Zahajujeme dodávky od začátku

Jak otevřít službu doručování: 5 populárních možností doručení, tipy na přilákání investic, náklady a ziskovost tohoto druhu podnikání.

► Náklady na organizaci podnikání: od 400 000 rublů.
► Doba návratnosti doručovací služby: 10-12 měsíců.

Lodní doprava roste rychleji každý den, neboť nevyžaduje takové velké investice, jako je výroba zboží nebo otevření provozovny.

Z plusů lze také zmínit skutečnost, že to není tak složité v organizaci a designu.

Dopravní společnost může poskytovat dopravní služby, jako jsou nadrozměrné náklady, zásilky, dopisy, a uzavírat smlouvu s firmou (nikoli o jedné) a dodávat zboží z její výroby.

Kromě plusů existuje řada nuancí, které je třeba pochopit dříve, než přemýšlíte o tom, jak otevřít doručovací službu.

Nejprve je třeba rozhodnout, které zboží a komu bude doručeno.

Můžete například nejprve doručit objednávky do domu v jedné lokalitě.

To je dobrá volba pro začátečníka, protože to nevyžaduje velké množství vozidel.

A pokud bude podnik prosperovat, bude možné rozšířit rozsah činnosti na požadovanou měřítko.

Jak otevřít službu doručení a jaké jsou požadavky?


Jak již bylo řečeno, toto odvětví podnikání není tak obtížné organizovat, jako většina ostatních.

Existují minimální požadavky, díky kterému jste schopni otevřít obchod pro dodávku květin, balíků, cenných nákladů a dalších položek.

Výběr místa pro doručovací službu

Zajímavý fakt:
Až dosud se tento příběh dostal do nejposvátnějšího posla v době rané antiky - Phillipides, který přinesl zprávu o bitvě u Marathonu v Aténách. Běžel na silnici téměř 40 km a zemřel po vyčerpání, poté co splnil svou povinnost. Jeho výkon se stal předpokladem pro založení maratónských závodů.

Stejně jako v každém plnohodnotném podniku je první věcí, kterou musíte dělat, pronájem kancelářského prostoru.

Tam, kde se bude nacházet ve velké budově v centru města nebo v rezidenční čtvrti, není tak důležité.

K dispozici jsou kurýrní služby bez kanceláře.

Jak však ukazuje praxe, je to jen ve fázi "embrya".

S rozšířením takového podnikání bude potřeba uzavřít smlouvy s renomovanými podniky.

Neexistence kanceláře může negativně ovlivnit toto partnerství a obecně způsobí mnoho nepříjemností.

Zvolte dopravu pro doručovací službu


Dalším důležitým bodem však bude doprava.

Bez dopravy v kurýrní službě není nic co dělat - je to fakt.

Přítomnost vozidla se značnými rozměry však zvýší počet dodaných balíků.

Při výběru je vhodné začít s očekávaným objemem objednávek a dostupným rozpočtem.

Zaměstnanci a interakce se zákazníky

Důležitou součástí organizování myšlenky otevření doručovací služby je nalezení správného personálu.

Musíte najmout kurýry, kteří doručí balíky a personál, který bude pracovat v kanceláři.

Chcete-li zlepšit komunikaci, můžete otevřít horkou linku nebo webové stránky, kde můžete vždy sledovat pořadí, v jakém je objednávka umístěna (zásilka).

Stejně tak je důležité vytvořit propojení mezi úřadem a kurýrů, jako zákazníky, kteří očekávají zásilku, bude první věc, volat do kanceláře a požádat jakém stavu objednávky a jak dlouho čekat na to.

Jak mohu zaregistrovat službu doručení?

Společnost může být registrována jako soukromá (PE) nebo omezená odpovědnost (LLC), ale při registraci v daňové kontrole bude o něco těžší.

Od té doby, co kurýrní činnost nemůže být zdaněna jedinou daní z imputovaného příjmu, zdanění dodávky se uskutečňuje z obecných důvodů.

To by však nemělo mít vliv na čistý příjem, pokud je činnost úspěšná.

Registrace do místních úřadů a získání všech potřebných schválení bude stát přibližně 15 000 rublů.

Při zahájení kurýrní služby nepotřebuje mnoho dokumentů, pouze údaje o zakladatelích, fyzické adrese společnosti a jejích majetkových hodnotách (podnikový fond).

Jak závisí námořní doprava od města, ve kterém se nachází?


Při organizaci kurýrní služby ve velkém městě není třeba poskytovat různorodé služby, můžete jednoduše zvolit určitou oblast a zabývat se dodávkou pouze určitého druhu zboží.

Tyto možnosti můžete provést pro službu doručování:

 • spolupráce s online obchody;
 • spolupráce s restauracemi nebo fast food (nejčastěji mají tyto instituce vlastní kurýry);
 • doručování korespondence;
 • dodávka vody, květiny;

Pokud je položka řídce osídlená, dodávka v rámci města nebude přinášet tolik zisků, kolik bych chtěla.

Proto má smysl zapojit se do dopravy mezi městy, neboť to značně rozšíří rozsah činností.

Nejvýhodnější je spolupracovat s továrnami na výrobu nábytku, dopravovat je na místo prodeje a případně i do domu kupujícímu.

Můžete se také zabývat dodáním věcí během cest.

Pro tak velkou nákladní přepravu potřebujete vhodnou přepravu, nikoli jednu.

Nejprve však můžete vyzkoušet menší zásilky.

Jak zvolit dopravu v kurýrní službě?


Doprava pro otevření lodní dopravy bude vyhovovat všem, od koloběžky po nákladní automobil, to vše závisí na druhu dopravy.

Řidič se svým nákladním vozidlem není často splněn, proto s velkými zásilkami mezi osadami bude vůz muset koupit.

Část finančních výpočtů podnikatelského záměru se dělí nejen náklady na nákup dopravy, ale také náklady na jeho údržbu, stejně jako spotřebu benzinu.

Spotřeba benzinu závisí na těchto faktorech:

 • stav vozidla (provozuschopnost, počet najetých kilometrů);
 • typ vozidla (náklad, cestující);
 • styl jízdy řidiče (rychlý, pomalý);
 • povětrnostní podmínky;
 • stav vozovky.

Jak otevřít kurýrní službu od začátku

Úspěšná vlastní podnikání je sen mnoha lidí, jejichž plány jsou stabilní a vysoké příjmy. Kurýrní doručovatelská služba - docela populární, ale zároveň stále volná výbava. Má zdravou konkurenci, která vám umožní nabídnout zákazníkům, co ostatní společnosti nemají.

Další podrobnosti o této oblasti budou popsány v tomto článku.

Výhody a nevýhody aktivity

Počínaje jakýmkoli projektem budete následovníkem. Někdo to nutně udělal před vámi. Je důležité, aby to bylo správné. Pokud tato osoba již takový případ otevřel, pravděpodobně udělal chyby. Vaším úkolem je získat z předchozích zkušeností maximální užitek a vyhnout se opakovanému zásahu na "hrabě".

