Recyklace odpadního papíru: možnosti rozvoje podnikání

Recyklace odpadu dnes je nejen zisková činnost, ale také velmi čestná, protože zachovává životní prostředí. A právě proto je hlavní výhodou těchto obchodních projektů jejich subvence ze strany státu. Odděleně je zde možné vybírat recyklaci odpadního papíru jako podniku. Pozitivní momenty hmoty - dostupnost surovin, jednoduchá technologie, několik možností pro rozvoj podnikání. Hlavním problémem, který čeká na všechny podnikatele, je hledání zájemců. Aby nedošlo k výpadkům, je třeba, dokonce i v plánovací fázi podnikání, hledat kupce zpracovaných produktů.

Naše ocenění:

Zahájení investic - z 500000 rub.

Saturace trhu je průměrná.

Složitost zahájení podnikání je 5/10.

Před otevřením mini-továrny na recyklaci odpadního papíru v Rusku je důležité zjistit, jakým způsobem jít. A to bude záviset na velikosti počátečního kapitálu a na tom, jak nasycen trh v určitém regionu. Takže jaké obchodní možnosti jsou vůbec možné?

Možnost jedna: sběr odpadního papíru, jeho zhutňování a další prodej

Tento scénář vývoje mini obchodů je ideální pro ty podnikatele, kteří se nemůžou pochlubit velkými investicemi. Pro realizaci plánu není zapotřebí pronájmu velkých prostor, pronájmu kvalifikovaného personálu nebo nákupu drahého zařízení.

Podnikatelský plán recyklace odpadního papíru v tomto případě zahrnuje následující technologii:

 • sběr surovin,
 • lisování odpadního papíru,
 • dodání odpadového papíru zákazníkům.

Lisovaný odpadový papír se pak dopravuje do celulózových a papírenských nebo stavebních zařízení.

Stroj na lisování odpadního papíru

Chcete-li spustit mini obchod, musíte si koupit lis na odpadový papír a nákladní automobil pro sběr surovin a dodávání zpracovaného odpadového papíru zákazníkům. Cena stroje na lisování je nízká - asi 300 000 rublů. V mnohem vážnější výši bude mít za následek nákup vlastních vozidel. Jedinou možností je koupit podporované auto. Poté můžete začít podnikat, pokud nemáte více než 500 000 rublů. A za účelem výpočtu možného zisku lze pracovat s následujícími údaji: podniky přijmou stlačený odpadní papír za cenu 1500-3000 rublů za tunu.

Díky jednoduché technologii a nízkým nákladům je možná i recyklace odpadního papíru doma - na základě prázdné garáže nebo předměstské oblasti.

Druhá možnost: částečná recyklace odpadního papíru

Začátek zpracovatelského obchodu bude nutné zakoupit stroj na zpracování odpadního papíru a získání buničiny na jeho základě. V tomto případě bude zisk z podnikání mnohem větší. Ale také stojí za to připravit se na větší výdaje.

Buničina jako hlavní surovina je aktivně používána v továrnách při výrobě papíru a výrobků z papíru. A tato součást na trhu je dražší než jen stlačený odpadový papír.

Je v blízkosti pulp a papír? Pak je výroba buničiny tou nejlepší volbou pro podnikatele.

Stručně řečeno, technologie recyklace papíru pro buničinu je následující:

 • namáčení odpadního papíru,
 • bělení a dezinfekce odpadního papíru,
 • bičování hmoty do pěny.

Výsledná pěna je buničina. A aby automatizoval proces, bude nutné vybavit prodejnu výrobní linkou sestávající z následujících názvů strojů:

 • nádrže pro skladování (s míchadly a bez nich),
 • přístroje pro bělení a dezinfekci,
 • čerpadla,
 • nadouvadlo.

V prodeji dnes již existují plně vybavené mini-linky, které stojí od 500 000 rublů. (v závislosti na výkonu a stupni automatizace). Počáteční investice však budou zahrnovat nejen cenu zařízení, ale i nákup dopravy, aby zákazník dodával buničinu. Zisk z prodeje polotovarů lze vypočítat na základě následujících údajů: podniky platí za 1 tunu buničiny 25000-40000 rub.

Třetí možnost: úplný cyklus recyklace odpadního papíru

Tato oblast podnikání bude vyžadovat významné investice. Příjem z podniku však uspokojí i ty nejnáročnější požadavky.

A co lze recyklovat?

Technologický plán výroby se bude lišit v závislosti na konkrétním typu konečného produktu.

Linka pro zpracování odpadního papíru v toaletním papíru

Organizování dílny, i když má malou kapacitu, není snadné. A první věc, kterou je třeba postarat - najít správný pokoj. Faktem je, že výroba papíru ze sběrového papíru musí splňovat všechny stanovené normy a bezpečnostní pravidla. Vhodné je v tomto případě oblast, oddělená od obytných budov.

Je zcela přirozené, že recyklace odpadového papíru do papíru a dalších výrobků bude vyžadovat přítomnost speciálního technologického vybavení v obchodě. Zde není snadné mluvit o specifických nákladech na stroje a zařízení, jelikož tyto údaje závisí na druhu přijatých výrobků a plánované kapacitě obchodu.

Nejlevnější linky (od 300 000 rublů) - pro výrobu ubrousků. Miniatura pro výrobu toaletního papíru a ubrousků bude stát podnikateli nejméně 1 000 000 rublů. Nejdražšími průmyslovými komplexy jsou linky na výrobu kartonových obalů (od 3 000 000 rublů).

Po výběru konkrétního směru můžete již koupit zařízení pro zpracování papíru pro recyklaci a příjem papírových výrobků. V spouštěcích přílohách musí být také zahrnuty pomocné stroje - nakladače, šlachy, auto k dodání. Ale všechny náklady se velmi rychle vyplatí, pokud existují prodejní kanály. Praxe ukazuje, že ve velkých osadách může být podnikání tohoto směru charakterizováno ziskovostí 50-60%. Velikost zisku z továrny na výrobu papírových výrobků bude záviset na konkrétních objemech výroby.

Doporučená literatura:

Kde získat suroviny?

Hlavním úkolem podnikatele, který se rozhodl uspořádat mini obchod v této oblasti, je dodávka surovin. Podle analytiků jsou na skládky zasílány stovky tun odpadového papíru každý měsíc. Takže s přítomností použitého papíru v obchodě by neměly být žádné problémy.

Každá moderní recyklační linka může "jíst" jakékoliv papírové suroviny. A přesto, před zahájením procesu, celý sběrný odpadový papír prochází důkladným tříděním. Všechny suroviny podle GOST 10700-97 lze rozdělit do tří tříd:

 • "A" - vysoce kvalitní suroviny z bílého psacího papíru a papírových pytlů.
 • "B" - suroviny střední kvality z různých tiskových výrobků (výjimky - noviny, lepenka).
 • "B" - suroviny špatné kvality z novin a impregnované lepenky.

Praxe ukazuje, že ve velkých městech je možné vybírat až 15 tun použitého papíru za týden.

Příjem odpadního papíru lze provést následujícími způsoby:

 • speciální nádoby,
 • sbírka od podniků,
 • nákup od firem.

Každá z těchto metod v každém případě bude vyžadovat určité náklady. Koneckonců, dokonce i svobodné vyzvednutí odpadového papíru z území organizace, nemůžete se vyhnout výdajům na nákladní dopravu a benzín. Totéž platí io kontejnerech - při nákupu musí být také zbytečné. V naší zemi ještě není rozvinutá kultura sběru odpadků, ale takové nádrže, kde každý může házet papírové úlomky, je často vidět ve velkých městech.

Doslova všechny podniky používaly odpadní papír pro každého, kdo chtěl darovat - kdyby byly odebrány jen hromady odpadků. Ale s rozvojem zpracovatelského průmyslu není neobvyklé, aby se cvičil, když se prodávají papírové suroviny spíše než dané zdarma.

