Základ sloganů. Stravování, návštěva restaurací.

Cateringové služby VIP Catering, Kiev
Reklamní slogan: Stravování nejvyšší třídy.

Restaurace Absolut Catering, Moskva
Slogan v reklamě: Vyrábíme pro vás dovolenou.

Firma KDP Catering, catering, pořádání firemních jídel, objednávek a doručení jídel do kanceláře
Slogan: Děláme život chutnější!

Cateringová společnost pan Catering, návštěva restaurace, servírování banketů a recepcí, doručení jídel do kanceláře
Motto: Recepty pro Vaši dovolenou.

Stravovací společnost Ad Gustum, Moskva
Slogan v reklamě: Stravování s chutí.

Art-Nouveau Stravování, out-door catering v Petrohradě
Slogan: Váš gastronomický partner.

Odchozí restaurace Janis-Catering, cateringové služby
Reklamní slogan: Vždy premiéra!

RUDI Catering, odchozí pohoštění v Moskvě
Slogan: Milujeme jídlo lahodnou a my jsme schopni vás překvapit!

Catering - co to je prostě slovy?

Dnes nikdo není překvapen kolektivní oslavou různých oslav mimo město, dodávkou teplých jídel do firem nebo firemních párty na jachtách. Jen málo lidí ví, že za to vše je catering. Zvažte, co to je a jaké jsou jeho charakteristiky.

Co je to catering?

Ne tak dávno se domácí spotřebitelský trh objevil ve stravovacích službách. Jednoduše řečeno, tento koncept lze vysvětlit jako venkovní restaurační servis pro akce a oslavy, který je plánován a organizován cateringovou společností.

Hlavními cíli cateringové firmy je uspokojit gastronomické preferencí zákazníků a pohodlné služby pro všechny účastníky v činnostech prováděných v přírodě, v různých místnostech a jiných místech (jachty, letadla, městské atrakce), vybrané našimi klienty. Znakem stravování je, že zákazníci nemají navštívit restauraci s hosty a stravovacích zařízení se pohybuje v určitém místě a nabízí vybranou kuchyni.

Stojí za zmínku, že ne každá restaurace poskytuje stravovací služby. Důvodem je především nedostatek speciálního vybavení potřebného k přípravě různých pokrmů v terénu. Kromě toho má také zvláštní rys práce kuchařů, číšníků a barmanů. Například organizátoři potřebují správně počítat počet pokrmů, příborů, nádobí a nápojů, sedadel, restauračního nábytku pro výsadbu hostů atd. Také se často stává, že objednávky jsou naléhavé a rychlost obsluhy stolů a pořádání banketů závisí na profesionalitě číšníků.

Důležitým předpokladem pro úspěšné fungování cateringové společnosti jsou partnerství s dodavateli různých skupin potravin a nápojů, stejně jako dostupnost vlastní dopravy, která umožňuje včasné dodání zásob a veškerého vybavení na místo konání akce.

Důležité: Začátek cateringové společnosti by měly věnovat pozornost těm oblastem podnikání, které mají velký spotřebitelský požadavek. Pro začátek stojí za to zvážit možnost připravit a organizovat dodávky složitých obědů do městských podniků a zaměřit se na pracovníky s nízkými a středními příjmy. Pokud jde o ceny za služby, měly by být pro potenciální zákazníky atraktivní. Z tohoto důvodu je důležité provést předběžné sledování nákladů na podobné služby konkurenčních firem a vytvořit obchodní nabídku, která se bude lišit v přijatelné ceně a vysoké kvalitě služeb.

Odrůdy stravování

Zvažte stávající typy stravování.

Vnitřní prostory

Stravovací služby v místnosti se v mnoha ohledech podobají práci restaurací. Při objednávání služby je klientovi nabídnuta veškerá zařízení pro pořádání akce, stejně jako místa pro pořádání oslav.

Předem stanovit takové nuance, jako je velikost a vybavení sály, typ příjmu, dostupnost kuchyní, kde budou uloženy rezervy a připravit jídlo. Musí být nezbytně určen prostor pro instalaci chladícího zařízení, pračky, skladování alkoholických a nealkoholických nápojů, příbory a nádobí, ložní prádlo a různých doplňků používaných pro dekoraci sály a tabulek.

Stravování v prostorách je velkým požadavkem mezi spotřebiteli, protože umožňuje výrazně šetřit čas (na rozdíl od uspořádání výstupu oslavy). Nicméně podnikatelé specializovaní na stravování by si měli pamatovat na nevyhnutelné náklady spojené s výrobními náklady a pronájmem prostor.

Venku

Stravování mimo pokoj se také nazývá východ. V restauračním podnikání je tento směr oblíbený u zákazníků, kteří chtějí uspořádat oslavu nebo dovolenou pro velké množství hostů (od pár stovek až několik tisíc).

Obecně platí, že cateringová společnost organizuje akci v prostorách zákazníka a dodržuje určitý seznam požadavků. Stravovací zázemí slouží klientům v venkovských sídlech, v kancelářích různých podniků, firem a dalších míst. Pro správné uskutečnění dovolené sdělí pohostinská společnost s klientem množství nuancí:

 • typ nadcházející události;
 • počet pozvaných hostů;
 • trvání a čas začátku oslavy;
 • způsoby uspořádání stolů a pomocných zařízení;
 • menu;
 • mapa alkoholických nápojů.

V přípravě na nadcházející událost zákazník seznámí organizátora s prostorami, které jsou k dispozici pro skladování a přípravu jídel, stejně jako potřeby zaměstnanců. V závislosti na počtu hostů se vypočítá množství potřebných potřeb, stolního prádla, spotřebičů a sedadel.

Po výpočtech organizátoři balíčky a pomocná zařízení, po které jsou doručeny do slavnostního bufetu. Také polotovary, občerstvení, cukrovinky a nádobí jsou připraveny podle menu vybraného zákazníkem.

V předstihu jsou k místu pro stůl a dekorace dodávány nápoje a vybavení. Co se týče zákazníka a výkonného umělce, je výhodné uspořádat stravování mimo areál, protože není zapotřebí zaplatit nájemné banketních sálů a inženýrských sítí.

Je pravidlem, že pokud je třeba organizovat akci pro velké množství lidí a čas na její přípravu je velmi malý, cateringové společnosti nabízejí zákazníkům pořádání recepcí. Mají řadu nesporných výhod:

 • nedostatek míst pro hosty;
 • široký výběr jídel, stejně jako alkoholických a nealkoholických nápojů;
 • přítomnost v nabídce mnoha občerstvení a porcí jídla;
 • přítomnost baru;
 • možnost poskytnout potřebný počet nádobí a zařízení pro podávání.

Také akce jsou organizovány s použitím "švédských stolů", zatímco hosté si nezávisle vybírají nápoje a pokrmy na základě svých gastronomických preferencí.

