Jak otevřít obchod s elektřinou?

Stále více podnikatelů se zabývá otázkou, jak otevřít obchod s elektřinou. Pokud se postaráte o detaily, můžete rychle učinit vlastní podnikání.

♦ Kapitálové investice - 750 000 rublů.
♦ Doba návratnosti - 6-10 měsíců.

Elektrické spotřebiče potřebují všichni a vždy.

V obchodech prodávají žárovky, svítidla, kabely, zásuvky, regulátory napětí, a jiní, a to nejen zahazhivayut profesionální elektrikáře nebo stavební dělníci, ale také bylo zdůrazněno, obyčejní lidé, kteří se starají o své bydlení.

Stálý požadavek na tuto skupinu zboží vedl k tomu, že stále více a více podnikatelů studuje tuto problematiku, jak otevřít obchod s elektřinou.

Nebojí se vysoké úrovně hospodářské soutěže, ani poměrně nízkého zisku na zboží prodávaného v obchodech s elektronikou, ani mnoho nuancí tohoto podnikání.

Zkušení podnikatelé vědí, že pokud se postaráte o detaily, můžete podnik podniknout dostatečně rychle.

Dvě možnosti podnikatelů, kteří chtějí otevřít obchod s elektřinou


Jak již bylo zmíněno, tento sektor je velmi vysoká míra konkurence, proto i ve fázi psaní podnikatelského plánu, je třeba se postarat o formování konkurenčních výhod a promyšlení všech detailů (umístění, rozsah produktů, zaměstnanců) a pojetí svého krámu.

Koncepce elektrického obchodu závisí do značné míry na tom, na které zákazníky se zaměříte:

 1. U velkoobchodníků, profesionálních elektrikářů a stavitelů, kteří nakupují vše, co potřebují k plnění objednávky v jednom obchodě, od kabelu k elektrárnám.
 2. Na maloobchodních zákaznících, kteří v obchodě nenechávají velké množství, ale zboží (žárovky, zásuvky, baterky apod.) Často dostačují.

Zvolte koncept, který je třeba zaměřit na umístění budoucího obchodu, rozsah zboží, který budete v něm implementovat, a cenovou politiku.

Pokud se chystáte vytvořit cenu, která má být o něco nižší než konkurence, a otevřít mini-supermarket, který by prodal všechny druhy přístrojů, můžete se spolehnout na velkoobchodů.

Podle zkušených podnikatelů je lepší kombinovat tyto dvě možnosti: hledat odbytiště na společnostech, které uskuteční váš velkoobchodní prodej, ale nezapomíná ani na maloobchod.

Jak otevřít obchod s elektřinou: konkurenční výhody


Od toho, jak kompetentně vytváříte konkurenční výhody svého obchodu s elektrospotřebiči, závisí na období jeho soběstačnosti, rychlosti vytváření klientské základny, zisku a mnohem více.

Ti podnikatelé, kteří se rozhodli otevřít obchod s elektřinou, budou muset být obtížní vzhledem k vysoké konkurenci v tomto odvětví.

Konkurenční výhody, které pro vás budou fungovat, mohou být:

 1. Dobré umístění: v oblasti s vysokou dopravou a daleko od přímých konkurentů.
  Takže vaši potenciální zákazníci prostě nemají na výběr, kde koupit elektrospotřebiče: půjdou k vám.
 2. Nízké ceny.
  Dokonce i když dáte ceny za své výrobky za tucet rublů nižší než v jiných obchodech, můžete zvýšit počet zákazníků.
 3. Různé způsoby platby: hotovost, karta, přepočet atd.
 4. Kvalifikovaní a extrémně zdvořilí prodejci.
 5. Přítomnost místa se seznamem a náklady na elektrotechniky, které jsou ve vašem prodejně k dispozici.
 6. Možnost doručení do domu, pokud zákazník nakupuje výrobky za velkou částku.
 7. Vydávání diskontních karet běžným zákazníkům atd.

Jak otevřít obchod s elektřinou: reklama

Zajímavý fakt:
V malém americkém městě Livermore (Kalifornie) se nachází 4W žárovka ručně vyráběná. Tato lampa hoří od roku 1901. V lidu se říká "Sto lampa".

Aby se co nejvíce potenciálních zákazníků dozvědělo, že se otevře nový obchod s elektřinou, měl by být jeho trh aktivně inzerován.

Můžete to provést pomocí:

 • letáky a letáky;
 • oznámení v médiích, sociálních sítích, veřejné dopravě, na specializovaných fórech;
 • bannery a plakáty.

Dávejte pozor na objednání velkého a jasného znamení, které by bylo vidět z dálky.

Takže si můžete být jisti, že žádný z kupujících nebude procházet vaším obchodem.

Aby bylo označení co nejúčinnější, měli byste zvážit, jak zavolat do obchodu s elektronikou.

Název by měl být krátký, nezapomenutelný a snadno použit pro výrobu propagačních produktů.

Jak otevřít obchod s elektřinou: plán kalendáře

Otevírání obchodu s elektrospotřebiči se příliš neliší od otevření obchodu s potravinami nebo ekonomického trhu.

Registrační postup je stejný.

Je také nutné postarat se o výhodnou lokalitu, pronajmout si za přijatelnou cenu, pronajmout inteligentní prodejce, zisková spolupráce s dodavateli a další nuance.

Pokud se vám na cestě nenachází neočekávané překážky, můžete otevřít obchod s elektronikou za 5-6 měsíců.

Obchodní plán obchodování s elektřinou

V éře popularity stavebních hypermarketech poslední místo pro potenciální podnikatele v této oblasti je otázka: zda je oblíbený obchod vysoce specializované, jako je prodej elektrických výrobků? Statistiky ukazují, že je to možné. Ale za určitých podmínek. Aby nedošlo k nesprávnému výpočtu při zahájení takového projektu, doporučujeme si přečíst náš podnikatelský plán pro elektrikářský obchod. Jsme si jisti, že tento příklad vám pomůže při přípravě vlastního plánování.

Shrnutí projektu

Pro tento obchod je několik možností:

 • Obchodní místo na místním stavebním trhu.
 • Oblast v nákupním centru, která se specializuje na stavební výrobky a zboží pro bydlení a kancelář.
 • Uchovávejte ve volně stojící budově.
 • Obchod v prvním patře bytového domu.

Při studiu města pro nejúspěšnější umístění prodejny se ukázalo, že na místním stavebním trhu již existují dva velké obchody s elektrickým zbožím. Přímá konkurence s nimi v tomto případě bude znamenat další riziko, které je třeba vyhnout.

V jednom z okresů města bylo objeveno zóna, ve které nejsou podobné obchody. Zóna zahrnuje 10 bloků (bytové domy z let 1960-1980 postavené na 5 až 16 podlažích) a soukromý sektor. Podle odhadovaného odhadu žije nejméně 20 tisíc lidí v oblasti přímého pokrytí. Existuje také potenciál zabavit trh celého okresu, ve kterém žije asi 80 tisíc lidí.

