Jak otevřít obchod s klenoty: uvážíme a specifikujeme podrobnosti

Klenotnictví je dobrý nápad pro podnikání. Správně organizované podnikání může být docela ziskové a splácet již během jednoho roku. Úspěch je zajištěn poptávkou: kvalitní dekorace jako ženy všech věkových kategorií. Takové věci jsou vhodné pro každodenní nošení a nové sbírky jsou vydávány každou sezónu, což nutí módy k doplnění svých zásob.

Druhým faktorem úspěchu je vysoká marže, kterou lze nastavit pro tento typ produktu. Norma pro šperky je 200-300%. Za takových podmínek bude její prodej brzy přinést stabilní příjem, takže stojí za to podrobně zjistit, jak otevřít klenotnictví a získat zajímavý ziskový obchod.

Nejprve je třeba studovat vlastnosti produktu, spotřebitelské preference a možnosti realizace, aby bylo možné odpovědět na otázky neomylně: co, koho, kde a jak prodat. Při provádění předběžných akcí a shromažďování potřebných informací bude čas začít realizovat plán.

Důležitá rada podnikatelům: neztrácejte čas ani na jednoduché rutinní úkoly, které mohou být delegovány. Převeďte je na volné nože "Executionu.ru". Garantovaná kvalita práce na čas nebo peníze zpět. Ceny dokonce i pro rozvoj stránek začínají od 500 rublů.

Bude nutné vydat řadu dokumentů, instalovat vybavení, zakoupit první zásilku zboží, pronajmout prodejce. Jedním slovem bude mnoho případů. Abychom na co nezapomněli, chceme otevřít prodejnu bižuterie, musíme vypracovat obchodní plán se všemi detaily a předběžnými výpočty.

Vypracujte obchodní plán

Hlavním požadavkem tohoto dokumentu je, že je to opravdu plán, který jasně vysvětluje, jak můžete získat příjmy pomocí klenotnictví.

Charakteristika výrobku

V tomto bodě podnikatelského plánu je třeba určit, které šperky se vybírají a proč bude poptávka. Například výběr se provádí ve prospěch střední tržní výrobky a o něco dražší, s okrasnými kameny a pomocí hypoalergenní šperky slitiny, protože tyto věci jsou v bezpečí, estetické a hodí jakýkoliv styl oblečení.

Charakteristika cílového publika

pečlivě prostudoval chutě a preference ženy z města, je nutné vymezit kategorie potenciálních kupců a vytvořit typický portrét. Zvolený typ šperků je zajímavý pro ženy ve věku 25-50 let. Už mají trvalý příjem a mohou si dovolit koupit takové šperky, ale jejich potřeby jsou někdy jiné. Pro mladé lidi je důležité vypadat stylově a následovat módu, mohou být náročné na značku. Ti, kteří jsou starší, aby se aktivně pečovat o zdraví, a vím, že z postříbřené řetězce není alergický, jantarové korálky jsou užitečné při onemocnění štítné žlázy, a tak dále. D. V módě jdou za vzácné a dohodnout se na nákup šperků v minulé sezoně, splňují jejich požadavky.

Soutěž

Určitě v každém obchodním centru existuje takové oddělení, takže ve fázi plánování musíte zjistit silné a slabé stránky budoucích konkurentů. S jakými dodavateli spolupracují? Jak často je rozsah aktualizován? Je příplatek vysoký? Jaké metody získávání klientů se používají?

S takovými informacemi bude možné myslet na to, jak odolat konkurenci. Metody mohou být různé. Například rozvinout originální obal pro nákup, přijít s loterií na šeky, dělat slevy na narozeniny. Možná je třeba otevřít obchod s šperky a doplňky, abychom diverzifikovali nabídku a přilákali tak více kupujících.

Možná rizika

Když prodáváte šperky, jsou málo. Za prvé, je to soutěž. Pokud je příliš velká, pak stlačte řadu konkurentů uspějete pouze snížením cen.

Za druhé, závislost na módě a vkusu cílového publika. To, co se neprodává na vrcholu své popularity, má celou šanci zůstat dlouho ve skladu. Situaci si může zachránit pouze mistr, který je schopen rozebrat něco a z ní něco nového.

Za třetí, sezónnost. Ženy se vždy snaží vypadat lépe, ale tato touha se masivně zvyšuje před absolvováním, na Nový rok a 8. března. Po těchto obdobích klesá prodej. Tímto způsobem není nic co dělat, jediný způsob, jak zajistit, je, jak se připravit na sezónu, aby bylo možné prodat co nejvíce ozdob.

Výběr místa pro budoucí obchod

Není žádným tajemstvím, že úspěch závisí na volbě místa. Důležitá oblast města, běžecké trasy, okolí s ostatními odděleními. Doporučení zde jsou prostá: dekorace se obvykle kupují spontánně, takže je lepší investovat do živého nákupního centra. Bude velmi dobré, pokud budou pobočky blízko stejného cílového publika.

Co se týká oblasti, pak je třeba začít s tím, že je třeba omezit 5-6 m 2. Bude možné umístit regály a prodávající bude pohodlný.

Méně než 5 m 2 zaujmout nežádoucí, taková úspora nevýhod je větší než zásluhy:

 • malé oddělení nevypadá příliš pevně, zvláště pokud je v obchodě velký pavilon konkurentů;
 • Malý počet lidí se k němu může přiblížit ve stejnou dobu;
 • pokud bude systém daně vybrán UTII, hodnota základního výnosu bude 9000 rublů.

Ideální volbou pro obchod s šperky bude oddělení typu ostrovů. To je vidět ze všech stran a to ani nemusí jít, aby viděli něco podobného. Kromě toho jsou nyní připravené moduly pro šperky. K dispozici jsou již vitríny a police, chráněné nárazuvzdorným sklem, vestavěnými světelnými krabicemi, podpěrami pro dekorace. Nicméně, s omezeným finančním prostředkem, můžete najít společnost, která dělá levné věci, jako je to na objednávku.

Vyberte dodavatele

Čína, Korea a Turecko jsou známé za atraktivní ceny za dobré šperky. Koupit v Evropě je dražší, ale zde se zde vyrábí móda, a proto všechny výrobky dokonale odpovídají, což se liší bezpečností a kvalitou. Dodavatelé se mohou nacházet v blízkosti domácích výrobců.

Jedna společnost by neměla být omezena. Je třeba číst recenze a snažit se spolupracovat s různými firmami. Takže bude možné nalézt ty, s nimiž je pohodlnější pracovat a jejichž produkty mají zájem kupujícím.

Oddělení a reklama

Faceless vitrína je nepravděpodobné, aby přilákali zákazníky, tak to by bylo hezké, aby přišli s názvem předem vašeho oddělení, navrhnout znamení, kreslit regály se zbožím, za osvětlení. Značky originálních značek zase přitahují oko a přispívají k vytváření image obchodu. Před otevřením je nutné inzerovat v televizi, rádiu nebo v novinách.

