Jak otevřít salon zmrzliny

Dobré instituce se specializací na veřejné stravování obvykle nepotřebují zákazníky, proto se tento typ podnikání aktivně rozvíjí a má vynikající vyhlídky. Ale konkurence je extrémní: co bychom měli prodávat a jaké potraviny si vybírat, aby to bylo v poptávce? Začátečník se může zastavit na lahůdku, která je horlivě milována jak dětmi, tak i dospělými - zmrzlinou. Podle statistik každý člověk v Rusku po dobu jednoho roku jí asi sedm kilogramů tohoto studeného dezertu. I když ve Spojených státech je tento údaj mnohem vyšší, ale pro nás to bude prospěšné, pokud je rozumné přistupovat k jeho organizaci. V tomto článku vám řekneme, jak otevřít salon zmrzliny od začátku a co musíte udělat pro podnikatele.

Cílové publikum

Obvyklou mylnou představou je myšlenka, že pouze děti jedí zmrzlinu a to je čistě dětský dezert. Statistiky ukazují, že hlavním kupujícím tohoto produktu jsou dospělí muži, kteří tvoří 40% počtu kupujících této delikatesy. Proto se při tvorbě nabídky musíte zaměřit na různé kategorie lidí. Ačkoli samozřejmě budou mít ženy s dětmi přednost, budou si moci přijít na procházku za světlo.

Čím více odrůd zmrzliny v menu, tím lépe pro kavárnu, protože hosté si mohou vybrat, co se jim líbí a chtějí znovu přijít. Nejlepší je vytvořit tuto instituci rodinu, kde mohou rodiče chodit se svými dětmi, stejně jako páry v lásce. Děti budou vychutnávat krásu a barvu pokrmů a dospělí ocení rozsah a ekologické přísady. Proto je logické, aby byla místnost barevná a světlá, a nabídka - různorodá.

Hovoříme-li o preferencích lidí, můžeme říci, že nejpopulárnější dnes je čokoládová zmrzlina, takže se ujistěte, aby ji v nabídce, je žádoucí, v několika variantách (tmavé čokolády, mléčné čokolády, s ořechy a bez něj). Je také třeba poznamenat, že ženy preferují odrůdy s nízkým obsahem tuku se spoustou ovoce a sirupů.

Jak otevřít zmrzlinu v malém městě

Jakýkoli obchodní nápad začíná budováním vlastního konceptu, originálního a odlišného od ostatních. Na otázku, kde začít, můžete odpovědět takto: nejprve vyberte vhodný pokoj, ve kterém se nachází kavárna. To závisí převážně na docházce.

Předpoklad lze pronajmout nebo postavit samostatně, ale druhá možnost je drahá a není vhodná pro začátečníky. Existují dvě možnosti: samostatná budova nebo místo uvnitř velkého nákupního centra. S výhodou je druhá možnost, protože ve velkých nákupních a zábavních podniků jsou vždy hodně návštěvníků, kteří přijdou k cukrárně, nedostatek návštěvníků je nepravděpodobné, že by. Pronájem prostor v nákupním centru, samozřejmě, není levné, ale stále levnější než samostatná budova. Ale je tu potíž: soutěž o právo pracovat v obchoďáku je velmi vysoká, a majitelé často preferují známé franchise než začínající.

Pokud jde o prostor prostor, dostatek a 50 metrů čtverečních. m. Zónování je povinné:

 • Výrobní hala - 20 metrů čtverečních. m.
 • Sál pro návštěvníky - 15 metrů čtverečních. m.
 • Sklad - 8 metrů čtverečních. m.
 • Ubytování - 4 m2 m.

Pokud se rozhodnete ve prospěch vlastní budovy, je důležité, aby prostory odpovídaly hygienickým a požárním předpisům, jinak by kontrolní orgány při otevření vytvářely vážné překážky pro vás.

Nejjednodušší způsob, jak používat licenci, která dává právo používat již připravenou síťovou firmu. Nezapomeňte však, že to podnikům uloží určitá omezení a povinnosti, a v tomto případě budou nižší příjmy, protože výnosy budou muset být sdíleny.

Výběr a návrh formátu

Dalším důležitým krokem je výběr formátu pro zmrzlinu. Někteří raději obchodují s vlastními výrobky, jiní nakupují zmrzlinu od svých dodavatelů. Chcete-li se rozhodnout, který z těchto způsobů výběru je nutné provést výpočty. To je považováno za výrobní náklady a je srovnáváno s cenami, které nabízejí dodavatelé. Je nutné zastavit se na tom, co je výhodnější.

Následuje práce. Dokumenty jsou zapotřebí k oficiálnímu otevření, aniž by tyto činnosti prováděly nelegálně. Registrace IP nebo právnické osoby se provádí. Výběr závisí na dalších vyhlídkách. Pokud máte v úmyslu zapojit se do malé kavárny a neplánujete ji měnit v dohledné budoucnosti, IP bude dělat. Pokud máte v úmyslu spustit síť několika salonů zmrzliny, vyberte si rozumnější LLC.

Při registraci uveďte kód OKVED na čísle 56.1 (nebo pododdílech). Abyste mohli legálně provozovat své prostory, musíte získat povolení od sanitární a epidemiologické stanice a hasičského oddělení. Kromě toho budete muset získat kopie certifikátů od dodavatelů za zakoupené suroviny a vybavení. Pokud vyrábíte zmrzlinu podle vlastního receptu a nekupujete ji, budete potřebovat schválení technologií v sanitární a epidemiologické stanici.

Dalším krokem je nákup zásob. Pokud plánujete vlastní produkci, budete muset vynaložit spoustu peněz na nákup zařízení. Je zakoupeno zařízení nazvané "mrazák", je to ten, kdo vyrábí zmrzlinu: šlehání, provádí pasterizaci a ochladí na určitou teplotu. Jeho cena závisí na úrovni výkonu. Takže zařízení s kapacitou 4 kg / hod bude stát asi 100 tisíc rublů. Produktivnější stroje budou stát mnohem víc. Pro další chlazení produktu je zapotřebí další instalace, jejíž cena je v rozmezí 30 000 rublů. A ještě neudělat takové věci jako:

 • Chladící produkty pro chlazení chlazení.
 • Showcase s chlazením.
 • Tank pro skladování zmrzliny.
 • Dodatečné vybavení.

Také je potřeba nábytek, na kterém budou návštěvníci sedět. Vhodné vysoké stoly k jídlu stojící a pohodlné malé plastové stoly se židlemi. Krásný dřevěný nábytek je drahý, takže si ho vyberte, pokud očekáváte velký příliv návštěvníků nebo chcete vytvořit obraz luxusního zařízení.

Náklady na zařízení zcela závisí na konkrétním výrobci. Předpokládá se, že korejský a čínský inventář je nejlevnější, ale jeho kvalita je uznána za nízkou. Nejlepší producenti jsou v Itálii.

Suroviny

Přemýšlíte o otevření kavárny, kde se prodává zmrzlina, věnujte zvláštní pozornost surovinám. Z nízkokvalitních zdrojů nemůžete vařit dobrý produkt. Moderní zmrzlina je vyrobena ze speciálních směsí, které se mísí s vodou a v důsledku technologického procesu vzniká sladká delikatesa.

