Jak uspořádat koncert. Obchodní myšlenka: pořádání koncertů.

Propagace vlastní tvořivosti zpravidla nevyžaduje žádné síly, než je její vytvoření. Takže neočekávejte, že pozornost publika spadne na hlavu sama. Přemýšlejte o tom, jak uspořádat koncert, shromáždit informace o tom, jak kreativní lidé vašeho směru dělali to, na čem opravdu pomohli. Koneckonců, nechci, aby díla vytvořená na vlně krásných pocitů a láskyplně zdokonalená pracemi, shromažďovala prach na poličce nebo v zásuvce stolu.

S jedním duchem nebudete plní

Pozornost a láska fanoušků je úžasná věc, kterou každý umělec usiluje. Dokonce i když máte zájem především o čistě tvůrčí práci, je vždy příjemné vidět, že vaše nápady jsou sdíleny. Zvláště cenné je, že jsou kolem sebe lidé podobně smýšlejících a vy jste mluvčí jejich pocitů a v jistém smyslu jsou za to vděční.

Mnoho umělců se zabývá uměním pro sebe. Ale pokud se zeptáte, chtějí mluvit, mnozí dávají pozitivní odpověď. Totéž platí pro peníze. Zkušený začátečník potřebuje zjistit, jak uspořádat koncert ve svém městě a vylepšit úsilí vynaložené s nějakým bonusem.

V ideálním případě by každý měl dělat práci, kterou miluje. Pokud se jedná o hudbu pro vás, pochopte, jak udělat sen splnit, a hobby - povolání. Všichni, lidé, jsou vzájemně propojeny. Takže bez podpory veřejnosti se sotva budete moci stát populární a bohatou, bez ohledu na to, jak jsou technické a přemýšlivé vaše skladby. Masy musejí mít zájem. Můžete absolvovat jak sólový koncert, tak společný s některou známou nebo stejnou začínající kapelou.

Kde začít?

Abychom pochopili, jak uspořádat koncert skupiny, bude muset dokonce i nejvznešenější mysli sestoupit k zemi a hledět na otázku z čistě praktického hlediska. Budete muset jednat s mnoha lidmi, naučit se řešit organizační problémy a porozumět přáním ostatních. Pokud jste z povahy nejenom tvůrcem, ale také talentovaným vůdcem a organizátorem, můžete pochopit, jak uspořádat koncert.

Je třeba se zamyslet nad typem akce: bude to sólový výkon nebo festival. Chcete-li dosáhnout úspěchu, vidět v publiku nadšený dav a ne dva bezstarostné milovníky piva, musíte zjistit, jak uspořádat koncert správně. Událost musí být kvalitativní a originální, aby získala pozitivní hodnocení a přitáhla vás do budoucnosti.

První kroky k cíli

Řekněme, že již máte přibližnou představu o tom, co bude nadcházející událost, můžete uspořádat koncert v klubu nebo na volném prostranství. Nyní musíte pečlivě přemýšlet nad seznamem řečníků, postarat se o dobrou reklamu. Samozřejmě, pokud ještě nemáte producenta, který je připraven pomoci finančně, budete muset tento problém řešit sami. Nikdo neřekl, že by to bylo snadné. Ale je to váš sen, tak boj za to.

Podívejte se na lidi s podobnými cíli

Jak uspořádat koncert umělce, pokud má málo materiálu a málo ho zná? Bylo by dobré, kdybychom získali podporu zkušených a milovaných hudebníků. Samozřejmě také potřebují mít dobré důvody s vámi mluvit na téže scéně. To je buď poplatek, který s nimi sdílíte, nebo jiné zajímavé podmínky. Pokud jste přibližně na stejné úrovni, bude to vzájemně prospěšná transakce, při níž mohou být náklady na odpovědnost a zisk rovnoměrně rozděleny.

Pokud skutečně ještě nejste zkušení a přemýšlíte o tom, jak uspořádat koncert, je lepší shromáždit hudebníky, kteří mohou být více přitahováni nejen obrazem a propagací, ale originálností. Obecně platí, že ti, kteří jsou ve stejných podmínkách jako vy. Mohou už být ve vašem městě známí, ale ne být velké hvězdy na venkově. Je to s takovými lidmi, že bude pro vás pohodlné, abyste šli ramenem na rameno a poučili se ze svých zkušeností. V této fázi je nejdůležitější organizovat vše kvalitě, abyste se znovu chtěli podívat.

Mluvte o čase a místě

Jak uspořádat koncert skupiny, bude jasnější, když souhlasíte s klubovými manažery o době Vaší akce. Pokud nevíte, jak je kontaktovat, podívejte se na oficiální webové stránky. Tam, s největší pravděpodobností, najdete všechny potřebné informace. S administrací musíte hovořit o místě, kde se akce bude konat. Důležitými detaily jsou také poplatek, způsob platby, požadavky na řečníky. Je třeba dohodnout si termín předem. Doporučuje se předem platit předem, aby se předešlo zásahu vyšší moci.

Místo by mělo být velmi pečlivě zvoleno. Pečlivě prostudujte všechny možné možnosti, zjistěte, kolik budete muset zaplatit za pronájem, kolik lidí tam bude schopno jít, zda je dopravní spojení vhodná. V ideálním případě je v blízkosti autobusové zastávky, kyvadlová doprava nebo metro. Nezapomeňte, že v případě, že koncert není naplánován na víkend, můžete se dohodnout na slevě s majiteli instituce.

Získejte podporu

Jak uspořádat koncert bez významného poškození peněženky? V takových případech je nejlepší mít sponzora. Hudba a umění jsou také svým druhem komoditou, předmětem vedení obchodu a nákupem a prodejem transakcí. Vaše kreativita by měla být prezentována v nejpříznivějším světle.

