Ziskové podnikání: vedení školení. Obchod s minimálními investicemi. Podnikatelský plán vzdělávacího centra

Žijeme v době velkých příležitostí, a to nejsou jen slova. Dnes stačí přijít s originální myšlenkou, aby se zbohatl. V tomto případě je tato myšlenka nejdůležitější. Může přilákat kapitál a nadšence.

Největší a nejznámější korporace v jejich jádru kdysi měli jednoduchý nápad, často bez podpory peněz. Lidé dnes souhlasí, že za tuto zkušenost zaplatí. Možná proto nedávno získala takovou oblibu v tréninku.

Peníze ze vzduchu?

Mnoho podnikatelů ochotně otevře své vlastní společnosti a poskytuje služby zkušených školitelů v různých otázkách. Co je tak atraktivní pro školení podnikatelů? Proč Rusové aktivně investují do této sféry? Mluvme o tom všechno v našem materiálu. Za prvé, podívejme se na dva způsoby, které se objevují před začátečníky podnikatele, kteří se rozhodli vydělat peníze na školení.

Takže mu může otevřít vlastní školicí středisko. Chcete-li to provést, můžete jednoduše zorganizovat malou agenturu, která bude působit jako prostředník mezi svobodnými a spotřebiteli jejich znalostí. Druhým způsobem je, že podnikatel otevírá průměrnou nebo velkou společnost, jejíž hlavní směry jsou školení.

O výhodách a nevýhodách

Hlavní výhodou tohoto případu je skutečnost, že není nutné investovat miliony. Koneckonců, neotevřete závod na zpracování odpadků, kde může stát pouze jedno zařízení několik desítek miliónů dolarů. V případě výcvikové sféry je situace odlišná.

Můžete se zapojit do této činnosti bez přilákání velkých finančních prostředků. Vaše hlavní položky výdajů mohou být registrace IP v daních, pronájem prostor (je lepší si ji vybrat v centru města), PR vaší společnosti a samozřejmě mzdy manažerů, kteří se zabývají prodejem agenturních služeb.

Co je v poptávce?

Kromě toho se můžete zapojit do toho, že najdete externí trenéry, které vám poskytnou skupiny lidí, kteří chtějí absolvovat kurzy. A kvalifikovaní specialisté budou moci získat procento z vašich příjmů. Nejdůležitější je, aby byli mezi partnery v nejžádanějších profesích trenéři.

Podnikatelé již dosáhli úspěchu v tomto oboru, na vědomí, že nejoblíbenější oblastí jsou nástroje pro správu, prodej, marketing a další. Provádějící výcvik má řadu výhod: není nutné mít zvláštní vzdělání může být nedostatek značné zkušenosti v oblasti vzdělávání, je možné, široký výběr služeb (vaši zákazníci mohou být nabízeny přímo na trénink, kvalitní školení nebo procházející individuální poradenství o celé řadě otázek).

Výhody a nevýhody

Ale samozřejmě není všechno tak růžové. Tento podnik má své nevýhody. Prodej intelektuálních služeb je vždy plný řady obtíží. Ačkoli tato oblast činnosti může být popsána jako podnik s minimálními investicemi, skutečně konkurenční agentura bude od Vás vyžadovat investice.

Například, aby vaše služby byly v poptávce a zajímavé pro potenciální zákazníky, musíte mít ve svém arzenálu několik návrhů v různých oblastech (finance, PR, osobní růst atd.). Často podnikatelé soustředí své podnikání kolem jednoho nebo dvou školení, což znamená, že prostě nemají konkurenční výhodu a všechny výhody, které má tento podnik s minimálními investicemi, se jednoduše snižují na "ne".

Fly v masti

Další nevýhodou společnosti při organizaci školení je to, že mnoho organizací, které chtějí zlepšit kvalifikaci svých zaměstnanců, raději přímo kontaktují školitele a obcházejí vaši agenturu. A ve skutečnosti, proč zákazníci platit za zprostředkovatelské služby? K tomu, aby byla vaše společnost slyšitelná, je nutné neustále inzerovat.

Musíte neustále prokazovat své konkurenční výhody. A konečně, další potíže při vývoji tohoto podnikání je, že nemůže zaručit 100% kvalitu služeb, protože vaším úkolem je snížení zákazníků a externích lektorů. V případě špatného výcviku trpí především pověst vaší organizace.

Podnikatelský plán s minimálními investicemi

Než začnete otevřít svou agenturu pro organizaci školení, důkladně ji promyslete. Většina společností se zavírá v prvním roce provozu kvůli tomu, že jejich vůdci jednoduše nechávají věci samy, aniž by si uvědomili své skutečné finanční možnosti.

Proto podnikatelský plán vzdělávacího centra musí nutně zahrnovat výpočet všech potřebných investic a očekávaného zisku. Pokud máte v plánu udržovat zaměstnance profesionálních školitelů, nezacházejte s jejich platy, protože dovednosti těchto lidí určují obraz vaší společnosti a počet klientů.

Na jakém počtu?

Zkušení podnikatelé v první řadě doporučují zaměřit se na otevření průměrné nebo velké společnosti. V tomto případě budete mít větší personál školitelů, prostornou kancelář, pomocí které můžete současně provádět další školení. To vše vám poskytne vynikající konkurenční výhodu ve srovnání s těmi společnostmi, které jsou již dlouho na trhu. Riziko spalování bude tedy mnohem nižší. Abyste mohli vstoupit na trh s jistotou, musíte mít nejméně 7000 dolarů. Budou potřebné pro následující náklady:

 • plat autobusů - od cca 700 dolarů za měsíc;
 • pronájem prostor - minimálně 100 metrů čtverečních v centrální části města;
 • nákup vybavení (počítače, projektory, videokamery, tiskárny a kopírky);
 • nákup různých spotřebních materiálů.

Buďte zdatní

Je velmi důležité, aby podnikatel byl v tomto oboru kompetentní nebo alespoň má zkušenosti s takovou prací. To je nezbytné, aby mohl skutečně posoudit současnou poptávku na trhu, přiměřeně určit profesionalitu trenérů pronajatých za prací. Konečně budete potřebovat peníze, abyste vytvořili své vlastní metody výuky.

Bez nich je vaše podnikání odsouzena k neúspěchu. Budete se spojovat se zbytkem bezdomovcového množství společností a po nějaké době budete jednoduše nuceni zavřít kvůli nedostatku dostatečného počtu zákazníků. Každé druhé školicí středisko využívá již připravené, někdy vyvinuté vzdělávací programy.

