Jak otevřít kavárnu u silnice

Spousta lidí žije v hrůzostrašném a chaotickém rytmu a je v neustálém pohybu. Procházejí mezi městy, někdy zůstávají hladové, prostě nenajdou místo, kde byste mohli jíst chutné a vydatné. Naštěstí ve většině regionů Ruska na rušných a ne příliš silnicích jsou rozptýleny všechny druhy silničních kaváren a restaurací. Je v dnešní realitě výhodné otevřít takové instituce poblíž malých měst? Neexistuje jednoznačná odpověď - příliš mnoho nezvyklých nuancí ovlivňuje ziskovost tohoto podnikání. Nicméně, mnoho podnikatelů stále více přemýšlí o tom, jak otevřít kavárnu silnice od samého začátku. Níže se pokusíme toto téma co nejdůkladněji pokrýt.

Etapy organizace této činnosti

Rozhodli jste se otevřít vaši kavárnu u silnice a nevíte, kde začít? Prvním krokem na cestě k budoucímu úspěchu, který učiníte na pobočce Federální daňové služby, kde se budete muset zaregistrovat jako individuální podnikatel. Chcete-li to udělat, musíte vyplnit žádost v předepsané formě, přivezte fotokopii pasu a zaplatíte 800 ruble dluhu státní pokladně. Ale to není vše: nejdůležitější v postupu při registraci IP je správná volba odpovídajícího typu činnosti v OKVED. Otevření kavárny na silnici je vhodné pro následující položky klasifikátoru:

 • 56.10 "Restaurace a doručování potravin".
 • 56.10.1 "Činnosti restaurací a kaváren s plným restauračním servisem, kavárny, restaurací rychlého občerstvení a samoobslužných služeb".
 • 56.10.21 "Činnost provozoven veřejného stravování s odběrem".

Volba daňového systému je také nesmírně důležitým krokem, který přímo ovlivní budoucí vývoj podnikání. Ideální pro silniční kavárnu - USN, nebo "zjednodušené". Tento systém plně odpovídá jeho populárnímu názvu. Příprava a předložení daňových přiznání nebude pro vás velkým problémem - i začátečník pochopí nuance. Zjednodušený systém zdanění znamená převod 6% z celkového podnikového výnosu nebo 15% čistého provozního zisku do státních účtů.

Po provedení všech výše uvedených postupů obdržíte během několika dní hlavní registrační číslo (OGRN) a certifikát. Po získání čestného statutu individuálního podnikatele se můžete bezpečně pustit do nejdůležitějších fází organizování vašeho podnikání.

Postup pro otevření kavárny u silnice

Otevřete kavárnu na okraji malého města - úkol není příliš složitý, ale má své vlastní nuance a nástrahy. Pokyny krok za krokem, které jsou uvedeny níže, vám pomohou při sestavování této firmy sestavit správnou posloupnost akcí.

 1. Analýza konkurentů a volba umístění instituce. Pokud existuje velké množství konkurenčních zařízení, je nutné umístit kavárnu co nejdále od hlavního vchodu do města, aby je mohli řidiči vidět nejprve. Pokud ovšem konkurenty plakali, je nejlepší uspořádat kavárnu u silnice poblíž samotné hranice města.
 2. Pronájem nebo výstavba prostor pod kavárnou u silnice. Místnost bude potřebovat malý - asi 100 metrů čtverečních. metrů. Na takovém náměstí se pohodlně hodí hala, kuchyň, koupelna a několik pomocných kuchyň. Chcete-li minimalizovat náklady na stavbu budovy pod silniční kavárnou, můžete omezit plochu na 50-70 "čtverce" a navíc uspořádat stoly na volném prostranství.
 3. Nábor. Bude nutné najmout dva kuchaře s pomocníky, stejně jako dva správci, tři číšníci a čisticí dáma. Provozní režim kavárny by měl být nastaven nepřetržitě.
 4. Reklama a propagace. Několik bannerů na silničních billboardech, které ukazují na blízkost umístění vaší kavárny a jasné znamení - není zapotřebí žádné reklamy. Vytvoření kavárny je volitelná, ale pokud existuje touha, můžete to udělat a umístit zde nabídku instituce.

Poradenství! Objednejte papírové tašky s logem vaší instituce a prodávejte je, abyste odňali jídlo. Spolu s objednávkou můžete v balíčku dát malý suvenýr (například magnet s dobrým přáním) - zákazníci budou s takovou péčí velmi potěšeni a budou mít nezbytně společné pozitivní dojmy s přáteli a známými.

Vybavení kavárny u silnice

Především byste měli objednat výrobu světlé neonové značky s originálním uměleckým dílem. Z jeho atraktivity a kreativity bude záviset na přání zákazníků zastavit a jíst ve vaší instituci. Pokud jde o interiér "dekorace" kavárny, měli byste si zakoupit následující vybavení a nábytek:

 • Malé stoly, nejlépe s kovovými nohami.
 • Židle s vysokými zády, nebo dokonce lepšími malými měkkými pohovkami.
 • LCD TV v hale.
 • Pokladna.
 • Barový čítač z laminované dřevotřískové desky.
 • Chladicí zařízení.
 • Prostorná mikrovlnná trouba.
 • Plynové sporáky.
 • Kuchyňský robot.
 • Kávovar.
 • Sady příborů.
 • Keramické a plastové zboží.

Chcete-li ušetřit peníze, můžete pro chodbu koupit použité stoly a židle. Na počtech škrábanců a scuffs na nábytku, jen málo bude věnovat pozornost, především - slušná kuchyně a přátelské služby.

Dokumentace

Cesta v kavárně je cateringovým zařízením a přitahuje zvýšenou pozornost sanitární a epidemiologické služby. Před nástupem prvních návštěvníků by proto měl majitel zařízení pečlivě zkontrolovat dodržování hygienických norem a pravidel stanovených v dokumentu JV 118.13330.2012. Tím se v budoucnu vyhnout závažným problémům s SES. Vedle získání potřebných povolení a certifikátů od SES je třeba dbát na to, aby od požárního útvaru získaly různé povolení. Další dokumenty, které budou vyžadovány pro registraci a následné fungování kavárny na silnici, jsou uvedeny níže:

 • Certifikáty OGRN a TIN.
 • Smlouva o nájmu prostor nebo osvědčení o vlastnickém právu.
 • Doklad potvrzující registraci pokladny.
 • Kniha stížností a návrhů.
 • Cestovní kancelář technické inventury (BTI).
 • Evakuační plán.
 • Smlouva o vývozu pevných domácností a biologického odpadu.
 • Smlouva o deratizace, dezinfekci a dezinsekce.

Upozornění: abyste ušetřili drahocenný čas a nervy, měli byste využít služeb specializovaných organizací, jejichž zaměstnanci vám poskytnou komplexní pomoc při přípravě dokumentace. Tyto služby samozřejmě stojí za peníze, ale ne tak velké, aby zanedbaly příležitost chránit se před byrokracii.

Kolik to je

Přesná částka, která bude zapotřebí k otevření silniční kavárny, závisí do značné míry na regionu, v němž se plánuje organizace tohoto podniku. Rozhodnutím o otevření této instituce na silnici u malého regionálního centra, bude podnikatel zcela splnit rozpočet 500-600 tisíc rublů. Organizace kavárny na rušné silnici vedle regionálních center v evropské části Ruska může vyžadovat investice v oblasti 2,5 milionu rublů.

