Jak otevřít soukromou lékařskou skříňku

Jsem Nikolay Romanov - endoskopista s 35 lety zkušeností. Pracoval ve velkých regionálních zdravotnických zařízeních v Rostově na Donu. Mám organizační zkušenosti: hlava. oddělení, hlavní špecialista na externí pracovníci ministerstva zdravotnictví, předseda regionální sekce pro endoskopii, vedoucí výboru v ruské společnosti endoskopistů (v minulosti). Nyní kombinuji práci v kanceláři okresní kliniky s prací v mé obchodní kanceláři pro stejnou specializaci - 9. ročník (IP, licence).

Vážení kolegové, Pravděpodobně každý z vás, který pracuje v rozpočtových zdravotnických zařízeních a získává nedostatečný plat, často přemýšlel o tom, zda otevřít vaši firmu.

Dnes se pokouším říci, jak otevřít lékařskou kancelář. A udělám to podle vlastního příkladu: více než osm let pracuji ve své obchodní kanceláři.

Původ myšlenky otevření vaší lékařské kabinetu

. Profese - endoskopista. Pracuji od roku 1977. A celou tu dobu, jako mnozí, někde kombinovaní, jednou v práci. Během vzniku lékařských družstev pracoval v několika z nich. Neúspěšně jsme navrhli lékaři, aby nám umožnil pracovat v rámci individuální pracovní činnosti (1988).

Do roku 2003 jako vedoucí z nejprestižnějších zdravotnických zařízení oddělení je v dané oblasti, najednou jsem začal přemýšlet o míře svobody v naší specialisty zdravotní péče. Měl bych dodat, že během tohoto období jsem byl také hlavní nezávislý specialista regionálního ministerstva zdravotnictví, předseda krajské sekce z endoscopists a vedoucí výboru v endoscopists ruské společnosti (ROEPS). Ale stále více jsem závisel na některých byrokratických hrách a rozmaru vůdců. A plat zůstal rozpočet...

Dříve, mluvit s kolegy, jsem vždy stál na přesvědčení, že soukromé lékařské praxe, která platila pro endoskopii, marný, nerentabilní (drahé zařízení a spotřební materiál).

Ale na jedné straně jsem si dobře uvědomovala, že potřeba endoskopického výzkumu v městské polyklinice daleko přesahuje kapacitu rozpočtových institucí. Na druhé straně jsem viděl ochotu pacientů platit za kvalifikovanou a okamžitou lékařskou péči. Na příkladu placených forem práce v našem diagnostickém centru bylo zřejmé.

Začal jsem počítat. Zaprvé jsem vypočítala možnou výši práce a pravděpodobnou měsíční mzdu komerčního kabinetu s přihlédnutím k nákladům. Ukázalo se to celkem dobře. Ale bez zohlednění nákladů na endoskopy. Peníze na jejich akvizici, samozřejmě...

Ale když je sen dříve nebo později, bude způsob, jak jej realizovat. Mluvil jsem o svém projektu se svým přítelem - vedoucím firmy, která prodávala medová zařízení. A okamžitě souhlasil, že zaplatí za získání dvou endoskopů (za půjčku). A moskevská firma Olympus mi poskytla největší možnou slevu.

Tak jsem se stal vlastníkem dvou endoskopů. Mimochodem, pět let jsem dal peníze (15 000 dolarů)...

A pak bylo nutné realizovat koncipované...

Postup při otevírání ordinace

To je to, co musíte udělat, abyste otevřeli svou lékařskou kancelář.

1. Najděte pokoj k pronájmu

Znám dva lékaře, kteří používali svůj byt (nebo jeho část) pro svou kancelář, a přenesli ji do nebytového fondu. Ale teď pravidla pro převod bytů do nebytového fondu se staly složitější: souhlas všech (!) Nájemníků bytové budovy je nutné.

Je mnohem jednodušší pronajmout si kancelář v léčebně. Navíc je nejlepším řešením kancelář založená na profilu vaší speciality; potíže s hygienickým dozorem budou méně.

2. Staňte se podnikatelem.

3. Výběr daňového režimu (důležité!)

Je však stejně důležité okamžitě určit režim zdanění. Práce na společném režimu (což je standardně určeno) obvyklý lékař je nemožný: je třeba zaplatit hromadu daní a provést těžké účetní oddělení.

Pro lékařské účely je povolen zjednodušený systém zdanění (STS). Je rozdělen do dvou režimů:

 • "Výnosy mínus náklady" - sazba 15% (nyní v závislosti na regionu se sazba pohybuje od 5% do 15%) a
 • "Příjem" - sazba 6%.

První možnost zahrnuje komplexní účtování všech nákladů. Všechny šeky a příjmy musí být uloženy a účtovány. To je téměř nemožné, protože v praxi nelze zdokumentovat všechny výdaje.

Obvykle lékaři zvolí "příjem".

Nyní, Žádost o CSS by měla být podána současně s registrací podnikání. Nikdo to neřekne. Je třeba vědět. A nevěděla jsem. A tak jsem musel použít mé spojení později k nápravě chyby...

4. Registrace

Poté se budete muset zaregistrovat u Penzijního fondu (jako podnikatel). Někdy vysílají oznámení, ale ne vždy; lépe jít sám. Ještě se musí zaregistrovat u Výboru pro regionální statistiku.

5. Získání povolení k lékařské činnosti

Nejtěžší je dostat zprávu o dozoru nad hygienickou a epidemiologickou kontrolou.

Pokud půjdete na vládní oddělení tohoto oddělení, bude to zaprvé, za druhé, vše bude velmi přísné a obtížné. Proto je vhodnější aplikovat na obchodní firmu tohoto profilu. Zaplaťte něco víc, ale rychleji a mnohem jednodušší...

Při posledním licencování (a to musí být provedeno každých pět let), služby takové společnosti mi stály asi 11-12 tisíc rublů (ale to je známo).

Obecně platí, že licencování se nyní stává nudným obchodem. Pořadí je následující:

Existuje mnoho společností připravených na pomoc lékařům v procesu vydávání licencí. U nás v oblasti nabídky: 5000 r. pro kontrolu shromážděných dokumentů nebo 30000 rublů. pro licencování "na klíč". Upřímně řečeno, byl bych uškrcený ropuchou, kdybych si myslel, že takovou firmu zvládne.

Byla jsem kontrolována náměstkem zdarma. hlavní lékař naší kliniky; tam bylo jedno malé, ale cenné pozorování. Proto je vhodné, když lékař v této instituci nejen pronajme pokoj, ale také pracuje ve své struktuře - "ne cizinec".