Výsledkem je, že společnosti nemohou doufat, že budou mít značné zisky a vůbec se nevyvíjejí. Zároveň jsou vždy oceňovány autorské techniky. Abyste je však mohli koupit, musíte je stát od roku 2000 do 10.000 dolarů. Proto je lepší vytvořit si vlastní vzdělávací programy.

Několik slov o reklamě

Váš finanční úspěch bude záviset přímo na úrovni a kvalitě inzerce vašich služeb. Vytvořte si své vlastní stránky a pošlete informace o sobě na sociálních sítích. Spolu s online provozujte reklamní kampaň i offline. Pošlete obyčejné e-mailové informace o sobě velkým společnostem a nabídněte jim školení, abyste otevřeli firmu s maximální slevou.

Později se tito lidé mohou stát vašimi stálými zákazníky, z nichž budete mít plné náklady na školení. Mimochodem, zkušení podnikatelé poznamenali, že tato forma reklamy je nejúčinnější. Z tohoto důvodu, přemýšlet o tom, jak podpořit vaše podnikání (školení), musí vymyslet plán studijních návštěv, z nichž mohou zákazníci skutečně ocení velký potenciál vaší firmy.

Takže potřebujete kancelář nebo ne?

Podnikatelé různě začínají podnikat při vedení školení. Někteří lidé sledovat cestu maximálních nákladů (pronájmu luxusní kanceláře, půjčování vysoce ceněný trenéři získávají vzdělávací program jedinečný autora), a doufáme, že co nejdříve začít vytvářet zisk, druhý, naopak, jsou opatrnější.

Zpočátku se takové společnosti snaží využít něčího programu a nepůjčují si kancelář, a upřednostňují vedení kurzů na území společnosti, která objednává tuto službu. Jakým způsobem je lepší vybrat? Které bude efektivnější? Vše závisí na vašich finančních schopnostech a funkcích tohoto trhu ve vašem městě. Pro vstup na trh v Moskvě je samozřejmě lépe sledovat první cestu. Druhá možnost je vhodnější pro provinční město.

Školení jako podnikání

Autor: Michail Popov | Zdroj: Obchodní věstník

Tisíce dolarů přišlo denně za osobu? Není to špatná ziskovost. Přibližně k těmto úvahám se řídí ti, kteří otevřou své vzdělávací společnosti. Většina vzdělávacích společností však neslavuje první výročí.

Potřeba krátkodobého podnikového výcviku roste a vzdělávací trh se nyní zvyšuje. Je však možné trénovat podnikání přesně jako podnikání? Pokud máte organizační schopnosti, proč ne investovat určitou částku, aby najmout tým trenérů, sekretářky, dát pár obchodních manažerů na telefonu... a čekat na zisku.

- Práh vstupu na tréninkový trh zůstává nízká - 10-20 tisíc dolarů v Moskvě a regionech. S těmito penězi můžete vytvořit malý tréninkový tým s kanceláří, která za šest měsíců nebo rok začne platit za sebe a přinese stabilní, ale ne příliš velký zisk. Ale tento trh je již nasycené a dokonce přetížené s nekvalitními pracemi, - říká Mark Kukushkin, generální ředitel školení Boutique.

Průzkum několika desítek školících společností však nepomohl identifikovat firmu, která by nebyla vedena praktickým trenérem nebo konzultantem. Současně je tváří společnosti i její hlavní marketingový potenciál. Prezident „Akademie řečnický dovednosti“ Radislav Gandapas je přesvědčen, že investice do vlastní společnosti a vyhrál akademii, a on sám: „Moje investice do“ Akademie řečnický dovednosti „se vyplatila. Dlouhou dobu existovala na úkor mých poplatků. Nyní se toto podnikání ospravedlňuje a její tempo růstu přesáhne plánované. Ale akademie veřejného projevu měla velmi dobrou hodnotu. "Radislav Gandapas" je zavedenou značkou na trhu tréninku s dobrou vůlí, kterou akademie zdědila automaticky. Jedinečností tohoto majetku je to, že s jeho investicí do společnosti jeho hodnota neklesá, ale zesílí. Z tohoto důvodu je jeho vyhodnocení v určité výši poměrně obtížné. Společnost, která takový majetek nemá, musí investovat do své propagace. "

Maria Kolosová před několika lety vytvořila společnost "Stimulus". Nyní je ve státě několik trenérů, kteří nezohledňují ostatní zaměstnance. Považuje se spíše za profesionála v oblasti psychologie a vedoucího, než za narozeného podnikatele: "Jsou lidé, jejichž cílem je rychle vytvářet a založovat podniky. Současně je to jedno, jaký druh podnikání to je, hlavní věc je vzrušení z vytvoření nové společnosti. To není můj styl. Na jedné straně jsem odborný psycholog, na druhé straně mám rozsáhlé manažerské zkušenosti. Moje vlastní společnost mi umožnila spojit se s druhou studnou. "

Dmitry Diachkov, trenér a konzultant pro „Sdružení Business Excellence“ se stal přímým svědkem zrodu 9 nových společností v průběhu posledních tří let, 3 z nich přežilo dvouleté milník, 3-5 zaniklé nebo zůstal jen na papíře, a zbytek jsou mladší jednoho a půl roku. "Je to docela snadné vstoupit na tento trh, ale stejně jako v mnoha jiných společnostech, hlavní věcí je držet se! Projekt zůstává ziskový, pokud existují zákazníci, ale pro malé společnosti byl tento podnik a bude nestabilní. "

Pro výcvikovou společnost, stejně jako nikdo jiný, je důležitá rovnováha mezi tím, co říká a co dělá. "Výrobní společnost může vytvářet PR a stát se slavným, aniž by uvolňovala nějaké zboží vůbec, ale pouze ho chtěla vyrobit. S trenérem toto číslo neprochází. Trénink je povinen vyrábět produkt, který se rovná tomuto PR nebo jeho nadřízenému, "říká Radislav Gandapas. Pro trenéra je důležitá autorita, je vytvořena různými prostředky, z nichž nejúčinnější jsou odborné články a monografie.

Revoluce v řízení

Jakmile jsme vedli obchodní hru, ve které manažeři a zaměstnanci jedné společnosti změnili své role. Tato hra na jedné straně umožňuje objevovat vedoucí schopnosti podřízených, na druhé straně - pomáhá vůdcům, aby se cítili na místě zaměstnanců, uvolnili se a možná něco, co by se v jejich práci mohli podívat.

Šéfové, kteří hráli na hodnosti, všechno šlo dobře - "podřízené" z nich se ukázaly jako poměrně komplikované. Ale nové "vůdce" s delegací výkonu a autority mají vážné problémy. Nemluvě o motivaci podřízených. V důsledku několika neúspěšných pokusů instruovat podřízeného, ​​aby vykonal úkol, jeden z "režisérů" učinil následující prohlášení: "Oznamme seznam úkolů a... někdo zavolá a udělá něco".

Podle mého názoru je toto znění nejproslulejší v managementu od doby, kdy Peter Drucker.

Maxim Imas, Managing Partner společnosti Club Consult

Cizinci a Nugety

Jsou tréninky, které nás přicházejí ze Západu, a učitelé, kteří sem přijíždějí, nás učí? Samozřejmě ano, naše zaostalost v kultuře podnikání je obtížné korigovat domácí metody. Je však možné je přenést přímými půjčkami a kopírováním? Západní trenéři jsou přesvědčiví, ale v angličtině - překlady do ruštiny, projevy trochu ztrácejí živost a přesvědčivost. John Von Aiken pracuje v Rusku již třináct let, ale nepřešel na ruštinu. Je také dobře vnímán v angličtině: "Lidé se nechtějí nudit. A většina přednášek je nudná. Pravdou je, že není nic nového. Ani v podnikání, ani v osobním rozvoji. Všechno bylo napsáno moudrými lidmi již před mnoha lety. Moje semináře jsou jiné, protože dávají naději. A naděje má velkou sílu. Podívejte se na lidi v Rusku. Můžete doslova cítit, že mnozí z nich jsou nešťastní, že se cítí podváděni. Ani si nevšimnou, jak se jejich život děje. Dělám to zajímavější. Dávám lidem naději - že mohou lépe prodávat, mohou lépe zvládat. A to je ono. " O jeho expresivním způsobem prezentace, něco připomínající stylu amerických kazatelů, John unpatriotic Poznámka: „Nemyslím si, učit lidi, aby byli Američané. Na mém semináři se směju k Američanům: USA jsou země s největší koncentrací motivovaných idiotů. "

Radislav Gandapas upozorňuje na národní rozdíly v řeči vnímání a prezentaci: „Poměr verbální, neverbální a paraverbal fondů v poměru 10-30-60% platí pro angličtinu. Faktem je, že v angličtině existuje více samohláskových zvuků než souhlásek. Samohláskové zvuky nesou emoční zátěž, souhlásky - informace. Ruská řeč není tak bohatá na intonaci jako anglická řeč. A mnoho věcí prostě nemůže být doprovázeno intonacemi. Proto často projevy cizích kazatelů v překladu vypadají jako klaun, anglicky mluvící osoba je vnímá adekvátně. Pro ruský jazyk existuje rovnováha mezi verbálními, neverbálními a paraverbálními prostředky vlivu. Anglický jazyk naznačuje bohatší gestorovou podporu - pohyby očí, pohyby rukou. Ruský jazyk je v tomto ohledu mnohem horší. Taková aktivní gestikulace, kterou si Američané dovolí, by pro ruské bylo absurdní. Proto, pokud se budete přímo řídit doporučeními přeložených učebnic, bude to docela hloupé. Stejný John Von Achen, pokud se začne hovořit v ruštině (a pár let, být v jazykovém prostředí, je schopen se učit rusky dokonalosti), nebude mít sílu nárazu. Nevyhnutelně bude muset vytáhnout racionální část - nyní má hodně emocionální ".

A přesto, ve většině dokonce i názvy tréninku, jsou viditelné západní kořeny. Všechny tyto „emoční kompetence“, „metody výpočtu pro Grady“, „řízení podle cílů“, „time management“, a tak dále. D., a tak dále. N. A kde je školící dovednosti, které jsou skutečně užitečné v podnikání? Kde jsou školení "Jak snížit úředníka na koupání", "Pití alkoholu s obchodním partnerem", "Efektivní razdolbaystvo"? Ujišťuji vás, tyto věci se také učí v tréninku. Ale včera nejsou prováděny absolventy psychofaku, ale zkušení konzultanti s dlouholetými zkušenostmi. Čas, který stojí od 200 dolarů za hodinu a nepotřebuje žádnou PR ani odborné publikace.

Corporate University

Otevřené tréninky pracují v malých obchodních prostorách, středně velké podniky si pro sebe samy objednávají firemní školení a velké podniky nabírají vzdělání na trhu - je to povinná součást práce ve společnosti. Některé dovednosti (prodej, telefonní rozhovory atd.) Lze rozvinout v krátkodobých povoláních. Systematické školení je nezbytné, pokud jde o zásadnější věci. Například o řízení vědy (nebo spíše o umění). Ivetta Kolymba, ředitelka odboru vzdělávání a vývoje, vypráví o organizaci firemní univerzity v Rosgosstrakh:

- Hlavním cílem firemní univerzity je školení manažerského personálu společnosti. Vybíráme kandidáty z celé země a naučíme jejich znalosti a dovednosti po celý rok. Zatížení nemůže být nazváno snadné - v průběhu jednoho roku studium a práce současně studuje více než 500 akademických hodin na firemní univerzitě v Rosgosstrachu. Získané poznatky jsou v tomto případě kontrolovány. Všechny diplomové práce jsou obchodní projekty, které mají praktické zaměření. A úspěch těchto projektů je hlavním kritériem efektivity podnikové univerzity. Efektivita vzdělávání je také hodnocena nepřímými parametry. Jedná se o počet absolventů, kteří pracují ve firmě jeden rok po ukončení programu, a počet personálních propagací mezi nimi. Existuje také poměrně obtížné formalizované kritérium - hodnocení odborné činnosti. Stanoví se na základě odborných posudků. Nedávno jsem dostal další signál o účinnosti našeho vzdělávání. V interních novinách "Rosgosstrakh", připravených pro narozeniny společnosti, byly zveřejněny mini-rozhovory s úspěšnými zaměstnanci. Bylo mi potěšením, že se učí většině našich absolventů.

Vedle vzdělávacího managementu máme také řadu školení v oblasti podnikání. Chováme je po celé zemi a vzděláváme naši marketingovou síť. Efekt je odhadován zvýšením pojistného mezi vyškolenými v porovnání s neškolenými nebo s průměrným ukazatelem. Příkladem velké společnosti jsou jasně viditelné statistiky.

Dokážu dobře pochopit skepticismus vedoucích malých firem ve vztahu k podnikatelskému vzdělávání jejich zaměstnanců. Nikdo nechce, aby peníze byly zbytečné. Z mých zkušeností mohu říci, že pro efektivitu výcviku je velmi důležité jasně definovat a formulovat jeho účel. Například pro zaměstnance, vývoj konkrétního projektu, za předpokladu určitého zvýšení prodeje v procentech. Nebo že zákazníci mají méně stížností. A když jsou tyto cíle dosaženy, školení splnilo svůj úkol. Školení bylo úspěšné, pokud je pozitivní zpětná vazba o školení spojena se změnou v chování člověka a zlepšením konkrétních výsledků, které lze vyjádřit v číslech.

Měli jsme případ, kdy zaměstnanec pobočky absolvoval soutěž na firemní univerzitě, ale částka, kterou měl hlava zaplatit za své vzdělání, byla pro tuto pobočku poměrně citlivá. Šéf, který se mnou sdílel své pochybnosti a stěžoval si na obtíže, řekl, že strávil dva týdny, aby vyčistil jednu z jeho otázek v ústředí. Byly přineseny elektronické komunikační prostředky, faxy, lidé a telefony. Rozhodujícím argumentem, že poslal zaměstnance na firemní univerzitu, bylo řešení problému komunikace.

Stává se, že hlava, která vysílá svého zaměstnance k výcviku, se obává, že zvýší svou úroveň na úkor společnosti a opustí ji. V takových případech se obvykle ptám: co se stane, když ji neučíme, ale zůstane? Existuje dobrý aforismus: "Pokud si myslíte, že vzdělání je příliš drahé, zkuste neznalost." Vyškolením našich zaměstnanců, investováním peněz do nich, se stáváme atraktivním zaměstnavatelem. Přítomnost univerzity je účinným motivem příchodu nových lidí do společnosti, zejména na vysoké úrovni.

Vedení výcviků ziskové podnikání s minimálními investicemi

Podnikání poskytování služeb v oblasti vzdělávání vždy přitahuje pozornost začínajících podnikatelů.

Podle obecné víry tento typ podnikání nevyžaduje velké investice v počáteční fázi. Současně jsou služby dobře zavedených psychologických a vzdělávacích center stále velice žádané jak mezi soukromými, tak firemními klienty. Nicméně, v této činnosti, stejně jako v každém jiném, existují jejich nástrahy.

Existují dva hlavní způsoby, které jsou ochotni otevřít své vlastní školící středisko: organizace malé agentury, která bude fungovat jako prostředník mezi trenéry, nezávislých a klienty, nebo vytvoření odbornou firmou, jejíž pracovníci (profesionální trenéři) se očekává, že k poskytování výcviku.

V prvním případě můžete provést bez dalších nákladů na platy pro trenéry. zabývá Agentura výlučně organizačních záležitostí: za prvé, že prodává školení na různá témata pro firemní klientelu, a pak hledali jejich chování externích lektorů, kteří pracují v příslušných oblastech (řízení, prodeje, marketingu, atd...), a bere procento za své služby.

Výhodou tohoto formátu vzdělávacího centra jsou zřejmé: malá počáteční investice (fixní náklady jdou k registraci IP, nájemné, reklama a platby provozovatelů služeb cestovní kanceláře za účelem prodeje), bez nutnosti použití speciálního vzdělávání a rozsáhlé zkušenosti v oblasti vzdělávání od majitele podniku, stejně jako širokou škálu služeb - od skutečného školení až po individuální poradenství v různých oblastech.

Nevýhody takového podnikání jsou však mnohem větší než výhody. Tyto agentury zpravidla nemohou nabízet širokou škálu originálních autorských programů, takže nemají konkurenční výhodu. Klienti (zejména pokud jde o malé a střední firmy s malým rozpočtem), je výhodnější kontaktovat přímo trenéra a obcházet zprostředkovatele. Navíc agentura ve většině případů nemůže zaručit vysokou kvalitu služeb poskytovaných spolupracujícími nezávislými pracovníky a v důsledku toho riskuje její pověst, pokud trenér, který jedná jeho jménem, ​​nesplňuje stanovené požadavky.

Tréninkové střediska druhého typu jsou střední a velké společnosti. Zaměstnanci mají zpravidla vlastní odborníky, kteří vyvíjejí a provádějí školení. Tyto firmy působí v určitých segmentech (například obchodní tréninky nebo tréninky osobního rozvoje, poradenství atd.). Ale mají také své nedostatky.

Za prvé, otevření takové společnosti bude vyžadovat počáteční kapitál několika stovek tisíc rublů. Hlavními položkami výdajů jsou: zaplacení za práci školitelů (průměrná mzda dobrého zkušeného odborníka je v regionech 25 000 rublů měsíčně, v hlavním městě je tato částka několikrát vyšší), kancelářské nájemné nejméně 100 metrů čtverečních. v centru města (průměrná cena v regionech je 500 rublů za metr čtvereční za měsíc), vybavení (počítače, projektory, videokamery, flipcharty, tiskárny, kopírky) a spotřební materiál.

Úspěch takového podniku navíc závisí do značné míry na tom, kolik jeho manažer chápe specifika podniku, ať už je schopen posoudit poptávku na trhu a určit úroveň profesionality svých zaměstnanců. Je zřejmé, že ani velká společnost není schopna pokrýt všechny oblasti poradenství a školení v oblasti podnikání.

A i když se tyto firmy pravidelně chovají jako zprostředkovatelé, vyzývají k seminářům a mistrovským třídám známých nezávislých trenérů, přinášejí hlavní programy a tréninky k hlavnímu zisku.

Obě agentury a jednotlivé firmy mají jednu společnou nevýhodu - konkurence na trhu je tak vysoká, že nová společnost, která chce uspět v této oblasti, musí nabídnout něco, co jiné vzdělávací střediska nemají. A hlavním "aktivem" kteréhokoli školícího střediska jsou nejen odborníci, kteří zde pracují, ale také původní metody a programy autora. To je hlavní obtíž.

Většina trenérů přijímá již připravené školení a v nejlepším případě je trochu změní a v nejhorším případě obecně nepřinášejí nic nového. Původní autorské techniky v naší zemi jsou ve velkém deficitu a je příliš drahé nakupovat programy na Západě, dokonce i pro poměrně velké společnosti. Mezitím bez jedinečné nabídky nemají noví hráči téměř žádnou šanci přežít v segmentu s tak vysokou konkurencí.

Nicméně, tam je třetí možnost pro vytvoření své vlastní tréninkové centrum, které kombinuje všechny výhody předchozí dva, a nemá prakticky žádné nevýhody - získání hotových technikách se všemi potřebnými materiály a školení založené na tom, který bude mít svou vlastní úzkou mezeru na trhu.

Tento formát je poněkud podobný franchisu, ale vyžaduje mnohem méně kapitálových investic a dává majiteli nové společnosti větší svobodu jednání. Například existuje takový návrh od ruské společnosti "1000 nápadů", která nabízí sady připravených stimulantů pro různé tréninky. Tyto materiály jsou sady "1000 nápadů" a "1000 životů" s 78 kartami v každé.

První sada je určena k vedení školení a konzultací při hledání nápadů pro zahájení a rozšiřování podnikání, rozvoj nestandardních marketingových kampaní a propagačních akcí, rozvoj prodejních dovedností, rozvoj kreativity. Oba soubory stimulačních materiálů lze využít k vedení seminářů o psychologickém hodnocení kandidátů při výběru pracovníků, individuálním poradenstvím klientů a řešením konkrétních obchodních problémů.

Při výběru metod je lepší upřednostnit takový vývoj, na základě něhož je možné provádět nejen autorské školení, ale také je použít jako doplněk stávajících programů.

Například výše uvedené stimulační látky by mohly těžit z zkušeného trenéra, který bude rozvíjet své vlastní doplňky a vytvořit své vlastní cvičení, pomocí pohodlné a obrazový materiál, stejně jako nováček pána, který je dostatečně sledovat jednoduchý krok za krokem pokyny uvedenými v přiloženém souboru nástrojů. V druhém případě musí facilitátor potřebovat pouze základní dovednosti při vedení seminářů a školení, stejně jako schopnost konstruktivně řídit diskusi mezi účastníky.

Práce s kartami je hrací znak. Školení s jejich použitím jsou fascinující, zajímavé a zároveň nejefektivnější.

Dalším zdrojem příjmů může být prodej motivačních materiálů a školení firemních a soukromých klientů, kteří s nimi pracují.

Tento formát podnikání je relativně nový i na Západě. V současné době v naší zemi existuje pouze jedna společnost, která nabízí prodej komplexní metodiky pro provádění psychologického a podnikového školení na základě univerzálních výpůjček. Tato inovace se sama o sobě stane pro nové centrum dobrou konkurenční výhodou.

Chcete-li inzerovat své služby a ukázat možnosti nových školení, je možné nabídnout velkým společnostem bezplatný propagační trénink (až 15-30 minut) věnovaný konkrétní obchodní činnosti. To umožní potenciálním zákazníkům porozumět, co je podstatou vašeho návrhu, jak může pomoci při rozvoji svého podnikání a v jakých oblastech činnosti mohou být použity.

Jak ukazuje praxe, s minimálními náklady (silniční a časové náklady) je tato metoda mnohem účinnější než tradiční a drahé formy reklamy. Ve většině případů jsou podniky po praktickém semináři pro demonstrační semináře placené školení (školení pro prodejní manažery a náboráři, stejně jako pro obchodníky a inzerenty) nejvíce poptávané.

Zvolíte-li tento formát, školící středisko svých nejvýznamnějších nákladech na nákup kit pro trénink na pokyny (například kompletní sada stimulačních látek popisovat školení společnosti „1000 Myšlenky“ bude stát 6900 rublů.), Ve výlučném vlastnictví (asi 1500 rublů.), nákup mobilního telefonu s číslem města (cena služby závisí na regionu).

V první fázi práce není potřeba vlastní kanceláře. Ve většině případů, to je účelnější provádět výcvik ve firmě zákazníka, jak jednotlivé techniky spočívá v tom, že trenér nebo coachers pracuje pro specifické potřeby zákazníků, čímž pomáhá řešit problémy dát před ním.

Na jedné straně to je nevýhoda, neboť takové omezení neumožňuje vždy pracovat se skupinami lidí, kteří si navzájem stejně dobře nevědí. Na druhé straně, společnosti, které hledají služby školení a konzultační firmy zájem na prvním místě, viditelný pozitivní (a přednostně materiálně hmatatelná) má za následek co možná nejdříve, spíše než pracovat off dovedností jednotlivých zaměstnanců rozhodnutím abstraktních úkolů.

Pokud otevřete agenturu působící jako zprostředkovatel nebo nezávislou společnost s vlastními zaměstnanci zaměstnanců, neměli byste očekávat vysoký zisk během prvního roku práce. Docela pravděpodobně, až do konce roku, vy byste v nejlepším případě dosáhli úrovně soběstačnosti.

Pokud dáváte přednost nákupu metodu s originálem autora (neplést s jejich vzdělávacích programů), vaše minimální počáteční náklady bude vyplacena zpět po první placené školení (počáteční náklady na jednoho sezení - od 7 tisíc rublů..).

V budoucnu se zvyšuje počet zaměstnanců a nabízených služeb (například prodej materiálu a výcvik s nimi), ale přemýšlíte o tom, jak otevřít vlastní kancelář.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Jak vydělat peníze na organizaci školení? Co by měl vědět trenér pro začátečníky?

Organizace školení, seminářů a kurzů je skvělý nápad na výdělek. V některých případech nelze vyžadovat žádné investice a zisky mohou být významné. Na jemnosti práce v této oblasti si přečtěte dále. Tréninky a semináře na různých tématech se konají v obrovském množství. Nyní velmi mnoho školitelů začalo vést webové semináře, tedy on-line školení. Většina školitelů však pokračuje v trénincích a seminářích, protože tato forma je efektivnější při předávání vědomostí, dovedností a zkušeností účastníkům. Chcete-li uspořádat tuto událost, totiž přilákat posluchače k ​​semináři nebo školení, je potřeba organizátor. V některých fázích budete muset vynaložit peníze například na zaplacení zálohy na pronájem sálu pro školení nebo seminář. Někdy však mohou být tyto výdaje odloženy, dokud nebude obdržen první zisk.

1. Nejprve se musíte rozhodnout, jehož dílna a jaké téma chcete uspořádat.

Témata jsou různá, autoři, kteří četli stejné téma. Ideální - když jste byli osobně na semináři nebo školení, které chcete strávit ve svém městě. Nebo alespoň obeznámen s některými částmi trenérské práce. To je užitečné, když přilákáte návštěvníky k tréninku. Živé recenze skutečných lidí jsou pro potenciální posluchače významnější, než někde napsané na internetu, není jasné, kdo.

Důležité! Podle našich zkušeností je přítomnost video recenze skutečných lidí o školení či semináře, stejně jako trenér, hodně (a někdy konverze vzrostla o 1,5%), zvyšuje počet registrací pro prodejní akce a letenek. Proto doporučujeme prodávat stránku události zveřejnit video recenze skutečných účastníků (viz příklad).

2. Komunikujte s trenérem a dohodněte si datum události a podmínky.

Někteří trenéři musí platit pouze za účast v dané události v určité výši. Říká vám, že na akci by měla být přítomna od 8 do 40 lidí, poplatek za jeho služby bude 80 000 rublů, bez ohledu na počet účastníků. Jiní si za každého posluchače účtují poplatek, zatímco je zde minimální počet účastníků. Někteří musejí zaplatit za cestu, ubytování a některé další výdaje.

3. Trenér vám poskytne užitečné informace pro organizaci.

Například, zda je nezbytné, aby notebook a projektor pro jeho práci, je nějaký požadavek na seminární místnosti, která almužny, které chcete vytisknout a dát účastníkům, snad má ready-made propagačních materiálů a dá radu o tom, kdo cíl a kde lépe inzerovat.

4. Po dohodě všech podmínek s trenérem můžete pokračovat přímo k organizaci školení nebo semináře.

Zjistěte podmínky pro pronájem místností (hal) pro trénink. Je žádoucí, aby byl například v centru města většina účastníků pohodlná před tím, než je dosáhne. Není to špatné, pokud se nachází hotel blízko místa, kde můžete umístit trenér. Diskutujte technické problémy s majiteli místnosti, zda budou schopni poskytnout flip chart s poznámkovým blokem nebo záznamovou deskou, projektor nebo přístup k internetu. Ve stádiu rezervace prostor, budete pravděpodobně muset provést předplacení. Můžete se však s majitelem pokusit vyjednávat o výměně, pokud má zájem o téma semináře. Tedy. poskytuje vám pokoj a jeho zaměstnanec může absolvovat školení zdarma. Nebo si můžete sjednat platbu v den události.

Jak zvolit vhodnou halu pro školení a seminář, stejně jako katalog půjčoven, viz here.rel = "nofollow" >>

5. Nezapomeňte na začátek reklamní kampaně na propagaci událostí.

Ve většině případů můžete snadno spustit reklamní kampaň již ve fázi nalezení místa pro školení.

V závislosti na předmětu školení a cílové skupině mohou být místa a metody reklamy odlišné. Použijte maximální počet placených a bezplatných způsobů.

Volné způsoby: distribuce letáků v místech, kde je cílová skupina, umísťování reklam na vývěskách na internetu a různých institucí města, přitahuje studenty prostřednictvím sociálních sítí, připomínky odborných fórech a blozích.

Platit metody: různá média (noviny, televize, noviny, rozhlas), placená reklama na podobných témat workshopu místa (včetně tematických fór a blogů), zahrnutí reklamy v případě, že tematické e-mailový zpravodaj specializovaných pracovišť (např předplatí, mailu atd), placená reklama ve VK pomocí HiConversion.ru službu (pomáhá provádět dobře cílené reklamy a velké úspory - doporučujeme)!.

To jsou hlavní způsoby reklamy, můžete využít všechno, co můžete.

6. Ujistěte se, že vzít zálohu, který si přeje podílet se na školení nebo semináře.

Praxe ukazuje, že bez zálohové platby člověk snadno zapomene na událost a přestane reagovat na volání předem, nebo má jiné plány, které se naléhavě objevují. Dokonce i malá záloha, minimálně 1 000 rublů, pomůže odstranit ty, kteří neměli v úmyslu jít do výcviku. Poté budete mít skutečné informace o počtu účastníků.

Mnoho školitelů a tréninkových firem proto prodává první lekci z měsíčního kurzu za relativně malou částku, například za 1000 rublů, takže je pro něho snadnější, aby se rozhodl koupit školení. Zavedení této malé zálohy jistě zaručí účast na školení nebo semináři osobou, pomůže mu zjistit jeho hodnotu a rozhodne se zakoupit celý kurz nebo všechny školení.

Takové by se zdálo, že "dlouhá část prodeje" je z hlediska zvyšování prodeje nejúčinnější. Existují případy, kdy účastník pilotní lekce zakoupí lístek na další výcvik nebo na stejný výcvik, ale v jiné datum a čas.

S naší službou www.seminargroup.ru můžete vytvořit událost a konfigurovat flexibilní prodej různých typů s různými cenami jízdenek: jízdenky pro první zasedání kurzu, školení či semináře jako potvrzení závažnosti lístku a ve výši celkových nákladů na akci.

7. Chcete-li stimulovat včasnou registraci pro trénink, můžete hlasovat několik úrovní ceny.

Například pokud zaplatíte přímo v den výcviku, cena bude 10 000 rublů. S předplacením za týden bude sleva 1000 rublů. A pokud provedete zálohu za měsíc - 3 000 rublů. Takže rychle urychlíte lidi s rozhodnutím a nebudete se bát o den před událostí, ale zda jste zadali skupinu.

Můžete také uspořádat akci "Přivezte přítele" a udělejte malé slevy, pokud osoba není sama, ale se společností přátel nebo kolegů. K tomu můžete použít systém propagačních kódů, a to po registraci nebo nákupu jedné letenky, zaslat propagačnímu kódu účastníkovi slevu na všechny další vstupenky.

8. Před zahájením akce je třeba připravit všechny potřebné materiály.

U některých seminářů potřebujete metodiky a sešity, ve kterých je mnoho užitečných informací. Takové metody poskytne sám trenér. U ostatních stačí koupit poznámkové bloky a pera. Také povinný prvek - odznaky pro účastníky.

Lidem bude snáze komunikovat, pokud se školení týká skupinových praktických úkolů.

Na konci akce je obvykle nutné získat od účastníků zpětnou vazbu. To je nezbytné jak pro trenéra, tak pro vás jako organizátor. To vám pomůže zohlednit některé nedostatky při organizaci následujících akcí a shromáždit kontaktní údaje účastníků, abyste je mohli pozvat na další tréninky.

Také můžete připravit dotazník, který obsahuje bod o doporučení školení přátelům. Účastníci budou mít možnost opustit kontakty svých přátel, kteří by se o tento výcvik mohli zajímat.

Doporučujeme shromažďovat recenze od šťastných účastníků akce a tím více emocionálně, tím spíše informativnější bude zpětná vazba lepší! Chcete-li zvýšit důvěru, je žádoucí, aby video přezkoumání: obsahuje prezentace účastníka (jako jméno, kde dělá / dělá) odpověděli na otázky: proč se osoba účastnila školení, jaké problémy byly vyřešeny; obsahovala pozitivní zpětnou vazbu ohledně trenéra / učitele a o organizaci akce; a doporučil účastnit se akce.

9. Pár dní před tréninkem nezapomeňte volat všechny účastníky a připomenout jim nadcházející trénink.

Jsme všichni zaneprázdněni a můžeme jednoduše zapomenout na plánovanou událost.

10. Na samotném tréninku je žádoucí uspořádat přestávky na kávu.

Kávové přestávky pomáhají člověku přepínat, získávají sílu pro získávání nových informací a zvyšují hladinu cukru v krvi (proto je potřeba přítomnosti sladkostí), což je velmi důležité pro práci s mozkem!

Kromě toho, podle našich zkušeností přestávky na kávu vytvořit atmosféru otevřenosti, snížení stresu a podpořit budování podnikání a ne pouze kontakty mezi lidmi, což v konečném důsledku ovlivňuje spokojenost s výsledky tréninkového / seminář.

Kávu přestávky potřebujeme trochu: několik potů, v závislosti na počtu účastníků, nádobí na jedno použití, stejně jako čaj, káva, cukr a možná něco na občerstvení, jako sušenky a čokolády.

11. Pokud plánujete hodně účastníků, možná budete potřebovat pomocníka v den výcviku.

To pomůže setkat se s účastníky a oslavit příchod, pomoci při organizaci přestávky na kávu a okamžitě vyřešit náhlý vzestup vyšší moci.

Závěry:

Takže pro pořádání školení či semináře mohou vyžadovat malou investici: zálohy nebo plnou platbu za pokoj, schopnost platit za váš hotel, pokud budete platit za ubytování trenér tisk letáků a nákup kanceláří, nákup produktů pro coffee breaků, náklady na reklamu. Ale všechny tyto výdaje mohou být sníženy nebo sníženy na minimum, pokud se můžete dohodnout na výměně nebo platbě po školení pro prostory a reklamu, například. Výnosy z výcviku můžete předem vypočítat.

Poplatek za trenéra bude znám ve fázi koordinace s akcí. Informace o nákladech na pronájem výcvikového sálu a odhadované náklady na reklamu lze také vypočítat na samém počátku výcviku, a to studiem nabídek na trhu nájemních hal. Náklady na kancelář, výpůjčky a přestávky na kávu lze zhruba odhadnout na základě tržních cen. Vypočítejte, jaký minimální poplatek budete účtovat pro každého účastníka.

Můžete tedy pochopit, jaký minimální zisk získáte od každého posluchače. Rozdělte požadovaný poplatek o velikost tohoto zisku a zjistíte požadovaný počet účastníků.

Dále doporučujeme přečíst si článek "7 chyb podnikatelského trenéra", který vám řekne, co uvažovat při výběru trenéra, a bude také užitečné pro začínající trenéry.

Časopisy

Směnné kurzy

Vše o správné organizaci školení nebo seminářů nezávisle

Jak získat v podstatě bez vážných investic, zkušení organizátoři školení nebo semináře vědí. Správný organizační přístup a dovednostní chování událostí přinášejí dobré finanční výhody. Jaké jsou vlastnosti této aktivity? Všechny nuance podnikové organizace od začátku přečíst na crediti-bez-problem.ru

Téma - hlavní součást výcviku nebo semináře

Slovo "trénink" znamená jakýkoli skupinový tréninkový systém, který vám umožní zlepšit se v jakékoli oblasti. Semináře jsou také skupinové školení, kde jsou slyšet a diskutovány zprávy. Obě akce jsou vedeny specialisty v jedné nebo jiné oblasti.

Vše začíná výběrem nejrelevantnějších témat v této nebo té sféře:

 • Propagace zboží.
 • Etika obchodních vztahů.
 • Posilování zdraví speciální (autorskou) metodou.

V celosvětovém měřítku jsou hlavními tématy jen tři:

 1. Budování a rozvoj podnikání je osobní růst.
 2. Zlepšení těla.
 3. Vzájemné vztahy (podnikání, rodina).

Prakticky každý chce být zdravý, finančně úspěšný a má také silnou rodinu. Každé téma má mnoho směrů. Například v osobním růstu: jak začít podnikat, vybírat obchodní partnery, myslet přes cestu k úspěchu a tak dále.

Hlavní věcí je vytvoření celého programu (kalendářový plán) různých seminářů nebo školení, které se mohou pravidelně měnit. Při opakování stejného tréninku je obtížné zůstat v podnikání po dlouhou dobu. To je důvod, proč nemůžete bez pravidelných aktualizací.

Kde je lepší pořádat školení nebo semináře?

Krátkodobé školení a semináře (obvykle trvají 1-2 dny) zajišťují jejich mobilitu - organizace v různých městech. V tomto případě je důležité zvolit předpoklad v centrální části města s pohodlnou dopravní výměnou, pohodlným přístupem a vstupem. Pak budou všichni účastníci dokonale hodinu.

Velmi praktická verze učení v přírodě - v sanatoriach a dalších mimo-městských zařízeních, která se nacházejí v blízkosti městských hranic. Při organizaci výcviku v terénu je nutné postarat se o doručení posluchačů na místo, kde se provádí, autobusem (jiným způsobem), rezervovat pokoje předem a přemýšlet o jídle.

Věnujte zvláštní pozornost práci s trenérem

Úzký kontakt s trenérem velmi určuje úspěch začatého podnikání. Například datum události je zveřejněno potenciálním účastníkům pouze po dohodě s trenérem.

Platební podmínky pro každého specialistu jsou následující:

 • Jeden předkládá požadavky týkající se minimálního a maximálního počtu účastníků a volá pevný poplatek. Jeho velikost nebude záviset na celkovém počtu posluchačů.
 • S druhým je nutné zaplatit za každou osobu, která je přítomná v tréninku.
 • Náklady na cestovní výdaje trenéra a jeho náklady na pobyt jsou hrazeny zvlášť.

Kromě toho je trenér užitečnou informací pro organizátora.

Bude jistě zdůrazňovat následující nuance:

 1. Zaměří se na cílové publikum a požadavky na umístění.
 2. Zajistěte vzorek příručky.
 3. Bude sdílet dostupné brožury, brožury, plakáty.
 4. Informujte se o nejúčinnějších reklamních metodách.

Výběr místa pro školení nebo semináře

Výběr pokoje není jednoduchý úkol. Ideálním řešením je pronájem haly (třídy) v moderním obchodním centru, kde jsou plně zohledněny zájmy klientů. Nicméně a jeho nájemní hodnota je přiměřená a tudíž cena výcviku stoupá.

Základní požadavky na tréninkové sály:

 • Komfort - udržování optimální mikroklimatu v jakékoliv sezóně. K dispozici je kuřácká a další vybavení.
 • Důležitým aspektem - pohodlí křesel. Je obtížné sedět na tvrdé židli po dlouhou dobu.
 • Prostornost, to znamená, že místnost určená pro 30 osob nemůže být pronajata pro 40 posluchačů.
 • Žádné další položky, odvrací pozornost od tříd.

Řešení technických problémů předem

Dnes ani běžné přednášky nelze přečíst bez prezentace, co můžeme říci o moderních školeních a seminářích. Technické body jsou přijímány ve fázi výběru prostor. Je třeba předem požádat o přítomnost desky, projektoru a přístupu k internetu. Pokud jsou poskytovány pronajímatelem, můžete rezervovat pokoj a nemusíte se starat o technickou podporu.

Propagace a propagace semináře nebo školení

Souběžně s vyhledáváním místnosti začíná propagace události.

Existuje mnoho způsobů reklamy:

Školení jako obchodní projekt

Trh vzdělávacích služeb v postsovětském prostoru je dobře rozvinutý a konkurence na něm je vysoká. Zároveň zůstává poptávka po inovačních vzdělávacích metodách souvisejících s aktivním a interaktivním učením. Školení - metoda aktivního učení zaměřená na rozvoj znalostí, dovedností, dovedností a společenských postojů.

Zahájení podnikání na trhu vzdělávání, musíte být vědomi boom na tréninku trhu uplynul. Služby obchodních trenérů a trenérů psychologů jsou poměrně drahé, často nejen soukromé, ale i korporátní klienti nejsou pro ně připraveni platit. Poptávka po školení v hlavním městě av provinciích jsou dva velké rozdíly. Ve městech byl trh tréninkových služeb dlouho zvládnut, strukturován a testován. V provinčních městech s nízkými příjmy a ekonomikami v depresi neexistuje prakticky žádná poptávka po podnikatelských školičkách.

Základní přístupy k organizaci školícího centra

Existují tři základní programy pro organizaci vzdělávacích aktivit.

Nejjednodušším schématem podnikání v této oblasti je otevření agentury, která by zvolila cílové publikum pro externí trenéry. V takovém případě se vyžadují náklady na registraci IP, pronájem prostor, reklama. Platy jsou hrazeny přímo trenérům odběratelem a zdrojem příjmů generovaným agenturou je provize. Lze konstatovat, že riziko v takovém podnikání je minimální, ale je obtížné počítat s vysokými příjmy.

Chcete-li začít podnikat, tento systém je dobrý, to posoudí poptávku po těchto službách v oblasti, vyberte typ tréninku pro další specializaci (navykovy, psychoterapeutická, sociálně-psychologické, obchodní školení), aby posoudila možnost z posttreningovogo doprovázet účastníky.

Testování služeb vzdělávacích agentur a zajišťuje, že poptávka po službách je stabilní, je možné uvažovat o otevření další úrovně specializovaného centra pro výcvik obchodního jednání s pracovníky trenéry a jedinečné tréninkové metody autorů, která mimochodem, na našem trhu je nedostatek. Je prakticky nemožné provádět stejně kvalitní školení všech typů, je nutná specializace.

Je třeba poznamenat, že banky, velké průmyslové a obchodní podniky, IT společnosti častěji využívají služeb školitelů ve specializovaném centru. To znamená, že podnikatelský trénink z hlediska marketingové politiky vzdělávacího centra, který je vytvořen, je zjevně upřednostňovaný například než trénink osobního růstu. Mimochodem, v posledních letech došlo k výraznému poklesu popularity školení o osobním růstu.

Kromě zklamání v jejich efektivnosti je třeba vzít v úvahu specifika ruské mentality. V západní populární osobního růstu školení, naleznete je v tréninkových centrech módní a zcela přirozeně, ruský muž na ulici není ani zdaleka schopni vyložit pořádek částku za veřejnou diskusi o problémech svého osobního prostoru. Proto bude trénink v oblasti podnikání určitě výhodnější.

Takže otevřeme Business Training Center. Obchodní školení tvoří dovednosti a dovednosti potřebné pro úspěšné podnikání (schopnost pracovat v týmu, komunikovat s kupujícím, vyjednávat). V personálu 3 školitelů s měsíční mzdou 500-1000 dolarů a školení a podpůrným personálem (2 osoby), který organizuje každé konkrétní školení.

Vzdělávací centrum by mělo být otevřeno na základě penzionu nebo vzdělávací instituce. V prvním případě bude vyřešeno mnoho problémů s přesídlením, stravováním, parkováním zdarma, což umožní pozvat týmy z jiných měst na výcvik.

Vzdělávací instituce nabízí také řadu výhod: hotové kurzy s moderními deskami, multimediální projektory a možnost konání on-line konferencí, je zde i počítačový park. Kromě toho budeme muset vyřešit problém přesídlení a výživy účastníků, kteří přišli na výcvik z jiných osad.

Náklady na podnikání budou zahrnovat nájemné, platy školitelů, platy zaměstnanců údržby, kancelářské vybavení. Vedle hlavních aktivit může taková firma také zprostředkovat na tréninku trh a financovat vývoj a testování nových vzdělávacích programů, pozvat zahraniční obchodníky. Můžete otevřít centrum pro školení přímo v podnicích: bude poskytnuta nejen tréninková třída, ale také školicí plocha pro rozvoj praktických dovedností.

Tréninkové centrum - efektivní podnikání

Hlavními zdroji příjmů pro školící středisko jsou otevřené semináře, koučování, firemní školení. Pro propagační účely můžete provádět propagační tréninky (po dobu 30 minut), mistrovské kurzy, prezentace, konference. Otevření tematické výstavy je také skvělý nápad. Třetí formou organizace podnikání v systému školení je nákup hotových koncesí. Například LLC International Training Center prodává úplné nebo částečné franchisové vzdělávací aktivity. Částečná franšíza zahrnuje práci pouze s instruktory ITC a kompletní - připravte si vlastní trenéry.

A konečně, nejdůležitější věc. Vedení školení může být efektivní. Jak dosáhnout uznání? Klíčem k úspěchu na trhu tréninkových služeb je najít potenciálního klienta a již vytvořit produktovou řadu podle jeho potřeb. Zákazník může mít specifické požadavky na školitele a programy. Na Západě jsou oceněny programy, jejichž schválení se odehrává do 10 let a trenér nemůže být včerejším absolventem univerzity.

Zdroj příjmů pro začínající školicí středisko, jeho hlavní postavou je trenér. Je to jeho charisma, jeho kompetence a nadšení, které zaručují příliv klientů do tréninku, formování pověsti a nakonec velkorysé provize!