Podmínky a náklady franchisového povolení "Teremok"

Najděte v Rusku slavnější síť kavárniček než "Teremok" je prakticky nemožné, takže franchisová palačinka se zdá být velmi dobrým nápadem pro zahájení podnikání v oblasti stravování. Navíc na konci roku 2017 oznámil vedoucí společnosti Michail Goncharov plány na otevření mnoha zastoupení v regionech Ruska. Za jakých podmínek je společnost Teremok připravena spolupracovat s franchisem a kdo bude těžit z takového povolení?

Výhody franšízové ​​placky

Navzdory skutečnosti, že restaurace ruské kuchyně "Teremok" pracuje pouze v několika velkých ruských městech - Moskvě a Moskvě, Petrohradě a Leningradu, Tyumen, Surgut a Krasnodar - značka je široce známá po celé zemi. Z tohoto důvodu se franšízům "Teremok" zdá podnikatelům z regionů velmi výhodná možnost otevření paláce.

Známá značka přiláká obrovský počet návštěvníků již v prvním měsíci práce kvůli jedinému jménu. Spravedlně spolu s franšízou získává partner nadměrný soubor pravidel a doporučení ohledně podnikání, které mu pomohou vyhnout se chybám a rozvíjet se rychleji.

V případě takových velkých a vyspělých organizací jako „The Mansion“, i vysoké náklady na platbu paušální částky a celkové investice jeví jako oprávněné: firma působí v Rusku od roku 1999 a za 17 let rozrostla 233 restaurací a 50 venkovních pavilonech se.

Obecné informace o restauračním řetězci "Teremok"

Zakladatel společnosti, podnikatel Mikhail Goncharov, otevřel první kiosk s palačinkami v roce 1999 v hlavním městě. Případy pro společnost již několik let aktivně rostly na kopci a síť rostla na 283 prodejen. Úspěch přispěl k:

 • speciální menu ruské kuchyně a vysoká kvalita jídel;
 • úplné odmítnutí polotovarů, veškeré pokrmy jsou připraveny pouze po objednávce, zatímco restaurace pracují ve formátu "fast food" a podávají objednávky velmi rychle;
 • použití "národní barvy" (červeno-žluté uniformy zaměstnanců, zvláštní jména v nabídce, odvolání "pane" a "paní").

Základem nabídky zařízení sítě - kvalitní palačinky ruské kuchyně se sadou standardních a nestandardních výplní. Přidat speciální aroma instituce názvy jídel - „Dobrynya“, „Aljoša Popovič“, „zlaté rybky“, „kuře hrdinou“, „Marine generál“ - stejně jako národní ruský nápoj kvas, ovocné nápoje, mošty, byl svržen.

Společnost působí v Rusku od roku 1999 a po dobu 17 let se rozšířila na 233 restaurací a 50 pouličních pavilonů.

Jak otevřít francouzskou kavárnu

Na konci loňského roku zástupci společnosti učinili dvě protichůdná prohlášení. Za prvé, zakladatel společnosti uvedl, že Teremok je na pokraji bankrotu. Za druhé, kolem této doby existovaly informace, že společnost by uzavřela všechna nezisková zařízení a vyvinula povolení k otevření nových zastoupení v regionech.

Nepríjemný fakt pro potenciální franšízy je to Teremok nebude spolupracovat s nově příchozími a jako partneři v ruských městech vidí pouze velké zkušené regionální investory. Společnost je velmi znepokojena pověstí, a proto není připravena spoléhat na podnikatele, kteří nemají dostatečné zkušenosti v oblasti stravování.

Cena franchisových restaurací této sítě je stále neznámá, ale pravděpodobně bude asi 90-100 tisíc rublů. Franchiseři zaplatí licenční poplatky ve výši 4% ze zisku za měsíc. Celková investice do otevření restaurace pro 150 návštěvníků dosáhne 75 milionů rublů.

V každém případě se franchising a podmínky spolupráce rozvíjejí pouze, takže změny jsou možné jak v paušálním příspěvku, tak v licenčních poplatcích a v objemu investic, v obecných podmínkách spolupráce. Pokud je pro vás franšízový řetězec rychlých restaurací pro vás velký zájem, sledujte všechny informace na oficiálních stránkách. Také na fóru společnosti se můžete zeptat všech otázek týkajících se práce provozoven a franšízy.

Alternativa k "Teremka": ostatní franšízy

Na ruském trhu existují další kavárny-palačinky, i když nejsou tak dobře známé jako Teremok. Pokud podnikatel v podstatě chce otevřít franchisovou kavárnu, může si vybrat následující společnosti:

 1. "Vkusnolyubov." Vstupní poplatek a licenční poplatky chybí, investice z 30 tisíc rublů, doba návratnosti je 6 měsíců.
 2. "Blinoff." Vstupní poplatek 450 tisíc rublů, licenční poplatky - 4,5% měsíčních výnosů, celková investice miliónů rublů, doba návratnosti 1-2 roky.
 3. "Těsto". Paušální příspěvek bude 200 tisíc rublů, počáteční investice - od 390 tisíc rublů, návratnost do 3 měsíců.

Všechny tyto restaurace jsou hodně podřazeny "Teremce" slávou, ale jsou také docela rozpoznatelné. Kromě toho jsou pro začínající podnikatele vhodnější podmínky spolupráce s nimi a mnohem mírnější množství investic.

Interiéry a nabídka palačinky "Teremok" spojují ruské tradice s moderní kvalitou.

Příklad menu rychlého občerstvení

Rozsáhlá nabídka palačinek - klíč k úspěchu instituce. Takové kavárny jsou vysoce specializované, zpravidla nabízejí pouze palačinky a nápoje. Výběr sortimentu by proto měl být velmi rozsáhlý, obcházet konkurenty množstvím obalů a způsobů, jak připravit palačinky. Samozřejmě, ani vkus nesmí být zapomenut. Nabídka vzorku by měla obsahovat:

 1. Standardní palačinky s náplní (brambory, cibule, různé druhy masa a ryb, sýr, zelí, houby, kaviár).
 2. Dezertní palačinky (džemy, kondenzované mléko, čokoláda, zakysaná smetana, ovoce, tvaroh, sirupy, med).
 3. Exkluzivní palačinky ("krajkový", s náplní "Caesar", ostré).
 4. Kashi (1-2 druhy).
 5. Cheesecakes.
 6. Nápoje.

Závěr

Otevření franchisového povolení "Teremok" - slibné podnikání, ale není k dispozici všem podnikatelům. V této fázi vývoje je společnost připravena spolupracovat pouze se zkušenými regionálními zástupci, kteří chtějí investovat do otevření instituce několik desítek miliónů rublů.

Ti, kteří chtějí otevřít vlastní palačinku, mohou být upozorněni, aby věnovali pozornost dalším franšízám nebo aby otevřeli instituci pouze samostatným úsilím. Poptávka po kvalitních palacinkách je vysoká ve všech ročních obdobích, což znamená, že dobrá restaurace rychle vrátí investované prostředky.

Vybíráme franchisovou palačinku

Palačinky jsou tradiční ruská jídla, která je také považována za skutečný symbol národní kuchyně.

S velkým potěšením se těší jak zahraniční turisté, tak místní obyvatelé. Nicméně, s nárůstem tempa moderního života, ne všichni naši krajané jsou zapojeni do pečení palačinky doma, preferovat je více "rychlé" recepty. Nicméně důležitost tohoto produktu nebyla ztracena a lze ho snadno nalézt v nabídce i těch nejdražších a nejkrásnějších metropolitních restaurací.

Pro ty podnikatele, kteří nemají pevnou počáteční kapitál a velké zavazadlo určitých znalostí, ale chtějí vyzkoušet svou ruku v podnikání, otevření jeho vlastní placku - velmi racionální krok, že správný přístup je ve skutečnosti volba win-win. Za prvé, jídlo je něco, co bude vždy poptávka bez ohledu na finanční krize a jiné potíže. Za druhé, bude rozsah tohoto kavárně, ať už je to malá tečka v nákupním centru nebo pojízdné prodejně, můžete si opravdu široký, zavedení položky, jako jsou palačinky s žampiony a masa plnění, vejce, sýry, zelenina, džemy, ovoce, džemy, marmelády, přidávání k této odrůdě patří různé bylinné a ovocné čaje a čerstvě mletá vonná káva.

Kde začít?

Proč placky, a ne, například, bod prodeje hamburgery a hotdogs? Skutečnost, že palačinky jsou nejen tradiční pokrmy, dobře známo, že náš krajan od dětství, ale i pro jejich výrobu, a implementace vyžaduje minimální prostor, a tento proces je poměrně jednoduché a přímočaré.

Kromě toho není třeba najmout vysoce kvalifikovaných kuchařů, protože můžete učit umění umění pečení palačinek v krátkém časovém období, ve skutečnosti pro každou osobu. Další nepochybnou výhodou palačinky je nízká cena ingrediencí.

Formalizovat takové podnikání musí být registrována, například jako PI a předloží seznam požadovaných dokumentů Ústavu daňového inspekce, která se nachází přímo v místě svého bydliště.

Jedním z nejobtížnějších momentů při přípravě povolení je kontrola sanitární a epidemiologické služby. SES vytváří vysoké nároky na místa veřejného stravování, kterému se ne všichni začínající podnikatelé podaří setkat.

Nejdůležitějším bodem při zahájení podnikání je nalezení dobrý průchod pro vlastní palačinku. Cílové publikum pro takové rychlé občerstvení je velmi rozsáhlé: obchodníci a pracovníci kanceláře, studenti, mládež a lidé různých věkových kategorií a úrovně prosperity, kteří oceňují a milují tradiční ruské jídlo.

Palačinky obchodní franchising

Společnosti, které prodávají franšízy, obvykle nabízejí zahájení vlastního podnikání jako zástupce známé značky. To znamená, že náklady na propagaci značky, reklamní podporu a další významné body jsou prakticky sníženy na nulu. Společnost zajišťuje školení personálu, zajišťuje potřebné vybavení a zajišťuje dodávku zmrazených výrobků.

Díky úspěšnému výběru důstojné značky pro spolupráci je možné začít velmi dobře vydělávat a rozšiřovat své podnikání v budoucnosti předtím, než otevřete velké množství nových bodů. Specialisté dobré společnosti poskytují podporu nejen v počáteční fázi, ale i během následujících prací. Uvažujme o nejznámějších dnešních nabídkách na území Ruské federace.

Teremok

Síť ruských palačinek pod názvem "Teremok" působí v oblasti fast food od roku 1998 a v současné době má více než sto půl a půl restaurací a zastoupení v celém Rusku.

Majitel této firmy Mikhail Goncharov byl najednou inspirován popularitou malých restaurací na palačinkách, kteří cestovali po Champs-Elysees, že se rozhodl uspořádat podobnou firmu doma. Navíc v Rusku na palačinky mají většina lidí zvláštní pocity související s lidovými tradicemi a "chutí dětství".

K dnešnímu dni společnost je jedním z nejlepších značek v kategorii rychlého občerstvení v zemi a řada různých produktů je velmi působivý. K dispozici jsou klasické možnosti s lososem „s červeným kaviárem, s vepřovým masem, zakysanou smetanou, a velmi neobvyklý druh palačinky s klobásou, zelí a vejcem, autora“ Ilja Muromec »,« e-mailu se sýrem a houbami „a další.

Také v nabídce společnosti jsou různé saláty, knedlíky, štíhlé menu, dezerty, horké a nealkoholické nápoje.

Náklady na franšízu závisí na řadě faktorů a jsou počítány pokaždé individuálně, pro které je nutné kontaktovat zástupce společnosti.

Rozhovor s tvůrcem této sítě je uveden v následujícím videu:

Pan na pánvi

K nákupu povolení společnosti "Skovorodka" bude mít počáteční kapitál asi pěti milionů ruských rublů, což podle oficiálních zástupců platí za období šest až dvanáct měsíců.

Za tyto peníze dostane kupující franchisingu právo pracovat jménem známé značky, bude mít neustálou podporu na reklamu a příležitost absolvovat školení, ve kterých specialisté nastaví co nejefektivnější přístup k organizaci podnikání a personálu vlaku.

V nabídce společnosti: palačinky s masem, tvarohem, šunkou a sýrem, s třešněmi, houbami a kuřecím masem, syrniki, palačinky, saláty a všemi druhy nápojů.

Tři pánve

Zahájení investic, že by bylo zapotřebí spolupracovat s firmou, nepřesahuje 600 000, u nichž zaměstnanci „Tři pánve“ vyzbrojili svého místě prodeje v souladu s firemní výrazným designem a pomůže jak s papírováním v počáteční fázi, a v procesu další spolupráci.

Každá franchisová kupující je poskytována osobním manažerem, který může poskytovat poradenství ve všech otázkách nepřetržitě, bez volných dnů a svátků.

Nabídka klasické palačinky se sýrem, s lososem, s kondenzovaným mlékem, s lovem klobásy, autor „lívanec psů“, „Banana Paradise“, plněné šlehačkou, čokoládou a zmrzlinou, stejně jako mnoho dalších zajímavých předmětů.

Vkusnolyubov

Tato síť restaurací rychlého občerstvení funguje v potravinářském průmyslu již více než osm let a v současnosti má přibližně sedmdesát mobilních stanic a pevných míst.

Společnost má zvláštní požadavky na kupce franšízy. Zejména vybrané stacionární zařízení by mělo být umístěno v blízkosti vzdělávacích institucí, jako jsou školy, školy a instituty, nebo na místě s velkou nadmořskou dopravou. Kromě toho je třeba dbát na to, aby v bezprostřední blízkosti nebyly prodejní místa od přímých konkurentů.

Náklady Vrchlabí z Vkusnolyubova je jedním z nejnižších mezi ostatními populárními značkami. Otevření jednoho potravinového místa vybaveného mikrovlnnou troubou a speciálním zařízením na pečení bude stát 300 000 rublů.

Palačinka na kolečkách

Otevření plastu v podobě mobilního bodu vám umožní vynaložit minimum peněz v počáteční fázi a za půl roku bude taková podnikání s kompetentním přístupem plně platit za sebe a začne přinášet stabilní příjem.

Pro toto uvedení do provozu budete potřebovat od pěti tisíc amerických dolarů a více, v závislosti na kvalitě zařízení. U palačinek na kolečkách je třeba si zakoupit pokladnu, lednici, varnou konvici, mikrovlnnou troubu, speciální pancake pan a další kuchyňské náčiní.

Chcete-li přilákat zákazníky, můžete v mobilní kanceláři vytvořit skleněné vitríny a nabídnout zákazníkům jak klasické, tak neobvyklé možnosti lahodných palačinek, dezertů a nápojů.

Vlastnosti nákupu licence

Každá společnost má mnoho různých požadavků na franšízy kupující.

Chcete-li otevřít stacionární palačinku, často vyžaduje pokoj od 40 metrů čtverečních a výše se sociálním zařízením a samostatným vchodem.

U mobilních míst je také nutné přesně dodržet hygienické a jiné normy.

Zpětná vazba a doporučení

Na základě zpětné vazby mnoha odběratelů různých licencí na placky můžete uvést následující doporučení.

Za prvé, pro ty, kteří budou pracovat s dobře známými ochrannými známkami v povolení, by měl vědět, že v tomto případě není nutné pro vlastní nákup surovin, protože společnost poskytuje bod polotovarů a dalších produktů.

Ti, kteří se rozhodli otevřít vlastní palačinku od začátku, by měli věnovat největší pozornost výběru nejvhodnějšího místa prodeje a zpočátku zajistily dodávku čerstvě připravených nebo zmrazených paláců do nejbližších obchodů a supermarketů. Tento krok vám umožní rychle získat počáteční náklady a jít do plusu.

Historie kavárny pro rozvoj sítí "Sibiřské placky" viz následující video:

Palačinka franchisové kavárny. Niche Přehled

Může národní fast food udělat zisk?

Palačinky jako součást národní ruské kuchyně nevyžadují zvláštní připomenutí místnímu, ani prezentaci jako něco nového pro zahraniční hosty. Tento produkt je známý a milovaný, a pokud jde o obchod s příslušnou organizací může přinést dobrý příjem. Nyní o tom povíme.

Výhody palačinky:

 • produkt, který neztrácí svou relevanci
 • relativní jednoduchost obchodní organizace
 • nízká konkurence
 • nízké náklady na produkt
 • vysoká známka - až 300%
 • jednoduchost vaření

Nevýhody palačinky:

 • dodržování všech požadavků SES

Co si myslíte, když mluvíte o palačinku? Není to velmi oblíbené zařízení s jediným produktem - palačinky? Palačinka se ve skutečnosti může stát ziskovým projektem ve velkém a malém městě a oblíbeném sídle místních obyvatel. Proto je úspěch palačinky určen zcela odlišnými kritérii, které se netýkají počtu lidí v obci.

 1. Optimální plocha pro mini-kavárnu je 80 m². Zařízení se hodí do každého městského národního komplexu nebo do místa s velkou návštěvností turistických skupin; v centru města nebo v potravinovém dvoře v nákupním a zábavním komplexu. V každém případě bude lokalita hrát klíčovou roli při podpoře vašeho podnikání.
 1. Z jednoduché kavárny můžete udělat velmi útulnou domácí palačinku s dřevěným interiérem, plátěnými ubrousky, ručně vyrobenými palačinky se všemi druhy výplní, které mohou být až 30 druhů:
 • jam,
 • kondenzované mléko,
 • med,
 • javorový sirup,
 • karamel,
 • rybíz
 • zakysaná smetana,
 • kusy ovoce,
 • čokoládové lupínky a jiné sladkosti;
 • maso,
 • tvaroh,
 • sýr,
 • salám atd.

Díky těmto přísadám si naše palačinky, které jsou známy, zachovávají své oblíbené vzpomínky a současně získávají nový vkus, po kterém přijdou k vám.

 1. Tato palačinka je určena jedinečným receptem na palačinky. To může být vynalezeno před půl stoletím prababičkou nebo moderním technologem vaší produkce. Tak či onak je třeba nabídnout návštěvníkům jedinečnou chuť, kterou nikde jinde nenajdou.
 1. Zvláštností vašeho zařízení může být otevřená kuchyně, na které budou před hosty připraveny čerstvé červené palačinky.
 1. Nemůžete se dostat s jednou palačinkou a projekt neplatí, takže určitě zavádíme další prodeje - čaj, kávu, džusy, ovocné nápoje. Možná je přidání do menu a další národní pokrmy - pelmeni.

Kolik stojí za to otevřít palačinku: výpočet investic

 1. Registrace podnikání, provádění licenčních dokladů - 10 000 - 20 000 rub.
 2. Pronájem prostor (společné výdaje) - plocha cca 80 m2. pro 15-20 míst - 50 000-100 000 rublů.
 3. Opravy (dřevěné obložení, římsy, lustry atd.) - od 50 000 do 90 000 rub. * v závislosti na stavu místnosti
 4. Vybavení kuchyně (panty, lednice, pracovní stoly, umyvadlo, kávovar, kuchyňské nádobí, nádobí) - 400 000 rub.
 5. Vybavení haly (stoly, židle, textil) - 60 000 rublů.
 6. První nákup produktů - 30 000 rublů.
 7. Ostatní výdaje (ubrousky, tácky, špáradla apod.) - 5 000 rub.

Při otevření stacionárních mini-kaváren v průměru 700 000 rublů.

Cenová cena produktu na výstupu, jak jsme již uvedli, se získá co nejnižší - jedna placka se rovná 1-2 ruble, s přídavkem dalších přísad - 35 rublů. Dodatečný poplatek za hotovou misku se třemi palacinkami s náplní může činit až 100-300%, avšak konečná cena produktu závisí na finanční situaci obyvatelstva a cenové politice konkurentů. Plánované prodeje za den za 3 měsíce - 25 000 rublů. Obrat společnosti za měsíc je 750 000 rublů.

Úhrada tohoto druhu podnikání je stanovena na období 10-12 měsíců.

Franchise friggin

Pokud plně nepochopíte podrobnosti o otevření placky, jaké finanční kalkulace, interiérové ​​a technologické mapy by měly být, pak si můžete zakoupit franchisovou licenci a získat všechny potřebné pokyny a pomoci při zahájení nového podnikání pro vás. Zvláštní značka v tomto segmentu nebude hrát rozhodující roli, ale franšízové ​​mají oproti sebeobjevení výhody.

Franchise franchising

Rychlý průmysl má mnoho výhod ve srovnání s jinými oblastmi podnikání. Otevření vlastní restaurace rychlého občerstvení nevyžaduje obrovskou investici (pokud samozřejmě není o takových obřích, jako je McDonald's), speciální schopnosti a sliby, které se v nejbližším čase vyplatí. Hospodářská soutěž v tomto odvětví je však obzvláště vysoká, a nikoli každý systém může na ruském trhu být relevantní. To je důvod, proč nováčci by měli vážně přemýšlet o koupi franchisového povolení: původní formát takových bodů spolu s kompetentním managementem franchisora ​​může plně zaručit úspěch vaší instituce.

Výhody franšízové ​​placky

 • Zaměřte se na konkrétní, oblíbené pokrmy. Palačinky jsou všestranné jídlo. Je připravena co nejrychleji a jednodušeji, a také ponechává obrovský prostor pro představivost: dnes majitelé palačinek po celé zemi dávají přednost použití různých náplní, od obvyklého tvarohu až po losos. Díky tomu je sortiment palačinky široký a otevřený novým experimentům.
 • Příležitost pracovat pod slavnou značkou. Navzdory skutečnosti, že hlavním faktorem úspěchu palačinky je kvalita a chuť vařených pokrmů, název sítě znamená pro spotřebitele spoustu. Takže klient je častěji navštěvuje instituci, o které slyšel, spíše než raději vzít šanci a koupit si palačinky na neznámém místě.
 • Rychlá návratnost projektu. Jak již bylo řečeno, otevření placky nevyžaduje od franchisanta žádné významné investice. Navíc jednoduchost podnikání a vysoká poptávka po produktech umožňují podnikatelům vrátit své investice několik měsíců po otevření palacinky.
 • Ready-made obchodní schéma. Navzdory jednoduchosti organizace, takový projekt předpokládá nejpřísnější zvážení nejmenších okamžiků, jako je seznam vybavení, počet zaměstnanců, výběr místa atd. Aby se předešlo chybám ve vývoji a plánování každého z výše uvedených bodů, bude to franchisor, jehož specialisté pomohou novému partnerovi ve všech fázích podnikání.
 • Výkonná reklamní podpora. Většina franchisorů, kteří prodávají licence na palačinky, poskytuje svým novým partnerům značkové reklamní materiály a kombinézy pro své zaměstnance. Kromě toho se franchisová instituce automaticky podílí na rozsáhlých reklamních kampaních sítě, je podporována specialisty franšízy na různých zdrojích, včetně těch nejpopulárnějších sociálních sítí.
 • Pomoc při výběru prostor a personálu. Řízení sítí zpravidla věnuje velkou pozornost prostorám provozoven franšízy, jelikož různé kontrolní orgány na ně kladou zvláštní nároky. Franchisové pomáhají nováčkům najít správnou volbu a zpravidla poskytují projektový projekt pro prostory. Navíc společnost, která implementuje franšízu, pomáhá svým partnerům při výběru kvalifikovaných zaměstnanců.
 • Školení zaměstnanců a franšízantů samotných. Většina placených sítí organizuje speciální kurzy pro zaměstnance nové instituce a / nebo vlastníka. To nám umožňuje udržet vysokou úroveň služeb a stávající firemní standardy. Kurzy mohou probíhat jak v centru franchisora, tak v nepřítomnosti.
 • Podpora ve všech fázích zahájení a dalšího rozvoje projektu. Všechny společnosti, které prodávají franchisingy na palačinky, podporují podnikání svého partnera, a to od počátku svého vzniku až po období, kdy je podnik již poměrně stabilní. Funkci podpory zpravidla provádí buď tým specialistů franchisora, nebo osobní manažeři přidělení určitému franšízantovi.
 • Možnost samostatného podnikání. Navzdory skutečnosti, že činnosti franchisanta jsou pod dohledem staršího partnera, většina sítí umožňuje podnikatelům činit vlastní rozhodnutí a budovat podnikání.
 • Kontakty ověřených dodavatelů. Jedním z hlavních faktorů úspěchu každé placky je chuť a svěžest produktů. Není však snadné najít dodavatele bona fide, kteří prodávají zboží za přiměřené ceny. Právě tento úkol uděluje franchisor, který dodává produkty

Franchise franchising

Franchise franchising

Franchisová palačinka "pánve na pečení"

Síť "Frying Pan" nabízí svým potenciálním partnerům tři varianty franšízy, z nichž každá má své vlastní vlastnosti a hodnotu. V tomto případě je paušální příspěvek pro kteréhokoli z nich 800 tisíc rublů a licenční poplatek (měsíčně.

Franchise palačinka "Těsto"

Hlavní charakteristiky franšízy "těsto": záloha - 200 tisíc rublů; Royalty není k dispozici; Celková výše investic činí 390 tisíc rublů (včetně vstupného); Ziskovost podnikání - 40%; Plocha.

Franchise palačinka "Tři pánve na smažení"

Nákup povolení této společnosti nevyžaduje novou franšízu solidních investic a plateb. Francouz měl však být připraven na tyto náklady: Výdaje na otevření - od 600 tisíc rublů; Záloha je 300 tisíc.

Franchise friggin

Franchise palačinka - perfektní akvizice pro začátečníky v oblasti rychlého občerstvení. Není snadné, aby začínající podnikatel pochopil všechny komplikovanosti vlastního podnikání. Je mnohem jednodušší koupit hotovou značku a vyvíjet ji tak, aby získala velký zisk. Nový penny v síti známé značky rychle přiláká zákazníky s minimálními riziky.

Co to je?

Franšíza je smlouva mezi dvěma obchodními partnery. První účastník (franchisor) za určitou částku dává právo používat vlastní značku pro komerční účely. Kupující franšízy (franchisant) se stává vlastníkem pobočky velké sítě podniků. Smlouva také specifikuje některé požadavky na podnikání podnikatele.

Při zahájení vlastního podnikání od začátku nemůže začínající podnikatel přesně vypočítat budoucí náklady na obsluhu zákazníka. Při nákupu franchisingu platí předem dohodnutou částku na zahájení podnikání.

Platby mohou být dva typy:

 • Paušální částka. Jednorázová platba majiteli ochranné známky za právo vlastnit značku. Výše poplatku se liší v závislosti na popularitě sítě palačinky. Někteří franšízové ​​umožňují možnost platit paušální částku ve splátkách.
 • Licenční poplatky. Měsíční platba z částky obratu. Specifikováno ve smlouvě na konci transakce. Výše licenčního poplatku se zpravidla pohybuje od 7% do 10% měsíčního obratu.

Po obdržení platby poskytne franchisor komplexní podporu kupujícímu franšízy. Díky tomu asi 80% podniků v pronajatých značkách pracuje více než pět let na ruském trhu. Současně je více než polovina společností, které začaly od začátku, zničena během jednoho roku.

Většina slavných řetězců rychlého občerstvení má zájem o rozšíření svého podnikání do nových regionů v Rusku. Po zakoupení franchisingu se začínající podnikatel může stát jediným zástupcem velké společnosti v jeho městě, což mu dává dobrý náskok ve formě nízké konkurence.

Výhody a nevýhody

Poté, co si zakoupil franšízu, dostane podnikatel několik výhod před obvyklým obchodem:

 • Rozpoznávání. Známá značka má dlouholeté klientské zázemí. Franchisees nemusejí věnovat spoustu peněz na další propagaci značky.
 • Rychlost. Podnikatel ušetří několik let na rozvoj podnikání. Dostane připravený plán a pracovní model, který bude řídit vlastní podnikání.
 • Školení. Francouzci vycvičí pracovníky podniku za maximální zisk. Vedení nové společnosti získá cenné znalosti získané zkušebním a omylovým stavem.
 • Smlouva. Kupující franšízy jasně ví o každém dalším kroku. Veškeré detaily práce a výše podpory majitele sítě jsou v kontraktu jasně uvedeny.

Nicméně, franšíza má některé nevýhody:

 • Počáteční platba. Čím slavnější je značka, tím více bude muset platit za právo vlastnit ji.
 • Pevný rámec. Smlouva dává franchisoru právo neustále sledovat podmínky podnikání. Tím se vyvrací podnikatelské úsilí o uplatnění nových myšlenek v praxi.
 • Pravděpodobnost úpadku. Neúmyslné řízení sítě palacinky může vést k bankrotu franchisora. Rozbitý podnik se rychle přesune k novým majitelům, kteří zavedou další pravidla pro udělení licence.

Hlavní rizika franchisingu jsou omezena na omezení. Koupit známou značku, podnikatel šetří čas a energii při zahájení propagačního palačinky.

Kde začít?

Většina řetězců rychlého občerstvení poskytuje zařízení a zmrazené placky - franchising je neustále podporován řetězcem rychlého občerstvení. Náklady na inzerci jsou také díky podpoře franchisora ​​omezeny na nulu. Na ruském trhu jsou známé dvě nejoblíbenější značky paláců: "Tři pánve" a "Blinoff". Před výběrem prodejce značky si prostudujte všechny jemnosti práce v těchto sítích.

«Tři pánve na smažení»

Tato značka existuje již několik let na trhu rychlých potravin. Chcete-li otevřít podnik, stačí zaplatit počáteční příspěvek 600 000 rublů. Za tyto peníze kupující obdrží hotovou firmu s měsíčním obratem přibližně 700 000 rublů. Podle výpočtů franchisora ​​se paušální částka vyplácí za šest měsíců od okamžiku otevření.

Palačinky v kavárně "Tři pánve" jsou připraveny v přítomnosti zákazníků na klasických lidových receptech. Návštěvníci si mohou také objednat horké pečivo, ruční knedlíky, nápoje, bujóny a mnoho dalšího.

Po uzavření smlouvy obdrží kupující franšízy:

 • rozpoznatelný design prostor;
 • soupravy kombinézy pro pracovníky;
 • nepřetržitá podpora od franchisora;
 • dokumenty a potřebné certifikáty pro práci;
 • Školení personálu pro nové recepty podle zvláštních metod.

Blinoff

Náklady na nákup značky "Blinoff" zahrnují investice ke splnění požadavků smlouvy a vstupného. Podnikatel je rovněž povinen odečíst odměny ve výši 4,5% měsíčního obratu palačinky. Celková kupní cena je 4 450 000 rublů.

 • opravy a uspořádání prostor;
 • dekor, nábytek, instalace stojanu na stojany;
 • školení pro pracovníky;
 • zařízení a nástroje pro vaření.

Hlavní součástí menu jsou tradiční ruské palačinky se širokou paletou výplní, salátů, polévek a ruské kuchyně. Cílovým publikem jsou mladé rodiny s dětmi, které dávají přednost lahodným tradičním pokrmům.

Zájem o kavárnu rychlého občerstvení KFC? Přečtěte si zde. Jaké jsou vlastnosti McDonald's franšízy? Užitečné informace v tomto článku.

Při průměrném příjmu franchisor slibuje dobu splácení jednoho roku. Po zaplacení počáteční splátky se kupující franšízy stává vlastníkem rozvinuté síťové kavárny s více než 170 prodejními místy rychlého občerstvení. Prodejce značky poskytuje nepřetržitou podporu při podnikání. Hotový balík dokumentů je kupujícímu doručen okamžitě po uzavření smlouvy. Podle jeho podmínek musí mít podnikatel k dispozici pokoj o rozloze 40 metrů čtverečních. m.

František palačinka městský formát "TESTO"

Popis franšízový palačinka městský formát "TESTO"

Palačinka "TEST" - je to vynikající a vždy čerstvé palačinky s různými výplněmi.

V naší nabídce jsou vydatné, sladké, zeleninové, rybí a horké palačinky. Více než 35 druhů výplní.

Naše síť je orientována na kupujícího s různými finančními možnostmi.

Úspěch této franšízy spočívá v příslušném poměru cena / kvalita.

Dáváme kvalitní produkt - vždy čerstvé a lahodné palačinky, při zachování demokratické ceny pro konečného kupce.

Při zachování formátu městské placky usilujeme o to, abychom zpracovali co nejvíce objednávek, zachování nejvyšší kvality a čerstvosti našich produktů.

Palačinky v "TESTO" jsou pečené pouze z přírodních a čerstvých produktů.

Výhody naší franšízy jsou:

 • nízké počáteční investice;
 • vysoká ziskovost;
 • nedostatek sezónní poptávky;
 • perspektiva úspěšného podnikání v jakémkoli městě v Rusku!

Formát formátu mýtného "TESTO"

Od 8 čtverečních. m.
Průchody, centrum města, zastávky, parky, nábřeží.

Nabídka franchisingu "TEST"

V Rusku se stále častěji stává otázka potřeby rozvoje sítě rychlého občerstvení.

Pro podnikatele, kteří nemají velký počáteční kapitál, ale kteří mají velkou touhu vyzkoušet si ruku v podnikání, nejoptimálnějším a racionálním krokem bude objev jejich placky.

Navrhujeme otevřít ve městě talíř formátu Pancake "TESTO" a začít se vydělávat v oblasti rychlého občerstvení s vysokou ziskovostí!

Investice potřebné k otevření franšízové ​​franšízy "TESTO"

Zahájení investic: od 390 000 rublů.
Doba návratnosti: od 3 měsíců.
Průměrný měsíční obrat: 300 000 rublů.
Paušální částka: 200 000 rublů.
Ostatní běžné platby: žádné.

Vaše podnikání: jak otevřít kiosk na palačinky

Objev jeho palačinky - poměrně výnosný podnik. Výroba palačinky lze připsat do kategorie fast food, zároveň v očích spotřebitelů je docela dobrá alternativa shawarma, malé kavárny a podobná zařízení, a mnoho lidí raději kuchyní každý jiný. Nicméně je třeba poznamenat, že v tomto směru může být velmi vysoká konkurence a obchodní stává ziskový, zpravidla jen při otevření několika stáncích po celém městě. A i zde je třeba vzít v úvahu městský práce - pokud v malých osadách Creperie, ve kterém jídlo je připraven po dobu několika minut, bude stále novinkou, která je téměř jisté, že stát se populární ve velkých městech téměř všude tam, kde je rozvinutá síť a (a někdy i více než jeden) palacinky, patřící konkurentům. Ale vzhledem k vysoké poptávce po těchto produktech, stejně jako skutečnost, že velká část úspěchu je určena tím, že marketingové kampaně a umístění jednoduše stánků, můžeme říci, že i začátečník v tomto oboru má každý šanci na růst a úspěch ve svém snažení.

Chcete-li začít, kontaktujte místní daňový úřad a zaregistrujte se jako podnikatelský subjekt. Registrace jako individuální podnikatel může být pro 800 rublů, ale pro registraci společnosti s ručením omezeným by měla přidělit asi 20 tisíc. Po registraci budete muset obrátit na federální službu a krizových situací Ministry - bez souhlasu těchto orgánů nemůže zapojit do maloobchodního prodeje potravin. Po registraci je nutné koupit jednoduchý kiosek, a non-kapitálové struktury bude stačit 5-10 metrů čtverečních. Náklady se mohou lišit v závislosti na výkonu. Kuchař by měl mít dostatek prostoru pro práci, a proto by to mělo být blízko. Proces vaření se nedá nazvat technologicky obtížným, protože při vaření je používán pouze palačinkový přístroj. Pavilon stojí na 8-10 m 2 z 70 tisíc rublů navíc muset vynaložit asi 30 tisíc více než na napájecích zdrojů kiosk zařízení a topná zařízení. Mnozí výrobci nabízejí, aby se stánky na zakázku - to umožňuje podnikateli získat prostor pod jeho měřítek, a zdobí ji podle vybraného vizuálního stylu. Pak můžete začít hledat umístění. Nejlepší místa, kde jsou vždy spousty lidí - je to blízko univerzit, na autobusových zastávkách, případně i v obytných oblastech. Je žádoucí, aby v okolí nebyly žádné body soutěžící, jinak by k nim mohla jít značná část potenciálních zákazníků. Nestačí však najít místo - je také nutné dohodnout se s úřady na vytvoření kiosku. Mluvíme samozřejmě při uvádění svého kiosku odůvodněno na území, které patří k nikomu (jen zastavit, například), v opačném případě bude muset promluvit s majitelem pozemku, na kterém plánujete dát své prodejní místo. Chcete-li získat právo hostovat svůj kiosk, musíte kontaktovat místní úřady; protože kiosek není stálým strukturu, podnikatel má právo instalovat jej z důvodu, že není v něčí majetek. Nicméně, aby se zabránilo problémům, místní orgány by měly být informovány o svém záměru. Po udělení souhlasu administrativy je třeba obrátit se na Ústav architektury a urbanismu. Dokonce i po vyřešení problémů s tímto oddělením můžete vytvořit vlastní kiosk.

Dalším krokem je vybavit kioskem vše, co potřebujete. Standardní vybavení (lednice, trouba) se používá k výrobě palačinky, ale nejdůležitější věc - je to placka zařízení, na nichž je základna vyrobena palačinku. Chcete-li prodat palačinky bez nádivky, nedává to smysl, lidé potřebují různorodé menu. Proto je třeba koupit chladící zařízení (alespoň jedna prostorná lednice), krbová kamna, regály, nádobí a ostatní zařízení a předměty. Malý profesionální lednička je možné zakoupit za přibližně 30.000 $, palačinka stroj stojí asi 20.000 rublů (až na jednu pracovní plochu, i když to nemusí stačit, a pak se budete muset koupit další), myčky nádobí (pokud je to nezbytné, protože někdy stačí nainstalovat umyvadlo) stojí 15 - 20.000, pak přijde laciný zařízení, jako je například mikrovlnnou troubou a kávovarem a nádobím. Obecně platí, že za 100-150 tisíc rublů můžete vybavit malý kiosk (až 10 m 2).

Nabídky franšíz a dodavatelů

Dalším bodem je organizace dodávek surovin do závodu. Mnoho podnikatelů nakupuje spotřební materiál pro výrobu těsta na palačinky, ale plnění provádí kuchaři přímo na místě z dodaných polotovarů. A zde mohou být potíže s tím, že není vždy možné nalézt dodavatele nezbytných zmrazených nebo hotových výplní. Podnikatel bude muset na základě rozvinutého menu najít jediného dodavatele produktů, ale v každém velkém městě vždy najdete společnost, která dodává maso, zeleninu, koření koření a vše ostatní. Ale pokud okamžitě otevře několik maloobchodních prodejen, má smysl přemýšlet o vybavení kuchyně, kde bude náplň vyrobena. Dělat to v kiosku nemusí vždy fungovat a dodavatelé pravděpodobně nebudou schopni přinést hotové výrobky pod rozvinutým menu. Také je třeba říci, že v důsledku toho bude značení na hotovém výrobku poměrně velké, zřídka z konečné ceny, cena je dokonce polovina, obvykle mnohem menší. Můžete si koupit na velkých velkoobchodních základnách nebo hypermarketech, pak přinést zakoupené výrobky na místo výroby, vyrobit náplň a mít ji v upravené podobě k dodání na kioscích. Je zřejmé, že bude výnosné pouze v případě, že bude otevřeno více odbytišť. Pokud stále otevřete jeden kobylkový láhev, doporučujeme připravit náplň přesně na místě. Cena za jednu palačinku se může lišit v závislosti na její plnění, avšak v průměru činí 50 rublů za příplatek 100-150%. Připravit 1 tisíc placinek, proto bude nutné vyčlenit asi 50 tisíc rublů na nákup surovin.

Rozvoj menu je také velmi důležitý při organizaci podnikání. V zásadě to lze provést a nezávisle, a co je nejdůležitější, chápat chuť a preference cílového publika. Pokud však nejste poprvé, pak při otevírání dalších prodejen potřebujete vytvořit plnohodnotný výrobní proces za účasti specialistů, tj. Kuchařů, kteří dokáží a vědí, jak správně vařit. Najděte kuchaře může být docela obtížné, jeho plat je nejméně 30 tisíc rublů měsíčně. Aby mu pomohli najmout další 2-3 profesionály, úroveň jejich mzdy je 20-25 tisíc rublů. Harmonogram palačinky je obvykle nejméně 12 hodin a funguje denně. Proto musíte zaměstnat 4 pracovníky v jednom kiosku. Nesmíme zapomenout, že až 30% mzdového fondu bude muset být poskytnuto jako sociální odpočty. V závislosti na počtu bodů je personál rekrutován, musí být předem vyškolen; nebo hledat ty, kteří již na takovém místě pracovali a mohou takové jídlo vařit. Kromě toho, pokud je doprava zakoupena pro přepravu výrobků, je třeba najmout řidiče (a nejčastěji - ne jeden, ale nejméně dva, protože výrobky jsou vyváženy denně), které také obdrží 20-25 tisíc. A samozřejmě budou muset být přiděleny nějaké finanční prostředky na nákup auta - to je v průměru 500 tisíc za ojeté auto. Současně mohou být externě zajištěny všechny obchodní procesy, které nemají přímý vliv na zisky; Nejjednodušším příkladem je účetnictví, které bude v tomto formátu stát 5-10 tisíc rublů za měsíc (stále levnější než pronájem účetního na plný úvazek). Samozřejmě, outsourcingy budou firmy v dalších oblastech - vývoz tuhého domácího odpadu, údržba prostor (deratizace, dezinfekce).

Také podnikatel by si měl koupit speciální chladící skříň, která se nachází na ulici. Je nutné pro prodej nápojů (soda voda, balený čaj a podobné výrobky), toto zařízení stojí v průměru 30 tisíc rublů. Další příjmy z prodeje nápojů mohou výrazně zlepšit ziskovost podniku, protože příplatky za takové nápoje jsou někdy více než 100% a kupují se poměrně často. Můžete tedy vypočítat náklady na otevírání kiosku na palačink bez zohlednění otevření kuchyně pro výrobu náplní:

Registrace - 20 tisíc rublů.

Akvizice a vybavení kiosku - 100 tisíc rublů.

Nákup potřebného vybavení - 100 tisíc rublů.

Nákup spotřebního materiálu - od 50 tisíc rublů.

Mzdy - 100 tisíc rublů.

Užitkové platby a platby za služby outsourcingu - z 10 tisíc rublů.

Zařízení s nápoji - 30 tisíc rublů.

Celkem - 410 tisíc rublů, s měsíční výdaje ve výši 160 tisíc rublů. Vezmeme-li průměrnou cenu placka, která se rovná 100 $, se ukáže, že k pokrytí měsíční výdaje dost prodat 1 600 palačinky za měsíc, nebo asi 54 kusů denně. U velkých řetězců placku je to poměrně mírný ukazatel, ale ne každý nedávno otevřený vývod může dosáhnout tohoto čísla v prvním měsíci. Například síť Rostov lívance „Vkusnolyubov“ slibuje svým franšízy v souladu s podmínkami příležitost k prodeji nejméně 100-150 palačinky za den. Ale i se 70 palačinkami denně za cenu 100 rublů činí celkový příjem za měsíc 210 tisíc. Provozní zisk tímto způsobem bude 50 tisíc rublů a čistý - 42500 (s zjednodušený daňový systém s očekáváním na provozní zisk). A to bez zohlednění dodatečných příjmů plynoucích z prodeje nápojů nebo jiných produktů.

Je také třeba poznamenat, že v mnoha velkých městech dnes můžete otevřít svůj palačinkový stánek pro franšízu. Rozpoznatelné jméno umožní přilákat maximální počet zákazníků a franchisor poskytne značnou pomoc při rozvoji podnikání. Náklady na povolení může být několik set tisíc rublů (450 tisíc rublů jako jednorázový příspěvek, například požaduje společnost "Blinoff"). Ale pokud si zvolíte takový formát práce, budete muset vyřešit všechny nedostatky práce na franchisingu, ale často (zejména ve velkých městech) soutěžit s rozvinutými sítěmi je tak obtížné, že je mnohem jednodušší stát se jejich součástí.

Takový podnik, i když poměrně slibný směr, stále vyžaduje neustálý rozvoj a rozšiřování své sítě. Faktem je, že jedna prodejna nepřináší příliš velký čistý zisk (jak bylo vysvětleno ve výpočtu, je to zřídka více než 50 tisíc rublů). Dokonce i dobrá lokalita a dobré menu nepřinese podnikateli s příliš vysokým příjmem. Samozřejmě, fronta může čekat na frontu, ale musíte pochopit, že to nebude celý den, a v každém případě jsou palačinky obvykle zakoupeny jednoduše tím, že projíždí hladní lidé. Je pravda, že například když jste blízko vzdělávací instituce, můžete se spolehnout na určité procento spotřebitelů, kteří přijíždějí do kiosku výhradně kvůli lívance - to jsou školáci a studenti. Mimochodem, proto důsledek - utrácet na reklamu je nepravděpodobné, protože bez ohledu na to, jak zajímavá a aktivní marketingová kampaň byla, člověk ještě nechodí na druhý konec města kvůli palačinkám. Je lepší strávit čas, peníze a energii při hledání dobrého místa. Samozřejmě a kvalita zboží by měla být na úrovni. Jeden bod však umožní 8 až 9 měsíců získat peníze na otevření nového. A právě v tomto okamžiku můžete začít hovořit o ziskovosti a ziskovosti tohoto podnikání. Shrneme-li, můžeme říci, že tento směr je složitý, plný konkurentů, ale slibný a důležitě nevyžaduje přílišné investice slibující poměrně rychlé období návratnosti, a to asi 9 měsíců.

Mathias Laudanum
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a pokynů pro otevření malého podniku

Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Čistý zisk (za měsíc):

Chcete provést podrobný finanční výpočet pro podnikatelský plán? Použijte bezplatnou mobilní aplikaci "Business Calculations" pro Android v Google Play nebo si objednejte profesionální obchodní plán od našeho odborníka v oblasti plánování podnikání.

Zpět na výpočty

Všechny položky podle značky: блинный киоск

Vytvořte síť pelmeni bez pronájmu a kuchařů!

Unikátní obchodní model, jedinečné zařízení, jedinečný produkt! Doba návratnosti je 6-12 měsíců.

Podnikání: instalace video pozorovacích a zabezpečovacích systémů

Celkové náklady na organizaci podnikání pro instalaci a nastavení bezpečnostních systémů se pohybují od 300 tisíc rublů. Tato částka zahrnuje pronájem kanceláře, nábytek, kancelářské vybavení a potřebné vybavení.

Jak otevřít hokejový klub

Komerční sportovní klub bude úspěšná, je-li to má talentované a nadějné hráče a zkušené a kvalifikované trenéry. Při dalším vývoji klubu musí být skautové.

Neobvyklý obchod: soukromý park

Zlepšení soukromého parku vyžaduje od 700 tisíc rublů na 100 čtverečních metrů. metrů. Obecně platí, že soukromé parky jsou ziskové podnikání, říkají odborníci, ale... v budoucnu. Když tato perspektiva přijde a kdy.

Přehled trhu masa a masných výrobků

Výroba masa a masných výrobků v Rusku rostla v posledních letech. Hlavním hnacím motorem růstu průmyslu je míra náhrady dovozu.

Jak otevřít lukrativní knihkupectví: tajemství úspěchu

Chcete-li začít účetnictví a přežití (v tomto případě ani mluvit o vysokém výnosu), ne tak velký vstupní kapitál, tolik znalostí a zkušeností. Majitel je z druhé ruky.

Naše podnikání: pořádáme opravy strojů

Obchod s opravami strojů se může stát dobrým znalostem pro podnikatele, který sám je pánem, jinak jinak téměř všechny příjmy půjdou na pokrytí výdajů. Tento typ podnikání.

Vaše firma: daňové poradenství

Činnost daňového poradenství je velmi slibným směrem podnikání, zejména pokud má podnikatel řádné vzdělání. Tato sféra obecně.

Užitečné podnikání: jak vydělat peníze na vzdělávání

Podnikání v oblasti vzdělávání může být ziskové. Nicméně, na rozdíl od situace před několika lety, v dnešní době je konkurence ve vzdělávacím segmentu již poměrně velká. Proto je naděje na úspěch nová.

Kapacita trhu s křepelčím masem v Rostovsku

Odhadovaná kapacita trhu s křepelčím masem ve fyzickém kontextu Rostovského kraje činila 21,22 tun za rok.
V důsledku toho je kapacita trhu s masem trhu perepela v cenových podmínkách kompozice.

Co se stane po konečném vítězství nad investorem?

Metodika oceňování podniků zahrnuje 3 přístupy: náklady, tržní a příjmy. Pojďme se zabývat každým z nich.

Jak uspořádat počítačový klub (Internetová kavárna)

Počítačový klub na 20 místech bude potřebovat 500 tisíc rublů, s přihlédnutím k nákupu poměrně dobrých vozů. Pokud v kavárně stále existuje předpojatost, můžete si objednat 15 až 20 tisíc kusů - jsou to bu.

Vlastní podnikání: zprostředkovatel trhu s rizikovým kapitálem

Tento směr může být nazýván slibným a spíše zajímavým obchodem pro ekonomy, ale mohou pracovat pouze zkušení profesionálové a lidé, kteří dokonale chápou funkce funkcí.

Jak otevřít palačinku?

Možnosti stravování jsou vždy velmi žádané mezi obyvatelstvem. Hlavní pravidlo, které přitahuje mnoho návštěvníků, je voňavé a chutné jídlo a malá cena. Sláva stravování je především kvalita připraveného jídla. Palačinka v obchodním plánu pro ty, kteří se rozhodli jít hlouběji do této oblasti, by měla sestávat právě z takových důležitých pravidel. V malém městečku soutěže, samozřejmě méně, ale ztrácíme zde klienta, rizika jsou větší. Doprava velkých měst může snížit kvalitu výroby ve prospěch velkého počtu spotřebitelů. Pro začátek je lepší vybrat si první model a zaměřit se na kvalitu výrobků a sortimentu. Je důležité vypracovat menu a sestavit technické desky nádobí, aby bylo možné vypočítat náklady a pochopit, jaký druh investic je třeba nejdříve.

Možnosti rozvoje podnikání

Otevření obchodu s palačinky na první pohled není náročný úkol. Nicméně, stejně jako v jakémkoli jiném druhu podnikání, existují nástrahy. Jednou věcí je vytvořit atraktivní produkt, který by zákazníka zakrýval na trhu. Jiný, vytvořit produkt masové spotřeby, který by měl především konkurovat již existujícím producentům a veřejnému stravování v tomto městě.

Palačinky v Rusku jsou jedním z nejoblíbenějších jídel. Prakticky v každém předmětu se můžete setkat alespoň s 2-3 institucemi s kuchyní, kde můžete vždy najít pravidelné publikum. Traffic of people v tomto případě závisí na mnoha faktorech.

Proto vstup na tento trh s vaším produktem, musíte vzít v úvahu všechny "žetony" vašich konkurentů, abyste je co nejlépe uvědomili a přilákali část návštěvníků na vaši stranu. Pokud se to podaří, můžete očekávat dobré příjmy již v počátečních fázích palačinky.

Existují dva způsoby, jak tuto firmu rozvíjet:

Každá z nich bude atraktivní pro určitou kategorii podnikatelů. Ti, kteří jsou pouze seznámeni s podnikatelským záměrem as veřejným stravováním, mohou využít již existujících nabídek na trhu a získávat povolení úspěšnějšího analogu.

Jiní, kteří chtějí vyzkoušet své ambice a dovednosti, se mohou pokusit vytvořit takovou firmu od začátku. Výsledek událostí je obtížné odhadnout. Vše závisí na kompetentním výpočtu a pracuje s cílovým publikem. Nicméně, jak ukazuje praxe, lidé v oblasti palačinky milují autorství. Proto je lepší se pokusit vytvořit vlastní produkci.

Použití licence

Franchise palačinka závisí na majiteli. Obvykle se jedná o velké sítě, které jsou distribuovány v několika městech země. Negativní vlastností tohoto typu stravování je napětí značky.

Majitelé se domnívají, že pokud má takový podnik přinést malý a neustálý příjem, musí být palačinka uvedena do oběhu a nabízena na ní povolení. Nuance příjmové části spočívá v tom, že bez stálého provozu lidí, které vydělávají peníze na palacinky, jejichž náklady zřídka přesahují 40-60 rublů za 1 kus s plnkou, bude to velmi obtížné.

Tato drobná produkce, která nemůže okamžitě nebo obecně přinést spoustu peněz. Částka nákladů je však ještě menší, takže s kompetentním rozdělením všech zdrojů můžete získat stabilní zisk.

A teď si stojí za to představit, jak to ovlivňuje franchising. Kromě nákladů na jeho pořízení bude nutné určitý procentní podíl příjmů odečíst majiteli. V počátečních fázích to může být pro začínajícího podnikatele katastrofální a veškerá produkce bude postupně přecházet do mínusu, což povede během čtvrtletí k úplnému uzavření takového zařízení nebo místa.

Otevřete placku od začátku

Co potřebujete k otevření domu na palačinky? Jak začít takové podnikání? Stojí za to, aby všechny otázky byly okamžitě položeny na regálech. Na začátku je nutné, jak již bylo zmíněno na začátku článku, vytvořit obchodní plán. V první řadě potřebuje vlastníka takového budoucího obchodu.

Z toho důvodu by měl být základ její části složen z výpočtů.

Je důležité vzít v úvahu všechny náklady. Druhá část by měla být věnována publiku. Stojí za to věnovat pozornost, je lepší vytvořit menu v této oblasti z preferencí samotných zákazníků, a ne od jejich vlastních. Palačinky jsou hromadným výrobkem, který je vyrábí černým nebo červeným kaviárem nebo s masem z drahých druhů ryb, automaticky odrazí podnikatele z oblasti masového publika.

Kupují tyto výrobky na občerstvení nebo na oběd. Ve vzácných případech se s nimi palají ve večerním jídle. Proto by mělo být zváženo, které možnosti v místech, kde chce budoucí majitel placky otevřít, jsou nejvíce žádané.

Hromadný produkt spotřeby by neměl stát báječné peníze. To jen vystraší potenciálního kupce a vytvoří negativní hodnocení jeho oblasti činnosti. Čím nižší je cena a tím je chutnější náplň, tím vyšší je poptávka po výrobcích.

Proto po posouzení poptávky spotřebitele je nutné v obchodním plánu zobrazit technickou kartu budoucích pokrmů, které budou v tomto typu zařízení podávány.

Co je potřeba k zahájení podnikání?

Jak otevřít palačinku od začátku? Pro to je, jak bylo zmíněno v předchozí kapitole, důležité vypočítat všechny budoucí náklady. Před zahájením podnikání musí posoudit své místo. Otevřená palačinka na okraji města nebo v průmyslové zóně nebude zisková najednou.

Hlavní diváci, kteří si mohou koupit takový produkt, jsou zaměstnanci, kteří jedou na oběd nebo snídani. Palačinka s náplní a horkým nápojem je vynikajícím řešením, proto je nutné umístit místo v blízkosti kancelářských center a nákupních pavilonů.

Místa, kde se nacházejí vzdělávací instituce - vysoké školy a univerzity, také často věnují pozornost těmto výrobkům, protože jsou výživné a relativně levné než fosfid.

Typy pokojů pro palačinku

Místnost může být ze dvou typů:

 1. Kiosk;
 2. Území v konkrétní budově.

Každý pokoj je určen pro určitý typ výroby a servírování takového jídla. V jednom bude k dispozici pouze vaření. V jiném případě bude mít možnost nejen koupit palacinky, ale i ochutnat je.

Druhá možnost je dražší, protože bude vyžadovat určité technické prostředky a zdroje. Zvláště pronájem místnosti bude mnohem dražší a podnikatel může profitovat z kiosku sám.

Kiosky a stánky

Mini palačinka umístěná v malé místnosti ve formě stánku nebo kiosku je také oblíbená u mladých lidí. Jak již bylo řečeno, takové produkce lze snadno umístit u univerzit, kde je mnoho studentů. V důsledku toho můžete získat velký průtok zákazníků, kteří během přestávek spěchají na skus.

Palačinka bude také vynikajícím řešením, pokud bude umístěna na veřejných místech. Například oblast stanice, kde je stále spousta lidí, je vynikající příležitostí k vytvoření takového pavilonu a začne sloužit pravidelným zákazníkům. Horká jídla na železniční a autobusové nádraží jsou velmi žádané.

V blízkosti nákupního centra se může nacházet také stánek na palačinky. Je velká návštěvnost lidí a všichni si mezi nákupy potřebují občerstvení. Hlavní věc byla v oblasti viditelnosti, takže palačinka byla na toku lidí.

Budova pro stravování

Budova pro stravování vyžaduje vážnější přístup. Pokud je stánek považován za mobilnější, pak otevření místnosti s palacinkem v konkrétní budově musí vzít v úvahu, že pro práci je potřeba různé sítě a komunikace.

Z tohoto důvodu vzniká řada potíží. Je třeba vybrat si pokoj, který by byl podél toku spotřebitelů. Střílet vzdálený prostor, kde se málo lidí, kteří spoléhají na skutečnost, že se tam chystají pár palačinek, je mylně.

Proto je nutné vybrat místo, kde je vždy přeplněná. První patra obchodních prostor je vhodná. Právě zde je koncentrace potenciálních spotřebitelů dobře koncentrovaná.

Kombinace palacinky s jiným směrem

Otevřená myšlenka kavárny-placky je dražší, ale celkově výhodná. Tento směr umožňuje rozšíření rozsahu. Zde můžete zahrnout různé druhy pokrmů, od samotných palačinků až po plné horké a saláty.

Můžete si také připravit jídlo, které vám umožní koupit, například pro oběd až do kanceláře. Podnikatelský plán kavárny-palačinky by také měl zvážit takovou nuance, jako je dostupnost místa k jídlu. Zde je třeba vytvořit širokou průchodovou zónu pro pokladnu a nastavit na obou stranách stolu pro 50-75 osob.

Uvedená oblast je zvažována vycházet z celkového toku vypočítaného v prostorách obchodního centra za den. Obvykle takovou institucí, která se nachází v prvním patře budovy den, projde průměrně 15 000 až 2 000 osob.

Elektrická placka pro kavárnu není hlavním zařízením, ale měla by být také přítomna. Nabídku lze rozšířit o prvky různých druhů placátek, včetně menu v podobě studených předkrmů. Chcete-li tento trend podporovat, můžete použít kuchaře, který by přišel s zajímavými recepty pro různé kategorie pokrmů, na kterých se budou platit palačinky.

Organizace pracovního prostoru

Menu palačinka je důležitým prvkem při zpracování podnikatelského plánu. Budoucí majitelé takového zařízení by měli pečlivě zvážit celý rozsah potravin, které budou spotřebiteli předkládány.

Pokud používáte plnou místnost, kde můžete mít občerstvení, bude důležitý také interiér a design. Zde byste měli začít z rozvinutého loga a jeho barev. V tomto stylu můžete vytvořit pokoj a zvolit správný nábytek.

Před otevřením je nutné připravit všechny právní dokumenty. Vzhledem k tomu, že se jedná o výrobu potravin, je nezbytné projít inspekcí hygienických a epidemických zařízení a získat pracovní povolení a obchod s potravinami. Je také důležité dodržovat pravidla práce a přijímání zaměstnanců.

Technická součást

Chcete-li uspořádat výrobu palačinek a jejich prodej jako kavárna nebo palačinky, měli byste zvolit správné vybavení a nábytek. V průběhu práce musí být zapojeny všechny technické prostředky.

Ušetřete si to za to nestojí za to, jinak levné technologie mohou selhat v nejnepříznivějším okamžiku.

Výběr vybavení

Koupit zařízení pro palačinky nebude těžké. Hlavní technikou je speciální placka určená pro větší produktivitu. Nejoblíbenějšími prostředky pro přípravu těchto výrobků jsou:

 • Palačinkový válečkový gril;
 • krepový výrobce Krampouz;
 • plazmový stroj Karneval.

Je třeba poznamenat, že poslední zařízení ze seznamu je vyráběno v Rusku a není špičkové kvality vůči zahraničním protějškům.

Jaký typ nábytku si vybrat?

Koupit výrobce krepů pro kavárnu nebude stačit. Pro plnohodnotnou instituci v tomto formátu se vyžadují také nábytek a vitríny. Je lépe nepoužívat levné plastové analogy, pokud je palačinka umístěna v obchodních prostorách.

Nábytek ze dřeva a kovu se rychle vyplatí, takže může být používán po dlouhou dobu. Obvyklé plastové kusy nábytku jsou krátkodobé a vypadají docela neatraktivní pro kavárnu tohoto formátu.

Jak je podnikání ziskové?

Počáteční náklady na palačinku v stánku budou asi 500-600 tisíc rublů. Náklady jsou malé vzhledem k tomu, že nepotřebujete zónu pro umístění zákazníků.

Pokud budeme považovat za plnohodnotnou budovu, náklady budou 1,2 milionu rublů. Tento náklad je způsoben skutečností, že bude nutné provádět opravy, instalovat nábytek a platit nájem alespoň 6 měsíců předem.

Když získáte správnou návštěvnost publiku, může podnik podniknout čistý zisk již v období 16-18 měsíců provozu. Pomalá návratnost je spojena s nízkou cenou jídla. Nicméně, jak již bylo řečeno, a náklady na vaření budou dostatečně nízké.

Jak rozvíjet podnikání v tomto odvětví?

Je výhodné zapojit se do takového směru podnikání v malých městech, aby se vyřešil podnikateli. Pokud není nicka obsazena nebo konkurenti nejsou od místního obyvatelstva poptávaná, bude to skvělá volba k získání spotřebitele.

Co pro to potřebujete? především konkurenční nabídku a cenu. V tomto případě bude zájem a poptávka. Pak stačí držet publikum za přijatelnou cenu a stabilní kvalitu.

Nezapomeňte, že reklamní palačinka je také prostředkem aktivně propagovat takový produkt na trhu s gastronomií. Chcete-li přilákat návštěvníky natolik, abyste instalovali venkovní bannery nebo spustili v blízkosti prodejní audioknihy.