Nové obchodní nápady

Podrobný obchodní plán pro otevření ortopedického salonu

Když tam je touha není jen otevřít obchod a začít vést krásný, zdravý a sociálně - významné obchodní přijde na záchranných operacích v oblasti obchodu zdravotnického materiálu, které jsou určeny pro širokou škálu spotřebitelů, a to díky nízkým cenám.

V tomto článku budeme zvažovat rysy realizace myšlenky otevření ortopedického salonu.

Jak pochopit, že interiér potřebuje město?

Pokud ve velkých městech nejsou ortopedické salony neobvyklé, tím menší je počet obyvatel, tím menší je možnost setkat se nejen s ortopedickým salonem, ale také s takovým důležitým zbožím jako celku. Obvykle je potřeba ortopedických přípravků přesně stejná, je to jen to, že v malých městech lidé začnou přenášet výrobky ze sousedních velkých, což vede ke zvýšení cen pro kupujícího a zahrnuje řadu potíží

Otevření salonu je možné s počtem obyvatel 50 000 lidí, je důležité, že existují specializované zdravotnické zařízení, neboť některé výrobky jsou jmenovány pouze po konzultaci specialisty. Přítomnost velkých zdravotnických zařízení bude velkou pomocí, protože lékaři jsou našimi partnery a partnery v rozvoji podnikání.

Kde začít?

Všechno začíná plánováním. Kompetentní plán chrání před zbytečnými výdaji a současně vám dovoluje, abyste nezmeškali důležité body.

Je důležité pochopit, jaké výdaje a za jakým účelem budou na začátku, pak během chodu podniku a "velryb", na kterých budou založeny výnosy.

Před otevřením je třeba zvolit:

Vyhledávání a opravy budou stát

První nákup není předmětem ekonomiky, nedostatek komodit v budoucnu bude hrát proti podnikání. Optimální částka

Organizační forma podnikání

Náklady na registraci kolísají v závislosti na tom, zda je volba učiněna ve prospěch práce jako právnické osoby nebo fyzické. Také je třeba vydat zúčtovací účet.

Částka závisí na oddělení dodavatele a tarifech dopravní společnosti. V průměru se můžete zaměřit

30 000 rub. za měsíc

Velké společnosti komerčního vybavení jsou poskytovány zdarma, s určitým objemem nákupů. Vzhledem k tomu budou investice

Místnost by měla být vybrána na místech s nejvyšší průchodností, v blízkosti rušných křižovatek, míst kongescí lidí. Oblast se pohybuje od 30 do 80 metrů čtverečních. m. Velkou dopravu a dobrou viditelnost nejčastěji zajišťuje místnost, která se nachází v 1. patře 1. linky.

Sortiment se skládá z ortopedických výrobků, protikřečových úpletů, rehabilitačních zařízení, zdravotnického vybavení. Pochopit, bez lékařských zkušeností, hluboké pochopení poptávky zákazníků a nuance práce s ortopedií, které produkty by měly být zahrnuty a v jakém množství je dostatečně problematické. Bez odborníka to bude zkušební a chybová cesta. Podle statistik je 80% ortopedických salonů uzavřeno kvůli chybám v oblasti cenové a cenové politiky.

Organizační forma podnikání je slučitelná s volbou toho, jak podnikat jako individuální nebo legální a s optimálním personálním stolem. Většina začínajících podnikatelů se rozhodne zaregistrovat jako individuální podnikatel s přechodem na zjednodušený daňový systém "Výnosové výdaje * 15%".

Ve státě by měly být 2 prodejci, lékařský zástupce a manažer. Často na začátku funkce manažera a lékařského zástupce spojí majitele.

Logistika zahrnuje jak posouzení nákladů a dodací lhůty prostřednictvím dopravní společnosti, tak pravidelnost dodávek. Poloprázdné regály se budoucím zákazníkům jen vystrašit, ale zmrazení peněz v nadbytku komoditních zbytků je pro podnikání špatné.

Obchodní zařízení by mělo umožnit vytvoření "prodejního" rozvržení s pohodlným umístěním. Současně je výhodnější drahé zdravotnické zařízení pro demonstraci ve skleněných vitrínech pod klíčem a pro signalizaci.

Organizace účetnictví zahrnuje volbu obchodního programu, ruční řízení jen komplikuje analýzu prodeje. Je důležité vybrat osvědčený program, který vám umožní zobrazit všechny důležité statistiky. Je také důležité dát kamerový dohled, čítače návštěvníků, pokladnu, počítač.

Je důležité, aby prodej ortopedických přípravků nevyžadoval licenci.

Na první pohled jsou všechny kroky jednoduché, ale každá etapa vyžaduje pozornost a znalost nuancí a vlastností, které šetří čas a peníze pro zahájení podnikání.

Jak postupovat?

Během podnikání jsou výdaje v jednoduché prezentaci rozděleny do následujících článků:

Měsíční nákupy se týkají variabilních nákladů, průměrné částky

Plat mzdy zaměstnancům

Mzdy také kolísají od regionu, dva jsou prodáváni

Nájemné se liší v závislosti na regionu a průchodnosti místa. Průměrně je v regionech částka

50 000 rub. za měsíc.

Označení otevírání

50 000 rub. za měsíc

Ostatní náklady (běžné opravy, daně, údržba zařízení apod.)

Variabilní náklady. Výše daní bude záviset na zvoleném daňovém systému. V průměru článek opustí

Zadávání zakázek by mělo být založeno na kompetentní analýze prodeje, což odůvodňuje výše uvedené body ohledně tvorby matice, výběru dodavatelského a obchodního programu

Mzdy jsou s výhodou částečné, protože plat +%. Bonusová část motivuje zaměstnance ke zvýšení prodeje.

Cena pronájmu závisí na regionu, ploše, počtu podlažích, prestiži a mnoha dalších faktorech. Je důležité si uvědomit, že není vždy snadné šetřit na leasing. dobré místo není levné, ale rychle se vyplatí.

Reklama, jak říká znepokojená moudrost - motor obchodu. Nuance a jemnosti v propagaci marketingu ortopedického salonu jsou mnohé. Je důležité určit cílové publikum a pomocí kterých kanálů je lepší ovlivňovat toto publikum. Prostřednictvím společenských sítí nebo propagátorů v salonu, reklamy v rozhlase nebo distribuce letáků ve frontě traumatologie - což je přínosem pro konkrétní salon, je prokázáno pouze praxí. Nemyslete si však, že cílové publikum salonu jsou pouze důchodci nebo traumatizovaní lidé. Sportovci, maminky, pracovníci v kanceláři - všechny správné produkty pro zdraví a krásu.