Výhody

 • Služba doručení v poptávce a zahrnuje přítomnost potenciálních zákazníků. Lidé potřebují služby vaší společnosti. S širokým polem zákazníků je důležité začít s nimi správně komunikovat a první zisk, který máte ve své kapse.
 • Mezi výhody tohoto druhu činnosti patří také minimální investice. Chcete-li začít, stačí mít na dosah ruky internet a telefon. První kroky v kurýrní službě mohou být zahájeny jako partneři obchodu nebo offline, stejně jako na území jednoho města. Později, po obdržení prvního zisku, budete mít příležitost rozšířit svůj projekt, zaměstnat pracovníky, podepsat smlouvy a koupit potřebné vybavení.
 • Dalším plusem tohoto druhu školení - širokou škálu specializací. Vaše budoucí společnost se může postavit z různých úhlů. Může to být pozemní nebo letecká doprava, partnerství se soukromou společností nebo velkým podnikem, dodávka tiskových nebo hromadných nákladů atd. Vše závisí na potřebách zákazníků a současném stavu věcí na trhu služeb. Hlavní věc je, že můžete mít libovolnou volnost.
 • V náboru ani začínající podnikatel nebude mít problémy. Tento druh činnosti neznamená, že zaměstnanci mají určité vzdělání. Vše, co je vyžadováno od podřízených, je odpovědnost a fyzická síla. To značně zjednoduší práci při náboru zaměstnanců a pomůže vám ušetřit na vašem platu.
 • Kurýrní služba nevyžaduje speciální místnost. Můžete začít pracovat i bez skladu. Hlavním úkolem je správně zajistit proces dodávky nákladu, plánování trasy a snížení nákladů na minimum.

Nevýhody

 • Od tebe, od vůdce, potřebujete trpělivost a schopnost přijímat rychlé rozhodnutí. Dodání kurýrem je vždy možné vznikokolností vyšší moci. Zatímco ve vašem státě bude mít minimální počet zaměstnanců, všechna důležitá rozhodnutí budou učiněna vámi. Naučte se rychle najít cestu ze současné situace, vyjednávejte a správně dáváte pokyny.
 • Často v takových společnostech si mohou pravidelní pracovníci dovolit, aby nepracovali. Existuje také řada problémů, kdy kurýr fyzicky nedosáhne z jedné části města do druhé. Poté budete muset problém rychle vyřešit výměna personálu nebo doplňování.
 • Když otevřete službu, vždy existuje rizika: poškození nemovitosti někoho jiného, ​​předčasné nebo nedostatečné dodání. Mnoho velkých společností stále nemůže vyloučit takové situace o 100%. Nicméně, s přísnou kontrolou práce kurýrů a dalších zaměstnanců, můžete se s tímto problémem vyrovnat, navždy získávat důvěru klienta.

Pokud máte zájem o takovou představu o podnikání jako o chovných norcích - přečtěte si tento článek.

Kde mám začít?

 1. Zahájení podnikání sleduje sledování situace na trhu těchto služeb. Takže můžete v této výklenku zaujímat příznivé místo s nejmenší konkurencí. Pro rozvoj projektu se nejlépe hodí pro velké osady, ale s kompetentním přístupem tuto myšlenku realizujete v malých městech.
 2. Po analýze dat budete potřebovat určit specificitu zboží, které společnost dodá. Bude to doprava dokumentů, zdravotnických prostředků atd.?
 3. Další krok se týká vybavení. Odpovězte na otázky: Potřebujete auto? Pokud doručujete dokumenty v malém městě nebo několika okresech, může to kurýr udělat pěšky. V případě dodávky balíků budete potřebovat auto. Měli byste jasně vědět, které auto potřebujete. Odtud následuje řetězec otázek týkajících se nájemného řidiče, placení za práci a doprovodné výdaje. Řešení těchto problémů v prvních fázích může být tím, že podepíšete dlouhodobou smlouvu s taxíkem nebo řidičem s osobním autem.
 4. Při přijímání aplikací potřebujete dispečera. Opět, abyste ušetřili peníze na začátku rozvoje obchodu, můžete kombinovat vlastnosti manažera a dispečera. Komunikace se zákazníky by měla být nepřetržitá. Tento formulář přidělí vaši službu od mnoha dalších.
 5. Když podnik bude pracovat v plném rozsahu a k dispozici bude parkoviště, stojí za to přemýšlet o náboru mechaniků a nakladačů rozměrových výrobků. S nárůstem počtu klientů a nárůstem rozsahu práce bude zapotřebí také sekretářka, účetní a další řidiči a kurýři.

Zajímavé informace o tomto druhu činnosti jsou uvedeny na následujícím videu:

Možnosti rozvoje podnikání

Vývoj nových technologií a expanze obchodu vyvolala poptávku po kurýrních službách. Dnes je toto místo neuvěřitelně populární a může se rozvíjet různými způsoby. Zde musíte jasně určit, jakou specializaci bude vaše společnost a jak velký. V průběhu tohoto procesu lze toto vše upravovat a postupně rozšiřovat rozsah jeho zákazníků i poskytované služby:

 • Malá kuriéřská společnost může dodat dokumentaci, malé balíčky. Vaši potenciální zákazníci nejčastěji jsou banky, advokátní kanceláře, různé organizace. Taková práce je nejvhodnější organizovat v malé oblasti jedno město nebo několik vesnic. Vhodné i v blízkosti oblasti velké metropole.
 • Pokud plánujete pracovat v celé zemi, pak se rozdíly v předmětu dodávaného nákladu značně rozšiřují. Může to být jak naléhavé doručení tisku, zboží online, tak přeprava zařízení.
 • Nová úroveň pro doručovací službu - mezinárodní. Na internetu najdete spoustu informací o úspěšných společnostech tohoto druhu. Může to být buď dodávka vzduchu, nebo země nebo voda. Všechno závisí na zavedeném spojení. Můžete se vyhnout konkurenci kvůli nejkratším podmínkám nebo dalším službám, které jiné společnosti nemohou poskytnout.

Požadované dokumenty a povolení

Dokumenty jsou požadovány pouze po úspěšném testování vašeho nápadu. To poskytuje jistý druh záruky, že následné náklady na vývoj nebudou plynout, ale budou to impuls ke zlepšení podnikání.

Forma podniku potřebná k otevření kurýrní služby - LLC - společnost s ručením omezeným. Správně vypracovat smlouvy, nebude to bolet získat služby právníka, který pomůže v dalších otázkách dokumentace. Kromě toho byste měli vzít v úvahu pojištění přepravovaného zboží, zejména pokud pracujete s nebezpečnými látkami.

Požadovaný personál

Zaměstnanci jsou vaším hlavním pilotem v podnikání v blízké budoucnosti. Navzdory skutečnosti, že specifika práce nevyžadují mnoho zvláštního vzdělávání, měli byste se zaměřit na takové kvality jako zodpovědnost a péče. V opačném případě hrozí narušení doby dodání a ovlivnění pověsti společnosti.

Bez počátečního kapitálu mohou funkce jednotlivých míst vykonávat vedoucí pracovníci. Vzhledem k tomu, že výdělek bude zpočátku malý, pak všechny výpočty, které můžete udělat sami. V budoucnu bude nutné využívat služeb odborníků a získávat pomocníky.

Pokud jde o plat mzdy, pak se zpravidla vyplácí z výstupu - množství přepravovaného zboží. S nárůstem zákaznické základny a objednávky můžete přepínat na denní nebo měsíční plat.