Přibližný výpočet návratnosti

Nejprve je třeba vypočítat požadovanou akcii alespoň za první měsíc obchodování. Předpokládejme, že oddělení by mělo mít 1000 kusů šperků, průměrná kupní cena každého - 200 rublů. Celková výše rezervy činí 200 000 rublů.

Věci se prodávají, ale musí být vyplněny prázdné regály. V průměru se denně prodává 10 jednotek. Takže za měsíc, skromnými opatřeními, potřebujete zásobu 300 ozdob, 60 000 rublů. Zaokrouhlit na 100 000. Proto začnete obchod vyžadovat šperky za 300 000.

Spuštění výdajů při otevírání obchodu:

 • nákup bižuterie - 300 000;
 • nákup obchodního modulu - 100 000;
 • návrh a výroba štítků, různé druhy reklamy - 50 000;
 • hotovost, včetně zařízení pro bezhotovostní platbu - 30 000;
 • náklady na služby při registraci dokumentů - 20 000.

Celkem: 500 tisíc rublů.

Dejme tomu, že zboží se prodává za dvojnásobek ceny kupní ceny a měsíční příjmy ve výši 150 000 rublů. Orientační náklady ve stejném období činil (dodavatelé platu) 20,000 (nájemné) + 30,000 + 15,000 (daně, nákup kancelářských potřeb a tak dále. N.) + 55 (nákup nového party dekorace místo out). Koneckonců srážky bude 30 000, tedy za nejskromnější scénář bude vyžadovat 17 měsíců zajistit návratnost svých investic. Ale ve skutečnosti příjmy mohou být dvakrát tolik, například, v období nebo při vyšších marží, takže bude muset počkat nejméně rok.

Zahájení podnikání

Všechna výše uvedená opatření jsou předběžná, většinou teoretická. Když je vše připraveno, je čas zahájit praktické kroky k otevření obchodu.

Výběr právního statusu

Pokud plánujete otevřít malý obchod, stačí zaregistrovat IP nebo LLC. Nejčastěji podnikatelé volí IP: je snadnější otevřít, snížit tresty, můžete si libovolně likvidovat výtěžek, což je velmi důležité při obchodování s ozdobami. Najednou se v prodejní sezóně zvýší nad očekávané a bude muset koupit další dávku zboží? IP může z tohoto výtěžku volně čerpat peníze.

Nicméně v případě, že několik lidí plánuje rozšířit podnikání a vytvořit síť oddělení šperků v různých nákupních centrech města, je lepší zaregistrovat LLC.

Výběr daňového systému

Od roku 2013 si mohou firmy, jejichž aktivity jsou vhodné pro použití UTII a USN, si vybrat jakoukoli z nich. Fórum je často doporučováno používat první, protože je fixní a nezávisí na zisku, ale na dalších ukazatelích, včetně oblasti prodejního oddělení. Klenotnictví má několik metrů čtverečních, takže daň bude také malá.

Tato možnost je však vhodná pro dlouhodobě založené oddělení s dobrým ziskem a pro nově otevřenou, která nemá vysoký výnos, je lepší vybrat si účet USN. Z výše prvních malých příjmů bude daň také mírná a dokonce i v době snížené poptávky se nemůžeme bát, že na to nebude mít dost peněz.

Provádění dokumentů

Po registraci právnické osoby bude nutné se zaregistrovat u daňových úřadů, získat TIN a Goskomstat kódy, registrovat se v důchodovém a zdravotnických fondech, sociálním pojištění. Poté můžete začít připravovat dokumenty potřebné pro zahájení práce obchodu:

 • smlouva o pronájmu prodejní plochy;
 • papír od společnosti Rospotrebnadzor, který potvrzuje, že obchod neporušuje normy stanovené pro objekty tohoto typu;
 • smlouvy na preventivní dezinfekci, odstraňování odpadků, likvidace nebezpečného odpadu z domácností, čištění ventilace;
 • dokumenty z hasičských služeb, které potvrzují bezpečnost prostor. Bude také nutné jmenovat jednoho z členů personálu jako vedoucího požární bezpečnosti a provádět jeho školení;
 • doklady v pokladně;
 • osvědčení o zboží a dopisy odmítnutí od orgánů vydávajících licence. Faktem je, že bižuterie nepodléhá licencování.

Všechny dokumenty bez zvláštních obtíží je možné zaregistrovat nezávisle, ale služby společnosti, které poskytují pomoc v těchto záležitostech, můžete strávit 20 až 30 tisíc. Uvolněný čas bude užitečný pro instalaci zařízení a další akce pro přípravu na otevření oddělení.

Vědět, jak otevřít klenotnictví od začátku, můžete naplánovat a začít skutečně zajímavé a výnosné podnikání. Musíme se vypořádat s malým rizikem v podobě hospodářské soutěže, a v závislosti na režimu, ale relativní snadnost získání dokumentů, přiměřené investice a návratnost investic, že ​​obchod šperky atraktivní pro ty, kteří chtějí mít stálý příjem.

Jak otevřít klenotnictví - podrobný popis první osoby

Úspěšný podnikatel Boris Shikalev hovoří o tom, jak si vybudoval své podnikání v obchodu s klenoty. Budete se seznámit se zajímavou historií stává se podnikatelem a najdete mnoho praktických rad o tom, co je potřeba pro podnikání prodeje šperků.

Fascinující příběh Borise o tom, jak to vše začalo číst v první části, kde autor velkoryse sdílí jeho neocenitelný životní zkušenost.

Část 2. Méně práce - získáváme více

Během 21. století se Moskva vymanila z krátkých kalhotek "divokého" trhu a postupně se začala proměňovat v civilizované obchodní centrum. Její ulice byly stále znetvořovány stany a stánky, ale postupně byly demolovány a podnikatelé se přestěhovali do velkých obchodů a center, kde byly pronajaty maloobchodní místa. Chcete-li otevřít vlastní obchod, je to děsivé. Dashing 90 ještě neskončilo. Našel jsem ideální volbu: dodávku šperků prodávat majitelům a nájemcům obchodních míst.

Bižuterie, jako jednoho z nejvýnosnějších druhů zboží

Velmi dobře jsem znal moskevský trh. Přesto jsem již téměř 15 let "uvařil" ve sféře obchodu se zbožím vznesené poptávky. Po analýze jsem dospěl k závěru, že kostýmní šperky jsou nejvýnosnější. Samozřejmě, v těchto dnech mnoho z nich dělalo 100-200% zisk na jakýkoli produkt. Ale! Bižuterie by mohla dát až 1000%! Rozhodně jsem uhodl směr, kterým se má rozvíjet. Při pohledu do budoucna mohu říci, že dokonce i v roce 2012 můžete na některých produktech získat stejný zisk.

