Nové obchodní nápady

Praní prádla se stává stále více výnosnou činností. Každý den po silnicích celého světa existují nové vozy, jejichž majitelé usilují o zachování čistoty svého železného přítele.

Autopůjčovna je schopna generovat příjmy po celý rok. Se správným přístupem se podnik okamžitě vyplatí. Co potřebujete vědět před otevřením myčky.

Správná volba místa pro mytí auta

Rozsah, do kterého bude mytí automobilů ziskové, závisí na jeho poloze. Nejlepší je uspořádat auto, kde se automobily intenzivně pohybují. Velkému počtu návštěvníků je poskytována těm, kteří se rozhodnou umístit automobilovou linku v rezidenční čtvrti města, poblíž stanice, čerpacích stanic a parkovišť. Věnujte pozornost silnici vedoucí k umyvadlu a přímému přístupu k němu. Pokud se například instituce specializuje na nákladní automobily, měl by být vhodný vstup do myčky.

Vhodné místo pro mytí auta

V počáteční fázi rozvoje obchodu bude dostatek prostoru, ve kterém bude možné současně ubytovat 2-3 auta. Časem může být počet krabiček navýšen. Hlavním předpokladem pro normální fungování mycího automatu je trvalé zásobování vodou. Při výběru místnosti si pomyslete, jak drahé bude připojení vody a odpadních vod. Po skončení suchého čištění musí být interiér vozu vysušen v teplé místnosti. Postará se o topný systém, zejména proto, že bude relevantní pro zaměstnance pracující v chladných zimních měsících.

Vybíráme personál pro mytí automobilů

Každý zákazník oceňuje dobrý vztah k sobě a kvalitu služeb, takže personál by měl být zdvořilý a kvalifikovaní. Je vhodné, aby přímou kontrolu nad činností zaměstnanců. Ušetřit na mzdách pracovníků se nedoporučuje, protože má přímý vliv na kvalitu práce. Cena služeb je odůvodněno jejich kvalitu, stejně jako četné průzkumy veřejného mínění, většina řidičů jsou ochotni šetřit na autokosmetiky, šetřící ne vyložit slušnou částku peněz za kvalitní služby.

Vybavení pro otevírání mycích automatů

Chcete-li začít podnikat, budete potřebovat prací vysavač nebo vysavač (asi 500 dolarů), vysokotlaký ohřívač s topením (asi 1500 dolarů), kompresor (asi 300 dolarů). Nebude nadbytečné mít čistící systém, který bude stát kolem 5 000 dolarů. Nejde o nejdůležitější prvek, nýbrž o investice, která ušetří v budoucnu opakovaně s využitím čisté vody.

Mytí vozidel

Průměrné mytí automobilů se zabývá poskytováním služeb, jako je chemické čištění salonu, mytí automobilu zvenčí, mytí motoru, leštění těla, suché a mokré čištění. Nezapomeňte přemýšlet o tom, jak udělat neformální klienta trvalý. Není to špatný nápad - provádění předplatného pro 10-20 promývání, takže náklady na jedno mytí bylo méně. Kromě základních služeb můžete poskytnout další doplňkové služby, například pneuservis, autoservis nebo kavárnu. Radujte se zákazníkům s příjemnými drobností, které vás znova donutí vrátit a využít služeb instituce. Po umytí je možné například plnit nádržku ostřikovače bez vody (v létě) a mrazuvzdorné kapaliny (v zimě). Přilákat nové zákazníky a takovou zajímavou službu, jako je umývání aut se sexy dívkami v plavkách.

Reklama a propagace mytí aut

Je velmi důležité ukázat potenciálním zákazníkům všechny výhody vašeho mytí automobilů. Bylo by hezké přijít s nestandardní reklamou, například za účasti celebrit. Hlavními možnostmi reklamy jsou tradiční - média, internet, billboardy, značky, letáky, vizitky atd.

Příjem

Ziskovost podniku závisí na sezóně. Podle statistik se nejvíce ochotně umýt auto objeví na jaře a na podzim. Pokud je zima teplá a léto je deštivé, pak v těchto sezónách budou poskytovány vysoké příjmy. Přibližně 30 procent příjmů se vynakládá na platy zaměstnanců, stejně jako na spotřební materiál a pronájem prostor, daně apod. Čistý příjem představuje přibližně 40% příjmů. Když mluvíme o počtu klientů v závislosti na denní době, je třeba poznamenat, že nejčastěji se mytí automobilu volá v době od 8-10 hodin. Obvykle na oběd vrchol klesá až na maximu po 16 hodinách, kdy mnoho řidičů přijede na umyvadlo na cestě domů z práce. V noci je návštěva automobilu zřídka navštěvována. Víkendy se vyznačují menším přílivem zákazníků.

Vlastní mytí automobilů je podnik, jehož úspěch závisí na pověsti. Poskytování vysoce kvalitních služeb umožní získání základních pozic mezi lídry na trhu. Návratnost obchodní myšlenky trvá v průměru nejvýše šest měsíců.

Speciálně pro CBS

Otázky, chybové zprávy nebo typografické chyby v tomto článku, prosím, zanechte komentář.

Myšlenky podnikání od začátku

Mytí auta, úskalí

Drenkel »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Mytí auta (je to trojúhelní a přesto)

Administrátor »Před více než rokem

Drenkel »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

gfhfien »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Alex_174 »Před více než rokem

Max 85 »Před více než rokem

Caezar »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

anabel1985 »Před více než rokem

Kolobrod »Před více než rokem

Host »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

mytí automobilů

vova »Před více než rokem

Mytí auta, úskalí

Wad08 »9. července 2018, 14:35

SMS »13. července 2018, 9:36

Dragonsea »24. srpna 2018, 20:40

1. Mytí auta jako podnikání. Výhody a nevýhody

Takže uvažujete o otevření myčky. Nevím přesně, co vás pobízelo - starý sen, touha začít podnikat, šťastná náhoda nebo touha investovat peníze bezpečně. Ale ať je to cokoliv, vypadáte správným směrem. Autopůjčovna je jednoduchý, stabilní a výnosný podnik, který můžete dělat bez ohledu na to, zda máte zkušenosti s podnikáním nebo ne. A abyste jasně pochopili, co je to, promluvme si podrobněji o všech výhodách a nevýhodách obchodování s autoumyvárnami.

Autopůjčovna je zaručená poptávka

Vy jste pravděpodobně viděli fronty pro mytí automobilů, takže není potřeba přesvědčit vás, že zákazníci budete mít vždycky. Jedna z nejčastějších chyb novic podnikatelů je, že chtějí najít jistotu magický nápad. Takže, že nebyli konkurenti a že byste mohli s lopatou jedinou rukou. To je bludný postoj. Můžete se vydat na stovky různých obchodních nápadů, kde nebudete mít konkurenci. No, například, otevřít výrobu čtyřhranných kol pro automobily. Zaručuji, že nebudou konkurenti. Ale kdo je od vás koupí?