Ale od kterých společností můžete exportovat odpadní papír? Nejvíce "papírové" místo je považováno za velké supermarkety (potraviny a domácí spotřebiče). Ale pak podnikatel bude muset zůstat v souladu - jistě, každý velký obchod již spolupracuje s někým.

Za účelem shromažďování a zpracování odpadového papíru nedošlo k žádným potížím a technologická linka nebyla odstrčena, bylo načase připravit prefabrikované kontejnery a uzavřít smlouvy o sběru odpadního papíru.

Omsk Paper Factory

Dejte papír druhý život a vydělávejte na něm!

Katalog zařízení

Omsk Paper Factory LLC

644065, Omsk, ul. Neftezavodskaya, dům 42/1

Telefony:
(3812) 34-03-24; 37 -85-27;
+7 (904) 827-03-83; +7 (929) 360-85-27
Fax: (3812) 67-33-76
e-mail: [email protected]

Mini-práce (elektrické) pro zpracování odpadového papíru v toaletním papíru

OZNAČENÍ

Sada zařízení, které je součástí mini-továrny (to papírenského stroje (PM) a sadu základních nástrojů. Viz obrázky 1, 2, 3), je určen k recyklaci sběrového papíru na výrobu hedvábného papíru (spotřebitelské) účely (toaletní papír ).

(Obr. 1) Papírenský stroj (PM)

(рис.2) Navíjecí stroj

(рис.3) Stroj na řezání válců

ODŮVODNĚNÍ PRO VÝBĚR KONSTRUKCE

Jedním z hlavních podmínek technologického procesu výroby sanitárního papíru je dehydratace buničiny a její intenzivní sušení. Při poměrně vysoké rychlosti nově vytvořené struktury je nutné co nejrychleji odpařit vlhkost tím, že interagujete s vyhřívaným povrchem válce Yankee.

ZAŘÍZENÍ A PRINCIP PROVOZU

Minipivovar pro recyklaci odpadního papíru a papírenského odpadu je sada technologických zařízení, která umožňuje vyrábět toaletní papír, sestávající z následujících hlavních částí.

 1. Zařízení na přípravu buničiny
 2. Zařízení pro výrobu papíru
 3. Zařízení pro další zpracování papíru

Podnikání od začátku: recyklace odpadního papíru

Pokud jde o odpadový papír, myslíme již použité papírové výrobky. Jejich hlavním zdrojem jsou průmyslové a obchodní podniky, v menším rozsahu - obyvatelstvo. Co lze udělat z recyklovaného papíru a kolik je ziskové?

Relevance

Odborníci odhadují, že 22% celkového množství komunálního tuhého odpadu v rezidenčním sektoru je jen odpadní papír. Komerční podniky vyhazují asi 58% papírového odpadu. Důležitost podnikání spočívá v tom, že 70 různých kusů papíru a lepenky pochází z recyklovaného odpadního papíru.

Každý rok se zhruba 100 milionů tun papírových výrobků ztratí na skládkách, které mohou být znovu použity. To nejen ušetří peníze spotřebitelů, ale také zachová ekologii. Pokud řádně organizujete podnik pro zpracování papíru, pak dosahuje ziskovost až 50%.

Registrace a organizace obchodu

Především je nutné zaregistrovat PI nebo LLC, poté vydat dokumenty v daňové službě. K organizaci firmy potřebujete:

 • prostor;
 • organizovaná sbírka materiálu;
 • prodej výrobků.

Střední závod bude schopen zpracovat až 10 tun surovin denně. Pokud takové množství odpadního papíru nenajdete, může dojít k velkým ztrátám.

Náklady na příjem odpadového papíru jsou:

 • 500-1500 rublů na tunu papíru;
 • 500-1000 za tunu lepenky.

Továrna bude nejen recyklovat papír, ale také vyrábět hotové výrobky najednou, jinak nemá smysl pracovat. Čínští výrobci nabízejí hotové mini-továrny (výrobní linky).

Pokoje a zařízení

Místnost by měla být velká. Skládá se z několika bloků:

 1. Sklad pro skladování surovin.
 2. Výrobní místnost.
 3. Sklad pro hotové výrobky.

Hlavním přínosem pro výrobu je nákup vybavení. Můžete si koupit a použít zařízení. Chcete-li šetřit peníze, je lepší okamžitě zakoupit výrobní linku, spíše než všechna zařízení zvlášť.

Při výběru zařízení je třeba začít s povahou výroby:

 • výroba potravinového papíru;
 • výroba kartonu;
 • výroba obalů.

Zařízení musí mít dopravník pro primární třídění surovin. Kvalita výstupu závisí na první fázi. Ve velkých továrnách robot automaticky třídí papír podle jeho barvy a složení.

Oddělení surovin by mělo probíhat podle následujících parametrů:

 1. Kvalita (papír / lepenka).
 2. Barva.
 3. Složení.
 4. Rychlost rozpouštění ve vodě.

Zařízení bude muset strávit asi 4 miliony rublů. Pokud se vyrábí pouze toaletní papír, pak minipivovar s předzpracováním odpadního papíru bude stát zhruba 500 tisíc rublů.

Při výběru výrobní linky je kladen důraz na typ zpracovaných produktů a jejich množství. Z odpadního papíru můžete vyrábět následující produkty:

 • toaletní papír;
 • ubrousky;
 • papírové utěrky;
 • karton;
 • balicí papír;
 • měkké střešní materiály;
 • Papír pro noviny a časopisy;
 • vlnité lepenky.

Zaměstnanci

Stroje musí pracovat nepřetržitě, takže bude vyžadován velký počet zaměstnanců. Práce budou uspořádány ve třech směnách. Pro celý cyklus bude pro každou směnu postačovat 8 osob, celkově 24 lidí bude pracovat ve třech směnách.

Proces výroby papíru z odpadního papíru

Chcete-li zahájit recyklaci odpadního papíru, je třeba alespoň minimálně pochopit tento proces. Skládá se z několika etap.

 1. Surovina je ponořena do nádrží vodou a namočena, je třeba dosáhnout stavu velkých kusů, v ideálním případě homogenního kómatu.
 2. Výsledné suroviny se rozdrtí třením nebo protřepáváním.
 3. Ze surovin se odstraní kov, špína, prach, lepidlo, barva, mastnota, písek a další nečistoty.
 4. Voda je čerpána ven, zůstává surovina nazývaná buničina.
 5. Buničina se přenese do papírenského stroje.
 6. Buben vytahuje buničinu, materiál se usadí na síť.
 7. Potřebná tloušťka je uvedena.
 8. Páska jde do bubnu k sušení, drží se dohromady a posiluje - vystupuje papír.

Tento proces je poměrně jednoduchý. Není nutné najmout technologové, kteří by sledovali výrobní proces. I když v počáteční fázi pomohl vyřešit typy papíru a finálních výrobků.

Hlavním problémem je zásobování továrny surovinami. Není možné přijímat od obyvatelstva tolik odpadního papíru. V Rusku kultura separace odpadů dosud nezačala, ačkoli začíná být zavedena soukromými společnostmi.
Produkce by měla být:

 • Zvláštní oddělení, které bude jednat s podniky o nákupu pevného odpadu. Mnoho společností ani neví o takové službě, raději hodí suroviny na skládku;
 • Auto, nebo lepší pár, aby sbíraly suroviny. Můžete podepsat smlouvu s dopravními společnostmi;
 • zařízení pro výrobu kancelářského papíru, v případě, že se budete zabývat tímto směrem.

Kde získat suroviny?

Suroviny by měly být relativně čerstvé. Pokud již byl papír již zpracován, produkt nebude tak silný. Pokud je papír již zpracován třikrát, pak z něj nic dobrého nevyjde.

Současně je nutné stanovit plán, kolik shromažďovat suroviny tohoto nebo tohoto formátu:

 1. Skupina A - kancelářský odpad.
 2. Skupina B - lepenka, knihy, průměrná kvalita odpadního papíru.
 3. Skupina B - nekvalitní suroviny, barevné kartony, noviny.