Ihned po získání licence můžete začít pracovat. Nezapomeňte:

 • koupit a zaregistrovat ve federální daňové službě "účetní účetnictví příjmů a výdajů"
 • formy přísné odpovědnosti (ušetří vás to z nutnosti zakoupit a zaregistrovat pokladnu);
 • "Kniha účetních forem přísné odpovědnosti,
 • stejně jako Kniha inspekcí stolu;
 • zřídit protokol požární bezpečnosti
 • a mnoho dalších časopisů, v závislosti na povaze vašich aktivit

Kromě endoskopů jsem musel nakupovat další a pomocná zařízení, spotřební materiál.

Budete muset zaplatit:

 1. povinné příspěvky do penzijního fondu RF a do Fondu zdravotního pojištění v závislosti na velikosti minimální mzdy; nyní je to asi 14, 4 tisíc a 2,8 tisíc rublů. rok (a bez ohledu na to, zda pracujete skutečně nebo ne); je výhodnější platit ve splátkách čtvrtletně
 2. "Jediná daň v souvislosti s uplatňováním zjednodušeného daňového systému" musí být uhrazena také čtvrtletně a prohlášení o USN by mělo být podáno jednou ročně. Vypočtejte daň a vyplňte prohlášení sami, nebo najmete účetního; není těžké se učit.
 3. Budete také platit nájemné za DIZO. Nicméně nyní je tento okamžik zjednodušen: můžete zaplatit na klinice a obnovit smlouvu (i ročně).

Nuance práce lékařské ordinace

Máte-li zaměstnance, pak z konvenční IP se stáváte zaměstnavatelem IP. A okamžitě zvyšuje odpovědnost i počet případů, s nimiž budete muset vyřešit. Budete muset platit za zaměstnance:

 1. příspěvky do RF PF (a každoročně předkládá zprávy)
 2. příspěvků do fondu zdravotního pojištění
 3. Příspěvky do Fondu sociálního pojištění
 4. A také vyplácet nemocenskou dovolenou z kapsy, pokud nezaplatíte v sociálním pojištění a nezapíšete záznamy do sešitu zaměstnance.

Nuance # 2

Vaše příjmy závisí nejen na správnosti podnikatelského plánu, ale na mnoha faktorech a okolnostech. Například můj první tři roky výdělku odpovídal výpočtu a v podstatě jsem byl spokojen. Pak jsem pracoval pouze v mém obchodní kancelář.

Po přijetí Národního projektu však polyklinické zařízení dostalo vybavení a začalo přísně kontrolovat jeho použití. Vedení museli naléhavě vyčlenit zaměstnance a vyplnit je. Pracovníci na částečný úvazek, kteří se objevili na naší klinice, postupně odebrali část částky práce a peněz. A když byly naplněny 2 nabídky, můj objem klesl téměř 2krát.

Naléhavě jsem podnikl kroky. Rozhodl jsem se, že čím víc by mě někdo vzal peníze, raději bych to sám udělal. Jenom vlevo, doktor, který držel sázku; Vrátil jsem se do veřejného zdravotnictví. Ukázalo se, že to není jen užitečné (relativně), ale také výhodné: udržuji (do jisté míry) monitorování toků pacienta.

A existuje mnohem více nuancí...

Hodně štěstí! Ale buďte vždy připraveni na překvapení!

Lékařské podnikání: jak otevřít laboratoř analýzy. Podnikatelský plán laboratoře: licence a potřebné dokumenty

Stupeň léků roste každý den. V současné době je včasná diagnostika nemocí jedním z hlavních směrů v práci lékařů a kvalitativní diagnostika je prostě nemožná bez provedení různých analýz. V laboratořích na městských klinikách se obrovské fronty rozdělují každý den. V nich lidé ztrácejí nejen čas, ale i nervové buňky.

Potřebujete soukromé laboratoře?

Každý den se zvyšuje počet těch, kteří jsou ochotni platit za to, že se zbaví fronty a zbytečně chodí do nemocnic kvůli výsledkům analýz. Právě tyto možnosti nabízí soukromá laboratoř analýzy. Služby tohoto druhu ušetří čas těch lidí, kteří jsou zaneprázdněni práce, která dlouho neumožňuje absentování. Lidé, kteří vydělávají peníze, stále více a více pečují o své zdraví, protože nemoc přinese podstatně větší ztráty, než bude vynaloženo na prevenci a vyšetření těla.

Stav trhu

Dosud se trh soukromé laboratorní diagnostiky právě začíná rozšiřovat. Spotřebitelé si nedávno ocenili všechny výhody takové služby a jejich popularita i nadále roste. Navíc v některých městech jsou soukromé místnosti léčby velmi vzácné. To znamená, že taková výklenka je stále volná a ti, kteří chtějí začít podnikat, mohou přemýšlet o tom, jak otevřít analytickou laboratoř.

Zároveň analýza trhu od odborníků ukazuje, že velké síťové hráče nemají na periferii širokou síť. To je způsobeno řadou důvodů, jak hmotných, tak legislativních. Místní iniciativy jsou proto v tomto případě více než vhodné a je docela možné otevřít procedurální kabinet.

Kabinet odběru biomateriálů

Pro ty, kteří přemýšleli o tom, jak otevřít procedurální pokoj, existují ve skutečnosti mnohé formy organizace práce. Jednou z nich je organizace kabinetu pro sběr biomateriálů. Tato kancelář odešle materiál obdržený od klienta pro analýzu do jiné laboratoře.

Organizace takovéto činnosti nevyžaduje nákup komplexního vybavení a zapojení úzkých odborníků, které nejprve přitahuje. Existují však otázky týkající se přepravy a vytvoření správných podmínek pro biomateriály na silnici. Dále se zvyšuje doba doručení výsledku klientovi s tímto přístupem. A to není nejlepší způsob, jak ovlivnit popularitu vlády.

Lékařská laboratoř

Před otevřením analytické laboratoře je třeba vypočítat předběžné náklady na zahájení podnikání. Laboratoř pro analýzu musí mít vynikající vybavení. Tato technika je velmi drahá a dnes je k dispozici jen málo lidí. Proto je třeba věnovat zvláštní pozornost podnikatelskému plánu zdravotnické laboratoře. Chcete-li takové podnikání uspořádat, potřebujete velké finanční injekce.

Léčebna

Náklady na otevření léčebny jsou mnohem nižší než v laboratoři. Proto je to nejběžnější varianta organizace takovéto činnosti. Kancelář můžete otevřít buď samostatně, nebo zakoupením licence od velkých hráčů na trhu. Procedurální místnosti mohou existovat jak samostatně, tak společně s léky.

Začínáme

Chcete-li zahájit práci lékařské ordinace, musíte nejprve získat licenci. Kromě povolení by měla být před zahájením práce vydána povolení z hygienické a epidemiologické inspekce a od hasičů. To platí pro práci v určité místnosti, která musí být zakoupena nebo pronajata.

