Obchodní plán restaurace japonské a čínské kuchyně

Pokud jste jedním z těch, kteří se domnívají, že podnikatelský plán restaurace čínské kuchyně může být vytvořen během několika minut, níže uvedené informace vám pomohou rozptýlit tento mýtus v hlavě. Otevřete si vlastní restauraci s exotickými pokrmy podobná těžké bitvě proti zkušené a křehké soupeři. První věc, kterou je třeba udělat, je proto mít trpělivost a finance.

Kolik finančních investic bude zapotřebí?

Není možné jednoznačně odpovědět na takovou vážnou otázku, protože obchodní plán restaurace je vytvořen na základě úkolů, které si budoucí majitel zařízení nastaví pro sebe.

V současné době je vybavování restaurace potřebným vybavením za předpokladu, že práce bude provedena "na klíč", a to za cenu jednoho a půl tisíce dolarů za metr čtvereční. Za stejnou cenu stojí výzdoba maloobchodních, obchodních a jiných prostor.

Dále je třeba přidat do ceníku buď cenu za pokoj nebo náklady na pronájem. A samozřejmě náklady na vybavení a design restaurace. V důsledku toho získáme částku, která je téměř čtyři sta tisíc konvenčních jednotek.

Neměli byste však paniku okamžitě odmítnout a odmítnout obchodní myšlenku, protože průměrná doba odchodu restaurace do výplaty může být jen několik let. Samozřejmě, se správným přístupem k podnikání.

Nejprve v seznamu

Za prvé, stojí za to hledat vhodný předpoklad, pozemek nebo budovu. Koneckonců, umístění restaurace je často prioritou při výběru další koncepce jejího vývoje.

Ale neměli bychom si nic namlouvat dobře zvolené místo v centru města, kde, jak se zdá život zuří a davy lidí půjde do svého drahé restaurace. Mnohem úspěšnější by byl nápad vytvořit podnikatelský plán pro restauraci, která láká návštěvníky není gastronomické pochoutky s pohádkovou hodnotou a teplé interiéry, což umožňuje únik od shonu města a chutné jídlo ve střední cenové kategorii.

Top 7 podnikatelských nápadů bez příloh naleznete zde. Informace o nejlepších obchodních myšlenkách v oblasti inovativních technologií naleznete zde.

Harmonizace dokumentace

Rovněž není možné říci o přesném čase pro získání souhlasu všech orgánů dohledu a dohledu. Praktické zkušenosti ukazují, že na splnění papírových formalit může trvat velmi dlouho. Tam jsou štěstí žebráci, kteří se podařilo vyřešit všechny problémy za šest měsíců. Ale tito lidé jsou jeden. Zbytek pokrývá prahy skříní po dobu jednoho roku a několik let.

Nejlepším řešením problému bude předání zkušených advokátů pracujících s papírnou tyagomotinou, kteří vědí, jak s četnými byrokratickými projevy čelit.

Ale otázka vytváření a udržování osobního kontaktu na každé úrovni by měla být předána budoucímu řediteli restaurace, neboť tato osoba bude nejčastěji častěji komunikovat s běžnými inspektory a sekretářkami místních úředníků.

Po přijetí fáze cenných papírů přijde čas na koordinaci technologických, inženýrských a architektonických projektů.

Nyní musíme bojovat s hasiči, zaměstnanci plynárenských a energetických sítí.

Uveďme jen stručný seznam, které otázky by měly být nejprve řešeny.

 1. Pokud jsou pronajaté prostory postaveny velmi dlouho, pak je jejich nosníky a nadace povinny zkoumat sílu příslušných orgánů.
 2. Pokud je budova, ve které budoucí restaurace otevře své dveře, je na seznamu historických památek, je připravena navštívit příslušné vedení.
 3. Pokud se vyskytne problém s nedostatečným napájením, budete muset odpovídat instalaci přídavného kabelu.

Jinými slovy, při první zmínce o otevření restaurace, buďte připraveni navštívit všechny dostupné služby města.