Vedle smlouvy s obchodními podniky je možné zřídit body pro příjem odpadového papíru ve městě. Může to být pravidelný kiosk nebo garáž, jejichž nájemné nebude tak velké. Populace bude nejen schopna hodit papír, ale předat peníze a získat peníze.

Místa recepce jsou nevhodná pro instalaci v hustě osídlených oblastech, ale také v blízkosti:

 • trhy a obchody;
 • školy;
 • kancelářské centra;
 • podniky veřejného stravování.

Finanční složka podniku

Kromě organizování sbírky materiálu je třeba přemýšlet o prodeji produktů. V předstihu stojí za to analyzovat konkurenci, dostupnost velkoobchodních základen a cenu za nákup produktů. Když podnik roste, můžete přemýšlet o rozšiřování produktů a vytváření vlastní značky.

Náklady na otevření a údržbu

K vydávání dokumentů budete potřebovat:

 • IP - 10 tisíc rublů;
 • LLC - 35 tisíc rublů.

Nákup zařízení bude stát od 1 do 4 milionů rublů. Saldo zaměstnancům až 10-20 tisíc rublů každý, při výpočtu 24 lidí - 240-480 tisíc rublů měsíčně.

Měsíční výdaje zahrnují:

 1. Daně.
 2. Pronájem prostor.
 3. Platba účtů za služby.
 4. Dopravní náklady.
 5. Nákup surovin.
 6. Obsah odpadních papírů.

Výše budoucích příjmů

Cena jedné tuny zpracovaných výrobků z papíru se pohybuje od 24 000 do 35 000 rublů. Pokud se postaráte o prodejní trh a pravidelné zákazníky, pak za měsíc bude možné obdržet asi jeden milion rublů.

Vzhledem k tomu, že projekt je společensky užitečný, lze vypočítat dividendy od státu nebo jinou možnost podpory, například příznivější úvěrové podmínky apod.

Doba návratnosti

Podnik může vyplatit za jeden rok. Pokud se sběr surovin nebo prodej hotových výrobků vyskytne s přerušeními, může být návratnost vrácena po 3 nebo více letech. Vše v rukou správy rostliny. Výnosnost podnikání je velmi vysoká a dosahuje 60%.

Podnikání zpracování papíru pro recyklaci a následnou výrobu papírových výrobků je slibnou a ziskovou investicí fondů. Konkurence v tomto segmentu je nízká a čím rychleji je proces zásobování surovinami a prodejem produktů organizován, tím rychleji se investice vyplatí.

Jak otevřít recyklační podnik?

Dnes hodně a často mluví o recyklaci odpadků. Stále více orgánů na různých úrovních vzbuzuje problém s vývozem, skladováním a likvidací odpadu. Se zpracováním odpadků a výrobou recyklovatelných materiálů v naší zemi je situace mírně politováníhodná. V Evropě, v Japonsku, je to jeden z nejslibnějších, ziskových a respektovaných průmyslových odvětví středních a malých podniků. Malé mini-závody na zpracování papírového odpadu a výrobní linky na hotové výrobky nevyžadují velké investice a přitahují malé doby návratnosti za vybavení. Je třeba vzít v úvahu, že i nejhlubší krize neovlivňuje dostupnost surovin a poptávku po hotových výrobcích, která je poměrně rozmanitá, ale vždy cenově dostupná, téměř neovlivněná kolísáním úrovně kupní síly. Současně je výroba společensky zodpovědná, což zaručuje nejen absenci potíží ze strany orgánů, ale také veškerou možnou pomoc a v některých případech i materiální pomoc. Jaké perspektivy a potíže způsobuje recyklace odpadního papíru jako podnik?

Dodávka surovin, kvalita a dostupnost

Bohužel třídění odpadků v naší zemi neuspěla a dodávka papírového odpadu zůstává jedním z hlavních problémů.

Dosud existují tři hlavní způsoby, jak zajistit společnosti potřebné množství odpadního papíru:

 • zakoupit jej ze sběrných míst recyklovatelných;
 • organizace vlastního přijetí;
 • uzavírání smluv o nákupu odpadu z jiných podniků: vydavatelství, prodejny atd.

Každá z těchto metod má své vlastní nevýhody a výhody. V žádném případě suroviny vůbec nebudou volné. Takže na vlastních přijímacích místech to bude stát 500 až 1500 rublů, ale to není bez ohledu na náklady na mzdy pro zaměstnance přijímačů, pronájem nebo údržbu prostor a skladů. Nákup z bodů třetích stran vyžaduje dodatečnou přirážku. Mnoho zkušených podnikatelů doporučuje kombinovat všechny tři zdroje, aniž by zapomenul na skladování zásob surovin alespoň po dobu jednoho týdne práce linky.

Kvalita odpadního papíru hraje důležitou roli, přestože se nazývá běžným slovem - odpadem.

Podle GOST 10700-97 je rozdělena do tří kategorií:

 • A - vysoká kvalita odpadu z psacího papíru, tašek a sáčků bez cizích nečistot
 • B - střední kvalita, tištěné výrobky, s výjimkou novin
 • V - nízká kvalita, noviny, vlnité lepenky.

Před nákupem zařízení pro recyklaci odpadního papíru je nutné určit, jaké druhy surovin jsou k dispozici, protože výrobní linky mají odlišné požadavky na kvalitu recyklovaného papíru.

Částečné zpracování nebo plný výrobní cyklus

Dosavadní proces recyklace papíru pro první stupeň je společný pro všechny typy výroby. Suroviny jsou tříděny a namáčeny ve speciálních nádržích. Takže je přiveden do stavu homogenní hmoty konstantním mísením. Poté se mokrá hrudka rozdrtí a závěs papíru se očistí od nečistot: sponky, odpadky, prach a špína, lepidlo, barviva. Po čištění se z roztoku odstraní přebytečná voda a výsledná hmota se nazývá buničina. Právě ona je hlavní surovinou jakékoli výroby papíru. Samozřejmě její kvalita závisí převážně na kvalitě použitých recyklovatelných materiálů (bělost, čistota atd.).

Nejjednodušší a nejlevnější zařízení na recyklaci mini odpadních papírů se může zabývat pouze částečným zpracováním recyklovatelných materiálů, přičemž výslednou buničinu získává dalším výrobcům. Takový podnik má podle předběžných odhadů nejvyšší ukazatele ziskovosti (až 50%), rychle se vyplatí, vyžaduje minimální pracovní sílu. Ale silně závisí na poptávce po svých produktech, protože nefunguje pro koncového uživatele, ale je meziprodukt ve výrobě. Mnoho podnikatelů, kteří se rozhodli otevřít podnik pro recyklaci odpadního papíru v Rusku, si přesně zvolí tyto linie. Tento přístup naopak vede ke zvýšení úrovně konkurence, ke snížení cen konečného produktu.

Slibnější a udržitelnější v dnešním hospodářství bude mini-mlýn na recyklaci plného cyklu odpadového papíru.

K dnešnímu dni jsou nejběžnější výrobní linky:

 • toaletní papír
 • ubrousky
 • kartonu
 • obaly a ochranné vložky
 • psaní papíru.

Všechny tyto pozice jsou vždy poptávané a jejich prodeje obvykle neobsahují žádné problémy.

Jaké problémy mohou vzniknout při otevírání recyklační stanice?

Co potřebujete vědět před otevřením recyklační stanice pro odpadový papír? Zaprvé jde o dostatečně energeticky náročnou produkci, která vyžaduje trvalé zásobování vodou. V tomto případě musí lokalita splňovat všechny požadavky na požární a hygienickou bezpečnost.

