Varianty nejvýnosnějších franšíz v mini-pekárnách, jejich podmínky a náklady

Nákup připraveného podnikatelského konceptu formou získání povolení známé společnosti je ideální pro ty podnikatele, kteří mají dostatečné finanční prostředky, ale nemají zkušenosti nebo vlastní myšlenku v této oblasti řízení.

V dnešní době je pro začínající podnikatele mnohem těžší najít volné místo pro své podnikání, vzhledem k rostoucí konkurenci a saturaci spotřebitelských trhů.

Výhody práce franšízy

 • Za prvé, strana, která získá práva na podnikání na hotovém modelu, se automaticky zbaví potřeby vytvářet vlastní podnikatelskou koncepci. Nákup franšíza je partnerství s renomovanými společnostmi, které budou podporovat všemi možnými způsoby nováček podnikatel, což mu slevu na všechny potřebné materiály a výrobní zařízení, jakož i poradenství osoba mluví o různých otázkách.
 • Společnost, která převádí své práva (franchisor), je velmi důležitá pro udržení dobré pověsti své značky na správné úrovni, protože úspěch franchisanta ovlivní výsledky celé sítě. Jedná se o hlavní výhodu provozování takové činnosti: podnikatel, který propaguje svou značku, nemůže počítat s nikým jiným než sami. Franchisant se může vždy spolehnout na podporu zkušených a sofistikovanějších partnerů.
 • Nákup franšízy znamená koupit známou značku, jejíž existenci si určitě uvědomuje větší počet lidí, než když jde o nově vytvořenou značku. Noví podnikatelé získají odpovídající pověst a stanou se zástupcem inzerované společnosti.

Samozřejmě, takové zjevné výhody nemohou mít jen cenu, která nemusí být tak malá. Většina společností vyžaduje určitou částku za poskytnutí práva na podnikání podle vlastního modelu, kromě toho mohou být stanoveny i měsíční příspěvky.

Například může být požadováno, franšízy na nákup surovin pro vaření pouze z určitého dodavatele nebo na budoucí závody uvádění určitou oblast, nebo otevřít celou síť v jednom městě: rozmanitost podmínek předložených každý z franšízy je jiný.

Proto by začínající podnikatel měl kompetentně zvážit klady a zápory ve prospěch jedné z mnoha firem. Za prvé, stojí za to věnovat pozornost cenám franšízy samotné. Pak stojí za to zhodnotit náklady na vybavení a suroviny nabízené k nákupu, jakož i případnou návratnost. Pokud jde o poslední parametr, je třeba poznamenat, že popularita určité značky v jednom regionu může být mnohem vyšší než v jiném. Některé známé ochranné známky v zahraničí mohou být pro domácího spotřebitele zcela neznámé. Přestože většina franchisorů dělá analýzu trhu regionu, ve kterém potenciální partner chce podnikat, výpočet návratnosti a další ukazatele.

Jaké varianty franšízových ubytoven jsou v Rusku oblíbené - přečtěte si zde.

Možnosti úspěšných firem v Rusku

Existuje několik známých společností zabývajících se pečením, které jsou připraveny poskytnout franšízy pro ruské podnikatele.

Belgické pekárny

Tato značka je domácí a v současnosti je zastoupena v Irkutsku, Krasnojarsku, Ulan-Ude a dalších.

 • Předpoklad je potřebný málo - cca 40 m2. Je rozdělen na dvě části - kuchyň a nákupní areál s výlohami.
 • Jako náklady uvádějí franchisor 26 000 USD ve formě počáteční investice, 4 000 USD ve formě vstupného pro právo užívat ochrannou známku a logo společnosti, školení podnikatele a jeho zaměstnanců, poskytování receptů a technologických pokynů při výrobě pekárny.
 • Kromě toho společnost vyžaduje měsíčních jednorázových plateb úrokůve formě licenčních poplatků a reklamních odpočtů.

Výhodou partnerství s „belgických pekáren,“ je to, že se jedná o domácí značky, a proto tam není první rok, pokud jde o místní trhy, což naznačuje její úspěch v jiných oblastech země.

Prezentaci této značky můžete vidět na následujícím videu:

Michelovy pekárny

Tato značka pochází z Francie a je součástí sítě Le Greiner a Pain. Jejím zakladatelem je Michel Gallouile, který, stojí za to říkat, velmi pečlivě zachází s jeho potomstvem. Jeho povolení není ve volném prodeji, takže jakékoli dotazy ohledně spolupráce jsou řešeny soukromě.

Stojí za to říkat, že výrobky této značky jsou relativně drahé, účet v této instituci je v průměru asi 1000 rublů. To znamená, že náklady na výrobky a pekařský design nebudou tak malé, navíc stojí za to vzít v úvahu licenční poplatky a další pravidelné odpočty. Ale malá útulná francouzská pekárna bude moci svým návštěvníkům potěšit lahodné bagety, koláče, koláče a vhodné teplé nápoje.

K dnešnímu dni se takové zařízení nachází v Moskvě a Vladivostoku, zatímco domácí podnikatelé tvrdí, že podmínky a požadavky nejsou příliš přísné.

Cinnabon

Tato světově proslulá značka byla vyvinuta bratry Komeni v roce 1985. Koncept podnikání byl založen na myšlence vytvoření cukrářské pekárny, specializující se na skořicové buchty, které se nakonec staly charakteristickou vlastností této společnosti. Tato společnost má zastoupení ve více než 60 zemích světa, stejně jako velké množství mezinárodních a domácích ocenění, které opět potvrzují důvěryhodnost značky.

Jako finanční výdaje pro domácí partnery jsou poskytovány následující platby:

 • Vstupní poplatek - 18 000 USD pro prostory o rozloze méně než 46 m2 a 28 000 USD. pro prostory o rozloze více než 46 m2.
 • Nezbytné investice od 3 000 000 do 6 000 000 r.
 • Licenční poplatky - 6% měsíčního příjmu.
 • Poplatek za reklamu - 1,5%.

Společnost zaručuje svým franšízantům plnou návratnost výše uvedených prostředků do 6-12 měsíců od otevření instituce.

BONAPE

Hlavní výhodou této evropské značky je třeba považovat za zvláštní požadavky na prostory. Mohou být extrémně kompaktní - pouze asi 12 m2. To znamená snížení nákladů na pronájem nebo nákup výrobního prostoru.

Obecně platí, že domácí analytici tvrdí, že pro vstup do tohoto podnikání musí člověk mít rozpočet kolem 300 000 rublů, což není vzhledem k dolarové sazbě tolik. Paušální (startovní) poplatek může být pouze 25 000 r. Navíc, Provozovatel franšízy nevyžaduje zaplacení měsíčních licenčních poplatků a poplatky za inzerci, což také příznivě ovlivní náklady začínajícího podnikatele. Vše, co potřebujete k tomu, abyste se stalo partnerem společnosti Bonape, je dohodnout se na pořadí a výši plateb a také schválit projekt budoucího bodu.

Volkonsky

Tato značka je dobře známá domácím spotřebitelům, protože takové instituce jsou zastoupeny v Moskvě, Petrohradě a Nižním Novgorodu. Reprezentativní kanceláře společnosti existují na Ukrajině. Zakladatelé této značky Stefani a Alexander Garrez se snažili sjednotit francouzské a ruské tradice výroby pekárenských výrobků, vedené předrevolučním vzorem ruské říše. Vizitka společnosti by měla být považována za vlastní čokoládu.

Oblast zásuvky se liší v závislosti na tom, jaké další služby mohou být poskytnuty. V průměru je to asi 100 m2 (kavárna a cukrářské výrobky). Jako nezbytnou investici naznačuje franchisor potřebu mít od 1 000 000 do 2 000 000 r, kromě nákladů na pronájem prostor. Společnost navíc trvá na tom, aby byla otevřena celá síť pekáren v jednom městě ve stejnou dobu, spíše než v samostatných zařízeních. Partnerství s touto firmou proto může být drahé.

Franchise pekárna - jak začít ziskové a chutné podnikání?