Na silniční kavárně můžete vydělat dobré peníze, ale výše příjmů je z velké části určena konkrétním umístěním kavárny na trati, stejně jako přítomností a blízkostí konkurenčních institucí. Průměrná kavárna na okraji malého města se v průměru platí za 12 až 18 měsíců a začíná přinášet svým majitelům malý, ale stabilní zisk.

Výhody a nevýhody

Absolutně jakýkoli druh podnikání má své klady a zápory, jejichž celková určuje jeho atraktivitu v očích podnikatele. Zvažte hlavní výhody a nevýhody otevření silnice na trati. Takže seznam plusů je následující:

 1. Zákazníci kaváren na silnicích zpravidla nenacházejí chybu ve službách a kvalitě jídla, které slouží. Pro ně je hlavní věc rychlá, uspokojující a je žádoucí mít po dlouhé cestě chutné občerstvení a barva ubrousků na stole a vzhled číšníků je na posledním místě znepokojují. Nicméně to neznamená, že je nutné zákazníkům přivádět krmení a pronajmout lidi z ulice do práce - přesto musí být kvalita služeb v souladu s obecně uznávanými standardy.
 2. Nabídka je jednoduchá ve vaření, jejíž cena může být poněkud nadhodnocená ve srovnání s protějšky v institucích města. Záležitost spočívá v tom, že klienti zpravidla spěchají a nehlížejí zvlášť pozorně ceníky v nabídce. Zvýšení zisku přispívá ke snížení doby návratnosti.
 3. Malé náklady na reklamu a propagaci. Jasné a lákavé znamení nad vchodem - to ve skutečnosti a všechny reklamy. Nemá smysl uspořádat akce a "PR" v médiích. Nikdo zvlášť nechodí venku do města, aby jedl hamburger za deset rublů levnější, nebo si pro velkou objednávku udělal volnou sklenici "Cola".

Hlavní nevýhody jsou následující:

 • Nedostatek zaručeného zisku od běžných zákazníků. Bohužel, lidé zřídka navštěvují stejnou kavárnu několikrát. To je specificita instituce - s tím nemůžete nic dělat.
 • Určitá sezónnost podnikání. Faktem je, že v letní sezóně lidé cestují mnohem aktivněji a dělají služební cesty než v chladném období. Proto počet zákazníků a zisk silniční kavárny je v létě mnohem vyšší.

Jak vidíte, tento obchodní nápad má několik pozitivních aspektů než negativní. Nicméně není třeba se svádět, protože s nerešpektováním přístupu může být co nejkratší čas zničena jakákoli správná věc.

Nakonec,

Pokud jste začínající podnikatel s malým počátečním kapitálem, uspořádání kavárny na silnici je pro vás malým podnikem. Za prvé, důkladně "čerpáte" své podnikatelské dovednosti a schopnosti. Za druhé, v případě selhání ztráty budou minimální a rychle se vrátíte na nohy. Za třetí, tento podnik může být později dán jinému členu vaší rodiny a vy sám můžete udělat něco vážnějšího. Závěr: otevření takové instituce se může stát jako výchozí bod na cestě k velkým úspěchům a úspěchům v jiných typech podnikání. Hodně štěstí!

Cesty: jak otevřít kavárnu u silnice? Podnikatelský plán pro silniční kavárnu: potřebné vybavení a dokumenty

Otevření kavárny na silnici může být považováno za poměrně výnosný obchod. Taková zařízení již dlouho nebyla považována za druhořadou, jsou dobrou poptávkou mezi motoristy a jinými cestujícími.

A není třeba vybírat velké budovy, hlavním důvodem je, že se vaše zařízení nachází v blízkosti dálnic s vysokou dopravou. Stejně jako u jiných případů existuje řada funkcí. O tom, jak otevřít kavárnu u silnice, jaké doklady se shromažďují, jaké vybavení si můžete koupit atd., Se můžete dozvědět dále.

Místo:

Jak říkají odborníci, stravovací průmysl mimo město není dostatečně rozvinutý, takže má smysl přemýšlet o kavárně na silnici. V evropských zemích, na silnicích, může kavárna i restaurace s rychlým občerstvením mírumilovně existovat. Ale podle ruského zážitku je nejvhodnější volbou rychlé občerstvení, protože návštěvníci těchto zařízení jsou zpravidla ve velkém spěchu.

Navíc stojí za to zvážit nejen to, jak otevřít kavárnu u silnice, ale také kde ji založit. Nejlepšími možnostmi jsou čerpací stanice, místa poblíž osídlených oblastí, stejně jako nákupní centra. Můžete také otevřít kavárnu v blízkosti rekreační oblasti (na břehu řeky nebo jezera). Mnoho z nich doporučuje zvolit jižní směr (tedy na jih od města, města), takže se nebudete nudit ani v zimě.

Vyberte si pokoj

Velmi často jsou prostory, které jsou pronajaty k založení instituce na silnici, v žalostném stavu. Abyste je dostali do správného tvaru, budete muset provést nákladné opravy. Nejvýhodnější je otevřít kavárnu již na základě hotových komplexů, které se nacházejí na křižovatce velkých silnic. Několik blízkých míst prodeje jistě přitahuje pozornost cestujících.

Některé funkce

Kromě toho, když se rozhodlo, jak otevřít kavárnu u silnice, je žádoucí dodržovat několik tichých požadavků:

 • zařízení musí být vypočteno pro nejméně 70 míst a má území nejméně 100 metrů čtverečních. m;
 • Místnost by neměla být příliš prostorná, měla by tam být útulná atmosféra;
 • kavárny jsou vybaveny parkováním nejen pro automobily, ale také pro přívěsy a kamiony, navíc je třeba vytvořit pohodlné přístupové cesty;
 • interiér je žádoucí ozdobit se zdrženlivostí a jednoduchým, ale vnitřní výzdoba by neměla připomínat sovětskou jídelnu, což zcela odrazuje od chuti k jídlu.

Požadovaná dokumentace

Chcete-li založit firmu, musíte zaregistrovat IP. Pokud však kavárna plánuje prodávat alkoholické nápoje, je nutné vytvořit pouze společnost s ručením omezeným. Po výběru areálu je nutné získat povolení od hasičské stanice a sanitární a epidemiologické stanice.

Chcete-li zajistit, aby vaše kavárna na silnici splňovala hygienické požadavky, musíte se postarat o dostupnost vody a elektřiny, jakož i připojení k jiným komunikačním prostředkům. Podnikatel také potřebuje získat licenci na prodej alkoholu. Bez splnění všech těchto požadavků může mít podnikatel velké problémy.

Nákup zařízení

Budete také potřebovat následující vybavení:

 • obchodování (výlohy, pokladna);
 • kuchyně (trouby, nábytek, nádobí, sanitární keramika, domácí spotřebiče);
 • sklad;
 • větrání.

Náklady na vybavení mohou být různé, v průměru to se pohybuje od 100 tisíc až 1 milion rublů. Vše závisí na tom, jak vážně hodláte vybavit chodbu a kuchyni.

Nabídka silniční kavárny

Kuchyně by měla být uspokojující, ale spíše jednoduchá. Homáre, mramorované hovězí maso a humry zjevně nejsou nutné. Je však velmi důležité zdůraznit kvalitu a svěžest výrobků. Pokud je to možné, nabídka by měla být různorodá, ale rychle připravená.

