Podnikový plán "Korekce úřadu zraku (oční místnost) uvnitř zdí školy"

Podnikatelský plán "Korekce úřadu zraku (oční klinice) ve stěnách školy." Vzhledem k tomu, že tato kancelář bude fungovat uvnitř zdí školy, a nikoliv ve speciálním zdravotnickém středisku, musí být zařízení vybráno s přihlédnutím k této skutečnosti, tj. měla by být kompaktní, snadno udržovatelná, ne drahá a není nutná přítomnost oftalmologa. Přítomnost školní sestry je postačující pro procedury. Každý, kdo navštěvuje, by měl mít doporučení odborného lékaře.

Stáhnout:

Náhled:

Podpisy do snímků:

Podnikatelský plán žáka Uriupina Michaila 7a

Je lepší vidět jednou než slyšet stokrát (lidová moudrost)

"Oči jsou brány slunce" (Pythagoras)

Podnikatelský plán Korekce zraku (oční místnost) uvnitř zdí školy

Relevance: - 3 až 12 žáků v každé třídě nosí brýle. 7 z 10 respondentů se na konci pracovního dne cíti unaveni

Vybavení kanceláře Oční pravítko se sadou čoček a stolů; (15 000 rublů)

Zařízení kancelářské počítačový program "oko" (2500 rublů), "Relax" (6300 rublů), Outline (3400 rublů), Visus (1500 rublů), zebra (1900 rublů), Pleoptika (4200 rublů);

Vybavení pro skříň Elektrostimulátorový oftalmologický mikroprocesor "Esom" (56 700 rublů)

Zařízení pro kancelář Zařízení IC-laser MACDEL-09 (457 000 rublů)

Vybavení kanceláře Brožury "Gymnastika pro oči" (500 rublů), nábytek, počítač (100 000 rublů)

Postarejte se o své oči! Zatímco vidíte oči - nerozumíte tomu, co je vidění

Náhled:

Je lepší vidět jednou než slyšet stokrát

A starověký řecký filozof Pythagoras řekl: "Oči - brány slunce"

Co si myslíte, že chci věnovat svůj obchodní plán?

Můj obchodní plán se nazývá:

"Korekce úřadu zraku (oční místnost) uvnitř zdí školy"

Z našich vlastních pozorování az lékařů školy jsme zjistili, že v každé třídě jsou tři až dvanáct žáků, kteří nosí brýle. Přibližně polovina těchto dětí nosí brýle ve svých hodinách, druhá polovina nosí brýle neustále. A já jsem včetně. Kromě toho každý student od 1 do 11 třídy každý den používá počítač nebo tablet. 7 z deseti dospělých a dětí, které byly v rozhovoru, se v očích cíti do konce pracovního dne unavené. Kromě toho, žijící v našich klimatických podmínkách, kde zakalené krátké dny tvoří většinu školního roku, negativně ovlivňuje naši vizi. To vše nám umožňuje dospět k závěru, že korekce kanceláře zraku ve stěnách školy bude populární.

Vzhledem k tomu, že tato kancelář bude fungovat uvnitř zdí školy, a nikoliv ve speciálním zdravotnickém středisku, musí být zařízení vybráno s přihlédnutím k této skutečnosti, tj. měla by být kompaktní, snadno udržovatelná, ne drahá a není nutná přítomnost oftalmologa. Přítomnost školní sestry je postačující pro procedury. Každý, kdo navštěvuje, by měl mít doporučení odborného lékaře.

Studovali jsme oftalmologická zařízení na různých místech lékařských středisek, přečtěte si doporučení pro jejich použití a provoz. Navíc jsem vzal v úvahu vlastní zkušenost. Zřídka jsem ošetřoval zrak v sanatoriu a měl jsem pozitivní výsledek. To všechno nám pomohlo vytvořit potřebnou sadu vybavení pro opravu kanceláře zraku ve stěnách školy. Je třeba poznamenat, že škola má tři místnosti (kabinet) pro zdravotnické služby, z nichž jedna může být vybavena k opravě vidění.

Seznam zařízení a vybavení skříně zahrnoval:

- Oční řada se sadou čoček a stolů; (15 000 rublů)

- počítačový program "oko" (2500 rublů), "Relax" (6300 rublů), Outline (3400 rublů), Visus (1500 rublů), zebra (1900 rublů), Pleoptika (4200);

- masér pro oči Sima Land, 2 vyměnitelné baterie (1000 rublů)

- zařízení oftalmologické LED "Dune - Oko" (35 000 rublů)

- elektrostimulátorový oftalmologický mikroprocesor "Esom" (56 700 rublů)

- zařízení IR-laser MACDEL-09 (457 000 rublů)

- brožury s léčivou gymnastikou (500 rublů)

- nábytek, počítač a další vybavení skříně (100 000)

Takže pro počáteční nákup vybavení a vybavení kanceláře bude potřebovat 683 100 rublů

(Pro částečné splacení nebo na nákup nového vybavení můžete požádat o pomoc sponzoringu správní obci, GRES nebo jiné organizace v obci)

Dodatek k sestře za měsíc - 10 tisíc, 120 tisíc ročně

(Mínus daň z příjmů 12%) Celkový příplatek bude: 120 - 14 400 = 105 600 rublů ročně.

-Náklady na dezinfekci vybavení (bandáže, antiseptiky atd.),

-aktuální opravy a údržba zařízení (platba na odborníka dle potřeby);

- Licence na práci;

- Pronájem kabinetu, náklady na elektřinu;

Úvěru v bance je třeba nejméně 850 000. Například, Khanty-Mansiysk Bank "Otkrytie" je 18% ročně.

850 000 * 18: 100 = 153 000 tisíc ročně

Základní částka půjčky a úroků z úvěrové smlouvy za rok bude 850 000 + 153 000 = 1 003 000

Během prvního roku mohou být tyto příjmy:

Denně v kanceláři lze zpracovat až 30 osob

Náklady na léčbu na zařízeních je 150 rublů (podle pravítka - zdarma)

Celkem: až 4500 rublů za den

4500 * 20 pracovních dnů = 90 000 měsíčně, 1 080 000 rublů ročně

Takže přínosy otevření tohoto kabinetu v rámci školy jsou následující:

- všichni studenti školy za přijatelnou cenu mohou během školního roku absolvovat zdravotní procedury bez chybějících tříd;

- dostupnost bezplatných procedur, slevy pro stálé zákazníky;

- dostupnost místnosti ve škole;

- Nepotřebuje další dávku pro oftalmologa, zaplatí za práci navíc pracujícím zdravotním sestrám ve škole;

- v průběhu roku.