Vy nebo váš patron bude muset utrácet, ale existuje mnoho způsobů, jak pokrýt část nákladů. Například pronájmem baru se můžete stát sub-nájemcem a poskytovat reklamní služby s využitím prostor, toaletních kabin, povrch scény na boku a na zádech. Je také možné uspořádat soutěže a propagovat, umožnit distribuci letáků během akce, obchodovat se zbožím ve speciálně určených místech. Dokonce i na vlastním billboardu za poplatek můžete umístit něčí text, propagovat audio a video reklamu, věnovat trochu času na tiskové konferenci.

Jak přilákat patrona?

Abyste mohli správně uspořádat koncert hvězdy, je třeba důkladně promluvit se sponzorem, pečlivě připravit a věnovat pozornost všem významným detailům. Dokonce i v oblasti umění musíte udělat komerční návrh. Měl by být takový, aby zajímal potenciálního partnera.

Takový návrh můžete provést v korespondenci, ale je mnohem lepší, když se uskuteční osobní schůzka, během níž můžete doplnit vše napsané s vašimi připomínkami. Promluvte s těmi lidmi, kteří jsou ve vedoucích pozicích. Koneckonců záleží na tom na osudu vašeho plánu. Pokud mají zájem, musíte poskytnout více informací. Podrobně řekněte nám o složení účastníků akce. Nezapomeňte vysvětlit, jaké výhody mají tito umělci, proč se jim bude líbit veřejnost.

Učte se správně

Scénář by měl být malován minutami. Měla by být také popsána reklamní kampaň. Poskytněte informace o formátu, počtu a typu plakátů. Řekněte sponzorovi, aby věděl, kolik letáků bude distribuováno, kde se to stane a kdy. Měla by být seznam rozhlasových stanic, které chcete přilákat, stejně jako kanály v televizi a novinách. Souhlasíte s počtem a trváním reklam.

Sponzor od vás by měl obdržet balíček organizátora a cenník koncertu. Existuje několik typů podpory od těchto partnerů. Obecně - právě tehdy, když je materialisticky podporující společnost udělena zvláštní postavení, podle níž může provádět reklamu uvnitř instituce, představuje událost. Informačním sponzorem je někdo, kdo poskytuje podporu pro události v médiích, a technický sponzor je expert, který se zabývá režijními náklady.

Začněte jednat

Pokud jsou jednání úspěšná a společnost souhlasí s podporou vás, je na čase podepsat smlouvu, připravit reklamu. Vytvořte rozložení plakátu. Mělo by odpovídat stavu události, být jasné, atraktivní a nezapomenutelné. Začněte práci s novým designérem, musíte mu pečlivě vysvětlit, co chcete dostat na východ, popište všechny detaily. Je lepší připravit návrh, nebo alespoň příklady, ukázat, jaký styl práce potřebujete.

Kde se plakáty? K vašim službám patří pěší zóny, plakáty, veřejná doprava. Nezapomeňte na letáky. Rozdělit je kompetentně. Můžete je rozložit na místech, kde se shromažďují mladí lidé: v kavárnách, hudebních obchodech, kinech, univerzitách, školách. Podávejte letákům kolemjdoucím v ulicích. V ideálním případě, pokud se koná tiskovou konferenci týden před událostí. Pokud pracujete na tom, jak uspořádat charitativní koncert, ujistěte se, že nám o svých dobrých cílech řekněte, jistě přiláká mnoho. Soutěžní novináři s dobrým bufetovým stolem. To obvykle zajišťuje technický sponzor.

Poslední přípravy

Pokud jde o podnikání, věnujte velkou pozornost zvukovému a světelnému vybavení. Váš talent by neměl zastínit technické překážky. Informace o načasování posledního nastavení zařízení, analýzu způsobu, jak zařízení naposledy fungovalo. Porozprávajte se s umělci o jejich požadavcích na režimy provozu mikrofonů a reproduktorů.

Nezapomeňte na ochranu. Pokud všechno půjde dobře, přijde mnoho lidí, jejichž chování je nezbytné, aby někdo pozoroval. Existuje mnoho specializovaných firem, které ovládají atmosféru při podobných událostech. Dej jim tuto otázku. Seznamte se s umělci osobně, komunikujte s nimi, protože jsou také vaši partneři. Před událostí zkontrolujte místo s hostiteli, aby se opravil jeho aktuální stav. Doufáme, že uspějete a vaší kariéře půjde rychle!

Podnikatelský plán agentury pro organizaci koncertních aktivit

13. října 2012

Organizace koncertní činnosti

Úvodní informace o vstupech do show business (shrnutí). První kroky k organizaci svého vlastního podnikání Sergej Savin dělal, zatímco ještě student u Volgograd Státní ústav umění. Později se stal hereckým divadlem a Sergei začal organizovat výlety populárních umělců, popových umělců a rockových hudebníků jako individuální podnikatel. Rád se seznámil se známými lidmi, diskutoval s nimi a jejich zástupci o podmínkách umístění, vystoupení a placení poplatků. Jako součást uspořádání výletů populárních zpěváků, herců a parodistů Savin ukázal přirozené schopnosti, kouzlo a schopnost disponovat zdroji, které má k dispozici, co nejlépe.

První vystoupení Sergeje organizována jako firemní večírky, svatby, výročí a narozeniny, soukromé osoby jsou ochotni zaplatit 10 až 30 tisíc. USD. Pro soukromý koncert přilákal umělce (jednající samostatně nebo s podporou taneční nebo hudební skupiny). Následně se začala zvyšovat šíře dosahu publika a umělecká rozmanitost.

Zadání pracovní kontakty s umělci, jejich správci a tvůrci, Sergei rychle zvládl základní principy šoubyznysu, jsem studoval zájmům a preferencím diváka Volgogradské v různých věkových a žánrových segmenty, ve srovnání rating umělců s jejich finančních potřeb. Poté Sergei vypracoval plán výletů umělců a rockových hudebníků, identifikoval období volného času a začal se shodovat na podmínkách představení s vedením jevištních míst a výrobních skupin.

