Organizace aktivit autopůjčovny

Autopůjčovna je krytá místnost, kde je možné zaparkovat 2-3 auta. Tento prostor je určen pro chemické čištění a čištění strojů. Existují automobily, které zahrnují plně ruční práce, a jsou zde plně automatické podložky (bezkontaktní), které dávají přednost motoristům. Automatické podložky jsou velmi drahé a těžko je můžete koupit. Doporučujeme vám, chcete-li otevřít myčku s minimálními náklady, pak byste měli přestat volit obvyklé ruční mytí.

Co se skládá z běžného mytí auta?

Za prvé - Jedná se o mycí skříňky (odborníci je nazývají příspěvky).

Kolik boxy - tolik aut může být dočasně servisováno.

Obvykle se jedná o dvě nebo tři krabice. Projekt může také zajistit rozšíření pracovních prostor, tj. Možnost přidání nových krabic.

Kromě toho, „velesvatyně“ set prostor by měly být prostory pro elektrická zařízení, místnost na mytí zařízení, místnosti pro zaměstnance se sprchovým koutem a WC, koupelna s WC pro zákazníky. Místnost pro klienty může být sousedena místností správce, kterou lze kombinovat s pokladnou. Odborníci se domnívají, že jde o minimální účelnou sadu. Samozřejmě můžete ušetřit peníze, nechat jednu toaletu. Obecně můžete odmítnout pokoj pro zákazníky nebo správce. Ale tady byste měli myslet na budoucí obraz vašeho mytí aut. Je nepravděpodobné, že by zákazníci rádi čekali venku, nemohli se posadit. Nebo horší, přímo v myčce, kde další osoba nebude nejen zasahovat do práce podložek, ale také spadne pod proud vody.

Navíc, při vývoji specifikací prostor, je žádoucí si představit potenciální zákazníky. Kdo bude hlavní kontingent ve vašem podniku - automobily, nákladní vozy, lehké nákladní automobily a v noci budete se prát autobusy ze sousedního ATP? Samozřejmě na tom závisí velikost sloupků a velikost brány, která by měla být součástí projektu. Rozměry sloupků závisí na tom, jaké zařízení bude použito.

Budeme mluvit o zařízení níže, ale portál nebo praní tunelů vyžaduje mnohem větší prostory než umyvadlo používající vysokotlaké mobilní zařízení.

Povinnou složkou každého praní, bez něhož není možné získat povolení k otevření, je kajon pro čištění odpadních vod a čistící zařízení. Jeho konfigurace závisí na vybavení, které bude použito k čištění, ale obvykle jsou kazóny vyrobeny ze tří komor. Je umístěn pod úrovní podlahy, takže odpadní voda teče volně do přijímací komory.

K zařízení je možné nosit prací vysavače, zařízení na úpravu vody, vakuová čerpadla apod. Výkon zařízení je zvolen na základě zatížení mycího automatu. Důležitou otázkou bude zpracování odpadních vod. Můžete se pokusit vyřešit tím, že uzavřete smlouvu s městskou vodou.

Proces pracího automatu vytváří proud špinavé (odpadní) vody. Pro takové špinavé zařízení na čištění vody vyžaduje systém čištění instalace Vody.Ochistnaya eliminuje špinavou vodu v poměru asi 80% až 20% (tj., Po průchodu výstupem na úpravu vody jsou z 80% čistý recyklované vody, a 20% nečistot, nečistoty). Otočná voda se zpravidla používá v první fázi mytí - klepání volné nečistoty z těla vozu. Samotný princip čištění vody naleznete na stránce "Čisticí zařízení"

Hlavním zařízením myčky je vysokotlaké zařízení (AED, mini-wash). Za prvé, jaké napájecí napětí je vybaveno mycím automatem - jednofázovým nebo třífázovým. V této fázi vybereme umyvadlo podle typu napětí (220V / 380V). Za druhé, kolik napětí je přiděleno pračce - berte v úvahu celkovou spotřebu napětí všech ATS najednou. Spotřeba energie AED činí přibližně 80% spotřeby energie všech strojů v myčce. Zatřetí, princip samotného mytí je jednostupňová - studená voda nebo dvoustupňová - myčka s ohřevem vody (funkce ohřevu vody). A až ve čtvrtém místě vyberte výrobce umyvadlo - Karcher, Kranzle, Portotecnica it.d.

Pro čištění interiéru vozu, čištění koberců a čalounění, umýt myčku vozu vysavačem. Tento vysavač sbírá vodu a suchou nečistotu, je možné použít tento vysavač pro ruční suché čištění prostoru pro cestující. Tyto vysavače jsou vybrány podle objemu, typu skříně (plast nebo kov), počtu turbín (od jednoho do tří). Pro čištění automobilu chemickými činidly (suché čištění) potřebujete prací vysavač, extraktor nebo suché čištění. Chemické čištění má odlišný přívod vody, objem nádrže pro čistou nebo špinavou vodu.

Při vybavení jímky s foukacími pistolemi a pěnovými generátory nainstalujte kompresor. Kompresor je konstruován tak, aby vytvářel proud stlačeného vzduchu v požadovaném množství určitého tlaku. Při připojení několika bodů odfuku a několika pěnových generátorů je třeba současně vypočítat celkový příjem vzduchu. Pro takové potřeby je kupříkladu zakoupeno kompresor o objemu asi 200 litrů a kapacitě 500 litrů za minutu.

Dodatečné vybavení pro vybavení komplexu mycího automatu. Vybavte mycí zařízení, které zajistí bezpečnost personálu a automobilu v myčce.

Rotační tyč (konzola) zabraňuje tomu, aby se hadice dotýkaly povrchu vozu, vyloučily možnost zranění a kolize s RVD při pohybu vozidel v myčce. Konzola může být stropní (volná rotace 360 ​​stupňů na ose) a stěna (omezený úhel otočení - 180 stupňů). Také v zásadě, jaký materiál se skládá z nerezové oceli a pozinkované oceli!

Držáky hadic nebo bubny zajistí pořádek v myčce při ukládání hadic (hadic) s vysokým nebo nízkým tlakem na stěnu v ráně.

PVC záclony zabraňují tomu, aby se voda dostala z postranních vozidel, vizuálně rozlišovala oblast mycího automatu, chránila techniku ​​před vniknutím vlhkosti do elektrických částí.

Dálkový ovladač umožňuje zapnout a vypnout kompresor nebo AVD na dálku, stojící v technické místnosti nebo ve vzdálenosti od mycí skříňky. V tomto případě lze k mycí stanici vyjmout pouze vysokotlakou hadici. Plné ovládání přístroje je dostupné z dálkového ovladače.

Držák pistolí zabrání pohybu pistole, která se nejčastěji nachází na podlaze.

Inerciální pneumatický buben zajistí použití hadic pro vyfukování zámků a snadnější čerpání kol. Vzduchová hadice na setrvačním bubnu se po použití zkroutí.

