí být prodána co nejdříve. Dobrý vkus se zachovává během prvních tří dnů. S každým následujícím dnem dochází k přirozenému smršťování výrobků a po dvou týdnech může být považováno za nelikvidní.
 4. Výběr dodavatele. Prostřednictvím zprostředkovatelů budou suroviny příliš nákladné, takže je třeba oslovit přímého prodejce. Kromě nakupovaného masa, sádla a ryb musí být povinné osvědčení o jakosti.

Část zisku je vždy ponechána na expanzi podniků, dříve nebo později bude muset být přemýšlel.

Potřeba čerstvé chutné kukuřice, ryb a kuře od obyvatelstva bude konstantní. Propracovaný sortiment bude klíčem k úspěchu, pokud si přesto chcete otevřít mini udírna doma a je připraven čelit výzvám, zítra začíná rozvíjet obchodní plán, výběr kuřáka a studie o rozsahu jeho konkurentů. Zamyslete se nad všemi riziky, zvážte všechny výhody a nevýhody a bezpečně se pusťte do rozvoje nového podnikání!

Otevřeme udírnu: obchodní plán

V tomto materiálu:

Jak otevřít udírnu, jejíž obchodní plán je určen k vytvoření vysoce výnosného projektu? Tento malý podnik má určité nepopiratelné výhody, protože je spojen s výrobou potravin. Udírna pro podnikání poskytuje dobré výchozí příležitosti, podnikatelský plán takového projektu nevyžaduje velké investice v počáteční fázi. Stačí, když otevřete mini obchod s udírnami pro malé podniky, a je již možné začít organizovat výrobu a marketing.

Koncepce podniku

Úkolem udírny jako obchodního projektu je dodávat spotřebiteli vysoce kvalitní uzené výrobky. Hlavní konkurenti soukromých mini obchodů nejsou stejnými podniky, které jsou určeny pro omezený počet konečných produktů, ale pro velké podniky na zpracování masa. Jejich podobné produkty jsou vyráběny ve větším a rozmanitějším rozsahu a jejich cena je nižší než u soukromých obchodníků.

Přesto si obyvatelstvo ochotně koupí uzené výrobky od soukromých výrobců. To je způsobeno skutečností, že velké podniky posílají do udírny maso jako surovinu, jejíž trvanlivost končí. A aby se snížily ztráty, jsou tyto masné výrobky kouřeny, čímž se prodlužuje trvanlivost. Konečný produkt vychází z toho, že je jedlý, ale ne velmi kvalitní.

Další věc - soukromý mini-obchod, vlastní mini-udírny, které jsou kompaktní vybavení. V takovém případě nejsou produkty, které byly původně zakoupeny, zpožděné, ale vysoce kvalitní. Poměrně malé množství produkce umožňuje experimentovat s chuťovými vlastnostmi a nabídnout spotřebiteli jiný sortiment. Kombajn nenabízí nic podobného, ​​jeho úsilí je zaměřeno na výrobu malého sortimentu, který se po celé roky nemusí měnit. Důvodem je také skutečnost, že tyto produkty nejsou prioritou pro závod, ale umožňují pouze snížit ztráty tím, že snižují množství pokazeného masa.

Podnikatelský plán mini udírny předpokládá, že hlavním produktem takové výroby je horko uzené maso. A hlavním sortimentem je drůbeží maso:

V úvodní fázi je lepší zaměřit se na kouření drůbežího masa, avšak v průběhu času může být rozsah značně rozšířen o uzeniny vepřového masa. Podnikatelský plán pro udírny může být také vytvořen na produkci uzených ryb.

Kde začít projekt?

Začněte tento projekt pronájmem místnosti a zakoupením speciální instalace - mini udírny. Může se jednat o uzené maso, ryby, jiné jídlo. Tato instalace nevyžaduje mnoho místa, může se vejít dokonce i do prostorné kuchyně nebo do některých garáží.

Počáteční fáze bude vyžadovat zvládnutí technologie udírny. Snažte se kouřit různé maso a ryby, experimentujte s různými technologiemi kouření. Chcete-li dosáhnout lepšího chuti, použijte ovoce. Vyhněte se smrt, bříza a borovice.