Druhou obtíží, kterou výrobce čelí, je nepřetržité dodávky surovin. Recyklační linka je nepřetržitá výroba, která spotřebovává až 30 tun odpadového papíru denně. Aby bylo zajištěno nepřerušené zásobování surovinami, je lepší se starat o organizaci několika přijímacích míst pro obyvatelstvo a ujednání s podniky a maloobchodními prodejnami. V průběhu doby, kdy subjekt vstoupí do stabilního provozního režimu a bude problematika rozvoje a expanze, je možné zapojit městské orgány a místní média pro kampaň pro sběr starého papíru, umístit speciální kontejnery v obytných zónách, provést několik programů, přednášky i školní výlety možné, rostlin. Všechna tato opatření pomohou sdělit informace o výhodách, které může každá zodpovědná osoba přinést, prostě tím, že si jednoduše třídí vlastní odpadky. No, nakonec zvýšit množství a náklady na suroviny pro výrobu.

Třetím, vážným problémem, kterým čelí podnikatel, jehož činností je sběr a zpracování odpadového papíru, je potřeba neustálého rozvoje. Pouze neustálé rozšiřování výroby, zvýšení sortimentu a zlepšení kvality hotových výrobků zaručují ziskovost a stabilitu podniku.

Připravené linky

Dnes výrobci nabízejí velký výběr hotových výrobních linek. Stačí si koupit stroj na recyklaci papíru pro buničinu nebo malou továrnu na výrobu ubrousků a toaletního papíru. Jsou nejlevnější a vyžadují minimální počet zaměstnanců. Jejich ziskovost je také jedním z nejnižších v tomto odvětví: 20-30%. Nevýhodou je vysoká konkurence na trhu s hotovými výrobky, i když poptávka po tomto druhu zboží je vždy vysoká.

Nejvýhodnější pro dnešek může být bezpečně nazýváno linka pro výrobu lepenky. V takovém případě bude cena zařízení na recyklaci odpadního papíru s kapacitou 20 tun za den velmi významná asi 30 milionů rublů. Avšak s přihlédnutím ke všem nákladům a poptávka po produktech, návratnost investice do asi rok, čímž v důsledku majitel nesmí být nižší než 2,5 milionu Kč. Rublů za měsíc čistého zisku (při plném zatížení) výroby.

Pro ty podnikatele, kteří nemají vážný počáteční kapitál, ale nemají strach zvládnout nová místa na trhu, budou obzvláště zajímavé linie výroby tvarovaných kontejnerů a ochranné vložky z odpadního papíru. Oni obvykle nemají moc síly, ale jsou také cenově dostupné.

Současně jsou tyto hotové výrobky na trhu velkou poptávkou:

 • Podnosy a krabice na vejce,
 • nádoby na sazenice,
 • vložky do obalů strojů,
 • krabice na ovoce a lahve

Právě v této výrobní oblasti existuje téměř neomezená perspektiva vývoje.

Jak otevřít závod pro mini-recyklaci

Jak víte, jeden obyvatel velké město vyhodí asi 300 kg odpadků za rok, z nich asi 40%, tj. 120 kg jsou odpadní papír - papírový odpad, vhodný k dalšímu zpracování. Mnoho lidí ví od dětství, že 1 cent z odpadového papíru ušetří 1 dospělého stromu a 1 tunu - nahrazuje 4 kubické metry dřeva.

Recyklace sběrového papíru v dnešní době - ​​a to nejen vysoce ziskové, ale také vysoce respektován povolání, která automaticky vytvoří otevřít obchod v hodnosti společensky odpovědné, které na oplátku dává začínajícího podnikateli mnoho bonusů v podobě cti od občanů a ze všeho druhu (včetně počet materiálů) povzbuzení úřadů.

Odpadový papír je rozdělen na 3 typy nebo kategorie (v souladu s normou GOST 10700-97):

Skupina "A" - vysoká kvalita (například odpad z bílého papíru pro psaní a tisk a papírové tašky nebo tašky)

Skupina "B" - průměrná kvalita (všechny tiskové výrobky kromě novin, kartonu apod.)

Skupina "B" - špatná kvalita (noviny, barevné kartony nebo impregnované speciálními látkami atd.).

Při příslušném zpracování přibližně 3/4 použitého papíru spadne do sekundárního oběhu. U nás je tento ukazatel stále velmi malý - 12%.

Zvláštnosti zařízení na recyklaci odpadního papíru

Před otevřením mini-továrna na zpracování odpadů, musí nejprve vyřešit otázku svého dodávkách suroviny: průměrný výkon mini-továrny je až 10 tun sběrového papíru denně.

Existuje několik zdrojů papíru určených k recyklaci: přijímání od veřejnosti nebo od průmyslových, obchodních a správních podniků a institucí.

Současně se vstupní cena pohybuje od 500 do 1500 rublů na tunu odpadového papíru pro skupinu "B" s výjimkou kartonu a od 500 do 1000 rublů za tunu lepenky.

Samozřejmě, že minimum z těchto částek je určen pro výpočet nákladů na sběrového papíru dovážen za účelem zpracování, které organizace a maximální - je-li to prodávající dodá do místa zpracování sama.

Optimální možností nákupu výrobní linky (sada pro zpracování surovin a výrobních hotových výrobků) je nákup hotových minipivovarů (v analýze) od čínských výrobců.

Například Harbin Equipment Plant "SEADE SHABEI" prodává hotovou soupravu za 15,6 milionů juanů (71,6 milionů rublů). Tato továrna vyrábí psací papír (10 tun za den).

Ale existují levnější možnosti, například z lepenky výrobní linky v hodnotě 5,4 milionu juanů (asi 24,8 milionu rublů.), A produkuje dvakrát tolik (20 tun denně) z lepenky nebo papírových obalů.

První mini-továrna na recyklaci odpadového papíru vyžaduje 24 pracovníků údržby (8 osob, 3 směny), druhá - 15-20 (5-7 lidí, 3 směny). Specifičnost výroby je taková, že stroje musí pracovat nepřetržitě.

Proces výroby papíru z odpadního papíru

Samotný proces je následující. Odpadový papír je naložen do speciálních nádrží s vodou, kde je namočený a míchán až do více či méně homogenního kómatu nebo velkých kusů.

Pak jsou tyto kusy papíru rozdrceny třepáním a třením. V dalším kroku ze získané homogenní směsi kovu odstraněn (svorky, atd), a jiné nečistoty - nečistoty vyplývající z prachu, písku, částice nerozpustné lepidlo, inkoust, tuk, organické zbytky, barviva, atd

Po všech výše uvedených postupech se přečerpává přebytečná voda a zbylá amorfní hmota se nazývá buničina.

Buničina je přiváděna do papírenského stroje. Dvě speciální oka bubny zvednou a výsledná frakce se usadí na mřížce. Poté je daná potřebná tloušťka a vyrovnána po celé ploše budoucího listu.

Vytvářená stuha vstupuje do sintrovacího bubnu, kde nakonec vysuší, přilne k homogenní hmotě a otočí přímo do papíru.

Jak bylo uvedeno výše, hlavním problémem je zásobování továrny surovinami. V Rusku bohužel kultura zpracování pevného domácího odpadu a zvláště jeho oddělená likvidace dosud nedosáhla evropských, nebo například japonských ukazatelů.

Mnoho organizací často prostě vyhodí odpadní papír místo toho, aby jej recyklovalo. Proto s největší pravděpodobností muset také zahrnovat zaměstnance Clicker a sběratele surovin (a to není o nic méně než 6 osob na 3 malých nákladních automobilů a malých dodávek, kromě asi dvou desítek pracovníků v obchodě).

V tomto scénáři, mzdový fond, počítat pro 15-20 tisíc rublů. na osobu a měsíc se pohybuje od 315 do 600 tisíc rublů.

Jak výhodná je produkce papíru ze sběrového papíru?

Průměrná světová cena za tunu psacího papíru je 760 amerických dolarů, 850 dolarů - cena za tunu lepenky. V rublech to je přibližně 22,3 tisíc rublů, resp. a 24,9 tisíc rublů. Ale to je na zahraničních trzích.