Vezměte prosím na vědomí, že na stole se kromě kulinářských lahůdek musí vždy nacházet nádobí na jedno použití. Nebylo by nadbytečné uspořádat řadu malých stolů, aby lidé mohli zůstat za nimi a mluvit s malou společností.

Sociální

Tento druh stravování slouží k obsluze malých skupin a pořádání rodinných oslav přímo v prostorách klienta. Organizátor koordinuje se zákazníkem počet pozvaných lidí, místo a čas oslavy.

Když jsou všechny odstíny dohodnuty a dohodnutá nabídka, pořadatel pošle kuchaře zákazníkovi. Všechny pokrmy jsou připraveny z produktů zákazníka a za použití jeho vybavení. V takovém případě má zákazník kdykoli možnost zkontrolovat průběh přípravy akce. Také pořádá pořádání úklidu území po pořádání banket.

Klient má právo používat zařízení organizátora, které se strany dohodnou předem. Výhody společenského druhu stravování jsou zřejmé - nízké režijní náklady a schopnost klienta pronajmout potřebné vybavení za optimální cenu.

Office

S příslušnou organizací odchodu z restaurace, kancelářské stravování se může stát nepřetržitě velmi výnosným podnikem. Tento typ služby není držen jako slavnostní událost, ale je každodenní dodávkou jídel všem zaměstnancům společnosti-zákazník.

V sídlech s velkým počtem obyvatel a podniků je oblíbenou službou kancelářské stravování. Nabídka a doba dodání ustanovení jsou specifikována před zahájením spolupráce. Nezapomeňte, že nádobí by mělo být vyznačeno vysokou kvalitou vaření a nízkou cenou.

Výhody kancelářského stravování jsou zřejmé: denní objednávky, vysoké příjmy (v důsledku počtu zaměstnanců obsluhovaných zákazníkem) a mírné výrobní náklady. Tento druh služby se také nazývá stravování na místě, které zahrnuje spolupráci s klientem na základě smlouvy.

Vodní dýmka

V poslední době rozšířené dostal vodní dýmka stravování, a není divu, protože tato služba je velmi populární mezi návštěvníky různých druhů stravování a zábavy. Zákazníci mohou doručit objednávku na doručení šišky a lihovin do domu nebo na jiné místo.

Zařízení pro parní koktejly a alkohol je typicky dodáváno odborníkem na vodní dýmky, který připravuje kouřové směsi a udržuje přítomnost kouře po celou událost.

V arzenálu cateringových společností existuje řada zařízení a zařízení pro organizaci tohoto druhu služeb. Výhodou tohoto směru je poptávka po službách, stejně jako relativně nízké náklady na nákup spotřebního materiálu a amortizace zařízení.

VIP cateringové služby

Cateringová společnost provádí pro VIP-osobám službu, současně za organizaci restauračním provozem přilákal vysoce kvalifikovaných odborníků - profesionálních kuchařů a číšníků. Zpracování lahodných pokrmů a zpracování potřebných produktů probíhá zpravidla pod přímým dohledem zástupců zákazníka.

Také gastronomické společnosti poskytují kvalifikovaný personál, pokud jsou VIP osoby na cestách nebo na dlouhodobé služební cesty, které je doprovázejí.

Venkovní bar

Odchozí bary jsou oblíbenou službou pro zákazníky, kteří chtějí uspořádat párty a hlučné prázdniny. Catering společnost specializující se na tento typ služeb, které nabízejí široký výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, stejně jako barman show a připravuje originální koktejly. Výjezdní pruh lze objednat v kanceláři pro firemní párty nebo pro přírodu. Po oslavě si umělci vyčistí území a převezmou zařízení podle dohodnutých podmínek se zákazníkem.

Dětské

Kromě výše uvedených odrůd stravování je třeba uvést stravování pro děti. Společnosti, které se specializují na organizování oslav pro děti, poskytují vysokou úroveň služeb, díky nimž je oslava světlá a nezapomenutelná. Specialisté cateringových společností se zavazují zdobit prostory, dělat slavnostní stolování podle potřeb dětí, organizovat práci animátorů a samozřejmě připravit překvapení pro pachatele oslavy.

Jak otevřít cateringovou společnost?

Zvažme algoritmus akcí.

Volba směru

Než si otevřete vlastní catering, musíte určit směr vašeho podnikání. Nad tím jsme hovořili o nejoblíbenějších typech služeb, které budou mít možnost volby pro budoucí podnikatele. Důležité je také pečlivé studium trhu se stravováním ve městě nebo v jiné lokalitě, kde jsou plánovány služby. Je třeba zastavit se v nika, kde je nejmenší konkurence.

Vypracování obchodního plánu

Podobně jako při organizaci jakéhokoli druhu podnikatelské činnosti by zahájení podnikání v oblasti stravování mělo začít s vypracováním podnikatelského plánu. Musíte také pochopit sled akcí, které povedou k úspěšnému startu. Při výpočtu nákladů je třeba vzít v úvahu náklady:

 • pronájem průmyslových prostor;
 • reklamní kampaň a materiály;
 • nezbytné pro provoz zařízení;
 • otevření podniku;
 • dopravy a veřejných služeb.

Odborníci v oboru stravování doporučují registraci ve společnosti Federální daňové služby formou LLC, což umožní spolupráci s organizacemi různých forem vlastnictví. Ve výdajové části při přípravě podnikatelského plánu byste měli zaregistrovat svůj podnik, který bude stát 10 tisíc rublů. Patří sem také přijetí dokumentů k provádění podnikatelských činností ve zdravotnictví a požární kontrole.

Je důležité si uvědomit, že catering je podnik pro poskytování restauračních služeb na místě, takže služba musí být mobilní. Z tohoto důvodu by se výrobní prostory a kancelář měly nacházet poblíž křižovatek.

Hledání pokojů

Jednou z nejdůležitějších etap organizování cateringové činnosti je hledání výrobních zařízení. Jejich plocha by měla být řádově 150-200 m², což bude sloužit oslavám, které bude asi 600-1000 hostů.

Důležité: pro výrobu ideálních prostor pro veřejné stravování. Mohou to být staré jídelny, kavárny, restaurace nebo jiné podobné zařízení. Byly původně navrženy pro určitý typ činnosti, a proto co nejvíce odpovídají požadavkům kontrolních orgánů a různých služeb. Navíc se doporučuje vybrat místnosti s velkými výrobními plochami, které umožní výrazně zvýšit sortiment výrobků a počet poskytovaných služeb.

Jako stravování je jednou z odrůd pohostinství, hledá prostor bezprostředně nutné vyčlenit prostor pro skladování surovin a polotovarů i hotových výrobků.

Doporučuje se zajistit prostory pro organizaci obchodů s masem a zeleninou, vaření studených a teplých jídel, stejně jako místnost na mytí a sušení nádobí. K povinným patří také pokoje pro zaměstnance, koupelnu a chladicí zařízení.

