Nové obchodní nápady

Sbíráte zbraně a snít o tom, že z vašeho koníčku uděláte opravdovou práci? Nebo slyšeli od přátel, jak výhodné je mít zbrojovnu? K realizaci tohoto podnikání je zapotřebí vytvořit kompetentní obchodní plán.

Podle statistik roste poptávka po zbrani a uživatelská základna se rozšiřuje. Navzdory jedinečnosti zboží se mohou nejen kupci nebo zástupci soukromých bezpečnostních organizací (CHOP) stát kupujícími budoucího obchodu. Povaha cílového publika se změnila kvůli přijetí "zákona o zbraních" v roce 1997. Nyní může každý občan Ruska získat takové zboží pro sebeobranu za předpokladu, že existuje zvláštní povolení.

Analýza trhu

Otevření obchodu se zbrojnicí není snadnější než koupit. Zde jsou určité obtíže, a to jak s nákupem samotného zboží, tak s přijetím dokladů, a co je nejdůležitější - odpovídající licence. Je to proto, že provozování tohoto podnikání je mnohem obtížnější než otevření běžného obchodu s potravinami.

Takže obchod s zbraněmi je jedinečný, slibný a výnosný nápad na trhu, který vyžaduje, aby podnikatel byl pevný, jasná strategie a tři miliony rublů počátečních peněz za pronájem, zařizování prostorů a nákup zbraní.

Obchodní registrace

První povinnou položkou podnikatelského plánu je práce s dokumentací. Sbírejte potřebné kusy papíru, které musíte začít, než si vyberete místnost nebo koupíte zboží, protože bez požadovaných dokladů bude podnik, který dosud nebyl otevřen, spadat na první kontrolu. Požadovaný balíček dokumentů k získání licence:

 • odpovídající žádost o registraci zbrojního obchodu;
 • nájemní smlouvy nebo doklady o vlastnictví všech použitých prostor;
 • osvědčené notářskými dokumenty;
 • potvrzení o státním zápisu právnické osoby;
 • uzavření hasičské inspekce, SES, ATS a služby architektonického dohledu, že stávající prostory jsou vhodné pro použití v obchodě se zbraněmi;
 • akt soukromé bezpečnosti oddělení vnitra, který dokládá, že vybavení ve skladech a obchodních prostorách je v souladu s normami ministerstva vnitra;
 • kopie výkonných příkazů k jmenování pracovníků odpovědných za vydávání střeliva a zbraní, jakož i jejich prodej, skladování.

Požadavky na prostory

Současně se shromažďováním dokumentů se organizátor musí starat o výběr a uspořádání prostor. Zde je třeba nejprve věnovat pozornost následujícím kritériím.

Seznam pokojů zbraně:

 1. Sál pro lovce.
 2. Sál pro pneumatické zbraně.
 3. Sál pro studené paže.
 4. Specializované prostory pro pracovníky.

Nejen posledním místem v organizaci obchodu se zabývá návrh prostor. Musí odpovídat jednomu stylu. Zbraň je nákladné potěšení, a proto musí být její doručení klientovi vykonáno důstojně.

Za tímto účelem je vhodné použít přírodní dřevo, drahé kožené materiály, červenou a zelenou látku. Při alokaci některých sbírkových předmětů je uvítáno použití kovových dílů a různých možností podsvícení. Host se musí dostat do atmosféry kasina nebo pokerového klubu. Použití lovu a rybolovu jako hlavního tématu již není relevantní, což znamená, že je nerentabilní.

Celkově lze zboží distribuovat ve skleněných bednách a otevřených regálech, které se nacházejí za pultem na pultu.

V každém případě by měly být v obchodě tyto dva druhy uspořádání kombinovány.

Sortiment obchodu se zbraněmi

Sortiment každého obchodu se vždy zaměřuje na cílové publikum kupujících. Pokud máte v úmyslu zvolit lov jako hlavní směr, pak rozšíření různých loveckých zbraní, munice a dalšího příslušenství, speciálního oblečení a příslušenství. Chcete-li prodávat zbraně za účelem sebeobrany občanů, sortiment skladu by měl sestávat z pneumatických a studených zbraní, balónů, elektrických šoků.

Vždy bude užitečné v prodeji každý detail péče a provoz zbraní, trezory pro skladování střelných zbraní, vybavení, dárkové modely. S rozvojem sortimentu obchodů lze změnit, spoléhat se již na poptávku kupujících.

Školení odborných pracovníků

Ziskovost a kvalita skladu závisí převážně na práci zaměstnanců, to je obyčejný lidský faktor. Není možné rozvíjet zbrojní firmu bez zaměstnanců těchto specialit:

 1. Prodejní konzultanti - lidé, kteří vědí vše o prodané výrobě, kteří mohou komunikovat se zákazníky, je výhodné prezentovat zboží, shromažďovat a rozkládat jakýkoli model poskytovaný časopisem zbraně.
 2. Administrátor - zaměstnanec, který poskytuje kontrolu nad obchodem, zodpovídá za práci zaměstnanců a řešení všech organizačních otázek.
 3. Guard - zaměstnanec zodpovědný za bezpečnost podniku, musí mít povolení k přepravě zbraní, vynikající fyzické výcviku, je schopen rychle reagovat a řešit problémy.
 4. Obchodník - zaměstnanec zabývající se reklamními činnostmi, propagace obchodu.
 5. Čistič.

Reklamní kampaň a její význam

Jak bylo napsáno dříve, je lepší mít profesionálního obchodníka, který propaguje obchod. To je nezbytné, protože prodávaný výrobek je dostatečně specifický, a proto se jeho reklama liší od všech ostatních hmotností marketingových věcí. Zde není vhodné umístění bannerů, oznámení v televizi a rozhlasu.

