Výroba a výroba mozaiky a dlaždic

Bary
Skleněné mozaikové tyče jsou produkce jednoho z největších výrobců mozaiky v Číně, známého po celém světě. Bary Firma vyvíjí a vyrábí originální kolekci skleněné mozaiky, která může být použita pro opláštění budov v klasické avantgardní a eklektický styl. Skleněné mozaikové lišty se liší takovými provozními vlastnostmi, jako je absolutní odolnost proti vodě, tepelná odolnost, mrazuvzdornost a odolnost proti ultrafialovému záření. Kombinace dostupných cen, kvality a výrazných dekorativních vlastností zajistila velkou popularitu mozaik barů u ruských spotřebitelů.

Bisazza
Italská mozaika Bisazza zaujímá své zvláštní místo mezi benátskými skleněnými obkladovými materiály, které se používají k dekoraci prostor pro různé účely. Skleněná mozaika Bisazza je považována za poměrně drahý materiál, ale to je plně kompenzováno jedinečnými dekorativními a provozními vlastnostmi. Bisazza je kombinací nejstarší benátské mozaiky a nejmodernějších technologických procesů. Mosaic Bisazza je vyroben v exkluzivním provedení: společnost vyrábí zejména italské mozaiky s přídavkem aventurinu a skleněné mozaiky "zlaté kolekce".

Rose
Skleněná mozaika Rose z Číny je známá svým širokým výběrem barev a hodnou kvalitou za rozumnou cenu. Paleta odstínů mozaikových dlaždic Růže pokrývá více než sto barev. V Číně a Rusku se skleněná mozaika Rose používá aktivně i pro exteriér i interiér. Skutečné využití skleněné mozaiky pro severních oblastech s dostatečně tvrdý klima: díky stabilitě kvality a vlastností materiálu, vydrží tvrdé podmínky, vysoké vlhkosti, náhlým změnám teplot a konstantní sluněním. Na našem a západním trhu je skleněná mozaika Rose známa asi pět let.

Sicis
Italská firma Sicis je světoznámý výrobce mozaiky z mramoru, mramoru, skla, zlata, křemene a nerezové oceli. Továrna Sicis zásobuje světový trh nejlepším italským mozaikem vyrobeným pomocí vlastních technologií a staletých tradic mozaiky. Továrna Sicis se nachází ve městě Ravena, která od starověku byla proslulá svými pány a nyní je největším muzeem mozaiky. Italská dlaždicová mozaika Sicis nemá obrubu a přední stranu a může mít konvexní nebo konkávní povrch, který vytváří jedinečnou hru světla. Italská mozaika Sicis je standardem stylu a dokáže přeměnit libovolný pokoj na exkluzivní výtvarné umění.

Fap
Ve světě špičkových technologií a různorodého výběru zaujímají keramická dlažba a porcelánová kamenina v továrně Fap Ceramiche jednu z vedoucích pozic na trhu. Harmonii a krásu, použití unikátních technologií pro výrobu keramických obkladů a dlažeb, porcelánové imitace přírodních materiálů s využitím «Decografia» technologii, ozdobený kresby dekorativních prvků, umožňují realizovat i ty odvážné rozhodnutí pro koupelny.
FAP Seramiche - trendy, ona je známá daleko za hranicemi Itálie, a už se zamiloval v Rusku kvalitních jedinečným designem, dlouhou životností a široké palety barev

Marazzi
Dlaždice, porcelánové dlaždice Marazzi je lídrem mezinárodního trhu s keramickými dlaždicemi v oblasti inovací, designu, tradic a kultury výroby dlaždic. Láska keramiky a péče o životní prostředí, kombinace estetiky a vysoce kvalitních materiálů jsou základními hodnotami, které Marazzi deklaroval od roku 1935. Keramické dlaždice, žula, mozaika, přírodní kámen, žula, mramor - jen malý seznam produktů z výrobny Marazzi, celá řada více než 5.500 položek. Široká škála barev, rozměrů a druhů dokončovacích produktů továrny Marazzi umožňuje uspokojit všechny potřeby moderního interiéru obytné budovy a architektury.

Výroba a odrůdy mozaiky

K vytvoření fragmentů mozaiky se hmota nalije do zvláštních tvarů. Formulář je jiný. Nejběžnější - čtverce 10x10, 20x20 a 50x50 mm o tloušťce 4 až 12 mm. Kromě toho struktura skleněné hmoty umožňuje použití kulatých, obdélníkových oválných, kosočtvercových, "mořských kamenů" a dalších tvarů. Nejnovější novinkou jedné z italských firem bylo použití rostlinných motivů k vytvoření mozaikových forem. Existuje několik dalších technik dekorace skleněné mozaiky, které se získávají nalitím skleněné hmoty do forem.

Zlatá mozaika (24 karátů) Jedna z nich je skutečná zlatá mozaika. Ne, ne, ne trik benátských sklářů. V této mozaice se skutečně používá zlato z roku 960.

Myšlenka tvorby patří pánům Byzance. Zlatý kantareli - smalt ze zlaté desky připájené uvnitř. Technologie je podobná tomu, jak dělat horký sendvič. Tenká deska zlatého listu leží na pevném podkladu skleněné tabule, vše je nahoře zakryto ochrannou vrstvou průhledného skla. Po troubě je zlato pevně pájeno do jiných vrstev a vyzařuje zářivý neobvyklý sklovitý. Pro nejrůznější odstíny může být bezbarvé průhledné sklo nahrazeno barevným, namísto zlata stříbrnou fólií.

Pro všechny otázky prosím zavolejte 8 916 663 16 57 Alexander

Keramická mozaika: různé možnosti

Vnitřní dekorace bytu je obtížný, namáhavý a nákladný proces. Jeho výsledek závisí na správné volbě dokončovacích materiálů a kvalitě obkladu. Mezi různými možnostmi můžete snadno vybrat vše, co potřebujete k vytvoření interiéru. Jedním z nejúčinnějších dokončovacích materiálů je keramická mozaika.

Charakteristické znaky

Keramická mozaika je populární materiál používaný pro interiérové ​​dokončování různých místností.

Existuje několik základních vlastností výrobků tohoto druhu:

 • Pro výrobu mozaikových obkladaček používají výrobci keramiku s různou úrovní odolnosti proti vlhkosti. Stojí za to věnovat pozornost při výběru produktů, které často přicházejí do styku s vodou.
 • Dlaždice může mít také jiný koeficient opotřebení. Při výběru dlaždice pro vytvoření podlahové krytiny je třeba vybrat dlaždici se zvýšenou odolností proti oděru. Pro vnitřní dekorace zdí vhodné dlaždice, vyrobené z jakékoliv dlaždice.
 • Pro obrácené plochy otevřených prostor, manzardů je třeba vzít v úvahu jednu důležitou vlastnost materiálu - odolnost proti nízkým teplotám vzduchu.

Vlastní podnikání: výroba mozaiky

Minimální počáteční kapitál

Náklady na vybavení mozaiky

Mozaika je obraz nebo vzorek vyrobený z homogenních nebo různých odstínů částic z různých materiálů (kámen, smalt, keramická dlažba). Materiál, který má zpravidla čtvercový tvar, z něhož je tento obraz rozložen, nese i název mozaiky. Čím menší jsou detaily, tím je jasnější a realističtější obraz, který může být vynechán.