Nejlepší strategií pro zahájení vašeho podnikání je zjistit, co dělají lidé již ochotně koupit a prodávat je právě to. V žádném případě byste neměli objevovat kolo - je to drahé a neproporcionální. Proč mnoho lidí tráví čas hledáním magického podnikatelského nápadu? Ano, jednoduše proto, že jsou buď vystrašeni slovem "soutěž", nebo se považují za chytřejší než ostatní. Soutěž je dobrá. To znamená, že lidé již kupují něco a nebudete muset vysvětlovat, proč potřebují další nepochopitelné kecy.

Teď v obchodním prostoru. V SSSR nebyly žádné komerční automobily, protože nebylo dost automobilů. A v posledních 15 letech svobodného podnikání nebylo vytvořeno tolik lidí. A pro dnešní země jednoduše nemá dostatek mycího prostředku na mytí, aby umyl všechny příchozí.

Vezměte například své rodné město Petrohrad. K dnešnímu dni v Petrohradě zaměstnává asi 350 myček automobilů (toto číslo zahrnuje i "garážové" podložky). V průměru jsou pro jeden mycí automat tři místa (v garáži - nejčastěji jedna post). Pro den přes jedno ruční umývání je možné předat asi 20 vozů (mimochodem to je 3 až 8 tisíc rublů zisku). Zároveň město oficiálně zaregistrovalo více než 820 tisíc aut, které je třeba umýt alespoň jednou za měsíc a většina lidí chce umýt vůz častěji.

Ale i když vezmeme výpočty pračky jednou za měsíc, St. Petersburg auto může poskytnout pouze 76% požadovaného objemu služeb. To je důvod, proč jsou dlouhé fronty postaveny před umyvadly. Navíc, počet strojů roste mnohem rychleji, než počet myček. A v příštích pěti letech bude tento trend pokračovat.

Růst prodeje nových automobilů v Rusku pokračuje. Roční roční dynamika prodeje se zaznamenává každoročně. Například v prvních šesti měsících roku 2008 bylo v Rusku prodáno zhruba 1 milion 400 tisíc nových automobilů. Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl prodej automobilů v Rusku o více než třetinu a měsíční objem prodeje současně překonal značku 250 tisíc vozů. A jak jsem řekla, mytí automobilu otevírá mnohem méně, než je nutné s tak silným nárůstem počtu automobilů. Autopůjčovna je tedy podnik, který zaručuje tok zisku.

Likvidita a investiční přitažlivost

To je zvláště důležitá kvalita mytí automobilů v době hospodářské krize. Proč? Všechno je dost jednoduché. Pravděpodobně jste si již vědom toho, co se děje v USA a jaký druh turbulencí zažívá americký finanční systém. Největší společnosti se dostaly do bankrotu, banky se rozplynuly, paniku burzovního trhu. A to je jen začátek krize. Co se stane, když USA deklaruje selhání svých státních dluhopisů, je dokonce obtížné si představit.

Krize přišla na náš akciový trh. Jen proto, že trhy jsou úzce spjaty. A všechno, ve kterém bylo snadné investovat peníze dříve, se stává méně atraktivní každý den. Hlavním problémem, který nyní čelí investoři: co investovat? V dluhopisech? Je velmi pochybné, protože nyní existují případy nesplácení dluhopisů. V akci? Velké riziko. Ve společných fondech? Také pochybná vyhlídka. Ve zlatě? Ale na burze obchodují s "papírovým" zlata, to znamená, že prodávají jen zlato.

Všechny investice do "virtuálních" aktiv jsou nyní velmi riskantní. "Virtuální" aktiva jsou ty, které ve skutečnosti nejsou poskytovány s reálným zbožím a ve skutečnosti neposkytují skutečný příjem po investicích. Veškeré výnosy z investic do virtuálních aktiv jsou získány ze spekulací. Koupil jsem levně kus papíru - prodal jsem ho za vyšší cenu. To je možné jen tak dlouho, dokud mají kusy papíru poptávku a hodnotu, ale když vlna bankrotů pokrývá největší společnosti a jejich akcie už nestojí za nic, není spekulace nic.

Proto nyní, když je krize již na prahu, nejspolehlivější investice peněz bude investovat do skutečné produkce. To znamená, že je pravděpodobné, že v každém případě zůstanou tekutinou. Protože "virtuální" peníze, které leží na účtu, jsou mnohem jednodušší než skutečné hodnoty kapaliny. Stejně jako v devadesátých letech: na účtu 5000 rublů, na které bylo možné koupit auto, se stala osoba, která se však stala 5000 rublů, pro kterou můžete koupit pár chlebů. A pokud si člověk ještě koupil auto, neztratil by peníze. Proto musí být peníze naléhavě investovány do vlastního podnikání a do toho, co bude mít zaručený zisk bez ohledu na krizi.

A to platí i v případě, že máte své vlastní úspory, a pokud hledáte investora. Inteligentní investor se vždy snaží minimalizovat rizika a má záruku, že se z projektu dostane ze zisku. Cílem mnoha investorů je obecně vybudovat podnik a prodat se do dvou až tří let. A jaká je situace při prodeji automobilových myček?

Jak spustit mytí automobilů - vaše podnikání podrobně

Podle výpočtů zahraničních odborníků musí být pro každých 50 tisíc lidí jedno mytí portálu.
Počáteční rozmach pro otevírání automobilů, ale trh s těmito službami dosud nebyl plně rozvinut.

Automatické podložky nabízejí téměř stejné "menu" a pracují se stejnou technikou. Nejvíce preferují značku Karcher a nechtějí vědět. Vskutku je tato technika kvalitativní a spolehlivá, i když ne nejlevnější. Ale rozšířená: ruská dealerská síť tohoto německého koncernu je dobře rozvinutá. Co se týče ostatních výrobců v ruské výroby takových značek jako Istobal (Španělsko), WAP, Weidner, Wesumat, Kalifornie Kleindiest (Německo), Ceccato, Comet (Itálie), Carebridge (UK).

V celé zemi 80% trhu zaujímá technika německých výrobců; Zbývajících 20% jsou děleny italskými, českými a polskými firmami, jejichž výrobky jsou v kvalitě a ceně nižší než v Německu.

Ze tří hlavních typů mycích strojů "moydodyry" s důvěrou zastaví jejich výběr při ručním praní vysokotlakým zařízením - zaujímají 80-90% regionálního trhu. Mimořádně malý segment (10-20%) je uveden pro automatické myčky automobilů portálu, což je samo o sobě zvláštní: tato služba je pro zákazníky velice atraktivní a vysoce výnosná. Samotné podložky říkají, že řidiči nemají rádi "portály": údajně poškozují, škrábávají auto.