V závislosti na typu zařízení lze dřezy rozdělit do tří typů: tunel nebo dopravník, portálové a bezkontaktní mytí vysokotlakým zařízením.

První dva typy se týkají automatických podložek. Portálové dřezy jsou známé většině nadšenců automobilů - jsou to dobře známé oblouky s rotujícími kartáči, které se pohybují kolem auta dopředu a dozadu během procesu praní. Tunel nebo dopravník - komplex oblouků, z nichž každá vykonává svou funkci, a uvnitř kterých se stroje pohybují buď na dopravním pásu, nebo vlastním pohybem. Tyto typy zařízení jsou špičkové a vysoce výkonné, což přirozeně ovlivňuje jejich náklady. Nejhospodárnějším, cenově dostupným a běžným řešením je bezdotykové čištění pomocí vysokotlakého přístroje (AED). To je také známo všem obrazům: pračka s "pistolí" v ruce, zatímco "vodní pistole" z "pistole" pod silným tlakem.

Na ruském trhu najdete dostatek značek praček. Nejznámější společností je německá společnost Karcher, její výrobky jsou nejdražší. Víme o Portotecnici, Delviru, Kometě.

Služby mycích automatů nevyžadují licencování a povinnou certifikaci.

V důsledku toho neexistují žádné zvláštní požadavky na personál. Zvláštní znalosti by měly být využity pouze osobou, která se zabývá chemickým čištěním.

Počet a způsob práce pracovníků se určuje na základě provozního režimu umyvadla. Při režimu s nepřetržitým provozem lze provádět různé posuny.

Podle názoru majitelů myčce, vhodné možnosti jsou díky práci přecházejí denní provoz po dvou nebo 12-hodinových směnách s režimem pro zaměstnance: denní směny - Den odpočinku - noční směny.

U dvojpolohového umyvadla vybaveného vysokotlakým přístrojem je vhodné mít 3 až 4 osoby na směnu ve skutečných mycích místech. Jedna osoba může provádět suché čištění (a kombinovat povinnosti supervizora směny) a další - plnit povinnosti správce pokladny.

Doporučená schéma interakce mezi zaměstnanci a zákazníky: klient obdrží administrátora, zjistí, jaké služby jsou požadovány, vypočítá náklady na služby a informuje předáka praček. On, podle pořadí, jmenuje, který ze svých podřízených přijme stroj. Správce na konci procesu obdrží poplatek zákazníka a vystaví doklad o hotovosti.

Tuto možnost doporučili odborníci a vlastníci provozních ostřikovačů, ale samozřejmě je to možné zjednodušit.

Administrátor může kombinovat povinnosti nejen pokladníka, ale i předáka směny, některé podložky lze vyčistit, atd.

Pokud jde o mzdy, praxe ukazuje, že nejoptimálnější je schéma: plat plus úroky z vykonané práce. Průměrné hodnoty platu, které mají být výsledkem, jsou dost obtížné, stejně jako v každém regionu. Podle předběžných odhadů se mzda kvalifikovaných čisticích pracovníků v Moskvě liší od 16 do 20 tisíc rublů a 10-15% z výnosů - v dílčím díle.

mytí zařízení mytí personálu

Při práci u myčky se používá zařízení s vysokým a nízkým tlakem. Během pracího procesu je stroj nejprve předem vyčištěn postřikem změkčené studené vody a vysokotlakého čisticího prostředku. Stroj se pak omyje kartáčem s horkou změkčenou vodou a saponátem. Po promytí je nutné všechny reagencie, které jsou součástí detergentů, vypláchnout, pro které se provádí oplachování běžnou vysokotlakou vodou. Pro čištění a mytí sklenic se provádí závěrečné oplachování demineralizovanou vodou za nízkého tlaku, aby se odstranily minerály, které mohou vyschnout po vyschnutí.

Hlavními hráči na trhu výroby a dodávky automobilových myček jsou Německo, Itálie, Španělsko. Významné postavení na ruském trhu je obsazeno úklidová firma Karcher, Weidner, Wesumat, Kranzle, California Kleindiest (Německo), Istobal (Španělsko), Ceccato, Comet (Itálie), Carebridge (UK)

Podnikatelský plán pro otevírání dvousměrných myček automobilů

Účel podnikání

Otevření myčky na 2 sloupcích.

Účel projektu

Poskytování vlastníků vozidel komplexu služeb pro čištění trupu, kol, podvozku a podvozku automobilu před znečištěním; čištění a čištění prostoru pro cestující a zavazadlového prostoru; leštění těla a mytí motoru.

Popis projektu

Mytí automobilů je nejoblíbenějším obchodem mezi těmi, kteří bez zvláštních znalostí chtějí začít profitovat. Navíc, tento pohled nelze nazvat špatně: pokud si můžete vyzvednout kus země (nebo hotovou krabici) Nachází se vedle dálnice, přijímat právo ji pronajímat, jak vyřešit četné byrokratické formality a najít finanční prostředky na nákup vybavení, budete mít jen včas vyzvednout čistící prostředky prostředků a zisku.

Podnikatelský plán pro mytí automobilů popisuje uspořádání ručního mytí vozu se dvěma sloupky, pracující po celý den a bez volných dnů. Takový podnik má poměrně vysokou ziskovost na úrovni 30-35%.

I. Úvod a předmětová oblast

Mytí automobilů - jeden z velmi relevantních a rychle se rozvíjejících typů podnikání, který je dnes pro město nejvýznamnější. V souvislosti s neustále rostoucím počtem vozidel poptávka po službách automatického praní neustále přesahuje nabídku. V sezónních obdobích stále můžeme pozorovat fronty pro mytí automobilů a to není limit. V současné době existují tři základní strategie pro rozvoj tohoto odvětví:

Poptávka:

Míra růstu příjmů občanů neustále roste a téměř každý si může dovolit vlastnit a udržovat vozidlo. I přes pokles úvěrových služeb v uplynulých letech se tempo prodeje automobilů občas zvýšilo. A každé auto vyžaduje údržbu a péči. Starý zvyk umývat auto ve dvoře zůstává v minulosti, protože není šetrný k životnímu prostředí, zabere hodně času a někdy není naprosto produktivní a někdy je nebezpečné pro lakování a lakování automobilu. Tato služba je velkým požadavkem mezi středními manažery a podnikateli všech kategorií. Služby v oblasti mytí automobilů jsou velmi náročné a s neustálým nárůstem počtu majitelů automobilů bude potřeba takových služeb růst pouze.

Mytí auta a instalace:

Klíčovým faktorem úspěchu této firmy je umístění. Není žádným tajemstvím, že nejvýnosnější je umístění myčky blízkosti celních a hraničních přechodech, v hustě osídlené obytné čtvrti města, v blízkosti nákupních center, stejně jako v bezprostřední blízkosti, nebo dokonce přímo v obchodním centru.

V tomto druhu podnikání by nejlepším řešením bylo pronájmem dokončené budovy, neboť výstavba těchto prostor vyžaduje komplexní schválení a povolení od různých úřadů. Faktem je, že mytí automobilů nelze instalovat všude, existují určité hygienické normy, které je třeba vzít v úvahu. Například: nejméně 50 m od nejbližšího bydlení.

