Podnikový plán pro 3D virtuální realitu

Virtuální realita je slibný podnikatelský sektor, který díky neustálé práci na vynálezech nových způsobů "vlivu přítomnosti" a zlepšení stávajících je schopen přinést významný příjem

Dnešní termín "virtuální realita" již dlouho není sci-fi termín, který způsobuje pouze zvýšený zájem mezi přívrženci žánru sci-fi. Virtuální realita je nyní jednou z nejslibnějších oblastí vývoje v oblasti informačních technologií. A všechno, co je slibné, nějak se stává předmětem zájmu investorů, takže prakticky - je slibný podnikatelský sektor, který díky pokračující práce na vynálezu nových způsobů „přítomnost efekt“, a zlepšení stávajících, je schopen generovat značné příjmy.

Dokumenty a licence

Při registraci jako předmětu podnikatelské činnosti je v tomto případě logičtější a vhodnější zvolit formu podnikání jednotlivců. Postup pro registraci nejekonomičtější IP (státní poplatek ve výši 800 rublů) a vyžaduje méně všechny dokumenty - vyjádření, vyhotovené ve tvaru R21001, pas a cínu budoucnosti individuálního podnikatele, a, samozřejmě, doklad o zaplacení státní daně. Pokud z nějakého důvodu musíte se zaregistrovat právní subjekt (například pokud jste se rozhodli otevřít firmu, není jejich vlastní, a s partnery), nejvhodnější Společnost s ručením omezeným (LLC). Tvorba Ltd. vás bude stát 4000 rublů, kromě přijetí seznamu požadovaných dokladů obsahovat prohlášení o vzorku R1101, rozhodnutí založit společnost a její stanovy, jakož i dokumenty zakládající právnické osoby. V obou případech je registrační postup trvá 5 dní.

Zařízení

Náklady na základní sadu pro atrakci virtuální reality začínají od 70 000 rublů. Patří sem 3D brýle a jejich analogy běžící na softwaru dodávaném dodavatelem, manipulátory a vysokorychlostním počítačem s vysoce výkonným, výkonným (a nezbytně licencovaným) softwarem a silnou grafickou kartou. Chcete-li vytvořit větší účinek přítomnosti ve světě her, můžete si také koupit závěsnou židli - to je tento pomocný prvek, který přitahuje většinu fanoušků tohoto druhu zábavy, protože to je to, jak se cítí nejvíce zahrnuty do vymývaného světa.

Umístění a pronájem

Abyste zajistili dobrý tok klientů, doporučujeme umístit zábavní místo do velkého nákupního komplexu, nejlépe rodinného typu, kde lidé nejen nakupují, ale také se jen baví. Vaším nejvěrnějším klientem jsou děti a mladiství, kteří neváhají vyjádřit svůj zájem o jízdu a jsou ochotni tuto zábavu upřednostňovat na jiné, ekonomicky odůvodněné výdaje. Proto hlavní nákupní a zábavní centrum jsou nákupní a zábavní centra, potravinářské kurty, zóny PlayDay, prodejny dětských oděvů a zboží, kina, hudební prodejny - bude mít štěstí, že si budete moci pronajmout místo v jejich blízkosti.

Marketing

Zapojením do propagace přitažlivosti virtuální reality není rozumné investovat do rozsáhlé reklamní kampaně. Většina zákazníků se k vám dostane pod vlivem "wow-effect" - to znamená, že službu využijí okamžitě poté, co o tom slyší nebo uvidí váš názor. Proto je s registračním místě, a měl by začít - to by mělo být patrné na potenciální kupce z vašich služeb, nejsou předány, aniž jí všiml. Také vsadit na místní reklamy (rádio oznámení v nákupním středisku, transparent u vchodu do komplexu a v prvním patře, známky - „šipky“ na schodech, ukazuje cestu k tobě, distribuce letáků v blízkosti nákupního centra).

Zaměstnanci

Počet zaměstnanců potřebných pro hladké fungování vašeho podnikání je malý. Budete potřebovat dva operátory, připraveny pracovat na směny (průměrný plat jednoho zaměstnance je 20 000 rublů). Chcete-li uložit na mzdy, vy. Jako podnikatel můžete sami sebe postavit jednoho z provozovatelů a sloužit návštěvníkům sami. Můžete také provést administrativní funkci, převzít dokumentaci a účetnictví.

Ceny a ziskovost

Schéma tvorby cen v této oblasti je založeno na principu "zkusit a lákat". Placení 100-200 rublů za 5-10 minut hrací doby, nebo prostě zůstat v druhé skutečnosti, že kupující je jisté, že náklady na zábavu je poměrně nízká. Nicméně poté, co byl nakreslen, chce pokračovat a často platí pro další zasedání, takže ponechává značné množství v pokladně atrakcí. Z tohoto důvodu není nutné dělat sezení příliš krátký - protože mnoho lidí na první pokus přechod pozorovat potíže připomínající nevolnosti. Zklamáni, tito zákazníci se už na vás už nemohou vrátit, takže jim dáme čas na přizpůsobení se virtuální realitě a "vyzkoušejte" tuto zábavu.

10 způsobů, jak získat virtuální realitu

Jak a kolik můžete udělat na trhu VR a AR.

Není důvod k odmítnutí - v tomto roce Virtuální prostor se stane skutečností. Vychází se k masám běžných uživatelů, kteří mohou být zítra našimi zákazníky.

Prakticky v každé učebnici pro začínající podnikatele specifikujte, ten nejlepší čas na jakékoli úsilí - dnes. Z tohoto důvodu jsme identifikovali několik klíčových oblastí, ze kterých lze nyní nalézt zdroje - volba je naším.

Předtím, než se ponoříte do tohoto podnikání, je nutné pochopit základní věci VR a vývoj.

1. Prodej přilby VR a brýlí AR

V tomto případě hovoříme jak o virtuální, tak o rozšířené realitě. V každé z kategorií dnes vybíráme naše hrdiny, kteří budou našimi průvodci. Existují tři základní směry - mobilní VR, vysoce kvalitní VR a AR.

Karton od Google, Převodovka VR od Samsung a 360 VR od LG - klíčové hráče mobilních VR-trhu. První může být sbírána nezávisle i doma, takže může být vynikající alternativou pro ty, kteří nechce přeplňovat.

Mimochodem, to je maximum prostorné a zajímavé video o základy virtuální reality, aby bylo jednodušší číst:

Ve videu se o nich dozvíte spoustu zajímavých věcí "Základní" přilby, doporučujeme vám, abyste se podívali.

K práci s těmito třemi řešeními jsou potřeba modernější vysoce výkonné smartphony s příslušenstvím, které jsou samy o sobě. Proto je prodáváme logickyji pomocí připravené mobilní podnikání.

PlayStation VR od Sony, Rift od Oculus a Vive od HTC a Ventil - stále dosud neobjevená řešení pro VR u dospělých. První verze ještě nebyla formálně představena (čekáme v říjnu), ale osobně si myslím hodný konkurenta dvě další řešení.

Chcete-li vstoupit do virtuálního světa v plné velikosti, potřebujete základnové stanice, na které se všechny tyto přilby již připojují. V posledních dvou případech je to produktívní PC s plnohodnotnou grafickou kartou. V první - PlayStation 4 nebo 4.5, pokud stále vidí světlo.

