Vlastní podnikání: jak otevřít pronájem jízdních kol. Podnikatelský plán - pronájem jízdních kol

S nástupem letního období je stále více možné vidět cyklisty na ulicích města. Toto vozidlo je oblíbené jak mezi amatéry, tak i profesionály. Motocykl je velmi praktický a pohodlný. Náklady jsou levné, mobilní v městské dopravní zácpy, kromě toho přinášejí zřejmé přínosy pro zdraví. Nicméně, ne každý má vlastní kolo. Současně je mnoho lidí, kteří chtějí jet na něm. Proto byste měli myslet na to, jak otevřít pronájem jízdních kol. Tento podnik nejen uspokojí potřeby amatérů, ale také umožní vydělat si dobré peníze.

První kroky

Jaký je nejlepší způsob, jak začít? Především je třeba vypracovat obchodní plán. Půjčování jízdních kol vyžaduje vytvoření soukromého podniku. V malém měřítku je vhodné podnikání jednotlivců.

Při formulování obchodního plánu by měla být stanovena forma organizace poskytující služby. Před zahájením práce musí být podnik zaregistrován u daňových úřadů.

Půjčovna

Podnikatelský plán pro pronájem jízdních kol musí obsahovat seznam bodů, na kterých bude služba poskytována. Existuje mnoho možností. Jedním z nich je dodávka jízdních kol do místa, které zákazník uvedl. V takovém případě bude vyžadován další přepravní poplatek. Můžete také stát mimo čekání na klienta. Tato možnost by měla také zvážit vypracování podnikatelského plánu.

Půjčovna kol v tomto případě je žádoucí najít v srdci okresu nebo města, na místě, kde je velké množství rekreantů. Nabízet mobilní vozidla je nejvýhodnější:

- v zábavních parcích;
- v střediscích středisek;
- v náměstí nebo háji;
- na čtvercích;
- v městských parcích;
- na nábřežích.

Při výběru správného místa je nutné jej pronajmout. Zároveň byste se měli ujistit, že na přilehlém území jsou povoleny jízdní kola. Je žádoucí mít alespoň jednu cestu pro cyklisty, která odděluje průchod od chodců. Ale v každém případě, než začnete poskytovat služby pro pronájem jízdních kol, potřebujete povolení místních úřadů.

Nákup vozidel

Jak mohu zajistit pronájem jízdních kol? K tomu budete potřebovat potřebné vozy. Třída, množství a typy zařízení potřebných pro poskytování služeb by měly obsahovat obchodní plán.

Půjčovna jízdních kol může být nejprve provedena s malou flotilou vozidel, ve které jsou čtyři nebo pět jednotek. Začínáme se zobrazí, zda je služba požadována. V případě velké popularity může být park jízdních kol zvýšen. Se zvýšenou poptávkou nebudete moci koupit potřebné množství zařízení.

V rámci podnikání je nutné zajistit také pronájem dětských jízdních kol. Budou také požadovány.

Jaký druh vozidel je třeba koupit, by měl také zajistit kompilovaný obchodní plán. Půjčování kol je nepravděpodobné, že by se zajímalo o profesionály. Proto byste se neměli dívat na drahé modely. Je však třeba pochopit typy jízdních kol.

Nákup zařízení musí podléhat určitému pravidlu. Říká se, že byste neměli koupit více než dvě jednotky stejného druhu. Doporučuje se koupit modely, aby bylo možné jezdit na nerovném terénu. Chcete-li to provést, použijte běžecké modely s rámem osmnácti nebo dvacet centimetrů.

V místě pronájmu by klient měl také nabídnout jízdní kola pro jisté bruslení v terénních podmínkách. Chcete-li to provést, musíte si zakoupit modely se zadním tlumičem. Pro úspěšné podnikání je důležité mít dámské a dětské jízdní kola.

Je vhodné zajistit a zakoupit odpovídající vybavení. Je výhodnější koupit ji v zimě, kdy jsou nabízeny sezónní slevy.

Jak otevřít nájemní kolo, pokud je počáteční kapitál malý? Můžete začít s nejmenšími. Pokud nebudete mít možnost koupit pár kol, zkuste si je pronajmout od svých přátel.

Místo skladování

Chcete-li si půjčit kolo, musíte si pronajmout malý pokoj. Jeho hlavním účelem bude skladování vozidel. Nejlepší je, pokud se vaše garáž nachází v blízkosti místa, kde má být služba umístěna. V takovém případě se výrazně sníží náklady na přepravu jízdních kol.

Místnost, kde budou uloženy jízdní kola, musí být uzavřena. Pouze v tomto případě v zimě se vaše vozy nezhorší z chladného a sněhu a v létě z tepla a deště.

Záruka na vrácení peněz

Se zákazníky, kteří si pronajali kolo, musí být uzavřena dohoda. Takový dokument zajistí bezpečnost vašeho vozidla. Smlouva nezbytně předepisuje cenu, stejně jako období, kdy má být jízdenka vrácena. Jednou ze základních podmínek dohody bude uvedení výše pokuty. Je stanovena pro pozdní návrat nebo poškození jízdního kola.

Součet nejčastějších selhání je žádoucí zaregistrovat se v samotné smlouvě. V takovém případě si klient uvědomí důsledky svého nespravedlivého přístupu k technologiím.
Smlouva by měla obsahovat informace o klientovi - jeho jméno, adresu bydliště a údaje o pasu.

Reklama

Podnikatelé, kteří dodají zákazníkům jízdní kola, by měli inzerovat v místních novinách. Mohou být rozřezány na speciální štíty. Pokud bude půjčovna jízdních kol prováděna na určitém místě, lidé se o službě dozví. Nicméně v tomto případě nebude reklama nadbytečná.

Zahájení podnikání může být načasováno pro pořádání malých cyklistických soutěží a soutěží. Dovolená bude ukazovat lidem, jak zajímavé je strávit volný čas s přínosy pro zdraví, v kruhu zábavy nebo celé rodiny. Jako obchodní sponzoři mohou být zapojeni do komerčních organizací vašeho města.

Tarify a zisky

Aby byly jízdní kola populární, měly by být ceny vozidel přístupné všem. Předpokládejme, že po dobu deseti hodin pronájmu stanovíte cenu sto padesát rublů. Částka je pro klienta zcela přijatelná, a to s jakoukoliv finanční kapacitou. Nezapomeňte na systém sankcí.

Za každou hodinu zpoždění si vezměte padesát rublů. Před službou si vyžádejte vklad, například tři tisíce rublů. Bude to záruka dodatečné návratnosti. V případě, že si jízdní kola byly pronajaty od známých, pak jim poskytněte polovinu jejich výtěžku. Zbývající částka by měla být vyčleněna na nákup vlastních vozidel.

Prvotní výpočty vám umožní zjistit objem vašich příjmů. S parkem deseti kol, minimální příjem za den může být jeden a půl tisíce rublů. To platí v případě, že každá jednotka zařízení byla zákazníkem požadována. Když dostanete polovinu příjmu vlastníkům jízdních kol, obdržíte čistý zisk sedmi set padesáti rublů. Brzy budete moci zakoupit vlastní vozidla. Po tom, všechny příjmy budou vaše.

Posílení postavení

Chcete-li přilákat zákazníky, můžete přijít s vlastním podnětným systémem. Například pro rodinné lyžování - bezplatná dodávka dětských jízdních kol. Bude možné nastavit slevu na zákazníka, který přinesl tři přátele, a také uspořádat levnější bruslení, například ve středu.