Jak najít zákazníky

Zákazníci jsou základem jakéhokoli podnikání. Hlavním úkolem je prodávat služby vaší společnosti. Vyhledejte první klienty, které potřebujete sami. Nabídka kurýrních služeb do obchodů, restaurací nebo jiných institucí města. Jistě banky, právníci nebo květinářství potřebují podobné partnery, aby jim pomohli propagovat produkt a získat další příjmy.

Velmi aktuální směr v oblasti kurýrní služby se stal dodání jídel. Pokud ji ještě nemáte ve svém městě, pak bezpečně zvažte potenciální klienty kanceláře a pobočky různých společností. Hlavním úkolem je poskytnout našim zaměstnancům sanitární pasy a samotné nádobí - bezpečnostní certifikáty.

Nezapomeňte propagovat vaši firmu: kontaktovat, inzerovat noviny, distribuovat letáky a volat potenciální partnery. V budoucnu budete schopni dodat zboží do obchodů, supermarketů nebo dodat své výrobky domům kupujících.

Náklady na podnikání a výpočet ziskovosti

Ziskovost doručení zásilky je jednou z nejvyšších. To je způsobeno minimálními investicemi a vysokými náklady na služby. Další úspory zaměstnanců, které jsou výhodné při práci na malé ploše, budou dále zvyšovat ziskovost právě zahájeného podnikání.

Normální velikost příjmů činí až 90%. Standardní podmínky pro takový zisk jsou průměrné náklady na dopravu ve výši 5-15 dolarů. Cena zahrnuje náklady na údržbu státu, váhu nákladu, jeho hodnotu, benzin, rychlost dodání a mnoho dalšího. Průměrný počet objednávek za den se pohybuje od 40 do 50. To vám umožní plně splatit všechny náklady na cestu, personál a reklamu.

Organizovaná kurýrní služba je zdrojem vysokých příjmů. Vše závisí na tom, jak upřednostňujete. Malé výpočty a podrobný popis tvorby podniku vám pomohou vytvořit úspěšný projekt, který po prvním měsíci práce přinese své dividendy. Hlavním cílem je umožnit klientovi zvolit si a nabídnout něco nového na trhu služeb tohoto druhu. Poté, dokonce i v podmínkách konkurence, skoků kurzu a dalších nepřátel velkého podnikání, budete schopni plně realizovat svůj nápad.

Vynikající nápad pro podnikání "od nuly" - kurýrní služba

Dnes má téměř každé město kurýrní služby. Jsou zprostředkovatelem mezi odesílatelem zboží a jeho příjemcem. Vytvoření vlastní kurýrní služby je skvělý způsob, jak začít podnikat.

Jak začít s kurýrní službou

Když otevřete svou kurýrní službu, měli byste zvážit několik klíčových bodů. Za prvé, venkovské oblasti a malé města nejsou pro tento podnik vhodné. Zadruhé je třeba určit specificitu přepravovaného zboží. Je zřejmé, že doručování dokumentů a přeprava lékařských výrobků jsou různá témata. Za třetí, přemýšlejte o tom, zda potřebujete auto pro doručení kurýrem. Pokud ano, která z nich. Po doručení dokladů v jednom nebo dvou okresech se kurýra-chodec vyrovná. A dodávka velkých balíků bude zřejmě vyžadovat auto. Navíc musíte vyřešit problém placení řidiče a souvisejících nákladů. Jednou z možností je uzavřít dlouhodobou smlouvu s taxi nebo si pronajmout kurýrní řidič s osobním autem.

Důležitým bodem v práci kurýrní služby je dispečer, který musí být k dispozici nepřetržitě. Většina dodávek se provádí během dne, ale zákazník si může objednat doručení v noci. Mimochodem, nepřetržitý režim přidělí vaši firmu mezi konkurenci.

Můžete začít podnikat sami. Nejdříve můžete vykonávat funkce dispečera, kurýra a majitele jedné osoby. Ale když podnik začne pracovat v plné síle, bez pomocníků nemůže dělat. Personální pracovníci zpravidla zahrnují dispečera, kurýry, řidiče, sekretáře a účetní. Pokud se parkoviště skládá z několika vozů, stojí za to přemýšlet o mechanice. Při dodávání velkoformátových výrobků budou také vyžadovat nakládače.

Práce přímo kurýři mohou provádět lidi s nízkou nebo žádnou kvalifikací. Hlavní požadavek - pečlivost a přesnost. Všichni zaměstnanci by měli být schopni pracovat s dokumentací a řidiči a kurýři - je snadné se pohybovat ve městě.

Práce kurýrní služby

Aby kurýrní služba pracovala jasně a hladce, potřebujete kancelář. Samozřejmě, že v první fázi, bez ní můžete dělat bez přijímání objednávek telefonicky. Ale pokud se chcete stát vlastníkem solidního podnikání, je lepší pronajmout alespoň malý pokoj pro kancelář.

Chcete-li podporovat podnikání, je reklama vždy nezbytná. Dejte reklamy novinám, časopisům a internetu. Jednou z nejjednodušších a ekonomických možností je distribuce letáků na dobře cestovaných místech.

Náklady na kurýrní služby závisí na čase stráveném na doručení, množství a hmotnosti zboží. Dosažení minimální úrovně ziskovosti tohoto podniku je možné pouze v případě, že je k dispozici deset vozů a provádí šedesát objednávek denně. Navzdory tomu je stále více a více vozů, které dodávají zákazníkům sushi a pizzu.

Jedním z možných problémů je snaha snížit náklady na dodání automobilu. Například některé restaurace splňují objednávku, pokud její cena činí více než osm set rublů. Kromě toho dopravní zácpy v centrálních ulicích brání rozvoji podnikání.
Začátek podnikání byl úspěšný, kuriérní služba je prospěšná pro otevření společně s poštovními službami. Vzhledem k tomu, že noviny a časopisy přicházejí na konkrétní adresy, klientská základna je ve skutečnosti připravena a vhodná pro distribuci propagačních produktů, dopisů a dárků. Tento přístup výrazně zvýší ziskovost podniku.

Práce kurýrní služby je téměř nezávislá na sezóně. Ale na svátcích se vyskytují určité výbuchy, když je mnoho objednávek na květiny a dary. Navíc, naléhavost doručení, pro které můžete zvýšit sazby.

Zákazníci kurýrní služby

Spravidla neexistují žádné problémy s klienty. I při faxování a e-mailu jsou papírové dokumenty stále oblíbené. Banky, advokátní kanceláře a další organizace, které zasílají dokumenty partnerům, jsou všichni potenciální zákazníci. A také to jsou výrobní podniky, které potřebují naléhavou dodávku. Můžete si vybrat úzkou specializaci a dodávat zboží online. Hlavním úkolem je přesvědčit je, aby využili služby vaší kurýrní služby.

Poskytování služeb může být poskytováno poskytovatelům stravování. Z tohoto důvodu musí mít kurýři nebo řidiči hygienické knihy, přepravu - hygienický pas a samotné nádobí - bezpečnostní osvědčení. Dnes mnoho společností využívá služby poselství, takže s klientelou by neměly být žádné problémy.