Kde používat mozaiku

Používá se pro výzdobu interiérů i exteriérů, pro zdobení stěn a podlah a pro návrh krajiny. Pro výrobu mozaiky se používá velké množství různých materiálů. Každý druh suroviny, ze které je dnes vyrobena mozaika, má své vlastní charakteristické znaky, díky čemuž je vhodný pro použití za stejných podmínek a není vhodný pro použití v jiných.

Ve většině případů je levný mozaika vyrobena z keramiky. Keramická mozaika připomíná zvenčí a ve svých vlastnostech obvyklé keramické dlaždice. Rozdíl je pouze ve velikosti. Při výrobě keramických dlaždic se nutně používá keramika s nízkou pórovitostí. Tento materiál je charakterizován vysokou odolností proti mrazu a nízkou absorpcí vody.

může také použít speciální povrchovou úpravou, která je nutná, aby se zabránilo tvorbě vodního kamene na povrchu mozaiky, a uložit barvu výrobku, a to i pod vlivem agresivního prostředí a výrobní proces vody.V mozaiky lze rovněž použít i nejrůznější přírodní kámen, protože konvenční přírodní tuf a končící vzácnými druhy jaspisu a mramoru.

Vlastnosti výroby různých druhů mozaiky

Přírodní kámen nemá žádné omezení a na texturu - v procesu výroby je leštěn, leštěn nebo stárl. V druhém případě mají okraje dlaždic hladší texturu a tlumené barvy. Levná mozaika je vyrobena z umělé žuly. Tento materiál je na jedné straně přírodního původu a na druhé straně je vyráběn s využitím moderních technologií, během nichž se žula mísí se zlomeným sklem. Tato mozaika se vyznačuje vysokou pevností (jako přírodní žula) a neobvyklými účinky (jako jsou umělé materiály).

Většina drahé mozaiky je vyrobena ze smaltu. Tento materiál je známý již od starověku, ale moderní technologie výroby takové mozaiky samozřejmě prošla dnes značnými změnami. Sklo použité ve výrobním procesu se podrobuje zvláštnímu zpracování různými oxidy kovů a poté se zahřeje na vysokou teplotu. Výsledkem těchto postupů je, že sklo získává různé fyzikální a chemické vlastnosti - odolnost vůči nárazu, odolnost proti nízkým teplotám, odolnost vůči různým agresivním médiím. Smalta, stejně jako přírodní kámen, nemá jednobarevnou barvu.

Dokonce i v jedné dávce mohou mít části mozaiky různé odstíny, což vytváří neobvyklé účinky na velkém povrchu. Alternativní drahé sklo - speciální sklo, které má vlastnosti jako odolnost proti vodě, odolnost proti nárazům, odolnost proti opotřebení, odolává teplotním změnám. Další výhodou skla, na rozdíl od například keramiky, je to, že její struktura je pevná, takže není ovlivněna různými škodlivými bakteriemi a mikroorganismy. Technologie výroby mozaik přímo závisí na surovinách, ze kterých je vyráběna.

Například proces výroby keramické mozaiky je podobný způsobu výroby běžných keramických dlaždic. Zjednodušeně je možno znázornit následujícím způsobem: v prvním kroku se směs jílu, křemenný písek, kaolin, živec a rozšířené v různých pigmentových forem, lisuje, a potom potaženy polevou a peče.

Pro výrobu mozaiky s přirozeným odstínem se používají suché nepatentované směsi. Při výrobě barevných mozaiky, tj. S přidáním barviva, se používají kluzné směsi. Tento výrobní proces je plně automatizovaný. Dlaždice z mozaiky z porcelánového kameniny se vyrábějí jiným a jednodušším způsobem. V tomto případě je hotový list keramické žuly jednoduše rozřezán na malé kousky pomocí hydroabrazivního nástroje. Skleněná mozaika je vyrobena z odolného plechu. Za prvé, takové sklo je natřeno speciálními barvami, které odolávají vysokým teplotám. Poté se přenáší na řezání, kde je pravděpodobné, že bude v požadovaných formátech. V dalším stupni se tyto malé fragmenty shromažďují na speciálních substrátech.

Nabídky franšíz a dodavatelů

A nakonec jsou polotovary naloženy do pece pro nejdůležitější etapu výrobního procesu, který je odpalován. V troubě se kusy mozaiky tepelně zpracují při teplotě 900 ° C. V procesu takového vypalování je barva pečena do skla, její povrch je vytvrzený a rohy jsou roztavené a hladké.

Bez ohledu na materiál, z něhož jsou kobercové dlaždice, jeden z dokončovacích procesů výroby jsou obecně jednotný a je štítek připravené řezy budoucí mozaika na substrátu. Tento proces je také automatizován. První přivádí na dopravní šablony - speciální hliníkové pásky, která odpovídá velikosti velikosti obrobků hnízda a hloubce o něco menší, který umožňuje další snadné vyjmutí hotových mozaikových buněk. Tato hnízda jsou oddělena zvláštními přepážkami, na jejichž místě se vytvářejí interní švy.

Mozaikové dlaždice se musí vždy vložit do kazety tak, aby přední strana vždy vypadala. Poté hliníková kazeta vstupuje do tunelu silnými plynovými hořáky, kde je ohřívána na požadovanou teplotu. V předposlední fázi se na dokončenou mozaiku nanese speciální papírový substrát, impregnovaný adhezivním roztokem, nazývaným matrice nebo kobercem (odtud název - koberec mozaika).

Ve většině případů má matice standardní velikost - 424h672 mm. Šířka spár je 4 mm. A jako základ pro matici je použit jeden z typů obalového papíru typu "kraft". Mozaika s papírovým podkladem je zaslána do sušicí komory a koberec s mozaikou je vyjmut z dopravního pásu a převeden na vysokozdvižný vozík. Poté jsou listy skládané a odesílány k třídění, balení a přepravě nebo skladování do skladu.

Náklady na organizaci výroby mozaiky

Náklady závisí na použitém materiálu a technologii jeho výroby. I mozaika stejné suroviny může být vyrobena různými způsoby. Například, skleněná mozaika může být vyrobena razítkem z křemenného skla s použitím různých plastifikátorů nebo odlitků. Průmyslová linka na výrobu skleněné mozaiky obsahuje tunelové peci (24 m), tiskové linky pro barvení skla (otočit zahrnuje tiskové stroje s sušičky), sušení kovové regály, stroje pro rozbití skla, obklady, komplexní prepress Pevná trouba pro malé objednávky. Také budete potřebovat náhradní díly pro vybavení, nástroje potřebné pro práci se sklem a surovinami.

Ta zahrnuje tabulového skla nebo vysoce pevné sklo, vysoce kvalitní glazury a barev (anorganické pigmenty), odolná proti vodě montážní oka, vodotěsný kley.Na Ruský trh představuje poměrně široký rozsah zařízení pro výrobu skleněných mozaiky. Jeho náklady se pohybují od 2 milionů rublů (second-hand zařízení s nízkým výkonem) až po 15-17 milionů rublů. To je to, co italská linka stojí od 8 000 do 12 000 metrů čtverečních. metrů mozaiky měsíčně (objem závisí na velikosti vyráběných dlaždic) s instalací, receptou a výcvikem personálu, který s ním pracuje.