Hosté by měli nabídnout horké první a druhé pokrmy, sendviče, šišské kebaby. V menu je také žádoucí udělat pár salátů, ale je třeba je připravit bezprostředně před podáním, protože to není nikdy předem objednáno. Jedním slovem je, že musíte zajistit tolik typů pokrmů, kolik můžete uložit, pak se snadno zahřát nebo vařit.

Zajímavé nabídky

Můžete mírně diverzifikovat podnikání na silnicích: pozvat návštěvníky, aby odnést nádobí v uzavřených kontejnerech. Můžete prodat a související produkty: voda, cigarety, džusy, káva, čaj. Můžete také dovolit řidičům, aby termos plnili vroucí vodou zdarma (což je obzvláště důležité v zimě). Služba kavárny na silnici by měla být kvalitní a rychlá. Každý návštěvník by měl mít dojem, že je vítaným hostem a ještě lepší - že navštívil domov.

Přemýšlejte o tom, jak otevřít kavárnu u silnice, nezapomeňte na konkurenci. Takové stravovací body mohou být poněkud ve vaší oblasti. Musíme klienta přilákat, ne? Můžete přijít s nějakým "čipem". Například prodávat neobvyklé, originální občerstvení, které vaše konkurenti nemají.

Pak musíte projít kavárnami tohoto druhu a zjistit jejich menu. Není to špatná možnost - otevřít instituci, která se specializuje na vaření pokrmů jedné národní kuchyně. A samozřejmě nezapomínáme, že všichni lidé mají rád dárky, i malé, ale jsou příjemné.

Například, paměť mini-Souvenir, nebo dokonce vůbec žádné maličkosti - levná, ale je třeba v ekonomice (balení ubrousky, malé polotenechko, ale kdo ví, co ještě). Nebojte se, že vám vzniknou další výdaje. Skutečnost, že si můžete udělat malou rezervu na náklady na potraviny (stejně jako dar sama o sobě stojí za to), s největší pravděpodobností bude návštěvník si ani nevšiml, že si koupí něco jiného než na večeři.

Finanční složka podniku

Samozřejmě, příjem instituce bude záviset na počtu návštěvníků. Neustálí klienti v takovém silničním veřejném stravování jsou nepravděpodobné (vzhledem ke specifikaci podniku). V tomto ohledu je hlavní faktor úspěchu - kapacita.

Předběžné výpočty budou vypadat takto:

 1. Budování a pozemky. Přibližná cena této položky je 1,2-1,5 milionu rublů. Pokud plánujete pronajmout budovu, pak bude přirozeně levnější. Taková zařízení, která se obvykle nacházejí na venkově, s majiteli pozemků na silnici budou téměř vždy najít kompromis.
 2. Při navrhování podnikatelského plánu silniční kavárny bude nutné zahrnout náklady na opravy prostor, kuchyně a nákup potřebného vybavení. To bude stát v průměru 400 tisíc rublů. Ve všech těchto případech, můžete v žádném případě ušetřit, protože kvalita zařízení bude záviset na kvalitě připravených pokrmů, respektive prestiž a docházka instituce.
 3. Podnikatelský plán pro silniční kavárnu samozřejmě předpokládá náklady na jídlo - asi 12 000 rublů. Můžete ušetřit na tomto článku přímými nákupy od vesničanů. Zpravidla jsou vždy svěží a kvalitní, což samozřejmě přiláká návštěvníky. Vezměte také v úvahu skutečnost, že čím dále je komplex z města, tím obtížnější bude pravidelné dodávání produktů a surovin.
 4. Na plat zaměstnanců bude trvat asi 150-190 tisíc rublů, ale to je, pokud se vezmete na svém silničním komplexu pracovníků ze stejné vesnice, kde se nachází kavárna. Pod podmínkou částečného zaměstnání mohou být úspory asi 35%. Je však velmi důležité, aby byli zaměstnanci profesionálové. Zejména k práci v kavárně musíte najmout kuchaře, číšníka, administrátora, prodejce a technického personálu. Tyto instituce obvykle pracují nepřetržitě nebo nejméně od 7:00 do 23:00.
 5. Náklady na provoz kavárny. Na reklamu a další primární náklady budou muset utrácet asi 250-300 tisíc rublů. Při reklamě můžete v zásadě ušetřit peníze, protože v tomto segmentu nehraje významnou roli. Stačí, když zavěsíte jasnou vývěsní tabuli, umístíte letáky a rozcestníky na čerpacích stanicích umístěných v blízkosti instituce.

Obecně platí, že silniční podnik vyžaduje investice ve výši 2 až 2,5 milionu rublů. Tento kapitál se vyplácí po 1,5-2 letech. Ziskovost tohoto druhu činnosti může dosáhnout 60%.

Jak otevřít kavárnu u silnice. Podnikatelský plán, marketingové funkce, výpočty

Cesta v kavárně může být v každém případě považována za ziskové, výnosné a slibné podnikání. Dlouhou dobu jsou chvíle, kdy k takovým institucím byl extrémně negativní postoj. Nyní mají dobrou reputaci pro řidiče i cestující. Dobře navržený obchodní plán pro silniční kavárnu spojený s profesionální a náročnou prací vám téměř jistě zaručí váš úspěch. Poptávka po tomto typu služby je vždy velmi velká. Miliony automobilů se po celý rok neustále pohybují po všech cestách a jejich jezdci a cestující vždy chtějí jíst.

Projekt Roadside Cafe

Místo:

Hlavní věc spočívá v tom, že instituce byla umístěna poblíž rušné silnice. Mnozí odborníci tvrdí, že v případě, že západní země na cestě od města mohou koexistovat v míru jako malé kavárny a restaurace rychlého občerstvení v Rusku toto odvětví je z velkých měst a přitom velmi málo rozvinutá. U nás, zatímco situace je ta, že rychlé občerstvení je nejrozumnější variantou.

Návštěvníci kaváren na silnicích jsou zpravidla ve velkém spěchu. Proto pokud jde o menu, je třeba najít "zlatý prostředek". Všichni chtějí jíst výborné jídlo, ale nikdo nechce dlouho čekat. Doporučuje se zdůraznit pokrmy, jejichž doba vaření nepřesáhne 20-25 minut. Mezi ně patří saláty, které mohou být v chladničce uloženy po dlouhou dobu.

Výběr místa pro umístění kaváren má vždy zásadní význam. Nejlepšími možnostmi pro silniční kavárnu jsou čerpací stanice, místa v blízkosti osad, nákupní centra, poblíž rekreačních oblastí (na březích řek, jezer a dalších malebných míst).

Požadavky na prostory

Prostory, které mohou být potenciálně použity v těchto zařízeních, jsou často v žalostném stavu. Potřebují drahé opravy. Je výhodnější otevřít kavárnu na základě hotových komplexů, které se nacházejí u silničních uzlů. Je-li několik odboček vedle sebe, jistě přiláká pozornost cestujících.