O dva roky později, Sergei do počítače došlo k rozsáhlé databáze umělců a zpěváků, které byly předmětem zájmu, které mu poměru „finanční náročnosti - vstupenky cen. - spokojenost s publikem“ Zaregistroval malou společnost s názvem "Bravo!" A začal spolupracovat s partnery ze sektoru služeb, reklamy, dopravy, hotelových a divadelních komplexů na sofistikovaných technologiích, aby přilákali diváky a umělce.

Tvorba společnosti "Bravo!"

Malý podnik "Bravo!", Specializující se na organizaci koncertní činnosti umělců různých žánrů, byl vytvořen na počátku roku 2012 ve městě Volgograd. Pro pronájem a řádnou registraci kanceláře společnosti v centru města společnost "Bravo!" Požadovala počáteční částku 3 miliony rublů, aby vytvořila mzdovou a zástavní fond.

Za účelem získání požadované částky má majitel podniku Sergey Savin používat:

a) osobní prostředky ve výši 1 milionu rublů;

b) bankovní úvěr ve výši 1 milionu rublů. po dobu 1 roku;

c) fondy soukromých investorů mezi jednotlivci v celkové výši 1 milion rublů. (ve výši 17% ročního příjmu na částku investovaného kapitálu s konečným vypořádáním za 5 let).

Malý podnik „Bravo!“ Byl vytvořen s cílem uspokojit širokou poptávku publika, jednotlivé podniky a bohaté jedince za služby účinkujících, umělců různých žánrů (rock, píseň žánru retro, satiry, parodie, šansonu, romantika, drama a tak dále). Za tímto účelem byl založen podnik s personálem 6 osob.

Základem pro rentabilní provoz společnosti "Bravo!" Jsou následující předpoklady:

1. Po uplynutí finanční a hospodářské krize v letech 2008-2010 byly obnoveny poslední dva příjmy obyvatelstva. Průměrná úroveň příjmů pro obyvatele Volgogradu na období 2011-2012. vzrostly v reálném vyjádření o 14%. Jak ukazuje praxe, nyní jsou Volgogradiáni připraveni vynaložit mnohem více peněz na výstavy než před pěti lety. Průměrné náklady na vstupenku na koncert odhadují odborníci společnosti "Bravo!" Na 1350 rublů.

2. V současné době počet žádostí podniků (firemní večery), jednotlivců (výročí, narozeniny, svatby) za účasti známých umělců vzrostl oproti předchozímu roku o 7-8%. Podle předběžných prognóz zůstane tato míra růstu trhu v období 2013-2015.

3. zábavy trhu a hudební zábavní služby Volgograd a měst v této oblasti v daném okamžiku má možnému rozvoji 12-15% ročně. Konkurence na tomto trhu v segmentu koncertní činnosti na otevřených a uzavřených akcích je stále malá.

4. Výše ​​regionálního trhu ve Volgogradu na koncertní činnosti se odhadují odborníci na 220-250 milionů $.. V roce (s výjimkou cirku, činoherní divadlo, Divadlo opery a baletu, loutkového divadla a TYuZy).

5. Společnost "Bravo!" Bude schopna poskytovat takový soubor služeb a záruk umělcům a divákům v segmentech "otevřených koncertů", "soukromých událostí" a "firemních událostí", které plně uspokojí spotřebitele z hlediska poměru cena / kvalita.

Hlavní část

Oficiálním názvem společnosti je společnost s ručením omezeným, malá společnost s názvem "Bravo!". Specializace - pořádání koncertní činnosti hudebníků a umělců různých žánrů.

Typ podnikatelské činnostiMediace a organizační a řídící práce na přípravě a pořádání koncertů, událostí, událostí a firemních akcí na podnět fyzických a právnických osob.

Právní adresa: Volgograd, Chapaeva St., d.213.

Majitel firmy: Savin Sergey Sergeevich.

Po organizační stránce je společnost „Bravo!“ Je 2012 malá firma zaměstnává 6 zaměstnanců jednotek (včetně vlastníka firmy).

Savin S.S. jako generální ředitel společnosti řídí všechny současné činnosti společnosti, určuje směr a obsah práce, dlouhodobé rozvojové plány, tvoří poslední seznam pozvaných umělců a tvůrčích týmů.

Generální ředitel je přímo podřízen:

- ředitel vedení firem a událostí;

- ředitel veřejných prostor;

- manažer pro interakci s umělci a partnery;

- specialista na programy partnerů a vstupenek.

Předběžné odhady a analýza sezónnosti nabízených služeb

Účinek období roku. Práce na trhu s organizací koncertní činnosti a událostí není prakticky spojena se sezónními výkyvy nabídky a poptávky. Konjunktura je stabilní, recese během letních prázdnin, v lednu a na začátku května jsou nepatrné povahy a většinou nepřesahují 15 procentní odchylku od průměru.

Se stabilním portfoliem zakázek a smluv s vlastníky scénických míst (divadla, filharmonie, cirkus, oddělení kulturních center, nočních klubů a tak dále.), Je možné vyrovnat výkyvy trhu kvůli změnám v načasování realizace objednávek a požadavků zákazníků.

Průmyslový životní cyklus. Změny v oblasti koncertní činnosti se obvykle vyskytují velmi dynamicky - zejména v oblasti vzhledu nových módních interpretů a žánrových trendů. Obecně však trhy popových zpěváků a rockových kapel jsou víceméně konzervativní, změny ovlivňují zejména formáty koncertů, kanály pro přenos reklam a technickou podporu (podpora zvukové a barevné hudby).