Proč se tedy rozhodl, že mohu získat fantastické peníze na výrobek, který zjevně nebyl nejdůležitější?

Věc je, že mám přítele, který žije v Německu a řekl mi, že německá mládež byla v poslední době zavěšena na šperky. Po cestě Moskvou jsem byl přesvědčen, že prakticky nemáme místa, kde se prodávají různé korálky, náušnice atd., Což znamená, že neexistuje žádná konkurence. Můžete si dát jakékoliv ceny. Jediné nebezpečí bylo, že si nebyla jistá, zda to bude v Moskvě poptávka.

Jak říkají: "Ten, kdo neriskuje, nepije šampaňské." Zůstalo se rozhodnout, kam se má zboží dostat a jak je prodat, aby se minimalizovaly daně a současně dosáhla slušného obratu. První otázkou nebyly žádné problémy. Cherkizovsky trh je již v plném provozu. Na to jsem měl dost známých Číňanů, kteří prodávali šperky. Vzhledem k tomu, že ještě nebylo příliš populární, ceny za to byly minimální. Zůstala otevřenou otázkou, jak prodávat zboží - ve vlastním obchodě nebo prostřednictvím vlastníků maloobchodních prodejen třetích stran.

Prodej zboží v jiných prodejnách a prodejnách

Po mnoha úvahách jsem dospěl k závěru, že je to nejlepší. Za prvé, ke mně nepřijdou žádní vyděrači (stále zůstává běžným fenoménem). Za druhé, budu schopen pokrýt různé oblasti Moskvy, což je poměrně nákladné a otevření vlastních obchodů. A konečně, za třetí, jsem úplně osvobozen od podání daňového přiznání!

Ne, samozřejmě, ve skryté podobě existují daně, protože odkládám zboží k prodeji za zjevně nižší ceny, než bych mohl sám prodat. Ukazuje se, že majitelé prodejen platit daně za mne a ze svých zisků. Nepodívám se na všechny tyto bolestivé postupy pro sestavování rovnováhy a jejich uvedení do daňových úřadů.

Takže byl vypracován předběžný obchodní plán klenotnictví a společně se ženou jsme šli hledat vhodná místa pro ztělesnění toho, co bylo plánováno na život. Nevím, jak nyní, a před 13-15 lety, majitelé obchodů příznivěji řešili návrhy z dobrého pohlaví. Pravděpodobně na psychologické úrovni věřili, že je nepravděpodobné, že by byli podváděni z jejich strany. Samozřejmě, byl to riskantní plán. Mohli bychom být oklamáni a neplacení peněz za prodané zboží. A kromě toho jsme neměli jistotu, že by se obchodem s šperky stalo něco. Jen si všimněte, že jsme opravdu "hodili" několikrát. Zůstali jsme bez zboží a bez peněz. Nájemci změnili své obchodní prostory a nechali s námi zboží. Při pohledu zpět v průběhu let, stojí za to si uvědomit, že to byl dobrý nápad. V prvních pěti letech jsme našli 18 bodů, ve kterých jsme nechali naše šperky pro prodej.

Práce byla postavena na velmi výhodném rozvrhu: jednou za měsíc odevzdáte potřebné zboží k bodu a vypočítejte, co bylo prodáno za poslední měsíc. Majitel obchodu zaplatil a zapomněli jsme si navzájem dalších 30 dní. Ukázalo se, že jsme pracovali dvakrát měsíčně po dobu 3-4 dnů. Celý čas byl volný. Zisk, jak byl napsán výše, byl skutečně velmi vysoký. Při práci na tomto programu jsme měli vlastní 200-300%. Pokud vezmeme v úvahu, že majitelé našeho zboží hodili dalších 150 až 250%, pak je snadné počítat ziskovost obchodu spojeného s obchodem s klenoty.

Otevření vlastních klenotů

Všechno by bylo v pořádku, kdyby naši nalezené body pokračovaly v práci a přinesly zisk. Bohužel, po dobu 14 let takové práce jsme z různých důvodů začali ztrácet své partnery. Hledání nových věcí se stalo obtížnějším, protože dnes v Moskvě neexistují prakticky žádní malí podnikatelé, kteří si zboží prodávají za prodej. Nájemné za tržiště je tak vysoké, že musí vytlačit všechny džusy z obchodu, aby nezůstal v červené. Například můžete věnovat pozornost na náklady na pronájem v metru. Stan s rozměrem 4 m2 v centru hlavního města stojí 250 tisíc rublů měsíčně! Někde na okraji města, v přechodu s dost slušné dopravy chodců, náklady na nájemné je o něco nižší - "jen" 130-150 tisíc.

V roce 2007 jsme otevřeli dva vlastní prodejní místa. Nyní, stejně jako všichni obyčejní drobní podnikatelé, sestavujeme zprávy, vyplácíme nájem a soutěžíme s konkurencí. Zde jsou vitríny jednoho z našich bodů:

Fotografie obchodních míst Boris Šikalev

V roce 2012 je stále výnosné obchodovat s šperky, ale nyní jsou tyto nádherné doplňky pro ženy prodávány v každém rohu. Soutěž není jen velká, je velice velká. Musíme přijít s různými akcemi, které by přilákaly zákazníky. Například "Koupit nějaké náušnice a získat druhý jako dárek. Akce platí pouze tři dny. " Ceny se musí neustále snižovat. Zisk ve výši 1000 procent je stále možný, ale na poměrně levném produktu. Proto je obrat na tomto trhu poměrně nízký.

Máme další výhodu oproti nově vytvořeným konkurentům. Jediné, co mohou udělat, je jít do nákupního centra "Moskva" nebo "Zahradník" a koupit tam šperky za údajně velkoobchodní ceny. Vzhledem k tomu, že moji čínští přátelé nezmizeli, prostě přešli na jinou formu práce, pak máme možnost koupit zboží o 30 procent levněji než na obvyklých místech velkoobchodu. Hosté z Číny nyní sedí v kanceláři a prodávají zboží výhradně pro své staré zákazníky z Cherkizonu. Neinvestují a nehledají nové zákazníky. Země je velká a od bývalých běžných zákazníků prostě nemají propuštění. Měli jsme štěstí, že jsme mezi nimi.

Samozřejmě, můžete jít nezávisle do Číny a přinést zboží ještě levnější (viz článek samoorganizaci dodávek z Číny), ale abych byl upřímný, je to práce pro mladou generaci. Před patnácti lety bych to udělala.