Nábor zaměstnanců

Pokud vedoucí organizace zajišťuje specifické rysy provozování restaurace, může své podnikání řídit samostatně. V průběhu času se rozsah činnosti zvýší, bude vyžadován kompetentní manažer, který pomůže najít zákazníky a sledovat celý proces plnění žádosti.

Vzhledem k tomu, že je obtížné si představit restauraci, aniž by se jednalo o odborníka na potravinářskou technologii, musí být takový zaměstnanec nalezen jako první. Je odpovědný za kvalitu hotového výrobku, stejně jako jeho zodpovědnost zahrnuje řízení vařených pokrmů. Navíc každý obchod ve firmě bude vyžadovat každý kuchař.

Organizace pohostinství se nemůže bez zaměstnanců číšníků. Jejich počet závisí přímo na rozsahu událostí. Jak ukazuje praxe, jedna osoba může sloužit asi 15-20 klientům na oslavě. Pokud mají být VIP servisy poskytovány, jsou každý z nich přiděleny osobnímu číšníkovi.

Hledání dobrých číšníků je snadné, pro které je třeba navštívit několik restaurací a kaváren, podívat se na práci zaměstnanců a činit z nich ziskovou nabídku. Spravedlně mají schéma řazení, takže mnoho lidí využívá volných pracovních dnů. Totéž platí pro barmany, které budou potřebné k udržení výstupního pruhu.

Je známo, že většina podniků má své oddělení vlastních účtů. Chcete-li zachránit plat tohoto specialisty v počátečních fázích, můžete využít služeb outsourcingových společností. Ceny za služby účetních se pohybují v rozmezí 5-10 tisíc rublů za měsíc.

Vývoj menu

Chutné a originální pokrmy jsou důležitou součástí cateringové činnosti. Při plánování nabídky v zimě se doporučuje zaměřit se na první pokrmy a teplé nápoje a v létě na chladné protějšky.

Miska by měla být různorodá - není povoleno žádné monotónní menu, protože to výrazně sníží počet potenciálních zákazníků. Je důležité neustále vylepšovat vyráběné produkty s ohledem na gastronomické potřeby zákazníků.

O tom, jaké pokrmy jsou zajímavé pro lidi, se můžete dozvědět, když navštěvujete stravovací zařízení, v kancelářích při komunikaci se zaměstnanci, a také na specializovaných fórech na internetu.

Hledání zákazníků

Otázka vyhledávání zákazníků je hlavní otázkou pro cateringové společnosti. Efektivní metody přímé přitažlivosti potenciálních zákazníků se osvědčily. Můžete s nimi komunikovat přes telefon nebo plánovat schůzky, kde potřebujete sdělit výhody a výhody poskytovaných služeb.

Dobré výsledky přináší reklama v tiskových médiích av televizi. O vaší stravovací organizaci můžete s pomocí distribuovaných brožur, brožur a letáků vyhlásit v místech s velkým přetížením lidí.

Samostatná pozornost si zaslouží vlastní webové stránky a veřejné stránky v sociálních sítích. Na informačním zdroji je třeba zadat podrobné informace o poskytnutých službách a nabídkách, mluvit o odbornosti zaměstnanců a nechat kontaktní informace.

Poskytnout catering společnosti s nepřetržitým proudem zákazníků budou moci agentury pro pořádání prázdnin. Proto je zapotřebí především s nimi vytvořit úzký kontakt a nabídnout příznivé podmínky pro spolupráci. Jsou schopni poskytnout zhruba 20-30% všech zakázek na různé události a vezmou 10-15% svých služeb.

Nikdo nezrušil lidský faktor, takže bezvadné plnění svých závazků vůči klientovi rychle přinese ovoce - informace o profesionálech se okamžitě rozchází, protože každý chce, aby jeho dovolená byla organizována na nejvyšší úrovni.

Cateringové služby - nuance a nástrahy

Každý podnikatel, který se rozhodl pro zákazníky na místě, by měl vědět o nuancích stravování ao chybách začínajících kolegů. Především je třeba si uvědomit, že je třeba se vyhnout formalitám v práci. Nezastavujte se, abyste neustále zlepšovali nabídku služeb a nabídek.

Je důležité si uvědomit, že krásné a ústa-zalévat pokrmy mohou vařit většinu dobrých kuchařů. Je koneckonců nutné dodat hotové výrobky na místo konání akce, zachovat si jeho reprezentativní vzhled a profesionálně sloužit zákazníkovi a hostům.

Servírovací pokrmy by měly být prováděny zkušenými číšníky, kteří dokonale ovládají pravidla zákaznického servisu. V případě, že pracovník nechává Naham klienta nebo povolit další chybu, rychle zjistí, že by mohla nepříznivě ovlivnit název cateringové společnosti. Nemůžete ušetřit na kvalitě jídla a služeb, protože se navždy odvrací od vás potenciálních zákazníků.

V krocích stravování rozvoj podnikání by měl odmítnout provést velké objednávky, pokud víte, že nemůže plně uspokojit požadavky zákazníků. Nenechte honit za penězi a napodobují slavné společnosti, má velký potenciál, protože se nemůže vyrovnat s úkoly a zničit pověst sebe.

Uložte článek za 2 kliknutí:

Příslušná organizace poskytování cateringových služeb je klíčem k úspěchu podniku a zvyšování zisku z tohoto podnikání. Je důležité dělat svou práci tak, aby se klientova dovolená stala nezapomenutelnou a originální.

Top-10 cateringových společností v Moskvě

Z tisíců moskevských pohostinských společností si tým Bash! Today vybral pro Vás ten nejlepší deset a okamžitě by chtěl vyjasnit, že všechny tyto společnosti jsou profesionály ve svém oboru. Existence takových cateringových titánů je dalším důvodem pro uspořádání vaší akce v kreativním prostoru. Další podrobnosti o "čipách" společností v tomto článku.

V nabídce 3F nebudete moci objednávat standardní banket - společnost se snaží o to, aby každá událost byla jedinečná. Systém je následující: Skupina 3F zavádí místo menu "místo" - malý atmosférický popis události. Nejprve si nejlépe vybíráte téma nebo styl, který vám nejlépe vyhovuje ("Malá Itálie", "Chicago", "Gruzínský večer" atd.) A poté společně s odborníkem vytvoříte individuální menu. Tento přístup vyžaduje hodně zapojení do procesu, takže se připravte na hodně mluvit a vytrvale s manažerem.

Při použití služeb 3F banketu vám bude stát 2500 rublů na osobu a banket od 1500 rublů na osobu. Z zajímavosti: 3F má službu pro vytvoření vodní fajnové zóny a služby fumilier: odborník na ochutnávání doutníků.

Portfolio Dellos zahrnuje události pro Chanel, Dior, Lamborghini, Louis Vietton a mnoho dalších firem, které se sdružují s módními událostmi s vysokými letami. Nicméně nechce sdílet fotky. Ceny na stránkách, které také nevidíte, což dává důvod domnívat se, že jsou báječné.