Připravená hmota je umístěna v šálcích, ze kterých jíst návštěvníci zařízení. Brýle mohou být lepenka nebo jedlá vafle (tato možnost je levnější, spíše jako zákazníci, ponechává méně odpadků). Doporučujeme, abyste se na ni soustředili. Průměrná cena plastových obalů činí 60 kopeků a rohatka je 20 kopek.

Chcete-li získat slušného dodavatele, musíte si vybrat zkušené výrobce, kteří se touto činností zabývají více než rok. Nebojte se jít do společnosti, podívejte se na podmínky skladování a výrobní proces. Suroviny nejprve musí strávit asi 250 tisíc rublů.

Zaměstnanci

Tato malá firma se spoléhá na zaměstnance pracující v kavárně a zmrzlinu, takže je třeba hledat dobročinné lidi, kteří zodpovědně přistupují k povinnostem. Bude to trvat asi deset lidí:

 • 2 cukráři.
 • 2 technologa.
 • Pracovníky 2 barů.
 • 2 zaměstnanci registračních pokladen.
 • 1 účetní (outsourcing je možný).
 • 1 velitel opravy zařízení (případně po dohodě s dodavatelem zařízení).

Samotný podnikatel může být ředitelem nebo manažerem. Můžete tedy ušetřit na mzdách. Práce v kavárně a zmrzlinách budou moci i mladí lidé bez pracovních zkušeností, dokonce i studenti. Poté je třeba organizovat školení, aby se zaměstnanci mohli naučit pracovat na speciálních zařízeních.

Měsíčně se na mzdy bude vyžadovat zhruba 250 tisíc rublů.

Výhody a nevýhody

Obchodní myšlenka na vytvoření vlastního salónu zmrzliny má klady i zápory. Snad nejvýznamnější nevýhodou je sezónnost takového podnikání. Zmrzlina je v poptávce v letních obdobích roku, a čím teplejší je počasí, tím lépe se prodává. V zimě je poptávka výrazně nižší, takže stojí za to mít v sortimentu a nechladných dezertech teplé nápoje. Nicméně, milovníci této sladkosti a v zimě ji dychtivě jíst, i když častěji objednávají ne jednotlivé porce, ale kupují velké balíčky domů. Proto můžeme nabídnout možnost balení "zmrzliny s sebou". V zimní sezóně také podporovat zařízení nad vodou může prodej koláčů, dezertů a pečení.

Dalším problémem je shromažďování povolení, pro které musí mnoho vládních agentur projít.

Výhodou této řady aktivit je možnost pronájmu malého pokoje ve srovnání s jinými typy kaváren, levné vybavení a nedostatek potřebných drahých kvalifikovaných zaměstnanců.

A na závěr

Tato podrobná instrukce vám pomůže pochopit, co musíte udělat pro otevření zmrzlinového salónu v malém městě a zjistěte sami, zda je to výhodné. Vydělat na tuto myšlenku přijde, pokud vytvoříte detailní obchodní plán a provedete jej. Ziskovost podniku může být vysoká tím, že bude mít správný přístup k podnikání a dostupnost finančních zdrojů, aby se udržely na hladině po dlouhou dobu. Je nutné se připravit na sezónní pokles prodeje a vypočítat tento okamžik při sestavování vašeho podnikatelského plánu. S dobrou nerovností se taková instituce vyplatí zhruba za jeden rok.

Jak otevřít obchod se zmrzlinou

Trh s zmrzlinami v Rusku se aktivně rozvíjí: podle statistických údajů za výsledky roku 2017 je objem trhu 368,8 tisíc tun a v ocenění - 72,3 miliard rublů, což je o 1% vyšší než tento ukazatel pro rok 2016. Vedoucími výrobci produktů v roce 2017 byly střední (22,9%), Privolzhský (21,6%) a sibiřský (20,2%) federální okresy. Nejvyšší ceny zmrzliny jsou na trzích Moskvy a Petrohradu, 551 a 428 rublů na 1 kg zmrzliny.

Podniky, které prodávají zmrzlinu, jsou prezentovány v několika formátech a liší se ve výrobním mixu. Formáty lze obecně rozdělit na místo na ulici, ostrov v nákupním centru se sedadly nebo pouze s funkcí "take-out" a plnohodnotnou zmrzlinou. Když mluvíme o sortimentu, můžete prodávat hotovou (balenou) zmrzlinu, vyrábět váhu nebo kombinovat oba formáty.

Obchodování s prodejem zmrzliny na ulici

Obvykle se jedná o malý bod, který se skládá z chladicí jednotky a deštníku. Tento formát je nejméně nákladný: umožňuje snížit náklady na pronájem pokoje, odstranit sedadla. Na druhou stranu, "vnější" bod funguje v létě, v chladném období, ti, kteří chtějí koupit zmrzlinu nemají moc. Kromě toho je klíčovým faktorem v popularitě podniku umístění. Také je třeba zajistit takové faktory, jako je napojení na elektrickou energii a skladování zařízení v noci. Chcete-li vyřešit problém s připojením k elektrické energii, můžete si zakoupit přenosný generátor nebo vyjednat se sousedními maloobchodními prodejnami a provést prodloužení, které je součástí platby za elektřinu. Skladování zařízení a výrobků se doporučuje provádět i v nejbližším obchodním komplexu, v obchodě, s předchozím souhlasem majitele.

Umístění zmrzliny

Z průchodnosti bodu závisí na zisku podniku, takže společnost musí být umístěna v rušných místech, od konkurence. Úspěšná pozice může zkrátit dobu návratnosti na 1-3 měsíce.

Nejvhodnější přeplněná místa:

 • park, zábavní park,
 • pláž,
 • dětské hřiště,
 • centrální ulice,
 • vedle velkého nákupního centra, zastávky, stanice metra,
 • vedle vzdělávacích a zábavních zařízení.

Obchod se zmrzlinou v obchodním centru: ostrůvek

Umístění ostrova do nákupního centra zvyšuje náklady na pronájem pokoje, ale řeší řadu problémů souvisejících s umístěním a skladováním zařízení, napojení na elektrickou energii. Stojí za zmínku soutěž o přeplněná místa v nákupních komplexech: pronajímatelé zpravidla preferují velké značky a slavné instituce.

Otevřený salon zmrzliny

Zmrzlinový salón, místo se sedačkami, je drahá koncepce pro otevření prodejního místa pro zmrzlinu: investice činí 2 miliony rublů nebo více. Kavárna může být umístěna v obchodním komplexu nebo v samostatné místnosti. Umístění kavárny v samostatné místnosti je náročnější na pracovní sílu: způsobuje velké počáteční výdaje na vybavení a vývoj kompletního projektového projektu, který zohledňuje hygienické a protipožární předpisy.

Bez ohledu na umístění je nutné zónovat prostory do výrobního sektoru, skladovacího prostoru, kajuty, sálu pro návštěvníky.

Obchod pro prodej balené zmrzliny

Prodej balené zmrzliny je poměrně jednoduchý v organizaci, takže v segmentu vysoké konkurence - takové podniky pro prodej maské zmrzliny jsou velmi široce zastoupeny na ulici, stejně jako v obchodech, v jednotlivých chladničkách.