Velmi dobré místo k otevření umyvadla - vedle čerpacích stanic nebo údržbových stanic, parkování. To vám umožní neustálý příliv zákazníků s malými reklamními náklady nebo dokonce jejich nepřítomností. Často se v tomto případě ani není potřeba stavět budovy otevřít myčku, můžete obvykle jen přijmout vhodná pomeschenie.Eto bude prospěšné jak pro obchodní majitel auta mytí a majitel se nachází hned vedle čerpací stanici nebo čerpací stanici. Přínosy této lokality lze připsat skutečnosti, že s největší pravděpodobností bude méně problémů při navrhování všech potřebných dokumentů pro otevření automatického praní.

U všech tří typů myček automobilů je vyžadován speciální systém pro čištění a recyklaci vody. Zařízení na úpravu a recyklaci vody je automatickou jednotkou a je určeno pro čištění odpadních vod z myček a vysokotlakých myček.

Hlavní úkoly této jednotky jsou:

  • - Použití tohoto systému ušetří až 85% vody díky jeho čištění a opětovnému použití.
  • - Systém kromě čištění vody umožňuje odstranit nepříjemné pachy způsobené přítomností bakterií ve vodě.
  • - Vyčištěná voda se doporučuje používat v předběžných a hlavních cyklech praní, po čemž následně opláchne vozidlo čistou vodou.
  • - Na základě tohoto systému je možné navrhnout vícestupňové mycí systémy.

Organizování mytí aut není snadné. Proto mnozí raději kupují již v provozu. Nyní poptávka po podnicích tohoto profilu na trhu lze nazvat agiotagem.

Soutěž

Konkurence na tomto trhu je poměrně vysoká. Je to proto, že mytí podnikání u nás není zdaleka nové. Podnikatelský plán mycího automatu by měl obsahovat popis mechanismu pro vstup na tento trh a jasně identifikovat klíčové konkurenční výhody vašeho mytí aut.

Otázku nepřítomnosti nebo přítomnosti hospodářské soutěže lze posoudit dvěma způsoby. Na jedné straně, pokud v okolí nejsou konkurenti, celý proud automobilů bude spěchat přesně k vašemu mytí aut, ale v tomto případě se nemůžete vyhnout "výměně" aut.

Pokud máte v plánu otevřít "elitní" mycí automat s širokou škálou služeb, a proto nebudete mít příliš velký provoz, stálé obrovské fronty brzy nebo později začnou otravovat zákazníky.

V tomto případě je přítomnost konkurenčního mycí linky v okolí, může hrát do rukou majitele firmy automobilového mytí - jestliže tam je dlouhá fronta - většina majitelů aut nejsou příliš líní cestovat kilometr nebo dva blízké mytí automobilů, zejména pokud jeden z umývárny automobilů je zaměřen na rychlý servis a druhý na širokou škálu služeb a komfortu. Existuje tedy určitý druh "oddělení klientely".

Marketing, reklama a prodej

Váš podnikatelský plán by měl odrážet reklamní politiku. Bez reklamy nebude plně fungovat ani jedna prodejna mycích automatů. Volba preferovaného způsobu upozornění majitelů automobilů na otevírání automatického praní závisí na jeho poloze. Pokud je umyvadlo umístěno poblíž velké dálnice s velkým proudem strojů, v přímém pohledu, možná bude stačit mít na okraji velkou pestrou barvu a vývěsní tabuli. Můžete instalovat dopravní značku "mytí aut" (po dohodě s dopravní policií). Pro tuto firmu je velmi důležité vybrat správné místo, které by zajistilo trvalé nakládání pracovních ploch. Abyste získali podíl na trhu na začátku projektu, je možné držet akcie, jako je "každé desáté praní zdarma", prodej předplatného a další aktivity určené ke zvýšení loajality zákazníků a vytvoření vlastního jádra. V budoucnu je možné rozšířit nabídku služeb zabývajících se malováním a lakováním automobilů, leštění, montáží pneumatik apod.

II. Finanční část obchodního plánu pro mytí automobilů

(Studie proveditelnosti a implementační funkce)

Myčka (náklady na pronájem)

Chcete-li uspořádat automatické mytí, je snadnější pronajmout stávající budovu nebo její část než vytvořit vše od začátku. Požadovaná plocha pro dvousložkové myčky je 90 m², z toho 60 m². - oblast umývárny, 30 m². - další prostory. Rozloha přilehlého pozemku bude 90 m2.

Na jednotných nájemních sazbách v této oblasti je obtížné říci, že v mnoha městech prace v rámci obecních programů pracuje za preferenčních podmínek. Podle předběžných odhadů je v Moskvě nájemné asi 1000 dolarů za 100 m2. m za měsíc.

Náklady na přípravu prostor a místa pro organizaci mytí automobilů závisí především na dostupnosti potřebných nástrojů. Předpokládá se, že hlavní prostory, včetně elektřiny, tekoucí vody, topných sítí, budou již propojeny s pronajatými prostory.

V takovém případě mohou vzniknout dodatečné náklady na elektrickou energii a vytvoření odvodňovacích systémů. Kromě toho bude nutné provést náklady na dokončení mytí aut a asfaltu okolního prostoru.

Předpokládá se, že celkové náklady na tyto práce budou asi 7 000 - 10 000 dolarů.

Minimalizovat náklady na stavební práce pomůže navrhnout nákres našeho technického oddělení.

Odsouhlasení a povolení

Nejobtížnějším stupněm mytí vozidel je příjem povolení.

Projekt mytí automobilů se musí podrobit zkoušce v SES, službách ochrany práce, ochraně přírody, požární kontrole, architektům a státním znalostem.

Postup je poměrně komplikovaný, ale je zcela vyřešitelný.

K dispozici je seznam potřebných zařízení pro otevírání dvoumotorových praček.

Obecné (minimální) náklady na nákup zařízení budou 351 000 rublů

Harmonogram práce

Domníváme se, že pracovní plán automobilních mytí je 24 hodin.. 08:00 do 10:00 a od 17:00 do 22:00 bude maximální zatížení, a jindy to bude na 20% maxima.

Průměrná doba potřebná k umytí jednoho vozu je asi 20 minut, tedy ve 3 hodin auto. Jeden den tedy projde jedním příspěvkem:

Prostřednictvím obou sloupů - 60 aut.

Celkem v průměru na dvouhodinovém myčce 30 * 60 = 1800 strojů za měsíc.

Ceny za služby

Mezi služby myčky automobilů patří:

1. Mytí těla.
2. Leštění těla.
3. Mytí motoru.
4. Čištění, suché a mokré.
5. Čištění salonu.

Navzdory skutečnosti, že ruské klima je nepředvídatelné, jednou z hlavních charakteristik obchodování s autopůjčovnami v Moskvě je sezónnost. Požadavek na špičku je pro jarní a podzimní-zimní období, kdy obsazenost automatického praní dosáhne maximální hodnoty. Letní období je naopak charakterizováno relativně nízkou poptávkou po službách automatického praní.