Zatímco proces vydávání dokladů pro otevření samotné restaurace je v pohybu, je třeba věnovat pozornost následujícím otázkám:

 • objev patentu, který vám umožňuje provádět obchodní činnosti;
 • získání licence, která uděluje právo vyrábět a následně prodávat potraviny;
 • získání licence, která umožňuje maloobchodní prodej alkoholu.

Zařízení

Rozhodnout, jaký druh technologického a inženýrského vybavení bude použit v kuchyni v restauraci, a dohodnout se na jeho předběžném doručení, je nutné v počáteční fázi podnikatelského záměru.

Nezapomeňte, že nejobtížnějším vybavením restaurace je její větrání.

Pokud jde o otázku získávání a uspořádání technologických zařízení pro kuchyň, měl by tento problém vyřešit technolog, který většinou architekt navrhne.

Ale majitelé restaurací, kteří věří uspořádání a výběr vybavení výhradně pro hlavní osobu v kuchyni - kuchař, protože každý den použije kuchyň a je to ten, kdo by měl každou položku distribuovat na nejvhodnější místo.

Hlavní princip při nákupu vybavení a nábytku - žádné úspory. Jakákoli levný souprava se v co nejkratším čase stanou nepoužitelnými a budete muset zavřít instituci za opravy a nikdo nepodal žádnou povinnost platit zaměstnancům. Proto i takové věci by měly důvěřovat osvědčené a uznávané společnosti.

Pamatujte si, že každá restaurace je instituce, která má ideologický a příběh, tedy legendu. Z tohoto důvodu by se mělo co nejvíce promyslet a stát se klíčem k úspěchu vaší restaurace.

Všechno začíná v kuchyni

K určení státní příslušnosti kuchyně by měla provést analýzu trhu. Pak přejděte k analýze jejich vlastních sil a schopností. Nezapomeňte, že otevření restaurace zámořských pokrmů nestačí k pronájmu jednoho kuchaře za prací, zejména proto, že budete muset nezávisle kontrolovat jeho profesionální vhodnost. Koneckonců, neexistuje žádná záruka, že tato osoba opravdu vařila jídla v některém z provozů ostrova Yumbo Mumbo a nesloužila v kuchyni jako myčka. Kromě toho pokrmy z cizích kuchyní vyžadují speciální ingredience. A kde získat například čerstvé humry nebo dokonce jednoduchou zeleninu, zejména v zimě?

Také každá zahraniční kuchyně vyžaduje přísné dodržování receptu. Co když vaše restaurace navštíví rodák této země, jejíž pokrmy jsou "zvýrazněním" vašeho menu? Samozřejmě, taková osoba může snadno rozlišovat falešný a můžete bezpečně vypnout své podnikání. Další věc je, když cizinec nemá rád jídlo domácí kuchyně. Pro všechny jeho komentáře bude každý v publiku reagovat jinak. Pokud se jedná pouze o pokrm, není to zkažené.

Takový podivný jev jako bar restaurace přináší instituci téměř 40 procent příjmů.

Bar pro restauraci jako Vatikán pro Itálii, takový zvláštní stát ve státě. bar návštěvníci nesměřují ke změně místa u stolu a ochutnat speciality šéfkuchaře, ano, je to je a není důvod, protože baru si hosté mohou nabídnout ty elitní nápojů z celého světa a samozřejmě občerstvení k nim.

Proces vytváření restaurace je v úzkém vztahu s kreativitou, zejména v moderní době, kdy se téměř každá instituce snaží vystupovat proti konkurenci.

Pamatujte si, že každý podnik by měl začít s velkou touhou. Pokud pro vás hlavní věc je vydělat více peněz a udělat to v co nejkratší době, pak restaurace restaurace nevyhovuje vám. Budování budovy je polovina práce, ale zapojení restaurace do vlastního ducha je klíčem k dlouhodobému úspěchu.

Jak otevřít restauraci od začátku?

Podrobný návod, jak otevřít restauraci. Užitečná doporučení, podrobné výpočty, analytické tabulky a závěry.