 • nákup nových nových moderních zařízení po 1,5 - 2 letech;
 • organizaci doprovodných procedur pro léčbu a korekci vidění - masáž límcové zóny a zad. (No, toto je další podnikatelský plán)

Chtěl bych dokončit svou prezentaci se zajímavými obrázky. Co vidí vaše oči? A nyní ukázka jednoho z výše uvedených zařízení (masér pro oči).

Postarejte se o své oči! Zatímco vidíte oči, nechápete, jaký je pohled.

Naše podnikání: otevření oftalmologické místnosti

Od doby, kdy se počítače objevily v našich životech, protože si nepředstavujeme práci a často bez odpočinku, roste počet lidí s problémy se zrakem. Podle některých statistik vyžaduje každý třetí ruský vizuální korekci s brýlemi nebo kontaktními čočkami. Kromě toho dříve pravidelné vyšetření úzkých odborníků probíhaly pouze děti předškolního a školního věku. Nyní více než polovina všech dospělých, kteří mají problémy se zrakem, navštěvuje oftalmologické kliniky a úřady s různou pravidelností, aby si mohli vyzkoušet zrak a oční zdraví.

Dobrá optika nemůže být příliš levná. Není to ani známá značka, která, jak víte, výrazně zvyšuje maloobchodní cenu produktu. Jednoduše výrobci s jménem a dobrou pověstí sledují kvalitu svých výrobků a poskytují jim záruky. Nyní stále víc lidí ví, že rozdíl mezi slunečními brýlemi od neznámého čínského továrna nebo od světově proslulé společnosti je nejen v ceně a kvalitě hardwaru. Pokud tato ochrana chrání vaše oči před negativním ultrafialovým zářením, pak použití prvního je plno většími problémy s viděním.

Na druhou stranu lékaři stále vnímali rostoucí poptávku po kvalitních službách dobrých specialistů. Několik doktorů si myslelo, že otevře vlastní kancelář nebo kliniku. Navíc v první fázi práce lze dosáhnout relativně malých nákladů. Současně oční centrum začíná vytvářet zisky již v prvních dnech své práce za předpokladu, že umístění a investice do reklamy jsou správně zvoleny.

Co bude trvat na organizaci vlastního podnikání v této oblasti? Především je žádoucí, abyste získali lékařskou výchovu, a co je důležitější, zkušenost v oboru. Je nutné (nebo alespoň velmi žádoucí), i když nebudete ve Vaší kanceláři pracovat sami a plánujete najmout další lékaře. Bude také nutné určit formát práce. Odpovězte na otázku: co přesně otevřete? Může se jednat o optiku prodeje hotových brýlí, skříňky pro výběr kontaktních čoček, dětské oftalmologické místnosti, oční kliniky, ošetřovny apod.

Podle toho se změní množství kapitálu, které potřebujete, seznam zařízení, cílové publikum, způsoby, jak přilákat zákazníky. Nejprve zvážíme obecné aspekty uspořádání vlastní soukromé praxe nebo optiky. Nejprve potřebujete vhodný pokoj. Měla by se nacházet na místě s vysokou dopravou. Přesná poloha závisí na tom, jakou aktivitu budete vést. Například může být v obchodním centru nebo v lékárně (v ideálním případě) otevřen malý bod pro prodej brýlí (většinou opalovacích krémů) a čoček.

Kancelářská centra a budovy pro takovou firmu nebudou fungovat, pokud nebudete od samého začátku používat optometry. Pokud plánujete také poskytovat služby pro výběr čoček a brýlí (nebo pro jejich výrobu na požádání), budete muset hledat samostatný pokoj, kde můžete umístit potřebné vybavení a velitele. No, jestli je to centrum města. V městech s více než milionem obyvatel, kde je v tomto segmentu obvykle velmi vysoká konkurence, stejně jako náklady na pronájem v centru, můžete kancelář otevřít ve spacích prostorách. Hlavní věc je pečlivě prozkoumat situaci konkurentů a posoudit poptávku po vašich službách. Také je třeba pečlivěji sestavit sortiment. Například ve většině obytných čtvrtí není smysl prodávat drahý rám značky, pokud samozřejmě to není komora chat, kde žijí bohatí lidé. Kromě nákladů na nájemné věnujte pozornost stavu objektu. V každém případě budete muset opravit tam, ale samozřejmě je lepší, pokud je to kosmetické a ne obecné. Interiér vaší kanceláře by měl být bezchybný. Nikdo nebude chtít využít vaše služby, pokud se ze stropu vylije omítka. Oprava by neměla být pouze nová, ale také krásná. Zapomeňte na dlaždici na podlaze nebo na stěnách opatřených běžnou barvou. Pokud nemáte příležitost využívat služby designéra, můžete to udělat sama a hledat příklady původního interiéru klinik na internetu. Aby bylo možné otevřít salon optiky, není nutné získat zvláštní povolení (jako je tomu v případě oční skříňky nebo na klinice), což je dost povolení pro obchod a umožňují dokumenty o SES a hasičů.

Druhou položkou vašich výdajů jsou kvalifikovaní specialisté - oční lékařové a optician-konzultanti. Dobrý oční lékař ve velkém městě nebude těžké najít. Mějte však na paměti, že budou chtít platit mzdy odpovídající jejich zkušenostem a dovednostem (asi 25 až 30 tisíc rublů měsíčně, v závislosti na regionu). Konzultanti s optikou budou obtížnější, protože by měli mít nejen odpovídající vzdělání a znalosti, ale také být schopni prodávat. Zkušenosti ukazují, že není snadné najít talentovaného prodejce. Úloha se stává dvojnásobně obtížná, pokud potřebujete prodávajícího se zvláštním vzděláním. Všichni pracovníci vaší kanceláře nebo kliniky by měli být zdvořilí, ohleduplní, schopni komunikovat s klienty, mít trpělivost.