Obecně se zdá, že Dellos chce vytvořit pocit pohoštění pro prémiovou třídu, společnost s vysokou image, která vůbec nepotřebuje internetovou stránku a jejíž jméno by mělo mluvit samo za sebe. Stejně jako Rolls-Royce nebo Rolex. Hlavní důraz zde není na menu, ale na tvářích - kuchaři, z nichž každý je připraven na vaši akci. To je určitě silný bod společnosti - kdykoliv můžete jít do některé z restaurací Maison Dellos (například Pushkin Cafe, Turandot, Orange 3 restaurace) a zhodnotit práci kuchařů.

Ze zajímavých služeb: "šéf na hodinu" - můžete pozvat jednoho z kuchařů z restaurací Maison Dellos a na určeném místě připraví jídlo v jakémkoliv formátu. Nebojte se o přísadách nebo vybavení - společnost se o všechno postará.

Ad Gustum je velmi hrdý (dokonce se může pochlubit, že se chlubí) své "kulinářské show", která zahrnuje vaření v přítomnosti hostů nebo dokonce s nimi. Takže Ad Gustum na akci je více hlavní událostí večera než neviditelní užiteční číšníci.

Společnost je nakonfigurována pro exkluzivní a individuální přístup do takové míry, že stránka nemá dokonce ani fotografie jídel - pouze zprávy z událostí. Události samozřejmě vypadají dobře, ale bylo by ještě lepší alespoň cenit cenovou politiku.

Hlavní náplní tohoto stravování, jak by se dalo naznačit z názvu - mořské plody. Úžasně pestré menu zahrnuje ryby, chobotnice, ústřice, kaviár, raky, kraby. a pár pokrmů z jehněčího, jen pro případ.

Jiný čip La třeše je víno, bez něhož samozřejmě nemůže dělat žádné rybí slavnosti. Víno zde moři: bílá, růžová, červená, šumivá - od roku 2009 do Karbono Zámek Margaux 1995. Ceny na webové stránce nejsou znovu uvedena (jedná se o trend, zdánlivě), ale takový seznam víno dává důvod se domnívat, že hostina bude velmi a velmi levné.

Služba Figaro může být popsána jedním slovem - elegancí. Jejich bankety vypadají čistě, vkusně a obchodně, krásně, bez nadbytečných zvonků a píšťal a luxusního luxusu. Tento profesionální přístup je ideální pro události, u nichž je prvním místem pohodlí a komunikace hostů a nikoliv velkolepý sál.

Figaro poskytuje služby pro pořádání banketů až pro 10 000 lidí - největší počet hostů z zde zastoupených firem. To určuje specifika služby: jasné a specifické menu, výběr určitého počtu pokrmů. Taková služba je ideální pro ty, kteří nechtějí strávit spoustu času na přípravě jídelního lístku, ale prostě si chtějí posedět a relaxovat bez zbytečných potíží.

Úl vytváří události, kdy hlavním místem je krása a originálnost servírování jídel. Tato kampaň je vhodná pro každého, kdo miluje autorské koktejly, které barman účinně hnědá před veřejností, věže brýlí, vysoce kvalitní květinářství, obecně dává design haly do popředí.

Z zajímavosti: jedinečný servis Úl - organizování společenských akcí, zejména koulí. Pokud jste vždycky snili o "válce a míru" nebo "skvělé gatsby" strany, pak tento rozsah lze nalézt pouze zde.

Síla diamantu spočívá ve vývoji menu, profesionálního managementu a logistiky: Diamant se spoléhá nejen na kuchyň, ale na organizaci akce od začátku. Společnost se podobá skupině 3F ve své touze vytvořit individuální prostor pro každého klienta, ale s jedním rozdílem: specializují se na velké akce až do 6000 lidí.

Deli se domnívá, že hlavním předmětem akce je lahodná kuchyně. Ze všech cateringových společností mají širokou nabídku menu, včetně japonské kuchyně a štíhlé nabídky. Recepce jsou poměrně levné: banket vás bude stát od 3500 rublů na osobu a banket od 2500 rublů na osobu.

Jejich služby zahrnují také tzv. "Animaci" - demonstrační vaření a tvorbu ledových čísel na objednávku.

Concorde věří, že hlavní událostí je krásná porce jídla. Dokonce přišli s určitým výrazem: "design potravin". Jídlo na banketu bude vypadat z obálky kulinárního časopisu - složení velkých bílých talířů, malých porcí, umělecky napojených omáčkou. Autorské figury můžete objednat z čokolády a dokonce i humra uměleckým malováním a zlacením.

Z zajímavosti: Concord, jediný ze všech, má dárkové certifikáty. Certifikáty jsou k dispozici pro částky v rozmezí od 5000 do 25 000 a mohou být vynaloženy na návštěvu jedné z restaurací, výlet lodí, bufetový stůl nebo pořádání akce.

Forte Inteligentní - organizace akce od A do Z. dekorací, logem a květinové výzdoby prostoru události, hudebního či sportovního programu organizaci čajového obřadu, vodní dýmka místnost, a tak dále. K dispozici je i služba krejčovství a výroba speciálních uniforem personálu, draperie a detailů interiéru na zakázku, včetně použití firemních stylových prvků a log.

Název cateringové společnosti

Heh! Kromě "Pražení s dodávkou" nic v hlavě nepřekročí)))
A slogan: "Jste půst? Pak jdeme k vám!"

Oh, catering není pro ty, kteří mají hlad. Spíše pro ty, kteří jsou zuřiví s tukem.

tak tlusté, že už nemohou chodit a všichni je přinesou? pak by se měli volat tři tlusté muži)))


Zdá se mi, že samotný princip služby je velmi podobný.

Wow! Přišel jsem s tím stejným.))

"Královské jídlo" (nebo jídelní lístek)

se nelíbilo. dobře, jen navrhl.

nevolte stejné "občerstvení na kolečkách"

Už je takový film. Bude to zbytečné sdružení. (

Cukrovinky. (průměr mezi jídlem a datem))))

"Restaurace na kolech"

Naughty cupcakes! Zpívat croissanty! Zatraceně grilovaný bagel!

Je to super. Ale společnost se zabývá nejen sladkosti a pečivo. Jedná se o pokrmy všeho druhu (1., 2. a 3.) a nápoje.

"Hruška, přítel, kompot"))))

"Slovo" catering "nám přišlo z anglického jazyka (catering) a přeložilo se jako" catering, dodávka ustanovení ".
Zpočátku se jednalo o osobu nebo podnik, který dodával jídlo, nádobí a vše potřebné pro společenské akce. Mimochodem, vynálezce stravování je oprávněně považován za Françoise Vatela, který organizoval svátky a zábavy pro dvůr Ludvíka XIV., Který se dnes nedá snadno opakovat.
V moderním ruském jídle je venkovní restaurace, která zahrnuje možnost vařit delikátně, krásně zdobit a efektivně podávat pokrmy kdekoli a kdykoliv.
Prezentace, bankety, firemní akce, svatby, bufet, bufet, grilování - a mnoho dalších svátků, které můžete zajistit za pomoci cateringové restaurace. Zároveň se organizace akce vůbec nevzdává na stacionární službu.