Pomocí těchto zařízení je možné vyrábět skleněné mozaikové dlaždice v pěti velikostech: 10x10 mm, 15x15 mm, 20x20 mm, 25x25 mm a 36x36 mm. Jako hlavní surovina se doporučuje použít okenní skleněnou tabuli i barviva (evropská nebo čínská výroba).

Podle dodavatele takového zařízení, výrobky s ním nejsou horší kvalitou mozaiky španělských a italských firem (i když, samozřejmě, že kvalita závisí nejen na zařízení, ale také na technologie, odborníky a suroviny). Výnosnost tohoto druhu podnikání je prohlášena za 70% za velkoobchodní prodej a až za 250% za maloobchodní prodej. Doba návratnosti těchto údajů není delší než jeden rok. V praxi je ziskovost podniku pro výrobu skleněné mozaiky poněkud nižší a zřídka přesahuje 50% (i když lze tuto hodnotu považovat za vysokou).

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Veškerý materiál související s tagy: mosaic

Společnost "Turbodeflector" navrhuje otevřít podnik, který nebude mít žádné konkurenty, ale bude spousta zákazníků

Vlastní podnikání: výroba kožených rukavic

Celkové náklady na organizaci vlastní výroby kožených rukavic činí 800 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje zařízení v minimální konfiguraci, nákup surovin a příslušenství, mzdy.

Jak otevřít podnikání při výrobě pryžových výrobků (RTI)

Otevření podniku na výrobu pryžových výrobků bude stát několik milionů rublů, pokud se má koupit pozemky a stavět budovy, pak je třeba počítat s několika dalšími.

Jak otevřít tabákový pavilon nahradit tabákový kiosk

Chcete-li otevřít tabákový pavilon bude vyžadovat 125 tisíc rublů. Vzhledem k vysokému obratu finančních prostředků, konstantnímu a nepřerušovanému obchodu může výnosnost tohoto podniku dosáhnout cca.

Vlastní podnikání: skleníkový obchod s vysokou ziskovostí

Jeden skleník s plochou jednoho hektaru se všemi potřebnými zařízeními bude vyžadovat 300 tisíc rublů (konečná částka závisí na druhu skleníku). Dalších 200 tisíc rublů půjde do inventáře, sazenic.

Pěstování kukuřice: ziskovost až 800%

Ziskovost pěstování kukuřice může být od 400 do 800%, což je jeden z nejvyšších ukazatelů v zemědělství.

Vlastní zemědělské podnikání: pěstování křupavé

Pro pěstování cruciferous, bude nutné najít asi 50 hektarů půdy. Největší výdaj za rok je 175 tisíc rublů, protože v jižních oblastech umění.

Obchodování s rostoucím zelím

Ve středním Rusku jsou průměrné náklady na hektar půdy kolem 2 tisíc rublů ročně. Pět hektarů potřebujete asi 10 tisíc rublů. Na jihozápadě Ruska je cena nájemného na hektar půdy.

Vlastní podnikání: otevřená dílna (ruční práce)

Otevřená dílna může přinést dobrý zisk, nebo se naopak stane beznadějným projektem. Stejně jako v případě jakéhokoli jiného nového typu podnikání, s cílem minimalizovat rizika, stojí za to udržet kvalitu.

Farmářské činnosti: chov a pěstování hus

Pro podnikání pěstování a chovných hus bude vyžadovat od 350 000 rublů. Výnosnost tohoto druhu podnikání je nejméně 75%. Relativně nízká konkurence v tomto segmentu je také vysoká.

Připravený obchodní plán pro výrobu nábytku z lepenky

Celková požadovaná investice do výroby dětského kartonového nábytku činí 1,1 milionu rublů. Jednoduchá a diskontovaná doba návratnosti - 7 měsíců.

Vlastní podnikání: výroba pastelků

Celkové náklady na organizaci malé křídy produkce je ze 100 tisíc rublů (včetně nákupu surovin).

Vaše firma: úložiště autodílů

Pro podnikání prodejní autodílů vyznačují širokou škálu možných kapitálu start-up: pokud chcete, velmi malý obchod může být otevřen, což je asi 200 tisíc rublů. Pokud je to stejné.

Mozaikové dlaždice

Mozaika - jedna z nejstarších obkladových technik. Dnes si můžeme vychutnat estetickou krásu mozaiky, která byla postavena starými mistry, kteří nežili před tisíciletím. Po mnoho staletí neztratila ani svou krásu ani význam. Byly jistě období v historii, kdy mozaika byla nespravedlivě zapomenuta. Ale tato dlaždice, jako pták z Phoenixu, vždycky vzkřísila z popelu a získala svou bývalou popularitu.

Na moderním domácím trhu obkladových materiálů je mozaika prezentována v širokém rozmezí. Je vyrobena z kamene, skla, kovu, smaltu, ale nejoblíbenější je keramická mozaika. V průběhu provozu mozaika nevyžaduje další péči a v případě potřeby ji lze snadno obnovit. Rozsah mozaiky prakticky nepozná žádné hranice. Je úspěšně využíván pro krby, koupelny, bazény, fontány. A mobilita mozaiky a schopnost přijímat různé formy z ní činí nepostradatelný materiál, když čelí složitým povrchům: sloupům, obloukům, schodům atd.

Nejoblíbenější dnes je vícebarevná mozaika s přírodní barvou. Jsou vyráběny z různých druhů hlíny a mají různé barvy a odstíny. Pokud máte červené dlaždice před vámi, pak byly vyrobeny z pikiforovskoy hlíny a pouze z toho. Žluté mozaikové dlaždice se získávají od známého Nicholasova jílu (STU 77-15 / 35-62). Z veselovskoy hlíny (MITU 14-06-27-63) vytvářejí střepy šedé nebo bílé barvy.

Chcete-li získat dlaždice jiných barev, používají se bílé jíly, v nichž jsou přidávána potřebná barviva, která jim dávají požadovaný odstín. Taková široká škála těchto výrobků přispívá k jeho úspěšnému použití nejen jako dekorativní prvky interiéru, ale i pro vnější obložení všech druhů. Mohou to být železobetonové nebo pěnobetonové betonové panely, cihla nebo zdiva.

Koberevková mozaika používaná k těmto účelům nepodléhá přísným normám. STAV Hlavním požadavkem je, aby tloušťka mozaikové dlažby by neměl být větší nebo menší než 4 mm ± 0,5 mm, ale rozměry ploch musí mít následující rozměry: mm 22h22, 22h48 mm, 48x48 mm s tolerancí ± 1 mm a exponent šikmé úhly do 2 mm. Zárukou vysoce kvalitních mozaikových dlaždic je nepřítomnost dutin a delaminací v místě poruchy. Přední strana řezání by měl být dokonale hladké, aby nedošlo k narušení estetického jednotu, zatímco zadní strana je naopak živosti výrazně liší, což zvýší kvalitu řezání styku s roztokem lepidla.

Vzhledem k tomu, že mozaikové dlaždice se používají nejen pro dekorativní účely, předpokládá se, že se často dostanou do kontaktu s vlhkostí. Proto jedním z hlavních technických parametrů by mělo být snížení absorpce vody, ne více než 12%. Pokud je tato podmínka splněna, úroveň mrazuvzdornosti mozaikové dlaždice se automaticky zvyšuje, v ideálním případě je to minimálně 25 cyklů. Podle výpočtů odborníků bude tento materiál trvat nejméně 50 let a pokud budou dodržena pravidla ukládání, může být tato doba výrazně zvýšena.

