Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Jak uspořádat kurýrní službu. Naučte se, jak začít s kurýrní službou

Služba doručování zásilek je rozvíjející se oblastí činnosti. V rámci této činnosti se provádí přeprava korespondence, různých nákladů nebo dárků. A to se děje za poměrně krátkou dobu.

Organizace kurýrní činnosti je zajímavá, protože pro poskytování takových služeb je možné přilákat lidi s malou nebo žádnou kvalifikaci. Společnosti tohoto druhu nejsou v tuto chvíli tolik. V tomto ohledu jsou náklady na dodání vysoké. Jak uspořádat kurýrní službu? Naléhavosti vývoje tohoto případu by se měly odrazit v předběžném podnikatelském plánu.

Trh služeb

Nejmocnější strukturou, která provádí dodávky korespondence a nákladu v naší zemi, je ruská pošta. Je však pomalý a nespolehlivý. V tomto ohledu se většina firem a společností snaží uchýlit se k službám.

Podnikatelský plán, který se zabývá otázkami, jak organizovat kurýrní služby, by měl obsahovat informace o práci konkurentů. Stávající poštovní služby se řídí pravidly schválenými Mezinárodní poštovní úmluvou. Poskytují váhu odchodu. Nemělo by přesáhnout třicet dva kilogramů. Při objednávce nepřesahující 100 dolarů se clo nevybírá.

Při organizaci kurýrní služby lze expresní zásilku provést s nákladovou hmotností do několika tun. Zároveň jsou všechny poplatky zdaněny. Velká část kurýrních služeb by chtěla mít licenci na poštovní služby.

Úmluva však jasně definuje vnitrostátní provozovatele. V Rusku je to služba "Grandpost", která funguje ve všech městech. Tato společnost je nad jakoukoliv konkurencí. V tomto ohledu můžete pro stabilní rozvoj svého vlastního podnikání ovládat kurýrní trh pouze v jednom městě.

Obchodní příležitosti

Pokud přemýšlíte o tom, jak uspořádat kurýrní službu, pak mějte na paměti, že podnikání, které otevřete, bude soutěžit pouze s malými podobnými společnostmi v rámci regionu nebo města.

V případě, že zboží dodané vaší službou je větší než u CD nebo knih, bude k otevření vašeho podnikání zapotřebí deset až čtyřicet automobilů, garáž, kancelář a sklad. Některé kurýrní společnosti poskytují pouze časopisy a korespondenci. Stačí si koupit jedno auto a pronajmout si kancelář ze dvou prostor.

Je třeba si uvědomit, že tato firma je schopna přinést vlastníkovi stabilní zisk. Proto by měl začínající podnikatel věnovat zvláštní pozornost tomuto podnikání. Navíc organizace doručovatelské služby není příliš složitá. Důvodem je skutečnost, že v tomto případě není vyžadováno speciální vzdělání a odborné dovednosti. Není to nutné a významný startovací kapitál.

První kroky

Jak začít s kurýrní službou? Nejdříve se musíte rozhodnout o místě činnosti. Je třeba mít na paměti, že je nejvýhodnější zabývat se dodávkami ve velkých městech. Malé osady nepotřebují velké objemy služeb, což negativně ovlivní výši příjmů.

Poté je důležité rozhodnout, jakou váhu a rozměry bude vaše kurýrní služba využívat pro přepravu. To je způsobeno odlišnými podmínkami dodávek. Pokud je zboží klasifikováno jako nebezpečné, musíte mít zvláštní osvědčení. Pouze v tomto případě bude možný přepravní proces.

V počáteční fázi vývoje kuriérů bude potřeba přilákat zákazníky. Chcete-li to udělat, měli byste se obrátit na různé způsoby reklamy a propagace společnosti.

Výběr zaměstnanců

Jak uspořádat kurýrní službu tak, aby podnik přinášel požadovaný příjem? Bude nutné vyzvat řadu zaměstnanců k práci. Minimální pracovníci doručování by měli zahrnovat dispečera, účetního a řidiče. Pokud plánujete přepravovat těžké balíky, potřebujete nakladač.

Chcete-li vybrat zaměstnance, můžete použít jednu ze dvou možností. V prvním z nich jsou rekrutováni lidé s nízkou mzdou (od dvou set do tří set dolarů za měsíc). V takovém případě se setkáte s konstantním obratem zaměstnanců. Problém náboru však bude snadno vyřešen v souvislosti s velkým počtem lidí, kteří chtějí přijmout volnou pozici.

Je však třeba mít na paměti, že výše plateb bude záviset na kvalitě poskytovaných služeb a tím i na pověsti společnosti. V tomto případě se můžete obrátit na druhou možnost. Jak uspořádat práci kurýra na nejvyšší úrovni? Je nutné zajistit pevnou vazbu slušné mzdy na určité pravidla a požadavky.

Registrační formulář

Jak uspořádat kurýrní službu ve vašem městě? Bude nutné zvolit právní formu společnosti (obvykle LLC) a poté ji zaregistrovat v IMNS ve své oblasti. To nám umožní bez problémů uzavřít dlouhodobé smlouvy se zákazníky. Bude nutné využít služby advokáta. Pomůže to při vytváření šablony pro smlouvy.

Výběr místnosti

Další etapa bude muset pronajmout pokoj. Je nezbytné pro založení doručovací služby. Taková místnost může sloužit jako malá kancelář. Za tímto účelem někteří používají sklad. V něm bude vybaven kancelářskými místnostmi. Parkování by mělo být blízko. Není třeba drahé a jasné znamení. Doručovací služba by měla hledat zákazníka a nečekat na jeho příjezd. Na budovu, ve které je umístěna kurýrní služba, trvá jen několik ukazatelů.