Tuzemští výrobci nabízejí stejný dopisní papír za cenu od 780 do 1100 dolarů za tunu (22,8 - 32,2 tisíc rublů..), a deska - z 18,5 na 26,5 tisíc rublů.. za tunu.

Takže i když se předpokládá, že realizační cena je minimální, náklady na pracovní sílu jsou maximální a suroviny zakoupené za nejvyšší cenu, zisk se rovná více než 5,5 milionu rublů. za měsíc (za papír) a 9,6 milionu rublů. (pro lepenku).

Dokonce i když odečteme poplatky (a výrobu papíru ze sběrového papíru - vodě a energeticky náročný proces), že „kruhu“, který je velmi hrubě a s obrovským populace počtu ve výši 75% ze zisku, dostaneme respektive 1,4 a 2,4 milionu čistý zisk (skutečné údaje budou ještě vyšší). V první případě tedy bude návratnost zařízení jen o něco málo přes 4 roky a v druhém méně než rok.

Výroba ubrousků a toaletního papíru ze sběrového papíru

Pokud nejste připraveni na takové velké investice, není to děsivé. Recyklační činnost může být otevřena a mnohem levnější, například počínaje výrobou toaletního papíru nebo ubrousků.

K tomu potřebujeme pouze stroj na výrobu buničiny za cenu 1,6 - 6,7 milionů rublů. (v závislosti na množství nakládky - od 1 do 30 tun) a skutečné linie pro výrobu tkanin (toaletní papír), které lze zakoupit za 16 milionů rublů.

Od 1 tony surovin se vyrábí přibližně 9 - 9,5 tisíce rolí toaletního papíru připraveného k použití.

To znamená, že náklady na jednu tunu hotového výrobku (při zohlednění nákladů na suroviny, náklady na platy zaměstnanců a náklady na výrobu elektřiny a vody je od 8 do 11000. Rub., Zatímco náklady na standardní 120-gram válce (na základě nákladů kartonové rukávem, a nálepka) - cca 2-3 rublů čerpání minimální množství produkce -.. 9 tisíc rolí den a měsíc od sebe rovnající se 24 pracovními dny, získáme celkovou produkci 216 tisíc rolí..

Pro čistotu výpočtů používáme cenu 3 rublů za 1 roli - hrubé náklady, takže se rovná 648 tisíc rublů.

Při minimální přirážce pouze 20% (tj. Realizovatelná cena 3 rublů 60 kopek) dostáváme čistý měsíční zisk přibližně 130 tisíc rublů. Je pravda, že doba návratnosti tohoto zařízení je poměrně velká: více než 11 let.

Zdá se, že tato technologie není příliš výhodná pro použití jako hlavní, ale jako další - docela.

Video pro recyklaci odpadního papíru

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Organizace mini továrny na výrobu toaletního papíru z odpadního papíru

Jak uspořádat firmu

Chcete-li vytvořit vlastní podnik pro výrobu toaletního papíru, je zapotřebí zaregistrovat podnik.

Stroj na výrobu toaletního papíru

Tento typ výrobku může být vyroben soukromým podnikatelem, ale pro bezproblémovou spolupráci s velkými organizacemi obchodní sítě je lepší zaregistrovat společnost s ručením omezeným - LLC. Seznam potřebných dokumentů pro zahájení výroby:

 • dokumenty o státní registraci organizace; Registrace LLC
 • licence na výrobu toaletního papíru;
 • certifikát shody surovin s GOST;
 • uzavření požární kontroly;
 • Sanitární a epidemiologická autorita.

Dalším krokem je výběr zařízení. Je-li rozpočet malý, nejlepší možností je koupit miniprodukt, protože má několik výhod oproti velkým měřítkům:

 • Kompaktní velikost - umožňuje jej instalovat do malé místnosti;
 • minimální počet personálu pro údržbu; Mini výrobní linka na výrobu toaletního papíru
 • ekonomická spotřeba energie;
 • vysoká produktivita - v malých rozměrech, na takovém zařízení je možné vyrobit až 550 000 kusů za měsíc;
 • mobilita zařízení - umožňuje jej umístit do pronajatého pokoje, což výrazně sníží počáteční investice;
 • nízké náklady a možnost nákupu vybavení v leasingu - dává velké výhody začínajícímu obchodníkovi.

Technické charakteristiky některých výrobních linek

Hotové výrobní linky jsou rozděleny podle technologického procesu na dva typy:

 • zařízení pro výrobu hotových surovin - nejlevnější a jednodušší řešení;
 • mini-závod na recyklaci odpadního papíru - obsahuje soubor mechanismů pro přípravu papírových surovin. Tato možnost je složitější, ale zahrnuje všechny fáze výrobního procesu a výrazně snižuje výrobní náklady.

V Rusku najdete vybavení nejen dovezené, ale i domácí výrobu, nové i použité.

Převíječ YD-E

Například automatizovaný komplex ALBP-1 (NIKA, Rusko) je určen pro výrobu toaletního papíru z odpadního papíru. Specifikace produktu:

Automatická linka ALPB-1 LLC "NIKA"

 • produktivita - až 4 tuny na směnu;
 • výkon - 20 kW;
 • potřebný výkon je 380 V;
 • potřebná místnost - 200 m 2;
 • cena je 8 000 000 rublů.

Více rozpočtová verze výrobního komplexu toaletního papíru, ale bez recyklační linky - ZS-E-1380. Specifikace produktu:

 • produktivita, protokoly za minutu - 6 ks;
 • výkon - 5,5 kW; Převíjecí stroj ZS-E-1380
 • Rozměry:
  • délka - 5050 mm;
  • šířka - 2600 mm;
  • výška - 1800 mm;
 • cena je 1 750 000 rublů.

Elektrická mini-továrna na výrobu toaletního papíru ze sekundárních surovin od ruského výrobce "OBM", Omsk.

Omsk Paper Factory

 • výroba - do 1000 kg za směnu;
 • výkon - 160 kW / h;
 • služba - 4 osoby;
 • požadovaná výrobní plocha je 150 m 2, výška stropu je 4 m;
 • cena je 1 900 000 rublů.

Hlavní charakteristiky mini-továrny

Pokud zvážíme možnost úplného výrobního cyklu s recyklačním stupněm, bude takový komplex tvořit následující jednotky:

 • zařízení pro přípravu papírových surovin: Schematický pohled na linky pro výrobu toaletního papíru
  • Hydraulický drticí mechanismus;
  • čerpadla pro čerpání vody;
  • čerpadlo-mlýn;
  • hlavička;
  • lisovací část;
  • ohřívací buben;
  • sušící dopravník;
 • papírenský stroj;
 • zařízení pro následné zpracování rolí papíru: Papírenský stroj
  • stroj na válcování cívky;
  • stroj na řezání válců;
  • pouzdrový mechanismus;
  • záznam úložiště;
  • zařízení pro balení.

Výrobní proces

Technologie výroby toaletního papíru zahrnuje tři etapy:

 • příprava papírových surovin:
 • výroba;
 • řezání válců a balení.

Pro zařízení redukovaného cyklu může být první stupeň vynechán, hotové suroviny lze zakoupit u velkých podniků.