Mozaikové dlaždice nejsou jediným materiálem určeným pro dekoraci. Přečtěte si například, jak můžete zdobit kuchyňskou zástěru.

Mozaikové dlaždice a její výroba

Výroba mozaikových dlaždic zcela opakuje proces výroby podlahových keramických obkladů. To vysvětluje skutečnost, že mozaikové dlaždice se vyrábějí ve stejných továrnách, kde se také vyrábí běžná keramická deska. Celý výrobní proces je plně automatizován, dopravník dodává suroviny technologickým jednotkám pro jeho postupné zpracování. Za tímto účelem se úspěšně používá specializovaná sada zařízení CM-728. Zpočátku jsou mozaikové prvky umístěny lícem nahoru na papírové listy - matice nebo, jak se nazývají, koberce. Matice má standardní rozměry: 72h464 mm nebo 424h672 mm (tváře odchylku ne více než ± 3 mm). Šířka příčného svaru je 4 mm ± 1 mm.

Jako základ pro matici v továrnách platí "kraft". Tento druh balicí papír, který je podle GOST 8273-57 má hmotnost v rozmezí 100-120 g / m2, s relativní odolnost proti roztržení - 3 kg / cm 2. V počátečním stádiu výroby je připravena směs pro lisování. Pro výrobu částic s přirozenou barvou používejte suché směsi bez šamotu. A při výrobě dlaždic s přidáním barviva se používají již kluzné směsi.

Konečnou fází výroby kobercových mozaikových dlaždic je proces přilepení střepů na základnu. Šablona je přiváděna na dopravník - hliníkovou kazetu odpovídající normám GOST. Velikost zásuvek kazety přesně odpovídá rozměrům částic polotovarů, ale hloubka je poněkud menší. To vám umožní bez problémů odstranit mozaiku z buněk. Hnízda je dělena dělením, na jejímž místě jsou získány stejné interní stehy. Mozaika je umístěna ve vzoru, takže obklad dlaždic směřuje nahoru. Dále kazeta vstupuje do tunelu s plynovými hořáky, kde je ohříván na určitou teplotu. Dalším krokem je uložení papírové základny impregnované speciálním roztokem lepidla na mozaiku a následné sušení. Poté, co kazeta opouští sušící komory, kobercová dlaždice je odstraněn z dopravníkového pásu a je umístěn na nakladači, který dodává vlasový materiál do skladu hotových výrobků.

Díky tvrdé práci konstruktérů NII „Stroykeramika“ byl vyvinut a uveden do provozu výrobní linku mozaikové dlažby fasády. Tento řádek umožňuje používat pouze nejmodernější zařízení, jako je Robot lisu, který zaručuje kvalitu výrobků. Dejte na proudu a výroby směsi prázdné skluzu pracným způsobem s následným Drain v rozprašovacích sušáren a vypalování v peci při teplotách až do 900 C, Oh.

Mosaic: Výrobci

 • Přečtěte si

Naše salonky jsou:

 • Více než 500 kolekcí dlaždic, porcelánových dlaždic
  a mozaiky z předních evropských továren
 • Profesionální služby
  pro výběr keramických obkladů
 • Všechny nové položky a hity
  na jednom místě!

Projekt 3D design jako dárek!

Při objednávání částky z 50 000 rublů

 • Z plánu celého plánu
  3D layout se všemi výpočty.
 • 100% odpovídá výsledku
  K vašim očekáváním!

1 rok - od data nákupu

 • Pouze jsme rozšířili
  záruka na všechny produkty!
 • Vždycky jdeme
  ke klientovi!

Výrobky související s kvalitou

 • Zde si můžete koupit vše, co potřebujete pro pokládku dlaždic!
 • Lepidla, malty, lepidla a další materiály za konkurenční ceny!
 • Kvalitní výrobky od předního výrobce stavebních směsí Litokol ®

Naše služby a služby:

 • 9 let, které dodáváme
  dlaždic v Rusku;
 • Dobře zavedený systém logistiky;

Můžete platit za objednávku:

V naší kanceláři nebo dopravce v době dodání

Bezhotovostní platba pro fyzické a právnické osoby

Bankovní karty "Visa" a "MasterCard" v naší kanceláři

V okamžiku přijetí objednávky na doručení nebo samoobsluhu

Mozaika. Složení, materiály, výrobní technologie

Mozaikové materiály jsou velmi rozmanité, mozaika je vyrobena ze skla, smaltu, kamene, keramické žuly, keramické dlaždice a dokonce i kovu.

Skleněná mozaika

Jedním z nejstarších dokončovacích materiálů je skleněná mozaika. V dávných dobách, tento materiál mohl dovolit jen ty bohaté členy společnosti, které jsou zdobeny krásnými kousky barevných skleněných panelů jeho paláce, chrámy a fontány.

Skleněná mozaika je slitina křemičitého písku a dalších složek s přísadami barevných oxidů. V důsledku toho, rafinační křemenný písek, živec, soda s oxidy kovů při teplotě 1400 ° C - 1600 ° C, se získá homogenní hmota, která je tvořena ražením lití při teplotě 1000 ° C, Technologie výroby skleněné mozaiky je taková, že se stává mnohem silnější než sklo, i když chemické složení je přesně stejné. To se děje ze dvou důvodů:. První z nich - po úniku sklo na formulářích je vystaven vysoké teplotě vypalování 800 ° C, druhý důvod - minimální velikost modulu - 2 * 2 cm, aby nedošlo ke vzniku trhlin způsobené tepelným namáháním, lisované mozaiky žíhán v tak zvaných tunelových pecí, kde se ochladí na pokojovou teplotu a pohybuje se konstantní rychlostí podél dopravníku. Skleněná mozaika má široký záběr: má stěny a podlahy v jakýchkoliv uzavřených prostorech, z kuchyně do koupelny a bazény, stejně jako povrch nábytku, krbů, fasády budov. Bohatost palety barev nabízí dostatečné možnosti pro vytváření dekorativních panelů, vzorů a ozdob.

Nyní, s ohledem na snížení výrobních nákladů, je sklo nejvíce dostupným obkladovým materiálem ze všech druhů mozaiky. Je to sklo, které má největší počet výhod oproti jiným materiálům:

 • vysoká pevnost;
 • odolnost proti chemickému napadení - není ovlivněna chemickými činidly a mnoha anorganickými a organickými kyselinami, které se nacházejí ve většině detergentů;
 • nulová absorpce vody, takže tato mozaika může být použita v místnostech s jakoukoliv vlhkostí a mísy bazénů;
 • vodní odolnost;
 • odolnost vůči teplotě (od 15 ° C do + 145 ° C), což umožňuje mozaika pro uložení proti vnější straně ohniště (ale ne dovnitř, kde může být teplota mnohem vyšší);
 • vynikající tepelná odolnost;
 • mrazuvzdornost (schopnost odolat nejméně 100 cykly přechodu od sub-nulové teplotě (-30 ° C), aby pozitivní bez ztráty kvality), a proto je mozaika je vhodný pro upevnění zmrazení venkovní bazény, ve kterém je vodou v zimě a na vnější stěny;
 • odolnost proti ultrafialovému záření - barva výrobku nevyhoří při dlouhodobém vystavení světlu ultrafialovou složkou.

