Varianty nejvýnosnějších franšíz v mini-pekárnách, jejich podmínky a náklady

Nákup připraveného podnikatelského konceptu formou získání povolení známé společnosti je ideální pro ty podnikatele, kteří mají dostatečné finanční prostředky, ale nemají zkušenosti nebo vlastní myšlenku v této oblasti řízení.

V dnešní době je pro začínající podnikatele mnohem těžší najít volné místo pro své podnikání, vzhledem k rostoucí konkurenci a saturaci spotřebitelských trhů.

Výhody práce franšízy

 • Za prvé, strana, která získá práva na podnikání na hotovém modelu, se automaticky zbaví potřeby vytvářet vlastní podnikatelskou koncepci. Nákup franšíza je partnerství s renomovanými společnostmi, které budou podporovat všemi možnými způsoby nováček podnikatel, což mu slevu na všechny potřebné materiály a výrobní zařízení, jakož i poradenství osoba mluví o různých otázkách.
 • Společnost, která převádí své práva (franchisor), je velmi důležitá pro udržení dobré pověsti své značky na správné úrovni, protože úspěch franchisanta ovlivní výsledky celé sítě. Jedná se o hlavní výhodu provozování takové činnosti: podnikatel, který propaguje svou značku, nemůže počítat s nikým jiným než sami. Franchisant se může vždy spolehnout na podporu zkušených a sofistikovanějších partnerů.
 • Nákup franšízy znamená koupit známou značku, jejíž existenci si určitě uvědomuje větší počet lidí, než když jde o nově vytvořenou značku. Noví podnikatelé získají odpovídající pověst a stanou se zástupcem inzerované společnosti.

Samozřejmě, takové zjevné výhody nemohou mít jen cenu, která nemusí být tak malá. Většina společností vyžaduje určitou částku za poskytnutí práva na podnikání podle vlastního modelu, kromě toho mohou být stanoveny i měsíční příspěvky.

Například může být požadováno, franšízy na nákup surovin pro vaření pouze z určitého dodavatele nebo na budoucí závody uvádění určitou oblast, nebo otevřít celou síť v jednom městě: rozmanitost podmínek předložených každý z franšízy je jiný.

Proto by začínající podnikatel měl kompetentně zvážit klady a zápory ve prospěch jedné z mnoha firem. Za prvé, stojí za to věnovat pozornost cenám franšízy samotné. Pak stojí za to zhodnotit náklady na vybavení a suroviny nabízené k nákupu, jakož i případnou návratnost. Pokud jde o poslední parametr, je třeba poznamenat, že popularita určité značky v jednom regionu může být mnohem vyšší než v jiném. Některé známé ochranné známky v zahraničí mohou být pro domácího spotřebitele zcela neznámé. Přestože většina franchisorů dělá analýzu trhu regionu, ve kterém potenciální partner chce podnikat, výpočet návratnosti a další ukazatele.

Jaké varianty franšízových ubytoven jsou v Rusku oblíbené - přečtěte si zde.

Možnosti úspěšných firem v Rusku

Existuje několik známých společností zabývajících se pečením, které jsou připraveny poskytnout franšízy pro ruské podnikatele.

Belgické pekárny

Tato značka je domácí a v současnosti je zastoupena v Irkutsku, Krasnojarsku, Ulan-Ude a dalších.

 • Předpoklad je potřebný málo - cca 40 m2. Je rozdělen na dvě části - kuchyň a nákupní areál s výlohami.
 • Jako náklady uvádějí franchisor 26 000 USD ve formě počáteční investice, 4 000 USD ve formě vstupného pro právo užívat ochrannou známku a logo společnosti, školení podnikatele a jeho zaměstnanců, poskytování receptů a technologických pokynů při výrobě pekárny.
 • Kromě toho společnost vyžaduje měsíčních jednorázových plateb úrokůve formě licenčních poplatků a reklamních odpočtů.

Výhodou partnerství s „belgických pekáren,“ je to, že se jedná o domácí značky, a proto tam není první rok, pokud jde o místní trhy, což naznačuje její úspěch v jiných oblastech země.

Prezentaci této značky můžete vidět na následujícím videu:

Michelovy pekárny

Tato značka pochází z Francie a je součástí sítě Le Greiner a Pain. Jejím zakladatelem je Michel Gallouile, který, stojí za to říkat, velmi pečlivě zachází s jeho potomstvem. Jeho povolení není ve volném prodeji, takže jakékoli dotazy ohledně spolupráce jsou řešeny soukromě.

Stojí za to říkat, že výrobky této značky jsou relativně drahé, účet v této instituci je v průměru asi 1000 rublů. To znamená, že náklady na výrobky a pekařský design nebudou tak malé, navíc stojí za to vzít v úvahu licenční poplatky a další pravidelné odpočty. Ale malá útulná francouzská pekárna bude moci svým návštěvníkům potěšit lahodné bagety, koláče, koláče a vhodné teplé nápoje.

K dnešnímu dni se takové zařízení nachází v Moskvě a Vladivostoku, zatímco domácí podnikatelé tvrdí, že podmínky a požadavky nejsou příliš přísné.

Cinnabon

Tato světově proslulá značka byla vyvinuta bratry Komeni v roce 1985. Koncept podnikání byl založen na myšlence vytvoření cukrářské pekárny, specializující se na skořicové buchty, které se nakonec staly charakteristickou vlastností této společnosti. Tato společnost má zastoupení ve více než 60 zemích světa, stejně jako velké množství mezinárodních a domácích ocenění, které opět potvrzují důvěryhodnost značky.

Jako finanční výdaje pro domácí partnery jsou poskytovány následující platby:

 • Vstupní poplatek - 18 000 USD pro prostory o rozloze méně než 46 m2 a 28 000 USD. pro prostory o rozloze více než 46 m2.
 • Nezbytné investice od 3 000 000 do 6 000 000 r.
 • Licenční poplatky - 6% měsíčního příjmu.
 • Poplatek za reklamu - 1,5%.

Společnost zaručuje svým franšízantům plnou návratnost výše uvedených prostředků do 6-12 měsíců od otevření instituce.

BONAPE

Hlavní výhodou této evropské značky je třeba považovat za zvláštní požadavky na prostory. Mohou být extrémně kompaktní - pouze asi 12 m2. To znamená snížení nákladů na pronájem nebo nákup výrobního prostoru.