Počáteční kapitál

Tento podnik nevyžaduje mnoho investic. Nicméně bude zapotřebí financování startovací organizace. Budete potřebovat peníze na auto. Vozidlo bude zapotřebí, pokud neplánujete pronajmout zaměstnance osobním autem.

V létě můžete přilákat studenty a studenty, kteří mají motocykl nebo skútr k poskytování služeb. Takže ušetříte značné množství peněz. Nezapomeňte však na pravidla pro přijímání nezletilých osob.

Podnikatelský plán dodávek by měl zajišťovat náklady na propagaci a reklamu. Pro šíření informací o otevření společnosti můžete využít služby médií. To bude vyžadovat poměrně velké finanční investice. Nezapomeňte na možnosti internetu. Umístění inzerátů je relevantní v sociálních sítích nebo na specializovaných fórech. Chcete-li podporovat podnikání, je vhodné vytvořit vlastní webové stránky.

Ziskovost služeb

Před zahájením podnikání by měl podnikatel vypočítat jeho účinnost. Kuriérní služby zpravidla splácejí poměrně rychle. Současně může zisk z dodávek dosáhnout devadesát procent. Náklady na jednu službu jsou v rozmezí od pěti do padesáti dolarů. Cena bude ovlivněna řadou faktorů (hodnota nákladu, jeho hmotnost atd.).

Obvykle je služba doručování kurýrních služeb používána velkými firmami. Obvykle uzavírají dlouhodobé smlouvy. Proto by podnikatel měl najít takové klienty a zajímat je o spolupráci. Bude nutné vytvořit systém slev. Účinnou metodou je distribuce brožur se zprávami o kurýrní společnosti, poskytováním úvěrů apod.

Jak uspořádat doručovací službu

Charakteristiky trhu kurýrních služeb

Ruská pošta je největší doručovací službou v zemi. Tato organizace však pracuje pomalu a nespolehlivě. Mnoho společností, které se zabývají poštou, raději spolupracuje s alternativními organizacemi.

Výběr organizací, které se zabývají dodávkou, je poměrně malý a ceny za jejich služby jsou poněkud nadhodnocené. Na základě toho mohou malé kurýrní firmy úspěšně konkurovat velkým společnostem díky individuálnímu přístupu k jednotlivým klientům, jejich mobilitě a nižším cenám. Okamžitá dodávka je klíčem k úspěchu každé společnosti, která působí na kurýrním trhu.

Jak spustit organizaci doručovací služby

Husté osady jsou vhodné pro tento typ podnikání. V obci nebo v malém městě může taková firma vyhořit.

Okamžitě byste se měli rozhodnout, jaký druh nákladu dodáte. Abyste mohli pracovat s velkou zátěží, musíte získat vhodnou přepravu a je žádoucí, abyste neměli k dispozici žádné auto. Proto musíte najmout řidiče (alespoň jednoho), abyste mohli pracovat, vyřešit problém placení provozních nákladů a parkovací plochy.

Případně můžete uzavřít smlouvu s přepravní společností nebo si pronajmout řidiče s osobními vozidly.

Ve vaší společnosti by měl existovat trvalý dispečer, který přijímá objednávky. Nejprve můžete pracovat s telefonem. Hlavní tok objednávek obvykle přichází během pracovních hodin (od 9 do 19), nicméně je to nepřetržitá provozní dodávka, která se může stát vaším zvláštním "čipem".

Pokud plánujete zvládnout dodávku objemného zboží, budete muset ve státě mít posádku nakladačů.

Kompetentní výběr zaměstnanců vám pomůže vyhnout se mnoha problémům v budoucnu. Nenechte najímat lidi z ulice, kteří budou souhlasit s tím, že budou pracovat na špatnou platbu. Budete jim důvěřovat někdy velmi cenným zbožím, protože bezpečnost a včasné dodání je zodpovědné za Vaši společnost.

Kurýři pracující ve vaší společnosti by měli být schopni kompetentně komunikovat s lidmi, dispečer by měl být stejně zdvořilý, stevedoreři nepijí a řidiči se mohou dobře orientovat ve městě.

Nevýhody kurýrní činnosti

Stejně jako v každé jiné oblasti činnosti má kurýrní obchod své nevýhody.

Hlavními klienty doručovacích společností jsou jednotlivci, kteří platili vaši zaměstnanci v hotovosti. U takových operací je nutné zakoupit speciální bankovní licenci, která je velmi obtížná a je poměrně drahá. To je důvod, proč většina malých kurýrních společností pracuje bez licence a je velmi ohrožena.

V této oblasti budete často mít problémy se servisním personálem. V těchto společnostech je vždy velký obrat personálu. K práci jako kurýr jsou nejčastěji studenti, kteří jsou často velmi spokojeni se svými povinnostmi. Pro ně je tato práce dočasná a často porušují zavedená pravidla. Starší lidé jsou zodpovědnější, ale bohužel nejsou chytří.

Rozvoj vaší společnosti může zabránit mnoha konkurentům. Například mnoho restaurací provádí dodávku zdarma, pokud částka objednávky přesáhne určitou částku. Obrovským problémem jsou dopravní zácpy v centrálních ulicích.

Služba doručování: kde hledat zákazníky

Klienti vaší společnosti se mohou stát bankami, které stále raději posílají důležitou dokumentaci s kurýrem, advokátní kanceláří a dalšími organizacemi, které posílají dokumenty svým partnerům.

Některé doručovací služby se specializují na dodávky zboží z ruských internetových obchodů a firemních účtů. Můžete se pokusit uzavřít smlouvy s obchody, které se specializují na dodávky zboží doma.

Jak otevřít kurýrní službu?

