Obchodní myšlenka №1049. Jak otevřít vaření?

Předtím si lidé mohli dovolit luxus vaření domácího jídla. Každý byl velký a bude vybaveno nezbytnými kuchyňskými spotřebiči, kde to bylo možné udělat „výrobu“ kulinářských specialit. Ale ve věku rychlosti a informačních technologií se všechno změnilo. Čas pro sebe, ne pro vaření, není skoro žádný. Mnoho domácností nemá ani kuchyň. Vzhledem k jeho zbytečnosti. A pokud je k dispozici kuchyně, neznamená to, že je aktivně používán. Lidé (zvláště ve velkých městech) se aktivně pohybuje na spotřebu hotových jídel, polotovarů, které jsou tak akorát, aby se zahřál v mikrovlnné troubě nebo na jídlo v kavárnách a restauracích (ale tento luxus si nemůže dovolit ne všechny).

Výsledkem je situace, kdy tisíce lidí téměř úplně přestanou konzumovat chutné a zdravé potraviny, které bylo od dětství tak milované. Hamburkáři, hot dogy, pizza, koláče nahradit a vyměnit bramborovou kaši, zelí, kotlety, různé saláty atd. Ale i v nejatraktivnějším "fast food" v tomto či onom okamžiku vzniká touha jíst normální domácí jídlo.

Zdá se, že cesta z této situace je možná ze dvou stran. Můžete určitě uspořádat čas vaření a vaření ve vlastní kuchyni. Druhou možností je získat více a jíst v dobrých kavárnách nebo dokonce i v restauracích. Ale tento způsob pro většinu zůstane nedosažitelným snem.

Jak pomoci těmto lidem?

Objevení vaření pomůže při řešení tohoto problému. Je to takový druh obchodu s hotovými jídly, kde se většina jídel obvykle vaří na místě. Před kupujícími. Nebo v další místnosti, kde je kuchyň vybavena.

V dnešních dnech se ve velkých městech kulinářské obchody tak populární, že jsou schopny soutěžit s běžnými obchody s potravinami. Lidé mají rádi možnost zakoupit hotová domácí jídla. Mohou zároveň ušetřit svůj čas a jíst chutné, čerstvé a zdravé jídlo.

Dobrá poptávka po této kategorii zboží činí podnikatelskou myšlenku na objevení vaření skvělou příležitostí jak pro začátečníky, tak pro zkušené podnikatele.

Otevřeme cookery?

Začátek, samozřejmě, vyplývá z hledání vhodného předpokladu. Spíše nejdůležitějším faktorem není samotná místnost, ale její umístění. Vše závisí na orientaci na toto nebo ono klientské publikum. Ideální volba - dvě. První - obchodní oblasti, kde je mnoho kanceláří různých společností. Za druhé - oblasti pro spaní. Vedle velkých obytných komplexů. Doporučujeme zvolit nejvýkonnější výškové budovy. Jejich nájemníci mají vždy nedostatek času, který můžete kompenzovat nabídkou čerstvých hotových jídel.

Také dobrou volbou je otevřít kulinářský obchod vedle velkého supermarketu nebo hypermarketu. Ale je zde jeden běžný problém. Velmi často se majitelé takových obchodních sítí organizují ve svých obchodech s varnými odděleními. A musím říci, že jídlo je často příliš mnoho. Vedle takových obchodních zařízení, které by mohly otevřít sklad hotových jídel, možná nestojí za to.

Pokud jde o prostory, je žádoucí, aby sestávaly z alespoň dvou místností. V jedné kuchyni máte vybavení. V druhém místě bude obchodní místnost, kde vaši zaměstnanci budou sloužit zákazníkům. Pokud je obchodní plocha dostatečně velká, pak zde můžete uspořádat malou "jídelnu". Obvykle se na takových místech obvykle vyskytují vysoké stoly pro výslovné užívání potravy. Studenti (a nejen) vám budou velmi vděční.

Objevování vaření - registrace a oprávnění

Prvním krokem je registrace kuchařského skladu u daňových úřadů. Tímto nebude nikdo mít problémy.

Složitosti mohou být pouze v souhlasu a získání všech potřebných povolení. Koneckonců, budete se zabývat "výrobou" potravin. A tady je třeba vyvinout dobré úsilí, abyste dostali všechny dokumenty potřebné pro výkon této činnosti. Získejte vše, s největší pravděpodobností to bude možné, ale to bude stát buď peníze, nebo čas, nebo dobré spojení. Obecně, jako vždy.

Otevřeme vaření - tvorbu sortimentu

Samozřejmě, nejdůležitějším faktorem úspěchu každého obchodu, který prodává hotová jídla, je ten správný sortiment. Vaším úkolem je vytvořit seznam jídel, které jsou zákazníci připraveni denně nakupovat ve velkém množství.

Samozřejmě, okamžitě zajistit, že všechny přání zákazníků nebude uspět. Pomůže to pouze pozorování a experimenty. Nicméně existuje určitý seznam hotových jídel, které jsou vždy požadovány.

Za prvé, tam jsou různé pokrmy z brambor. No, co můžeme říct, milujeme brambory. V dosahu vašeho vaření by měly být smažené, vařené, pečené brambory. A také různé pokrmy s těmito produkty jsou založeny.

Za druhé, jsou to všechny druhy masných pokrmů. Kočky, kotlety, řízky, zelí, plněné papriky, palačinky s masem atd.

Za třetí, rybí pokrmy. Rybí kotlety, pečené se zeleninou, rybí, smažené, vařené atd.

Za čtvrté, saláty. Začněte s obvyklým Olivier, krabí salát atd. Jsou vždy v módě. A postupně jim přidávejte něco exotičtějšího.

A samozřejmě byste měli mít z těsta dostatek sladkých pokrmů - koláče, rohlíky, koláčky, koláče, koláče atd.

Za prvé to stačí. A pak - experimentujte, sledujte, rozšiřte rozsah.

Otevřeme vaření - něco, co nebylo uvedeno v předchozích odstavcích

Zde budeme hovořit o některých dosti důležitých bodech, které jsme ještě nezahrnuli. Pojďme začít s obalem. Připravené jídlo, které zákazníci nějak musí předat do svého bytu nebo do kanceláře. Proto musíte vyřešit nejdůležitější problém balení.

Naštěstí to dnes nemá žádné problémy. Vždy si můžete zakoupit potřebný počet balení nebo plastových krabic různých velikostí. Kromě toho si můžete objednat balíček s individuálním designem, včetně názvu a loga vašeho vaření.

Vzhledem k tomu, že v kulinárních obchodech se potraviny prodávají podle hmotnosti, budete muset zakoupit několik jednotek závaží. Potřebujeme vysoce kvalitní elektronická zařízení, která dokáží vážit přesně jeden gram.