Nejpravděpodobnější způsob, jak zkušenosti jiných podnikatelů, je způsob, jak umístit informace o obchodu do specializovaných publikací nebo vytvořit vlastní brožuru obsahující užitečné informace o sortimentu, propagacích, zákaznické podpoře a jejich zpětné vazbě. Se stejným účelem je nutné vytvořit oficiální webové stránky a skupinu se sociálními sítěmi.

Chcete-li přilákat zákazníky, můžete v blízkosti prodejny uspořádat střeleckou galerii, kde si každý kupující může vyzkoušet zbraň za malou cenu, než si ji koupí nebo po dohodě s obchodem střílí zdarma.

S cílem zvýšit počet zákazníků, a nikoliv omezit, můžete jim nabídnout takové služby jako pomoc při přípravě dokumentů pro získání licence, montáž zbraní, drobných oprav, konzultací o používání a péči.

Jak otevřít obchod se zbraněmi

Chcete-li koupit a udržovat bojové zbraně v moderním Rusku, obyčejní civilisté nemohou, ale pro sebeobranu mají obyčejní občané možnost nakupovat speciální nesmrtonosné traumatické zbraně. Výjimkou jsou lovci, kteří mohou získat lovecké pušky, a prodej pneumatických zbraní není nijak omezen. Další věc je, že všechny tyto výrobky lze prodávat pouze ve speciálně vybavených místech - v specializovaných prodejnách zbraní.

Organizace takového prodejního místa může být dobrým počátkem, neboť ve velkých městech poptávka po zbraních jen roste a hráči na trhu nejsou vždy moc. Důvodem jsou spíše závažné požadavky na údržbu objektů, získání příslušných povolení a pečlivý dohled ze strany státu na jejich činnost. Ale nemůžete říci, že vláda se snaží omezit podnikání nebo nějakým způsobem bránit svůj vývoj, takže při správném touhou může být únavné projít všechny postupy a zaujmout své místo v tomto slibném trhu.

Chcete-li to provést, musíte se nejprve zaregistrovat jako podnikatelská entita. Nejlepší je formalizovat společnost s ručením omezeným (LLC) - jedná se o právnickou osobu a od licenčních úřadů je stále více důvěry, avšak tento formulář smí používat zjednodušený daňový systém. V závislosti na očekávaných příjmů musí zvolit buď odpočtu příjmů (6%), což je výhodnější, pokud jde o jednoduché vysoké ziskovosti, nebo srážkou z provozního zisku (15%) pro obchod s malým rozdílem. Takové rozhodnutí může být učiněno až po vypracování rozšířeného podnikatelského plánu, který bere v úvahu všechny specifika podnikání a existují předběžné výpočty. Chcete-li začít podnikat, měli byste také určit kód (OKPD 2). 47.78 Ostatní maloobchodní služby ve specializovaných prodejnách. Po vyřešení všech byrokratických problémů můžete získat licenci.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Potřebujete se však předem připravit. Nejprve potřebujete vhodný pokoj, ve kterém můžete ukládat zbraně. Jak je snadné hádat, místnost by měla být neustále chráněna a přístup k zbraním v případě hackingu by měl být obtížný. Dále bychom měli jednat se soukromou bezpečnostní organizací, která by zajistila trvalou ochranu zařízení, vytvářet alarmy a neustále sledovat brigádu, která může odejít při první žádosti nebo při spuštění alarmu. Není to špatné, pokud se pobočka ChOP nachází poblíž, protože tým musí okamžitě reagovat a zachytit narušitele v zařízení. Stejná organizace může také vyvodit závěr, že zbraně a náboje jsou drženy v souladu se zavedenými pravidly. Poté byste se měli obrátit na všechny ostatní instance - Rospotrebnadzor, architektonické oddělení a požární službu. Všechny závěry budou rovněž požadovány licenčním orgánem. Vedle obecně stanovených požadavků je na oknech chráněna i speciálně vybavená zbrojovka, která je přísně omezena na přístup i pro personál. Chcete-li získat licenci, musíte také najmout osoby, které mají právo používat zbraně, a pro podnikatele je nevýhodné, že si najme zaměstnance, kteří o tomto oboru nerozumí. Zvláštní požadavky jsou kladeny na ředitele obchodu, a zde musíte být zvlášť opatrní.

Chcete-li získat licenci, musíte kontaktovat policejní oddělení, kde zaměstnanci nejen zkontrolují poskytnuté dokumenty, ale také provedou audit sám, téměř jistě navštíví obchod. Zvažování licence může být zpožděno několik měsíců, a v tomto případě, pokud neexistují vlastní vazby, lze se obrátit na specializované licenční firmy. Vyžadují spoustu peněz za své služby, ale pro osobu, která nemá v příslušných orgánech přítele, je to pravděpodobně nejrychlejší způsob, jak získat licenci. Protože pokud chcete, můžete vždy najít chyby v areálu, bezpečnostním komplexu, v personálu nebo něco jiného. Vstup na tento trh bez připojení nebo vážných peněz je dost obtížné a jen ten nejvíce trpělivý může projít tímto testem.

Ve velkých městech se obchody se zbraněmi pokoušejí umístit, z větší části do centra města, ačkoli by bylo dobré otevřít obchodní místo u podniků, které zajišťují střelnice a organizují střeleckou galerii. Pokud je to možné, můžete se otevřít vedle zastoupení lovecké organizace, avšak tato spolupráce je opět možná v případě přátelských vztahů. A musíte zvážit, jaký sortiment výrobků bude převládající, protože lidé v několika různých kategoriích se dostanou do zbrojnice, a pouze nekvalitní a velké obchody budou schopny pokrýt zájmy všech. Proto obchod zaměřený na lovce jistě ztratí zákazníky od obyčejných lidí. V malých městech se to trochu jednodušší, protože ne každá obec má obchod zbraň, což znamená, že neexistuje konkurence, ale v přírodě někdy dokonce více než všechny druhy lovců, kteří ocení obchod s pistolí v jeho městě. Současně, pokud byli lovci zakoupeni dříve, opouštějí svou provincii do většího města a pak se setkají s otevřeným obchodem, osloví se zde. Vzácný kupující si udrží svůj závazek k odbytu.