Pokud jde o pochopení způsobu tvorby příjmů, je třeba se vrátit ke vzniku ekonomiky. Výnos se bude rovnat počtu kupujících, vynásobený průměrnou kupní částkou.

Počet kupujících bude určen jak úspěchem reklamní aktivity, tak výběrem místa (zachycování pěší dopravy). Důležitá práce prodávajícího. V ortopedickém salonu přicházejí lidé s problémy. Kompetentní a choulostivý prodávající, pochopení potřeby kupujícího, je schopen výrazně ovlivnit přeměnu právě vstoupilých osob do kupujících a ve výši průměrného šeku.

Bylo tam 10 lidí. 2 uskutečnil nákup na 1000r. Celkové tržby roku 2000r.

Bylo tam 10 lidí. 3 koupil na 1200r. Celkový příjem 3600r.

Výnosy vzrostly o 80%. To je naprosto realistické, ale prodávající by měl pochopit, že lidské tělo je jeden velký komplexní systém, takže nemoci nikdy neovlivní jednu věc. Nabídka souvisejících produktů není zbytečným prodejem, je to nápověda, zvýšení pohodlí života.

Je to výhodné?

statistiky nemocnosti onemocnění pohybového ústrojí a páteře, podle WHO (Světová zdravotnická organizace) a ministerstva zdravotnictví, je následující: 80-90% lidí, kteří trpí některými chorobami kostí a kloubů.

Statistické údaje o žilní nedostatečnosti jsou stejně působivé: 33% (40% žen a 20% mužů) má problémy se správnou funkcí žil dolních končetin.

Sortiment ortopedického salonu je zaměřen především na řešení výše uvedených problémů. Lidé nejsou ochotni zachránit zdraví ani v krizi.

Vzhledem k tomu, že celková výše investice při otevření salonu bude asi 2 000 000r a marže zboží je vysoká (100%) a poptávka je stálá a stabilní, je možné vrátit se zpět k výplatě po 6 měsících.

S povolením nebo bez?

Specifičnost podnikání v obchodu s takovým zbožím, jako jsou zdravotnické výrobky, určuje několik pravidel.

Je důležité pochopit, co prodávat a jak prodat: pochopit výrobky, pochopit nuance tvorby optimální obchodní matice a propagace zboží.

Spolupráce se zkušenými vlastníky této činnosti poskytuje mnoho výhod: povědomí o značce, podporu v úvodních fázích, kompletní řešení pro propagaci, technické a organizační podpory ve fázi podnikání generované vzdálenosti a propracované logistice, stejně jako komplexní výcvik na všech komoditních skupinách, plus radu praktikujícím v současných otázkách.

Samozřejmě, že za poskytnutou pomoc musíte zaplatit vstupní poplatek. Nicméně v řadě povolení takový splátka je podobný členství v klubu, za účelem získání většího počtu pěkných bonusů, včetně exkluzivních nákupních cen a práva na návrat a výměna neprodaného zboží.

Na franšízovém trhu jsme našli pouze jeden franchisový ortopedický salon od výrobce zdravotnických výrobků s dostatečnými zkušenostmi v jeho vlastním maloobchodním prodeji - "Health Pantry"

Jako bývalý policista otevřel síť ortopedických obchodů

Roman Alyokhin už od dětství snil pomáhat lidem. Ale k tomu, aby ze strany policie, kde byl tak dychtivý do práce, nefungovala, takže s podáním jeho otce, on ponořil do působnosti protetiku a Orthotics, zahájení v roce 2004 síť specializovaných prodejen „Ortho-Doctor.“ Dnes pod touto značkou je v Chernozemě 26 salonů.

O neúspěšných nadějích, investicích do zaměstnanců a sociálně odpovědném podnikání říká Roman Alekhin, zakladatel sítě "Orto-Doctor", v rozhovoru pro Contour.Journal.

Kursk Commissar Cattani

Od dětství jsem měl sen - pomáhat lidem, stejně jako můj oblíbený hrdina, komisař Cattani z filmu "Chobotnice". Jako malý chlapec jsem se rozhodl, že pro tento úkol je nejlepším řešením policejní služba. Ze školy jsem se začal pečlivě věnovat této profesi, studijnímu právu, pracovat na ministerstvu vnitra a v roce 1997 jsem se rozhodl vstoupit do profilového institutu. Po distribuci jsem přišel na místní oddělení ředitelství pro vnitřní záležitosti a tam jsem byl nabídnut, abych šel do Tuly, kde byli školeni úředníci ministerstva vnitra. Absolvoval jsem zkoušky, úspěšně jsem dokončil studium a v roce 2001 jsem se vrátil do práce v rodném Kursku. Reálná služba v policii však neměla nic společného s mými vznešenými ideály a sny o pomoci druhým. Byl jsem tak zklamaný v profesi, že bych tam mohl pracovat jen rok. Když mě začaly přimět, abych se vzdal svých zásad, přestal jsem.

V roce 2002 jsem získal práci jako náměstek obchodní ředitelky pro velký protetický a ortopedický podnik v Kursku, který v té době můj otec vedl 12 let. Od samého začátku chtěl, abych následoval ve svých stopách, vstoupil do lékařské, ale snil jsem o tom, že pomáhám lidem v policii, chtěl jsem získat práci sám bez pomoci rodičů. Nakonec můj otec mě přesvědčil: "Pojď, přidej mi totéž, je to stejná pomoc lidem, osobám se zdravotním postižením, ještě více společenskému cíli, než jste měli." V důsledku toho jsem byl tímto tématem tak hluboce unaven a vrhl se do něj, že jsem se dokonce rozhodl otevřít své vlastní podnikání v oblasti ortopedie a protetiky.

K otevření mého podnikání - společnosti pro maloobchodní prodej zdravotnických prostředků - mě tlačili dva faktory. Prvním z nich je profesionální zájem: výrobní podnik specializující se na výrobu protetických prostředků se nezabýval hromadným prodejem hotových výrobků, není to jejich profilová činnost. Druhý je osobní příběh. V roce 2003 jsem byl ve vážné nehodě, v důsledku čehož jsem dostal zlomeninu páteře a boků, doktoři mohli sotva zachránit nohu. Samozřejmě, po vypuštění jsem začal dlouhou rehabilitační dobu, pro kterou jsem potřeboval korzet, který byl dost snadný pro každodenní nošení.