Sklo od Google a HoloLens od Microsoft - žádné jiné více či méně závažné možnosti v letadle AR, rozšířená realita, prostě není.

Tady principy práce moderní rozšířenou realitu vysvětlují odborníci:

Bez nich nebudete chápat hlavní rozdíl mezi nimi HoloLens od Microsoft a Oculus Rift. Pro koho z nich budoucnost - dozvídáme se za pár let, kdy se oba produkty stanou hlavním proudem.

2. Implementace doplňkového příslušenství

Téměř všechny dostupné na trhu dnes VR- a AR-výrobky jsou skutečně příslušenství pro PC, konzol nebo mobilních zařízení. Ale v tomto případě funguje princip hnízdění panenek, takže příslušenství může mít také příslušenství.

Mobilní telefon VR a AR Obecně platí, že tento plán může nabídnout jen málo - některé cheholchiki a další pozlátko. Možná budou také řídicí jednotky přenosné virtuální reality, ale důvodem, proč jsou zdroje příjmů, je kontroverzní.

U dospělých VR je toho hodně rozptýlených. Už můžeme hovořit o implementaci Oculus Touch a joysticky od Xbox One pro Rift, Vive Controller pro potomky HTC, Přesunout a DualShock 4 pro PlayStation VR - jak ukazuje zkušenost z minulých let, všechno se bude pravidelně rozpadávat a vyžadovat jejich nahrazení. Skvělá volba.

3. Virtuální nakupování online

Pokud věříte TechCrunch, Alibaba již dnes se řídí vektor rozšířené reality, což potenciálně výrazně zvýší prodej online obchodu. V tom plánuje pomoci Kouzelný skok, který již má odpovídající AR-zkušenost.

Jsem si jistý Amazon a eBay podporují počátky čínského konkurenta. Všichni se stanou spolu trendsetters v nákupu znamená virtuální a rozšířenou realitu - sny všech těchto našich tele-obchodů.

S největší pravděpodobností do roku 2020 dokonce i domácí maloobchodníci na internetu podpoří nový trend, takže skuteční nebo potenciální majitelé stránek o tom musejí myslet již dnes.

4. Platba za použití mobilních sítí

V tomto případě je limit pro vstup do podnikání velmi vysoká a neoprávněná. Virtuální realita se vůbec neberou v úvahu a na doplněných mobilních operátorů, kteří poskytují přístup k mobilnímu internetu, se určitě "zahřejí" ​​- zejména na neomezených internetových tarifech.

Zde je příklad Sklo Google. Chcete-li zobrazit další informace o objektech v reálném světě, budou body vyžadovat neomezený zdroj informací - internetu. Cokoliv může udělat, bez něj.

5. Odpočet reklam a partnerství

Přejdeme k tvorba obsahu. K tomu budete muset studovat softwarovou část vývoje VR-software, který bude trvat nějaký čas. Nicméně dnes není v této oblasti tolik seriózních odborníků, takže je rozhodně šance "střílet".

Zde je spousta užitečných informací o vytváření obsahu pro virtuální a rozšířenou realitu - silně Doporučuji číst.

Nejúčinnějším prostředkem dalšího zpeněžení mé práce je její rozšíření na absolutní zdarma a výdělky z odpočtu z reklamy nebo partnerství, které je třeba rozlišit.

V prvním případě je uživateli nabídnuto navštívit nějaký zdroj, koupit reklamní předmět a tak dále. Téměř vždy je ve druhém v softwaru je přítomen skrytá reklama určitou značku v závislosti na tematické oblasti.

Z osobní zkušenosti - Red Bull s potěšením sponzoruje sportovní extrémní zábavy. V žádosti o vrácení použijte logo značku na tričkách účastníků a další vhodná místa k tomu.

6. Známý freemium - bez něj

Jsem si jistý, že společnost Supercell již s mohutností a hlavními "řezy" některé zajímavé VR-projekt, který bude distribuován v systému Shareware. Bude se moci podílet na něm zcela svobodně, ale pro další příležitosti bude muset zaplatit.

Jak to funguje v případě všeho se stejnými hrami? Přidáme k projektu obchod, ve kterém virtuální peníze dávají skutečné peníze. Současně je lze získat herním způsobem, ale je to mnohem déle než stisknutí pár tlačítek zapíše n-té částku z mapy vášnivého hráče.

Chcete-li do projektu přidat něco podobného, ​​bylo by hezké pochopit základy programování pro Jednota - zdroj 99% všech aktuálních her a aplikací VR:

Další videa k tématu najdete na oficiální stránce Vývojáři VR pomáhají portálu.

7. Jednorázový prémiový obsah

Pro jakýkoli prémiový obsah musíte hned zaplatit, ale pouze jednou. V ohromném počtu případů je kvalitativně mnohem lepší než freemium, ale zároveň je časově omezeno - hrálo se například několik hodin nebo dní a kupovalo si další.

Někdy se to stane prémie s poznámkami freiem. Pak v opravdu skvělých projektech pro další zpeněžení přidejte vestavěné nákupy. Myslím, že je to zbytečné a jen potenciální uživatelé narušeni.

Mimochodem, i když mnoho vývojářů je si jisté, že dnešní freemium je z finančního hlediska slibnější, někteří to vyvracejí. Tvůrce bonusu Alto dobrodružství, například tvrdí, že pro běžný prodej stačí najít rozumné cílové publikum.

8. Předplatné obsahu služeb

Služby, které poskytují služby předplatného, ​​jsou samostatným příběhem. Netflix, Amazon, Hulu, Spotify a přesto je to stejné Apple Music - nejživější světové příklady. Měsíčně nebo jiné Platba a plný přístup ke všem výhodám zdroje - tak funguje.

9. B2B podnikání - nastavení a údržba

Samozřejmě, vždycky bude "Armless" uživatelé a řemeslníci, kdo může pomoci. Přidáme k tomu mimo záruční servis, placené reflashing a další doplňkové služby a my dostáváme vynikající důvod pro malý B2B-podnikání.

10. Tvorba tematických médií

Pokud dobře rozumíte VR- a AR-otázky a získání dovedností žurnalistického umění, můžete vytvořit tematické média, které přinesou některé příjmů z reklamy a pobočky - Zde je připravený nápad, který vám pomůže uvědomit si sebe.

Stojí za to trápit?

Ve skutečnosti je otázka daleko nikoli nejkontroverznější. Vzhledem k velkému zájmu médií a veřejnosti o virtuální a rozšířenou realitu je nepravděpodobné, že půjdou do zapomnění stejným způsobem 3D v televizorech a jiných podobných technologiích.

Je velmi nákladné najít zdroje nového směru v podnikání. Takže se začněte učit základy VR odtud, nezůstávejte na pokraji historie! Mimochodem, všechno je zdarma.

Podnikání na virtuální realitě: několik způsobů, jak vydělat na brýle

Atrakce VR

Atrakce VR dnes najdete téměř v každém velkém nákupním centru, což naznačuje slib tohoto podnikatelského nápadu. Je to docela snadné ji otevřít. Optimální forma obchodní organizace bude IP. Můžete ji otevřít za pár dní, protože jste strávili zhruba 7 000 rublů za zpracování dokumentů a zaplacení státního poplatku.