Koneckonců, musíte zvážit, že mnozí z kupujících se stali běžnými zákazníky. Člověk zřídka nakupuje ruční zbraně, ale je neustále nucen kupovat kazety, opravovat je a provádět plánovanou údržbu. Zkušení zbrojíři, samozřejmě, zabývající se čištěním a olejování zbraně samy o sobě, ale musí koupit kazety stále (a spolu s nejlepší cenou, oni si vyberou místo, které je prostě blíž) a opravy nejsou vždy schopni udělat sami. To vše umožňuje na základě obchodě zbraň otevřít dílnu pro údržbu zbraní, který přijde ne příliš mnoho objednávek (konec konců, tyto zbraně jsou daleko od každé osoby), ale to může nést, a nízký příjem a zvýšit přitažlivost prodejny, které poskytují dobrý služby.

Někteří podnikatelé, když otevírají obchod s zbraněmi, otevírají své střelnice nebo se nacházejí v blízkosti již fungujícího střelnice, jak bylo uvedeno výše. Jedná se o dobře zakotvený krok, protože ve střelbě existuje mnoho potenciálních zákazníků a někteří kupci lovců dávají přednost okamžitému testování získané zbraně. Majitelé, kteří vyrábějí vlastní kuše a dokonce i luky, mohou prodávat své výrobky v obchodě se zbraněmi, které jsou otevřeny na vlastní náklady. Správa tohoto podniku je tudíž spojena s organizací dalších služeb nebo dokonce s podniky, což zvyšuje zájem koncového uživatele a umožňuje dobrý nárůst příjmů v důsledku vedlejších činností. A dokonce i přes skutečnost, že zbraně jsou nakupovány poměrně často a střelivo je ještě častější, někdy vlastní střelnice může přinést ještě více peněz.

Nyní musíme vypracovat vnitřní vybavení obchodu. Za prvé by mělo být poměrně velká místnost asi 100 m 2, zatímco někteří mají podporovat sítě ve velkých městech, jsou otevření své kanceláře v různých částech města a na menší plochu. Nicméně si mohou dovolit poslat klienta do hlavního obchodu a v případě vzácné objednávky ho přivést do kanceláře, protože klient v takovém případě bude připraven na počkání. V obchodech s ručními zbraněmi se zpravidla prodávají jen ty nejoblíbenější zboží a velmi zřídka skutečně prodávají zbraně samy - častěji jen kazety a zásoby. Ctižádostivý podnikatel musí poskytnout návštěvníkovi obrovský výběr, s úkrytu produkty pod pultem nebo si ji natrvalo ze zbrojnice místnosti nefungoval - prodej bude velmi malý v místě, kde není zastoupení kopií na tribuny a regálů.

Takové velké plochy jsou zapojeny, zpravidla demonstrace vzduchových zbraní, která je zastoupena i pušky a brokovnice, a dokonce i kulomety (význam pravděpodobně vypadat zkopírován z skutečné střelné zbraně, ale ne Princip fungování), uzavřené výklady z traumatické zbraně a civilní ramena obecné a figurín jsou oblečeni v několika prvcích prostředí lov formulářů, a dokonce i oheň (ale samozřejmě ne nabité) ramena, která je upevněna na stojanu nebo na polici speciálním řetězci hrad. Vitríny jsou často vybaveny skleněnými střechami, jejichž cena za jeden m 2 může dosáhnout 18 tisíc rublů. Krádež z takového obchodu pro podnikatele je koneckonců nejen ztrátou, ale také odpovědností za nedbalost, která vede k tomu, že zbraně obdrží osoba, která nemá toto povolení. Bezpečnost je velmi důležitým momentem při organizaci obchodu se zbraněmi a tady je nutné investovat co nejvíce finančních prostředků. Ano, každá nebo jiná nebezpečná zbraň (tj., Pro kterou potřebujete licenci) je zaznamenána v donucovacích agenturách a obchod musí informovat o svém prodeji a poskytovat údaje o zákaznících. Na účtu na oddělení vnitřních záležitostí jsou také prodejci, kupci a společnosti, v nichž mají členové kupující-lovci.

Sortiment obchodu s zbraněmi je poměrně rozsáhlý a zahrnuje všechny druhy produktů pro sebeobranu a lov. Patří sem následující produkty:

I. Ruční zbraně manuální, individuální použití přímo. Na druhou stranu se podílejí na třech složkách (v této skupině nejsou zahrnuty kuše a luky):

a. Pneumatické. Nejbezpečnější zbraň, která funguje na principu stlačeného plynu (obvykle CO2) a střílí s malými ocelovými kuličkami. Vhodný pro střílení na vrabcích a prázdných plechovkách, i když může způsobit značné škody pro člověka (nicméně stejná škoda může být způsobena jednoduchou hůlkou a studená ocel je v zkušených rukou ještě nebezpečnější). Ani pro prodej, ani pro použití "pneumatiky" není vyžadováno zvláštní povolení, takže se prodává všem dospělým občanům. Vážné nebezpečí není.

Obchod se zbraněmi

Zbraně jsou hodnoceny muži doslova od narození. Otevřete obchod se zbraněmi - myšlenka je proveditelná, ale vyžaduje určité znalosti a náklady. Lovci a sběratelé budou šťastně zkontrolovat počitadla a zisky vás nebudou čekat. Jak otevřít obchod s zbraněmi, jaké dokumenty jsou pro to nutné, hovoříme podrobněji.

