Balení: inovativní technologie a řešení

Dnes v inovacích v obalovém průmyslu pracují desítky a stovky tisíc specialistů v konkurenci v kreativitě. Moderní řešení a technologie nejen chrání zboží v obalu a zatraktivňují jeho vzhled. Měly by být vysoce kvalitní, hospodárné a šetrné k životnímu prostředí a také navrženy tak, aby byly životy spotřebitelů pohodlnější a bezpečnější. V tomto článku chceme čtenářům představit originální a užitečné inovace v oblasti balení a jejich využití.

Barvy varují...

Americká firma laděné Technologies (CTI, Colorado), oznámil, že podal patentovou přihlášku na „odhalení barvy“, které připomínají, že je třeba „vrátit do chladničky“ takových výrobků rychle podléhajících zkáze, jako je mléko, jogurt, salsa, kečup a tak dále. N.

Pro období 2009-2010. přibližně 21% nemocí způsobených potravinami bylo způsobeno skutečností, že produkty nebyly dostatečně tepelně ošetřeny nebo příliš dlouho byly mimo chladničku. "Většina rodičů si je vědoma toho, že bezpečnost domácích výrobků je důležitou úlohou, ale potřebují pomoci pochopit, jak dlouho může být výrobek držen mimo chladničku," říká Patrick Edson, marketingový ředitel společnosti CTI. - Jednoduché řešení, když se na obalu "vrátit do chladničky" objeví upozornění v případě, že se produkt zahřeje a může se z něj zhoršit. Pokud je teplota v normálních mezích, připomenutí je "vypnuto". Když se obal zahřeje, připomenutí "zapne". Ministerstvo zemědělské inspekce a bezpečnostní služby ministerstva zemědělství doporučuje odmítnout chlazené produkty, pokud zůstanou déle než dvě hodiny při teplotách nad 4,4 ° C.

Speciální barvy CTI lze aplikovat na plechovky, papírové etikety, lepenkové obaly a film. Jsou to kombinace termochromních barev. Pokud je výrobek skladován při bezpečné teplotě, může štítek na balení přečíst "nápojové mléko", avšak pokud teplota kartonového obalu překročí 4,4 ° C, barva zmizí a uživatel připomene, že ho uvede do chladničky.

. a chránit produkty před paděláním

Výzkumní pracovníci z Katedry aplikované biologie a chemicko-technologická, The Hong Kong Polytechnic University (polyU) vyvinula inovativní non-odnímatelný inkoustu Anti-Vymazání (ATE) Inkoust pro použití při výrobě různých druhů obalů spotřebního zboží - potraviny, nápoje a farmaceutické produkty. To hlásí www.packwebasia.com. Podle výzkumníků, tato nová technologie, včetně tisku nesmazatelné označení na obalový materiál je účinný a ekonomický způsob, jak bojovat proti padělání, zajištění autenticity výrobků a přesné sledování cesty v rámci dodavatelského řetězce.

V roce 2011, výrobce materiálů Hallyuen Holding Limited v Hongkongu pověřil profesora Pai Li a tým vědců z jeho oddělení, aby vyvinuli vhodné řešení k ochraně před paděláním. Tři roky výzkumu vedly k vývoji řady produktů proti padělání, včetně nenahraditelných povlaků a inkoustových inkoustů ATE. Tisk s takovými barvami zanechá nezmazatelnou a nesmazatelnou značku, což zákazníkovi umožní okamžitě zjistit neoprávněné otevření obalu. Tato technologie nejen řeší problém sledování informací o produktech, ale také chrání spotřebitele před padělky.

ATE rychle vysuší a jsou kompatibilní s různými nekonečnými inkoustovými tiskárnami. Inkousty mohou být použity nejen ve vysokorychlostních tiskových linkách, ale také v různých obalových materiálech. Komerční výroba inkoustu ATE (ve spolupráci s firmou Hallyuen) již byla zahájena v pevninské Číně. Čínský mléčný gigant China Mengniu Dairy Company začal používat inkoust ATE na svých výrobních linkách. Ostatní společnosti se zajímaly o novinkou.

Univerzita PolyU podala tři patentové přihlášky na vývoj inkoustu ATE.

Inovativní kartonové balení Rapid Packing Container

Každý den se v USA vyrábí jedna miliarda kartónových krabic. A každý z nich je prostě strašný. Je zdrojem obrovského množství odpadu. Všechny tradiční lepenkové krabice se obtížně sestavují a otevírají. Nicméně nedávno byl design kartonové krabice mnohem lepší díky dvěma studentům. Jejich vynález může zcela změnit tento formát obalů, píše Upakovano.ru. Krabice Rapid Packing Container váží méně než tradiční verze o 15%, což každoročně ušetří miliony stromů a je snadné jej sestavit a otevřít. Nepoužívejte škótku k uzavření krabice.

Kryt Smart Lid se stará o zdraví kávovarů

Speciální technologie umožňuje víko na sklenice s kávou změnit barvu za velmi vysokých teplot, podle Upakovano.ru. Víko na kávu, které varuje uživatele o horkém obsahu skla a je držitelem několika ocenění, je nyní k dispozici na trhu a bude prodáno díky projektu fundraisingu na webu Indiegogo crowdingfind. Podle Asociace amerických ohnisek se v USA každoročně registruje 150 000 případů popálení horkými tekutinami. Mezi hlavní rizikové skupiny patří malé děti, starší lidé a lidé se zvláštními potřebami. Doposud nebylo žádné zařízení, které vizuálně varovalo o horkém obsahu skla.

K tomuto problému slouží řešení Smart Lid. Když je víčko citlivé na teplo nasazeno na sklenici s horkým nápojem, změní se barva na jasně červenou. To znamená, že je snadné hořet kávu. Když se káva ochladí, víčko znovu změní barvu. Speciální plast byl vyvinut firmou Colorado Smart Lid Systems, výroba čepic se provádí v Sydney (Austrálie). "V současné době se společnost Smart Lid prodává v australské kavárně," uvedl generální ředitel společnosti Smart Lid Systems Anthony Bays. "Přesto obdržíme každodenní žádosti ze Severní Ameriky a Evropy. Máte zájem o to, kdy bude kryt Smart Lid dostupný doma, v kanceláři nebo jinde. "