Mezitím je to typ mytí, který je v Evropě široce rozšířen, spolu s samoobslužnými body. Ta druhá, mimochodem, jsou na regionálním trhu zcela chybějící. Nemluvě o typu vyplachování tunelu.
Vzhledem k výše uvedeným rysům regionálního trhu, výpočet cesty k "stlačování" do něj není obtížné. Bezkonkurenční, ale zaručená možnost vítězství je koupit portál myčky automobilů, nebo dokonce lepší tunelový typ mytí. To znamená, deklarujte sebe v odvětví s malou nebo žádnou konkurencí. Metoda je vhodná pro podnikatele, která není omezena prostředky.

Dalším poměrně standardním řešením je zvětšit plochu "autoprovozu", tj. Její produktivitu. Ale sázet na výši obratu, potřebujete a mít takové mycí automy na vhodném místě: v blízkosti velkých automatických tras, které se poskytují zákazníkům. Nebo hledat "velkoobchodního" zákazníka mezi velkými nákladními podniky a uzavřít s ním smlouvu o výlučném právu na "umytí". Oddělovací stroje se umyjí bez ohledu na počasí - obvykle mají toto pravidlo.

Ve skutečnosti jsou nejvýnosnější pouze dva typy umyvadel. První typ zahrnuje mytí s vysokou produktivitou a minimálním sortimentem služeb. Tyto mycí stroje přinášejí maximální výnos na naložených úsecích dálnic a jsou určeny pro zákazníky, kteří oceňují svůj čas. Na druhou stranu, čím rychleji je jeden stroj zpracováván, tím více automobilu projde mycím prostředkem za den. Průměrná doba údržby jednoho vozu v takových mycích prostředcích by neměla přesáhnout 10-15 minut. Nejúčinnější jsou zejména vstupy do města a trasy spojující spací plochy města s průmyslovými. Zařízení zde potřebuje pouze automatické - portálové nebo tunelové podložky - s kapacitou 12-100 vozů za hodinu. A používání ruční práce je omezeno na minimum. Samozřejmě se snížily i náklady na mzdy.

Druhá alternativní volba - vysoká kvalita čištění a široká škála poskytovaných služeb s nízkou produktivitou. Nastavit z nich může zahrnovat mytí motoru, čistírna, leštění těla leští a polský prostor, černění pneumatiku (zejména jako pre-tréninku), a tak dále. D. Takové praní určen pro zákazníky, a to zejména v plánu strávit určitou dobu výměnou za kvalitu, pohodlí a prestiž. Mohou být umístěny daleko od naložených dálnic, ale určitě by měli zákazníkovi poskytnout maximální užitek. Na propadů použity údaje manuální vybavení: první ruky zařízení na povrch brusiva smýt, a poté jej otřete měkkou houbou, osušte a mistr kontroluje kvalitu práce. V souladu s tím by měly být na záchodech tohoto úkolu poskytnuty oddělené místnosti pro odpočinek a zábavu. Může to být kavárna, hrací automaty, nic cokoli! Vše je omezeno pouze představivostí majitele.

V Novgorodu autoři často pracují ve spojení s servisem automobilů nebo alespoň nabízejí řidiče nejrůznější "vedlejší" služby. V podnikání existuje něco jako "synergismus". To znamená další efekt kombinace dvou nebo více souvisejících podniků. Pokud potenciální klient by měl koupit oleje a pár kousků v kufru ležel praštil rezervu, stroj je špinavý, a kromě toho, že není odpor k jídlu, s největší pravděpodobností bude mu vybrat myčku, která bude spojovat všechny operace namísto čtyř různých míst. Dokonce jen zastavení měnit kola, řidič je často kvůli zájmu a hledá pro mytí, posuzuje, zda tam bude vhodné k mytí auta. Samostatně stojící stojaté podložky jsou někdy po půl roku nerozkládány. Ve většině případů nejsou příčiny selhání podnikání v oblasti mytí automobilů ve velmi nevýhodné situaci, ale ve špatném přístupu k její organizaci. Původní řešení obchodních cílů, transformující rutinní problém prací proces v malém dovolenou pro zákazníka, určitě přinese podnikatel dodatečný zisk, který může být dokonce větší než příjmy z „hlavních“ služby.
Potřebujete reklamu na mytí automobilů? V této otázce existují různé pohledy. Samozřejmě je vhodné umístit reklamy do "automobilových" médií, distribuovat barevné brožury v přeplněných místech a poštovních schránkách.

Vždy je užitečné přijít s nestandardním reklamním pohybem, aby vyniklo. Musíte si pamatovat.
Jako příklad můžeme zmínit výlevky, které se nedávno staly oblíbenými v Moskvě av dalších městech, kde zákazníci přísně zakázali otevřít okna, dveře, vystoupit z auta a. dotkněte se podložek. To je vysvětleno prostě - obřad čištění vozů pro radost (a někdy pro úžas) zákazníky jsou polo-nahé dívky. Není těžké odhadnout, že toto praní nemá žádný nedostatek mužů převážně mužského pohlaví. Tam je také opačný příklad při pohledu na mistra baletu žánr obracející auto do krásné přehlídky, dámy pocházejí z různých částí města. Samozřejmě, příliš konzervativní návštěvník nemusí ocenit vaše úsilí. Ale pro něj existuje mnoho dalších "upozornění". Navrhněte například klientovi v době mytí hrát "šipky" (což je mnohem jednodušší - cíl a šipky) s podmínkou, že pokud získá určitý počet bodů, obdrží malou slevu. V každém případě si můžete být jisti, že zvěsti o existenci neobvyklého praní odletí rychle a daleko. A klienti se na vás budou dívat nejen z okolních oblastí, ale i vzdálenější.

Prah vstupu do "mokrého" obchodu je asi 10-15 tisíc dolarů. Mytí AED se vyplácí po dobu 6-12 měsíců a asi 3 měsíce se o společnosti dozvíte. Kde je podle něj ziskovější portálový dřez. Vyžaduje však mnohem větší investice, protože stojí od 40 000 eur a vyplatí se za tři roky.

Hodně závisí na velikosti výrobního prostoru, počtu vozů, které může mytí automobilů denně obsluhovat. V Nizhni Novgorod, pokud "avtoprachny" zabírá 100 metrů čtverečních. m, pak podle odborníků, průměrně 15-20 vozidel projít přes den. Samozřejmě, každé umývání má své vlastní ukazatele.

Vzhledem k tomu, že čistota auta stojí majitel 100-200 rublů (konečná cena je tvořena tím, co klient chce dostat, a záleží na blízkosti "bodu" do centra města), měsíční zisk průměrného mytí auta může činit 4 až 8 tisíc dolarů.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je ziskovost záchytů, podle odborníků na prádelnách odborníků, nejméně 20%. Nejlépe může lišta ziskovosti dosáhnout 40%. Úroveň ziskovosti je však značně závislá na několika faktorech, z nichž nejdůležitější jsou umístění umývadla, personál, vybavení rozmarů, sezónnost.