♦ Kapitálové investice - 3 miliony rublů
♦ Návrat - 1-2 roky

Kavárny, restaurace, bary a další stravovací zařízení jsou jedním z nejoblíbenějších obchodních projektů.

Podnikatelé-začátečníci často dělají podobné chyby a věří, že k tomu, aby se nová restaurace změnila na lukrativní podnikání, stačí najmout si dobrého kuchaře a přijít s zajímavým konceptem instituce.

Samozřejmě, tyto komponenty jsou důležité, ale kuchař a interiér jsou zdaleka to jediné, co se starat, pokud si myslíte, jak otevřít vaši restauraci.

Stravovací zařízení se mohou stát ziskovým podnikem a kapitálové investice (mimořádně slušné, mimochodem) se mohou vyplatit během jednoho roku, ale to bude muset zkusit.

A samozřejmě, bez vypracování podrobného obchodního plánu s přesnými výpočty, to nemůžete udělat.

Pokud jste již vybrali dostatek peněz na otevření restaurace, ale nevíte, kde začít, tento článek vám určitě pomůže.

Vlastnosti otevření restaurace

Zajímavý fakt:
V roce 2004 byla v Paříži otevřena restaurace Dans le Noir, jejíž zaměstnanci jsou nevidomí. Návštěvníci si zde mohou pochutnat v naprosté tmě a často bez předchozího vědomí přesného menu, což dává šanci, aby v nepřítomnosti zraku cítili potravu chutě a vůni. Po čase se restaurace pod touto značkou a pod jinými jmény, ale s podobným pojetím, otevřely v mnoha hlavních městech a velkých městech světa.

V každém případě existují nuance a otevření kavárny nebo restaurace nebude výjimkou z tohoto pravidla.

Pokud však nejste zvyklíte jednat náhodně, ale raději předem vypočítete své kroky, musíte pro vás prozkoumat všechny detaily nového podnikání.

Chcete-li otevřít restauraci, která bude zisková, měli byste:

 1. Analyzujte trh.
  To pomůže určit, které kavárny a restaurace jsou nyní mezi spotřebiteli velkou poptávkou.
  Vezmeme-li v úvahu, že hospodářská krize, která je ještě pozorován v mnoha zemích, a průměrný příjem obyvatel své země, je jasné, že je nutné otevřít v elitní instituce stravování, jako kříženec mezi kavárny, fast food a klasickou restauraci.
  Náklady na stravování v této instituci budou cenově dostupné pro zástupce střední třídy i pro ty, kteří nezískávají příliš mnoho.
 2. Najděte prázdné místo.
  V Moskvě a dalších megalopolisích jsou spotřebitelé vždy šťastní, že otevřou novou instituci, ale při otevírání restaurace v provincii by se mělo myslet na to, co se veřejnost bude líbit.
  Například pokud máte ve svém městečku tři pizzérie, neměli byste otevřít čtvrtou.
  Nebo pokud je obyvatelstvo vašeho města podezříváno z exotických pokrmů a jediná asijská kavárna ve městě se snaží splnit své cíle, není nutné otevřít čínskou nebo japonskou restauraci.
 3. Otevření restaurace je drahé potěšení.
  Musíte mít kapitálové investice ve výši milionů dolarů, abyste zahájili start. Navíc každý měsíc budete mít vážné náklady, dokud se konečně nezvedete na nohy.
 4. Restaurace a další stravovací zařízení zaujímají třetí místo (v prvním oděvních prodejen, druhá - fotolavki) mezi začínající, uvedení do provozu vede ke krachu majitelů, takže budete muset tvrdě pracovat, aby se vaše kavárna ziskové.
 5. Průměrná délka života restaurací je 5 let.
  Aby vaše instituce pracovala co nejdéle, bude nutné neustále otevírat zájem zákazníků a vytvářet stále více výhod, které nebudou dělat majitele jiných kaváren.