V našem podniku nebyly takové výrobky vyráběny, musel jsem hledat korzetu po celém Rusku. Mnoho lidí mi poslalo korzety a poté, co jsem se dozvěděla, že jsem zástupcem ředitele protetického podniku, nabídl, že začnu distribuovat své výrobky v Kursku. Myslel jsem si, že je to dobrý nápad, protože když jsem, člověk, který se hluboce ponořil do průmyslu, najednou našel ten správný korzet s obtížemi, a jak se obyčejní lidé rehabilitují po podobných traumatech?

Takže v roce 2004 v Kursku otevřel můj první obchod Orto-Doctor - specializovaný salon pro prodej ortopedických výrobků. Byl jsem schopen začít podnikat jen z jednoho platu - do obchodu jsem dal 30 000 rublů. Ale moji osobní a odborná autorita zde hrála velkou roli. Jsem aktivní osoba, která se hluboce podílí na problému, je autorem 41 vědeckých publikací, je stálým účastníkem profilových kongresů, seminářů. Moje autorita a vztahy mi pomohly získat od dodavatelů jedinečné podmínky: někdo jen dával zboží k prodeji, někdo souhlasil s velkým odložením platby. Proto jsem investoval "živé" peníze do malých věcí: koupil jsem nábytek, spotřební materiál. Myslím si, že podobné podnikání od nuly v roce 2003 by stálo 200 000 až 300 000 rublů. Poté jsem musel čerpat bankovní úvěry, aby rozšiřoval a rozšiřoval rozsah.

V prvních dvou letech salon nefungoval ani otřesený ani vlk. Tentokrát jsem se snažil sedět na dvou židlích: byl to jak podnikatel, tak zaměstnanec protetického a ortopedického podniku. Ale po státní reformě, kdy bylo rozhodnuto odstranit "starou stráž" z vedoucích pozic, ve kterých byl můj otec také v řadách, také jsem odstoupil a plně se zaměřil na "orto-doktora". To se okamžitě vyplatilo: v roce 2006 jsem otevřel v Kursku druhý showroom, o něco později jsem riskoval zvládnutí regionu Belgorod a začal jsem v Starém Oskolu. Do konce roku 2007 bylo v síti již pět salonů. Od roku 2009 jsem dokázal zdvojnásobit výnosy každý rok a otevřít tři až pět salonů každý.

Lidé jsou hlavním přínosem

V současné době pod značkou „Ortho-doktor“ zaměstnává 26 specializované salony kolem černozemě: v Kursk, Belgorod, Orel, Lipetsk, Voroněže regionů a Krasnodar území. Samozřejmě, že nejsme sami na trhu, máme konkurenci, i když podíl společnosti Orto-Doctor je dnes 50%.

Naší hlavní výhodou je nejprofesionálnější přístup. Všichni naši obchodní poradci neustále zlepšují své dovednosti, účastní se vzdělávacích programů, jsou dobře obeznámeni se všemi produkty a patologiemi prezentovanými. Mnoho doktorů nám věří tak moc, že ​​prostě říká svým pacientům: "Máte intervertebrální kýlu, jděte do" Orto-doktora ", tam budete vyzvednout správný korzet." Skutečně investujeme hodně do našich specialistů, a to až do toho, že sami mohou kontrolovat klienta a identifikovat patologii.

Další zásadou naší práce je spolupráce pouze s důvěryhodnými dodavateli a prodejem kvalitních výrobků. Nesledujeme levné produkty, které se budou dobře prodávat, soustředíme se pouze na profesionální produkty. Vždy se snažíme klientovi sdělit jednoduchou pravdu: ušetříte korzetu a ztratíte na zdraví. Průměrná kontrola našich obchodů činí 3000 rublů.

Během doby podnikání jsem se snažil podpořit mnoho způsobů. Mám zájem o reklamu a marketing, četl jsem hodně odborné literatury a okamžitě jsem se pokusil zažít zajímavé poznatky z vlastní zkušenosti. Úspěšnými propagačními kanály pro naši síť jsou různé slevy a propagační akce, věrnostní program, bonusový systém, call centrum, které volají zákazníky (v Rusku mají konkurenti pouze dvě nebo tři sítě).

Právě teď neposkytujeme přímou reklamu, ale aktivně vyvíjíme vlastní média - noviny a časopis, jehož poslední číslo není o moc nižší než Cosmopolitan a Mužské zdraví.

Časopis je tak dobrý lesk, věnovaný ortopedickému zdraví, s radou lékařů. Obětu bude více než 30 000 kopií. Noviny jsou vytištěny v rozmezí 40 000 až 60 000 kopií. Nyní začínáme ateliér, vysíláme tam, natáčíme spoustu videí, děláme zdravotnické programy a všechny tyto věci v našich sociálních sítích, na kanálu YouTube. Nemáme důvod reklamovat v externích médiích, často se tam dostáváme díky našim akcím a iniciativám, včetně charit.

Společenská odpovědnost

Společnost Orto-Doctor má aktivní a silnou společenskou pozici: nevyděláváme jen s penězi, aktivně investujeme do charity a veřejných projektů. Například před rokem a půl jsme zahájili polokaritanční projekt "Invar". Jedná se o artel, kde děti se zdravotním postižením a děti opuštěné bez rodičovské péče dělají samotné suvenýry. Jsme na nich tato výroba kupujeme a prodáváme v obchodech. Jiným příkladem je mezinárodní festival kozácké tvořivosti, který financujeme nezávisle na 80%. Pracuji také v divadle "Russian Fairy Tale", prostřednictvím něhož komunikujeme s dětmi o tradicích ruské a kozácké kultury.

Krize ovlivnila naše podnikání. Posledních pět měsíců, až do února, jsme měli recesi a v březnu společnost zaznamenala dobrý růst! Hlavním faktorem je zvýšení úrovně profesionality všech zaměstnanců, včetně mého, jako vůdce. Začal jsem investovat více času a peněz do svého tréninku a do výcviku svého týmu.

Od minulého roku jsem přemýšlel o vytvoření franšízy. Potřebuji rychleji měnit: otevření tří až pěti salonů za rok nestačí a nudí.

Za patnáct let práce jsem nejen získala obrovské zkušenosti a porozumění trhu, ale také získala vážné slevy od předních dodavatelů. To všechno mohu nabídnout franchisantovi, který by rozvíjel svou firmu nikoli od začátku, ale jako by měl již síť 26 obchodů.

K rozvoji franchisingu se blížím. Jsem perfekcionista se zvýšeným smyslem pro zodpovědnost. Chci osoba, která má platit nejen pro značku, a pochopit, že mi dává malé množství každé prodejně, například 30 000 rublů., Dostane mnohonásobně více, než by mohla získat tím, že otevře své vlastní salon ortopedie. Teď zkouším franšízu na mého partnera z Kirov, který mi ještě nic neplatí. Ale na tom experimentuji jako franchisor. Myslím, že v příštím měsíci zahájím franšízu v prodeji.