Samozřejmě nemůžete vykřičet výrok, že prací podnik je příliš závislá na nestálosti přírody. Ano, jarní jarní pandemonium vozů na umyvadlu je nahrazena relativním letním klidem. Lidé odjíždějí na odpočinek a nevadí jim umýt auto. Ale v létě, jak to svědčí majitelé mycích automobilů, zákazníci přicházejí vysávat salon a provádět suché čištění, na jaře a na podzim obvykle nechtějí utrácet peníze na to. Chcete-li přilákat zákazníky a udržet přijatelný tok automobilů na umyvadle, neublíží to, aby byly poskytovány nějaké slevy v létě, aby se maximalizoval rozsah služeb.

Nejproduktivnější období jsou jaro a podzim. V tuto chvíli jsou často postaveny i fronty. A intenzita návštěv během prázdnin a období letních prázdnin se snižuje. Samozřejmě, jednou z nejdůležitějších podmínek pro úspěch pracího provozu je správná volba místa pro umístění umyvadla (i když i najefe- rčnější místo samo o sobě nezaručuje 100% úspěšnost podniku). Předpokládá se, že nejvýhodnějším místem pro praní jsou hlavní silnice u vchodů do města, zejména před stanovišti dopravní policie.

V Nižním Novgorodovi se to samo ospravedlňovalo. Ukázalo se, že mnohem pohodlnější pro zákazníky, v případě, že dřez se nachází v blízkosti silnice spojující spací prostor s průmyslem, který v dopoledních hodinách a ve večerních hodinách pohybovat silné proudy. V případě praní v „spací“ prostor, zákazník, s výjimkou vnější mytí vozu, často využívá doplňkové služby: čištění interiéru, odstranění skvrn na čalounění, lakování panelů, mytí motoru, atd., Dokud černění pneumatik...

Pokud je mycí automat umístěn na autobus, který je příliš zaneprázdněný nebo u vchodu do města, pak bude klient pravděpodobně méně příležitostný, chtěl jen umýt auto a rychle opustit. Pak má smysl uspořádat pokoj a vybrat zařízení, které poskytuje maximální průchodnost. Tím se zvýší výkon a vyhnout se zařazení do fronty. Ale příliš dobrý - někdy špatný. Existují případy, kdy se mytí automobilů nacházející se v blízkosti velkých dopravních uzlů potýká s nadměrnou námahou. Potenciální zákazníci jsou často jen "v bummeru", aby se proměnili proudem strojů.

Při výběru místnosti je důležité věnovat pozornost dobrému přístupu k umyvadlu, takže cesta je snesitelná a nemusel hledat půl hodiny. Také praxe ukazuje, že "auto-auta" se cítí dobře na údržbových stanicích, čerpacích stanicích a parkovištích. Další možností je výstavba umyvadel u hypermarketů, kde se o víkendu děje spousta automobilů.

Daleko od posledního faktoru, který ovlivňuje ziskovost praní, je přísný výběr pracovníků. Na první pohled není těžké zvednout dělníky na mytí automobilů. Pozvěte první osobu, s níž se setkáte, a nechte ho vykoupat za mírný poplatek. Ale ne. Ačkoli není zapotřebí speciálního vzdělání na vyčištění automobilů, zkušení podnikatelé dávají přednost pracovníkům, kteří mají zkušenosti s automobily. Energetické kluci s "počátečním automobilovým vzděláním", protože je to mimochodem nemožné.

Někteří podnikatelé byli velmi potěšeni tím, že pozvali dívky na práci. Přirozená "čistota" druhého z nich se v plném proudu projevuje v autě. Ale muži jsou stále lepší - práce je poměrně těžká.

Otázka ochrany zařízení před zásahy domácího kulibinu je také aktuální. Zejména při automatickém praní se operátoři podařilo podhodnotit počet vypraných automobilů a způsobit značnou škodu majitelům. Ruské samozásobitele rychle nacházejí slabiny v technologii, takže je lepší zakoupit ty nejlépe chráněné proti vloupání.

Suší auto, zejména portál, nejen v rukou zaměstnanců, ale také z rozbití dováženého zařízení, které je špatně přizpůsobené naší vodě. Porucha jakékoli jednotky nebo jednotky vede k ochrnutí celého pracího stojanu. A pokud servisní společnost nemá potřebné velké části (jak se často stává), musí být objednány v zahraničí.
Řada dodatečných problémů je přinášena majitelům myček a silnému ruskému klimatu. V zimě je třeba auta ohřát a umýt pouze teplou vodou. Náklady na podložky rostou také kvůli potřebě koupit značkovou autokosmetiku. Na druhou stranu není vhodný žádný dovezený prášek nebo šampon.

Nadežda Veselová, Sergej Pichugin
«Nizhny Novgorod Business Journal»
Zdroj: Obchodní věstník č. 9, 2004

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Kolik stojí za zahájení samoobslužného praní od začátku?

Kolik je otevřít myčku: pojem „mytí auta self-service“ + funguje jako samoobslužné mytí aut mytí auta + umístění + shromažďovat dokumenty + ceny pro konečného systému pro čištění + marketingových strategií + náklady na otevření a čištění návratnost.

Přejete si začít podnikat ve městě s mycím strojem je docela hodně. Podnikání je ziskové a pro jeho organizaci potřebujete poměrně málo finančních prostředků. Ještě méně úspor bude zapotřebí k organizaci samoobslužného praní.

Současně je vždy poptávka po mytí automobilů, zejména ve velkých městech. Podnik bude mít zákazníky i na okraji, kde je stále ještě málo myček.

V tomto článku se podíváme na to, kolik stojí za otevření samoobslužného mycího automatu, jak výhodná je tato podnikatelská činnost a jak rychle vyrazíte na investice.

Co je to samoobslužný praní?

Samoobslužný mycí automat je design myčky, který pracuje bez pomoci pracovníků. Člověk, který chce umýt své auto, vyplácí peníze na zvláštním terminálu, poté obdrží symbol pro množství nebo dobu praní. Vlastník automobilu sám dělá všechnu práci.

Přirozeně musí někdo ovládat zvnějšku, protože návštěvníci vydají zařízení, dávají jim rady atd. Ale počet zaměstnanců v samoobslužném praní je stále minimální a mzda těchto málo zaměstnanců bude relativně malá.

Jaké jsou výhody samoobslužného mycího automatu pro majitele firmy a návštěvníky?

 1. Novým obchodníkem může ušetřit na mzdách zaměstnanci, může vést celý proces.
 2. Zákazníci mají možnost ušetřit peníze na mytí automobilů, protože cena za takovou službu je samozřejmě nižší než u běžných myček automobilů, kde zaměstnanci pracují.

Jak funguje samoobslužný mycí automat?

Klient přijede na samoobslužný mycí automat, vybírá správný čas a typ služby pro umývání automobilu v terminálu.

Jakmile zaplatí, zařízení běží po určitou dobu. Pokud během této doby řidič neměl čas umýt auto, může platit a pokračovat v jízdě.

Před zahájením práce řidič nasadí oblek, který se nezmizí, a poté začne mytí aut.