Franchising je forma obchodního vztahu, ve kterém známá společnost prodává organizaci nezávislou na ní právo provozovat činnost pod vlastním jménem a také poskytuje technologii pro výrobu svých produktů nebo služeb. Strany zapojené do franchisingových vztahů se nazývají franchisor (prodávající) a franchisant (kupující). Nejvíce obyčejná práce na franšízy v oblasti veřejného stravování a obchodu, včetně popularity pekáren v posledních letech, se stala velmi populární.

Jaké jsou podmínky pro získání licence?

Každá organizační franchisor stanoví podmínky pro budoucí franchisanty a uzavře smlouvu, je nutné studovat všechny požadavky společnosti, jejíž franchising musí koupit.

Lahodné buchty v pekárně

Ochota uzavřít smlouvu musí být podpořena přípravou veškeré potřebné dokumentace, nákupem nebo pronájmem vhodného předpokladu pro budoucí pekárnu a rekrutování kvalifikovaného personálu. Podle stávající legislativy je pro uzavření franšízové ​​dohody nezbytné příprava následujících dokumentů:

 • Licenční smlouva.
 • Podnikatelský plán pro budoucí pekárnu.
 • Programy školení a profesního rozvoje personálu.
 • Popis práce pro všechny skupiny pracovníků.

Místnost pekárny musí mít stejnou velikost a charakteristiky specifikované v požadavcích franchisora. V tomto případě může být buď koupen, nebo přijat k dlouhodobému pronájmu. Zpravidla se tím nedotýká rozhodnutí uzavřít smlouvu. Také musíte koupit veškeré potřebné vybavení, nádobí a spotřebiče. Jedním z nejdůležitějších bodů, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o zahájení vlastního podnikání v oblasti franchisingu, je výběr takového personálu pro novou instituci, která plně zajišťuje její normální fungování.

Personál je hlavním prvkem nějakého zařízení, zejména pekařství. Na něm závisí počet klientů, a tedy i příjem. Po vyřízení všech formalit s prostorami, zaměstnanci a dokumenty můžete začít obchodovat s daňovými úřady.

Požadavky partnera na získání licence

Hlavní požadavky franchisora ​​na franchisora ​​jsou omezeny na výběr nejlepší možnosti pro umístění budoucí pekárny a nábor vysoce kvalifikovaných pracovníků připravených na další vzdělávání a rozvoj. Obecně platí, že požadavky na velikost místnosti, nastavené pro velké a malé body, se liší. Pro první je rozloha 15 metrů čtverečních. m, a za druhé - od 50 metrů čtverečních. m. Také začít pracovat je nutné v budově provádět elektřinu, vytápění a vodu, vytvářet větrání a extrakt.

Je třeba mít na paměti, že:

 • Místnost nesmí být suterén;
 • musí mít učebny a toaletu;
 • Stěny musí být natřeny nebo obloženy.

U pekárny je nutné zakoupit:

Zařízení pro pekárny

 • pece;
 • lednice;
 • stroj pro míchání těsta;
 • mlecí sítko;
 • válec na těsto;
 • tabulky;
 • skříňky;
 • různé druhy pokrmů a příborů;
 • pokladna;
 • bezpečnostní schránka.

Požadavky na personál se týkají jejich počtu a kvalifikace. Standardní personál pekárny je následující:

 • pekaři;
 • cukráři;
 • Technolog;
 • čistící prostředek;
 • myčka nádobí;
 • prodejce-pokladník.

Zvláštní požadavky na rozsah produktů, které franchisor neposkytuje. Získání povolení zahrnuje přípravu a prodej mouky a cukrářských výrobků podle již připraveného receptu, avšak franšízant má právo provádět úpravy v nabídce se zaměřením na regionální specifika místa, kde se nachází pekařství.

Licenci pekárny - je tam nějaká poptávka?

Mini-pekárna povolení

Povolení pekárny je jedním z typů podnikání, které bude bezpochyby poptávka mezi obyvatelstvem. To je důvod, proč se považuje za nejvýnosnější a přitahuje velké množství podnikatelů.

Chléb je produkt, který každý používá. Každá rodina nakupuje nejméně jeden bochník denně.

To znamená, že při výběru dobré polohy v blízkosti domů, můžete zajistit trvalý zisk, a jak spolu s chlebem v pekárnách jsou připravené a další produkty mouky, zisk bude sestávat z prodeje celého produktu.

Jaké pekárny jsou tam?

Jedním z hlavních kroků při otevírání pekárny je volba svého druhu. Rozlišujte:

 • mini-pekárny;
 • kavárny;
 • cukrovinky;
 • velké výrobní haly.

Mini-pekárna franšíza je druh malého podniku pro výrobu a prodej pekařských výrobků. Takový podnik se v krátké době vyplatí a přináší stabilní příjem, ale je třeba mít na paměti, že vzhledem k nízké produktivitě je příjem také obvykle nízký. Kavárna je místem, kde každý může ochutnat svěží a chutné pečení. Obecně platí, že všechny produkty čekají na spotřebitele již v hotové podobě, což šetří čas hosta.

Účelem takové instituce je získat největší zisk prostřednictvím komunikace s přímým spotřebitelem. Aktivity v kavárně jsou prováděny stejným způsobem jako v každé jiné kavárně, jediná výjimka spočívá v tom, že v nabídce jsou především moučné a cukrářské výrobky. Pekárna-cukrárna se zabývá výrobou moučkových výrobků: koláče, koláče, koláče. Produkty se prodávají jak ve velkoobchodním, tak v maloobchodním prodeji.

Vytvoření velkého výrobního sálu je nejvýkonnějším a hlavně náročným typem franšízového podnikání, ale je to ten, kdo přináší největší zisk. Hlavními zákazníky obchodů jsou velkoobchodní kupci, kteří pravidelně nakupují velké množství produktů. Nejdůležitější je najít svého stálého zákazníka. Také na území výrobní haly můžete otevřít prodejnu, kde budou výrobky z mouky prodávány v maloobchodě.

Jaké jsou podmínky, které je třeba dodržovat při získávání franšízového online obchodu? Přečtěte si o tom v našem článku.

Chcete-li otevřít salon krásy pro povolení, pečlivě prostudujte tento článek.

Zde najdete všechny doporučení pro otevření kavárny v rámci franšízy.

TOP-3 z nejziskovějších pekařských franšíz

Na ruském trhu pracují tisíce pekařských výrobců. Nejvýnosnější z nich jsou belgické pekárny, Khlebnitsa a BONAPE.

"Belgická pekárna" - značka založená v roce 2008 a vlastněná slavnou pekařskou společností "Karavai". Do roku 2016 již existuje více než 100 pekáren pod tímto jménem v různých městech Ruska. Sortiment představuje 17 druhů chleba a 25 druhů rolí. Uzavření dohody o franchisingu s franchisorem "belgické pekárny" by mělo mít investice 1 milion rublů. Je také nutné zaplatit paušální příspěvek ve výši 150 000 rublů a poté každý měsíc platit poplatky za 1% výtěžku. Zástupce franchisanta má právo používat jméno a logo franchisora ​​a může se spolehnout na pomoc při školení zaměstnanců, poradenství v oblasti menu a výrobních postupů.

Belgická pekárna

BONAPE je značka, která zaujímá vedoucí postavení na ruském trhu s pekárenskými výrobky. Společnost byla založena v roce 2012 a již se stala nejvýnosnější franšízou. Pekařství BONAPE je otevřeno v 23 městech Ruska, jejich sortiment zahrnuje celkem 180 názvů mouky a cukrářských výrobků. Velikost minimální investice pro zahájení podnikání v rámci franšízy BONAPE je pouze 300 000 rublů a zpravidla se vyplácí za méně než jeden rok. Paušální poplatek se platí ve výši 25 000 rublů a licenční poplatek se neposkytuje.