Ceny za mytí automobilů se značně liší, v závislosti na umístění mycího automatu a na typech opravovaných vozidel.

Pro výpočet pojďme si vzít průměrné náklady na mytí těla (základní služby) 350 rublů. V takovém případě bude průměrná kontrola jednoho zákazníka tvořena z ceny základní služby a nákladů na další služby.

Předpokládejme, že průměrná kontrola na jednoho zákazníka je 400 rublů.

Zaměstnanci

Počet obslužných pracovníků bude záviset na počtu směn. Mnoho autoplachů pracuje ve dvou a třech směnách. Při plném zatížení se domníváme, že budeme potřebovat 9 lidí pracujících ve třech směnách, stejně jako účetní.

Takže. mzdové náklady budou 9 * 20 000 + 30 000 = 210 tisíc rublů za měsíc (7000 dolarů)

Celkové náklady (trvalé, jednorázové).

Při výpočtu nákladů používá podnikatelský plán pro automatické mytí průměrné hodnoty:

náklady na zařízení jsou 12 000 USD

instalace zařízení - 1 000 USD;

voda a drenáž - 4,500 dolarů;

terénní úpravy - 2.500 dolarů;

dokončení prostor - 3 000 USD;

licenční dokumentace - 4.500 dolarů;

mzdy - 7 000 USD / měsíc;

další náklady - 2 000 USD / měsíc;

pronajmout předpoklad - 2 000 USD / měsíc. (s obecními platbami za elektřinu a vodu);

- celkové kapitálové náklady, což činí 27 500 dolarů (825 000 rublů),
a měsíční náklady - 12 000 dolarů (360 000 rublů).

Navrhované příjmy, zisk

Takže. odhadovaný příjem za měsíc bude

1800mash. / Měsíc. * 400 kusů / kaše. = 720 000rub.

Zisk bez odpočtů daní 720 000 RUR - 360 000 rublů. = 360 000 rublů (12 000 dolarů)

Po odečtení daní zůstává

Splácení - od 2,5 měsíců.

Ziskovost. Poměr ziskovosti hrubého zisku (GPM) takového podniku je

50% a čistý zisk (NPM) - 40-45%.
Návratnost investic (ROI) - 38%

Shrnutí projektu

Investice - 39 500 USD.

Návratnost investice - od 5 do 10 měsíců.

Čistý zisk projektu je od 5 000 do 15 000 USD měsíčně.

Rizika

Problémy s inspekčními službami, nadhodnocené požadavky SES

neúspěšné umístění umytí auta, nedostatek zákazníků

Vysoká konkurence v místě

nedostatečně kvalifikovaných pracovníků

Závěry

Navzdory mnoha potížím s organizací procesu může být podnikání otevírání aut na praní špinavé, rychle placené a vysoce výnosné. Jeho úspěch však do značné míry závisí na volbě místa a úspěšnosti procházení všech fází schvalování a získání povolení.

Čisté podnikání: Organizace mytí automobilů

Kde začít

Samozřejmě bude nutné začít tím, že navštívíte oficiální instituce a zpracováváte dokumenty. V různých regionech Ruska není balíček dokumentů, které se musí dohodnout na otevření myčky automobilu, liší-li se příliš mnoho. Obvykle vyžaduje smlouvu na pronájem pozemku, povolení k obecní orgány, závěry z oddělení: ochrany životního prostředí, požární inspekce, sanitární a epidemiologický dozor, osvědčení o shodě pro zařízení, které budou použity v práci. Někdy je nutná dohoda s ekologickým výborem (pokud existuje v obci). A jistě budete potřebovat smlouvu s podnikem, který vám poskytne služby pro export speciálního produkčního odpadu - v našem případě použitou vodu, která již nemůže být znovu použita i po čištění.

Prvním krokem při získávání cenných cenných papírů bude správa města a podání žádosti o přidělení pozemku pro výstavbu autoplachty. Definice volného
místa, tzv. "skvrny", vhodné, podle úředníků, pro stavbu takového objektu, s největší pravděpodobností je v kompetenci Výboru pro stavebnictví a architekturu. Pro konstrukci konvenčního promývacího komplexu, schopného současně sloužit dvěma strojům
(dvoustupňový umyvadlo) by měl být pozemek o rozloze nejméně 300 metrů čtverečních. m.

Chcete-li mluvit o ceně nájmu v této oblasti je poměrně obtížné, z pochopitelných důvodů, je velmi odlišná v různých oblastech, a to i v rámci stejného města, vedle příznivé podmínky platí v některých městech v rámci městského programu pro mycí linky.

Po posouzení vaší žádosti bude stavební výbor potřebovat objasnit, co je třeba udělat dále. S největší pravděpodobností budou úředníci potřebovat předprojektovou práci,
včetně volumetricko-prostorového rozhodnutí stavby ve spojení s okolím, hlavní plán lokality na topografické bázi. Plán by měl ukázat všechny podzemní konstrukce umyvadla (kolektory kanalizace, kanalizace atd.). Bude také vyžadovat schéma pro organizaci provozu a chodu kolem automového praní a na jeho území, přístupy, vstupy, parkoviště.

Poté můžete obdržet stavební povolení a můžete pokračovat v další etapě - výstavbě stavebního projektu.

Projekt

Správný odhad stavebních projektů je dokument, jehož objem se rovná pětitisíce objemům působivé tloušťky. Projekt zajišťuje vše: konfiguraci budovy, podkladové materiály, stěny, povrchové úpravy, schémata pro zásobování energií apod.

Jedním slovem, projekt je váš připravený komplex, jen když je na papíře.
Právě proto, že vývoj stavebního projektu je velmi složitý
a odpovědné podnikání, je lepší ji svěřit zvláštní společnosti. V tomto je další plus - projekt vyžaduje koordinaci v oficiálních případech a vývojáři si zpravidla dobře uvědomují všechny jemnosti tohoto postupu a dohodnou se sami.

Náklady na projekt závisí na místě, velikosti komplexu a složitosti dohody a mohou činit několik desítek tisíc dolarů.

K dispozici jsou také standardní výkresy umyvadel. Ale podle odborníků, mínus typické projekty v tom, že je nemožné vzít v úvahu geofyzikální, infrastruktury a další rysy každého konkrétního pozemku.

Je možné, že "přizpůsobení" typického projektu vašim specifickým podmínkám bude tak komplikované, že bude snadnější vytvořit samostatný projekt od začátku.

Co se skládá z běžného mytí auta?

Za prvé se jedná o mycí krabice (odborníci jim nazývají místa).
Kolik boxy - tolik aut může být dočasně servisováno.

Obvykle se jedná o dvě nebo tři krabice. Projekt může také zajistit rozšíření pracovních prostor, tj. Možnost přidání nových krabic.