Pokud jde o personál, vše závisí na objemu. Ale vy budete v každém případě potřebovat kuchaře, kuchaře asistentky a pokladníky sloužící zákazníkům. Kromě toho je zapotřebí administrátor, který řeší organizační problémy a pracuje s nespokojenými zákazníky.

Několik slov na závěr

Když zjistíte vaření, musíte si vzpomenout na dvě nejčastější chyby, které jsou v tomto oboru prováděny, a to i zkušenými hráči. Nejprve neukládejte na produkty. V srdci vaší pokrmy by měla být kvalita a čerstvá zelenina, ovoce, maso, ryby atd. Věřte mi, teď není čas, kdy jsou zákazníci připraveni na ekonomiku, aby jedli nekvalitní produkty. A co je nejdůležitější - jakékoliv vaše úspora, dříve či později, bude zaznamenáno. A pak vás klient určitě opustí. To nelze tolerovat.

Váš cíl je zcela jiný. Musíte zajistit, aby vaši zákazníci doporučili svůj gastronomický obchod vašim přátelům, příbuzným a přátelům. Po dosažení tohoto cíle vaše podnikání poroste a zisky se budou neustále zvyšovat.

A druhá důležitá věc - pozorujte svěžest pokrmů. Pokud vypršela doba platnosti, nepokoušejte se opakovaně vlepit samolepky a "vparit" zákazníkovi neštandardní produkt. Nejmenší, co se může stát, je odebrání klienta. Maximální je závažná otravou. A pak se nemůžete vyhnout procesu a velké pokuty. Je lepší vyhazovat salát po splatnosti, ale udržet si bezvadnou pověst. Koneckonců věrní zákazníci jsou nejdůležitější součástí této činnosti. A nemohou být vůbec opomíjeni. Přejeme Vám úspěšný obchod!

Jak otevřít kulinářství: chutné jídlo a přínos

Co potřebujete k vaření. Jak vybrat místo a určit očekávaný tok zákazníků. Jak učinit podnikatelský plán a uspořádat kulinářský obchod zdokumentovaný. Jak očekávat příjem.

Dokonce i žena v domácnosti, která miluje a ví, jak si vařit, možná přemýšlí: jak otevřít vaření? Pokud se budete muset každý den obtěžovat mletým masem, bramborami a saláty, proč nezískat z toho příjmy?

Varení může být skutečně výnosné. Objem prodeje potravinářských polotovarů roste z roku na rok; v rekordním roce 2011 bylo zaznamenáno zvýšení o 40%. Zesílení práce a nárůst zaměstnanosti umožňují lidem vařit méně času a rozsáhlé rozložení mikrovlnné trouby zrychluje a zjednodušuje přeměnu polotovaru na hotovou misku.

Ale ne všechno je tak jednoduché. Úspěch vlastního kulinářského podnikání závisí nejen na vaší touze a vytrvalosti, ale na celkovém vnějším okolnostech, které na vás nezávisí. Pokusme se tento problém pochopit podrobněji.

Počáteční podmínky

Co otevřít vaření: s výrobou nebo bez ní - nemůžete myslet. Otázka "Jak otevřít kulinářský výrobek bez výrobního cyklu?" Nemá smysl. Všechny tyto polotovary, které si můžete koupit od velkoobchodních dodavatelů, již existují v supermarketech a značkových prodejnách. Nudí se zákazníci a pro úspěch podnikání potřebujete něco vlastní.

Sortiment a výroba

Zde je možné několik přístupů:

 • Osvědčený a spolehlivý způsob průměrné účinnosti je "domácí". Někdy stačí změnit vzhled (tvar, velikost) nebo balení produktu trochu tak, aby to nevypadalo jako standardizované předměty, které byly glazovány na oko, a to bude kupováno alespoň pro vzorek. A pokud budou vařené duší, přijdou znovu.
 • Regionální - národní. Tento přístup lze nazvat "Anti-McDonald's". Myšlenka standardizace chutí po celém světě založené na standardizaci životního stylu, ale lidé jsou všude stejné žijí ve svém vlastním způsobem, a chuť a barvu kamarádů tam. Z těch nejobyčejnějších kuře může být vařené kuřat tabák, sacivi, tradiční ruské kuřecí nudličky, sibiřský shangi s kuřecím masem a mnoho dalších připravené k jídlu po rychlém zahřátí a la carte pokrmy.
 • Retro. Tlak západní masové kultury odmítl mnoho starších úspěchů národních kuchyní. Na to můžete hrát dobře. Přečtěte si ve staré sovětské knize "Kniha o chutném a zdravém jídle", co je ve Vídeňské řízky nebo "Metro" kotlety. Jsou vhodné k prodeji ve formě polotovarů nebo chlazené pro zahřátí? A v supermarketech to není.
 • Nečekaný nápad. Reklamní kouzlo je také nudné pro každého a samotní inzerenti tuto okolnost využívají. Jednou v Anglii byla reklamní supermodelka boxer s obličejem tak ošklivým, že nebylo možné odvrátit od něj. Po prvním poplatku řekl: "Za takové peníze mi teď žena považuje za hezkého muže." Tuto zásadu uplatňujeme. Nejvíce obyčejné vařené nebo smažené brambory, vařené doma a posypané bylinkami, ale - část v krabici s nápisem: "Od nezdvořilého Pelageya." Pokud se ukáže, že hájící Pelageya opravdu funguje v kuchyni, je prodej zajištěn.
 • Komplexní řešení produktů. Představte si, že člověk odchází z práce po těžkém posunu nebo z kanceláře po dni derzhotni a úniku od šéfa. Ve své mysli bliká: "Nevzdeš si to?". V supermarketu s lidským davem a nechtějí jít ven. Nahlédl do malé útulné kuchyni, a viděl řadu brambor „Od nevrlý Pelagia“, nakládaná zelenina, sleď v kožichu a nápisem: „Sleva komplexní“ Všechno, je předkrm, nemusíte vařit, sliny tekou a máte pravidelného zákazníka. Přesto, a řízek si vezme smlouvu, maso, budete také chtít.

Klientel

Zapamatujme si: "Člověk se vrací z práce". To je nejdůležitější podmínka pro dobrý kulinářský obchod. Podívejte se pozorně na to, jak lidé chodí z práce v okolí, kolik z nich, kolik jít do supermarketů, kolik jich vychází s nabitými taškami a slanými balíčky. Jednoduše sledujte tok potenciálních kupujících.

Jděte taky na trh, projděte se, uvidíte, co je ve vaření, zda je místo pro bod s vaší "kůrou". Podívejte se, zda existují ubytovny, levné hotely a penziony v okrese, přečtěte si oznámení o doručení bydlení. Kromě toho, co je hodinové - je pochopitelné, co a co tam není. Tj. Sledovat také dislokaci možných zákazníků.

Nakonec si zvykněte na vzdělávací instituce, s výjimkou škol - jak se studenti nesouhlasí po studiu toho, co si kupují na cestě. V rekreačních vesnicích také sledujeme sezónní proudy rekreantů. Jedná se o třetí možný tok kupujících.