Obecně platí, že domácí analytici tvrdí, že pro vstup do tohoto podnikání musí člověk mít rozpočet kolem 300 000 rublů, což není vzhledem k dolarové sazbě tolik. Paušální (startovní) poplatek může být pouze 25 000 r. Navíc, Provozovatel franšízy nevyžaduje zaplacení měsíčních licenčních poplatků a poplatky za inzerci, což také příznivě ovlivní náklady začínajícího podnikatele. Vše, co potřebujete k tomu, abyste se stalo partnerem společnosti Bonape, je dohodnout se na pořadí a výši plateb a také schválit projekt budoucího bodu.

Volkonsky

Tato značka je dobře známá domácím spotřebitelům, protože takové instituce jsou zastoupeny v Moskvě, Petrohradě a Nižním Novgorodu. Reprezentativní kanceláře společnosti existují na Ukrajině. Zakladatelé této značky Stefani a Alexander Garrez se snažili sjednotit francouzské a ruské tradice výroby pekárenských výrobků, vedené předrevolučním vzorem ruské říše. Vizitka společnosti by měla být považována za vlastní čokoládu.

Oblast zásuvky se liší v závislosti na tom, jaké další služby mohou být poskytnuty. V průměru je to asi 100 m2 (kavárna a cukrářské výrobky). Jako nezbytnou investici naznačuje franchisor potřebu mít od 1 000 000 do 2 000 000 r, kromě nákladů na pronájem prostor. Společnost navíc trvá na tom, aby byla otevřena celá síť pekáren v jednom městě ve stejnou dobu, spíše než v samostatných zařízeních. Partnerství s touto firmou proto může být drahé.

Franchise pekárna - jak začít ziskové a chutné podnikání?

Franchising je forma obchodního vztahu, ve kterém známá společnost prodává organizaci nezávislou na ní právo provozovat činnost pod vlastním jménem a také poskytuje technologii pro výrobu svých produktů nebo služeb. Strany zapojené do franchisingových vztahů se nazývají franchisor (prodávající) a franchisant (kupující). Nejvíce obyčejná práce na franšízy v oblasti veřejného stravování a obchodu, včetně popularity pekáren v posledních letech, se stala velmi populární.

Jaké jsou podmínky pro získání licence?

Každá organizační franchisor stanoví podmínky pro budoucí franchisanty a uzavře smlouvu, je nutné studovat všechny požadavky společnosti, jejíž franchising musí koupit.

Lahodné buchty v pekárně

Ochota uzavřít smlouvu musí být podpořena přípravou veškeré potřebné dokumentace, nákupem nebo pronájmem vhodného předpokladu pro budoucí pekárnu a rekrutování kvalifikovaného personálu. Podle stávající legislativy je pro uzavření franšízové ​​dohody nezbytné příprava následujících dokumentů:

 • Licenční smlouva.
 • Podnikatelský plán pro budoucí pekárnu.
 • Programy školení a profesního rozvoje personálu.
 • Popis práce pro všechny skupiny pracovníků.

Místnost pekárny musí mít stejnou velikost a charakteristiky specifikované v požadavcích franchisora. V tomto případě může být buď koupen, nebo přijat k dlouhodobému pronájmu. Zpravidla se tím nedotýká rozhodnutí uzavřít smlouvu. Také musíte koupit veškeré potřebné vybavení, nádobí a spotřebiče. Jedním z nejdůležitějších bodů, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o zahájení vlastního podnikání v oblasti franchisingu, je výběr takového personálu pro novou instituci, která plně zajišťuje její normální fungování.

Personál je hlavním prvkem nějakého zařízení, zejména pekařství. Na něm závisí počet klientů, a tedy i příjem. Po vyřízení všech formalit s prostorami, zaměstnanci a dokumenty můžete začít obchodovat s daňovými úřady.

Požadavky partnera na získání licence

Hlavní požadavky franchisora ​​na franchisora ​​jsou omezeny na výběr nejlepší možnosti pro umístění budoucí pekárny a nábor vysoce kvalifikovaných pracovníků připravených na další vzdělávání a rozvoj. Obecně platí, že požadavky na velikost místnosti, nastavené pro velké a malé body, se liší. Pro první je rozloha 15 metrů čtverečních. m, a za druhé - od 50 metrů čtverečních. m. Také začít pracovat je nutné v budově provádět elektřinu, vytápění a vodu, vytvářet větrání a extrakt.

Je třeba mít na paměti, že:

 • Místnost nesmí být suterén;
 • musí mít učebny a toaletu;
 • Stěny musí být natřeny nebo obloženy.

U pekárny je nutné zakoupit:

Zařízení pro pekárny

 • pece;
 • lednice;
 • stroj pro míchání těsta;
 • mlecí sítko;
 • válec na těsto;
 • tabulky;
 • skříňky;
 • různé druhy pokrmů a příborů;
 • pokladna;
 • bezpečnostní schránka.

Požadavky na personál se týkají jejich počtu a kvalifikace. Standardní personál pekárny je následující:

 • pekaři;
 • cukráři;
 • Technolog;
 • čistící prostředek;
 • myčka nádobí;
 • prodejce-pokladník.

Zvláštní požadavky na rozsah produktů, které franchisor neposkytuje. Získání povolení zahrnuje přípravu a prodej mouky a cukrářských výrobků podle již připraveného receptu, avšak franšízant má právo provádět úpravy v nabídce se zaměřením na regionální specifika místa, kde se nachází pekařství.

Licenci pekárny - je tam nějaká poptávka?

Mini-pekárna povolení

Povolení pekárny je jedním z typů podnikání, které bude bezpochyby poptávka mezi obyvatelstvem. To je důvod, proč se považuje za nejvýnosnější a přitahuje velké množství podnikatelů.

Chléb je produkt, který každý používá. Každá rodina nakupuje nejméně jeden bochník denně.

To znamená, že při výběru dobré polohy v blízkosti domů, můžete zajistit trvalý zisk, a jak spolu s chlebem v pekárnách jsou připravené a další produkty mouky, zisk bude sestávat z prodeje celého produktu.

Jaké pekárny jsou tam?

Jedním z hlavních kroků při otevírání pekárny je volba svého druhu. Rozlišujte:

 • mini-pekárny;
 • kavárny;
 • cukrovinky;
 • velké výrobní haly.