Cílové publikum lze charakterizovat takto:

 • Různé věkové kategorie (mladé rodiny s dětmi a bez dětí, rodiny ve středním věku s dětmi, starší lidé).
 • Podle úrovně kategorií příjmu rodiny jsou následující: 20% - nízký příjem (méně než 15 tisíc rublů měsíčně na osobu.), 55% - podprůměrný (15-25 tisíc rublů měsíčně na osobu.) A 25% - průměr (25- 50 tisíc rublů měsíčně na osobu).

Potřeba elektrických výrobků tohoto cílového publika je odhadována jako poměrně vysoká. U domů starších než 35 let se pravidelně vyskytují problémy s vnitřním zapojením a zvýšené nároky na počet elektrických spotřebičů vyžadují jeho úplné obnovení.

Proto se plánuje uzavřít lidskou potřebu elektroinstalace, která nabízí širokou škálu produktů kategorií "ekonomika" a "střední třída". Výhodou jsou výrobky ruské, čínské a turecké výroby.

Dekorace

Pro registraci podniku je plánováno získání statusu IP. Přípravu dokladů k dani provádí sám podnikatel, a proto se vynaloží pouze 800 rublů státní daně.

Nepotřebujete licenci k práci.

Mezi povinná opatření je v banku otevřen zúčtovací účet (1 000 rublů) a pevné razítko IP (1 500 rublů).

Také pro práci je třeba instalovat moderní hotovostní zařízení (15 000 rublů) a terminál pro přijímání bankovních karet (10 000 rublů).

V důsledku toho by mělo být pro tyto účely vynaloženo 28 300 rublů.

Vzhledem k tomu, prodejní plocha přesahuje 50 metrů čtverečních. m, UTII bude nepraktické, protože je zvolena forma zdanění USN (výnosy mínus výdaje).

OKVED: 47.53 "Maloobchod s elektrickými spotřebiči pro domácnost ve specializovaných prodejnách"; 47.59.3 "Maloobchod se svítidly ve specializovaných prodejnách".

Hledání pokojů

Místnost je vybrána v prvním patře v první řadě domů v dobře vedené ulici okresu. Vzhledem k tomu, že je plánováno otevření obchodu se širokou škálou, budete potřebovat obchodní plochu nejméně 100 metrů čtverečních. m. Náklady na tyto prostory v této oblasti se odhaduje na 75 tisíc rublů. Leasing je uzavřen na 3 roky s jednorázovou platbou ve výši 150 tisíc rublů za první 2 měsíce.

Místnost je zónována:

 • Obchodní dům (65 m2).
 • Sklad (15 m2).
 • Technická místnost pro zaměstnance (8 m2).
 • Kancelář hlavy (7 čtverečních metrů).
 • Koupelna (5 m²).

V obchodním sále probíhají kosmetické opravy: podlahové krytiny, závěsné stropy, malované stěny, elektroinstalace. Pro tyto účely je přiděleno 200 tisíc rublů.

Pro sklad jsou zakoupeny stojany pro skladování elektrického zboží a zařízení. Bude to trvat 20 tisíc rublů.

Pro personální místnost jsou zakoupeny skříně pro uložení uniform a osobních věcí (3 kusy), židle, stůl, mikrovlnná trouba, varná konvice. Pro tyto účely je zapotřebí 50 tisíc rublů.

V kanceláři manažera se provádí kosmetické opravy a zakoupí se nábytek (stůl, židle, psací stůl, počítač, trezor pro ukládání hotovosti a důležité dokumenty). Pro tyto účely bude zapotřebí 100 tisíc rublů.

Pro vybavení koupelny je zapotřebí 30 tisíc rublů.

Na fasádě je získána vývěska - 20 tisíc rublů.

Celkově, při zahájení pronájmu a přípravu prostor, bude trvat 570 tisíc rublů.

Nákup zařízení

Výhodou elektro shopu je, že není třeba zakoupit speciální vybavení. Můžete to udělat s jednoduchými regály a výlohami. To šetří v této části.

Celkové plánované nákupy:

Tento výběr zařízení stačí k provedení všech obchodních úkolů.

Zaměstnávání zaměstnanců

Volba kvalifikovaného personálu bude jedním z vážných problémů při organizaci tohoto druhu podnikání. Skutečnost, že práce manažera zahrnuje schopnost pochopit širokou škálu elektrického zboží. Výhodou specializovaných prodejen před univerzálními hypermarkety je často vyšší úroveň prodejních konzultantů.

V provincii není tak snadné najít prodejce, kteří jsou již v elektrotechnickém zboží vyznáni. Velkou výhodou bude proto, pokud tvůrce podniku má v této oblasti vážné zkušenosti (v oblasti prodeje elektrospotřebičů). V tomto případě můžete pronajmout pouze prodejce a trénovat je v sortimentu v procesu.

V první fázi má zaměstnávat tři prodejce, kteří budou pracovat ve dvou, po dobu 10 hodin, s plovoucími dny.

Pracovní program bude vypadat takto:

Pomocí tohoto plánu můžete maximalizovat užitečné využití pracovní doby. Při vlastním plánování se doporučuje provést výpočet po dobu jednoho měsíce a upravit pracovní plán tak, aby nedocházelo ke zpracování (a v důsledku toho i nutnost platit zaměstnance navíc).

Optimální způsob práce tvoří výsledky analýzy účasti v prvních měsících práce.

Mzdový systém: oficiální plat (10 000) + prémie (1% z příjmu za den práce). V průměru za měsíc každý prodávající vydělá 35 tisíc rublů bez zohlednění plateb do fondů.

Pracovní smlouva je uzavřena se všemi prodejci. Plat se platí zdarma. Za měsíc je pro tyto účely požadováno 105 tisíc rublů. Částka za měsíc předem se plánuje zahrnout do startovacích nákladů.

Podnikatel sám podnikne administrativní a účetní činnost.

Dále je s bezpečnostní agenturou uzavřena smlouva o instalaci tlačítka alarmu a zabezpečení obchodu.

Zahájit nákup

Vzhledem k tomu, že pro sortiment elektrospotřebiče je zapotřebí spousty položek, je plánováno postupné rozšiřování, přičemž pro tyto účely je určen určitý procentní podíl zisků.

Při spuštění se zakoupí následující pozice:

Všimněte si, že první nákup obsahuje přibližně 30% plánovaného sortimentu skladu. Zbytek bude zakoupen během prvních šesti měsíců zisku.

Kromě toho se plánuje dodat na zakázku elektrické podlahové vytápění v katalogu.