Pokud mluvíte o zařízení, budete potřebovat:

 • helma virtuální reality;
 • základnová stanice pro připojení nebo výkonný počítač s dobrou grafickou kartou;
 • speciální židle.

Náklady na všechny výše uvedené, v závislosti na kvalitě a firma-výrobce, bude ze 70 až 100 tisíc rublů. V současné době na trhu nabízejí různé společnosti ready-made sady pro jízdu virtuální reality za cenu od 100 do 150 tisíc rublů.

Kromě vybavení budete potřebovat dvě osoby pro pozici operátorů. Budou pracovat podle plánu. S plat 15-20 tisíc rublů, vaše měsíční výdaje na jeho platbu, respektive, bude 30-40 tisíc rublů. V počáteční fázi podnikání v oblasti mzdy můžete výrazně ušetřit tím, že budete zákazníky obsluhovat sami.

Pokud budeme hovořit o ziskovosti atrakcí virtuální reality, pak hodně bude záviset na průchodnosti prodejny, kde se rozhodnete dát své podnikání. Průměrná cena vstupenek na tuto zábavu je od 100 do 200 rublů, takže si můžete vydělat - musíte se snažit udržet atraktivitu nečinnosti. Chcete-li přilákat zákazníky, musíte investovat do reklamy. Podle našeho názoru zde bude nejúspěšnější řešení:

 • distribuce reklamních letáků a letáků při vstupu do obchodního centra;
 • uvádění informací do sociálních sítí, které většinou využívají mladí lidé a jejichž oblast zájmu zahrnuje inovace v oblasti IT technologií a vznik nových moderních technologických zařízení.

Za předpokladu, že lístek k vaší atrakci VR bude stát 200 rublů a za předpokladu, že alespoň 20 návštěvníků denně, výtěžek z jeho práce za měsíc bude 120 tisíc rublů. S odečtením běžných výdajů na platy, nájemné a reklamu budete mít asi polovinu této částky. V důsledku toho se počáteční investice do tohoto podnikatelského nápadu vyplatí do 3-4 měsíců.

Prodej přilby, brýlí a doplňků k nim

Tento nápad pro podnikání může přinést dobrý zisk. Podle odborníků je nejlepší ji realizovat na základě již fungujícího podniku pro obchod s mobilním zařízením, neboť většina helmů a brýlí VR jsou v podstatě příslušenství určená pro použití v kupéch se smartphony, herními konzolami apod.

Také příslušenství pro virtuální brýle a přilby jsou také v dobré poptávce. Zejména:

Hlavní výhodou této myšlenky je neustálý růst popularity zařízení pro ponoření do virtuálního prostoru mezi mladými lidmi. Nevýhodou je potřeba stanovit směr propagace značky. Náklady na dobré body VR od společnosti Oculus, která nadále zaujímá vedoucí pozici na trhu, může dosáhnout až 50 tisíc rublů. Analogy ze Středního království jsou někdy levnější, nicméně jejich kvalita často zůstává hodně žádoucí.

Výroba brýlí VR

Obchodování s brýlemi virtuální reality může být úspěšně vybudováno, nejen obchodovat s nimi, ale také produkovat. Příkladem toho je pozitivní zkušenost jedné společnosti v Novosibirsku, která již několik let vyrábí levné virtuální brýle. Podle manažerů společnosti se rozhodli zaměřit se na kvalitu výrobků. Proto se při výrobě používají pouze vysoce kvalitní materiály. Náklady na takové rozpočtové verze VR je pouze 600 rublů. Společnost spolupracuje s několika maloobchodními řetězci a prodává zboží měsíčně přibližně o 150 tisíc rublů. Aby společnost nebyla závislá na dodavatelích, nedávno otevřela vlastní výrobu čoček, která je podle zástupců společnosti mnohem lepší než čínští protějšky.

Virtuální stadion

Tento podnikatelský projekt byl již úspěšně realizován v Německu a řadě dalších západních zemí. Podstatou toho je, že za odměnu dostane člověk přístup ke speciální službě, díky níž může bez opuštění domova používat brýle VR, jako by se zúčastnil různých sportů. To vytváří úplnou iluzi, že je na stadionu, tedy uprostřed událostí. Další zajímavou vlastností projektu je, že pokud se chcete, můžete se připojit k jednomu ze svých přátel, který je také připojen ke službě a má body VR. A spolu, jak víte, je mnohem zajímavější být nemocní!

Virtuální nakupování

Podle mnoha odborníků bude v příštích třech letech jen takový směr online obchodu. Osoba, aniž by opustila domov, bude mít možnost navštívit jakýkoli obchod a uskutečnit nákup. V současné době mluví zástupci největšího čínského maloobchodního prodejce Alibaba o možnosti vzniku takové služby. Nepochybně nebudou obíhat ani západní internetové giganti, jako například eBay a Amazon. Je možné, že do roku 2020 budou virtuální internetové obchody k dispozici ruským maloobchodníkům s internetem.

Závěrem je třeba poznamenat, že virtuální realita jako obchodní myšlenka má mnohem více neprozkoumaných výklenků a segmentů, které se vzhledem k rostoucí popularitě zařízení VR objeví pravidelně. Například vytváření aplikací pro brýle a helmy VR může být skvělým nápadem pro podnikání. V této oblasti není dostatek dobrých specialistů, proto je nepochybně tato služba velmi žádaná. I když je samozřejmě třeba vytvořit takový obsah, je nutné mít určité znalosti a dovednosti. Mimochodem, ne tak dávno na internetu byly bezplatné kurzy online od společnosti Microsoft, které jsou navrženy speciálně pro vývojáře tohoto softwaru. Tvůrci kurzů prohlašují, že poté, co projdou, dokonce i osoba s minimálními programovacími schopnostmi bude schopna vytvořit pro VR zařízení odlišný obsah.

Jak podniknout virtuální realitu?

Virtuální realita dnes přestává být přívlastkem fantastických filmů a knih. Rozvoj technologií poskytl příležitost získat vybavení, které usnadňuje ponoření osoby do počítačového prostředí.

Použitím brýlí nebo přileb, rukavic a dalších ponořujících prvků získá uživatel pocity, které odpovídají skutečným pocitům člověka, který je uvnitř počítačové hry, filmu, jiného scénáře. Existuje možnost aktivně komunikovat s virtuálními znaky nebo prvky, provádět určité úkoly, provádět akce.

Když jste ve virtuální realitě, můžete létat, plavat pod vodou nebo provádět jiné akce, které nejsou v každodenním životě možné. Úroveň realismu přijatých pocitů neustále roste, vedoucí společnosti vyvíjejí nové typy zařízení, které zajišťují větší úplnost ponoření.

Odrůdy

Podnikání používající zařízení k vytvoření virtuální reality se objevilo poměrně nedávno. Aktivně se rozrůstá s rostoucím počtem dostupných zařízení stále více a více zajímavé pro uživatelské scénáře, zajímavosti nebo jiné zábavní aktivity.