Mini-pekárna franšíza je druh malého podniku pro výrobu a prodej pekařských výrobků. Takový podnik se v krátké době vyplatí a přináší stabilní příjem, ale je třeba mít na paměti, že vzhledem k nízké produktivitě je příjem také obvykle nízký. Kavárna je místem, kde každý může ochutnat svěží a chutné pečení. Obecně platí, že všechny produkty čekají na spotřebitele již v hotové podobě, což šetří čas hosta.

Účelem takové instituce je získat největší zisk prostřednictvím komunikace s přímým spotřebitelem. Aktivity v kavárně jsou prováděny stejným způsobem jako v každé jiné kavárně, jediná výjimka spočívá v tom, že v nabídce jsou především moučné a cukrářské výrobky. Pekárna-cukrárna se zabývá výrobou moučkových výrobků: koláče, koláče, koláče. Produkty se prodávají jak ve velkoobchodním, tak v maloobchodním prodeji.

Vytvoření velkého výrobního sálu je nejvýkonnějším a hlavně náročným typem franšízového podnikání, ale je to ten, kdo přináší největší zisk. Hlavními zákazníky obchodů jsou velkoobchodní kupci, kteří pravidelně nakupují velké množství produktů. Nejdůležitější je najít svého stálého zákazníka. Také na území výrobní haly můžete otevřít prodejnu, kde budou výrobky z mouky prodávány v maloobchodě.

Jaké jsou podmínky, které je třeba dodržovat při získávání franšízového online obchodu? Přečtěte si o tom v našem článku.

Chcete-li otevřít salon krásy pro povolení, pečlivě prostudujte tento článek.

Zde najdete všechny doporučení pro otevření kavárny v rámci franšízy.

TOP-3 z nejziskovějších pekařských franšíz

Na ruském trhu pracují tisíce pekařských výrobců. Nejvýnosnější z nich jsou belgické pekárny, Khlebnitsa a BONAPE.

"Belgická pekárna" - značka založená v roce 2008 a vlastněná slavnou pekařskou společností "Karavai". Do roku 2016 již existuje více než 100 pekáren pod tímto jménem v různých městech Ruska. Sortiment představuje 17 druhů chleba a 25 druhů rolí. Uzavření dohody o franchisingu s franchisorem "belgické pekárny" by mělo mít investice 1 milion rublů. Je také nutné zaplatit paušální příspěvek ve výši 150 000 rublů a poté každý měsíc platit poplatky za 1% výtěžku. Zástupce franchisanta má právo používat jméno a logo franchisora ​​a může se spolehnout na pomoc při školení zaměstnanců, poradenství v oblasti menu a výrobních postupů.

Belgická pekárna

BONAPE je značka, která zaujímá vedoucí postavení na ruském trhu s pekárenskými výrobky. Společnost byla založena v roce 2012 a již se stala nejvýnosnější franšízou. Pekařství BONAPE je otevřeno v 23 městech Ruska, jejich sortiment zahrnuje celkem 180 názvů mouky a cukrářských výrobků. Velikost minimální investice pro zahájení podnikání v rámci franšízy BONAPE je pouze 300 000 rublů a zpravidla se vyplácí za méně než jeden rok. Paušální poplatek se platí ve výši 25 000 rublů a licenční poplatek se neposkytuje.

"Khlebnitsa" je jednou z nejmladších a nejvýnosnějších franšíz v pekárnách. Byla založena v roce 2015 a dnes již počítá desítky bodů po celém Rusku. Všechny produkty jsou připravovány na základě kyselého kvasu bez kvasnic, díky čemuž má vysokou skladovatelnost. Chcete-li otevřít pekárnu pod franšízou "Klebnitsy", je nutné mít minimální investice 800 000 rublů a také zaplatit jednorázový příspěvek 500 000 rublů. Neexistuje žádný royalty.

Stále máte otázky? Naučte se vyřešit váš problém - zavolejte nyní:

+7 (499) 577-03-71
(Moskva)

+7 (812) 425-60-36
(Petrohrad)

Franchise pekárna-cukrárna - podnikání s ostrými kůrkami

Co může být důležitější než chléb? Chléb plní lidské tělo vitality a od nepaměti je velmi důležitým potravinářským produktem. V každé zemi a ve všech vrstvách obyvatelstva je nutně přítomna v denním menu.

Začněte podnikat s otevřením pekárny - nejbezpečnějším krokem pro každého podnikatele, protože pekařské výrobky budou vždy mezi kupujícími poptávané. A účast na franšíze minimalizuje všechna rizika, protože tvůrci značky již počítají jedinečný vzorec úspěšnosti, který se skládá ze sortimentu, cen a cílové skupiny. Provozovatel franšízy musí vykonávat svou činnost pouze podle všech doporučených standardů.

V Rusku se svými rozsáhlými územími a vysokou poptávkou po chleba neprobíhají malé pekárny a cukrárny, které nabízejí čerstvé pečivo, bez pozornosti obyvatel.

Malá cukrárna v blízkosti školy, která se specializuje na koblihy, sušenky a cukrovinky, bude také zaslouženě oblíbená.

Popis nejoblíbenějších pekáren a cukráren

Pekárna a cukrovinky Pani Eva

Cukrovinky paní Evy jsou na trhu Kaliningradu od roku 1998. Všechny kavárny jsou navrženy v jednom evropském stylu, který je kombinován s vysoce kvalitními zařízeními a pracuje podle stejných standardů. V roce založení byla zahájena prodejna cukrářských výrobků.

Hlavní technové byli vyškoleni v Polsku. Prvních pár let se prodejní orientace orientovala na síťové obchody, ale po chvíli bylo rozhodnuto otevřít první kavárnu.

V našich cukrárnách jsou prezentovány pekařské výrobky, krémové výrobky, koláče a koláče podle nejlepších evropských norem. A to vše v kavárně s útulným a originálním interiérem. Vytvořili nejlepší návrháři.

Full franchise pro cyklisty

Tato možnost vyžaduje největší objem finančních investic a práce. Ale na oplátku získáte svou vlastní produkci se širokou škálou a plnohodnotným pracovním procesem.

Budeme-li vytvořit cukrárna a nastavit potřebné vybavení, poskytne veškeré technologické mapy pro více než 70 druhů pečiva, od muffiny s jahodami, končit s svatební dort, radí dodavatele, designu kavárny různých formátů a říci o hřišti. Nejedná se o barter otevřený, je to opravdu složitý a velmi prostorný obchod, ale má obrovský potenciál a měřítko fascinující.