Pečlivě uchovávejte záznamy o všech přípravcích: spotřebu a výtěžnost masa, jaké náklady na elektřinu, koření atd. Ale koření nejsou vždy používány. Ve většině případů se používají k výrobě vepřového masa. Vykosťování v kořeních nastává po procesu kouření. Vyzkoušejte naše produkty nejen pro naše příbuzné a přátele, ale také pro naše přátele. Po dosažení kvalitních produktů je možné je provozovat na trhu.

K výrobě červené šťavnaté barvy po procesu kouření se do slaného nálevu přidá malé množství nitridu sodného: pro 1 litr slaného nálevu, 0,05 g. To umožňuje, aby údené výrobky vypadaly krásně. V opačném případě po zpracování se maso stává bledým, získává vzhled bez komodity.

Následující vybavení bude zapotřebí pro organizaci obchodování s kouřením:

 • udírna;
 • injektor pro maso;
 • řezací stůl;
 • mraznička;
 • čipy na kouření.

Pokud si pronajmeme pokoj, bude to stát 15-20 tr. Zařízení bude stát při nákupu 200-250 tr. Ještě si musíte přemýšlet o pronájmu auta. Máte-li vlastní, můžete jej použít. Jinak musíte uvažovat o outsourcingu dopravy. V každém případě bude dodávka zboží velkoobchodním kupujícím stát 5-10 tr. Stojí za to, že najme jednoho pracovníka na výrobu.

V měsíci nákupu surovin půjde (v závislosti na záměry a prodeje) ze 150 tr. Náklady na nájemné, palivo, služby a nepředvídané výdaje budou činit nejméně 50 tr. Mzdový fond pro dva kuřáky, kteří budou pracovat na směnách, činí 45-60 tr. Výsledkem bude měsíční výdaje 245-260 tr.

Příjem podniku je 110-120% z nákupu surovin, to znamená, že prodej by měl být 320-330 tr. Čistý zisk před zdaněním činí 60-85 tis. Odplata podniku s přihlédnutím k potřebnému času pro nalezení pravidelných zákazníků je 10-15 měsíců.

Jedná se o přibližné výpočty. Náklady mohou být sníženy, pokud nakupujete zařízení, které bylo v provozu, a pokud nenavážete kuřáky a nezúčastníte se výrobního procesu sami. Ale to není nejlepší nápad, protože vlastník projektu musí dělat prodej, hledat pravidelné zákazníky, organizovat prodejní systém, který by umožnil pravidelný prodej velkých objemů vařených produktů.

Propagace projektu

Očekávejte, že hlavní realizace bude probíhat prostřednictvím obchodů, prodejen a velkých velkoobchodních základen. Jedná se o nejdůležitější kanály marketingu vyráběných produktů. Jednotlivci nebudou schopni zajistit potřebnou úroveň prodeje, pokud se neprojeví osobně prostřednictvím svých prodejních míst. Přímý prodej není vlastníkem firmy, ale pronajatým prodávajícím nebo prodejci. Tím se zvýší měsíční náklady nejen na mzdy, ale i na pronájem závodu.

Smokehouse jako podnik nevyžaduje nákladnou reklamní kampaň. Kromě toho, pokud je tento projekt kombinován s otevřením sítě prodejen. Náklady na každý další bude 45 tr. na nájemné a plat, ale to zvyšuje příjem podniku o 1,4-2 krát, což je 402-510 tr. Čistý zisk se zvýší na 110-180 tr.

Vlastní prodejní místa nevylučují potřebu nabízet produkty velkoobchodním kupujícím. Tím se rozšíří možnosti projektu, sníží se jeho citlivost na hospodářskou soutěž a přinese dobré možnosti pro zvýšení produkce.

Nezapomeňte, že jeden dodavatel nebo jeden způsob propagace je pro podnikání velmi špatný.