Vedle použití zařízení k určenému účelu mohou být použity i další běžné možnosti k získávání peněz tímto směrem. Nejvíce budoucí možnosti podnikání založené na použití VR, můžete se týkat:

 • Obchod se zařízením a příslušenstvím VR. Nejpravděpodobnější typ výdělku, který má všechny konkrétní problémy a výhody vyplývající z obchodních podniků. Bude vyžadovat poměrně vysoké investice pro získání sortimentu, reklamy, obchodních platforem. Vysoká rizika, možnost nepředvídatelných potíží, závislost na poptávce, konkurence.
 • Pronájem zařízení k pronájmu. To neznamená dodávku vybavení do domu pro použití. Ve skutečnosti máme na mysli vytvoření místa v navštíveném místě s časově vymezenou platbou za použití zařízení.

K méně obvyklým způsobům, dokud nedostane náležitou pozornost od uživatelů a podnikatelů, by měly být přičteny:

 • Virtuální nakupování online. Některé velké internetové obchody, jako je Aliexpress, spouštějí virtuální projekty, které jim umožňují virtuální návštěvu svých obchodních platforem s možností koupit zboží, které mají rádi. Začátek vypadá přitažlivě a slibně, ale zatím nemá správný vývoj mezi uživateli.
 • Prodej obsahu. Zde jsou možné různé možnosti od jednorázových akcí pro prodej herních balíčků až po implementaci určitých verzí softwaru nebo jiných typů obsahu. Klient obdrží buď jednorázový přístup k virtuálnímu světu, nebo na určitý čas získá odběr.

Možnosti tohoto druhu výdělku jsou poměrně široké, je však nutný kontakt s nositeli práv. V podstatě je nutné stát se makléřem developerských společností, což poněkud komplikuje záležitosti a snižuje výši výdělku.

 • Oprava, nastavení, údržba zařízení. Tato možnost slibuje nejvyšší poptávku a zaměstnanost, ale je možná pouze tehdy, když je zařízení distribuováno mezi uživatele. Mnoho lidí raději pozve odborníka, který pomůže vyřešit možné problémy se zařízením, správně jej připojit a nakonfigurovat, poskytnout potřebné rady a rady.
 • Protože technologie VR postupují vpřed, je třeba očekávat vznik jiných typů podniků, které jsou přizpůsobeny podmínkám, které vznikly.

  Atrakce

  Mezi všechny možné možnosti nejpřesvědčivější typ podnikání na VR je vytvoření přitažlivosti virtuální reality. Metoda již získala dostatečnou popularitu, je populární mezi uživateli, má své následovníky a přívržence. Chcete-li otevřít atrakci, budete potřebovat:

  • Koupit potřebné vybavení.
  • Pronájem místa (místa) v navštíveném místě.
  • Registrujte firmu oficiálním způsobem.

  Vzhledem k tomu, že tato aktivita se týká zábavních programů, nejsou pro ni vyžadovány žádné certifikáty. Nejpohodlnějším způsobem registrace firmy je navrhnout IP. Budete muset zakoupit alespoň základní vybavení:

  • Body (helma) virtuální reality.
  • Výkonný počítač, připojovací stanice.
  • Speciální židle.

  Navíc, operátoři, jehož úloha může být splněna nezávisle, ale zatížení bude velmi vysoké a v každém případě bude nutné plnit povinnosti dodávek, propagace projektu, reklamy a další směry. Proto je třeba dbát na to, aby existovali asistenti. Náklady na nákup zařízení, registraci IP a dalších fází počátečního období budou asi 150 až 200 tisíc rublů. Tato částka v zásadě zahrnuje náklady na zařízení, všechny ostatní náklady jsou mnohem nižší.

  Nákup franšízy

  Získání licence VR pomůže zkrátit čas a náklady na propagaci projektu. Spolupráce s propagovanou značkou umožňuje používat její jméno, slogany, duševní vlastnictví. Vzhledem k tomu, že virtuální realita jako fenomén ještě není pevně stanovena, náklady a čas podpory vašeho podnikání budou poměrně velké. To se může stát nebezpečnou obtížností, která může znemožnit rozvoj projektu.

  Nákup franšízy umožňuje vyřešit většinu problémů dříve, než k nim dojde. Použitím dobře známá jména, vývoj a představuje slavného klubu značku nebo společnost VR sníží rizika minimalizovat čas na podporu projektu a ve velmi krátkém čase přinese jej na nejvyšší možnou mírou návratnosti.

  Společnost vyrábí franchisor poradenství, technickou podporu ve všech fázích v počátečním období, poskytuje přístup k používání ochranných známek, softwaru, provádí školení, vzdělávací semináře a další vzdělávací akce.

  Příklady podnikání a povolení

  Tam je množství možností pro získání povolenís určitou cenou, s odlišnou dobou návratnosti nebo ziskovostí. Příkladem je franšíza klubu Imperia VR, který má několik síťových destinací jak v Rusku, tak iv zahraničí.

  Společnost zajišťuje plnou poradenskou podporu klienta, poskytuje veškeré potřebné prostředky k podnikání. Projekt má velmi atraktivní období návratnosti - asi 2-3 měsíce, ale to zcela závisí na pracovních podmínkách a efektivitě využití.

  Navíc mnoho dalších možností vypadá atraktivně, například virtuální realita franšízy FIBRUM. Zisk je možný jak při předvádění jízd, tak i při prodeji vybavení, zejména při přilbě VR. Přitažlivost dalších prvků v podnikání zvyšuje jeho úspěch, umožňuje rozšíření počtu uživatelů, zvyšuje zájem směrem.

  Jiné varianty jsou také známé a lze je vzít v úvahu:

  Přibližný obchodní plán

  První krok bude volbou konkrétního projektu. Ať už se jedná o akvizici povolení nebo o propagaci vlastní firmy - rozhoduje sám podnikatel s ohledem na všechna rizika, příležitosti a pracovní podmínky ve svém regionu.

  Registrace jednotlivých podnikatelů (nejvhodnější a relativně levný způsob oficiální registrace), nebo Otevřete společnost (pokud se z nějakého důvodu vyžaduje, aby vytvořil právnickou osobu) trvá asi 5 dní. Registrační náklady:

  Po registraci (nebo během ní) byste se měli postarat o pronájem místa, kde se nacházejí zajímavosti, prodejny vybavení nebo dílny pro opravu zařízení. Současně nakupují potřebné vybavení.

  Základní sestava bude stát asi 70000 rublů, obsahuje head-up displej (nebo sklenice 3-d reality), výkonný počítač s výkonnou grafickou kartou, manipulátory. Pokud je více či méně udržitelný příjem, kompozice, úroveň vybavení bude doplněna, aktualizována, ale bude snadnější a levnější začít se základním vybavením.

  Je třeba dbát na účetnictví a ochranu projektů. Obě směry jsou nejsnadnější k outsourcingu, je mnohem levnější a je spolehlivější než použití vlastního účetního a bezpečnostního strážce.

  Podnikání v oblasti virtuální reality dosud plně nezabralo v průmyslu zábavy, ale jeho formování se právě děje. Rychlost růstu tohoto směru dává veškeré důvody k tomu, aby se podařilo získat vysoké vyhlídky, které se budou zvyšovat, jelikož budeme pokračovat vpřed, vznik nových, výkonnějších zařízení. Ponoření do virtuálního prostředí vytváří velmi silné emoce, bylo vždy ceněno.