Doporučuje se brát v úvahu takové nuance:

 • je žádoucí, aby kavárna byla navržena pro nejméně 70 míst a měla plochu nejméně 100 metrů čtverečních. m;
 • místnost by měla být útulná;
 • nutně musí být pohodlné parkování a pro všechny druhy dopravy včetně nákladních automobilů.
 • interiér by měl být zdrženlivý a jednoduchý, ale zároveň nevypadá vůbec primitivně a dokonce se podobá zařízením sovětského veřejného stravování, které mnozí z nich potlačují chuť k jídlu.

V místnosti je důležitý pocit pohodlí domova. Není nutné dělat příliš velké instituce, stačí 70-80 míst. Atmosféra v kavárně je také zásadně důležitá. Lidé, kteří jsou na cestě po dlouhou dobu, značně postrádají rodinný komfort. A navzdory skutečnosti, že žádná restaurace nikdy nebude schopna nahradit osobu svým vlastním domovem, domácí prostředí je stále účinným pozitivním faktorem.

V kavárně by měla být veškerá komunikace - voda, elektřina, kanalizace atd.

Jak otevřít kavárnu u silnice?

Registrace IP

Pokud se očekává prodej alkoholu, bude vyžadováno LLC. Ale v kavárnách, jejichž hlavní část budou návštěvníky řidičů, včetně těch, kteří cestují na dlouhé vzdálenosti, je lepší zcela odmítnout alkohol. V takovém případě můžete zaplatit malý státní poplatek a zaregistrovat IP.

Pokud pracujete někde a hodláte začít podnikat, aniž byste opustili svou práci, můžete nejprve zjistit, zda můžete pracovat současně a být IP.

Po výběru místnosti budete potřebovat povolení od SES a hasičské služby.

Zařízení

 • obchodování (výlohy, pokladna);
 • kuchyně (trouby, nábytek, nádobí, sanitární keramika, domácí spotřebiče);
 • sklad (regály, regály);
 • nábytek (stoly, židle).

Náklady na vybavení se mohou pohybovat od 100 000 do 1 milionu rublů.

Potraviny by měly být výživné a jednoduché. Veškeré lahůdky a upřímně náročné pokrmy (humři, humři, mramorové hovězí maso) nejsou potřeba. Je důležité zdůraznit kvalitu a svěžest výrobků. Nabídka by měla být různorodá a zároveň rychle připravená. Tradiční nabídka zahrnuje teplé první a druhé pokrmy, sendviče, šišky kebab. Saláty jsou také povinné, ale musí být připraveny bezprostředně před podáním. Tedy. je nutné zajistit řadu typů nádob, které lze uložit, aby bylo možné na objednávku snadno a rychle zahřát nebo vařit.

Vzhledem k tomu, že většina návštěvníků budou lidé, kteří jsou na dlouhé cestě, je důležité mít na seznamu služeb prodej potravin v kontejnerech nebo jiné metody, které předpokládají, že odjíždějí. Můžete také prodávat a související produkty: nápoje, voda, cigarety. Je nutné, aby řidiči měli možnost termos plnit vroucí vodou (což je zvlášť důležité v zimě).

Jednou z hlavních požadavků na službu je rychlost služby, neměla by však být na úkor kvality. Nešetřete na kvalitu jídla! Vždy se připravujte pouze z čerstvých potravin. Navzdory skutečnosti, že návštěvníci jsou většinou náhodní lidé a je nepravděpodobné, že se vrátí, pokud budou otráveni, pověst vaší instituce bude nadále beznadějně poškozena.

Financování

Výnosy budou záviset přímo na počtu návštěvníků. V kavárně u silnice nejsou pravidelní návštěvníci schopni tvořit většinu kontingentu. Proto nemá smysl zavádět marketingové pohyby do podnikatelského plánu silniční kavárny, která může být efektivní v běžných městských kavárnách, kde je cena umístěna na běžných zákaznících. Proto v silniční instituci jsou v popředí další faktory. Především je to právě "ostření" celé služby, které je zapotřebí pro potřeby lidí, kteří cestují v autě na dlouhé vzdálenosti.

Předběžné výpočty

Místnost

Získání prostor bude vyžadovat přibližně 1,2-1,5 milionu rublů. Pokud si můžete jen pronajmout, pak bude levnější. Taková zařízení jsou umístěna v přírodě, takže můžete vždy najít kompromis s vlastníky půdy.

Náklady na opravy, výzdobu interiéru, nákup vybavení bude stát v průměru 400 tisíc rublů. V takovém případě nemusíte šetřit na zařízení. na tom závisí kvalita vařených pokrmů, respektive - prestiž instituce.

Produkty |

Nákup jednoho zboží bude stát nejméně 120 tisíc rublů. V kavárně, která se nachází v přírodě, můžete ušetřit hodně nákupem produktů od místních obyvatel (maso, mléko, zelenina a ovoce). Jsou vždy svěží a kvalitní. Je třeba mít na paměti, že čím dál víc bude vaše instituce z města, tím dražší bude dodávka všech těch složek, které se v obci nemohou koupit (sůl, cukr, slunečnicový olej, cukrovinky atd.). Dokonce i když mnoho z nich bude nakupovat v místním obchodě s potravinami, bude to stát víc.

Plat

Na plat zaměstnanců bude asi 150-200 tisíc rublů měsíčně. Ale zde bude také důležitý geografický faktor. Pokud jsou všichni vaši zaměstnanci mezi místními obyvateli, pak vás budou stát méně. A pokud budete muset najmout lidi někde daleko, náklady na placení za práci se automaticky zvýší. Protože budou muset platit vyšší plat a kompenzovat cestovní výdaje a možná uspořádat místo pro nocní ubytování. Mezi místními obyvateli není vždy možné najít opravdu svědomité a profesionální specialisty. A bez nich nemůžete. Pokud může číšník, čistič, myčka někdo přijmout, pak kuchař, správce, ředitel musí být nezbytně profesionální.

Rozvrh kavárny na silnici může být odlišný, ale pro instituce tohoto typu je naléhavější pracovat nepřetržitě. V tomto případě se práce provádějí ve 2 nebo 3 směnách.

Propagace

V tomto druhu podnikání je konkurence nevyhnutelná, často velmi vysoká a tuhá. V bezprostřední blízkosti vaší kavárny může být ještě několik dalších zařízení. Existuje mnoho způsobů, jak soutěžit. Abyste neztratili svého klienta, musíte nabídnout něco svého, exkluzivního, něco, co jiní nemají.

Není to špatná možnost - otevřít kavárnu národní kuchyně (ukrajinské, uzbecké, gruzínské atd.). Neméně důležité bude dary, i když malé a bezvýznamné, ale příjemné: Souvenir, sada ubrousky, ručníky, nebo možná něco, co je nezbytné pro řidiče - cestovní mapy, atd

U reklam a dalších nákladů spojených se spuštěním projektu bude trvat 200-300 tisíc rublů. Ale můžete si uložit reklamu. Projekt kavárny na silnici nevyžaduje samostatnou sadu aktivit na podporu založení, protože je to nezbytné v každé jiné kavárně, která se nachází ve městě (například v dětské kavárně nebo v kavárně rychlého občerstvení). Od hlavního kontingentu - řidičů a cestujících, kteří projíždějí automobily, pak pro reklamu stačí dát do blízkosti silnice velký a jasný štít a na fasádě budovy instalovat jasnou vývěsní tabuli. Reklamy můžete také zavěsit na nedalekých čerpacích stanicích (nebo si s vlastníky těchto stanic můžete zařídit, aby vám vaše zákazníky předali letáky propagující vaši kavárnu).