Pokud při rozhodování o otázce: jak otevřít místnost pro ošetření, byla upřednostňována franchisingová smlouva, pak společnost možná nabídne své služby při získávání licence. Stojí za zmínku, že to vždy vede ke zvýšení platby mateřské společnosti.

Výběr prostor

Není důležité, zda je nemovitost nabytá nebo pronajata. Při výběru je třeba vzít v úvahu několik faktorů. Prvním je dodržování nezbytných bezpečnostních norem. Nejčastěji je potřebná místnost více než 100 metrů čtverečních a má samostatný vchod.

Nesmíme však zapomínat, že umístění skříně by mělo být vhodné pro potenciální zákazníky. Hledání zastávek pro veřejnou dopravu, dostupnost parkovacích míst a pohodlí ostatních cest - je třeba věnovat pozornost před otevřením laboratoře analýzy.

Sada služeb

S tím, jaké služby budou poskytovány v kanceláři, se bude muset rozhodnout ve fázi vydávání licencí. Možná dřív, pokud dříve, bude vypracován obchodní plán laboratoře. Chcete-li to udělat, musíte se seznámit s minimální množinou zdravotních termínů a vypočítat, které zařízení a jaké specialisty jsou potřebné k poskytování služby.

Samozřejmě, čím více služeb poskytuje laboratoř, tím lépe. Zde mohou být testy krve a moči (klinické a biochemické) a testy hormonů, infekcí nebo příměsí, studie PCR a mnoho dalšího. Licencování laboratoře PCR, stejně jako náklady na její objevení, se neliší od laboratoře, která provádí imunologickou analýzu.

PCR však vyžaduje silnější dodržování bezpečnostních opatření. Rozdíl mezi metodami spočívá v tom, že PCR test umožňuje identifikaci DNA patogenu v nálitcích a výpalcích a ELISA detekuje stopy patogenu v testované krvi. Obě metody umožňují nalezení významného počtu potenciálních zákazníků.

Výpočet nákladů

Dlouho před otevřením léčebny je nutné vypočítat počáteční náklady na vybavení a najímání odborníků. Sada zařízení závisí na tom, jaké služby jsou plánovány v laboratoři. Kromě vybavení je třeba vzít v úvahu i náklady na spotřební materiál a reagencie.

Stojí za zmínku, že pro dnešní dobu je výběr zařízení a přípravků domácí výroby poměrně široký. Zároveň je jejich cena obvykle o čtvrtinu nižší než u cizích analogů. Zvláště to může být důležité pro ty, kteří právě otevřou laboratoř. Chcete-li poskytovat různé druhy souvisejících služeb a vysoce kvalitní služby zákazníkům, možná budete muset spolupracovat s dalšími společnostmi.

Pro zajištění bezpečnosti zařízení mohou být potřebné služby firmy, jako je například elektrická laboratoř. Podnikatelský plán pro procedurální studii nebo laboratoř by měl zohlednit takové momenty. A to znamená, že v první fázi je třeba přemýšlet nad malými věcmi, které zajistí spolehlivost v práci a příjemnou atmosféru, v níž se zákazníci budou v případě potřeby chtít vrátit.

Náklady na služby

Při výpočtu nákladů na budoucí služby kabinetu je třeba vzít v úvahu mnoho faktorů. Jedná se o cenu této služby na konkrétním trhu. Ceny by měly být pro spotřebitele atraktivní. Nezapomeňte, že skutečnost, že lidé často musí provést několik testů najednou, a nakonec mohou získat docela působivou částku. Současně existuje faktor, který závisí na pracovním zatížení laboratoře nebo kabinetu.

Faktem je, že mnoho spotřebního materiálu a činidel se nakupují ve velkém množství, ale nemají tak dlouhou trvanlivost. Proto, pokud nebyly použity včas, budou muset být zlikvidovány, a tím i ztráty. Proto při sestavování plánů, jak otevřít analytické laboratoře, musíte přemýšlet o systému přilákání klientů.

Cena výzkumu bude také ovlivněna tím, kde bude analýza provedena. Mnoho testů moderního vybavení může být provedeno v malých prostorách. Nicméně téměř každá soukromá laboratoř je nucena provést některé testy v jiných klinikách nebo dokonce ve velkých centrech. V takovém případě bude klient muset zaplatit nejen náklady na analýzu a služby zaměstnanců, ale i náklady na dopravu.

Vyhledávání zaměstnanců

Nestačí mít představu o tom, jak otevřít místnost pro ošetření, je třeba se seznámit s procesy, které se tam budou odehrávat, s jemností laboratorní práce. Proto jsou tyto místnosti nejčastěji otevřeny těmi, kteří mají určitý postoj k lékům.

Tito lékaři nebo úředníci mají rozsáhlé zkušenosti a kontakty v lékařských kruzích. To však není absolutně podmínkou pro úspěšné podnikání. Takový zaměstnanec může být jednoduše najat. V takovém případě majitel bude muset sledovat správnost práce obecně, aniž by se snažil nalézt všechny nuance. Počet zaměstnanců potřebných pro fungování laboratoře se může lišit.

Záleží na souboru služeb a pracovní zátěži. Zaměstnanci by však obvykle neměli překročit šest osob. Tady a lékaři pracující na směnách, zdravotní sestry a správce. Při vedení takových obchodů nejsou žádné drobnosti. Úspěch závisí na objednávce v každé fázi práce s klientem, takže výběr zaměstnanců by měl být prováděn se zvláštní péčí.

Vyhledávání zákazníků

Při hledání klientů pro procedurální studii nebo laboratoř nebude obyčejná reklama příliš pomáhat. Ačkoli to nemusí být používáno. Při hledání a přitažlivosti klientů může komunikace v lékařském prostředí značně pomoci. Koneckonců je to obyčejný lékař, který může poradit pacientovi, kde je možné rychle a efektivně provést potřebné testy.

Dalším podnětem k přilákání zákazníků může být nejen vysoká kvalita a přesnost analýz, ale také lhůta pro jejich realizaci. Čím dříve osoba může dostat výsledky svých testů, tím lépe. Moderní technologie umožňují poskytovat výsledky, například e-mailem. Takovou službu nepochybně ocení zaneprázdnění lidé, kteří nemají příliš mnoho času jít po listu.

Nezapomeňte na takový faktor, jako je slovo z úst. Jedná se o velmi výkonný nástroj pro zpracování klientské základny. Pokud osoba, která využívá služby procedurální místnosti nebo laboratoře, má ráda vše v práci svých zaměstnanců, pak bude tuto službu nebo celé laboratoře doporučovat svým přátelům, příbuzným a přátelům, bude-li to nutné.