Tato licence není úplný cyklus

V takovém případě potřebujete malý pokoj o rozloze 15 metrů čtverečních, na místě s dobrým provozem. Budeme psát projekt, vytvoříme design, doplníme bod se vším potřebným. Bude nutné vybrat pouze z obrovského seznamu cukrářských a pekařských výrobků, který je pro vás vhodný a my jej dodáme v zmrazené podobě. Pečeme a prodáváme pouze.

 • Licenční poplatky - 3,5 - 4,5% výtěžku.
 • Záloha je 1 000 000 rublů.
 • Minimální příspěvek formátu "mini" je 500 000 rublů
 • Investice ve formátu "max" (jeden cukrárna a jedna kavárna) činí průměrně 4-5 milionů rublů a ve formátu "mini" - 1-1,5 milionů rublů
 • Mesačný čistý zisk jedné kavárny po všech platbách včetně daní činí 300-450 tisíc rublů a pro formát "mini" - 180 tisíc rublů

"Belgické pekárny"

"Belgické pekárny" - jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších franšíz v Rusku.

V roce 2008 byla značka. Jejím zakladatelem je "Karavai" - velká pekařská společnost, která má od roku 1949 vedoucí postavení v oboru pekárny v Irkutsku. A aktivní průzkum trhů od roku 2005 v Buryatsku, Mongolsku, Krasnojarském území a oblasti Chita.

Na začátku vývoje značky firma nabídla instalaci mini-pekáren pro pečení evropských rolí ve velkých supermarketech. Výrobky byly přivezeny z pekárny v zmrzlé formě a pečeny přímo v obchodě. Majitelé maloobchodních řetězců, kteří se zajímají o projekt, mají schopnost přilákat kupující nejen k čerstvým pekařským výrobkům, ale i ke všem výrobkům z prodejny jako celku.

"Žijte s chuť k jídlu!" - volala společnost a toto motto přišlo doslova na chuť tisíců kupujících. V prosinci 2010 byla otevřena první samostatná kavárna. A za pět let začalo pracovat asi stovka pekáren tohoto typu. V současné době existuje 51 poboček ve čtyřech ruských městech (Angarsku, Irkutsku, Krasnojarsku a Shelehově), které se specializují na výrobu pekařských výrobků a pekařských výrobků.

Sortiment výrobků je poměrně široký.

17 druhů chleba je pečeno:

 • pšenice;
 • ovesný med;
 • Italština;
 • taiga;
 • Maďarštiny a dalších.

A 25 druhů buchty a bafky (včetně ciabatty se sýrem, paté s kuřecím masem a houbami, roláda, báseň se slivkami, croissant s kondenzovaným mlékem).

Hlavní rys značky - horké pečivo. Kupující koupí nejnovější výrobky.

Chcete-li začít podnikat, musíte zaplatit jednorázový vstupní (jednorázový) poplatek ve výši 4 000 USD.

Měsíční pevné poplatky (v procentech z obratu):

 • licenční poplatky - 1%;
 • srážky za reklamu - 1%.

Účastníci franšízy mají právo používat logo a vycvičit zaměstnance, získat veškeré potřebné konzultace o technologii pečení hotových výrobků z mražených polotovarů a pomoci při získávání potřebného vybavení.

Náklady na zařízení pro mini-pekárna je 180 000 rublů. Souprava obsahuje:

 • mrazák,
 • dva knoflíky,
 • kabina vrtulí o výkonu 1,6 kW;
 • trouba pro 6,3 kW.

Výplata soupravy je v průměru tři a půl měsíce.

Práce na této franšíze vyžaduje prostor o rozloze 12 metrů čtverečních. metry s elektřinou a studenou pitnou vodou, stejně jako dva pracovníci.

Můžete otevřít část v nákupní zóně supermarketu, mini pekárnu nebo pekárnu.

Výše investice činí 26 000 - 30 000 dolarů.

BONAPE

BONAPE je značka, která se objevila na trhu díky ruskému chlebovacímu podniku "Voskhod", po dobu patnácti let existence svých výrobních technologií a vztahů s partnery, kteří dokonalou práci. Franšíza byla založena v roce 2012.

Společnost věnuje zvláštní pozornost sortimentu výrobků - celkově se vyrábí více než 180 položek chleba a pekařských výrobků včetně dezertů. Značka zaujímá vedoucí postavení na ruském trhu (zastoupení jsou k dispozici v 23 městech). Má také pobočky v bývalých zemích SNS. V provozu je 271 objektů.

Výrobní technologie pro franchisanta je co nejvíce zjednodušená. Připravené polotovary jsou rozmrazené, pečené a prodávané. Chcete-li uspořádat kavárnu, můžete zajistit přípravu sendviček, jednoduchých salátů a instalace kávovaru.

Pro pečení této značky se používají staré evropské recepty, které přinášejí BONAPE bližší k francouzským pekárnám populárněm v Evropě.

Ale sortiment není spojen s žádnou konkrétní kuchyňkou a tato skutečnost usnadňuje přilákání kupujících s různými vkusnými preferencemi.

 • několik druhů baget;
 • různé druhy chleba (světlé a tmavé, včetně italského);
 • buchty;
 • koblihy;
 • pušky:
 • muffiny a koláče.

Hlavní výhodou značky je nabídka produktů a jejich vysoká kvalita, nabízené za přijatelné ceny. Zaměřuje se především na náročnou střední třídu.

Vstupní poplatek za účast ve franšíze činí 25 000 rublů. Nezapočítávají se měsíční platby (včetně licenčních poplatků), což činí franchisu velmi atraktivní pro začínající podnikatele.

Pro organizaci podnikání a získání práva na užívání ochranné známky bude vyžadovat dostupnost prostoru o rozloze 12 m2. metry s připojenou vodovodní a rozvodnou sítí pro 7 kW.

Franchisant obdrží veškeré potřebné konzultace, vlastní vybavení, bezplatné školení pracovníků.

Je zde možnost otevřít sekci v obchodě, pouliční pekárnu v prvním patře se samostatným vchodem nebo pavilonem.

Počáteční investice činí v průměru 300 000 rublů. Doba návratnosti je 9 až 12 měsíců.

"Khlebnitsa"

"Khlebnitsa" je franšíza od mladé společnosti stejného jména z Togliatti, založené v roce 2014, se specializuje na pečení chleba a pekařských výrobků. Franšíza byla založena v roce 2015.