Zajímavou myšlenkou je pronájem skútrů, válečků, sedadel pro děti, které jsou připevněny ke kufru jízdního kola atd.

Půjčovna jízdních kol: obchodní plán pro otevření

Půjčovna kol je výnosný podnik, který získal v poslední době popularitu. Tato firma má své vlastní pravidelné zákazníky, rychle se vyplácí a pro otevření bude vyžadovat několik základních dokumentů a minimální investice. Chcete-li realizovat obchodní plán, jehož myšlenkou je půjčovna jízdních kol, budete potřebovat kapitál ve výši 230 000 rublů. Návratnost podnikání bude průměrně 5 měsíců.

Hlavní činnosti

Půjčovna kol je sezónní podnikání, ale poměrně ziskové. Hlavním předmětem činnosti je půjčovna jízdních kol. Kromě toho můžete nabídnout různé související produkty. Cyklistika je považována za vhodnější aktivitu v období od dubna do října. Během těchto 7 měsíců budete moci vrátit své investice a získat dobrý zisk.

Stáhněte si kompletní "Podnikatelský plán pro pronájem automobilu"

 • obsahuje podrobnou analýzu
 • obsahuje všechny nezbytné výpočty pro získání půjčky, dotace a investice
 • Obsahuje důležité informace pro spuštění malé firmy nebo firmy
 • podnikatelský plán se provádí ve formátu MS WORD

Pokyny, jak otevřít a co potřebujete

Jak otevřít pronájem jízdního kola a co pro něj musíte udělat? Zvláště je třeba věnovat pozornost takovým momentům: dokumentaci, hledání místnosti, nákup vybavení a výběru zaměstnanců - to je minimum nezbytné pro otevření vlastní půjčovny kol.

Fáze 1 - příprava a příprava dokumentů

Jak mohu zajistit pronájem jízdních kol? Chcete-li organizovat tuto firmu, stačí, abyste se zaregistrovali u daňové kontroly IP. K tomu potřebujeme následující dokumenty:

 • aplikace;
 • cestovní pas;
 • doklad o zaplacení státního poplatku - 800 rublů.

Půjčovna jízdních kol se týká odvětví služeb, ve kterém můžete pracovat na zjednodušeném systému zdanění (USN):

 • USN 6% - individuální podnikatel musí zaplatit 6% všech vydělaných peněz a příspěvků do FFOMS, FIU;
 • USN 15% - individuální podnikatel musí platit 15% z rozdílu mezi výnosy a náklady, stejně jako příspěvky do FRIFF a FIU.

Seznam dokumentů, které budete potřebovat k založení pronájmu kola v roce 2018:

 • osvědčení o zápisu IP;
 • cestovní pas podniku a jeho náležitosti;
 • osvědčení o registraci daně;
 • smlouva o pronájmu;
 • lékařské knihy pracovníků;
 • požární povolení;
 • povolení sanitární a epidemiologické stanice.

Krok 2 - Vyhledejte pokoj

Půjčovna kol by měla být organizována v přeplněných místech. Je žádoucí najít místo v blízkosti parku nebo nějaké turistické základny. Oblast by měla být živá a oblíbená u obyvatel nebo návštěvníků města. Ale nejprve musíte zjistit, zda v městské správě můžete jet na kole v zóně, kterou jste si vybrali. Také si musíte pronajmout pokoj, jehož minimální plocha by měla být 20 m2.

3. etapa - nákup a instalace potřebného vybavení

Nemusíte kupovat hodně kol. Za prvé, bude k dispozici 10-15 kusů. Pokud bude poptávka v budoucnu vysoká, bude možné koupit některé z nejoblíbenějších druhů. Základní požadavky na jízdní kola:

 1. Velikost rámu by měla být 18-20 palců;
 2. Odolný, lehký kov;
 3. Tlumiče nárazů;
 4. Doporučujeme si koupit přímé modely, protože jsou pohodlné, robustní a spolehlivé.
 5. Je třeba mít v řadě ženských a dětských modelů;
 6. Levné značky značek se rychle rozpadají, zatímco kvalitní jsou pohodlnější a přilákají více zákazníků k vašemu zboží, takže je neukládejte.

Dobrý jízdní kolo pro dospělé stojí 10-14 tisíc rublů a pro děti - 4-5 tisíc rublů. Proto bude nákup jízdních kol vyžadovat asi 160 tisíc rublů.

Nejlepší je koupit potřebné vybavení v zimě, kdy výrobci nabízejí velké slevy. Můžete si také uložit při nákupu několika jednotek na jednom místě. K opravě je nutné zakoupit nářadí, protože po každém pronájmu je nutné zkontrolovat stav jízdního kola a provést preventivní práci.

Fáze 4 - výběr zaměstnanců

Když otevřete firmu, bude mít k dispozici dostatek lidí pro práci s klienty na směnách, z nichž jeden může být vlastníkem. Často, kola, které jsou pronajaty, z nějakého důvodu, se rozpadají a je třeba je opravit. A vzhledem k tomu, že ideální technický stav jízdního kola je nejdůležitějším kritériem pro úspěch této práce pro trvalou práci, je třeba najmout odborníka na opravu jízdních kol. Správně udržovat účetní závěrku není nutné najmout účetní na plný úvazek, může být tato práce vykonána smluvním specialistou.

Fáze 5 - propagace a reklama

Kromě pronájmu jízdních kol můžete nabídnout zákazníkům příslušenství a ochranné pomůcky. Doporučujeme instalovat chladničku s nápoji a místo pro odpočinek. Takové metody zvýší ziskovost podniků o 2 krát.

Chcete-li inzerovat vaši společnost, můžete použít následující metody:

 • jasná vývěsní tabule;
 • bannery;
 • letáky;
 • reklamy;
 • vytvoření stránky nebo skupiny v sociálních sítích;
 • je žádoucí účastnit se veřejného života města.

Finanční plán

Vypočítáme přibližné náklady nezbytné pro realizaci plánu zapůjčení kola pro 15 jízdních kol s populací 350 tisíc lidí:

 1. Registrace jednotlivých podnikatelů a všechny potřebné certifikáty - 10 000 rublů.
 2. Poplatek za pronájem je od 10 000 rublů.
 3. Zařízení - 160 000 rublů.
 4. Plat dvou zaměstnanců - z 30 000 rublů.
 5. Opravy - 15 000 rublů.
 6. Nepředvídané výdaje - 5 000 rublů.

Výsledkem je, že přibližný počáteční kapitál pro realizaci plánu nájmu kola bude přibližně 230 000 rublů.

Možná rizika

Půjčovna kol je doprovázena těmito druhy rizik:

 • Krádež. Aby se tomu zabránilo, uzavře se smlouva, ve které jsou zaznamenány údaje o pasu klienta nebo klient uloží určitou částku jako zajištění. Nicméně, žádný z těchto způsobů vás nemůže pojistit za 100% podvodů.
 • Nedostatek svědomí zaměstnanců, kteří mohou dát jízdní kola bez podpisu smlouvy nebo s vyznačením kratšího období, ponecháním rozdílu na sebe. Zabránění takovým případům umožní dobré mzdy a kontrolu.
 • Poveternostní podmínky. Déšť a teplo nepřispívají k pohodlnému cyklování, ale tento rizikový faktor nemůžete ovlivnit.