"Khlebnitsa" je jednou z nejmladších a nejvýnosnějších franšíz v pekárnách. Byla založena v roce 2015 a dnes již počítá desítky bodů po celém Rusku. Všechny produkty jsou připravovány na základě kyselého kvasu bez kvasnic, díky čemuž má vysokou skladovatelnost. Chcete-li otevřít pekárnu pod franšízou "Klebnitsy", je nutné mít minimální investice 800 000 rublů a také zaplatit jednorázový příspěvek 500 000 rublů. Neexistuje žádný royalty.

Stále máte otázky? Naučte se vyřešit váš problém - zavolejte nyní:

+7 (499) 577-03-71
(Moskva)

+7 (812) 425-60-36
(Petrohrad)

Franšízy pekárny

Myšlenka otevření vaší pekárny zpravidla způsobuje smíšené pocity mezi obchodníky. Na jedné straně nepřetržitá poptávka po výrobcích a pevné zisky přitahují podnikatele, avšak většina z nich chápe, že tato oblast činnosti je poměrně složitá z hlediska technologií a řízení výroby. To je důvod, proč v tomto případě je možnost získání licence z jedné ze slavných sítí optimální, zvláště pokud jste noví v tomto oboru.

Výhody pekárny

Jaké jsou výhody nákupu franšízy pro pekárny?

 1. Možnost použití slavného jména. Je to značka franchisora, která dává franchisantovi konkurenční výhodu i při zahájení podnikání. Známka slavné pekárny, kde se prodává 100% kvalitní zboží, automaticky poskytuje nově příchozímu velký proud zákazníků.
 2. Pomoc při výběru potřebného vybavení. Technika je jedním z nejdůležitějších slibů úspěchu budoucího podniku. Koneckonců z toho, co bude trouba nebo obal závisí na chuti a kvalitě výrobků. Poskytovatel franšízy v tomto případě může nově příchozímu informovat o tom, jaké vybavení je zapotřebí k zahájení všech výrobních procesů a kde je možné ho zakoupit za přijatelné ceny. Některé společnosti poskytují kontakty svým vlastním dodavatelům nebo se dokonce dodávají.
 3. Marketingová podpora. Rozsah podpory reklamy pro franchisanta bude záviset na tom, kterou společnost si vyberete jako franchisor. Je však třeba připomenout, že všechny řetězce pekáren vytvářejí body partnerů v rámci svých federálních nebo regionálních reklamních kampaní a některé dodatečně poskytují novým podnikům základní reklamní produkty a firemní atributy.
 4. Konzultace firemních specialistů o všech aspektech pekárny. Franšízové ​​v jakékoli síti pekařství mohou bezplatně konzultovat veškeré finanční, právní, technologické a jiné aspekty týkající se činnosti pekárny. Navíc některé společnosti poskytují svým partnerům služby celého týmu specialistů, jejichž úkolem je připravit franšízy na otevření.
 5. Hotové technologie pečení a bohatý sortiment. Dobře zavedená výrobní technologie a přemýšlivý sortiment jsou téměř nejdůležitějšími sliby úspěchu vašeho podnikání. Nákupem franšízy získáte příležitost vyhnout se pokusům a omylům a využívat profesionálně navrženého, ​​efektivního a ziskového výrobního modelu.
 6. Pomoc při hledání místnosti a zajištění připraveného projektu. Do areálu pekárny existuje řada přísných požadavků jak ze strany kontrolních orgánů, tak z hlediska efektivity výroby. Zjistit se ve všech těchto obtížích je téměř nemožné, zvláště pro začátečníky. Proto franchisor pomáhá svým partnerům najít správné prostory, správně je rozdělit na zóny a organizovat aktivity. Společnosti navíc zpravidla poskytují franchisantům hotové návrhy projektů vytvořených v souladu s firemním stylem pekárny.
 7. Školení. Společnosti, které prodávají franchisingové pekárny, se snaží nalézat své nové partnery na všechny jemnosti tohoto podnikání, protože jejich znalosti jsou klíčem k úspěchu nového podniku. Někteří franšízové ​​současně vyučují složitost práce a zaměstnance franšízy.

Franšízy pekárny

Níže jsou nejoblíbenější franšízy pekárny v Rusku, o kterých můžete číst na našich webových stránkách:

Franšízy pekárny

Franchise pekárny "Bonape"

Bonape franšízy pro franchisanta je především pomoci zkušeného partnera, jeho pomoci při výběru místnosti, vybavení, stejně jako poskytnutí hotového sortimentu výrobků. Je třeba poznamenat, že všechny procesy.

Franšíza pekárny "baltský chléb"

Franchise "Baltský chléb" existuje ve třech modelech: pekařství u domu; Pekařské a cukrářské výrobky; Elite pekárna (zahrnuje výrobu). Tyto formáty se liší sortimentem.

Franšíza pekárny "belgické pekárny"

Samozřejmě, aby se stal franchisorem takové známé sítě, podnikatel potřebuje určitý počáteční kapitál. Hlavní položky výdajů jsou následující: Paušální příspěvek - 4 000.

Franchise pekárny "Loaf"

Hlavní pojmy franchisingu "Buchanka": otevření "na klíč" po dobu dvou týdnů; Příjem je asi 250 tisíc rublů měsíčně, zisk je asi 100 tisíc rublů; Paušální příspěvek - 1,5 milionu rublů; Poplatky a jiné pravidelné.

Franchise pekárny "Volkonsky"

Franchiseři společnosti si mohou vybrat jeden ze tří formátů Volkonsky: Plná výroba cyklu; Vlajkový bod (oblast je asi 200 metrů čtverečních); Satelitní obchod (plocha do 70 m2). Hlavní charakteristiky.

Franchise pekárny "Dobropek"

Podmínky Dobropek franšízy: Množství počátečních investic - od 2,5 milionu rublů; Záloha - 500 tisíc rublů; Doba návratnosti - od 5 do 18 měsíců; Licenční poplatky - 3% z příjmů; Zisk pekárny za měsíc.

Franchise pekárna "Dům chleba"

Společnost "House of Bread" nabízí potenciálním franchisorům, aby otevřeli ziskový obchod za pouhý měsíc. Kromě toho franchisor také slibuje partnerům, aby od svého prvního měsíce přivedli svou pekárnu na 100-250 tisíc zisků.

Franchise pekárny "Reálná pekařství"

Základní podmínky povolení "Real pekárna": záloha - 450 tisíc rublů za první bod, pro uvedení následujících pekařských zařízení vstupní poplatek není účtován; Licenční poplatky - 3% (splatné po vstupu na obrat.

Franšíza pekárny "Michelle Bakeries"

Franchise Michels Bakery Franchise není v konsolidovaném prodeji a všichni potenciální franšízové ​​se dohodli na své kandidatuře se soukromým managementem sítě. Kromě toho výše licenčních poplatků, paušální příspěvek a další.

Franchise pekárny "Chléb z tandyru"

Společnost "Chléb z tandyrů" nabízí podnikatelům možnost zakoupení licence s následujícími charakteristikami: Vstupní poplatek - 450 tisíc rublů; Licenční poplatky - 15 tisíc rublů měsíčně; Návrat - od šesti měsíců; Spuštění.

Otevření mini-pekárny franšízy - podnikání s ostrým krustou

Chléb - jeden z hlavních produktů ve stravě, integrální součást spotřebního koše průměrného ruského. Pro ty, kteří nevědí, co můžete dělat doma za účelem získání peněz, je možnost otevření mini-pekárny skvělou perspektivní myšlenkou. Ale kromě dostupnosti kapitálu to vyžaduje mnoho přípravných fází - pronájem prostor, výběr sortimentu a cenové politiky, nákup zařízení a surovin, nábor zaměstnanců, řešení logistických problémů atd. Začátečníci, kteří nezná specifika tohoto podnikání, mohou být obtížné ve fázi přípravy a realizace této myšlenky. A pokud se někteří podnikatelé potýkají s potížemi a organizují ziskový obchod, ostatní jsou uzavřeni bez práce po dobu jednoho roku.