Zdá se mi, že v podnikání je hlavní věcí najít oblíbenou firmu a nikoliv prázdné místo. Například po dobu deseti let jsem byl na dovolené jen tři týdny. Protože budu odpočívat v práci. Mám-li větší potěšení z práce než z plavání v moři, proč se s tím musím mučit ?! Takže nejtěžší a nejdůležitější věc pro spuštění je najít oblíbenou věc. Najdete-li prázdné místo, ale nebude se vám líbit, zítra nebo pozítří bude soutěžící přijít, na který se mu bude líbit, a on vás nahradí.

Obchodní myšlenka: otevření ortopedického salonu

Stejně jako předtím patří mezi slibné oblasti podnikání nejvýnosnější počátky spojené s lékařským obchodem. Abyste nebyli neopodstatněni, doporučujeme provést malý experiment - navštivte několik blízkých lékáren. Bude vám zřejmé, že v těchto nákupních zařízeních fronty téměř nikdy nekončí.

Samozřejmě, značná část obchodu s lékařským zbožím závisí na sortimentu. Jak ukazuje praxe podnikatelů, měl by být lví podíl na zboží dostupný potenciálním klientům se středními příjmy, neboť jsou nejvíce v zemi.

Upozorňuji vás, že pokud se rozhodnete otevřít ortopedický salon, musíte připravit obchodní plán, jak můžete vidět zde: ukázka vypracování podnikatelského plánu.

Jak otevřít ortopedický salon

Dnes budeme zvažovat nuance, které vám pomohou otevřený ortopedický salon a získat od něj v budoucnu stabilní příjem. Tato myšlenka je zvláště zajímavá pro podnikatele, kteří plánují otevřít své podnikání v malém provinčním městě. Ve většině podobných osad nejsou prodejny prodávající ortopedické výrobky.

Tip: výběr místa pro otevření ortopedického salonu, upřednostněte město s největším počtem lékařských a preventivních zařízení, středních škol, mateřských nemocnic. Proč školy a mateřské nemocnice? Faktem je, že problémy s držením těla jsou častější u školáků a mnoho žen v situaci potřebuje prostředky, které podporují držení těla. Mnoho klientů ortopedických salonů má spoustu lidí, kteří potřebují opravit držení těla.

Praktické aspekty realizace obchodní myšlenky otevírání ortopedického salonu:

Před legalizací obchodu je důležité jasně vidět budoucí základní a běžné náklady. Zvažte je.

Místnost pro ortopedický salon

V pronajatých, postavených nebo zakoupených prostorech se obvykle vyžadují opravy, což v našem případě bude trvat asi 100 tisíc rublů.

Na začátku musíte mít alespoň minimální sortiment nabízených produktů. V tomto obchodě pro první nákup vyžaduje asi 1,4 milionu rublů.

Pro legalizaci podnikání (získání všech povolení) je třeba připravit částku rovnající se 2 až 13 tisíc rublů. IP je levnější a právnická osoba je proto dražší.

Také je třeba plánovat zhruba 30 tisíc rublů. zaplatit za služby dopravní společnosti a další otázky související s logistikou.

Nerobte bez komerčního vybavení - od 300 tisíc rublů.

Srážky směřující k organizaci účetnictví, 120 tisíc rublů.

Výběr místa pro ortopedický salon

Návštěvní salon bude vyšší, pokud ho otevřete na jednom z rušných křižovatek. Dostatečná plocha bude 40 čtverců.

Dobré výsledky lze dosáhnout otevřením salonu v blízkosti regionální nemocnice.

Minimální rozsah pro prodej v ortopedickém salonu

 • ortopedické zboží;
 • pleteniny proti křečím žilám;
 • prostředky rehabilitace;
 • zdravotnické techniky.

Jedním z důvodů ztráty ortopedických salonů (a nejen) je nesprávný přístup k tvorbě sortimentu výrobků. Vyvarujte se takové nežádoucí perspektivy umožní spolupráci s odborníkem, například zaměstnancem zdravotnického centra, zdravotnického zařízení. Kromě toho nechce nechtěně doporučit zákazníkům váš salon.

Organizační a právní forma

Rozhodným rozhodnutím bude registrace IP. Optimální daňový systém je USN.

Personální ortopedický salon

Chcete-li začít, stačí najmout několik prodejců, lékařský zástupce, manažer. V zásadě lze předpokládat první dvě pozice.

Pokud jde o logistiku, je důležité stanovit takové ceny zboží, podmínky a četnost jejich dodávek, což vylučuje možnost poloprázdných regálů.

Nešetřete na komerční zařízení. Vyžadují se silné vitríny s předváděcím sklem. Pamatujte, že musíte být ve všem a vždy lepší než konkurenti, pokud skutečně potřebujete skutečně výnosný a životaschopný obchod.

Praktické ve všech sférách činnosti společnosti přešli na automatické systémy, včetně programů, které vedou záznamy o množství vyrobených výrobků, pokladních příjmech a odpočtech. Takový software vylučuje lidský faktor, například chyby ve výpočtech.

Mimochodem, pro prodej ortopedických produktů nepotřebujete licenci. Začněte podnikatelé, věnujte pozornost tomu.

Výdaje na otevření ortopedického salonu

Měsíční příspěvky v hotovosti v tis. Kč:

 1. Nákup zboží - 200;
 2. Odměna - 60;
 3. Pronájem - 50;
 4. Reklamní kampaň - 150;
 5. Náklady související s běžnými opravami, daněmi a jinými položkami - 60.

V mnoha prodejnách s cílem přilákat zákazníky některých kategorií jsou například důchodci poskytováni slevy na domácí zboží. Nezapomeňte tuto možnost zvážit tak, abyste rozšířili databázi klientů.

Na tom budu dokončovat uvažování o podnikatelské myšlence otevření ortopedického salonu, pokud máte zájem o stále důležité obchodní nápady, pak doporučuji jít na naše stránky, je zde poměrně široký výběr: obchodní nápady. Nezapomeňte se přihlásit k odběru sociálních sítí, zveřejňujeme všechny nové položky: nové nápady.