Vzhledem k tomu, že mozaika je obvykle používána v mokrých místnostech, koeficient tření hraje významnou roli mezi jejími vlastnostmi, která je charakteristická odolností proti skluzu. To znamená, že člověk bude schopen zůstat i na mokré nakloněné rovině, lemované mozaikou. Navíc intertilní švy vytvářejí další tření. Délka dospělé nohy (asi 25 cm) zahrnuje minimálně 10 stehů v případě dvoucmentirové mozaiky. Pokud je tedy nutné umístit sprchovou vaničku obyčejnou skleněnou mozaikou, bude se ukázat jako protiskluzová. Mezi hlavní výhody skleněné mozaiky patří také široká škála barev a neomezený počet jejich kombinací. Skleněná mozaika lze rozdělit na:

Jednotná skleněná mozaika

Jednotná skleněná mozaika znamená homogenní barevné sklo bez rozvodu.

Mozaika ze skla

Umělé sklo z umělého skla smalty, vyrobené za použití speciálních technologií tavení s přídavkem oxidů kovů. Smalta vzniká v důsledku přitlačení malých částic hustě zbarveného skla s přídavkem oxidů a slinováním při teplotě 700-800 ° C během dne. Poměr křemene a barviv je alespoň 30-70%. Smalta mozaika se liší od obyčejné skleněné mozaiky svou zvláštní sílou. Kompozice smaltu obsahuje draselné soli a další přírodní sloučeniny, které dodávají materiálu barvu. Ztlumená mozaika se vyznačuje účinkem vnitřní záře a heterogenity, tzv. Man-madness, je obtížné najít na jednom listu dva identické fragmenty. Každá kostka smalt se mírně liší od ostatních v odstínu - z tohoto důvodu je velký povrch, položený v jedné barvě smalt, nevypadá smutně. Moderní technologie vám umožní získat až 10 tisíc odstínů smaltů. Smaltovuyu mozaika je snadno rozpoznatelná nasycenými barvami, dokonce i nejsvětlejší tóny nemají bílé inkluze. Výroba mozaikové dlažby je poměrně náročná na práci (dlouhý výrobní cyklus), a proto stojí o něco větší než skleněné. Kromě vzhledu se sklo odlišuje od skla technickými vlastnostmi. Má neodolatelnou odolnost proti otěru, díky čemuž je vhodný pro montáž na místa s vyšší zatížení. Je vynikající pro podlahy v místnostech s intenzivním provozem: schody a schodiště, chodby a chodby. Smalt je vodotěsný, mrazuvzdorný a odolný proti teplu, odolný vůči mnoha korozním podmínkám a poškrábání. Proto je smalt stejně dobrý pro stěny a podlahu, pro koupelnu, bazén a obývací pokoj.
Smalta je znakem drahých interiérů, královských paláců a slavných katedrál. Z toho jsou vyrobeny mozaikové panely, reprodukce obrazů a dokonce i "koberce". Podobné práce jsou napsány ručně, což vysvětluje poměrně vysokou cenu mozaiky ze skla.

Mozaika s přísadami (aventurin, iridium)

Avanturin - semi-drahých kamenů proložené zářící bod, dostalo jeho současný název z italského slova avanturinem - šťastné přestávce. Aventurin se přidává do homogenní skleněné hmoty, která se pak formuje. Výsledná mozaika se liší od hloubky matné barvy a barevných žil s záhadným blikáním. Ve skutečnosti okrasné avanturin - minerální, jemnozrnný křemen SiO 2, vyznačující se přítomností načervenalého mědi, dokonce i červeno-hnědé barvy s třpytivým leskem. Mosaic výrobní proces s avanturinem je velmi komplikované a dokonce i přísné dodržování všech podmínek někdy nepřinášejí požadovaný výsledek, je při výrobě této mozaiky velmi vysoké procento odmítnutí - 30%, a to vzhledem k jeho poměrně vysokou cenu. Přísady pro vytváření avanturin umístěných ve velkých nádržích, které se po dobu pěti dnů jsou v peci až do úplného roztavení materiálu. V je přidán vhodný okamžik v množství oxidu mědi a vypálil dalších 12 hodin, pak se vypne pec, a krmivo zůstává tam po dobu 10 dnů na dokončení chlazení a tuhnutí. Pokud je vše v pořádku, ve formě avanturinem dokončení ztuhlé pryskyřice se trituruje ručně vmícháno do skleněné hmoty a taví. Hotová směs se nalije do forem.

Iridium - kov stříbřitě bílé barvy v přírodě je extrémně vzácná a souvisí s drahých kovů, stejně jako zlato a platina. Iridium, což v překladu z řečtiny znamená „duhové“ odvozuje svůj název od barvy různých solí. Tato barva může být stále ve srovnání s „perleťovým efektem“ Rozdíl spočívá v tom, že perla záře dává určitý rozsah, například, modro-zelené nebo růžové zlato a iridium přehraje všechny barvy duhy ve stejném čase a při různých úhlech zdá různé odstíny. Mosaic s iridia má standardní tloušťku skleněné mozaiky - 4 mm, takže je snadno kombinovat s normální skleněné mozaiky, ale čelí jednolůžkový pokoj se nedoporučuje používat dvě nebo více barev v jedné barvě.

Někteří výrobci vyrábějí sbírky s "perleťovým efektem" - barevné přetečení na hladkém povrchu. Perleťová pěna se také přidává do homogenní skleněné hmoty. Při výrobě takové doutnavé mozaiky se používají kadmium a selen, které jsou také cennými minerály a mají dobré výkonnostní charakteristiky. Například kadmium je odolné vůči zásadám, takže mozaiku je možné umýt pomocí detergentů, aniž by došlo k narušení jejího lesku. Při vytváření mozaiky se sklo, kadmium a selen roztaví při vysoké teplotě, což vede k maximální silné mozaice s neobvyklými dekorativními vlastnostmi. Stojí však za zmínku, že se nedoporučuje používat podobnou mozaiku pro dokončení vnějších schodišť nebo komerčních prostor se zvýšeným terénem.

Samostatně je třeba říci několik slov o zrcadlené mozaice. Ve svých vlastnostech je velmi blízko ke sklu, ale nejčastěji se používá k zdobení zdí. Na podlaze se zrcadlovou mozaikou jsou většinou malé plochy, které se používají jako dekorativní prvek.

Keramická mozaika

Keramická mozaika z kousků tašek různých odstínů obrovské škále barev, což vám umožní vytvořit prakticky veškeré výkresy. Keramický materiál pro mozaikové dlaždice se získává ze směsi obsahující kaolin nebo jílu. Také do této směsi se přidají různá aditiva ve formě šamotu, křemenné moučky a toku, které urychlují slinování nerozpustné látky. Tak, keramická mozaika je ekologicky šetrný a bezpečný materiál. mozaika povrch je potažen glazurou, tam se může stát, hladký (broušený) povrch a matný (hrubý), která může obsahovat různé „speciální efekty“ - cracelures (jemné trhliny na povrchu), skvrny, skvrny různých barev, simulující nerovný povrch. Povrch vymezený touto mozaikou bude více vyražený než zdobený skleněnou mozaikou. Mosaic může mít mnoho podob: čtverec, obdélník, kruh, tvar šindel. Taková rozmanitost tvarů umožňuje návrhářům umístit do interiéru jakýkoliv, i ty neobvyklé a tučným nápad.