V procesu komplexu není nic:

 • Stačí, abyste ukázali zbraň u auta. Díky silnému toku vody, do něhož se přidává speciální chemie, bude špína opouštět stroj před očima.
 • Druhým stupněm je vyprání mycího prostředku a zbytků nečistot.
 • Pak můžete pokračovat do třetí fáze - nanášení vosku, které dává vozu lesk. Kromě toho, po takovém postupu, nečistota nelepí na vůz, nejsou žádné rozvody z vody.
 • Dále stroj prochází fází sušení. To dokončí kompletní dokončení mycího komplexu.

Kromě toho můžete vysávat vnitřní část stroje, umýt pneumatiky a disky atd.

Vyberte si místo pro samoobslužné mytí


Výběr místa závisí na tom, kolik zákazníků bude obsluhováno, jaký zisk přinese. Pokud vyberete neúspěšné místo, pak existuje velké riziko, že bod se uzavře po několika měsících kvůli nulovému zisku.

Doporučujeme, abyste se pokusili jednat s majiteli parkovišť, nákupních center, pneuservisem apod., Aby si mohli pronajmout umývárnu na svém území.

Okamžitě uděláme rezervaci, že bude obtížné uzavřít takovou transakci. A i kdybyste uspěli, pravděpodobně budete muset zaplatit značné množství peněz za pronájem.

Druhou možností je otevřít umyvadlo u silnice, na místě, kde je pohodlný přístup. Udělejte obrovské znamení, které řekne majitelům automobilů, kam se obrátit, aby se dostali k mytí aut.

Máte-li štěstí a získáte oprávnění, abyste ukazatel umístili v blízkosti semaforu, je jisté, že tok zákazníků se zvýší. Řidiči, kteří stojí na křižovatce a čekají na signál, budou mít čas, aby váš návrh podrobně zvážili a zvážili to.

Stejný marketingový krok můžete použít na přechody pro pěší, v blízkosti ležáckých policistů atd.

Další možností je otevření myčky na výjezdu z obchodní čtvrti. Proč na cestě? Na cestě k práci nebo pospěchu na obchodní schůzku, řidiči jednoduše nebudou věnovat pozornost nabídce umýt auto. Na cestě zpět, kdy je volný čas, můžete zastavit u dřezu a dát krásu do salonu.

Obecně, podívejte se na místo pro samoobslužný mycí automat, kde většina potenciálních zákazníků a oni mají možnost vidět vaše reklamy.

Kolik stojí pronájem místa pro samoobslužné mytí? Hodně závisí na regionu, na místě budoucího mytí a mnoha dalších faktorech.

Přemýšlejte o tom, jak si koupit pozemky a nepřeplnit pronajímatelem.
Přibližná cena za pronájem automobilu o rozloze 120 m2 v malém městě činí 30 000 rublů.

Dokončený umyvadlo musí mít 3 krabice, vodu s vysokým tlakem (potřebujete nainstalovat čerpadlo, aby bylo zajištěno silné vedení), odtok s systémem čištění vody, kabeláž o výkonu 15 kW. Všechny tyto ukazatele jsou důležité v práci a budou kontrolovány městskými službami (vodním kanálem, hasičským střediskem) předtím, než vám umožní otevřít bod.

Další důležitý bod - podlaha mycího automatu by měla být teplá, aby v zimě voda nezmrazila, ale podařilo se jí vypustit do kanalizace.

Program mytí:

Jaké dokumenty potřebuji k vyzvednutí mycího automatu?


Pokud jste se dříve nepodíleli na podnikání, navštivte daňovou službu a formalizujte stav IP.

Chcete-li otevřít adresu IP, potřebujete minimální balíček dokumentů:

 1. Přihláška № Р21001.
 2. Prohlášení o přechodu na USN.
 3. Kopie pasu a čísla TIN.
 4. Je povinen zaplatit státní poplatek (800 rublů) a poskytnout potvrzení o tom.

Balíček dokumentů bude připraven do 5 dnů. Je to sám podnikatel sám, který může provádět hlášení nebo objednávat tuto službu v outsourcingové společnosti.

Kromě toho je třeba připravit dokumenty pro další kontrolní orgány:

 1. Povolení k činnosti města nebo okresní správy.
 2. Smlouva o pronájmu nebo nákup a prodej pozemků.
 3. Smlouva s městským sídlem pro likvidaci a čištění přilehlého pozemku.
 4. Projekt mytí auta, který by měl schválit Gossanepidnadzor, architekt městské správy, požární inspektor, environmentální služba. Kolik stojí za vytvoření takového projektu? Pokud se domníváte, že plocha umývárny bude 120 m2, cena za projekt se bude pohybovat v rozmezí 240 000 rublů.
 5. Kromě toho budeme muset v případě požáru vypracovat evakuační plán pro požární inspekci a získat povolení od SES používat detergenty.

Kolik stojí za zhromažďování všech dokladů o organizaci pracího procesu? Přibližná částka je 250 000 rublů.

Chcete-li získat všechna povolení, musíte strávit několik měsíců, takže nejčastěji se začátečníci obracejí na poradenské firmy, které sbírají dokumenty a mohou udělat vše v co nejkratším čase za příplatek.

Kolik stojí za otevření myčky - vyberte zařízení


Kvalita zařízení závisí na tom, zda můžete s jistotou vyhrajete svou nika v tomto oboru. Můžete si koupit dovážené zařízení nebo hledat odborníky v této oblasti mezi domácími výrobci.

Kolik stojí za zahájení samoobslužného umyvadla a nákup všech zařízení? Hodně závisí na tom, kolik strojů očekáváte ve stejnou dobu.

Typicky je mycí automat rozdělen na 3-6 krabice. Kromě samotného designu je nutné zakoupit dostatečné množství mycího prostředku, kombinézy a vysavače pro čištění stroje uvnitř.

Dalším důležitým bodem je nákup terminálu, v němž zákazníci budou platit za služby. Nejlepší je vybírat peníze na určitý čas nebo nastavit pevnou částku pro jeden stroj (pro každý typ mytí).

Jak otevřít myčku od začátku, co je pro to nutné?

Otevřením vlastního podnikání se nejprve objevuje otázka: jak výhodný je zvolený směr. Toto kritérium je zásadní pro zvládnutí určitého tržního místa.

Samozřejmě, nikdo nemůže zaručit úspěch události, ale stále můžete udělat přibližný obrázek.

Mám otevřít takovou firmu?

Osoba, která se rozhodla uspořádat svůj mycí automat, bez ohledu na důvody, které ho vedly k tomu (starý sen, touha investovat, kombinace okolností atd.), Určitě přichází. Mytí automobilů je stabilní, stabilní a poměrně výnosný podnik, který může začít absolutně všichni, dokonce i s nedostatkem zkušeností v podnikání.

Vysoká ziskovost je způsobena skutečností, že tento typ služeb je využíván kdykoli během roku, ačkoli se to obecně věří Nejvyšší docházka klesá na podzim-zimní období. V létě samozřejmě dochází k častějšímu návštěvě automobilů, ale všichni navštěvují. Zvlášť se týká majitelů dražších automobilů a také těch, kteří chtějí například komplexní čištění interiéru.