Vypracování klientské základny bude nějakou dobu trvat, musíte být připraveni na to. A pokud se domníváte, že firmy a organizace nekonečně zavírají, pohybují se, mění telefonní čísla, je důležité tuto informaci opravit.

Zahájení podnikání od začátku je obtížné, ale peníze investované do kurýrní služby se rychle vyplatí. Před otevřením si přemýšlejte o všech podrobnostech, včetně pro a proti pro vás osobně. Vypracujte podrobný obchodní plán. A když přijde první úspěch, pokračujte v práci ve zvoleném směru. Přilákat nové zákazníky a rozšířit obchodní kontakty. To je velmi důležité pro rozvoj podnikání.

Otevření vlastní kurýrní služby

Služby kurýrních služeb denně využívá obrovské množství lidí: ne každá organizace, která nabízí doručovací službu, má vlastní personál kurýrů. Většina internetových obchodů se zaměřuje na outsourcing a uzavírá smlouvy s těmi obrymi v tomto odvětví, TNT, DHL atd., Ale s místními malými firmami.

Svou kuriérovou službu můžete otevřít různými způsoby: s pořízením vozidel v majetku nebo přilákání kuriérů, kteří mají vlastní vozidla. Kurýři se mohou také pohybovat veřejnou dopravou, mopedy, motocykly nebo dokonce pěšky. Počáteční investice a celková ziskovost závisí na rozhodnutích a zvoleném obchodním plánu.

Služba doručování zásilek: co je třeba otevřít

Otevřením vlastní kurýrní služby je prodej služeb veřejnosti a dalším organizacím. A pro poskytování služeb nevyžaduje vysoce kvalifikovaný personál, výhodou zaměstnanců kurýrních firem jsou studenti nebo noví odborníci.

K tomu musíte požádat o inspekci FTS v místě registrace a vyplnit žádost o osvědčení o individuálním podnikateli. Tento dokument postačuje k tomu, aby LLP vykonávala legálně podnikatelskou činnost zvoleným směrem.

Potenciální zákazníci

Před otevřením doručovací služby je nutné určit, který segment trhu bude muset být obsluhován. Potenciálními zákazníky kurýrní služby jsou:

 • online obchody s dodáním zboží;
 • květinářské obchody;
 • kavárny a restaurace;
 • vydavatelství;
 • knížky atd.

Zpravidla není pro malé organizace a obchody výhodné, aby zaměstnanci udržovali kurýra a platili mu plat. Aplikace v těchto obchodech jsou nestabilní, příjmy jsou nízké, a proto je racionálnější využívat služby organizací třetích stran, které nabízejí své služby za přijatelnou cenu kdykoliv během dne.

Uzavírat smlouvy mohou být okamžitě s několika obchody, květinářství a malé kavárny. Celkově přinese dobrý stabilní zisk a nedostatek objednávek v jednom směru budou kompenzovány jinými.

Je také nutné pochopit technologický proces zadávání objednávek na webových stránkách. To pomůže pochopit podnikání zevnitř a přizpůsobit včasnost zpracování objednávek a jejich fungování.

Typy služeb

Služby poskytované kurýrní službou mohou být velmi odlišné. Nejvíce poptávka služby při dodání zboží v internetových obchodech: nejčastěji jde o malé obaly s oblečením, kosmetikou, domácími chemikáliemi. Zvláštní pozornost je třeba věnovat dodávky květin - žádný obchod s květinami nebude moci tuto službu odmítnout bez poškození, a proto bude muset uchýlit se ke kurýrním službám.

Kupující mohou také dodat dokumenty v různých státních případech. Za odměnu může kuriér také bránit frontu a dokumenty v požadovaném dni a hodině. To je velmi slibný směr dodávky.

No a ještě jedna práce - expresní doručení. Je aktivně využívána různými kancelářemi, podnikateli a obyčejnými lidmi, kteří potřebují co nejdříve předat konkrétní předmět nebo dokument.

Kurýrní služba: obchodní plán

Obchodní plány služby doručování kurýrů se mohou navzájem značně lišit. Některé projekty vyžadují několik milionů rublů, zatímco jiné nevyžadují velké investice a jejich úspěch je tvořen racionálním využitím všech zdrojů.

Vedle výdajů přímo na nákup automobilů budete muset také utrácet peníze na palivo, údržbu, pojištění atd., Povinné náklady majitelů automobilů.

Nedostatek vlastnictví osobních automobilů bude mít vliv na předmět podnikání a výrazně omezit kategorii výrobků, které mohou být dodány, ale zároveň to výrazně snížit náklady na proces dodání.

Jaké služby poskytovat

Dodání kurýrem bez použití osobních vozidel určených pro lehké zatížení - dokumenty, malé objednávky, obědy, atd. Chcete-li dodat celkové zatížení bude muset specializovaných vozidel, a je-li zátěž v souvislosti s lékařskou či technologické oblasti, a dokonce i zvláštní povolení..

Není možné pokrýt všechny potenciální služby v podnikatelském plánu, je však nutné identifikovat ty oblasti, které budou pracovat v prioritě a identifikovat potenciální zákazníky a partnery.

Trasy a území

Z počtu doručených objednávek závisí nejen jejich plat, ale i výdělky celé společnosti. Trasy by měly být pečlivě promyšleny předem a vyváženy pro kurýra optimálním způsobem.

Spací plochy jsou nejméně preferované - obrovské pole obytných budov zaujímají velké plochy, kde jsou zastávky veřejné dopravy daleko od sebe. Přístup do samotných regionů je také problematický - zpravidla se nacházejí vzdáleně od centra města.

Proto bude nejslibnějším směrem práce kurýrů v centru města, kde jsou všechny organizace umístěny kompaktně a na jednu cestu může kurýr provést několik příkazů najednou.

Zaměstnanci

Jeden z nejběžnějších problémů v práci kurýrních služeb - vysoký obrat personálu. Práce kurýra je z fyzického hlediska poměrně obtížná a patří tedy do kategorie nízkoplatkovaných. Souhlaste s touto prací, zejména studenty, kteří považují tento způsob výdělečné činnosti za dočasnou práci na částečný úvazek.

Nedostatečná kvalifikace zaměstnanců může výrazně snížit náklady na platy. Vyrábějí se podle schématu "plat +%" nebo výhradně na procentuální podíl na každé doručené objednávce.

Reklama a přitahování zákazníků

Jako každá jiná podnikatelská činnost, kurýrní služba potřebuje reklamu, která může poskytnout stálý tok zákazníků. Nicméně pro podnik s takovou specifičností jsou tradiční nákladné metody sotva vhodné.

Chcete-li vyhledat a přilákat zákazníky, doporučujeme určit určité organizace. Doporučuje se vypracovat komerční návrh, který odráží individuální potřeby konkrétního podniku, s nímž bych chtěl spolupracovat, a také se aktivně podílet na specializovaných fórech a sociálních sítích. S vlastním webem také zvýší počet zákazníků.

Ziskovost podnikání

Navzdory všemu nebezpečí může být toto podnikání považováno za vysoce výnosné. Náklady na doručení 1 objednávky se pohybují od 50 do 350 rublů. Kuriér obdrží v průměru 10-30% nákladů na doručení, proto měsíční majitel takového podniku může získat ze 100 tisíc rublů čistého zisku.