Autoři tohoto obchodního plánu se domnívají, že způsoby jednání s administrátory umělců, technologie přijímání a umístění účastníků koncertů, způsoby práce interakcí a finančních výpočtů bude trvat nejméně tři následující roky s některými zlepšeními a úpravami.

V současné době mají prakticky všichni známí umělci vlastní internetové stránky, na kterých jsou grafy koncertní činnosti a způsoby kontaktu se správní skupinou jedné či druhé osoby. Vytváření pracovních kontaktů a stanovení finančních a jiných podmínek pro zájezdy není přijato příliš dlouho.

V přítomnosti pozitivní obchodní pověst a firemní image pro pořádání koncertní činnosti jednal o postupu nakládání s odpady a známých parametrů (výše poplatků umělců, požadavky na ubytování, záruky, penále, sankce atd.)

Během služby životního cyklu, se odhaduje na 5-leté období, majitel malé firmy, „Bravo!“ Plán získat dostatečné zisky vrátit vypůjčené finanční prostředky, jakož i pro re-investice do školení zaměstnanců a nových kontaktů a koncertní techniky.

V současné době je růst objednávek na koncertní činnost na trzích Volgogradu stabilní. Podíl nerozvinutého trhu je významný; poptávka je o 10-15% vyšší než nabídka. Vstup na trh - poměrně jednoduchý, s určitou klientelou a dobrou obchodní pověst - bez velkých obtíží.

Analýza trhu

Velikost trhu. Společnost "Bravo!" Bude mít podíl na trhu Volgograd, pokrývat územní plán a regionální města Volgograd regionu. Další rozšiřování podnikání v současném kalendářním roce není plánováno v souvislosti s vývojem nezbytných technologií a udržováním kvality poskytovaných produktů a služeb.

Klíčové klienty a jejich analýza. Trh koncertních služeb v Volgogradu lze podmíněně segmentovat podle následujících skupin:

- trhy koncertní činnosti bohatých osob (poslance, státní úředníci vysoké úrovně, podnikatelé, profesionální sportovci atd.);

- firemní trhy (podniky všech forem vlastnictví, univerzity);

- trhy pro svatební akce VIP-osoby;

- trhy koncertní činnosti nočních klubů a restaurací;

- trhy v řečnictví (které zahrnují populární zpěváky - 54%, satiriky a imitátorů - 16%, setkání divadelníků - 12%, tanečních skupin - 8%, básníků, spisovatelů, umělců, filmových umělců a další -. 10% Viz obrázek na obrázku 1).

Obr. Podíl na trhu veřejných představení s koncertní činností.

Přímí konkurenti malého podniku "Bravo!" Mohou být považováni za čtyři specializované společnosti, které poskytují podobné služby pro pořádání koncertní činnosti a návštěvnické akce. Kromě toho významní výrobci "Bravo!" Budou poskytovat známé výrobní centra a zprostředkovatelské společnosti pracující na federální úrovni a na trhu Moskvy. Zatímco jejich rozsah a úroveň konkurence nejsou zcela jasné. Nejistota, která vznikla, bude podle expertů společnosti "Bravo!" Odstraněna, v příštích 1,5-2 letech aktivní práce na deklarovaných trzích. Je možné, že přímou a nepřímou konkurenci se vyhnout vzájemné spolupráci a práci na různých tržních výklencích.

Typickými zákazníky a spotřebiteli malého podniku "Bravo!" Budou:

- pro trhy s veřejným projevem - muži a ženy ve věku 16-45 let s rodinným příjmem nad průměrem;

- pro korporátní trhy - státní podniky a odbory, akciové společnosti, univerzity a další organizace, v jejichž praxi se tradice oslavovala určitá data všemi pracovními silami zakořenila);

- pro svatební akce - jednotlivci s příjmy výrazně vyššími než průměr. Mezi obvyklé zákazníky koncertní činnosti s uznávanými umělci patří generálové z orgánů činných v trestním řízení, vysokých státních úředníků, starostů a vedoucích okresních správ, podnikatelů, zástupců, rektorů univerzity atd.);

Zákazníci jsou majiteli tohoto podniku, kteří chtějí podporovat obraz a obchodní značku nočních barů, restaurací, hotelů, odpočinkových domů a zábavních center pro noční podniky.

Předchozí zkušenosti s showbusiness a analýza regionálních trhů ukazují, že hlavními zákazníky jsou následující kategorie spotřebitelů (viz obr. 2).

Obr.2. Dynamika růstu tržeb za jednotlivé segmenty v roce 2012 (v%).

Studium trhu preferencí diváků

Před zahájením prací na přitažlivosti různých zpěváků, parodista, filmových umělců, rockových kapel, kouzelníků, taneční skupiny nebo pořádání koncertů mix (s některými poskytovateli) specialisty „Bravo!“ Provádět vlastní měření na trhu prostřednictvím výběrových šetření a provádění focus groups.

Při provádění marketingového výzkumu se využívá také firemní webové stránky společnosti, podle okruhů, z nichž jsou vypočítávány zájem diváků o tuto nebo tu osobnost výstavního podniku.

Veškerá marketingová práce se rozpadá na dva rozšířené směry:

1. Identifikace žánrů s největším diváckým ratingem na regionálním trhu v Volgogradu;

2. najít nejoblíbenější umělce v aktuálním žánru.

V prvním směru byly zájmy obyvatel Volgogradu na konci roku 2012 rozděleny následovně (viz obr. 3).

Obr.3. Žánrové preference obyvatel Volgogradu na konci roku 2012 podle společnosti "Bravo!"

Seznam nejoblíbenějších umělců žánru ve Volgogradu jako celku odpovídá všestrannému ratingu.

Prodejní taktiky. Práce s umělci a spotřebiteli

Malý podnik "Bravo!" Staví svou práci s umělci na následujících technologiích. Zpočátku se webové stránky správného umělce vyhledávají na globálním internetu. Dále na zadaném telefonu a e-mailu s administrátorem jsou založeny obchodní kontakty. Podmínky, podmínky ubytování a platby, zvláštní přání, finanční záruky, sankce jsou diskutovány. Pak je uzavřena právně závazná smlouva.