  Podnikání na virtuální realitě: několik způsobů, jak vydělat na brýle

  Virtuální realita rychle dobývá náš svět. První přístroje pro ponoření do virtuálního prostoru se objevily ne tak dávno a stály spousty peněz, ale dnes brýle VR jsou dostupné pro masy. V tomto ohledu může být podnikání ve virtuální realitě slibným směrem pro zahájení svého podnikání.

  Atrakce VR

  Atrakce VR dnes najdete téměř v každém velkém nákupním centru, což naznačuje slib tohoto podnikatelského nápadu. Je to docela snadné ji otevřít. Optimální forma obchodní organizace bude IP. Můžete ji otevřít za pár dní, protože jste strávili zhruba 7 000 rublů za zpracování dokumentů a zaplacení státního poplatku.

  Pokud mluvíte o zařízení, budete potřebovat:

  • helma virtuální reality;
  • základnová stanice pro připojení nebo výkonný počítač s dobrou grafickou kartou;
  • speciální židle.

  Náklady na všechny výše uvedené, v závislosti na kvalitě a firma-výrobce, bude ze 70 až 100 tisíc rublů. V současné době na trhu nabízejí různé společnosti ready-made sady pro jízdu virtuální reality za cenu od 100 do 150 tisíc rublů.

  Kromě vybavení budete potřebovat dvě osoby pro pozici operátorů. Budou pracovat podle plánu. S plat 15-20 tisíc rublů, vaše měsíční výdaje na jeho platbu, respektive, bude 30-40 tisíc rublů. V počáteční fázi podnikání v oblasti mzdy můžete výrazně ušetřit tím, že budete zákazníky obsluhovat sami.

  Pokud budeme hovořit o ziskovosti atrakcí virtuální reality, pak hodně bude záviset na průchodnosti prodejny, kde se rozhodnete dát své podnikání. Průměrná cena vstupenek na tuto zábavu je od 100 do 200 rublů, takže si můžete vydělat - musíte se snažit udržet atraktivitu nečinnosti. Chcete-li přilákat zákazníky, musíte investovat do reklamy. Podle našeho názoru zde bude nejúspěšnější řešení:

  • distribuce reklamních letáků a letáků při vstupu do obchodního centra;
  • uvádění informací do sociálních sítí, které většinou využívají mladí lidé a jejichž oblast zájmu zahrnuje inovace v oblasti IT technologií a vznik nových moderních technologických zařízení.

  Za předpokladu, že lístek k vaší atrakci VR bude stát 200 rublů a za předpokladu, že alespoň 20 návštěvníků denně, výtěžek z jeho práce za měsíc bude 120 tisíc rublů. S odečtením běžných výdajů na platy, nájemné a reklamu budete mít asi polovinu této částky. V důsledku toho se počáteční investice do tohoto podnikatelského nápadu vyplatí do 3-4 měsíců.

  Prodej přilby, brýlí a doplňků k nim

  Tento nápad pro podnikání může přinést dobrý zisk. Podle odborníků je nejlepší ji realizovat na základě již fungujícího podniku pro obchod s mobilním zařízením, neboť většina helmů a brýlí VR jsou v podstatě příslušenství určená pro použití v kupéch se smartphony, herními konzolami apod.

  Také příslušenství pro virtuální brýle a přilby jsou také v dobré poptávce. Zejména:

  Hlavní výhodou této myšlenky je neustálý růst popularity zařízení pro ponoření do virtuálního prostoru mezi mladými lidmi. Nevýhodou je potřeba stanovit směr propagace značky. Náklady na dobré body VR od společnosti Oculus, která nadále zaujímá vedoucí pozici na trhu, může dosáhnout až 50 tisíc rublů. Analogy ze Středního království jsou někdy levnější, nicméně jejich kvalita často zůstává hodně žádoucí.

  Výroba brýlí VR

  Obchodování s brýlemi virtuální reality může být úspěšně vybudováno, nejen obchodovat s nimi, ale také produkovat. Příkladem toho je pozitivní zkušenost jedné společnosti v Novosibirsku, která již několik let vyrábí levné virtuální brýle. Podle manažerů společnosti se rozhodli zaměřit se na kvalitu výrobků. Proto se při výrobě používají pouze vysoce kvalitní materiály. Náklady na takové rozpočtové verze VR je pouze 600 rublů. Společnost spolupracuje s několika maloobchodními řetězci a prodává zboží měsíčně přibližně o 150 tisíc rublů. Aby společnost nebyla závislá na dodavatelích, nedávno otevřela vlastní výrobu čoček, která je podle zástupců společnosti mnohem lepší než čínští protějšky.

  Virtuální stadion

  Tento podnikatelský projekt byl již úspěšně realizován v Německu a řadě dalších západních zemí. Podstatou toho je, že za odměnu dostane člověk přístup ke speciální službě, díky níž může bez opuštění domova používat brýle VR, jako by se zúčastnil různých sportů. To vytváří úplnou iluzi, že je na stadionu, tedy uprostřed událostí. Další zajímavou vlastností projektu je, že pokud se chcete, můžete se připojit k jednomu ze svých přátel, který je také připojen ke službě a má body VR. A spolu, jak víte, je mnohem zajímavější být nemocní!

  Virtuální nakupování

  Podle mnoha odborníků bude v příštích třech letech jen takový směr online obchodu. Osoba, aniž by opustila domov, bude mít možnost navštívit jakýkoli obchod a uskutečnit nákup. V současné době mluví zástupci největšího čínského maloobchodního prodejce Alibaba o možnosti vzniku takové služby. Nepochybně nebudou obíhat ani západní internetové giganti, jako například eBay a Amazon. Je možné, že do roku 2020 budou virtuální internetové obchody k dispozici ruským maloobchodníkům s internetem.

  Závěrem je třeba poznamenat, že virtuální realita jako obchodní myšlenka má mnohem více neprozkoumaných výklenků a segmentů, které se vzhledem k rostoucí popularitě zařízení VR objeví pravidelně. Například vytváření aplikací pro brýle a helmy VR může být skvělým nápadem pro podnikání. V této oblasti není dostatek dobrých specialistů, proto je nepochybně tato služba velmi žádaná. I když je samozřejmě třeba vytvořit takový obsah, je nutné mít určité znalosti a dovednosti. Mimochodem, ne tak dávno na internetu byly bezplatné kurzy online od společnosti Microsoft, které jsou navrženy speciálně pro vývojáře tohoto softwaru. Tvůrci kurzů prohlašují, že poté, co projdou, dokonce i osoba s minimálními programovacími schopnostmi bude schopna vytvořit pro VR zařízení odlišný obsah.

  Jak vydělat na 3D brýlích a virtuální realitě

  Andrei Teryokhin - o jeho snaze vytvořit virtuální světy pro lidi přímo ve svých apartmánech

  IT nástroje, které používá Andrey Terekhin

  • Jednota
  • Wordpress
  • Facebook

  Novosibirský podnikatel Andrey Teryokhin přišel s nápadem svého podnikání poté, co navštívil přitažlivost virtuální reality v nákupním centru. Ale sotva si upravil výrobu 3D sklenic s kartonem a začal s prvním prodejem, byl vzat nový nápad - vytvořit virtuální světy pro lidi přímo ve svých bytech. O tom, jak se vyvíjí jeho podnikání a kdy je možné najít cizí poklad bez opuštění vlastního bytu, řekl Andy Teryokhin Biz360.