Společnost Smart Lid Systems, která tyto produkty vyvíjí, strávila pět let výzkumu a vývoje, aby vytvořila a uvedla na trh koncept, který umožňuje vytvářet předtím bezprecedentní barevné kontrasty za přijatelnou cenu pro majitele kavárny - asi o penny za cap. Generální ředitel společnosti se domnívá: "Předtím jste museli určit teplotu kávy a pokusit se ji. Dnes můžeme ocenit takový vynález v našem neklidném světě, ve kterém je káva zakoupena na ulici. Barmani v kavárnách a kupujících rychle obdrží vizuální varování - dlouho hledanou věc, která vám dovolí, abyste už nepilili nápoj, protože důvodem je často nepřesnost. Značka je označena barvou, takže se zabrání jazykové bariéře a jednoduché bílé kryty se dostanou do minulosti. "

Amazon obdržel patent pro proaktivní systém doručování

Největší online prodejce Amazon na světě, který oznámil koncem roku 2013 testování dodávky s pomocí letounů, pokračuje v práci na aktualizacích logistiky. Společnost vyvíjí systém, který umožní sbírat objednávku ještě předtím, než zákazník uvede zboží do virtuálního koše, prohlašuje společnost Forbes s odkazem na The Wall Street Journal. Amazon obdržel patent na "metodu a systém pro předem zabalený náklad", který umožňuje předvídat touhy zákazníků podle internetových stránek amerického patentového úřadu. Žádost o patent byla podána v srpnu 2012 a schválena dne 24. prosince 2013.

Společnost Amazon tvrdí, že na základě předchozích objednávek, vyhledávání určitých druhů zboží, seznamů přání a dalších ukazatelů je možné předvídat, které zboží bude požadováno v určité zeměpisné oblasti. Podle patentu budou vytvořené parcely uloženy ve speciálních rozbočovačkách nebo nákladních vozidlech, dokud kupující nevydá objednávku. Z tohoto důvodu udržuje potřebné zboží co nejblíže kupujícímu, maloobchodník doufá, že zkrátí dodací lhůtu. Amazonská patentová přihláška však neurčuje, jak bude nová metoda zkrátit dodací lhůtu. "Zdá se, že společnost Amazon využívá rozsáhlých údajů, které má k dispozici. Na základě všeho, co vědí o svých zákaznících, mohou předpovědět poptávku na základě řady faktorů, "- říká analytici WSJ Forester Research Sacharita Mulpuru. Zůstává zřejmé, zda Amazon již tuto technologii nasadil, nebo je právě tak učinit. Zástupce prodejce odmítl komentovat.

Nový vývoj společnosti Amazon se hodí do trendu, když se služby a technologie internetu snaží předvídat potřeby uživatele, uvádí WSJ. Již máte ledničky, které vám připomínají potřebu koupit mléko, televizory, které vědí, který program chcete zaznamenat, a Asistent Google, který předpovídá plán vlastníka.

Barevný obal

Britská společnost New England cukrářské (NECCO) - Zlatíčka pro každého výrobce candy - zahájila neobvyklou balíček v rámci dětské výtvarné soutěže Color Your Own ( «odhalit jejich obal"), na počest Valentýna, píše Sostav. Stejně jako barvení je obal černý a bílý a matný v textuře byl vyroben speciálně tak, aby mohl být malován barevnými pastelkami a značkami. Na soutěž mezi malými dětmi se budou podílet dětské kresby na sladkosti.

Poprvé se v roce 1902 objevily sladkosti Sweethearts ve formě srdce. K dnešnímu dni se více než 4 miliardy kusů sladkostí milují prodávají každoročně šest týdnů před Valentínským dnem.

Scanner TellSpec určuje složení výrobku prostřednictvím balení

Přijíždějící do obchodu se snažíme pečlivě přečíst štítky a snažit se pochopit přesné složení výrobku, než se rozhodnete koupit. Ale to je často obtížné a samotní producenti potravin nejsou vždy upřímní se spotřebiteli, píše FoodControl. Novou kompaktní skener potravin kompatibilní s mobilními zařízeními TellSpec se nachází v několika vteřinách během několika sekund. Stačí, když odešlete skener TellSpec na potraviny, o kterou máte zájem, stiskněte tlačítko a podržte ho, dokud nebude slyšet charakteristický písek. Zařízení dokáže skenovat potraviny i přes plastové a skleněné obaly.

Scanner TellSpec vám zabrání v konzumaci škodlivých a nebezpečných látek, jako jsou trans-tuky, rtuť, různé toxiny. Detekuje alergeny, přísady do potravin, sóju, látky zvyšující chuť, příchutě a také množství kalorií v produktu.

Složení produktu se objevuje spektrální analýzou. Skener je vybaven laserem. Když nasměrujete paprsek na potravinářský výrobek, některé fotony jsou absorbovány ve světle, což zvyšuje energetický stav molekul v potravě. Pak se fotony s nižší energií odrážejí a spadají do skeneru. Spektrometr uvnitř skeneru TellSpec třídí fotony podél vlnové délky a počítá je. Výsledné spektrum popisuje chemické sloučeniny v potravinách. Všechna tato data po zpracování v cloudové službě jsou převedena na smartphone nebo tablet, který musí nejprve nainstalovat speciální mobilní aplikaci. Zařízení, které vyvinula biotechnologická společnost TellSpec Inc. lze objednat za $ 250 na stránce projektu.

Tablety proti korozi

Cortec Company oznámila spuštění inovativních antikorozních pilulek Cor-Pak tablety, které poskytují efektivní způsob, jak ochrana proti korozi různých kovů jsou v balení po dobu dvou let. Stačí, abyste do obalu, krabice nebo jiného obalu vložili malé množství tablet. Kompozice Cor-Pak tablety obsahuje inhibitor koroze v parní fázi (plynné fáze, inhibitor koroze, - VpCI), vyznačující se tím, že tablety neobsahují dusitany, fosfáty a silikáty, který zajišťuje bezpečnost jejich použití.

Vaporizací, inhibitor VpCI pokrývá celý povrch kovu. Ochranná monomolekulární vrstva před použitím produktu nepotřebuje odstranění. Pokud je ochranná vrstva při otevření obalu poškozena, obnoví se po opětovném uzavření kvůli pokračujícímu odpaření inhibitoru. Tablety jsou určeny k ochraně výrobků, dílů nebo sestav umístěných v krabicích z vlnité lepenky, plastových obalů a také v kovových, plastových a dřevěných obalech. Jedna tableta Cor-Pak Tablets poskytuje ochranu proti korozi v uzavřeném prostoru až do 7,1 litru, aniž by bylo potřeba stírání, postřikování nebo jakákoli předběžná úprava povrchu.

Super silný plast je "senový materiál"

Vědci z Jižní Koreje dosáhli neuvěřitelného pokroku ve vývoji polymerů. Vytvořili plast s vysokou účinností, nazývali ho "polyketon". Může být použit v automobilovém průmyslu a ve výrobě syntetických vláken, uvádí se ve zprávách společnosti RIA Novosti.