Toky a dislokace je lepší mít na paměti, ale na vyznačení plánu města nebo okresu. Pak okamžitě uvidíte, kde je nejlepší se usadit, aby nedošlo k vyhoření.

Umístění

Poté, co jsme se zabývali otázkami strategického sortimentu a klientely - otázka: "Jak otevřít vlastní vaření?" Může být přeloženo do praktického letadla. Nejdůležitější z taktických úkolů je volba místa pro konkrétní prodejní místo.

Když jste v souladu s plánem označili místa, kde se toky zákazníků protínají a sbližují, musíte se na místě podívat. Začínáme lépe tam, kde se největší hustota toku shoduje s místem výpadku zákazníka. Cílem je najít vhodný pokoj.

Pro velké plochy bývalých sovětských jídel a zahájení vaření je lepší nechat se honit: velké plochy - velké nájemné. Také v rozporu se společnými doporučeními nevyhýbejte sousedům se supermarkety. Tam - vlastní, ty - vlastní. Tam - standardní a rozdrcené; máte chutnou útulnost.

Po nalezení vhodných prostor se obraťte na pronajímatele, zorganizujte kontrolu a zkontrolujte je. Musíte vědět, jestli je můžete přivést do souladu se zdravotními standardy a tím, co vás bude stát. Pro inspekci je lepší pozvat odborníka na místní SES; jako placená služba nebo soukromým způsobem, a to komorním způsobem, je na vás, abyste se rozhodli přímo na místě. Musíte získat doporučení pro opravu a vybavení budoucího vaření.

Je také velmi užitečné navštívit další části města, podívat se na kulinářské obchody a uvidíte, jak obchodují. Nejlepší - tam, kde jsou vždy 1-3 zákazníci. Na podobném místě byste měli otevřít svůj vlastní.

Možný příjem

Pro podnikání, jako je vaření, lze podnikatelský plán provést pouze s vědomím přesné výše nájemného. Kuchařský obchod bude ziskový pouze v živém prostředí, ale ani pronájem obchodních prostor není malý. Například v Moskvě v "ložnicích" pro pět až šest stanic metra od centra, pokud najdete pronájem 12 000 rublů na metr čtvereční. m za měsíc, je to neuvěřitelné štěstí.

Současně 100 návštěvníků denně poskytne více než 600 000 rublů za měsíc. zisk, z něhož stále potřebujete platit daně, mzdy a platby za služby. Chcete-li, aby se ovčená kůže stála za svíčku, musíte započítat alespoň 20 zákazníků za hodinu, tj. jeden nebo dva v řadě.

Je-li instituce oblíbená a fronta je více, je třeba utáhnout řemen a uložit další pomocníka. Základní příjem vaření přichází na konci dne, od lidí, kteří jsou příliš unavení k vaření. Už jsou rozčileni a pokud budou muset čekat na službu po dobu delší než 2-3 minuty, váš obchod bude brzy prázdný. Odpoledne samozřejmě tam budou místní povídavé (a často hádkající) staré ženy, ale od nich moc neočekávejte.

Na základě předpokládaného toku zákazníků a měsíčního čistého zisku určujeme náklady na opravy a vybavení. Cena peněz je taková, že dávání předem doporučení by bylo bezohledné. Plynový sporák může stát 5 000 rublů a 50 000. Stejné platí i pro chladicí zařízení, výlohy a další věci. Stabilní stejnou poptávku po vaření podle statistik nelze vysledovat, vše závisí na vás - jak vařit a podávat.

Stanovíme dobu ziskovosti a návratnosti podniku. Pokud dostanete 25-30% a 2-3 roky, pak je to dobrý ukazatel pro vaření. S "kůrou" (viz výše) můžete očekávat, že budete platit za rok, ale za předpokladu, že výpočetní základna ještě není k dispozici.

Jak vidíte, podnikatelský plán pro vaření musí být "od naproti". Důvody pro to - nestabilita poptávky v důsledku saturace tržních produktů standardní kuchyně v západním stylu a současně nedostatek civilizovaného vaření založeného na domácích a národních tradicích.

V každém případě budou počáteční náklady na opravu prostor a vybavení kuchařského skladu činit nejméně 450 000 rublů.

Zaměstnanci

Pokud jste se předem dohodli na nájemní smlouvě (nebo lépe - souběžně v procesu hledání prostorů), musíte tuto záležitost vyřešit u zaměstnanců. Nejméně jedna jednotka s kulinářským vzděláním, pokud stojíte také u sporáku nebo za pultem.

Nejlepší možností je spolehlivý kuchařský přítel nebo jen dobrá hosteska, která má volný čas. Vezmete-li si to na akcii, nemůžete se postarat o pevný plat.

Také dobrou volbou je mladý absolvent kuchařské školy nebo vysoké školy. Samozřejmě, úspěšné, bez špatných zvyků a nehledá "střechu" pro některé boční zaměstnání. Úspěšná volba závisí zcela na vašem pozorování a životních zkušenostech.

S odkazem na vaše oznámení zaměstnanců se zkušenostmi zvážit poslední. Zkušení pracovníci na novém místě s neznámou budoucností jednoduše opouštějí velmi zřídka. V každém případě požádejte o informace o posledním pracovišti a lépe o dva nebo tři a kontaktujte jej. Pokud přímo neříkají, že jsou obtěžováni nebo opilí, byli pro návštěvníka hrubý, ale reagovali vyhýbavě, je lepší odmítnout.

Vyberte několik kandidátů. Pak se ukáže, plug - bez spolehlivého asistenta, kdo je za to nestojí, ale tak dlouho, jak jste se ven, opravené a vybavené, může mít práci a budete muset platit nájemné bez příjmů do pokladny.

Registrace a registrace

Rozhodnete se, že v zásadě, jak otevřít vaření, dokumenty nebudou shromažďovány tak tvrdě. Licenční řízení výroby potravin je nyní zrušeno, takže není nutné předkládat certifikát pro každý kotlet. Chcete-li konečně otevřít a začít pracovat, potřebujete následující:

 • Zaregistrujte se jako IP adresa.
 • Předložit místnímu oznámení společnosti Rospotrebnadzor o zahájení činnosti se seznam sortimentu výrobků a polotovarů samostatně se seznamem technologických a chladicích zařízení.
 • Získejte povolení k zahájení aktivity v odpovědi.
 • S tímto oprávněním a dokumenty IP kontaktujte SES a hasiče a získávejte od nich povolení.
 • Získejte povolení od místní environmentální služby pro export a likvidaci průmyslových a komunálních odpadů.

Všechny tyto potíže jsou zpravidla svěřeny specializovaným advokátním kancelářím - a proto je to jednodušší a levnější, vzhledem k tomu, jak dlouho trvá nespravedlivou osobou, aby se s dokumenty rozloučila. "Papírový" začátek činnosti bude stát 6 000 až 12 000 rublů, včetně státních povinností.