Tradiční způsob, jak přitahovat více návštěvníků do kaváren, je poskytnout zdarma obědům pro řidiče meziměstských autobusů a minibusů jako platbu pro jejich cestující, kteří je budou následovat do vaší kavárny.

Můžete se pokusit zadat službu před objednáním prostřednictvím telefonního hovoru nebo sms. To může být relevantní pro řidiče, kteří pravidelně cestují stejnou cestou. Mohou vydat letáky nebo vizitky, aby mohli volat předem a říkat, že například "vrátím se za půl hodiny, objednám boršč, bramborovou kaši a čaj."

Dobrá komfortní veřejná toaleta vedle kavárny je také dobrá volba pro přilákání zákazníků, bez započítání zisku ze samotného toaleta.

Obecně platí, že silniční podnik vyžaduje investice ve výši 2-3 milionů rublů. Odměna je zpravidla 1-3 roky, v závislosti na místě. Ziskovost je více než 60%.

Jak otevřít kavárnu na silnici od začátku?

Tato možnost je také možná. Ve světovém podnikání je obvyklé získat půjčku na organizaci projektu bez významného vkladu. Často jsou potřebné půjčky poskytovány pouze pro kompetentní, přesvědčivý a slibný obchodní plán. Jak otevřít kavárnu na silnici bez vlastního kapitálu, je známo všem profesionálním odborníkům, jejichž rady mohou být získány v každém konzultačním centru.

Obchodní cesta silniční kavárna

Pro lidi, kteří jsou v neustálém pohybu a kteří se pohybují mezi městy, se stává skutečnou výzvou najít vhodné místo, kde můžete chutné a relativně levné svačinu.

Je výhodnější otevřít silniční kavárnu na dálnici a co ovlivňuje ziskovost takového podniku? Přečtěte si více o tomto.

Prvním krokem k úspěchu je registrace a získání povolení

Nejprve je třeba informovat Federální daňovou službu, kde se zaregistrovat jako individuální podnikatel. K tomu musíte vyplnit formulář žádosti, přivést svůj pas a zaplatit státní poplatek. Nejdůležitějším bodem je výběr optimálního kódu OKVED.

Myšlenka, jak otevřít kavárnu u silnice, je bezprostředně pod několika články klasifikátoru 56.10, jmenovitě 56.10.1 a 56.10.21. Dalším krokem je výběr daňového systému, který bude mít také vliv na rozvoj podnikání.

Možnost zjednodušeného nebo ONS je vhodná, pak podnikatel nebude muset trpět přípravou a doručením daňových zpráv. Poskytnutí stát potřebuje 6% z celkového příjmu.

Po všech manipulacích podnikatel po určitou dobu obdrží své číslo OGRN a důkazy prokazující tuto skutečnost, což dává právo přistoupit k realizaci jeho myšlenky a vybudování podniku. Zde je seznam dalších potřebných dokumentů:

 1. Smlouva o pronájmu prostor.
 2. Doklad o registraci pokladny.
 3. Evakuační plán.
 4. Smlouva o dezinfekci, odstraňování biologických a pevných odpadů z výkonu činností.

Chcete-li šetřit čas a nervy, pomůžete se obrátit na specializovanou organizaci, jejíž zaměstnanci za poplatek pomohou sbírat balíček dokumentů.

Kolik potřebujete k otevření kavárny a kdy se výdaje vyplatí?

Vše závisí na regionu, kde podnikatel plánuje pracovat. Pro instituci poblíž malého města potřebujete pouze 500 tisíc investic, zatímco organizace kavárny na rušné dálnici poblíž města milionu lidí bude vyžadovat investice ve výši 1-2 milionů rublů.

Přibližně průměrné měsíční výdaje budou na úrovni 350 tisíc rublů spolu s nákupem produktů.

Zde je seznam přibližných výdajů, které nutně zahrnují v obchodním plánu silniční kavárny:

 • Nákup zařízení a opravy ze 400 tisíc rublů.
 • Získání různých druhů povolení a povolení od 50 tisíc rublů. Přibližně stejná částka je potřebná pro inzerci instituce.
 • Plat zaměstnance ze 150 tisíc rublů.
 • Nákup produktů pro průměrné menu 15-20 různých pokrmů z 15 tisíc rublů.
 • Ostatní výdaje - 70 tisíc rublů.

Předpokládejme, že instituce bude mít 50 míst. V den kavárny se zúčastní asi 150 lidí s průměrnou kontrolou 100-150 rublů. Tato instituce přinese majiteli pouze 25 tisíc rublů denně, průměrný měsíční příjem dosahuje 675 tisíc rublů.

Výše zisku závisí také na umístění kavárny na trati a dostupnosti v bezprostřední blízkosti konkurentů. Takže to bude splatit za 12 měsíců a ve druhém roce začne přinášet zisk majiteli.

Výběr optimálního místa pro kavárnu a požadavky na založení

Výběr místa je klíčový. Ideální pro doplňování paliva, místa v blízkosti osad a nedaleko od různých malebných míst, jako jsou břehy řeky nebo jezera.

Prostory, které mohou být vhodné k přeměně v kavárně, obvykle nejsou v nejlepším tvaru, takže je lepší hledat již připravené rekreační komplexy, na jejichž základě je k dispozici kavárna. Nájem bude o něco dražší, ale hosté prostě nebudou projít, aniž by si všimli znamení, a nemusíte platit peníze na opravy.

Chcete-li úspěšně otevřít kavárnu na silnici, věnujte pozornost takovým aspektům týkajícím se prostor:

 1. Plocha je nejméně 100 metrů čtverečních, průměrný počet míst je 50-70.
 2. V blízkosti by mělo být velké a pohodlné parkoviště, včetně nákladních vozidel a těžkých vozidel.
 3. Uspořádání místnosti je lepší v omezených tónech, takže to nevypadá nudně a primitivně. Instituce ve stylu sovětského veřejného stravování již dlouho přitahovaly návštěvníky.
 4. Do místnosti je třeba shrnout všechny komunikace - počínaje horkou a studenou vodou, končící správně provedenou ventilací.

Vybíráme zařízení na základě specifikací nabídky

Pro podnikání na kavárně u silnice se nemůžete bez takového vybavení:

 1. Gril a sporák.
 2. Varné desky.
 3. Několik umyvadel, z nichž každá bude použita pro určité produkty - pro ryby, zeleninu a maso.
 4. Pár mrazniček a velkých ledniček.
 5. Stoly pro řezání.
 6. Kuchyňské roboty, mixéry.
 7. Kávovary.
 8. Nádobí pro hosty, příbory a další nádobí, jako jsou řezné desky.

Prostředky budou potřebné k nákupu nábytku v hale: stolů, židlí a barů. Nezapomeňte také na to, že je třeba propagovat instituci a objednat ji pro rozsáhlou, jasnou vývěsní tabuli.

Vybíráme personál

V sektoru služeb je lidský faktor klíčový, a proto si personál do kavárny najme sám, protože nejprve zjistí jejich profesionalitu. Tím se minimalizují možné nepříjemné situace a riziko práce na pracovišti. Malá instituce vyžaduje takový personál:

 • 2 správci. Mzdy z 40 tisíc rublů.
 • 2-4 dceřiných pracovníků za práci na směny. Úroveň mezd od 15 tisíc.
 • 2 barmani z 18 tisíc rublů.
 • 2 šéfkuchaři, kteří platí od 40 tisíc.
 • 4 číšník, sazba za každý z 17 tisíc plus tip.