Výhody otevření restaurace


A přesto, že mezi začínajícími podniky není marné, že restaurace jsou tak populární. Tato firma má mnoho výhod:

 1. V těch těžkých časech, kdy lidé nežijí, budou vždycky hledat čas a peníze na návštěvu restaurací, což znamená, že nebudete ponecháni bez zákazníků.
 2. Navzdory množství kaváren a jiných stravovacích zařízení v každém městě budou chytří a kreativní podnikatelé moci najít své místo.
 3. Konkurenční výhody v tomto druhu podnikání jsou snadno formulovatelné, což nelze říci o jiných činnostech.
 4. Profese kuchař dnes velmi populární, pomáhal množstvím vaření zobrazí na obrazovce televizoru, takže najít restauraci ve svých kuchařů a asistentů, které budou dokonale připravené, to není těžké.
 5. Zájem zákazníků o jejich založení může být vyhříván nejen vynikající kuchyní, ale i jinými způsoby, například krásným interiérem, kvalitními službami apod.
 6. Se správným přístupem k podnikání můžete získat kapitálovou investice za rok a půl.
 7. Existuje několik typů restaurací, které můžete otevřít, takže bohatí podnikatelé mohou najít takové místo v tomto druhu podnikání a ty, kteří nemají obrovské kapitálové investice.
 8. Každý den můžete ve své instituci jíst skvělé jídlo.

Typy restaurací, které může podnikatel otevřít ve svém městě

Pokud se podíváte na stravovací zařízení, která pracují ve vašem městě, uvidíte, že jsou výrazně odlišné.

Není nutné otevřít elitní restauraci pro bohaté lidi, investovat do ní desítky milionů, které nemáte.

Můžete výrazně snížit náklady, pokud otevřete ve své obci:

 • Sasual restaurace.
  Tato instituce pro osoby se středním příjmem s jednoduchým interiérem a poměrně demokratickými cenami.
  K dnešnímu dni jsou takové stravovací zařízení mezi spotřebiteli velkou poptávkou.
  Můžete si vytvořit zákaznickou základnu od zákazníků, kteří navštěvují vaši restauraci každý den, například při snacku v době oběda.
 • Hostinec / bar / taverna.
  Tato instituce s nízkou kuchyní a velkým výběrem alkoholických nápojů.
  Je velmi oblíbený u mladých lidí a mužských firem.
  Strávit spoustu peněz na vnitřek není nutné. Nezapomeňte si koupit televizi s velkou obrazovkou pro vysílání fotbalových zápasů, boxerských zápasů a podobně.
 • Fast food nebo fast food kavárna.
  Je zaměřena na klienty se skromnými příjmy. Nevyžaduje velké investice.
  Je třeba ji otevřít na místech s velkou průchodností lidí, například v nákupních centrech.
 • Uliční jídlo nebo prostě - snack bar.
  Nabídka v těchto institucích je poměrně skromná, cenová politika je levná, interiér je jednoduchý.
  Je určen k návštěvě lidí, kteří vydělávají málo.
  Taková instituce přinese dobrý příjem, pokud se nachází v hustě obydleném obytném prostoru nebo v blízkosti kampusu
 • Jídelna.
  Tato instituce veřejného stravování je obtížně nazývaná restaurace, ale stále se těší velké popularitě u nízkopříjmových skupin: tvrdých pracovníků, studentů.
  Je lepší ji otevřít přímo na nějakém závodě nebo univerzitě.

Jak začít s otevřením restaurace?


Pokud jste se nikdy nedohodli v oblasti veřejného stravování, můžete mít potíže, pokud hledáte odpovědi na otázku, jak otevřít restauraci od začátku.

Dokonce ještě před zahájením startu musíte vytvořit podnikatelský plán s konkrétními výpočty, vytvořit konkurenční výhody a samozřejmě je vhodné předem promyslet reklamní kampaň.

Konkurenční výhody restaurace

Konkurence mezi stravovacími zařízeními je poměrně vysoká a bez ohledu na to, kde chcete otevřít restauraci: v metropoli nebo v městečku.

Abyste se okamžitě vyčlenili mezi dalšími kavárnami ve vaší lokalitě, měli byste vytvořit konkurenční výhody. Může to být například:

 1. Původní interiér restaurace je v každém stylu, který odpovídá koncepci vaší restaurace.
  Přemýšlejte o každé maličkosti a přidejte do interiéru zajímavé detaily.
  Zařízení s originálním designem sálu přitahují nejen občany, ale i turisty.
 2. Rozumná cenová politika.
  Můžete otevřít restauraci extra třídy, jejíž návštěva bude dostupná pouze pro nejbohatší lidi ve vašem městě, ale přemýšlejte o tom, jak široká klientská základna s tímto přístupem vytvoříte.
  Je lepší zahrnout do nabídky pokrmů s průměrnými náklady.
 3. Skvělá kuchyně.
  Nový zákazník nikdy nepůjde do restaurace podruhé, kde byl krmen chutným jídlem, takže najděte kuchaře, který bude opravdu skvělý vařit.
 4. Rozmanité menu.
  Samozřejmě, kavárna by měla mít koncept, ale i když otevřete šišský kebab, rozdělte nabídku jídel z ryb a zeleniny pro ty, kteří příliš nemají rádi maso.
  Pravidelně odstraňte nádobí z nabídky, které nejsou požadované, a přidejte nové položky.
 5. Bezproblémová služba.
  Vaši číšníci a barmani by měli znova poznat menu, rychle se pohybovat, být pozorní a slušní se zákazníky.
  Pro hrubost a nedostatek profesionality, v pořádku. Pokud se to stane znovu - požár.
 6. Věrnostní program pro stálé zákazníky.
  Přítomnost diskontní karty přiměje obyvatele města, aby navštívili vaši restauraci, protože zde získá slevu.
 7. Příjemné bonusy pro zákazníky, kteří ve vaší instituci ponechali hodně peněz.
  Například, pokud někdo oslavuje narozeniny pro vás, oslavte hrdinu sladkým komplimentem od šéfkuchaře nebo láhev šampaňského.
 8. Nepřetržitá reklamní kampaň.
  Neustále si připomínejte, připravte si mistrovské kurzy, prezentujte nové pokrmy.
  Kuchařské kurzy mohou být otevřeny na základě restaurace.
 9. Organizace doručování potravin doma.
  Tato nová služba získává oblibu dnes.
  Může být přidán ne v počáteční fázi, ale pouze tehdy, když vaše instituce začne vytvářet zisk.

Reklamní kampaň restaurace

Restaurace - druh podnikání, který musíte neustále inzerovat.

Budete muset strávit měsíční peníze na:

 • reklamy, které budou vysílány v místním rozhlasu a televizi;
 • umisťování reklam do novin a zdrojů internetu;
 • tisk reklamních letáků, plakátů, plakátů apod.

Nezapomeňte využít internet k propagaci vaší restaurace.

Najděte zásuvku v sociálních sítích, ve fóru města.

Příjemně potěšily zákazníci vlastnit místo v restauraci, kde si můžete přečíst nabídku, cenovou politiku instituce, prohlédnout si fotky interiéru, najít kontaktní informace a mapy v restauraci, číst hodnocení od jiných uživatelů, atd

Od prvních dnů by mělo být oznámeno co největšímu počtu stálých zákazníků, že ve vašem městě byla otevřena nová restaurace s lahodnou kuchyní.

K tomu je třeba uspořádat slavnostní otevření s občerstvením, programem, soutěží, cen atd.

Nezapomeňte pozvat média k otevření vaší restaurace.

Plán kalendáře pro otevření restaurace

Chcete-li otevřít restauraci, kavárnu nebo jinou stravovací zařízení, musíte věnovat spoustu času a peněz.

Pouze registrační postup a převzetí všech povolení trvá několik měsíců, takže odborná právní pomoc vás určitě neublíží.

Hodně času strávíte hledáním místnosti pro restauraci, opravy, nákupu vybavení, hledání personálu a dalších věcí. V nejlepším případě se vám podaří šest měsíců.