Linka pro výrobu toaletního papíru

Pro mini továrny, které obsahují recyklační linku pro odpadový papír, je první etapa příprava surovin:

 • Kontejner je naplněn drceným a vyčištěným papírovým recyklovatelným materiálem, který je naplněn vodou;
 • Výsledná hmota se umístí do rozvlákňovače pro další broušení a změkčení; Stroj na řezání dřevěných toaletních papírů
 • přijaté suroviny vstupují do přípravné nádrže pro obohacování vodou a přivedení do požadovaného stavu;
 • s pomocí čerpadla-mlýn, masa vstupuje do zásuvky konstantního toku. V této nádrži je surovina nasycena kyslíkem pomocí vakuové pumpy;
 • dále, hmotnost prochází stolem oka, který je v neustálém pohybu. Papírové suroviny jsou rovnoměrně rozmístěny po celém povrchu a zasílány do speciálního zvlákňovacího stroje - šachtové šachty;
 • dehydratovaná hmota je dodávána pomocí hadrového dopravníku k ohřívacímu bubnu a kapalná výroba toaletního papíru

Vrací se do první přijímací nádrže k opětovnému použití;

 • topný válec má stejnou teplotu po celém povrchu a prochází ho, surovina z papíru se odpaří až do 65% vlhkosti;
 • K oddělení hmoty od stěn bubnu se do práce zapojuje nůž-škrabka;
 • Papírové pásy, procházející sušičkou, vstupují do přijímajícího zařízení a jsou zde vinuté a vytvářejí cívky.
 • Papírenský stroj. Druhá fáze se provádí v papírenském stroji:

  • Stroj na navíjení převíjí papírové pásy na žurnály, válce, požadovaný průměr a šířku. Výsledkem jsou cívky s vyšší hustotou;
  • v této fázi je možné provádět embosování;
  • Dokončený protokol je vložen do balicího papíru a vstupuje do přijímače.
  • z přijímajícího oddělení je žurnál zaslán do řezací stanice pro řezání podle nastavených parametrů;
  • hotové válce vstupují do balicího stroje a jsou baleny v krabicích k prodeji.

  Materiál pro výrobu

  Chcete-li vyrobit toaletní papír, můžete použít hotové papírové suroviny, nebo pokud je výrobní linka plná, pak recyklovaný papír. Sekundární suroviny podle GOST mohou mít několik typů:

  • MS-1 - průmysl papírového odpadu - suroviny z bělené celulózy bez vzorů a tisku. To je nejvyšší stupeň, není povoleno suroviny, pokryté celofánem, skotskou páskou, s kovem Recyklovaný papír Skupina A

  prvky, lepidlo;

 • MS-2 - papír s černobílým nebo lakovaným páskem. Je to také odpad ve formě oděvů a manželství;
 • MS-3 - sňatek vydavatelství nebo prázdných formulářů, archivní dokumenty vydané na bílém papíře;
 • МС-4 - použité časopisy, knihy, katalogy, odpadový papír skupina B

  prospekty, notebooky. Povolené suroviny bez vazeb a obalů;

 • MS-5 - nové noviny, manželství;
 • МС-6 - použité noviny;
 • MS - 7 - lepenka.
 • Při výrobě se nepoužívá potahovaný papír a lesk. Hustota suroviny by neměla být vyšší než 130 g / m2.

  • tištěné domy;
  • polygrafické kombinace;
  • velké kanceláře;
  • sběrná místa pro recyklovatelné;
  • populace.

  Cena hotových surovin činí 18 000 rublů za tunu a cena odpadního papíru je 2,5 rublů. pro 1 kg.

  Podnikatelský plán pro výrobu

  Pro přípravu finančního plánu se používá zařízení s kapacitou 1000 kg (10 000 rolí) denně - mini mini-line BDM-1 (Omsk Paper Plant).

  • náklady na nákup surovin je 2,5 rublů. * 1100 kg = 2750,00
  • náklady na mzdu - 4 osoby * 1000,00 = 4 000,00; Objem výroby toaletního papíru v hodnotovém vyjádření
  • náklady na energii - 3,2 rublů. * 3360 kW / den = 10 752,00;
  • Náklady na označení jsou 0,002 kg * 10 000 rbl. * 30 rublů. = 600,00;
  • náklady na lepidlo - 0,0002 kg * 10 000 rbl. * 57 rublů. = 114,00;
  • náklady na spotřebu vody - 2 m 3 * 12 rub. = 24,00;
  • náklady na komponenty a náhradní díly jsou 167 rublů;
  • další výdaje - 100 rublů;
  • celkem - 18,507.00.
  • Cena jedné role je 18,507.00 / 10,000 = 1,85 rublů.

  Prodejní cena 1 rud. - 3,00.

  Zisk z jednoho role toaletního papíru - 3,00 - 1,85 = 1,15.

  Denní zisk - 1,15 * 10000 = 11 500,00.

  Potenciál spotřebitelů toaletního papíru v Rusku

  Zisk za měsíc činí 11 500,00 * 22 = 253 000,00.

  Náklady na nákup zařízení - 1 900 000, 00

  Doba návratnosti je 8 měsíců.

  Jedná se o předběžné výpočty, náklady na nákup / pronájem prostor, náklady na reklamu, údržbu řídících pracovníků a úplný prodej produktů nebyly vzaty v úvahu. Ale i takové povrchní údaje naznačují poměrně vysokou ziskovost mini-továrny na výrobu toaletního papíru.

  Zařízení na recyklaci papíru na mini odpad

  Jsme rádi, že Vám nabízíme kulatý a plochý stroj s jedním nebo dvěma válci Yankees, který vyrábí papírovou základnu pro výrobu toaletního papíru nebo ubrousků. Yankeové jsou válec vyhřívaný procházejícími parami.

  Zařízení s kruhovou mříží se liší od zařízení s plochou mříží především v cestě vytváření papírového pásu. Kruhová mřížka umožňuje vytvářet měkčí papír o tloušťce od 13g / m2 do 40g / m2, stroje s plochou sítí - od 25g / m2. Zařízení s kulatým okem je navíc jednodušší než zařízení s plochou mříží, která spolu s kvalitnějšími výrobky poskytuje vynikající konkurenční výhodu.

  Celý proces vytváření základny pro produkty sangygiene lze rozdělit do dvou fází:

  · Zpracování a přípravu buničiny;

  Pro výrobu papírových základů se používá odpadní papír těchto tříd: MS-1, MS-2, MS-3, MS-7, MS-10. MS-1 - bílá bez těsnění nebo čáry. MS-2 - bílá s čárou, stejně jako černé a bílé nebo barevné pruhy. MS-3 - knihy, časopisy, archivní materiály bez krytu, kořeny a pojidla. МС-7 - МС-10 - noviny a novinové výstřižky.

  odpadní kvalitní papír zcela určuje kvalitu vyrobeného papíru. Proto je sběrový papír do zařízení pro recyklaci musí být bez jakéhokoliv cizího inkluze papíru nebo lepenky, potažené fólií, laků, tkaniny, fólie, parafin, naolejované, bitumizirovannyh nebo napuštěné chemikáliemi a hnijící spálil papíru nebo lepenky, nebo se zbytky lepidel. Odpadový papír, který obsahuje materiály od lékařských nebo veterinárních zařízení, je rovněž nepřípustný. Využitelný odpad papíru by měla být bez prvků, jako jsou: látky, nitě, skla, dřeva, inkluzí, celofánu, polystyren, keramiky, tabák, atd Obsah cizích nečistot v odpadním papíru by neměl přesáhnout 1%.

  Speciální technologie výroby buničiny umožňuje zpracování odpadního papíru s hmotnostním podílem nečistot více než 30%. Je povoleno zpracovávat odpadní papír pokrytý polymerem, fólií nebo látkou. Zahrnutí je povoleno ve formě vláken, celofánu, nití, které jsou během procesu automaticky odstraněny.

  Tato technologická schéma vyžaduje použití dodatečných kapacit RPO a jeho použití je koordinováno se zákazníkem.

  Hlavní úkoly při výrobě papírových surovin na strojích pro recyklaci papíru jsou následující:

  · Vyčistěte odpadní papír z nečistot;

  · Rozpusťte ho na samostatná vlákna.

  · Recyklujte odpadní papír do homogenní hmoty připravené k použití na strojích na výrobu papíru.

  Podrobný popis procesu, jakož i schéma pro výrobu buničiny pro standardní sadu strojů jsou uvedeny níže. Popis a schéma pro kombinovaný proces výroby papírové buničiny z recyklovaného papíru a celulózových surovin je rovněž poskytnut.