Analýza spotřebitelského trhu

Organizační momenty otevření pekárny - velmi složitý proces. Po úspěšném absolvování jedné významné etapy není možné získat zisk a utrpět ztráty. K minimalizaci rizika existuje vynikající alternativa - otevřít pekárnu v rámci franchisingu. Na domácím trhu existuje mnoho velkých podniků, které nabízejí franšízovou spolupráci. Podmínky partnerství závisejí na specifických rysech společnosti, avšak v každém případě řada organizačních momentů převzal franchisor (franchisor prodejce pekárny). Jeho kupující (franšízant) obdrží připravený model řízení obchodu, schopnost provádět činnosti pod rozpoznatelnou značkou, komplexní poradenskou pomoc.

Pokud analyzujeme úroveň poptávky, nedávno došlo ke snížení spotřeby chleba. Faktem je, že takový oblíbený produkt začal být nahrazován jiným souvisejícím produktem. Zároveň je mnoho lidí ochotno zaplatit za vysoce kvalitní pekárnu.

Zvýšení zájmu o vývoz zrn je doloženo nárůstem dovozu chleba z jiných zemí. Zboží se dostává do našich regálů za nadměrné ceny, ale téměř vždy najde své zákazníky.

Mini pekárny jsou ve srovnání s velkými rostlinami flexibilní a mobilní. Malé zatáčky poskytují příležitost experimentovat s řadou produktů, které zaujmou volné výklenky. Můžete začít ze standardních receptů nebo naopak hledat jedinečný recept. Někteří podnikatelé otevřou mini-pekárny doma a pracují ve vysoce specializované výklenku, vyvíjejí svůj vlastní jedinečný produkt.

Pro začátečníky v tomto oboru bude snazší pracovat na franchisu, zatímco rizika a obtíže budou minimalizovány. Jak ukazuje praxe, bez ohledu na to, že je zapotřebí zaplatit drahocennou pekárenskou franchisu, je rychlejší návrat k takovým podnikům než pekařství postavené od nuly.

Zvažte přední franchisory na trhu v Rusku.

Franzové pečení

Akvizice pekárny je skutečný záchranný kroužek pro energetické a podnikavé lidi, kteří získali dostatek kapitálu a jsou ochotni otevřít podnikání v této oblasti. Stejně jako když otevřete obchod s potravinami, začátečníci čekají na spoustu obtíží už na začátku. Když si zakoupíte franšízu, prakticky se pojistíte proti mnoha rizikům. Systém řízení byl již vyvinut a testován u stávajících podniků. Kromě toho existuje mnoho živých příkladů rychlého rozvoje značky, což dává důvěru potenciálnímu kupci pekárny.

Belgická pekárna

"Belgické pekárny" je ziskový franšízový projekt, který působí na území Ruska. Ochranná známka byla vytvořena v roce 2008. Jejím zakladatelem byla velká pekárna, která má od roku 1949 vedoucí postavení v irkutském regionu.

Na počátku svého vývoje společnost "belgická pekařství" zabývala instalací mini pekáren pro pečení muffinů v obchodech a supermarketech. Samotné buchary byly vyrobeny v továrně, oddělení trhů bylo dodáno zmrzlé. Tento koncept byl zajímavý pro mnoho maloobchodníků. V roce 2010 se začala otevřít pekařství ve formě kavárny, kde by návštěvník mohl trávit čas šálkem horkého čaje nebo kávy a čerstvého pečiva, stejně jako koupit chleba nebo rohlíky domů. Více než 6 let svého vývoje bylo v rámci tohoto systému otevřeno více než 100 pekáren.

Společnost "belgická pekařství" představuje široký sortiment:

 • 17 druhů chleba, vařených na základě italských, belgických a maďarských technologií;
 • 25 druhů lávek a rolí se sladkými a slanými pikantními výplněmi.

Hlavní výhodou značky jsou vždy čerstvé a teplé výrobky.

Finanční výpočty spolupráce na franšízy "belgické pekárny":

 • investice do vývoje projektu - 25 tisíc dolarů;
 • paušální částka - 4000 dolarů;
 • - 1% z objemu obchodního obratu;
 • srážky za marketing - 1% obratu společnosti.

Francouzský balíček "belgických pekáren" poskytuje:

 • používání značky a loga pekárny;
 • školení zaměstnanců;
 • poskytování poradenství při zahájení projektu a budoucích aktivit pekárny;
 • výrobní technologie;
 • pomoc při výběru, nákupu a provozu zařízení;
 • podpora marketingu.

Jak je uvedeno na stránkách franchisora, můžete vrátit vložené peníze do tří měsíců. Chcete-li pracovat na této licenci, potřebujete pokoj o rozloze 12 m² s připojenými zařízeními - vodou a elektřinou a dvěma pracovníky.

Podmínky spolupráce s BONAPE

BONAPE je společnost, která se vyznačuje inovativním servisem, vysoce kvalitními výrobky a širokou nabídkou výrobků. Nabízí více než 150 kusů zmrazených potravin, které jsou připravovány podle nejnovějších technologií a jsou založeny na nejkrásnějších receptech shromážděných z různých částí světa.

Výhodou franšízy pekařství BONAPE je vytvoření neúplného podnikání. Chcete-li otevřít plnou pekárnu, potřebujete od 70 tisíc dolarů. Podnikatel potřebuje najít místo pro výrobní obchody, obchod, řešit logistiku a personální záležitosti.

BONAPE franšíza je ready-made podnikání. Franchiseři se nemusí starat o design, nákup zařízení a hledání dodavatelů. Algoritmus akce je velmi jednoduchý: nezmrazený - uvařený - implementován. Celá řada pekařství BONAPE je vyrobena z polotovarů, které jsou dodávány ze středu v zmrazené formě.

Nákup franchisů z pekárny BONAPE zahrnuje:

 • royalty - 0%;
 • reklamní bonus - 0%;
 • paušální částka - 25 tisíc rublů;
 • investice (včetně nákupu vybavení) - od 650 tisíc rublů;
 • úroveň marže pro zboží je přibližně 65%;
 • Pracovní kapitál za první měsíc práce (nákup výrobků, zaplacení nájemného, ​​komunální a daňové platby) - od 250 tisíc rublů.

Zároveň poskytne franchisor přibližné výpočty dalšího vývoje (na základě stávajících organizací):

 • návratnost investice - od 6 měsíců;
 • návratnost vloženého kapitálu - po dobu 2 měsíců;
 • ziskovost podniku při jeho umístění na vlastní prodejní ploše - z 24%;
 • úroveň ziskovosti při práci na pronajaté pekárně - od 11%.

Co dává franchisu BONAPE:

 • Příležitost pracovat v zastoupení známé značky, která má vynikající pověst;
 • zpracovaná sortimentní matice, která dává vysokou míru obratu s prodejní plochou 1 m²;
 • vyvinutý koncept;
 • schopnost nakupovat zařízení od spolehlivých, důvěryhodných dodavatelů;
 • marketingový balíček;
 • poradenská podpora.

Partnerství se společností "Chléb z tandyru"

Společnost "Tandyrský chléb" navrhuje vybudovat podnik v rámci franšízy, který nevyžaduje ukládání nákladů. Tento směr není ovlivněn krizovými výkyvy, poklesem národní měny a poklesem podnikatelské činnosti. Pekařské výrobky jsou jedeny všemi. Proto kupujete franšízu "Chléb z tandyru", můžete si vybudovat stabilní vlastní podnik pod známou značkou.

Náklady na získání franšízové ​​pekárny:

 • počáteční investice - od 375 tisíc rublů na 1 milion rublů;
 • vstupní poplatek - 0 rublů;
 • - 7% z čistého zisku nebo 3% z měsíčních výnosů (při příjmu z 100 tisíc rublů);
 • Návrat na povolení je 1-6 měsíců.

Balíček franšízy pečiva "Chléb z tandyru" zahrnuje:

 • výrobní zařízení;
 • průmyslové tandyr (trouby, gril na vaření), který je vyroben v závislosti na pokoji a formátu instituce;
 • deštník s kapucí pro tandyr;
 • technologie přípravy všech výrobků;
 • školení ve výrobním procesu;
 • pomoc při pronájmu prodejní plochy;
 • vypracování popisů pracovních míst pro pracovníky;
 • Odjezd specialisty ve městě objevu, který pomůže spustit projekt;
 • konzultace o záležitostech zájmu.