Vývoj byl řešen skupinou jihokorejských společností Hyosung Group. Polymer, který se nazývá "senový materiál", vykazuje větší odolnost vůči chemikáliím a rozpouštědlům. Kromě toho může také udržovat vroucí olej při teplotě 200 ° C. Podle zástupců společnosti lze nový materiál použít jako náhradu za nylon, je také vhodný pro použití v automobilovém průmyslu a při výrobě syntetických vláken. Společnost je přesvědčena, že díky pevnosti a trvanlivosti materiálu má polyketon velkou budoucnost.

Skupina Hyosung investovala v posledních deseti letech přibližně 50 milionů dolarů do vývoje a komercializace "materiálu snů". Společnost začala hromadnou výrobu minulý měsíc a do roku 2015 plánuje výrobu 50 000 tun polyketonu ročně.

Skleněný polymer - nelze rozlišit od skla

Německý výrobce obalů Rebhan představuje inovativní materiál ze skleněného polymeru. Jedná se o polymer, který se neliší od skla a současně má všechny výhody plastů včetně ceny.

Balení z jedinečného materiálu Skleněný polymer se vyznačuje vzhledem, který předtím měl pouze skleněný obal, může mít silné dno a stěny, ale na rozdíl od skla se nerozbije. Materiál poskytuje dostatečné možnosti pro design a dekoraci. "Glass Polymer dává balení drahý a prémiový vzhled, ale je levnější než sklo a je také recyklovatelný," řekl Rebhan.

WaterBean čistí vodu přímo do lahve

WaterBean je filtr na úpravu vody, který je umístěn uvnitř jakékoli lahve na vodu. Malé zařízení vyvinuté Japonci snadno čistí pitnou vodu do kvality pitné vody, píše Hi-tech News.

Japonský inženýr Graham Glen zahájil reklamní kampaň na získání finančních prostředků na výrobu přenosného filtru na čištění vody. WaterBean nejen odstraňuje škodlivé nečistoty z obyčejné vody z vodovodu, ale také zlepšuje každodenní pohodu díky minerálním přísadám obsaženým v ní. Potřeba nakupovat balenou vodu zmizí sama. Jeden filtrační prvek WaterBean pomáhá ušetřit až 280 lahví vody (dva velké nákupní vozíky plněné plasty), které po použití mohou být vyhozeny do skládky.

Mezi všemi rozmanitými přenosnými filtry pro pitnou vodu má tento jedinečný design, který umožňuje použití v jakémkoliv zásobníku potravin o objemu až 500 ml. WaterBean obsahuje mnoho granulí aktivovaného kokosového uhlí (přírodní produkt). Pokud náhodně polknete granule, uvědomte si, že filtr je naprosto bezpečný pro zdraví. Po třech měsících používání může být zpracován na hnojiva.

Rozměry balení - na vyžádání

Podle www.verpackungsrundschau.de, společnost CMC Srl, jeden z předních výrobců vkládání stroje a zařízení pro balení do papíru a film poprvé prezentovány v průběhu akce Open House v Città di Castello (Itálie) CartonWrap inovativní systém balení pro výrobu krabiček různé velikosti vlnité lepenky přímo z válce.

Novinka balení produktů různých tvarů a velikostí do krabic v řadě. Podle společnosti tato technologie získala titul vítěze soutěže 2013 organizované Americkou asociací výrobců zařízení pro zpracování a balení PPMA pro nejinovativnější zpracovatelský a balicí stroj.

Současné trendy v balení

Podle odborníků ve světě balení v roce 2014 bude mít několik zřejmých trendů. Nezáleží na tom, kolik lidí spoléhá na sociální sítě a e-mail jako komunikační prostředek. To, co nikdy nebudou potřebovat, je v balíčku. Balení je stejně důležité jako samotný výrobek. A jeho tvůrci se velice snaží přesvědčit spotřebitele - to, co potřebují, je uvnitř. Většina lidí si nepřemýšlí o balení produktů, které kupují, nebo o skříních, ve kterých jsou tyto produkty odesílány poštou. Nicméně je to velmi důležité. Stejně jako jakýkoli průmysl, obalový průmysl je ovlivněn trendy a vývojem. Očekává se, že v roce 2014 bude na obalovém trhu rozhodovat několik podobných trendů, píše Upakovano.ru.

Ekologická kompatibilita. "Zelený" pohyb nadále získává dynamiku. A ekologické balení se stává dobrým způsobem, jak získat důvěru ve stav spotřebitelského prostředí. V důsledku toho mnoho podniků investuje do obalů, které jsou šetrné k životnímu prostředí, buď proto, že jsou biologicky odbouratelné, nebo protože jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů. To spotřebitelům umožňuje snížit úroveň obav, že nakupují zboží v balíčcích.

Opakovaně použitelné. Někdy lidé kupují výrobky více kvůli jejich dodatečným funkcím, než díky samotným produktům. Balíčky, které lze využít mnoha způsoby, se stanou ještě více populární v roce 2014. Výrobky v takových baleních, i když nejsou ekologické, budou mít lepší poptávku než jen výrobek. Současně by měl design obalu jasně mluvit o diverzifikovaném použití výrobku, jinak nebude dosaženo úspěchu.

Funkční formy. Stejně jako u šetrnosti k životnímu prostředí a při opakovaném použití existuje taková konkurenční výhoda jako funkční forma. Funkčnost není jen univerzální aplikací obalů. Jedná se o balíčky, které řeší problémy jak prodávajícího, tak kupujícího. Balíčky, které se snadno skládají nebo se vzájemně navzájem vyrovnají, by měly být více oblíbené. To zase umožní spotřebitelům snadné zásoby svých oblíbených produktů.

Použijte symbol. Pokud jde o animované postavy, kreativní přístup může změnit nudné balení produktu na úžasnou věc, kterou by měl mít každý. U McDonald's to bylo už dávno pochopeno a oběd Happy Happy Mil byl propuštěn, jehož obal vypadá jako malý dům s vyřezávanými dveřmi. Až donedávna se takové formáty obalů spoléhaly pouze na tvar krabice.

Díky průlomu v inovačních technologií pro polygrafický průmysl, včetně trojrozměrného tisku se tato omezení nepředstavuje velký problém v roce 2014. To znamená, že firmy, které chtějí zobrazit více kreativní možnosti pro používání symbolů na obalu bude schopen to udělat bez problémů.