Kromě toho, „velesvatyně“ set prostor by měly být prostory pro elektrická zařízení, místnost na mytí zařízení, místnosti pro zaměstnance se sprchovým koutem a WC, koupelna s WC pro zákazníky. Místnost pro klienty může být sousedena místností správce, kterou lze kombinovat s pokladnou. Odborníci se domnívají, že jde o minimální účelnou sadu. Samozřejmě můžete ušetřit peníze, nechat jednu toaletu. Obecně můžete odmítnout pokoj pro zákazníky nebo správce. Ale tady byste měli myslet na budoucí obraz vašeho mytí aut. Je nepravděpodobné, že by zákazníci rádi čekali venku, nemohli se posadit. Nebo horší, přímo v myčce, kde další osoba nebude nejen zasahovat do práce podložek, ale také spadne pod proud vody.

Navíc, při vývoji specifikací prostor, je žádoucí si představit potenciální zákazníky. Kdo bude vaším hlavním kontingentem - automobily, minibusy, lehké nákladní automobily nebo v noci přijedete k umytí autobusů
další ATP? Samozřejmě na tom závisí velikost sloupků a velikost brány, která by měla být součástí projektu. Rozměry sloupků závisí na tom, jaké zařízení bude použito.

Budeme mluvit o zařízení níže, ale portál nebo praní tunelů vyžaduje mnohem větší prostory než umyvadlo používající vysokotlaké mobilní zařízení.

Povinnou složkou každého praní, bez něhož není možné získat povolení k otevření, je kajon pro čištění odpadních vod a čistící zařízení. Jeho konfigurace závisí na vybavení, které bude použito k čištění, ale obvykle jsou kazóny vyrobeny ze tří komor. Je umístěn pod úrovní podlahy, takže odpadní voda teče volně do přijímací komory.

Zařízení

V závislosti na typu zařízení lze dřezy rozdělit do tří typů: tunel nebo dopravník, portálové a bezkontaktní mytí vysokotlakým zařízením.

První dva typy se týkají automatických podložek. Portálové dřezy jsou známé většině nadšenců automobilů - jsou to dobře známé oblouky s rotujícími kartáči, které se pohybují kolem auta dopředu a dozadu během procesu praní. Tunel nebo dopravník - komplex oblouků,
z nichž každá vykonává svou funkci a uvnitř kterých se stroje pohybují buď na dopravním pásu, nebo vlastním pohybem. Tyto typy zařízení jsou špičkové a vysoce výkonné, což přirozeně ovlivňuje jejich náklady. Ceny za tunely začínají kolem 60 000 dolarů.

Nejhospodárnější, cenově dostupnější a nejrozšířenější možností je
bezkontaktní mytí vysokotlakým přístrojem (AED). To je také známo všem obrazům: pračka s "pistolí" v ruce, zatímco "vodní pistole" z "pistole" pod silným tlakem.

Na ruském trhu najdete dostatek značek praček. Nejznámější společností je německá společnost Karcher, její výrobky jsou nejdražší. Známe Portotecnici,
Delvir, kometa.

Cena ATS se pohybuje od 600 do 3500 eur, v závislosti na funkčnosti a dalších možnostech. K dispozici jsou zařízení s ohřevem vody a bez možnosti dálkového spínání s pevným zapojením do čerpacích stanic atd. Jedna jednotka
můžete sloužit dva příspěvky najednou.

Kromě skutečného mycího zařízení od povinného vybavení
Je zapotřebí pouze čisticí zařízení. Stojí od 3000 do 5000 eur a skládá se z ponorného čerpadla, směšovací nádrže, systému pro dávkování čisticích prostředků, filtrů a zásobníku pro čištěnou vodu. V závislosti na počtu podložek, s nimiž se čistička nachází, může být nutné zvýšit kapacitu nádrží a dodatečných čerpadel, pro které budete muset zaplatit dodatečně.

Zbývající část zařízení závisí na službách, které jsou plánovány na dřezu. Vysavač pro čištění salónu, který je určen pro suché a mokré znečištění, stojí asi 200-600 eur. Prací vysavač - od 400 do několika tisíc eur v závislosti na kapacitě

Pokud hodláte provádět hluboké čištění čalounění a sedadel (suché čištění) - speciální zařízení bude stát od 300 do 600 eur.

Zaměstnanci

Služby mycích automatů nevyžadují licencování a povinnou certifikaci.

V důsledku toho neexistují žádné zvláštní požadavky na personál. Zvláštní znalosti by měly být využity pouze osobou, která se zabývá chemickým čištěním.

Počet a způsob práce pracovníků se určuje na základě provozního režimu umyvadla. Při režimu s nepřetržitým provozem lze provádět různé posuny.

Podle majitelů automobilů jsou přijatelnými možnostmi práce na směny v denním režimu prostřednictvím dvou nebo 12 hodinových směn se schématem pro pracovníky: denní posun - den odpočinku - noční směna.

U dvojpolohového umyvadla vybaveného vysokotlakým přístrojem je vhodné mít 3 až 4 osoby na směnu ve skutečných mycích místech. Jedna osoba může provádět suché čištění (a kombinovat povinnosti supervizora směny) a další - plnit povinnosti správce pokladny.

Doporučená schéma interakce mezi zaměstnanci a zákazníky: klient obdrží administrátora, zjistí, jaké služby jsou požadovány, vypočítá náklady na služby a informuje předáka praček. On, podle pořadí, jmenuje, kdo z jeho podřízených
se postará o stroj. Správce na konci procesu obdrží poplatek zákazníka a vystaví doklad o hotovosti.

Tuto možnost doporučili odborníci a majitelé provozních podložek,
ale samozřejmě to může být zjednodušeno.

Administrátor může kombinovat povinnosti nejen pokladníka, ale i předáka směny, některé podložky lze vyčistit, atd.

Pokud jde o mzdy, praxe ukazuje, že nejoptimálnější je schéma: plat plus úroky z vykonané práce. Průměrné hodnoty platu, které mají být výsledkem, jsou dost obtížné, stejně jako v každém regionu. Podle předběžných odhadů se mzda kvalifikovaných čisticích pracovníků v Moskvě liší od 16 do 20 tisíc rublů a 10-15% z výnosů - v dílčím díle.

Navíc vlastníci doporučují systém zvyšování a snižování koeficientů, které jsou distribuovány týmu.

Výpočty

Na základě zkušeností majitelů může dvoupodlažní podložka vybavená vysokotlakým zařízením začít pracovat "navíc" do konce měsíce již ve druhé polovině roku od otevření.

A plně se vyplatí s počáteční investicí asi dva roky.

Příklad výpočtu nákladů a investic v prvním roce prací, viz tabulka 3. (viz tabulky)

Mějte na paměti, že údaje v tabulce jsou podmíněné a
slouží jako příklad. Pro přesný výpočet je třeba do tabulky nahradit konkrétní hodnoty.