Specificita podnikání

Obchod se zbraněmi je zaměřen na úzký okruh zákazníků, takže je lepší otevřít podnikání ve městě a vybrat průchod. Kupujícím je nabízena řada zbraní, od studených po střelné zbraně, příslušenství a související produkty. Vojenské zbraně v Rusku jsou zakázány kupovat a udržovat občany doma. Jako sebeobranu je povoleno ukládání pneumatik. Pouze lovci si mohou kupovat a ukládat střelné zbraně. Toto se bere v úvahu při výrobě sortimentů v obchodě. Sortiment zbraně může obsahovat zboží:

 1. Ruční ruční zbraně pro individuální použití: kuše, luky.
 2. Zbraně pro lov. Tato skupina zahrnuje pušky, pušky.
 3. Munice pro lovecké zbraně: kazety, střílečky, kulky.
 4. Přizpůsobení typů zbraní uvedených v seznamu (optické míry, další prodejny). Skupina nezahrnuje tlumiče hluku, je zakázáno obchodovat.
 5. Zařízení pro sebeobranu: obušky, elektrické šoky, plynové kazety.
 6. Pásky, pouzdra, pouzdra na zbraně a jiné uniformy.
 7. Studená ocel: nože.
 8. Oděvy pro lov nebo rybaření.
 9. Suvenýrové výrobky tematické specifičnosti, například lov nebo lukostřelba.

Při nákupu zboží budete muset investovat poměrně velké množství, nejméně 500 tisíc rublů. Skutečně snižte náklady pomocí katalogů od výrobců zbraní. Drahé pušky, pušky a nože jsou na vyžádání dodávány zákazníkům. Prodej střelných zbraní je povolen pouze ve specializovaných místech, vybavených a zdokumentovaných.

Obchodní potenciál

Zbraňový bod je výnosný obchod, protože konkurence na trhu je nízká a poptávka po zboží pro muže roste pouze. Malý počet konkurentů je spojen s přísnějšími požadavky na obsah obchodu. Stát kontroluje a dohlíží na obchod se zbraněmi. Abyste zabránili překážkám v rozvoji a organizaci podnikání souvisejících se zbraněmi, stát nebude, pokud jste prošli kontrolními postupy a získali příslušnou licenci.

Původně formalizovaný právní status. Nedoporučuje se registrovat IP, je lepší zaregistrovat LLC. Důvěra pro LLC od vládních agentur je větší. Při registraci se zvolí zjednodušené zdanění tam, kde je v závislosti na očekávané ziskovosti uvedeno, kterou daň preferujete platit:

 • 6% odečtů z příjmu - je zisková při předpokládané vysoké ziskovosti.
 • 15% provozního zisku - je vhodný pro obchod, kde se neočekává velký obrat.

Podrobný obchodní plán, který je vypracován během fáze plánování vaší společnosti, vám pomůže při rozhodování.

Pro registraci je uveden kód OKPD 47.78 - Ostatní maloobchodní služby ve specializovaných prodejnách. Registrace společnosti LLC bude vyžadovat 10 000 rublů. Část finančních prostředků bude vypořádána na účet společnosti a peníze mohou být použity pro případ po registraci.

Zatímco papíry jsou vypracovány, můžete začít řešit organizační problémy a získat licenci.

Volba a organizace prostor

Hlavní věc, kterou Komise prověřuje při vydávání licence, je vhodně připravená místnost. Obchod se nachází v pronajaté nebo vlastní místnosti, ale je speciálně vybaven pro uložení zbraní.

V případě hackingu nemá loupeři přímý přístup ke zbraním. K tomuto účelu je v obchodě uspořádán speciální skladiště s železnými dveřmi s protiblokovacím zámkem a alarmem. Přístup do zbrojnice by měl být přístupný omezenému počtu zaměstnanců, kteří mají příslušné povolení. Na oknech jsou instalovány mřížky.

Povinnou podmínkou pro organizaci obchodu se zbraněmi je uzavření dohody se soukromou bezpečnostní společností. V obchodě by měla být organizována trvalá ochrana a alarm. Při výběru bezpečnostní společnosti zvolte ten, jehož kancelář je nejblíže obchodu. Strážci by měli v případě nouze rychle reagovat a co nejdříve jít do bodu. Instalace poplašného systému a dohody s bezpečnostní společností v závislosti na regionu vás bude stát 50 000 rublů. Mřížky na oknech - 45 000 rub. Pronájem pokoje - ze 100 000 rublů na prodejnu se samostatnou skladovou plochou nejméně 100 metrů čtverečních. m.

Vitríny jsou vybírány z pevného a hustého skla, každá police je osvětlena. Showcase stojí 18 tisíc rublů. pro 1 běžný měřič. Showcase v malém obchodě bude stát 55 000 rublů.

Po vybavení areálu bezpečnostní společnost vyhodnotí podmínky pro ukládání střelných zbraní a kazet a poskytne odpovídající závěr. Cena je 7 000 rublů.

Poté jsou podány žádosti o provedení příslušných inspekcí na místní požární službu, architektonické oddělení Rospotrebnadzor. Každá komise vám dá odpovídající závěr.

Zaměstnanci

Lidé mohou pracovat v obchodě se zbraněmi se zvláštním vzděláním a povolením používat zbraně a studenou ocel. Zvláštní pozornost by měla být věnována řediteli. Manažer nutně má odpovídající povolení a znalosti manažera. Tato fáze způsobuje potíže v organizaci, protože je obtížné najít personál. Odměňování práce je vhodné, proto v průměru dva prodejci vás budou stát nejméně 70 000 za měsíc (v regionech).

Licencování

Když se shromáždí závěry z hasičského sboru, Rospotrebnadzor, architektonického oddělení a bezpečnostní společnosti a obdrží certifikát LLC, podává se ATS žádost o licenci. Zaměstnanci služby neshledávají pouze dokumenty, ale vytvoří plnou provizi s návštěvou stránek. Podrobný seznam dokumentů a adres ATS je uveden na odkazu na oficiálním webu.