Keramická mozaika má několik výhod:

 • Jedná se o vysoce pevný materiál. Správně položený mozaikový panel má pevnost v tahu při koncentrovaném zatížení, která přesahuje 20 násobek možnosti železobetonu nebo cementu.
 • Vysoká požární odolnost a požární odolnost. Keramická mozaika nespaluje a chrání od ohně lemovanou plochu. Navíc, při zahřátí, nezbavuje škodlivých látek. To vše je vhodným materiálem pro ohrazení sporáků a krbů.
 • Odolnost proti vodě. Tato vlastnost z keramické mozaiky umožňuje použití v prostorách s vysokou vlhkostí nebo s konstantním kontaktem s vodou.
 • Odolnost proti opotřebení. Proto se pro pokrytí podlah a schodů používá keramická mozaika.
 • Keramická mozaika nevyhoří na slunci.
 • Odolnost vůči agresivním médiím, chemikáliím.
 • Je známo, že mikroby nemohou existovat dlouho na keramické mozaice.

Keramická mozaika je dokonale kombinována s mnoha dalšími materiály pro dekoraci. Vypadá obzvláště dobře s porcelánovými dlaždicemi a keramickými dlaždicemi. Panel z keramické mozaiky vám poskytne nádherný výhled do každé místnosti.

Kamenná mozaika

Kamenná mozaika se skládá z různých druhů kamene, protože onyxu, jaspisu, tufu, ametyst, lapis lazuli a konče skály břidlice, travertin, hadovité, malachit, atd Barva z přírodního materiálu je jedinečný, neobvyklé hrát struktury, takže každá mozaiky image mozaika kámen je jedinečný. Kámen, může být ponechán leštěné, leštěné, a může „opotřebovat“ - pak se barva bude více priglushѐnnym a okraje hladší. Vytvářejí se prvky různých tvarů - od kulatých po nepravidelné. Je to téměř ideální materiál pro dokončování fasád interiérů kanceláří, obchodů, barů, restaurací. Přírodní původ kamene, trvanlivost, krása, propisovací tvary, také umožňují velmi široké uplatnění v uspořádání krajiny (vyrobeno dráhy, plošiny, opěrných zdí, obrubníky, zahradní lavičky). Často se používají moře, řeka, jezera a různé balvany. Přírodní kámen je vždy exkluzivní, protože má energii přírody. Přírodní kámen je používán ve výzdobě stěn a podlahy, výroba krby, sloupy, desky, rámy na zrcadla, vázy, svícny, ozdoby a sochy, parapety, římsy, podlahových lišt, zábradlí, konferenční stolky, barové pulty. Skvělý doplněk k interiéru může sloužit jako malebná mozaika z přírodního kamene, ztělesňuje narativní obrazy, krajiny a zátiší.

Mozaika z mramoru

Mramor (lat mramor, z řeckého Marmaros -.. lesklý Rock Boulder) - krystalinikum tvořen rekrystalizací vápence nebo dolomitu. V mramoru jsou téměř vždy nečistoty jiných minerálů a organických sloučenin. Nečistoty různě ovlivňují kvalitu mramoru, snižují nebo zvyšují jeho dekorativitu. Barva mramoru závisí také na nečistotách. Většina barevných kuliček má jasnou barvu. Postava je určena nejen mramorovou strukturou, ale také směrem, kterým je kámen odřezán. Po leštění se objevují barvy a vzory mramoru. Mozaiky z mramoru může sloužit jak k výzdobě interiéru - podlahy, stěny - vytvoření jedinečný komfort hladké třpytivé teplých tónů leštěného kamene a lepší než jakékoliv jiné interiérových dílů s důrazem na vytříbený vkus majitele, a pro dekoraci vnějších stěn, vytváří jedinečnou fasádní design a světlé zvýraznění domova nebo kancelář z řady šedého každodenního života. Použití mramorové mozaiky vždy dává interiéru nádech stability, stálosti a pevnosti. Široká škála barevných odstínů mramoru umožňuje vytvořit celou řadu skladeb na základě výběru podobné v barvě a tónu materiálu.

Mozaika z umělého kamene

Umělý kámen je unikátní materiál založený na akrylových pryskyřicích vyrobených z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Jeho zabarvení napodobuje původní strukturu přírodních minerálů. Umělý kámen je spolehlivý materiál, který je chráněn před účinky teploty, vlhkosti a ultrafialového světla. Mozaika akrylového kamene je rytmický vzorec, který je současně podobný povrchu kamenného rakve a barevného vitrážového skla a složitému vzoru proutěného, ​​jako by byl tkán z mnoha odřezků. Při výrobě umělého kamene se přidávají částice přírodních minerálů, takže tyto materiály mají opravdu jedinečnou strukturu, která je originální pro každý prvek mozaiky. Výrobky vyrobené z takového akrylátového kamene, v jehož hloubkách hraje slunce, si po mnoho let zachovají vynikající vzhled.

Kovová mozaika

Kovová mozaika může být ocelová nebo zlatá, v závislosti na kovu použitém ve výrobě. Technologie výroby takové mozaiky je pro různé výrobce odlišná. Nejčastěji jako podklad se nepoužívají hliněné desky, ale gumové desky až do tloušťky 4 mm. Nad nimi je upevněna kovová ocelová vrstva. Prostřednictvím pružného podkladu kovu mozaikové prvky jsou flexibilnější než z keramického nebo skla, což značně rozšiřuje rozsah použití takových mozaikových protilehlé povrchy složitého tvaru. Kromě standardního čtverce nabízíme prvky jiného tvaru s různými strukturovanými povrchy. Oválné, šestihranné, obdélníkové, diamantové a čtvercové prvky umožňují položit složitý koberec na zeď nebo na podlahu. Povrch je leštěný, matný, s řezy různých typů a konečně pokrytý tenkou vrstvou mosazi nebo bronzu. Pro výzdobu koupelny, sprch a bazénů se vyrábí speciální série kovové mozaiky, ve které se používá nerezová ocel. Pro dodání kovové mozaikové povrchové prvky různých barev se aplikuje na ní bronzu nebo mosazi, ale, jako mozaika není vhodný pro pokládání na zem, neboť je vysoce náchylný k otěru.

Mozaika z drahých kovů

Zlatá mozaika je nepopiratelným znamením luxusu. Skládá se ze zlaté fólie 585. zkoušky, uzavřené mezi tenkými deskami ze speciálního skla. Existují kolekce se žlutým, bílým zlatem nebo platinou. Výroba je zcela ruční. Zlatá mozaika je vyráběna ručně za použití nejstarší technologie. Výroba začíná tradičním vyfukováním nádob z velmi tenkého průhledného skla (tloušťka 0,2-1 mm). Takto získaná velká "bublina" se nazývá soffione. Toto sklo je rozřezáno na čtverce o rozměrech 10 x 10 cm. Tyto zlaté mozaiky se nazývají "kartelová linka". Tenká kovová deska žlutého nebo bílého zlata je umístěna na tenké desce zlaté mozaiky "cartellin". Plech - tenká fólie, získaná ručním broušením kovu. Na tenké desce s fólií nalila horká hmota silnějšího skla. Obě skleněné vrstvy jsou proto pevně spojeny a tvoří zlatou "palačinku". Poté jsou zlaté "palačinky" posílány do pečící pece k ochlazení. Tenké sklo může být také barvené, tlustá deska ze zlaté mozaiky může být zelená, modrá nebo průhledná (krystalová základna). Povrch zlaté mozaiky může být hladký nebo vlnitý. Řezání na kostky zlaté mozaiky se provádí ručně. Je zřejmé, že cena takového materiálu je značná. Proto se nejčastěji používají zlatá mozaika jeden po druhém a vytvářejí vkládky. Zlatá mozaika může být použita jak pro stěny, tak pro podlahy.