Chcete-lioptický obchod. Výhody podnikatelského nápadua

Výroba udírny je vynikajícím výchozím bodem pro rozvoj podnikání. Při správném přístupu k podnikání dosahuje jeho ziskovost více než 50%. Sortiment takové produkce může být ryba a masné výrobky.

Hlavními prodejními trhy jsou místní maloobchodní řetězce. Produkty mají stálou poptávku a mohou být vyráběny pro různé segmenty trhu. Rozsah cenového uzlu uzených výrobků se pohybuje od třídy "economy" po "premium". Mnoho uzených produktů má krátkou skladovatelnost, která může být výrazně rozšířena pomocí speciálního balení.

Pro organizaci výroby se nevyžaduje prostor s velkou plochou. Můžete začít podnikat s komerčními nemovitostmi. To výrazně snižuje náklady na organizaci podniku. Předpoklad určený pro udírnu by měl být vzdálen od bytových domů a měl by mít:

Průmyslové udírny mohou pracovat na tuhá paliva, plynu a elektřiny. Každý podnikatel vybere zařízení na základě dostupného způsobu vytápění. Požadovaný výkon elektřiny pro organizaci výroby kouře se vypočítá na základě standardní spotřeby vybraného zařízení.

Současný systém kontroly potravin v zemi zajišťuje pro maso a rybí produkty postup povinného prohlášení o jakosti a bezpečnosti. Provádí se ve fázi zahájení výroby.

Chcete-liobchod na klíč

Instalace výroby kouře a její ladění v připravené místnosti trvá 3-4 dny. To je jen část práce. Doba trvání zahajovacího procesu trvá mnohem déle a je spojena s množstvím jemností, které jsou známé pouze odborníkům. Z nápadu vyrábět uzené výrobky před jejím uvolněním musíte udělat skvělou práci, která zahrnuje:

 • Výběr prostor.
 • Vytvořte podnikatelský plán.
 • Registrace právnické osoby nebo IP.
 • Výběr a nákup zařízení.
 • Oprava prostor.
 • Příprava technické a technologické dokumentace pro plánovaný sortiment a mnohem více.

Nejrychlejší volbou pro vstup do firmy je koupit firmu na klíč. Velkým plusem této metody je ekonomika sil, čas a peníze pro organizaci výroby. Čím kratší je počáteční období výroby, tím méně peněz je vynaloženo na to.

Zařízení pro kuřácký obchod

Výběr zařízení pro výrobu závisí na různých faktorech. Jedním z nejdůležitějších je sortiment produktů plánovaných na uvolnění a denní výkon. Po určení plánované výrobní kapacity je vybrána technologická schéma pro výrobu výrobků. Například při výrobě uzených ryb lze použít tři technologické výrobní schémata:

 • tradiční;
 • s malbou ryby s kouřovým roztokem;
 • zrychlení.

Tradiční způsob kouření ryb trvá 48 hodin a není používán v moderních obchodech s mini kouřením. S touto výrobní technologií, ztráta hmotnosti ryb je až 30%. Nejmenší hmotnost se ztrácí u výrobků vyrobených zrychlenou technologií.


Příprava ryby na sušení

Výběr vybavení se provádí po vybrání udírny. Toto je hlavní typ zařízení. Všechna ostatní zařízení a inventář musí zajistit plné zatížení.

Udírny

Komerčně dostupné udírny mohou být použity pro přípravu teplé i studené kuchyně. Tyto technologie se zásadně liší tím, jak ovlivňují výrobek. Pro horké kouření jsou výrobky s nízkým obsahem tuku nejvhodnější. Doba trvání procesu kouření trvá tento způsob výroby od několika hodin do jednoho dne. Připravte produkt pod vlivem horkého kouře, jehož teplota je + 35-150 ° C.

Proces studeného kouření může trvat od 10 hodin do 3 dnů. Produkt se připravuje při teplotě kouře + 15-25 ° C. Existuje přechodná fáze kouření, která se nazývá polokoule kouření. Provádí se při teplotě + 50-60 ° C.