Zdanění

O zdanění mycích linek vše je poměrně jednoduché, pokud obec, na jejímž území se nachází dřez, přijala nařízení o zavedení jednotné daně z imputované příjmy z činnosti kování. V takovém případě na základě článků 346.26 a 246.28 daňového řádu bude vaše činnost automaticky převedena na tento daňový režim.

V Moskvě se můžete libovolně lišit: buď zjednodušený systém, nebo režim obecného zdanění.

Natalia Galkina

(c) časopis "současný podnikatel"

* * *Článek více než 8 let. Může obsahovat zastaralé údaje

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Organizace mytí automobilů - obchodní plán a vybavení

Za vše, co musíte zaplatit, dobře, alespoň čistý vzduch je stále k dispozici všem. Ale na okamžik přemýšlíte, uvědomujete si, že dokonce i oni byli dlouho obchodovaní a, musím přiznat, poměrně úspěšně. Ať už je to Chizhevský lustr nebo výlet do míst s "křišťálově čistou horou atd."

Přímé daně z prachu a srážek nezdá, že existují, ale majitelé automobilů jsou postupně přesvědčeni, že vozidlo musí být čisté. Měsíce typu "čisté auto" se konají a roztomilé děti z billboardů volají na otce, aby umyl vůz. No, „ústa nemluvňat pravda,“ čistota dvorů, ulic, mosty a vozidla na nich závisí nejen na estetické vnímání samotného města, ale i zdraví svých obyvatel.

Ujistěte se, že špína, v doslovném smyslu slova, můžete vydělat dobré peníze, podnikatelé věnovali pozornost průmyslu mytí automobilů.

Abychom přispěli k čistotě města a automobilů jednotlivých občanů, promluvme si dnes o podnikatelském plánu pro mytí automobilů.

PROČ ZAHÁJTE AUTOMOBILOVÉ PODNIKY

Amerika nebude objevena: "bude tu touha." Takže pokud je touha již existovat, zjistíme, na co se musíme připravit a na čem se můžeme spolehnout. Ve skutečnosti je v obchodě s mycími automaty spousta úskalí a v zájmu otevření koncipovaného podniku, který bude fungovat a přinášet zisk, musíte jednat nejprve důsledně a systematicky.

Chcete-li začít, vytvořte mycí podnikatelského záměru, tedy rozhodnout (pro sebe) Plánované „výrobní zařízení“, bude to druh výchozím bodem pro obtížný úkol vytvořit svůj vlastní „svíčky továrny.“ Vedle se vypočítávají: potřebný na pronájem prostor, typ a kapacitu zařízení pro auto, počet zaměstnanců na náklady na konstrukci, nepředvídané výdaje, kapitálové výdaje a ostatní obecné. To vše ještě není hotový projekt, ale pouze předpoklady pro to, které nutně musí být upraven, ale vyhnout se spoustu nepříjemných překvapení.

Možnosti, jak si dokážete představit - tisíce, a aby zvážila všechny z nás nemůže se tedy měla soustředit na ‚standardních‘ stanic s vysokotlakými zařízeními (proč AWD - vysvětleno později) se dvěma prací stanicí a možností dalšího rozšíření.

S těmi

Ale standardní obchodní plán pro mytí automobilů je standardní, ale pokud chcete udělat něco originálního?

Poté je třeba vzít v úvahu následující.

Chcete-li navrhnout jakýkoli a ještě více nestandardních prostorů, měli byste se s velkou péčí obrátit, ve skutečnosti se to děje jednou provždy.

Problémem je, že neúspěšné řešení v oblasti designu, architektury nebo designu se budou cítit hned po startu objektu a problémy slibují, že budou "dlouhé hraní". V každém případě proto, abychom přijali správné rozhodnutí, je nutná společná účast zkušených designérů, architektů a stavitelů.

Můžete jít cestou nejmenšího odporu a obrátit se na polovinu zničených státních organizací. Motorové skladiště, taxi nebo autobusová loďstva mají potřebné, a co je nejdůležitější, "přizpůsobené" pro otevření stanic. Navíc bude nájem mnohem levnější.

Mimochodem, předběžný návrh doporučené knihy s organizací specializujících se na prodej zařízení pro mycí linky (mytí a čištění), protože tyto lidi lépe než kdokoli představit vlastnosti implementované technologie, podmínky, za kterých musí fungovat, a organizace práce technologií. Poté můžete projekt přenést na stavební firmy.

ZEMĚDĚLÍ JSME

První věc, kterou začátečník bude muset čelit, je hledání půdy pro mytí automobilů. V polovině devadesátých let minulého století se moskevská vláda pokoušela realizovat speciální program na vytvoření pěti set čistících komplexů v hlavním městě. Přidělené pozemky byly rozptýleny "třeskem", ale většina z nich nebyla používána pro svůj zamýšlený účel. A po selhání v tomto segmentu trhu služeb došlo k tichu.

Nyní lze pronajmout pozemek pod autopůjčovnou, včetně dlouhodobé až 49 let.

Výběrem vhodného místa je třeba zvážit následující faktory: místo (vzdálenost od hlavní silnice a ulice se silným provozem), podmínky (rozvoj komunikace), velikost (zde a užitečné „předběžné“ odhady) a architektonické řešení čištění fasád, které musí zapadat do již zavedené "Vzhled" okresu, stejně jako všeobecné výdaje. Pro racionální využití pronajaté plochy byste se měli podívat na místo, které je široké a rovnoměrné obdélník. Není zbytečné se dozvědět o omezeních stavby, provozu v oblasti, plánech pro rozvoj obytného komplexu a změně regulace toku dopravy.

PRÁVNÍ STRANA

Abyste mohli začít pracovat v již připraveném pokoji, musíte projít všemi potřebnými schváleními a získat příslušná povolení.

Za prvé, jedná se o městskou správu, správu okresu, kde budou mycí automaty, dopravní policie, požární služba a samozřejmě SES. Rádi bychom Vás upozornili na tuto službu zejména proto, že zaměstnanci této organizace se stanou vašimi "nejlepšími přáteli" po celou dobu prací. Budete zkontrolovat znečištění vody, půdy, hygienické normy, pracovní podmínky a tak dále. Obecně platí, že všechny schválení a návštěvy úřadů mohou trvat mnoho let. V této souvislosti mnoho podnikatelů využívá služeb speciálních "kanceláří", které mohou zpracovávat všechny potřebné dokumenty po dobu 2-3 měsíců. Celkové náklady na veškerý design mohou dosahovat až 20-25% nákladů na mytí automobilů se zařízením.

VÝBĚR ZAŘÍZENÍ PRO AUTOMOBY

Vyberte si mezi automatickým mycím a vysokotlakým zařízením. Někteří odborníci vidí tendenci v Evropě přejít na automatické mycí systémy. Jiní argumentují, že portálové a tunelové zařízení pro mytí automobilů v zahraničí se používají hlavně pro servis nákladních a osobních vozidel. Pravda je zjevně někde uprostřed, a proto je třeba tyto požadavky kombinovat, abychom vyhověli požadavkům různých klientů.