Výroba mozaikových dlaždic doma i ve výrobě

"Skládané kusy" - tzv. Mozaika od doby jejího vynálezu. Rozmanitost materiálů použitých při výrobě, jejich trvanlivost, nenáročná péče, možnost restaurování zajišťují vysokou poptávku po této obkladové technice. Neméně populární je výroba mozaikových dlaždic.

Moderní technologie a materiály nám umožňují rozšířit hranice používání mozaiky od vytvoření tradičních panelů až po obklady bazénů, fontán, sloupů, obloukových konstrukcí a dalších povrchů složitých geometrických tvarů. Keramická mozaika tradičně drží přednost, nicméně sklo, kov, dekorativní a dokončovací kameny postupně získávají popularitu a zaujímají výklenek na trhu.

Typy mozaiky

Výroba mozaikových dlaždic zahrnuje použití různých materiálů. Spotřebitel má proto možnost volby mezi druhy, z nichž každá má své vlastní vlastnosti, výhody a nevýhody.

 • Splňuje nejnáročnější estetickou chuť.
 • Průměrná síla.
 • Upravená výrobní technologie.
 • Vysoká cena.
 • Vysoká estetika.
 • Široká škála barev.
 • Odolnost proti vysokým a nízkým teplotám.
 • Používejte ve vodném prostředí.
 • Nedostatečná síla.
 • Velká váha.

Plast nebo plast

 • Atraktivní vzhled.
 • Nízká hmotnost.
 • Nízká cena.
 • Nekomplikovaná výroba.

Životnost keramické a skleněné mozaiky je prakticky neomezená, což potvrzuje vynikající stav archeologických nálezů: nádobí, dlaždic, mozaiky.

Pokud jde o plast. Množství plastového odpadu v moderním světě činí ochránci životního prostředí zvukem alarmu a jedná ve prospěch všech možných způsobů jejich recyklace a zpracování. Samozřejmě, že každý nemůže postavit obchod pro zpracování plastových lahví, ale zvládnutí a zahájení výroby mozaikových dlaždic doma z plastu je realizovatelným snem.

Výroba mozaikových dlaždic

Při výběru správného materiálu pro výrobu mozaikových dlaždic se můžete zastavit na skleněných nebo akrylových pryskyřicích. Koupit komponenty pro výrobu dnes není obtížné - obchody nabízejí dobrý sortiment chemikálií a plnidel.

Výroba nebo nákup zařízení nevyžaduje znalosti o špičkové technologii a vysokých finančních nákladech. Samotný proces vyžaduje dodržování výrobních technologií, vyznačuje se nízkými náklady na energii a složitost vývoje je zcela přístupná všem gramotným osobám.

Suroviny

Výběr složek pro výrobu mozaikových dlaždic - pojiva, plniva, barviva - je diktován požadavky kladenými na pevnost a hustotu konečného výrobku. Standardní vazební materiál je akrylový plast. Jedná se o tekutou akrylovou pryskyřici, která při přidávání speciálního katalyzátoru ztuhne.

Kapalná konzistence pryskyřice umožňuje použití různých plnidel:

 • písečné;
 • mramorové štěpky;
 • žulové štěpky;
 • barevný štěrk z jemných frakcí.

Pro malování směsi se používají organická i anorganická barviva. Barva hotové dlaždice je určena výběrem základu odpovídajícího pigmentu. Nejběžnější jsou: oxid železa, sloučeniny chrómu, olovo, zinek, titan.

Zařízení

Technologie výroby mozaikových dlaždic je tak jednoduchá, že nevyžaduje obrovskou místnost, složité vybavení a pečící troubu na dlaždice. Rozměry a tvary pro výrobu mozaikových dlaždic litím se vybírají v souladu s požadavky na velikost dlaždic.

Zvláštní pozornost vyžaduje dávkování složek. Potřebujete přesné váhy a odměrné nádoby, které přesně změří hmotnost a objem složek.

Skladovací nádrže pro suroviny jsou vybrány na základě jejich skladovacích podmínek a plánovaných objemů výroby. Nástroje pro přípravu směsi, její nalévání a lití (lžíce, sada špalků, trubky apod.) Používají sklo nebo plast.

Výrobní proces

Použití takového jednoduchého nástroje pro výrobu mozaiky z akrylového plastu hovoří o jednoduchosti samotného výrobního procesu.

Nejtěžší etapa připravuje směs. Přesnost dávkování každé složky je důležitá pro získání vysoce kvalitního produktu. Požadované množství plniva se umístí do mísící nádoby, přidá se naměřená hmotnost barviva a nalije se akrylovou pryskyřicí. Po promíchání se směs rozdělí do forem. Vytvrzení a sušení dlaždic se přirozeně vyskytuje bez vystavení vysokým teplotám. Po vyjmutí z forem se hotové výrobky mají dokončit, aby získaly perfektní tvar a vzhled.

Pokud jsou používány jiné suroviny, může být vyžadována změna procesu. Popisovaná technologie je určena pro výrobu malých objemů. S jejich růstem bude zapotřebí dodatečné vybavení pro výrobu mozaikových dlaždic, které umožní zavedení prvků mechanizace a automatizace do výrobního procesu.

Vlastnosti sady mozaiky

Na rozdíl od starých časů, kdy byl každý kus mozaiky položen ručně, moderní výrobci v továrně shromažďují kusy připravených k položení matic z kusů. Každá matice je kus speciálního papíru (kraft) nalepený na list nebo mřížku kusů mozaiky umístěné v určitém pořadí. Navržené pro vytváření složitých vzorů nebo maticových vzorů (modulů) jsou vyráběny v malých velikostech, což zjednodušuje proces montáže při pokládání. Obvyklá velikost modulu je 30x30 cm.

Připravené moduly jsou připojeny k připravenému povrchu pomocí speciálního lepidla pro mozaiku. Toto lepidlo zajišťuje pevnost adheze mozaikové dlaždice s povrchem nejméně 30 MPa.

Mělo by být zapamatováno, že síť je vždy na montážní straně a přední strana matrice je obvykle pokryta vrstvou papíru, který po dokončení instalace je impregnován vodou a odstraněn. Přestože modulární systém výrazně zjednodušuje instalaci, v závislosti na velikosti mozaiky pracuje v průměru od několika dnů do několika týdnů.

Na rozdíl od kladení obyčejných keramických dlaždic vyžaduje práce s mozaikou speciální dovednosti a pečlivou přípravu povrchu. Základna mozaiky by měla být silná a vyrovnaná, s hladkým povrchem. Při montáži omítnutých povrchů se používají speciální impregnace pro zvýšení adheze a pro omítky - výztužné přísady, které zvyšují pevnost mozaikové fixace a dále zabraňují tvorbě trhlin.

V případě umístění mozaiky v místnostech s vysokou vlhkostí nebo v přímém kontaktu s vodou je nutná předběžná hydroizolace povrchu. Existuje dostatečně velký výběr profesionálních materiálů pro hydroizolaci bazénů, fontán, sprch a koupelny.