Video "Pronájem jízdních kol: obchodní myšlenka"

Další informace o tomto typu aktivity se dozvíte z následujícího videa.

Stáhněte si podrobný "Podnikatelský plán pro pronájem automobilů" s výpočty:

Jak otevřít pronájem jízdních kol?

V teplé sezóně, jak ve městech, tak v malých městech, vidíme poměrně velký počet cyklistů. Na tomto typu přepravy se můžete velmi rychle pohybovat po městě, nezastavíte žádné dopravní zácpy. Kromě pohodlí má motor také řadu dalších výhod. Určitě každý ví o výhodách cyklistických procházek pro zdraví. Jízda na tomto druhu dopravy je uctívána dětmi i dospělými, takže půjčovna jízdních kol se může stát vynikajícím lukrativním nápadem vydělat peníze.

O tom, jak otevřít pronájem jízdních kol a kolik toho můžete vydělat, budeme hovořit v dnešním článku.

Půjčovna jízdních kol podnikatelský plán

Jakákoli obchodní myšlenka vyžaduje postupnou a kompetentní implementaci. Proto je zapotřebí nejprve sestavit podrobný obchodní plán pro pronájem jízdních kol. V tomto dokumentu byste měli identifikovat takové důležité body, jako je ziskovost, určit poptávku po službě, konkurenci, vypočítat dobu návratnosti a zisk z podnikání.

Výhody a nevýhody podnikání při pronájmu jízdních kol

 1. Velký požadavek. Půjčovna jízdních kol je populární po celém světě. Tento typ dopravy je velice žádoucí díky řadě důležitých výhod. Můžete jet na kole v parku nebo jít na druhý konec města na podnikání. Tato doprava je mobilní, takže je důležitá pro velká města, kde dochází často k dopravní zácpě.
 2. Malé investice. Organizace pronájmu jízdních kol, podnik, který nevyžaduje velké finanční investice. Proto organizovat podnikání v této oblasti, může jako začínající podnikatel (student, nezaměstnaný), a zkušený podnikatel (vynikající finanční investice volné části kapitálu).
 3. Soutěž. Proto velký požadavek na službu vytváří solidní konkurenci. Proto bude skvělé snažit se uspět ve zvolené oblasti činnosti.
 4. Sezónnost. Obchod při pronájmu jízdních kol je sezónní typ výdělku. Ale takový významný, na první pohled minus, by vás neměl zastavit. Věřte mi, s kompetentním přístupem je docela možné vydělat na jaro-podzim pevné peníze.

Obchodní registrace

Každá forma činnosti je povinně předmětem právní registrace u příslušných orgánů. Pro začínající podniky je nejlepší zaměřit se na individuální podnikání nebo založit společnost s ručením omezeným. Vydávání IP je mnohem jednodušší než LLC, takže pokud plánujete otevřít malou půjčovnu jízdních kol, zastavte tuto možnost. Shromažďování a provádění dokumentů je lepší svěřit zkušeného právníka.

Jak otevřít pronájem jízdních kol?

Chcete-li uspořádat pronájem jízdních kol, musíte tyto vozy zakoupit. Z rozsahu a stavu jízdních kol závisí přímo na poptávce po službě a tedy i na vašem zisku.

V počátečních fázích není nestojí za to koupit mnoho jízdních kol, stačí 5-6 kusů. Doporučujeme, abyste se neomezili na žádný model, ale nabídli svým zákazníkům výběr. Proto je nutné zakoupit sportovní modely, horská kola, pro off-road cestování a také pro děti. Pokrytí co nejvíce diváků, jak je to možné, obdržíte více zákazníků a v důsledku toho výrazně zvýšíte svůj příjem.

Je spíše nákladné kupovat nová vozidla nebo drahé modely. Věřte mi, profesionální sportovci nemají zájem o pronájem jízdních kol, vaši zákazníci jsou děti a lidé, kteří chtějí odpočívat, jet na kole v parku. Proto získávání drahých, moderních modelů - to je další plýtvání penězi. Upřednostněte použité modely ze zahraničí, jsou mnohem lepší než domácí kola a za mnohem levnější cenu.

Vyberte si místo pronájmu

Ze správné volby místa pronájmu závisí tok zákazníků, kteří chtějí službu využít. Proto pokud chcete v krátké době splácet všechny investice a získat dobrý příjem, věnujte zvláštní pozornost umístění místa k pronájmu.

Vyberte místa s vysokou návštěvností. Půjčovna jízdních kol může být otevřena ve střední části města, například v parku, poblíž atrakcí, zábavních center. Je velmi důležité, aby vás potenciální zákazníci vybírali z dálky, takže jasná značka nebude nadbytečná.

Úschovna jízdních kol

Pro uložení vozidel budete muset pronajmout malý uzavřený prostor. Je žádoucí, aby bylo místo skladování a pronájmu nedaleko, aby se zabránilo stálým nákladům na přepravu jízdních kol.

Pro skladování vozidel vhodných pro běžnou garáž. Lze jej pronajmout nebo zakoupit s nezbytnými prostředky.

Jak zajistit pronájem jízdních kol: vrácení záruky

Pronájem vozidel je oblíbenou službou, ale stěží je možné ji považovat za zcela bezpečnou. Aby vozidla zůstala nedotčená a bezpečná, musíte provést nejrůznější bezpečnostní opatření.

S klientem, který pronajímá kolo, měli byste uzavřít smlouvu, ve které budou poskytovány všechny nestandardní situace, jsou předepsány podmínky pro pronájem a vrácení kola. Smlouva by měla zahrnovat takové důležité body, jako je finanční kompenzace v případě havárie jízdních kol, jakož i pokuta za pozdní vrácení vozidla.

Kromě smlouvy musí klient poskytnout kopii cestovního pasu, jméno bydliště a kontaktní číslo pro komunikaci.

Kolik stojí za pronájem jízdních kol?

Vy jakožto majitel půjčovny motocyklů můžete určit ceny za službu. Doporučuji vám však, abyste se k tomuto důležitému nuanci postarali dobře. V této oblasti je konkurence poměrně velká, takže nepřiměřené ceny budou jen potenciálním zákazníkům vystrašit. Abyste pochopili, kolik stojí pronájem jízdního kola, měli byste ceny za podobnou službu ve vašem regionu stanovit.

Náklady a zisky

 1. Nabytí jízdních kol. Přibližné náklady na jednu, asi 150-200 dolarů. Nejprve musíte koupit nejméně 10 kusů. Celkově to činí 1500-2000 dolarů;
 2. Pronájem garáže. Náklady na pronájem budou záviset na oblasti a lokalitě;
 3. Plat v případě, že najmete zaměstnance, aby pracovali v pokladně. Samozřejmě můžete ušetřit peníze a nejprve pracovat nezávisle.

Zisk

Váš příjem bude záviset na poptávce po službách a tedy na jejich cenách. Je-li soutěž velká, neměli byste očekávat rychlé zisky, ale nepotřebujete zoufalství. Příznivé místo, kompetentní reklamní kampaň, nakonec povede k úspěchu a změní vaše podnikání na ziskový podnik.

Při pronájmu jízdních kol je možné vydělat si dobré peníze otevřením několika míst v různých částech města. Vše závisí pouze na vašem podnikatelském talentu.

Další příjmy

Kromě poskytnutí půjčovna jízdních kol si můžete nechat v blízkosti opravnu. Najděte si inteligentního mistra a slušný příjem navíc.