Varianty produktu. Podle studie "Trendy balení: makro trendy ovlivňující design obalů", jednou z největších změn může být technologie, která dovoluje změně produktu, jestliže to zkazí nebo končí jeho životnost. To nemusí být pro výrobce nedávkovatelných výrobků tak důležité. Potraviny, nápoje a jiné produkty podléhající zkáze jsou však schopny od tohoto trendu využít maximální užitek.

Matný povrch. Matný povrch se dnes jeví jako jeden z nejběžnějších designových prvků ve světě balení. To nevypadá jako stylové a okouzlující jako lesklá povrchová úprava, ale také není obyčejný. Vizuálně to vyniká velmi silně.

Minimalistický design. Pohyb směrem k minimalismu je patrný v komunitě webových designérů, zejména na mobilních webových stránkách a platformě iOS. Jednoduché černobílé fotografie a zjednodušené uživatelské rozhraní vytvářejí zcela novou paletu. Další výhodou takových návrhů není tak vysoká cena, což je také více oblíbené.

Balení v blízké budoucnosti nebude nikam jít, bude se dále rozvíjet. 2014 může být čas bohatý na nové trendy. Samozřejmě, kromě těchto trendů bychom neměli zapomenout ani na zlepšení bezpečnostních charakteristik obalů.

Novinky

Rok vyrábí podnik více než 220 milionů notebooků a 55 tun vlnitého papíru a lepenky pro ploché vrstvy vlnité lepenky.

Navrhněte novinky

Pokud znáte zajímavé zprávy, které odpovídají formátu našeho webu, napište nám.

Rozhovory

© 2015-2018 OOO Informupak
Všechna práva vyhrazena.

Získejte nejnovější zprávy ve světě balení

Při jakémkoli použití materiálů je nutný odkaz Informupak (pro webové stránky - hypertextový odkaz na informační bulletin).
Používáním této stránky souhlasíte s dodržováním podmínek této smlouvy

Trendy návrhu balení 2018

V poslední době jsme strávili v roce 2017, spolu s ním hodně trendů a událostí, které zanechaly svůj obtisk na obalovém průmyslu a životě obecně.

Čekáme na rok 2018, co přinese mnoho nových a zajímavých, alespoň doufáme. Je velmi obtížné předpovídat případné trendy, ale s vaším dovolením, budeme se snažit, aby to a informovat vás o trendech v obalovém průmyslu, která podle názoru naší redakce, bude dělat rozruch na trhu v příštím roce.

Zjednodušený a minimalistický design

Komplexní formy designu obalů jsou věcí minulosti a nyní ji můžeme pozorovat. V roce 2018 očekáváme velké množství zjednodušených formulářů na regálech obchodů. Podle nedávného výzkumu je nejdůležitějším aspektem při výběru produktu, hrající nejen obalový design, stejně jako informace o produktu, což je důvod, proč značky upravujeme a mnozí začnou rebranding obalů.

Použití velkých písem

Jak již bylo uvedeno výše, text je velmi důležitou součástí návrhu obalů. Pošlete zprávu nebo zprávu pomocí "hry" písem, zvýrazněte jejich velikost a styl.
Předpokládáme, že mastné fonty na obalu budou aktuální v roce 2018.

Nostalgie a vzpomínky

Jak říká: "Všechno nové je dobře zapomenutý starý." Návrat k tradicím a klasickým možnostem je vždy dobrou volbou pro uvedení vaší historie a příslušnosti. V novém roce plánujeme vidět více takových návrhových řešení.

Balení odpadu a recyklovaných materiálů

Kolik nyní mluvíme o biologicky rozložitelných materiálech a obalech "ECO přátel" a ve skutečnosti a ne nic! Spotřebitelé stále více začínají realizovat svou odpovědnost vůči přírodě a volba často spadá na obaly, které jsou vyráběny z již používaných výrobků. Nejlevnější materiály, jako je plast a plast, jsou nyní aktivně nahrazovány biologicky odbouratelnými a snadno zpracovatelnými materiály.

Měkké barvy v designu

Obalový design se nahrazuje rok od roku, ale vyhlídky na vývoj, podle našeho názoru spočívá v jedinečně měkké a uklidňující barvy, které se přitahují jeho jednoduchost.

Počátek letošního roku je již položen, takže se těšíme na inovace v obalovém průmyslu.

10 pravidel prodeje obalů

Jak vyniknout v supermarketu

Výrobce spotřebního zboží má jednu nebo dvě sekundy, aby získal pozornost kupujícího, potuloval se nebo (pravděpodobněji) běžel po schránce. Výrobek prodává své obaly. Každý to ví, ale stále dělají stejné chyby.

K prodeji balíčku musí splňovat několik základních principů:

- přidělit zboží mezi analogy a přitáhnout spotřebitele;

- díky obalu by člověk na pár okamžiků měl pochopit, jaký druh zboží je před ním, proč by si ho měl koupit;

- vytvoření balíčku, musíte se spoléhat na skutečné preference a očekávání potenciálních kupujících - bez kvalitativního výzkumu, které cílové publikum nemůže udělat;

- balení by nemělo stát více než samotný produkt (na masovém trhu - 7-10%).

Při návrhu obalů je hlavní věcí funkční, nikoli umělecká zásluha. Zatím není toto vše vzato v úvahu. Zde je 10 pravidel, které je třeba dodržovat.

Vytvořte hierarchii

Nejdůležitější informace by měly být zřejmé. Poslouchá všechno ostatní. Důležité - uprostřed. Rozptýlené kolem okrajů jsou ignorovány.

Mozek unaveného kupujícího nechce pochopit abstraktní mishmash rozdílných prvků, bez středu a zřejmé struktury.

Sekundární informace by se měly nacházet na zadní straně balení. Podrobnosti jsou zajímavé pouze pro nejodpovědnější spotřebitele, šťastné majitele velkého množství času a přívrženci zdravého životního stylu. Většina kupujících nemá příliš mnoho času.

Nenechávejte otázky

Kupující by měl od první sekundy vědět, co je před ním - zejména pokud je to nový produkt pro trh.

Pokud máte na světě první žetony Jeruzalémského artičoku nebo želé z přírodních smoothies, musíte to jasně vysvětlit. Ve vzhledu se nikdo nebude hádat.

Ale to neznamená, že na banku s rajčaty je třeba napsat slovo obrovské ve slově "rajčata". Chůze kolem police se zeleninou uchování a vidět něco červené, kupující si nějak uvědomí, že to není zelený hrášek. Je důležité, aby pochopil, jaký druh rajčat. Ve vlastní šťávě? Lobule? Kostky? Marinované? Slaný?