Předběžné značení základny hraje důležitou roli při přípravě na pokládku modulů, zejména na zakřivených plochách. Vzhledem ke složitosti procesu mozaikového nátěrového zařízení a jeho trvání je třeba zvolit lepidlo směsi s dlouhou (nejméně 30-60 minut) období vhodnosti pro použití po přípravě. Objem směsi pro jednorázové vaření je zvolen velitelem na základě pracovních zkušeností s přihlédnutím ke složitosti povrchu.

Technika sady mozaikového panelu

Technika vytváření uměleckých mozaikových obrazů (panelů) je známá již od starověku. V moderním designu to přišlo s malými úpravami a vylepšeními. Ve starých dnech si velitelé vybrali velikosti a barvy kousků mozaiky přímo na místě vytváření panelu a okamžitě položili vybraný kus na omítkovou vrstvu na základně. Tato práce vyžadovala vysokou dovednost a umělecký talent, aby si představoval celý obraz a správný výběr každého díla je velmi obtížné a jakákoli chyba způsobila zkreslení obrazu.

 • Dnes se používají dva hlavní způsoby vytváření mozaikových pláten: technika přímého a zpětného vytáčení. Při použití první metody (přímá volba) se složení nebo jejich fragmenty shromažďují na substrátu (pomocí skleněných vláken nebo jiných materiálů) položením kusů mozaiky lícem nahoru, což usnadňuje sledování výsledků a provádí úpravy. Na konci sestavy jsou hotové úlomky společně se základnou připevněny k povrchu určenému pro montáž panelu.
 • Druhá cesta (obrácená sada) zahrnuje pokládku kusů mozaiky lícem dolů. Chcete-li to provést, použijte zrcadlový obraz obrazu, který je pokrytý sledovacím papírem, který je podle barvy rozložen mozaikou. S nástupem samolepícího filmu byla tato technologie dále zjednodušena. Po dokončení sestavy vyplňte a ukotvíte základnu. V případě potřeby se provede další zpracování a broušení.
 • Jedna z nejjednodušších technologií je považována za geometrickou. Použitím jednoduchého přizpůsobení barvy si majitel nebo sám zákazník vytvoří kresbu mřížky - s vyznačenými barvami, podle kterých je dlaždice rozložena na mřížce matrice a pak je připevněna k povrchu.

Vytváření složitějších kreseb mozaiky pomocí fotografií a obrazů vyžaduje použití specializovaných počítačových programů (Mosaic 2005, Mosaic Deluxe) nebo editor obrázků Photoshop. Zpracovávají obrazy, vypočítají počet a velikost dlaždic, přičemž berou v úvahu skutečné rozměry, což je obzvláště důležité pro správné vizuální vnímání dokončeného panelu a výběr barevné škály.

Technologie výroby mozaikových dlaždic doma

Co bude zapotřebí ve výrobním procesu:

 • Sada nádob pro skladování ingrediencí.
 • Kapacity různých objemů pro přípravu směsi.
 • Prostředky a nástroje pro nalévání směsi do forem.
 • Formy pro výrobu dlaždic v různých velikostech.
 • Oka pro vyztužení.
 • Matrice pro instalaci dlaždic.
 • Akrylový plast a katalyzátor.
 • Různé plniva.

Je třeba pamatovat na ochranu pokožky rukou a všechny práce v ochranných rukavicích. Při výrobě mozaikových dlaždic by měla být dodržena následující postupnost:

 1. Vážení a dávkování složek pro přípravu směsi.
 2. Příprava forem pro výrobu dlaždic pro nalévání směsi.
 3. Míchání součástí.
 4. Nalévání hotové pracovní směsi do forem.
 5. Extrakce hotových dlaždic z formy.
 6. Konečné zpracování a broušení obkladů.
 7. Tvorba obrazu z dlaždic a položení na matici.

Akrylový plast je hlavní součástí výroby. Poskytuje vysokou ekologickou čistotu hotových výrobků, odolnost proti ultrafialovému záření, má antibakteriální vlastnosti a je zcela neškodná pro živé organismy. V kompozici akrylové pryskyřice a vytvrzovacího činidla není žádný styren.

Je také možné vytvořit mozaiku dlaždic. Stačí stačit koupit nebo shromáždit boj různých barevných dlaždic, přivést je do souladu s potřebnou velikostí a složením v potřebném pořadí.

Proč zvolit malou dlaždici pro opravu?

Výběr mozaikových dlaždic pro interiérový design je do značné míry určen znalostí a porozuměním charakteristických rysů a výhod používání tohoto druhu opláštění. Zvažte některé pozitivní aspekty používání mozaikových povlaků, abyste si udělali informovanou a správnou volbu.

 • Velikost dlaždic. Malá velikost poskytuje dostatečné možnosti pro vytváření složitých vzorů a jejich použití i na zakřivené plochy a také zjednodušuje postup při výměně jednotlivých kusů v případě poškození.
 • Různé barvy a odstíny. Technologické přijetí nebo techniky používané při výrobě mozaiky, můžete získat širokou škálu barev, které se odlišují od konvenčních keramických dlaždic. Malebné kresby s jemnými přechody odstínů vytvářejí příjemné oživení interiéru a slouží jako závidění hostů.
 • Cílené využití. Široká škála materiálů pro mozaikové povlaky - sklo, kov, keramiku, smalt, plast - umožňuje zvolit všechny vlastnosti a vlastnosti zamýšleného použití mozaiky. Dobré ukazatele pevnosti a trvanlivosti umožňují jeho použití k pokrytí podlah a nulová absorpce vody skleněnou mozaikou umožňuje použití materiálu v místnostech s vysokou vlhkostí a v přímém kontaktu s vodou.
 • Pokládka a obsluha. Zvýšené požadavky na čistotu a kvalitu přípravy povrchu umožňují položit dlaždice na tenkou vrstvu lepidla a používat je ekonomicky, což při vysokých nákladech na lepidlo umožňuje značně šetřit. Použití mozaiky ve formě hotových modulů (matric) usnadňuje proces ukládání a pomocí výše uvedených tipů a doporučení to učiní efektivnějším.

Kde je lepší použít mozaiku?

Fosilní vzorky starobylé mozaiky zachované dodnes jsou nejlepším důkazem trvanlivosti a účinnosti mozaikových povlaků. Současně není tvar dlaždic důležitý, hlavní podmínkou jejich trvanlivosti je kvalita suroviny a výroba. Vysoká estetika, odolnost proti opotřebení, nenáročná obsluha umožňuje použití mozaiky prakticky ve všech místnostech moderního domu a bytu.

Pro koupelny a sprchy, kde voda a její páry vytvářejí vysokou vlhkost, jsou vhodné skleněné nebo plastové dlaždice. Taková podlahová krytina vás ochrání před sklouznutím na vlhký povrch.

V interiéru obývacích pokojů a obytných místností mozaika z keramiky nebo smaltu pomůže vytvořit efekt vyplnění volného prostoru a zvýšit atraktivitu prostředí. Poslech rady designérů a zneužívání počtu mozaikových obrazů v jedné místnosti - redundance často zkazí celý dojem, můžete získat perfektní domácí interiér.

Dokonce i stručný přehled vlastností, charakteristik, umělecké přitažlivosti a možných aplikací ve vnitřních prostorách mluví ve prospěch mozaiky jako materiálu pro dekoraci.