Firma se v blízkosti domu nachází jako pekařství. K dnešnímu dni existuje deset vlastních a čtyř franšízových podniků, které vyrábějí chléb, pečivo a koláče z přírodních produktů.

 • svěží domácí koláče;
 • čerstvý chléb;
 • bagety;
 • teplé koláče;
 • nápoje;
 • cukrářské výrobky.

Funkce značky - bez tuku cookies. Pro přípravu těsta použijete kyselý ferment (hroznový nebo chmelový). Takový chléb má dlouhou trvanlivost a vysoký obsah živin, které jsou vlastněny celému zrnu. Cena "živého" chleba je dvakrát vyšší než obvyklý, zakoupený v obchodě.

Vstupné je 500 000 rublů. Vrací se v případě, že otevře další dvě pekárny a používá se k nákupu zařízení. Neexistuje žádná měsíční platba poplatků.

 • právo používat značku;
 • všechny nezbytné konzultace;
 • pomoc při získávání finančních prostředků;
 • práce startovního týmu v pekárně;
 • školení zaměstnanců;
 • možnost otevření pekárny pod klíčem;
 • společné řízení podniku (51% - podíl franchisora, 49% - franchisant).

Chcete-li zakoupit franšízu, potřebujete:

 • umístěte pekárnu do města s počtem obyvatel 100 tisíc nebo více;
 • mít počáteční kapitál (1,5 milionu rublů);
 • o rozloze 35 metrů čtverečních. metrů v obchodě nebo v místnosti o rozloze 60 metrů čtverečních. metrů v prvním patře, nejlépe v domě poblíž rušné dopravní zastávky.

Je možné uspořádat dva typy pekáren:

 • pekárna, jako oddělení v obchodě (platí za 7 měsíců);
 • cukrovinky - samostatný bod (platí za 12 měsíců).

Požadované investice: 800 000 na pekárnu nebo 1,5 milionu rublů na cukrárnu.

"Boucher" je značka úspěšného výrobce pekařských a cukrářských výrobků z Petrohradu, který je na trhu od roku 1999.

Společnost má celou síť cukrárenských pekáren. Také pekárny se zabývají velkoobchodní a maloobchodní dodávkou hotových výrobků do hotelů a maloobchodních řetězců.

Sortiment zahrnuje:

 • různé druhy chleba;
 • koláče a koláče;
 • pečené pečivo;
 • bagety;
 • buchty;
 • obláčky.

Podnik úspěšně kombinuje výrobu strojů a manuální práci. Pouze Přírodní biologická starter, filtrovaná voda a produkty šetrné k životnímu prostředí od osvědčených výrobců.

Značka je velmi úspěšná a nemá obdoby jak ve svém rodném městě, tak ve východní Evropě. K dnešnímu dni společnost neposkytuje povolení.

Michelovy pekárny

"Michelovy pekárny" se objevily díky Michelu Galoyerovi, rodáku z francouzského města Anji.

Pekárna značky, která je kombinací pekárny a kavárny, je otevřená po celém světě. Body zahrnuté v této franšíze se nacházejí v Japonsku, Rusku, Číně, Kazachstánu a dalších zemích.

Při přípravě jídelního lístku a výběru přísad, jakož i při výcviku personálu se sám účastník podílí, a proto všechny výrobky a interiér instituce nutně nesou nepopsatelné francouzské kouzlo.

Mnoho výrobků na pečení se dováží z Francie, což pro franchisanta představuje určité finanční obtíže. Zařízení je také objednáno v zahraničí. Kuchaři a číšníci musí absolvovat školení ve Francii.

Značka je zaměřena na bohaté lidi a vyspělou střední třídu, kteří dávají přednost přírodním produktům.

Diskutujte o všech podmínkách spolupráce, velikosti investic a měsíčních platbách můžete s panem Galierem. Obchodní část projektu je udržována v přísné důvěře. Tuto podmínku stanovují partneři ve zvláštní dohodě o zachování důvěrnosti.

Chcete pohodlně krájet maso? Pak je pro vaši provozovnu nezbytná speciální paluba. Přečtěte si více v tomto článku.

Stůl-obrubník - pohodlný nábytek pro práci a skladování zásob v kuchyni. Na odrůdách těchto tabulek si přečtěte odkaz http://vkusologia.ru/osnashhenie/nejtralnoe/stol-tumba.html.

Tipy pro výběr franšízy

V souhrnu s tím, co bylo řečeno, lze poznamenat, že BONAPE je nejvýhodnější nabídka pro franchisanta na moderním trhu.

Značka uznání, standardní požadavky na franšízy, široká škála produktů, rychlá návratnost investic (v průměru 9 měsíců), s nízkou vstupní poplatek a žádné měsíční platby, aby pekárna atraktivní podnikání i pro nezkušené podnikatele.

Franšízy pekárny

Myšlenka otevření vaší pekárny zpravidla způsobuje smíšené pocity mezi obchodníky. Na jedné straně nepřetržitá poptávka po výrobcích a pevné zisky přitahují podnikatele, avšak většina z nich chápe, že tato oblast činnosti je poměrně složitá z hlediska technologií a řízení výroby. To je důvod, proč v tomto případě je možnost získání licence z jedné ze slavných sítí optimální, zvláště pokud jste noví v tomto oboru.

Výhody pekárny

Jaké jsou výhody nákupu franšízy pro pekárny?