Hlavní potíže

Zapojte se sami a finančními prostředky do tohoto podnikání, měli byste vědět, jaké nebezpečí může spočívat v úspěchu. Když už víte, jak otevřít službu doručení kurýrem, je mnohem jednodušší uspořádat takovou firmu ve vašem městě. Nicméně je důležité si uvědomit následující složitosti, které již byly zmíněny výše:

 • Není možné předem vypočítat dopravní zácpy;
 • nelze se plně spoléhat na čestnost kurýrů;
 • podnikání je spojeno s vysokým obratem zaměstnanců.

V případě, že kurýr dvakrát přejde na stejnou adresu doručit zásilku, obdrží odměnu jen pro druhý, úspěšný pokus, i když je půldenní uvízl v provozu a nebude schopen plnit objednávky, bude vinu za selhání načasování a musí být schopen nic k vydělávání. Proto je tak důležité pečlivě uvažovat a rozvíjet všechny nuance.

Po projednání s prezidentem kurýrní společnosti se dozvíte o výhodách a nevýhodách, složitosti a návratnosti doručení doručení.

Jak otevřít kurýrní službu?

Otevřená kurýrní služba od začátku - myšlenku, kterou dokáže realizovat i nezkušený podnikatel, nemluvě o "obchodních žraloků". Tento průmysl v Rusku se začal aktivně rozvíjet od 90. let a za současné období je jedním ze slibných směrů v oblasti služeb. Kurýrní služba přitahuje podnikatele k nízkému limitu finančních investic ak poměrně vysoké míře návratnosti investic.

Co doručí kurýrní služba?

Kurýrní služba je organizací sektoru služeb, která na žádost klienta zajišťuje rychlé doručení dopisů, dokladů a malých nákladů za poplatek. V závislosti na rozsahu práce se kurýrní služba zabývá dodávkou zboží a korespondencí:

 • mezi zeměmi;
 • mezi městy a regiony;
 • uvnitř jednoho města.

Je rovněž možné rozdělit služby podle druhu přepravovaného zboží. Podmíněně lze vynechat 2 hlavní směry služby:

V praxi je většina společností pracujících v tomto směru smíšená: poskytují zákazníkům služby jak pro doručení zásilky, tak pro doručení zboží.

Potenciální spotřebitelé

Je možné s jistotou tvrdit, že rozsah potenciálních spotřebitelů kurýrních služeb zahrnuje neomezený počet právnických a soukromých osob. Servisní služby jsou v poptávce v řadě organizací, jako jsou on-line nakupování, obchodní firmy, restaurace, rychlé občerstvení, a mnoho dalších, kteří potřebují třetí strany servis pro pohyb nákladu nebo pošty.

Kurýrní služba a legislativa

Zahájení kurýrní služby zahrnuje získání licence na poskytování komunikačních služeb. Licence je vydávána na dobu 5 let a umožňuje podnikateli klidně doručit doručovací služby za poplatek za službu ve stanovené lhůtě.

K získání příslušné licence musí podnikatel podat společnosti Roskomnadzor žádost a seznam dokladů stanovených zákonem, na základě kterých je žadateli vydána licence do 30 dnů. Vezměte prosím na vědomí, že při registraci licence je povinen zaplatit státní daň ve výši 2 600 rublů.

Co potřebujete k zakoupení kurýrní služby?

Před registrací a licenční činností si musíte vybrat specializaci a rozhodnout se, zda budete jednat pouze s korespondencí / nákladu nebo plánem nabídnout zákazníkům obě služby. Abychom vám pomohli rozhodnout, shromáždili jsme v tabulce 1 srovnávací charakteristiky pro oba směry služby.

Tabulka 1. Srovnání směrů kurýrní služby

Symptom

Korespondence

Nadrozměrný náklad

Zařízení pro nakládací a vykládací práce

Bezpečnostní a poplašné náklady

Závisí na velikosti a pracovní zátěži skladu

Pro začátečníky v tomto odvětví a v podnikání obecně doporučujeme začít pracovat s dodávkou korespondence a malého nákladu v okolí města. Začněte v tomto směru bude stát mnohem levnější a začne vám přinášet zisk. V budoucnu můžete doplnit bezproblémový provoz svého projektu s dodáním zboží a rozšířit geografii dodávek.

Registrace a licencování

Další etapou otevření je registrace a licencování aktivit, po níž můžete bezpečně pracovat bez obav z obdržení pokuty za protiprávní jednání. Doporučujeme pracovat jako IP, protože právo uplatňovat systém patentové daně je účinné pro podnikatele, kteří provozují kurýrní službu. Patent je vypočten jako 6% z předpokládaného příjmu a osvobozuje vás od placení dalších daní.

"Jak říkáš loď..."

Je čas přijít s jménem pro váš projekt. Existuje mnoho specializovaných firem, které mohou přijít s exkluzivním a výrazným jménem speciálně pro vaše potřeby. Chcete-li ušetřit peníze, vyzbrojte se nástroji pro pojmenování a podle svých základních pravidel a požadavků na titul získáte své vlastní.

Kancelář pro kurýrní službu není nutno pronajmout v nejdražších budovách města. Pro zákazníka je v prvé řadě důležité, jak rychle bude kurýr doručit objednávku a jakou částku bude zákazník řídit. Proto je ideální kancelářský prostor 20 metrů čtverečních. m oblasti s internetem a telefonem ve vzdálenosti od centra města. Je žádoucí, aby před kanceláří bylo několik parkovacích míst a pohodlná příjezdová cesta.

V kanceláři stačí vybavit 1 pracovní místo pro manažera, který se bude zabývat vyhledáváním klientů, rozdělovat úkoly mezi kurýry a kontrolovat podmínky a platbu. Prostory budou tvořit následující nábytek a vybavení:

Nezapomeňte si zakoupit kancelářské potřeby: pera, papír, samolepky, kancelářské sponky, nůžky, skotskou pásku apod.

Schéma práce

Předtím, než přistoupíte k výběru personálu, je nutné sestavit postupné pokyny pro práci služby, stanovit povinnosti. Pro každého zaměstnance definujete individuální pracovní plán a pracovní povinnosti, obecný režim zpracování objednávky je následující:

 1. Zákazník obdrží objednávku, která je stanovena v kanceláři.
 2. Manažer oznamuje výši platby klientovi, stanoví úplné jméno a telefonní čísla kontaktních osob a pak sestaví úkol pro kurýra.
 3. Courier podle úkolu přejde do bodu A, trvá korespondenci a platby, přičemž ho do bodu B, kde osoba, která přijímá obálku znamení činu přijímání a předávání, což potvrzuje skutečnost, že obálky.
 4. Kuriér zavolá správce, který zákazníkovi sdělí zákazníkovi obdržení obálky adresátem.
 5. Kuriéři nakonec dávají manažerovi podepsané doklady a výnosy.

Tato schéma není jediná pravdivá a správná, můžete ji vždy upravit tak, že rozšiřujete nebo snižujete počet etap.