Třetí podmínkou úspěchu takového podniku je dobré moderní vybavení. Nejjednodušší je, pokud chcete jen prodávat hotové brýle a rámy. V takovém případě budete mít dost na nákup krásných stojanů, výloh a dalších komerčních zařízení. Nezapomeňte na zrcadla. Nicméně bez možnosti volby skel nebo kontaktních čoček se zisk takového bodu snižuje několikrát. V ostatních případech budete muset koupit speciální diagnostické zařízení. Zvláště budete potřebovat autorefraktometr - přístroj pro určení lomu oka, který je v optice nepostradatelný. Pokud vaše řada obsahuje kontaktní čočky, budete potřebovat autorefraktometr s keratometrem nebo mechanickým keratometrem. Minimální náklady na autorefraktometr v nejjednodušší konfiguraci jsou asi 2000 eur. Autorefraktometr je zařízení, které umožňuje měření koule, válce, úhlu a vzdálenosti od středu do středu. Ve skutečnosti je to skutečný počítač s tiskárnou, který vytiskne výsledky průzkumu. Samozřejmě, že dobrá zařízení nebude stát levná, ale můžete ušetřit peníze tím, že si koupíte nové zařízení. Někteří majitelé kanceláří nebo prodejen používají počítač s větší pravděpodobností k přilákání zákazníků a diagnostika se provádí starými způsoby, například pomocí normální tabulky pro kontrolu zraku. Kromě toho budete potřebovat sadu zkušebních čoček s rámem, který bude stát v závislosti na vybavení (velký, střední a malý), který bude stát nejméně 400 dolarů. V tomto případě samotný zkušební rámec není součástí sady. Musíte je zakoupit samostatně. Cena okraje začíná od 40 dolarů. Dbejte také na nákup dioptrické a oční stoly. Dioptometry jsou mechanické nebo monokulární. Používají se k určení dioptrické čočky a stojí asi 300 USD. Oční stůl může být mechanický nebo elektrický. První nejlevnější volba bude stát 150-200 dolarů. Potřebujete také tabulku znaků. Někdy se používají speciální přístroje, které jsou zavěšeny na zdi, pro studium zrakové ostrosti pro vzdálenost a pro blízké. Jsou přenosné, což jim umožňuje používat mimo kancelář (například pro diagnostiku na místě).

Pokud hodláte vyrábět i brýle na objednávku, seznam potřebného vybavení se výrazně rozšiřuje. V tomto případě budete potřebovat šablonu poloautomatického stroje, který se používá k otáčení objektivu podle daného vzoru. Takový stroj bude stát nejméně 1400 eur. Ruční stroje (tzv. Ručně ovládané) se používají k přesnějšímu zpracování čočky a přizpůsobení tvaru skleněné čočky pod určitý rám. Kromě toho je potřeba ručního nářadí pro práci :. speciální šroubováky, svěrky, kleště, atd Nicméně, nákup zařízení a nástrojů není tak velký problém, protože najít dobrého pána, neboť tyto zpravidla jsou v profesionály poptávky na trhu a bez práce sedět. Existují dvě možnosti: buď nastavit vysoké platy vařit a mistry od jiných firem vlastnit nebo kupovat drahé vysoce kvalitní zařízení, které bude schopen úspěšně pracovat s lidmi, nižší kvalifikací. Práce s manuálním levným strojem vyžaduje vysoce kvalifikovaný odborník s rozsáhlými zkušenostmi a dovednostmi.

Automatické zařízení umožňuje snížit účast člověka v procesu vytváření čoček na minimu, takže můžete po něm s ním i za začátečníky pracovat.

Věnujte pozornost rozsahu optiky. Mělo by být co nejširší co se týče názvů výrobků a výrobců. Mnoho podnikatelů zobrazuje nejdražší rámečky v okně, které dělají kupce. Většina vašich potenciálních zákazníků má zájem o kvalitní body za průměrné ceny. Snad jejich rám bude dostatečně jednoduchý, ale měl by být pohodlný a odolný. Čím širší cílové publikum, tím kratší doba návratnosti vaší firmy. Při sestavování sortimentu projděte salony konkurentů a podívejte se, co nabízejí. V tomto případě není hlavní věcí nabídnout něco podstatně nového a odlišného od stávajících návrhů na trhu, ale odhadnout poptávku a najít nejlepší možnost kombinovat cenu a kvalitu. Lidé, kteří nosí brýle, jsou docela konzervativní a raději si kupují rámy známého a vhodného tvaru. Totéž platí pro kontaktní čočky. Spotřebitelé zpravidla vybírají čočky jednoho výrobce a kupují je několik let. V nejlepším případě mohou vyzkoušet nové výrobky od stejného výrobce (například koupit objektiv pro kratší dobu nošení pro testování). Světoví výrobci čoček, kvalita výrobků, které nikdo nespochybňuje, může být uveden na prstech. Samozřejmě, malé procento kupujících se může pokusit ušetřit tím, že koupí jednu levnější variantu po jednom, ale ve většině případů se pak vrátí k osvědčené značce. Kromě samotných kontaktních čoček můžete prodat produkty péče, příslušenství a další související produkty. Odborníci však doporučují věnovat zvláštní pozornost kontaktním čočkám, řešením jejich skladování a kontejnerům, neboť tyto pozice jsou největší poptávka.

Samozřejmě, čím širší výběr služeb a produktů, které nabízíte, tím lépe. Každé rozšíření sortimentu je však nevyhnutelně spojeno s vysokými náklady. Proto je v první fázi práce lépe neplýtvat energií, časem a penězi v několika oblastech práce, ale vybrat jednu nebo dvě základní. Z hlediska ziskovosti jsou brýle jako výrobek výhodnější než kontaktní čočky. Dokonce i s prodejem, kromě čoček, výrobků pro péči a dalších souvisejících produktů, ziskovost takového podniku bude 20-30%. Ziskovost salónu pro prodej skla (střední a vysoká cenová kategorie) činí 40%. Proto by měly převládat rámy a brýle ve vašem sortimentu.

V budoucnu, protože počet zákazníků, nákupů, objednávek a následně i vašeho příjmu se zvyšuje, můžete přemýšlet o rozšíření oblastí činnosti. Například v budoucnu možná můžete otevřít oční kliniku. V takovém případě budou výdaje nesrovnatelně vyšší, ale příjmy budou narůstat o řád. Můžete také rozšířit šíři, otevřít své kanceláře nebo salony (v závislosti na zvoleném formátu a publiku) v jiných částech města nebo dokonce v oblasti. Některé síťové společnosti dokonce prodávají své vlastní franšízy, které jsou ochotné začít podnikat.

