Jak otevřít zahradu doma?

Tento fenomén moderny má několik názvů: "domácí školka", "mini-zahradní domácí" nebo prostě "mini-zahrádka doma". V podmínkách nedostatku míst v obecních mateřských školách a vysokých nákladech soukromých mateřských škol byla tato možnost odbytem pracujících rodičů.

A pro ty, kteří dlouho hledali lukrativní myšlenku na domácí podnikání - dobrý plat pro denní chléb.

Nejdříve uvádíme definici domácí mini-zahrada. Zpravidla je v bytě - buď obytný nebo pronajatý speciálně pro tento druh činnosti. Nyní o samotné činnosti: může být legální a může být vedena na vlastní nebezpečí a riziko.

Jak otevřít domácí mini-zahrada ik

Dekorace

Každá výroba je nutná Certifikát. Ale neplánujete dělat svůj domácí make-up, ale vzdělávat své děti. Proto se můžete zaregistrovat u daňového úřadu výběrem kódu činnosti "Poskytování vzdělávacích služeb pro děti předškolního věku doma".

Stát dnes dal některé organizacím a organizátorům, zjevně cítit vinný, že nebyl schopen poskytnout dostatek mateřských škol pro sebe. Zvláštní orgány (vzdělávací oddělení, SES, hasiči) jsou proto lépe nakládáním s podmínkami, v nichž budou děti. Místnost by však měla být ještě vybavena druhým východem (někteří to dělají z okna, svařují schody zvenčí), místnost by měla být čistá, pracovníci by měli mít lékařské knihy.

Se svými rodiči uzavřete smlouvy, podejte daňové úřady v místě bydliště.

Místnost

Několik slov o umístění v našem článku, Jak uspořádat domácí mateřskou školu. V "seriózní" verzi by byt byt dostatečně prostorný, aby vyhovoval dostatečnému počtu dětí. Obvykle v mini-zahrádce je až 10 z nich, všichni jsou spolu (rozlišovací znak mini-zahrady je nerovnoměrná věková skupina). Byt je často vybrán tvůrci mini-zahrad v prvním patře - sousedy méně potíží a úniku požáru - opět.

Ve dvoře by měla být vybavena dobrým hřištěm, protože většina dětí tráví na ulici - zejména v létě.

Zařízení

Každé dítě potřebuje dětskou postýlku, sadu ložního prádla, hrnci (pokud jsou děti), sadu pokrmů, ručníky, skříňku pro svlékání.

Ale to není všechno. Ve své domovské školce ještě muset kupovat hračky, učební pomůcky, hry, manuály, nemluvě o nábytek - stoly, židle, hudební nástroje a dětský nábytek (kadeřnictví, obchody, atd)

Zaměstnanci

Rozhodnete se pro sebe, kdo bude pracovat pro vás - vy sám nebo pomocníci ze strany. Samozřejmě, že několik dětí potřebuje několik dospělých, obvykle vychovatelky, kuchaře, chůvy, možná hudebníka, učitele angličtiny, opatrovníka (například jen pro procházky).

To jsou všechny podmínky, o kterých byste měli vědět, než otevíráte doma mini-zahrádku. Najednou řekneme: v ruských městech existuje mnoho příkladů takového domácího podnikání, které se úspěšně rozvinuly u jeho majitelů. V dnešní době je to možnost win-win, stejně jako detektivní agentura. Alexander Kuleshov o tom podrobně napsal. Koneckonců, děti a problémy budou vždy s lidmi

Jak uspořádat domácí školku - doma

Proč se organizace soukromé (nebo domácí) mateřské školy stala tak populární činností? Jak zařídit domácí jesle, který má v první řadě postarat, co je potřeba věnovat větší pozornost tomu, jak vybavit místnosti, právo, aby reklamy a není „létat“ s inspekcí - tento a mnoho dalších témat v níže uvedeném článku.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Mnoho z mladých matek předstihu přemýšlet o tom, v jaké oblečení se rodiče oblékat své dítě, proč se nalákat reprezentovat bude vypadat tento nový unikátní obyvatele planety Země, že by byl rád, jakou profesi si zvolí... není výjimkou, a myšlenka vzdělání a raný vývoj, které se, jak se ukazuje po narození, nacházejí na seznamu základních.

Pojďme se ponořit do podstaty věci trochu a zjistit, proč taková naléhavá potřeba vznikla a soukromé mateřské školy soukromého typu se staly tak populární? Odpověď na tuto otázku je známá mnoha mladým matkám, kteří vědí, co to znamená zabývat se dětskými vzdělávacími institucemi. Obvykle, dávno před narozením si myslí, že se rozhodnou, jakou instituci své dítě půjdou. Ale i tady všechno není tak hladké. Předpokládá se, že instituce má určitou úroveň a reputaci, a proto předem je v mateřské škole postavena impozantní fronta zvláště předvídatelné budoucnosti nebo "skutečných" matek.

Vzhledem k popularitě a následné ostré zatáčky do dětských vzdělávacích institucí, s nadměrnou rychlostí růstu cen na místě, které je někdy dosáhnout například hladina šestiměsíční školení v oblasti domácí péče o děti. Dokážete si představit, jak soukromá mateřská škola doma, vytvořený v souladu s pravidly a mysli mají v době trochu mladší kluci, kteří budou moci trávit čas ve společnosti svých vrstevníků, v kruhu komunikace, pečování, vzdělávací hry, aktivity, citově pohybující se, šťastný, krmení, a to za večer je příjemně unavený a plný nových živých dojmů.

Na které straně bych měl přistupovat k vytvoření mateřské školy

Pokud jste již přemýšleli o tom, jak otevřít soukromou mateřskou školu doma, pak vy - zde. Zde se budeme ponořit do nejrůznějších odstínů a funkcí, které vám pomohou vytvořit bezpečné a výnosné podnikání. Obvykle člověk-katalyzátor, který porodí, rozvíjí a vede k uskutečnění takového podnikání, je sama mladá matka s pedagogickou, například zdravotní výchovou. Četla ven, dalo by se říci, přítomnost takové myšlence, za nímž následuje péče a připojený přirozeně již získané „plést“ tým pedagogů, kteří mají dlouholetou nedávno seznámili, navzájem znát své děti a.uverenny v integritu navzájem.

Výběr místnosti

Umístěním dětské zábavní centrum doma může být sám obývací prostor a samostatnou pronajatých prostorách, které by měly kombinují WC, kuchyň s velkým stolem, ložnici a přinejmenším alespoň jedna herna (což může být sál pro výuku ). Někdy se v herně nachází speciální sportovní koutek se švédskou stěnou.

Pokud je to otázka soukromého domu, je vhodné vybavit speciální dětské hřiště s vodorovnými pruhy a pískovištěm.

Pamatujte si, že místnost musí splňovat všechny hygienické podmínky, místnosti by měly být útulné se střední teplotou.

Jedna skupina se může skládat z 5 až 10 osob. Hlavní věc je, že pedagog může sledovat všechny děti. Celé okolí by mělo hrát podle pravidel dítěte: od závěsu až po přítomnost složitého dietního jídla. Batole musí obklopit minimální počet míst, kde se může dostat do potíží (ať už je to ostrý roh nábytku nebo bezobslužný nůž). Máte-li uspořádat školky v místě, kde žijete, si uvědomit, že je třeba poskytnout zvláštní ochranu za nízkých skříněk, troubou a všechny knoflíky, které otevírají dveře do světa zajímavé, ale ne příliš bezpečné věci.