Úplně úspěšné a zároveň levné řešení lze sledovat z "Vkusvilla". Vždy je jasné, co je v bance a co lze s tím dělat, jsou počítány kalorie.

Buďte upřímní

Produktový obrázek na obalu by se neměl příliš lišit od toho, co kupující uvidí při jeho otevření.

Samozřejmě, pokušení čerpat vaflový dort s tlustou vrstvou krému a velkorysým pokrytím ořechů je velmi velké. Pokud se však s kupujícím zavázáte k dlouhodobému vztahu, chovají se skromněji.

Kupující od první sekundy by měl být jasný, že před ním

V případě, že produkt je v zásadě není příliš hezká na pohled (a jakákoliv dětské kaše, všechny druhy šťouchané brambory, těstoviny a jiných homogenních výrobků), je lepší se zaměřit její vzhled není přerušují. Balení by mělo zdůrazňovat výhodné strany zboží a skrýt se ne příliš úspěšné. V tomto případě je důležitější, je to, že cereálie - přírodní (a někdy i organické), hypoalergenní, obsahuje takový minerály a vitamíny.

Buďte opatrní s průhlednými okny na obalu a průhledným obalem obecně. To je vhodné, pokud jste si naprosto jisti vzhledem produktu, že úspěšně přežije transport. Raskroshivshiesya nafouklé cookies, perníčky cookies s popraskanou glazurou, přilepená marmeláda - to vypadá smutně.

Více specifik

Psát o "jedinečné chuti" a "zaručené kvalitě" nemá smysl. Takže všechno, už to nefunguje. A proč by vám kupující měl věřit?

Je-li váš produkt levnější, tak napište, přímý text. Můžete formulovat v jedné větě, kvůli tomu, co jste dosáhli příznivé ceny (pokud to není něco trapného).

Důležité - uprostřed. Rozptýlené kolem okrajů to ignoruje

Pokud váš produkt má opravdu jedinečné komponenty, neváhejte nahlásit.

Použijte jednoduchá písma

Vlastnoruční nebo „umělecké“ písma, fonty z skákat příliš široký nebo příliš úzký znaky (stejně jako vzdálenost mezi nimi) a kombinace tří (nebo více) různých fontů. Velmi pěkné, ale - v peci. Tam - nápisy pod úhlem, nepohodlné pro čtení (více než 20%). Žádné vertikální stopy, sínusy, paraboly atd.

Nic, o co se chlubit? Vezměte si design štítku

Výjimkou je použití komplexního nápisu jako loga. Například tam jsou takové makarony - "Shebekinsky". Obtížné číst, těžko vyslovovat - je vnímána pouze jako určitý vizuální prvek.

Nápisy na zlomkovém pozadí (rozptýlené prvky, vzory atd.) Také nejsou čitelné.

Buďte opatrní s květinami

Balení je součástí vizualizace značky. I když opravdu chcete ignorovat firemní barvy, nestojí za to.

Zbytek je lepší používat časově testované úspěšné kombinace. Nemusíte být návrhářem pro navigaci, co je barevný kruh, komplementární kombinace, triáda atd.

Zlaté pravidlo je nejvýše pět barev (bez stříkaček) a sedm vizuálních prvků (nápisy nebo obrázky). Čím menší a jednodušší, tím lépe.

Příliš mnoho achromatických barev (odstíny šedé) způsobí, že váš produkt bude neviditelný.

Zůstaňte pryč od svých konkurentů

Téměř všechny balíčky pro šťávy, které najdete na polici nejbližšího supermarketu, jsou správné: svěží barevné kombinaci červené a pravdivé, například, zelené, šťavnaté ovoce a bobule obraz. Ale kvůli vysokému sytému barvy na poličce se balíčky různých výrobců spojují do barevné koláže.

Na tomto pozadí se zpravidla objevuje pouze bohatá bílá barva, která zanechává oči. Dalším dobrým krokem jsou velká písmena R, I, C a H na obličejích. Jsou dobře uloženy v paměti. Stejnou metodu používá "I" a J7.

Je to stejné s vínem. Nemůžete se chlubit zámkem, místem nebo rokem? Vezměte si neobvyklý štítek.

Design by neměl být příliš velký

Moderní technologie vám umožňuje realizovat v obalech jakékoliv, i ty nejodvážnější představy. Ale zákony trhu jsou neúprosné. Špinavá inspirace zdobí portfolio návrhářů, ale prodej není konvertován.

Vezměte přinejmenším takový případ, jako cigaretový balíček ve formě rakve. Velmi kreativní, nepochybně. Za prvé, kolik kuřáků bude nakupovat to je? Za druhé, co ekonomika problému? Umístění do krabice, balení v bloku, utahování filmu v případě sériové výroby bude vyžadovat vývoj nových jednotek v případě jediného propagačního ručního práce.

Pohodlí by mělo být na prvním místě. Šťávy v tetrapacku ve formě polyhedronu se snadno vylévají. Láhev sprchového gelu nebo mycího prostředku na mytí nádobí vyklouzne z mokrých pěnových rukou.

Jak byste představovali brambory z ovoce nebo zeleniny? Jasné a kreativní? Předpokládejme. Nápoje jsou konzumovány převážně dětmi, ale jsou zakoupeny rodiči. Fantazie tedy bude muset být temperována. Je důležitější ukázat, že produkt je neškodný.

Pohodlí by mělo být na prvním místě

A jaký typ balení mám vybrat? Vhodný pro chůzi doy-pack (jakýmsi flexibilním vakuovým obalem ve formě plastového sáčku se spodkem, - poznámka "Secret") s dávkovačem? Možná. Měkké obaly odstraňují nutnost, aby matka nesla nejen těžkou skleněnou nádobu, ale i lžičku. Ale je tu nuance: pokud je výdejní stojan umístěn na boku a zespodu, dítě to nebude pohodlně používat. Zároveň je pro nějaký mladý koktejl takový kontejner v pořádku.

Vezměte v úvahu různé varianty výpočtu

Informace o balení by měly být jasně viditelné, a to i v případě, že je váš výrobek umístěn na spodním roštu. Dokonce i v případě, že je v krabici - a třetina štítku bude pokryta hrbolky. V této části nemůžete dát důležité informace. Nebo jako volbu můžete vytvořit design krabice sám zajímavý. Toto se nazývá balíček SRP - shelf ready.

Návrhové makety jsou často prohlíženy a koordinovány jejich studiem z blízké vzdálenosti. Ale ve skutečné obchodní síni je vše úplně jiné.