Kde začít?

Žádnou činnost, a to není jen umýt auto, měli byste začít s psaním příslušný podnikatelský plán, který bude zahrnovat všechny aspekty podnikání: obecné strategie, marketing, počáteční kapitál, zdroje financování, ROI atd Vždy byste měli spočítat náklady, odhadované.. příjmů a ziskovosti podniku. Vyhodnoťte možné vyhlídky na rozvoj tohoto komerčního projektu. Před vypracováním podnikatelského plánu musíte také studovat současnou ekonomickou situaci na trhu s mycími automaty ve vašem městě.

Finanční a zúčtovací část podnikatelského záměru závisí na umístění místa umývárny a obsahuje následující položky:

 • konstrukce;
 • provádění dokumentů;
 • náklady na pronájem pozemku;
 • náklady na potřebné materiály a technické vybavení;
 • náklady na opravu;
 • provoz zařízení.

Všechny tyto body je třeba pečlivě promyslet. Po vypracování podnikatelského plánu musíte určit způsob podnikání. Můžete jednoduše získat status individuálního podnikatele nebo můžete zaregistrovat právnickou osobu (například LLC). Registrační proces je následující:

 • tvorba souboru dokumentů (použití zavedeného vzorku, pasu, čísla TIN atd.);
 • platba státního poplatku;
 • zpracování všech dokumentů v registračním orgánu;
 • po chvíli získání povolení.

Kromě registrace na daňových úřadech musíte:

 • získat povolení od místních orgánů k otevření autoplachty;
 • obraťte se na projektovou organizaci na vytvoření projektu mytí automobilů. Projekt by měl odpovídat stávajícím hygienicko-epidemiologickým, architektonickým, požárním a ekologickým normám;
 • získat povolení ve Výboru pro architekturu, sanitární a epidemiologickou stanici, požární ochranu, ochranu práce a ekologický management pro poskytování služeb mycích automatů;
 • obdržet zákon o trvalém nebo dočasném užívání půdy. Teprve po obdržení takového dokladu je vystaven stavební příkaz.

Pokud máte zájem o to, co potřebujete k otevření montáže pneumatik, podívejte se na tento článek.

Hodnocení soutěžících

Konkurenční prostředí firmy je souborem subjektů a tržních faktorů, které ovlivňují vztah mezi prodávajícím a spotřebitelem služby. Hlavní konkurenti každé organizace jsou považováni za nejúspěšnější firmy v určité oblasti.

Ve všech rozsáhlých sídlech existuje velké množství podniků, které poskytují služby pro mytí vozidel. Důležitou, ale nikoli nejdůležitější roli hraje umístění výlevek.

K rozvoji tohoto segmentu trhu je třeba rozvíjet kompetentní marketing, reklama a manažerská politika podniku. Hlavními konkurenty otevíracího automatu budou nejúspěšnější společnosti na trhu, které poskytují služby pro ruční mytí automobilů. Pokud jde o umístění, pak se lépe otevřete v oblasti, kde neexistují velké a dobře zavedené organizace.

Výběr vhodného pokoje

Rychlost návratnosti nákladů a ziskovosti komerčního projektu přímo závisí na umístění objektu. Pokud jde o mytí automobilů, jsou nejlépe umístěny na silnicích velkých městských silnic a po silnicích. Mnoho autoplachů se nachází u vchodů do osady, stejně jako na hraničních a celních stanovištích.

Nicméně otevření v blízkosti hlavního dopravního uzlu nebo křižovatky nemusí být nejúspěšnějším nápadem - zákazníci jednoduše odmítají manévrovat mezi množstvím krátkých vozů. Jak ukazuje praxe, je nejvýhodnější otevřít mycí linky poblíž čerpacích stanic, parkovišť a čerpacích stanic.

Pokud nemáte dostatek peněz na výstavbu vlastní budovy, můžete si pronajmout vhodné místo. Kromě toho bude zjednodušený postup pro vydávání dokumentů (například nebude nutné získat povolení k výstavbě nového zařízení). Při výběru místnosti pro mytí automobilů je třeba vzít v úvahu, že část oblasti bude skladovat sklady a vybavení.

Typy umyvadel

Automatické mytí automobilů jsou dvou typů: tunelu a portálu. V prvním případě je vozidlo na dopravním pásu a pohybuje se vzhledem k mycímu zařízení. Portálové mycí automaty mají tvar U a tři velké štětce - jednu vodorovnou a dvě svislé kartáče. Auto stojí na jednom místě a kartáče se k němu pohybují. Oba typy systému umožňují bezkontaktní mytí, tj. Eliminují účinek alkalických sloučenin a jsou založeny na eliminaci kontaminantů za použití silné vody.

Portálové mycí stroje se hodí dobře do malých místností, protože takový systém je jediný modul vybavený kartáčem, který je přizpůsobitelný pro jakýkoli typ těla.

Mnoho majitelů automobilů upřednostňuje automatické mytí automobilů, neboť se obávají, že zařízení v mycím procesu může poškrábat tělo vozu. Abyste tomu zabránili, je nutné pečlivě sledovat stav zařízení a včas vyměnit nebo opravit poruchovou jednotku. Automatické mytí musí být vybavena systémem předpírky.

Portální praní má mnoho výhod:

 • nezachyti mnoho místa;
 • vhodné pro všechny typy strojů;
 • mají vysoký výkon - až 12 strojů za hodinu;
 • nevyžadují velké investice do vzdělávání;
 • efektivně zvládnout úkoly.

Kromě záchodových portálů jsou k dispozici také systémy bezkontaktního typu. Co se týče myček tunelových aut, jejich optimální velikost je asi 35 metrů dlouhá. Menší parametry negativně ovlivní kvalitu poskytovaných služeb. Proces mytí je následující: stroj je připevněn ke speciálním dopravním pásům a pohybuje se dopředu a obchází všechny zařízení na trati. Takové podložky jsou nejhospodárnější z hlediska času: když se vozidlo pohybuje vpřed o několik metrů, můžete spustit další auto.

Dobrý tunelový mycí automat je absolutně bezpečný pro karoserii vozidla. Negativní přezkum takového systému je ve většině případů způsoben zastaralým zařízením a neochotou majitelů služeb udržovat si ho včas. Důsledkem této nedbalosti může být zhoršení nátěru laku a laku stroje. Dosavadní stav techniky Moderní tunelové pračky jsou komplexem nových technologií, kde jsou zastaralé materiály nahrazeny měkkým pěnovým polyethylenem a bezpečnými textilními tkaninami.

Připojení ke všem potřebným sítím, potřebná oprávnění

Autopůjčovna podle typu stavby je hlavní a prefabrikované. Hlavní město je průmyslová budova postavená na bezpečném betonovém základě. Objekt je spojen s technickou komunikací: elektřina, voda, vytápění, drenážní systém. Takováto mytí automobilů jsou obvykle stavěna v komplexu s autoservisem, pneuservisem, kavárnou apod.