V rámci smluvních zakázek je vybrána vhodná fáze. Může to být stadion, sportovní palác, divadlo, cirkus, palác kultury, firemní sál, soukromé apartmány. Správná smlouva je uzavřena s vlastníky a vedoucími příslušných zařízení.

Chcete-li přilákat publikum (v případě veřejného koncertu), provede se příslušná reklamní kampaň.

Pokud před výkonem umělce je dostatek času (více než jeden měsíc), jejichž reklama je prováděno v mírně tichém režimu prostřednictvím místní rozhlasové stanice v pásmu FM-škálu žánrových preferencí - v případě, že hostující umělec, který pracuje v žánru šansonu, se používá hlavně, což je stejný název stanice, pokud je to slavný ruský popový zpěvák - stanice "Retro", "Dacha", "ruské rádio". Jinými slovy, rádiové publikum je vybráno pro tohoto nebo tohoto umělce.

Vedle rozhlasové reklamy se používají plakáty, bannery, reklama na dopravě a na prodejnách vstupenek. Podle stávající databáze fanoušků umělců vysílá reklamy e-mailem.

V případě, že zbývá málo času před výkonem umělce, za méně než 2 týdny, odborníci malého podniku "Bravo!" Použijte intenzivní variantu reklamních vlivů. Skládá se z opakovaného (30-40krát denně) připomínajícího cirkulaci mnoha stanic 10sekundových klipov, včetně nejslavnějších fragmentů písní těchto autorů a umělců.

Podpůrným prvkem reklamy je pořadí písní umělce na místních rozhlasových stanicích. Během tohoto období dochází k občasnému vzrůstu vzpomínek na umělce a touha jít na jeho koncert je aktivována.

Pokud jde o soukromé akce, firemní večírky a svatby, pak pro tyto akce reklama není nutná a společnost "Bravo!" Žádné náklady na tyto účely.

Ceny vstupenek pro různé kategorie výkonných umělců se liší ve významných rozsahoch. Existovala určitá praxe rozlišování nákladů na jízdenky v závislosti na umístění diváka (pro haly s pevnými sedadly). Blízkost jeviště je hlavní cenový faktor - čím blíž divák, tím dražší lístek. Ve veřejných koncertech se tedy cena jízdenky pohybuje od 500 do 6000 rublů.

Vzhledem k tomu, že putovní herec obvykle neřídí hodnoty svých poplatků na zisku pořadatele koncertu, a řeší pouze poplatek za každý koncert (v rozmezí od 10 do o výkonu 50 tisíc dolarů..), obsazenosti haly a její potenciální kapacity - péče firem -organizátoru. Také na organizátorovi jsou problémy se zajištěním bezpečnosti a pohodlí jak žijících, tak i koncertů.

Rizika, spojené s okolnostmi vyšší moci za rozpad koncertu, zaplacením propadnutí a sankcí, se s každým umělec jedná individuálně.

Výpočet finančních ukazatelů (které jsme vynechat) ukazuje, že celková ziskovost malého podnikání, „Bravo!“, By měla být na konci prvního roku, který není menší než 40%, ve druhém roce - ne méně než 50%.

Kopie smluv s výkonnými umělci uzavřené pro rok 2012 a první pololetí roku 2013 jsou připojeny. Součástí aplikace je také certifikát o výsledcích a vzdělání zaměstnanců společnosti.

Idea č. 212: ziskovost podniku při pořádání koncertů

Organizování koncertů jako podnikání může být velmi obtížné. Ale pokud existuje touha vydělat peníze na hudbu tímto způsobem, budeme popisovat, jak začít podnikatele a ukázat ziskovost projektu.

Zpočátku bude velmi obtížné řešit organizační problémy. Koneckonců, ve velkých městech existuje vysoká konkurence mezi těmito firmami a v malých městech je obtížné poskytnout požadované podmínky umělcům. Je možné, že nejprve budete muset pracovat bez zisku nebo dokonce investovat vlastní peníze, dokud v určitých kruzích nevytvoříte jméno pro sebe.

Registrační otázky

Samozřejmě, že se stanete organizátorem koncertů, není nutné v daňové službě zaregistrovat. Faktem však je, že umělci budou ochotnější uzavřít smlouvu a uzavřít smlouvu, pokud zastupujete právnickou osobu nebo jste alespoň jako samostatný podnikatel.

V prvním případě je firma důvěryhodnější sponzory, zpěváky a majitelé klubů. Ale IP má možnost platit nižší daň státu ve zjednodušeném systému. A proces vydávání dokumentů je mnohem levnější a rychlejší.

Pokud se k organizaci tohoto projektu připojí několik lidí, je nutné otevřít LLC. Takže bude mnohem jednodušší řešit spoustu otázek, které vzniknou před pořadatelem koncertů. Je důležité zadat správný kód OKVED. V tomto případě je 93,29 vhodný pro zábavu a rekreaci.

Analýza trhu

Jak začít první podnik? Můžete zvolit dva směry:

 1. Zaměřte se na vlastní vkus, zvete ty umělce, kteří vás rádi mají, a doufám, že se na takovou událost bude chtít někdo jiný.
 2. Ale pro výdělky je žádoucí provést průzkum mezi obyvateli města, kamarády, na fórech a zjistit, které skupiny a směry v hudbě ostatní preferují. Když hodlám uspořádat koncert s umělci, o kterých očekává většina lidí ve městě, s řádnou organizací, můžete vydělat velké částky.

Volba umělce

Přemýšlejte o nadcházející události a rozhodněte se, jak nejlépe postupovat:

 • Pozvat pouze jednoho umělce nebo skupinu a nabídnout publiku sólový koncert.
 • Nebo můžete sbírat několik umělců v jedné místnosti a dát divákům něco jako festival.