"Bushe" povolení

Společnost "Bushe" je předním ruským výrobcem pekařských a cukrářských výrobků. Společnost "Bushe" byla založena v roce 1999 v Petrohradě, aby dosáhla rychlých výsledků rozvoje sítě díky kontrole kvality a rozmanitému sortimentu.

Dnes vlastní síť cukrárenských a Boucher-Mobiles, které dodávají své výrobky nejbližším maloobchodním prodejnám a hotelovým řetězcům.

Každý den produkuje více než 9 tun čerstvého pečiva - chleba, bagety, bochníky, kotlety, dorty, dorty, koláče.

Výrobní základna společnosti je jednou z největších ve východní Evropě. "Bushe" - je 4 tisíc metrů čtverečních prostoru, které jsou vybaveny novými technologiemi a kvalitními zařízeními. Získejte vysokou kvalitu pečení je možné díky kombinaci výroby strojů a ruční práce. Dokončené pekařské výrobky "Bushe" také neobsahují látky zvyšující chuť a přísady do potravin. Recepty produktů zahrnují přírodní biopřípravu, čistou vodu a komponenty od důvěryhodných dodavatelů. Pečení se prodává v ekologickém obalu.

"Bushe" má dobrou pověst mezi obyvateli Ruska, je vítězem mnoha mezinárodních soutěží. Tato značka nemá obdoby ve městě nadace a na celém území východní Evropy.

Pro dnešek Boucher vyvíjí vlastní síť a neprodává licence. Zástupci společnosti nevylučují, že budou v budoucnu nabízet podnikatelům, kteří budou spolupracovat v podmínkách franšízy, ale dnes neexistují možnosti partnerství.

Funkce otevření pekárny z hlediska franšízy

Pokud hledáte aktuální obchodní nápady, zvážíte-li otevření lékárny od začátku nebo zakoupíte franchisovou franchisu, doporučujeme, abyste tuto možnost změnili na poslední větu.

Při výběru franšízy stojí za to začít s těmito faktory:

 • dostupnost finančních prostředků, které jste ochotni investovat do podnikání;
 • obecná ekonomická situace v zajímavém městě (snad otevření velké pekárny bude nerentabilní);
 • doba, která je připravena k tomu, aby byla denně přidělena na práci s projektem;
 • zkušenosti podnikání (nováček by neměl investovat své peníze do velkých, nákladných projektů);
 • Podmínky spolupráce, které franšízor předpokládá.

Na moderním trhu se v téměř každém městě otevřou nové mini-pekárny plné a neúplné. Jsou flexibilnější, mohou rychle reagovat na změny na trhu, měnit rozsah a ceny. Většina z nich je otevřená pro povolení.

Mnozí, kteří mají optimalizovat zisky, zavádějí nové služby a rozšiřují své aktivity. Nejpozoruhodnějším příkladem je kombinace s kavárnami, cukrárnami, otevřením kavárny od začátku prodejem čerstvého pečiva.

Tip: Rusí spotřebitelé jsou nyní zaměřeni na zdravý životní styl. Z tohoto důvodu, chleby, které jsou umístěny jako užitečný produkt pro zdraví (s celá zrna, otrub, rozinky, sušených meruněk a švestek), lépe prodávat kalorické buchty.

Některé firmy vytvářejí internetový obchod s vlastní službou dodávání čerstvého pečiva pro rozšíření klientské základny.

Z gastronomického hlediska je takový jednoduchý výrobek jako chléb stále ještě podhodnocený. Již řadu let se jednalo o produkt nejdůležitější a teprve v posledním desetiletí byly zavedeny nové recepty a odrůdy. Podle zkušených hráčů tohoto trhu je prémiový segment, který by měl být pro zájemce o zájem. Je však citlivá na ekonomické výkyvy - pokud se příjmy obyvatelstva snižují, mnoho lidí přechází na levnější odrůdy, aniž by přemýšlelo o kvalitě.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Otevření pekárny je vynikající volbou pro začátečníky, kteří se chtějí v této oblasti rozvíjet. Prodej pekařských výrobků není ovlivněn ani sezónními výkyvy ani krizovými jevy (i když se mohou změnit preference ve prospěch odrůd za přijatelnější cenu). Podpisem smlouvy s franchisorem si můžete být jisti neustálou pomocí, konzultací a využíváním zavedeného systému řízení, logistiky a kontroly.

Franšíza kavárny a pekárny. Přehled trhu

Otevření pekárna obchod pečení nebo povolení mohou být účinné v případě, že společnost nabízí opravdu populární značku a její produkty vynikne pro svou kvalitu tváří v tvář mnoha cihel a malty konkurentů. Na ruském trhu najdete franšízy pro pečení, maloobchod, kavárny a kavárny.

Franšíza pekařských a pirogórií je poněkud ztracena na pozadí rychlého občerstvení, sushi restaurací a italských pizzerií. Na trhu není mnoho velkých federálních hráčů. V celém Rusku existuje jen několik sítí, jako jsou Cinnabon, Stolle a Hlebnitsa. Většina návrhů předkládají velké megaci, jako je Moskva a Petrohrad.

Nicméně samotná pekárna je považována za slibnou firmu bez ohledu na sezónu a stav ekonomiky. Vytvoření instituce může být doma, pracovat na objednávku a tím eliminovat náklady na nájemné a mzdy zaměstnancům. V tomto případě však objem výroby bude malý, stejně jako prodejní kanály. Je výhodnější otevřít si vlastní mini-pekárnu.

Jak může franšízová spolupráce pomoci? Za prvé, franchisor pomůže začínajícímu franchisantovi vybrat si pokoj a zhodnotit jeho vyhlídky. Je nutné, aby se pekárna nacházela na dostupném místě města, odkud je snadné se dostat do některého z jejích míst. Faktem je, že tento typ podnikání vám umožňuje pokrýt jen omezený počet lidí. Nejpravděpodobnější volbou mohou být zpravidla centrální ulice s velkou pěší dopravou. Obvykle jsou franchisové společnosti povinni poslat fotografii fasády a vnitřní vzhled jedné nebo několika místností společnosti. V reakci na to společnost může připravit náčrtek vnějšího vývěsní tabule a návrhu interiérového projektu.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Zadruhé, majitel povolení je prostě povinen se stát jeho průvodcem ve všech právních otázkách, které vznikly při otevření pekárny. Podle požadavků SES by měl mít předpoklad zásobování teplou vodou, větrání a malé místo pro sklad. Kromě toho se podnikatel musí dohodnout na zahájení činnosti společnosti Rospotrebnadzor, daňové služby, uzavřít smlouvy o odstranění odpadků a organizovat lékařskou prohlídku zaměstnanců. Zatřetí, majitel franšízy obvykle poskytuje podporu v personální otázce. Franchisees pomohou s výběrem personálu a postupem pronájmu a zaměstnanci mohou být vysláni na stáž v sídle společnosti.

Dobrý systém franchisingu může také pomoci při marketingové propagaci. Pro tuto oblast podnikání neexistují žádná omezení. Pekárny aktivně využívají všechny druhy reklamy, vedou účty v sociálních sítích a mají své věrnostní programy. Navíc pečení je pravidelné pro různé masové akce, festivaly a svátky, tolik společností se aktivně rozvíjí takovým směrem jako je catering.

Kavárna a káva-pirogovye

Formát plnohodnotné kavárny specializující se na pečení je poměrně vzácný. Obvykle se většina výrobků z pekáren a koláčů odebírá pro odvoz, ale to nezabrání některým společnostem v tom, aby umístili své body jako kavárny nebo dokonce restaurace.