Mimochodem, stále pracujeme s implementačními body. Máme tři partnery, s nimiž jsme spolupracovali již 15 let! Pravděpodobně, pokud se pokusíte, můžete se pokoušet najít nové partnery. Ale musíme vymyslet něco nového. Podnikatel se musí rozvíjet. Celková ziskovost našeho podnikání je na dobré úrovni, ale museli jsme zapomenout na zuřivé zisky minulosti.

Zdá se, že je na čase vytvořit další obchodní plán, který nám umožní zvýšit naše tržby. Přišel čas, kdy musíte věnovat spoustu času svému podnikání a zapomenout na víkend, který trval dva týdny. Ale to je normální, protože se naše země postupně stává rozvinutým kapitalistickým státem, ve kterém si lidé, kteří tvrdě pracují, vydělávají.

Několik tipů pro ty, kteří se rozhodli dělat šperky

 1. Pokud máte elitní obchodní místo, zkuste si koupit zboží z Koreje nebo z Číny, ale velmi kvalitní.
 2. Bižuterie, které jste nikdy předtím neobchodovali, nakoupíte na začátku ve velmi malých partiích. Je třeba zkontrolovat, zda bude poptávka v naší zemi.
 3. Pokud máte příležitost jít do Číny, pak tuto příležitost ignorujte. Zde můžete rychle vytvořit spojení. Možná musíte jen párkrát jít tam. Noví partneři budou spolupracovat s vámi na dálku a odesílat zboží přímo do Ruska. Stačí, abyste získali jejich důvěru.
 4. Sortiment by měl být neustále udržován. Pro malý bod, pro začátečníky, bude jich dostatek 200-300 jmen. Pak můžete rozšířit.
 5. Velmi dobrá poptávka za posledních 5 let, zboží pro mladé lidi a pro ženy starší 40 let. Pro první - není nic lepšího než vložení piercingu do všech částí těla a druhé jako šperky s přírodními kameny.
 6. Tři svátky použijte maximálně. Nejdůležitější je nový rok. Od 20. prosince do 13. ledna můžete provést tříměsíční výnos. Musíte být připraveni na to, že musíte každý den přinést zboží. Zejména v posledních třech dnech starého roku. Den všech milovníků (14. února) a 8. března je pro prodejce šperků méně významný. V současné době získávají nejlepší dealeři kosmetiku s květinami a parfumeriemi. Musíme však být připraveni na nečekané výbuchy obchodu v těchto dnech. A nezapomeňte na "Last Bell" ve škole (koncem května) a promoci (koncem června). To je poslední příležitost vydělat peníze před "mrtvou" sezonou, která trvá od konce června do poloviny srpna.
 7. Nespěchejte, abyste vyhazovali zbytky zboží. Měl jsem případy, když jsem před pěti lety vyšel z šperkovnic, který "najednou" visel na body a úspěšně jej implementoval. Móda se vrací.

Doufám, že se vám podaří. A co je nejdůležitější, nevzdávejte se a nepokračujte!

Jak otevřít klenotnictví a klenotnictví

Obchodní oblasti

Jak uspořádat úspěšný klenotnictví? Představujeme vám krok za krokem průvodce zahájením podnikání.

Krok 1 - Vyberte formát zásuvky

První věcí je začít s rozhodováním o formátu podnikání. Existuje spousta možností pro otevření lukrativního místa pro obchod s šperky. Zde jsou jen některé z dobře známých ziskových směrů:

 • Obchod pro piercing šperky
 • Obchod s ozdobami člověka
 • Prodej šperků z umělého kamene
 • Obchod s šperky
 • Prodej exkluzivních ozdob
 • Klenotnictví
 • Sledujte prodejnu

Každý z těchto směrů má své výhody a nevýhody. Je třeba nejprve zkontrolovat přítomnost konkurence v místě, kde je plánováno otevření obchodu. Pokud má nákupní centrum již několik hodinových obchodů, pak už není potřeba otevřít třetí. Ale zde můžete úspěšně prodávat pánské šperky: prsteny, přívěsky, náramky, řetězy atd.

Krok 2 - Hledání zdrojů financování projektu

Na počátku prodeje šperků v závislosti na formátu skladu může být požadováno 450 000 rublů:

 • Záloha na pronájem prostor (6 - 15 m2) - od 50 000 rub.
 • Získání komerčního vybavení (regály, ekonomompaneli, stojany na šperky, CCM atd.) - od 100 000r.
 • Tvorba sortimentu zboží - od 250 000 rub.
 • Registrace IP a dalších výdajů - od 50 000 rub.
Krok 3 - Výběr místnosti

Největší úspěch této činnosti závisí na umístění odběru. Nejvýnosnější a "chytřejší" místa jsou nákupní centra. Taková místa navštěvují lidé s prosperitou, kteří jsou připraveni strávit desítky tisíc na krásných ozdobách.

Je optimální se usadit co nejníže - v prvním nebo druhém patře. Nejvíce dostupný formát je komerční ostrov o rozloze 4-6 kilometrů čtverečních. m. Nákupní oblast v oblíbeném nákupním centru města bude stát nejméně 5000r. pro náměstí. m. Hlavním problémem otevření v těchto místech jsou vysoké finanční náklady na návrh obchodu. Každé nákupní centrum vyžaduje příslušné zásuvky ze zásuvek, které by měly odpovídat celkovému designu nákupního centra.

Rozsáhlejší obchodní oblast je prvním patrem bytových domů s více bytovými jednotkami, stejně jako podzemními chodbami. V prvním případě je důležité zvolit prostory na první řadě domů v těsné blízkosti vozovky, chodníků a zastávkových pavilonů. Zde je výpočet pro méně solventní kupující, takže na takových místech je vhodné obchodovat s levným zbožím.

Krok 4 - Hledání dodavatelů zboží

Potřebujete určit klíčové dodavatele produktů do svého obchodu. Není nutné kupovat čínské zboží. V naší zemi existuje mnoho výrobců, mezi nimi továrna "Etalon", "Colibra", "Červená píseň", "Privolzhsky rostlina", "JOKER", "Infiniti" a další. Přestože existuje jeden velký "ale" - přímý výrobci pracují s velkými zásilkami (minimálně 50 kusů každého produktu určité barvy). Podnikatelé s jedním výstupem na 10 metrů čtverečních. m. výrobci nemají zájem.

Jednodušší, ale méně výhodnou možností pro jednotlivé obchody je nákup na velkoobchodních základnách v Moskvě. Najdete zde především čínské zboží, které se často prodává pod rouškou elitních italských nebo francouzských šperků.

Část zboží lze zakoupit od soukromých řemeslníků. Dnes je mnoho lidí, kteří se zabývají výrobou exkluzivních šperků doma. Jako suroviny používají přírodní kameny a kůži, stříbro 925, topaz, perletičku, zirkon a tak dále. Někteří dělají velmi krásné věci, zatímco cena nemusí být tak vysoká. Velkým přínosem spolupráce se soukromými mistry je, že mnozí z nich jsou připraveni dát zboží k prodeji. To znamená, že jim dáte prostor na polici a neplatíte za nákup. Jakmile je zboží prodáno, odečtete kapitánovi peníze (například bankovní kartu) a ponechte část marže.