Chcete-li začít svůj bod, musíte najít dodavatele - pro různé sortimenty můžete spolupracovat s několika dodavateli výrobků, pak je nutné s nimi uzavřít dohodu a získat certifikáty produktu.

Měkká zmrzlina

Tento segment zmrzlinových zařízení je jedním z nejoblíbenějších, ve kterém se rozvíjejí rozsáhlé sítě podle franšízového systému. Investice do otevření bodu velkými společnostmi, které mají zkušenosti na trhu, činí 310 tisíc až 7 milionů rublů. Období návratnosti těchto pojmů je od 3 měsíců do 2 let.

Zisk z výroby a prodeje jedné výrobní jednotky (jedna perlička na 100 gramů) je vyšší než z realizace stejného objemu balené zmrzliny. Pro výrobu měkké zmrzliny je zapotřebí mraznička a speciální suroviny. Hmotnost zmrzliny je připravena ze suchých směsí, které se mísí s vodou nebo mlékem a jsou umístěny v mrazáku. Směsi mohou mít různý vkus, doporučuje se zakoupit různé druhy pro různé sortimenty. Kupují se také rohové šálky, šálky a lžíce.

Obchod s opečenou zmrzlinou

Smažená zmrzlina - thajská pochoutka ve formě rohlíku, která je připravena ze směsi pro přípravu měkké zmrzliny. Směs vylévá na povrch speciální mrazničky, rovnoměrně se rozdělí, po nalévání se doplní náplň a výsledná peleta se rozsekne na kusy, které se navíjejí na válce. Dezert se podává v brýlích s lžící.

Tato koncepce nevyžaduje hodně investic: potřebujete koupit mrazničku pro rollovou zmrzlinu, jejíž práce nevyžaduje specializovaný výcvik. Tam jsou některé nuance výběru zařízení, je žádoucí posunout mrazničky měl málo hloubka a průměr byl 45-50 cm a výška pouzdra lícuje s ramenem - to bylo výhodné pro přípravu zmrzliny. Dále se domníváme, že pro místa s malou provozní kapacitou můžete koupit mrazák s jedním chladicím povrchem pro firmy s velkým počtem objednávek - s dvěma.

Jak otevřít salon zmrzliny. Podnikatelský plán, technologie, výpočty

Zmrzlina je výrobek, který se v Rusku ještě nestal tak populárním, jaký je potenciálně schopen. Proto trh s prodejem zmrzliny má hodně růst.

Kultura konzumace zmrzliny roste. Stále více lidí chce nejen jíst vynikající produkt, ale dělat to v příjemném a pohodlném prostředí. Požadavky na kvalitu také vzrostly. Proto je prodej zmrzliny v kavárně v každém případě slibným nápadem. Hlavním úkolem je vytvořit kompetentně obchodní plán kavárny a zmrzliny. Dnes to není těžké. Na internetu můžete najít připravený vzorek a provést vlastní změny.

Obchodní význam

Dnes obrat moskevských zmrzlinových kaváren přesahuje 90 milionů dolarů ročně. Tržní zisk je více než 20%.

Investoři ochotně investují. Nevyžaduje velké částky. To stačí 70-130 tisíc dolarů (a v některých případech 25 tisíc). Majitel nepotřebuje ani zvláštní vzdělání - obecný princip práce a koncepce instituce jsou jednoduché a srozumitelné.

Kavárna s kapacitou 30 míst s průměrnou kontrolou kolem 300-400 rublů přinese za rok 300 tisíc rublů. Doba návratnosti obvykle nepřesahuje tři roky, nejčastěji je to 2 roky.

Sezónnost se vyskytuje v tomto typu podnikání. V létě je návštěvnost mnohem vyšší. V zimě lidé s nimi často koupí zmrzlinu. Také v zimě je možné uspořádat různé události - narozeniny atd.

Provádění dokumentů

Bude nutné buď otevřít LLC, nebo Registrace IP. Která z těchto dvou možností volby závisí na tom, jaké plány stavíte do budoucna. Pokud máte v úmyslu mít vlastní jednoduchou malou firmu, která nezahrnuje expanzi do škály celé sítě zařízení, pak možnost IP objevování. A pokud snít o vývoji na velký komerční projekt, pak je lepší zaregistrovat LLC.

Zvolte kód OKVED. V tomto případě potřebujete kód 55.30 - "Aktivity kaváren a restaurací". Stejný kód se používá také pro dětská kavárna, a pro kavárna rychlého občerstvení.

Kromě toho bude zapotřebí řady dalších povolení, včetně povolení požárů, SES a některých dalších vládních agentur.

Použité suroviny, zařízení používaná pro výrobu technologie zmrzliny musí mít odpovídající osvědčení. Zaměstnanci musí mít hygienické knihy.

Možnosti implementace projektu. Zástupci nebo nezávislé podniky

Franchising se stal nedávno velmi populární. Tento model vám umožní překonat téměř všechny potíže spojené s otevřením podniku. Firma-franchisor poskytuje zařízení, technologie, suroviny, školení zaměstnanců, marketingové strategie, obchodní plán, a tak dále. Nemusíte nic hledat sami, budete pracovat po dlouhou dobu a ukázalo zavedených schémat.

Ale frankayzinga mnoho nedostatků. Další informace o povolení v otevření kavárny číst tady.

Dnes v Rusku jsou v obchodě s zmrzlinou dvě největší možnosti franšízy: "Baskin Rbins" a "Mia Dolce Julia".

Baskin Rbins

Tato značka je považována za průkopníka ruského franchisingu v oblasti zmrzlinových salónků. Zahrnuje síť více než 100 zařízení v celé zemi. Podmínky partnerství v tomto systému je třeba pashualnogo zaplacení poplatku ve výši nejméně 11.000 dolarů, a měsíční platby licenčních poplatků na základě procenta z obratu nebo příjmů. Výše investice při otevření bodu "Baskin Robbins" je 70-150 tisíc dolarů.

"Mia Dolce Julia"

Je ruským rezidentem, který vyrábí zmrzlinu s využitím exkluzivních italských technologií. Tato společnost poskytuje 13 let možnost spolupráce v rámci franšízového programu. Velikost poplatku pluhu v různých variantách spolupráce se pohybuje od 5 do 30 tisíc dolarů, poplatek často má pevnou sazbu ve výši 300-500 dolarů. Výše počáteční investice začíná od 17 tisíc dolarů, zatímco výnos někdy dosahuje 150% ročně.

Formát

Zmrzlinový salon lze otevřít v různých místnostech. Může to být samostatná stacionární kavárna nebo místo uvnitř jiné velké obchodní instituce - supermarket, nákupní centrum atd.

Bod v obchodě

Má řadu výhod:

 • schopnost otevřít celou síť bodů;
 • nájemné může být nižší než v stacionární kavárně;
 • méně vliv na obchodní faktor sezónnosti;
 • méně reklamních nákladů.

Velikost bodu v obchodním centru musí být nejméně 5 metrů čtverečních. metrů. Náklady na pronájem jednoho metru jsou asi 50-100 dolarů měsíčně. V takovém případě nemusíte investovat spoustu peněz do opravy a zpracování dokumentů, to vše dělá společnost vlastníka.