Zaměstnanci a platba

Provozovat kurýrní služby ve fázi tvorby a propagace grafu, když to trvalo jen 6 2/2 osob, čtyři z nich - kurýr, dva - manažery.

Navzdory skutečnosti, že se zabýváte dodávkou malého nákladu a korespondence a nemáte vlastní vozový park, doporučujeme, abyste najímali kurýry osobním autem. V tomto případě bude kupující muset kromě mzdy zaplatit náhradu za použití osobního automobilu za účelem práce. Z dlouhodobého hlediska je výhodnější udržovat si vlastní vozový park, ale za to musíte vydělat více. Pokud zjistíte, že kuriéři nestačí, přejděte k další skupině zaměstnanců.

U manažerů je vhodné stanovit fixní plat a pobídkový bonus pro výsledky kancelářské práce za měsíc.

Propagace

Stejně jako jakákoli služba, doručení vyžaduje aktivní reklamu a propagaci. Uveďme několik účinných metod, které lze použít jak jednotlivě, tak komplexně:

 • rozvoj vlastního místa;
 • volání potenciálním zákazníkům;
 • tištěná reklama - brožury, letáky, bannery;
 • reklama v rozhlase a televizi;
 • vývoj a tisk vlastního loga na obálkách.

Investice

Položky uvedené v článku jsou v podstatě zjednodušeným obchodním plánem, který bude sloužit jako praktický průvodce při zahájení kurýrní služby na vlastní náklady. Pokud však použijete půjčené prostředky, měl by být podnikatelský plán sestaven podle všeobecných požadavků s použitím zavedené struktury.

Počítáme, kolik stojí za zahájení kurýrní služby od začátku a odráží údaje v tabulce 2.

Tabulka 2. Výpočet počáteční investice

Výdělečná činnost: jak otevřít službu doručení kurýrem. Podnikatelský plán pro kurýrní službu: seznam dokumentů a vybavení

Pokud nemáte žádné speciální znalosti v této nebo té oblasti podnikání, neznamená to, že nemáte šanci začít podnikat. Pokud máte nějaký (ne nutně působivé) množství peněz jste ochotni dát ve prospěch svého podnikání, a obsesivní touhu pracovat, jak samy říkají, že je to stojí za to přemýšlet o tom, jak vytvořit kurýrní služby pro doručování.

Tento druh činnosti nevyžaduje žádné speciální dovednosti nebo znalosti, nákupu drahé vybavení nebo investic horentní finanční prostředky, aby toto obchodní nápad - ideální řešení pro začínající podnikatele s omezeným rozpočtem.

Samozřejmě, že taková věc je lepší otevřít velkou vesnici, kde je poskytování služeb doma více v poptávce, ale s vytrvalostí a touhy, můžete dosáhnout ve spěchu v každém městě. S čím začít? Prvním krokem je samozřejmě podniknutí podnikatelského záměru, který zohlední veškeré výdaje a vypočítá možnost vzniku zisku.

Organizace kurýrní služby: kde začít?

Takže pokud je touha získat příjmy z vašeho osobního podnikání houževnatá ve vaší hlavě a co dělat, nevíte, pak tento článek je jen pro vás.

Právní podnikání vyžaduje státní registraci, proto nejprve půjdeme na daň a vyhotovíme váš typ činnosti. Pak musíte otevřít zúčtovací účet ve jménu organizace v libovolné bance, která je pro vás výhodná (zde budete potřebovat dokumenty od daňové služby k registraci vaší společnosti a certifikát od Státního výboru pro statistiku). V zásadě jde o formální stránku věci.

Souběžně s registrací všech dokumentů pokračujte v hledání kancelářského prostoru. Pokud je váš rozpočet velmi vzácný, pak jej vyčleňte na pronájem. V případě úspěchu a prosperity v této oblasti bude v budoucnu možné zakoupit si vlastní koutek.

Pak při vypracování obchodního plánu pro kurýrní službu se postarat o technickou stránku problému. Dnes, bez moderního vybavení, nemůžete projít. Potřebujeme telefonní a počítačové sítě, stejně jako dopravu. Je žádoucí, aby to bylo vaše, i když nejprve jej můžete pronajmout. Pokud to rozpočet dovolí, můžete vytvořit celou flotilu vozidel a také dostat jízdní kola pro doručování pošty. A je ještě lepší si najmout kurýry s osobními vozy.

Rozsah vaší činnosti je v první řadě pravděpodobně omezen na jedno město. Koneckonců, v této fázi vývoje je důležité získat dobrou pověst, a pokud doručujete objednávky pozdě, pak s vámi nikdo nebude chtít pracovat. Abyste měli dobrý start, doporučujeme najít několik velkých zákazníků, kteří budou provádět trvalé objednávky. Kvalitativně provádějte objednávky takových zákazníků, můžete očekávat, že obdržíte stabilní zisk, který pak můžete využít pro reklamu.

Jak podpořit vaše podnikání?

Kurýrní služba jako podnik jiného směru vyžaduje investice do reklamy. Začněte vytvořením webových stránek. Tento marketingový nástroj je dnes považován za nejefektivnější. Chcete-li vytvořit svůj vlastní web na internetu, neukládejte, protože se později stane tváří vaší organizace. Objednejte propagační službu webových stránek. Jeho odborníci budou analyzovat trh, na kterém pracujete, a budou schopni vytvořit opravdu konkurenční zdroj.

Nezapomeňte zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní služby náklady na vizitky. Měli byste také charakterizovat vás na nejlepší straně.

Vysoce kvalitní na omak a poutavým vizitku s úplnými informacemi (zřetelně zobrazuje název vaší firmy, všechny potřebné kontakty, pracovní doba, žádné zvláštní podmínky či slevy, a tak dále. N.) povzbuzovat majitele, aby znovu využít služeb vašeho kurýrní služby.

Dejte reklamy nejoblíbenějším novinám ve vašem městě, nezapomeňte na rozhlas a televizi. A pouze sdílejte informace se svými přáteli a známými. Takový nekomplikovaný způsob reklamy často působí nejefektivněji.

Můžete také distribuovat letáky, jejichž prezentace zaručuje zákazníkovi slevu. Může to být poměrně malý, ale možnost ušetřit trochu vždy povzbuzuje zákazníky k další spolupráci.

Připojte fantasy!

Promotions - to je jistě dobrá, ale ještě lepší přijít s „čipu“, které mohou džunky rozhodující faktor při výběru organizaci courier zákazníků. Koneckonců, dnes mnoho z těchto služeb, které navzájem konkurují v kvalitě a rychlosti dodání, náklady na jejich služby, a tak dále. N. Ale dnes lidé chtějí změnu, a to by mohlo hrát do karet nově vyrobené kurýrní společnosti.

Váš "čip" se může stát cokoli. Například nechte dívky-modely se zabývají dodáním zboží, pak bude kruh vašich zákazníků (zejména mužů) přesně zvýšit.

Můžete si najmout pár kluků vzhledu modelu, aby pracovali. Pak se ženy budou na služby obrátit mnohem častěji.

Chcete-li, aby proces provádění zakázky byl zajímavější, vytvořte online katalog na webových stránkách vaší organizace, kde umístíte fotografie svých okouzlujících zaměstnanců a zaměstnanců.