"Chcete-li zachovat objem příjmů, v budoucnu bude muset aktualizovat rozsah zboží nejméně dvakrát za měsíc," - poradit účastníky trhu.

Krok 5 - Registrace firmy

Dalším krokem je registrace firmy. Pro malý obchod je nejlepší možností zaregistrovat individuální podnikání. Náklady takové události jen 800 rublů. státní poplatek. Pokud je případ organizován v partnerství, bude nutné zaregistrovat právnickou osobu (LLC). To je dražší možnost (náklady z 20 tisíc rublů.), Ale s jeho výhodami. Postavení právnické osoby umožní otevření poboček. Ano, a prodávat firmu, pokud taková potřeba vznikne, bude mnohem jednodušší.

Jako daňový systém pro malé obchody často vybírají UTII. Jedná se o nejvýhodnější zvláštní režim zdanění, kdy je daň zaplacena v závislosti na velikosti prodejní plochy. Čím je oblast menší, tím nižší je daň.

Několik slov stojí za zmínku o dokumentaci zboží. Šperky a bižuterie nepodléhají povinné certifikaci, ale aby se předešlo problémům s regulačními orgány, požádejte dodavatele o prohlášení o shodě nebo o hygienický certifikát. Pro každý produkt musí jít alespoň jeden z těchto dokumentů.

Krok 6 - Nákup komerčního vybavení a nákup zboží
Krok 7 - Reklama

Aktivní reklama do klenotnictví je vyžadována pouze tehdy, když je zásuvka umístěna na velmi živém místě. Pak 99% zboží bude kupováno impulzivně (pila - dotknutá - oblíbená - koupená). V ostatních případech je třeba se snažit tvrdě, aby klient šel k vám. V době vývoje internetu je reklama v sociálních sítích a prostřednictvím vlastních webových stránek velmi účinná. Není těžké vyvíjet svou stránku. Každý zákazník by měl dostat vizitku s adresou skupiny a webu a poskytnout slevu na další nákup.

Pravidelné držení akcií je také povinným nástrojem růstu tržeb. O nové kampani můžete informovat prostřednictvím skupin v sociálních sítích, stejně jako zasíláním SMS zpráv (čísla zákazníků lze shromáždit vyplněním malých dotazníků).

A nezapomeňte na sezónnost podnikání. "Mrtvá sezóna" v obchodu s klenotem tradičně spadá do letního období. Na zisku začínají obchodníci vystupovat až v říjnu. Propagovat v mimosezóně jsou peníze na vítr.

Podnikání na šperky: jak otevřít oddělení bižuterie. Značka na šperky stojí až 400%

Obchodování s kostýmními šperky s kompetentním přístupem se může rychle vyplatí, a v budoucnu vám přinese stabilní příjem. Odborníci tvrdí, že od roku 2011 se trh s bižuterií a doplňky několikrát rozrostl. Hlavními odběrateli jsou ženy ve věku mezi 16 a 30 let, kteří nejsou schopni utratit spoustu peněz na drahé šperky, ale zároveň nemůže odolat nekoupit nějaké krásné originální dekorace.

Poptávka po těchto produktech je vždy tam. Proto stojí za to se naučit, jak otevřít oddělení šperků, přilákat zákazníky a začít vydělávat na tom.

Krok 1. Dokumenty připravujeme

Bez ohledu na to, jak moc se s dokumenty snaží co nejrychleji vypořádat a dostat se do práce, je nemožné vyhnout se byrokratickému rozruchu v naší zemi. Chcete-li otevřít oddělení šperků, budete potřebovat následující dokumenty:

 1. Závěr Rospotrebnadzor (hygienická a epidemiologická stanice), který potvrzuje shodu prostor skladů s normami stanovenými pro objekty tohoto typu.
 2. Licence společnosti Rospotrebnadzor na umístění a organizaci práce podniku.
 3. Program kontroly sanitárně-průmyslových zařízení, dohodnutý s orgány dohledu a dozoru.
 4. Regulační dokumenty o klenotnictví.
 5. Dohody o provádění preventivní dezinfekce v prostorách, čištění ventilačních a klimatizačních systémů, využití zářivkových svítidel, odstraňování pevných domácích odpadků a jiných odpadů.

Je povinné splnit všechny požadavky Rospotrebnadzor, Státní požární inspekci a další služby - obchody, v nichž byly zjištěny případy porušení, mohou být pokutovány nebo dokonce uzavřeny.

Pokud jde o registraci, můžete pracovat jako právnická osoba (například LLC) nebo se zaregistrovat jako individuální podnikatel.

Krok 2. Vyberte místo

Při rozhodování o organizaci obchodu pro bižuterii je velmi důležité vzít v úvahu výběr vhodného místa pro obchod. Bez tohoto vysokého prodeje nikdy nebudete čekat. Co mám hledat při výběru místa pro svou prodejnu?

 • Místnost by měla být umístěna na místě s dobrým provozem, kde je vždy velký zástup lidí (většinou žen, protože jsou základem střední Asie). Dobrou volbou je místo blízko vysokých škol.
 • Minimální plocha butiku je 8 m 2.
 • Oddělení by mělo být krásné, světlé a moderně zdobené - pouze v tomto případě přiláká pozornost kupujících.

Samozřejmě, současně s tradiční offline podnikání, můžete uspořádat prodej šperků v síti a otevřít internetový obchod. To vám dá příležitost výrazně zvýšit geografii prodeje, protože lidé mohou nakupovat z jiných regionů a dokonce z měst.

Krok 3. Koupit zařízení

Při rozhodování o tom, jak navrhnout klenotnictví, nemusíte se snažit být originální ve všem. Jedná se zejména o výběr vhodného vybavení. Klasické skleněné vitríny a tělo skladu zůstávají v trendu - nic lepšího dosud nebylo vynalezeno.

Všechny výrobky budou dobře vidět a přilákají pozornost i těch lidí, kteří si původně nepomysleli na nákup šperků obecně. Hlavní věcí je udržet jednotný koncept a přilákat návrháře tak, aby vaše prodejna vypadala stylově, jasně a módně.

Krok 4. Přemýšlejte o sortimentu

Už víte, co přesně budete prodávat ve svém obchodě? Odpověď na "šperky" je zřejmá, ale velmi nepřesná. Než se podíváte na dodavatele a kupujete produkty, rozhodněte se, na jaké kategorie výrobků chcete pracovat.

Zde je příklad dobrého sortimentu pro oddělení bižuterie:

 • všechny druhy šperků pro oděvy;
 • brože;
 • náramky;
 • náhrdelník;
 • náušnice;
 • kroužky;
 • řetězy.

Aby si kupující mohli vybrat, musí být v každé kategorii nejméně několik set pozic.

Krok 5. Hledáte dodavatele a nákup produktů

Klenotnictví jako podnikání je obzvláště atraktivní při práci na franchisingu. Co to znamená? Podepisuješ smlouvu se šperky. V průměru to vyžaduje zhruba 30-40 tisíc dolarů.

Myslíte si, že je to drahé? Taková částka je však více než oprávněná - do jednoho roku budete moci vyúčtovat své náklady o 100%. Vy představujete dobře známé a osvědčené výrobky na trhu. A to znamená, že brzy po začátku práce může úroveň "čistého" zisku dosáhnout 2-4 tisíc dolarů měsíčně.

Zahájení podnikání v této oblasti je třeba vzít v úvahu sezónnost. Takže nejlepší možností je otevřít obchod v prosinci - je to způsobeno skutečností, že prodej dosahuje svého maxima v zimě a na jaře až do dubna.

Krok 6. Zaměstnanci

Naším úkolem je zajistit stabilní a nepřerušovanou práci oddělení. Vzhledem k tomu, že to není velký obchod a oddělení šperků, je to dost pro dva prodejce. Nejlepší možnost - práce na platu (16-20 tisíc rublů měsíčně). To znamená, že každý měsíc budete muset rozdělit od 32 do 40 tisíc rublů na platy.

Ale utrácet peníze za uklízečku nebudou muset, pokud se rozhodnete pro pobyt na území nákupního centra, tyto povinnosti převezme zaměstnance komplexu.

Krok 7. Vypracujte plán finančního projektu

A je výhodné vytvořit podnik pro šperky vůbec? Zhruba řečeno, hra stojí za svatbu? Pokuste se vypočítat náklady a odhadnout přibližný zisk, který můžete získat tím, že začnete pracovat v této oblasti.

Za prvé, pojďme hovořit o počátečním kapitálu, který je zapotřebí k otevření klenotnictví:

 • pronájem prostor (může se lišit v závislosti na umístění) - od 20 000 rublů;
 • provádění opravářských prací, zjemnění oddělení, opravy a projektování;
 • nákup produktů - od 150 000 rublů;
 • nákup značkového kvalitního vybavení - od 30 000 rublů.

Je snadné si vypočítat, že pro úspěšné zahájení práce budete potřebovat poměrně malou částku (pokud nebudete pracovat na franchisu) - asi 200-250 tisíc rublů.

V budoucnu je třeba vzít v úvahu měsíční výdaje. Patří sem:

 • pronájem - od 20 000 rublů;
 • plat zaměstnancům - přibližně 35 000 rublů;
 • účetnictví - 2000 rublů;
 • UST - 10 000 rublů;
 • další výdaje - 4000 rublů.

Okraj pro šperky je tradičně považován za jeden z nejvyšších - až 400%. V průměru můžete rozvíjet své podnikání od začátku, můžete dosáhnout čistého zisku až 50 000 rublů měsíčně. Ziskovost projektu v tomto případě může dosáhnout 20%. To znamená, že podnik bude splácet za rok. Při práci na franchisovém základě budete potřebovat více impozantní počáteční investice, ale projekt se může vrátit několikrát rychleji.

Místo omezení: překvapte své zákazníky!

Takže jste právě zjistili, co potřebujete, abyste mohli začít pracovat v této oblasti. Existuje však ještě jedno malé tajemství, které bychom se s vámi rádi konečně podělili: aby vaše podnikání v špercích skutečně fungovalo dobře, musíte svým zákazníkům představit něco neobvyklého, originálního - něco, co nenajdete nikde jinde.

Můžete například lehce změnit již hotové výrobky nebo přidat dekorace vyrobené vlastními silami do hotových kolekcí.

Trochu horlivost a trpělivost - a váš obchod začne přinášet stabilní příjem a můžete se radovat dělat svou oblíbenou věc!

Jak otevřít klenotnictví?

Přidáno do záložek: 0

Řekněte vám, jak otevřít klenotnictví a co potřebujete pro to.

Moderní trh se velmi změnil. Obchod, který se tak dávno prošel v stanech, se nyní začal stále více pohybovat do velkých nákupních center a obchodních domů. Mnoho podnikatelů začíná podnikat odtud. Mnozí se neodvážili otevřít vlastní prodejnu bižuterie a takoví lidé se nejprve rozhodli vyřídit šperky pro prodej nájemníkům a majitelům prodejen.

Velmi velký počet obchodníků, kteří mají značné zkušenosti s prací, dospěl k závěru, že obchod s bižuterií je velmi výnosné zaměstnání. Dokonce i v devadesátých letech, kdy jakýkoli produkt na trhu mohl poskytnout až 200% zisku, otevření klenotnictví by mohlo přinést zisk ve všech 1000%! Myslíte si, že je výhodné otevřít klenotnictví? Samozřejmě ano! Podnikatelé té doby velmi přesně uhádli správný směr a neskrývejte skutečnost, že i dnes, obchodování s šperky, můžete získat spoustu zisku. Bude to docela lukrativní podnikání otevření obchodu levné šperky ve svém městě.

Původ bižuterie

Jak je tedy možné na první pohled vydělat slušné peníze za prodej takových zdánlivě nepotřebných věcí? Vznik bižuterie začal v 90. letech, když někteří podnikatelé zaznamenali, že v zahraničí téměř každý zástupce mládeže nosil obrovské množství různých ozdob. V Rusku prakticky neexistovaly žádné prodejny, které by prodávaly příslušenství: náušnice, korálky atd. Nedostatek takových prodejen naznačuje, že pokud začnete sami nakupovat šperky, na trhu nebude prakticky žádná konkurence.

Jediná vzrušující otázka byla, zda by takové produkty byly v Rusku poptávané. Ale pak se podnikatelé, inspirovaní a inspirováni možným úspěchem, rozhodli využít šanci. Byla tu důležitá otázka, kde koupit potřebné zboží a jak ho prodat, aby se minimalizovaly daně. Pokud by nedošlo k problémům s nákupem zboží, od té doby emigranti mohli nakupovat šperky za směšné ceny, druhá otázka, která se týkala prodeje výrobků, byla vážnější. V té chvíli se v hlavě někoho stalo, že je možné obchodovat s pomocí outsiderů a obchodů, které používají.

Podnikatelé dospěli k závěru, že tato možnost je velmi vhodná, zejména s ohledem na specifika tohoto časového intervalu. Schopnost pokrýt řadu prodejen současně bez otevření vlastních obchodů a nedostatek problémů s daňovou kontrolou umožnila podnikatelům rozšířit své schopnosti.

Je zřejmé, že v tomto obchodě je stále ještě nějaké nebezpečí. Například to bylo pravděpodobné, že obchodníci, k nimž šperky byly převedeny pro další prodej by mohly podvodně držet peníze jiných lidí. Někteří lidé byli oklamáni nájemníky, komu si pronajali šperky na prodej. Prostě změnilo místo zásuvky, a to s něčím jiným zbožím. Ano, av té době existovaly velmi velké pochybnosti o tom, že kostýmní šperky budou na trhu skutečně poptávat. Ale teď není tajemstvím, že se ukázalo být dobrým nápadem.

Práce probíhala na velmi jednoduchém principu: měsíčně bylo nutné zakoupit potřebné šperky, předat je do obchodního místa, vypočítat svůj zisk a odejít do důchodu, aby se znovu vrátili za měsíc se zbožím a vybrali si peníze. Ukázalo se tedy, že pracovní plán se skládal z několika dnů nezbytných pro nákup zboží a zbytek času byl zcela zdarma. Zisk z tohoto podnikání byl skutečně velmi vysoký.

Časem se mnoho maloobchodních prodejen zastavilo. Je zřejmé, že to negativně ovlivnilo práci podnikatelů, kteří se za pomoci outsiderů zabývali obchodem s bižuterií. Ztráty mezi partnery se staly katastrofální a hledání nových takřka vždy skončilo porážkou. Navíc taková obchodní společnost, která odvezla šperky na prodej, prakticky zmizela. To je následkem vysokých nákladů na pronájem prostor.

Bižuterní obchod na moderním trhu

Po roce 2000 se obchod s bižuterií začal šířit ve formě vlastních prodejních míst. Od té doby obchodníci, stejně jako jiní podnikatelé, začali sestavovat zprávy, platit nájemné a bojovat proti vznikající konkurenci.

Obchod s šperky na moderním trhu zůstává ziskovým obchodem, nicméně tyto výrobky se začaly prodávat prakticky na jakémkoli místě, které je pro ně výhodné. Soutěž v této oblasti narostla do neuvěřitelných výšek. V tomto ohledu se obchodníci začali snažit zvýšit příliv zákazníků a přicházeli s různými propagačními akcemi a slevami. Něco v duchu "koupit nějaké náušnice a druhé dostanete jako dárek." Ceny zboží se neustále musela snižovat a současně i jejich vlastní zisk.

Obrat v levném výrobku je velmi nízký, takže zisk na něm je stále možný. Velkou výhodou pro podnikatele bylo to, že většina konkurentů koupila své zboží někde v obchodním centru za pseudo-velkoobchodní ceny. Vzhledem k tomu, že cizinci v Rusku jsou stále na svém místě, bylo možné koupit zboží za účelem prodeje za mnohem nižší ceny. Samozřejmě, můžete si myslet na to, že půjdete do Číny, ale pro mnoho začínajících podnikatelů, aby takový výlet byl nemožný.

Jak otevřít moderní obchod, který prodává šperky?

Někteří podnikatelé, kteří se zabývají obchodem s bižuterií, jsou velmi šťastní tím, že našli spolehlivé partnery, s nimiž dlouhodobě pracují. Můžete se však pokoušet najít nové partnery, protože se musí podnikatel neustále rozvíjet. Ziskovost tohoto podnikání je stále na vysoké úrovni, nicméně její zisk není tak vysoký, jaký býval.

Je zřejmé, že je čas vyvinout další obchodní plán, který by zvýšil výnosy z obchodu s šperky. Dnes už nemusíte ani myslet na práci několik dní v měsíci, neboť podnik bude vyžadovat téměř celý váš volný čas. Tyto jevy však v žádném případě nelze nazvat normální, protože Rusko se postupně rozvíjí jako kapitalistický stát, ve kterém ti, kteří pracují více ziskem.

Na videu: Jak otevřít klenotnictví

Maloobchod s šperky vyžaduje nějakou radu. To je seznam užitečných tipů, které mohou být užitečné pro ty, kteří se rozhodli, že obchod s šperky umožní mít slušný zisk.

 • 1) Pokuste se získat vysoce kvalitní bižuterie z Číny nebo Koreje.
 • 2) Koupit malé množství produktů, které jste dříve neobchodovali. Podívejte se, jak populární budou mezi kupujícími.
 • 3) Pokud máte možnost jít do Číny a koupit tam velkou šarži zboží pro vaši prodejnu, udělejte to. Kromě levného zboží můžete také snadno vytvořit spojení a najít spolehlivého dodavatele.
 • 4) Pokuste se neustále udržovat dosah. Pokud je vaše zásuvka malá, můžete začít s 200-300 názvy a rozbalte rozsah.
 • 5) V posledních několika letech je zboží velmi poptávané, pro mladé lidi a pro ženy, které dosáhly dospělosti. Mnoho z těchto lidí je šťastné, že nosí piercing a šperky s přírodními kameny.
 • 6) Chcete-li zvýšit svůj příjem, použijte všechny dovolené. Například na Silvestr svátky, zvýšit sortiment zboží spojené s touto dovolenou. Možná budete muset každý den dovézt zboží ze skladu, ale za to stojí za dobré příjmy.
 • 7) Nemusíte vyhazovat produkt, který jste nemohli prodat. Možná, že za pár let se vrátí móda na takové šperky a můžete je snadno prodávat.

Video průvodce, jak vydělat peníze na prodej šperků, jaký druh zboží k nákupu

Ve videu: průvodce, jak otevřít online klenotnictví

Jak otevřít šperky a klenotnictví: doporučujeme

Jedna z hlavních výhod obchodu s kvalitními klenoty je vyšší než v nízkém segmentu, přírůstky a zisky

IT nástroje, které používá Alexander Bondar

 • YouTube
 • Facebook
 • Vkontakte

Prodej šperků a šperků - jedna z nejoblíbenějších podnikatelských nápadů pro začínající podnikatele. Zvláště dívky tuto myšlenku "loví oheň", protože tato výklenka nejen umožňuje finanční nezávislost a realizaci podnikatelských schopností, ale také uspokojí pocit krásy, který je charakteristický pro mnoho žen. Zakladatel a ředitel projektu I Love Me Alexander Bondar o tom, že je třeba vzít v úvahu při zahájení prodejny cihel a malty.

Alexander Bondar, obchodník z Petrohradu, zakladatel online obchodu Miluji mě (velkoobchodní a maloobchodní prodej šperků a klenotů z přírodních kamenů). V e-commerce - od roku 2008. Autor knihy "Jak překonat krizi růstu online obchodu" a několik video kurzů o internetovém obchodu.