Mezitím se ujistěte, že se vaši zákazníci chtějí vrátit do svého salonu po první návštěvě. Objednávejte v katalogu tiskovin - brožury nebo alespoň letáky a vizitky s kontaktními informacemi. V mnoha případech, propagační materiály ani nemůže tisknout sami sebe jako dodavatele produktů a zástupci výrobních firem často poskytují partnerům širokou škálu brožur, letáků, brožur a propagačních informací na pozadí (například jak se starat o čočky). Tyto brožury můžete distribuovat svým zákazníkům, nezapomínejte na ně samolepky s adresou a telefonním číslem vaší kanceláře nebo salonu. Tyto etikety mohou být nezávisle na běžném tiskárně na speciální lepicí papír, nebo v pořadí tisku (hodnoty získané od RUR 0,5 na jednotku, v závislosti na velikosti a počtu etiket použitých pro jeho barevný tisk). Mnoho optik v reklamě uvádí volné konzultace specialistů a pomoc při výběru čoček a brýlí. To může přitahovat pozornost lidí. Pravidelně nakupují brýle a zejména čočky, takže se snažte nejen přilákat nové, ale také udržet staré zákazníky, protože přinášejí optikům nejvíce zisků. Vytvořte si celý věrnostní program, který zahrnuje systém slev a bonusů pro běžné zákazníky. Přemýšlejte o dalších službách, které mohou zákazníkům usnadnit život.

Můžete například uspořádat službu doručování objednávek pro dům při nákupu určité částky nebo otevřít plnohodnotný internetový obchod. Samozřejmě, tyto možnosti jsou možné pouze s prodejem kontaktních čoček, protože nikdo nevyberá rám brýlí v nepřítomnosti.

Bez ohledu na to, co objevíte - malý bod pro prodej kontaktních čoček v ložnici nebo oční klinice, nemůžete bez tradiční reklamy - venku, v tisku, na internetu. Vytvořením vlastních webových stránek není třeba spěchat, nicméně kontaktní údaje o vaší kanceláři nebo optice by měly být uvedeny na regionálních adresářích. Distribuce letáků na poštovní schránky domů v oblasti, kde se vaše místo nachází, samozřejmě neublíží, ale velké výnosy z tohoto opatření by se neměly očekávat. Mnohem efektivnější práce, světlé, oko-chytání znamení nebo billboard vedle optiky. Také se pokuste nadviazat kontakty s očními lékaři z blízkých polyklinik. Nebo zajistěte, aby vaše reklama (ve formě reklam na stěně a brožury, vizitky) v okresních zdravotnických zařízeních.

Jak tedy stojí za to uspořádat oční optiku nebo kabinet? Průměrná částka je asi 2,5-3 milionů rublů. To zahrnuje potřebnou dokumentaci, pronájem a opravy objektů, platy zaměstnanců, nákup diagnostických přístrojů, stojany, skříně a vitríny, minimální kancelářského nábytku vytvořit banku čoček, nákupních rámů a příslušenství. Při průměrném zisku je přibližná doba návratnosti pro takovou firmu přibližně jeden a půl roku. Ale je zcela možné otevřít optiku, která má 500-600 tisíc rublů jako počáteční kapitál. Tato částka zahrnuje pronájem místnosti, minimální vybavení a mzdy zaměstnancům, dávku zboží. V takovém případě s řádným vedením podniku můžete dosáhnout dobré úrovně zisku do 3-4 let.

Sysoeva Lily

(c) - portál obchodních plánů a průvodců

Naše podnikání: otevření oftalmologické místnosti

Dobrá optika nemůže být příliš levná. Není to ani známá značka, která, jak víte, výrazně zvyšuje maloobchodní cenu produktu. Jednoduše výrobci s jménem a dobrou pověstí sledují kvalitu svých výrobků a poskytují jim záruky. Nyní stále víc lidí ví, že rozdíl mezi slunečními brýlemi od neznámého čínského továrna nebo od světově proslulé společnosti je nejen v ceně a kvalitě hardwaru. Pokud tato ochrana chrání vaše oči před negativním ultrafialovým zářením, pak použití prvního je plno většími problémy s viděním.

Na druhou stranu lékaři stále vnímali rostoucí poptávku po kvalitních službách dobrých specialistů. Několik doktorů si myslelo, že otevře vlastní kancelář nebo kliniku. Navíc v první fázi práce lze dosáhnout relativně malých nákladů. Současně oční centrum začíná vytvářet zisky již v prvních dnech své práce za předpokladu, že umístění a investice do reklamy jsou správně zvoleny.

Co bude trvat na organizaci vlastního podnikání v této oblasti? Především je žádoucí, abyste získali lékařskou výchovu, a co je důležitější, zkušenost v oboru. Je nutné (nebo alespoň velmi žádoucí), i když nebudete ve Vaší kanceláři pracovat sami a plánujete najmout další lékaře. Bude také nutné určit formát práce. Odpovězte na otázku: co přesně otevřete? Může se jednat o optiku prodeje hotových brýlí, skříňky pro výběr kontaktních čoček, dětské oftalmologické místnosti, oční kliniky, ošetřovny apod.

Podle toho se změní množství kapitálu, které potřebujete, seznam zařízení, cílové publikum, způsoby, jak přilákat zákazníky. Nejprve zvážíme obecné aspekty uspořádání vlastní soukromé praxe nebo optiky. Nejprve potřebujete vhodný pokoj. Měla by se nacházet na místě s vysokou dopravou. Přesná poloha závisí na tom, jakou aktivitu budete vést. Například může být v obchodním centru nebo v lékárně (v ideálním případě) otevřen malý bod pro prodej brýlí (většinou opalovacích krémů) a čoček.

Kancelářská centra a budovy pro takovou firmu nebudou fungovat, pokud nebudete od samého začátku používat optometry. Pokud plánujete také poskytovat služby pro výběr čoček a brýlí (nebo pro jejich výrobu na požádání), budete muset hledat samostatný pokoj, kde můžete umístit potřebné vybavení a velitele. No, jestli je to centrum města. V městech s více než milionem obyvatel, kde je v tomto segmentu obvykle velmi vysoká konkurence, stejně jako náklady na pronájem v centru, můžete kancelář otevřít ve spacích prostorách. Hlavní věc je pečlivě prozkoumat situaci konkurentů a posoudit poptávku po vašich službách. Také je třeba pečlivěji sestavit sortiment. Například ve většině obytných čtvrtí není smysl prodávat drahý rám značky, pokud samozřejmě to není komora chat, kde žijí bohatí lidé. Kromě nákladů na nájemné věnujte pozornost stavu objektu. V každém případě budete muset opravit tam, ale samozřejmě je lepší, pokud je to kosmetické a ne obecné. Interiér vaší kanceláře by měl být bezchybný. Nikdo nebude chtít využít vaše služby, pokud se ze stropu vylije omítka. Oprava by neměla být pouze nová, ale také krásná. Zapomeňte na dlaždici na podlaze nebo na stěnách opatřených běžnou barvou. Pokud nemáte příležitost využívat služby designéra, můžete to udělat sama a hledat příklady původního interiéru klinik na internetu. Aby bylo možné otevřít salon optiky, není nutné získat zvláštní povolení (jako je tomu v případě oční skříňky nebo na klinice), což je dost povolení pro obchod a umožňují dokumenty o SES a hasičů.

Druhou položkou vašich výdajů jsou kvalifikovaní specialisté - oční lékařové a optician-konzultanti. Dobrý oční lékař ve velkém městě nebude těžké najít. Mějte však na paměti, že budou chtít platit mzdy odpovídající jejich zkušenostem a dovednostem (asi 25 až 30 tisíc rublů měsíčně, v závislosti na regionu). Konzultanti s optikou budou obtížnější, protože by měli mít nejen odpovídající vzdělání a znalosti, ale také být schopni prodávat. Zkušenosti ukazují, že není snadné najít talentovaného prodejce. Úloha se stává dvojnásobně obtížná, pokud potřebujete prodávajícího se zvláštním vzděláním. Všichni pracovníci vaší kanceláře nebo kliniky by měli být zdvořilí, ohleduplní, schopni komunikovat s klienty, mít trpělivost.

Třetí podmínkou úspěchu takového podniku je dobré moderní vybavení. Nejjednodušší je, pokud chcete jen prodávat hotové brýle a rámy. V takovém případě budete mít dost na nákup krásných stojanů, výloh a dalších komerčních zařízení. Nezapomeňte na zrcadla. Nicméně bez možnosti volby skel nebo kontaktních čoček se zisk takového bodu snižuje několikrát. V ostatních případech budete muset koupit speciální diagnostické zařízení. Zvláště budete potřebovat autorefraktometr - přístroj pro určení lomu oka, který je v optice nepostradatelný. Pokud vaše řada obsahuje kontaktní čočky, budete potřebovat autorefraktometr s keratometrem nebo mechanickým keratometrem. Minimální náklady na autorefraktometr v nejjednodušší konfiguraci jsou asi 2000 eur. Autorefraktometr je zařízení, které umožňuje měření koule, válce, úhlu a vzdálenosti od středu do středu. Ve skutečnosti je to skutečný počítač s tiskárnou, který vytiskne výsledky průzkumu. Samozřejmě, že dobrá zařízení nebude stát levná, ale můžete ušetřit peníze tím, že si koupíte nové zařízení. Někteří majitelé kanceláří nebo prodejen používají počítač s větší pravděpodobností k přilákání zákazníků a diagnostika se provádí starými způsoby, například pomocí normální tabulky pro kontrolu zraku. Kromě toho budete potřebovat sadu zkušebních čoček s rámem, který bude stát v závislosti na vybavení (velký, střední a malý), který bude stát nejméně 400 dolarů. V tomto případě samotný zkušební rámec není součástí sady. Musíte je zakoupit samostatně. Cena okraje začíná od 40 dolarů. Dbejte také na nákup dioptrické a oční stoly. Dioptometry jsou mechanické nebo monokulární. Používají se k určení dioptrické čočky a stojí asi 300 USD. Oční stůl může být mechanický nebo elektrický. První nejlevnější volba bude stát 150-200 dolarů. Potřebujete také tabulku znaků. Někdy se používají speciální přístroje, které jsou zavěšeny na zdi, pro studium zrakové ostrosti pro vzdálenost a pro blízké. Jsou přenosné, což jim umožňuje používat mimo kancelář (například pro diagnostiku na místě).

Pokud hodláte vyrábět i brýle na objednávku, seznam potřebného vybavení se výrazně rozšiřuje. V tomto případě budete potřebovat šablonu poloautomatického stroje, který se používá k otáčení objektivu podle daného vzoru. Takový stroj bude stát nejméně 1400 eur. Ruční stroje (tzv. Ručně ovládané) se používají k přesnějšímu zpracování čočky a přizpůsobení tvaru skleněné čočky pod určitý rám. Kromě toho je potřeba ručního nářadí pro práci :. speciální šroubováky, svěrky, kleště, atd Nicméně, nákup zařízení a nástrojů není tak velký problém, protože najít dobrého pána, neboť tyto zpravidla jsou v profesionály poptávky na trhu a bez práce sedět. Existují dvě možnosti: buď nastavit vysoké platy vařit a mistry od jiných firem vlastnit nebo kupovat drahé vysoce kvalitní zařízení, které bude schopen úspěšně pracovat s lidmi, nižší kvalifikací. Práce s manuálním levným strojem vyžaduje vysoce kvalifikovaný odborník s rozsáhlými zkušenostmi a dovednostmi.

Automatické zařízení umožňuje snížit účast člověka v procesu vytváření čoček na minimu, takže můžete po něm s ním i za začátečníky pracovat.

Věnujte pozornost rozsahu optiky. Mělo by být co nejširší co se týče názvů výrobků a výrobců. Mnoho podnikatelů zobrazuje nejdražší rámečky v okně, které dělají kupce. Většina vašich potenciálních zákazníků má zájem o kvalitní body za průměrné ceny. Snad jejich rám bude dostatečně jednoduchý, ale měl by být pohodlný a odolný. Čím širší cílové publikum, tím kratší doba návratnosti vaší firmy. Při sestavování sortimentu projděte salony konkurentů a podívejte se, co nabízejí. V tomto případě není hlavní věcí nabídnout něco podstatně nového a odlišného od stávajících návrhů na trhu, ale odhadnout poptávku a najít nejlepší možnost kombinovat cenu a kvalitu. Lidé, kteří nosí brýle, jsou docela konzervativní a raději si kupují rámy známého a vhodného tvaru. Totéž platí pro kontaktní čočky. Spotřebitelé zpravidla vybírají čočky jednoho výrobce a kupují je několik let. V nejlepším případě mohou vyzkoušet nové výrobky od stejného výrobce (například koupit objektiv pro kratší dobu nošení pro testování). Světoví výrobci čoček, kvalita výrobků, které nikdo nespochybňuje, může být uveden na prstech. Samozřejmě, malé procento kupujících se může pokusit ušetřit tím, že koupí jednu levnější variantu po jednom, ale ve většině případů se pak vrátí k osvědčené značce. Kromě samotných kontaktních čoček můžete prodat produkty péče, příslušenství a další související produkty. Odborníci však doporučují věnovat zvláštní pozornost kontaktním čočkám, řešením jejich skladování a kontejnerům, neboť tyto pozice jsou největší poptávka.

Samozřejmě, čím širší výběr služeb a produktů, které nabízíte, tím lépe. Každé rozšíření sortimentu je však nevyhnutelně spojeno s vysokými náklady. Proto je v první fázi práce lépe neplýtvat energií, časem a penězi v několika oblastech práce, ale vybrat jednu nebo dvě základní. Z hlediska ziskovosti jsou brýle jako výrobek výhodnější než kontaktní čočky. Dokonce i s prodejem, kromě čoček, výrobků pro péči a dalších souvisejících produktů, ziskovost takového podniku bude 20-30%. Ziskovost salónu pro prodej skla (střední a vysoká cenová kategorie) činí 40%. Proto by měly převládat rámy a brýle ve vašem sortimentu.

V budoucnu, protože počet zákazníků, nákupů, objednávek a následně i vašeho příjmu se zvyšuje, můžete přemýšlet o rozšíření oblastí činnosti. Například v budoucnu možná můžete otevřít oční kliniku. V takovém případě budou výdaje nesrovnatelně vyšší, ale příjmy budou narůstat o řád. Můžete také rozšířit šíři, otevřít své kanceláře nebo salony (v závislosti na zvoleném formátu a publiku) v jiných částech města nebo dokonce v oblasti. Některé síťové společnosti dokonce prodávají své vlastní franšízy, které jsou ochotné začít podnikat.

Mezitím se ujistěte, že se vaši zákazníci chtějí vrátit do svého salonu po první návštěvě. Objednávejte v katalogu tiskovin - brožury nebo alespoň letáky a vizitky s kontaktními informacemi. V mnoha případech, propagační materiály ani nemůže tisknout sami sebe jako dodavatele produktů a zástupci výrobních firem často poskytují partnerům širokou škálu brožur, letáků, brožur a propagačních informací na pozadí (například jak se starat o čočky). Tyto brožury můžete distribuovat svým zákazníkům, nezapomínejte na ně samolepky s adresou a telefonním číslem vaší kanceláře nebo salonu. Tyto etikety mohou být nezávisle na běžném tiskárně na speciální lepicí papír, nebo v pořadí tisku (hodnoty získané od RUR 0,5 na jednotku, v závislosti na velikosti a počtu etiket použitých pro jeho barevný tisk). Mnoho optik v reklamě uvádí volné konzultace specialistů a pomoc při výběru čoček a brýlí. To může přitahovat pozornost lidí. Pravidelně nakupují brýle a zejména čočky, takže se snažte nejen přilákat nové, ale také udržet staré zákazníky, protože přinášejí optikům nejvíce zisků. Vytvořte si celý věrnostní program, který zahrnuje systém slev a bonusů pro běžné zákazníky. Přemýšlejte o dalších službách, které mohou zákazníkům usnadnit život.

Můžete například uspořádat službu doručování objednávek pro dům při nákupu určité částky nebo otevřít plnohodnotný internetový obchod. Samozřejmě, tyto možnosti jsou možné pouze s prodejem kontaktních čoček, protože nikdo nevyberá rám brýlí v nepřítomnosti.

Bez ohledu na to, co objevíte - malý bod pro prodej kontaktních čoček v ložnici nebo oční klinice, nemůžete bez tradiční reklamy - venku, v tisku, na internetu. Vytvořením vlastních webových stránek není třeba spěchat, nicméně kontaktní údaje o vaší kanceláři nebo optice by měly být uvedeny na regionálních adresářích. Distribuce letáků na poštovní schránky domů v oblasti, kde se vaše místo nachází, samozřejmě neublíží, ale velké výnosy z tohoto opatření by se neměly očekávat. Mnohem efektivnější práce, světlé, oko-chytání znamení nebo billboard vedle optiky. Také se pokuste nadviazat kontakty s očními lékaři z blízkých polyklinik. Nebo zajistěte, aby vaše reklama (ve formě reklam na stěně a brožury, vizitky) v okresních zdravotnických zařízeních.

Jak tedy stojí za to uspořádat oční optiku nebo kabinet? Průměrná částka je asi 2,5-3 milionů rublů. To zahrnuje potřebnou dokumentaci, pronájem a opravy objektů, platy zaměstnanců, nákup diagnostických přístrojů, stojany, skříně a vitríny, minimální kancelářského nábytku vytvořit banku čoček, nákupních rámů a příslušenství. Při průměrném zisku je přibližná doba návratnosti pro takovou firmu přibližně jeden a půl roku. Ale je zcela možné otevřít optiku, která má 500-600 tisíc rublů jako počáteční kapitál. Tato částka zahrnuje pronájem místnosti, minimální vybavení a mzdy zaměstnancům, dávku zboží. V takovém případě s řádným vedením podniku můžete dosáhnout dobré úrovně zisku do 3-4 let.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Otevření oftalmologické místnosti

Popis procesu vytváření oftalmologického kabinetu, specifičnost a význam poskytovaných služeb. Hodnocení konkurence a marketingu, charakteristika organizační struktury řízení oftalmologické kabinetu. Určení objemu poskytovaných služeb.

Posílání dobré práce do znalostní základny je snadné. Použijte níže uvedený formulář

Studenti, postgraduální studenti, mladí vědci, kteří používají znalostní bázi při studiu a práci, vám budou velmi vděční.

Hosted on http://www.allbest.ru/

Hosted on http://www.allbest.ru/

Otevřená společnost Oftalmologické centrum

"Otevření oftalmologické kabinetu"

Hodnocení hospodářské soutěže a marketingu

Účel projektu: otevření oftalmologické kabinetu ve městě Salavat.

Poskytované služby budou zaměřeny na zákazníky se středním příjmem.

Organizační a právní forma podniku: Společnost s ručením omezeným.

Finanční zdroje potřebné pro realizaci projektu: 888,0 tisíc rublů. Finanční schéma: Předpokládá se přilákání potřebných prostředků na projekt ve formě půjčky. Poplatek za užívání úvěru byl uhrazen na úrovni 27% ročně. Úplné vrácení půjčky musí být provedeno do 12 měsíců.

Materiální a technická základna projektu: pro organizaci oftalmologické kanceláře má pronajmout pokojovou plochu 50 m2. v centru města. Předpoklad plně vyhovuje normativně-technickým a hygienicko-hygienickým požadavkům na umístění těchto institucí. Vytvořený podnik je doplněn o nové vybavení, nábytek a další majetek na úkor přijatých úvěrů a osobních prostředků.

Finanční výsledky projektu:

Celkový objem investic činí 888,0 tisíc rublů.

Předpokládané příjmy (za rok) - 4 892,55 rublů.

Roční čistý zisk činí 1 465,9 rublů.

Náklady na pracovní sílu za rok - 2 412,0 rublů.

Pronájem prostor za rok - 180,0 rublů.

Ostatní náklady - 516,0 rub.

Doba návratnosti projektu je 18 měsíců.

Ziskovost projektu - 46%.

Podle statistik Ministerstva zdravotnictví se počet obyvatel naší země každým rokem zhoršuje, každá třetí osoba potřebuje opravit zrak. Dostatečným důvodem pro odpověď na poptávku s cennou nabídkou je otevření oftalmologické místnosti pro poskytování lékařské péče veřejnosti s očním onemocněním, adnexou a oběžnou dráhou.

Naši obyvatelé se zastavují, aby zachránili zdraví, a to je potěšením.

Diagnóza vidění je nejdůležitější etapa boje o zdraví očí! Existují vážné oční nemoci, které mají významný vliv na vidění. Tato katarakta, glaukom, oddělení sítnice, řada zánětlivých a infekčních onemocnění. Včasná diagnostika a léčba těchto onemocnění je hlavním způsobem, jak zabránit částečné ztrátě zraku a někdy i slepotě. Navíc, jako výsledek diagnostiky mohou být detekovány očními projevy v počátečních fázích takových běžných onemocnění, jako je hypertenze, diabetes mellitus, ateroskleróza, tuberkulózu, revmatické horečky, děložního čípku osteochondróze, onemocnění štítné žlázy a mnoho dalších.

Předpoklad bude vydán v souladu s přijatými technickými požadavky pro tyto prostory.

Umístění salonu: ul.Ostrovskogo, 58/2.

Je plánováno umístit oftalmologickou kancelář na místa stabilního toku obyvatel, na pohodlném a přístupném místě pro návštěvníky, musí být parkoviště pro automobily.

Předpokládaný název: LLC "Oftalmologické skříňky".

Zvažte strukturu oftalmologické skříně o ploše 50 m 2, ve které jsou:

- oblast recepce zákazníků - 10 m 2;

- dvě kanceláře pro poskytování služeb - 28 m 2;

- Pomocné místnosti (pokoj pro odpočinek, WC) - 12 m 2.

Odborníci z oční klinice nabízejí kvalifikovanou pomoc při poskytování následujících služeb:

Zraková ostrost je jednou z hlavních funkcí oka, kterou oční lékař vyšetřuje na recepci. Může klesat v důsledku refrakčních chyb, očních onemocnění a zranění, neurologických onemocnění. Metoda studia zrakové ostrosti se nazývá visometrie.

Lidské tělo je neustále se měnící komplexní optické zařízení, které plní svou funkci po celý život. Pod vlivem různých faktorů se mohou zrakové charakteristiky očí lišit. Pro účely diagnózy je charakterizována refrakční síla optického systému očí, která určuje fyzickou refrakci oka. Měření se provádí v konvenčních jednotkách - dioptriích.

3. Kontaktní a kontaktní tonometrie

Tonometrie je měření nitroočního tlaku. Dnes poskytují oftalmologické společnosti širokou škálu nástrojů pro měření nitroočního tlaku. Všechny z nich mohou být rozděleny do dvou skupin kontaktů, jejichž měření je v přímém kontaktu s povrchem rohovky a bezkontaktním.

Oftalmoskopie je metoda zkoumání disku zrakového nervu, sítnice a choroidu (choroid) v paprscích světla, které se odrážejí z podložky. Oftalmoskopie poskytuje nejucelenější údaje se širokým žákem.

Biomikroskopie (mikroskopie živého oka) - podrobná studie o struktuře oka prováděná za pomoci speciálního optického přístroje - štěrbinové lampy. Biomikroskopie umožňuje identifikovat krátké změny oka, detekovat malé cizorodé tělo a určit hloubku patologického procesu.

Perimetrie je metoda pro studium hranic vizuálních polí s jejich projekcí na sférický povrch. Pomocí této metody výzkumu lze posoudit povahu změny v zorném poli, podle něhož je třeba posoudit lokalizaci patologického procesu.

Gonioskopie je metoda kontaktní diagnostiky v oftalmologii, která umožňuje přesné vyšetření přední komory oka.

Slzný film pokrývající rohovky a spojivky tenké vrstvy o průměrné tloušťce 10 mikronů a skládá se ze 3 vrstev - mucinu, v přímém kontaktu s rohovkou a spojivkou, střední - vodní a venkovní - lipidu v kontaktu s vnějším prostředím. Každá vrstva slzného filmu plní svou mimořádně důležitou funkci. Porušení některé z nich vede k prasknutí filmu, vystavit rohovky místní sucha a vzhled stížností šoku. Tak, pro normální praní oka je důležité, nejen dostatečné množství produkce slz, která je určena k zhroucení Schirmer, ale kvalita slz a slzný film, stanoveno pomocí vzorku indikátor Norn (pomocí fluorescein-sodíku).

9. Výzkum forem a refrakční síla rohovky

Rohovka je přední průhledná část vnější kapsle oční bulvy, která slouží jako hlavní optické refrakční médium. Oční lékař může vidět vnitřní strukturu oka. Změny tvaru a refrakční síly rohovky (myopie, hyperopie, astigmatismus), korigované skly, kontaktními čočkami nebo refrakčními operacemi (Lasik, IntraLasik).

10. Diagnóza vnitřních patologií

Diagnostika zraku - to je možná nejdůležitější fáze boje o zdraví očí. Při pečlivém vyšetření je možné detekovat různé patologie: patologii duhovky, patologii čočky, patologii sklivce, patologii sítnice, patologii optického nervu, orbitální patologii.

11. Stanovení elektrické citlivosti sítnice a elektrické labilnosti optického nervu

Když se na oko aplikuje elektrický proud, pocit světla připomíná záblesk světla, tzv. Elektrický fosfén. Používá se v lékařské praxi k diagnostice různých onemocnění sítnice a zrakového nervu.

12. Konzervativní léčba

Mnoho očních onemocnění lze vyléčit pomocí konzervativní (terapeutické) léčby. Za tímto účelem se používá místní léčba: oční kapky, masti, někdy injekce do tkání kolem oka a obecná léčba: tablety, intramuskulární a intravenózní injekce.

Obchodní myšlenka otevření centra mikrochirurgie oka

Podle WHO trpí více než 300 milionů lidí po celém světě zhoršení zraku.

 • Jak uspořádat centrum mikrochirurgie oka
 • Kolik peněz potřebujete k otevření centra pro oční mikrochirurgii?
 • Úspěch projektu laserové oční chirurgie
 • Kolik můžete vydělat za opravu laserového vidění?
 • Postupujte krok za krokem k otevření středu mikrochirurgie oka
 • Jak vybrat zařízení pro podnikání
 • Které OKVED zadáte při registraci
 • Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání
 • Jaký daňový systém by měl být specifikován
 • Potřebuji pracovní povolení?
 • Technologie otevření centra
 • Začátečník v oblasti korekce laserového vidění

To ovlivňuje kvalitu jejich života. Naštěstí moderní technologie pro korekci zraku umožňují člověku podívat se na svět s různými oči, aniž by trávil mnoho času v nemocnici.

Laserová oční mikrochirurgie je novým směrem v lékařském průmyslu, který se v naší zemi rychle rozvíjí.

Stále více lidí preferuje léčbu očních onemocnění v soukromých klinikách a ne v obecních nemocnicích a realizace podnikatelské myšlenky o otevření centra mikrochirurgie oka je velmi slibná.

To je způsobeno vysokou kvalitou služeb a dostupností chirurgických zákroků prováděných v soukromých chirurgických centrech.

Při poskytování takových služeb, jako je korekce laserového vidění, je možné organizovat vysoce výnosný obchod.

Samozřejmě, že pro organizaci těchto činností bude vyžadovat solidní investice.

Objev mikrochirurgie laserového oka je projekt, který mohou realizovat pouze hlavní investoři.

To je způsobeno vysokými náklady na zdravotnické vybavení a dovezené dodávky potřebné pro korekci vidění.

Investice do takového projektu se však vyplatí do 2 až 4 let (s využitím efektivních marketingových nástrojů).

Jak uspořádat centrum mikrochirurgie oka

Otevření středu oční mikrochirurgie má smysl pouze ve městě s populací 300 tisíc obyvatel.

V opačném případě může být doba návratnosti několik desetiletí.

Kromě toho musí podnikatel dostatečně posoudit míru solventnosti obyvatel svého města a okresu.

Ne všichni občané si mohou dovolit placenou diagnostiku a korekci zraku.

Z tohoto důvodu má projekt otevření soukromého centra pro mikrochirurgii šance na úspěch pouze v těch osadách, kde jsou příjmy obyvatelstva nadprůměrné.

Organizace vašeho podnikání v této oblasti by měla začínat po obdržení licence a příslušných povolení pro vedení soukromých lékařských činností.

K umístění malého chirurgického centra bude dostatek místa o rozloze asi 100 metrů čtverečních.

Je žádoucí, aby se nachází v centru města nebo v hustě osídlené obytné oblasti.

Kolik peněz potřebujete k otevření centra pro oční mikrochirurgii?

Nejvíce nákladnou součástí organizace takovéto činnosti je nákup zdravotnického zařízení.

Náklady na nové excimerové lasery mohou dosáhnout 100-150 tisíc dolarů (v závislosti na zemi výroby, technických charakteristikách apod.).

Je-li rozpočet podnikatele omezen, může si koupit použité zdravotnické vybavení.

Cena jednoho zařízení v tomto případě bude asi 30-60 tisíc dolarů.

Podnikatel by navíc měl vzít v úvahu náklady na nákup diagnostických přístrojů, nábytku, chladniček pro skladování léků a různých zařízení.

Úspěch projektu laserové oční chirurgie

Úspěch takového projektu jako otevření centra laserové oční chirurgie přímo závisí na kvalitě jeho specialistů.

Podnikatel by měl věnovat náležitou pozornost hledání kvalifikovaných oftalmických chirurgů a diagnostiků.

Pro ně bude nutné organizovat pohodlné pracovní podmínky a pružný harmonogram, protože řada odborníků soukromých klinik je zároveň zaměstnanci státních zdravotnických zařízení.

Kolik můžete vydělat za opravu laserového vidění?

Jaký zisk přinese podnikání na korekci laserové vidění:

Jedna operace trvá zpravidla maximálně 15-20 minut. Odborníci centra budou schopni provádět asi 10-15 chirurgických zákroků denně.

Nejjednodušší operace k obnovení zraku stojí 10-15 tisíc rublů.

Náklady na léčbu složitých vad mohou dosáhnout 60-80 tisíc rublů.

V dobrém scénáři může takový podnik přinést zisk několika milionů rublů měsíčně.

Postupujte krok za krokem k otevření středu mikrochirurgie oka

 1. Analýza trhu, vypracování podnikatelského plánu.
 2. Prostory k pronájmu.
 3. Registrace činností.
 4. Nábor kvalifikovaných pracovníků.
 5. Reklama.
 6. Nabytí a instalace zařízení.
 7. Běžící aktivity.

Jak vybrat zařízení pro podnikání

Zařízení pro centrum mikrochirurgie oka je třeba zakoupit ve specializovaných firmách. Doporučujeme navštívit speciální výstavy, kde výrobci nebo distributoři představují své výrobky. Na takových místech je možné uzavřít příznivé dohody. Přednost by měla být věnována zahraničním výrobcům, protože jejich vybavení je kvalitativnější. Existuje mnoho takových zařízení, ale mohou tuto chorobu správně diagnostikovat.

Které OKVED zadáte při registraci

 • 21 - všeobecná lékařská praxe;
 • 75 - Maloobchod s výrobky pro osobní péči;
 • 73 - maloobchod s léky v lékárnách.

Jaké dokumenty jsou potřebné pro podnikání

Stejně jako u jiných věcí by měla být zaregistrována oční mikrochirurgie. Vhodná právní forma LLC. Chcete-li otevřít společnost, je nutné předložit balíček dokumentů daňovému inspektorátu:

 • Stanovy společnosti.
 • Rozhodnutí všech zakladatelů o zahájení činnosti.
 • Doklady potvrzující totožnost žadatele.

Jaký daňový systém by měl být specifikován

Pro centrum mikrochirurgie oka je vhodný zjednodušený systém zdanění se sazbou 6% nebo 15%.

Potřebuji pracovní povolení?

K otevření centra bude muset získat licenci a zvláštní zdravotní povolení.

Technologie otevření centra

Můžete jednat pouze po získání všech povolení a certifikátů. Oblast nemá zpravidla žádný zvláštní význam, ale je stále vhodné umístit centrum v blízkosti nemocnic, polyklinik a dalších zdravotnických zařízení. Při organizaci aktivit je obzvláště důležité odstranit kvalitu služby. To je důvod, proč budou vyžadovat vysoce kvalifikované specialisty.

Začátečník v oblasti korekce laserového vidění

Nejbližší webové semináře

Přihlaste se k webinaru

Nejlepší obchodní nápady z roku 2018

Jak vydělat peníze na Avito - tipy a typy příjmů pro začátečníky

Jak vydělat peníze na aukcích bankrotů bez opuštění vašeho domova

Jaké podnikání je třeba udělat v roce 2018 - tipy pro začátečníky