Tato sazba může být pevná nebo výplatní jako procento denního nebo měsíčního výnosu. Samozřejmě je důležitá "houpačka" instituce. Zpočátku můžete spravovat jednoho kuchaře s průměrnou mzdou 30 tisíc, ale další pronájem dalších dvou asistentů nebude nadbytečné.

Profilové vzdělávání v tomto případě není tak důležité jako zkušenosti v oboru. Také prodejci by měli být velmi zdvořilí a stresově odolní.

Naše podnikání: pořádáme silniční kavárnu

Zaměstnání podniku založeného na veřejném stravování může být velmi výnosným směrem. Ve skutečnosti, v každém městě (bez ohledu na velmi daleko od civilizace vesnice) je nejméně jedna kavárna, bar nebo restaurace. V megacities a téměř téměř v každém čtvrtletí je provozovna. Samostatnou kategorií však mohou být rozlišené restaurace a kavárny, které se nacházejí jen v dálce od jakýchkoli obývaných oblastí a které existují tak, aby se unavená osoba na silnici mohla zastavit, relaxovat a mít kousnutí. Jsou nazývány silničními kavárnami (méně často restauracemi, dokonce méně často - jídelnou), a mělo by být poznamenáno, že i toto místo je poměrně zaneprázdněné.

Většina těchto institucí jsou zastoupena jednoduchými kavárnami, ve kterých je minimální obsluha a nabídka se neliší odrůdou a vylepšuje se. Ale jmenování takové kavárny je jednoduché - dát si odpočinek a osvěžit se cestujícímu, a poskytnout mu plnohodnotnou restaurační službu nemá smysl. I když existují různé úrovně institucí, které obstarávají různé kontingenty spotřebitelů, a někdy můžete najít restauraci opravdu skoro elitní úrovně na silnici, ale je pravidlem, že tyto restaurace jsou otevřeny ve stejném elitní hotelu.

V takovém podnikání musí podnikatel zohlednit konkurenty pouze tehdy, pokud se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Protože skutečné umístění kavárny může být na jakékoli části trasy a osoba se v každém případě zastaví, pokud chce jíst. Dvě poblížné provozovny budou téměř jistě sdílet zákazníky mezi sebou a nejčastěji profitují z toho, co je na prvním místě. Můžete si všimnout, že mnozí podnikatelé otevřít silniční kavárna na okraji malých měst, hned vedle silnice, a to dopadá několik škol na stejném místě, ale v rušné části trati, kde to může být také uspořádán také autobusové nebo vlakové nádraží. To je pochopitelné, že ne každá obchodník se odváží otevřít jakoukoli byl nejen instituce daleko od svého domova, a daleko od civilizace obecně, někde dokonce v této oblasti. Proto jsou ve většině případů silniční kavárny víceméně vázány na malé osady, kde může sám podnikatel nebo alespoň vůdce bydlet. V některých případech může podnikatel sám žít na území komplexu byla postavena, ale toto se vztahuje pouze na velkých hotelů, a tyto případy jsou opravdu vzácné a jsou nalezeny pouze u lidí, kteří nejsou v žádném případě nemají věřit vaše podnikání nikomu. Proto se stává prioritou najít místo, spíše než Analýza konkurentů, tím dále kilometrů tam je další kavárna, tím méně to ovlivní vaše podnikání.

Nabídky franšíz a dodavatelů

Chcete-li začít, musíte se zaregistrovat jako obchodní subjekt. Pro plnohodnotnou práci s možností obchodování s alkoholem je nejlepší zaregistrovat právnickou osobu, společnost s ručením omezeným může využít zjednodušený daňový systém. Pokud není touha obchodovat s touhou nebo nutností, můžete se zaregistrovat jako individuální podnikatel. USN požaduje snížení ve prospěch státu nejvýše 6% výnosů nebo 15% provozního zisku. Samotná činnost spadá pod definici (JECFA 2) 56.10.11 stravovací služby s plným restauračním provozem, ale mohou být vybrány a jiné kódování, pokud je instituce nabízet pouze sebe (což je zřídka), nebo doplňkové služby (již zmíněný hotel - nejjednodušší příklad).

Chcete-li se otevírat, musíte v příslušných orgánech získat mnoho povolení a budete muset jít na místní úřady okresu, v němž se instituce nachází. To zahrnuje Rospotrebnadzor, Fire Service, pro více informací, viz článek o otevření restaurace, baru nebo kavárny obecně. Samostatná zmínka stojí za to, že má stejnou licenci na alkohol. Zdá se, že hlavní návštěvníci motoristů, kteří projíždějí, proto alkohol není pro ně jen nezajímavý, je naprosto zakázáno ho vypít a nemá smysl obchodovat s takovými výrobky. Často však zastavují auta, ve kterých najednou jdou několik lidí a cestující si mohou užít alkohol. V případě, že otevřený a hotel, prodej alkoholu je obzvláště důležité - unavený z cesty člověk často nevadí relaxační drink lektvar a jít spát hned tam až do rána. Licence je vydávána pouze právnickým osobám, bude muset shromáždit značný balíček dokumentů, poskytnout důkaz, že podnikatel může správně skladovat a prodávat alkohol, zatímco licenční cena činí 40 tisíc rublů za jeden rok práce. Po dobu pěti let - 200 tisíc a v mnoha případech vydá licenci s takovou dobou platnosti. Proto malé kavárny ani nemyslí na získání licence na alkohol, tato možnost je považována za opravdu plnohodnotné restaurace blízko silnice.

Jedním z nejdůležitějších momentů v organizaci vašeho podnikání je právě hledání místa k otevření kavárny. Jak již bylo řečeno, nejlépe se nachází v blízkosti jakékoli lokality, zejména pokud je to město, kde najdete dodavatele výrobků. V opačném případě budou náklady na dopravu příliš vysoké. Ne vždy se však na první pohled zdá, že dobré místo může být ziskové. Faktem je, že obvykle v kavárnách na silnicích zastavují pouze lidé, kteří zastaví na dlouhé cestě, aby měli občerstvení a cestovali po dlouhou dobu. Muž, který je svým způsobem i několik hodin, je nepravděpodobné, že zastavit u silnice kavárně, protože je mnohem jednodušší k jídlu před odjezdem, nebo mít občerstvení v místě určení. V tomto ohledu nemusí být důležité být mezi těsně umístěnými osadami, zejména velkými, protože mnoho motoristů by raději zůstalo v civilizované kavárně přímo ve městě. Poměrně často se při silničních kavárnách řidiči zastavit, a v létě, a to zejména na dálnici M4, tam je velký proud lidí, kteří si chtějí odpočinout na pobřeží Černého moře, a mnoho z nich dokonce cestují ze severních oblastech. Je zřejmé, že tito lidé potřebují někam neustále zastavovat a relaxovat. Takže na jedné straně se nachází daleko od obydlených oblastech může být prospěšné vzhledem k tomu, že mnoho potenciálních spotřebitelů raději jen takové kavárně, nebo spíše bude nucen zastavit na výběr na něm; Na druhé straně to může být pro podnikatele nepohodlné a není ani ziskové kvůli vysokým nákladům.