Obecně, po zorganizování domácí mateřské školy získáte několik výhod:

 • klid s ohledem na zábavu vašeho dítěte, jeho vývoj, kvalitu výživy, vzdělání;

Pokud jste vychovatel sám a zodpovíte za kvalitu všech volnočasových aktivit dětí, můžete snadno měnit a vytvořit vzdělávací systém, který se děti naučí. Můžete si sami vytvořit menu, diskutovat s rodiči o vlastnostech krmení každého z dětí, vytvořit v případě potřeby dietní menu,

To je dáno především výše uvedenými důvody. Kromě toho zahrnuje položku pohodlí a jistotu, že skutečně sledují své dítě, které, pokud je to nutné, bude poskytovat potřebnou pomoc, a pokud existují okamžiky zmatku a jasně vysvětlit význam a nikdy používat agresi jako aktivní způsob, jak uklidnit nebo potrestat.

 • To je dobrá volba pro další nebo základní příjem;

Mimochodem, v Evropě je to velmi časté, oblíbené a pohodlné. Jako příklad můžete přinést osobu, která vlastní odborné znalosti v oblasti kadeřnictví. U nás, jestliže někdo nůžky doma nebo poskytuje jiné druhy služeb, o tom vědí jen někteří řádní zákazníci a nové jsou naučeny díky vidlici ústní. V evropských zemích můžete projít soukromými domy a podívat se na speciální tablety "Hairdresser", "Cosmetologist" a další.

 • registrace dokumentů nebude od vás trvat moc času a úsilí, neboť bude vyžadovat pouze pracovní povolení a písemnou smlouvu s rodiči, kteří dávají své dítě do mateřské školy;

V předstihu

 • absence soukromého hřiště;

Pokud změníte svůj vlastní byt, zvažte, že nebudete mít speciální hřiště. Každodenní procházky se budou konat v nejbližším parku nebo náměstí. Kromě toho, pokud děláte mateřskou školu z bytu, můžete počkat tichou pokorou vznikajících sousedů shora, kteří se postaví proti hluku. Není tomu tak vždy. Pokud má dům dobrou zvukovou izolaci, neměli byste se těmito otázkami týkat. A ve skutečnosti, pokud jste laskavá a otevřená osoba (a nemáte možnosti), není to pro vás vůbec otázkou. Komunikační dovednosti vám pomohou vyřešit všechny problémy tohoto druhu.

 • nemožnost náhlého odchodu;

Nezapomeňte, že nedostanete "volný den", najednou se dostanete špatně nebo zemřete ve spontánní dovolené (s výjimkou víkendu).

 • práce s dětmi je maximální mírou upřímnosti a sebehodnocení;

Pokud budete mít tak obtížné, pečlivé, vyžadující péči a neustále zahrnuté telefonní aktivity, buďte připraveni na cokoli. Pochopte, že si přijmete velkou zodpovědnost, ale na oplátku obdržíte velkou návratnost a spoustu dobrých přátel. Pozorovat nebo navíc podílet se na vývoji nové generace je vždy neuvěřitelné emoce a duchovní bohatství, které se neustále doplňují. Budete cítit, jak neuvěřitelná tato energie je, když jste obklopeni hejnem čistých duší, jenž nedávno pocházeli z nekonečného prostoru. Nic zastrašeného, ​​nepoškozeného, ​​neučeného hypnotického "klipartového myšlení". Jsou připraveni vás poslouchat otevřeným ústy v pravém slova smyslu tohoto výrazu.

 • Staňte se dobrým přítelem a poradcem;

Hlavním úkolem je zvládnout syntézu moudrosti a modernity v jedné láhvi. Pokud se vám podaří stát se přítelem i autoritou učitele, můžete ve skupině vytvořit vztah, jakým způsobem vidíte, jak to potřebujete. Hlavní věcí je zapomenout na použití jakéhokoli druhu agrese. Někdy existují situace, kdy se zdá, že bez tohoto, nicméně, vůbec nic. Buďte však bdělí. Děti budou vždycky zrcadlit. Pokud jste šťastní, laskaví, porozumíte s nějakou drobnou turbulencí a spontánností, pak se děti budou vzájemně rozumět a přijmout, co jsou. Neobvyklé osobnosti s osobním projevem. Podstata otázky, jak uspořádat domácí mateřskou školku, je první věcí, která je v lásce k dětem.

Na jakých metodických zdrojích by mělo být založeno

Metodika Maria Montessori

Tato technika je více než sto let. A to není náhoda. Může být oprávněně nazýván klasikou, tedy časově testovanou. Na počátku dvacátého století, je otázka individuální přístup ke každému dítěti nebyl stál tak pevně na nohou, ale Maria Montessori ve všech jejích podporoval (jeden ze čtyř učitelů, kteří položili základ celého pedagogického myšlení dvacátého století).

Maria Montessori byla slavná lékařka, učitelka, filosof a vědec. Od raného dětství ji poslali její rodiče. Otec byl známý úředník. a matka pocházela z dávné rodiny, jejíž zástupci byli především vědci. Tyto časy značně omezily ženu jako nezávislého myslitele. Dostávat vyšší vzdělání mohl jen muži, ale známý autor pedagogického systému Marie Montessori, byl obdařen mimořádnou inteligencí mobility a mazaný, kterými se zapsal jako výsledek, vyšší školy pro chlapce.

Základy metodologie

Technika Maria Montessori vždy mluví o spontánní svobodě dítěte. (Nezaměňujte se s hloupou vlastní vůlí a beztrestností). Je založen na úplné svobodě jednání uvnitř stanoveného rámce a hranic. Skupiny různých věkových kategorií jsou vítány. Obvykle je to vhodné pro děti různých věkových skupin, které začínají trvat tři roky. V místnosti obvykle bývá obrovský počet her a tříd. Každé dítě si může vybrat pro sebe specificky povolání, které ho momentálně přitahuje. Cykly hodin jsou dlouhé (od dvou do tří hodin). Velmi důležitou roli zde je tzv. "Poznání prostřednictvím objevu". To je důležitý aspekt, který je založen na práci s materiály a nikoliv přes hranici učitelských vysvětlení. To znamená, že zpočátku vycházíte z vašich vlastních závěrů a pak už zvážíte jiné názory.

Glen Doman a jeho metodologie

Technika amerického lékaře neurofyziologa je založena na syntéze a vzájemném vztahu intelektuálního a fyzického vývoje. To znamená, že Glen Doman je přesvědčen, že intelektuální vývoj je nemožný fyzicky a naopak. Jeho technika je plný důvěry v tom, že všichni bez výjimky, dítě může být génius, ale raný vývoj a pozornost - klíč k otevření hlavního klíče - individuality každého z dětí.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Během uplynulého desetiletí se počet novorozenců v Rusku dramaticky zvýšil. A okamžitě došlo k akutnímu problému nedostatku míst ve veřejných školkách. Mladí rodiče pravděpodobně vědí o problémech umístění dítěte v mateřské škole - potřebujete se dostat do řady hned po narození a počkat 2-3 roky, než se dostanete na požadované místo. A ve velkých městech se nemůžete dostat do mateřské školy. Jediným východiskem je tedy záznam dítěte do soukromé mateřské školy.

Co to je?

Soukromé mateřské školy jsou dobrou cestou, pokud máte všechna místa v obecních institucích v okrese. A můžete také považovat za soukromou mateřskou školu. A podnikání je velmi efektivní a ideální pro rodinu. Soukromá mateřská škola se nazývá vzdělávací instituce, která poskytuje sociální služby nikoliv za rozpočtový účet, ale za rodičovské peníze.