Požádejte designéry, aby vizualizovali zboží na různých úrovních polic, ve svislé a vodorovné poloze, obklopené jiným zbožím.

Používejte nové materiály a formáty

Tetra-balení pro džus přichází nahradit třílitrové skleněné nádoby. Po vzhledu měkkých doy-balení s dávkovačem začali lidé méně často nakupovat kečup ve skleněných nebo plastových lahvích. Nyní se móda vrací od známého balení mléka od dětství - moderní PET je velmi odolný a vylučuje slzy a netěsnosti.

Špatné inspirace návrhářů v prodeji nejsou převedeny

Když ignorujete trendy, postrádáte příležitost vyniknout na poličce. Kromě toho někdy nové materiály a formáty opravdu dělají obaly mnohem pohodlnější.

Prací prášek byl tradičně prodáván buď v kartonových krabicích (které musí být uloženy v plastových pytlích - jinak tam budou zatracené zrnky všude) nebo v obrovských plastových sáčcích, které nejsou příliš vhodné pro použití. Nyní se monstery FMCG naučí balit do balíčků se zipem se systémem ochrany před dětmi. A strmější prodejní prášek a gel pro praní v kapslích s rozpustným povlakem.

Nové řešení přinášejí dobrou přidanou hodnotu, zatímco ve výrobě nejsou příliš drahé. V některých případech výrobci dokonce ukládají. Například u stejného flexibilního balíčku je o 80% méně plastů než u tradičních plastových obalů.

Bonus. Co lze požádat o účastníky fokusové skupiny po ukázání nového balíčku

- Chápete, co je před vámi produkt?

- Je informace na obalu čitelná?

- Existuje vizuální nebo estetický nepohodlí při pohledu na obal?

- způsobuje podráždění?

- Která značka, na jaký výrobek vám to připomíná?

- Jaké asociace způsobují?

- Co si vzpomínáte na tento obal a výrobek?

- Je vhodné udržovat produkt?

"Kolik jste ochotný zaplatit?"

- Rozpoznáváte tento výrobek a obal za týden?

Nejdůležitější zprávy a nejlepší texty "Tajemství firmy" - v našem telegramovém kanálu. Přihlásit se!

Užitečné

Trendy návrhu balení 2018

Beru na vědomí!

Módní věc není trvalá. Jeden trend je nahrazen jiným. Nové technologie a materiály se objevují. Můžete být přívržencem klasik, nejedou do extrémů, ale dávejte si pozor na nové produkty a nenechte si ujít užitečnost.

Nyní je vše na cestě k maximální spokojenosti očekávání kupujícího. A očekávání zákazníků se také mění každý rok. Zde je několik trendů a návrhových trendů, které nejen v obalech, ale iv jiných oblastech jsou pevně získávány.

1. Ekologické balení

Péče o životní prostředí není mimo módu a stále zůstává silným trendem, který diktuje, jaký druh balení by měl být. To znamená - používat recyklované materiály, materiály, které při výrobě a likvidaci méně škodí životnímu prostředí. A všechny materiály z nití do barvy. A za splacení zvýšených nákladů nikdo nezbavuje Klienta o tomhle :)
Porovnali jsme různé typy obalů s ohledem na šetrnost k životnímu prostředí. Zde si můžete přečíst.

Příklad série obalů pro značku Pugge, belgickou značku, výrobce bílkovin

2. Téma udržitelnosti se vyvíjela ve snaze vytvořit opakovaně použitelné balení.

Tento balíček nechce být vyhazován, je vhodný pro použití. Balení se mění na stojan, do dekorativního prvku, do skladu atd.

Příklad: balení pro nehty. Jedná se o velmi promyšlený systém pro ukládání a používání takové malé komodity. Je výhodné vzít si s sebou, nic nebude padat a neztratit se. Není třeba se zcela otevřít.

3. Čistota a jednoduchost návrhu se dále prohloubila. Minimalismus pevně obsadila pozice.

Nic nadbytečné neodděluje od výrobku. A hlavní věc je lakonická, přidělená velkými písmeny, zaujímá centrální místo. A při vývoji tématu v trendech ukážeme zákazníkovi jeho produkt prostřednictvím balení. Kupující se stále více zajímají o podrobné informace o produktech. Nejen tištěný text. Dejte příležitost vidět, co je za obalem skryté.

Příklad: balení barev pro interiér. Všechno, co je pro zákazníka důležité v produktu, vidí hned. - Jistě, jasná barva, která vyniká na bílém pozadí. Všechny informace o produktu jsou uvedeny v malém tisku.

4. Rozprávění

Kdo neví, jaké slovo je tak nové, je příběh příběhů. Tedy. s pomocí designu obalů, aby mohli kupujícím sdělit a předvést historii výrobku. Ano, možná smyšlený, ale možná to nebylo tak úplně, ale... proč ne? Rozprávka je lež, ale v ní je nápověda...

Použijte zajímavé fakty, osobní postoj, vizuální obrázky. Nic nového nevynalezli návrháři - všechnu psychologii s marketingem: díky emocionální vazbě je výrobek dlouho vzpomínaný.

Příklad: Balení pro rum.

5. Geometrie. Kombinace různých tvarů, přímky, jednoduché symboly.

Příklad: balení jogurtu z přírodních produktů. Šťavnaté, jasné barvy a jednoduché čáry.

TOP špičkové události na trhu s obaly: září 2017

Prognózy pro vývoj trhů se skleněnými obaly, vakuové obaly, sáčky, nová řešení v oblasti polymerních obalů, zvýšení rychlosti sekundárního zpracování kartonu. Chtěli bychom těmto a dalším událostem z září zařadit do vrcholové zprávy o trhu s obaly od nezávislého pozorovatele Věra Bokareva.

Podle analytiků bude mnoho segmentů globálního trhu s obaly v příštích letech neustále růst.

Trh skleněných obalů v Evropě je považován za stabilní

Podle Evropské federace skleněných obalů (FEVE) podle výsledků roku 2016 vzrostla produkce skleněných obalů v Evropě o 2,9% ve fyzickém vyjádření a o jednotku o 2,1%. Celková produkce v Evropě je 20,9 milionů tun, což představuje 75,9 miliardy kusů. Růst byl způsoben vývozem, stejně jako pokračující poptávka po skleněných obalech v Evropě v potravinářském a nápojovém segmentu.

Podle zástupců sdružení je sklo populární - každý druhý Evropan tvrdí, že používá více skla než před třemi lety. 75% Evropanů vidí sklo jako ekologické obaly.