Otevřeme ortopedickou prodejnu

Navrhujeme zvážit myšlenku otevření skladového salonu ortopedického zboží. Co prodávají? Za prvé, to je takové zboží jako nosných držáků, post-chirurgické obvazy, gymnastické míče, chrániče kolen, ortopedické vložky, masážní zařízení, komprese punčochové zboží, dětské a dospělé ortopedické obuvi, technickými prostředky rehabilitační zařízení (chodítka, rolleytory, vycházkové hole, zábradlí), diagnostických přístrojů (glukometry, tonometry, váhy atd.), dřevěné masáže a další produkty pro zdraví, rehabilitaci a sport. Poptávka po takových produktech byla vždy a zůstala vysoká a trh je stále ještě zdaleka nasycen.

Roční obrat úspěšných bodů za prodej ortopedických výrobků se pohybuje od 100 000 do 1 000 000 dolarů. Ziskovost prodeje v tomto případě je alespoň 100%. Splácejte stejné investice do 6 - 12 měsíců od zahájení projektu.

Pokud ve velkých městech a megacitech jsou takové obchody již (i když tam není mnoho), ve středně velkých městech s počtem obyvatel až 250 tisíc lidí se tyto obchody často nenacházejí. Ve skutečnosti má dnes každý možnost otevřít specializovaný obchod prodávající ortopedické výrobky.

Kolik peněz potřebujete k otevření ortopedického obchodu?

Pro úspěšnou realizaci projektu budou vyžadovány investice ve výši 1,0 až 1,5 milionu rublů. Hlavní náklady souvisejí s: nákupem obchodního vybavení a registrace prodejny - 150 - 400 tisíc rublů, investice do zboží - od 350 do 600 tisíc rublů a pořízení diagnostických zařízení - 800 tisíc rublů.

Podrobný plán otevření ortopedického salonu

Poté musíte vyzvednout pokoj pro obchod. Optimální plocha místnosti je v tomto případě od 40 do 80 metrů čtverečních. m. Ve stejné době, nejméně 30 - 60 metrů čtverečních. m. je přiděleno na obchodní ploše. Zbývající část je určena k ubytování kanceláře lékaře, skladu, salonku, koupelny a šatníku.

Nejlepší umístění ortopedického obchodu jsou rušné ulice města, v blízkosti silnic s pohodlnými příjezdovými cestami. Je třeba mít parkoviště a verandu s rampou. V obchodě můžete otevřít, ale kvůli vysokému nájemu nebude tato volba vždy ekonomicky opodstatněná.

Kde koupit celý sortiment? Nepoužíváte-li pomoc odborníků, bude téměř nemožné vytvořit optimální sortiment. Tento trh vyžaduje pečlivou studii a bez zkušeností s prací je zde nepostradatelný. Proto je pro začátečníky nejvhodnější a nejméně riskantní možnost otevřít podnik v systému franšízy. Mezi franšízovými společnostmi nabízejícími organizaci obchodu s ortopedickými výrobky je společnost "Sprcha zdraví". Společnost má vlastní maloobchodní síť, která zahrnuje 135 maloobchodních zařízení. Na franchisingové systému, již otevřela téměř 35 prodejen ve městech, jako jsou:.. Moskva, Petrohrad, Nižnij Novgorod, Jekatěrinburg, Čechova, Togliatti, Kemerovo, Naberezhnye Chelny, Orenburg, atd Vstupné činí 100 000 rublů. Franchisor poskytuje komplexní podporu pro zahájení podnikání, která zahrnuje: konzultaci o organizačních záležitostech, pomoc při výběru prostor a jeho design, školení, propagace v médiích, poskytují propagační materiály, dodávky zboží na prodej, radí o obchodní politice.

Kolik můžete získat při otevření ortopedického obchodu

Maloobchodní marže pro ortopedické výrobky se pohybují od 50 do 120%. Prosperující obchody, které jsou otevřeny na přeplněných místech a na rušných ulicích, přinášejí více než 1 milion rublů. ročně. Investiční prostředky se vyplatí po 4-6 měsících.

Jak vybrat zařízení pro zahájení podnikání

Pro umístění komoditních položek bude vyžadovat:

 • Regály pro matrace - náklady na 25 tisíc rublů.
 • Rack na polštáře - náklady na 6 tisíc rublů.
 • Skleněné vitríny - náklady na 9 tisíc rublů.
 • Jednosměrná vitrína - náklady na 8 tisíc rublů.

Také pro podnikání potřebujete:

 • Pohovka pro pohodlné čekání na zákazníky - náklady na 25 tisíc rublů.
 • Fitting room - náklady na 12 tisíc rublů.
 • Poof, lavička - cena 3 tisíc rublů.

Které OKVED zadáte při registraci

Při registraci ortopedického salonu byste měli zvolit OKVED 47.74 - maloobchod s výrobky pro lékařské účely, ortopedické výrobky.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření obchodního salonu

Chcete-li otevřít úložiště ortopedických salonů, musíte zaregistrovat IP. Chcete-li to provést, musíte zadat následující dokumenty:

 1. Prohlášení napsané v předepsaném formuláři.
 2. Fotokopie pasu.
 3. Fotokopie rodného listu.
 4. Doklad o zaplacení povinného státního poplatku.

Balíček dokumentů se předkládá daňovému inspektorátu v místě, kde je žadatel registrován.

Jaký daňový systém si můžete zvolit při zahájení podnikání?

Při otevírání ortopedického salonu je vhodné zvolit systém USN 15% pro systém "výnosy mínus výdaje".

Potřebuji povolení k podnikání?

Navzdory skutečnosti, že ortopedické výrobky jsou lékařské, nevyžadují licenci. Další povolení není potřeba.

Franchise Pantry zdraví

Franchise v číslech

Franchise novinky

Důležité informace

 • Fotografie
 • Franchise v číslech
 • Franchise novinky
 • Důležité informace

Podrobné informace o franchisu jsou k dispozici pouze registrovaným uživatelům webu. Přihlaste se nebo se zaregistrujte.

 • Minimální požadovaná investice - Zobrazit
 • Vstupné - Zobrazit
 • Výše Royalty - Zobrazit
 • Počet franšízových bodů v Rusku / ve světě - Show / Show
 • Počet vlastněných objektů v Rusku / ve světě - Show / Show
 • Rok založení společnosti - Show
 • Rok zahájení franchisingu - Show

Otevřete si ortopedický salón pro franchisovou společnost "Health Pantry" - největší v Rusku řetězce obchodů s ortopedickými a jinými zdravotními produkty (data Gosstat RF).

Požádejte o detaily povolení od vedoucího franšízového oddělení "Pantry Health".

Franchise obchod ortopedické zboží "Sprcha zdraví" - otevřete svůj ortopedický salón z 200 000 rublů. za měsíc

Společnost "Pantry of Health" rozvíjí síť obchodů s ortopedickými výrobky v Rusku pod jednotnou značkou "Pantry of Health" a hledá partnera pro otevření nových obchodů v rámci franšízové ​​dohody.