V Rusku je však zbytečné zpochybňovat výhodu ATS, prakticky všechny pračky jsou vybaveny.

Mnoho začínajících podnikatelů útočí na stejnou rake, když vznikne otázka nákupu zařízení. Vzhledem k tomu, že zpočátku, zatímco klientská základna je stále bezvýznamná, budou mít dostatek energie pro poloprofesionální zařízení, koupí je a začnou pracovat. Výsledky zpravidla převyšují očekávání, zvyšuje se zatížení poštovních míst a zde. Rozbití, jednoduché, ztráty. Ekonomika jde bokem. Proto získání vybavení je "s marží", profesionální nebo lépe ještě průmyslové.

Také užitečné dřezy získají vysávání nebo pylevlagososom (pro čištění interiérů), kompresor (čištění prádla zámky bezkontaktní, použití různých léků pomocí rozptylování vzduchu, atd.), A množinu trysek pro profesionální AED.

V předchozích materiálech jsme považovali typy zařízení pro mytí automobilů za pozici spotřebitele služeb, nyní se na ně podíváme z místa potenciálního majitele.

Automatické podložky

Kapacita portálu "automatizace" může dosáhnout 15 strojů za hodinu, tunelování - až 30.

To vám umožní získat maximum zisku, pokud samozřejmě existuje vždy fronta "trpících" za branou.

Moderní zařízení pro mytí automobilů je elektronicky řízené a může pracovat bez účasti lidí. Znamená účastníky - minimální (ve skutečnosti je to jeden operátor). Neexistuje téměř žádný "lidský" faktor a elektronické mozky nevyžadují měsíční platbu. Takže zvyšujeme schopnost výroby a šetříme platy zaměstnancům.

1. drahé zařízení pro mytí automobilů.

Dolní limit je asi 10 000 dolarů, za peníze si můžete koupit nejjednodušší portál. Více seriózních modelů bude stát 40 000 až 60 000 dolarů, elitní 100 000 dolarů a vyšší, možnosti jako sušení, mycí kola apod.

Vysoká cena znamená dlouhou návratnost (od 3 do 6 let), takže zisk brzy nebude.

2. Poprodejní servis.

Rozbití portálního dřezu úplně zastaví výrobní proces. Náhradní díly se s největší pravděpodobností musí objednat v zahraničí. A specialisté, kteří jsou schopni opravit a přizpůsobit toto složité vybavení, i v Moskvě, jsou velmi málo, takže kvalifikovaná pomoc bude muset dlouho čekat.

Jednoduché vybavení vede k nedostatečnému zisku a nejhorší ke ztrátě klientely.

To je již dávno založeno a založeno na nesporných faktech.

Kartáčové mycí stroje negativně ovlivňují lakování a lakování automobilů. Bez ohledu na to, zda je perfektní zdřímnutí - písek je měkčí a menší není, dopad kontaktního módu je a odkudkoli se nemůžete dostat pryč. Navíc kvalita práce někdy zanechává hodně žádoucí - kartáče neumývají určité části těla a nemohou se dostat do dutin a dna (spodní čištění jsou nabízeny jako volitelná výbava).

Bezkontaktní automatické podložky nejsou v Rusku oblíbené kvůli vysoké ceně a nákladné údržbě.

4. Spotřební materiály pro mytí automobilů.

Vysoká spotřeba elektřiny, portál stráví 15-50 kW / h. Další nevýhodou štětce a bezdotykových "automatů" lze považovat za vysokou spotřebu čisticích prostředků a vody (kartáč - 80-100 l / min, bezkontaktní - 200 a více l / min.). Proto je nutné seriózně "investovat" do úprav, ale je to téma samostatného rozhovoru.

Přístroje pro vysoký tlak

1. Nízké náklady.

Můžete si zakoupit zařízení pro jednu mycí stanici za 5000-6000 USD. (pračka na profesionální úrovni bez ohřevu vody = 1000 m3, sběr prachu = 600 Cu, čistírna odpadních vod = 3000-4000 cu, kompresor (u umývadla bude mít dost poloprofesionální) = 400 cu). Kromě toho existují dvě možnosti: nainstalovat stacionární ATS nebo mobilní. V každém případě je vhodné se ujistit, že zařízení jsou v samostatné místnosti a že k nim mají přístup pouze opraváři a že podložky používají pouze pistoli s mlýny a dálkovými ovládacími tlačítky.

Splácení automobilového praní, při němž se používají vysokotlaké zařízení, činí v průměru 1-1,5 roku.

2. Poprodejní servis.

Selhání jednoho z postů neovlivní práci druhé a prací, dokonce "napůl napájení", ale bude pokračovat v práci. Existuje spousta servisních pracovníků se specializací na údržbu ATS, náhradních dílů na trhu. Proto nedojde k žádnému prostoju, takže ztráty budou minimalizovány.

3. Spotřební materiál.

Při výběru AED je třeba dbát na parametry, jako je výstupní tlak, průtok vody a spotřeba energie.

2 pro mytí a kontrolu s kapacitou 20-25 za den stroje jsou ideální pro trojfázové stroje s průtokem vody 10 až 15 l / min., Tlaku 100-150 bar a otáček motoru, 1400 ot / min. Výkon tohoto ATS je 3-7 kW.

Nízká spotřeba energie a nízká spotřeba vody šetří platby a zpracovatelské zařízení.

Bezkontaktní metoda s využitím AED bude trvat 2krát déle, než je čištění automobilu v kartáčovém portálu, avšak nedojde k poškození brusiva na těle vozidla.

Bezkontaktní mycí automat

Realizuje se díky použití speciálních čisticích prostředků - čisticích prostředků, které odstraňují nečistoty mikropórů barvy a laku. Metoda odstraňuje negativní dopad na lak, což je důvod, proč se zákazníci velmi líbí.

Pro praní bezkontaktním způsobem se používá jeden z druhů pěnového generování: pneumatický nebo hydraulický. Nebudeme jít do detailů, řekněme, že druhá metoda je výhodnější, protože nevyžaduje použití dodatečného vybavení (je nutný pouze pravidelný pěnový generátor) a účinnost takto vytvořené pěny je v tomto případě vyšší.

S dostatečnou kvalifikací personálu bude toto mytí trvat jen 7-10 minut.

SUMMARIZOVANÉ VÝSLEDKY

Portálové a tunelové mycí stroje mají jen výhodu v rychlosti, takže jsou racionálnější pro použití v případech, kdy je vyžadována vyšší výkonnost. Například pro taxislužbu, autobusový park apod. Svou firmu můžete budovat tímto směrem podpisem smluv s organizacemi, které mají velké množství strojů. Počítání na získávání soukromých klientů je pouze jako "vedlejší účinek".

Možná popularita portálových dřezů v zahraničí lze vysvětlit skutečností, že silnice jsou mnohem čistší než ruské a automobily jsou často omyté, a to i předtím, než jsou pokryty silnou vrstvou bahna. Proto je barva méně ovlivněna.