Reklama a marketing

Díky zvolenému umístění budou investice do reklamy minimální. Většina obyvatel okolních čtvrtí se v krátké době o sobě dozví o obchodu.

Potenciálně může obchod uchvátit trh celého okresu, protože má pouze elektrické obchody s malým sortimentem, a proto je možné lákat svou klientelu. Podpora sousedních oblastí se nezdá být nutná. K dispozici je hypermarket stavebních výrobků s velkým sortimentem elektro a stavebního trhu.

Na zastávkách veřejné dopravy v okrese probíhají akce BTL, které přitahují kupce do nového obchodu.

Kromě toho jsou na spuštění plánovány následující slevové programy:

 • Bonusový program. Při jednorázovém nákupu za částku 10 tisíc rublů obdrží klient kartu s 5% slevou na celý sortiment.
 • Existují zvláštní podmínky pro nákup elektrických týmů v prodejně rychlostí 5%.

Když začnete inzerovat, plánujete strávit 50 tisíc rublů (BTL-share + vytváření plastových karet).

Dále jsou slevy zasílány na přibližně 15 tisíc rublů měsíčně (částka závisí na počtu prodejů na kartách).

Výnosy a náklady

Zahájení výdajů

V tabulce vypočítáme počáteční náklady:

Vzhledem k tomu, že požadovaná částka není k dispozici při zahájení podnikání, plánuje se použít 500 tisíc vlastních prostředků a 660 tisíc rublů, aby se bankovní úvěr ve výši 20% ročně prodal na 3 roky. Měsíční splátka činí 24 500 rublů (vypočteno pomocí kalkulačky online půjčky).

Měsíční výdaje

Hlavními náklady v prvních měsících budou platby za pronájem a mzdy. Rovněž se plánuje zaslání prvních šesti měsíců 70 000 rublů za měsíc, aby se doplnil doplněk k prodanému počtu doplňkových základních pozic.

Příjem

Pro přesnější obraz se výnosy odhadují podle referenčního čísla po roce, kdy neexistuje žádný výdaj na rozšíření sortimentu, počáteční nákup bude vyčerpán a prodeje budou plně zohledněny při zohlednění nákladů na placení dodavatelů.

Specifika práce elektrotechniky je, že průměrná kontrola musí být vypočítána na několika pozicích. Za prvé se zvažují malé nákupy (zahrnuje prodej baterií, žárovek, zboží pro drobné opravy apod.). Za druhé, zvažte velké nákupy (lustry, ohřívače, ventilátory atd.). Za třetí se zvažuje nákup zboží pro komplexní opravy místností, bytů a domů.

Zvažte příjmy v tabulce:

V tabulce je uveden vážený průměr za rok. Elektrický obchod pracuje s výraznou sezónností. V chladné sezóně se počet oprav sníží na minimum a počet prodejů na potřebných pro ně se snižuje. Během tohoto období se však zvyšuje počet prodejů topných zařízení. Na podzim se zvyšuje poptávka po podlahovém topení.

Počet prodejů pro malé šeky v kterékoli období roku je přibližně stejný.

Dalším prvkem výpočtů je dostatečně vysoká známka. V průměru se rozpětí pro elektrické zboží, v závislosti na poloze, pohybuje od 15 do 100%. Nejmenší zisk je zaznamenán u topných zařízení (v průměru 15-30%), nejvíce - u drobného zboží (žárovky, svorkovnice, zásuvky / vypínače) ze 100 na 300%.

S marginálností je všechno přesně opačné. Výhodnější prodat lustr než několik desítek prodejen nebo jiné drobnosti.

Vypočítejte náklady dodavatelů na základě průměrného rozpětí ve výši 70%:

445 000 x 0,3 = 133 500.

Po této platbě zůstanou 311 500 rublů.

Odečteme stálé náklady a vypočítáme čistý zisk:

311 500 - 239 500 = 72 000 rublů.

(72 000 / (239 500 + 133 500)) x 100% = 19,30%.

Tuto ziskovost lze považovat za dobrý v prvním roce provozu. Plánuje se jeho zvýšení tím, že se vyloučí z nákladů na splácení úvěru a dále povzbudí počet prodejů a zvýší se průměrná kontrola. Pro odvětví je to normální hodnota 30%. Je schopen poskytnout podnikateli dobrou návratnost.

Od 7. měsíce se plánuje přenášet část zisku za předčasné splacení úvěru. Předpokládá se, že ji zaplatí předem podle plánu a doba návratnosti bude 16-20 měsíců. Poté se můžete spolehnout na průměrný měsíční příjem za rok v oblasti 150 tisíc rublů.

Rizika a jejich zvládnutí

Práce na prodeji elektrického zboží souvisí s těmito riziky:

 1. Chybný výpočet počtu cílové skupiny (úroveň - nízká). Před zahájením projektu podnikatel osobně provádí marketingový průzkum města a vybírá nejúspěšnější místo pro práci.
 2. Chybný výběr zboží pro primární nákup (úroveň - nízká). Podnikatel má potřebnou kompetenci v oblasti prodeje elektrického zboží a ví, jaký by měl být sortiment takového obchodu a kolik z nich by mělo být zakoupeno.
 3. Neúspěšný výběr dodavatele (úroveň - střední). Rizikem je přítomnost sňatků a padělků, nafouknuté ceny, malý sortiment, špatná kvalita logistiky. Předpokládá se studium dostupných informací o dodavatelích, porovnání několika komerčních návrhů a výběr potenciálně nejlepších. V případě potřeby můžete dodavatele změnit.
 4. Vzhled soutěžících (úroveň - průměr). Vzhledem k tomu, že plocha je dostatečně velká, je možné v ní otevřít hypermarket s konkurenčním sortimentem za nižší ceny. Toto riziko nelze předvídat. Jako první prioritní opatření bude zvažováno husté dílo optimalizace sortimentu s odstraněním úmyslně ztracených pozic z něj a přidáním zboží, které nebude v hypermarketu. Extrémním opatřením je přemístění obchodu do dalšího okresu města.

Obchodní vyhlídky

Úzce specializované stavební objekty nejsou na franšízovém trhu poptávány, takže není vhodné očekávat vstup na trhy jiných regionů. Nejvíce budete moci otevřít pobočky v jiném okrese města.

Zvýšení ziskovosti je možné rozšířit škálu souvisejících produktů:

 • Elektrické spotřebiče (svářecí zařízení, perforátory, USM a další).
 • Výrobky pro domácnost (žebříky, hodinky atd.).

V závislosti na nárůstu prodejní plochy (pokud to stavba dovoluje) je možné otevřít oddělení zboží z jiných směrů (hardware, instalatérství a další).

Je také možné otevřít vlastní oddělení elektroinstalace, ale pro to není zásadní potřeba. To je další výzva, ale nestojí za to, že po současných podmínkách počítáme s výrazným rozšířením klientely.