Poslední otázky autora

Anketa

Kdo si myslíte, že půjde do druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině?

Připravený obchodní plán pro stravovací služby

1. SOUHRN PROJEKTU

Cílem projektu je založení cateringové společnosti v Krasnodaru. Stravování - poskytování služeb pro údržbu akcí při poskytování restauračního typu restaurace. Jinými slovy, v případě konání akce (firemní svátky, svatby apod.), Nikoliv v restauraci, ale například v přírodě, zajišťovna zajišťuje dostupnost jídla na akci. Formát služby může být jakýkoli - od poskytování vybavení (nábytek, kotle, marmits, nádobí) k plnému doprovodu akce s obsluhou a údržbou.

Mezi faktory úspěchu tohoto projektu patří nízká konkurence v tomto segmentu, rostoucí popularita aktivit v terénu v Rusku, přístup klienta k projektu. Výhodou tohoto formátu je také nízká vstupní prahová hodnota a nízká úroveň běžných nákladů.

Investiční náklady směřují na nákup fixního majetku - vybavení, nábytek, nádobí, stejně jako organizaci počáteční reklamní kampaně. V investičních nákladech jsou také zahrnuty finanční prostředky na vytvoření fondu pracovního kapitálu, z něhož jsou ztráty v prvních obdobích kompenzovány před tím, než projekt dosáhne doby návratnosti.

Ukazatele efektivnosti projektu naznačují vysokou efektivitu a investiční přitažlivost.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele výkonnosti projektu

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistá současná hodnota (NPV), rub.

Koeficient návratnosti investic (ARR),%

Interní míra návratnosti (IRR),%

Index ziskovosti (PI)

2. POPIS SPOLEČNOSTI A PRŮMYSL

Stravování je součástí stravovacího trhu. Navzdory poněkud malému podílu na trhu, který představuje stravování, tento segment podléhá stejným vlivům a zákonitostem jako trh s pohostinstvím jako celku.

Podle odborníků byla v roce 2015 nejobtížnější pro průmysl v posledních letech. Hlavními faktory ovlivnění byly: pokles spotřebitelské aktivity v důsledku poklesu reálných příjmů obyvatelstva a také potravinového embarga, které vedlo k vyšším cenám ak poklesu ziskovosti mnoha provozoven.

Do konce roku 2015 se obrat veřejného stravování v Rusku snížil o 5,5% oproti předchozímu roku.

Graf 1. Dynamika obratu na trhu s cateringem v letech 2006 - 2016, miliard rublů,% (dané společností Alfa-Bank a RBC)

Největší pokles zaznamenaly restaurace středního cenového segmentu - 12,4%. Obrat tohoto segmentu do konce roku 2015 činil 396 miliard rublů. Tento segment byl nejvíce ovlivněn kontraktačními transakcemi - omezením dovozu potravin, v důsledku čehož ceny pro mnohé z nich výrazně vzrostly. V důsledku toho - přechod na produkty domácích výrobců, změna v nabídce, zvýšení cen pokrmů. Kromě toho ekonomická krize nepříznivě zasáhla střední třídu, která byla hlavním cílovým publikem v neformálních restauracích - lidé začali šetřit, jíst méně z domova.

Nabídky franšíz a dodavatelů

V tomto kontextu je jedním z hlavních trendů na trhu posun poptávky z segmentu průměrné ceny do segmentu rozpočtu, zejména do zařízení rychlého občerstvení. Tento trend zaznamenává řada odborníků a účastníků trhu. Bylo to rychlé občerstvení, které se stalo jediným segmentem trhu, který rostl na pozadí nepříznivé hospodářské situace. V roce 2015 dosáhl růst v reálných hodnotách 5,2%. RBC.research odhaduje objem trhu stacionárních restaurací rychlého občerstvení na 198 miliard rublů.

Restaurace s jemným jídelním segmentem (vysoký cenový segment) vykazovala také vysokou stabilitu v krizových podmínkách. Zde pokles v roce 2015 bylo pouze 0,2%, z důvodu, zdá se, že k vysoké věrnosti publika, stejně jako dostupnost přidanou hodnotu - lidé nejen považován za tyto instituce, a to nejen jako místo pro splnění základních nutričních potřeb, ale také jako potvrzení o společenském postavení, místo pro obchodní jednání atd. Navíc příjmy poskytované části obyvatelstva klesly výrazně nižší než příjmy střední třídy.

Nejvíce postižené zařízení segmentu pouličního jídla - pokles o 5,5%. Důvodem je méně spontánní nákupy obyvatelstva; rozhodnutí o návštěvě stravovacího zařízení se začalo brát více záměrně = zpravidla ve prospěch rozpočtových restaurací, restaurací rychlého občerstvení a jídelen.

Nicméně, segment jídelních jídel trpěl poměrně hodně kvůli vzniku velkého množství rozpočtu restaurací nabízejících různé combo menu a obchodní obědy za přijatelné ceny. Zejména se jedná o síťové restaurace, které mají možnost snížit náklady na jídlo kvůli nízkým nákupním cenám velkých objemů. Navíc formát jídelních míst je kvůli nízkému stavu stále méně populární. Obrat v tomto segmentu klesl o 3,8%.

Všechny uvedené změny na trhu naznačují jeho demokratizaci - podíl rozpočtových institucí včetně rychlého občerstvení na celkovém objemu trhu se neustále zvyšuje. V roce 2015 se zvýšil o 3,3% a dosáhl 21,0% a od května 2016 již 21,8%. Růst struktury trhu rovněž ukazuje projekty síťových restaurací. Rovněž se vyznačují demokratickou cenou a relativně nízkou úrovní nákladů.

Podle jednoho z oficiálních definic, stravování - stravování segment trhu spojené s poskytováním služeb na odlehlých místech, včetně všech podniků a služeb, které poskytují smluvní stravovací služby pro zaměstnance firem i jednotlivců v místnosti a stravovacích službách, jakož i provádění činností, servis různé účely a maloobchod s hotovými kuchařskými výrobky. V praxi se jedná nejen o přípravu jídla a jeho dodávky, ale také o údržbu, servírování, zdobení a další služby.