Je třeba poznamenat, že pro nováčce bude těžké získat "hvězdu", takže je smysluplné se zaměřit na začínající zpěváky, kteří možná ani nemají vlastní producenta. V tomto případě budou připraveni spolupracovat za malý poplatek a představí minimální požadavky. Někdy takové skupiny působí v klubu dokonce zdarma, pouze pro nápad nebo reklamu.

Pro objasnění podmínek a nákladů na provedení je žádoucí provést předběžné jednání s producentem nebo samotným zpěvákem. Bylo by nadbytečné specifikovat plán turné, aby bylo možné nabídnout projev v době, kdy je pro něj vhodné.

Co potřebujete k přípravě?

Je obtížné uspořádat koncert umělce sám. K tomu musíte vzít v úvahu mnoho detailů. Začněte s platformou a zařízením. Takže v závislosti na skupině, její popularitě a počtu lidí, kteří se chtějí zúčastnit akce, je pro to třeba najít vhodné místo ve městě.

Obvykle pro koncerty zvolte:

 1. Kluby, které již mají veškeré vybavení, osvětlení a místo pro veřejnost.
 2. Stadiony, kde je dostatek místa pro velké množství lidí.
 3. Dům kultury nebo jiných koncertních sálů.

Je důležité dohodnout se s majitelem instituce na přijatelných cenách, termínu, možných slevách, distribuci vstupenek a reklamě. Nezapomeňte, že pro výkon umělců potřebujete nějaké technické vybavení a v každém případě to bude něco jiného.

Někdy je logické zaplatit více za pronájem klubu za koncert než s odděleným hledáním místnosti a potřebného vybavení. Koneckonců, v takových institucích je vše obvykle pro výkony. Kromě hudby je třeba připravit a pokrýt i odborníky, kteří jsou odpovědní za nastavení zvuku, osvětlení apod.

Sponzoři a reklama

Prakticky žádný koncert není úplný bez zapojení sponzorů. Jsou potřebné pro finanční podporu, pomoc při organizačních záležitostech nebo pro reklamu a prodej jízdenek. Existují dvě hlavní formy spolupráce:

 • Finanční - může být prospěšné, ale obvykle se to dělá jen zřídka a pouze s již známými firmami. Nikdo přímo nerozděluje peníze startérovi.
 • Ve formě výměny - to znamená, že umístíte na billboardy, vstupenky, stěny a na jevišti logo nebo inzerci společnosti a sponzor vám za to pomůže. Jedná se o šíření informací o koncertu, uspořádání tiskové konference pro umělce, zajištění místa bydliště, sál pro výkony, technologie, tisk výrobků atd.

Nezapomeňte propagovat budoucí koncert. Zvláště důležité je zaměřit se na publikum, které by mělo mít zájem o vybrané umělce. Informace o koncertu můžete distribuovat následujícími způsoby:

 1. Tiskněte letáky a rozdělte je na místech s velkým množstvím davů, nechte v kavárnách, školách atd.
 2. Placeny plakáty po celém městě.
 3. Využijte služby speciálních agentur, které nejen pomáhají prodat vstupenky, ale také vytvářejí reklamu.
 4. Vytvořte stránku na internetu nebo na sociálních stránkách, poskytněte informace o koncertu na místním fóru.
 5. Pořádejte tiskovou konferenci a zvete novináře.

Co jiného věnovat pozornost?

Aby se očekávaná událost uskutečnila a byla uskutečněna na slušné úrovni, je třeba provést následující kroky:

 • Pozvěte umělce, požádejte o jejich požadavky a přání. Uspořádat jejich život, jídlo, zkoušku.
 • Několik dní před koncertem můžete uskutečnit tiskovou konferenci nebo rozhovor na místním televizním kanálu s umělci.
 • Při vypracování nájemní smlouvy všimněte písemně všechny podrobnosti a vlastnosti objektu po důkladné prohlídce spolu s majitelem. Koneckonců, škoda bude muset být uhrazena jako organizátor události.
 • Platby se provádějí po představení, ačkoli někteří umělci vyžadují zálohu v určité výši ještě před jejich příjezdem.
 • Neočekávejte, že první zisk vás učiní bohatým mužem. Možná, že pár koncertů bude muset pracovat zdarma nebo dokonce bez ztráty. Bude to chvíli trvat, než vytvoříte obraz společnosti a získáte prestiž v hudebním prostředí.
 • Postarejte se o ochranu areálu nebo stadionu, protože na akci bude spousta lidí. To je výhodné s pomocí speciálních soukromých firem.
 • Zamyslete se nad celým scénářem a najmete také pomocníka. Je důležité předem napsat, co a kdy mluvit, pořadí vzhledu umělců atd. Někteří umělci dávají své texty pro takové případy.
 • Před koncertem umožněte technikům sestavit vybavení, osvětlovat a nastupovat na scénu. Pro tento účel je lepší přidělit celý den.
 • Mějte na paměti, že při pronájmu klubu je mnohem výhodnější vzít si to ve všední dny. Náklady budou nižší a bude snadnější provést přípravné práce, protože v těchto dnech dochází k nízké účasti těchto institucí.

Ziskovost

Chcete-li vypočítat alespoň některé z vašich výdajů a očekávaný zisk, musíte přemýšlet o tom, kolik jízdenky stojí, kolik lidí se očekává na koncertě a specifikuje ceny všech výše uvedených organizačních otázek. Uveďme přibližné číselné údaje.