Proto by měl být každý klient v tomto oboru splněn jako zvláštní. Musí cítit jeho důležitost a že všechno kolem bylo provedeno jen pro jeho pohodlí a pohodlí. V opačném případě se příště rozhodne utrácet své peníze jinde a může také šířit negativní zpětnou vazbu ve svém komunikačním okruhu.

Zdá se, že tato firma neobsahuje drobnosti. Může se však stát ziskové a vážné. Za tímto účelem je nutné věc přistupovat co nejodpovědněji. A od samého začátku, od fáze plánování, věnujte pozornost každému detailu a ponořte se do všech nuancí. Pak bude vše nezbytně fungovat a laboratoř nebo procedurální místnost přinese nejen zisk, ale také potěšení z práce pro majitele a zaměstnance.

Jak otevřít místnost pro ošetření

Předávání a čekání na výsledky testů je jedním z nejvíce obtížných postupů pro mnoho občanů, kteří prostě nemají čas sedět v obrovských frontách v obvyklé polyklinice. Proto pokud je to možné, někteří z nich souhlasí s platbou, jenom proto, aby neztrácel čas: nejprve u dveří polyklinické laboratoře a poté - u lékaře. Ve své moci pomáhat těmto lidem (samozřejmě, ne bezstarostně) a otevřít místnost pro léčbu sbírky analýz.

Zaregistrujte se u daňových úřadů IP nebo LLC. Získat certifikát o registraci, výpis z EGRIP / EGRUL a kódy OKVED statistiky od společnosti Goskomstat. Zaregistrujte pečeť budoucí procedurální místnosti v MCI. Otevřete účet u banky a vystavte registrační pokladnu a formuláře organizace k daňové kontrole. Kupte si franchisu z velké sítě laboratoří (což bude určitě usnadnit vaši následnou práci, ale bude vyžadovat zvýšení příspěvků) nebo smlouvu na služby s konvenčním laboratoří.

Najděte správný prostor pro ošetřovnu. Za tímto účelem se nejprve seznamte se současnými hygienickými a epidemiologickými pravidly pro organizaci těchto institucí. Místnost musí mít nezbytně samostatný vchod, musí být připojena ke všem komunikacím, musí mít oddělení pro vybavení pro skladování a analýzy. Je žádoucí, aby byla k dispozici koupelna (nebo možnost jejího vybavení) a oprávnění pronajímatele distribuovat vodní potrubí pro nádrže. Předpoklad by měl být umístěn v oblasti s rozvinutou infrastrukturou pro pohodlí zákazníků a rychlost plnění objednávek. Okamžitě vyřešte všechny otázky týkající se dodávky a skladování vzorků a materiálů pro analýzu, protože včasná dodávka je nejdůležitější podmínkou nepřerušeného provozu skříně.

Přizvat zaměstnance SES a hasiče, takže jsem vám vydal kladné stanovisko k souladu prostorách všechny normy a požadavky.

Koupit vybavení od spolehlivých dodavatelů. Zařízení může být tuzemské výroby, zejména proto, že její náklady jsou levnější než dovážené. Vstupte do smluv s dodavateli spotřebního materiálu.

Oznámení výběrového řízení na vyplnění volných míst lékařů a zdravotních sester. Nemáte-li zdravotnické vzdělání, pak ve státě musíte mít odborníka, který má povolení k poskytování zdravotnických služeb a pracovní praxe nejméně 5 let.

Obraťte se na komoru licencí o licenci na poskytování lékařských služeb. Budete potřebovat následující dokumenty:
- kopie osvědčení o založení společnosti (IP, LLC);
- zakládací dokumenty (kopie);
- uzavření SES a požární ochrany (kopie);
- doklady (kopie), která potvrzuje vaše právo (nebo své zaměstnance) pro poskytování zdravotnických služeb (diplomů, osvědčení);
- doklad o zaplacení státní daně.

Upozorňujeme, že pro to, aby byli klienti seznámeni s místností pro procedury, je nutné samostatně jednat s těmi lékaři poliklinik nebo nemocnic, kteří vám mohou doporučit pacientům.

Zahájení lékařské ordinace. Jaké dokumenty jsou potřebné?

Dnes je tato otázka položena především lékaři, kteří pracují ve veřejných institucích. V naší zemi je soukromá lékařská praxe poměrně nový fenomén, ale každoročně se jeho obliba zvyšuje, což znamená, že se budete moci stát jedním z podnikatelů, kteří se stali úspěšnými mimo státní struktury.

Nejprve zvolte směr, ve kterém chcete pracovat. Co je zdravotní úřad? Dnes je to spíše konvenční koncept, což znamená samostatnou místnost, považovanou za součást zdravotnického zařízení. V každé kanceláři existují velmi odlišné služby od diagnózy až po léčbu a rehabilitaci. Obecně lze všechny tyto izolované prostory podmíněně rozdělit na dva typy:

 • Pomocná zařízení, kde se provádějí průzkumy;
 • kde probíhá léčba.

Ze všech možných směrů byly nejoblíbenější zubní lékařství, gynekologie, lékařská kosmetologie, plastická chirurgie, oftalmologie a urologie.

Prostory k pronájmu

Celková částka nájemného často závisí na umístění budovy nebo centra. Nejslibnější klientskou základnu je v oblasti nových obchodních a prémiových budov. V takovém místě je zpravidla poptávka po placených zdravotnických službách konstantní.

Další dobrou volbou je někde v centru města ve stejné vzdálenosti od spaní a rušných dopravních tepen. Pokud mluvíme o obyvatelích sekundárních nemovitostí, preferují státní klinice, i když existují výjimky.

Oblast lékařské ordinace bude záviset na jeho profilu, počtu ošetřovacích a ošetřovacích prostorů. Celková plocha administrativy, registru, šatny a místností pro odpočinek, koupelny apod. Je vzata v úvahu. Kromě toho musí prostory nezbytně splňovat všechny požadavky a normy požární ochrany a hygienického a epidemiologického dozoru.

Zařízení

Dalším krokem je nákup vysoce kvalitní profesionální výbavy. Tato fáze se považuje za nejdražší. Zamyslete se nad prestíží podniku v předstihu a vybírejte zařízení vážných výrobců. Pouze tímto způsobem vám poskytovaná pomoc nebo konzultace splní západní standardy.

zařízení vám bude stát asi 160 000 dolarů, zařízení pro diagnostiku - od $ 10 000 do $ 70 000, židle v stomatologii - za 100 000 dolarů.