Kamery průmyslových udírny jsou přizpůsobeny pro práci v takových režimech, jako je kouření, sušení, vaření a smažení. Veškeré zařízení je automatické, které sleduje teplotu fotoaparátu a produktu, dobu vaření a vlhkost. Pro uzené ryby, maso, tuky nebo sýry mohou být jako hlavní zařízení použity nejen udírny. Může to být:

 • tepelné komory a termosety;
 • kouřových pecí.

Každý typ zařízení má své vlastní technické vlastnosti. Pro horké kouření je možné použít termodymové komory BVGK. Toto vybavení ruských výrobců, které má několik možností.

Kouřovodná komora BV

Technické charakteristiky kamer CCTV

Mini udírna pro malé firmy

Uzené maso jsou vždy velmi žádané mezi obyvateli naší země. Takové jídlo nemůže být považováno za užitečné, ale navzdory tomu nezmizí z regálů obchodů. Moderní výrobci se pokoušejí zjednodušit technologii vaření lahůdek, a to za účelem kouření kapalného kouře. Ale nemůžete nahradit chuť skutečných kouřových jídel nic. Na trhu si můžete koupit mini-udírny pro malé podniky a využívat je k výrobě vysoce kvalitních přírodních produktů.

Kouřové vybavení je profesionální a domácí. Domácí udírny jsou určeny k vaření 5-15 kg produktů. Pomocí takového zařízení můžete snadno uspokojit potřeby rodiny. Pokud chcete, aby se vaše firma stala mini kouřícím koutem, budete muset koupit prostornější kuřáckou skříňku a přidělit i samostatný pokoj. Kouř může být horký nebo studený. V domácích podmínkách se používá metoda s horkým kouřem. Toto je méně časově náročný proces, který trvá trochu času. Kouřové maso nebo ryby potřebují několik hodin při určité teplotě.

Smokehouse jako podnik

Před otevřením mini udírny musíte:

 • Vyberte si pokoj.
 • Koupit zařízení.
 • Koupit produkty.

Takové podnikání stojí za to začít s podnikateli, kteří se zabývají chovem ryb nebo pěstováním zvířat. Z masa nebo rybích produktů se získají lahůdky, které mají delší skladovatelnost. Kromě toho mohou být prodávány za vysokou cenu.

Výhody mini kouře

 • Vysoký výkon;
 • Schopnost pracovat v poloautomatickém režimu;
 • Různé druhy kouření.

Provádění dokumentů

Chcete-li legalizovat své podnikání, měli byste se zaregistrovat jako soukromý podnikatel. Vzhledem k tomu, že se zabýváte výrobou potravinářských výrobků, musíte získat povolení od SES, hasičů av jiných případech. Nezapomeňte přijmout certifikáty kvality od dodavatelů surovin. Chcete-li získat povolení k obchodování s produkty, musíte podstoupit speciální testování. Mini udírna pro dům nemusí vypisovat žádné dokumenty, neboť pro ně připravíte výrobky pro osobní účely.

Místnost

Pro mini udírnu nepotřebujete umístit velkou plochu, protože moderní zařízení má poměrně kompaktní velikost. Lze jej kdykoli demontovat a bez problémů přepravit na jiné místo.

Nejprve si můžete pronajmout malý pokoj a umístit do něj několik kouřových jednotek.

Zařízení

Výběr kuřáckých zařízení pro malé podniky závisí do značné míry na počátečním kapitálu podnikatele. Nejprve si můžete koupit levnou instalaci. Podnikatelé, kteří otevírají velké podniky, okamžitě kupují průmyslové udírny, které se vyznačují vysokou kapacitou. Kromě toho musíte koupit ledničky pro skladování hotových výrobků a různých kuchyňských náčiní.

Schéma mini udírny

Na trhu je zařízení pro kuřácký obchod prezentováno v širokém rozmezí. Jednotky mají různé technické parametry a schopnost nastavit provozní teplotu. Dovážená mini udírna dokáže zpracovat až 10 tun produktů denně.

Doporučuje se zakoupit sestavu, ve které můžete použít různé metody kouření. Může vařit veškeré masové delikatesy, ryby nebo drůbež.