Pokud máte v úmyslu projít trnitou cestou formalit na jejich vlastní, budete muset studovat spolkového zákona ze dne 8. srpna 2001 N 128-FZ „Na Licensing určitých typů aktivit“, Rozlišení ruské vlády ze dne 16.července 2009 № 584 „Na začátku postupu oznamování některé druhy podnikatelských činností "(ve znění pozdějších předpisů dne 14. dubna 2010) a související normativní dokumenty a akty.

Nyní můžeme zhruba shrnout.

Pro gastronomický obchod s 25 metry čtvereční. m maloobchodních prostor, počáteční náklady budou asi 460 000 rublů včetně registrace dokumentů. Doba návratnosti - 1-3 roky, v závislosti na místních podmínkách. Po propagaci se můžete spolehnout na měsíční čistý příjem 50 000 až 200 000 rublů, opět v závislosti na místních podmínkách.

Jak otevřít vaření: turn-based business plan

Jak otevřít obchodní plán na vaření: finanční část, Top 3 konkurenční výhody, výpočet nákladů na otevření a rozvoj podnikání.

Kapitálové investice: 300 000 rublů.
Návratnost podnikání: od 12 měsíců.

Nejen zkušený podnikatel, ale také žena v domácnosti, může přemýšlet o organizaci podniku při výrobě jídel.

V prvním případě může přitáhnout potenciál pro rozvoj tohoto výklenku a vysoká poptávka.

A pro poctivý sex je zpravidla příležitostí k sebeaktualizaci a pro duši jen podnikat.

V každém případě, obchodní kulinářský plán.

Jen vážné plánování vytvoří firmu, která bude pracovat a bude trvale prosperovat.

Platforma pro rozvoj je opravdu působivá.

Velké procento lidí nemá touhu či čas vařit.

To platí zejména pro pracovníky, přestože potřeba chutných jídel je vlastní všem.

Přesto některé příznivé podmínky pro úspěch nestačí.

Zjistíme, co ještě potřebuje k otevření kulinářské činnosti.

Analýza cílové skupiny pro podnikatelský kulinářský plán


Cílový publikum vaření je velmi rozsáhlý.

Nicméně v obchodním plánu je důležité tyto údaje specifikovat.

Koneckonců je to portrét průměrného klienta, který určuje reklamní kampaň, umístění, formát.

V zařízeních, která prodávají hotová jídla, budou hlavním cílovým publikem lidé, kteří stráví spoustu času v práci.

Po denní práci navštíví prodejnu.

Typicky se jedná o období od pondělí do pátku po 17:00.

Další velkou kategorií jsou bakaláři.

Muži navštíví kuchařskou prodejnu kdykoli.

Ale pro vaření, které připravuje pokrmy pro stravování, bude střední Asie odlišná.

Jedná se o různé společnosti, které objednávají obchodní obědy v kanceláři a na oběd.

A lidé, kteří organizují svátky.

Možné formáty pro zahájení vaření


Existuje několik možností, jak otevřít firmu při výrobě jídel.

Odlišují se nejen ve formátu, ale také v oblasti investic, období návratnosti a dalších ukazatelů.

Formáty vaření:

Samostatný prodejní místo.

Tento formát je téměř nikdy nalezen.

Předpovědět rozvojový potenciál v tomto případě je obtížné.

To, že kulinářský bod by se mohl samo vyplatit, je velmi kompetentní a úspěšné vybrat místo pro bod.

Katedra vaření v supermarketu.

Otevření oddělení prodeje hotových jídel v supermarketu vyžaduje několik bonusů: umožňuje vám prodávat zboží s "vhodnou" skladovatelností, rozšiřovat sortiment, přitahovat další zákazníky.

Toto je jméno návštěvnické služby událostí a setkání.

To je dobrá volba pro začínající podnikatele, kteří jen "cítí půdu".

Ale také catering může být variantou škálování konvenční instituce.

Nelze říci, že jakýkoli formát organizace je lepší než jiný. Každá z nich má své vlastní vlastnosti.

Podnikatel si vybírá možnost, která je pro něj výhodnější a potenciálně výhodnější.

Konkurenční výhody v obchodním plánu vaření


Výklenek v kulinářském podnikání je riskantní, protože úroveň konkurence je poměrně vysoká.

A přidělit významné konkurenční výhody není snadné.

Pokusíme se určit tři faktory, které mohou zákazníkům obrátit na vás.

Jaká by měla být reklama na vaření?


Vaření je velmi specifický průmysl, pokud jde o reklamu.

To je důvod, proč otevření instituce "sólo" v samostatné místnosti je poměrně riskantní.

Je obtížné inzerovat nějaký bod, ale stojí za to si uvědomit několik metod.

Metody propagace kuchařství:

Použijte pokoj jako další reklamní prostor.

Ujistěte se, že chcete objednat jasné znamení, na vnějších stěnách můžete umístit bannery.

Pokud jsou místa přetížení lidí na boku, nainstalujte jakékoli znaky (pilíř, graffiti na asfaltu).

Brožury a letáky.

Vzhledem k tomu, že kulinářské zákazníky se obvykle dostávají na teritoriální bázi, je dobrým výsledkem šíření propagačních letáků.

Mohou být rozloženy do poštovních schránek nejbližších domů.

Nebo pronajmout promotory pro distribuci na veřejných místech v okolí.

Na hotových pokrmech, které mají krátkou skladovatelnost, často ve večerních hodinách zajišťují slevy.

Přitahuje zákazníky a umožňuje vám prodat výrobky, které by jinak musely být odepsány.

Kde otevřít vaření?


Pokud vás poprvé zajímáte o nápady na podnikání, víte: kompetentně zvolená lokalita je polovinou úspěchu podnikání.

Pro vaření je to obzvláště důležité.

Koneckonců, hotová jídla nejsou produkt, pro který budou zákazníci připraveni na konkrétní místo.

Pokud, samozřejmě, vaření není zaměřeno na stravování.

Takže dobré prostory pro vaření jsou místa blízko:

 • obchodní centra;
 • vzdělávací instituce;
 • trhy;
 • stanice;
 • v obchodních centrech a supermarketech.

Je důležité nezapomínat, že SES i požární inspekce budou mít vlastní požadavky na prostory.

Pokud si pronajmete místo v obchodním centru nebo v supermarketu, řešení těchto otázek se přesune do správy.

Výběr pracovníků pro otevření vaření


Prodejci ve vaření nemusí mít rozsáhlé pracovní zkušenosti, ačkoli to bude nepochybně vážný bonus.

Ale pro kuchaře to musí být.

Stejně jako dostupnost hygienických knih pro každého pracovníka vaření.

Není třeba zachránit výcvik pracovníků.

Tyto investice do budoucnosti přinesou instituci zvýšení zisku.