Otevřená kurýrní služba od začátku - myšlenku, kterou dokáže realizovat i nezkušený podnikatel, nemluvě o "obchodních žraloků". Tento průmysl v Rusku se začal aktivně rozvíjet od 90. let a za současné období je jedním ze slibných směrů v oblasti služeb. Kurýrní služba přitahuje podnikatele k nízkému limitu finančních investic ak poměrně vysoké míře návratnosti investic.

Co doručí kurýrní služba?

Kurýrní služba je organizací sektoru služeb, která na žádost klienta zajišťuje rychlé doručení dopisů, dokladů a malých nákladů za poplatek. V závislosti na rozsahu práce se kurýrní služba zabývá dodávkou zboží a korespondencí:

 • mezi zeměmi;
 • mezi městy a regiony;
 • uvnitř jednoho města.

Je rovněž možné rozdělit služby podle druhu přepravovaného zboží. Podmíněně lze vynechat 2 hlavní směry služby:

V praxi je většina společností pracujících v tomto směru smíšená: poskytují zákazníkům služby jak pro doručení zásilky, tak pro doručení zboží.

Potenciální spotřebitelé

Je možné s jistotou tvrdit, že rozsah potenciálních spotřebitelů kurýrních služeb zahrnuje neomezený počet právnických a soukromých osob. Servisní služby jsou v poptávce v řadě organizací, jako jsou on-line nakupování, obchodní firmy, restaurace, rychlé občerstvení, a mnoho dalších, kteří potřebují třetí strany servis pro pohyb nákladu nebo pošty.

Kurýrní služba a legislativa

Zahájení kurýrní služby zahrnuje získání licence na poskytování komunikačních služeb. Licence je vydávána na dobu 5 let a umožňuje podnikateli klidně doručit doručovací služby za poplatek za službu ve stanovené lhůtě.

K získání příslušné licence musí podnikatel podat společnosti Roskomnadzor žádost a seznam dokladů stanovených zákonem, na základě kterých je žadateli vydána licence do 30 dnů. Vezměte prosím na vědomí, že při registraci licence je povinen zaplatit státní daň ve výši 2 600 rublů.

Co potřebujete k zakoupení kurýrní služby?

Před registrací a licenční činností si musíte vybrat specializaci a rozhodnout se, zda budete jednat pouze s korespondencí / nákladu nebo plánem nabídnout zákazníkům obě služby. Abychom vám pomohli rozhodnout, shromáždili jsme v tabulce 1 srovnávací charakteristiky pro oba směry služby.

Tabulka 1. Srovnání směrů kurýrní služby

Symptom

Korespondence

Nadrozměrný náklad

Zařízení pro nakládací a vykládací práce

Bezpečnostní a poplašné náklady

Závisí na velikosti a pracovní zátěži skladu

Pro začátečníky v tomto odvětví a v podnikání obecně doporučujeme začít pracovat s dodávkou korespondence a malého nákladu v okolí města. Začněte v tomto směru bude stát mnohem levnější a začne vám přinášet zisk. V budoucnu můžete doplnit bezproblémový provoz svého projektu s dodáním zboží a rozšířit geografii dodávek.

Registrace a licencování

Další etapou otevření je registrace a licencování aktivit, po níž můžete bezpečně pracovat bez obav z obdržení pokuty za protiprávní jednání. Doporučujeme pracovat jako IP, protože právo uplatňovat systém patentové daně je účinné pro podnikatele, kteří provozují kurýrní službu. Patent je vypočten jako 6% z předpokládaného příjmu a osvobozuje vás od placení dalších daní.

"Jak říkáš loď..."

Je čas přijít s jménem pro váš projekt. Existuje mnoho specializovaných firem, které mohou přijít s exkluzivním a výrazným jménem speciálně pro vaše potřeby. Chcete-li ušetřit peníze, vyzbrojte se nástroji pro pojmenování a podle svých základních pravidel a požadavků na titul získáte své vlastní.

Kancelář pro kurýrní službu není nutno pronajmout v nejdražších budovách města. Pro zákazníka je v prvé řadě důležité, jak rychle bude kurýr doručit objednávku a jakou částku bude zákazník řídit. Proto je ideální kancelářský prostor 20 metrů čtverečních. m oblasti s internetem a telefonem ve vzdálenosti od centra města. Je žádoucí, aby před kanceláří bylo několik parkovacích míst a pohodlná příjezdová cesta.

V kanceláři stačí vybavit 1 pracovní místo pro manažera, který se bude zabývat vyhledáváním klientů, rozdělovat úkoly mezi kurýry a kontrolovat podmínky a platbu. Prostory budou tvořit následující nábytek a vybavení:

Nezapomeňte si zakoupit kancelářské potřeby: pera, papír, samolepky, kancelářské sponky, nůžky, skotskou pásku apod.

Schéma práce

Předtím, než přistoupíte k výběru personálu, je nutné sestavit postupné pokyny pro práci služby, stanovit povinnosti. Pro každého zaměstnance definujete individuální pracovní plán a pracovní povinnosti, obecný režim zpracování objednávky je následující:

 1. Zákazník obdrží objednávku, která je stanovena v kanceláři.
 2. Manažer oznamuje výši platby klientovi, stanoví úplné jméno a telefonní čísla kontaktních osob a pak sestaví úkol pro kurýra.
 3. Courier podle úkolu přejde do bodu A, trvá korespondenci a platby, přičemž ho do bodu B, kde osoba, která přijímá obálku znamení činu přijímání a předávání, což potvrzuje skutečnost, že obálky.
 4. Kuriér zavolá správce, který zákazníkovi sdělí zákazníkovi obdržení obálky adresátem.
 5. Kuriéři nakonec dávají manažerovi podepsané doklady a výnosy.

Tato schéma není jediná pravdivá a správná, můžete ji vždy upravit tak, že rozšiřujete nebo snižujete počet etap.

Zaměstnanci a platba

Provozovat kurýrní služby ve fázi tvorby a propagace grafu, když to trvalo jen 6 2/2 osob, čtyři z nich - kurýr, dva - manažery.

Navzdory skutečnosti, že se zabýváte dodávkou malého nákladu a korespondence a nemáte vlastní vozový park, doporučujeme, abyste najímali kurýry osobním autem. V tomto případě bude kupující muset kromě mzdy zaplatit náhradu za použití osobního automobilu za účelem práce. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější udržovat si vlastní vozový park, ale za to musíte vydělat více. Pokud zjistíte, že kuriéři nestačí, přejděte k další skupině zaměstnanců.

U manažerů je vhodné stanovit fixní plat a pobídkový bonus pro výsledky kancelářské práce za měsíc.

Propagace

Stejně jako jakákoli služba, doručení vyžaduje aktivní reklamu a propagaci. Uveďme několik účinných metod, které lze použít jak jednotlivě, tak komplexně:

 • rozvoj vlastního místa;
 • volání potenciálním zákazníkům;
 • tištěná reklama - brožury, letáky, bannery;
 • reklama v rozhlase a televizi;
 • vývoj a tisk vlastního loga na obálkách.

Investice

Položky uvedené v článku jsou v podstatě zjednodušeným obchodním plánem, který bude sloužit jako praktický průvodce při zahájení kurýrní služby na vlastní náklady. Pokud však použijete půjčené prostředky, měl by být podnikatelský plán sestaven podle všeobecných požadavků s použitím zavedené struktury.

Počítáme, kolik stojí za zahájení kurýrní služby od začátku a odráží údaje v tabulce 2.

Tabulka 2. Výpočet počáteční investice

Organizace doručovací služby

Kurýrní služba je úspěšný podnikatelský nápad pro podnikatele, kteří mají dobré manažerské dovednosti, jsou schopni organizovat práci kompetentně a snižovat zbytečné výdaje. Přitažlivost této myšlenky spočívá v tom, že v počáteční fázi jsou náklady nízké a kurýrní služby se platí za sebe.

Podnikatelský plán pro kurýrní službu

Typy služeb

Před vypracováním podnikatelského plánu pro kurýrní službu je třeba určit formát služeb, které budou poskytovány:

 1. Obchodní dopisy a dokumentace. S rozvojem internetových technologií neztrácela potřeba přenosu dat na papírových nosičích. Z tohoto důvodu je dodávání cenných papírů adresátovi stále poptáváno.
 2. Balíky a balíky. Podobné položky lze odeslat poštou, ale to bude trvat příliš dlouho. Je mnohem pohodlnější využívat služby kurýra, který doručí zásilku rychle a včas.
 3. Květiny, jídlo, jídlo. K poskytování takové služby je třeba uzavřít smlouvu s květinářskými obchody, kavárnami, organizacemi rychlého občerstvení.
 4. Zboží. Nakupování online je velmi populární. Internetové obchody jsou často výhodnější pro práci s kurýrní službou než s pravidelnými kurýry.

Obchodní myšlenkou je dosahovat zisk poskytováním kurýrních služeb občanům a organizacím. V počáteční fázi můžete začít pracovat pouze v rámci jednoho města, čímž postupně rozšiřujete geografické pokrytí.

Nejžádanější je práce na doručení objednávek z internetových obchodů, mohou přinést hlavní přízvuk, přinejmenším na začátku. Lze dodat oblečení, květiny, jídlo, nádobí, dárky. Objednávky v kurýrní službě mohou být:

 • Naléhavé. Kurýr opustí okamžitě po obdržení žádosti, ale platba je vyšší.
 • Standardní. Objednávka je dohodnutá předem a je určena na určitou dobu.
 • Noc. Dodávka je v noci ve zvýšené sazbě.
 • Newsletter. Objednávka od jedné osoby až po několik příjemců.

Pro každý typ je vytvořen tarif. Zvýšeny jsou poplatky za noční a naléhavé objednávky, které vytvářejí příznivé podmínky pro odesílání zákazníků.

Klienti

Kurýrní služby využívají jednotlivci a organizace. Na začátku je žádoucí neusilovat o co největší publikum a soustředit se na hlavní oblasti:

 • Internetové obchody, ve kterých není kuriérní služba;
 • společnosti s několika pobočkami ve stejném městě;
 • restaurace, kavárny, bistro;
 • květinářské obchody;
 • vydavatelství;
 • knížky;
 • obchody s potravinami;
 • soukromých osob.

V průběhu práce se mohou objevit další ziskové směry a někteří naopak budou muset být opuštěni.

Původní formáty

V každém podnikání je důležité vyniknout proti konkurenci. A stejně jako v jakémkoli městském kurýrní službě je obvyklá věc, tento okamžik je velmi relevantní. Zákazníkům lze nabídnout originální formy doručení.

Bicycle mail

Dodání dokumentace a drobného zboží na kole může být velmi výhodné. Výhodou tohoto přístupu je mobilita a rychlost dodání, zejména při dopravní zácpě.

V létě můžete najmout studenty, kteří se zajímají o pracovní příjmy. Nemusíte utrácet peníze za pohonné hmoty nebo cestovní doklady pro kurýra. Mínus je sezónní povaha díla: v zimě, silné sněžení a na podzim během deště není příliš výhodné přepravovat objednávky.

Gratulujeme doručovací službu

Kurýrní dodávka dárků, květin, balónků, sladkostí a dalších svátků. Doručení blahopřání a dárků pro narozeniny, svatby, oslavy. S příslušnou reklamní kampaní může být taková služba velmi žádaná.

Celodenní dodávka

Ne každá kancelář se může chlubit práce 24 hodin denně. Práce v tomto formátu může být dobrým začátkem pro začátečníka. Noční dodávka je navíc mnohem dražší než ve dne.

Dodávka nadměrného nákladu

Ne všechny kurýrní služby přepravují stavební materiály, náhradní díly nestandardní velikosti. Pokud se plánuje uspořádání přepravy těchto položek, bude vyžadována dodatečná nákladní doprava a nakladače.

Co potřebujete k implementaci podnikatelského plánu?

Je žádoucí uspořádat takový případ ve velkých městech, v malých městech, poptávka po takových službách není vysoká a nebudete moci získat značné příjmy. Navíc v malých městech se vše nachází v docházkové vzdálenosti a je vhodnější pro lidi, aby vyzvedli objednávku nebo poslali zaměstnance za dokumenty.

V počáteční fázi je nutné určit druh přepravovaného nákladu a cílové publikum. Přeprava dokumentace nebo zdravotnického vybavení bude vyžadovat zcela odlišné podmínky pro přepravu. V případě plánované dodávky nebezpečného zboží, pak před zahájením práce je třeba získat certifikát.

K získání potenciálních zákazníků bude zapotřebí inzerce a budou využívány další způsoby propagace jejich služeb. Pro běžné provozování služby bude muset v počáteční fázi najmout alespoň minimální počet zaměstnanců: kurýr, řidič, dispečer, účetní. Pro přepravu těžkých předmětů jsou zapotřebí také nakladače.

Začínáme

Legalizujte podnikání dvěma způsoby: zaregistrujte IP nebo otevřete LLC. Za tímto účelem je nutné připravit balíček dokumentace a požádat o IFNS. Po uplynutí 5 dnů můžete vyzvednout hotové dokumenty. Dále musíte získat licenci k poskytování kurýrních služeb.

Na začátku může být kancelář uspořádána ve vašem bytě, můžete použít svůj mobilní telefon pro komunikaci. V budoucnu je rozumné najímat zaměstnance, aby přijal žádosti a pronajal vhodný kancelářský prostor. Vhodné kancelářské prostory o rozloze 12 m². V takovém pokoji budou snadno ubytováni pracovníci, potřebný nábytek a kancelářské vybavení. Není tam žádný zvláštní rozdíl, pokud nemůžete pronajmout kancelář (v centru nebo v rezidenční čtvrti), musíte se soustředit na své vlastní příležitosti a preference.

Zaměstnanec kurýrní služby

Je třeba vyřešit ještě několik otázek. Dodávka je plánována pouze v rámci města nebo geografické pokrytí bude mnohem širší a přeprava nákladu možná v celém regionu? Dodání se uskuteční na vašem vlastním vozidle nebo s pomocí kurýra, který má své vlastní vozidlo? Pokud plánujete dodávat zboží autobusem nebo metrem, je žádoucí koupit jízdenky, aby se minimalizovaly náklady.

Nábytek a vybavení kanceláří

Po vyřešení počátečních otázek je vybrán vhodný předpoklad, je čas začít nakupovat zařízení pro práci. Odhadované náklady budou následující:

 • tabulky - 10 tisíc rublů;
 • židle - 5 tisíc rublů;
 • počítač - 20 tisíc rublů;
 • tiskárna - 10 tisíc rublů;
 • skříňka na papíry - 10 tisíc rublů;
 • papírnictví - 3 tisíc rublů.

Celkem: 58 tisíc rublů

Celková částka na počáteční výdaje bude asi 53000 rublů. Pokud si vezmete kuriéři s osobním autem, pak může být část nákladů na nákup dopravy stále odstraněna.

Pokoj pro kurýrní službu

Zaměstnanci

Pro běžnou práci kurýrní služby je třeba najmout několik zaměstnanců. Za prvé, dispečer pro přijímání žádostí. Za druhé, kuriéři pro doručení dokladů a nákladu. Zatřetí, správce reklamy, zodpovědný za propagaci služeb a vyhledávání zákazníků.

 • kurýra (2 zaměstnanci) - 30 tisíc rublů
 • dispečer - 15 tisíc rublů
 • manažer - 15 tisíc rublů

Celkový plat za plat je 60 tisíc rublů

Náklady na vyplacení mezd zaměstnancům měsíčně činí 60 000 rublů. Pro vedení účetnictví, správu dokumentů, účtování a placení platů bude vyžadovat účetní. Tato práce může být svěřena outsourcingové organizaci, pak náklady budou minimální - asi 2000-3000 rublů.

Reklamní a marketingové služby

Bez reklamy se jejich služby nemohou zbavit, bez toho by se nevytvořila rozsáhlá klientská základna. Propagace služeb by měla probíhat v následujících oblastech:

 • Vývoj a zasílání komerčních nabídek pro internetové stránky;
 • vytvoření obchodního nebo návštěvního místa pro poskytování služeb na internetu;
 • implementace kontextové reklamy na internetu;
 • umísťování reklam do tiskových médií a reklamních míst.

Důležitým bodem je automatizace práce a pracovního toku.

Výdaje za tyto účely mohou být významné a dosáhnout 1 milion rublů. při vývoji speciální služby a mobilní aplikace.

Startovní kapitál

Příjem v budoucnu přímo souvisí s počtem základního kapitálu. Většina finančních prostředků bude muset investovat do reklamy a marketingu. V počáteční fázi může být tato částka až 500 000 rublů.

Obecně platí, že náklady na zahájení podnikání jsou uvedeny v tabulce:

 • pronájem kanceláře - 15 tisíc rublů;
 • obchodní registrace - 5 tisíc rublů;
 • nákup vybavení - 53 tisíc rublů;
 • reklamní společnost - 500 tisíc rublů.

Celkem - 573 tisíc rublů

Aby mohl podnikat kuriérní služby, musí mít 73 000 rublů. Náklady lze výrazně snížit snížením nákladů na reklamu a marketing, ale stojí za to zvážit skutečnosti v regionu, kde budou poskytovány služby.

Možná, že vysoká úroveň hospodářské soutěže vám neumožní získat významný příjem bez kompetentní propagace vašich služeb. S nízkou úrovní služeb a automatizace nebudou mít vážní zákazníci zájem.

Měsíční náklady

Pro běžné fungování podniku, měsíčně bude nutné provést určité infuze peněz. Výdaje mohou být uvedeny ve formě tabulky:

 • pronájem za prostory - 15 tisíc rublů;
 • mzdy - 60 tisíc rublů;
 • utility - 10 tisíc rublů.

Přibližně měsíční výdaje činí 85000 rublů.

Ziskovost

V každém podnikání je hlavní věc zisk. Podívejme se, jaká je ziskovost tohoto případu. V průměru jedna objednávka stojí 300 rublů. Při servisu 20 klientů denně za měsíc můžete získat 180 000 rublů. Z výtěžku budete muset odečíst běžné výdaje a daně.

Výnos kurýrní služby

Předpokládejme, že je zvolen zjednodušený systém zdanění ve výši 6% příjmů, tj. Daňové náklady činí přibližně 10 800 rublů. Tak, čistý zisk za měsíc může dosáhnout: 180000-85000-10800 = 84200 rublů.

Výnosnost podnikání je asi 100%. Ale hodně závisí na počtu objednávek. Chcete-li podnik skutečně profitovat, potřebujete nejméně 5 kurýrů a 100 objednávek denně.

Shrňme výsledky

Kurýrní služba ve velkém městě je populární a zisková organizace. Takový podnik může udělat i začátečník v podnikání. Náklady na otevření případu nejsou vysoké a u příslušné reklamní společnosti budou první dividendy obdrženy během několika měsíců.

Otevření vlastní kurýrní služby

Služby kurýrních služeb denně využívá obrovské množství lidí: ne každá organizace, která nabízí doručovací službu, má vlastní personál kurýrů. Většina internetových obchodů se zaměřuje na outsourcing a uzavírá smlouvy s těmi obrymi v tomto odvětví, TNT, DHL atd., Ale s místními malými firmami.

Svou kuriérovou službu můžete otevřít různými způsoby: s pořízením vozidel v majetku nebo přilákání kuriérů, kteří mají vlastní vozidla. Kurýři se mohou také pohybovat veřejnou dopravou, mopedy, motocykly nebo dokonce pěšky. Počáteční investice a celková ziskovost závisí na rozhodnutích a zvoleném obchodním plánu.

Služba doručování zásilek: co je třeba otevřít

Otevřením vlastní kurýrní služby je prodej služeb veřejnosti a dalším organizacím. A pro poskytování služeb nevyžaduje vysoce kvalifikovaný personál, výhodou zaměstnanců kurýrních firem jsou studenti nebo noví odborníci.

K tomu musíte požádat o inspekci FTS v místě registrace a vyplnit žádost o osvědčení o individuálním podnikateli. Tento dokument postačuje k tomu, aby LLP vykonávala legálně podnikatelskou činnost zvoleným směrem.

Potenciální zákazníci

Před otevřením doručovací služby je nutné určit, který segment trhu bude muset být obsluhován. Potenciálními zákazníky kurýrní služby jsou:

 • online obchody s dodáním zboží;
 • květinářské obchody;
 • kavárny a restaurace;
 • vydavatelství;
 • knížky atd.

Zpravidla není pro malé organizace a obchody výhodné, aby zaměstnanci udržovali kurýra a platili mu plat. Aplikace v těchto obchodech jsou nestabilní, příjmy jsou nízké, a proto je racionálnější využívat služby organizací třetích stran, které nabízejí své služby za přijatelnou cenu kdykoliv během dne.

Uzavírat smlouvy mohou být okamžitě s několika obchody, květinářství a malé kavárny. Celkově přinese dobrý stabilní zisk a nedostatek objednávek v jednom směru budou kompenzovány jinými.

Je také nutné pochopit technologický proces zadávání objednávek na webových stránkách. To pomůže pochopit podnikání zevnitř a přizpůsobit včasnost zpracování objednávek a jejich fungování.

Typy služeb

Služby poskytované kurýrní službou mohou být velmi odlišné. Nejvíce poptávka služby při dodání zboží v internetových obchodech: nejčastěji jde o malé obaly s oblečením, kosmetikou, domácími chemikáliemi. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dodávky květin - žádný obchod s květinami nebude moci tuto službu odmítnout bez poškození, a proto bude muset uchýlit se ke kurýrním službám.

Kupující mohou také dodat dokumenty v různých státních případech. Za odměnu může kuriér také bránit frontu a dokumenty v požadovaném dni a hodině. To je velmi slibný směr dodávky.

No a ještě jedna práce - expresní doručení. Je aktivně využívána různými kancelářemi, podnikateli a obyčejnými lidmi, kteří potřebují co nejdříve předat konkrétní předmět nebo dokument.

Kurýrní služba: obchodní plán

Obchodní plány služby doručování kurýrů se mohou navzájem značně lišit. Některé projekty vyžadují několik milionů rublů, zatímco jiné nevyžadují velké investice a jejich úspěch je tvořen racionálním využitím všech zdrojů.

Vedle výdajů přímo na nákup automobilů budete muset také utrácet peníze na palivo, údržbu, pojištění atd., Povinné náklady majitelů automobilů.

Nedostatek vlastnictví osobních automobilů bude mít vliv na předmět podnikání a výrazně omezit kategorii výrobků, které mohou být dodány, ale zároveň to výrazně snížit náklady na proces dodání.

Jaké služby poskytovat

Dodání kurýrem bez použití osobních vozidel určených pro lehké zatížení - dokumenty, malé objednávky, obědy, atd. Chcete-li dodat celkové zatížení bude muset specializovaných vozidel, a je-li zátěž v souvislosti s lékařskou či technologické oblasti, a dokonce i zvláštní povolení..

Není možné pokrýt všechny potenciální služby v podnikatelském plánu, je však nutné identifikovat ty oblasti, které budou pracovat v prioritě a identifikovat potenciální zákazníky a partnery.

Trasy a území

Z počtu doručených objednávek závisí nejen jejich plat, ale i výdělky celé společnosti. Trasy by měly být pečlivě promyšleny předem a vyváženy pro kurýra optimálním způsobem.

Spací plochy jsou nejméně preferované - obrovské pole obytných budov zaujímají velké plochy, kde jsou zastávky veřejné dopravy daleko od sebe. Přístup do samotných regionů je také problematický - zpravidla se nacházejí vzdáleně od centra města.

Proto bude nejslibnějším směrem práce kurýrů v centru města, kde jsou všechny organizace umístěny kompaktně a na jednu cestu může kurýr provést několik příkazů najednou.

Zaměstnanci

Jeden z nejběžnějších problémů v práci kurýrních služeb - vysoký obrat personálu. Práce kurýra je z fyzického hlediska poměrně obtížná a patří tedy do kategorie nízkoplatkovaných. Souhlaste s touto prací, zejména studenty, kteří považují tento způsob výdělečné činnosti za dočasnou práci na částečný úvazek.

Nedostatečná kvalifikace zaměstnanců může výrazně snížit náklady na platy. Vyrábějí se podle schématu "plat +%" nebo výhradně na procentuální podíl na každé doručené objednávce.

Reklama a přitahování zákazníků

Jako každá jiná podnikatelská činnost, kurýrní služba potřebuje reklamu, která může poskytnout stálý tok zákazníků. Nicméně pro podnik s takovou specifičností jsou tradiční nákladné metody sotva vhodné.

Chcete-li vyhledat a přilákat zákazníky, doporučujeme určit určité organizace. Doporučuje se vypracovat komerční návrh, který odráží individuální potřeby konkrétního podniku, s nímž bych chtěl spolupracovat, a také se aktivně podílet na specializovaných fórech a sociálních sítích. S vlastním webem také zvýší počet zákazníků.

Ziskovost podnikání

Navzdory všemu nebezpečí může být toto podnikání považováno za vysoce výnosné. Náklady na doručení 1 objednávky se pohybují od 50 do 350 rublů. Kuriér obdrží v průměru 10-30% nákladů na doručení, proto měsíční majitel takového podniku může získat ze 100 tisíc rublů čistého zisku.

Hlavní potíže

Zapojte se sami a finančními prostředky do tohoto podnikání, měli byste vědět, jaké nebezpečí může spočívat v úspěchu. Když už víte, jak otevřít službu doručení kurýrem, je mnohem jednodušší uspořádat takovou firmu ve vašem městě. Nicméně je důležité si uvědomit následující složitosti, které již byly zmíněny výše:

 • Není možné předem vypočítat dopravní zácpy;
 • nelze se plně spoléhat na čestnost kurýrů;
 • podnikání je spojeno s vysokým obratem zaměstnanců.

V případě, že kurýr dvakrát přejde na stejnou adresu doručit zásilku, obdrží odměnu jen pro druhý, úspěšný pokus, i když je půldenní uvízl v provozu a nebude schopen plnit objednávky, bude vinu za selhání načasování a musí být schopen nic k vydělávání. Proto je tak důležité pečlivě uvažovat a rozvíjet všechny nuance.

Po projednání s prezidentem kurýrní společnosti se dozvíte o výhodách a nevýhodách, složitosti a návratnosti doručení doručení.

Vlastní podnikání: malá kuriéřská služba

Společnosti, které poskytují kurýrní služby, se zpravidla zabývají přepravou a doručováním dopisů a balíků, včetně velkoobjemového nákladu. Tento podnik přitahuje podnikatele tím, že v první fázi nevyžaduje hodně investic (zejména pokud jde o doručování korespondence a malých balíků) a zkušenosti v této oblasti. Ačkoli on, jako každý jiný podnik, má své vlastní nuance a nástrahy.

Nejprve se musíte rozhodnout, co přesně a kde budete doručovat. Jak již bylo uvedeno výše, doručování korespondence a nadrozměrných balíků je nejlepší volbou pro malou firmu s minimálním počátečním kapitálem.

Malé městské kurýrní služby mají často svou úzkou specializaci. Například tam jsou společnosti, které nabízejí své služby pro doručení pouze online obchodech. Držet se ve stavu svých kuriérů není vždy ziskový, takže návrhy nezávislých služeb jsou velmi úspěšné. Jiné služby se zabývají výhradně dodávkou dokumentů nebo faktur, firemních publikací nebo jiných reklamních papírových výrobků.

K organizaci takovéto obchodní činnosti stačí mít kancelář s telefonem, minimální počítačové vybavení a vozidlo. A mnozí stojí jeden mobilní telefon s číslem města a vlastním vozem a kancelář je doma. Kurýrní služby se liší a podle toho, kde jsou přijaty k doručení objednávek. Malé firmy působí v rámci jednoho města nebo regionu. Velké společnosti nabízejí služby pro dodávky zboží po celé zemi nebo dokonce mimo ni. V druhém případě budou samozřejmě náklady mnohem větší, ale zisk takové služby bude o řadu vyšší. Kurýrní služby nabízejí zpravidla pravidelné a expresní doručení (do dvou až tří hodin, v závislosti na vzdálenosti).

V případě, že rozpočet máte k dispozici neumožňuje najmout zaměstnance, pak se poprvé můžete vykonávat povinnosti kurýra sami. I když náklady na mzdy kurýrů jsou obvykle malé. Ve většině malých kurýrních služeb, které působí na území města, jako kurýři jsou studenti pracující na částečný úvazek, nebo muž čtyřicet let a starší, kteří cestují městskou hromadnou dopravou, na kole nebo méně často vlastními auty. V den, kdy obdrží 300 rublů a navíc cestovní náklady nebo paušální částky za měsíc, v závislosti na oblasti zaměstnání a dostupnost vlastní dopravou.

V závislosti na všech těchto faktorech, jakož i na hmotnosti nákladu, době dodání a velikosti objednávky se náklady na kurýrní služby mohou několikrát lišit. Navíc ve velkých městech bude toto číslo samo o sobě mnohem vyšší než v malých osadách.

Vedle mzdových nákladů pro kurýry jsou hlavními položkami výdajů na kurýrní služby: mzda zaměstnanců na plný úvazek (ředitel, účetní, vyhledávač); zaplacení služeb advokáta na volné noze, což pomůže sestavit a ověřit všechny dokumenty; nákup kuriérskych formulářů (některé firmy jsou nákladné t-košile a větrovky se symboly firem a někteří je obecně nevyužívají); pronájem kanceláří; nákup kancelářské techniky.

S cílem nalézt personál pro firmu poskytující kurýrní doručovatelské služby je efektivní inzerovat v novinách s volnými místy a inzeráty v pracovněprávních službách. Pokud uvažujete jako kurýři, včetně studentů, má smysl vložit reklamy na místní univerzity. Kurýři jsou vydáváni na základě smlouvy na dobu určitou, která stanoví penzijní příspěvky, ale neuděluje nárok na zaplacení dovolené a nemocenské dovolené.

Rozhodnutí o kompenzování cestovních výdajů přijímá každá společnost samostatně. Někteří kupují lístky pro své kurýry, půjčují jí kola a dokonce i auta. Jiní platí pevnou částku, která ve výchozím nastavení zahrnuje i platbu za cestu. Přesto ostatní platili náhradu za použití osobní dopravy. V prvním případě budou náklady zaměstnavatele samozřejmě vyšší. Takže k nákupu samotných vozidel (obvykle rozpočtových modelů), umístění loga na nich, údržbu a servis vozidel, jejich umístění, pojištění, nákup benzínu, navigátory apod. - to vše bude vyžadovat spoustu peněz.

Kromě toho budou mzdy kuriérů, kteří mají řidičský průkaz, dlouhou jízdu a znalosti města dobře, vyšší než platba za služby běžných zaměstnanců, kteří využívají veřejnou dopravu. Práce kurýrní služby s flotilou deseti aut (což je poměrně málo) se vyplácí při 30-50 objednávkách denně, v závislosti na průměrné ceně objednávky samotné. Pro malou firmu je tento ukazatel na začátku své práce téměř nedosažitelný.

Také nepodceňujte pohromu všech velkých měst - dopravní zácpy během pracovních hodin po celém městě a zejména v centru. Mnoho společností, včetně Moskvy, nedávno nepoužívaly automobily k dodávkám, ale více manévrovatelné, kompaktní a levnější koloběžky a mopedy. Jediná otázka je, můžete najít dostatečný počet kurýrů, kteří se k nim dostanou.

Zkušenosti z jiných firem pracujících v odvětví služeb, největší obrat zaznamenán u kurýrů sloužících spaní jako předávací místa jsou umístěny ve velké vzdálenosti od sebe, ve srovnání s centrem. Dalším problémem spojeným s opakovanými dodávkami, když poprvé příjemce z nějakého důvodu nebyl přítomen na místě a kurýr musí znovu jít za ním. Platba v tomto případě služba přijímá jako na jednu cestu.

V takovém případě, pokud máte v úmyslu otevřít kurýrní společnost, která se bude zabývat dodávkou malý objem a hmotnost nákladu na vlastních vozů (Zásilky, balíky, potraviny, tiskoviny, atd..), minimální výše základního kapitálu z jednoho milionu rublů. To zahrnuje nákup 2-3 vozů, pronájem garáže, kanceláře, počáteční náklady na palivo a platy zaměstnancům.

Přesto je nejvýhodnější a nejlevnější možnost organizovat kurýrní službu na dodávku zboží z různých internetových obchodů. V současné době je v téměř každém městě několik desítek podobných společností, které prodávají zboží prostřednictvím internetu. Mnohé z nich jsou dostatečně malé a nemohou si dovolit vytvořit vlastní doručovací službu. Objem jejich objednávek umožňuje spolupracovat současně s několika prodejnami.

Hlavní věc je správné naplánování trasy pro den. Nejlepší propagace vašich služeb je jejich vysoká kvalita. Chcete-li hledat první zákazníky, nemusíte ani utrácet peníze na umístění reklam do médií. Stačí stačit na internetových obchodech svého města a nabídnout jim vaše služby. Minimální počáteční kapitál pro vytváření takové služby je od 10 tisíc rublů, což se vyplatí v prvních týdnech vaší práce.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.