Zaměstnanci

Při výběru personálu pro soukromý podnik by se mělo zacházet co nejblíže. Mezi hlavní principy, kterými byste se měli ve výběru řídit, jsou definice:

 • Dostupnost diplomů;
 • dostupnost platných certifikátů;
 • akademické tituly;
 • vyšší kategorie lékařů;
 • žádoucí stáž na západě;
 • pracovní zkušenosti;
 • znalost cizího jazyka.

Více často než v případě soukromých zdravotnických zařízení je zaměstnavatel povinen pracovat nejméně po dobu tří let.

To je docela populární, že technika přitahuje odborníky z jiných klinik za příznivějších podmínek. To platí nejen pro specializované lékaře, ale i pro průměrného zdravotnického personálu. Jak ukazuje praxe, je poměrně obtížné vybrat průměrného zdravotnického personálu.

Co mzdy? Lékař oficiálně získá minimální částku (asi dva a půl platu). Základní příjmy každého odborníka budou přímo spojeny s kvalitou jeho práce. Takoví lékaři dostávají určité procento z provedené práce. Celková výše úroků se pohybuje od 10% do 30%. Vše závisí na úrovni profesionality, stejně jako na jeho osobním vztahu s majitelem.

Jak otevřít soukromý zdravotnický úřad? Kolik to bude stát? Výběr poměrně úzkého profilu vám umožňuje výrazně snížit všechny náklady a snížit dobu návratnosti celého podniku. Pokud mluvíme například o soukromé kanceláři v Moskvě, pak na takový odpad čekáte:

 • Pronájem kanceláře a opravy v něm: od $ 3 000 do $ 5 000;
 • náklady na nástroje a potřebné materiály: od $ 2,000 do $ 3,000;
 • náklady na profesionální vybavení: od $ 25 000 do $ 100 000 (v závislosti na směru činnosti);
 • získání licence k výkonu činností: od $ 1,000 do $ 2,000;

Požadované dokumenty

Jak otevřít lékařskou kancelář? Nejprve je nutné shromáždit všechny dokumenty, které potřebujete k získání licence.

První je žádost o udělení licence na pevný formulář. Dále:

 • Kopie zakládajících a ověřených dokumentů, jakož i pečetí žadatele;
 • kopie osvědčení o státním zápisu jako samostatný podnikatel;
 • kopie osvědčení o registraci daně v příslušných orgánech;
 • kopie osvědčení o zápisu právnických osob do Jednotného rejstříku;
 • kopie závěrů epidemiologů a zdravotních sester o dodržování hygienických pravidel a norem;
 • doklady, které potvrzují platbu licenčního poplatku;
 • kopie všech dokumentů, které potvrzují kvalifikace zaměstnanců a podnikatelů;
 • plná moc za právo zastupovat zájmy žadatele.

Aby bylo možné ověřit, zda jste dodržovali licenci, jakož i požadavky a podmínky, musíte mít s sebou další dokumenty, které potvrdí existenci správného předpokladu, který patří vám na základě vlastnictví nebo pronájmu. Také k dispozici by měla být dokumentace potvrzující dostupnost veškeré organizační, technické a materiálové základny pro práci.

Rizika

 • První věc, kterou musíte věnovat zvláštní pozornost, je výběr místa. Hlavní obtíže, které v této fázi čelí všichni, jsou silná konkurence. Pokud se otevřete v jedné z oblastí spánku města, můžete vytvořit klientskou základnu s minimálními náklady na reklamu.
 • Druhý: ti, kteří se nikdy nepodílejí na takovém podnikání, musí nutně konzultovat s odborníky, kteří pomohou organizovat celou práci. Faktem je, že tyto kanceláře jsou často rodinným podnikem, a proto se na takovou cestu, bez dobré přípravy, je špatné rozhodnutí.
 • Třetí. Sanepidstanstvo vždy vykazuje velmi velké nároky na plochu skříně. Pokud se jedná o zubní oblast, nesmí být jedna instalace menší než 14 m? A pro každou další židli - další 7 m ?.
 • Za čtvrté. Klíčem k úspěchu je dobrá reklama. Pokud vůbec nemáte, pak máte malou šanci vstoupit na trh. Reklama v rádiu a televizi je vynikajícím řešením. Kontextová reklama na internetu je také docela populární.
 • Pátá. Můžete selhat kvůli práci administrátora. Měl by být člověk příjemného vzhledu, komunikativní a nejlépe se zkušeností v této oblasti. Efektivní, ale zřídka využívaná je peněžitá motivace takového personálu k realizaci přiděleného plánu.

Kolik získáš?

Je těžké říci, protože všechno závisí na směru činnosti. Podle statistik je maximální měsíční příjem kabinetu 1 000 000 rublů, ale jsou zde i mnohem nižší částky. Nejvyšší míru dosáhnete pouze v případě plného zatížení až 20-30 návštěvníků denně s minimálními náklady na návštěvu - 1 500 rublů.

To je skutečný způsob, jak vydělat peníze, ale pro to je nutné vynaložit velké úsilí a získat velkou vytrvalost.

Vaše podnikání: jak otevřít lékařskou kancelář

Minimální počáteční kapitál

Mnoho lékařů, kteří pracují ve veřejných institucích, dříve či později přemýšlejí o možnosti otevření své vlastní kanceláře. Soukromá lékařská praxe je v naší zemi relativně nový fenomén. Ačkoli příležitost otevřít své kanceláře se objevila ne tak dávno, ale stále více lékařů začíná praktikovat soukromou praxi.

Co potřebujete k otevření lékařské ordinace

Pokud dříve získání různých povolení bylo spojeno s různými problémy (převážně byrokratickými), nyní je postup pro jejich vydání výrazně zjednodušen. Pro otevření soukromé léčebné místnosti je však zapotřebí značných investic, a ne všichni lékaři, kteří chtějí pracovat pro sebe, jsou připraveni to udělat.

Tento typ podnikání má další, velmi významnou nevýhodu: u relativně velkých investic je doba návratnosti soukromé kanceláře nejméně dva roky. Ne všichni lékaři mají možnost čekat tak dlouho. Zvýšení počtu soukromých kanceláří však naznačuje, že tato lékařská praxe může být nicméně výnosným podnikem, zejména v budoucnu. Dříve nebo později se každý "specialist" pracující v zahraniční společnosti dostane do "stropu". V případě vlastního podnikání jsou možnosti rozvoje prakticky neomezené.