Mezi oblíbená kavárna, pekárna s jejím povolení mohou být rozlišeny Cinnabon řetězec, který má své pobočky ve více než 60 zemích po celém světě. Cafe-Pekařství Cinnabon se týkají formátu rychlého občerstvení a specializují se na pečení koláčů a sladké rohlíky se skořicí a tvarohem, koláče, sendviče, z listového těsta tyčinky a koktejly. V Rusku av SNS společnost působí prostřednictvím francouzské franšízy vlastněné skupinou společností MegaGroup. V závislosti na velikosti pekárna-předními investicích v open-ended 3 až 6 milionů. Rublů bude vyplacena zpět asi za rok. Odborníci radí síťové budoucí franšízy se zaměřit na umístění na hlavní pěší ulice, parky, nákupní, zábavní a vzdělávací centra, nicméně se doporučuje vyhnout se jídlo kurty, dopravních uzlů, jako jsou stanice metra a vlakových stanic a míst s nízkou propustností.

Ve formátu kavárny a cukrářských výrobků je známá síť Volkonsky, která je zastoupena v Moskvě, Petrohradě, Nižním Novgorodě a Kyjevě. Pro Moskvu a Petrohrad nabízí síť "domácí" povolení, která kombinuje obchod s potravinami a kavárnu o rozloze od 40 do 80 metrů čtverečních. metrů. Výroba na místě z franšízy není nutná - všechny produkty dodává franchisor až do bodu partnera. Investice do této instituce budou činit 3 až 5 milionů rublů. Pro jiné Megaměsta sítě nabízí pouze exkluzivní balíček franchisovou s otevřením vlastního pekařskou a cukrářskou výrobu, vlajková loď pekárna, cukrárna v centru města a 4-cukrářských obchodů, aniž by jejich vlastní produkce. Celkové náklady na projekt budou od 45 milionů rublů.

K dispozici je také kavárna-pirogovyh, jejíž hlavní menu, pikantní vařená podle značkových nebo autorských rodinných receptů. Nejslavnějším hráčem v této oblasti je síť "Stolle", zastoupená v Rusku, na Ukrajině, v Bělorusku, Spojených státech a ve Velké Británii, která má více než 70 pirgovských svazků. Kavárna je zaměřena na prémiové publikum s vysokými příjmy. Otevření "Stoll" pro franchising může být jak ve městech Ruska, tak iv jiných zemích světa. Poskytovatel franšízy nezveřejňuje potřebné investice, ale upřesňuje, že odhadovaná doba návratnosti bude asi 2,5 roku. Síť pečlivě přistupuje k dodržování standardů značky a "vzdělávání" svých franšízantů. Konkrétně franšízová smlouva uvádí, že síťový partner je povinen poslat hlavní páteř svého týmu za měsíční trénink v sídle v Petrohradě.

Zajímavé je, že většina kavárních řetězců věnuje velkou pozornost dodávce, která může přinést více než polovinu celkových příjmů. Zejména "Stoll" aktivně vydělává jak na soukromé, tak na firemní zákazníky.

Pečení v maloobchodě

Jak víte, dobré pečivo lze nalézt na různých místech: v pekárnách, supermarkety mají své vlastní pekárny, a to ve všech druzích pekárny a koláče. Mnoho sítí nabízí otevřené franchisingové mini pekárny nebo jen prodejní místo.

Slavný v Rusku, franšízový formát "doma" má pekárnu "Khlebnitsa" z města Izhevsk. "Chlebnitsa" nabízí svým zákazníkům čerstvý chléb, horké pečivo a koláče vařené bez použití chemikálií. Zřízení této značky má obvykle styl evropské pekárny a kávové zóny se stoly. Chcete-li otevřít pekárnu "Khlebnitsa" podnikatel bude potřebovat částku asi 1,5 milionu rublů. Z toho velká část (asi 650 tisíc rublů) půjde na vybavení a výstavbu s komunikací (300 tisíc rublů). Mezi hlavní výdaje patří také platy a nájemné (asi 350 tisíc rublů), stejně jako uspořádání nákupní zóny, reklamní a technické zahájení výdajů (200 tisíc rublů).

Chcete-li otevřít pekárnu pod vlastní značkou, nabízí také síť "chleba z tandyru". Firma se specializuje na tandyrnoy pečené (tandoor - stacionární nebo přenosné trouby-pekáč, společné sociální zařízení v asijských zemích) a pozice se jako demokratický pekárna s rozumnými cenami a rodinných receptů. Rozsah pekárna „chleba z tandoor“ zahrnuje takové pokrmy jako Puri, Chačapuri, samosa, uzbecké chleba, pita chléb, pizza, atd Podle hrubých odhadů, otevřít potenciální franšízový bod, bude zapotřebí asi 500-750 tisíc rublů. Partner potřebuje malou místnost od 10 metrů čtverečních. metry na místech s aktivním provozem chodců (trhy s potravinami, zastavovací komplexy apod.) a nejméně 4 zaměstnanci. Kromě standardních služeb obsahuje franšízový balíček také výrobu tandyru pro potřeby franchisanta, tj. S přihlédnutím k zvolenému obchodnímu místu.

Mezi maloobchodních franšíz síť může být také nazýván „tatarské koláče“, který je populární v Moskvě (přes 60 bodů) a jeho okolí. Všechny výrobky, včetně domácí tatarských pečivo, stejně jako pekařské a cukrářské výrobky, není halal a také na místě, a v centrální pekárně a odtud doručeny franšízy realizovat. Pokud je bod umístěn na úspěšném místě, jeho majitel může počítat s 35-40% zisku z obratu. Výhoda maloobchodu ve srovnání s velkými restauracemi a kavárnami je v malém požadovaném prostoru. Chcete-li například otevřít bod "tatarské koláče", stačilo pouze 5-10 metrů čtverečních. metrů. zatímco licenční franchisant nemusí platit prodejní plocha Payback může dojít během 3-6 měsíců po zahájení prací.

Společnost "Voskhod Tsentr" nabízí další povolení, které nevyžaduje úplný cyklus pečení. Síť se specializuje na výrobu a prodej mražených pekárenských výrobků (francouzskou bagetou, italský chléb focaccia, ciabatta, chléb, Riga, Berlín koblihy, křupky, atd.) Z vlastní výroby jsou výrobky ve formě polotovarů dodávány na prodejní místo - pekárna Bonape. Pekárna vyžaduje pouze 12-15 metrů čtverečních. metrů, zařízení v hodnotě zhruba 300-350 tisíc rublů a dva zaměstnanci pracující na směnách. Body jsou určeny pro segment průměrné ceny a mají několik formátů. Mohou se nacházet v přízemí budovy nebo v samostatném pavilonu a mají vzhled části v supermarketu. S výnosy 400-500 tisíc za měsíc, úroveň zisku, podle franchisora, bude asi 70-80 tisíc rublů. Zahájení investic 600-700 tisíc rublů se vyplácí zhruba rok po zahájení práce. Ti, kteří chtějí koupit franchisu Bonape, budou muset zaplatit i paušální částku 25 000 rublů.

Prodej pečení franšízy

Impozantní počet franchisingů se nachází v segmentu dodávek pekáren. Díky formátu mohou majitelé firem oslovit mnohem větší publikum než běžné kavárny nebo maloobchodní prodejny. Takové ukazatele jako kapacita nebo umístění v tomto případě nehrají velkou roli. Díky tomu mohou podnikatelé ušetřit spoustu leasingů. Podnikatel nemusí pracovat v centru města. Místo toho existují další náklady - logistika, která bude vyžadovat až 20% všech nákladů. Výhodou sítě je takový ukazatel jako multikanál. Objednávky lze přijímat prostřednictvím telefonu, webové stránky, sociálních sítí nebo mobilních aplikací.

Ze zřejmých důvodů fungují franchisingové doručení na malém území nebo městě. Největší rozmanitost návrhů spolupráce lze nalézt v megaci. Například v Petrohradu provozuje franšízové ​​sítě dodávající koláče a pizzy „Rumyantsev“ (dříve s názvem „3 pie“). Stejně jako mnoho z nich dodává službu nepřetržitě. Konkurovat na trhu, tyto společnosti se snaží mít širokou nabídku, a potěší zákazníky nejen obvyklé pečivo a koláče s tradiční chutí, ale také varianty Národní pečení (např, koláče, Osetie, Tatar paštiky, atd.) Network „Rumyantsev“ to má franšízy v Leningradské oblasti, stejně jako partneři v Kazani, nabízí otevřít svou produkci. Chcete-li otevřít podnik pod touto značkou ve svém vlastním městě, bude podnikatel potřebovat prostor o velikosti nejméně 100 metrů čtverečních. metrů v prvním patře, nejlépe v centru města. Období návratnosti bude od jednoho roku. Finanční podmínky spolupráce jsou projednávány samostatně.