  Andrey Terekhin, podnikatelem, zakladatelem společnosti pro výrobu brýlí a simulací virtuální reality VR Corp. Narodil se v Komsomolsku-na-Amur, přestěhoval se do Novosibirsku, studoval na Sibiřské akademii veřejné služby. Před založením společnosti VR Corp podniká v oblasti informačních technologií a licencovaného softwaru.

  V říjnu 2015 jsme šli s manželkou v obchodním centru a narazili na virtuální přitažlivost Oculus Rift. Vzpomínám si, že když se v 90. letech objevily brýle virtuální reality, bylo to legrační podívat se na ně - oči jsou naprosto hromady, nic nefungovalo atd. Ale přetrvává touha - podívat se na virtuální realitu z první ruky.

  Já, přísný sibírský muž, tiše jel na horské dráze, pak se žena posadila na židli a houpačka byla zapnutá. A tak se posadila a začala mrznout po celém nákupním centru, spousta lidí přišla do běhu a myslela jsem si - jak je v pohodě, je to chladný směr, který by se měl řešit.

  Zpočátku se objevila myšlenka udělat podobnou atrakci, ale myslím, že spíš jako producent, vývojář. Ponořený do vesmíru těchto technologií jsem zjistil, že v současné době existuje mnoho obsahu v podobě aplikací pro mobilní telefony - hry, hrůzy, filmy, videoklipy atd. Doslova obrovské množství všeho, co nelze použít v telefonu, pokud nemáte brýle virtuální reality.

  Poprvé byly výkresy těchto skel prezentovány společností Google - to byla Google Cardboard. Podíval jsem se na plány a uvědomil jsem si, že není tak těžké něco takového dělat. Pak byl promontoryl, co jsme v té době zastupovali v Rusku. Tento zděšený - hnědá a absolutně špatně kvalitní lepenka, nevzhledný vzhled, čočky z smyčkových smyček. Kvalitní produkt by měl mít nějakou hodnotu pro spotřebitele, ale neviděl jsem to. Koupil jsem si skleničky z 300 kartonů za 300 rublů a uvědomil jsem si, že mohu udělat mnohem lépe.

  Vzal jsem kresby, trochu jsem je změnil, souhlasil s čínským výrobcem na čočkách, našel jsem návrháře, vyrobil jsem nůž pro řezání kartonu ve velkém měřítku - a spustil vlastní výrobu.

  Naše brýle jsou malá lepenková krabička s roztomilým designem. Otevřete víko, vložte do něj mobilní telefon, spusťte aplikaci pro virtuální realitu, vložte zařízení na hlavu pomocí popruhů - a ponořte se do světa, kde můžete otočit hlavu o 360 stupňů.

  Mnoho lidí, kteří poprvé spouštějí aplikaci virtuální reality, sedí rovně, nerozumí tomu, že můžete otočit hlavu a podívat se například zpět, musíte je vyzvat. Obvykle jsou v aplikacích na obrazovce tak malý pohled, je zde nabídka. Stačí se pohybovat v tomto menu, nebo například otevřít dvířka.

  Vše se děje otočením hlavy a nastavením tohoto pohledu. Tam jsou hry, kde můžete chodit, střílet - pro ně máme samostatný řídící ovladač, trochu malého joysticku Bluetooth. Může být propojen s telefonem a v důsledku toho zcela ovládá pohyb.

  Naše publikum je velmi odlišné - od školáků a studentů až po starší "strýce", vážné podnikatele. Upřímně, každý, kdo nosí, snaží - vše, to je kupující.

  Co nás odlišuje od ostatních "kartonů" - především design, kvalita, čočky od dobrého výrobce, který chápe optiku. A kromě toho jsou naše brýle již shromážděny. Toto je produkt, který chcete koupit. Jiné výrobky, které se prodávají v Rusku, vyžadují montáž spotřebitelem. Spotřebitel chce vzít a okamžitě použít. Máte možnost koupit naše brýle za 400 rublů, nebo koupit to samé, ale neštandardní, které musíte sbírat sami, a ne velmi dobré čočky.

  Nyní jsme dosáhli určitého objemu prodeje, prodáváme 5 tisíc rublů denně. Asi 30 obchodů spolupracuje s námi, včetně "Expedice", "Velkého svátku" atd. A to navzdory skutečnosti, že jsem neudělal hodně reklamy. S velkými prodejnami pracujeme na prodej, prodáváme drobné zásilky hromadně. Nyní se například Petr připojil k nám, nyní je náš zástupce.

  Máme také směr b2b. Začali jsme například pracovat s realitními agenturami, kupovali si strany od 5 do 50 kusů a ukázali klientům vzdálené virtuální objekty. Dále nabízíme vývoj aplikací. Mají panoramata, aby se mohli podívat na stránky - a proto je načteme do aplikace a zobrazujeme tyto 3D panorámy.

  Náklady na start byly asi 100 tisíc rublů. Pro zisk jsme již odešli, pracujeme bez ztrát, další investice se nevyžadují pro práci podniku. Nevybírám však finanční prostředky, znovu investuji do jiných oblastí.

  Mám sen - že se každý dozví o možnostech virtuální reality. Pro mě není moje "lepenka" tak komoditou jako způsob, jak lidem předávat myšlenku, seznámit je s virtuálním světem.

  Většina lidí se o naší společnosti dozvíla skrze lepenkové brýle, ale ve skutečnosti to není hlavní projekt. Měl jsem představu o konečném produktu, který chci nabídnout spotřebitelům. Předpokládejme, že vaše dítě má brzy narozeniny. Přijíždíme k vám, prověřujeme pokoj a vytvoříme virtuální model připojený k místnosti. Všechny proporce, objekty jsou zachovány, ale teď je to například kosmická loď nebo dungeon.

  Dáme vám brýle a vy hrajete v této virtuální realitě. Bez opuštění domova se ocitnete na jiné planetě, děti hledají něco, řeší hádanky, můžete přidat interaktivní scénáře. Oslavy narozenin rozkládají šifrované zprávy, najdou poklad, odstraní brýle - a to je skutečný dárek! To je klíčový produkt, který je mým největším snem.

  Nyní začínáme nabízet přechodné řešení pro firmy, které organizují questy a hry s laserovými značkami. Jedná se o velmi 3D skenování místnosti a vývoj virtuální reality pro tuto místnost. Body jsou nástrojem, který nám umožňuje získat finanční prostředky pro jejich opětovné investování do našeho hlavního projektu.

  Klíčovým problémem, na němž pracujeme, je pohyb. Vypracovali jsme architekturu řešení, víme, jak se pohybovat, nyní pracujeme na plné synchronizaci. Pokud máte tabulku a ve virtuálním prostoru je zobrazena tato tabulka, pak pokud jste se jí dotýkali virtuálním způsobem, měli byste se ji dotýkat okamžitě a v reálné realitě. Na konci tohoto roku se můžete již podívat na prototyp nebo dokonce na komerční projekt.

  Body podnikání v oblasti virtuální reality

  Ahoj všichni, znovu jsem se rozhodl obrátit se k všemocnému Pikabě o radu.

  Budu si představit brýle VR ve formě atrakcí v místním kině mého města.