Otevření stacionárního autopůjčovny vyžaduje koordinaci s oddělením architektury a územního plánování v místní správě. Při vývoji projektu je nutné vypočítat technické ukazatele spotřeby elektrické energie a vody, jakož i plánovat systém čištění vody, požární bezpečnost. Chcete-li se dohodnout na umístění umyvadla, musíte předložit:

 • pronájem nebo osvědčení o zápisu vlastnictví pozemků;
 • osvědčení o zápisu IP nebo právnické osoby;
 • osvědčení o registraci daně;
 • náčrtek promývacího projektu, který zahrnuje vizualizaci, technický popis, náklady na zařízení atd.

Nábor, nákup vybavení

Po vyřešení všech byrokratických otázek je nutné se zapojit do vytváření kádru. Budoucí zaměstnanci mohou být prezentováni s následujícími požadavky:

 • dostupnost znalostí o mycích prostředcích (určených specifikami zařízení);
 • odpovědnost;
 • komunikovatelnost a vstřícnost - vybudování klientské základny.

Pokud jde o pracovní plán, je ideální pro naplánování nepřetržitého režimu. Pro stacionární mytí je nutné najmout několik podložek (pět až šest) a jeden předák. Vyšší vzdělání není předpokladem, abyste mohli bezpečně najmout studenty. Mzdy mohou být úměrné množství vykonané práce a ke zvýšení motivace, můžete zavést materiální pobídky pro zaměstnance. Obraz myčky je příznivě ovlivněn značkovým vybavením zaměstnanců s logem služby.

Propagujte svou firmu

Pokud chcete, aby vždy před automobilem bylo osm až deset vozů, musíte pečlivě přemýšlet o reklamní kampani. Chcete-li uložit podnik, musíte neustále hledat nové způsoby rozšíření klientské základny. Obchod spojený s mytí automobilů neumožňuje náhodný nátlak, takže marketingová strategie eroze nebo její nepřítomnost povede k penězům hozeným do větru.

V ideálním případě je lepší požádat o pomoc profesionální reklamní agenturu. Většina peněz půjde na vývěsní tabule, billboardy, vizitky a brožury. Nebude nadbytečné umisťovat reklamy do sítě, novin, rozhlasu a televize.

Jak otevřít úspěšnou službu - na následujícím videu:

Náklady na otevření

Chcete-li vypočítat náklady na mytí automobilů, musíte nejprve vypočítat náklady na pronájem (tato položka stojí závisí na místě) a náklady na vybavení. Zařízení bude vyžadovat:

 • vysokotlaké zařízení s ohřevem vody (od 120 000 rublů po 200 000 rublů);
 • vysokotlaké zařízení pro dodávku vody na jedno pracoviště (od 33 000 rublů po 85 000 rublů);
 • kompresor (od 15 000 rublů po 18 000 rublů);
 • profesionální mycí vysavač nebo vysavač (od 26 000 rublů po 36 000 rublů);
 • systém čištění odpadních vod (od 250 000 rublů až 400 000 rublů).

Většina vlastníků automobilů přednostně dováží zařízení. Německé, italské a dánské vybavení je nejčastěji citováno. Z domácích zařízení, nejběžnější systémy technického zpracování použitých vod.

Vyžaduje se spotřební materiál: automobilové šampony, přípravky na leštění a čištění, nástroje pro čištění ráfků kol, motor a nárazníky. To vše trvá asi 18000 až 20000 rublů za měsíc (za předpokladu, že mycí automat bude sloužit čtyřicet vozů každý den).

Přibližný výpočet výnosů a období návratnosti

Jako příklad existují čtyři samostatné myčky automobilů v terénu. Každý den bude mytí automobilů sloužit 200-300 vozů. Průměrná částka šeku je asi 300 rublů. Zbytek příjmů je způsoben výnosy z kavárny a prodejny pneumatik. Měsíční obrat komplexu bude tak asi tři miliony rublů.

Z většiny nákladů se bude muset vynaložit na platy zaměstnanců, daně a nákup spotřebního materiálu. Velký obrat nám neumožňuje uplatňovat zjednodušený systém zdanění, což znamená, že bude nutné podávat zprávy o obvyklém systému. Měsíčně na platu zaměstnancům a daním může jít až na jeden milion rublů. Ukazuje se, že čistý zisk bude jeden nebo dva miliony. Období návratnosti těchto indikátorů bude přibližně dva roky. Výše uvedený výpočet je samozřejmě přibližný, protože činnost služby závisí na čase roku.

Podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty: co potřebujete otevřít

Počet automobilů v naší zemi roste i přes krizi. To znamená, že veškeré podnikání spojené s automobily bude zaručeno, že přinese dobrý zisk. Jedním takovým typem podnikání je mytí automobilů. Budeme analyzovat, jak otevřít myčku od začátku, co je pro to potřebné a jaká je její ziskovost.

Úvod

Mytí automobilů je ziskové a stabilní podnikání, které přináší neustálý příjem. Abyste je mohli organizovat, nepotřebujete žádné zkušenosti ani žádné dovednosti. Autopůjčovna není sezónní činností, i když v létě lze pozorovat určitý pokles počtu zákazníků. V létě zákazníci často objednávají drahé postupy (čištění salonu, motoru), takže celková výše příjmů nespadá.

Jak začít?

Prvním krokem je studium trhu ve vašem městě a přinejmenším přibližný obchodní plán. Měla by brát v úvahu následující faktory:

 1. Umístění.
 2. Studium poptávky po službách.
 3. Průměrná úroveň příjmů potenciálních zákazníků.
 4. Celkové náklady na pronájem pozemku a budovy.
 5. Náklady na stavbu mycího automatu při neexistenci alternativy.
 6. Náklady na nákup zařízení.
 7. Povinné měsíční výdaje (mzdy, služby, daně).

Na základě těchto informací můžete již učinit nějaké výpočty a přemýšlet o otevření.

Registrační formulář

Nyní si seznamte, jaké dokumenty jsou potřebné k otevření myčky aut ve vašem městě. Nejprve se musíte zaregistrovat u nejbližšího daňového úřadu. Můžete se stát PI nebo otevřít LLC. Neexistuje žádný zvláštní rozdíl mezi těmito formami vlastnictví, s výjimkou toho, že jako vlastník LLC můžete podepsat smlouvu o údržbě flotily jiných společností.

Poté budete muset:

 1. Podat žádost na městskou radu a získat povolení k otevření myčky.
 2. V případě výstavby nové budovy je třeba kontaktovat místní projektovou organizaci, která pro vás připraví příslušný projekt v souladu s požadavky zákona.
 3. Vydávat povolení k otevírání na sanitárně a požární kontrole.
 4. Získejte povolení v oddělení environmentálního managementu.
 5. Získejte akt na zemi.