Láhve pekárny

Mezi obtížemi podnikání lze identifikovat specifické a neviditelné problémy na první pohled a ty, které jsou na povrchu. Jednou z běžných chyb franšízy pekárny - to je samozřejmě špatná volba místa, kde se otevřou. Spoléhání se na franchisora ​​při výběru místa není zcela rozumné. Mateřská společnost podle definice nemůže město lépe znát než jeho partner, takže může chybně schválit místo s nízkou průchodností. Dalším klasickým příkladem je, když franchisor slibuje, že přispěje k otevření instituce, ale zpožďuje dodávku vybavení nebo opravy. Franšíz je mezitím nucen platit nájemné a někdy i licenční poplatky. Dalším běžným problémem je nedostatečná pomoc při rozvoji podnikání. Často jsou franchisingové služby jen barevně deklarovány na papíře, ale franchisor si ve skutečnosti zcela zapomene na své franšízy. Ihned po podpisu smlouvy a převodu peněz je "partner" propuštěn do volného koupání. Tato změna událostí neznamená vždy, že v ústředí sedí pouze "podvodníci" a "zloději". Faktem je, že prodávat franšíza, mnoho držitelů autorských práv firmy kvůli nedostatku zkušeností a systematický přístup k franšízingu, prostě nemůže vyrovnat se všemi jeho franchisantů a jejich problémy. Většina nabídek na trhu může být upřímně nazývána "surová" - jen pár značek je připraveno udělat opravdu užitečnou nabídku. To není ve prospěch povolení je skutečnost, že tradice jít za „nominální rolích“ Rusové nemají: většina preferuje „jeho“ osvědčený prostor.

Také budoucí podnikatel bude užitečný k analýze recenzí provozních pekárn, jejichž zákazníci mohou věnovat pozornost všem selháním těchto institucí. Většina recenzí bude zaměřena na specifika konkrétní instituce - úroveň služeb, funkce menu, rychlost služby, atmosféra, systémy slev na zlevnění atd. Nicméně stojí za to věnovat pozornost některým zdánlivě nevýznamným nedostatkům, které mohou také oddělit zákazníky.

Franchise pekárna-cukrárna - podnikání s ostrými kůrkami

Co může být důležitější než chléb? Chléb plní lidské tělo vitality a od nepaměti je velmi důležitým potravinářským produktem. V každé zemi a ve všech vrstvách obyvatelstva je nutně přítomna v denním menu.

Začněte podnikat s otevřením pekárny - nejbezpečnějším krokem pro každého podnikatele, protože pekařské výrobky budou vždy mezi kupujícími poptávané. A účast na franšíze minimalizuje všechna rizika, protože tvůrci značky již počítají jedinečný vzorec úspěšnosti, který se skládá ze sortimentu, cen a cílové skupiny. Provozovatel franšízy musí vykonávat svou činnost pouze podle všech doporučených standardů.

V Rusku se svými rozsáhlými územími a vysokou poptávkou po chleba neprobíhají malé pekárny a cukrárny, které nabízejí čerstvé pečivo, bez pozornosti obyvatel.

Malá cukrárna v blízkosti školy, která se specializuje na koblihy, sušenky a cukrovinky, bude také zaslouženě oblíbená.

Popis nejoblíbenějších pekáren a cukráren

Pekárna a cukrovinky Pani Eva

Cukrovinky paní Evy jsou na trhu Kaliningradu od roku 1998. Všechny kavárny jsou navrženy v jednom evropském stylu, který je kombinován s vysoce kvalitními zařízeními a pracuje podle stejných standardů. V roce založení byla zahájena prodejna cukrářských výrobků.

Hlavní technové byli vyškoleni v Polsku. Prvních pár let se prodejní orientace orientovala na síťové obchody, ale po chvíli bylo rozhodnuto otevřít první kavárnu.

V našich cukrárnách jsou prezentovány pekařské výrobky, krémové výrobky, koláče a koláče podle nejlepších evropských norem. A to vše v kavárně s útulným a originálním interiérem. Vytvořili nejlepší návrháři.

Full franchise pro cyklisty

Tato možnost vyžaduje největší objem finančních investic a práce. Ale na oplátku získáte svou vlastní produkci se širokou škálou a plnohodnotným pracovním procesem.

Budeme-li vytvořit cukrárna a nastavit potřebné vybavení, poskytne veškeré technologické mapy pro více než 70 druhů pečiva, od muffiny s jahodami, končit s svatební dort, radí dodavatele, designu kavárny různých formátů a říci o hřišti. Nejedná se o barter otevřený, je to opravdu složitý a velmi prostorný obchod, ale má obrovský potenciál a měřítko fascinující.

Tato licence není úplný cyklus

V takovém případě potřebujete malý pokoj o rozloze 15 metrů čtverečních, na místě s dobrým provozem. Budeme psát projekt, vytvoříme design, doplníme bod se vším potřebným. Bude nutné vybrat pouze z obrovského seznamu cukrářských a pekařských výrobků, který je pro vás vhodný a my jej dodáme v zmrazené podobě. Pečeme a prodáváme pouze.

 • Licenční poplatky - 3,5 - 4,5% výtěžku.
 • Záloha je 1 000 000 rublů.
 • Minimální příspěvek formátu "mini" je 500 000 rublů
 • Investice ve formátu "max" (jeden cukrárna a jedna kavárna) činí průměrně 4-5 milionů rublů a ve formátu "mini" - 1-1,5 milionů rublů
 • Mesačný čistý zisk jedné kavárny po všech platbách včetně daní činí 300-450 tisíc rublů a pro formát "mini" - 180 tisíc rublů

"Belgické pekárny"

"Belgické pekárny" - jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších franšíz v Rusku.

V roce 2008 byla značka. Jejím zakladatelem je "Karavai" - velká pekařská společnost, která má od roku 1949 vedoucí postavení v oboru pekárny v Irkutsku. A aktivní průzkum trhů od roku 2005 v Buryatsku, Mongolsku, Krasnojarském území a oblasti Chita.

Na začátku vývoje značky firma nabídla instalaci mini-pekáren pro pečení evropských rolí ve velkých supermarketech. Výrobky byly přivezeny z pekárny v zmrzlé formě a pečeny přímo v obchodě. Majitelé maloobchodních řetězců, kteří se zajímají o projekt, mají schopnost přilákat kupující nejen k čerstvým pekařským výrobkům, ale i ke všem výrobkům z prodejny jako celku.

"Žijte s chuť k jídlu!" - volala společnost a toto motto přišlo doslova na chuť tisíců kupujících. V prosinci 2010 byla otevřena první samostatná kavárna. A za pět let začalo pracovat asi stovka pekáren tohoto typu. V současné době existuje 51 poboček ve čtyřech ruských městech (Angarsku, Irkutsku, Krasnojarsku a Shelehově), které se specializují na výrobu pekařských výrobků a pekařských výrobků.

Sortiment výrobků je poměrně široký.

17 druhů chleba je pečeno:

 • pšenice;
 • ovesný med;
 • Italština;
 • taiga;
 • Maďarštiny a dalších.

A 25 druhů buchty a bafky (včetně ciabatty se sýrem, paté s kuřecím masem a houbami, roláda, báseň se slivkami, croissant s kondenzovaným mlékem).

Hlavní rys značky - horké pečivo. Kupující koupí nejnovější výrobky.

Chcete-li začít podnikat, musíte zaplatit jednorázový vstupní (jednorázový) poplatek ve výši 4 000 USD.

Měsíční pevné poplatky (v procentech z obratu):

 • licenční poplatky - 1%;
 • srážky za reklamu - 1%.