Nabízíme vám možnost zakoupit franšízu a otevřít obchod s ortopedickými výrobky a stát se součástí největší sítě ortopedických salonů v Rusku "Pantry Health".

Franchise ortopedický salon „spižírna Health“ - právo užívat registrovanou a známou značku spotřebitelů, připravený sortiment, podpory, standardy řízení prodeje pro svůj obchod, a podporu pro pracovníky z praxe na všech aspektech zřízení a provoz firemního obchodu.

K dispozici jsou dva speciální formáty franšízy:

 • Společenský salon - paušální příspěvek ve výši 150 tisíc rublů, návratnost 9-12 měsíců. - Ortopedický salon o rozloze 30 metrů čtverečních. m. v ulici nebo obchodním centru;
 • Sekce LPU - paušální příspěvek ve výši 150 tisíc rublů, splátka ve výši 6-7 měsíců. - Ortopedická sekce o rozloze 10 metrů čtverečních. m. v nemocnici, polyklinické, zdravotní středisko.

O síti "Sprcha zdraví" - největší síť ortopedických salonů v Rusku

Řetěz obchodů "Pantry Health" má 144 vlastních salonů a dalších 100 poboček otevřených ve více než 30 městech Ruska. A jejich počet neustále roste.

Obchody nabízejí a široká škála produktů pro zdraví, rehabilitaci, sport a krásu:

 • Výrobky pro páteř značky „Fosta“ a „Komfortní-ORT“ (ortopedické obojky pro dospělé a děti, držení těla korektory, protivoradikulitnye pásu, pooperační a rovnátka, atd);
 • Produkty pro klouby (loketní vložky, kolena, zámky a pneumatiky pro rehabilitaci atd.);
 • Ortopedické polštáře (pod hlavou, pod zády);
 • Indukční a nožní korektory;
 • Výroba jednotlivých ortopedických vložky AMFIT - USA (za pomoci jedinečného komplexního skenování nohou);
 • Ortopedická obuv pro dospělé (preventivní, diabetická, zvýšená úplnost, lékařská, terapeutická);
 • Ortopedickéboty pro děti (ortopedické a profylaktické);
 • Masážní produkty a míčky značky "ORTOSILA" (masážní stoly a koberce, elektrické a mechanické masáže atd.);
 • Rehabilitační prostředky (berle, postranní vozíky, hygienické výrobky a další);
 • Kompresní punčochové zboží "ERGOFORMA" (diabetické golfové míče, protikřečové a antirendentní punčocháče, zařízení pro nanášení na kompresní tkaniny);
 • Termoprádlo (v chladném počasí);
 • Polyuretanové obvazy;
 • Lékařské zařízení (miostimulyatory, sfygmomanometry, glukometry, inhalátory, čističky a zvlhčovače, ohřívací podušky, UV-zářiče a kol.);
 • Kosmetika pro nohy;
 • A mnohem víc.

Výrobní sortiment je více než 3000 položek od domácích i zahraničních výrobců. Produkty "Sprcha zdraví" mají široké cílové publikum, které zaručuje stálou poptávku bez sezónních poklesů.

Společnost byla založena v roce 1993 a v roce 2001 byl otevřen první salon společnosti v Petrohradě. Dosavadní síť salonů "Pantry Health" je největší sítí ortopedických salonů v Rusku (údaje Gosstatu z Ruské federace).

Od roku 2008 se síť rozvíjí prostřednictvím systému franšízy.

Společnost má vlastní výrobní zařízení - v Petrohradě av regionu Novgorod, jejichž ortopedické výrobky jsou vyráběny s přihlédnutím k doporučením hlavních ruských institucí v oboru ortopedie a traumatologie.

Vlastní salon sítě (více než 140), jsou již v mnoha městech v Rusku: Velikiy Novgorod, Voroněži, Belgorod, Petrozavodsk, Brjansk, Kaluga, Jaroslavl, Kostroma, Vologda, Ryazan, Borovichi a další.

A na franchise "Zdraví spíž" otevřel již 100 obchodů ve městech jako Kaliningrad, Arkhangelsk, Kirov, Jekatěrinburgu, Kemerovo, Kotlas, Nižnij Novgorod, Norilsk, Novosibirsk, Obninsk, Orenburg, Smolensk, Tolyatti, Chabarovsk, Vladivostok, Južno-Sachalinsk, Jekatěrinburgu a jiní, stejně jako v Moskvě, Sverdlovsk a Volgograd, Tyumen a Čeljabinsk.

Týmem sítě "Pantry of Health" je více než 500 kvalifikovaných specialistů. Navíc více než 6000 lékařů - ortopédů a traumatologů - spolupracuje s naší společností.

Síť se stala laureátem několika nominací cen:

 • "Nejvíce průlomová společnost v oblasti obchodu - 2010" (prémie z novin "Delovoy Petersburg");
 • "Nejdynamičtěji rostoucí společnost Gazzelle of Business - 2012" (prémie z novin "Business Petersburg");
 • "Nejvíce anti-krize Gazelle Business 2015" (ocenění noviny "Delovoy Petersburg");
 • "Nejvíce anti-krize Gazelle Business-2016" (ocenění noviny "Business Petersburg");
 • "Zdraví národa" (All-Russian franchise).

S potěšením vám pomůžeme otevřít ortopedický salon "Sprcha zdraví" ve vašem městě, včetně pomoci při hledání pokoje, školení zaměstnanců a mnoho dalšího.

Podpora pro otevření ortopedického salonu pro povolení "Pantry Health"

Ve fázi přípravy na otevření salonu Vám zajistíme:

 • Hotový balík dokumentů pro podnikání a popis hlavních obchodních procesů;
 • Typický rozpočet na otevření salonu;
 • Pomoc při výběru místnosti;
 • Standardy a rozvržení připravené pro výzdobu interiérů;
 • Optimální matice sortimentu produktů;
 • Doporučený systém přirážek;
 • Komplexní školení personálu s praktickým výcvikem v provozních salonech;
 • Nástroje pro personální řízení: výběr, školení, motivace, kontrola;
 • Reklamní materiály a techniky pro získávání zákazníků;
 • Konzultace o organizačních záležitostech;
 • Systém účetnictví a řízení prodeje na základě "1C";
 • Kompenzace podílu reklamních nákladů na otevření salonu.