V budoucnu je možné otevřít internetový obchod s elektrickým zbožím s dodávkou po celém městě.

Nakonec,

Obchod s prodejem elektrospotřebičů bude vynikající volbou pro podnikatele, který sám tuto oblast chápe a dobře se ovládá. V opačném případě se výrazně zvýší riziko nesprávného výběru zboží pro primární nákup, což je v tomto případě nepřípustné. Nemá-li požadovanou kompetenci, nestojí za to. Pokud pochybujete o svých schopnostech, měli byste nejdříve pracovat jako najatý obchodní ředitel v hypermarketu v oddělení elektroniky nebo v jiném podobném obchodě.

Pokud jste obeznámeni s touto oblastí činnosti, odvažte se! Náš podnikatelský plán pro elektřinu s výpočty odpoví na hlavní otázky, které je třeba vzít v úvahu před vstupem na trh, nebo pomůžete při sestavování vlastního plánu.

Elektroobjektiv - jak otevřít od začátku?

Jedním z oblíbených druhů zboží na moderním trhu jsou elektrické výrobky. A pokud otevřete obchod s elektřinou, můžete velmi rychle vydělat dobrý kapitál, protože takový prodejní místo bude vždy oblíbené u široké škály zákazníků.

Jak otevřít obchod s hardwarem od začátku?

Tento druh činnosti nevyžaduje ani velké investice ani vážnou přípravu na práci. Podnikatel potřebuje pouze rozhodnout, co a jak bude prodávat: můžete se zaměřit na malé zákazníky, kteří potřebují žárovky a zásuvky, nebo můžete - pro velké kupce tváří v tvář elektroinstalace. Druhá možnost přinese velký příjem, ale hledání zákazníků za přítomnosti konkurence bude obtížnější. První nemůže přinést tak vysoký zisk, ale kupující budou vždy velmi.

Dalším krokem je otevření podniku (IP je vhodné), jeho registrace u daňové služby a otevření bankovního účtu v bance. Poté budete muset vyzvednout pokoj a projít řadou schválení. Je nutné:

 • Získejte povolení na sanitární stanici a požární inspekci
 • uzavřít dohodu o vývozu pevného odpadu a využití elektrických spotřebičů
 • získat lékařské knihy o zaměstnancích (pro začátečníky můžete otevřít prodejnu s 1-2 prodejci)
 • registrační pokladní zařízení

Poté bude možné začít s přípravou a zakoupením sortimentu. Ten je vybrán v souladu se základním pojetím práce.

Kolik je podnikání na elektrotechnickém zboží?

Celková investice do budoucího skladu závisí jak na počátečním mixu výrobků, tak na hodnotě zakoupeného zařízení. V průměru budou náklady následující:

 • 5 tisíc rublů - pro jednu skleněnou vitrínu (potřebujete 2-4)
 • 6-10 tisíc rublů - za jednu polici pro zboží (bude zapotřebí 2-3 polic)
 • 15 tisíc - na pokladně
 • 15-20 tisíc - na počítači (plus dalších 25 tisíc - na software pro něj)
 • 15-20 tis. - za měsíční výdaje (veřejné služby, elektřina, telefon, internet atd.)
 • 20-50 tis. - za pronájem prostor pro obchod (minimální cena pro maloobchodní prodej 20-30 metrů čtverečních)
 • 30-40 tisíc rublů - na opravu prodejního místa
 • 80-90 tisíc - koupit sortiment zboží

A samozřejmě je třeba zajistit, aby platy zaměstnanců platy: každý zaměstnanec může požadovat minimálně 10-15 tisíc rublů měsíčně.

Pokud jde o zisk, podnikání v oblasti elektroenergetiky se může vyplatit již během prvních 6 měsíců práce. Měsíčně, podnikatel bude moci vydělat 20-40 tisíc rublů, pokud se zaměřuje na malé zákazníky a 50-70 tisíc, pokud spolupracuje s velkými odběrateli. Takže vědět, jak otevřít obchod s hardwarem od začátku, můžete velmi rychle dosáhnout čistého zisku a rozvíjet podnik, což je pro cílovou skupinu neobvyklé.

Jak otevřít elektrický obchod

Elektrické výrobky jsou na našem trhu jednou z nejoblíbenějších kategorií zboží. V elektrických obchodech jděte, pokud je žárovka spálena, pokud je zapotřebí elektrická prodlužovací šňůra nebo noční osvětlení, pokud rodina opraví a změní kabeláž. Přestože je konkurence na trhu s elektrotechnickým zbožím velká, tento typ podnikání je vždy ziskový kvůli stabilní poptávce po zboží.

Podnikatelé, kteří mají v úmyslu otevřít obchod s elektrickým zbožím, vám mohou poradit, aby nejprve uspořádali obchodního manažera ve velké společnosti příslušného profilu. Poté, co jste pro vedoucího trhu pracovali jen několik měsíců, začnete chápat ceny, výrobce a dodavatele, studovat rozsah, vidět všechny nástrahy. Je mnohem moudřejší než znát podnikání za cenu vlastních chyb, některé z nich mohou být fatální.

Chcete-li otevřít obchod s elektrospotřebiči, bude vyžadovat částku 700 tisíc rublů. Doba návratnosti je od šesti měsíců do jednoho a půl roku.

Nejprve musíte najít vhodný pokoj a určit rozsah zboží. Pokud očekáváte, že budete pracovat především s velkými odběrateli (elektroinstalaty a zákazníky provádějícími opravy domů), postará se o pohodlný přístup k vašemu obchodu a možnostem parkování. Pro obchod s elektrospotřebiči, který závisí na malém zákazníkovi, potřebujete pokoj s vysokou dopravou. Pronájem takového sálu bude mnohem dražší.

Zkušenosti s úspěšnými prodejnami ukazují, že je lepší nechat pracovat na drobnostech. Svítidla a zásuvky se také prodávají v běžných prodejnách s hardwarem a slušný zisk vzniká ze spolupráce s elektroinstalačními organizacemi. 95 procent prodeje elektrického zboží, jak říkají úspěšní podnikatelé, je B2B, a pouze 5 procent je maloobchodní.

Po registraci IP, výběru daňového systému a objednání pečeti musíte získat povolení k otevření obchodu. To je pravděpodobně jedna z nejtěžších etap procesu objevení, protože to vyžaduje spoustu dokumentů. Budete potřebovat povolení od hygienické a epidemiologické služby, povolení od požární dohled, povolení pro vybavení fasády, doklady pro použití hotovostního zařízení. Pokud existují prostředky, je možné se obrátit na služby specializovaných firem - zprostředkovatelů, kteří pomáhají sbírat dokumenty pro otevření firmy. Také je třeba otevřít bankovní účet, zaregistrovat se v penzijním a zdravotnickém fondu.

Dokonce i když pokoj nepotřebuje opravu, pak se na nábytek pro obchod uskuteční značné výdaje: regály a vitríny. Průměrná cena jednoho regálu je 6-10 tisíc rublů. Skleněné okna lze zakoupit za cenu 5 tisíc rublů. V obchodní síti potřebujete počítač (15-20 tisíc rublů), bude muset nainstalovat licencovaný program 1C (25 000 rublů). Pokladna bude stát 15 000. Nezapomeňte na ochranu obchodu před loupeží. Objednejte dobré žaluzie, dejte alarm. Na stráži není nutné ukládat. Přemýšlejte o tom, co chcete vidět vaše znamení. Abyste neposkytli příliš mnoho, můžete nabídnout objednávku několika firmám zabývajícím se outdoorovou reklamou a požádat je, aby provedli výpočet díla, a pak si pro vás zvolili přijatelnou možnost.

Měsíční výdaje na prodejny jsou nájemné, platy zaměstnanců, služby, internet, telefon, benzín, tedy asi 60-100 tisíc v závislosti na městě. Pokud je nájemné velmi malé, pak možná i méně.

Pro obchod je zapotřebí alespoň jedna osoba, která je ovládána elektrickým zbožím a je schopna poradit kupujícímu, tj. Prodávajícímu-konzultantovi. Někdy pracovat s jedním kupujícím může trvat dlouho, takže je výhodné najmout si pokladníka a prodejního konzultanta, což pomůže vyhnout se frontám. Mzda konzultanta bude vyšší. Průměrný příjem pokladny je 10-15 tisíc rublů. Prodejce-konzultant může nabídnout malý plat a procento příjmů. Nejhorší prodejci představují pro majitele podniků velký problém a mohou způsobit ztráty. Opatrně sledujte své zaměstnance, dokud si nejste jisti, že jim můžete důvěřovat.

K nákupu zboží si musíte vybrat velkoobchodního dodavatele. Nejlepší je pracovat s oficiálními prodejci, protože nechcete platit. Vaše přirážka bude od 20 do 120 procent. Je důležité vybrat správný sortiment výrobků. Můžete začít nejčastějším a pak se zaměřit na požadavky zákazníků. No, pokud máte okamžitě peníze na rozvoj podnikání. V prvních měsících získáte malý zisk a na zaplnění oken nebudou peníze. Dokonce můžete pracovat v minusu, vezměte to při rozdělování prostředků. Nevytvářejte okamžitě sklad. Moudrý podnikatel tvoří skladu pouze za zaručeného prodeje a již existujících zákazníků. Na zboží můžete strávit několik set tisíc rublů, což bude po mnoho let nulová váha.

Reklamní obchod se bude muset nejen otevřít. Budete potřebovat bojovat o místo na slunci pro celou existenci vašeho podnikání. Inzeráty v novinách, v místním rozhlase a televizi, reklamní bannery a billboardy, vlastní internetové stránky, distribuce reklamy na ulici - zkuste všechno. Zeptejte se zákazníků, kde se o vás dozvěděli, abyste zjistili, která reklama je nejúčinnější.

Chcete-li přilákat odborníky jako stálé zákazníky, ujistěte se, že máte k dispozici celou řadu potřebných potřeb pro realizaci elektroinstalace. Pokud člověk dostane od vás vše, co od vás potřebuje, nemůžete se bát konkurence. Elektrikáři, kteří jsou vaši stálí zákazníci, můžete nabídnout, abyste ve svém obchodě nechali bezplatnou reklamu.

Některé obchody nabízejí vlastní instalační služby. Buďte připraveni provést instalační práce, nainstalovat elektrický panel. Tento typ dodatečných příjmů bude brzy schopen přinést dobrý příjem.

Můžete využít spolupráce s různými organizacemi: školy, vysoké školy, nemocnice. Neustále potřebují elektrospotřebiče, můžete jim zdarma nabízet vše, co potřebujete každý měsíc.

Vytvoření sortimentu drobného zboží zvážit specifické rysy vaší oblasti. Například, pokud je prodejna se nachází ve staré čtvrti, obývané převážně důchodců, luxusní zásuvky a vypínače, dokonce i velmi kvalitní a s malým přirážky, a bude na základě svých regálech. Take bude nejlevnějším produktem.

Zvažte systém slev pro velké zákazníky. Jedná se o jednorázovou slevu na určité množství nákupních nebo diskontních karet pro běžné zákazníky.
Pracují dobře a přitahují lidi dočasné slevy na určité zboží nebo na určité kategorie obyvatelstva. Například tento měsíc sleva na kabel je 20 procent. Nebo důchodci počítají za 500 rublů.

Pokuste se najít dodavatele, který vám dá elektrospotřebiče nebo nástroj k prodeji. S dobrou volbou určitého typu elektrických spotřebičů, například ohřívačů vody, rozlišuje váš obchod od podobných a přiláká více zákazníků. Trochu trik: Chcete-li dostat splátky od velkého dodavatele, můžete jen podplácet správce prodeje.

Můžete otevřít obchod s elektřinou pro povolení. Objem investic - z 500 tisíc (ve skutečnosti dvakrát tolik). Nákup povolení, dostanete dobře známou značku, informační podpory, pomoc v obchodě registrační designu a reklamní potisk, technická dokumentace, podnikatelského plánu, marketing webové stránky, školení rysy prodeje elektro zboží, za příznivých podmínek dodání zboží, platby ve splátkách za zboží již k dispozici ve vašem regionu zákazníků společnosti. Pro povolení je třeba začít na vyplnění dotazníku na webových stránkách společnosti a počkat, až budete kontaktováni zástupci. Žadatel o udělení licence podléhá určitým požadavkům. Za prvé, měli byste být připraveni pracovat v souladu s normami společnosti, což vyžaduje vaše znamení se známým logem spotřebitelům. obchodní velikost prostor by měl být nejméně 40 metrů čtverečních, kromě toho by měla být místnost se nachází v hustě osídlené oblasti, v blízkosti dopravních proudů s vysokou zátěží. Vedle vašeho obchodu by měly fungovat na jiné obchody, zvláště dobré, když to bude na výstavbu, nábytek, sanitární obchody nebo obchody se zbožím pro opravu. Dokonce i když nechcete kupovat povolení, vzít v úvahu požadavky na prostor objektu by měly v každém případě.

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Obchodní fórum

Elektrický obchod, jak otevřít obchod.

Marat98 24. březen 2010

Dobrý den!
Otevřel obchod (30 m) elektrického zboží - žárovky, baterie, baterky, stolní lampy. Pracoval jsem měsíc, výtěžek je velmi malý, já odcházím záporně.
Prodejna se nachází v pasáži umístění ve stejné budově s lékárnou a kadeřnický salon, výkladní skříně mají velká, při pohledu přímo na ulici (naproti tramvajové jízd, auta, taxi). Před otevřením jsem požádala lékárnu o počet kontrol denně, v průměru to bylo 200-300 a lékárna se nachází v hloubce budovy, tj. lidé jdou k nim a procházejí mým obchodem, ale z nějakého důvodu přicházejí jen málo lidí. Mám jasné znamení. Zdá se, že všechno by mělo fungovat dobře.
Může někdo mít vypracovaný obchodní plán pro nový elektrický obchod? Informujte se, co máte dělat? Může zvýšit sortiment? - Pokud ano, pak co? Kolik času trvá na propagaci obchodu? Kolik se může příjmy s časem zvyšovat ve vztahu k prvnímu měsíci práce?

Iduard 24. březen 2010

Jak jsem pochopil v těchto obchodech, hlavní příjmy se neuskutečňují na lampách. atd., ale na drátech, kabelových kanálech, různých instalačních produktech, elektrických deskách. Protože nemají ani jeden metr

Margaritta 24. březen 2010

Sergey_Kostrov 24. března 2010

Dobrý den!
Otevřel obchod (30 m) elektrického zboží - žárovky, baterie, baterky, stolní lampy. Pracoval jsem měsíc, výtěžek je velmi malý, já odcházím záporně.
Prodejna se nachází v pasáži umístění ve stejné budově s lékárnou a kadeřnický salon, výkladní skříně mají velká, při pohledu přímo na ulici (naproti tramvajové jízd, auta, taxi). Před otevřením jsem požádala lékárnu o počet kontrol denně, v průměru to bylo 200-300 a lékárna se nachází v hloubce budovy, tj. lidé jdou k nim a procházejí mým obchodem, ale z nějakého důvodu přicházejí jen málo lidí. Mám jasné znamení. Zdá se, že všechno by mělo fungovat dobře.
Informujte se, co máte dělat? Může zvýšit sortiment? - Pokud ano, pak co? Kolik času trvá na propagaci obchodu? Kolik se může příjmy s časem zvyšovat ve vztahu k prvnímu měsíci práce?

No, nejdřív se nesrovnámte s lékárnou. Budou ještě mnohem lepší než vy. existuje další příběh.

Marat98 24. březen 2010

Skutečnost, že do prvního měsíce jdete negativně, je také normální. Při sestavování podnikatelského plánu pro jednorázové výdaje je zpravidla výše nájemného a výdajů za první 2 měsíce plus.


Udělal jsem to s měsíční výdaje 45000r, zisk z tohoto měsíce, o 15.000 str., ale postupně zvyšovat rozsah (v současnosti zhruba 450 pozic, a plocha může zvýšit toto číslo na 800-1000), i když přesně to, co doplněk je těžká otázka.
A jakou reklamu mohu ještě uplatnit?

Lord 24 Mar 2010

Udělal jsem to s měsíční výdaje 45000r, zisk z tohoto měsíce, o 15.000 str., ale postupně zvyšovat rozsah (v současnosti zhruba 450 pozic, a plocha může zvýšit toto číslo na 800-1000), i když přesně to, co doplněk je těžká otázka.
A jakou reklamu mohu ještě uplatnit?

Podnikatelský plán, vy jste byli, nebo jste alespoň nějak vyčítali čísla kromě průchodnosti lékárny?

Marat98 24. březen 2010

Lord 24 Mar 2010

No, myslím, že pracuji v nulové potřebě příjmů 150 tr. za měsíc, tj. na 5000 v den, jako by to nebylo tak těžké udělat. Na elektrickém zboží se člověk moc netají, už jsem pochopil. V týdnu dát vodní filtry - jsou dobře kladeny, tiše koupili. Také chci položit kvalitní vysoce kvalitní nástroj (například všechny šroubováky, kleště Stayer) a momenty lepidla. Sortiment je třeba doplnit, je jednoznačný. Více baterky pro mě přijde brzy megakrut, ale toto je samostatné téma, můžete říct ne obchod, protože pro ně bude záměrně. O zásuvkách a přepínačích. zdá se mi, že tam bude dostatek pozic pro levné levné vysoce kvalitní produkty.

Stayer a kvalita jsou 2 různé věci! Nyní jsou přivezeny z Číny, takže je daleko od dobré kvality. A v poslední době se cena pro většinu stala důležitější než kvalita. Pokud jsem si jistý, že se chystám, viz ABRABORO, mají pouze rostliny v Německu, ale ceny jsou 3-4krát vyšší.

Marat98 25. března 2010

pahan06 25.03.2010

pahan06 25.03.2010

w3ga.altay 25.03.2010

ProstoLizard 25.03.2010

Gremlin1 25.3.2010

Pán 25. března 2010

také můžete umístit malé domácí spotřebiče:
Žehličky, houčáky, varné konvice a další pro 2-3 jednotky.

Nevím. Brzy s časem elektrické nářadí (USM, lešticí stroje, vysoušeče vlasů atd.),

Podnikatelský plán pro prodejnu elektro

Sklad elektřiny byl vždy v poptávce, i kdyby mu reklama byla dána minimální. Zisk, který přináší, je neustálý, ale jeho velikost závisí na tom, na které publiku se zaměří obchodní plán obchodování s elektřinou.

Základní kroky

Takže nejprve je třeba se rozhodnout, pro koho plánujete otevřít obchod s elektrickým zbožím. Existují dvě hlavní cíloví segmenty, na které je toto podnikání orientováno:

 • malí maloobchodní kupci z řad obyvatel okresu;
 • velkých odběratelů z řad elektroinstalačních organizací.

Pokud chcete, aby vaše podnikání od začátku rychle přineslo velký příjem, pak je rozumné otevřít druhý typ obchodu. Ale v takovém případě byste měli mít dobrou reklamu, nízkou konkurenci a kompetentní obchodníka.

Dále by měl obchodní plán elektrického obchodu zajistit registraci vašeho případu. V zásadě stačí, aby podnikatel mohl obchodovat v jakémkoli formátu.

Po vyřešení všech problémů s registrací bude nutné vyřešit problémy související s koordinací vybraných prostor. Chcete-li otevřít obchod s elektrospotřebiči, budete potřebovat tyto dokumenty pro prostory:

 • pracovní povolení z požární kontroly a sanitární stanice;
 • dohoda o vývozu pevného odpadu a využití elektrických spotřebičů;
 • lékařské knihy o zaměstnancích (v počáteční fázi můžete spravovat 1-2 prodejce);
 • registraci pokladny (pokud existuje).

Nuances of Wholesale

Kromě výše uvedených formátů obchodu můžete uspořádat velkoobchodní obchod s elektřinou. Může se jednat o podnikání od nuly nebo o další na maloobchodní prodejní místo. V každém případě může být zaměnitelnou činností, kdy sortiment v maloobchodě je podporován velkoobchodními nákupy a velkoobchodní prodej je podporován prodejem v maloobchodě.

Otevřete velkoobchodní prodej elektrospotřebičů nejlépe na internetu. K tomu je třeba investovat do vytváření a propagace příslušného webu. Ale před tím musíte analyzovat stav trhu, posoudit úroveň hospodářské soutěže, zjistit své místo, studovat rozsah a ceny nabízené v něm.

Variant franšízy

Dalším způsobem, jak uspořádat obchod, je koupit franchising, který bude stát nejméně 500 tisíc rublů. Pro tyto finanční prostředky získáte:

 • připravená značka s cílovou skupinou;
 • komplexní informační podpora;
 • reklamní tisk a návrhy řešení;
 • prodejní místo;
 • obchodní plán;
 • technická dokumentace;
 • školení zaměstnanců;
 • příznivé podmínky dodání zboží.

Budete však muset přísně dodržovat standardy společnosti, které zahrnují zejména:

 • umístění skladu v hustě osídlené oblasti;
 • velikost místnosti není menší než 40 metrů čtverečních. m;
 • dostupnost v obchodech s potenciálními kupci (stavba, nábytek atd.);
 • další požadavky.

Pravidla pro výběr prostor

Při vyzdvihnutí místnosti je třeba vzít v úvahu výše uvedené požadavky, které jsou předkládány těm, kteří si přejí koupit povolení. Kromě toho, že má vysoký tok potenciálních kupujících, je žádoucí, aby byl obchod umístěn v prvním patře budovy. To nejen usnadní přístup zákazníkům k obchodu, ale také zjednoduší úkol vykládky zboží. To platí zejména pro velkoobchodní prodejny, které zatíží zboží velkoobchodním kupujícím.

Samozřejmě je žádoucí koupit nemovitost. Pokud však není možné, můžete si jej pronajmout s právem na splacení. Pak, pokud to nefunguje, můžete opustit zbytečné prostory, a pokud se vám podaří rozvíjet podnik - koupit.

Vzhledem k požadavkům na místnost je důležité, aby si zachovala optimální vlhkost. V takovém případě se nevyžadují speciální ozdoby v provedení. Stačí, aby byla nákupní hala čistá a kupující se mohl spokojit s výrobkem.

Sortiment a nákupy

Praxe ukazuje, že byste neměli sázet na zásuvky, žárovky a jiné drobné zboží. Zpravidla se prodává v nejbližších prodejnách nebo v supermarketech, kde je cena často nižší. Výnosy z tohoto prodeje obvykle nepřesahují 5% a zbývajících 95% zisku pochází z tzv. B2B prodeje, tedy ze spolupráce s elektroinstalačními organizacemi.

Při vytváření sortimentu je třeba si uvědomit, že čím více je, tím více budete potřebovat prostor pro obchod. Současně však musí být schopno pokrýt různé cenové kategorie, aby přilákaly maximální počet zákazníků.

Důležité je, aby ve skladu byly vždy zásoby zboží, které odpovídají objemu prodeje dva až tři měsíce. Je také důležité najít spolehlivého velkoobchodního dodavatele. Pokud pracujete přímo s oficiálními prodejci, můžete v závislosti na zboží uvést zvýhodnění na zboží v prodejně rychlostí 20-120%. Výrobce může pracovat pouze tehdy, když máte stabilní pracovní místo s velkým ročním obratem.

Mimochodem, i když nemáte prostředky k nákupu požadovaného objemu produktů, můžete je odvézt do prodeje. Ale v každém případě musíte požadovat, aby dodavatel měl k dispozici všechny potřebné certifikáty pro produkty - budete odpovídat za kvalitu zboží před koncovým uživatelem.

Vybavení obchodů

Sklad bude vyžadovat standardní obchodní vybavení: výlohy a regály. Umístění pokladny musí být vybaveno pokladnem a počítačem s licenčním softwarem. Pak bude možné rychle zkontrolovat dostupnost zboží ve skladu a udržet operační účetnictví.

Je také žádoucí vybavit obchodní místnost s kamerovým systémem a poplašným systémem.

Zaměstnanci

V prodejním místě v místě prodeje budete potřebovat alespoň jednoho prodejního konzultanta, který může nejen prodat výrobek, ale také poradit zákazníkovi o volbě. Doporučujeme si najmout pokladnu zvlášť, protože práce s jedním klientem může trvat hodně času. Pokud váš obchod bude pracovat bez dny, měli byste najmout zaměstnance na práci na směny.

Pokladní je zpravidla vypláceno 10-15 tisíc rublů, zatímco míra prodávajícího-konzultanta je obvykle o něco větší. Navíc je obvykle nabídnuto procento tržeb.

Podnikání v číslech

Je obtížné pojmenovat přibližnou částku investic, protože mnoho závisí na rozsahu skladu, sortimentu výrobků, samotném zboží. Ale můžete se zaměřit na tyto náklady:

Jak otevřít elektrikáře obchodu od začátku?

TheOtevřená prodejna elektro od začátku a získat pravidelný zisk - rentabilní komerční projekt nebo podnik odsouzen k selhání? Na jedné straně, žárovky, a to i strmé, často vyhoří, oprava vyžaduje nové příslušenství a zásuvkám a dráty a kabely jsou ve skladu na domácí kutil. Současně nejsou elektrické zboží nezbytným zbožím, nejsou tak často nakupovány.

Je výhodné otevřít obchod s elektřinou?

Abychom pochopili, jak efektivní je obchodování s elektrotechnickým zbožím, je nutné provést komplexní analýzu vstupních dat, zhodnotit dostupné zdroje a předložit přibližný obchodní plán. Chcete-li jednat lépe důsledně, postupujte podle pokynů krok za krokem.

Sběr informací a analýza dat

V předběžné fázi je důležité odpovědět upřímně a úplně:

 • Co vím o trhu s lampami, kabely a jinou nomenklaturou? Jak je organizována logistika, je organizována finanční a právní činnost?
 • Kdo jsou moji hlavní konkurenti? Jaký produkt nabízejí? Jak propagují své prodejny? Prodávají se velkoobchodně nebo maloobchodně? Jaké další bonusy jsou poskytovány zákazníkům?
 • Kdo je mé cílové publikum? Jaký druh zboží potřebuje? Kde nakupují elektřinu?

Při vyhodnocení získaných informací je možné rozhodnout. Možná stojí za to pracovat jako obchodní ředitel nebo získání dalšího ekonomického vzdělávání. Osoba, která zná předmět z vlastní iniciativy, je snadnější správně určovat vektor rozvoje podniku.

Definice pojmu

Z toho, jak správně formulujete koncept vašeho podnikání, jaké konkurenční výhody určíte, zda doba návratnosti, tvorba klientské základny, bude záviset výše zisku.

Hlavní otázky, které je třeba odpovědět co nejvíce:

 • Proč by zákazníci měli přijít do našeho obchodu?
 • Co se liší od konkurentů?
 • Jaké problémy řešíme?

Poslání společnosti závisí na potřebách zákazníků, na které se rozhodnete:

 1. Profesionální elektrikáři, stavitelé, kteří dávají přednost nákupu materiálů pro práci na jednom místě. Potřebují kabel, elektrické nářadí, generátory.
 2. Maloobchodní kupující, kteří ani nemají hodně zboží (lampy, baterky, přepínače), ale to dělají často.
 3. Velkoobchodníci, kteří převezou velké množství zboží pro prodejny.

Vaše konkurenční výhody mohou být:

 • dobré umístění mimo hlavní konkurenty a v oblasti s dobrou docházkou;
 • nízké ceny, slevy na oblíbené kategorie produktů, věrnostní karty zákazníků;
 • rychlá a kvalifikovaná služba;
 • dostupnost internetového zdroje, kde se zákazníci mohou seznámit se sortimentem, nechat si recenzi, objednat si;
 • dodání velkého množství zboží do domu nebo objednávání velkého množství;
 • různé způsoby platby: hotovost, terminál, elektronické peníze.

Vypracování obchodního plánu

Před spuštěním spuštění je napsána nasazená záloha s reálnými daty podnikatelský plán.

Tip: ukázat obchodní plán několika odborníkům. Ve své roli může působit jako profesionální elektrikář, zaměstnanec reklamní agentury, majitel malého obchodu. Opravte plán, proveďte nezbytné opravy.

Co potřebujete k otevření elektrického obchodu?

Registrace obchodu

V této fázi bude nutno připravit balíček povolení od SES, požární služby, Rospotrebnadzor a dalších organizací. Budete také muset vypořádat se systémem zdanění a vybrat si mezi PI a LLC, zaregistrovat se u daňové inspekce a důchodového fondu Ruské federace, otevřít bankovní účet. Souběžně s předkládáním dokumentů daňové správě můžete hledat prostory, vyjednávat s dodavateli, nakupovat vybavení, najmout zaměstnance.

Výběr místnosti

Pro maloobchodní oddělení elektrotechnického zboží jsou první patra velkých nákupních center vhodná. Mají řadu výhod:

 • velký tok zákazníků;
 • vysoké stropy, které vám umožní umístit svítidla s výhodou;
 • přítomnost parkoviště, zákazníci nemusí myslet na to, kde je třeba zaparkovat.

Při malém velkoobchodu můžete pronajmout kancelář v kterékoli části města. Otázka parkování v tomto případě je také důležitá.

Neexistují žádné zvláštní požadavky na umístění obchodu na prodej zboží. Dostatečný prostor 30-40 metrů čtverečních. Pokud je jeho stav uspokojivý, můžete to udělat bez opravy.

Sortiment zboží

Elektrickým kategorie patří osvětlení (od lustrů, svícnů a stojacích lamp do LED svítilna), všechny druhy osvětlovacích lamp, elektrické nářadí, prodlužovacích kabelů, topných těles, příbuzných produktů. Buďte proto připraveni neustále sledovat následující pozice:

 • jaké modely jsou poptávané mezi kupujícími;
 • jakým výrobcům věří;
 • drahé či rozpočtové produkty jsou více poptávané.

Chcete-li otevřít obchod, je lepší mít zásobu zboží po dobu dvou měsíců bezproblémového provozu. Nezapomeňte: čím bohatší sortiment, tím více šancí, že kupující nezanechá prázdné ruce.

Obchodní zařízení

Otevíráte malý obchod s elektrospotřebiči a získejte minimální vybavení: 2-3 vitríny, skladovací regály. Postupně v průběhu činnosti pochopíte, co ještě potřebujete koupit.

Reklama a marketing

Smysl pro práci obchodu je zákaznický servis, proto je třeba brát vážně otázku přilákání kupujících. Velký tematický znak by měl být viditelný z dálky, jméno je snadno zapamatovatelné a spojené s elektřinou. Asistenti marketingové strategie budou:

 • reklamy ve sdělovacích prostředcích, veřejné dopravy, reklamy v sociálních sítích, diskuze na specializovaných fórech;
 • letáky a letáky;
 • bannery a plakáty.

Jak přilákat zákazníky v Americe: ve městě Livermore (Kalifornie) v okně je zobrazena ručně vyrobená žárovka. Spálilo už od roku 1901! Říkají jí "Sto letá žárovka", obchod uskutečňoval reklamu alespoň sto let.

Nábor zaměstnanců

Hlavní odběratelé elektrického oddělení jsou muži. Proto je lepší najmout dodavatele a prodejce - konzultanty: způsobují větší jistotu a lepší sortiment v sortimentu.

Budete potřebovat nejméně dva zaměstnance, kteří vás nahradí: prodejní konzultant a pokladník. S plánem oddělení od 8:00 do 20:00 bude muset uspořádat dvě směny zaměstnanců. Plus čistírna místností, účetní a správce. Pokud otevřete malé oddělení, pak s administrativní a účetní odpovědností můžete udělat sami.

Kolik stojí za to otevřít elektrický obchod od začátku?

Přemýšlejte o tom, kolik peněz bude investováno do obchodu s elektrospotřebiči, provést přibližné výpočty nákladů. Kolik stojí za pronájem místnosti ve vašem městě, víte lépe, dáme průměrné hodnoty.

Přibližný výpočet obchodní hodnoty:

 • registrace, registrace dokumentů - 30 000 rublů;
 • kosmetická oprava prostor - 40 000 rublů;
 • obchodní zařízení a nábytek - 50 000 rublů;
 • počítač s účetním programem - 50 000 rublů;
 • vstupní dveře, alarm, okenice - 60 000 rublů;
 • nákup zboží - 200 000 rublů;
 • reklama - 10 000 rublů;
 • dodatečné náklady - 60 000 rublů.

Minimální výše finančních prostředků potřebných k zahájení podnikání je 500 000 rublů. K této částce je třeba přidat měsíční výdaje. Částka je 750 000 rublů.

Měsíční výdaje:

 • pronájem prostor - 50 000 rublů;
 • služby - 10 000 rublů;
 • plat zaměstnanců - 90 000 rublů;
 • nákup zboží - 100 000 rublů.

Celková výše měsíčních nákladů činí 250 000 rublů. Chcete-li zůstat nad vodou, musíte prodat zboží velkou částkou. Denní prodej za 9000-10 000 rublů.

Chcete-li podnikat, je to obtížné podnikání, které je dost pro chléb a máslo, budete muset tvrdě pracovat. Použitím dostatečné vytrvalosti a trpělivosti můžete získat investice a získat stabilní příjem.