V Rusku nebyl dosud pozorován kult čistoty, takže umývání komplexů založených na AED je to, co lékař předepsal.

Proto se k nim vráťte.

Nezohlednili jsme jeden aspekt, který by měl být při výběru vybavení pro mytí automobilů zohledněn. Potřebujeme ohřát vodu?

Existují dva způsoby: umístěte topný kotel a ukládejte zařízení k němu nebo zakupte vyhřívaný AED. Ty pracují na naftě, benzinu nebo plynu, takže ve fázi návrhu budete muset přemýšlet přes ventilační systém a odstranit výfukové plyny z místnosti. Kromě toho jsou jejich náklady několikanásobně vyšší než zařízení bez topení.

CIRCULACE VODY V PŘÍRODĚ

Promluvme si o jedné z hlavních složek komplexu mycích automatů - o čistírnách odpadních vod. Je přísně zakázáno vypouštět odpadní vodu do kanalizace, ale kam ji dát? Koneckonců, pro provoz mytí 2-koš s tlakové myčky vyžadují 1,200-1,500 litrů za den, portálu - 2500-6000 l / h, pro tunel - 10 000 l / h a více. Vyčistěte vodu, která pracuje v myčce, aby mohla být vypuštěna do kanalizace, dnes je to nemožné.

Ukončete jednu: vyčistěte pro opětovné použití. Toto se nazývá uzavřený cyklus.

ČIŠTĚNÍ

Je založen na sedimentaci a mechanické filtraci. Začněme první.

Ve speciální nádrži se voda usadí (asi dva dny), zatímco na dně se usadí velké mechanické nečistoty a horní čištěná vrstva vody se shromažďuje pro další čištění. Při filtraci se odstraňují malé mechanické nečistoty. Ale po tom, zůstávají ve vodě různé rozpuštěné látky. Odstraňují se pomocí flotace. Tento jev je založen na nasycení vody s miniaturními bublinami vzduchu a vzduchu. Na hranici každé bubliny vzniká speciální energetická zóna, která iniciuje zvýšenou koncentraci molekul různých nečistot (SAW atd.). Způsoby saturace vody bublinami jsou mnoho: oběžné kolo (pěnění s rotujícími lopatkami), kaskáda (vodopád) a nejúčinnější - škrcení (procházející otvory o malém průměru).

Společně tyto metody mohou čistit vodu tak, aby splňovala nezbytné normy. Po uplynutí 50 až 150 cyklů je předán organizacím zabývajícím se likvidací průmyslových odpadů (v Moskvě se jedná o ECOTECHPROM, RODON atd.).

Zaměstnanci rozhodují vše, nebo máme nezastupitelné osoby?

Problém náboru v pračce je velmi akutní. Najděte kvalifikovaného specialistu, který může rychle, správně a hlavně důkladně vyčistit auto - je to velmi obtížné. Bohužel neexistují žádné kurzy a programy školení pro personál mycích automatů a budoucí odborníci potřebují své vlastní péči. Proto majitelé stanic hodnotí dobré pracovníky, přesto je obrat personálu velmi vysoký.

Ve většině případů jsou autoplachovače zpracovávány občany z blízké zahraniční, ne laskavě nejen zákazníkovým autem, ale také vybavením. Pojištění "levné práce" je neoprávněným luxusem, neboť prací podnik je stále založen na pravidelných zákaznících, které mohou být přitahovány především kvalitními službami a lidským postojem, spíše než nízkými náklady na práci.

Dalším problémem, kterým začínající podnikatel může čelit, jsou "nepočítané" vozy, peníze pro ně přecházejí přes pokladní přímo do kapsy nečestných praček. A majitel podniku je současně ztracen, placený za energii, vodu, chemikálie atd. Vedoucí se z této situace dostávají různými způsoby: vstoupí do funkce manažera (senior shift), instalují systémy video pozorování atd.

Plat mýdla dnes je kusová práce a činí 10-30% z celkové částky přinesené pokladníkovi a manažer je přibližně 700-1000 USD.

Jedna z velkých společností se pokouší realizovat zajímavý projekt, velmi podobný možnosti "samoobsluhy". Kde v roli kupujících služeb nejsou prezentovány klienti a personál. Tím, včetně jejich firemní odznak, který spočívá v ceně náklady na vyčištění auta, podložka snižuje ji do stroje, normalizace provozu zařízení pro auta. Zapne časovač a v zadaném čase musí umýt vůz. Má čas - vydělává více, nemá čas - vypláchne peníze. Řízení řídí tedy počet vozidel, která procházejí poštou, a cílené využívání vody, elektřiny a souvisejících materiálů. Takový systém by se měl splácet poměrně rychle, protože funkce vedoucího může být zrušena.

Je velmi důležité, jak budou vypadat zaměstnanci. K setkání s klientem je lepší ne v mastném plášti, ale v hezké celkové. První dojem je také nákladný. S nákupem uniformy nyní žádné problémy, specializované obchody jsou naplněny potřebným oblečením a botami.

REKLAMNÍ AUTOMOBILY

V tomto případě je nejlepší reklama kvalitní práce. A nejúčinnější je "slovo z úst". Ujistěte se, že dobře obsluhovaný zákazník povede k několika dalším. Získat důvěru spotřebitelů a zejména motoristů je velmi obtížné, ale můžete je okamžitě ztratit.

Vzhledem k tomu, „propagace“, má smysl se uchýlit k uspořádání letáků do schránek okolních domů, distribuovat brožury na nejbližší supermarket (předběžně dohodnutý s vedením), parkoviště a GSK. To bude vyžadovat zhruba 300 až 500 dolarů, pak může být rozpočet na reklamu snížen.

MARKETING

Talentovaný manažer je nález správce. Za obchodní rozvoj nekončí u jediného praní a suché, v průběhu času, můžete nejen zvýšit počet pracovních míst, ale také k doplnění soupravy Pneuservis, mini obchod, obchod s autodíly, atd Nezapomeňte na sezónní slevy (v létě - umyvadlo, v zimě a na podzim - na čištění interiérů), další bonusy a dárky pro zákazníky v předvečer státních svátků. Jak ukazuje praxe, to vše se opakuje stokrát.

AUTOMOTIVNÍ ZISKY

O výplatě myčky aut, v závislosti na použitém zařízení, jsme uvedli výše. Většina peněz přináší mytí aut na čerpacích stanicích, a to i přesto, že ceny služeb zde jsou 1,5-2krát nižší.

Standardní dvoucestný umyvadlo může přinést majiteli $ 1500-2000 čistý zisk za měsíc.

V současné době je trh s mycími zařízeními schopen zcela vyhovět požadavkům zákazníků. V našem přehledu bychom vám chtěli představit nejpopulárnější a osvědčené techniky.

Děkujeme za pomoc při přípravě materiálu pro specialisty firem:
Sphere-Service (Chesnokov Dmitry),
Nové kom (Victor Khrenkov, Eduard Litvyakov).
Materiál byl připraven
Roman GURYANOV a Ivan MISHIN