Příslušenství pro jízdní kola. Pro bezpečnou jízdu na kole musíte nejen dodržovat pravidla silnice, ale také nosit ochranné prostředky. Proto, kromě pronájmu jízdních kol, můžete svým zákazníkům nabídnout dodatečné pronájmy kolenních podložek a helmy pro bezpečné jízdy po městě.

Reklamní činnost

Dobrá reklamní kampaň vám může v krátké době vést k úspěchu. Proto je nutné tuto nuance věnovat odpovídající pozornost. Jak zajímat zákazníky?

Způsoby, jak přilákat zákazníky

 • Reklama na město. Poměrně účinný způsob - distribuce propagačních letáků s adresou místa k zapůjčení. Vybírat osoby, které budou distribuovat letáky ve veřejných částech města.
 • Oblékl se rádio. Nejúčinnější a nejrychlejší způsob, jak přilákat zákazníky, je slovo z úst. Dobrá zpětná vazba zákazníků o kvalitních službách a přijatelných cenách služby vám za krátkou dobu zajistí vysokou účast na zapůjčení motocyklu.
 • Reklama na internetu. Případně můžete inzerovat své služby na populárních internetových stránkách nebo vytvořit svůj vlastní zpravodajský portál, kde budou k dispozici veškeré informace o službách, cenách a umístění nájemního místa jízdních kol.
 • Jasná vývěsní tabule. Atraktivní pozornost jasné znamení, také, nepochybně přitahuje pozornost lidí. Takže se o tento malý, ale důležitý nuance postará.
 • Propagace a slevy. Nic tak šťastných jako zásoby, vždy přitahují další zákazníky. Kompetentní přístup může několikrát zvýšit váš zisk. Například můžete zajistit cyklistům den, kdy bude cena za pronájem vozidla o 50% nižší. Nebo nabídněte slevy zákazníkům, kteří přinesli pár přátel. Obecně platí, že v této věci je fantazie neomezená, jednat sama.

Přeji vám hodně štěstí v podnikání a rychlé zisky.

Jak otevřít podnik na pronájem jízdních kol: připravujeme podnikatelský plán a uvažujeme o nákladech na začátku

Nyní je půjčovna jízdních kol k dispozici v každém velkém městě, ale to neznamená, že výklenek je zcela obsazen. Máme několik doporučení o tom, jak ve vašem městě otevřít pronájem jízdních kol a soutěžit na stejné úrovni i s velkými společnostmi. Je to výhodné a zajímavé! V tomto přehledu společně připravujeme podnikatelský plán pro pronájem jízdních kol "od A do Z".

Obsah

V tomto článku vám řekneme o tak rychle se rozvíjejícím podnikání, jako je pronájem jízdních kol.

Ujistěte se, že se díváte na video, ve kterém skuteční majitelé pronájmu jízdních kol hovoří o vnitřním zařízení:

Analýza trhu

Počáteční náklady na podnikatelský záměr nejsou příliš velké, můžete dokonce vrátit a získat zisk v první sezóně. Půjčování jízdních kol začíná obvykle v polovině jara a končí koncem podzimu až do sněžení.

Bude velmi výhodné zřídit půjčovnu jízdních kol v resortových městech a městech s počtem obyvatel přes jeden milion.

Nyní cyklistika je velmi populární, lidé sní o „rychlé jízdy“, ale častěji končí jen sny, protože koupit si kolo - to znamená strávit ne méně než 10 tisíc rublů, kromě toho, že je třeba do volného prostoru v bytě nebo skladu.

V chladné sezóně bude ležet nečinné, navíc se najednou to, co se stane, bude muset být opravena, a člověk neví, jak, a dokonce i v obchodě s motocykly tak líný jít. Pro takové osoby je půjčovna jízdních kol ve městě vždy a přesto zůstává relevantní - splnit si svou přání s minimálními náklady, mít skvělý čas, kromě toho můžete jet s přáteli a opravit není jejich problém.

Pro větší ziskovost v obchodním plánu můžete vzít v úvahu zahájení pronájmu jízdních kol, pronájem dlouhých lodí a válcování válečků ve stejné místnosti.

Otevření jur. tváře

Chcete-li otevřít půjčovnu jízdních kol, musíte zaregistrovat IP (zaregistrovat jako individuální podnikatel). Poskytování takových služeb v Rusku je podnikatelskou činností, která nese určitou odpovědnost. Můžete zaregistrovat IP v daně vašeho města, tam všichni budou vysvětlovat a říkat, postup je poměrně jednoduchý.

Mnoho start-up firem, které poskytují půjčení jízdních kol, zpočátku nevadilo právních důvodů. Jinými slovy, pracuje přes slovo z úst, jak přilákat zákazníky prostřednictvím sociálních sítí, nepoužívejte smlouvy, kontroly a tak dále. To je docela rozumnou volbou, ale jen do té doby, obchodní obrat je zanedbatelný, zatímco čistý výnos z jízdních kol nedosáhl nejméně 30 tisíc rublů.

Zaprvé, registrace jur. osoba stojí některé fondy (asi 5000 rublů), které jsou ve fázi otevírání stále rozumnější investovat do podnikání: získávání zákazníků, nákup nového motocyklu, připravuje „bezpečnostní polštář“ (v případě opravy, odcizení) a další.

Zadruhé je individuální podnikatel povinen přispět do důchodového fondu zhruba 2 000 rublů měsíčně a v případě placení daní z každé transakce bude tato částka ještě vyšší. Samozřejmě, že tyto prostředky nejsou příliš velké, nicméně při zahájení podnikání budete mít v podnikatelském plánu mnohem důležitější náklady: vybavení pro kola, tisk vizitek, reklama (Vk, Direct, letáky) a mnoho dalšího.

Nezapomínejte však na to, že nezákonná podnikatelská činnost (v jakékoli míře) zahrnuje trestní trest.

V každém případě, pokud vaše podnikání přinese uspokojivý příjem, pak jur. registrace je nutná, zvažte to v podnikatelském plánu pro pronájem jízdních kol. Budete potřebovat dobrou reklamu (při placení prostřednictvím zúčtovacího účtu), budete muset najmout zaměstnance, pronajmout prostory apod. V budoucnu nebudou právní náklady tak zatěžující.

Výběr a pronájem prostor

Jak bylo uvedeno výše, právnická osoba je povinna pronajmout prostory (většinou nájemci pracují prostřednictvím zúčtovacího účtu).

V počáteční fázi mnoho podnikatelů, kteří se zabývají pronájmem soukromých kol, používá svůj osobní majetek k ukládání jízdních kol: bytů, garáží nebo souhlasí s jinými podnikateli při přidělování prostoru za partnerských podmínek.

Pro větší užitek vašeho podnikání je lepší pronajmout si pokoj k pronájmu nejen jízdních kol, ale také skútrů, skateboardů, dlouhých desek, válečků - od 30 do 35 metrů čtverečních. m.

Minimálně při otevírání by se do místnosti měly zapadat 10-12 kol, dvojice koloběžek, několik párů skateboardů, dlouhých desek a válečků. Navíc místo pro stůl, kde budou uzavřeny smlouvy o pronájmu a prostory pro zaměstnance.

V průměru se v místnosti nájemné stojí 30 tisíc rublů měsíčně. Pokud se v polovině všech dobrých míst k sezení jsou obsazena, nezoufejte, protože ve velkém městě je plná dalších místech s velkým křížem, zalesněnou oblastí, turistických lokalit, promenády, chodí hodně lidí. Pracovní doba je od 9 do 21.