K povinnostem mateřské školy patří:

 1. Výchova a základní vzdělávání dítěte.
 2. Zlepšování kvality a prevence.
 3. Péče o dítě od raného věku se stará o něj ve stanovenou dobu.
 4. Osvícení rodičů, kteří pečují o dítě.

Takové instituce pracují pro extrabudgetární fondy, což znamená, že peníze na fungování budou přiděleny nejen z rozpočtu města, ale od sponzorů nebo rodičů.

Výhody a nevýhody

Uvažujme o hlavních výhodách a nevýhodách tohoto jevu. Výhody jsou:

 1. Malé skupiny. Obvykle jejich plnicí kapacita není větší než 10-15 lidí. Nepopiratelný plus - pedagog bude platit čas a bude sledovat všechny děti, takže nikdy nezůstanou bez pozornosti. V malých skupinách se děti učí lépe, více pozornosti a rozvíjejí své komunikační dovednosti. Neexistují prakticky žádné konflikty s takovým počtem dětí.
 2. Profesní pedagogové. Pro majitele je soukromá mateřská škola v bytě plnohodnotná firma. Proto si vybere výjimečně kvalifikovaný personál, který uspokojí všechny potřeby dětí a rodičů.
 3. Široká nabídka doplňkových služeb a programů. V soukromé mateřské škole s dítětem můžete studovat cizí jazyky, připravit je na vstup do nejlepších škol a lyžařských oborů, naučit vás plavat, hrát si hudební nástroje, jízdní kola a koně. Programy v těchto institucích jsou mnohem zajímavější - děti se rádi účastní tříd.
 4. Domácí jídlo. V městských zahradách se připravuje z produktů, které ukládá oddělení vzdělání v nabídkovém řízení. V domácnosti je všechno připraveno z čerstvých produktů, které byly zakoupeny předtím. Zde bude dítěti nabídnuta vyvážená strava, ošetřovat ho ovocem a zeleninou, bez jakýchkoliv problémů dávat přísadu, vyloučit z výživy produkt, který způsobuje alergie nebo připravit dietu.
 5. Skutečná absence fronty. Ve většině soukromých zahradách se můžete zaregistrovat po zahájení "sezóny". Nemusíte čekat několik let, než vstoupíte do mateřské školy.

Hlavní nevýhody

Tyto instituce mají určité nevýhody - je třeba je znát a mít na paměti:

 1. Vysoké náklady na "školení". Na druhou stranu, jak otec, tak matka mohou pracovat, takže je výhodnější dát dítě do mateřské školy a nehodnotit se s ním po celý den.
 2. Absence specializované platformy pro chůzi. To se však týká pouze mateřských škol v bytech. Nyní je v domě mnoho soukromých zahrad - mají vlastní kvalitní dětské hřiště, které jsou oploceny od cizinců.
 3. Složitost otevření tohoto druhu podnikání. Není snadné začít pracovat - budete muset vybavit prostory, vydat hodně papírů a předat různá schválení.

Stojí za to začít?

Měli byste správně vypočítat své síly a schopnosti. Mateřská škola je spíše rodinný podnik než prostředek rychlého obohacování. Obvykle se otevírají matky s malými dětmi, jsou také pedagogy a papežové se zabývají servisem a řešením všech otázek. Nicméně můžete zvážit mateřskou školu a jako ziskové podnikání. Zvláště ve velkých městech je vždy mnoho novorozenců a často se v obecních institucích vyskytuje akutní nedostatek míst. V malých městech míra mzdy obyvatelstva není příliš vysoká, takže si každý nemůže dovolit takové služby, i když je situace odlišná.

Pozor prosím: neexistuje prakticky žádná konkurence v tomto druhu podnikání, takže s vhodným přístupem se vaše investice rozhodně vyplatí. Rovněž bude možné nabídnout rodičům další programy za poplatek.

Důležité je také vypracování dobrého programu a obecné koncepce instituce. Původní název, výhodná poloha, moderní programy, autorské techniky, extra třídy, nepřetržitá práce - to vše zvyšuje vaši atraktivitu a motivuje rodiče, aby přišli k vám, spíše než ke městské zahradě.

Registrační proces

Mělo by být zřejmé, že práce s dětmi vyžaduje přísné dodržování všech norem a norem. Proto, pro vybavení prostor, musíte strávit spoustu peněz. Jak uspořádat domácí mateřskou školu? Registrační proces začíná po obdržení patentu neobchodní formy. K tomu je třeba požádat Federální registrační službu Ministerstva spravedlnosti Ruské federace a podat žádost. Když se zaregistrujete, informujete odborníka o zvolené oblasti činnosti, po níž uvede tuto specifičnost v dokumentech podle vše ruské klasifikace. Obvykle je aplikace přezkoumána do 30 pracovních dnů.

Pokud je schváleno, měli byste kontaktovat:

 1. K daňové službě.
 2. V penzijním fondu.
 3. Ve fondu sociálního a zdravotního pojištění.
 4. V orgánech státní statistiky.

Souběžně s registrací ve výše uvedených službách budete muset kontaktovat místní správu (městskou správu) a vzdělávací oddělení, abyste se dohodli na otevření instituce. Budete také potřebovat bankovní účet, licenci od Ministerstva školství a akreditaci od místní správy.

Sada dokumentů

Chcete-li otevřít, potřebujete následující seznam dokumentů:

 1. Smlouva o vlastnictví prostor nebo pronájmu.
 2. Závěr sanitární a epidemiologické stanice o dodržování norem.
 3. Závěr požární kontroly shody.
 4. Dokument o přiřazení stavu TIN.
 5. Charta vzdělávací instituce.
 6. Podrobný vzdělávací program schválený ministerstvem školství.
 7. Seznam vzdělávacích materiálů a metodologické literatury.
 8. Podnikání každého učitele.
 9. Přesný seznam všech dětí (nejlépe s telefonními čísly a plným jménem rodičů).

Pozor prosím: zapojit se do podnikání bez licence a vzdělávací programy je přísně zakázáno - za tuto trestní odpovědnost je poskytována. Ale můžete podvádět a uspořádat organizaci pro krátkou návštěvu předškolního věku (až 4 hodiny denně).

V takovém případě nepotřebujete licenci - váš podnik bude navržen jako školicí nebo vývojové centrum. Programy se dělají v každém případě - jsou vyrobeny i pro kruhy a sekce.

Požadavky na mateřskou školu

Vyšší požadavky se předkládají do místnosti, ve které bude instituce umístěna. Všechna pravidla se řídí normou SanPin 2.4.1.3049-13 s výhradou změn od 04/04/2014. Pečlivě je přezkoušejte před výběrem místnosti a zahájením její opravy. Klíčové požadavky:

 1. 6 m 2 na dítě.
 2. Pro jídlo, spánek a zábavu jsou potřebné různé místnosti.
 3. Povinná přítomnost zdravotní sestry s lékařskými přípravky pro první pomoc.
 4. Povinná přítomnost skříně hlavy.
 5. Prostory pro "kluby podle zájmů". Zhruba řečeno, jsou to místnosti, ve kterých děti mohou praktikovat choreografii, výtvarné umění, sport (tělocvična s inventářem) a komunikovat s psychologem.
 6. Povinná dostupnost samostatné potravní jednotky.
 7. Speciální toaletní místnost pro děti. Lze kombinovat s umyvadly. V nich by měly být instalovány speciální skříňky, do kterých budou uloženy ručníky a výrobky osobní hygieny (mýdlo, zubní kartáčky atd.).
 8. Místnost pro uložení oblečení. Skříňky, ve kterých děti zavěšují své vnější oblečení, by neměly stát v ložnici nebo v jídelně - jsou umístěny na chodbě.
 9. Každá místnost musí mít pracovní požární poplach.
 10. Každý pokoj by měl mít přirozené a umělé osvětlení.
 11. Teplota v místnostech by neměla být nižší než 22 stupňů.
 12. Stěny jsou opatřeny červenou barvou odolnou proti vlhkosti.
 13. Lůžka a nádobí musí mít certifikáty kvality.