Samostatná kavárna

Při výběru místa pro stacionární kavárnu byste měli vzít v úvahu, že pro úspěšný proces odškodnění potřebujete nejméně 300 návštěvníků denně. Za tímto účelem bude fungovat každé živé místo - v blízkosti vzdělávacích institucí, kancelářských center, železničních stanic velkých obchodů, trhů apod.

Také zaručena je ideální pro umístění na kávu zmrzlinu - jakékoliv místo v rekreačních a volnočasových aktivit: parky, náměstí, bulváry, ulic pěší zóny, a tak dále.

Nejúspěšnější variantou ubytování stacionární kavárny a zmrzliny - spací plochy, kde se nacházejí pouze bytové domy. Když jsou lidé doma, je nepravděpodobné, že půjdou do kavárny. V každé kavárně jděte tehdy, když chtějí něco k jídlu, aniž by poblíž domu.

Další informace o chování a psychologii kupujících si přečtěte tady.

Nájemné za stacionární kavárnu může být asi 150-200 dolarů za metr za měsíc. Je žádoucí, aby celková plocha kavárny činila 50 a více metrů čtverečních. metrů.

Interiér a zónování prostor

Kavárny:

 • Výrobní plocha - 25 m2. m;
 • obchodní síň - 10 metrů čtverečních. m;
 • sklad - 10 metrů čtverečních. m;
 • bytové prostory - 5 m2.

Interiér zmrzlinového salónu je lepší udělat ve světlech barvách, lépe - v neutrálním nebo veselém stylu. Nábytek je lepší vybrat jednoduchý, hlavní věc je, že by to mělo být pohodlné.

Sortiment

Zmrzlinářské kavárny jsou typu zařízení s jedním sortimentem, tj. zde je pouze jeden typ výrobku základní a převládající. Zmrzlina by měla být prezentována v množství 10-15 druhů.

Nejoblíbenější druhy zmrzliny: čokoláda, pistácie, vanilka. Během ortodoxních příspěvků je poptávka po nízkotučných zmrzlinách na ovoci.

Musí to být nějaký přísada plniva pro zmrzlinu: ovoce, čokoládu, ořechy, sirupy. Měly by existovat také související produkty - cukrovinky, koktejly, káva, džusy a jiné nápoje.

Existuje mylná představa, že pouze ženy a děti milují zmrzlinu. Ale ve skutečnosti nejméně 40% všech zákazníků zmrzliny je dospělí muži. To je třeba vzít v úvahu při sestavování sortimentu, ve kterém může být čerstvé ovoce, některé alkoholické nápoje.

Můžete si prohlédnout návštěvníky a zjistit jejich preference a přání pro sortiment.

Vlastní výroba nebo nákup hotových výrobků?

Tato záležitost musí být vyřešena okamžitě, dokonce i ve fázi plánování. Kde koupíte zmrzlinu - koupíte ji, nebo si sami vaříte?

K tomu musíte vypočítat náklady na vlastní výrobu a porovnat je s cenami hotových výrobků od dodavatelů, s přihlédnutím k přepravním nákladům. A samozřejmě je třeba se jich zeptat na podmínky spolupráce. Pokud potenciální dodavatelé potenciálně mohou být alespoň dvě firmy, které si navzájem konkurují, můžete se spolehlivě spolehnout na velmi mnoho preferencí. Máte k dispozici:

 • slevy na zboží;
 • schopnost nakupovat výrobky s odloženou platbou (nebo dokonce platit za zboží není okamžitě, ale jak jsou realizovány);
 • slevy na platbu za dodávku (nebo dokonce zcela zdarma přepravu).

Ale všechny tyto podmínky můžete být vyjádřen pouze v soukromém rozhovoru bez přítomnosti cizích lidí, takže v každém případě bude nutné předem nainstalovat osobní kontakt se zástupci dodavatelských firem.

Praxe ukazuje, že vlastní výroba zmrzliny v kavárně může být přiměřená pouze v těch regionech, kde jsou náklady na suroviny výrazně nižší než ve velkých městech. Ve velkých městech může být výroba zmrzliny sama o sobě ekonomicky opodstatněná, pokud je možné vytvořit exkluzivní produkci vlastních jedinečných značek.

Zaměstnanci

Pro malou kavárnu budou potřebovat 10 lidí. Včetně:

 • 2 náhradní cukrovinky;
 • 2 šéf posunu;
 • 2 barmani;
 • 2 pokladníci.

Můžete také potřebovat účetního, stejně jako odborníka na provoz, opravu a údržbu zařízení. V posledních letech se však stále více využívá forma outsourcingu a tyto funkce jsou poskytovány společnostem poskytujícím takové služby.

Samozřejmě také musí existovat ředitel nebo správce vývoje. Může být buď pronajatým specialistou, nebo tyto funkce vykoná sám majitel kavárny.

Mzdy ve výši asi 300 tisíc rublů měsíčně.

Zařízení

Hlavním prvkem je mrazák. Jedná se o speciální jednotku, která provádí tři technologické procesy: pasterizace, šlehání, zmrazení produktu na -5 stupňů. Takové zařízení s kapacitou 4-6 kg zmrzliny za hodinu stojí asi 2-3 tisíc dolarů.

Rychlost, s jakou je výrobek poháněná, závisí na rychlosti chlazení směsi. Pro tento proces je zodpovědná speciální instalace. Jeho cena je asi 300 dolarů.

 • mraznička pro "zmrazení šoku";
 • showcase-lednice;
 • speciální nádoby pro meziprodukty pro skladování;
 • dodatečný inventář.

Ceny těchto nebo jiných mechanismů a zařízení závisí na výrobci. Nejlevnější v Rusku je zařízení čínských a korejských společností. Také můžete najít auta vyrobené v Rusku za rozumné ceny. Nejkvalitnější a nejdražší je vybavení uznávaných značek, včetně evropských a amerických.

Technologie výroby zmrzliny v kavárně

Suroviny

Pro výrobu zmrzliny v mrazáku jsou suroviny vyžadovány ve formě speciálních směsí. Zředí se vodou v poměru 1: 3. Náklady na tyto směsi závisí také na výrobci. Ruské suroviny dnes mohou stát $ 2,5 za kilogram, USA - více než $ 8 za 1,75 kg.

Etapy

 1. Prosévání surovin ručně nebo pomocí magnetického detektoru.
 2. Míchání základní směsi.
 3. Přidání dalších komponent.
 4. Vložení směsi do výrobce zmrzliny.
 5. Zmrazení a skladování hotového výrobku.

Dodávka záležitostí zboží. Důležité je nejen samotná zmrzlina, ale také obal, ve kterém je podáván zákazníkům, stejně jako název každé položky sortimentu. Děti reagují na barvu a zajímavé porodnictví a dospělí - k jménu.

Jako kontejnery pro realizaci zmrzliny, kartonu nebo dlaždice nebo krásné vázy jsou používány. Waffle cups jsou nejen vynikající samy o sobě, ale také prospěšné pro výrobce. Pokud krabice na kartón stojí 55 kopek za 1 jednotku, pak je houfnice 18 kopek.

Finanční výpočty

Registrace a zpracování dokumentů bude stát 6-7 tisíc rublů.

Pronájem, opravy prostor, nákup zařízení - 1,1 milionu rublů.

Saldo zaměstnanců je asi 300 tisíc rublů měsíčně.

První dávka surovin - 300 tisíc rublů.

V každém obchodním plánu musíte vždy vytvořit finanční rezervu na nepředvídané výdaje, včetně podnikatelského plánu pro salon zmrzliny. Částka této rezervy by měla být nejméně 10% celkového odhadu.

Kavárna s kapacitou 30 osob přináší zisk kolem 300-400 tisíc rublů ročně. (To je již mínus všechny měsíční náklady).

Ekonomická proveditelnost tohoto druhu podnikání se obvykle považuje za poměr 1:10. Tedy. hotové výrobky se prodávají za cenu desetkrát vyšší než cena surovin. Tudíž je marže v tomto případě 90%. Z této částky asi 50% kryje ostatní výdaje. A čistý zisk činí 30-50% obratu. V případě, že výsledek je ve skutečnosti mnohem menší než tato hodnota, tato firma nemá smysl a je třeba zásadně změnit marketingovou strategii, být jiný podnikatelský plán zmrzlinou.

Otevření

Úspěch projektu bude do značné míry záviset na prvním kroku. Čím více barevných, velkolepých a nezapomenutelných bude zahajovací ceremoniál, tím větší je šance na získání velkého stálého toku zákazníků. Proto se snažte uspořádat zábavnou slavnostní večírek s vystoupeními umělců, hudbou a bezplatným jídlem pro všechny první návštěvníky.

Jak otevřít kavárnu od začátku. Jak otevřít malou kavárnu: podnikatelský plán

Tam je stále více lidí, kteří chtějí uspořádat vlastní podnikání. Téměř všichni jsou připraveni vzdát se práce, aby mohli začít pracovat pro sebe. Ale je vše tak jednoduché? Nápady pro dnešek jsou tolik, že je více než dost pro každého. Musíte však tvrdě pracovat. A v tomto přehledu bude považováno za téměř nejoblíbenější pro dnešní podnikatelskou činnost. Jedná se o otevření kavárny. Rozdíly v takovém podnikání mohou být mnohé. Dětská a letní kavárna, zmrzlina a kavárna. A pokud ukážete svou představivost, můžete stále přicházet s něčím originálním. Je třeba podrobněji zvážit hlavní nuance tohoto případu.

Otevření vlastního podniku

Letní kavárna je vždy schopna přitáhnout mnoho pozornosti. Zvláště pokud je počasí horké. Nicméně, stojí za to pamatovat některé nuance. Odpověď na otázku, jak otevřít letní kavárnu, je velmi důležité dosáhnout vysoké návštěvnosti. V tomto přehledu se objeví hlavní body týkající se tohoto druhu podnikání.

Co podnikatel bude čelit?

Prakticky všechna města mají určité funkce spojené s otevřením letní kavárny. U většiny položek jsou však požadavky stejné. Například oficiální registrace nemá žádné globální rozdíly. Takže, co by podnikatel měl dělat?

Za prvé, musíte přemýšlet o místě, kde bude kavárna umístěna. Aby se dostal do nemovitosti, musí podnikatel požádat pozemkové oddělení, které je v administrativě - okrese nebo městě. V některých situacích mohou být pozemky pronajaty. Základem v tomto případě bude odvolání podnikatele. Ale pozemky pro stavbu lze pronajmout podle výsledků soutěží.

Navrhování náčrtu

Před otevřením kavárny musíme svůj projekt napravit. Schéma může sestavit jak podnikatel, tak třetí strany, které se specializují na tuto oblast činnosti. Při přípravě projektu je třeba vzít v úvahu, že místní orgány mohou předložit řadu požadavků. Mohlo by to být doporučení pro vnější konstrukci a tvoří znaky a t. N. Je zde také možnost, že vláda může klást požadavky, pokud jde o zlepšení na území, které se bude nacházet v těsné blízkosti budoucí kavárny. Sortiment výrobků je také ve většině případů podroben přísné kontrole.

Návrh bude muset být koordinován najednou v několika výborech města nebo okresní správy. Po dokončení všech nezbytných postupů v této fázi budete muset požádat o místo, které používáte. Poté bude provedeno přezkumné řízení. Pokud je odpověď kladná, bude vydána příslušná objednávka a bude uzavřena smlouva o pronájmu pozemku.

Vývoj menu a nákup požární techniky

Chcete zjistit, jak otevřít kavárnu? Je třeba si uvědomit, že v tomto případě není třeba ztrácet čas. Proto je při zvažování aplikace nutné vyvíjet řadu pokrmů a nápojů. Seznam bude nutno dohodnout se sanitární a epidemiologickou stanicí.

Podnikatel by měl také zakoupit několik hasicích přístrojů. Jsou nezbytné pro získání příslušného povolení k otevření vlastní kavárny od požárníků. Také je nutné uzavřít dohodu se společnostmi zabývajícími se likvidací odpadků.

Chcete-li pochopit, jak otevřít kavárnu od začátku, měli byste vědět, že v tomto případě neexistují žádné konkrétní funkce. Je třeba řídit přesně stejnými pravidly, která jsou zásadní při otevírání dalších stravovacích zařízení. Je třeba také poznamenat, že mnoho návštěvníků se vždy neřídí tiše a klidně. Pracovní doba některých kaváren končí tedy v 23:00.

Co mám koupit pro budoucí kavárnu?

Někteří začínající podnikatelé, kteří mají zájem o otevření kavárny, mají takový názor, že počáteční kapitál je malý. V souladu s tím a tato podnikatelská činnost se vrátí poměrně rychle. Zisk, samozřejmě, na samém začátku formování podnikatelské činnosti může být vysoký. Ale v této situaci bude místo hrát velkou roli. Ale s náklady nejsou tak jednoduché.

Nejprve je třeba vynaložit peníze na postup pro odsouhlasení a získání různých povolení. Navíc může být tento proces značně zpožděn, pokud si nepamatujete.

Bude nutné zakoupit veškeré potřebné vybavení a nábytek. Chladničky, markýzy, toaleta - to vše a mnohem více, pokud chcete pochopit, jak otevřít kavárnu. Podnikatelský plán by měl být přizpůsoben tak, aby vyhovoval všem detailům. Chcete-li snížit náklady, můžete si koupit některá zařízení k pronájmu. Kromě toho existují některé společnosti, které si mohou pronajmout zařízení zdarma. To se však děje pouze za předpokladu povinného prodeje jejich produktů.

Co je nutné k otevření kavárny?