Nákup jízdních kol

Nákup jízdních kol a jiných dopravních prostředků vyžaduje jakost z několika důvodů: zaprvé, lidé chtějí najmout dobré věci, aby si mohli dobře užívat čas, aniž by přemýšleli o možném rozpadu. Za druhé, nemusíte provádět trvalé opravy a budete mít jistotu, že vaše společnost bude mít příjemné dojmy a budete navštěvováni vícekrát.

10 jízdních kol v průměru 12 tisíc rublů = 120 tisíc. Zbývající dopravní prostředky - z 30 tisíc. Navíc ochranné pomůcky: kolenní chrániče, loketní chrániče, přilby, baterky apod. = 10 tis. A další opravná zařízení: čerpadla, klíče, náhradní pneumatiky, rámy atd. = 10 tis.

Celkově k nákupu zboží budete mít asi 170 tisíc rublů. Koupit zboží lépe v zimě a ve velkém, pokud výrobce co nejvíce snižuje cenu ve formě nevýnosnosti.

Vyhledávání zaměstnanců

Když je zapůjčení kola otevřeno, je zde dostatek 2 zaměstnanců, kteří formalizují smlouvu o pronájmu vozidel. Je žádoucí, aby samozřejmě také mohli opravit kolo, pokud je to nutné.

Každý dostane asi 18 tisíc měsíčně - 36 tisíc za dva. Pokud vám čas a váš obchod rád dovolíte, můžete zde pracovat sami, ušetřit značné náklady a rychle splatit původní investice. Přinejmenším to je to, co činí 90% majitelů půjčoven kol.

Reklama a propagace

Podpora podnikání a hledání zákazníků je možná nejvýznamnější položka výdajů. Na začátku budou prostředky z reklamy vybírány z výtěžku.

Bannery, webové stránky, stránky sociálních sítí, letáky, slevy pro stálé zákazníky - to vše zvýší tok lidí.

Pokud se prohlašujete za spolehlivou a důstojnou půjčovnu, kde každý klient dostane individuální přístup, nebude od pravidelných zákazníků uvolňován. Takovou pověst je možné získat pouze s časem, kdy vás navštíví alespoň první 1000 zákazníků. Jak dosáhnout toho v nejkratším možném čase je vaším hlavním úkolem.

Využijte výrazné slevy, bezplatnou reklamu prostřednictvím kuponových služeb, předplatné na hraní. Majitelé půjčovna kol v tomto ohledu jsou velmi šťastní - náklady na služby jsou prakticky sníženy na nulu.

Navíc můžete uspořádat například prohlídky města pro návštěvníky za předpokladu, že si půjčíte své kolo, nebo alespoň dáte mapu s rozvinutými trasami.

Náklady na návratnost a start-up

Pro obchodní plán při otevírání nájemného budou relevantní následující údaje:

počáteční kapitál = 200 tisíc;

náklady na měsíc = 10-55 tis. (závisí na nájemném, zaměstnanci, opravě) s odčitatelnou daní, pokud pracujete sami a jeden zaměstnanec;

příjem za měsíc = přibližně 85-100 tisíc za sezónu od dubna do listopadu.

Celkově dostaneme minimálně 30 tisíc měsíčně, podnik bude platit za první sezónu a ještě dříve, pokud se zamyslíte nad kompetentní inzercí.

Příjem z pronájmu jízdních kol

V průměru je cena za hodinu 150 rublů. Zde je důležitý model, značka jízdního kola a umístění ve městě. Také sportovní vozidla se berou nejen na pár hodin, ale i na den a dokonce i na den.

Můžete také poskytnout opravy a praní pro jízdní kola ve stejné místnosti a nakonec - prodej jízdních kol a dílů.

Na dobrý den, můžete vydělat až 8000 rublů za podmínky, že budete najmout nejméně 10 jízdních kol, několik dlouhých lodí a válečků po dobu několika hodin na osobu. 2 dny do 8000 (sobota, neděle) = 16 tis. Ve zbývajících dnech týdne - zisk 1500-2000 rublů denně = 10 tisíc. 26 tisíc týdně - je to 104 tisíc za měsíc svého příjmu v "horké sezóně" - od května do října.

V zimě bude mít smysl uzavřít, protože jen opravou jízdních kol nebudete ani pokrývat pronájem. Pronajme si bezpečnou, prázdnou garáž a ukládejte vozy tam. Prodávat veškeré své zboží bude nerentabilní, pokud se chystáte otevřít další sezónu.

Příští rok je lepší otevřít se na stejném místě, opět dát reklamu, aby si na vás pamatovali a rozhodně přišli k vám. Pokaždé, pokud budete mít slušné služby a pozornost, stálí a noví zákazníci, budete se stále více a více vyvíjet a váš příjem poroste. Hodně štěstí ve své malé, ale dobré a zdravé práci!

Jak otevřít obchod s půjčovnou jízdních kol

V dubnu začíná "cyklistická sezóna" ve všech městech a těm, kteří nemají své vlastní vozidlo, může pomoci pouze půjčovna jízdních kol. Jedná se o pronájem dvoukolových vozidel - vynikající způsob pro každého, kdo nechce nebo nemůže platit za nákup vlastního kola, a podnikatel nabízející takovou službu může vydělat vynikající peníze za sezónu, která trvá do října.

Co musíte zvážit při otevření nájemného?

Podnikatel, který si přeje vydělat peníze na jízdní kola, by měl být dobře zběhlý v nuance používání těchto vozidel. Nemá to bolet vědět:

 • Jaké jsou nejlepší motocykly střední třídy?
 • kde a jak skladovat jízdní kola (pro ně potřebujeme uzavřenou místnost, která bude v chladném období alespoň izolovaná a v létě je spolehlivě chráněna před deštěm a teplem)
 • jaké jsou zvláštnosti tohoto osídlení, které umožňují uspořádat neobvyklý výlet na kole (přítomnost horských cest, zajímavostí, vzdálených pláží apod. usnadní provoz)

Obecně platí, že úspěšná půjčovna jízdních kol může velmi dobře začít s nákupem 10-12 jednotek (pokud se práce provádí v malé vesnici) nebo 15-20 vozidel (pokud je pronájem otevřen ve městě s milionem obyvatel). Pokud je poptávka vysoká, nebude obtížné koupit správnou částku. Je také žádoucí zajistit dostupnost jak dospělých, tak i dětských jízdních kol, které budou oba požadovány. Kromě toho by se majitel podniku měl naučit rozumět druhům jízdních kol a koupit vozidla podle vzorce: nejméně dvě kola stejného typu. Mohou to být modely pro:

 • Běh na lyžích (běžecké jízdní kola s rámem 18 a 20 palců)
 • derta a ulice
 • jistá jízda na silnici (kola se zadním tlumičem)
 • bruslení žen (tzv. ženské modely)
 • bruslení dětí

A samozřejmě musí být každé vozidlo řádně vybaveno. Mimochodem, je nejlepší koupit v zimě - během tohoto období zákazníci čekají na vynikající slevy.

Co potřebujete k zapůjčení kola?