Obchodování s šperky má mnoho zajímavých výhod:

nízká kupní cena výrobků: od 300 do 900 rublů v segmentu kvalitních šperků a šperků z přírodních kamenů;

vysoká marže: přírůstek je v průměru 100-300%;

malá velikost zboží: skladování a vystavování šperků nevyžadují velké obchodní prostory;

poptávka po módních špercích mezi spotřebiteli: musíte pracovat tvrdě, abyste našli dívku, která vůbec nenosí šperky nebo šperky;

malé investice na začátku: můžete zahájit své podnikání při prodeji šperků se skromnou investicí a postupně se rozšiřovat rozsah obchodu.

Všechny tyto rysy činí obchodování s bižuterií mimořádně atraktivní investicí. Ale kvůli úspěchu nestačí jen koupit produkt a otevřít prodejnu - oddělení, "ostrov" nebo klenotnictví. Mnozí podnikatelé, kteří začali obchodovat s bižuteriemi, vystřelili a zanechali obchod s ničím.

V tomto článku bych chtěl uvést řadu doporučení při otevření klenotnictví. Tyto tipy jsou založeny na mých více než osmi letech zkušeností v oblasti obchodu s šperky a na zkušenostech zákazníků mé společnosti.

Výběr místa je výchozím bodem pro spuštění libovolného obchodu. Toto rozhodnutí je jedním z nejodpovědnějších. V případě chyby při výběru místa nebudete moci situaci snadno a bezbolestně napravit.

Přemístění úložiště na jiné místo již není "přenosem", ale uzavřením a opětovným otevřením

Důležitý bod: nemusíte počítat všechny kolemjdoucí. A pouze ti, kteří mohou potenciálně koupit vaše šperky.

Počítali, ve srovnání s předpokládanými tržbami.

Bižuterie a šperky - trh, ve kterém není tak snadné najít duplicitní produkty. Je to bolestně velké množství modelových řad, stylů, výrobců.

Nicméně, po určení místa, obcházejte všechny obchody s šperky a šperky v okruhu 500 metrů (pokud stojíte samostatně) nebo všechny body nákupního centra (pokud se rozhodnete vstoupit do oddělení). Vaším cílem je zajistit, aby v okolí nebyli konkurenti, kteří prodávají stejný produkt.

Tato jednoduchá akce vám umožní:

uvědomte si, co se děje na vašem trhu;

Nekupujte zboží od stejných dodavatelů jako vaši kolegové - vyhnout se konkurenci za cenu a neomezovat se na přírůstky na úrovni konkurentů;

konkrétně koupit několik produktů, jako jsou konkurenti, a prodávat je "na nulu", aby přilákali své zákazníky.

Častou chybou nováčci - považujte konkurenta za každý klenot, který existuje ve vesmíru. Není tomu tak. Soutěžící je obchod v okruhu 500 metrů od vašeho místa

Většina zákazníků nikdy nepřekročí tento okruh ani za nákupní centrum nákupního centra.

Většina obchodů s klenoty zničí nudné tváře a nezajímavost prodejců. Majitel investuje do vybavení, osvětlení a zboží. A prodávající zabíjí všechno v budově.

Několik pravidel chování prodejce klenotnictví:

Zákaz zaměstnávání s abstraktními věcmi: mluví po telefonu sedí u počítače, varné techniky, spánek (ano, to se stává - prodávajícího ostrov šperky spící za pultem před sebou);

otevřená póza, dobrá vůle, ochota odpovědět na otázky zákazníků;

hledáním potenciálních zákazníků pohled (oko-na-oko);

zákaz sedí na židli / stoličce v obchodním patře.

Prodávající by měl být připraven odpovědět na otázky, které většina zákazníků požaduje. Zdůrazňuji, že nepotřebujete znát odpovědi na žádné otázky. Stačí se omezit na nejčastější kruh.

Informujte prodejce, aby zapisovali všechny otázky, které zákazníci obdrželi. Seskupte tyto otázky. Přečtěte si statistiky - jaké body mají větší zájem o kupující.

Pak vytvořte malý pokyn s kvalitativními odpověďmi na všechny otázky. Odpovědi by neměly zavírat otázky, ale také prodat.

Návod by se měl všem prodejcům bez výjimky učit srdcem. To je jediný způsob, jak se v práci bude používat.

Všechny nákupy musí podléhat přísnému účetnictví. Často majitelé malých klenotů zanedbávají shromažďování statistik prodeje kvůli nedostatku databáze zboží.

Nezáleží na tom, jestli vedete záznam o zboží v programu na počítači nebo peru v notebooku, měli byste vždy znát statistiku prodeje:

pro jednotlivé modely ozdob;

podle kategorií (náušnice, náhrdelníky, náramky atd.);

pro každý typ kamene;

na podlaze (zvlášť šperky pro muže, zvlášť pro ženy).

Statistika prodeje je výchozím bodem nákupu. Koupit zboží, které potřebujete, ve stejném poměru, v jakém jsou prodávány.

Dávejte pozor, aby váš sortiment neklesl v množství v žádné kategorii produktů. Nakupujte v předstihu.

Hlavní kupci šperků z přírodních kamenů a šperků jsou dívky. A dívky mají velmi rád slevy a dary.

Experimentujte se speciálními nabídkami:

bezplatná dekorace jako dárek;

sleva z určité částky;

slevy na jednotlivé šperky.

Povinnou podmínkou úspěšné propagace je omezená doba platnosti. Obvykle trvání akce nesmí být provedeno déle než tři dny.

Zvláštní nabídky by měly podporovat nákup "tady a teď"; příliš dlouhé tržby ztrácejí tento efekt

Mnoho nováčků přišla ke špatnému nápadu - koupit stejné zboží jako konkurenti a prodávat je levněji. Snaží se, aby získali své místo na slunci tímto způsobem.

Toto rozhodnutí je nesprávné z následujících důvodů:

poptávka po špercích je neelastická - snižování cen nevede k silnějšímu nárůstu prodeje, ale zároveň vede ke snížení zisku;

obchod s malými maržími nezanechává vlastníka rozpočtu na propagaci svého zboží: reklama, dobré obchodní vybavení a světlo;

Přesnost zákazníků na kvalitu šperků a šperků v levné segmentu není nižší než v drahých. Produkty často nesplňují očekávání zákazníků. V důsledku toho - časté návraty, nároky, konflikty.

Nyní je trh nasycen levnými čínskými šperky. V tomto případě spotřebitel dává větší nároky na kvalitu šperků. Proto je nejslibnějším výklenkem šperky střední ceny

Segment středních cen představuje produkty, které jsou vyráběny pod vlastními ochrannými známkami. Maloobchodní hodnota tohoto kostýmu se pohybuje od 900 do 3000 rublů. V podstatě se jedná o kvalitní šperky čínských, ruských a korejských výrobců.

A pamatujte, že jedna z hlavních výhod obchodu s kvalitními šperky je vyšší než v nízkém segmentu, marží a zisku.