Hlavní druhy stravování jsou:

Stacionární catering - vaření na pokoji včetně stravování ve veřejných institucích (školy, nemocnice)

Cateringové služby - venkovní stravování (catering)

Dodací smlouva - různé dodávkové projekty (stravování pro zaměstnance v kanceláři)

Maloobchod s hotovými kulinářskými výrobky

Podle údajů za rok 2015 činil objem světového stravovacího trhu 70 miliard dolarů. Objem ruského trhu je více než 500 milionů dolarů. Zároveň odborníci odhadují potenciální kapacitu ruského trhu na 10 miliard dolarů. To naznačuje, že v této oblasti chybí nasycení trhu a široké možnosti rozvoje. Kapacita (potenciál) pouze na trhu s cateringem v Moskvě se odhaduje na 1 mld. USD. Roční růst ruského trhu odpovídá průměrným světovým indexům - 10-12% ročně, nicméně vykazuje tendenci k poklesu tempa růstu.

Vysoký potenciál trhu svědčí o tom, že podíl stravovacích služeb v Evropě představuje o něco více než 30% objemu trhu s potravinami "mimo domov". Tento formát tak překonává i takový oblíbený segment jako rychlé občerstvení. V Rusku je podíl stravování velmi nízký - podle některých odhadů, ne více než 5% z celkového počtu.

Některé studie trhu uvádějí, že jedním z nejvýznamnějších negativních faktorů je vysoká úroveň hospodářské soutěže a v důsledku toho nízká ziskovost. Studie provedené v rámci studie proveditelnosti projektu však ukazují, že vzhledem k dostatečně velkému počtu hráčů v regionu nabídka nepřekročí poptávku a ziskovost může dosáhnout 30% nebo více.

Název pro cateringovou společnost

Analogické diskuse

Autoři

Pozdravy všem! Buďte laskaví, pomozte přijít s jménem cateringové společnosti. Připravíme různé pokrmy - čtyři národní pokrmy a

aplikací. Nabízíme také kancelářské obědy, bankety a recepce. Zpočátku jsem přišel s "dobrým jídlem", pak prostě "jídlo", ale dnes mi to přišlo -

že sdružení jídla je pamětní jídlo. A opět bez jména. Chtěl bych být prostorný a srozumitelný, tím více bude místo se stejným názvem.

Čekám na vaše přání, děkuji předem!

Zkusme to na čele:

Počítala jsem tři mrtvé králíky najednou. Za prvé: vaše činnost se odráží. Druhý: tajně zdůrazňujeme, že vaše pokrmy jsou umělecká díla a jsou přístupné širokým masám. A třetí, táhne, pokud ne zajíce, pak na malý králík: je pohodlně napsán v latinském přepisu (to je otázka místa).

Děkuji za radu, ale chtěl jsem něco víc prostorného, ​​zvučího.

Prosím, řekněte mi víc!

Snažte se najít toto jméno sami pomocí tohoto algoritmu.

Textový Dreamer

Objednávání

Název cateringové společnosti

Statistiky

Objednávka byla zahájena - 2015-10-23 10:38:39
Stav objednávky - Uzavřeno

Celkem zde byly nabídky - 1913
Do soutěže se zúčastnilo 111 umělců

Nabídka vítězů

Uživatel s e-mailem: [email protected]*****.***

Cateringová společnost Green Meadows

Komentář zákazníka

Děkujeme všem za účast, za jejich představivost a úsilí! Velmi příjemně překvapen přístupem k příčině mnoha účastníků.

Potřebujete jméno

společnost, produkt, obchod, název domény nebo slogan?

Potřebujete nápad

reklamní kampaň, banner nebo reklamní kampaň?

Máte nějaké otázky?

Kontaktujte podporu nebo nám pošlete e-mail

Sklenice - na výjezdu!

Dnes slavnostní stůl nastavený v klasickém stylu nikoho nepřekvapí. Stále více lidí preferuje objednávat pokrmy připravované profesionály, vyzdobené v evropském stylu. Stravování je cateringovou službou pro každou akci, díky níž mohou zákazníci zcela uvolnit a důvěřovat specializované společnosti. Je možné otevřít veřejnou stravovací zařízení bez vážných investic a od prvních dnů existence k dosažení výsledku - na tyto otázky odpovídá Artem Rakhmeev, spolumajitel společnosti Tyumen společnosti Jar Catering.

Zkušenosti jako cenný přínos

Jar Catering není prvním projektem Artyoma Rakhmeeva a Vladimíra Maryeva. Kromě aktivního veřejného života a členství ve sdružení podnikatelů "Opora Russia" se každý z nich již několik let zabývá podnikáním. Po absolvování studia Artem přišel do továrny na výrobu akrylových vaniček, kde pracovalo 5 let v pozici vedoucího prodeje. Již tehdy se těsně angažoval v prodejně snowboardů Revert Boardshop, který se za 3,5 let stal největším v regionu Tyumen s měsíčním obratem 2 miliony rublů. Projekt musel být uzavřen kvůli měnovému riziku a nepředvídatelným nákupním nákladům.

Vladimir dříve vyvíjel několik podniků souvisejících s dodávkou sushi, lahvových nápojů, nábytku, svateb. Všechny jsou prodávány a dodnes fungují. Jedná se o projekt věnovaný svatebním oslavám, který za 6 let práce získal jednu z vedoucích pozic na trhu v Tyumenu, sloužil jako podnět pro přidělování obsluhy recepcí a rautů v samostatném zaměstnání.

Bez potíží je to nezbytné

Téměř každý podnikatel, který zahajuje nový projekt, prochází všude kolem "hrabání". Ne bez chyb v restauraci Jar. Hlavním problémem na počátku majitelů cateringové společnosti je nedostatečné pochopení procesu přípravy na akce. Prvních 10 objednávek bylo provedeno s časovým nesouladem - událost již začínala a snacky byly ještě rozloženy.

Nuance, které nebyly zákazníky před událostí objasněny, se také ukázalo jako počáteční chyba. Dnes byly vytvořeny kontrolní seznamy pro objednávky a manažery společnosti neztrácejí zřetelné detaily. Nebylo to bez problémů na začátku a bez problémů se zaměstnanci, kteří nemohli opustit objednávku a selhali tým - nebylo dost lidí, pracovní podmínky s nimi nebyly plně dohodnuty.

Jar Catering má potíže s škálováním: prostředky nestačí k něčemu, pak jsou priority v jejich distribuci umístěny nesprávně. "Nemáme dostatek času na kvalitní vypořádání se strategií a taktikou, protože existuje spousta operačních prací, aktuálních záležitostí, aplikací ve zpracování. Za poslední dva měsíce prakticky neuděláme studené hovory - pro to prostě není čas, "říká Artem.

Na přistávací dráze

Na počátku zakladatelé neinvestovali do společnosti Jar Catering, s výjimkou několika tisíc rublů, které si koupily pokrmy. Spuštění projektu bez peněz je výzvou k existujícímu stereotypu potřeby mít solidní počáteční kapitál. Komunikovat se začínajícími firmami, neustále zmatený nedostatkem finančních prostředků, Artem se snaží přesvědčit každého, že všechno se může projevit bez investic. Naši hrdinové vytvořili skupinu ve společnosti VKontakte, vyhlášili se v komunitách s podobnými tématy a strávili jen pár dní v práci.