Prvním krokem je registrace podniku (IP je vhodné) a registrace "vztahu" s daňovou službou (můžete zvolit nejjednodušší daňový systém). Jakmile je toto dokončeno, měli byste se postarat o nalezení zaměstnání a nejlépe jej máte v centru města nebo v oblasti s vysokou dopravou. Může to být:

 • středisko střediska
 • zábavní park
 • městský park
 • zahradu, háj nebo náměstí
 • čtverec
 • nábřeží

Než si vyberete konkrétní místo a půjčíte si ho, musíte se ujistit, že ho můžete jezdit na kolech - musí existovat alespoň jedna cyklostezka nebo alespoň dobře organizovaný prostor, aby cyklisté neporušovali kolemjdoucí. V každém případě budete muset získat povolení od obecních úřadů k otevření kanceláře. Položka může pracovat od 9:00 do 21:00, a pokud je město resort, můžete prodloužit pracovní dobu na 23:00. V tomto případě je třeba mít na paměti, že většina zákazníků bude večer a také o víkendech. Ráno to bude méně, ale dětské jízdní kola budou více žádané a budou moci získat další peníze.

Jak správně zapůjčit půjčovnu kol?

Odpověď na tuto otázku je pouze jedna - je třeba správně přistupovat k výběru jízdních kol. Je důležité koupit optimální počet spolehlivých a levných vozidel, které budou mít vynikající vlastnosti, ale jejich cena nebude nafouknuta značkou nebo jinými vedlejšími faktory. To je důležité, protože často nováčci v podnikání mají tendenci kupovat nejdražší jednotky a pak trpí vydáním jejich selhání po operaci příležitostné zákazníka. Úkolem podnikatele - bylo jasné, že ani po jedné sezoně půjčovna prodávání automobilů nadále pracovat: jsou téměř zcela mimo provoz, a to je nemožné určit. Optimální cena jízdního kola je minimálně 10 tisíc rublů. Dětské modely stojí od 3 000. Existují také vozidla pro 20-25 tisíc, nicméně selhávají téměř stejnou rychlostí jako rozpočet, takže je může koupit jen velmi bohatý podnikatel, jistý ve svých hlavních městech. Pokud taková jistota neexistuje, je lepší obrátit se na průměrné ceny. Avšak v žádném případě by neměla ani dávat pozor na „dospělého“ modelu hodnotě 3-5000. - Budou zničeny během několika týdnů. Navíc před otevřením pronájmu jízdních kol budete muset trávit více na:

 • pronájem prostor pro jejich skladování - suché izolované garáže, které mohou stát 5-7 tisíc rublů měsíčně
 • pronájem místa pronájmu bude mnohem dražší, protože toto místo se nachází v centru města a zaujímá poměrně rozsáhlou oblast (cena závisí na konkrétní lokalitě)
 • nástroje pro péči, opravy a údržbu jízdních kol - od 50 tisíc rublů
 • další vybavení pro lyžování - od 50 tis.

Jaký druh příjmů podniká na kolech?

Darování vozidla k pronájmu by měla být za hodinu (pokud je to možné - s garancí od klienta v podobě dokumentu nebo složení kauce 3-5 tisíc $.). Někdy je půjčovna jízdních kol založena na každodenním pronájmu modelů, ale není to vždy vhodné: zákazníci zřídka používají takové služby, upřednostňují jezdit po 1-3 hodinách. Denní pronájem je zajímavý pouze pro ty, kteří jdou na výlety na kole, a ne v každé lokalitě existuje taková příležitost. Náklady na pronájem jízdního kola mohou být 100-150 rublů za hodinu nebo 500-800 rublů denně (ceny závisí na konkrétním regionu). Navíc můžete získat nějakou dobu na pronájem vybavení pro lyžování, stejně jako příslušenství - od rukavic na dětskou sedačku a čerpadel. Ceny jsou náhodně přiřazeny. A samozřejmě, pronájem skútrů, skateboardu, kolečkových bruslí a dalších podobných doplňků přinese skvělý zisk, ale měli byste si vážit klady a zápory, než je použijete na jízdní kola. Celkový měsíční zisk činí 50-100 tisíc rublů a tyto údaje se do konce léta značně zvýší. Celkově lze investice do pronájmu jízdních kol vrátit za první dva měsíce práce a do konce sezóny získat stabilní příjem, který svým zákazníkům ochutnává příjemnou a velmi zdravou zábavu. Související články:

Jak otevřít obchod s půjčovnou jízdních kol

Zdá se, že doby, kdy lidé ochotně vzali drahé vybavení a vybavení k pronájmu, dávno pryč. Přesto existují příležitosti k získání těchto služeb až dosud. Hlavní věcí je vybrat správné místo. Například velké množství lidí má rád jízdu na kole, ale ne všichni jsou připraveni z jednoho nebo jiného důvodu na nákup dvoukolového vozidla. Dobrý jízdní kolo není levný - od 10 000 do 20 000 rublů. Skladování vyžaduje spoustu místa, které je obtížné najít v malém bytě, zvláště v chladném období.

Cyklistická sezóna začíná od dubna do května a trvá do září - října. To znamená, že vaše kolo by mělo být uloženo ve vhodných podmínkách 4-5 měsíců roku (pro to není vhodný nevyhřívaný balkon). Proto mnoho fanoušků jízdy na kole ve velkých i malých městech dává přednost pronájmu jízdních kol: je mnohem jednodušší, výhodnější a výhodnější.

Při výběru kol pro Vaši kancelář, dodržujte pravidlo: "to neznamená lepší". Pro malé město stačí 10-15 kol. Pro město s počtem obyvatel asi milionů lidí bude poprvé 15-20 jízdních kol stačit. S vysokou poptávkou budete mít vždy k dispozici potřebný počet jízdních kol. Upřednostněte pouze vysoce kvalitní a relativně drahé modely. Úspory z nákupu levných jízdních kol za 3-5 tisíc rublů jsou fiktivní, protože rychle selžou. Náklady na dobrý jízdní kolo pro dospělé začíná od 10 tisíc rublů, a pro děti - od 3 tisíc rublů.

Rozsah by měl zahrnovat kola výhradně pro lyžování cross-country (XC) s rámem 18 a 20 palců (tyto rámy jsou vhodné pro lidi s průměrnou výškou), jízdní kola s zadního tlumiče, kola pro Dirt a Street dětské a dámské kola. Poprvé může počet cyklů každého typu činit maximálně dvě. Nákup zařízení je nejlepší v zimě - mimo sezónu výrobci a velkoobchodníci dělají velké slevy na ně. Mějte na paměti, že pokud chcete na konci sezóny prodat své motocykly, nebudete pro ně moc moci získat: po aktivním používání a četných poruchách značně ztratí cenu.

Většina lidí si může za jednu, dvě nebo tři hodiny půjčit jízdní kola. Méně často si půjčujete kolo po celý den. A poměrně občas si pronajmou jízdní kola na pár dní a déle (například pro cyklistické výlety). Kromě samotných jízdních kol si můžete také pronajmout doplňky pro jízdu na kole, rukavice, helmy, čerpadla, dětská sedadla atd.

Kromě nákladů na nákup jízdních kol, ochranných pomůcek a příslušenství zvažte náklady na pronájem prostor k pronájmu. Měl by být dostatečně velký v oblasti, protože zde budou uloženy jízdní kola, potřebné vybavení, vybavení, nástroje pro opravy. Mimochodem, údržba je další významná položka výdajů. Jízdní kola, které jsou pronajaty, často selhávají. Nejčastějšími zlomeninami jsou propíchnutí pneumatik, přerušené přepínače rychlosti a dokonce i rámy. Náklady na náhradní díly zpravidla nahrazuje zákazník. Samozřejmě budete provádět opravy sami. Pokud nemáte potřebné znalosti a dovednosti, budete muset najmout mechaniku. Nebojte se, že bude sedět bez práce: téměř každé návratové kolo bude muset být v pořádku.