Obchod pro pořádání koncertů

Pro mnoho lidí se zdá, že organizování koncertů je velmi snadný úkol - "hvězdy" přišli, hráli, dostávali peníze, někteří dostali majitele místnosti, někteří - umělec (i), zbytek odešel organizátorovi. To je všechno. Jeho práce však zahrnují řešení velkého počtu úkolů, a to je nejen hledání místa, ale také zajištění koncertu se vším potřebným - od osvětlení hotelu hudebníkům. Pořadatel přebírá odpovědnost za skutečnost, že se událost nestane jen tak, ale bude také řádně organizována a bude obsahovat vše, co je nezbytné. V jeho jádru je pořadatelem osoba, která nemá nic kromě nabídky své práce. Vzhledem k tomu, že se žádný účastník nechce zabývat takovou globální záležitostí, služby organizátorů koncertů jsou docela žádané. A v prvních fázích podnikání můžete být téměř sám.

Toto místo je poměrně zaneprázdněné, takže pro začátečníky bude určitě těžké zaujmout jeho místo. Hlavním omezením je popová kultura, umělci, kteří získali popularitu, jsou nyní pod dohledem poměrně velkých společností a je nepravděpodobné, že v tomto případě budou moci zvítězit. A ještě příznivější podmínky zde nepomohou - ani hudebníci ani jejich producenti nechtějí riskovat kontakt s neznámou společností. V tomto případě je lepší začít s pořádáním koncertů pro zatím žádné známé kapely, které chtějí jít na jeviště, a existuje mnoho otevřených vyhlídek, pokud se k vašemu podnikání správně přiblížíte. Také vše závisí na stupni činnosti pořadatele, pokud nečeká na to, že přijdou k němu za služby, a on sám hledá klienty, může se spolehnout na úspěch. Je třeba poznamenat, že se schéma práce, v závislosti na mnoha faktorech, může trochu lišit.

Za účelem založení firmy stojí za registraci jako předmět podnikatelské činnosti. Forma podnikání může být jakákoli, i když zákazníci s mnohem větší ochotou pracovat s právním subjektem, více důvěrně, bude se vztahovat jak na partnery, tak na pronajímatele. Podle zákona však můžete zůstat jednotlivec registrováním jako samostatný podnikatel. Právnických osob přednostní forma společnosti s ručením omezeným - stejně jako v případě IP, je k dispozici ve zjednodušené daňové soustavy, která umožňuje alokovat do státního 6% (o příjmu) nebo 15% (provozní zisk).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Registrace právnické osoby bude poněkud delší, bude vyžadovat větší investice a oběh dokumentů v tomto případě je vážnější. Obecně platí, že pokud je několik lidí spojeno s organizací podniku, pak musí formalizovat právnickou osobu, jinak v případě podnikání jedné osoby je nutné vypočítat budoucí plán, aby se určila forma podnikání. Je také důležité zadat kódy OKVED a tato aktivita je vhodná pro kódování (OKPD 2). 93.29 Ostatní zábavní a rekreační služby.

Je žádoucí mít své vlastní prostory, stane se místem, kde najaté zaměstnanci pracují a vyjednávají se zákazníky. Nicméně, práce může být upravena a bez vlastní kanceláře, která často působí pouze jako zastoupení. Zvyšuje však prestiž instituce v očích partnerů. V žádném případě však nemusí být prostor velký, pokud se neplánuje ukládat rekvizity pro koncerty. Některé firmy také zorganizují svůj vlastní tiskový stroj k tisku plakátů a letáků, ale to není vždy ekonomicky životaschopné.

Práce mohou probíhat ve dvou směrech: uspořádání objednaného koncertu a pořádání koncertu s pozvánkou umělců. V prvním případě to budou jejich vlastní koncerty kapel a hudebníků, na druhém - festivalech a koncertech, které hrají týmy podobného žánru, témata nebo obecně jednoduše orientované na určitou kategorii posluchačů. Který z nich si vybere pro sebe, každý podnikatel se rozhodne, ale nikdo nesmí zakázat oběma směry současně. Pouze druhý typ organizace koncertů je mnohem komplikovanější než první a vyžaduje značné zkušenosti v této oblasti a schopnost přilákat mnoho účinkujících. Proto je lepší začít s pořádáním koncertů pro konkrétní skupiny a poté začít se zapojovat do svých vlastních festivalů. Mohou přinést mnohem větší zisk, protože někdy trvají několik dní, nikoliv pár hodin, ale vyžadují mnohem vážnější přístup. Téměř všechna rizika nese sám pořadatel, protože působí jako podněcovatel události.

Takže pro vaši práci je okamžitě žádoucí nalézt partnery, kteří jsou připraveni poskytnout své stránky pro potřeby koncertů. Nicméně ve velkých městech je nepravděpodobné, že by se dohodlo na trvalém udělení fáze - existuje mnoho dalších lidí, kteří chtějí využít pronajaté prostory. Proto pokaždé, když bude server potřebovat, bude muset nejspíše najít a vyjednávat s vlastníky. To však neznamená, že by se tato otázka neměla řešit před přípravou na očekávanou událost, je třeba mít k dispozici seznam možných objektů a také informace o jejich pracovní zátěži. V tomto případě je nejméně neformální dobré vztahy s majitelem místa je velmi žádoucí stanovit, to umožní první potřebu vyjednat nájem.

Je však třeba poznamenat, že požadavky, které mají být umístěny ve všech různých subjektů, a proto je nutné mít několik možností na mysli - od relativně levná luxusních hal s velkým počtem diváků vstříc. V závislosti na formátu koncertu jsou vybrány a typů webů: Můžete vést podmíněné příklad tohoto symfonické hudby potřebuje pokoj s posezením, ale na rockový koncert bude dostatek místa s jednoduchou taneční parket. Ty jsou proto často organizovány v sportovních arenách nebo v hromadných sálech. Milovníci hudby budou zřídka popřít sám sebe tu čest zúčastnit koncert své oblíbené kapely jen proto, že se odehrává v „nepohodlné“ podle jejich názoru instituce, ale jinak může spotřebitel udělat spoustu závěry pouze na tom, kde se koná událost.