Navíc dostupnost bonusů pro tým sníží obrat personálu.

Pokud hodláte v budoucnu rozšířit výrobu, možná budete potřebovat také pekař.

Tento bod stojí za zmínku i v obchodním plánu pro vaření.

Plán kalendáře pro objevení vaření


Podnikatelský plán pro vaření také obsahuje plán kalendáře.

Ukazuje, v jakém smyslu je nutné otevřít instituci.

Finanční část podnikatelského kulinářského plánu


Náklady na realizaci myšlenky otevření vaření spočívají na několika faktorech: formát, umístění, velikost a další.

Níže jsou uvedeny orientační položky výdajů, na které se můžete zaměřit při navrhování svého podnikatelského plánu.

Kolik peněz potřebuji k otevření vaření?

Pravidelné investice do vaření

Ziskovost a zpoplatnění vaření

"Podnikání zaměřené na uspokojování svých potřeb je obvykle úspěšné; podnikání zaměřené na dosažení zisku je zřídka úspěšné. "
Nicholas Butler

Období návratnosti vaření, stejně jako náklady na otevírání, závisí na mnoha faktorech.

Domácí pokrmy pro doručení do kanceláří mohou být ziskové o 100%.

Závažnější organizace - splatit 12-18 měsíců.

Odborníci doporučují, aby se nepočítalo s tím, že investované prostředky budou moci rychle splatit.

Koneckonců, v tomto podnikání je stabilita zisku těžká a dlouhá.

Kompetentní plánování vám umožňuje zvýšit šance na úspěch.

Pozitivní zpráva je, že výkvět obchodu s hotovými pokrmy se neustále rozvíjí.

Předpokládá se, že v krátkodobém horizontu bude trh růst o impozantní 30%!

Protože podnikatelé s ambicí mají něco na práci.

Pro podnikatele, kteří chtějí otevřít vlastní vaření, doporučuji sledovat následující video:

3 tipy, jak otevřít úspěšné vaření

 1. Snížení nákladů na podnikání může být v mnoha článcích, ale v žádném případě nemůžete ušetřit na kvalitě výrobků!

Sarafanské rádio je nejlepším způsobem propagace, ale spíše zákeřným.

Spokojený zákazník nemůže spěchat, že nechá dobrý tip.

A ten, kdo dostává nezůstávalé nebo chutné jídlo, je téměř jistý, že vás zkazí vaši pověst.

Nebo ještě horší - váš klient může být na nemocničním lůžku, což je velmi vážné.

 • Dobrým krokem je otevření malé kavárny při vaření.

  Stačí stačit několik stolů, mikrovlnnou troubu a koupit jednorázové pokrmy.

  Lidé mohou rychle dát občerstvení "bez odchodu z pokladny."

  To je silná konkurenční výhoda před konvenčními obchody a dražší v tomto ohledu kavárna.

 • Navíc, jak otevřít vaření, Stojí za to přemýšlet o dalším rozvoji podnikání.

  Pro velké město bude vhodnější otevřít několik malých míst v různých oblastech.

  To se bude týkat širšího publika.

  V malých městech se takový krok nedoporučuje, je lepší rozvinout jeden bod.

 • Kulinářské podnikání: rysy otevření

  Navzdory skutečnosti, že čas nečeká, a všichni běží a běží, láska k jídlu a touha jíst lahodně nezanechává mysl ani těch nejrušnějších podnikatelů na planetě. Bohužel doba vaření nestačí, takže potřebujete ranní kulinářskou pomoc! A stanete se to, když otevřete vaření.

  Dokumenty pro objevení vaření

  Chcete-li otevřít kuchařskou firmu (pokud plánujete nasazovat aktivity v pronajatém pokoji, spíše než doma), musíte se nejprve zaregistrovat jako právnická osoba jako LLC nebo jako individuální podnikatel. V dalším článku se dozvíte, co je lepší než IP nebo LLC.

  Pak stačí projít "agonií":

  • Požádejte o povolení kuchařské činnosti v Rospotrebnadzor předložením potřebných dokumentů o sortimentu výrobků, dostupnosti vhodného vybavení.
  • Při získání povolení je nutné obejít SES a požární úsek.
  • Vydání smlouvy o vývozu organických odpadků.
  • Proveďte smlouvu o dezinfekci.
  • Sběr dokumentů pro všechny zaměstnance o lékařské prohlídce.
  • Pokud máte v úmyslu přepravit vařené jídlo nebo polotovary, musíte mít k vozidlu pas.
  • Je požadováno osvědčení o jakosti výrobků.

  Pro výpočet daní se zpravidla používá UTII a všechny potřebné otázky týkající se dokumentace jsou svěřeny právním organizacím, které s nimi uzavřely dohodu o poskytování placených služeb.

  Vaření: výběr míst a organizace činností

  Vaření je podnik, který vyžaduje pečlivou volbu místa, a to nejen pokud jde o "průchod", ale také pokud jde o vhodnost prostor pro realizaci kuchařského podnikání. Prostory budou kontrolovány službami, které mají právo a vůbec neumožňují otevření, takže zde potřebujeme zvláštní přístup:

  • Netřeba říkat, že místnost by měla být nejprve vybrána s potřebným vybavením pro vaření. Hledání a "rezervace" takové místnosti je velmi obtížné, takže si můžete také vybrat možnost bývalého obchodu s pomocnou místností. Nezapomeňte, že ve všech ostatních případech bude instalace všech komponent pro vynikající kontrolu vyvstávat ve velkém množství, takže je lepší sebrat více či méně vhodné místo.
  • Je žádoucí, aby místnost byla rozdělena do dvou oblastí: obchodu prostoru a jíst prostor, pokud máte jeden pokoj, můžete ji sdílet s pomocí oblouky sádrokartonové desky, a je-li malé místnosti, pak stačí nastavit několik stolů, aby hosté, aby se pokusili své potěšení. To je volitelné, ale je žádoucí, zejména pokud chcete vyrůst v budoucnu.
  • Umístění vaření nesmí být odděleno, může být "umístěno" v supermarketu, v samostatné oblasti - zde bude automaticky zajištěn nepřetržitý příliv návštěvníků.

  Pokud je to stále samostatný obchod - skvělé umístění pro něj:

  • Trh (pokrytí spotřebitelů je zde velmi vysoké od pracovníků trhu až po kupce);
  • Spací plochy převážně "přeplněná" s elitními výškovými budovami - pokud se ukážete jako výrobce vynikajících a kvalitních potravin, nebudete mít trvalý zákaznický hovor;
  • Boční ulice jsou mimořádně dobré, protože na tomto území se často nachází nejen samotná stanice (se svými pracovníky a pravidelnými návštěvníky), ale také budovy, ve kterých pracuje mnoho železničářů - některé výhody pro kulinářské podnikání!

  Předtím, než "vezmete" pokoj, i když se vám zdá být extrémně ziskové, podívejte se na nejbližší konkurenty, zejména pokud v této místnosti bylo kuchařské místo. Navzdory všem výzvám, nedělejte se v blízkosti supermarketu, protože naopak je to další proud lidí. Dokonce i když už existuje oddělení vaření, můžete dát vašemu dítěti takový styl a pohodu, že bych chtěl přijít k vám, a ne snack, stojící u stolů v supermarketu.

  Nepoužívejte po velkých místnostech a pamatujte si na pronájem: je to mnohem méně, ale peníze přeplatku za nadbytečný prostor, můžete vložit do místností, vybavení nebo reklamy.

  Zařízení na vaření

  Zařízení po pronájmu je nákladnou položkou, ale také jednorázově, takže je lepší připravit vše, co potřebujete předem, a zjistit, co bude zapotřebí:

  • Chladicí vitríny pro hotové a surové výrobky, polotovary a chladicí zařízení (ledničky a mrazničky).
  • Pece, trouby a mikrovlnné trouby (nejlépe dva). Na všech zařízeních můžete ušetřit, pokud si koupíte z druhé ruky, a mikrovlnné trouby si mohou koupit ten nejjednodušší jen pro vytápění jídla bez extra "lotion".
  • Malá zařízení jako míchačky a kombajny, zeleninové grily a grily - lze také použít z druhé ruky a podívat se na stupeň potřeby a priority.
  • Pokladny, váhy, stoly a židle - co je nezbytné pro kompletní kuchařství a hosty.

  Pokud však chcete otevřít vaření v obchodě, nemusí být zapotřebí mnoho z uvedených zařízení v závislosti na vaší specializaci: prioritou bude polotovar nebo hotová jídla.

  Sortiment a směřování kuchařského podnikání

  Vaření je podnikání, ve kterém můžete hledat "sami" na dobu neurčitou! Můžete zvolit několik směrů najednou:

  • Polotovary (maso a ryby);
  • Standardní verze: první, druhá a dezertní;
  • Samostatný směr národní kuchyně (gruzínská, arménská, ruská kuchyně);
  • Zdravá výživa (zde také může být první a druhý a kompot a například "bonusy" pro vegetariány a surové potraviny, bílkovinové koktejly a fitness menu);
  • Povolovací proces výroby a zařízení, vaření může obsahovat celou řadu pokrmů z domova Halofilní Rostliny a bramborovou kaší s naštípat do pevného koláče a pečenou šunkou, nejdůležitější věc, kterou si být jisti, poptávky a jeden a další položky. Je třeba brát zřetel na přítomnost nápojů - ovocný kompot, džus, káva a čaj nikdy nebude zbytečné, zvláště pokud nechcete nakupovat a vaření s tabulkami na jídlo;
  • Hotové řešení pro polední přestávky (zde je žádoucí zajistit výdej);
  • Propagace vašeho "čipu": například domácí koláče nebo knedlíky nebo cheburechnaya.

  Speciální vaření, například dětské. Provádějte bezplatné třídy master, vybavte dětský koutek, pohněte svůj kanál na YouTube a zákazníci budou vždy s vámi!

  Pracovníci vaření

  V ideálním případě je pro začátek třeba obchodník, kuchař a kurýr. Z akcí těchto tří osob (kromě jídel přímo ze vaší vaření) závisí další pověst instituce přímo, proto je nutné zapojit odborníky, kteří chtějí pracovat, naladěni na výsledek.

  Nepotřebujete vzít příbuzné do vašeho podnikání (přátelé, přátelé), velmi často jsou výsledky žalostné. Je lepší najít zaměstnance a organizovat malý nárazový test, abyste si mohli okamžitě představit, zda je tato osoba pro vás vhodná nebo ne.

  Jak spustit kulinářské podnikání na "papírech"?

  Vedle běžných účetních výkazů a výpočtu mzdy, účtování cenností a dlouhodobých aktiv je nutné provést výpočet. Technologické mapy pokrmů musí být povinně sestaveny. To nejen ulehčí výpočet "výnosu" a zisku z prodeje jídel a polotovarů, ale také potřeby komunikace s orgány dohledu.

  Výpočet nákladů na produkt není vždy založen na nákupních cenách ingrediencí: zde je třeba analyzovat nejen chuťové přednosti potenciálních kupujících, ale také sázet na "čip" vašeho vaření.

  Například chcete, aby dezerty byly "čipy". To může vyžadovat specializované vybavení, které samo o sobě má vysokou cenu, a nikoliv levné suroviny, ale vy 100% "prozkoumali" budoucí zákazníky a uvědomíte si, že tyto dezerty připravujete nesrovnatelně. Proto je třeba přemýšlet o nákladech na nezbytné náklady na vybavení, které se vyplatí z důvodu dodatečných poplatků za pečení a druhých kurzů.

  Vaření doma - je to možné?

  A proč ne?! Řekněme, že nemají materiální zdroje k pronájmu prostor a nákup vybavení, zajistíme prostor pro potraviny, nebo dokonce jen otevřít obchod vaření, ale je zde velký potenciál, schopnost vařit, který je již ocení ne jeden člověk.

  Optimální jsou zde dva nejpřesnější způsoby vývoje:

  • Hot obědy a polotovary. V tomto případě je vůz žádoucí, protože v jeho nepřítomnosti bude oblast pokrytí těch, kteří si přejí, příliš malá a prostě se nebudete moci uvolnit, pokud nebudete bydlet mezi 2-3 obchodními centry. Můžete si vzít žluté stránky a vybrat poblíž organizace, které od vás mohou zvážit nákup jedlého zboží. A jednat! Můžete také nabídnout polotovary (masové nebo zeleninové kotlety, klobásy, pečivo).
  • Pečení výrobků z dortů na buchty a sušenky. To je vždy dobrá volba, která je ve vysoké poptávce. Současně, pokud se postaráte o stylové balení (můžete si je koupit na velkoobchodních trzích), budete moci získat vynikající zisk i bez uspořádání prostor.

  V každém případě dokonce i organizace práce doma vyžaduje výpočet nákladů na produkt a identifikaci jeho přirážky a pak zisk. Proto všechny stejné účetnictví a účetnictví, plus organizace IP a povolení zůstávají "na místě" as domácím řízením kulinářské činnosti.

  Reklama - motor výborného jídla

  Kulinářská reklama není potřeba, stačí, aby se udělalo chytlavé znamení a vitrína, a za měsíc dát rozložení o blížícím se otevření. Ale pro důkladnou propagaci to nestačí a reklama by měla být prováděna neustále a podporovat ji ve formě různých bonusů:

  • Dokonce i když máte doma nebo kuchařský obchod, nemůžete si dovolit vytvořit webové stránky a doporučit je na stránkách věnované vašemu městu v sociálních sítích s jasným uvedením adresy a okresu.
  • Letáky nebo časopisy, vložené do vývěsních tabulek nebo do schránky (nezáleží na tom) jsou také motorem! Současně by informace o vašem vaření s chutnými fotografickými pokrmy a popis toho, co může "hladný úředník" dostat po práci a v době oběda, by měly být spíše okázalé.
  • Už jste začali pracovat a chcete podpořit "horký zájem" a aktivovat slovo z úst? Vše ve vašich rukou! Kompletní večeře a snídaně, bonusové nádobí (tady, mimochodem, je skutečnost, že nepříliš úspěšně prodávají, nebo naopak, je značná poptávka a máte nákupy na misky jsou k dispozici ve velkém rozsahu), například nápoj a dezert za cenu dezert.
  • Dodání je vždy zapotřebí v tomto druhu podnikání, a pokud to může být zdarma (na základě výpočtů), pak to bude impozantní bonus vaší prasnice, aby se zvýšil počet objednávek.

  Vize jsou také viditelné v sociálních sítích, které musí být provedeny bezpodmínečně, zejména pokud jsou "chrbtová křivka" vašich zákazníků studenty.

  Podnikatelský plán pro vaření: výhodný nebo ne?

  Vaření - podnik, který s dobrou představou "hvězd" nemusí být příliš nákladný pro jednorázovou investici:

  • Registrace IP a získání potřebných povolení - 40 000 rublů.
  • Nákup zařízení - minimálně 350 000 rublů.
  • Oprava prostor - 100 000 rublů.
  • Nábytek, stoly a židle - 150 000 rublů.

  Celkové náklady na jednorázové přišel na 650 000 rublů - oni mohou být více či méně v závislosti na vašem výběru (jaké vybavení si přejete z druhé ruky, nebo nové, tolik potřebné opravy a jaký nábytek se rozhodnete koupit akcie ve středu, nebo novou).

  Poté musíte vypočítat přibližné měsíční výdaje, abyste viděli úplný obrázek podnikatelského plánu (co to je?):

  • Náklady na produkty od dodavatelů - 100 000 rublů za měsíc.
  • Plat zaměstnancem je 100 000 rublů měsíčně.
  • Pronájem prostor - 50 000 rublů.
  • Daně a poplatky plus platby za služby - nejméně 50 000 rublů.
  • Reklama - 10 000 rublů.

  Celkem: 310 000 rublů každý měsíc budete muset dát příjmy. Nezapomeňte, že kulinářské podnikání stále má sezónní charakter a v zimě jde do kopce a v létě jde do kopce.

  Poté proveďte přibližný plán poptávky, pokud máte v průměru 100 návštěvníků denně (což je dobrý ukazatel). Řekněme, že tito návštěvníci si koupili minimálně složitou večeři za 200 rublů. Celkem jste za měsíc obdrželi příjem ve výši 600 000 rublů. Z toho zaplatíte 310 000 rublů měsíčních výdajů a možná krytí kreditní historie za jednorázové investice do vaření. V každém případě, s takovým tokem návštěvníků, zůstanete ve zisku 290 000 rublů.

  Aby se udržel takový tok a zvýšil se, je třeba pokračovat v provádění reklamních kampaní měsíčně a podporovat příležitost dodat lahodné domácí jídlo do různých částí města.

  Otázka ziskovosti vaření tedy sama o sobě zmizí: díky řádné organizaci marketingu, výběru "hotovosti" a výběru vynikajících dodavatelů je zajištěna ziskovost iv krizi.

  Video-otevření obchodu s lidmi vaření

  Veškeré podnikání v době krize se spíše bojí otevřít. Stejná otázka se týká i podnikání spojeného s krmivem, a to ze skladovacích termínů, které jste neopustili. Ovšem kompetentně prosazujeme vaření, organizujeme místo s jídlem a vařením, s přihlédnutím k populárním trendům, jako je "otevřená kuchyně", kde každý návštěvník může vidět, jak a od jakých jídel se připravuje, může přinést dobrý zisk. To bude diskutováno ve videu:

  V kulinárském podnikání je důležité nejen být schopni vařit lahodně, ale také mít znalosti o konkurenci, ochutnat preference zákazníků a udržet krok s dobami, aktivně využívat všechny nástroje virtuálního prostoru pro ekonomickou a okamžitou propagaci vašeho podnikání.

  Jak otevřít vaření od začátku

  Při hledání nápadů na podnikání věnují podnikatelé zvláštní pozornost sektoru veřejného stravování. Bousky, koláče a koláče jsou zasloužene oblíbené a pokud jsou připraveny se zkušenými rukama, úspěch je téměř zaručen. Nejlepší způsob, jak přilákat klienta, je vytvořit podnikatelský plán, otevřít vaření a lahodně napravit každého hosta.

  První kroky

  První věc, kterou byste měli začít s kuchařskou činností - přemýšlet nad pojmem instituce. Na to závisí na požadavcích na ubytování a personál, rozsah produktů.

  Okouzlující instituce

  Místo, kde přijíždějí dívky, aby si povídali a dali si dort. V sortimentu se musí zúčastnit krásné pokrmy, některé ovoce, zmrzlina. Důraz je kladen na obraz, je to klidné a klidné místo pro rafinované lidi.

  Napodobování jídelny od 80. let

  Stonožené sklenice, železné kotle a prodejci v bílých kabátech. Kuchyně je levná, ale výživná a bohatá. Vzpomínky na minulost pro mnohé příčiny nostalgie, které lze použít k návrhu místnosti. Možnost rozpočtového obchodu, přilákat zákazníky s nízkými cenami.

  Ruská kuchyně

  Koláče a koláče, koláče a kulebyaka. Teplé bílé nenechávají nikoho lhostejné, můžete tu běžet na silnici a koupit čerstvý koláč na útulnou domácí večeři.

  Etnické kuchyně z jiných zemí

  Stala se tradiční pizza, lavash nebo lagman, sójová omáčka a shawarma. Výběr specializace závisí na dovednosti kuchaře, je to chuť jídla, která určí popularitu instituce.

  Obchodní oběd

  V době velké rychlosti lidé nemají čas na dlouhé jídlo během pracovního dne, musíte chytit kus jídla a běžet dál. Obchodní oběd znamená levné a zdravé jídlo.

  Venture nápady

  Pokud je výplň stravovacího místa přeplněná, pak existuje riziko riskovat a otevřít instituci s extrémní kuchyní. Vločky pohankové mouky a dýňového džemu, koláče s dýňovými semínky, dort s nakládanými okurky. Myšlenky mohou být velmi odlišné, podnikatel se rozhodne, jak otevřít vaření od základů, obchod s králičím masem nebo sušenku s čipy. Často neočekávané rozhodnutí přinášejí největší zisk.

  Pro koho je tato firma určena?

  Otevření vlastního vaření bude úspěšné pouze v případě, že existuje nezbytná základna, jinak je podnik odsouzen k selhání. Podnik můžete spustit pouze v případě, že existuje alespoň jeden zdroj:

  • vlastní prostory;
  • vášeň pro vaření;
  • obchodování s potravinami;
  • významné finanční příležitosti.

  Každý z těchto faktorů zajistí úspěch případu. Neposkytne plnou záruku, ale vůli konkurenční výhodu. V případě, že existuje chuť k vaření a schopnost vařit lahodně, ale není dost peněz, můžete otevřít vaření doma jako podnikání. Byl užitečný nebo ne a jak otevřít takovou věc?

  Domácí vaření

  Bude vyžadovat minimální náklady a přinese stabilní příjem. Současně je to velmi obtížné podnikání, šéfkuchař nebude nejen muset vařit, ale také dodávat produkty zákazníkům a nakupovat výrobky.

  S počátečními náklady v rozmezí 20 - 30 tisíc pro:

  • výrobky;
  • kuchyňské nádobí a chladnička;
  • termózy;
  • nádoby na potraviny;
  • jednorázové nádobí.

  S konstantním proudem zákazníků 30 lidí bude zisk až 30 000 rublů každý měsíc. Servírování více hladově sama bude obtížné, jedna osoba se fyzicky nemůže vypořádat s nákladem.

  Hledání místa pro podnikání

  Pokud doma podnikání láká jeho vyhlídky, a ve skrýši není vlastní mrakodrap, budete muset pronajmout pokoj. Úspory na nájemném ne nejlepší způsob, jak úspěšně podniknout, bouda v čisté oblasti bude stát penny, ale zisk přinese odpovídající.

  V blízkosti velkých kancelářských center budou poptávka po odbavení a obchodní obřady poptávané, okouzlující instituce bude mít zisk v místech hromadné rekreace. Proto, Při výběru místa je třeba spoléhat na cílové publikum. Je třeba studovat:

  • Tok zákazníků. V různých dnech dne, v různých dnech týdne.
  • Přítomnost konkurentů, přímá a nepřímá. Zahrnout podniky s veřejným stravováním do nepřímých obchodů s potravinami.
  • Solventnost kupujících. Zaměstnanci kancelářského centra kategorie "A" a závod kovových konstrukcí vyžadují různé pokrmy a jsou ochotni strávit různá množství na oběd.

  Je důležité vzít v úvahu sezónnost instituce, vaření na pláži přinese zisk v létě a v zimě zůstane volné.

  Požadavky na prostory

  Chcete-li otevřít provozovnu, ne méně než 60 metrů čtverečních. To je požadavek hygienických norem, není možné je obcházet. Pokud závod plánuje prodávat alkohol, potřebujete nejméně 100 metrů.

  V ideálním případě najdeme pokoj, ve kterém bývala jídelna nebo kavárna, pak minimální restrukturalizaci. V opačném případě bude oprava a přestavba vyžadovat minimálně 300 tisíc rublů.

  Nájemné závisí na:

  1. Pokojové podmínky. Nicméně, zachránit to je pouze v případě, že koncept instituce umožňuje úplnou změnu v interiéru a přestavby.
  2. Průchodnost. Pronajímatel si je dobře vědom všech vlastností místa, takže existuje jasný vztah mezi počtem kupujících a cenou za metr čtvereční.
  3. Oblasti. Čím větší je celková plocha, tím levnější jeden metr stojí.

  V některých případech není možné z důvodů hygieny otevřít cateringový bod. V Rusku je stále mnoho normy GOST SSSR. Takže podnikání veřejného stravování musí být nutně vybaveno toaletami, v případě jejich nepřítomnosti může být uzavřeno soudním rozhodnutím.

  Pronájem za pokoj 60-100 metrů bude průměrně kolem 60 tisíc rublů měsíčně. Rozložení cen je skvělé, na okraji je minimální od 10 000, dobrá místnost v centru může stát 200 000 a více.

  Stoly, židle a pánve

  Nákup zařízení a uspořádání vaření bude vyžadovat značné náklady. Bude nutné získat:

  • Vybavení kuchyně. Desky, digestoře, míchačky, hrnce a další nádobí.
  • Obchodní zařízení. Počítadla, váhy, police a police, displejové ledničky.
  • Nábytek. Židle - stoly a podobně.

  Zjistěte, že úroveň nákladů je nemožná, konvice lze koupit za 500 rublů a za 5000. Chcete-li vybavit obsluhující zákazníky se středními požadavky, bude nutné najít 400 tisíc. Pokud se soustředíte na elity - okouzlující jedlíci, budete potřebovat nejméně milion, pirozhkovaya pro tvrdé pracovníky bude stát 200 000 rublů.

  Alkohol - zda obchodovat nebo ne

  Dostupnost alkoholických nápojů v sortimentu je zárukou zisku, v sovětských kavárnách a kuchařském bylo možné nejen občerstvení, ale také pití. V případě obchodu s teplými nápoji však jeho rizika:

  1. Roční licence na maloobchodní prodej výrobků obsahujících alkohol stojí 65 000. A dostupnost takové licence přitahuje inspektory.
  2. Odbytový prodejní alkohol by měl být odstraněn z dětských, vzdělávacích a kulturních center, což výrazně snižuje tok zákazníků.
  3. V průběhu času jsou produkty vaření, chutné a horké koláče jen snack. Pro opravdové gurmány je to nepřijatelné.
  4. Pokud je cílem podnikání nejen získat zisk, ale i potěšení z vaření, je lepší se zdržet otevření snack baru.

  Co nazýváte jachta

  Obrázek definuje tok návštěvníků, z toho úspěch každého podniku do značné míry závisí. Značka je zárukou kvality a přitahuje kupce, takže jméno musí odpovídat obsahu.

  Jak pojmenovat kuchařku, aby zákazník přesně věděl, co očekávat? Odpověď je velmi jednoduchá - prostě se postavte na místo návštěvníků. Chtěli byste se najít ve vaření "Green Worm"? Nebojte se, je to experimentální instituce pro lidi, kteří milují všechno, co je neobvyklé. A "Zelený červ" vám nabízí vyzkoušet si dort s nakládanými houbami s okurkami.

  Při výběru jména je třeba zvážit:

  • sortiment výrobků;
  • interiér zařízení;
  • zájmy cílové skupiny;
  • cenová politika.

  Značka by měla přitahovat zákazníky, být světlé a nezapomenutelné. Klíčem k úspěšnému podnikání je správné jméno.

  Závěry

  Nyní soutěž na trhu dosáhla maxima, v každém rohu jsou restaurace a kavárny. Najděte své místo a objevte vaření od začátku není snadné. Je to ještě obtížnější, aby bylo dosaženo trvalého a stabilního zisku. Boj o tak obtížnou záležitost je jen v případě, že existuje neodolatelná touha po realizaci ve veřejném stravování, mýtus o podnikatelské snadné cestě zůstává v minulosti.