Účastníci franšízy mají právo používat logo a vycvičit zaměstnance, získat veškeré potřebné konzultace o technologii pečení hotových výrobků z mražených polotovarů a pomoci při získávání potřebného vybavení.

Náklady na zařízení pro mini-pekárna je 180 000 rublů. Souprava obsahuje:

 • mrazák,
 • dva knoflíky,
 • kabina vrtulí o výkonu 1,6 kW;
 • trouba pro 6,3 kW.

Výplata soupravy je v průměru tři a půl měsíce.

Práce na této franšíze vyžaduje prostor o rozloze 12 metrů čtverečních. metry s elektřinou a studenou pitnou vodou, stejně jako dva pracovníci.

Můžete otevřít část v nákupní zóně supermarketu, mini pekárnu nebo pekárnu.

Výše investice činí 26 000 - 30 000 dolarů.

BONAPE

BONAPE je značka, která se objevila na trhu díky ruskému chlebovacímu podniku "Voskhod", po dobu patnácti let existence svých výrobních technologií a vztahů s partnery, kteří dokonalou práci. Franšíza byla založena v roce 2012.

Společnost věnuje zvláštní pozornost sortimentu výrobků - celkově se vyrábí více než 180 položek chleba a pekařských výrobků včetně dezertů. Značka zaujímá vedoucí postavení na ruském trhu (zastoupení jsou k dispozici v 23 městech). Má také pobočky v bývalých zemích SNS. V provozu je 271 objektů.

Výrobní technologie pro franchisanta je co nejvíce zjednodušená. Připravené polotovary jsou rozmrazené, pečené a prodávané. Chcete-li uspořádat kavárnu, můžete zajistit přípravu sendviček, jednoduchých salátů a instalace kávovaru.

Pro pečení této značky se používají staré evropské recepty, které přinášejí BONAPE bližší k francouzským pekárnám populárněm v Evropě.

Ale sortiment není spojen s žádnou konkrétní kuchyňkou a tato skutečnost usnadňuje přilákání kupujících s různými vkusnými preferencemi.

 • několik druhů baget;
 • různé druhy chleba (světlé a tmavé, včetně italského);
 • buchty;
 • koblihy;
 • pušky:
 • muffiny a koláče.

Hlavní výhodou značky je nabídka produktů a jejich vysoká kvalita, nabízené za přijatelné ceny. Zaměřuje se především na náročnou střední třídu.

Vstupní poplatek za účast ve franšíze činí 25 000 rublů. Nezapočítávají se měsíční platby (včetně licenčních poplatků), což činí franchisu velmi atraktivní pro začínající podnikatele.

Pro organizaci podnikání a získání práva na užívání ochranné známky bude vyžadovat dostupnost prostoru o rozloze 12 m2. metry s připojenou vodovodní a rozvodnou sítí pro 7 kW.

Franchisant obdrží veškeré potřebné konzultace, vlastní vybavení, bezplatné školení pracovníků.

Je zde možnost otevřít sekci v obchodě, pouliční pekárnu v prvním patře se samostatným vchodem nebo pavilonem.

Počáteční investice činí v průměru 300 000 rublů. Doba návratnosti je 9 až 12 měsíců.

"Khlebnitsa"

"Khlebnitsa" je franšíza od mladé společnosti stejného jména z Togliatti, založené v roce 2014, se specializuje na pečení chleba a pekařských výrobků. Franšíza byla založena v roce 2015.

Firma se v blízkosti domu nachází jako pekařství. K dnešnímu dni existuje deset vlastních a čtyř franšízových podniků, které vyrábějí chléb, pečivo a koláče z přírodních produktů.

 • svěží domácí koláče;
 • čerstvý chléb;
 • bagety;
 • teplé koláče;
 • nápoje;
 • cukrářské výrobky.

Funkce značky - bez tuku cookies. Pro přípravu těsta použijete kyselý ferment (hroznový nebo chmelový). Takový chléb má dlouhou trvanlivost a vysoký obsah živin, které jsou vlastněny celému zrnu. Cena "živého" chleba je dvakrát vyšší než obvyklý, zakoupený v obchodě.

Vstupné je 500 000 rublů. Vrací se v případě, že otevře další dvě pekárny a používá se k nákupu zařízení. Neexistuje žádná měsíční platba poplatků.

 • právo používat značku;
 • všechny nezbytné konzultace;
 • pomoc při získávání finančních prostředků;
 • práce startovního týmu v pekárně;
 • školení zaměstnanců;
 • možnost otevření pekárny pod klíčem;
 • společné řízení podniku (51% - podíl franchisora, 49% - franchisant).

Chcete-li zakoupit franšízu, potřebujete:

 • umístěte pekárnu do města s počtem obyvatel 100 tisíc nebo více;
 • mít počáteční kapitál (1,5 milionu rublů);
 • o rozloze 35 metrů čtverečních. metrů v obchodě nebo v místnosti o rozloze 60 metrů čtverečních. metrů v prvním patře, nejlépe v domě poblíž rušné dopravní zastávky.

Je možné uspořádat dva typy pekáren:

 • pekárna, jako oddělení v obchodě (platí za 7 měsíců);
 • cukrovinky - samostatný bod (platí za 12 měsíců).

Požadované investice: 800 000 na pekárnu nebo 1,5 milionu rublů na cukrárnu.

"Boucher" je značka úspěšného výrobce pekařských a cukrářských výrobků z Petrohradu, který je na trhu od roku 1999.

Společnost má celou síť cukrárenských pekáren. Také pekárny se zabývají velkoobchodní a maloobchodní dodávkou hotových výrobků do hotelů a maloobchodních řetězců.

Sortiment zahrnuje:

 • různé druhy chleba;
 • koláče a koláče;
 • pečené pečivo;
 • bagety;
 • buchty;
 • obláčky.

Podnik úspěšně kombinuje výrobu strojů a manuální práci. Pouze Přírodní biologická starter, filtrovaná voda a produkty šetrné k životnímu prostředí od osvědčených výrobců.

Značka je velmi úspěšná a nemá obdoby jak ve svém rodném městě, tak ve východní Evropě. K dnešnímu dni společnost neposkytuje povolení.

Michelovy pekárny

"Michelovy pekárny" se objevily díky Michelu Galoyerovi, rodáku z francouzského města Anji.

Pekárna značky, která je kombinací pekárny a kavárny, je otevřená po celém světě. Body zahrnuté v této franšíze se nacházejí v Japonsku, Rusku, Číně, Kazachstánu a dalších zemích.

Při přípravě jídelního lístku a výběru přísad, jakož i při výcviku personálu se sám účastník podílí, a proto všechny výrobky a interiér instituce nutně nesou nepopsatelné francouzské kouzlo.

Mnoho výrobků na pečení se dováží z Francie, což pro franchisanta představuje určité finanční obtíže. Zařízení je také objednáno v zahraničí. Kuchaři a číšníci musí absolvovat školení ve Francii.

Značka je zaměřena na bohaté lidi a vyspělou střední třídu, kteří dávají přednost přírodním produktům.

Diskutujte o všech podmínkách spolupráce, velikosti investic a měsíčních platbách můžete s panem Galierem. Obchodní část projektu je udržována v přísné důvěře. Tuto podmínku stanovují partneři ve zvláštní dohodě o zachování důvěrnosti.

Chcete pohodlně krájet maso? Pak je pro vaši provozovnu nezbytná speciální paluba. Přečtěte si více v tomto článku.

Stůl-obrubník - pohodlný nábytek pro práci a skladování zásob v kuchyni. Na odrůdách těchto tabulek si přečtěte odkaz http://vkusologia.ru/osnashhenie/nejtralnoe/stol-tumba.html.

Tipy pro výběr franšízy

V souhrnu s tím, co bylo řečeno, lze poznamenat, že BONAPE je nejvýhodnější nabídka pro franchisanta na moderním trhu.

Značka uznání, standardní požadavky na franšízy, široká škála produktů, rychlá návratnost investic (v průměru 9 měsíců), s nízkou vstupní poplatek a žádné měsíční platby, aby pekárna atraktivní podnikání i pro nezkušené podnikatele.