Je třeba také poznamenat, že téměř jistě nebude moci najít ready-made budovu, takže budete muset koupit zpět území a stavět budovu na vlastní náklady. Náklady na pozemky ve vzdálenosti od velkých osad není pravděpodobné, že by byly velmi vysoké, ale bude nutné přidělit několik milionů rublů přímo na výstavbu, komunikaci a další stavební a pomocné práce, ačkoli přesná hodnota je určena velikostí a složitostí stavby. Velikost pozemku je také stanovena samostatně podnikatelským záměrem, ale kromě budovy, ve které se nachází kavárna, je nutné rozdělit parkovací plochu a pokud budete muset pracovat se stejnými kamiony, parkoviště musí být opravdu velké.

Je také třeba poznamenat, že je potřeba, aby se ujistil, že kavárna byla jednou vidět z dálky, protože lidé cestují na dálnici ve vysoké rychlosti může být jednoduše, že si nevšiml kavárnu a řídit jej. Z tohoto důvodu by bylo hezké, aby zůstali v takovým způsobem, že motoristé cestování dolů, například, z kopce, dostanete velmi dobrý výhled dopředu. Také byste měli přemýšlet o umístění značek dlouho před samotnou kavárnou a samozřejmě umístit velký štít, který přitahuje pozornost přímo z kavárny. To v tomto typu podnikání je v mnoha případech rozhodující skutečností, že osoba přestane nebo projde.

Dále se musíte postarat o vnitřní uspořádání prostor. Zde opět závisí hodně na tom, jak bude instituce fungovat. Pokud to není drahá restaurace, obvykle jsou podnikatelé omezeni na nákup relativně levného nábytku, kosmetické opravy prostorů, investování peněz do levného prostředí. Malá kavárna v tomto případě může být otevřena pro 200-300 tisíc rublů (což znamená náklady na interiér). Chcete-li restauraci investovat několikrát více - to je dobrý nábytek a vhodné prostředí, a dokonce i objednat projekt designu v některých případech. Také je potřeba investovat do kuchyňského vybavení a technické zázemí, to bude také vyžadovat 200 tisíc rublů (pouze chladící zařízení bude stát asi 100 tisíc rublů, avšak všechna ostatní zařízení je mnohem levnější, pokud nechcete koupit vysoce kvalitní a hlavně funkční techniku). Můžeme tedy říci, že náklady na projekt leží v širokém rozmezí; jednoduchá jídelna může být otevřena pro několik set tisíc rublů, v restauraci je účet již v milionech.

Reklama své provozovny přijde na pronájem reklamní plochy na bannery a umístění signage a dopravního značení, protože jiné způsoby, jak propagovat své služby nemají žádnou výhodu - smysl inzerovat v médiích, neexistuje, lidé budou stále kolem, pokud nepotřebujete odpočívat nebo jídlo, ale unavený řidič, který viděl zajímavé znamení, jistě přemýšlí o zastavení. Nicméně, někteří podnikatelé otevírají svou kavárnu rovněž s očekáváním místních obyvatel (v případě, že otevřete ji zblízka, a přesněji na okraji malého městečka), které mohou být dobrým zdrojem dodatečných příjmů. Pak má smysl přemýšlet o tom, jak inzerovat v médiích. Banner nájemné je asi 10 tisíc rublů měsíčně, což je mnohem levnější než pronájem ve městě, mimochodem, reklama v místních médiích v malém městečku bude stát sotva víc než součet 50 tisíc rublů. Proto můžeme říci, že je mnohem lepší investovat do nákupu opravdu dobrého místa, do jeho uspořádání a nikoli do reklamy.

Nemyslete si, že v tomto druhu podnikání není možné poškozovat vaši pověst, i když samozřejmě zásada "ústního jednání" zde prakticky nefunguje. Vzácný člověk stane pravidelným zákazníkem stejné silnice kavárně, ale existují lidé, kteří jsou neustále nuceni cestovat, a mnoho z nich může trvat fantazie k té či oné instituce, čímž se stává nejvíce pravidelným zákazníkem. Proto by kuchyně a služby měly být stále na určité úrovni. Mluvte o restauraci a nic - musíte mít značku. Také není možné odepsat místní obyvatelstvo, které může vytvořit velmi negativní představu o kavárně, po níž budou všichni obyvatelé této osady přestat navštěvovat. V každém případě, pokud nech zákazník nespokojen, je téměř stoprocentní pravděpodobností nebude zastavit v této kavárně, navíc bude hovořit o své negativní zkušenosti se všemi přáteli. To bude mít jen malý vliv na práci, zvláště pokud by byl klient z vzdáleného města, ale nakonec může být podnik ovlivněn. Zvláště nyní, když na internetu najdete portály věnované práci krajních kaváren, kde spotřebitelé opouštějí zpětnou vazbu a sdílejí své dojmy. Může se dostat k tomu, že portál brzy bude vědět o špatné kavárně a tam bude drasticky klesat tok návštěvníků. Je relativně snadné potěšit klienta současně, protože člověk z cesty není příliš kritický vůči jídlu a službám, má počáteční úkol - uspokojit první potřeby. V tomto ohledu věnujte pozornost tomu, aby obsluha návštěvníků potřebovala méně než při práci v jednoduché kavárně. Nakonec to pozitivně ovlivní práci.

Postupné pokyny: jak otevřít kavárnu od nuly v roce 2018

Kavárna je nejoblíbenějším formátem zařízení pro veřejné stravování. Začátek této činnosti nevyžaduje náklady ve výši několika miliónů dolarů. S dobrou prací v kavárně je snadné získat věrnou loajální klientelu. Na jednom místě můžete pracovat po celá desetiletí a dokonce přenést tento podnik děděním.

Ale aby kavárna přinesla stabilní příjmy, je třeba ji před otevřením seznámit s klíčovými body této práce. Samozřejmě, vaše skutečná zkušenost nenahradí nic, ale přesto stojí za to vědět, kde začít, pokud se rozhodnete otevřít svou kavárnu od začátku.

Pro naše uživatele jsme napsali knihu o otevření malé kavárny, kde jsme shromáždili pouze praktické doporučení, příklady a výpočty. Jedná se o něco víc než jen o krok za krokem, proto doporučujeme, abyste si je přečetli.

O čem se dozvíte po přečtení naší knihy? Než otevřete vaši kavárnu, musíte odpovědět na několik otázek:

 • Kde otevřete kavárnu? Bude to nákupní centrum, rušná ulice, spací prostor nebo uzavřené území, jako je kancelářské centrum, univerzita, podnik?
 • Jsou zde potenciální zákazníci? Jak odhadnout očekávanou návštěvu vaší kavárny?
 • Jak dělají vaši konkurenti? Jaké výklenky na trhu se stravováním můžete vzít?
 • Kde koupit vybavení, nábytek a nádobí pro vaši kavárnu?
 • Jak řešit problém s hudebním doprovodem legálně?
 • Co potřebujete k získání povolení k otevření kavárny?

Naše kniha-instrukce vám řekne, kde začít otevřít vaši kavárnu. Ale neomezovali jsme se na popis otevření kavárny v roce 2016. Dozvíte se, jak zhodnotit nabídku instituce z hlediska ziskovosti, jaké jsou výkonnostní ukazatele pracovní kavárny, co by váš šéfkuchár měl dělat, a jakou zodpovědnou zónu byste měl sám ovládat.