Zvažte žádost o povolení provize může být 5-6 měsíců. Úkol můžete zjednodušit kontaktováním společnosti, která se zabývá vydáváním licencí. Cena služby je 70 000 rublů, ale úkol bude vyřešen v krátké době. Faktem je, že je obtížné poskytnout dokumenty ve správné formě od prvního okamžiku začínajícím podnikatelům. Mediátor je obeznámen s nuancami a nástrahami.

Zvýšit ziskovost obchodu může být, poskytovat zákazníkům další služby:

 • Zábavné: organizujte střelnici.
 • Služba: opravy zbraní.
 • Služba: zajišťuje úklidové služby, ostří nože.

Nakonec,

Otevřete obchod s zbraněmi - myšlenka je drahá. Počáteční investice nebude menší než 750 tisíc rublů. To je vzhledem k tomu, že sami udělíte licenci. Pokud chcete urychlit proces, pak do konečné částky, přidejte nejméně 70 tisíc rublů. Můžete ušetřit na drahý produkt, který je dodáván zákazníkům na základě zálohy na objednávku. Koupit drahé pušky a nože zřídka, ale jednou za rok z velkých prodejů můžete získat velký zisk.

Armování: jak otevřít obchod s zbraněmi v Rusku. Licence a potřebné vybavení

Řekni mi, jste spokojeni se svou platou? Jsme si jisti, že ne. Abyste mohli získat co nejvíce, musíte začít podnikat.

Navzdory bohatství různých produktů a boji výrobců pro zákazníky existuje stále mnoho výklenků, které dnes mohou být obsazeny a úspěšně provozovány. Jedním z nejkrásnějších trhů bylo vždy legální obchod se zbraněmi. Může přinést opravdu velké peníze.

Dobře, ale jak?

Mnoho podnikatelů se diví, jak otevřít obchod se zbraněmi. Co je třeba pro to udělat? Jen řekni, že to není pro každého podnikatele. Může to vyžadovat spoustu času a úsilí k získání všech potřebných povolení.

Koupit, a proto legálně prodávat takové zboží v Rusku, můžete pouze ve specializovaných prodejnách. Je samozřejmé, že může zahájit svou práci až poté, co jeho majitel bude mít licenci k obchodování se zbraněmi, a mnoho těžkých právních a byrokratických postupů bude přijato.

Takže jak na zcela legálních a právních důvodech podnikání zbraní? Jak zohlednit četná pravidla a zákony, a co je nejdůležitější, projít byrokratickou byrokracií?

Pravidla pro získání povolení

Na tyto a mnohé další otázky odpovídá poslední nařízení ministra vnitra. Zvláštní dokument upravuje vydávání povolení pro pořízení a skladování zbraní a střeliva určených pro občany. Je velmi důležité, aby se v něm promluvilo nejen o prodejcích smrtelných předmětů, ale také o jejich majitelích.

Dokument okamžitě zachycuje oko, v němž je napsáno černobíle, že povolení k obchodování se zbraněmi je možné pouze právnickou osobou. Fyzické v tomto smyslu mohou policistům předat nebezpečné předměty pouze v případě jejich zjištění.

Podrobné informace o tom, kde by podnikatel měl jít a jaké dokumenty se mají shromažďovat, aby mu bylo dovoleno legálně prodávat nástroje pro střílení a piercing. Toto nařízení ministra by mělo být nejprve zkoumáno na vytvoření právního rámce, v němž by měl být obchod se zbraněmi.

Ozbrojení na zuby?

Zvláštní pravidla vymezují celý mechanismus osobních činů, kteří se chtějí zbavit. Zde jsou uvedeny nejen všechny potřebné dokumenty, ale i jejich vzorky, což velice usnadňuje úkoly pro ruské občany.

Koneckonců, je známo, že většinu času zpravidla odjíždí, protože lidé jednoduše nevědí, komu a jakým dokladům je třeba řešit. A to je obvykle používáno nečestnými úředníky.

Ale nebudeme se daleko od tématu. Vraťme se k hlavní věci. Pokud se rozhodnete vážně převzít obchod s nebezpečnými předměty, budete muset vypracovat obchodní plán pro obchod se zbraněmi. Měla by zajistit veškeré možné finanční investice, od nákupu zboží až po pronájem prostor a další.

Kolik kmenů je vlastně v rukou populace?

Mimochodem, Rusové nemohou být nazýváni "lidmi bez zbraní". Podle ministerstva vnitra je v rukou populace v současné době asi 5 milionů barelů. Navíc obchody prodaly asi 2 miliony traumatických pistolí.

Jsou to však pouze oficiálně registrované zbraně. Nikdo neví, kolik to opravdu je. Odborníci se domnívají, že v budoucnu se počet registrovaných i nezákonně získaných zbraní pouze zvýší. V tomto ohledu se zdá být relevantnější podnikání, zaměřené na realizaci nebezpečných věcí.

Nebezpečí se nestalo

Mimochodem, ministerstvo vnitra konstatuje, že růst zájmu o zbraně obyvatelstva není způsoben tím, že se Rusové přestali cítit v bezpečí. Případy použití bojových zbraní pro sebeobranu jsou zřídka zaznamenávány.

Obchody začaly prodávat více zbraní a brokovnic díky skutečnosti, že nedávno vzrostl počet lovců a sběratelů vzácných zbraní. A zákon Ruské federace, mimochodem, umožňuje, aby jedna osoba měla pět sudů. V tomto smyslu je tedy zákon na straně podnikatelů, kteří se rozhodli investovat své peníze do tohoto složitého, ale výnosného podnikání.

Ziskovost je dobrá

Takže, co jiného kromě množství povolení a zvláštních prostor pro skladování kmenů je nutné? Jak otevřít obchod s zbraněmi? Jako vždy, celá otázka spočívá na penězích, nebo spíše na jejich množství. Koneckonců, chcete-li začít podnikání v této oblasti, musíte mít minimálně 6 milionů rublů.

A "výfuk" nebude trvat dlouho, protože podnikání je velmi výhodné. Odborníci v této oblasti tvrdí, že všechny investované prostředky mohou být splaceny do dvou let. Dále pracujete na čistém zisku.

Kromě toho se na trhu každý rok zvýší o 5 procent. Vezměte prosím na vědomí, že v Moskvě je více než 50 velkých obchodů se širokým výběrem nožů, karabin, zbraní a pistolí. V tomto případě i přes takovou bohatou výbavu je stále možné jít na to.

Například obchod specializující se pouze na pistole pro sebeobranu nebo lovecké karabiny bude pro spotřebitele velmi zajímavý. Jinými slovy, musíte vyniknout. V opačném případě se stanete jedním z mnoha a je nepravděpodobné, že vaše podnikání půjde do kopce.

Co potřebujete k otevření obchodu s zbraněmi?

Kromě získání všech potřebných cenných papírů, které jsou předepsány zvláštními předpisy, musíte mít vhodný prostor pro obchodování s nebezpečnými předměty. Jeho plocha by neměla být menší než sto metrů čtverečních. Zvláštní požadavky kladou také na stěny a strop místností, ve kterých jsou střelivo a zbraně skladovány a prodávány.

Podle norem by měla být jejich tloušťka 36 centimetrů. Podle pokynů revizních orgánů by měly být změněny na jakousi zbraňovou skříň. K tomu by bylo nadbytečné konstruovat svařovanou konstrukci kolem místností. Je lepší, když okna vůbec nejsou. Povoleno pouze přítomnost silných nerozbitných regálů. Zbraňová skříň bude spolehlivě chráněna v případě útoku vetřelců na váš obchod.

Nejdůležitější jsou bezpečnostní opatření

Je důležité, aby byla zbrojovka otevřena pouze dvakrát denně, tj. Při otevření skladu, aby obdržel zbraně a v době uzavření, kdy jsou všechny dostupné kufry odstraněny z polic a různých stojanů.

Je také velmi důležité, aby zařízení pro sklad zbraní obsahovalo elektrický generátor. To je nutné pouze v případě neočekávané výpadky napájení - poplašný systém by měl fungovat i v takové extrémní situaci. Je důležité umístit zbraňovou skříň na zvláště bezpečném místě a vedle signalizace je žádoucí připojit malý stráž (přidělit ozbrojeného důstojníka pro toto).

Kout?

Ze strany svého vlastního obchodu se zbraněmi jako podnikání vypadá velmi lákavě. Přitahuje velké množství podnikatelů. A mnoho lidí dělá velké peníze na to. Pokud hodíte zpět papírování, obtíže při získávání povolení a potřeba mít k dispozici spoustu peněz na start, jinak je tato činnost velmi atraktivní a slibuje, že se rychle vrátí všechny investice. Nejdůležitější je správné výpočet podnikatelského plánu.

Nezapomeňte zvážit inzerci vašeho obchodu. Lovci a sběratelé zbraní by o tom měli vědět. Mimochodem, nebude zbytečné vytvářet webové stránky pro obchod se zbraněmi. Bez ohledu na to, jak efektivně pracujete pro televizi a rádio, internet ještě nebyl zrušen. Proto bezpečně investujte do reklamních kampaní pro síť. Budou vás nutně přinést výsledek ve formě několika desítek klientů (a možná stovky, to vše závisí na výši investice).

Se zkušenostmi v donucovacích orgánech

Ti, kteří již pracují ve sféře, zpravidla chodí do obchodu se zbraněmi. Podnikatel musí mít mnoho obchodních vztahů a dodavatelů, stejně jako vlastní všechny odstíny případu. Mimochodem, velmi často v tomto oboru jsou bývalí policisté, zástupci orgánů činných v trestním řízení. Zpravidla jim nejsou poskytovány žádné licence k obchodování se zbraněmi.

Odborníci tvrdí, že v této oblasti je velmi důležité řádně prezentovat zboží spotřebitelům. Jinými slovy jsou potřeba speciální regály a vitríny, které by mohly představovat nože, brokovnice, brokovnice, pistole a další zbraně v příznivém světle. V takovém případě musí být sklo, pod kterým budou umístěny nebezpečné předměty, vyrobeno z nerozbitného materiálu.

Je také nutné myslet na vážnou ochranu vašeho zařízení: od signalizace zaměstnancům, kteří mají právo nosit s nimi střelné zbraně. V případě útoku na váš obchod (a takové skutečnosti byly v praxi policie víc než jednou), musíte odzbrojit nájezdníky před příslušníky policie.

Mimochodem, zvláštní požadavky na výrobky obchodů se zbraněmi představují licenční orgány. Kromě určitých položek k prodeji existují také jasná pravidla pro jejich prezentaci zákazníkům (regály, bezpečnost a tak dále).

Bez kapitálu je lepší dokonce ani začít

Pokud máte dostatečné množství peněz, například v době zahájení podnikání mají součet více než 150 tisíc dolarů, pak v tom případě má smysl získat velkou místnost. V ideálním případě, pokud je 200-250 m2. V podmínkách takové kvadratury je možné uspořádat řadu obchodních hal.

Nebezpečné produkty lze rozdělit na typy a umístit podle toho. Například v jednom sále se představí zbraně určené výhradně pro lov, v druhé - ráj pro sběratele, protože jeho police pojme modely bojových zbraní, třetí je vše pro sebeobranu. Pozornost mohou návštěvníci nabídnout nože, pneumatiky, různé zbrojní doplňky a mnoho dalšího. Za prvé, takové umístění nebezpečných předmětů v obchodě vytvoří pohodlí pro zákazníky. Osoba může okamžitě jít do haly, kterou potřebuje. Za druhé, budete mít trvalý prodej, který nakonec urychlí návratnost vašeho podnikání.

Můžete prodat nejen zbraně

Mimochodem, většina obchodů tohoto profilu je velmi úspěšná při realizaci trezorových žehliček určených k ukládání zbraní. Vždy se prodávají dobře. Doufáme, že v našem materiálu jste našli mnoho užitečných informací pro sebe. Zejména získali představu o tom, jak otevřít obchod se zbraněmi, jak organizovat svou práci a jaké požadavky by měly být předkládány ve svých prostorách k zajištění bezpečného obchodu. Také jste otevřel finanční stránku věci.

Samozřejmě je nepravděpodobné, že by někdo mohl představit ideální krok za krokem o tom, jak úspěšně otevřít obchod se zbraněmi a v krátké době získat zpět investice. Takové systémy pravděpodobně prostě neexistují, protože každý podnikatel je ve velmi individuálních podmínkách, které se zpravidla nevztahují na jiné podnikatele.

Neštandardní přístup - klíč k úspěšnému prodeji

Mimochodem, kreativita a tvořivost jsou v tomto oboru velmi důležité. Například mnoho podnikatelů, kteří přitahují větší pozornost na svůj obchod, hostí celé expozice s vypchatými trofejními zvířaty nebo organizují u jejich zásuvky velkou střeleckou galerii.

To přitahuje pozornost potenciálních kupujících. Jdou do obchodu, a pak je to na profesionalitě vašich prodejců, jejich schopnost jemně a nenápadně vést člověka k nákupu.

Pokud uvažujete o tom, jak otevřít obchod s zbraněmi v Rusku, aniž byste se uchýlili k různým marketingovým trikům, prostě ztratíte v soutěži. Proto se pokuste ukázat maximální kreativitu. Pouze v tomto případě budou vaše četné investice korunovány finančním úspěchem.

Mimochodem, nejvíce zpackaným způsobem, jak přitáhnout pozornost k novému obchodu, je organizace společnosti lovců a rybářů poblíž místa obchodu s nebezpečnými předměty. Lidé, kteří se stali členy takové organizace, budou moci pravidelně doplňovat své střelivo ve vašem obchodě se zbraněmi.

Takže shrňme náš materiál. Chcete-li otevřít podnik, nejdůležitější je mít 150 000 dolarů. Také musíte mít licenci na obchodování se zbraněmi (a řadou dalších povolení). V ideálním případě mají zkušenosti s výkonovými strukturami a mají síť dodavatelů nebezpečných předmětů. V tomto případě můžete v tomto poli uspět.

Idea č. 336: co potřebujete vědět, abyste otevřeli obchod se zbraněmi?

Popisujeme, jak otevřít obchod s zbraněmi v Rusku. Tento proces, ačkoli se ukázalo být obtížné, ale obchod se sebeobrannými prostředky je poměrně výnosný obchod, pro který stojí za to zkoušet.

Každý obchodní projekt je spojen s registračními záležitostmi, velkými investicemi a různými nuancemi. Ale pokud pečlivě prostudujete všechny momenty a zodpovědně přistupujete ke každé fázi organizace, pak po určité době si můžete vychutnat výsledky svého vlastního podnikání.

Naléhavost projektu

V naší zemi je popularita těchto obchodů stále minimální. Malé množství prodejen střelných zbraní nebo pneumatických zbraní slibuje nízkou konkurenci. V některých městech neexistuje žádná taková instituce, kde by osoba mohla zakoupit ochranu pro osobní potřebu.

A přestože přepravy a skladování těchto předmětů znamená dlouhý proces předání provize, získání povolení, přesto poptávka po zbraních roste o 5% ročně.

Od roku 1997, kdy byl přijat příslušný zákon, počet potenciálních zákazníků výrazně vzrostl. Pokud se tedy před cílovým publikem považují pouze lovci a pracovníci zvláštních služeb, dnes téměř každý může získat prostředky sebeobrany.

Registrační otázky

Jednou z nejobtížnějších etap je sběr veškeré potřebné dokumentace. Vypočteme, co je pro to nezbytné:

 • Předložte dokumenty daňovému úřadu o otevření společnosti LLC, pro kterou budete nejdříve muset vytvořit autorizovaný kapitál a připravit vnitřní dokumentaci společnosti.
 • Současně jsou správné kódy OKPD označeny podle zvolené činnosti (47.78) a zvolí se vhodná forma zdanění, například zjednodušená, kde se platí 6% z celkového příjmu nebo 15% z čistého zisku.
 • Zásobník musí také mít právní adresu, pro kterou uzavírá pronájem prostor nebo jej nabývá nemovitosti.
 • Předkládají prohlášení připravené podle připraveného formuláře a platí státní poplatek.
 • Budoucí obchodní sál je kontrolován zástupci hygienické a epidemiologické služby, požární kontroly, architektonického dozoru a mimořádné ochrany vnitřních záležitostí za účelem splnění všech požadavků a pravidel, a to až poté, co každý z orgánů vydá povolení.

Ale nemyslete si, že je to všechno. Koneckonců, bez licence k prodeji střelných zbraní je její provedení považováno za nezákonné. A pokud dostanete povolení k oblečení, je to docela obtížné, pak proces licencování obchodu nebude o nic méně obtížné.

Chcete-li to provést, předložíte dokumenty policejnímu oddělení. Co potřebujete, můžete vidět na oficiálních stránkách instituce. Připravte se na skutečnost, že tento postup není volný a trvá přibližně 6 měsíců. Pokud jste to nikdy předtím neučinili a nemáte zkušenosti nebo spojení s těmito strukturami, je lepší využít služby speciálních firem, které vám za zaplacení pomohou složitě a přesně sestavit balíček dokumentů.

Bude také nutné připravit příkazy pro jmenování některých zaměstnanců, kteří jsou odpovědní za skladování, prodej a vydávání střeliva a střelných zbraní.

Požadavky na prostory

V tomto případě neskončí potíže. Najděte vhodnou budovu pro obchod je žádoucí ještě před právní registrací v daňové službě, protože musíte zadat adresu společnosti. A je důležité, aby prostory plně odpovídaly všem normám a normám. Maloobchodní prodejna může být umístěna v bytovém domě, pokud je možné ji znovu vybavit podle všech pravidel:

 1. Nejprve přemýšlejte o umístění obchodu. Měl by být někde v centrální části města, v přeplněné ulici.
 2. Nezapomeňte nainstalovat bezpečnostní a požární poplach. A za účelem jejich nepřerušeného provozu je veškerá elektřina připojena k samostatnému generátoru.
 3. Je důležité věnovat zvláštní pozornost opatřením zvyšujícím bezpečnost. K tomu jsou všechny existující otvory (okna, dveře, ventilační šachty) vybaveny silnými ocelovými mřížkami.
 4. Uvnitř skladu vybavují speciální úschovnu, kde jsou veškeré zboží skladovány v noci a v dalších uzavřených hodinách. Je připravena zvláštním způsobem. Z otvoru bylo povoleno pouze jedno dvířka, skládající se ze dvou částí - kovu a grilu.
 5. Všechny stropy a stěny v obchodě musí být 36 cm nebo více silné. Pokud se na některých místech nedosáhne, je zde instalována další ochranná mřížka.
 6. Celková plocha výpusti je nejméně 100-120 m2. m. Bude tak možné dosáhnout pohodlného umístění zboží a dostatečného prostoru pro kupující.

Pro pokládku zbraní a souvisejících výrobků se používají dvě metody:

 • Police s uzavřeným sklem s alarmem, umístěné v celé hale - pomáhají bezpečně ukládat zboží a poskytovat vizuální dodávku.
 • Otevřené regály, které se nacházejí za zády prodávajícího, jsou pro návštěvníky výhodnější, protože mohou okamžitě vyzkoušet předmět v ruce, pokud si přejí.

Je důležité věnovat pozornost celkovému interiéru. Vzhledem k tomu, že zbraně se považují za cennou a nákladnou akvizici, měla by být samotná prodejna vybavena náznakem úctyhodnosti. Chcete-li to provést, použijte vysoce kvalitní materiály, přírodní dřevo, kůže, kovové ozdoby, zelené nebo červené plátno pro stěn a tak dále. Musíme vytvořit pocit prestiže, bohatství, elitářství, aby vydržely styl.

Sortiment zboží

Chcete-li úspěšně zvolit typy zbraní a modelů, které chcete obchodovat, zvažte cílové publikum:

 1. Lovci.
 2. Sportovci pro jednotlivé druhy střelby.
 3. Zaměstnanci bezpečnostních a vojenských organizací.
 4. Jednoduchí obyvatelé města, kteří chtějí kupovat zbraně pro sebeobranu.
 5. Sběratelé.

Mezi nabízený sortiment tedy patří:

 • Ruční ruční zbraně - kuše, luky.
 • Pušky a brokovnice pro lov.
 • Různé munice pro ně.
 • Zajímavosti a další doplňkové produkty. Upozorňujeme, že tlumič hluku je zákonem zakázán.
 • Všechny možné prostředky sebeobrany, které zahrnují plynové kazety, elektrický šok, obušky atd.
 • Přidružené zboží - kryty, pouzdra, pásy, uniformy.
 • Studené zbraně (nože).
 • Pro lovce můžete nabídnout i další specializované produkty - oblečení, boty atd.
 • Výroba suvenýrů.
 • Střelné zbraně.
 • Pneumatické výrobky.
 • Můžete doplnit řadu o trezory, nástroje pro péči o pušky, pomocné předměty.

Například ve velkých metropolitních oblastech se jedná o sbírku drahých předmětů a v blízkosti zalesněné oblasti - lovecké doplňky.

Někdy dává smysl kupovat vzácné typy výrobků v předstihu, ale nabízet zákazníkům specializované katalogy, na kterých můžete provést individuální objednávku.

Zaměstnanci

Vzhledem k tomu, že zbraň má své specifické vlastnosti, tj. Je to drahá a nebezpečná komodita, pak ji mohou prodávat pouze lidé se speciálními školeními. V tomto případě je důležité, aby prodávající nejenže to chápal a mohl konzultovat s klientem, ale také měl jisté dovednosti v oblasti sebeobrany a ochrany.

Nejčastěji na místě konzultantů bývají bývalí vojáci, interní zaměstnanci atd. Méně časté jsou činnosti prodávajícího a strážce děleny samostatným pronájmem jednotlivých jednotek. Kromě toho budete muset použít pomoc účetního, čističe, administrátora a obchodníka. V některých případech můžete provádět část funkcí sami.

Reklamní kampaň

Taková konkrétní komodita, jako zbraň, nemůže být zprostředkovávána obvyklými způsoby. Hlavní metody zůstávají:

 1. Instalace nápadného označení na přeplněné ulici.
 2. Umístění reklam v odborných publikacích pro lovce nebo sběratele.
 3. Vytvořte webové stránky, internetový obchod a propagujte je pomocí kontextové reklamy.
 4. Můžete uspořádat skupinu v sociálních sítích, například klub milovníků zbraní.

Chcete-li zvýšit výnosy, můžete přemýšlet o dalších souvisejících službách:

 • čisticí zbraně;
 • pomoc při přípravě povolení a průjezd zakázky;
 • opravy;
 • odborné konzultace;
 • školení ve fotografování a tak dále.

Zde si můžete stáhnout bezplatný vzorek obchodního plánu obchodu se zbraněmi.

Finanční část

Předtím, než se postaráte o organizační problémy, ujistěte se, že sestavíte obchodní plán projektu. Pak můžete zhruba odhadnout hodnotu myšlenky, jaké náklady se očekávají a jak rychle se ospravedlňují. Zde jsou uvedeny průměrné ukazatele v tabulce.