 1. Možnost použití slavného jména. Je to značka franchisora, která dává franchisantovi konkurenční výhodu i při zahájení podnikání. Známka slavné pekárny, kde se prodává 100% kvalitní zboží, automaticky poskytuje nově příchozímu velký proud zákazníků.
 2. Pomoc při výběru potřebného vybavení. Technika je jedním z nejdůležitějších slibů úspěchu budoucího podniku. Koneckonců z toho, co bude trouba nebo obal závisí na chuti a kvalitě výrobků. Poskytovatel franšízy v tomto případě může nově příchozímu informovat o tom, jaké vybavení je zapotřebí k zahájení všech výrobních procesů a kde je možné ho zakoupit za přijatelné ceny. Některé společnosti poskytují kontakty svým vlastním dodavatelům nebo se dokonce dodávají.
 3. Marketingová podpora. Rozsah podpory reklamy pro franchisanta bude záviset na tom, kterou společnost si vyberete jako franchisor. Je však třeba připomenout, že všechny řetězce pekáren vytvářejí body partnerů v rámci svých federálních nebo regionálních reklamních kampaní a některé dodatečně poskytují novým podnikům základní reklamní produkty a firemní atributy.
 4. Konzultace firemních specialistů o všech aspektech pekárny. Franšízové ​​v jakékoli síti pekařství mohou bezplatně konzultovat veškeré finanční, právní, technologické a jiné aspekty týkající se činnosti pekárny. Navíc některé společnosti poskytují svým partnerům služby celého týmu specialistů, jejichž úkolem je připravit franšízy na otevření.
 5. Hotové technologie pečení a bohatý sortiment. Dobře zavedená výrobní technologie a přemýšlivý sortiment jsou téměř nejdůležitějšími sliby úspěchu vašeho podnikání. Nákupem franšízy získáte příležitost vyhnout se pokusům a omylům a využívat profesionálně navrženého, ​​efektivního a ziskového výrobního modelu.
 6. Pomoc při hledání místnosti a zajištění připraveného projektu. Do areálu pekárny existuje řada přísných požadavků jak ze strany kontrolních orgánů, tak z hlediska efektivity výroby. Zjistit se ve všech těchto obtížích je téměř nemožné, zvláště pro začátečníky. Proto franchisor pomáhá svým partnerům najít správné prostory, správně je rozdělit na zóny a organizovat aktivity. Společnosti navíc zpravidla poskytují franchisantům hotové návrhy projektů vytvořených v souladu s firemním stylem pekárny.
 7. Školení. Společnosti, které prodávají franchisingové pekárny, se snaží nalézat své nové partnery na všechny jemnosti tohoto podnikání, protože jejich znalosti jsou klíčem k úspěchu nového podniku. Někteří franšízové ​​současně vyučují složitost práce a zaměstnance franšízy.

Franšízy pekárny

Níže jsou nejoblíbenější franšízy pekárny v Rusku, o kterých můžete číst na našich webových stránkách:

Franšízy pekárny

Franchise pekárny "Bonape"

Bonape franšízy pro franchisanta je především pomoci zkušeného partnera, jeho pomoci při výběru místnosti, vybavení, stejně jako poskytnutí hotového sortimentu výrobků. Je třeba poznamenat, že všechny procesy.

Franšíza pekárny "baltský chléb"

Franchise "Baltský chléb" existuje ve třech modelech: pekařství u domu; Pekařské a cukrářské výrobky; Elite pekárna (zahrnuje výrobu). Tyto formáty se liší sortimentem.

Franšíza pekárny "belgické pekárny"

Samozřejmě, aby se stal franchisorem takové známé sítě, podnikatel potřebuje určitý počáteční kapitál. Hlavní položky výdajů jsou následující: Paušální příspěvek - 4 000.

Franchise pekárny "Loaf"

Hlavní pojmy franchisingu "Buchanka": otevření "na klíč" po dobu dvou týdnů; Příjem je asi 250 tisíc rublů měsíčně, zisk je asi 100 tisíc rublů; Paušální příspěvek - 1,5 milionu rublů; Poplatky a jiné pravidelné.

Franchise pekárny "Volkonsky"

Franchiseři společnosti si mohou vybrat jeden ze tří formátů Volkonsky: Plná výroba cyklu; Vlajkový bod (oblast je asi 200 metrů čtverečních); Satelitní obchod (plocha do 70 m2). Hlavní charakteristiky.

Franchise pekárny "Dobropek"

Podmínky Dobropek franšízy: Množství počátečních investic - od 2,5 milionu rublů; Záloha - 500 tisíc rublů; Doba návratnosti - od 5 do 18 měsíců; Licenční poplatky - 3% z příjmů; Zisk pekárny za měsíc.

Franchise pekárna "Dům chleba"

Společnost "House of Bread" nabízí potenciálním franchisorům, aby otevřeli ziskový obchod za pouhý měsíc. Kromě toho franchisor také slibuje partnerům, aby od svého prvního měsíce přivedli svou pekárnu na 100-250 tisíc zisků.

Franchise pekárny "Reálná pekařství"

Základní podmínky povolení "Real pekárna": záloha - 450 tisíc rublů za první bod, pro uvedení následujících pekařských zařízení vstupní poplatek není účtován; Licenční poplatky - 3% (splatné po vstupu na obrat.

Franšíza pekárny "Michelle Bakeries"

Franchise Michels Bakery Franchise není v konsolidovaném prodeji a všichni potenciální franšízové ​​se dohodli na své kandidatuře se soukromým managementem sítě. Kromě toho výše licenčních poplatků, paušální příspěvek a další.

Franchise pekárny "Chléb z tandyru"

Společnost "Chléb z tandyrů" nabízí podnikatelům možnost zakoupení licence s následujícími charakteristikami: Vstupní poplatek - 450 tisíc rublů; Licenční poplatky - 15 tisíc rublů měsíčně; Návrat - od šesti měsíců; Spuštění.

Franchise pekárna: recenze. Jak si vybrat nejlepší franšízu pro pekárnu

Začátek podnikatelů, kteří sní o založení vlastního podnikání, by měl věnovat pozornost tomuto velmi populárnímu a spíše výnosnému tématu, jako je otevření pekárny. Koneckonců, chléb je téměř jediný výrobek, který všichni lidé dostávají, bez ohledu na jejich finanční situaci. Dopyt po něm zůstává nezměněn. To znamená, že i při zvýšení cen bude vždy zakoupeno.

Proto je podnik, který je založen na výrobě a dalším prodeji pekárenských výrobků, nejvýnosnější a poptávkou na trhu. Ale současně, navzdory zjevné jednoduchosti, není snadné pečeme chléb. Taková výroba je velmi složitý proces, ve kterém existuje mnoho potíží a nuancí. Proto se začínajícímu podnikateli doporučuje otevřít pekárnu, zejména proto, že existuje mnoho návrhů na toto téma.

Relevance

Samozřejmě, kvalita a chuť pečeného zboží jsou ukazatele, které vám pomohou vzít vaše místo na trhu. Nicméně, při organizaci mini-pekárny konkurovat výrobcům, kteří již dlouho nabízeli své výrobky, bude to velmi obtížné. Ale to není všechno. Chcete-li otevřít vlastní podnik, budete muset vynaložit značné množství peněz, které neumí každý.

Najít cestu z této situace pomůže franchising pekárna. Samozřejmě, v obou případech podnikatel bude potřebovat investice. Nicméně, nákup franchise pekárny poskytne ready-made řízení výroby modelu, který se otevírá pod známou značkou. Při této volbě jsou všechna rizika ztráty peněz výrazně snížena.

První kroky

Pro realizaci koncipované myšlenky od aspiračního podnikatele vyžaduje pečlivé plánování všech jeho činností. K tomu musí být každý krok uveden v dokumentu nazvaném "obchodní plán". Pro začátečníky se může stát, že sestavení se může zdát velmi obtížné. Proto je v počáteční fázi žádoucí získat pomoc odborníků. Nicméně v tomto případě nikdo nemůže zaručit úspěch koncipovaného. Koneckonců, oblast výživy je tak specifická, že je prostě nemožné předvídat všechny momenty. Faktem je, že tento směr je založen na preferencích spotřebitelů, které mohou být velmi odlišné a nejednoznačné.

Vyjděte z obtížné situace

A tady se franšíza pekárny dostane na záchranu. To je již upravený obchodní model, který má tyto výhody:

 • bezplatné školení zaměstnanců;
 • reklamní kampaně;
 • konzultace;
 • získávání doporučení při nákupu zařízení;
 • minimální počet rizik;
 • velký sortiment zboží;
 • úspora času;
 • kontrola kvality;
 • technologickou a právní podporu.

Ale nejdůležitější výhodou, kterou dává franchisová pekařství, je jméno. Díky jeho slávě můžete od prvního dne zajistit velké množství zákazníků. Kupující, kteří již tento výrobek vyzkoušeli, ho nutně koupí, protože v nejmenším nebudou pochybovat.

Stojí za zmínku skutečnost, že mini-pekárny jsou v Evropě velmi oblíbené. V naší zemi je však tento druh podnikání stále poměrně slabý. Tak proč to nezkusit? Koneckonců, začátečník podnikatel může být koupen otevřít vlastní pekárna, franchising. Rusko poskytne impozantní mezeru, která umožní získat dobrý zisk.

Nabídky domácího trhu

V naší zemi existuje mini-pekárna franšíza nejen pro pečení a maloobchodní prodej produktů. Jsou zde návrhy na jejich doručení, stejně jako organizace kavárny-pirogovyh a kavárny. Velcí domácí hráči na tomto trhu nejsou tak moc. Na celém území Ruska fungují pouze sítě jako "Khlebnitsa", "Stolle", Cinnabon a někteří další. Velká část návrhů je v megabitích - v Moskvě a Petrohradě.

Doprovod

Co je pro domácí mini francouzskou pekárnu atraktivní? Samozřejmě, pokud je to žádoucí, taková produkce může být vytvořena přímo doma. Současně může pracovat na dříve přijatých objednávkách. To nezahrnuje náklady na mzdy zaměstnanců a pronájem prostor. Taková podnikání však bude malá, stejně jako prodejní kanály. Další věc - mini-výroba, pro otevření kterého bude získán povolení. Názory zákazníků na pekárny budou jistě získány pouze pozitivně. Koneckonců, franchisor dá nejen jméno, ale i kvalitu výrobku. Také to pomůže zvednout pokoj a vyhodnotit, jak je slibná.

Pekárna by měla být umístěna ve středu obce. Díky tomu bude snadné přijít k nákupu výrobků, které vyrobí, na obyvatele kterékoli oblasti.

Nejoptimálnější možností budou centrální ulice města, kde je velká tabulka pro chodce. Franchisee zpravidla pošle firmě fotografie fasády budovy, stejně jako interiér prostor. Odpověď firmy může sloužit jako náčrtek návrhu vnějšího designu a návrhu interiérů.

Ale i poté, co majitel povolení nekončí kontrolu nad aktivitami svého partnera. Poradí mu o všech právních otázkách, které vznikly při otevření pekárny. Mohou se týkat koordinace činností s daňovou službou, Rospotrebnadzor a tak dále.

Z vlastníka franšízy by měla být podpora a personální záležitosti. To se týká postupů při přijímání a přijímání zaměstnanců. Kromě toho jsou nově přijatí zaměstnanci internováni v ústředí společnosti.

Francouzský systém poskytuje dobrou podporu při marketingové propagaci zboží. Všechny mini-pekárny mohou využívat reklamu bez omezení, udržovat účty v sociálních sítích a mít své vlastní věrnostní programy.

Kavárna

Plnohodnotné místo veřejného stravování se často specializuje nejen na pečení. A tuto chvíli berou v úvahu majitelé pekáren. Některé z nich otevřou body, které jsou umístěny jako kavárny. Někdy pracují a jako restaurace.

Nejpopulárnější kavárny s vlastním povolením jsou zástupci sítě Cinnabon. Jeho zastoupení sídlí ve více než šedesáti zemích světa a jsou považovány za součást formátu rychlého občerstvení. Pečeme cukrářské pečivo se smetanovým sýrem a skořicí, rohlíky, kávové koktejly, tyčinky, nabízejí svým zákazníkům koktejly.

V Rusku, stejně jako v zemích SNS funguje tato společnost s využitím franšízové ​​licence, kterou vlastní skupina společností MegaGroup. Počáteční investice do takového podnikání činí 3 až 6 milionů rublů, což se vyplácí přibližně za dvanáct měsíců práce. Podle doporučení síťových expertů by se budoucí franšízové ​​měli zaměřit na otevření výroby v parcích a vzdělávacích, nákupních a zábavních centrech, stejně jako na velkých pěších ulicích. V takovém případě je nutné vyhnout se dopravním uzlům (stanicím a metrem), potravinovým dvorům, stejně jako místům s malou dopravou.

Známou franchisou cukrárny ve formě kavárny je síť Volkonsky. Je široce zastoupen v takových městech jako Moskva a Petrohrad, Kyjev a Nižný Novgorod. Pro podnikatele hlavního města a Petrohradu síť realizuje povolení, které má formát "doma". Podobný bod spojuje kavárnu a cukrárnu. Jeho rozloha může být od 40 do 80 metrů čtverečních. Je zajímavé, že v tomto případě není franchising povinen produkovat výrobu na místě. Veškerý potřebný sortiment výrobků dodává franchisor. Otevření takového podnikání bude vyžadovat investice mezi 3 a 5 miliony rublů.

V jiných megacities nabízí síť takový franšízový balíček, který umožňuje otevření vlastní cukrářské nebo pekařské výroby. Měl by sestávat z hlavní pekárny-cukrárny, která by se nacházela v centru města, stejně jako ze čtyř malých obchodů-cukráren, ve kterých není vlastní výroba. Celkové náklady na projekt začínají od 45 milionů rublů.