 1. Vývěsní štítek, na kterém budou uvedena informace, jako je jméno majitele kavárny, umístění a způsob provozu.
 2. Údaje o státní evidenci podniku. Jedná se o osvědčení od daňové kontroly.
 3. Bude nutné koupit ručníky, mýdlo, umyvadlo.
 4. Musíte si koupit kbelík na odpadky.
 5. To, že osobní věci zaměstnanců kdekoli, nezmizely a neležely tam, kde to není nutné, zvláštní případ je nutný.
 6. Návštěvníci by měli mít záchod.
 7. Je třeba v papírové podobě zaregistrovat seznam všech poskytovaných služeb včetně cen. Seznam musí být potvrzen plombami, podpisy a datem kompilace.
 8. Speciality by měly mít podrobný popis: měl by být popsán způsob přípravy, stejně jako použité složky.
 9. Hmotnost porce, kapacita láhve s nápojem, nutriční hodnota - to vše by mělo být uvedeno.
 10. Zkontrolujte váhy, pomocí kterých bude návštěvník schopen zkontrolovat váhu nádobí.
 11. Sada první pomoci se souborem všech potřebných léků.

Dokumentace, které je třeba postarat

Před otevřením kavárny je třeba shromáždit následující dokumenty:

 1. Dokumentace, která bude sloužit jako základ pro práci kavárny. Obsahuje normativní zákony.
 2. Závěr ze zdravotnického a epidemiologického stanoviště, který byl vydán po kontrole odborníky této služby.
 3. Sanitární pravidla.
 4. Dokumentace, která dokáže potvrdit vysokou kvalitu výrobků.
 5. Pokyny, ve kterých budou uvedeny pravidla pro mytí nádobí.
 6. Kniha pro stížnosti a návrhy. Musí být šitý, očíslován a certifikován samotným podnikatelem.
 7. Povolení je vyžadováno pro externí reklamu. Je zapotřebí vytvořit znamení.

Kromě všech výše uvedených skutečností je třeba dbát na to, aby zaměstnanci kavárny neměli pouze lékařské knihy, ale osobní hygienické oblečení. To je veškerá dokumentace, která bude vyžadovat odpověď na otázku, jak otevřít mini-kavárnu.

S jakými náklady podnikatel bude čelit?

Každý měsíc je nutné převést nájemné za pozemek. Jeho velikost bude zcela záviset na hodnotě katastrální hodnoty vybraného místa pod kavárnou.

Za účelem nákupu kvalitních výrobků od spolehlivých dodavatelů je zapotřebí značného množství peněz. Dvakrát za měsíc bude nutné účtovat zaměstnancům mzdy. Jednou měsíčně z platu budou vypočteny pojistné a daně z příjmu. Z velikosti plochy pod kavárnou bude záviset na daně, která je účtována za hlavní činnost.

Rovněž s náklady, které budou muset čelit při řešení všech problémů spojených s napojením na kanalizaci, zásobování vodou, na elektrickou energii. Chcete-li otevřít svou vlastní letní kavárnu v malém městě, musíte utrácet asi 50 tisíc rublů. Ve velkých městech činí hodnota počátečního kapitálu 300 tisíc rublů.

Jak otevřít kavárnu od začátku? Kromě všech výše uvedených skutečností se budete muset starat o zaměstnávání zaměstnanců. Při otevření letní kavárny budou uzavřeny pracovní smlouvy pro sezónní práci. V tomto případě však neexistují zásadní rozdíly.

Otevřeme kavárnu pro děti

Jak otevřít dětskou kavárnu? Je-li tento proces z pohledu organizace podnikání, zdanění a oprávnění, je třeba provést totéž, jako při otevření obyčejné restaurace nebo kavárny. I když existují určité zákony. Je třeba také poznamenat, že společnost v této situaci nebude mít vysokou ziskovost ve srovnání s těmi institucemi, které jsou určeny pro dospělé. Kromě toho podnikatel musí mít skvělou představivost, která bude vyžadována při zdobení prostor. Také se bude muset postarat o přípravu zábavního programu.

Chcete-li otevřít dětskou kavárnu, musíte si pronajmout několik pokojů - výrobu a skladování. Bude také nutné vybavit herní místnost. Měl by být umístěn odděleně od místnosti pro občerstvení. Při výpočtu všech velikostí byste měli dodržovat GOST 30389-95.

Měli byste se postarat o design a odpověděli na otázku, jak otevřít vaše podnikání - kavárna pro děti. V tomto případě není třeba používat žádné jedinečné technologie. Musíte podepsat značku, vstup, formu zaměstnanců apod. Současně je třeba vzít v úvahu zvláštnosti vnímání dětí. V takovém případě můžete využít pomoc dětského psychologa. Chcete-li vybavit herní zónu, budete muset strávit asi 800 dolarů.

Seznam oprávnění v této situaci se nijak neliší od dokumentace, která bude nutná při otevírání zařízení pro pohostinství.

Vytvořte seznam pokrmů

Menu pro děti by mělo být jednoduché. Seznam jídel by měl obsahovat minimální počet nabídek s obrázky. Jedná se o vzhled jídla, které děti obvykle používají. Při sestavování nabídky můžete také konzultovat s dětskými psychology. Při sestavování seznamu jídel nezapomínejte na zájmy rodičů, protože se rozhodnou, kterou společnost navštíví. Přirozeně nelze mluvit o kouření a prodeji alkoholu v dětské kavárně.

Jaké jsou náklady, které očekává podnikatel?

 1. Nákup nábytku může vyžadovat zhruba 45 tisíc dolarů. V tomto případě se musí řídit hygienickými pravidly pro provozovny veřejného stravování.
 2. Plat bude asi 10 tisíc dolarů.
 3. Nezapomeňte na pronájem animátorů a chův. Tito lidé by měli být schopni komunikovat s dětmi. V průměru bude plat 5 tisíc dolarů.

Pokud chcete zjistit, jak otevřít malou kavárnu pro děti, pak je třeba mít na paměti, že hlavním příjmovým bodem bude organizace zábavních programů. Je-li práce vykonávána kvalitativně, pak se podnik vyplatí asi za 3 roky. V průměru, otevřít dětskou kavárnu, musíte strávit asi 70 tisíc dolarů.

Zmrzlinový salón může přinést zisk

Začátečníky mohou mít zájem o otevření zmrzlinového salónu. Důvodem je to jednoduché: organizace těchto činností nevyžaduje spoustu peněz. Současně je návratnost na dostatečně vysoké úrovni. Další výhodou těchto aktivit je nízká konkurence.

Majitel zmrzlinového salónu se může stát mnoha způsoby. Podnikatel si to může koupit, vytvořit sám nebo otevřít franchising. Nákup již vytvořené firmy není příliš populární. Ano, a podniky tohoto typu jsou velmi zřídka dostupné. Druhá metoda je optimální pro zkušené restaurátory, zatímco třetí možnost je vhodná pro začínající podnikatele.

První kroky k otevření vaší firmy

Nejprve budete muset přemýšlet o pronájmu prostoru, který bude zahrnovat několik zón: výroba, domácnost, skladování a obchodování. Budou všechny potřebné, aby odpověděli na otázku, jak otevřít kavárnu. Bez peněz se to nedá dělat. Nicméně, můžete drasticky snížit množství počátečního kapitálu, vytvářet není plnohodnotná kavárna, ale pouze okno pro realizaci zmrzliny. Výrobky lze zakoupit od jiných společností.

Budete muset najmout zaměstnance. Počet zaměstnanců bude zcela záviset na velikosti podniku. Seznam dokumentů potřebných pro organizaci podnikání se prakticky neliší od dokumentace, která je nezbytná při otevírání dalších institucí veřejné správy.

Základní nuance, které je třeba vzít v úvahu

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít kavárnu, měli byste si uvědomit, že při organizaci takové podnikatelské činnosti bude menší riziko, než při otevření restaurace. Navíc výše původního kapitálu není příliš vysoká. Můžete ušetřit peníze nejen při náboru zaměstnanců, ale také při skladování produktů. Za účelem otevření takové instituce to bude trvat asi 100 tisíc dolarů. Podnik bude splácet za 3 roky.

Kromě veškeré potřebné dokumentace, která byla popsána výše, budete potřebovat také licenci na prodej alkoholu. To je hlavní rozdíl v kavárně od jiných institucí tohoto typu.

Závěr

V tomto přehledu byly zvažovány hlavní body týkající se otázky o tom, jak otevřít malou kavárnu. V tomto procesu není nic komplikovaného. Je nutné pouze důkladně přistupovat k organizaci vlastního podnikání. Pak je zaručen úspěch začínajícího obchodníka. A zisk v takové situaci nebude trvat dlouho. Kromě toho nezapomeňte na neustálé rozšiřování své firmy. Za žádných okolností nestojí za to házet. Hodně štěstí ve vašich snahách!

Jak otevřít obchod se zmrzlinou od začátku

Potenciál rozvoje těchto stravovacích zařízení je poměrně velký. Dnes milují tuzemští milovníci zmrzliny průměrně 7 kg ročně, zatímco v Americe to činí 20 kg. Kromě toho vzrůstá kultura spotřeby této pochoutky. Nedávno častěji lidé chtějí vychutnat dezert v příjemné a příjemné atmosféře. A také se zvýšily požadavky na změny chuti u domácích spotřebitelů. Proto mnozí podnikatelé navštěvují své myšlenky, aby podnikli obchodní plán pro kavárny s zmrzlinou. Ale aby podnikání bylo úspěšné, je velmi důležité, aby se chyby při výpočtech ve fázi přípravy.

Dokumentace

Především musí být podnikání oficiálně formalizováno. K tomu je třeba zaregistrovat samostatného podnikatele nebo právnickou osobu. Na jakou konkrétní formu zůstanou závisí na vyhlídkách, které stavíte pro vaše podnikání. Například pokud se chystáte se omezit na jednu malou instituci, stačí se zaregistrovat jako IP. Pokud plánujete otevřít síť institucí, je lepší přestat na LLC.

Při registraci je třeba uvést OKVED 55.30 "Aktivity kaváren a restaurací". Budete také potřebovat povolení od požární inspekce a sanitární a epidemiologické stanice pro provozování areálu. Kromě toho je nutné se postarat o certifikáty pro suroviny, vybavení a schvalovat technologii stanice pro výrobu zmrzliny. Na veškeré dokumentaci bude požadováno nejméně 7 tisíc rbl. při registraci právnické osoby.

Nezávislý obchod nebo franšíza

Další otázkou, kterou je třeba vyřešit, je, zda si koupit franšízu nebo začít vlastní produkci od začátku. Franšíza rozhoduje téměř všechny problémy při zahájení podnikání. Poskytovatel franšízy vám poskytne vybavení, nainstaluje jej, dodává výrobní technologii, suroviny, radí při startu a podpoře podnikání. Kromě toho je jednodušší uvolnit se pod vlajkou známé značky, než si vydobýt trh sám. Ale pro povolení musíte zaplatit alespoň 10 tisíc dolarů, a pak každý měsíc zaplatit další 2-4% z výtěžku. Navíc jste přísně omezeni na obchodní procesy a sortiment, které jste udělali.

Máte-li vlastní nápady týkající se vývoje tohoto podnikání a máte dostatečné finanční prostředky a důvěru ve své schopnosti, můžete se pokusit vyhrát trh sami. Můžete použít několik pracovních formátů.

Obchodní formát

Tuto myšlenku si můžete uvědomit otevřením stacionárního tradičního zmrzlého salónu nebo prodejem zmrzliny na ulici nebo uvnitř nákupního centra.

Výhody otevření bodu uvnitř nákupního a zábavního centra:

 • příležitost otevřít síť odbytišť;
 • nižší náklady na nájemné ve srovnání se stacionárními institucemi;
 • snížení dopadu na obchodní sezónnost prodeje;
 • méně reklamních nákladů.

Stacionární kavárna by měla být umístěna tak, aby poskytovala tok zákazníků denně asi 300 osobám. Mohou to být kancelářské bloky, centrum města, stanice metra, místa poblíž rekreačních parků. Poté lze hlavní sortiment doplnit o doprovodné produkty, které otevírají instituci ve formě zmrzlinového salónu, zmrzliny a cukrovinek. 80% sortimentu by měla být ještě zmrzlina, ale můžete ji doplnit o své vlastní nebo dovezené pečivo, nápoje v závislosti na ročním období, saláty a další. To pomáhá zvýšit obrat na 40%.

Existuje ještě jedna nuance, která musí být vyřešena při otevření instituce: koupit si zmrzlinu od dodavatelů nebo si to udělat sami. Jednoduše řešit: výpočet nákladů na vlastní výrobu a srovnání s kupními cenami hotových výrobků s ohledem na náklady na dopravu. Praxe ukazuje, že vlastní výroba je oprávněná pro regiony, kde jsou suroviny výrazně nižší než ve velkých městech. Ale ve velkých městech má smysl otevřít svou vlastní produkci, pokud nabízíte exkluzivní zmrzlinu.

Místnost

Jak již bylo řečeno, nejsnazší způsob, jak otevřít místo v nákupním nebo zábavním centru o velikosti 5m2. Čtverec metrů pronajaté plochy bude stát přibližně 50-100 dolarů za měsíc. V takovém případě nemusíte provádět opravy a dokončit veškerou potřebnou dokumentaci k práci na místě - nájemce se postará o všechno. Plus - neustálý proud kupujících.

Pronájem prostor pro stacionární kavárnu bude stát přibližně 150-200 dolarů za metr čtvereční za měsíc. Je žádoucí najít ji u vzdělávacích institucí, setkat se s volnočasem nebo s velkým množstvím lidí. Oblast kavárny by měla být nejméně 50 metrů čtverečních. m a je zřízena v těchto prostorách:

 • výrobní zóna (25 metrů čtverečních);
 • obchodní síň (10 m2);
 • sklad (10 m²);
 • prostor pro domácnost (5 m2).

V tomto případě musí prostory vyhovovat požadavkům hygienických a protipožárních předpisů. Doporučujeme dekorovat interiér ve světlých barvách jednoduchým nábytkem. Opravy, dekorace a nábytek obvykle stojí kolem 1 milionu rublů.

Zaměstnanci

Pro malou stacionární kavárnu je zapotřebí nejméně 10 zaměstnanců, a to:

 • 2 cukráři pro práci na směny;
 • 2 šéf posunu;
 • 2 barmani;
 • 2 pokladníci;
 • inženýr-nastavovač zařízení;
 • účetní.

Povinnosti výkonného ředitele může vykonávat vlastník podniku. V případě, že zaměstnanci nemají potřebné zkušenosti s prací na nových moderních zařízeních, je nutné je poslat k dalšímu školení. Za měsíc bude platit nejméně 300 tisíc rublů.

Zařízení

Chcete-li vyrábět zmrzlinu, potřebujete mrazák - speciální zařízení, které provádí tři stupně výroby zmrzliny:

 • pasterizace;
 • bičování;
 • mrazu na -5 ° C.

Jednotka s kapacitou 2-3 kg zmrzlinou 30 minut bude stát 2-3 tisíc. Dolarů. Ale jak rychle se bude vyrábět zmrzlinu závisí na rychlosti ochlazování směsi v rámci odpovědnosti zvláštního přístroje. Stojí to asi 300 dolarů.

Kromě tohoto zařízení budete potřebovat:

 • Zamrznutí mrazící komory;
 • mrazicí vitrína;
 • kontejner pro mezispotřebu;
 • dodatečný inventář.

Ceny zařízení jsou do značné míry závislé na výrobci. Nejlevnější je považováno za korejské a čínské zařízení, můžete najít domácí instalace. Nejvyšší kvalita a tudíž i ceny jsou odlišné vybavení talianských značek.

Suroviny

Zmrzlina v mrazáku se připravuje na základě speciálních směsí. Zředí se vodou v poměru 1 až 3. Náklady na suroviny závisí také na výrobci. Takže balíček domácího kilogramu bude stát 2,5 dolaru a ten americký na 1,75 kg - 8,5 dolaru.

Prodáváme zmrzlinu v kelímcích nebo plátcích. Ten je nejen chutnější, ale také výnosnější pro výrobce. Pokud sklo stojí 55 kopek. pak rohatkový roh - 18 kopek.

Najít dodavatele surovin dnes je docela jednoduché. Problémy nastávají, když je nutné vybrat platnou bona fide. Věnujte pozornost podmínkám doručení objednávek a podmínkám přepravy. Doporučujeme osobně jít do skladu a zajistit správné skladování surovin. Kvalita závisí na tom a v důsledku toho i další pověst vašeho podnikání. První zásilka surovin by měla být přidělena nejméně 300 tisíc rublů.

Technologie výroby zmrzliny v kavárně

V kavárně se speciálním vybavením je zmrzlina vyráběna podle přísně vypracovaného plánu:

 • prosévání surovin ručně nebo pomocí magnetického pasti;
 • smíchání základní směsi;
 • přidání dalších komponent;
 • naplnění směsi do výrobce zmrzliny;
 • zmrazování a skladování hotového výrobku.

Kvalita zmrzliny závisí do značné míry na tom, jak dobře jsou tyto fáze výroby prováděny. Samozřejmě, obrovský dopad na konečný produkt zajišťuje zařízení. Pokud se však výrobním závodům doporučuje koupit italskou výrobu, pak je možné skladovací zařízení uložit domů.

Stejná zásada platí i pro nákup surovin. Základní směsi by měly být přednostně zakoupeny od evropských společností. Na domácím trhu můžete nakupovat smetanu a mléko, ale pak je důležité vybrat spolehlivého dodavatele, který bude trvale dodávat vysoce kvalitní zboží.

Sortiment zboží

Odborníci se shodují, že sortiment zmrzliny na specializovaných místech prodeje by měl být nejméně 10 pozic. Mezi nimi by měly být značkové výrobky, ale většina návrhů by měla být běžným produktem. Je důležité, aby byly nabízeny různé přísady a plnidla. Pak budou všichni schopni sestavit kompozici podle svých představ. Jako plnidla se používají různé ořechy, ovoce, sirupy, čokoláda.

Nezbytným předpokladem efektivity obchodu je obnovení sortimentu každých šest měsíců.

Kromě porcovaného produktu můžete také objednat koláče ze zmrzliny. Kilogram takového ošetření je asi 30-35 USD.

Cílové publikum a předvolby

Mnozí jsou stále přesvědčeni, že zmrzlina je spousta žen a dětí. Ve skutečnosti nejméně 40% kupujících této sladkosti jsou muži. To je třeba vzít v úvahu při vytváření sortimentu zboží, aby se orientoval na různé kategorie zákazníků. Proto, čím více vaší kavárny nabízí odrůdy zmrzliny, tím lépe. Stejný stacionární zmrzlinový salón by měl být otevřen ve formě rodinného zařízení.

Na vyžádání a dodávky zboží. To je důležité nejen to nabídnout krásné vázy nebo chutné vafle pohárů, ale také přijít s originálními zajímavých titulů, se zaměřením na jiné cílové skupiny. Pamatujte si, že děti častěji reagují na barvu a zajímavé porodnictví a dospělé - na zajímavé jméno.

Pokud jde o preference, čokoládová čokoládová zmrzlina je vždy prospěšná. Neztraťte popularitu pistácií a vanilky. Během pracovních míst je velká poptávka po nízkotučných zmrzlinách založených na ovoci. Ale jindy domácí spotřebitel preferuje zmrzlinu s vysokým obsahem tuku, což nelze říci o Američanech a Evropanech. Ačkoli dnes mezi domácím cílovým publikem dochází k postupnému zvyšování zájmu o dietní produkty, včetně zmrzliny.

Sezónnost podnikání

Ze zřejmých důvodů bude mít popularita takové instituce výraznou sezónnost. V létě bude návštěvnost výrazně vyšší než v chladných obdobích roku. Ale, jak ukazuje praxe, v zimě zákazníci také nepopírají sami zmrzlinu. Je pravda, že převážně nejsou balené, ale velké balíčky. Při práci se zmrzlinou se doporučuje vzít v úvahu zimní nabídku se zmrzlinou.

Podpora prodeje nám pomůže, jak již bylo zmíněno, doplnit sortiment souvisejících produktů: čaj, káva, saláty, pečivo. Kromě toho v zimě můžete uspořádat různé aktivity: narozeniny, jiné svátky. To značně kompenzuje nucený sezónní pokles tržeb.

Finanční problém

Výdajová část vašeho podnikatelského plánu by měla zahrnovat investice do těchto oblastí:

 • registrace podniku - ze 7 tisíc rublů;
 • pronájem, opravy prostor, nákup vybavení - asi 1100 tisíc rublů;
 • výdaje na platy zaměstnanců - z 300 tisíc rublů;
 • nákup první zásilky surovin - od 300 tisíc rublů;
 • nepředvídané výdaje - dalších 100 tisíc rublů.

Pokud jde o stranu příjmů, cena za kus zmrzliny je asi 15 centů, zatímco obvykle se prodává za cenu nejméně 60 centů. S ohledem na veškeré měsíční výdaje bude zmrzlina, navržená pro 30 míst, s průměrnou kontrolou 5 USD, přinést alespoň 300 000 rublů ročně.

Otevřené stacionární zmrzlina může být za $ 70 až 130 tisíc, a bodem v obchoďáku -.... 20-25 tisíc dolarů Vzhledem k tomu, že obchodní marže na výrobku činí nejméně 500% a ziskovost podniku je 40%, návratnost investic nejpozději do dvou let.

Jediným potížím při otevření takové instituce je sběr potřebných povolení. Ale jakmile to uděláte, můžete i nadále úspěšně rozvíjet svou firmu.