Tím, že aplikace opustí, má klient možnost vybrat si z kuriérů, které mu byly poskytnuty. Obecně spojte svou představivost, kreativita je vždy vítána!

Toto "zvýraznění" vaší firmy vám umožní mírně nadhodnotit náklady na vaše služby, ale ve většině případů to nebude mít vliv na výběr klienta.

Nábor je důležitou záležitostí

Není možné zahrnout do svého podnikatelského plánu kurýrní službu náklady na práci. Otázka náboru by měla být řešena s veškerou odpovědností, protože pouze vážní a výkonní zaměstnanci pomohou získat dobrou zpětnou vazbu o společnosti jako celku. Pokud nemáte zkušenosti s poskytováním kurýrních služeb, je ještě žádoucí najmout profesionály tohoto případu do personálu, který vám pomůže vytvořit celý proces a organizovat správnou práci s klienty.

Nenechte si najímat lidi, kteří chtějí získat dobré peníze a současně pracují od 9 do 6. Takoví zaměstnanci obvykle nedělají to nejlepší, aby jim pomohli rozvíjet své podnikání. Před oficiálním zaměstnáním zorganizujte nejméně týden zkušební dobu. To vám pomůže pochopit, jak se budoucí zaměstnanec vztahuje na klienta, zda je schopen poskytnout úroveň služeb, které jste nastavili.

Cenová politika

V otázce stanovení cen pro doručení nemůžete jednat "namátkově", je důležité analyzovat náklady na takové služby ve vašem městě. Kvalitativně "odpojit" informace může být pomocí internetu, protože dnes každá vážná společnost má své vlastní webové stránky. Ale nespoléhejte pouze na informace přijaté v síti. Je lepší zavolat vám kurýrní službu, která vás zajímá.

Obvykle telefonní konzultanti jsou velmi mluvící a poví vám o některých podmínkách, akcích nebo jiných bodech, které můžete ve svých aktivitách využít. A taková volání jsou nejlepší způsob, jak zjistit, jak funguje kurýrní služba.

Poskytování služeb pro doručování dokumentů a zboží v rámci města obvykle vyžaduje nízké náklady, takže náklady na takové doručení by měly být malé. Ale nezvyšujte své ceny příliš, abyste plně vyčerpali výdaje. Chcete-li to provést, pečlivě vyčistěte všechny možnosti opuštění a vzdálenosti, které je třeba překonat. Kompetentně zkonstruovaná cenová politika je schopna uhradit všechny náklady za téměř tři až čtyři měsíce.

Vaše podnikání v zahraničí?

Rodina podnikání, kterou uvažujeme, je Francie, a tak se podíváme na její příklad, jak otevřít kurýrní doručovatelskou službu a dobře se usadit v zahraničí, zatímco v Rusku.

Pokud se řídíte francouzským právem, musí se pracovníci doručovací služby skládat výhradně z francouzských občanů. Proto začněte najít ředitele domorodého Francouze, nejlépe svého přítele. Proto budete jako zakladatel této organizace potřebovat vízum.

Takzvaná "obchodní karta" je dlouhodobá a je vydávána zakladatelům právnických osob s francouzskou registrací po dobu 1 až 5 let. Obdržení takového víza zaručuje majiteli řadu práv, které budou více než dostatečné pro realizaci vašeho podnikatelského nápadu. Kurýrní službu nyní můžete vést osobně.

Jaké další formality by měly být ve Francii pozorovány?

Zákonodárci Francie jednoznačně určili celý postup při zakládání a provozování podniků se zahraničním kapitálem.
Proto, abychom zjistili, jak otevřít službu doručování kurýrů ruskému občanovi v této zemi, je nutné se seznámit s normami místních právních předpisů. Obecně platí, že všechno se skládá z několika základních otázek:

 • začít v obchodním soudu, který jste vybrali pro vykonávání činnosti města, musíte podat všechny registrační dokumenty zakladatele;
 • po posouzení výše uvedených cenných papírů podnikatelský soud rozhodne o zápisu podniku do jednoho obchodního rejstříku;
 • poté můžete požádat o "obchodní kartu";
 • získání povolení k pobytu po dobu 1 roku; pokud se stanete šéfem vaší kurýrní služby, automaticky se obnoví po dobu svého vedení.

Shrňme výsledky

Po přečtení tohoto článku máte obecnou znalost o tom, jak otevřít službu doručování kurýrů a kde začít pracovat na domácím nebo zahraničním trhu těchto služeb. Obecně nejdůležitější je činnost související s výběrem personálu, organizací pracovních procesů a jejich zdokonalováním, stejně jako s politikou přilákání zákazníků.

Důležitá je také vaše individualita a kreativní přístup k práci - zajímavé a exkluzivní projekty dosahují požadované výšky.

Nezapomeňte vzít v úvahu všechny tyto chvíle, kdy sestavíte svůj obchodní plán pro kurýrní službu.

Jak otevřít službu doručování kurýrů v Rusku od začátku

Zahájení podnikání je nemožné bez podrobné analýzy, průzkumu trhu a vypracování indikativního plánu rozvoje, tzv. Podnikatelského plánu.

Jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí je doručovatelská služba, jejíž služby spočívají v rychlém a vysoce kvalitním pohybu zboží nebo dokladů zákazníků z jednoho místa do jiného místa určení.

Hlavní výhody a nevýhody podnikání

Nepochybně, stejně jako každá jiná podnikatelská činnost, která je dostatečně rozvinutá, oblíbená, a proto je zisková, organizace doručovatelů má mnohem více výhod než nevýhody.

Hlavními výhodnými a preferenčními ukazateli pro vlastníka a organizátora tohoto druhu činnosti jsou:

 • Dostatečně vysoká úroveň ziskovosti a ziskovosti. V tomto případě je třeba poznamenat, že koncentrace a univerzalita vůči jedinému dodavateli může ušetřit značné náklady, které jsou zaměřeny na přepravu nákladu. Jako jednotlivci a právníci je mnohem výhodnější požádat o specializovaný podnik, aby získal služby přepravy nákladů, než aby to udělal sám, zejména pokud jde o malé množství. To je důvod, proč jsou různé podobné v poslední době tak populární, což zase způsobilo spirálu růstu počtu operátorů.
 • Uspořádání malého objemu služeb jsou zapotřebí relativně malé investice. V prvních fázích svého rozvoje může podnik využít pronajatých prostor skladu, stejně jako vozů nebo jiných vozidel nezbytných k výkonu obchodní činnosti.
 • Neexistence zvláštních požadavků pro běžného personálu (tato práce se nevztahuje na administrativní skupinu zaměstnanců a specialistů). V náboru stačí provést malou zaškolení nebo učit základy interní logistiku, vnitřních pravidel a postupů. V této souvislosti by mělo být vytvořit jednoduchý závěr, že nákladné část, týkající se mzdy řadových zaměstnanců, aby byl na přijatelné úrovni pro majitele podniku, pokud mluvíme o průměrném výkonu nákladových položek mezi obdobnými podniky a instituce.