Průzkum trhu

Po vypracování podnikatelského plánu je nutné posoudit úroveň konkurence a najít vhodné místo k otevření myčky. Zkontrolujte, zda v okrese existují aktivní výmysly, jaké služby poskytují a jaký cenový rozsah nabízejí služby. Snažte se zjistit jejich nedostatky a přemýšlejte o tom, co byste v práci přidali nebo změnili.

Zamyslete se nad seznamem služeb. Konkurence na tomto trhu je poměrně velká, takže se musíte nějak vyzdvihnout proti obecnému zázemí. Nabídněte zákazníkům nejen mytí těla, ale také motor, čištění salonu, leštění, vyhlazení škrábanců. Nezapomeňte vybavit relaxační místnost, kde si návštěvník může pít kávu nebo sledovat televizi při mytí.

Pozor prosím: dobře zavedené mytí automobilů, které umožňují řidiči umýt vůz sám. Zákazník platí za dobu strávenou v krabici a za spotřebu pracích prostředků při používání vašeho zařízení.

Místo pro praní se nejlépe vybírá na následujících místech:

 1. Ve spaní.
 2. V obchodním centru města (v blízkosti kanceláří).
 3. V blízkosti hlavních dopravních tras.
 4. Vedle čerpací stanice, opravy, parkoviště.

Stavět nebo pronajmout?

Pokud máte dostatek počátečního kapitálu k vybudování, je lepší budovat budovu, než je pronajmout a přetvořit. Nyní mnoho stavebních firem nabízí hotová řešení z kovových konstrukcí a sendviček za velmi rozumné ceny. Ale co potřebujete otevřít mycí automat tím, že ho vybudujete od začátku? Budete muset vzít pozemky na dlouhodobý pronájem a získat stavební povolení. Z pluses - bezplatná architektura (můžete si vybrat nezávisle správné číslo a velikost užitných místností), stejně jako nedostatek nájemného.

Pokud není počáteční kapitál stačitelný k vybudování budovy, pak jej odvezte do pronájmu. To výrazně sníží úroveň investice, ale budete muset dát 50-70 tisíc rublů za pokoj za měsíc.

Typy myček automobilů

Jímky jsou automatické a "ruční". Nejslibnějšími jsou automatické mytí, které vám umožní obsluhovat velké množství aut v co nejkratším čase. Automatické podložky jsou rozděleny do dvou typů:

V praní tunelu je vozidlo namontováno na speciální dopravní pás a automaticky se pohybuje skrz krabici, takže druhá strana je zcela umyta. V autě je auto vjezdy do krabice a promyto třemi kartáči: dvěma vertikálními kartáči a jedním vodorovným kartáčem. Kartáče se pohybují ve vesmíru a kvalitativně umývají veškeré znečištění. Portálové mytí je velmi kompaktní - hodí se do každé místnosti. Proces mytí v automatických ostřikovačích je obvykle 2-3krát rychlejší než u ručních podložek, takže více pracovních dnů je možné obsluhovat více zákazníků a šetřit pracovníky.

Pozor prosím: moderní automatické ostřikovače jsou pro vozidlo naprosto bezpečné. Je však nutné sledovat stav zařízení a udržovat jej včas.

Nejpraktičtější je portálový dřez. Jeho výhody:

 1. Mobilní velikosti.
 2. Absolutní všestrannost.
 3. Rychlost práce je 12 aut za hodinu.
 4. Minimální nábor.

Moderní portálové myčky mohou být bezkontaktní - veškerá nečistota je odstraněna nikoli kartáčem, ale se speciálními tryskami, kterými je voda dodávána pod vysokým tlakem.

Tunelové mycí automobily vyžadují "tunel" o délce až 35 metrů. Je schopen zpracovat až 20 vozidel za hodinu - jakmile první stroj pokročil o 4 až 5 metrů do hloubky, můžete řídit druhý stroj na pásku.

Typy budov

Mytí automobilů lze rozdělit na stacionární a prefabrikované. Stacionární mytí automobilů je obvykle spojeno s komplexy: čerpací stanice, sklady náhradních dílů, servis pneumatik. Přivedou se ke všem potřebným komunikacím a obdrží stavební povolení.

Prefabrikovaná bude vyžadovat povolení v oddělení architektury. Za tímto účelem budete muset poskytnout:

 1. Patent IP nebo LLC.
 2. Osvědčení nebo pronájem pozemků.
 3. Projekt mytí auta s jeho vzhledu.

Také budete muset připojit budovu k inženýrským sítím a zajistit povolení k otevření hasičského sboru.

Nábor zaměstnanců

Pokud studujete recenze týkající se mytí automobilů jako podnikání, okamžitě zjistíte, že hodně záleží na personálu. Budete muset najmout kompetentní podložky, které nejenže dobře vykonají svou práci, ale také slušně komunikují se zákazníky. Měli by být přátelští, zodpovědní a komunikující - teprve potom budete mít na fórech mnoho zákazníků a dobré recenze.

Obvykle pro jedno mytí potřebujete čtyři podložky. Je žádoucí, aby vaše společnost fungovala nepřetržitě - velmi často je noční příjem vyšší než denní. Obvykle má podložka z každého auta jisté procento plus bonus za dobrou práci. Pro zaměstnance je žádoucí objednat uniformy - což zvyšuje úroveň důvěry zákazníků.

Ziskovost

Nyní vypočteme, kolik peněz potřebujete otevřít a jak rychle se tato firma vyplácí.

Budete muset koupit:

 1. Vysokotlaké zařízení (nezapomeňte použít model s ohřevem vody). Jeho cena je asi 200 000 rublů.
 2. Přívod vody na pracoviště (50 000 rublů).
 3. Kvalitní kompresor (20 000 rublů).
 4. Mytí vysavače (30 000 rublů).
 5. Systém čištění vody (350 000).

Budete také potřebovat různé chemie: šampon, suché čištění, leštění, čištění. To vše je nutné nakupovat ve velkém, v největších kontejnerech. V průměru mytí automobilů spotřebuje podobnou chemii na 20 000 rublů za měsíc.

Také náklady zahrnují pravidelné nájemné, mzdy, služby a daně.

Nyní vypočtejte příjem. Průměrný mycí automat slouží nejméně 40 vozidlům denně. Průměrná kontrola je asi 300 rublů. Ukazuje se, že za měsíc získáte 360 ​​tisíc rublů. 20 tisíc bude vynaloženo na auto chemické zboží, 65 tisíc - na pronájem a služby, 60 až 80 tisíc na platy. Celkový čistý zisk, který získáte: 360-20-65-75 = 200 000 za měsíc. Všechny investice, které jste provedli, budou splaceny za 4 měsíce, což je dobrý ukazatel. Je třeba si uvědomit, že se jedná o přibližný podnikatelský plán pro mytí automobilů s výpočty, protože vše závisí těžce na nákladech na pronájem a umístění. Stavba budovy vám bude stát zhruba jeden a půl milionu rublů, ale neztratíte 700 tisíc ročně, abyste zaplatili nájemné. Praxe ukazuje, že obvykle klasické mytí automobilů se opravdu vyplácí maximálně šest měsíců.