V důsledku toho podnikání ještě nezačalo a objednávky již byly očíslovány asi 100 - musely se omluvit a odmítnout. Tímto způsobem můžete říci, že projekt byl testován na relevanci. První objednávka byla provedena 12. dubna 2016 - tento den je považován za den narození Jar Catering.

Proces zevnitř

Prvním směrem práce společnosti byly bufetové stoly - dodnes zakladatelé považují za klíčové a silné strany. Největší recepce formou bufetu se konala pro 250 lidí. Později se pokusily obchodovat s pouličními potravinami, ale touha zapojit se do nich se rychle rozplynula. V současné době je v prioritě dva směry - recepce a bankety. Návštěvy banketů jsou zvládnuty pouze proto, že mají spoustu jemností a složitých interních procesů. "Snažíme se vytvořit zcela nový postoj k rautům ve formátu stravování, při zachování společného konceptu," zdůrazňuje Artem Rakhmeyev.

Pro fungování společnosti Jar Catering byl vybrán zajímavý obchodní model, který nikdo předtím nepoužíval, ačkoli to umožní, aby se projekt rozrostl po celé zemi. Zvláštnost koncepce spočívá v tom, že společnost outsourcuje své vedlejší funkce: připravuje potraviny a dopravuje produkty do míst.

Obchodní proces v Jar Catering je jasně definován. Nejprve se telefonem seznámíte s klientem a pak mu nabídnete komerční nabídku. "Nejčastěji to není potřeba, ale kancelář, kde mohou zákazníci přicházet, máme. Setkání je nutné pro objednávky 100 tisíc rublů, protože pak existuje mnoho nuancí, které je třeba projednat, "- vysvětluje Artem. Dále - úplná záloha od zákazníka, pak je sestaven kontrolní seznam pro každou událost. Manažer, který pracuje na objednávce, zavolá zákazníka a objasní každý okamžik, až po nutnost přinést párátku nebo vývrtku. Po dohodě objednávka dorazí do kuchyně a samotná událost se koná.

Vývoj projektu je plánován ve třech směrech: prodej franšízy, který bude k dispozici do konce roku 2016 všem, účast na výběrových řízeních a změna velikosti samotné společnosti. První cíl je téměř dosažen - již 4 - 5 kupujících, kteří jsou ve svých městech připraveni provozovat firmu pod značkou Jar Catering. Dokumenty pro výběrová řízení jsou také téměř hotové - v listopadu se plánuje první vážný prodej velkých obchodních organizací a státních institucí. Finanční výkonnost podniku je výrazně před očekávanými hodnotami: příjmy, které byly očekávány v říjnu a listopadu 2016, již byly obdrženy, stejně jako některé plánované příjmy z prosince.

Nakonec Artem Rakhmeev poradil všem začínajícím podnikatelům: "Nebojte se podniknout zajímavý obchod. Mnozí, aniž se snaží, se domnívají, že jejich myšlenka je neudržitelná. Je nutné přijmout a udělat - pak bude výsledek. "

Stravování v obrázcích a faktech

Jedinečné nabídky

Pevné menu, které se budou líbit všem. Důraz je kladen na design. Jídla jsou podávána v nádobách, které jsou jako dekorace vázány jako lano. Artem Rakhmeyev: "Kvalitní potraviny a služby nejsou konkurenční výhodou, měly by být standardně dostupné. Jsme velmi krásně zdobené události - to je klíčový moment, který nás činí zvláštním. "

Služba přípravy masa je k dispozici na místě. Na zvláštní objednávku na kusy masa dáme individuální značku.

Startovní kapitál

2-3 tisíce rublů pro skleněné nádoby jako pokrmy.

Měsíční příjem

500-550 tisíc rublů.

Měsíční provozní zisk

80-100 tisíc rublů.

Měsíční výdaje

Celkově se vynakládá zhruba 400 tisíc rublů. Z toho je placení zaměstnanců na plný úvazek 100-120 tisíc rublů, služby dopravní společnosti - asi 20 tisíc rublů, kancelářské nájemné - 6 tisíc rublů.

Ziskovost

Vypočítává se individuálně pro každou objednávku a je v průměru 40%.

Průměrná kontrola

20-25 tisíc rublů.

Počet objednávek za měsíc

Přibližně 20 objednávek.

Propagace

Místo, sotsseti, studené hovory. Majitelé společnosti Cater Catering se domnívají, že hlavním nástrojem podpory jejich podnikání je samotná služba. "U událostí lidé vyzkouší naše pokrmy, viz úroveň služeb. Žádná reklama není zaměřena na tolik potenciálních zákazníků s plnou účastí. Je poměrně absurdní mluvit o jiných kanálech propagace, "tvrdí Artem Rakhmejev.

Provozní režim

Na webu a v sociálních sítích je oznámen plán - od 9:00 do 18:00. Pracovní proces je ve skutečnosti 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Peak objednávky

Většina žádostí je přijímána o víkendech. Pátek, sobota, neděle - pro 2-3 objednávky.

Zaměstnanci

4 osoby na trvalém základě ve státě a asi 35 osob mimo stát na výletech. Průměrná mzda zaměstnanců na plný úvazek je 30 000 rublů a volná pracovníci dostávají peníze za odpracované hodiny.

Office

Cílové publikum

Analýzou bylo identifikováno 15 typů potenciálních zákazníků. Pro sebe, majitelé, spíše vidět cílové aktivity: svatby, firemní večírky, prezentace a narozeniny dospělých a dětí.

Zařízení

Termopoty, kávovary, stoly, nádobí, výzdoba - vše je vlastněno společností. Bylo plánováno přidělit tuto část služby pro outsourcing, stejně jako všechno ostatní, ale výpočty ukázaly nesoulad takového rozhodnutí.

Vytvoření cateringové společnosti je dobrý obchodní nápad.

Catering - služba, která se objevila na ruském trhu poměrně nedávno. Ale i přes krátkou existenci, cateringové společnosti byly úspěšné a staly se velmi populárními. Jejich služby jsou velmi žádané mezi organizacemi, které pravidelně pořádá oslavy, firemní večeře.

Co to je?

Samotný pojem "catering" pochází z anglického slova "cater" a není to nic jiného než "zásobování". To znamená, že společnost, která poskytuje cateringové služby, se zabývá poskytováním jídel pro oslavy. Ale není nutné zmýlit koncept s dodávkou hotových jídel do domu.

Catering zahrnuje v některých případech poskytování širšího spektra služeb. To znamená, že firmy se zabývají přípravou jídla a jeho doručením klientovi, servírování stolů, čištění po banketu. Pokud je to nutné, služby číšníků, barmanů, pomocného personálu pro bankety.