Toto zařízení může pracovat v různých režimech:

 • Vaření;
 • Proces kouření;
 • Sušení;
 • Pražení.

V komoře lze nastavit vlhkost a teplotu.

Tovární kouřovny pro horké kouření jsou častěji používány doma, protože tyto výrobky mají krátkou skladovatelnost.

Zaměstnanci

Při sestavování podnikatelského plánu udírny nezapomeňte, aby se účastníci zabývali. Pokud právě začínáte podnikat, můžete najmout dva asistenty. Pro velkou produkci bude zapotřebí více pracovníků.

Vedle vydavatele masa a pracovníka, který obsluhuje kouřové zařízení, budete potřebovat také účetní. Chcete-li produkty místně prodávat, otevřete v blízkosti udírny malý obchod.

Doporučuje se, aby lidé, kteří pracují v mini kouřícím domě, věděli dobře o svém podnikání, protože úspěch jakéhokoli podnikání závisí na zaměstnancích mnoha firem.

Suroviny

Výrobky pro kouření by měly být velmi pečlivě zvoleny. Nejprve, pokud chcete otevřít udírnu jako podnik, pečlivě prozkoumejte trh a studujte poptávku. Nestráchejte nákup surovin. Pokud produkt nevzbuzuje důvěru, je lepší ji odmítnout. Stačí, abyste poškozovali svou pověst nekvalitním zbožím a objemy prodeje se okamžitě snížily.

Nejoblíbenějším produktem jsou uzené červené ryby a maso. K nákupu v obchodě s masem nebo v supermarketech je zbytečné, protože náklady na zboží jsou již účtovány jako úrok. Chcete-li získat dobrý zisk, musíte najít spolehlivého dodavatele, který pracuje přímo s farmou nebo s továrnou na výrobu ryb. Obvykle na takových místech jsou výrobky vydávány certifikáty kvality, takže s jejich prodejem nebudou žádné problémy.

Výdaje

Vzhledem k tomu, že cena mini kouře je poměrně cenově dostupná, můžete podnikat s malým počátečním kapitálem.

Peníze budou potřebné pro:

 • Nákup zařízení - 20-60 tisíc rublů;
 • Suroviny - 15 až 20 tisíc rublů;
 • Elektřina - 5 tisíc rublů;
 • Pronájem prostor - 10 tisíc rublů;
 • Náklady na dopravu - 5 tisíc rublů.

Vycházíme z toho, že je snadné si vypočítat, že k založení vlastního podnikání musíte mít asi 100 tisíc rublů.

Prodej produktů

Údené maso se může prodávat ve vašem vlastním obchodě nebo v systémech v supermarketech, stejně jako prodejci na trhu. Časem, kdy se výroba rozšiřuje, je třeba zvýšit počet odbytišť. Mnoho podniků přijímá zakázky na výrobu uzenin pro svatby nebo jiné oslavy ze surovin zákazníků. To poskytuje další příjmy.

Výstavba domácí udírny

Můžete vytvořit mini udírnu s vlastními rukama na dvorku. K tomu budete potřebovat kovový barel, několik cihel a kování.

Postupná výstavba udírny:

 • Vykopněte místo pod krbem;
 • Vykopněte příkop pod komínem;
 • Nastavte hlaveň na cihly.

Kouř z krbu přejde do kouřovodu komínem. V něm na kovových tyčích visí výrobky určené k kouření.

K tomu, aby se oholilo ohnisko, jsou zapotřebí cihly. Komín je pokryt azbestocementovými deskami, které odolávají vysokým teplotám. Válec by měl být pokryt hustou látkou. Jedná se o nejjednodušší způsob, jak si můžete zažít domácí údené produkty.

Nyní si skoro představíte, jak si vyrobit mini udírnu sami. Jedná se o jednoduchý proces, který nevyžaduje velké investice, díky čemuž na vašem stole budou vždy čerstvé uzené výrobky.

Mimochodem, domácí mini udírna přinese dobrý příjem, pokud prodáváte výrobky přátelům nebo přátelům. Můžete také vyrábět uzené výrobky na požádání v malých obchodech.

Shrnutí

Uzené maso je vždy na trhu poptávka. Jejich prodeje nejsou ovlivněny místními, sezónními nebo povětrnostními podmínkami. Lidé si na oběd koupí uzené maso, pijí pivo s rybami a objednávají různé druhy uzenin v restauracích nebo kavárnách.

Pokud otevřete svůj malý podnik k výrobě kvalitních uzenin, můžete se spolehlivě spolehnout na velkou popularitu a stabilní příjem. Spotřebitelé rádi zakoupí lahůdky, aby podnikání prospělo.

Jak otevřít udírnu

Kouření - obchod, který má ziskovost více než 50%. Zvláště populární je výroba malých obchodů, protože vyrábějí výrobky výhradně z čerstvých surovin. Jejich přímí konkurenti - velké podniky pro zpracování masa, obvykle používají suroviny, které vyprší. To ovlivňuje chuť zboží a tím poptávku.

Spalovací mini obchod začíná běžně s drůbežím masem. Snadno se zpracovává, a proto je možné zvládnout všechny jemnosti výrobní technologie. Ale i pták může nabídnout širokou škálu produktů. Jedná se o uzené prsy, křídla, stehna, stehna a celé těla.

Průzkum trhu

Buďte připraveni otevřít mini-shop ve vysoce konkurenčním prostředí. Proto před registrací podniku prostudujte práci všech velkých a malých podniků nejen ve vaší oblasti, ale také v okolí. Každý z účastníků trhu má své vlastní prodejní kanály. Velkokapacitní výroba tedy většinou prodává své výrobky obchodním řetězcům, supermarketem nebo prodává prostřednictvím svých značkových obchodů. Malé společnosti pronajmou místa na trzích nebo prodávají produkty malým obchodům v obytných oblastech města. Střední podniky mohou využít všechny tyto možnosti.

Při analýze konkurentů je nutné studovat sortiment výrobků, jejich kvalitu a úroveň cen, pro které se prodávají. Na základě toho můžete zjistit, co přesně může váš mini-obchod získat v soutěži. Nejdůležitější je vaše výhoda - obchod můžete otevřít s nejmenšími náklady. Nepotřebujete velký personál a velké, drahé vybavení.

Obchodní registrace

Chcete-li otevřít mini-obchod, musíte se zaregistrovat jako samostatný podnikatel nebo jako právnická osoba. Který konkrétní formulář si vyberete závisí na rozsahu, v jakém je vaše firma navržena. Pokud plánujete malou produkci, jejíž produkty budou prodávány na trzích nebo v malých obchodech, můžete být registrováni jako individuální podnikatel. Nebude trvat déle než pět pracovních dnů a pouze 800 rublů. státní poplatek.

Pokud se okamžitě zaměřujete na velké dodávky, je žádoucí zaregistrovat právnickou osobu. Vezměte prosím na vědomí, že pro to, aby podnik fungoval legálně a podle všech pravidel, bude nutné mít příslušné povolení od SES a dalších orgánů. Takže u velkoobchodních nákupů surovin je nutné od dodavatelů provést veterinární osvědčení a osvědčení pro každou dávku masa. Dokončené výrobky musí být rovněž certifikovány.

Organizace výrobního podniku nebude trvat déle než 15 dní:

Hledání pokojů

Vzhledem k tomu, že podnikání od začátku je spíše riskantní podnikání, neprodzujte si okamžitě nemovitost, pokud nemáte vlastní. Za prvé, můžete si pronajmout potřebný prostor a pouze v případě, že se podnik začne rozvíjet, kupte si pokoj. Obvykle jsou v tomto případě podnikatelé připraveni na rozšíření výroby.

V případě pronájmu předpokladů by podnikatelský záměr měl stanovit podpis příslušné smlouvy. Tato ustanovení by měla stanovit:

 • doba pronájmu s uvedením roku, měsíce a dne zahájení a ukončení smlouvy;
 • povinnosti pronajímatele;
 • povinnosti a práva nájemce;
 • čas a výši nájemného;
 • čas a výše vypořádání provozních plateb;
 • podmínek ukončení a ukončení smlouvy.

Je důležité vzít v úvahu všechny nuance smluvního vztahu, jako je tomu v případě konfliktu rychle opustit místnost nefunguje kvůli nadměrné velikosti zařízení.

Zónování prostor

Dokonce i mini-výroba by měla být rozdělena do několika samostatných místností, kde bude probíhat každá fáze výroby. V souladu s technologickými postupy by měl plán prostor zajistit tyto zóny:

 • rozmrazování surovin;
 • řezání surovin;
 • skutečná výroba;
 • balení hotových výrobků;
 • chladicí sklad pro skladování produktů;
 • Léčení tary;
 • sušení a skladování;
 • skladování spotřebního materiálu;
 • skladování obalů a jiných materiálů.

Požadavky na prostory

Neexistují žádné zvláštní požadavky na umístění dílny, takže si můžete vybrat na základě cenové politiky majitelů. Je však žádoucí, aby nebylo daleko od potenciálních míst prodeje výroby - to umožní výrazně ušetřit na logistických nákladech. Je pravda, že existuje jeden požadavek - dílna by neměla být umístěna o více než 300 metrů od obytných budov. Jeho minimální plocha je 100 metrů čtverečních. m. Teplota v místnosti by měla být 16-20 ° C.

Další otázka - požadavky na umístění licenčními orgány. Nejlepší je vybavit miniservis na základě bývalých jídelen, protože byly již postaveny v souladu s normami SES pro výrobu potravin:

 • přívod studené a teplé vody;
 • větrání;
 • kanalizace;
 • systém mytí kontejnerů;
 • detektory kouře;
 • klimatizace;
 • topení.

Navíc v prodejně, vzdálené asi 1,5 metru od podlahy, by měly být stěny dlažba a nad stropem malované olejovou barvou. Na podlaze by měla ležet dlažba a na stropě nebo na stěnách visí baktericidní lampy.

V okruhu pěti metrů od hlavního zařízení by měl být protipožární štít. Na to je nutné opravit práškový a pěnový hasicí přístroj.

Stručně o technologii

Podnikání do značné míry závisí na kvalitě použitých surovin. Proto je důležité najít dobré dodavatele. Za prvé, doporučujeme zakoupit malou zkušební zásilku zboží a vyzkoušet ji pro:

 • rozměr masa;
 • procento manželství;
 • kvalitu.

Zakoupeno podle sortimentu surovin v plastových krabičkách spolu s veškerou potřebnou dokumentací podepsané ředitelem dodavatele. Nezapomeňte vážit suroviny na recepci.

Pak výrobní plán zahrnuje mytí surovin. Současně je připravena solanka pro další zpracování, která se nalije do injektoru. Po umytí je surovina zavěšena na hácích speciálního kuřáckého rámu, který je umístěn ve fajčiřské komoře.

Samotné kouření se provádí pomocí buků nebo borůvek - asi 1,5 kg na 100 kg masa. Po skončení kouření jsou hotové výrobky baleny a odesílány do chladničky, do skladu nebo k prodeji.

Hlavní zařízení kouření

Především by mal podnikový plán mini-produkce zajistit nákup kouře. Malá výroba zpravidla začíná produkcí 250-300 kg denně a postupně se rozšiřuje na 8-10 tun. V druhém případě je zakoupena výrobní linka sestávající z několika jednotek. Na trhu existuje mnoho výrobců v různých cenových kategoriích, a proto je možné vybrat vybavení pro jakýkoli rozpočet.

Při výpočtu produkce bychom se měli řídit skutečností, že malá kapacita 100 kg masa se kouří alespoň jeden a půl hodiny. Takové udírny váží až 120 kg a spotřebovávají 0,6 kW / hodinu. Vezměte prosím na vědomí, že elektrická síť v místnosti by měla být průmyslová.

Obecně by podnikatelský plán pro výrobu měl zajistit nákup takového zařízení: