Jak začít podnik opravy počítačů

Výpočetní technika pevně vstoupila do našeho života - nyní téměř každá rodina má 2-3 počítače, laptop, tablet. Někteří lidé používají počítače pro zábavu, druhá vydělávají z nich peníze, ostatní ji využívají pro komunikaci a nakupování. Ale technika se dříve nebo později rozpadne a vyžaduje opravu. Počítače se rozkládají mnohem častěji než ostatní domácí spotřebiče, protože jejich výkon závisí na softwaru. Uživatel může z internetu nainstalovat jakýkoli škodlivý program nebo chytit virus a zařízení musí být provedeno pro opravy. Proto služba opravy počítačů přinese vždy zisk.

Úvod

Zvažte, jak otevřít servisní středisko pro opravy počítačů a co je pro to nezbytné. Oprava počítače je ziskové a slibné povolání. Samotná oprava může být rozdělena do dvou typů:

Jednodušší a levnější než první možnost. Zahrnuje obnovu počítačového softwaru (přeinstalování operačního systému, instalace ovladačů, speciální programy, obnovení dat z pevného disku). V případě selhání některých částí počítače jsou jednoduše nahrazeny celými bloky (paměť, základní deska, grafická karta atd.) Bez opravy a pájení.

Fyzická oprava zahrnuje přítomnost pájecí stanice a konstruktéra okruhu, který může pájit kondenzátory, měnit mosty apod. Tato služba nabízí širší škálu oprav, ale ne vždy platí za investice do ní.

Pozor prosím: v počáteční fázi doporučujeme jednat podle prvního schématu, poskytovat software a blokovat opravy počítačů. Když si uvědomíte, že mnoho vašich zákazníků vyžaduje fyzickou opravu součástí, přejděte do druhého schématu.

Seznam služeb

Čím širší je seznam vašich služeb, tím více segmentu trhu pokryjete. Není nutné omezovat pouze na reinstalaci OS - poskytovat i jiné služby nezbytné pro lidi. Standardní služba obvykle poskytuje:

 1. Instalace a reinstalace operačních systémů.
 2. Výběr a instalace ovladačů.
 3. Instalace a konfigurace různých uživatelských programů.
 4. Konfigurace různých modemů.
 5. Instalační software na mobilních telefonech, tabletech, jejich blikání.
 6. Obnova dat z pevného disku při přeinstalaci operačního systému nebo jeho nahrazení.
 7. Preventivní služby (čištění z prachu, zrychlení počítače, odstraňování virů).
 8. Výměna vyhořelých dílů, jejich opravy.
 9. Tankování tiskáren, jejich opravy.

Po 6 až 10 měsících práce zjistíte, které služby jsou ve vašem městě oblíbené a na co je třeba se zaměřit. Možná instalace softwaru nebo blikání tabletu / telefonu vám přinese více peněz než fyzické opravy mikročipů, takže je lepší se zaměřit na tuto výbavu.

Také nezapomeňte na pohodlí zákazníků. Nezapomeňte zorganizovat službu "navštívit mistr" - mnoho lidí se bojí dát svůj počítač, nebo prostě nemají čas, aby se dostali do služby během pracovní doby. Navštěvující mistr je placen za speciální hodinovou sazbu + má určitou sazbu za rychlost práce, po pracovních hodinách, svátcích atd.

Organizační záležitosti

Chcete-li otevřít počítač opravit počítač, musíte nejprve přijít k daně a zaregistrovat jako IP. Můžete také vybrat registrační formulář LLC - umožní vám to otevřít kanceláře a pracovat s firemními klienty.

Před otevřením si prohlédněte své konkurenty. Zjistěte, jaké služby poskytují, jaký cenový rozsah a jaká hodnocení spotřebitelů mají. Velmi často se lidé vytvořili negativní postoj ke službám, protože nerespektují masivně termíny oprav, měnících se cen v procesu obnovy umění v každém případě porušují dohodu a tak dále. Proto je podoba nového opravárenského centra jistě přivítají s nadšením. Hlavní věc je dodržovat dohodnuté podmínky a vždy být loajální vůči zákazníkům, protože vám přinášejí peníze a zanechávají pozitivní zpětnou vazbu mezi vašimi přáteli a kolegy.

Nábor zaměstnanců

V úvodní fázi práce na opravách a účtování počítačů můžete provádět. Ale pak kvůli rostoucímu počtu zákazníků a nedostatku volného času budete pravděpodobně potřebovat kvalifikovaný personál. Bude nutné najmout dva inženýry, kteří opraví službu, jeden technik v terénu, jeden nebo dva obvody, pokud je to nutné, a přijímač. V budoucnu budou zaměstnanci upravovat v závislosti na počtu objednávek. Také můžete potřebovat administrátora systému, pokud chcete obsadit mezeru malých firem, které si nemohou dovolit najmout si dobrého specialistu. Můžete s nimi uzavřít smlouvu o outsourcingu - administrátor jednoduše opraví zařízení a opraví vážné selhání, ale nesmí být uveden v jejich stavu. Jeden dobrý správce může sloužit až 15 malým firmám nebo 5-7 velkým. Když je cena outsourcingu 10 až 20 tisíc rublů měsíčně, podobný odborník nejen zaplatí sám za sebe, ale také přináší firmě 50-70% čistého zisku.

Musíte provést kvalifikovaný výběr specialistů - měli by být nejen kompetentní, ale i zodpovědní. Také všichni zaměstnanci, kteří kontaktují klienta (recepční, návštěvník, správce) by měli být co možná nejvíce věrní a zdvořilí. Potřebujete rychle naplnit klientskou základnu, takže musíte pracovat co nejsprávněji a nejsprávněji.

Požadavky na prostory a zařízení

Pronájem příliš velkého pokoje nemá smysl - obvykle skupina 5-6 lidí má dost místa na náměstí 30-35, zejména proto, že někteří zaměstnanci budou neustále na silnici. Musí být rozdělena na dvě části - přijetí a vlastní pracovní prostor (je žádoucí oddělit ji od klientů). Důležitou roli hraje umístění vaší služby. Doporučujeme jej nalézt uprostřed prostorů pro spaní nebo nedaleko od hlavních stanic veřejné dopravy.

Pozor prosím: otevřené v blízkosti obchodního centra nebo kancelářských budov - to není nejlepší nápad. Obvykle mají velké firmy vlastní IT oddělení, která slouží všem zařízením. Je lepší zaměřit se na soukromé uživatele.

Ze zařízení budete potřebovat:

 1. PC Card Fault PCI Post Card, který vám umožní diagnostikovat poruchu na nečinném počítači.
 2. Vysoce kvalitní digitální multimetr.
 3. Profesionální spájkovací stanice (pokud se rozhodnete opravit zařízení).
 4. Dobrý digitální mikroskop.
 5. Simulátor procesu.
 6. Pracovní stoly, sada šroubováků, různé spotřební materiál.
 7. Kompresor pro foukání prachu.

V zásadě nebudete potřebovat nic jiného - s tímto souborem můžete začít pracovat. Pokud je něco nutné, jednoduše si zakoupit potřebné vybavení.

Ziskovost

Pokud nemáte v úmyslu být zapojeni do pájení a výměny prvků, pak budete mít k otevření firmy dostatek 70 tisíc rublů. Chcete-li koupit profesionální pájecí stanici se všemi potřebnými, bude nutné strávit dalších 100 000. Také je nutné instalovat počítače pro příjemce a zaměstnance - to bude vyžadovat dalších 100 000 rublů. To znamená, že potřebujete celkem 170-270 tisíc rublů pro otevření.

Povinné platby budou:

 1. Pronájem - 25 tisíc.
 2. Utilities + Internet - 10 tisíc.
 3. Reklama - 20 tisíc.
 4. Spotřební a ostatní náklady - 15 tis.
 5. Mzda pro zaměstnance (6 osob) - 150 tisíc.

Hlavní položkou výdajů jsou mzdy. Na to nemůžete zachránit, jinak zaměstnanci začnou hledat "výdělky" a zkontrolují ty služby, které se ve skutečnosti neukázaly.

Nyní promluvme o ziscích. Zkompilujte podrobný obchodní plán pro opravu počítačů pouze tím, že znáte skutečné podmínky ve vašem městě (náklady na pronájem, velikost ZP, počet zákazníků). V malých městech ve službě může pracovat 3 osoby a v megacities nebude dostatek a 10.

V průměru se všechny investice uskutečněné v dílně vyplácejí za 6-8 měsíců. Jeden kvalifikovaný mistr přináší zisk asi 70-80 tisíc s platy 30. Ale aby bylo dosaženo této úrovně výdělků, musíte si vydělat zákaznickou základnu a získat relevantní zpětnou vazbu.

Reklama

Správná reklama je klíčem k úspěšnému podnikání. Musíte použít všechny možné možnosti: spustit reklamu na papíře (letáky, reklamy, různé kupony), vytvořit dobré znamení, vytvářet reklamy na městských portálech a sociálních sítích, rozvíjet své vlastní služby pro seznamy webových stránek a kontaktní údaje. Také nezapomeňte na reklamu na médiích - rádio, místní televizní kanály. Čím více investujete do reklamy, tím více získáte na konci.

Také nainstalujte systém slev pro své zákazníky. Můžete vytvořit speciální karty nebo je jednoduše přidat do databáze podle telefonního čísla - příjmení. Akce "Přiveďte přítele" jsou dobré - klient vás vede k novému zákazníkovi, pro který dostane slevu na následné opravy. Ale hlavní věc je, že podnik by měl prosperovat, opravy by měly být vysoké kvality. Přepište klienta asi týden po opravě a zeptejte se, zda vše funguje tak, jak by mělo. To vám ukáže lidem, že o ně máte zájem a určitě se s vámi vrátí s následnými opravami.

Myšlenky podnikání od začátku

Jak otevřít počítačový servis.

DiMuLya »Před více než rokem

Jak otevřít počítačový servis.

Počítače počítače a opět počítače

HotPoint »Před více než rokem

DiMuLya »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Sancho »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

DiMuLya »Před více než rokem

Sancho »Před více než rokem

zek »Před více než rokem

akajoke »Před více než rokem

Tainstvennay »Před více než rokem

Jak otevřít počítačový servis.

akajoke »Před více než rokem

Administrátor »Před více než rokem

Podnikání na opravu počítačů doma: obchodní plán, ziskovost, náklady

Počítačová gramotnost lidí neustále roste, takže uživatelé PC mohou samostatně řešit řadu problémů souvisejících s počítačem. I když ne všichni jsou schopni provádět vážné opravy na vlastní pěst. V tomto článku budeme zvažovat podnikatelský plán pro opravu počítačů s výpočty.

Proto existuje poptávka po službách pro obnovu počítače a vytvoření podnikání, které předpokládá poskytování těchto služeb, vypadá slibně. To vyžaduje určité znalosti a organizaci. Tento proces komplikuje množství složitostí a specifických okamžiků, které jsou problematické překonat.

Používají dvě metody budování podniku založené na opravě počítačů. Oba varianty se v některých odstínech liší.

Výhody a nevýhody otevření služby opravy počítačů

V následující tabulce se podíváme na výhody a nevýhody otevření servisního střediska, které opravuje počítačové vybavení. Je třeba poznamenat, že hlavním cílovým publikem jsou lidé, kteří potřebují opravu počítačů a notebooků, stejně jako diagnostiku a léčbu virů.

Jak otevřít servisní středisko od začátku: dokumenty pro registraci do daně

Existují dvě možnosti, jak otevřít počítačové centrum pro opravy: s registrací v daňové oblasti a bez oficiální registrace.

Výhody této metody jsou zřejmé, ale neplatí pro plnohodnotné podnikání, které přináší stálý a hmatatelný příjem. Jedná se pouze o jednu z možností dodatečných příjmů. Touha vykonávat profesionální práci musí být v korelaci s jiným způsobem budování podniku.

Například budete muset sledovat práci mistrů, rozvíjet nové služby, propagovat společnost na trhu atd. To znamená, že zaměstnanci budou přímo opravovat počítače. Často se člověk, který se rozhodl podnikat v oblasti opravy počítačů, začne pracovat sám pro sebe, a v budoucnu poté, co získal počáteční kapitál, se začne vytvářet větší podnikání. Tento přechod je spojen se vznikem určitých rizik a problémů.

Chcete-li se zaregistrovat u daňové společnosti pro opravu počítačů, můžete podat dokumenty pro zřízení IP nebo LLC. Níže v tabulce budeme analyzovat hlavní výhody, stejně jako potřebný seznam dokumentů pro registraci každé právní formy. Při registraci pro OKVED zvolte hlavní činnost: 95.11 - Oprava počítačů a periferních počítačů, navíc můžete zadat kód OKVED 95.12 - Opravy komunikačních zařízení.

 • doklad o zaplacení státního poplatku (800 rublů);
 • ověřená přihláška notáře ve formátu č. Р21001;
 • žádost o přepnutí na UTII nebo USN (jinak to bude výchozí);
 • kopie všech stránek pasu.
 • formulář žádosti # P11001;
 • charta LLC;
 • rozhodnutí o otevření LLC nebo protokolu, pokud existuje několik zakladatelů (partnerů);
 • doklad o zaplacení státního poplatku (4000 rublů);
 • Notářské kopie pasů zakladatelů;
 • žádost o přechod na UTII nebo USN.

Podle zákona nesmí být základní kapitál společnosti LLC nižší než 10 000 rublů.

V daňovém hlášení servisního střediska pro opravu výpočetní techniky je možné použít namísto registračních pokladen (pokladní automaty) / § 2 odst. 2 spolkového zákona č. 54-FZ ze dne 22.5.2003. Přísný formulář pro podávání zpráv lze použít, když poskytujeme služby veřejnosti (jako v našem příkladu). SSR se při prodeji zboží nepoužívá.

Implementace v praxi

 • nízké ceny;
 • vysoká kvalita služeb;
 • okamžité provedení objednávky;
 • široké spektrum služeb;
 • odpovědnost vůči zákazníkům.

Věnujte pozornost úrovni poskytovaných služeb. Pokud po opravě počítače klient znovu narazí na stejný problém, pak je nepravděpodobné, že se k vám vrátí.

Konkurence v segmentu trhu spojená s opravou počítačů je vysoká. Mnoho mladých lidí se snaží obnovit a udržovat počítačové vybavení pro získání dalších příjmů. Proto stanovení vysokých cen v počáteční fázi znamená zbavit klienta příležitost vytvořit klientskou základnu.

Dalším faktorem je rychlost reakce na objednávku. Moderní uživatelé jsou zvyklí hrát své oblíbené hry nebo trávit čas na sociálních sítích. Proto klient upřednostňuje tento typ služby, což pomůže rychle se vrátit ke svému obvyklému rytmu života. Vaše klientská základna se zvýší, pokud dorazíte na adresu v co nejkratším čase a problém vyřešíte.

Počítačová pomoc zahrnuje širokou škálu služeb, včetně:

 • oprava a údržba počítačů;
 • antivirová léčba;
 • vymáhání ztracených dat;
 • nastavení sítě a další.

Velikost vašich zisků závisí na stupni rozšíření rozsahu poskytovaných služeb.

Při každé práci se očekává určitý počet chyb. Například adresa nebyla uložena při nastavování sítě nebo konektor z portu se objevil. Přístup k práci zodpovědně a včas eliminuje chyby a nedostatky ve vaší práci.

Reklamní činnost

Příklad letáku pro opravu počítače

Možná, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak vstoupit do podnikání, bude místní (v nejbližších okresech) zveřejňování reklam na vchody domů, které označují krátký seznam služeb a kontaktní údaje. Váš první úkolem je vytvořit databázi věrných návštěvníků, kteří vás mohou doporučit svým přátelům.

Oprava počítače je vážná. Trestní odpovědnost

Velká část objednávek souvisí s konfigurací softwaru (softwaru). Nezapomínejme však, že současně hrozí nebezpečí, že spadne pod akci články 146, část 2 trestního řádu Ruské federace, což penalizuje instalaci nebo konfiguraci softwaru, který nemá licenci. Pokud je pán zachycen v takovém zaměstnání, čelí pokutě nebo vězení.

Tento problém je velmi důležitý, protože 90% potenciálních zákazníků používá pirátské kopie softwaru. Existuje vysoká pravděpodobnost, že se stanou předmětem běžné kontroly OBEC nebo obětí soutěžících, takže je lepší odmítnout pracovat s programy bez licencí. V tomto případě jsou potíže nevyhnutelné - protože obyvatelé malých měst v Rusku nejsou ochotni poskytnout značné částky za přístup k licencovanému softwaru.

Takže náklady na práci s pirátskými kopiemi budou asi 700 rublů. Z toho 500 rublů. účet za instalaci softwaru a 200 rublů. - pro ladění. Pokud pracujete s licencí, situace se výrazně změní. Budete buď muset vzdát prodejní objednávky, když instaloval pirátskou kopii operačního systému, nebo nabídnout instalaci OS licence pro 3500 rublů. s platbou odborných služeb od 500 do 1000 rublů. Tato situace je nepravděpodobné, že přispěje k růstu počtu ochotných, ochotných zaplatit takovou sumu.

Ukazuje se tedy, že odvětví trhu pro opravu počítačů je dáno vysokou poptávkou po těchto službách, ale zákazníci nechtějí platit poctivě. Takže se podívejte na způsoby řešení tohoto problému. Nejzkušenější podnikatelé doporučují odmítnout používání softwaru bez licence. Jejich rady se snižují na jednu věc - nutnost přesvědčit zákazníky, aby zaplatili za právní software, protože to je pro ně především prospěšné. Licencovaný software zaručuje jeho stabilní provoz a vysoce kvalitní služby.

Webinar o tom, jak otevřít firmu pro opravu počítačů a elektroniky (podnikatel Evgeny Kutsenko)

Poradenství zkušených podnikatelů

 1. Přijměte příjem objednávky získáním informací o softwaru nainstalovaném v klientském počítači. Při používání nelicencovaného softwaru je zákazník informován o nemožnosti poskytování služeb nebo o instalaci oficiálního softwaru.
 2. Pravidelně rozšiřte seznam poskytovaných služeb.
 3. Vyhledávat klienty mezi podnikateli a právnickými osobami - tyto kategorie zákazníků obvykle používají licencované programy.
 4. Kompetentně propagujte své služby, zaměřte se na kvalitu a pracujte pouze s licencovanými produkty.
 5. Mějte pravidelné zákazníky tím, že jim nabídnete slevy nebo nejrůznější bonusy.

Nelze říci, že takové rady vám pomohou snadno a rychle založit vaše podnikání. V počáteční fázi nebude možné dosáhnout hmatatelných zisků, neboť podle pravidla "Pracujeme pouze s licencovaným softwarem" povede k odmítnutí rozsáhlé zákaznické základny. Ale dlouhý a trvalý boj pro každého zákazníka vám umožní dosáhnout požadovaného výsledku.

Počítačová oprava franšízy

Na trhu si můžete zakoupit hotové obchodní řešení pro organizaci počítačového opravárenského centra. "Franchise Viruses.net" (http://www.virusov-net.com) má následující parametry:

 • Kde a jak inzerovat
 • Doporučené reklamní šablony
 • Vytvoření prodejního místa
 • Výuka kontextové reklamy (Yandex.direct)
 • Instrukce pro najatého manažera
 • Ovládání manažera
 • Správce šablon sestav

Jak otevřít počítačovou službu: počítačová firma, notebooky, smartphony

Poté, co jste se seznámili s podrobnými informacemi o tom, jak otevřít počítačovou službu, budete moci vytvářet ziskové podnikání bez seriózních investic a dlouhé doby návratnosti. Po přečtení článku se dozvíte nejen to, jak vytvořit firmu pro opravu počítačů pomocí poradců průkopníků, ale také vidět přibližnou částku, kterou bude třeba investovat do takovéto činnosti.

Jak uspořádat firmu?

Než začnete pracovat na vytváření počítačové služby, musíte se oficiálně zaregistrovat u daňového úřadu a koordinovat své aktivity s dozorčími orgány.

Pokud plánujete otevřít pouze jedno místo pro opravu počítačového vybavení, nejlepší ze všech zaregistrovat jako IP. LLC by měla být zaregistrována pouze v případě, že plánujete více než 2-3 kanceláře služeb zákazníkům.

Tip: Nepracujte bez registrace IP. Pokud nezaplatíte daně, můžete mít vážné problémy s vládními službami, což bude znamenat obrovské pokuty.

Vypracování obchodního plánu

Než začnete pracovat s jakýmkoli projektem, musíte sestavit podnikatelský plán. Je velmi důležité předepsat všechny body, které souvisejí s vaší budoucí činností:

 • náklady;
 • příjmy;
 • rizika;
 • plánování.

Pokud vaše kvalifikace není dost pro provedení podobného plánu, nezapomeňte kontaktovat odborníka. Z tohoto obchodního plánu bude záviset na budoucnosti celého podnikatelského projektu.

Zaměstnávání zaměstnanců

Nejdůležitějším okamžikem práce libovolného servisního střediska pro opravu počítačů a souvisejících zařízení je profesionalita zaměstnanců. Nejlepší možností je najmout několik známých profesionálů, které znáte osobně.

Budou schopni sledovat nově příchozí a nejprve zkontrolovat kvalitu své práce. Pokud taková možnost neexistuje, Je nutné otestovat všechny zaměstnance, které budete zaměstnávat.

Funkce této činnosti je, že zaměstnanci budou muset pravidelně chodit na objednávky (oprava s odjezdem do domu, do kanceláře). V takovém případě by měl být zaměstnanec čistý, zdvořilý a zacházet se zvláštní trpělivostí s těmi, kteří nerozumí určitým bodům nebo se opakovaně ptají.

Důležité znalosti pracovníků, musí se rychle pohybovat ve všech modelech mnoha počítačových zařízení a být schopni je rychle opravit. Pokud je dílo nízké kvality, klient nebude více kontaktovat vaši službu.

Tip: abyste získali kvalifikované zaměstnance v krátkém čase, musíte kontaktovat zvláštní náborovou agenturu.

Místnost pro počítačové služby

Odstranění místa pro službu je jedním z nejsnadnějších bodů při budování takového podniku. Nemusíte hledat zvláště atraktivní kancelář, dokonce ani polosubce. Hlavní věcí je, že nad vchodem umístíte atraktivní značku, aby se klienti mohli snadno najít.

Pro kancelář si vyberte místo, které bude snadno dostupné odkudkoli ve městě. Ideální volbou je místo u metra, blíže k centru města.

Vyhledávání zákazníků

Spuštění klientské základny od nuly vyžaduje značné množství času. Existuje několik možností:

 1. Reklama na billboardech a letácích. Jedna z nejpopulárnějších forem moderní reklamy, nikoli nejúčinnější, ale nesoucí ovoce.
 2. Webové stránky s podrobnými informacemi o službách. Vytvoření webových stránek a jejich propagace na webu vám pomůže přilákat velké množství zákazníků, tím lépe místo a čím je cena výhodnější, tím více zákazníků budete mít.
 3. Kontextová reklama na internetu. Dnes je to velmi populární způsob reklamy.
 4. Spolupráce se společnostmi vyrábějícími elektroniku. Pokud se podaří podepsat smlouvu s takovou společností, obdržíte neustálý příliv zákazníků, protože vám budou podány osoby, které si koupí zařízení této značky. V tomto případě společnost platí za práci.

Zařízení pro práci

Pro úspěšnou práci budete potřebovat specializovanou techniku. To lze zakoupit v prodejnách prodávaných elektronikou nebo objednaných v zahraničí. Informujte se u svých zaměstnanců o seznamu a vědí, co přesně potřebují k opravě zařízení. Seznam je následující:

 • multimetr;
 • páječka;
 • osciloskop;
 • proudová svorka;
 • vysavač;
 • sada šroubováků;
 • pinzety;
 • sady částí pro technologii (grafické karty, klávesnice, kabely, základní desky atd.).

Připravte si hotovou sadu dílů v dílně je velmi důležité. Některé společnosti zabývající se opravami počítačů zanedbávají tento okamžik a objednávají podrobnosti pouze tehdy, když zákazník už zaplatil za práci a dal své zařízení k opravě. Pokud je doručení zpožděno a informace přijde později než plánovaný čas, můžete zákazníka trvale ztrácet, protože oprava bude zpožděna po dobu nejméně 2-3 týdnů.

Rozhodněte se o seznamu služeb

Před otevřením určit seznam služeb, které poskytnete. Podrobný seznam lze prohlížet od konkurence. Mohou také zjistit ceny, které lze požadovat pro takovou práci. Je důležité nezapomínat, že v době krize hledají všichni lidé levnější možnosti, a proto se k vám obrátí, pokud učiníte průměrnou nebo podprůměrnou cenu o 5-10%.

Chcete-li přilákat zákazníky, nejdřív vám může být poskytnuta bezplatná služba.

Tip: uveďte podrobnou cenu, ve které zapíšete ceny za všechny služby a uvedete je na své webové stránky na internetu, což vážně sníží tok žádostí o firmu v této záležitosti.

Zpětná vazba

Výnosnost podniku je pro výpočet velmi důležitá, je třeba vzít v úvahu tyto náklady:

 1. Nákup zařízení pro opravy. Asi 2 tisíce dolarů. Náklady závisí na množství a kvalitě zakoupeného zařízení. Nezapomeňte, že některé díly budou muset být zakoupeny po celou dobu. Zařízení tohoto typu, které lze zakoupit v leasingu, je prospěšné a výhodné, zejména pro začínající podnikatele.
 2. Prostory k pronájmu. V závislosti na místě je to asi 400 dolarů. Čím blíže k centru města, tím dražší. Zkuste si vybrat nejlepší místo, blíž k zastávce metra nebo autobusu.
 3. Reklamní společnost. Asi 350 dolarů. Pro reklamu je třeba neustále platit, hlavní důraz je kladen na tvorbu webových stránek a kontextovou reklamu.
 4. Utility, internet, čištění, atd. Asi 150-160 dolarů za měsíc.
 5. Ostatní výdaje. Tento odstavec znamená nepředvídané náklady v kanceláři. Obvykle to není více než 200 dolarů.

Počáteční náklady podnikatele budou 4,500-5,000 dolarů, při zohlednění platby zaměstnancům. Není těžké vypočítat, že tato částka se vyplatí za 5-6 měsíců, čistý zisk servisního centra je asi 400 až 500 dolarů měsíčně. Je velmi důležité vytvořit správnou reklamní společnost, která vám může přinést klienty.

Práce na opravě počítačového vybavení je dnes velmi výhodné a bude prospěšné pro mnoho dalších desetiletí. Každá osoba má telefon, počítač, tablet, který pravidelně ztrácí řád, a proto se stává potenciálním klientem. Začněte dnes a za pár let budete mít více než jednu kancelář, ale celou síť.

HD video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Jak otevřít službu opravy počítačů?

Dobré odpoledne, drahí čtenáři. V dnešní nahrávce jsem se rozhodl, že vám řeknu, jak otevřít počítačový servis. Osobně jsem udělal vše, co bylo řečeno v tomto článku v roce 2009, a přineslo úspěch. Celý tento článek je napsán na základě našich vlastních zkušeností.

Poté, co si přečtete tento článek, budete vědět, co a jak moc servisní centrum vydělává, jak rozvracet servisní centrum a doufám, že pochopíte, že je velmi snadné otevřít počítačovou službu.

Jen chci říci - výklenek velmi konkurenceschopný - z toho, aby nakrmil dav rascals, kteří se rozhodli, že vědí, jak opravit počítače. Jakmile je výklenek vysoce konkurenceschopný, mluví alespoň o jeho významu. Není tedy třeba studovat poptávku (existuje poptávka, jinak by v Rusku nebylo tolik Enikeyschikov). Určení, že poptávka v tomto výklenku není nutná je to určitě tam (pokud žijete v jurtě v polárním kruhem a hlavním internetu existuje vodka - není poptávka).

Dalším krokem je registrace právnické osoby. Zpočátku jsem byl registrován jako IP, ale kvůli znalosti báječného účetního jsem přesvědčen, že IP pro mě je těžká minulost a nikdy nebudou fungovat jako IP více.

Dnes právnická osoba nezaregistruje problém a překážky, jak vstoupit do vztahů se státem, který nemáme (je těžké se oženit, ale v knize jsem o tom napsal).

Jak mohu spustit službu opravy počítačů? Tipy od tvůrce společnosti "Trinitib" Ltd.

Bylo to velmi jednoduché. Hlavním faktem při primární propagaci oceli jsou takové reklamy a vizitky. V původní verzi byly dokonce s gramatickými chybami (teď je to opravdu trapné).

Udělali jsme také takové vizitky.

Dnes jsem pochopil, že tyto reklamy byly neobvyklé, jasné a upoutané pozornosti, kdybych musel opakovat propagaci služby, nechal bych je stejný, ale odstranil jsem polovinu textu.

Ale bez ohledu na to, jak dobré nebyli reklamy bychom neuspěli, kdybychom neudělali všechno kvalitativně. V počáteční fázi byla celá služba od jedné osoby. Byl jsem svině, chovatel a kámoš. Malý přispěvatel byl zachráněn druhým zakladatelem pracujícím na telefonu.

Sami jsme zveřejnili tyto reklamy po městě. Nepamatuji si peníze, které jsem řídil autem (prostě neměly peníze, ale byly). Vzhledem k tomu, že náš klient chtěl oficiálnost a potřebovali jsme něco jiného než školní průkaz, škrábali jsme zálohu na 15 dní pronájmu "kanceláře" a koupil si pokladní hotovost. Pak mi rodiče dali počítačový stůl a já jsem měl starý počítač, jako jsou produkty mamutův životně důležitých činností.

V úvodní fázi se naši služba zdála patetická - šatna 2 * 2,5 m, počítačově zaměřený počítačový stůl, počítač před několika lety, než jsem začal holit! Představení bylo opravdu patetické, neměli jsme pochopení, jak propagovat službu, z níž služba přináší zisk, nebylo ani pochopení, kam dostat peníze na pronájem, ale měli jsme misi - "ujistěte se, že lidé nemají problémy s počítačem" a měli jsme spoustu nadšení.

Všechny peníze získané v první fázi byly vynaloženy na pronájem, benzin, tonery a koláče v nejbližší jídelně.

V důsledku toho jsme za třetí měsíc, po čtyřech nálepkách reklam, položili na něco, co děláme špatně. Práce má hodně, ale málo peněz. Rozhodl se vytvořit web. Vzhledem k tomu, že nebyly žádné peníze a nemohl jsem objednat místo pro profesionály, sám jsem dal tuto jednoduchou stránku na html po dobu 3 dnů:

V tomto okamžiku jsme se rozhodli přeorientovat službu jednotlivců na servisní organizace (bohužel jsme přestali rozvíjet směr obsluhy fyziků a na pár let to zbylo).

Pak jsem musel oblékat slušně (ne proto, že to velmi staré fotografie, kde jsem paradiruyu astronauta z filmu Armageddon), vzít letáky, které jsme psali v koleni do 3 hodin, a předat všechny organizace města.

Jak přilákat firemní klienty, již jsem napsal v posledním záznamu a nebudu tady opakovat. Výsledkem mých výletů po městě bylo uzavření tří smluv o údržbě s právnickými osobami. Zajímavostí, kterou jsem zapomněl, jak to - peníze na právníka, jsme neměli, kvalifikovaně vyhotovení smlouvy potřebovat dovednost, pak jsem volal největší servisní centrum v nedalekém (hovoříme o AFM elektroniky Nižném Tagilu), a řekl jim: - "Chceme uzavřít smlouvu o poskytování služeb." V důsledku toho manažer přišel a přinesl mi jejich formy smluv a dodatečné dohody s nimi. Hloupě jsme je předali pro změnu detailů a log. Tak jsme obdrželi bezplatně právně odlišné smlouvy, a naši konkurenti za ně zaplatili. Tak můžete své konkurence využít ve svůj prospěch.

V té chvíli se mi několik úspěšných podnikatelských krizí stalo (budu o tom informovat na blogu a přihlásit se k odběru blogu, abych si toho nevšiml). První krize - velké peníze, druhá krize - nemají čas, nebo první ztrátu komfortu, třetí krize - první potopa a ztráty zákazníků, čtvrtá krize - naučíme se delegovat pravomoc. Všechno se to stalo za pár měsíců a docela mi to vyrazilo z rutiny, nebyla jsem na to připravená!

Vzhledem k tomu, že jsem pracovala dobře jako prodejní manažer, mělo naše centrum služeb první firemní klienty. Je přirozené, že vyjádřili přání, aby práce na bankovním převodem, ale ukázalo se, že otevřít běžný účet v bance potřebuje čerstvý výpis z obchodního rejstříku (zábavný quest, -. Získání prohlášení v běhu banky otevřít účet a šíření oznámení). Vzhledem k tomu, otevření účtu trvá asi týden, a dodávky zákazníkům služby nebylo dost, ukázal jsem zázraky diplomacie a souhlasila se zaplacením nalom.

V tomto okamžiku, tam byl první krize - jsme přinesli krabici kazet do čerpací stanice, zastrčil jsem je ke dni zakoupený na levné, spolu s ním (čti někde někoho ukradený) toner. A nakonec, přes den práce, bylo vyčištěno více než 14 000 rublů, nezískal jsem tolik měsíc dříve. Částka se otočila hlavou a bylo zde potřeba zaznamenat úspěch. Díky partnerovi, protože pokud by nebylo pro tým zodpovědný pocit zodpovědnosti, rozhodně bych jel tyto prostředky...

(. Po uvedení právnické osoby) V tomto bodě jsme měli spoustu objednávek, a tam byli jen dva lidé - Běžel jsem pro zákazníky, zakládající účetní sedí v kanceláři a přijímat hovory. Zažili jsme potíže, hlavní potíže - nikdo nemá práci, fyzicky nemohl člověk dělat takový objem práce. Pak jsme nejprve ohlásili přijetí zaměstnance do práce. Nemělo co moc vybrat, a muselo to vzít, ať už je to někdo.

Na konci jsem zabil dva týdny čas na školení lidských kazety a obdržel první peníze, vybledlé... Zde vyšplhal po problému - pedagogičtí pracovníci pozastavení již dlouhé fronty zakázek a nakonec jsme ztratili některé zákazníky. Byl jsem naštvaný!

Potom se objevilo ještě několik neúspěšných pokusů o nalezení techie a nakonec jsme si odpočinuli, že technik bude muset růst. Hloupě neexistují odborníci na správné úrovni, jsou buď velmi drahý, nebo nesplňují podmínky. Najděte dobrý technik v servisním centru - tvrdě! Pokud učíte osobu a nedá mu peníze, nakonec odjede na závodníka, kde mu bude nabídnuto více - v tréninku nemá smysl! V tomto okamžiku jsme se rozhodli vzít tanker-přijímač, protože potřebujeme platit méně, potřebujeme kvalifikaci nižší a je téměř nemožné poskakovat šlachy.

Takže se stalo, že jsem se seznámil s člověkem, který ví, jak zvládnout zákazníky. V současné době je to jeden z členů našeho týmu, a velký ležérní známost přineslo cenný rámec, by nepřišel k lidem získat práci - možná by nebylo právě teď internetový obchod. Samozřejmě to bylo těžké projít rozhovor s klientem na jinou osobu - „Co když se něco pokazí a najednou dost říci ptát,“ ale nakonec jsem byl přesvědčen o tom, že měl radši prodávat služby a řešení problémů v záruční době, než jsem já. Po několika měsících nervozity, když jsem nemluvil s klientem, uklidil jsem se a důvěřuji zaměstnancům.

Vzhledem k tomu, že zaměstnanec v kanceláři vzal rozkazy, mě tam ukázali teprve ve večerních hodinách a strávili den v TO - cestovali a sloužili právnickým osobám.

Maximální vývoj.

Další fáze se přesunula do větší místnosti a vstoupila do nové úrovně - vzal jsem první servisní techniku ​​do práce! Měl jsem volný čas, příjmy na úkor přijímače a inženýra se poněkud snížily, ale hlavní věc je, že jsem začal pracovat, když chci, a ne 24 hodin denně. Bylo to úžasné!

Vzhledem k tomu, že pokoj pro nás byl opravdu velký (2 pokoje ve výši 38 čtverců)

Otevřeli jsme prodejnu! Ale protože jsem ještě neměl mnoho obchodních zkušeností, pracoval jsem s rozpětím 15%, což negovalo ziskovost. Ano, nevěděla jsem, jaká je kapacita trhu.

Podle doporučení již servisovaných společností jsme byli osloveni novými, nakonec jsme museli přijmout další osobu, která by sloužila novým právním subjektům.

To je místo, kde firma získala svůj impuls, právnické osoby platily pravidelně a hodně, placené prostě za to, že nemají problémy s počítači. Je to ideální podnik - platí za vše, co funguje! Pokud technik nefunguje, pak pracujeme zdarma (náhradní díly platí zákazník)! Vzhledem k tomu, že podmínkou naší práce byla - plná služba, také jsme naplnili kazety.

V určitém okamžiku jsme opět odpočívali na škálování.... Hloupě jsme začali sloužit všem významným zákazníkům v našem městě....

Dlouho jsme si mysleli, co dělat, protože jsme nemohli dělat nic jiného a rozhodli se, že budeme v širším rozmezí!

V důsledku toho jsme po dobu 6 měsíců otevřeli izolované jednotky ve 4 blízkých městech. Byly tam malé kanceláře s počítačem, CCM a čerpací stanice.

V okamžiku, kdy přijímač pracoval, byl-li příjemce na dovolené nebo o víkendech, přišel náhradní zaměstnanec.

Na vrcholu vývoje pracovalo 12 lidí v servisním středisku:

 • 2-3 servisní technici
 • 2 obchodní ředitelé (jeden z nich byl příchozí správce a druhý pravidelně nahradil nemocné)
 • 5 přijímačů
 • Dopravce řidiče
 • účetní
 • univerzální (muž nahradil každého a věděl všechno lépe, než jste pochopil, že jsem to já)

Samostatné jednotky "podle plánu" vydaly řidiče a dodaly tam zásoby pro doplňování kazet a převzaly zařízení z opravy.

Nyní je nejdůležitější, kolik můžu získat službu?

Například jsme měli zákazníka se 70 počítači, který zaplatil za měsíční údržbu 56 000 rublů. Tato částka se ukázalo Vypočítaná pylesosheniya počítače každé tři měsíce (ve skutečnosti to udělal na podzim) a konzultace s uživateli po dobu 1 hodiny na osobu měsíčně (nakonec přijati nedej bože, 10 minut). Navíc tento zákazník zaplatil za opravy zařízení a doplňování kazet. V důsledku toho, za měsíc může přijít na 100.000 až jeden velký zákazník, služby, jako je zákazník utratí 2-3 hodiny v denní době a tři nebo čtyři výlety do okolních měst, kde zákazníci byli vzdálené kanceláře). Měli jsme takové klienty na vrcholu rozvoje šest! Ale samozřejmě pro 100,000 s nimi vytlačit nefungovalo, ale skutečnost, že 5 osob lze provést až 500 000 za měsíc špinavé o službách na bohem zapomenuté díře, pro mě osobně, ukázala, že pracuje u svého strýce nedává peníze, prostě dělat bohatší mýtický strýce.

Ale my, jak jsem již napsal výše, se vůbec neúčastnili reklamy a propagace služeb pro jednotlivce. V tomto okamžiku došlo k poklesu objednávek z nich. Na vrcholu popularity, servisní centrum těží z údržby jednotlivců až 90.000 rublů (2010 práce na vysávání počítače a instalaci programů). Nakonec však kvůli nedostatku reklamy začalo postupné vypouštění.

V tomto okamžiku jsem analyzoval, že pronájem prostor + mzdy zaměstnanců na recepci se nezaplatil, a proto jsme odmítli tento směr. Dalším krokem bylo převedení společnosti na podnikání pro podnikání, zavedení horizontálního řízení a získání maximálního zisku od firmy a její převedení do kategorie zdrojů pasivního příjmu.

Ale čas běží, všechno se mění, dnes servisní středisko je již zastaralé, protože se poprvé dostal do praktického stropu - začal sloužit všechny hlavní subjekty na město a jeho okolí, a pak osobně jsem se nudil - není tam žádný vývoj. V tomto okamžiku je rozhodnuto, že zvětšení servisního centra z hlavního podniku se nestane dodatečným a společnost sama změní rozsah činnosti. Už jsem psal, že budoucnost online obchodování, což je důvod, proč jsme internetový obchod, a služba bude nyní sloužit záruční případy obchod. Tak jsme diverzifikovali podnik a doufám, že se nám bude projevovat příští rok. Doufám, že článek odpověděl na otázku, jak otevřít počítačovou opravu a co jsem pro ni udělal.

"Líbí se ti článek?" - zanechte komentář.

Pokud zjistíte, že v tomto článku nejsou žádné závěry o chybách a ne maloval, že je třeba vzít, to je pravda, budou-li zjištění v knize - „založit svůj vlastní podnik, a ne, aby se zásoby“ a brzy bude propuštěn, se přihlásit k odběru blogu aktualizace, aby nedošlo k ujít.

P. S. při psaní tohoto článku byly nalezeny další dvě témata pro nové položky.

Vlastní podnikání: opravy počítačů. Jak otevřít počítačovou službu

Moderní život je těžké si představit bez počítače. Když se něco pokazí s touto technikou, většina lidí chce řešit problém co nejrychleji a nejúčinněji.

Workshopy o opravách počítačů, které to umožňují, mají stabilní poptávku. Co potřebujete zvážit, abyste mohli začít podnikat?

První kroky

Před otevřením počítačové služby stojí za to studovat trh správně. Jedná se o sféru s velmi vysokou konkurencí, ale zároveň je extrémně poptávaná. Takže poptávka po studiu není užitečná, zákazníci určitě. Aby jejich počet byl impozantní, měli byste se seznámit s cenami obdobných podniků, počet těchto podniků ve městě a vybraných aktivit pro určité oblasti, rozsah služeb a jejich význam.

Takže můžete pochopit, kde začít podnikat. Opravy počítačů mohou zahrnovat mnoho operací, které chcete provádět pro klienty a musíte se předem rozhodnout. To maximalizuje váš příjem od prvních dnů.

Oficiální registrace

Stejně jako jakýkoli jiný podnik, opravy počítačů se nejlépe provádí legálně, jinak budete čelit vážným pokutám. Můžete si zvolit takovou organizační a právní formu jako samostatnou firmu, pokud plánujete sami plnit objednávky a očekáváte malou aktivitu.

Ale je lepší se zaregistrovat jako právnická osoba. To vám umožní rozšířit podnikání v budoucnu a bez problémů najat správný počet zaměstnanců od samého počátku. Služby příchozí účetní vám pomohou vyřešit daňovou kontrolu a učinit všechny potřebné platby včas.

Nábor zaměstnanců

Jednou z hlavních podmínek pro úspěch je správná volba zaměstnanců pro vaši dílnu. Zaměstnanci, kteří se zabývají opravou počítačového vybavení, musí být vysoce kvalifikovaní a mají pracovní zkušenosti. Na trhu je mnoho amatérů, kteří poskytují své služby, ale měli byste se zaměřit na kvalitu a profesionalitu.

Chcete-li, aby tato činnost přinesla další příjmy, zahrňte zaměstnání několika programátorů do svého podnikatelského plánu. Oprava počítače nebude jediným směrem, budete schopni poskytovat služby pro tvorbu a servis webových stránek na internetu.

Pro poskytování poradenství a přijímání objednávek bude vyžadován jeden nebo dva správci. Budou moci přijímat nové zákazníky buď osobně, nebo telefonicky nebo e-mailem. Vyberte si příjemné a nekonfliktní lidi, kteří budou schopni najít klienta iv problémové situaci. Zkušenosti v této věci nejsou tak důležité, hlavní věcí je odpovědný postoj k případu a touha pomáhat návštěvníkům.

Kancelářské prostory

Poprvé můžete pracovat v soukromí, ve svém bytě. Pak stačí uspořádat místo přijímání a vydávání příkazů, oblast je poměrně malá. Ale to není nutné, můžete si pronajmout prostornější pokoj, pokud to podnikatelský plán dovolí. Oprava počítačů je ještě výhodnější provést na místě, aby se nezajišťovala trvalá doprava, pro kterou budete muset najmout auto s řidičem nebo použít taxi nebo dokonce nákladní dopravu.

Pro čekací místnost bude dostatek prostoru o dvacet čtverečních metrů a prostor pro opravy by měl být mírně větší s očekáváním, že každý majster dostane deset čtverců. Za takových podmínek se zaměstnanci i návštěvníci budou cítit dobře. Po uložení na doručení a úspěšném vybrání místa pro umístění servisního střediska můžete získat znatelnou výhodu. Ke toku zákazníků bylo více, pronajmout nebo koupit území poblíž počítačových obchodů.

Dekorace interiéru

Možná, podnikatelský plán pro počítačové opravářské středisko odkazuje na několik, které nemusí nutně zahrnovat vážné náklady na projekt. Hlavní věc je, že pokoj je útulný a uklizený.

Při opravách stačí namalovat stěny v neutrálních barvách a umístit pohodlné pohovky nebo křesla v čekárně, aby čekali návštěvníci. Pěkná recepce pro správce doplní interiér.

V dílně by měla být čistá a pohodlná. Hlavní pozornost by měla být věnována dobrému osvětlení, pohodlí stolů a dobře uspořádanému systému skladování dílů, aby se nic nestalo a vše bylo vždy na dosah ruky. Pak bude práce probíhat co nejrychleji a bez potíží.

Zařízení a součásti

Pro opravy, budete potřebovat nástroje, jako jsou měřidla obecné a konstantní spotřebu energie, aktuální sondy nebo multimetr, osciloskop, pájecí sadu železa s různými tipy a všemi potřebnými prvky pro to, šroubovák, pinzeta, vakua s možností, včetně režimu provětrání.

Navíc budete potřebovat některé náhradní díly, takže si nemusíte objednat jednotlivé díly pro každou opravu. Proto předem nakupujte různé zvukové, síťové a grafické karty. Souhlasíte s tím, že nabídka může být ve velkoobchodních prodejnách nebo se zástupci firem různých značek. Bude vhodné spolupracovat s velkými společnostmi také proto, že můžete rozšířit klientskou základnu.

Reklamní činnost

Chcete-li přilákat co nejvíce návštěvníků k vašemu vybavení počítače, snažte se aktivnější marketing. Máte-li profesionálního mistra a stálého počtu klientů, zisk se tak neustále objeví, ale v důsledku reklamy se znatelně zvýší.

Aby nedošlo k získání pozic na trhu, postupujte různými akcemi. Můžete například nabídnout zákazníkům slevy za určité časové období nebo konkrétní balíček služeb. Pokud poskytujete nejen počítačové služby, ale také implementujete komponenty, můžete uspořádat výhru. Pravidelní zákazníci mohou také nabízet bonus. Samozřejmě, takové akce budou vyžadovat náklady, ale v průběhu času získáte značný zisk.

Pravidelně spouštějte reklamní zprávy v rozhlasu nebo televizi, pokud to umožňují prostředky. Umístěte na ulici nezapomenutelné plakáty nebo stužky, vytvořte jasné znamení nad vstupem do dílny. Snažte se získat nezapomenutelné telefonní číslo a obraťte se na střediska služeb. Partnerství s nimi vám umožní zvýšit příliv zákazníků, protože ti, kteří se obrátí na technickou podporu s problémy, vám zašleme.

Dohody o partnerství

Pro úspěšné podnikání je žádoucí najít partnerský obchod. Oprava počítačů v komplexu s dodávkou nového zařízení a komponentů přináší největší výnos. Navíc, kontaktováním obchodních prodejen získáte rozsáhlou základnu potenciálních zákazníků.

Spolupráce s firmami, které prodávají kancelářské vybavení, vám umožní nabídnout vaše služby v službách různých firem.

Prodejci se bude dát své brožury nebo vizitky pro ty zákazníky, kteří potřebují software, instalace antivirového nebo specializované kancelářské programy, zřizování místních sítí nebo přístup k internetu, stejně jako jakoukoli jinou pomoc.

Možná můžete otevřít počítačovou opravnu přímo v salonech prodeje. Tento vztah bude přínosný pro všechny strany dohody. Práce budou stabilní a zákazníci budou rádi, že budou schopni okamžitě vyřešit všechny své problémy, a to po minimální době.

Boj proti konkurenci

Rivalita na trhu s počítačovými službami je velmi velká. To je třeba vzít v úvahu ještě před zahájením podnikání. Oprava počítačů je sféra, v níž bude nutné neustále vylepšovat a růst. Můžete zvýšit svou konkurenceschopnost rozšířením seznamu poskytovaných služeb. Tímto způsobem získáte do vaší společnosti více zákazníků.

Kromě toho můžete snížit cenu některých služeb. To nepříznivě ovlivňuje konkurenty a okamžitě vede k úspěchu. Neustále sledovat postavení konkurentů firem, budete moci ušetřit zisky a své místo na trhu. Počítačové aktivity netolerují zastaralé taktiky a technologie, proto se snažte vždy držet ruku na pulsu nových produktů. V opačném případě se v tomto oboru nedosáhne úspěchu, a pokud ano, efekt bude velmi krátký.

Otevřete typ opravy počítače

Od května jsem nezaměstnaný a CZN mi nemůže najít práci, musím něco udělat, nebo moje žena už je nervózní a mám smutnou práci z nějakého důvodu bez práce.

10 let pracoval v technické podpoře velké společnosti. Povinnosti jsou široké od instalace / opětovného instalace operačního systému do pokládací sítě LAN, práce s dodavateli k opravě zařízení a doplňování kazet, blokování opravy osobních počítačů. A dokonce i se standardními stížnostmi "Nedotkl jsem se nic, co se právě stalo". Obecně řečeno, v jednom čenichu fungovalo všechno, co standardní oddělení IT provádí ve velkém podniku, kromě programování také máme samostatné oddělení.

V důsledku toho jsem v důsledku optimalizační politiky spálil v práci. Ale dobře, není to o tom.

Jednoho dne inspektor navrhl, aby se pokusil o získání dotace z CP, aby otevřel podnik. Podstoupil jsem zkoušky a dostal jsem se na další účast na projektu. Byly zaslány na kurzy v rámci programu "Business Start". Podnikatelský plán byl napsán a do 25. prosince se bude konat provize a ochrana tohoto podnikatelského záměru.

Ale ve svém srdci mám něco jako "Slavik, něco, co jsem ochkuyu." Dokonce i nedostatek grantu mě nevyděsil, děsí mě to, abych ji obdržel. I když za podmínek bych měl koupit a účet za získanou dotaci a dva roky neuzavřela IP, která by tyto peníze nevrátila. nepotřebují další hlášení.

Na jedné straně je vše jednoduše na druhé straně roku, je nutné platit daně a povinné platby 41t.r. (27990 PFR a 12850 patent), po dobu 2 let 82 t. to vypadá, že není moc, ale pokud podnik není pogret?

Proč nechtějí pracovat v šedé barvě a nechodí po bytech a řezou lehkou kořist na OS a přeinstalování softwaru. Ano, protože za 10 let to byla moje hrdlo stojí, rád hlouběji do systému, hrabat pájku k desce, vyhodit sušičky na čipu a nosit spolu s pásky na obr :)

Ano, jsem rádi amatér za 6 let, shromáždil první přijímač detektoru a v přístroji 6,5 byl přijímač přímého zesílení. Ve škole od 9 do 11 tříd vydělal kapesní peníze televize tchinya a magnetofony.

Právě jsem mluvil, čekal jsem na kritiku nebo praktické rady.