  Schéma výroby hygienicko-hygienických typů papíru ze sběrového papíru

  Recyklace odpadního papíru začíná dělením, které se provádí v rozvlákňovači s obsahem vláken 10-15%. Buničina je dále čerpána čerpadlem a přiváděna do bazénu přes míchací box. V povodí s hmotnostním obsahem 3,0-3,5%.

  Po bazénu je surovina vyčištěna z velkých prvků na čističi s vysokou koncentrací a poté vstupuje do bazénu, odkud je čerpáním třídících čerpadel. Suroviny jsou tříděny v tlakovém třídění, vybavené sítem s otvory 0,3-0,35 mm. Třídění odpadu se odešle na vibrační obrazovku, druhou třídící plochu a potom na další bazén.

  Z bazénu se hromada dostává do pulzujícího mlýna, kde nastává dráha. Po pulzujícím mlýnu vstupuje surovina do další suroviny.

  Z bazénu se surová surovina, která byla tříděna, zředí použitou vodou na hmotnostní obsah 1,0 až 1,2%, pak se přivádí do dvoustupňového jemného čistícího systému barviv a nečistot.

  Surová hmota se čerpá z motoru čerpadlem a na úrovni bazénu přes zásobní nádrže se přivádí do směšovacího čerpadla, a pak se obsah 0,4-0,5%, - v systému kuželové vírové čistírny, kde se čištění provádí malými prvky, které nejsou síní.

  Dále se surovina zředí na obsah 0,25 až 0,3% a přivádí se do uzlovače, kde se čistí z cizích vláknitých prvků. Po čištění surovina vstupuje do skříňky.

  Proces práce mini papírny na výrobu papíru

  Hlavním úkolem zařízení je vytvoření pásu papírových vláken a jejich sušení. Po absolvování štěpení kroky, čištění a oddělování papírového materiálu (obsah 0,2-0,3%), se přivádí do tvarovací komory (2) papíru zařízení. Stroj je vybaven síťovým válcem (4) se dvěma druhy mřížek - hrubými a jemně zrnitými. Papírovina se přivádí do válce mesh poté přes tiskové hřídele (3), se aplikuje na tkaninu (5), který se pohybuje směrem k Yankee válci (6). Vakuovou sací nádrží na tkaniny je významná ztráta vlhkosti, je stisknuto více tkaniny proti válce speciální šachty Yankee (8) a papírový pás přilne k povrchu válce. Stupeň sucha vlákna v tomto stádiu je 35%. Yankee plášti válce nepřetržitě ohříván horkou párou -, který prošel přes to, papírový pás dosáhne vysušení 95%, se odstraní speciálním krepovací škrabky (8), a poté navinuta cívka (10).

  Zařízení na recyklaci odpadního papíru a výrobu hygienických výrobků z papíru BDM-180

  Recyklace papíru a papíru jako podnikání

  Průměrný obyvatel metropole vyhazuje každoročně asi 300 kg odpadků, z toho asi 130 kg je odpadní papír, který je docela vhodný pro další zpracování a výrobu papírových výrobků. V tomto ohledu se zpracování a výroba papíru a lepenky - velmi výnosné podnikání.

  Recyklovaný odpadní papír o hmotnosti 100 kg šetří jeden strom. Z toho vyplývá závěr: recyklace sběrového papíru - není jen podnikání, a docela ziskový, ale také dobrá věc, protože vlastník výroby udržuje les z odlesňování.

  Veškerý odpadový papír je rozdělen podle kvality do 3 kategorií:

  • Kategorie "A" - nejvyšší kvalita odpadního papíru (bílý papír pro psaní, školní notebooky, papírové tašky).
  • Kategorie "B" - průměrná kvalita materiálu (karton, stejně jako tiskové výrobky).
  • Kategorie "B" - nejnižší kvalita odpadního papíru (barevná lepenka, noviny apod.).

  Jak vidíme, většina kategorie "A" je ceněna, ale to neznamená, že můžete vydělat více díky zpracování recyklovaného papíru, než například výroba kartónu.

  Jak začít podnikat s recyklací?

  Existují dvě hlavní možnosti pro rozvoj podnikání v oblasti recyklace odpadního papíru. První je zpracování a výroba papíru. Druhým je výroba lepenky. Obě možnosti jsou popsány níže. Dále bude představena další možnost výroby ubrousků a toaletního papíru.

  Jakmile se rozhodnete o směru, budete muset přemýšlet o takových věcech, jako je vybavení, surovina, prostory.

  Závod Harbin SEADE SHEBEI nabízí zařízení pro recyklaci odpadního papíru pro 162,5 milionu rublů, produktivitu takového mini továrna - 10 tun papíru za den. Splácení tohoto zařízení je přibližně 5 let.

  Důležité je také vědět, že bude potřebovat nejméně 24 lidí, aby mohli obsluhovat papírnu (3 směny pro 8 zaměstnanců).

  Jedním z nejdůležitějších úkolů při výrobě papíru je nepřetržité dodávky surovin pro zpracování. To bude popsáno později.

  Dodávka mini-továrny se surovinami

  Recyklace odpadního papíru je podnik, který vyžaduje neustálou dostupnost zdrojového materiálu. Proto před otevřením takového miniproduktu je nutné vyřešit problém dodávání materiálu pro výrobu. U zařízení, které jsme uvedli v příkladu výše, bychom měli dodávat jen přes 10 tun odpadového papíru denně. Jak otevřít recepční odpadového papíru najdete zde - http://business-poisk.com/kak-otkryit-punkt-priema-makulaturyi.html.

  Nejjednodušší způsob recyklace je takový papír:

  • populární časopisy;
  • různé noviny;
  • psací papír;
  • propagační brožury, brožury apod.;
  • písemné obálky;
  • papír pro kopírky.

  Veškerý papír je předem tříděn podle typu. To výrazně zlepšuje kvalitu hotového výrobku. Písemné obálky jsou povoleny pouze pro zpracování bez lepených plastových oken.

  Existuje několik možností, kterými můžete dodat továrnu surovinám. První možností je přijmout papír od veřejnosti. Za tímto účelem stačí umístit speciální nádoby a pravidelně odstraňovat suroviny. Pro týdenní sběr odpadního papíru je nutné najmout nakladače, stejně jako si půjčit auto. Je také možné dodat použitý odpadový papír od různých komerčních a průmyslových podniků.

  K dnešnímu dni je minimální cena za jednu tunu odpadního papíru 1500 rublů, maximální cena je 8000 rublů. (v závislosti na regionu a kvalitě materiálu). Kartonáž stojí až 7500 tisíc rublů. Je mnohem výhodnější převzít odpadní papír sami, jinak budete muset zaplatit za dodávku.

  Je však důležité vědět, že ne všechny papíry jsou recyklovatelné. Tyto typy papíru nelze zpracovávat:

  • použité ubrousky;
  • cukrářské obaly;
  • špinavý toaletní papír;
  • papírové ručníky s mastnými skvrnami;
  • kopie uhlíku;
  • papírové kelímky;
  • boxy z rychlé občerstvení.

  Toaletní papír, papírové ručníky, šálky a ubrousky lze recyklovat pouze v případě nového a čistého materiálu, protože použité suroviny nemohou být zpracovány. do obsahu ↑

  Jak je recyklovatelný papír recyklován

  Proces recyklace papíru je následující: nejprve jsou tříděny papírové výrobky, pak jsou suroviny naloženy do speciálních nádrží, ve kterých se vlákna rozptýlí a smíchají do maximálního jednotného stavu. Nejčastěji po této léčbě dochází k několika velkým skupinám papíru.

  Poté je pomocí nástrojů, jako je tření a třást, rozdrceny. Výsledná směs se čistí ze všech cizích předmětů (sponky, sponky atd.) A vyčistí se z nečistot a jiných nečistot. Nejčastěji nečistoty zahrnují:

  • částice suchého lepidla;
  • barva;
  • prach;
  • písek;
  • různé barviva;
  • tuků.