  Souhlasil jsem s pronájmem, ale zajímám vás o váš názor.

  Jak byste reagoval na takové přitažlivost, mohl byste projít nebo jen jednou a vyzkoušet to?

  Jelikož je lepší prezentovat, jaké hry je třeba dát, může mít nějaký dop. měkké pro zlepšení atraktivity.

  Vezmu si HTC Vive a špičkový počítač na úkor v naději, že zisk přinejmenším pokryje jejich postavení.

  Poté, co nějakým způsobem vrátí na kůlu tržby za kus myslí celá tato záležitost vůbec dělat navrode „Po 25 osob sleva 50 procent,“ protože se chci zabývat přináší potěšení všem a liché smutný město.

  Prosím, nezanedbávejte okamžitě, že jsem viděl opravdu dobrou radu. Pouze pokud opravdu chcete. Děkuji

  Vlastní podnikání: přitažlivost virtuální reality

  V současnosti se oba technologie a takový druh podnikání vyvíjejí pouze, ale nově příchozí mohou již začít podnikat s minimálními výdaji, což již poprvé slibuje značné příjmy. Ale nevěřím, že ve slově z firem, které nabízejí organizace této obchodní „na klíč“ za málo peněz, slibovat pohádkové zisky, protože tam je složitost v tomto směru.

  Otázky organizace přitažlivosti virtuální reality

  Chcete-li začít pracovat, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. Nejjednodušší způsob, jak rýsovat jako individuálního podnikatele, protože to nevyžaduje vynaložení velkých finančních prostředků z PI hlášení jednoduché registraci se ponechá málo času a úsilí. Pokud potřebujete registrovat právnická osoba, přednostní forma je společnost s ručením omezeným, protože v tomto případě, stejně jako v případě osob samostatně výdělečně činných, bude zjednodušeného daňového systému, která zahrnuje transfer do státu, který není více než 6% tržeb k dispozici, nebo 15% provozního zisku. Činnosti spadají do definice (OKPD 2) 93.29 Ostatní zábavní a rekreační služby. V současné době neexistují žádné zvláštní povolení pro takové aktivity, takže po registraci můžete začít pracovat.

  Dalším krokem v organizaci podnikání bude nalezení místa k práci. V tomto směru nejvíce účelné, které mají být umístěny na území nákupního a zábavního centra, protože mají dobrý kříž a jsou vždy potenciální zákazníci pro tuto firmu. Ve většině případů je práce v nákupním komplexu bude nejlepším řešením, protože i když jste někde pracují v centru města nebude dostatečný počet spotřebitelů, i když i zde existuje mnoho faktorů, které je třeba zvážit.

  Pro jednoho stojanu s instalací virtuální realitě nebere příliš mnoho prostoru, to je obvykle dost prostoru až 10 metrů čtverečních, ačkoli někteří podnikatelé podaří usadit, a to i v oblasti 5 metrů čtverečních, a některé náklady a dva. Nicméně je třeba poznamenat, že to bude stačit pouze umístit jeden celek, a v případě, že podnikatel se chystá zahájit několik zařízení, je nutné si pronajmout další místo. Také nesmíme zapomenout, že v každém nákupním centru má své vlastní podmínky spolupráce, a vedení lze nastavit minimální velikost objektu, které jsou pronajímány, stejně jako zakázat pronájem nepřidělené komerční zařízení, jinými slovy, nemusí být schopen navázat svůj stánek v uličce, a mají střílet samostatnou místnost.

  Nákup zařízení pro atraktivitu virtuální reality

  je velmi odlišná v závislosti na oblasti práce a ve větší míře na městě, stejně jako přímo z jeho umístění a umístění v samotném nákupním centru, úspěšná místa jsou samozřejmě odevzdána poněkud dražší než místa, která se nacházejí ve špatně průchodných oblastech. Je třeba také říci, že v obchodních centrech obecně nejvyšší náklady na pronájem, takže i místo o velikosti 5 m 2 může stát 20 tisíc rublů měsíčně, a někdy i dražší. Obecně se musíte dozvědět informace o vašem městě. Obecně platí, že místo je vybráno na základě hlavního spotřebitele a jsou většinou děti, takže je dobré najít centrum, kde děti a jejich rodiče nejvíce jdou. Přestože zájem o tuto novinku je u mladých lidí a dokonce do určité míry u dospělých.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Dále se musíte postarat o nákup zařízení. Za prvé, co potřebuje displeje montované na hlavu, i když by bylo logické, aby volání masku, protože zařízení není příliš rozměrný a plně uživatelsky hlava nezavírá. V současné době jsou nejčastějšími a nejuznávanějšími uživateli helmy vyrobené společností Oculus VR. Je zajímavé, že v masivním prodejem virtuálních přileb firma ještě nenadešel, a předtím, než v roce 2016, je nepravděpodobné, že by se stalo, pokud prodeje jsou pouze „verzi pro vývojáře,“ které lze zakoupit za pouhých podnikatele. Existují tři modely Oculus, nejjednodušší a zároveň levné a osvědčené - Oculus Rift, jehož cena se pohybuje v rozmezí 350 dolarů. Existují ještě další dva pokročilé modely, ale jsou dražší, získává popularitu modelu Oculus DK2, stojí o něco dražší, a ceny pro resellery, kteří nejsou tak časté modely mohou dosáhnout až 50 tisíc rublů. Je považován za modernější a přesnější reprodukci virtuální reality.

  Přilba Oculus

  Hodnocené analogy výrobků Oculus nejsou na trhu zastoupeny, existují 3D brýle a podobná zařízení, ale zaostávají za hlavním konkurentem. Je pravděpodobné, že v budoucnu budou velké společnosti uvolňovat své výrobky, což jim umožní ponořit se do virtuálního světa, ale zatím musíme být s tím spokojeni. Body pracují na speciálním softwaru, který obvykle dodává dodavatel samotného výrobku, takže by to neměl být problém.

  Kromě bodů, budete muset zakoupit další zařízení, jako jsou manipulátorů, stejně jako si koupit počítač s výkonnou grafickou kartou, protože mnoho z her v tomto formátu neběží na pomalejších počítačích, a musí být vysoká a 10 FPS nemá rád každému uživateli. Chcete-li to provést, zakoupíte počítač s licencovaným operačním systémem, optimálně zakoupte rodinu Windows, nejvhodnější v tuto chvíli zakoupit Windows 8.1. Počítač se softwarem bude stát v průměru 50 tisíc rublů, ačkoli často se tato částka zvyšuje v závislosti na tom, jakou verzi softwaru bude nainstalována a jaký bude výkon počítače.

  Kromě toho musíte zakoupit licencované verze her, které mají být spuštěny. A dnes ne každá hra podporuje takové zařízení, takže seznam aplikací je velmi omezen. Nicméně, uživatel dnes platí ve větší míře ne pro příležitost hrát v konkrétní hře, a to pro příležitost ponořit se do jiného světa. Poté si musíte koupit speciální stojan a v některých případech další zařízení, například někteří podnikatelé instalují židle nebo jiné podobné zařízení, které zlepšují vnímání uživatele během hry.