Cafe-Pirogovy

Hlavní položkou v nabídce takových institucí jsou samozřejmě koláče. Jsou vyrobeny s použitím autorských, značkových nebo rodinných receptů. Nejslavnějším hráčem tohoto směru je síť "Stolle". Jeho body se nacházejí nejen v Rusku, ale také v Bělorusku, Ukrajině, Spojeném království a Spojených státech. Pro dnešek je to více než sedmdesát pirogovyh. Tato kavárna jsou zaměřena na prémiové publikum s vysokou úrovní příjmu.

Po získání franšízy sítě Stolle je možné otevřít pirogovy nejen v ruském městě, ale iv jiné zemi na světě. Informace o výši nezbytných investic, které tento franchisor neposkytuje. Nicméně podle jeho objasnění bude odhadovaná doba návratnosti investic přibližně 2,5 roku.

Síť velmi důkladně přistupuje k otázce dodržování standardů značky franšízy. To se odráží ve smlouvě se zaměstnavatelem. Zejména je povinností vyslat svého hlavního zaměstnance do výcviku vaření během jednoho měsíce v sídle v Petrohradě.

Sítě kavárny-pirogovy "Stolle" věnují značnou pozornost dodávkám svých výrobků. Tato aktivita jim někdy přináší více než polovinu výtěžku.

Khlebnitsa

Kupující vědí, že produkty vyráběné pekárnami a supermarkety nejsou špatným pečivem. Najdete ho v mnoha pekárnách, stejně jako v koláčích. Ale výrobky se speciálními recepty jsou pro zákazníky obzvláště atraktivní.

Začátek podnikatelů lze zakoupit franšízy pekárna "Khlebnitsa." Obvyklá instituce této značky, jejíž rodný dům je město Izhevsk, je vybaven evropským stylem a má kávovou zónu, ve které se nacházejí stoly. Tato společnost je poměrně mladá. Rok založení je považován za rok 2014. O rok později byl založen franchis v pekárně "Khlebnitsa" - roku 2015. Podniky v síti vyrábějí pečivo, chléb, stejně jako koláče, jejichž receptura obsahuje výhradně přírodní ingredience.

Dosavadní sortiment prodejen, mezi něž patří deset svých vlastních i čtyř franšízových pekáren, jsou čerstvý chléb a domácí koláče, horké koláče a bagety. Zákazníkům jsou nabízeny cukrovinky a lahodné nápoje. Funkce značky je beztukové cookie vyrobené na kyselém (hroznovém nebo chmelovém) kvasu. Jedná se o velmi slibný franchisový pekařský chléb. Tyto výrobky se koneckonců liší nejen v dlouhých skladovacích obdobích, ale také ve vysokém obsahu těchto užitečných látek, které jsou vlastněny celému zrnu. Cena za takový "živý" chléb je dvakrát vyšší než cena, která je instalována na běžných výrobcích prodávaných v obchodě.

Vstupní poplatek za takovou franšízu činí zhruba půl milionu rublů. Celá částka je vratná při otevření dalších dvou pekáren. Peníze by měly být použity k nákupu vybavení pro ně. Měsíční platba licenčního poplatku ze sítě "Khlebnitsa" neposkytuje. Při uzavírání smlouvy má podnikatel právo užívat značku formou všech potřebných konzultací, asistence při financování, práce při zahájení provozu pekárny a školení personálu. Kromě toho má franšízant možnost získat výrobu na klíč.

Co je třeba udělat pro otevření takového zisku? Nákup franšízy z řetězce "Khlebnitsa" zajišťuje umístění pekárny ve městě s populací sto tisíc lidí. V tomto případě musí podnikatel mít počáteční kapitál 1,5 milionu rublů. a pokoj o rozloze 60 m2 v prvním patře domu, který se nachází v blízkosti rušné dopravní zastávky. V tomto případě lze zakoupit franšízu pekárny-pekárny v podobě oddělení v obchodě. Jeho rozloha by měla činit 35 metrů čtverečních. metrů. Výplata takové pekárny se očekává do 7 měsíců. K dispozici je franšíza a pekařství. Výpočty by investované peníze měly vrátit podnikateli do jednoho roku.

"Oblíbená pekařství"

Tato síť nabízí franšízantům možnost otevřít vlastní produkci pečení chutného chleba, který se bezesporu stane oblíbeným pro všechny kupující. Hlavní zárukou úspěchu tohoto podnikání je kvalita a chuť výrobků.

Co je výhodné pro podnikatelskou franšízu "Oblíbená pekařství"? Zpětná vazba od těch, kteří již takový případ otevřeli, tvrdí, že koláče, buchty a chléb vyrobené receptou této značky jsou velmi výhodné z těch, které nabízejí specializované rostliny. Produkt je tak chutný, že nebude uložen na regálech. Zákazníci se tak oblíbili o produktech sítě "Oblíbené pekárny", které dokonce sestavují za účelem nákupu produktů, které mají rádi.

Jedinečnost licence od tohoto výrobce je následující:

 • využití IT-developmentu, díky němuž vytvořili systém ERP, který pomáhá efektivně řídit pekárnu a sledovat práci zaměstnanců;
 • řadu produktových řad, které může franšízant doplnit na základě požadavků návštěvníků.

Dobropek

Tato společnost začala v roce 2013 pracovat v Kazani. A na jaře roku 2017 měla síť této značky asi 60 vlastních prodejen.

Ten, kdo koupil franšízu pekárny "Dobropek", recenze zůstávají jen pozitivní. Koneckonců sortiment značkových výrobků nemá zmrazené polotovary. Všechny pečivo, které jsou nabízeny kupujícímu, jsou čerstvé a horké.

Potenciálními partnery přitahuje také skutečnost, že společnost poskytuje školení franchisantovi, který se učí, jak se začne vypouštět pekařství "Dobropek". Smluvní povinnosti zahrnují také školení pracovníků s vysvětlením všech vlastností značkového pečení. Kvalifikovaní pekaři také chodí do skutečné produkce, aby dokázali hlouběji všechny fáze technologického procesu. A samotný podnikatel nabízí školící materiál, který mu umožní efektivně řídit vlastní podnikání. Navíc, aby společnost, která pod značkou "Dobropek" vždy byla příznivě odlišná od svých konkurentů, společnost provádí pravidelné školení klíčových pracovníků s cílem zlepšit své dovednosti.