Podle zástupců sdružení je sklo stále požadovaným obalovým materiálem pro přední trhy, jako jsou alkoholické nápoje, víno a pivo, ale stále více získává podíl v potravinářském, vodárenském a mlékárenském průmyslu.

"Revitalizující poptávka po skle je silným signálem důvěry od zákazníků v našem průmyslu a ve skleněných obalech, aby pomohly značkám vyniknout na regálech jak na evropském trhu, tak na mezinárodní úrovni," řekl prezident FEVE Johan Gorter,. Podle jeho názoru spotřebitelé volí sklo, protože zachovává kvalitu výrobků.

Předpověď vývoje trhu vakuového balení

Podle Průzkumu trhu transparentnosti (TMR) je světový trh vakuových obalů charakterizován vysokým stupněm konsolidace. Největšími hráči v tomto odvětví jsou Amcor Limited, Sealed Air Corporation, Wipak Group, Mondi Group, Bemis Company, Inc. a Berry Global, Inc.

Na tomto trhu se inovativní nebo specializovaná řešení aktivně rozvíjejí například v oblasti elektronického obchodu. V období od roku 2016 do roku 2024 bude světový trh vakuových obalů růst o 4,9% ročně. Do konce tohoto období objem prodeje vakuových obalů dosáhne 22,8 miliardy dolarů.

Největší podíl na celkovém prodeji vakuových obalů v roce 2016 patřil polyethylenu. V blízké budoucnosti bude jeho dominantní postavení pokračovat. Vývoj trhu s vakuovými obaly je způsoben poptávkou po obalech, která prodlužuje trvanlivost výrobku, nutnost zjednodušit skladování a přepravu výrobků. Tento obal zobrazuje produkt dobře.

Vakuové balení je poměrně všestranné, vhodné pro balení široké škály výrobků, jako je maso (včetně drůbeže), ryby, polévky a mléčné výrobky. Takové balení chrání před kyslíkem, zabraňuje vzniku aerobních bakterií, které jsou často příčinou poškození produktů. Tato výhoda vede k rozšíření rozsahu použití vakuových obalů - stále více se používá k balení produktů podléhajících zkáze.

Obsahující faktory ve vývoji tohoto segmentu jsou vysoké náklady na takové balení, jeho citlivost na poškození. Nyní jsou vyvíjena univerzálnější řešení pro takové obaly a používá se upravená atmosféra (MAP).

Nový polyester, který umožňuje snížit množství PET při výrobě lahví

Husky vstřikovací systémy (Kanada) ve spolupráci se společností Solvay Specialty Polymers (Itálie) vydaly vysoce bariérový polyester Verian HBP. Výsledný materiál se používá jako prostřední vrstva pro vícevrstvé fólie pro výrobu lahví a balení.

Působí jako bariérová vrstva, která umožňuje použití méně materiálů pro výrobu PET lahví. Použití těchto materiálů umožňuje výrobu obalů, které prodlužují trvanlivost nápojů se sycením. Tento polymer vytváří dobrou bariéru pro plyny.

V vícevrstvé struktuře používá Verian HBP jako střední vrstva pouze 2,5%. Použití tohoto materiálu umožňuje snížit množství PE podílející se na výrobě konkrétní láhve. Produkt bude prezentován na trzích Severní Ameriky a Evropy.

Předpověď vývoje trhu sáčků

Podle nové studie by světový trh balení sáčků měl růst o 6,46% ročně v letech 2017-2021. Klíčovými hráči v tomto segmentu jsou Amcor, Bemis, Coveris, Mondi, Sealed Air, Constantia Flexibles, Huhtamaki, Clondalkin.

V tomto segmentu roste trend v používání aktivních technologií balení. Široce používané absorbéry kyslíku a vlhkosti. Od roku 2013 do roku 2016 vzrostl segment sáčků s aktivními funkcemi o 13-17% ročně. Dalším oblíbeným řešením bylo balení sáčků s technologií proti potu. V období od roku 2013 do roku 2016 vzrostl tento segment o 42%.

Jedním z hlavních faktorů, které brání růstu trhu, je nedostatek a drahé suroviny. Negativně ovlivněny vysokými cenami nosičů energie a kolísáním cen surovin.

Obalový materiál je vyvinut - alternativou toku, spolehlivým těsněním

Schopnost rychle utěsnit pakety zajišťuje dobrou kapacitu linky. Dnes je tento problém relevantní pro mnoho výrobců lékařských a farmaceutických výrobků.

Duane Han (Duane Hahn), viceprezident pro marketing a prodej Rollprint Packaging Products Inc., uvádí, že sériově vyráběný obal, který se skládá z vrstev polymeru a hliníkové fólie, při vysoké rychlosti je často roztrhaný.

Pack Expo a Rollprint Packaging vyvinuly Autobahn, materiál s novým koextruzním povlakem, ideální pro linky s těsněním. Podle zástupce společnosti, je-li průměrná rychlost zařízení 300 cyklů za minutu, pak s novým materiálem dosáhne 400.

Tyče z "dálnice" otevřené bez použití tradiční laserové nebo mechanické perforace, což umožňuje snížit provozní náklady. Autobahn je k dispozici a modifikován hliníkovou fólií, která umožňuje vytvoření dobré UV zábrany.

Nové plastové lahve s vysoušedlem

Jedním z produktů značky Brawn (Velká Británie) je detektor Shell určený k detekci přítomnosti rozptýlené volné vody v leteckém palivu, které nelze vizuálně kontrolovat.

Baltimore Innovations, Brawn a CSP Technologies představily společné řešení detektoru vody Brawn Shell - injekční lahvička s vysoušedlem. Navrhovanou myšlenkou bylo vyvinout plastovou láhev s vysoušedlem, což by eliminovalo potřebu vkládání pytlů. Pokud dříve v této nádobě bylo odstraněno 8 tobolek, nyní - 10. Není nutné vložit sáček do lahvičky uvolnit další oblast.

Injekční lahvička má zabudovaný těsnicí a dehydratační prostředek, který chrání produkt před vlhkostí. Ukládání materiálů a zvýšení kapacity balení umožňuje zachovat stejnou cenu jako předchozí verze lahvičky s vložkou sáčku. Kryt závitů byl navíc nahrazen vyklápěcím krytem. Lahvičky se vyrábějí metodou rozlití pod tlakem.

Pro korekci vlhkosti v trubici provedl tým RD řadu experimentů s různými typy odvlhčovačů a stupně adsorpce, což pomůže přizpůsobit obaly konkrétnímu výrobku. Byla vybrána technologie tepelného potisku na plastových lahvích, včetně laku s UV-vytvrzováním.