V poslední době se velké oblibě začal používat činnosti prováděné v klubech, přičemž tato možnost je atraktivní pro studenty, jako pravidlo, stejně jako samotných hudebníků, jako organizátor mnohem jednodušší práci, protože v klubech, na rozdíl od stejných stadionů již existují osvětlení a zvukové zařízení. A proto se zvýšily náklady na pronájem klubu jednu noc vrácena žádnou potřebu pronajmout část vybavení. Kromě toho mnoho koncerty se konají ve všední dny (kdy se klub nepracuje v poněkud jiném formátu, bar, například), a proto vyjednat slevu mnohem jednodušší.

Náklady na stránky se značně liší a závisí na mnoha faktorech. Nejdůležitější - umístění, pak je velikost, formát, příležitosti pro přídavná zařízení, známá místa. To vše by měl vzít v úvahu pořadatel a to všechno je zajímavé pro producenty a hudebníky. Mohou odmítnout poskytnutí koncert, pokud existuje slušná platforma podle umělce, a zde hovoříme především o zisk, ne o její prestiže. Ano, a pořadatel určitě zájem v této aréně přinesl tolik peněz, proč tolik slavných hudebníků nepřicházejí v menších městech: není to jen, že populace nebude moci kupovat drahé koncertů, a někdy i naopak, že ti, kteří chtějí být přetékají, ale jejich web není společně a možnosti sotva ani pokrýt své náklady.

Další je hledání sponzorů vaší události. V této fázi existuje spousta možností spolupráce, až do té míry, že sponzoři samostatně vedou reklamní kampaň (ačkoli pouze v dostupných kanálech) a dodávají organizátorovi potřebné kapacity: tiskárnu, vybavení, personál, distribuci vstupenek. V zásadě může každý partner působit jako sponzor, s výjimkou skutečných hudebníků s jejich producentem nebo štítkem. Zanedbatelný sponzor dává přímo organizaci peníze, obvykle je to barter, kdy pro umístění jejich loga, zprávy o sponzoru na akci a propagační akce, je poskytnuta jedna nebo druhá pomoc.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Někdy je pro organizátora ještě výhodnější, protože sponzor má příležitosti, které neumožňují kontaktovat společnosti třetích stran a pak jsou náklady snižovány díky reklamě partnera. Sponzorské loga jsou obvykle umístěny na plakátech a banerech - to je téměř vždy předpokladem spolupráce. Při úspěšném vzájemném vypořádání může být sponzorování velmi dobré úspory nebo dodatečné finanční prostředky. Nicméně při pořádání koncertů málo známých skupin nebo jen koncertu, který není populární mezi obyvateli, někteří dobří sponzoři z pohledu sponzorství mohou odmítnout spolupracovat nebo stanovit velmi nepříznivé podmínky.

Sponzoři budou muset prodávat budoucí událost a jejich hlavním kritériem je zpravidla pro ně počet návštěvníků. Navíc jsou kladeny vážné požadavky na samotnou reklamní kampaň; ale měl by být dostatečně velký prospěch pořadatele. Nejběžnějším, i když trochu zastaralým, ale stále účinným způsobem reklamy je zveřejňování reklam na speciálně poskytovaných místech a umístění bannerů po městě. Obvykle to dělají reklamní agentury, které mají dostatečné spojení a dohody o spolupráci, aby poskytly informace o nadcházející události v celém městě. Stále osobní posílání plakátů - postupně nahrazuje důmyslnějšími a modernějšími metodami. Je-li vaše vlastní webové stránky, je to rozhodně stojí za to, abyste mohl psát informace, i když webové stránky organizátora - je to většinou jeho vizitka partnerům, ale ne pro koncerty návštěvníky, pro ně všechny podrobnosti o události jsou zveřejněny na svých internetových stránkách distributora vstupenek.

Dále je nutné souhlasit se společnostmi, které jsou připraveny pronajmout a dodávat osvětlovací a zvuková zařízení. Jak již bylo poznamenáno, některé stránky to mají samy, v některých (například v tematických klubech) a vše je obvykle připraveno na jakýkoliv koncert - přijít a hrát. Ale častěji je nutné najít leasingové vybavení pro společnost, dohodnout se na dodávce, instalaci a následném vývozu. Samotné zařízení je hrazeno v balíčcích (to je například kompletní sada pro jazzový koncert), nebo je lze objednat zvlášť a pronájem každého zařízení se platí zvlášť. Kromě standardního světla může sehnat laserové, požáru, nebo dokonce, jak velkolepé show (a bude muset najmout dělníky) a zvuk se volí v závislosti na žánru a rysy hry (a dokonce i koncertních) hudebníky. Takže symfonický orchestr hraje živě, ale rocková kapela bude vyžadovat přítomnost zesilovačů, sofistikovanou elektroniku, sadu bubnů, přinášející pouze kytary (a to není vždy). Proto v této fázi je nutné mít nejen uzavřenou smlouvu se skupinou nebo jejich výrobcem, ale také diskutovat o přesném pojetí události.

Další je hledání distributora vstupenek. Některé společnosti obecně kombinují tuto činnost - distribuci vstupenek a organizování koncertů, ale přísně jsou to zcela odlišné společnosti. Prodej velkého počtu vstupenek, který nemá všechny možnosti, je téměř nemožný, proto je uzavřena smlouva s firmou, která zajistí prodej vstupenek na koncert pro komisi. Tento úřad bude muset velmi pečlivě spolupracovat, protože částečně převezme zodpovědnost za reklamu, bude mít peníze na lístky, což znamená, že je od něho třeba vyžadovat velmi přísnou odpovědnost. Odmítnutí prodeje jízdenek pouze v pokladně na webu (které nemusí být) nebude fungovat, potřebujete zavedený systém.