Nevýhody jsou následující fakty ze zkušeností rozvojových společností, které se již staly "velkými kolejnicemi":

 • V případě, že máte vlastní vozový park - velké náklady na její údržbu, jako jsou běžná a kapitálová opravy, licence, pojištění, povinné veřejné platby a poplatky atd.
 • Poměrně velký počet malých operací, které vyžadují od zaměstnanců vytrvalost a velkou zodpovědnost, jelikož jde o jednání s majetkem někoho jiného, ​​často velmi drahým.

Aby bylo možné určit všechny výhody a nevýhody tohoto druhu podnikání, je nutné jasně pochopit úroveň investic do jeho vývoje, územní úroveň pokrytí obslužného území a další důležité faktory.

Na konferenci o otevření takového podniku se můžete podívat na video:

Požadovaná dokumentace

V souladu s platnou legislativou podnikatelské subjekty, které chtějí poskytovat služby související s dodáním zboží, musí získat povolení k přepravě a přepravě. Tento autorizační dokument je vydán v případě povinného dodržování technických a environmentálních norem a požadavků.

Je třeba poznamenat, že činnosti související s přepravou zboží přes území jednoho města nebo regionu nepodléhají licencování, pokud se současně využívá třetí strana nebo dokonce veřejná doprava.

Pokud máte zájem o čtení o chovu rakoviny jako o podnikání, můžete to udělat zde.

První kroky, abyste mohli začít

Každá činnost, která je zaměřena na dosažení zisku, je uznána za podnikatelskou, a proto musí procházet všemi fázemi a fázemi státní registrace, které poskytují normy stávající legislativy:

 1. Poté, co byl vytvořen právní subjekt nebo individuální podnikatel je registrován, hlavní činností je dodávka zboží a jiných hmotných aktiv, by se měl starat o značky jejich podnikání, tzv odstranění masy. I když v této fázi zakladatel chyběla potřebná aktiva (s nemovitostmi, doprava, zaměstnanci, neprokázala automatizované účetnictví a kontrolní systém), měli byste začít s reklamou, byť s podmíněným osvobozením od podmínek, například: „JIŽ BRZY! Otevření nové kurýrní doručovací služby. " Je třeba poznamenat, že jasný a zvučný název okamžitě odloženo potenciální mysli uživatelů těchto služeb, jakož i dobu, po kterou bude majitel zabývá registrací transakcí na nákup a prodej či pronájem nemovitostí a automobilů, bude hrát pouze na paži.
 2. V dalším kroku je samozřejmě nutné určit umístění skladu, kde budou prováděny operace nakládky a vykládky. Tato místnost by měla mít nejvýhodnější geografickou polohu ve městě, být v blízkosti hlavních dopravních uzlů a uzlů s umístěním zastávek veřejné dopravy. Jako takové neexistují žádné konkrétní požadavky na pokoj, ale je třeba poznamenat, že musí být vyhříván, suchý, elektrifikovaný. Povinná práce musí být prováděna na deratizaci, protože přítomnost hlodavců v skladu není nejlepší bonus pro začínajícího podnikatele v případě sporů s postiženými klienty. Kancelářské prostory administrativních pracovníků by měly být s výhodou umístěny v těsné blízkosti místa výkonu hlavní činnosti.
 3. Pronájem nebo nákup vozidel. Tuto fázi je třeba věnovat zvláštní pozornost, neboť na ní závisí vysoce kvalitní a včasné poskytování služeb spotřebitelům. V mnoha ohledech závisí výběr dopravy od vlastních plánů rozvoje jeho podnikání. Pokud doručovatelská služba poskytuje pouze pohyb ve městě, není přítomnost velkých vozových parků ve flotile vůbec žádoucí a dodávka velkokapacitního nákladu na skútry do měst ve sousedních oblastech je neskutečná.

Požadovaný personál

Výběr osob je nejdůležitějším krokem ve vývoji kvalitní, spolehlivé a populární doručovací služby. Jako součást administrativního personálu, který působí jako pomocný nebo sloužící hlavním správním procesům, musí být nezbytně:

 • Ředitel nebo ředitelství.
 • Hlavní účetní nebo vedoucí účetnictví, pokladník.
 • Odpovídá za stav parkoviště (např. Hlavní mechanik).
 • Bezpečnostní inženýr, protože práce je spojena se zařízením a základními nebo oběhovými prostředky, které jsou nebezpečné pro život a zdraví personálu (automobily, stojany a náklad na nich atd.).
 • Vedoucí skladu.

Základní pracovní personál by měl mít znalosti v oblasti logistiky. Za tímto účelem buď vyberete zaměstnance s příslušnou praxí, která je sama o sobě optimální, nebo pro ně organizujte malý kurz získání příslušné kvalifikace.

Zapojení klientů a marketingových kampaní

Žádný z moderních podniků nebo organizací se nebude plně a rychle rozvíjet bez řádné reklamní kampaně a kvality, které se budou nacházet v segmentu trhu určitého segmentu.

Vedle vizuální reklamy je také otevření nové služby Je třeba použít různé marketingové "pasti". Jedná se o bonusy a výhody pro první specifický počet zákazníků a spotřebitelů, zavedení systému slevových karet nebo organizaci tzv. Klientského klubu.

Plakát s plastickým diskem s logem a sloganem kurýrní společnosti bude vždy v očích veřejnosti, zatímco systém slev a kumulativní podmínky partnerského programu výrazně zvýší počet zákazníků.

Možnosti pro rozvoj podnikání. Souhrnné informace o nákladech a ziskovosti

Samozřejmě vývoj a směřování podniku, jeho rozsah a sféra vlivu do značné míry závisí na počátečním kapitálu, který vlastník přiděluje ve fázi formace. V případě kurýrní služby je možné v závislosti na územním pokrytí několik typů organizací své činnosti:

 • Městská služba, která funguje v rámci jednoho města a je nejhospodárnější z hlediska výdajů.
 • Služba, která provádí své činnosti v celém státě. V tomto případě se počáteční náklady na jeho organizaci několikrát liší od městského protějšku.
 • Mezinárodní formát. Podnik pokrývá nejen jednotlivé země, ale i kontinenty. Je snadné dospět k závěru, že náklady na organizaci souměřitelné s předchozími analogů a rozvoj jakékoliv služby na mezinárodní úrovni, svědčí o obrovské práci top managementu a finančních investic.

Samozřejmě, že v historii existuje mnoho příkladů společností, od malých až po jednotkové mezinárodní i mezikontinentální korporace, to vše závisí na přístupu k podnikání, soulad s mezinárodními normami, schémat a vývoje, a co je nejdůležitější, touha majitele.

Podle současné praxe zápisu a důvody těchto rozběhů, lze dospět k závěru, že minimální částka, která zahrnuje pouze náklady na zakoupení potřebného zařízení a vybavení, kancelářské potřeby, nábytek, zařízení může začít od 100 000 do 150 000 rublů. Splatnost v průměru může trvat až několik měsíců, v závislosti na správné reklamní kampani, geografické poloze, věrnosti prvních zákazníků a kvalitě poskytovaných služeb.

Je třeba také vzít v úvahu skutečnost, že vzhledem k obchodní expanzi a zvýšení celkového hřídeli služeb, zvýšení a výdajové straně a v tomto případě je velmi důležité neztratit rovnováhu a poměr příjmů a výdajů stran, obratně využití potenciálu odborného administrativního personálu.