V zemích EU se recykluje 47% obalových kartonů

V roce 2016 bylo v zemích EU recyklováno 47% krabic z džusu a jiných nápojů. Získané množství odpovídá objemu zpracovaného 20 továrnami papíru v Evropě. Členské státy EU, které mají vhodné systémy pro shromažďování obalů, dosahují stále většího objemu zpracování.

Generální ředitel Svazu výrobců lepenkových obalů pro životní prostředí (ACE) Annick Carpentier (Annick Carpentier), řekl: „Jsme rádi, že v roce 2016 v Evropě došlo k výraznému zvýšení recyklace kartonových krabic. Individuální sbírka je klíčovým prvkem systému sběru obalů pro recyklaci. Rychlost sběru a recyklace krabic roste, to je důkaz, že krabice jsou častěji shromažďovány a likvidovány. "

Richard Hands (Richard ruce), výkonný ředitel ACE ve Velké Británii, která je v této zemi, Tetra Pak, Elopak, SIG Combibloc, k tomu dodává: „Tento rok byl důležitým mezníkem v rozvoji sběru obalů k recyklaci ve Velké Británii. 2 z 3 krabic (66%), které byly v letošním roce použity ve Velké Británii, byly odeslány ke zpracování. Ve 92% místních komunit organizovalo sběr použitých kartonových obalů z domácností. "

Stabilní růst segmentu tuhého polymerního obalu

Podle předpovědí Smithers Pira, světová spotřeba tvrdého plastu obalové šarže poroste o 3,7% ročně - z 52,9 milionu tun v roce 2017 na 63,4 milionu tun v roce 2022, avšak náklady na materiál použitý pro výrobu tuhé (4,2% ročně), od 166,3 miliardy dolarů v roce 2017 na 204,5 miliardy dolarů v roce 2022.

Spotřeba tuhých polymerních obalů se zvyšuje kvůli rostoucí oblibě spotřebitelských potravin a obalů na nápoje. To je z velké části usnadněno změnami ve struktuře rodin, růstem počtu domácností.

Růst poptávky po tuhém polymerním obalu však bude omezen relativně nízkým tempem růstu světové ekonomiky. Ačkoli analytici poznamenávají, že stárnoucí populace ve vyspělých ekonomikách a nárůst průměrné délky života v rozvojových zemích zvyšují poptávku po zboží pro zdraví a osobní hygienu.

Polymery, zejména biopolymerní materiály, konkurují jiným druhům obalových materiálů, které jsou na trhu. Pevná polymerní obaly se nahradí dokypackami. Dále se rozvíjejí technologie zpracování potravin, jako je horké plnění do lahví a aseptické plnění za studena.

Podle prognózy Smithers Pira, tento rok na lahvích a plechovkách bude mít 60% světové spotřeby tuhé plastové obaly pro šálky a lopaty - 15%, na zásobníků a nádob - 13%.

Klíčovým trhem pro pevné polymerní balení jsou potravinářské výrobky. V roce 2017 bude mít 37% spotřeby. V potravinářském segmentu je nejvýznamnějším odvětvím spotřeby takových obalů mléčné výrobky, následované polévky, omáčkami, kořením a kořením. Druhým největším sektorem jsou nápoje. Dále přichází trh s nepotravinářskými výrobky a zpracovanými výrobky. Současně s tím bude lépe růst léčebný a farmaceutický sektor.

Švýcarsko realizuje projekt inovativní recyklace odpadního papíru

V Bernu byla zahájena největší linka pro třídění a recyklaci odpadního papíru v zemi. Linka je nazývána «Recycling-City», bude schopen zpracovat a třídit až 70 tis. Tun odpadu papíru ročně, včetně různých typů lepenky, jejichž podíl na celkovém objemu recyklovaného papíroviny ve Švýcarsku je asi 30%. Zákazníci nové výrobní linky budou továrny na výrobu novinového papíru. Společnost se stane největší a nejúčinnější částí svého druhu ve Švýcarsku.

Podle tvůrců projektu, přestože se segment tištěných novin, knih, časopisů dostal na internet, papírové a lepenkové obaly zůstávají v poptávce, poptávka po nich stále roste.

Knoybyuler beat (beat Kneubühler), výkonný ředitel napříč odvětvími aliance společností zabývajících se zpracováním papíru a lepenky, řekl, že asi polovina jít do recyklačních účty kartonových pro soukromé domácnosti. Všichni švýcarští občané každoročně ponechávají 160 kilogramů použitého papíru a lepenky.

Nový flexibilní obal s funkcí ochrany dětí

Analytici předpovídají, že světový trh s obalovým materiálem, bezpečný pro děti (s ochranou před otevřením dětí) od roku 2016 do roku 2025, vzroste o 5,2% ročně.

Výrobci dále vyvíjejí řešení se speciálními funkcemi. Společnost Dymapak (USA) začala přijímat zakázky na výrobu vakuově uzavřených pavouků. Balíček využívá patentovaný design upevnění KidKatch. Je zcela uvnitř balení. Chcete-li ji otevřít, nepotřebujete mnoho fyzické síly, ale potřebujete určitou dovednost, takže dítě ji nebude moci otevřít.

Balení je vybaveno dodatečnou vložkou, která neporušuje těsnost. Možnost otevření obalu bez poškození těsnění je vyloučena.

Trendy v globálním lesním průmyslu

Produkty lesního průmyslu ve světě nadále rostly. Podle údajů agentury FAOSTATa byl vývoj světové produkce lesního průmyslu v roce 2016 pokračováním růstu světové produkce dřevařských výrobků. Kromě toho produkce buničiny a papíru na světě roste pomaleji než dřevoobráběcí odvětví.

V roce 2016 ve srovnání s úrovní předchozího roku světová produkce hlavních typů výrobků zaznamenala růst téměř ve všech odvětvích - od těžby dřeva až po výrobu papíru a lepenky. Negativní dynamika globální produkce byla zaznamenána pouze při vydávání novinového papíru, pokles o 4%.

Dnešní trend světové výroby papíru a lepenky je využití recyklovaných materiálů jako částečné výměny dřevoviny. Použití odpadního papíru ovlivňuje celosvětovou poptávku na trhu s buničinou.

Důležitým faktorem pro rozvoj spotřebitelského trhu je také obalový průmysl, který vyrábí kartonové obaly, takže celosvětový poptávka po kartonu stále roste. Celkově v roce 2016 bylo celosvětově vyrobeno asi 285 milionů tun lepenky různých typů, což je o 1,6% více než v předchozím roce.


Autor: Vera Bokareva, nezávislý odborník na trhu s obaly