Existuje několik hlavních oblastí této aktivity:

 • Prodej hotových pokrmů - to znamená, že pokrmy objednané klientem jsou připraveny na území umělce a jsou jednoduše doručeny klientovi. Současně se cateringová společnost nezabývá nastavením stolů, servírováním jídel.
 • Vaření na území klienta - kuchaři cateringové společnosti připravují jídla na území zákazníka. Potřebné nádobí a kuchyňské náčiní mohou zaměstnanci společnosti přinést s sebou nebo je poskytnou zákazník.
 • Servis banketů, slavnostních akcí je druh činnosti, ve které se cateringová společnost plně stará o veškeré starosti o banket. Společnost poskytuje kuchaře, číšníky, barmany. Na místě banketu přinášejí s sebou potřebné vybavení, nádobí, hotová jídla nebo polotovary. Během banketu zaměstnanci společnosti sledují tabulky. Po skončení oslavy jsou pracovníci stravovací služby z stolů vytaženi a pokrmy jsou odebírány.
 • Výjezdní bar - cateringová společnost zajišťuje služby barmanů, číšníků a na banketové alkoholické nápoje.

V závislosti na zvolené oblasti činnosti, výběru vhodného personálu, pořízení potřebného vybavení a inventáře.

Kde začít?

Především je třeba dbát na to, aby byla vaše činnost oficiální. To znamená, že se musíte zaregistrovat jako individuální podnikatel. Při registraci si zvolíte typ daně.

Pokud jde o kód OKVED, pro catering je nejvhodnější kód 55.52, který zahrnuje výrobu a dodávku jídla, stejně jako údržbu slavnostních událostí.

Dalším krokem na cestě k otevření společnosti je hledání místa. To je nesmírně důležité, protože tady vaši zaměstnanci připravují jídlo. Ideálním řešením může být jídelna, kavárna nebo restaurace, která už nefunguje. Tyto prostory zpravidla splňují požadavky SES a služby požární bezpečnosti.

Samozřejmě, že před zahájením činnosti musí být místnost provedena s kvalitními opravami a potřebnými pracovními povolení.

Mnozí se ptají na otázku: jakou velikost byste měli hledat v místnosti? Určitě je nemožné odpovědět - to vše závisí na tom, kolik lidí plánujete sloužit současně.

Například pro přípravu banketu pro cca 300 lidí budete potřebovat pokoj o ploše cca 100 m 2. Musí být rozdělena na bloky. Jednou z povinných požadavků SES je nedostatek křižovatek studených a teplých jídel, občerstvení a špinavých pokrmů. To znamená, že budete potřebovat samostatné kuchyně pro teplé a studené nádobí, pro saláty, řezací dílnu. Kromě toho potřebujete další místnost na mytí nádobí, hotové jídlo, sklad pro inventář, šatnu pro zaměstnance, kancelář účetního, administrátora (ředitele).

Catering podnikání zpočátku vyžaduje nějaké kapitálové investice. Za prvé, budete muset koupit vybavení pro kuchyň: talíře, trouby, ledničky a mrazničky. Bude také vyžadovat přenosné zařízení, pomocí něhož budou kuchaři moci vařit na silnici. Dále bude nutné zakoupit malé domácí spotřebiče: masové mlýny, směšovače, směšovače, čističe rostlin a podobně. Při výběru zařízení, které chcete uložit, nestojí za to. Koneckonců, v nejkritičtějším okamžiku je možné umýt vybavení nízké kvality a to je plné skutečnosti, že kuchaři nemají čas vařit vše, co je potřeba.

Další, docela působivou výdajovou položkou je nákup potřebného nábytku a náčiní.

Pro prostory, kde se připravuje jídlo, budete potřebovat galvanizované toaletní stolky, stojany, velké nádobí, nádoby na mytí zeleniny.

Pokud jde o nádobí, je to také poměrně nákladný článek. Je nutné kupovat kontejnery a vozíky pro přepravu, termo vak na přepravu teplých jídel a polotovarů. Ujistěte se, že nakupujete pokrmy, příbory, brýle potřebné druhy. Získejte alespoň tři kompletní sady pro jednu osobu.

Žádná cateringová společnost nemůže pracovat bez oficiální přepravy. Budete potřebovat auto pro přepravu vařených jídel, nápojů, dodávky zařízení a personálu. Není-li možnost koupit auto, můžete jednat s firmou, která si půjčuje auta k pronájmu.

Je však třeba ještě koupit jedno vozidlo. Pro přepravu výrobků potřebujete auto s tepelnou trubkou, nelze jej vždy pronajmout.

Je důležité si uvědomit, že řidič takové přepravy musí mít nezbytně zdravotní záznamy (stejně jako všechny zaměstnance vaší společnosti) a pro vozidlo budete muset v SES příslušně udělit povolení.

Výběr zaměstnanců

Aby cateringová společnost fungovala dobře, je třeba vybrat kvalifikovaný personál.

 • Manažer;
 • 5-6 kuchařů (jeden pro vaření různých druhů nádobí);
 • technolog, který bude následovat přípravu jídel;
 • číšníci;
 • barmani;
 • myčka nádobí.

V závislosti na velikosti banketu mohou být pozváni číšníci a barmani. Je zbytečné udržet si zaměstnance s 20 číšníky, pokud v průměru servírují bankety pro 30-40 lidí. Totéž platí pro myčky nádobí.

Dodavatelé

Chcete-li sloužit banketům, budete potřebovat pravidelné dodávky čerstvých produktů. Bude racionálnější dohodnout se na dodávkách s několika místními výrobci. Takže kdykoli dostanete potřebné množství čerstvé zeleniny, masa, ryb. Pokud nabízíte službu výstupu barů, budete muset vyzvednout společnost, která vám dodá alkoholické nápoje.

Vyhledávání zákazníků

Jedním z nejdůležitějších problémů v každé firmě je vyhledávání zákazníků. Chcete-li přitáhnout pozornost k vaší cateringové společnosti, můžete umístit inzeráty v obchodních publikacích, v místním tisku. Většina klientů cateringových společností jsou velké společnosti a podniky. Často zajišťují recepce a bankety. Proto bude správným rozhodnutím informovat vedoucí těchto společností o poskytnuté službě. To lze provést zasláním speciálních brožur, letáků.

Dnes má řada firem své vlastní webové stránky - takže mohou o svých službách informovat obrovský počet uživatelů. Je žádoucí, aby se váš zdroj zmínil na místních fórech a bulletinech - což přiláká další zákazníky.

Dalším způsobem hledání zákazníků je spolupráce se společnostmi organizujícími různé akce. Obvykle se několik měsíců po otevření cateringové společnosti většina zákazníků obrátí nejen na to, že viděli inzerát, ale protože slyšeli dobrý tip nebo doporučení.

Závěr

Catering podnikání vyžaduje značné náklady v počáteční fázi. Vysoká kvalita práce a dobrá pověst pomáhají splatit všechny investice přibližně za 9-12 měsíců.