Podívejme se tedy podrobněji na postup pro otevření soukromé ordinace. Nejprve musíte najít vhodný prostor pro jeho umístění. No, pokud bude takový předpoklad vaším majetkem. Někdo dokonce používá svůj dům nebo byt (nebo samostatnou část) pro kancelář. Nicméně, aby se otevřít skříň v bytě, musí být převedena do nebytového fondu. Je samozřejmé, že tento byt by se měl nacházet v prvním patře bytového domu. Chcete-li jej převést do nebytového fondu, musíte získat souhlas všech nájemníků vašeho domova. V zásadě není sběr podpisů obtížný. Ale za prvé, to trvá příliš mnoho času (muset získat byt více než jednou, aby chytit všechny majitele domu), a za druhé, je pravděpodobné, že někteří obyvatelé prostě nesouhlasí, aby svůj podpis (zvláště ty, jejichž byty sousedí s vámi).

Další možností - pronajmout samostatnou místnost (nejlépe odpovídající vaší specialitě) v léčebném ústavu - je výhodnější a v některých případech mnohem výhodnější. V takovém případě budete mít s různými kontrolními orgány mnohem méně problémů. Kromě toho budete muset vynakládat méně na reklamu, protože k vám přicházejí potenciální zákazníci. Zvláště tato možnost je vhodná pro zubní ordinace. Pediatrům je však doporučeno, aby hledali samostatnou místnost. Mnoho rodičů přijde do dětského polykliniku výhradně pro registraci potřebných certifikátů a nechce ji znovu navštívit kvůli obavám, že se dítě může dostat od ostatních dětí.

Při pronájmu kabinetu v léčebně je nutné uzavřít nájemní smlouvu s městskou správou DIZO. To trvá asi čtyři až pět týdnů. Při přípravě dokumentů se doporučuje určit přesný rozvrh jejich práce: dny a časy, jinak budete platit nájem 24 hodin denně a to může mít za následek kulatou částku.

Jak zaregistrovat zdravotnickou kancelář

Chcete-li provést vlastní soukromou praxi, musíte se zaregistrovat jako IP. To lze provést samostatně nebo se obrátit na služby mnoha zprostředkovatelských firem. Jako kód hospodářské činnosti (OKVED) je třeba zvolit "lékařskou praxi" (85.1). Zpracování dokumentů trvá nejdéle jeden týden. V důsledku toho bude osvědčení o registraci vydáno okresní daňové službě. V předstihu zvolte pro vás vhodný daňový režim.

Faktem je, že pokud nepožádáte o výběr daňového režimu, pak budete implicitně pracovat pod obecným režimem, který je zcela nerentabilní. Můžeš přejít na daně a platit za účetní služby. Zjednodušený systém zdanění je vhodný pro zdravotnické činnosti, což je zvláštní typ daňového režimu pro malé podniky s jednodušším účetním systémem. Článek 346.20 daňového řádu stanoví následující daňové sazby pro jednu daň:
6% v případě zdanění příjmů;

15%, pokud je předmětem daně příjmy mínus náklady. Od 1. ledna 2009 v různých regionech Ruské federace mohou být diferencované daňové sazby stanoveny v rozmezí od 5 do 15% v závislosti na kategoriích daňových poplatníků.

Jak otevřít soukromou lékařskou kancelář od začátku

Přemýšlíte o tom, jak otevřít lékařskou kancelář? Jedná se o velmi slibnou oblast práce, protože každoročně narůstá příliv soukromých klinik. Jak můžete dobře organizovat a organizovat práci s minimálním ztrátou času a nervů?

Obchodní registrace

První etapou je registrace IP nebo LLC. Kód ekonomické činnosti (OKVED) - 85.1 - "Praxe". Samotný postup trvá asi měsíc.

Licence a další dokumenty

Chcete-li otevřít lékařskou kancelář, potřebujete zvláštní licenci od Ministerstva zdravotnictví.

Seznam dokumentů potřebných k jeho získání:

 • Osvědčení o registraci právnické osoby a registrace u daňové kontroly;
 • Úřední dokumenty (originály);
 • Doklady potvrzující vlastnictví prostor nebo nájemní smlouvu;
 • Závěr SES a Gospozarnadzora;
 • Seznam lékařských kabinetů;
 • Doklady potvrzující vhodnost zaměstnanců;
 • Potvrzení o zaplacení licenčního poplatku (100-150 dolarů).

Povolení sanitární a epidemiologické stanice

Ze všech výše uvedených skutečností je nejobtížnější získat povolení od SES a Gospozarnadzor. A to jsou nejdůležitější dokumenty pro získání licence na jejich činnost.

Soukromá praxe znamená, že kromě osvědčení o způsobilosti zaměstnanců je nutné potvrdit, že máte k dispozici plně vybavený pokoj. V rozkazu Ministerstva zdravotnictví najdete normy pro vybavení soukromé kanceláře pro každou specializaci.

Musí se také řídit zkoumat vodu, vypláchnout a provést program řízení výroby. Tyto kontroly trvají od týdne do jednoho měsíce a náklady se pohybují od 70 dolarů.

Povolení od paní Gospozhnadzor

Co potřebujete k získání pozitivního názoru z tohoto případu?

 1. Instalujte požární poplach (od 100 USD);
 2. Koupit hasicí zařízení ($ 10-20);
 3. Vypracovat plán evakuace a pokyny pro akce v případě požáru;
 4. Proveďte kurzy požární bezpečnosti a získáte příslušný certifikát.

Shromažďování dokumentů, jejich kontrola, získávání všech druhů povolení může trvat několik měsíců nebo dokonce více. Začněte co nejdříve. Nejlepší je kontaktovat právníka nebo zvláštní společnosti, které kontrolují dokumenty, poskytují pomoc při přípravě a provádění. Jejich služby mohou stát až 600-700 dolarů.

Pokud to uděláte sami, strávíte až 200 dolarů. Zároveň však za chybu v žádosti o licenci, budete muset zaplatit pokutu. Přinejmenším v prvním případě budete mít jistotu, že se vše dělá správně.

Do 45 dnů po předložení dokumentů bude vaše žádost zvážena. Licence je platná po dobu pěti let, pak musí být obnovena.

Jak vybrat směr práce

Nejvýhodnější pro malou firmu je otevřít skříň s jednou místností. Nejvýnosnějšími směry jsou v současné době zubní lékařství, oční lékařství, gynekologie, urologie, lékařská kosmetologie a plastická chirurgie. Servis ultrazvuku je široce rozšířen.

Místnost

Pro uspořádání areálu je několik možností:

 • Vestavěná příloha v domě;
 • Vlastní dům nebo byt v prvním patře. V tomto případě musí být převedena do nebytového fondu;
 • Pronajme si kabinet ve zdravotnickém zařízení. Tato metoda je vhodná, protože pronajatá místnost je s největší pravděpodobností minimálně vybavena a pokoj nevyžaduje odpovídající opravu. A přesto - klinika již vyřešila všechny problémy se sanitární a epidemiologickou stanicí.

Náklady na pronájem jsou v rozmezí 10-30 dolarů za metr čtvereční. V místnosti je nutné opravit a instalovat požární poplach, zkontrolovat správné fungování všech komunikací (voda, elektřina apod.).

Zařízení

Seznam specializovaných zdravotnických prostředků se liší v závislosti na směru práce.

Ale každá soukromá ordinace by měla být vybavena:

 • Umývadla s vodou;
 • Nábytek: skříně pro skladování nástrojů, přípravky, dokumenty, gauč, lékařské židle;
 • Sada prostředků pro dezinfekci;
 • Vyžadují se čisté ručníky a župany.

To vše bude vyžadovat náklady v oblasti 1500-2000 dolarů. Podle průměrných výpočtů, zdravotnické vybavení pro malý kabinet vyžaduje náklady od 4 do 15 tisíc dolarů. Nejdražší jsou stomatologie, gynekologie, ultrazvuk. Ale masážní místnost může být vybavena za 1500 dolarů.

Zaměstnanci

Hlavní osobou ve vaší společnosti je lékař. Musí mít vysokou kvalifikaci a pracovní zkušenost za tři roky. Pro jednu lékařskou kancelář je nutné najmout dva lékaře, sestry (jedna sestra může pracovat se dvěma lékaři), účetní a administrátor. Mzdový fond bude asi 4000 USD měsíčně.

Náklady a zisky

Zahájení investic do dokumentace, prostor a vybavení začíná značkou 13 tisíc dolarů a může dosáhnout 20-25 tisíc. Měsíční výdaje (nájem, mzda, dezinfekce a dezinsekce) - asi 5000 dolarů.

Tato firma se okamžitě nevyplatí. Na vývoji klientské základny a pověst může trvat rok nebo dva. Ale i při průměrné návštěvě 10-15 lidí denně můžete očekávat 3-5 tisíc dolarů čistého zisku za měsíc. A čistý příjem úspěšné lékařské ordinace může dosáhnout 10.000 dolarů měsíčně.

Za účelem zahájení takového podnikání od nuly bude trvat hodně trpělivosti a trpělivosti. Ale ne nic za to, že zdravotní pole je považováno za tak ziskové. Za pár let můžete začít rozšiřovat své podnikání a získávat slušné částky pomoci lidem.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Jak otevřít místnost pro ošetření

Testování a čekání na jejich výsledky jsou jedním z nejdůležitějších postupů pro většinu občanů, kteří jednoduše nemají čas sedět ve velkých frontách, což je častý výskyt našich polyklinik. Proto pokud je to možné, budou souhlasit s tím, že budete platit peníze, prostě neztrácejte čas. Těmto lidem můžete pomoci (samozřejmě, ne zdarma) otevřením místnosti pro odběr vzorků.

Nejprve musíte zaregistrovat u daňových orgánů jako PI nebo společnost a starat se o převzetí osvědčení o registraci, osvědčení o Incorporation / EGRIP za to radím k návštěvě webu a www.egrul.info NACE statistických kódů v Statistického výboru státu. Také se musíte postarat o registraci pečeti pro vaše procedurální kabinet v MCI. Musíte otevřít bankovní účet, formalizovat CMC a formy vaší organizace v místním daňovém úřadu. Dále zakoupit povolení v rozsáhlé síti laboratoří (to umožní navazující práce, ale to povede ke zvýšení příspěvků), nebo podepsat smlouvu s jednoduchou laboratoří poskytovat služby.

Musíte najít vhodný pokoj pro vaši ošetřovnu. Předtím je třeba studovat stávající hygienické a epidemiologické předpisy pro organizaci takových institucí. Místnost musí být nutně se samostatným vstupem, propojenými komunikacemi, musí mít prostor pro vybavení, místa, kde budou uloženy analýzy a zásoby. Doporučujeme mít koupelnu a dovolenou ubytovatele pro rozvod vody pod umyvadly. Předpoklad by měl být v oblasti s rozvinutou infrastrukturou, aby bylo pro klienty výhodnější dostat se k vám a pro rychlé plnění objednávek. Současně je nutné vyřešit otázky, dodáním a ukládáním materiálů pro analýzy a vzorky, v neposlední řadě je nejdůležitější podmínkou pro zajištění hladkého provozu vaší kanceláře včasné doručení.

Začněte nakupovat zařízení. Zařízení můžete koupit od tuzemských výrobců, protože to není horší než dovážené zařízení za nižší cenu. Také je třeba uzavřít smlouvy se společnostmi dodávajícími spotřební materiál.

Dalším krokem je najít lékaře a zdravotní sestry pro vaši kancelář. Nemáte-li zdravotnické vzdělání, musíte mít ve státě specializovanou licenci na poskytování služeb v oblasti medicíny a praxe po dobu pěti let.

Chcete-li se dozvědět o svých klientech léčebných místností, můžete nezávisle vyjednávat s lékaři v polyklinikách nebo nemocnicích, které by vám doporučily pacientům.

Podnikatelský plán zdravotnické laboratoře

Každý ví, že počátek léčby nebo prevence nemoci začíná přesnou diagnózou. A ona zase s analýzou. Nicméně, myšlenka sedět v dlouhých řadách polyklinik s místními důchodci děsí mnoho. Dnes se lidé starají o svůj čas, nervy a dávají přednost pohodlí. To je důvod, proč bude podnikání v laboratoři analýzy vždy požadováno.

Analýza trhu

Zvláštní, jak se může zdát, dnes je pro mnohé města soukromá laboratoř pro analýzu vzácností. To ale naznačuje pouze vyhlídky na trh. Předpokládá se, že nejslibnějšími oblastmi jsou velká města, stejně jako různé úrovně centrálních osad. Obchodní vyhlídky jsou podpořeny skutečností, že počet analytických laboratoří na jedno řešení není omezen na nic.

Forma činnosti

Podnikání na recepci a zpracování analýz lze organizovat několika směry, z nichž každá má své výhody a nevýhody.

Odběrná místnost pro biomasu

Nejjednodušší způsob, jak vydělat peníze v této oblasti. Proces práce je jednoduchý: v kanceláři se shromažďují materiály, které jsou pak odeslány do speciální laboratoře pro analýzu. Výsledky jsou zaslány do plotové skříně.

Výhoda takového podniku je v nízkém prahu vstupu na trh. Tento formulář nezahrnuje nákup speciálních drahých zařízení, pronájem úzkých odborníků. Úkolem podnikatele je organizovat kvalitativní sběr a přepravu analýz. Právě v tomto případě stojí za to uspořádat speciální vybavení. Navíc, s touto formou obchodní organizace, čas pro získání výsledků klientů se zvyšuje. A to zjevně není velmi konkurenční výhoda.

Lékařská laboratoř

Podnikatelský plán zdravotnické laboratoře bude vyžadovat nákup speciálně drahého a nutně kvalitního vybavení. Tento seznam obsahuje:

 • roboty;
 • čtenáři;
 • analyzátory;
 • termocykle;
 • okru a mnoho dalších.

Celkově bude nákup potřebných zařízení vyžadovat nejméně 1,5 milionu rublů, pokud se jedná o laboratoř ve městě s milionem obyvatel. Pro menší města to bude trvat asi 200-250 tisíc dolarů. Doba návratnosti takového laboratoře bude přibližně 5-7 let a ziskovost - 15%.

Léčebna

Mnoho lidí se zajímá o to, jak otevřít místnost pro ošetření, protože vyžaduje ještě menší investice než laboratoř. Navíc může být otevřen na základě licence, což značně zjednoduší začátek podnikání. Pro takovou formu podnikatelské organizace stačí 40-60 tisíc dolarů, které se vrátí za 2-4 roky.

Pokud mluvíme o ekonomické účelnosti, nejvýnosnější jsou procedurální studie a laboratoř. Dále je třeba věnovat pozornost délce výsledků testu. Nyní je mnoho z nich drženo několik hodin, takže je zcela realistické vydat je i v den dodání. Vezměte prosím na vědomí, že hlavním kritériem pro zákazníky, kteří si zvolí místo, kde mají být testy, je cena a rychlost.

Registrace dokumentace

Lékařské a laboratorní činnosti v naší zemi lze provádět pouze na základě zvláštní licence. Otevření analytické laboratoře proto vyžaduje získání licence na klinické laboratorní činnosti po dobu pěti let. Pro obdržení dokumentu je nutné požádat Federální službu pro dohled v oblasti sociálního rozvoje a veřejného zdraví. Poté bude nutné získat povolení od hasičů a sanitární epidemiologický dohled.

Pokud si zakoupíte franšízu, můžete zjednodušit postup. Prodává se jako licence a bez licence. Náklady bez licence budou asi 6 tisíc dolarů. Proto s licencí se částka nákladů výrazně zvýší.

Hledání pokojů

V laboratoři analýzy můžete vzít jak vlastní, tak i pronajaté prostory. Musí mít plochu minimálně 30 m², na které je nutné provést veškeré potřebné komunikace, samostatný vchod a splnit řadu dalších požadavků. Mezi nimi musíme nejprve hledat místo na pohodlné dopravní výměně, nejlépe s parkováním.

Vytvoření seznamu služeb

Výběr vybavení a vytvoření instituce závisí na tom, jaké typy výzkumu máte v plánu nabídnout. K dnešnímu dni jsou nejběžnější dva z těchto typů výzkumu:

 • detekce DNA, polymerázová řetězová reakce (PCR).
 • Analýza imunitních enzymů (ELISA), tj. Detekce protilátek proti specifickým proteinům nebo specifickým patogenům.

Na trhu jsou obě metody stejně oblíbené. Navíc finanční investice jsou také ve skutečnosti stejné. Rozdíl spočívá v tom, že s kontrolou PCR budou stávající prostředky přinést prostor potřebným bezpečnostním požadavkům a IFA bude potřebovat velké investice do vybavení.

Seznam služeb by měl zahrnovat tyto studie:

 • cytologické a spermografické metody;
 • analýzy ukazatelů systému hemostázy;
 • klinické a biochemické analýzy krve a moči;
 • PCR studie;
 • analýza hladiny hormonů;
 • výzkum příměsí;
 • alergologické testy;
 • analýza k detekci infekce.

Náklady na služby

Při tvorbě nákladů na analýzu je třeba vzít v úvahu řadu faktorů. Zaprvé věnujte pozornost tvorbě cen od konkurence - neměli byste být vyšší. Mějte také na paměti, že obvykle jedna osoba dává několik nebo dokonce celý seznam testů, což může mít za následek kulatý součet. Proto není nutné překračovat ceny a také zajistit flexibilní systém slev na určité typy nebo skupiny analýz.

Při tvorbě cen je důležité dosáhnout rovnováhy mezi tvorbou příjmů a organizací konstantního toku zákazníků. Faktem je, že činidla pro analýzu mají krátkou skladovatelnost. Nevyžádaná osoba bude muset být vyřazena, ztrácí peníze vynaložené na nákup. Proto je důležité najít ideální rovnováhu nákladů a výdajů.

Zaměstnáváme zaměstnance

Obvykle pro tento typ laboratoře bude vyžadovat zhruba 6-7 zaměstnanců. Personál by měl mít tyto jednotky:

 • sestry, které odebírají vzorky;
 • lékaři, kteří akceptují pacienty a předepisují studie;
 • Administrátor, jehož úkolem je koordinovat práci zaměstnanců;
 • kurýr, který dodá materiál do laboratoře, stejně jako výsledky analýz.

Jejich kvalifikace hrají rozhodující roli v úspěchu vaší laboratoře. Kvalita příjmu materiálu, správnost plnění formulářů, správnost podmínek skladování a přepravy materiálu, jasnost při záznamu materiálů, kontrola skladovatelnosti reagencií a mnohem více jsou základními kameny práce laboratoře.

Trochu o financích

V závislosti na tom, jak komplexní analýza je naplánována, jak komplexní bude zařízení pro instalaci, ladění a personální rozvoj, zahájení podnikání bude trvat týden až šest měsíců.

Na začátku budete potřebovat tyto přílohy:

 • pronájem místnosti o ploše přibližně 50 m² za rok s rozlohou 12 tisíc dolarů;
 • nákup speciálního vybavení pro výzkum - 15 tisíc dolarů;
 • provádění veškeré požadované komunikace - 1,5 tisíc dolarů;
 • oprava prostor - 5 tisíc dolarů;
 • registrace licence a povolení od SES a požární bezpečnosti - 1,5 tisíc dolarů.

Položky fixních nákladů měsíce zahrnují:

 • náklady na dopravu - 1 000 dolarů;
 • nákup spotřebního materiálu - 3 tisíce dolarů;
 • plat lékařů - 600 dolarů;
 • plat správce - 500 dolarů;
 • plat dvou sester - 400 dolarů.

Navzdory všem těmto výdajům není podnik mezi nejvýnosnější - tato hodnota je udržována na úrovni 20-40%. Má však své výhody - nemá sezónní výkyvy, je stabilní a vždy v poptávce.

V průměru měsíc od něj může získat přibližně 15-18 tisíc dolarů, pokud jsou všechny procesy uvnitř podniku organizovány správně. V závislosti na formě organizace a seznamu služeb se může vyplácet po dobu 2 až 5 let.