Dalším vážným problémem s nájemními společnostmi je krádež. Smlouva se zpravidla uzavírá s klientem, kde jsou zadány údaje z cestovního pasu. Někteří majitelé pronajatých společností dokonce berou řidičský průkaz jako vklad. Podvodníci však často předkládají ukradené nebo padělané dokumenty. A najít je pak je téměř nemožné. Tato rizika musí být také vzata v úvahu. Možné ztráty částečně kompenzovaly zajištění. Ale to není stejné jako plné náklady na kolo. V nejlepším případě je to jen třetina původní ceny (například vklad 3 tisíc rublů na kolo v hodnotě 10-12 tisíc rublů). Zákazníci budou navíc vždy upřednostňovat pronájem jízdních kol, kde není třeba ukládat kauci.

Můžete ukrást nejen zákazníky, ale i zaměstnance vaší kanceláře. Bezohlední zaměstnanci si půjčují jízdní kola "neoficiálně" a berou všechny peníze samy. Pokud si nejste jisti tím, že se nejlépe ocitnete proti podvodům, je nejlepší pracovat sami.

Pro jednu sezónu můžete nejen vrátit všechny peníze investované do podnikání, ale také získat dobrý zisk. Doba návratnosti pronájmu jízdních kol a ziskové rozpětí závisí na dvou hlavních faktorech: počasí a umístění vaší kanceláře. V žáru nejsou jízdní kola velkou poptávkou. Je ovšem bohužel nemožné ovlivnit faktor počasí. Na rozdíl od tohoto místa. V ideálním případě je žádoucí hledat pokoj v oblasti s vysokou dopravou, kde jsou dobré podmínky pro lyžování (například městské parky, háje, zahrady atd.). Zkontrolujte, zda máte v těchto oblastech možnost jízdy na kolech (například v mnoha parcích je zakázáno).

Náklady na pronájem jízdního kola jsou 100-150 rublů za hodinu nebo 500-800 rublů denně, v závislosti na regionu. Měsíční zisk bez zohlednění nákladů na placení mezd zaměstnancům může činit 50-100 tisíc rublů.

Půjčovna jízdních kol je zpravidla otevřena od 9-10 do 20-21 hodin (v resortových městech do 22-23 hodin). Většina klientů je o víkendech a ve večerních hodinách ve všední dny. V dopoledních a odpoledních hodinách ve všední dny jsou dětské jízdní kola velmi žádané. V budoucnu bude možné uvažovat o rozšíření nabídky a nabídnout k pronájmu auta na elektrický pohon pro děti, koloběžky, skateboardy a kolečkové brusle, av zimě - snowboarding, bruslení, lyžování.

Sysoeva Lily
(c) www.openbusiness.ru - portál obchodních plánů a průvodců

Automatické podnikání. Rychlý výpočet ziskovosti podniku v této oblasti

Vypočítejte zisk, návratnost, ziskovost jakékoli činnosti za 10 sekund.

Zadejte počáteční přílohy
Příště

Chcete-li spustit výpočet, zadejte startovací kapitál, klikněte na tlačítko níže a postupujte podle dalších pokynů.

Časopisy

Směnné kurzy

Jak organizovat půjčovnu jízdních kol?

Podnikatel, který se rozhodne otevřít podnik na pronájem jízdních kol, musí mít aktuální informace. Pro zjednodušení úkol před sebou, jsme analyzovali činnost půjčovna kol v Moskvě, Petrohradě a Kazani, a na základě znaleckého posudku, jsme se shromáždili v tomto článku hlavní body, které je třeba znát podnikatel, který se rozhodne otevřít půjčovnu jízdních kol v roce 2017.

Organizace pronájmu jízdních kol: kde začít?

Rozhodnutím o zahájení pronájmu jízdních kol podnikatel musí zvolit formu vlastnictví. Pro typ podnikání je vhodné zaregistrovat jako IP nebo otevřít LLC. Pokud se neplánuje vytvářet velká síť na pronájem jízdních kol, je lepší zaregistrovat se jako IP. Dokumenty pro formu vlastnictví jsou mnohem jednodušší. IP nevyžaduje údržbu složitých účetních výkazů a spadá pod zjednodušený daňový systém.

Pak podnikatel zvolí OKVED kódy. Pro typ podnikání je vhodné:

 • 71. 40. 4 - Pronájem inventáře a zařízení pro rekreaci a rekreace.

Součástí skupiny je také půjčovna sportovních potřeb včetně jízdních kol. Podnikání nevyžaduje licencování, avšak za účelem otevření pronájmu jízdních kol je třeba získat povolení od městské správy.

V místě pronájmu musí být dokumenty k dispozici vždy:

 • Kniha stížností a návrhů.
 • Pravidla jízdy a podmínky pro zapůjčení jízdního kola.
 • Věstníku bezpečnosti.

Pokud se otázka provádí na základě budovy, musí být uspořádán roh spotřebitele.

Kde je lepší otevřít půjčovnu jízdních kol?

Po vyřizování dokumentů by podnikatel měl přemýšlet o tom, zda si vybere místo, kde bude otevřen bod, na jehož základě bude fungovat půjčovna jízdních kol.

Pro organizaci podnikání bude vyhovovat:

 • Nábřeží.
 • Střediska středisek.
 • Parkování.
 • Čtverce nebo háje.

Půjčovna kol nepotřebuje specializovanou místnost. Bude vyžadovat pouze místo pro uložení zařízení. Chcete-li to udělat, potřebujete malý pokoj o velikosti 20 metrů čtverečních. m. Musí splňovat požadavky SES a požární bezpečnost. Dodání jízdních kol může být prováděno přímo u místa skladování nebo v určité vzdálenosti od něj. V tomto případě se však budete muset postarat o dodávku zařízení na místo a budou vyžadovány další nájemné. Z tohoto důvodu je lepší uspořádat půjčovnu jízdních kol v blízkosti místa jejich uložení.

Cena pronájmu závisí na městě a blízkosti centra. Průměrná pronajímaná plocha v parcích v Moskvě je 1400 / km2. m., v Petrohradě - 1000 / m2. m., v Kazani - 800 / m2 m.

Při výběru místa je třeba vzít v úvahu blízkost konkurentů. Čím více jsou, tím lépe. Perfektní volbou je jejich úplná absence.

Vybrané místo se má pronajmout.

Pro zvýšení výše měsíčního zisku je možné poskytnout služby pro dodávku jízdních kol na místo, které zákazník požaduje. Za to je dodatečný poplatek.

Co bude zapotřebí k zapůjčení kola a kolik to bude stát?

Podnikatel bude muset zakoupit vybavení. V pokladně musí existovat jízdní kola různých modelů.

Budete muset koupit:

Široký výběr vybavení je vyžadován, aby se zajistilo, že pronajatá kancelář bude potěšit každého návštěvníka, protože zákazníci různých věkových kategorií a preferencí se s ním budou kontaktovat. Odborníci doporučují nekupovat více než 2 jízdní kola stejného modelu.

Nekupujte levné modely. Budou se rychleji rozbíjet a nebudou na návštěvníky pronajatých. Je lepší koupit levnější zařízení za stejné peníze. Bude trvat déle a přinese větší zisk. Pro běžné fungování pronájmu na začátku bude trvat asi 15 jízdních kol. Časem by měl být rozsah rozšířen.