Během práce salonu získáte:

 • Exkluzivní podmínky pro dodávky výrobků;
 • Poradenství zákazníkům online v hotline "Health Pantry";
 • Konzultace specialistů, program rozvoje obchodu a kontrola efektivnosti jeho realizace;
 • Komplex reklamních produktů (tištěné, rozhlasové, televizní) a organizace marketingových akcí;
 • Možnost podpory školení zaměstnanců;
 • Možnost výměny neprodaných zboží.

Výhody podnikání na franchisu ortopedického salonu "Sprcha zdraví"

 • Relativně malé investice a rychlé vrácení příloh ;
 • Činnost nevyžaduje licenci;
 • Rozpoznatelná značka největší síť ortopedických salonů v Rusku (93% ortopedických lékařů zná obchodní značku Health Pantry);
 • Stabilní poptávka po zboží a službách (protože více než 60% ruské populace má problémy s muskuloskeletálním systémem a potřebuje ortopedické přípravky);
 • Trvale rostoucí trh i v době krize;
 • Vysoce kvalitní zboží za dostupné ceny ;
 • Nízká konkurence;
 • Exkluzivní podmínky pro dodávky výrobků;
 • Úspory na reklamních nákladech;
 • Vlastní výroba;
 • Garantované vysoké příjmy (kvůli vysokému obchodnímu rozpětí - až 100%);
 • Možnost výměny neprodaného zboží;
 • Licenční poplatky jsou nepřítomné (umožňují rychlejší návratnost investic a maximalizují výnosy);
 • Průběžná podpora vaší firmy (mnoholeté zkušenosti franchisora ​​v oblasti maloobchodního prodeje ortopedických výrobků - více než 20 let - vyhnout se chybám v podnikání);
 • Možnost získání exkluzivity franšízy pro určité území (zvažováno jednotlivě).

Recenze partnerů působících v oblasti franchisingu o franchisu "Sprcha zdraví":

««Chtěl jsem podnikání, a to nejen ziskové, ale i prospěšné pro lidi, ale pro mě - pozitivní emoční zpětnou vazbu.

Nenašel jsem zajímavé franchisingy v ortopedii. Výhodou franchisingu "Health Pantry" je vysoký přírůstek produktu a uvolnění tohoto místa v mnoha regionech, stejně jako významná pomoc odborníků společnosti ve všech záležitostech.

Jsem naprosto spokojen s povolením "Health Pantry". Druhý salon se objevil už od prvního měsíce práce.

Pokud budete podnikat, pak přinese příjmy i v krizi - protože lidé nikdy nešetří na medicínu". - Sergej Tagirov, franchisant ve městech Obninsk a Adler (přečtěte si celý rozhovor - přehled o franchisu)

««Hledal jsem povolení v oblasti zdravotnictví, protože jsem si uvědomil, že je to výhodné. Koneckonců na zdraví a děti nešetří.

V oboru ortopedie jsem zvažoval pouze povolení "Zdraví sklad", protože zboží AT "Athletics" cenové kategorie "střední" a "nízké" jsou přesně to, co naše město postrádá.

Teď jsem velmi potěšen, že naši zákazníci jsou spokojeni a jsou zde i pravidelní zákazníci. Podnikání jde nahoru". - Bondarenko Denis, franšízant z města Vladivostok (přečtěte si celý rozhovor - recenze o franchisu)

««Dlouho jsem chtěl začít své vlastní podnikání. A když moje babička ochorela, narazili jsme na potíže s nalezením specializovaných produktů pro ni. Pak jsem si uvědomil, že toto místo v našem městě je zdarma a náš vlastní ortopedický salon pro franšízu "Spánek zdraví" je to, co potřebuji.

Výrobky TD "Athletics" mají nejlepší kombinaci ceny a kvality a zaměstnanci jsou pozorní a citliví.

Pomáhám lidem a přináší velké potěšení a příjmy - není to štěstí?"- Elena Makarova, franšízantka z města Volžskij (Volgogradská oblast) (přečtěte si celý rozhovor - přehled o franchisu)

««Rozhodla jsem se otevřít svůj případ pro povolení, protože je to jednodušší než sama. Od té doby Poskytovatel franšízy stanoví standardy podnikového procesu a provádí školení zaměstnanců.

Všechny pochybnosti, které zpočátku rozptýlily skutečnost ortopedické zboží je vždy v poptávce, velké je město nebo malé.

Jsem velmi potěšen, že mohu pomoci lidem. Že všechny potřebné zboží, které našli v našem obchodě ". - Ekaterina Nekrasová, franchisant z Lesnoy (Sverdlovsk region) (přečtěte si celý rozhovor - recenze o franchisu)

Chcete-li otevřít ortopedický salon pro licenci "Health Pantry", budete potřebovat:

 • Počáteční kapitál - od 1 milionu. ;
 • Ochota dodržovat všechny normy a pravidla sítě.

Chtěli byste a mohli byste otevřít svůj ortopedický salon v povolení "Zdravotní komora"? Pak pošlete své kontakty vedoucímu franšízového oddělení sítě "Pantry of Health" - Alexandra Artemieva prostřednictvím kontaktního formuláře níže. Bude vás kontaktovat a poradí vám o spolupráci.

Požádejte o podrobnější informace od manažera franšízového oddělení sítě "Pantry of Health" prostřednictvím níže uvedeného kontaktního formuláře.

Podobné franšízy

Přidejte tyto seznamy do seznamu a vyžádejte si od několika lidí podrobnosti a porovnejte podmínky

Podnikatelský plán ortopedického salonu

1. SOUHRN PROJEKTU

Účelem projektu je uspořádání ortopedického salonu ve Voroněži. Salon se specializuje na maloobchodní prodej zdravotnických, rehabilitačních a sportovních potřeb pro obyvatelstvo a poskytuje specializované poradenské služby. Prodával v obchodě ortopedických pomůcek určených pro různé účely, včetně zajišťování bezpečného průchodu rehabilitaci po různých nemocí a úrazů, jejich prevenci, zpomalení progrese onemocnění a snížit riziko komplikací, snížit potřebu léků, odstranění nepříjemných pocitů, bezpečné těhotenství a tak dále. e.

Celková plocha ortopedického salonu bude 85 metrů čtverečních. metrů, plocha komerční haly je 70 metrů čtverečních. metrů. Investiční náklady na projekt budou využity k opravě prostor a nákupu vybavení, nákupu první dávky zboží a vytvoření fondu pracovního kapitálu. Objem zahajovacích investic - 1,58 milionů rublů. Doba návratnosti projektu je 14 měsíců.

Tabulka 1. Klíčové ukazatele projektu

Diskontní sazba (r-rok),%

Diskontní sazba (r-měsíc),%

Doba návratnosti (PP), měsíce.

Diskontovaná doba návratnosti (DPP), měsíce.

Čistý zisk, tisíc rublů.

Ziskovost prodeje (ROS)

2. POPIS PRŮMYSLU A SPOLEČNOSTI

V posledních dvou desetiletích se aktivně rozvíjí prodej zboží pro zdraví a ortopedické výrobky. Existují různé důvody. Za prvé, více než 60% ruské populace má problémy s muskuloskeletálním systémem a potřebuje užívání určitých ortopedických přípravků. Za druhé, zdravotnické zboží - to je výklenek, ve kterém není přijata k záchraně, protože je to otázka lidského zdraví. Třetím důvodem je nárůst maloobchodních prostor a rozvoj nových forem maloobchodu v zemi.

Maloobchod s farmaceutickým, lékařským a ortopedickým zbožím je jedním z nejslibnějších segmentů maloobchodu. V cenovém rozmezí je podíl zdravotnického zboží mezi nepotravinářskými maloobchodníky na druhém místě pouze v obchodu s automobily, benzínem a svrchním oděvem a podle Rosstatu je to 7,6%. Od roku 2005 vzrostl podíl zdravotnického zboží o 2,3%. Jednou z hlavních výhod obchodu s léčivými přípravky je nedostatek výrazných sezónních a krizových jevů v poptávce.

Umístění ortopedického salonu je město Voronež, které je správním centrem regionu Voroněž. Voronež je jedním z největších průmyslových a kulturních center Ruska s počtem obyvatel více než 1,03 milionů lidí a populací aglomerací více než 1,3 milionu lidí. Proto je skutečný objem trhu pro tento projekt 1,03 * 60% = 0,618 milionů lidí. Projekt zajišťuje nábor týmu zaměstnanců a vytvoření salonu od začátku.

3. POPIS ORTOPEDICKÝCH SALONŮ

Salon se specializuje na maloobchodní prodej základních typů ortopedických výrobků a profesionální poradenství při jejich výběru. Sortiment ortopedického obchodu bude zahrnovat 28 skupin výrobků (tabulka 2). Zboží bude zakoupeno od jedné z největších velkoobchodních společností z Moskvy, která spolupracuje se všemi významnými výrobci. Cenový segment salónu ortopedických výrobků je střední. Průměrná obchodní marže pro zboží je 100%.

Tabulka 2. Variabilní náklady

PRŮMĚRNÉ NÁKLADY NA JEDNOTKU, RUB.

PRŮMĚRNÁ OBCHODNÍ CENY,%

PRŮMĚRNÁ CENA JEDNOTKY, rub.

Tyče pro Nordic Walking

Přístroje (ozáření, darsonvali, inhalátory, teploměry)

Topné výrobky, termoprádlo

Solné lampy a filtry

Rehabilitační prostředky (podpěry, invalidní vozíky, berle, chodci, vyjížďky atd.)

Zboží ke ztrátě hmotnosti

Tréninkové přístroje a expandéry

Spojovací fixátory

Cervikální držáky

Exoproteze a ložní prádlo pro exoprotézu

Dodávky zboží do skladu probíhají prostřednictvím dopravních společností. S nákupy z 30 tisíc rublů. náklady na dopravu hradí velkoobchodní společnost. Licenční licence na maloobchodní prodej ortopedického zboží se nevyžaduje.

4. PRODEJ A OBCHODOVÁNÍ ORTOPEDICKÉHO SALONU

Cílové publikum ortopedického salonu je poměrně široké. Zahrnuje osoby trpící chorobami kloubů a muskuloskeletálního systému nebo prevencí těchto onemocnění. Podle charakteristik pohlaví a úrovně příjmů neexistují přísné limity. Mohou to být muži a ženy, starší lidé, děti a dospívající. Zaměstnání cílového publika je také extrémně široké. Potřeba ortopedických výrobků může mít zástupci všech profesí, ať už je to administrativní pracovníci problémy s držení těla, stravování zaměstnanců nebo služby, použité při stálé práci, sportovcům.

Klíčovým faktorem pro úspěch ortopedického obchodu bude jeho umístění. Při výběru byla zohledněna jak dostupnost pro potenciální zákazníky, tak jednoduchost vyhledávání - pro salon byl vybrán pokoj, který se nachází 5 minut chůze od velkého klinického a diagnostického centra. Jako způsoby propagace se kromě tradiční reklamy plánuje spolupráce s nemocnicemi a diagnostickými středisky města. S odpovídajícími údaji mohou lékaři doporučit pacientovi salon za poplatek.

Dalším důležitým prvkem bude kvalita služeb obsluhy. Prioritním směrem v práci zaměstnanců budou odborné a kompetentní konzultace o výběru ortopedického zboží. Pro pohodlí zákazníků bude obchod pracovat v otevřeném formátu - přístup k zboží bude neomezený. Zvláštní pozornost bude věnována merchandisingu, jednotlivá rozložení bude zvýrazněno zvláštním zvýrazněním. Pro vybudování základny běžných zákazníků je plánováno použití věrnostního programu.

K dnešnímu dni ve městě Voronezh prodává přibližně 70 organizací ortopedické zboží. Současně, jelikož hlavní konkurenti mohou být identifikováni kolem 8 obchodů, které provádějí činnosti v nejbližší blízkosti plánovaného zahajovacího salonu. Mezi nedostatky konkurentů lze určit poměrně úzký rozsah a nedostatek systému motivace při práci se zaměstnanci, v souvislosti s níž lze tento projekt považovat za konkurenceschopný.

5. PLÁN VÝROBY

Projekt předpokládá realizaci činnosti v pronajatém objektu. Umístění - první linka jedné z centrálních ulic města, v prvním patře. Do ortopedického salonu se dostanete veřejnou dopravou (autobusy, taxi) a osobní dopravou: u vchodu je parkoviště. 70 m2 metry areálu budou použity pod obchodním patrem, zbytek plochy (15m2) - pro mini-sklad, technickou místnost a koupelnu. Místnost má potřebnou komunikaci, nicméně vyžaduje provádění kosmetických oprav a nákup potřebného vybavení. Také je nutné provádět fasádní práce a instalaci reklamního štítku.

Hlavním vybavením obchodu jsou nákupní bary a regály. Na rozdíl od konkurentů je vybavení obchodu částečně na zakázku - pro nejlepší prezentaci zboží potenciálnímu kupci. Budete také muset zakoupit a zaregistrovat pokladní zařízení. Seznam požadavků je uveden v tabulce. 3.

Tabulka 3. Seznam vybavení ortopedického obchodu