  Po vyčerpání přebytečné vody se získá tzv. Buničina. Je základem budoucího listu čistého papíru. Pak vstoupí do papírového stroje tak, že nahraje dva síťované bubny. Když se usadí na mřížce, dostane se potřebné rozměry a zarovná.

  Dále dochází k vysoušení. Výsledná papírová páska přichází na sintrovací buben, kde úplně vyschne, pak se spojí a promění v hotový papír.

  Tato metoda dokáže zpracovat materiál až sedmkrát, potom se vlákna stanou příliš malými a suroviny již nejsou zpracovávány.

  Ubrousky a toaletní papír. Jak začít s výrobou?

  Recyklace odpadního papíru a další výroba papíru je ziskové podnikání, ale vyžaduje značné investice. Naštěstí existuje alternativní možnost, s níž můžete vydělat peníze na recyklaci odpadního papíru - to je výroba toaletního papíru a ubrousků.

  K zahájení výroby tohoto produktu bude zapotřebí počáteční kapitál několikrát méně než v předchozím případě. Toto podnikání je dobré pro ty, kteří nejsou připraveni investovat velké množství peněz najednou.

  Za prvé, potřebujete pouze přístroj pro výrobu buničiny. To závisí na tonáž: 1,5 až 6,5 milionu rublů, stejně jako linka pro výrobu toaletního papíru, jeho cena je asi 15 milionů rublů.

  Jedna tuna výchozí látky dosahuje přibližně 9 000 až 10 000 rolí hotového toaletního papíru.

  Na tom můžete získat ze 130 tisíc rublů. za měsíc (v případě minimálního počtu rolí - 9 tisíc denně).

  Nakoupené zařízení se však v tomto případě splatit dostatečně dlouho.

  Balení kartonu: zpracování a výroba

  Karton je nejběžnějším materiálem pro balení zboží. V tomto ohledu může zpracování kartonu přinést dobrý zisk. Zpočátku, stejně jako v případě výroby papíru, je třeba zajistit pravidelné zásobování surovinami.

  Chcete-li otevřít malý podnik pro zpracování a výrobu obalového kartonu, bude potřebovat nejméně 30 milionů rublů. bez zohlednění nájemného za prostory. Pro výrobu potřebujete prostor nejméně 800 metrů čtverečních. Vlhkost vzduchu, která by neměla překročit 80%, a teplota vzduchu by neměla být nižší než 18 ° C.

  Bude také vyžadovat celkovou plochu asi 1 tisíc metrů čtverečních. m, které budou přiděleny k uložení. Nebo můžete využít 2 místnosti o rozloze 500 metrů čtverečních. m. Jedna by měla být použita pro suroviny, druhá pro hotový materiál. Je důležité zajistit, aby byl sklad spolehlivě chráněn před vlhkostí včetně podzemních vod. Také stojí za to zvážit, že teplota v ní by neměla klesnout pod 5 stupňů Celsia.

  Nejvhodnější suroviny pro výrobu tohoto typu lepenky:

  • Odpadový papír MS-6;
  • Odpadový papír MS-7;
  • Celulóza.

  Odpadový papír značky МС - 7 - smíšená lepenka, МС - 6 - použitá vlnitá lepenka. Přibližné průměrné náklady na tunu surovin pro dnešek - 5 tisíc rublů. Cena buničiny činí zhruba 20 tisíc rublů. za tunu. Při výrobě můžete použít jiný odpadní papír, ale jeho množství by nemělo být vyšší než 15% celkové hmotnosti, protože to může negativně ovlivnit kvalitu hotového výrobku.

  Pro zlepšení pevnosti a barvy hotového materiálu je možné přidat bělená a nebělená celulóza. Také přidat síran hlinitý, škrob a kalafunové lepidlo.

  Zařízení na výrobu papírové buničiny zahrnuje:

  • pulper;
  • vířivý čistič;
  • vibrační obrazovka;
  • turbo separátor;
  • pulzující mlyn;
  • disková fréza;
  • tlakové třídění;
  • pasti na nehty;
  • agitátor pro lepenkovou hmotu.

  Zahrnuje také stroj na výrobu lepenky, přístroj určený k vytváření hotových archů z lepenky. Cena linky je od 27,5 milionu rublů. Vedle hlavního vybavení je také nutné zakoupit vysokozdvižný vozík. Jeho cena začíná od 100 tisíc rublů.

  Hlavní výhodou tohoto podnikání je rychlá návratnost investic. do obsahu ↑

  Jak vzniká výrobní proces?

  Čištění odpadního papíru a celulózy je první etapou výroby. K tomu se používá rozvlákňovač, ze kterého směs přechází do čističe s vysokou koncentrací a potom do turbo separátoru, ve kterém se surovina čistí z odpadu.

  Po vyčištění z odpadu se papírová směs přivádí do pulzačního mlýna. Potom se uskuteční třídící fáze, maso vstupuje na speciální obrazovku tímto způsobem, jsou odstraněny nevhodné částice surovin. Potom se přidá kalafunové lepidlo a škrob. Pak se provede poslední broušení. Poté se materiál zředí na 0,6 až 0,8%.

  Pak se v systému čištění vyčistí malé částice. Po přidání síranu hlinitého se vytvoří hotový list. Kartonová fólie se pod tlakem vyhlazuje. Pak je na rotujícím hřídeli navinut jeden kus kartonu a nakrájí se na samostatné hotové listy.

  Na výstupu máme materiál připraven k prodeji. Tímto způsobem se vyrábí obalová lepenka.

  Aby bylo možné vyrobit 1 tunu takové lepenky, potřebujeme asi 1,1 tuny odpadního papíru, 700 kW elektřiny, 17 kubických metrů vody a 1,5-2 tuny páry.

  Čtverec metr kartonu je odhadován na 18 rublů, jeho cena je asi 9 rublů. Je mnohem výhodnější vyrobit vlnitou lepenku z hotového materiálu, ale to bude vyžadovat dodatečné vybavení, které vyžaduje velké investice. do obsahu ↑

  Proč ztrácet papír

  Existuje několik závažných důvodů, proč je snadnější a užitečnější zpracovávat odpadový papír než vyrobit nový papír.

  1. Znečištění půdy, vody a vzduchu. Výroba papíru má silný dopad na životní prostředí. Je to docela negativní. Během výroby papíru se uvolňují takové nebezpečné látky: methanol, formaldehyd, toluen a další. V tomto ohledu se při recyklaci odpadního papíru sníží znečištění ovzduší až o 74% a voda o 35%.
  2. Odlesňování. Spotřeba ve světě papíru za posledních 40 let vzrostla na 400%. K dnešnímu dni je na světě spotřebováno více než 300 tun papíru. Recyklovaný odpadní papír není vyšší než 38%, zbytek papíru je vyroben z primární buničiny.
  3. Energie. K výrobě nového papíru je zapotřebí obrovské množství energie. Recyklace odpadního papíru přispívá k významným úsporám.

  Z výše uvedených skutečností můžeme konstatovat, že organizování podnikání souvisejícího s odpadním papírem není obtížné. Existuje několik možností pro vývoj tohoto případu.

  První možností je zpracování papíru. Poměrně výnosný obchod. Pokud chcete a dostupnost finančních prostředků, můžete si koupit speciální zařízení pro zpracování papíru pro recyklaci a sama vyrábět papír. Tato možnost je nejvýnosnější, ale bude také důkladně investována, protože zařízení stojí spoustu peněz.

  Existuje také další alternativní možnost - výroba ubrousků a toaletního papíru. Zařízení pro výrobu těchto materiálů je relativně levná, je to hlavní výhoda tohoto podnikání, ale má jednu významnou nevýhodu - příliš dlouhou dobu návratnosti investovaných prostředků.

  Pokud jde o výrobu obalových kartonů, je zde třeba, jako v případě papíru, drahé vybavení, prostory a nakladač. Nicméně, to vše se vyplácí mnohem rychleji než v jiných případech a zisk přináší tento podnik mnohokrát více.