Nábor

Pokud máte příslušné vzdělání, můžete začít pracovat nezávisle. Ale pokud jste se zajímali o to, jak otevřít soukromou mateřskou školku a kde začít, pak jste s největší pravděpodobností vzdáleni výchovy dětí. V tomto případě musíte najít správné učitele. K tomu není tak a jak se zdá. Výběr osob by neměl být založen pouze na zkušenostech a dostupnosti různých kategorií, ale především na osobních kvalitách a lásce k dětem. Pro plnohodnotnou mateřskou školu budete muset najmout alespoň pár opatrovatelů, chůvu, kuchařku, zdravotnického pracovníka, čističe. Potřebujeme také manažera, který bude sledovat objednávku a komunikovat s rodiči o všech problémech. Také budete potřebovat další odborníky, pokud budete nabízet další služby. Například učitel angličtiny nebo choreograf. Nemusíte je přijímat do personálu - můžete jednoduše uzavřít smlouvu o outsourcingu pro hodiny.

Výběr dětí

Když uděláte a uspořádáte všechny výše uvedené, budete chtít najímat děti všech věkových skupin, abyste získali zpět investici. Ale to nemůžeš dělat. V jedné skupině by měly být děti přibližně stejného věku (plus nebo minus rok). Podle programu se učitelé budou zabývat dětmi kresbou, učením dopisů, rozvojem logického myšlení. Úkoly musí být zcela odlišné, protože nemůžete číst stejnou tříletou a šestiletou. Proto jedna skupina přibližně identických dětí nebo několik různých věkových kategorií.

Pokud je dítě přijato do mateřské školy, musí s vámi rodiče uzavřít smlouvu o poskytování vzdělávacích služeb. V něm je nutné co nejvíce popsat všechny body a možné situace. V zásadě síť může najít standardní smlouvu a přizpůsobit ji vaší realitě.

Rodinná školka

Dále jsme popsali, co potřebujete k otevření soukromé mateřské školy. Ale můžete projít nejmenším odporem a vytvořit rodinnou zahradu. Za to dokonce i obyčejný byt či dům. Děti jsou v instituci na částečný úvazek (o tom jsme psali výše), takže licence není zapotřebí. Také požadavky na prostory a personál jsou značně zjednodušeny, což umožňuje ušetřit hodně. Ale obvykle v těchto zahradách se zabývá 3-7 dětí - je to spíš jako klub zájmů než plnohodnotná mateřská škola. Nicméně je to vynikající způsob pro mladé rodiče a velmi dobré řešení pro rodinný podnik.

Podnikatelský plán

Nyní se podívejme, co to všechno povede, a jak je výhodné zapojit se do takového podnikání. Nejprve zjistíme, co potřebujete před otevřením instituce:

 1. Registrace bude stát 7-10 tisíc.
 2. Pronájem prostor v různých regionech různými způsoby. Ale v průměru, vhodná místnost vás bude stát 30-40 tisíc rublů.
 3. Komunální služby stojí zhruba 5-10 tisíc za měsíc.
 4. Opravy v budově, vybavení ložnice, koupelny, herny, lékárny atd. Zde může být velmi vážná částka - od 100 000 do 1 milionu rublů.
 5. Reklama v počáteční fázi - nejméně 5000 rublů měsíčně.

V průměru, otevřít moderní mateřské školy s video dohledu pro několik skupin lidí potřebuje asi 500 000 rublů. Pokud ušetříte, můžete se vejít na 200 000 rublů, ale bude to jen jedna skupina.

Nyní potřebujeme personál, různé domácí chemikálie, kancelář, hračky, školicí materiály. V průměru, s platy 20 000 a běžných výdajů, náklady na návštěvu dítěte bude asi 20-25 tisíc rublů měsíčně. Toto je minimální hodnota, protože mateřská škola navštíví 12-15 dětí. Zvýšení jejich počtu vede k rozšíření skupin a personálu. Stáhněte si detailní obchodní plán pro soukromou mateřskou školu doma můžete na internetu - jsou zde speciálně navržené možnosti pro různé návštěvnosti a města.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu

Domácí mateřské školky zatím nejsou příliš oblíbené, ale vzhledem k nedostatku míst v obecních institucích je organizace takovéto činnosti zajímavá jak pro rodiče, tak pro soukromé podnikatele. Uplatnění takové myšlenky v životě vyžaduje spoustu energie a představivosti.

Výhody a nevýhody

Dětská mini-zahrada doma je nejčastěji uspořádána ve vlastním nebo pronajatém bytě.

Pros domácí mateřské školy:

 • Malý počet žáků, který pomáhá dětem rychle se učit v týmu;
 • Individuální přístup ke každému dítěti;
 • Téměř domácí podmínky;
 • Možnost přizpůsobit plán návštěvy zahrady pro potřeby rodičů.

Navzdory skutečnosti, že soukromá mateřská škola v bytě je vynikající alternativou k státním institucím, tento typ činnosti má své vlastní charakteristiky, které je třeba vzít v úvahu:

 • K ohrožení podnikání mohou být nespokojeni sousedé, kteří se stěžují na hluk;
 • Tyto činnosti jsou často ilegální nebo pololetní, což vytváří určité problémy;
 • Neschopnost oficiálně formalizovat nábor zaměstnanců, což komplikuje výběr pracovníků;
 • Je třeba předem uvažovat o tom, kdo vás bude moci v případě nemoci nebo dovolené zaznamenat.

Dekorace

Pokud se rozhodnete uspořádat dětskou mini-zahrádku doma, budete muset vydat příslušné dokumenty a zaregistrovat se u daňové služby.

K získání licence potřebujete povolení regionální odborné rady pro vydávání licencí a certifikaci vzdělávacích institucí

Příprava prostor

Chcete-li otevřít mateřskou školu doma, musíte nejprve najít pokoj.

 • Předpoklad zamýšlený pro otevření mateřské školy by neměl být umístěn v blízkosti parkovišť, garáží, dálnic, výpalků a dalších objektů, které jsou považovány za škodlivé pro životní prostředí.
 • Mělo by mít vysoké stropy (3 m), vlhké stěny, izolované podlahy.
 • Je žádoucí, aby okna směřovaly na jih a východ.
 • Vzdálenost od podlahy k okennímu parapetu není menší než 60 cm.
 • Pokud je dvůr vybavený dětským hřištěm, děti potřebují venkovní procházky.

Podle pravidel by každé dítě mělo být 6 m2 plochy. Umístění domácí školky musí mít šatnu, pokoje pro hry a spánek.

Ideálním řešením je pronajmout si pokoj v stávající mateřské škole, ale to bude vyžadovat povolení od administrativy. Nejlepší možností je soukromý dům, který je daleko od dálnice. Za předpokladu pololetní mateřské školy obvykle využívají vlastní nebo pronajatý 2-3-pokojový byt. To ale může způsobit nespokojenost se sousedy. Kromě toho nebudete čekat na povolení ze Sanitární stanice.

Výběr nábytku a vybavení

Nábytek pro mateřskou školu doma by měl být nejen krásný a moderní, mnohem důležitější je, jak pohodlné a bezpečné je.

 • Místnost vyhrazená pro takové účely by měla být čistá. Aby nedošlo k komplikacím procesu čištění, je lepší vybrat si skládaný nábytek.
 • Koberec na podlaze je lepší nahradit laminát, linoleum, koberce z polypropylenu. Za tímto účelem jsou také vhodné gumové hádanky velké velikosti, které mohou být také herní pomůckou.
 • V hale by měly být děti a židle.
 • Kromě toho musí mít police a skříně, ve kterých k ukládání knih, manuály, kreativity soupravy a další. Mějte po ruce hračky do košů a závěsné organizátor.
 • Pokud jsou povoleny finanční prostředky, není nadbytečné nakupovat sporty nebo hrací komplexy.
 • V kuchyni musí být lednice, umyvadlo, sporák. Abychom šetřili čas a poskytovali zdravé jídlo dětem, doporučujeme si koupit parník nebo multivark. Neprovádějte bez pračky.
 • Chcete-li ušetřit místo na spaní, můžete si koupit dvoupodlažní postele.
 • Pokud je jedna místnost přidělena do herny a ložnice, je lepší koupit vytažené lůžka.
 • K dispozici jsou také skříňky, které skladují dětské oblečení, je lepší je umístit na chodbu. Pokud není dostatek místa, můžete pokoj vybavit individuálními háčky a lavičky.

Kromě toho budete muset také zakoupit:

 • Materiály pro tvořivost;
 • Rozvíjení literatury;
 • Barvení;
 • Knihy pro čtení;
 • Disky se skladbami, pohádkami, karikatury;
 • Hračky pro místnost a pro ulici.

Zaměstnanci a seznam úkolů

Před otevřením domácí školky v bytě si přemýšlejte o tom, zda se vám podaří samostatně nebo zda potřebujete asistenta. Vzhledem k množství denní práce je velmi žádoucí přítomnost osoby, která převezme některé povinnosti. Možná máte příbuzné, kteří budou souhlasit s takovou prací.

Pokud existuje možnost, je žádoucí přilákat hudební dělník, učitel angličtiny s hodinovým poplatkem, který bude vychovávat děti. Kvalifikovaný personál vám učiní vaše zařízení oblíbené a poptávané.

Velmi důležitým bodem je lékařská pomoc dětem. Tento odstavec musí nutně být předepsán ve smlouvě uzavřené mezi rodiči a vedoucím takové instituce. Možná, že mezi svými známými je kvalifikovaný odborník, který bude schopen poskytovat zdravotnické služby. V zásadě však v případě potřeby zavolejte soukromou první pomoc, která je předem dohodnutá s rodiči a předepsána ve smlouvě.

Před přiřazením odpovědnosti je třeba je naplánovat. Vaše každodenní úkoly budou:

 • Příprava a vaření jídel;
 • Čištění a hygienické ošetření hraček;
 • Příprava potřebných materiálů pro vedení tříd a lekcí;
 • Chůze, outdoorové hry s dětmi na volném prostranství;
 • Údržba domácího účetnictví.

Jak uspořádat domácí mateřskou školu. Právní aspekty. Smlouva s rodiči a mnoho dalšího...

Tento materiál byl shromážděn a zpracován pro naše stránky autorem-právníkem Bepple Olesya. Jedná se o první pokus o pochopení právních aspektů organizace a organizace domácí mateřské školy. Doufáme, že pomůže začátečníkům otevřít svou mateřskou školku samostatně.

 1. Právní úprava a státní evidence domácích mateřských škol.
 2. Charakteristiky podmínek domácí mateřské školy, přibližná forma smlouvy s rodiči.
 3. Rodinné mateřské školy.
 4. Odkazy na legislativní zdroje.

Domovská mateřská škola

1. Právní úprava a státní evidence domácích mateřských škol.

Pojem "domácí mateřská škola" ze zákona není výslovně stanoven. Zákon Ruské federace "o vzdělávání" ze dne 10. července 1992 č. 3266-1 obsahuje pojem individuální pracovní pedagogická činnost, jejíž smysl je vhodný pro činnost domácí mateřské školy. Článek 48. Individuální pracovní pedagogická činnost

1. Individuální pracovní pedagogická činnost, doprovázená příjemem příjmu, se považuje za podnikatelskou činnost a podléhá registraci v souladu s právními předpisy Ruské federace.
2. Individuální pracovní pedagogická činnost není licencována.
3. Nezapuštěná pedagogická činnost jednotlivého zaměstnání není povolena. Osoby činné v takových činnostech, které porušují právní předpisy Ruské federace, jsou odpovědné v souladu s právními předpisy Ruské federace. Veškeré příjmy získané z těchto činností budou v souladu se zavedeným postupem vráceny do příjmů příslušného místního rozpočtu. "

Podnikatelská činnost v Rusku je upravena normami občanského zákoníku Ruské federace (dále jen "občanský zákoník" Ruské federace). V souladu s článkem 2 části 1 občanského zákoníku, podnikatelská aktivita je nezávislá, provádí pouze na vlastní nebezpečí aktivit zaměřených na systematicky profitovat z užívání majetku, prodej zboží, práce nebo služby od osoby zapsané jako takové v souladu s právními předpisy. Art. 23. Část 1 občanského zákoníku "Podnikatelská činnost občana p. O podnikatelské činnosti občanů prováděné bez právního subjektu, použijí se ustanovení tohoto zákona, v tomto pořadí, které regulují činnost právnických osob, které jsou komerční organizace, není-li zákonem stanoveno jinak, jiným právním úkonům a právnické osoby“. Z obsahu tohoto ustanovení, můžeme konstatovat, že osoby samostatně výdělečně činné vzdělávací činnosti mohou provádět fyzické osoby podnikatele a právnické osoby, na rozdíl od činnosti soukromých mateřských škol, který je oprávněn vykonávat pouze právnické osoby. Při výběru formuláře pro nově vytvořenou firmu je třeba vzít v úvahu vlastnosti a výhody podnikání jako samostatných podnikatelů a právnických osob. V tomto případě provádět činnosti jako individuálního podnikatele výhodnější forma podnikání, protože nemá takovou komplexní reporting a vysoké náklady na státní registraci ve srovnání s právními subjekty.

Činnost domácích mateřských škol jako vzdělávacích institucí nepodléhá licencování, na rozdíl od činností soukromých mateřských škol. To se odráží v zákoně "o vzdělávání", stejně jako v usnesení vlády Ruské federace ze dne 18. října 2000 č. 796 "O schválení nařízení o licencování vzdělávacích aktivit", čl. 2. Nepodléhá licencování:
a) vzdělávací aktivity ve formě jednorázových přednášek, stáží, seminářů a jiných druhů školení, které nejsou doprovázeny konečnou certifi- kací a vydáváním dokladů o vzdělání a / nebo kvalifikaci;
b) individuální pracovní pedagogická činnost včetně odborné přípravy.

Vzhledem k tomu, že tento druh činnosti nepodléhá licencování, existuje pouze dvě formy hlášení, které jsou pro jednotlivého podnikatele závazné, jsou daňové a účetní výkazy. Majitelé domácí mateřské školy jsou povinni se zaregistrovat jako jednotliví podnikatelé a vykonávat svou činnost v souladu s právními předpisy Ruské federace, aniž by se podávali vzdělávacím orgánům. V souladu s tím se činnost soukromých školek nepodléhá průchodu speciálně stanoveného předškolních vzdělávacích institucí kontrol a není zapsána do řízení vzdělávacích institucí, na rozdíl od předškolních vzdělávacích institucí, které vykonávají své funkce na základě ustanovení modelu na Dow.

V souladu s čl. 23 odst. 1 občanského zákoníku má občan právo vykonávat podnikatelské činnosti bez vzniku právnické osoby od doby státní registrace jako samostatného podnikatele. Fyzická osoba, která provádí podnikatelské činnosti bez udělování příslušné státní registrace, nemá právo odvolávat se na transakce, které uzavřel s tím, že není podnikatelem.

Soud může u těchto transakcí uplatňovat pravidla týkající se závazků spojených s výkonem podnikatelských činností zakotvených v občanském zákoníku. Podnikání bez povinné státní registrace jako IP se trestá uložením správní pokuty. Registrace jednotlivých podnikatelů probíhá v souladu s federálním zákonem o státní registraci právnických osob a individuálních podnikatelů ze dne 8. srpna 2001. №219-FZ. V souladu s tímto zákonem se státní registrace IP uskutečňuje v místě svého pobytu v období nejvýše pěti pracovních dnů ode dne předložení dokumentů registračnímu orgánu. Okamžikem státní registrace je registrace příslušného zápisu do příslušného státního rejstříku orgánem pro registraci. Kapitola VII.1 výše uvedeného zákona upravuje postup pro státní registraci fyzické osoby jako jednotlivého podnikatele.

Před registrací jako individuální podnikatel je třeba určit typy ekonomické aktivity, které podnikatel plánuje zapojit. Vyhláška vlády Ruské federace "O schválení formulářů a požadavků na registraci dokumentů používaných pro státní evidenci právnických osob, jakož i fyzických osob jako podnikatelů" ze dne 19.6.2002. Č. 439 obsahuje standardní formulář žádosti o státní registraci fyzické osoby jako jednotlivého podnikatele "(příloha č. 18), v němž jsou uvedeny kódy a názvy všech typů činností, které má v úmyslu zapojit.

Při organizaci činnosti domácí mateřské školy je třeba označit takové aktivity jako "Předškolní vzdělávání (předcházející základní všeobecné vzdělávání)". Tato skupina zahrnuje aktivity sítě předškolních vzdělávacích institucí, které realizují obecné vzdělávací programy předškolního vzdělávání v různých oblastech, poskytují vzdělávání a školení pro děti (mateřské školy, přípravné třídy apod.). Na základě rozhodnutí osoby, která podává žádost, lze doplnit seznam činností. Seznam ekonomických aktivit je obsažen v celo-ruském klasifikátoru typů ekonomických činností ze dne 01.01.2003. Zejména část M OKVED obsahuje seznam činností v oblasti vzdělávání.

Je také nutné vzít v úvahu skutečnost, že individuální pedagogická činnost nepředpokládá zaměstnávání pedagogických pracovníků, činnost vykonává samostatně individuální podnikatel.

http://www.lexed.ru/faq/index.php?p=defaultcat=99 (viz. otázka číslo 7) Zákon však dává právo jednotlivých podnikatelů, cvičení individuální pracovní funkce, uzavírat smlouvy s jinými právnickými a fyzickými osobami s občanskoprávním charakterem. Jinými slovy, vedoucí domácí mateřské školy v tomto případě může jednat nejen jako vykonavatel, ale také jako zákazník práce a služeb.

Po absolvování registračního řízení je individuální podnikatel povinen zaregistrovat v jeho jménu pokladnu pro vypořádání se zákazníkem a řádně organizovat vedení účetnictví, vést evidenci hotovostních transakcí. Také je třeba obdržet informační dopis od statistického úřadu o přidělení kódů a v případě potřeby objednat pečeť.

Problémy pro činnost mateřských škol mohou být vytvořeny sousedy, s nimiž se velmi odrazuje od konfliktu a zkazit vztahy, stejně jako s okresní zplnomocněnou správou okresu ATS. Činnosti domácí mateřské školky mohou být spojeny s realizací komerčních aktivit v podmínkách obytných prostor, tato skutečnost bude muset být v průběhu soudního řízení zpochybněna. Kodex ruské federace o správních deliktech č. 195-FZ Článek 7.21. Porušení pravidel pro užívání obytných prostor

1. Poškození domů, bytů, stejně jako poškození jejich vybavení, neoprávněné konverzi bytových domů a (nebo) prostor nebo použít pro jiné účely - má za následek varování nebo uložení správní pokuty na občany ve výši jednoho tisíce až jeden tisíc pět set rublů.

Na rozdíl od osob, které se nezabývají podnikatelskými činnostmi, odpovědnost jednotlivých podnikatelů za převzetí závazků nastává bez ohledu na jejich vinu. Jako právnické osoby, fyzické osoby podnikatelé jsou osvobozeny od odpovědnosti pouze v případě, že nesplnění povinnosti došlo pod vlivem vyšší moci, vyšší moc, která nezahrnuje porušení povinností ze strany jiných podnikatelských subjektů, nedostatku finančních nebo materiálních zdrojů. Jediní podnikatelé jsou zodpovědní za své závazky se vším majetkem.

2. Charakteristiky podmínek domácí mateřské školy, přibližná forma smlouvy s rodiči.

V souladu se zákonem Ruské federace "o vzdělávání" je výhradně vzdělávací instituce odpovědná za život a zdraví žáků během jejich pobytu pod dohledem pracovníků Dow. Článek 32, odstavec 3 zákona o vysokých školách "o vzdělávání" Vzdělávací instituce nese odpovědnost způsobem předepsaným právními předpisy Ruské federace pro:

1) nesplnění povinností vyplývajících z jeho působnosti;

2) implementace nevhodných vzdělávacích programů v souladu s učebními osami a harmonogramem vzdělávacího procesu; kvalita vzdělání absolventů;

3) život a zdraví studentů, žáků a zaměstnanců vzdělávací instituce během vzdělávacího procesu;

4) porušování práv a svobod studentů, žáků a zaměstnanců vzdělávací instituce;

5) další opatření stanovená právními předpisy Ruské federace.

Osobě, která se zabývá individuální pedagogickou činností, se nepoužije požadavek zákona tohoto zákona. Mnoho rodičů je si jisté, že zástupci domácí mateřské školy jsou téměř nemožné být zodpovědní. Je to však chyba, pokud zákon o vzdělání tuto odpovědnost nestanoví, to v žádném případě neznamená, že domácí mateřské školy nejsou zodpovědné za život a zdraví dítěte.

Je třeba si uvědomit, že vytvoření domácí mateřské školy je poměrně zodpovědný proces se všemi důsledky, které z toho vyplývají. Proto musí být systém řízení bezpečnosti dětí pečlivě promyšlen.

Pro rodiče dítěte je zásadní dohoda uzavřená mezi vedoucím domácí mateřské školy a rodiči (zákonnými zástupci) dítěte hlavním garantem zajištění řádné péče o dítě a jeho bezpečnost. Organizátoři domácí mateřské školy by měli pečlivě zvážit všechny důležité podmínky a zohlednit je při přípravě smlouvy. Občanské právo stanoví svobodu smlouvy, takže se strany mohou dohodnout na jakýchkoli podmínkách, které nejsou v rozporu s platnou legislativou Ruské federace. Na žádost rodičů (zákonných zástupců) dítěte může být smlouva zajištěna notářem.

Smlouva by měla odrážet tyto podmínky:

 • Způsob práce, upřesnění doby, kdy mohou rodiče přinést dítě, denní rutinu v domácí mateřské škole;
 • Jak vyřešit problém s karanténou doma školky, dělá lékařské vzdělání učitele nebo jiná osoba, která má být s dětmi, jak se organizovat první pomoc a další aspekty týkající se zdravotní péče a lékařské vyšetření.
 • Rodiči, je nutné zajistit úplné a přesné informace o zdraví dítěte, výpis z lékařského karty, osvědčení od kliniky;
 • Článek 213 zákoníku práce Ruské federace zahrnuje kategorie zaměstnanců, kteří podléhají lékařskému vyšetření:
 • Pracovníci, kteří se zabývají tvrdou prací a pracují se škodlivými a / nebo nebezpečnými pracovními podmínkami
 • pracovníci organizací potravinářského průmyslu, veřejného stravování a obchodu, vodovody, lékařské a preventivní a dětské instituce.
 • Je zde místo pro procházky s dětmi, které splňují bezpečnostní podmínky. Jak vyřešit problém s toulkami, oplocením, vozovkou.
 • Další důležité vlastnosti oblasti pro pěší turistiku;
 • Jak uspořádat jídlo a sestavit individuální menu, s přihlédnutím k vlastnostem těla dítěte;
 • Náklady na služby a platební styk. Existuje přepočet, pokud dítě z nějakého důvodu navštívilo zahradu?
 • Další důležité podmínky upravující vztah mezi domácí mateřskou školou a rodiči dítěte;

Podmínky a postup pro změnu a ukončení smlouvy.

Nezapomeňte sledovat změny v legislativě a zohledňovat je při organizaci práce domácí mateřské školy. Je známo, že neznalost zákona nezbavuje odpovědnosti.

Samotný dům musí splňovat bezpečnostní podmínky. Musí být vybaven alarmem, který je zásoben hasicími přístroji. Zabraňte přístupu dětí k oknu, balkonům, lodžím atd.

Praxe ukazuje, že nedostatek odborných zkušeností pedagogů a vzdělávání učitelů není významnou nevýhodou pro domácí činnost mateřské školy. Mnohem více péče a pozornosti může dítě získat od zkušené matky než od profesionálního učitele. Ve skupině musí být nezbytně chůva nebo pomocný lektor. Pokud je hlavní osoba odpovědná za děti souběžně se zabývat všemi ekonomickými problémy, nedovolí tomu, aby věnoval dostatečnou pozornost žákům.

Souhrnně lze konstatovat, že v domácích mateřských školách existují mnohem pozitivnější kvality než negativní aspekty. Rodiče dítěte by měli pečlivě a pečlivě přistupovat k výběru domácí mateřské školy a pak se nebudou muset starat a jejich dítě bude v péči pozorného a trpělivého učitele.

Stáhnout Přibližnou smlouvu s domácí mateřskou školou

Odkazy na legislativní zdroje

1. Zákon Ruské federace "o vzdělávání" ze dne 10. července 1992 č. 3266-1;

2. Usnesení vlády Ruské federace ze dne 18. října 2000 N 796 ​​"O schválení nařízení o udělování licencí vzdělávacím činnostem";

3. Občanský zákonník Ruské federace Část 1 ze dne 30. listopadu 1994 N 51-FZ;

4. Spolkový zákon o státní registraci právnických osob a jednotlivých podnikatelů ze dne 8. srpna 2001. №219-ФЗ;

5. Usnesení vlády Ruské federace "O schválení formulářů a požadavků na zpracování dokumentů používaných pro státní evidenci právnických osob, jakož i fyzických osob jako podnikatelů" ze dne 19. června 2002. №439;

6. Celosvětový klasifikátor ekonomických činností (OKVED) od 01.01.2003;

7. Kodex ruské federace o správních deliktech č. 195-FZ;

8. Zákoník práce Ruské federace ze dne 30. prosince 2001 č. 197-FZ;

V našem obchodě si každý může koupit hračky! Neexistuje žádná minimální částka objednávky.

Kromě toho se zabýváme vybavení mateřských škol s hračkami a metodickou literaturu. Existuje systém slev pro mateřské školy. Vybudování mateřských škol je předním profilem naší organizace.

Pro všechny dotazy kontaktujte naše manažery telefonicky - 8 (495) 720 87 58.

Domovská mateřská školka: podmínky organizace

Nápady pro organizaci DDS

Domovskou mateřskou školu může organizovat žena, která má pedagogickou výchovu nebo pracovní zkušenost v předškolním zařízení, která zná strukturu takové organizace, požadavky na režim a výživu dětí a další hygienické a hygienické normy. Případ v takové mateřské škole lze nalézt pro každého člena rodiny: obědy vaření, úklid prostor, nákup zboží a výrobků, příprava dokumentace, vedení tříd. Nebo kolektiv mateřských škol je organizován z rodičů dětí, kteří navštíví tuto instituci. Místo pro předškolní zařízení může být byt jednoho z rodičů nebo pronajaté místnosti.

Právo organizovat dětskou instituci

Domácí mateřská školka nemůže plně a plně vykonávat všechny funkce běžných mateřských škol, a proto nemůže být nazývána tak. Povolení k činnostem s dětmi lze získat jak pro organizaci volnočasových aktivit, tak pro skupinovou práci. Samotný pojem "mateřská školka v domácnosti" není v legislativě definován, ale je používán v každodenním životě, aby naznačoval jeho funkci: dohled a péči o děti. Práce v takové mateřské škole může být formalizována jako samostatná pracovní činnost. Jednotný podnikatel má právo najímat zaměstnance: pedagogy, hudebníky, učitele cizích jazyků a další odborníky.

Jméno "mateřská škola" můžete získat pouze v případě, že je umístěno v nebytovém prostředí a je specificky navrženo tak, aby spolupracovalo s dětmi, tj. splňuje veškeré požadavky orgánů dozoru, má licenci k výkonu vzdělávací činnosti a vydává se jako samostatné podnikání nebo jako společnost s ručením omezeným.

Když je semi-legální či nelegální organizaci činností s dětmi, pořadatelé školky může být problém s daní a dalších regulačních orgánů, a rodiče problémy se mohou objevit v řešení konfliktů, neboť činnosti ilegální organizace není možné prezentovat zákonné požadavky pro ně.

Vytváření vzdělávacích podmínek v domácí mateřské škole

Místnost. Mateřská škola se může ubytovat ve velkém bytě. Plocha se vypočte na základě počtu dětí: každé dítě potřebuje nejméně 6 metrů čtverečních. metrů místnosti. Nebo naopak: podle dostupnosti místnosti se vypočítá možný počet dětí přijatých do této místnosti. Vlastní byt - nejlevnější volba, ale ne vždy je k dispozici takový byt, protože stále existují osobní místnosti, jako je ložnice nebo kancelář, kde by děti neměly jít. Další možností - pronajatý byt, kde bude vše přizpůsobeno pro děti tam a organizaci jejich činnosti: ložnice, herna, kuchyň, místo pro pořádání tříd. Místnost musí být vytápěna, bezpečná, mít odtok a vodu.

Nábor zaměstnanců. To je důležité nejen pro stanovení počtu zaměstnanců potřebných pro organizaci vysoce kvalitní práci, ale také žádoucí, aby měly řádné vzdělání nebo pracovní zkušenosti, který je schopen spojit několik pozic: učitel a kuchaři, učiteli a organizátor a posudkové lékaře, zdravotní sestry a učitele.

Možná budete potřebovat pouze jednoho asistenta nebo několik lidí: vše závisí na konstrukci vzdělávacího procesu a počtu dětí, které navštěvují mateřskou školu.

Odhadněte. Vypracování odhadu je důležitou podmínkou pro zahájení práce. Měli byste také počítat náklady na pronájem pokoje a na jídlo a na nákup hraček a materiálů pro výuku. V závislosti na počtu zaměstnanců je přidělen graf mzdových nákladů. Počet prostředků na placení daní se vypočítá a zohlední se i neočekávané výdaje: opravy instalatérských prací nebo nákup nevyřízeného zařízení.

Výše platby za návštěvu mateřské školy se vypočítává na základě obdržené částky.

Výběr dětí. Děti obvykle přijíždějí do vaší skupiny po dohodě s rodiči, kteří nemohou získat místo v městské mateřské škole. Vzniká nerovnoměrně stará skupina dětí ve věku od 2 do 7 let podle typu rodiny. Počet dětí ve skupině je od 4 do 10 osob. Menší počet je ekonomicky nerentabilní, ale vyžaduje spíše zvláštní podmínky pro jejich umístění a zvýšení počtu účastníků. Nejčastěji ve skupině dětí pochází přátele, příbuzné, sousedy, ale můžete propagovat svůj vlastní DDS na klinice, kterou letáky nebo uvedení do nich na veřejných místech v blízkosti místa na zahradě místě, stejně jako umístit inzerát v novinách.

Registrace dětí. Je-li nutné požádat rodiče, aby byly podklady (portfolií), které budou představeny informace o rodině (jména a telefonní čísla rodičů), narození a historie onemocnění v období dětství dítěte registrace děti (to je možné v podobě dotazníku) zájmy dítěte a jeho oblíbené pokrmy. Bere na vědomí, že je třeba na dietě nebo zvyky, charakteristiky dítěte (jak je uvedeno spánku nebo šaty na procházku).

Rozvíjejte dohodu s rodiči na modelu každé předškolní zařízení, přizpůsobte ji vašim podmínkám. Pozvěte rodiče, aby si přečetli a přihlásili 2 kopie. Dejte jim jeden v náručí a druhou nechte pro sebe. Smlouva vyjmenovává podmínky a platí pro školky: platba v hotovosti musí být vydána rodiče platit-cash rozkazu a při bezhotovostní - osobní účet, na který jsou finanční prostředky převedeny. Platba se provádí na měsíc, což umožňuje zakoupit potřebné k zajištění života v mateřské škole.

Potřebné vybavení. Každé dítě by mělo mít postel, lůžko, vysokou židli, samostatný hrnce a toaletu se speciální dětskou sedačkou pro starší děti, ručník. Na chodbě by každé dítě mělo mít místo, kde bude umístěn jeho vnější oděv a bude uložen náhradní (skříň, věšák). V koupelně by kohoutka měla být umístěna na nízké úrovni pro snadné čištění nebo podstavce mohou být nabízeny dětem. Jídelní stůl může být běžný: jeden nebo dva. Pokrmy by měly být stejné pro všechny děti a měly by odpovídat velikosti pokrmů.

Hra místnost lze sjednat pro nezávislé Toy Story her a didaktických (vzdělávacích her), hudebních nástrojů a sportovní potřeby (míče, ruské kuželky, obručí, atd). V samostatné skříňce je umístěna mikroobkládačka pro pořádání hodin s dětmi. Jsou zde tužky, plasticine, barvy, papír, přírodní materiály. Měli byste přemýšlet o obsahu rohu knihy, kde je mohou děti číst, číst je.

Pro kuchyň potřebujete domácí spotřebiče a spotřebiče, které pomohou rychle a kvalitě vařit jídlo: sporák, mikrovlnná trouba, lednice, míchačka, mlýnek na maso, parník atd.

Napájení. Nabídka může obsahovat 3 jídla nebo 4 jídla denně. Je vyroben s přihlédnutím k preferencím dětí a normě potřebných živin na jedno dítě. V nabídce musí být uvedeny dostatečné množství vitamínů a sacharidů. Děti by měly být vždy k dispozici ve formě vařené vody nebo čaje. Potraviny se každý den připravují z kvalitních výrobků bez použití polotovarů.

Vzdělávání a školení. Denní hodiny jsou plánovány s dětmi v dopoledních hodinách (nebo jedna hodina ráno a jedna večer, po dni spánku). Třídy řídí učitel. Za tímto účelem je možné vycházet z jakéhokoli vzdělávacího programu a souboru metodických doporučení. Studijní plán je sestaven na týden, kdy se počet a témata plánovaných aktivit rozdělují každý den. Pro svátky s dětmi připravte matinu nebo rekreační komplexní lekce s hernami, zábavou, dekorací místnosti.

Poskytování lékařské pomoci. V domácí mateřské škole neexistuje speciální zdravotní pracovník, ale léky a obvazy pro první pomoc by měly být vždy po ruce. K dispozici jsou také teploměry v první pomoci pro měření teploty u dětí na začátku dne, aby se vyloučila možnost odvést nemocné dítě do skupiny.

Sada první pomoci je uložena na místech, které nejsou pro děti přístupné.

Výhody domácí mateřské školy:

 • Nepotřebujete dostat jízdenku a počkat na řadu, můžete dát dítě do mateřské školy v jakémkoli věku, jakmile to bude potřeba.
 • Skupiny jsou malé, což umožňuje organizovat individuální přístup k výchově a zohledňovat charakteristiky postavy a výchovy každého člověka.
 • Prostředí domova a blízcí nebo známí dospělí vám pomohou rychleji zvykat na nové podmínky.
 • Existuje možnost zohlednit rysy a priority v organizaci výživy pro každé dítě.
 • Skupina odlišného věku je postavena podle typu rodiny. Proto je vztah mezi staršími a mladšími založen na vzájemné pomoci a vzájemném učení, který přispívá k přirozenému vývoji dětí.
 • Příležitost přinést dítě ve vhodnou dobu: na plný nebo zkrácený den, který můžete sjednat s pořadateli a stanovit tyto podmínky ve smlouvě.
 • Neexistují žádné přísné závazky k tomu, aby děti vzbuzovaly potíže, rodiče se o to postarali.
 • Náklady na návštěvu jsou mnohem nižší než v soukromé zahradě.

Nevýhody domácí mateřské školy:

 • DDS není licencován, a proto není řízen hygienickými nebo vzdělávacími službami. Je obtížné vyřešit konflikty, které vznikly, neboť i se smluvními závazky je obtížné zodpovědnost.
 • Vzdělávací program a jeho obsah závisí na úrovni kompetence učitele, který vede kurzy. Malí nebo žádní další odborníci na hudbu, tělesnou výchovu. Je těžké ovládat vztah mezi učitelem a dětmi kvůli uzavřenému charakteru instituce.
 • Organizace procházek je obtížná kvůli nepřítomnosti speciální, oplocené oblasti. Výjezd dětí na procházku je pro ně nebezpečný, jelikož je nemožné sledovat všechny děti, zvláště když jdou současně další rodiče s dětmi na stejném místě.
 • V instituci není žádný zdravotní pracovník, což může být problém při poskytování pomoci dětí v nouzové situaci.
 • Náklady na návštěvu jsou mnohem vyšší než v městské zahradě.

V akutním nedostatku v naší zemi míst v předškolním vzdělávacím zařízení mohou být domácím mateřským školám dobrá alternativa. Chybějící právní rámec však brání mnoha rodičům iniciativám, aby podnikli takový krok. Zatímco ve Spojených státech taková praxe již dávno existovala a je podporována státem.