  Obecně platí, plně vybavená místo pro hraní se všemi zařízeními a speciálního softwaru řídí podnikatele ve výši 70 tisíc rublů, mnoho společností, která se specializuje zabývající se dodávkou takového zařízení, které nabízejí obchodní „na klíč“ sell soupravy se zárukou a technickou podporu pro 100- 150 tisíc rublů. Tam jsou také dražší nabídky, které zahrnují buď více moderních přileb, nebo další zařízení.

  Také je třeba říci, že se dnes Oculus prodává s výpočtem pro vývojáře, takže pokud má tým kompetentní programátoři, můžete vytvořit vlastní virtuální realitu založenou na vašem vlastním vývoji. Výhodou tohoto přístupu je také to, že stávající software umožní další implementaci balíčku svých návrhů jiným podnikatelům, což ve skutečnosti pracuje s poskytováním licence. Pak budou podnikatelé v jiných městech převádět nějaké prostředky na využívání licence, což podnikateli poskytne trvalý pasivní příjem. Rozvoj softwaru však bude muset vyčlenit spoustu peněz a vynaložit spoustu testů na čas.

  Nyní budou zákazníci oblíbeni s takovou zábavou, jako je jednoduché ponoření do virtuálního světa, a to i v případě, že uživatel sám v podstatě nebude muset dělat nic v něm (nebude muset "hrát"), pokud se stane jen pozorovatelem. Nicméně později, když je spotřebitel přeplněný jednoduchými zábavami, které jsou prostě založeny na "wow-efektu", bude chtít něco nového a zajímavějšího. Proto bychom se měli bezprostředně dívat dopředu, počítat s tím, že po nějaké době bude nutné aktualizovat a rozvíjet jejich návrhy. Nesmíme také zapomínat, že brzy přicházejí helmy virtuální reality, které se již prodávají koncovým uživatelům, takže poptávka po službách tohoto typu klesne. Nebude to náhlé, protože ne tak velké procento lidí si může dovolit takovou helmu okamžitě, i když je cena relativně nízká. Ale poté, co dojde k novému vývoji, budou existovat možnosti rozpočtu a spotřebitel už nebude žádným způsobem žádat o takové služby.

  Jako příklad lze uvést, počítačové kluby, které dokonce v posledních deseti letech byly velmi populární a jejich majitelé vydělat hodně peněz, ale potom, když alespoň jednoduchý osobní počítač se objevil v téměř každé domácnosti, počet těchto klubů (například internetovým kavárnám s všudypřítomné šíření internetu) prudce klesla. Vzhledem k tomu, že se vše rychle rozvíjí rychleji, může se tato podnikání stát za několik let irelevantní, ne-li méně. Nyní je čas vstoupit na trh, vydělat spoustu peněz, ale poté, co uděláte něco jiného. I když je to jen prognóza a není známo, co se stane dál.

  Personální otázky o otevření přitažlivosti virtuální reality

  Pro práci bude nutné najmout maximálně dvě osoby - provozovatelé - a samotný podnikatel se může zapojit do služeb zákazníkům, což mu umožní snížit osobní náklady. Ale představoval pouze lidem, kteří přichází do přímého styku se zákazníky instalace na místě, pokud máte v úmyslu vyvinout hry a další software, pak budete muset najmout zaměstnance programátorů, kteří se dost možná, pokud nemohou pracovat doma, mají k pronájmu kanceláře. To je obecně vážnější přístup k této záležitosti a vyžaduje investice několika set tisíc rublů a někdy více než milion. Prodávat jedinečný produkt - samozřejmě velmi důležitou konkurenční výhodu, ale doba návratnosti je pak zvýšena až na několik let, zatímco jednoduchý stůl s displejem hlavy montované se promítá se vyplatí za měsíc nebo dva.

  Podnikatel může také vypořádat s administrativní prací a plnění dokumentace a jednání, ale všechny obchodní procesy, které nejsou spojené s nezisková organizace zadávat lepší. To zahrnuje vedení účetnictví, poradenství v oblasti právních a daňových otázek, jakož i ochranu svého vzniku, pokud je jistota neposkytuje pronajímatelem (i když ve všech civilizovaných nákupních a zábavních center, tento problém je vyřešen vlastníky, a všechny se nacházejí uvnitř komplexu je pod ochranou).

  Ceny a ziskovost obchodování s virtuální realitou

  Náklady na hru se na první pohled zdá být nízké - podnikatelé prodávají vstupenku za 100-200 rublů, ale čas to trvá 5-10 minut. Zde můžete cítit marketingový pohyb - klient je zpočátku překvapen nízkou cenou, objednává se zasedání a poté, když neměl čas na to, co chtěl pochopit po dobu 5 minut (prostě se přizpůsobí těmto prvních 5 minut), chce více. A platí peníze. To je ve skutečnosti poměrně drahé. A je třeba vzít v úvahu, že významné procento lidí s prvním "přechodem do virtuální reality" má nepříjemné pocity podobné syndromům neplodnosti a člověk nezažívá nic příjemného. Potřebuje čas na to, aby si zvykl, a poté si také užívejte ponoření. Dejte 100 rublům, abyste získali negativní zkušenost - je nepravděpodobné, že se jim někdo bude líbit.

  Nabídky franšíz a dodavatelů

  Obecně je lepší praktikovat individuální přístup k zákazníkovi a nabídnout flexibilnější cenový systém, který opravdu umožní spotřebiteli nejen přilákat, ale i udržet. V tomto oboru je obecně "ústní slovo" velmi efektivní a čím spokojenější spotřebitelé, tím rychleji se podnik bude rozvíjet.

  Samozřejmě, že je možné navíc vytvořit své vlastní webové stránky (zejména pokud máte v plánu následně otevřít další zajímavosti virtuální reality), čímž se získá publicitu všech místních médií, po informace o sobě na tematických portálů na internetu, ale účinnější mrtvice bude téměř jistě jen reklama nejvíce nákupního centra. Jasný, atraktivní prostředí, plakáty a oznámení u vchodu a zábavního centra, distribuce letáků v blízkosti nákupního centra - to vše ukazuje dobré výsledky, a počet zákazníků roste.

  Ať je to cokoliv, tato služba často vyhledává svého zákazníka mezi neformálními kolemjdoucími, kteří se rozhodli vyzkoušet novou nabídku. Jen málo lidí, kteří půjdou do stejného nákupního centra (a kdekoli), zejména pro přitažlivost virtuální reality, mají lidé stále stejný "wow-efekt", díky čemuž jsou postaveny fronty v instalaci. Proto se musíte orientovat na návštěvníky nákupního centra a příležitostných kolemjdoucích, ačkoli nelze vyloučit, že přestože taková atrakce bude výjimečnou novinkou, určité procento lidí projde po celém městě kvůli takové zábavě.

  Ziskovost otevření atraktivity virtuální reality

  Existuje také vyhlídka na toto podnikání, protože tato technologie se téměř jistě rozvinout, což znamená, že bude příležitost nabídnout zákazníkům něco nového; a samotný software, tedy hry, hrají důležitou roli, dojem závisí na kvalitě obrazu a celkově fascinaci procesu, a zde může zákazník upřednostňovat konkurenční atraktivitu, kde jednoduše nabízí zajímavější hru. Můžete také rozvíjet rozsáhle - tedy rozšiřovat svou síť instalací všech dalších atrakcí. A později, jak již bylo řečeno, můžete začít nabízet franchising.