Chcete-li si koupit jízdní kolo, musíte být opatrně osloveni. Mělo by to být kvalitativní model.

Při koupi jízdního kola byste měli věnovat pozornost:

 • Velikost rámu. Optimální je 18-20 palců.
 • Kov, ze kterého je vyroben jízdní kolo. Měl by trochu zvážit, ale současně má vysokou sílu.
 • Přítomnost zadních tlumiče nárazů.

Mají kola se zvýšenou spolehlivostí a mají pohodlný nízký rám.
Cena jednoho spolehlivého kola pro dospělé je asi 25 - 30 tisíc rublů, a pro děti - asi 15 tisíc rublů. Celkově bude nákup vybavení pro půjčovnu jízdních kol vyžadovat zhruba 400 tisíc rublů. Při nákupu jízdních kol od jednoho výrobce získáte značnou slevu a pomoc při doručení.

Provádíme podnikatelský plán pro zahájení pronájmu jízdních kol - ziskovost a doby návratnosti

Chcete-li začít obchod s půjčovnou jízdních kol, bude podnikatel potřebovat zhruba 500 tisíc rublů.

Náklady na pronájem jízdních kol (průměry):

Průměrná cena za pronájem jízdního kola je 150 rublů za hodinu nebo 500-800 rublů za den. Klienti obvykle chodí na kole po dobu 1-3 hodin. Pronájem za den je zajímavý pouze pro návštěvníky, kteří se chystáte na pěší turistiku. Asi 50 lidí denně využívá půjčovnu jízdních kol. Počet návštěvníků závisí na počasí. Ve velmi horkých a deštivých dnech jejich počet klesá. Když se léto blíží ke konci, zapůjčení kol začíná aktivněji navštěvovat. Měsíční zisk průměrného nájemného činí zhruba 150 tisíc rublů. Čistý zisk ve stejnou dobu se bude rovnat 90 tisíc rublů. S touto úrovní zisku se podnik může vyplatit za 6 měsíců.

Ziskovost válcovaných výrobků dosahuje 55%.

Pro výpočet je použit tento vzorec:

P = P / (OPF + OA),

kde П - zisk ze zůstatku, OPF - průměrná cena hlavního výrobního fondu, OA - průměrná cena oběžných aktiv.

Podnikání spadá pod zjednodušený daňový systém. S ziskem získaným podnikatelem bude muset stát dát 6%. Pokud bude na úrovni 150 tisíc rublů, pak bude nutné zaplatit daň ve výši 9 tisíc rublů.

Rizika související s organizací na pronájem jízdních kol

Půjčovna jízdních kol je spojena s riziky, včetně:

 • Zavěšení kola. Můžete se však maximálně chránit před tímto. Mezi nájemcem a pronajímatelem je uzavřena dohoda, ve které jsou diskutovány všechny sporné otázky, zadáno jméno a místo pobytu. Dále je vyhotovena fotokopie dokumentů nájemce. V některých pronájmech je nájemce požádán, aby ponechal původní dokumenty nebo velkou částku peněz na kauci. Ve většině případů to stačí distributorovi vrátit pronajaté zařízení.
 • Rozbité kolo. Tento odstín musí být vyjednán v dohodě uzavřené s klientem při vydávání zařízení. Odborníci radí vlastníkovi pronájmu kola, aby převzal zodpovědnost za škody na sebe. Ve většině případů nedochází k chybě klienta. Zřídka jsou jízdní kola zvlášť zlomená. Odstranění odpovědnosti od nájemce pomůže snížit počet nespokojených zákazníků na minimum a zvýšit prestiž nájemného v očích návštěvníků.
 • Nepřiměřené vrácení zařízení. Tento odstín by měl být rovněž stanoven v dohodě. Klient, který zanedbává dohodnuté podmínky, musí být pokutován. Jeho výše by měla být uvedena v dohodě.
 • Zranění nájemce. Abychom se ochránili před odpovědností, musí smlouva obsahovat ustanovení, které stanoví, že veškerá odpovědnost za možné zranění při jízdě spočívá na klientovi. Před vydáním zařízení s nájemcem by však měla být předána bezpečnostní instrukce. Toto by mělo být provedeno ve vhodném časopise. Při dodání kola musí obě strany zajistit, aby byla v dobrém stavu.

Všechna rizika nelze předvídat. Nicméně, co nejvíce se chránit před většinou, může podnikatel očekávat, že se zisk bez překvapení.

Co jiného si pamatovat při otevírání pronájmu?

Podnikatel musí pamatovat na potřebu opravy zařízení. Jízdní kola se pravidelně stávají nepoužitelnými. Nákup nových je příliš nákladný. Je mnohem snazší opravit ty, které jsou již k dispozici. K tomu musíte najmout zvláštní osobu, která opraví zařízení. Velikost jeho platu musí být nejméně 15 tisíc rublů. Není však vždy výhodné trvale na místě mít odborníka. Náklady na výplatu opravného specialistu se vyplatí pouze tehdy, pokud podnikatel plánuje vytvořit velkou síť půjčoven jízdních kol. V případě, že se plánuje otevření 1 až 2 bodů, je mnohem levnější podepsat smlouvu se servisním střediskem nebo mít odborníka na "dohodu" - pozvat na místo zlomu.

Sezónnost

Podnikatel by neměl zapomínat na sezónnost podnikání. Půjčování kol je obvykle výnosné pouze v létě. V resortových městech začíná fungovat v dubnu a končí v září-říjnu, ale stále dochází k prostojům. Chcete-li získat příjmy v této době, na základě pronájmu kol si můžete zajistit pronájem jiných typů zařízení.

V létě můžete vydat:

 • Příslušenství pro jízdu na kolech.
 • Kolečkové brusle.
 • Skateboardy.
 • Skútry.

V zimě si můžete pronajmout:

K pronájmu dodatečného vybavení však bude vyžadovat finanční prostředky na jeho pořízení.

Zaměstnanci půjčovna jízdních kol

Práce s půjčovnou jízdních kol musí být prováděny ve směnách. Nejprve může vlastník firmy pracovat samostatně. V takovém případě budete muset najmout pouze prodejce, který bude nahrazen. Mzdy musí být nejméně 15 tisíc rublů. Během času můžete najmout další osobu.

Vedle pracovníků, kteří provádějí vydávání zařízení, bude vyžadován účetní. Mezi její úkoly patří finanční řízení a podávání zpráv. Není nutné najmout si zaměstnance na plný úvazek. Stačí, když se účetní zapojí do půjčovny jízd 1 až 2 krát týdně. Jeho plat by měl být nejméně 5 tisíc rublů.

Reklama

Reklama je motorem obchodu. S jeho pomocí můžete přilákat velký počet zákazníků v první den pronájmu. Chcete-li to provést, musíte začít kampaň předem.

Hlavní způsoby podpory pronájmu kol jsou:

 • Venkovní reklama poblíž místa pronájmu jízdních kol.
 • Distribuce letáků.
 • Vytvořte skupinu v sociálních sítích nebo vlastních stránkách.
 • Reklama v médiích.

Otevírání pronájmu může být doprovázeno jízdou na kole, kde můžete uspořádat soutěže nebo jízdní kolo s malými cenami. V celodenních dnech zdraví by měl být pronájem zařízení bezplatný. To přiláká další zákazníky a zvýší velikost zisku.