Kolik stojí za otevření kavárny od začátku

Chcete-li pochopit, kolik peněz potřebujete k otevření kavárny, musíte se rozhodnout pro formát vaší instituce. V předběžné fázi posuzování místa, aktivity soutěžících, možná účast, průměrná kontrola, lze již předpokládat, jaké denní příjmy vaše kavárna přinese. Dobrá doba načerpání kavárny bude jeden rok práce s plnou kapacitou, to je to, co musíte začít při výpočtu kolik peněz budete potřebovat k otevření vaší kavárny.

Všechny náklady na otevření kavárny od začátku mohou být rozděleny do jednorázových a těch, které budou muset nést celou dobu činnosti kavárny. Tyto údaje shromáždíme v tabulce:

Jednorázové náklady na otevření kavárny

Stálé výdaje na práci kavárny

Projektování a opravy prostor

Daně a pojistné

Vývěsní štít a venkovní reklama

Autorské honoráře za hudbu

V tabulce jsme neuvedli nejdůležitější položku výdajů - v prostorách, protože zde může být situace odlišná:

 • už máte svůj vlastní kavárnu;
 • plánujete koupit pokoj;
 • prostor pro kavárnu bude pronajímán.

Nejčastěji se pronajímá kavárna. Existuje několik důvodů. Za prvé, oblast, kde dochází k dobré návštěvě, často se nachází v nákupních centrech, kde lze prostory pronajmout. Za druhé, nájem, a nikoli nákup prostor, snižuje náklady na otevření kavárny. Zatřetí, navzdory všem předběžným výpočtům může být umístění kavárny neúspěšné.

Pronajme si prostor pro kávu s myslí. O tom, co musíme věnovat pozornost při uzavření nájemného s majitelem, jsme v naší knize řekli. No, pokud jsou vaše prostory, blahopřejeme, vaše rizika při otevření kavárny od začátku budou mnohem menší.

V každém konkrétním případě bude výška nákladů na otevření kavárny od začátku odlišná. V naší knize jsme vypočítali podrobně a detailně náklady na otevření letní kavárny pro 20 lidí. Jednorázové náklady činily 500 tisíc rublů, plus 330 tisíc rublů byly fixní náklady na první měsíc kavárny, s přihlédnutím k pronájmu prostor. Celkem, 830 tisíc rublů.

Pro začátečníky doporučujeme, abyste zvážili variant franšízy v oblasti veřejného stravování. Otevření kavárny pro povolení bude v některých případech levnější, protože franchisor má zájem propagovat svou značku. Například vám může nabídnout zařízení v splátkách, k pronájmu nebo dokonce i obecně k bezplatnému použití. Samozřejmě, že od vás obdrží měsíční platby, ale v první fázi vám franchisová kavárna pomůže rychleji získat zisk.

Při výběru franchisingu se domníváte, že příklady nákladů a výnosů v návrhu franchisora ​​nemusí být zcela spolehlivé. Provozovatel franšízy má zájem prodat vám franšízu, tak přepočítat všechny tyto údaje a přidat ty výdaje, které nejsou vzaty v úvahu v jeho doutnavý obraz.

Chystáte se otevřít vaši firmu? Nezapomeňte na zúčtovací účet - zjednoduší se podnikání, placení daní a pojistného. Zvláště nyní mnoho bank nabízí příznivé podmínky pro otevření a vedení zúčtovacího účtu. Seznamte se s nabídkami na našich webových stránkách.

Jak otevřít kavárnu od začátku: obchodní plán

Potřebuji obchodní plán pro otevření kavárny? Pokud mluvíme o profesionálně psaném dokumentu s formulemi, grafy a marketingovým výzkumem, bude to hodně stát. Bohužel ani drahý dokument připravený odborníky vám nezaručí deklarované údaje o příjmech. Podnikatelský plán - to je jen plán, více či méně přesný v něm bude jen čísla nákladů.

Nicméně před otevřením vaší kavárny musíte rovněž vypočítat její část příjmů. Ano, předpokládá se to pouze, ale musíte si představit, co můžete očekávat při dobré organizaci kavárny.

Navrhujeme nahradit profesionální obchodní plán pro otevření kavárny s příkladem výpočtu výdajové a příjmové strany. Takový příklad naleznete také v naší knize. V tomto příkladu jsme vypočítali nejen výši výdajů, ale také kolik návštěvníků by mělo jít do kavárny, jaká by měla být průměrná kontrola a co může být doba návratnosti vaší kavárny.

Jaké dokumenty potřebujete k otevření kavárny

Jaké oprávnění je třeba k otevření kavárny? Kavárna je zařízení pro veřejné stravování a takové podniky jsou pod zvýšenou pozorností orgánů dozoru. Odpověď na otázku: "Co potřebujete k otevření kavárny?" Měli bychom upozornit na přítomnost určitých byrokratických překážek.

Bohužel proces získání povolení k otevření kavárny vám může dát spoustu času. Samotný postup není výslovně předepsán v žádném normativním aktu, protože Koordinace musí být dosažena v různých službách.

Balíček dokumentů pro otevření kavárny v roce 2016 bude zahrnovat:

 • koordinaci s požárními útvary;
 • Sanitární a epidemiologický závěr společnosti Rospotrebnadzor o souladu kaváren s požadavky;
 • povolení otevřít kavárnu od místní správy;
 • povolení k umístění venkovní reklamy;
 • licence na prodej alkoholu, pokud jej prodáváte;
 • koordinace s policií o umístění tlačítka upozornění.

Nejtěžší je získat povolení od společnosti Rospotrebnadzor k otevření kavárny, protože pro to musíte splnit požadavky několika speciálních dokumentů (SNiP). Při vydání zprávy Rospotrebnadzor požádá o dohody o dezinfekci, likvidaci odpadu, prádelny, technologický projekt pro vazbu zařízení na elektřinu, vodu, kanalizaci a další dokumenty. Dále bude schválen program kontroly hygienické výroby podle plánu, jehož budoucí činnost bude kontrolována. Doporučujeme vám, abyste uzavřeli smlouvu, dokud se nenaučíte hygienické požadavky na kavárnu svého typu. Je pravděpodobné, že vaše zvolená zařízení vůbec nemohou odpovídat.

Je snadnější otevřít kavárnu v místnosti, kde se již nacházela cateringová hala, nebo v nákupním centru ve formátu potravinového dvora, kde administrativa nákupního centra poskytne určitou pomoc při získávání povolení.

Odpovězte na to, jaké dokumenty potřebujete k otevření kavárny v Rusku, můžete v specializovaných advokátních kancelářích, které pomáhají při získávání různých druhů licencí, schválení, povolení. Není žádným tajemstvím, že důležitost tohoto problému je přítomnost vazeb, znalost postupu, regionální funkce, takže pokud máte možnost objednat takové služby, měli byste ho využít.

V každém případě, nezoufejte, můžete získat povolení k otevření kavárny sami, obzvláště proto, že to musíte udělat jen jednou. Podívejte se, kolik provozních bodů stravovacích zařízení se všem podařilo překonat tyto byrokratické překážky. Můžete také.

Pokud máte otázky, doporučujeme sledovat video při otevření kavárny: