Připravený obchodní plán kosmetického salonu

V současné době se salonnictví považuje za jeden z nejvýnosnějších a rychle se rozvíjejících. To lze vysvětlit skutečností, že lidé chtějí vždy vypadat dobře, zvláště ženy. Ano, samozřejmě můžete dělat bez nahromaděných nehtů, ale bez účesu to nemůžete udělat. Většina dlouhých vlasů brání muži a důchodci. Proto bude salon nebo dokonce malý kadeřník vždy požadován, bez ohledu na finanční prosperitu světové ekonomiky.

Náš podnikatelský záměr pro otevření kosmetického salonu pomůže začínajícím podnikatelům úspěšně začít v této oblasti. Zjistíte, který registrační formulář bude vyžadován pro salon, jaké služby by měly být poskytnuty a jaké služby by neměly být poskytovány. Poskytneme nejběžnější finanční plán nákupu zařízení, uveďte kritéria pro výběr správného pokoje, zvažte ziskovost kosmetického salonu a návratnost.

Naléhavost obchodní myšlenky kosmetického salonu

Nyní můžeme s jistotou říci, že salonnictví je pevně zakotveno na trhu služeb. Kdekoliv se podíváte - některé salony! A dokonce někdy můžete vidět několik kosmetických salonů, které se nacházejí vedle sebe. Jsou jejich vlastníci tak sebejistí, že se úplně nebojí konkurence?

Je třeba poznamenat, že hospodářská soutěž v této oblasti byla vždy. Ale při otevírání takovéto obchodní činnosti je lepší nerozmýšlet o konkurenci, ale o kvalitě poskytovaných služeb. Pak budou vaši konkurenti znepokojeni. Pokud má salon dobrou reklamu, zkušené mistry a celou škálu služeb, pak bude vždy přinášet dobré zisky (i v počáteční fázi).

Ale salon je jiný. Nyní i ti nejobvyklejší kadeřníci se nazývají "salony", ačkoli úroveň samozřejmě není stejná. Proto neklaďte zákazníkům s hrdým znaménkem.

Pokud uvažujete o otevření takové instituce, nejprve si položte otázku. Pro koho je salon otevřený? Pokud jste ve velké metropoli s obrovským počtem obyvatel a máte v plánu poskytnout velké množství služeb obchodní třídy, pak samozřejmě otevřete kosmetický salon a důkladně si promyslete své jméno. Ale pokud budou služby poskytovány především důchodcům, kteří jsou zvyklí na kadeřnictví více, ale mají strach jít do salonů, pak salon nepotřebuje nic. Říkáme podnikání staromódním způsobem "kadeřníkem", jinak se vaše potenciální zákazníci vystrají. Je také možné rozdělit salony na jiné kategorie, například salony pro zvířata, studia pro děti, obrazová studia atd. Hlavní věc - nemusíte se zmást v celé této řadě jmen a budete moci přesně označovat kategorie vašeho salonu.

Registrace salonu

Poté, co bude zvolen směr salonu, je načase přemýšlet o registraci. Nejlepší je zaregistrovat IP. Kód OKVED v tomto případě bude 93.02.

Při registraci salonu jsou vyžadovány následující dokumenty.

 • Podnikatelský plán.
 • Smlouva o nájmu.
 • Závěry z požárních a sanitárních služeb.
 • Povolení k výkonu činností.
 • Smlouva o vývozu odpadních materiálů (v tomto případě vlasy).
 • Smlouva o údržbě s bydlení a službami.
 • Osvědčení o shodě.
 • Lékařské knihy pro všechny pracovníky.

V závislosti na regionu lze doplnit balíček dokumentů.

Mějte na paměti, že je třeba si uvědomit, že některé sféry činnosti kosmetického salonu musí být licencovány. Získejte licenci, pokud bude v salonu poskytovat masáže nebo kosmetické služby. To znamená, že všechny tyto služby zahrnují porušení kůže.

Studiejeme podnikatelský plán reklamní agentury: jak otevřít své podnikání v oblasti reklamních služeb?

Co je KPI? Přečtěte si od nás, jak mohou tyto ukazatele ovlivnit efektivitu organizace.

Jak otevřít kosmetický salon od začátku?

Předpoklady pro salon krásy

Nejprve musíte přemýšlet o tom, kde tuto činnost vykonat. To znamená, co je k tomu potřebné. Může to být jakákoli oblast, ale s největší pravděpodobností nebudete mít ve svém majetku. Existují dva způsoby: buď pronajmout pokoj nebo koupit. Druhá možnost, samozřejmě, je přijatelná pouze pro velmi bohaté občany, protože komerční nemovitosti v naší době stojí hodně peněz. Proto většina bude muset být spokojen s pronájmem místnosti pro salon krásy. Jistě ne Bůh ví co a závislost na pronajímateli je skvělá, ale nájem vždycky se vyplatí.

Nákup zařízení a nábytku

Chcete-li provádět činnost salónu krásy, budete potřebovat zakoupit následující zařízení (orientační seznam):

 • zrcadla,
 • stoly pro kadeřníky,
 • manikúra stůl,
 • rack pro správce,
 • kadeřnické křesla,
 • skříňky a noční stolky.

Nábor zaměstnanců

Pro úvodní salón je výběr zaměstnanců velmi důležitý, protože na něm může záviset celý podnik. Všechny testy dovedností "rekrutů" by měly provádět pouze kvalifikovaní odborníci v této oblasti. V žádném případě bychom neměli vyvodit žádné závěry v ústním rozhovoru. Všimněte si, že je lepší kombinovat ústní pohovor ihned s praxí. Při rozhovoru s mistry je třeba posoudit nejen jejich úroveň a pracovní zkušenosti, ale také posoudit chování, společenskou povahu.

Výpočet mzdy pracovníků je také jednoduchá záležitost. Obvykle přijímá master procento práce. Pokud se zaměstnanec v této oblasti jen začíná (stážista), pak mu bude poskytnut pevný plat.

Hledání zaměstnanců může být v mnoha ohledech: prostřednictvím reklam, výměny zaměstnání, ve vzdělávacích institucích, prostřednictvím známých a internetu.

Popis činnosti kosmetického salonu

Noví podnikatelé by měli vědět, že v nově otevřeném salonu nepotřebujete okamžitě nabídnout návštěvníkům veškeré služby. Takové inovace se postupně zavádějí. Je potřeba mít možnost pokaždé potěšit zákazníky s novými službami. Pokud okamžitě vyhodíte celý arzenál, pak bude nejprve těžké pochopit, které služby jsou na vysoké poptávce, a za druhé, můžete jednoduše zaměnit návštěvníky.

Navíc při výběru sady služeb musíte se spolehnout na kategorii klientů, které chcete sloužit. Samozřejmě, důchodci nebudou populární piercing a trendy účesy, ale můžete zavést levnou lázeňskou léčbu nebo svůj program proti stárnutí.

Nabízíme malý seznam služeb kosmetických salonů:

 • SPA procedury,
 • mezoterapie,
 • programová korekce čísel,
 • čištění obličeje a nosu,
 • manikúra a pedikúra,
 • thalassoterapie,
 • solárium,
 • masáže atd.

Pokud chcete vyniknout, můžete se pokusit ve svém salonu uspořádat, co konkurenti nemají. Například, dělat afropletie, piercing, perming a rozšíření řas, depilace, kresby henna. Hlavní věc tady je fantazie majitele podniku.

Finanční plán: kolik stojí za otevření kosmetického salonu?

Minimální částka pro otevření nejjednoduššího salonu je asi 60 000 rublů. Ale, jak ukazuje praxe, je možné v něm udržet ne všechny. U středně velkého salonu, otevřeného od začátku, bude trvat někde 400 000 rublů. To jsou skutečné náklady na takové potěšení.

Zdroje zisku v tomto případě - všichni zaměstnanci. Nejlepší ze všech, pokud obdrží plat v procentech díla. Pak nemohou být zahrnuty do primárních výdajů na otevření salonu. Koneckonců, pokud v počáteční fázi nejsou žádní klienti, pevná platba za práci se může stát neplánovaným výdajem.

Zdroje nákladů jsou obtížnější, protože tam bude mnohem více. Jedná se o náklady na pronájem místnosti, mzdy, služby, likvidace odpadu, zásoby, telefon, bezpečnost atd. To jsou hlavní zdroje. Můžete mít více či méně z nich - hlavní věcí je zohlednit vše, co je ve výpočtech možné, protože pak nebudete muset očekávat nepředvídané problémy.

Přibližné výpočty

 • se 1 kadeřnictvím - 40 000 rublů. za měsíc (toto je méně platu velitele);
 • s jedním majitelem manikúry - 30 000 rublů. za měsíc;
 • pokud máme dva kadeřníky a manikérka, pak celkový zisk za měsíc bude činit 110 000 rublů.
 • Pronájem - 20 000 rublů;
 • platby za elektřinu - 5 000 rublů;
 • sběr odpadků - 3 000 rub;
 • nákup spotřebního materiálu - 10 000 rublů;
 • alarm (zabezpečení) - 15 000 rublů;
 • telefonní hovory - 3 000 rublů;
 • reklama - 5 000 rublů.

Celkem: výdaje činí 61 000 rublů.

110 000 - 61 000 = 49 000 rublů. čistý zisk za salon za měsíc.

Zvláště pro ty, kteří mají rád mýdlo: jak vyrobit ruční mýdlo a otevřít své podnikání v tomto?

Je fotografování vaše volání? Začněte své vlastní podnikání! Jak začít podnikat od začátku v umění? Podívejte se na odpověď od nás.

Payback salon krásy

Chcete-li zjistit, zda je výhodné otevřít salon krásy, musíte provést průměrný výpočet zisku salonu. Samozřejmě, že v různých časech může být příjem odlišný. Například na dovolené je zisk větší, a během prázdnin může být zcela nulový.

Odborníci doporučují tento vzorec pro výpočet zisku. Vezmeme si například kadeřníky. Odhadujeme průměrnou cenu služby (jelikož se mohou lišit) a vynásobíme ji průměrným počtem klientů za den, pak se množí v pracovní dny. Odpočítáme 40% platu zaměstnance a získáváme zisk z této kategorie mistrů za měsíc. Aby bylo možné získat čistý příjem, je nutné z výsledné částky odebrat náklady na pronájem, materiál atd.

Pokud vezmeme výše uvedený příklad, pak za cenu 400 000 rublů. při otevření salonu se bude splácet za 10 měsíců. Proč 10, ne za 8 měsíců? Je to jednoduché. Vezmeme v úvahu, kolik peněz bude muset být vynaloženo na počáteční výdaje ve formě opravy prostor, a také odečtením od čistého příjmu částku, kterou budeme věnovat měsíčně.

Reklama salónu krásy

Na reklamních salonech by měla být přidělena samostatná položka, protože většinou se to stává všem novým majitelům salonů. Jednoduché značky zde nestačí. Koneckonců moderní salony jsou ve svých službách natolik rozmanité, že jedno znamení "Salon krásy" je zcela nepochopitelné, nebo zda nabízejí službu, kterou jsme dlouho hledali, nebo prostě zde střiháme.

Při vývoji vlastní reklamy je hlavní věcí pochopit, že musí být pro zákazníky atraktivní, rozpoznatelné a informující. Pro reklamu můžete použít následující nástroje.

Venkovní reklama

Mohou to být billboardy. Ale štít je drahý lék, zvláště pro velká města. Proto v reklamě nejdůležitější není její velikost, ale informace. Venkovní reklama je povinna přitáhnout pozornost svou neobvyklostí - to není vůbec nutné.

Již dlouhou dobu již v reklamě salonů se používají spousta opotřebovaných klišé, které se nudily všem. Je to například ukázka osoby před postupy a po slevách atd.

Doporučuje se používat humor, nízké ceny (pokud jsou skutečné). V žádném případě nepoužívejte ceny od... a až do... - je to jen strašidelné.

Reklama v periodikách

Reklama v novinách a časopisech stále přináší ovoce, nelíbí se s tím ošklivě. Ale nestojí za to, že by reklama pro obchodní třídu stála. Informace v časopisech hledají ti, kteří potřebují dobré slevy, stejně jako absolventy vzdělávacích institucí.

Televizní a rozhlasová reklama

Je to drahé. Pokud je však reklama umístěna v místních mediálních zdrojích, bude to docela působivé.

Internetová reklama

Velmi populární metoda. Můžete dát reklamní salon všude: na fórech, ve skupinách, v sociálních. sítě. Nejúčinnější však bude, pokud vytvoříte své webové stránky nebo provozujete blog.

Aktivní reklama

Aktivní se nyní nazývá reklama, která konkrétně povzbuzuje návštěvníky, aby přišli k vám. Mohou to být reklamní letáky, které budete distribuovat na ulici, nebo dokonce i osoba s rohem, která křičí informace o akcích. Velmi dobrá cesta. Nedoporučuje se však, aby si na tohle našel speciální osobu.

Kromě toho by se majitel salonu neměl angažovat v aktivní reklamě. Majitel, který běží podél ulice s letáky (dokonce i v úvodní fázi), udělá jeho podnik špatnou pověst. Nejlepší je poslat mistrovství reklamních salonků, zvláště těm, kteří v současné době nemají klienty.

Podnikatelský plán pro salon krásy

Účel: Důvod pro majitele podniku ekonomické proveditelnosti investování do otevření kosmetického salonu.

Pro úplnost doporučujeme studovat organizační detaily v praktických pokynech, jak otevřít kosmetický salon a jak otevřít lázně.

Podnikatelský plán pro salon krásy: myšlenka na projekt

 • Typ činnosti: kadeřnictví, kosmetika, masáže, manikúra
 • Místo: Jekaterinburg (počet obyvatel - 1 386 500 osob)
 • Poloha: Hustě obydlená spišská oblast (botanická oblast)
 • Plocha: 100 m².
 • Typ nemovitosti: pronájem
 • Pracovní doba: 10:00 - 21:00
 • Kadeřnický salon
 • Prodlužování vlasů
 • Barvení a tónování vlasů
 • Péče a ošetření vlasů
 • Kosmetologie
 • Kosmetologie hardwaru
 • Prodloužení řas
 • Makeup
 • Manikúra kabinetu
 • Extenze akrylových / gelových hřebíků, Bio-Gel
 • Pedikúra
 • Péče o tělo
 • Masáž, balení
 • Epilace

Organizační momenty

Pro realizaci podnikatelských aktivit se plánuje založení jednoho právního subjektu: Kuznetsova EA

 • 93.02 Kadeřnické a kosmetické salóny.

Tento OKVED obsahuje:

- mytí vlasů, stříhání a řezání, styling, barvení, tónování, mávání, rovnání a podobné práce vykonávaná muži a ženami stejně jako holení a stříhání vousů - kosmetická masáž obličeje, manikúra, pedikúra, make-up, atd...

 • 52.33 Maloobchod s kosmetikou a voňavkářskou výrobou
 • 52.13 Ostatní maloobchodní prodej v nespecializovaných prodejnách
 • 85.14 Ostatní činnosti spojené s podporou zdraví
 • 93.04 Tělesná kultura a rekreační činnost

V tomto NACE zahrnuje: - činnosti ke zlepšení fyzické kondice a pohodlí, jako činnosti tureckých lázní, sauny a parní lázně, solária, lázně s minerálními prameny, salóny pro hubnutí a hubnutí, masáže, fyzikální výcvikových střediscích, atd.

Poznámka: Své účetnictví můžete udržovat sami pomocí služby online "Moje firma".

Zařízení pro kosmetický salon

Chcete-li otevřít kosmetický salon, postupujte následovně minimální soubor zařízení:

Kapitálové výdaje

K otevření salonu je zapotřebí investice ve výši 3,1 milionu rublů. Z těchto, největší podíl na financování činnosti před uvolněním soběstačnosti, to bude vyžadovat asi 1,1 milionů rublů. Také pro spuštění salonu je nutné utrácet 1,175 milionů rublů. k opravě a vybavení prostor. Zařízení by mělo trávit 11% rozpočtu, což je 350 tisíc rublů.

Harmonogram práce na zahájení projektu

K zahájení salonu trvá 5 měsíců. Kontrola načasování a kvality realizace spouštěcích fází bude provádět vlastník podniku.

Pro bezproblémový provoz je vyžadován personál 15 osob. Protože Pracovní den salonu je 11 hodin, je třeba provést posuvný plán pro zaměstnance, například 5 kadeřníků bude pracovat na směnách - 3 dny práce, 2 odpočinek, master manikúra 4 dny práce, 2 odpočinek.

Systém plateb pro pracovníky:

 • Zaměstnanci kosmetického salonu, kromě správce a čističe, jsou na základě jednotné ceny, 30% nákladů na služby je mzda zaměstnance.
 • Správce a čisticí dáma obdrží pevný plat (plat).

Salon se nachází v hustě osídlené oblasti spaní "Botanická". V této oblasti je výhodou nová budova, v okolí je mnoho mladých lidí a dětí. Projekt je zaměřen na návštěvníky s průměrným a nadprůměrným příjmem.

Předběžný ceník služeb:

Cena závisí na individuálních charakteristikách klienta, například cena srážek závisí na délce vlasů.

Plánované ukazatele kosmetického salonu

Plánované měsíční příjmy za roky 2013 a 2016

Aktivita salonu je sezónnost: vrchol na jaře, protože lidé „sundat klobouky,“ poklesu v kadeřnických pozorované v letních měsících v důsledku prázdnin, poté, co v létě začne zvyšovat výnosy, maximální růst tržeb v prosinci v souvislosti s firemní večírky a Silvestr.

Výnos z předpokládaných příjmů je plánován na září 2013, tedy 9 měsíců po otevření, aby bylo dosaženo těchto příjmů, je potřeba návštěvníků denně.

Struktura příjmů je následující:

Více než 50% struktury zaujímá kadeřnické služby, tyto služby jsou více poptávané. Na druhém místě je důležitá - manikúra, kosmetologie a nakonec masáž.

Dále zvažte ekonomické ukazatele.

Výstup o soběstačnosti

Podle provedených výpočtů se salon vrátí zpět do 7 měsíců ode dne zahájení projektu. Před propuštěním projektu na soběstačnost financování společných výdajů nastane na úkor finančních prostředků majitele.

Náklady spojené s krásou podle obchodního plánu může být rozdělen na 2 části: První část zahrnuje náklady poskytovaných služeb a zahrnuje náklady na spotřební materiál (inkoust, šampony, kosmetika, obojky, pláštěnky, atd.)

Zvýhodnění pro služby je následující:

 • kadeřnické služby 100-1000%
 • kosmetologické služby 500-1500%
 • manikúra pokoj 150-1000%
 • masážní místnost 500-1000%

Druhá část zahrnuje celkové náklady na údržbu kosmetického salonu. Z nich největší podíl na struktuře výdajů přebírají náklady na mzdový fond (mzda + odečty), stejně jako nájemné. Fond odměňování za práci je zcela závislý na objemu salónového výnosu, což vyvolává zájem o vysokou dostupnost personálu. Nesmíme však zapomínat na neustálé sledování těchto položek výdajů, tk. pokud budou nadále růst, povede to k nerentabilnímu podnikání.

Struktura výdajových položek lze vidět na následujícím obrázku.

Jak je patrné z diagramu, 43% našich výdajů je výplatní listina plus odpočty. Výrobní náklady jsou na druhém místě ve struktuře nákladů a činí 17%. Je třeba poznamenat, že plat a primární náklady závisí na výnosech, avšak náklady na nájemné a náklady na inženýrství jsou konstantní měsíčně až měsíčně, a proto s jejich snížením bude mít velký podíl. V našem diagramu nájemné a služby jsou 12%. Čistá ziskovost kosmetického salonu je 20% přijatých prostředků, tj. jedna pětina finančních prostředků získaných od návštěvníků je čistý zisk.

Generalizované finanční ukazatele podniku na období 2013-2016.

Marketingový plán

Plán propagace se skládá z několika etap:

 • Vzhledem k tomu, že salon je v ložnici, je hlavním úkolem přilákat obyvatele blízkých domů k našemu objevu. Toho lze dosáhnout umístěním reklamních plakátů na ulici (streamery, citylights, bannery). Tímto způsobem nám umožní vytvořit stálý proud návštěvníků.
 • K upevnění loajality zákazníků k našemu salonu je nutné poskytovat slevy pro stálé zákazníky, slevové karty.
 • Reklama na internetu je umístění bannerů na regionálních místech, inzerce v sociálních sítích, vytváření vlastních webových stránek. Tento krok může zahrnovat lidi z jiných oblastí, ale pro tento krok byl do určité inzerovat to některé konkurenceschopné služby (to by mohlo být něco neobvyklého v dalších oblastech, nebo službu za nižší cenu než konkurence).
 • Reklama v místních lesklých časopisech zaměřených na ženskou populaci.
 • Vydání barevných brožur s příklady děl a cen
 • Ve všední dny od 10:00 do 12:00 si návštěvníci salonu poskytují služby účesu za snížené ceny (studenti, důchodci, hospodyně).
 • Povinná dostupnost terminálu pro platbu služeb bankovními kartami umožní zákazníkům platit za naše služby úvěrovými fondy.

Výpočet zpětné návratnosti

 • Zahájení projektu: leden 2013
 • Zahájení: květen 2013
 • Ukončete provozní přerušení: srpen 2013
 • Očekávaná návratnost příjmů: září 2013
 • Doba návratnosti: srpen 2014.
 • Doba návratnosti 1 rok a 8 měsíců
 • Návratnost investice - 60%

Analýza rizik

K provedení plánu organizace podle očekávaného scénáře je nutné provést analýzu rizika projektu a porovnat jeho pravděpodobnost s finančními očekáváními. Hlavní hrozby projektu prezentované v podnikatelském plánu se odrážejí v analýze rizikových faktorů a příležitostech pro otevření kosmetického salonu.

Za účelem podrobnějšího zvážení možných negativních faktorů provedeme odborné hodnocení kvalitativních ukazatelů rizik a určíme jejich kvantitativní hodnoty a možné ztráty.

Kvalitativní analýza rizik projektu

Všechny hrozby jsou podmíněně rozděleny interní a externí rizika. Jako externí negativní vlivy jsou zvažovány ty, jejichž vzhled nelze organizačně ovlivnit. Vnitřní rizika jsou většinou řídící a funkční chyby.

Tabulka 1. Hlavní vnější rizika projektu

Otevřeme kosmetický salon

Obsah
 • 1. Otevřeme kosmetický salon
 • 1.1. Podnikatelský plán
 • 1.2. Kolik je otevření kosmetického salonu
 • 1.3. Jak se otevřít a co pro to potřebujete
 • 1.3.1. První krok
 • 1.3.2. Druhý
 • 1.3.3. Třetí
 • 1.3.4. Za čtvrté
 • 1.3.5. Pátá
 • 1.3.6. Šestý
 • 1.3.7. Sedmý

Krásné účesy, manikúra a dobře upravená kůže jsou důležitou součástí vzhledu jakékoliv ženy a některých mužů. Je možné získat štěstí na věčné touze člověka vypadat dobře? Zde se dozvíte, jak otevřít kosmetický salon, kolik to stojí a co potřebujete, ať už je to výhodné, můžete stáhnout připravený obchodní plán. Konec konců, s otevřením takové instituce krásy, mnozí odborníci doporučují, aby začínající investoři a podnikatelé zkusili svou ruku při salonu. Ale nezapomeňte na skutečnost, že pro úspěšné nastartování jakéhokoli podnikání je nutné provést kvalitativní průzkum trhu v této nebo té oblasti, a proto níže uvedené informace vám pomohou v tomto úsilí.

Podnikatelský plán

Stačí zveřejnit na této stránce takový plán, jak otevřít podnik, nefunguje, protože má spoustu nuancí, které je třeba podrobně zvážit, a proto doporučujeme stáhnout podnikatelský plán pro salon krásy. Pro vaše pohodlí obsahuje ZIP archiv dva soubory různých formátů, ale doporučujeme vám podívat se na verzi PDF.

Chcete-li tento typ archivu otevřít, není třeba další software.

Kolik je otevření kosmetického salonu

Náklady na daně a pronájmy budov nebudou zde považovány, protože v každém případě budou jiné. Na otázku "Kolik je k otevření kosmetického salonu" zodpovíme informace o nákladech na vybavení, kosmetice, nábytku. Vysoušeče vlasů, klimazony, židle pro zákazníky, zrcadla, vozíky, nářadí, Zařízení pro Kosmetologie (nejdražší), 300-400 tis. Rublů. Pokud si koupíte nejlevnější zařízení, pak za 150 000 rublů. můžete si ho koupit. -Li dražší, a pak očekávat, že částku ve výši 300 000 rublů., Plus Nábytek do čekáren (adminstoyka, židle pro klienty, televize a všechny druhy věcí) se pohybuje od 60 tisíc. Bylo moc nic. Za měsíc bude kosmetika od 2000 rublů, v závislosti na tom, který výrobce. O ošipkách, pinzetách, pilnících nehtů, neobtěžujte. Pokud již máte své vlastní prostory, bude maximum 500 tisíc.

Jak se otevřít a co pro to potřebujete

Nabízíme vám pokyny krok za krokem. S ní se naučíte, jak otevřít kosmetický salon.

První krok

Především byste měli zhodnotit možnosti nákupu salonu. Existuje několik možností:

 1. Koupit ready-made. Pros: nemusíte utrácet spoustu energie a energie při vytváření kosmetického salonu, a s největší pravděpodobností už má své pravidelné zákazníky. Nevýhody: Možná už měl negativní pověst, nebo salonek byl nevýnosný; v každém případě budete muset modernizovat interiér a to jsou další náklady.
 2. Franchising. V takovém případě máte právo nosit jméno některého známého kosmetického salonu. Pros: nemusíte přemýšlet o tom, jak správně uspořádat svou práci, protože spolu s názvem, který kupujete, a podnikatelským záměrem propagovat salon krásy; často mateřská společnost platí za reklamní náklady. Nevýhody: vlastníte, ale nemáte právo hlasovat, jinými slovy, zavážete se dodržovat pokyny mateřské společnosti.
 3. Otevření kosmetického salonu nezávisle. Pluses: vše je ve vašich rukou, máte na starosti vaše podnikání. Nevýhody: vysoká úroveň soutěže.

Druhý

Vybíráme místo kosmetického salonu a studujeme poptávku. Když jste se rozhodli pro toto místo, prostudujte si kupní sílu obyvatel této oblasti, protože se stane vaším potenciálním kupujícím. To znamená, že „luxus“ Třída kosmetika se nachází v centru města nebo v jedné z elitních částech města, ale obvyklá kadeřník bude poptávka na předměstí.

Třetí

Určíme úroveň konkurence. No, pokud jste si vybrali oblast, ve které neexistují salony, ale pro dnešní den neexistují téměř žádné možnosti, musíte prohledat oblast a identifikovat všechny možné konkurenty. Za tímto účelem rozdělujeme všechny salony na 5 kategorií:

 1. Salon doma. Přestože nejde o nejoblíbenější, ale dostatečně rozvinutou formu, protože ve většině případů jsou takové služby mnohem levnější než v salonu. Hlavní nevýhodou je malý soubor služeb. Takže kruh je zapůjčen službám kadeřníka a manikér, přinejlepším je další službou poskytována pomocníkem pro depilaci. Navíc v takových amatérských salonech není vždy dodržována bezpečnost a nástroje nejsou vždy čisté.
 2. Sovětské kadeřnictví. Ačkoli to je již reliktem minulosti, ale takové instituce se stále nacházejí někde v hloubi obytné terasy. Tyto instituce se v zásadě neliší od předchozích.
 3. Poskytování mono služeb. Mezi ně patří masážní salóny, kadeřnictví, manikúra, atd. Obecně jsou takové instituce omezeny na jednu nebo dvě služby.
 4. Salonky. K těmto kosmetickým salonům patří instituce, které byly dámce prezentovány jako dárek, předpokládejme narozeniny. V podstatě jsou zaměřeny na obsluhu jedné osoby, striktně řečeno, samotného majitele, který netuší, jak spravovat tento salon. Často jsou takové kosmetické salony nezanedbatelné a blízké v prvním roce svého života.
 5. Zařízení nabízející velký počet služeb. První čtyři typy jsou nepravděpodobné, že se stanou konkurencí pro vás, ale zde salony, které poskytují velké množství služeb, jsou již vážným hráčem. Služby takových kosmetických salonů by měly být studovány dobře. Vybrat všechny výhody a nevýhody své práce, analyzovat jejich reklamní společnost.

Za čtvrté

Určete úroveň budoucí instituce a soubor služeb. Analýza kupní síly obyvatel oblasti a úroveň konkurence předpokládejme, že jste se rozhodli otevřít salon krásy "business class". Tento typ poskytuje publikum s úrovní prosperity, průměrné a nadprůměrné. Salon krásy této třídy zahrnuje kvalitní soubor obrazových a kosmetologických služeb. By imidzhevym služby zahrnují kadeřnictví, manikúru, pedikúru, depilaci, tedy služeb, které pomáhají nám okamžitě koupit atraktivní vzhled. Kosmetika a služby více na budoucnost, většinou postupy pro omlazení, hubnutí, tvarování postavy a tak dále. D. Luxury salonu krásy se liší od obchodní třídy pouze podle úrovně vybavení a hlubší škálu služeb, v uvedeném pořadí, a náklady takovým službám.

Pátá

Formujeme pozici salonu. Existují dvě velmi důležité funkce:

 1. Klient by se měl cítit pohodlně. Proto v mnoha kosmetických salonech existují klienti-manažeři. Takový člověk, a všechny údaje o zákaznících píše, a nabízí čaj-káva, držet krátkou cestu po salonu, řekněte o službách, radí určitou sadu služeb. To je velmi důležité, protože dobře-servisovaný zákazník se jistě vrátí do svého kosmetického salonu znovu a znovu.
 2. Koncepce. V současné době lidé oceňují tradiční přístupy spojené s kvalitou. No, pokud bude váš salon krásnou legendou a budete ji zdobit podle této legendy.

Šestý

Plánování objektů a výběr technologií pro provádění služeb. Po výběru úrovně kosmetického salonu a počtu poskytovaných služeb bych měl pečlivě přemýšlet o samotné místnosti. Tak, podle požadavků uvedených v kosmetickém salonu by měl být nejméně tři sklady, odpočinek a čekárna (za předpokladu, že je třeba na suché nehty anebo počkat na další postup). Všechny místnosti by měly být umístěny ekologicky. Takže masážní místnost, sauna a sprcha by měly být umístěny v těsné blízkosti. Mělo by se věnovat pozornost, uspořádání místnosti by se nemělo zabývat architektem, ale salónním obchodním specialistou. Právě tato osoba může organizovat prostor v souladu s technologickým procesem, při zachování všech norem SES.

Sedmý

Vypracování podnikatelského plánu (viz výše). Aby Váš kosmetický salón přinesl nejen radost, ale i zisk, musíte pečlivě vypočítat všechny náklady a možné zisky. Za účelem určení služeb, které přinesou největší zisk z měřič pokoje je nutné vypočítat potenciální zisk z každé služby, a rozdělit celkový tím, že vezme v úvahu pokoj záběry pravidel SES. Vzhledem k tomu, že můžeme použít jednu skříňku v několika procedurách, pomocí této techniky budeme schopni konsolidovat plán zatížení pro skříň. Takže jestliže nikdo není zaznamenán pro laserové odstranění chloupků ve stejné místnosti, můžete provést proceduru k omlazení kůže na obličeji.

Připravený příklad podnikatelského plánu kosmetického salonu s výpočty

Představujeme Vám připravený obchodní plán pro salon krásy. Jedná se o druh pracovního plánu pro projekt, plánování nákladů a hodnocení rizik. Níže jsme sestavili podrobný obchodní plán pro otevření malého podniku s výpočty a užitečnými nuancemi.

Souhrn

První položka s hlavními údaji projektu.

Vzorek:

Činnost: služby v oblasti krásy.
Umístění: město a region, ve kterém je podnik otevřen, jsou obyvatelé označeni.
Plocha: 70 metrů čtverečních.
Forma vlastnictví: pronájem.
Graf: 9: 00-21: 00, bez dnů volna.

Poskytované služby:

 • Kadeřnictví (včetně prodlužování vlasů);
 • Manikúra a pedikúra (včetně vytváření nehtů);
 • Epilace;
 • Kosmetika, včetně hardwaru;
 • Péče o tělo (zábaly, masáže);
 • Sluneční paprsky na soláriu.

Analýza trhu

Cílové publikum - lidé ve věku 18-45 let. Současně většina klientů tvoří ženy ve věku 20-35 let (přibližně 70%), přibližně 20% návštěvníků jsou lidé ve věku 35-45 let, zbývajících 10% jsou starší lidé a dospívající.

Nejúspěšnější volba místa - spací prostor, vybudované výškovými budovami. V tomto případě (pokud jsou umístěny ve velkém městě) budou potenciálními klienty zařízení přibližně 30-40 tisíc lidí.

Před zahájením práce přečtěte všechny instituce, které se nacházejí v dané oblasti, jejich seznam služeb a cenová politika. Pro každého závodníka rozvíjejte svou výhodu. Například "ochrana" z velké instituce bude služba, kterou nabízíte pouze, jasný znak, demokratické ceny.

Organizace obchodu

Tento odstavec stanoví popis registrace podnikatelských činností, získání povolení, výběr daňového systému.

Otevřeme IP se zjednodušeným zdaněním. OKVED kódy:

 1. 93,02 Poskytování služeb pro kadeřníky a kosmetické salony (zahrnuje standardní kadeřnické procedury, make-up, manikúru).
 2. 93,04 Fyzická a zdravotní činnost (masáže, solárium).
 3. 85,14 Další činnosti v oblasti podpory zdraví.
 4. 52.13 Ostatní maloobchod v nespecializovaných prodejnách.
 5. 52,33 Maloobchod s kosmetikou a parfumerií.

Balíček dokumentů, se kterými můžete začít pracovat: povolení od Sanepidemstantsiya, Gospozhnadzora. Pro kosmetické procedury, odstraňování chloupků, masáž potřebujete lékařskou licenci. Počkejte, kolik je otevření kosmetického salonu, začněte s těmito náklady.

Marketingový plán

Chcete-li, aby vás kontaktoval klient, vytvořte konkurenční výhodu. Například průměrný cenový segment s vysokou kvalitou, široká škála procedur, slevy a bonusy pro stálé zákazníky.

Obraz a reklama

Chcete-li zahájit takovou firmu od začátku, budete potřebovat:

 • Venkovní tabule (asi 500 dolarů);
 • Vývoj firemní identity, loga (100-150 $);
 • Vývoj a propagace webu (150 až 350 USD);
 • Tištěné materiály: letáky, vizitky (150 dolarů);
 • Ubytování v populárním ženském časopise (cca 300 dolarů).

Propagační kanály

Efektivně podporovat instituce může být prostřednictvím webu, komunit v sociálních sítích (VKontakte, Facebook, Instagram). Nejdůležitějším kanálem jsou samotní zákazníci, "slovo z úst".

Metody propagace prodeje

Zvyšovat poptávku a přitáhnout pozornost mohou být propagace:

 1. Slavnostní zahajovací ceremoniál s čerpáním dárků a distribucí certifikátů se slevami.
 2. Prodej dárkových certifikátů. Je zvláště důležité pro svátky - 14. února, 8. března, nový rok. Cílovým publikem jsou muži, kteří chtějí darovat svým milovaným ženám a ženám, které si vyberou dárek pro přítele.
 3. Při objednávání sady procedur je první postup zdarma. To pomůže návštěvníkovi ujistit se o efektivitě vašich metod a nebude se vystrašit "nepřiměřenou cenou".

Ceny

Vzhledem k orientaci instituce na průměrnou (a mírně nadprůměrnou) cenovou kategorii vypracujeme ceník. Uveďme prakticky hotový příklad s nejvýnosnějšími a požadovanými službami (ceny jsou uvedeny v dolarech):

Kadeřnictví

 • Haircut. Žena - 7-8 let, muž - 5;
 • Stohování - 4-5;
 • Tónování - 8;
 • Hlavní body - 13;
 • Laminování - 15;
 • Rovnání vlasů - 23;
 • Chemické perm - 30-38;
 • Prodloužení vlasů - 70-120.

Makeup

 • Denní čas - 13;
 • Večer - 23;
 • Svatba - od 25 let;
 • Rozšíření řas - 23;
 • Obočí - 30;
 • Korekce obočí - 4.

Péče o nehty

 • Manikúra - 5;
 • Pedikúra - 11;
 • Parafinoterapie - 4;
 • Prodloužení nehtů - 12-30 v závislosti na technologii.

Depilace a epilace

 • Depilace lýtka - 8;
 • Depilace boků - 8;
 • Depilace rukou - 8;
 • Depilace podpaží - 6;
 • Klasické bikiny - od 8 let;
 • Hluboké bikiny - 18;
 • Elektrolýza - 16 / h;
 • Laserové odstranění chloupků - 4,5 / 1. cm;
 • Fotoepilace - od 55.

Kosmetologie

 • Ultrazvukové čištění obličeje - 26;
 • Bělidlo s vitamínem C - 15;
 • Masáž obličeje - 12;
 • Obličejový peeling - 30-60;
 • Korekce vrásek obličeje (botox, relatox, xeomin) - 4 / jednotka;
 • Antikuperoznaya program - 29-38;
 • Zvětšete rty botoxem - 5 / jednotkou (asi 150 - plný kurz).

Péče o tělo

 • Masáž - od 13 let;
 • Lymfatická drenážní masáž - od 23, celkem - 70 / hod.;
 • Vakuová válečková masáž - 15 / zasedání;

Obalování

 • Honey - 20;
 • Algal - 23;
 • Čokoláda - 23;
 • Termální zábal - 46.

Solárium

Výrobní plán

Aby bylo instituci dosaženo dobrých příjmů, mělo by se do ní ubytovat co nejvíce pracovních míst.

Požadavky na prostory:

 • Samostatný vstup;
 • Přívod vody je studený a horký. Voda musí proudit nejen do místností, ale také do pracovního prostoru;
 • Dobré osvětlení - denní světlo plus umělé osvětlení - pouze asi 30-35 lamp;
 • Průtoková ventilace a klimatizace;
 • Systém požární bezpečnosti.

Projekt zajišťuje správné rozdělení prostor na zóny:

 1. Recepce, šatník - 9 metrů čtverečních. m;
 2. Kadeřnický salon - 15 metrů čtverečních. m;
 3. Make-up plocha je pět metrů čtverečních;
 4. Zóna manikúry zóny - 6 čtverečních. m;
 5. Masážní místnost - 11 metrů čtverečních;
 6. Kosmetická kancelář - 10 metrů čtverečních. m;
 7. Solárium - osm metrů čtverečních;
 8. Užitná místnost - 3 m2 m;
 9. Sprchový kout - tři metry čtverečních.

Pronájem takových prostorů bude stát asi 900 dolarů měsíčně.

Technická základna

Nejdůležitější investicí je zařízení. Otevření kosmetického salonu vyžaduje nákup vybavení a nábytku pro vybavení instituce (ceny v USD):

Čekárna

 • Recepce - 300;
 • Pokladna - 180;
 • Počítač, telefon - 300;
 • Šatna na oblečení - 230;
 • LCD TV - 240;
 • Pohovka - 150;
 • Konferenční stolek - 70.

Kadeřnický salon

 • Dvě křesla 300-400. Dobrý výběr cenově výhodných hydraulických sedadel zajišťuje značka Image Inventory.
 • Pracoviště se zrcadlem (dva) - 300. Image inventory nebo Panda.
 • Sushoar - 150. Levné je možné zakoupit od společnosti Profreshenie, což je varianta dražší a kvalitativnější - od italské společnosti Vision.
 • Climazone (dvě) - 550. V průměrné cenové kategorii jsou polské "Harmony", italské EGG, Ceriotti oblíbené.
 • Křeslo s dřezem - 240. Nejlepší a nejlevnější výrobci jsou Image Master, Image Inventor.
 • Dřez - 130. Doporučené a kvalitní za málo peněz - italská Laguna, "Sonata" od Image Inventoru.
 • Sterilizátor - 55. Sanity, Germix.
 • Vozík (dva) - 96. Modus, Artecno.

Péče o nehty kabinet

 • Stůl na manikúru je 90. Nejlepších možností nabízí Artecno, Madison, Euromedservice.
 • Rack - 110. Artecno.
 • Zařízení pro manikúru je 300. Saeshin, Evromedservis.
 • Extraktor pro manikúru - 60. Ultratech.
 • UV lampa - 50. Germix, Yoko.
 • Židle (dvě) - 330. Lemi, Salon ISPA.
 • Voskoplyov, zařízení pro parafinoterapii - 100. Yoko, Madison.
 • Police - 75. Lemi, Armando.
 • Koupelna pro pedikúru - 30. Polaris, Profeshenie.
 • Stroj na pedikúru - 1000. Podomaster, Unitronic.

Makeup

 • Křeslo - 40. Image master, Lemi.
 • Zrcadlo a stůl - 230. Salon ISPA, J-Mirror.

Kosmetická místnost

 • Toplazer pro fotoepilaci - 4600.
 • Přístroj pro masáž vakuových válečků "Diflexi" - 5300.
 • Tlakové aparáty "Blumun" - 2300.
 • Přístroje pro ultrazvukový peeling SILVER FOX - 320.
 • Hlavní židle je 75. Madison, Gezatone.
 • Gauč - 200. Madison, Inventor obrazu.
 • Tabulka kosmetologů je 120. Lemi.

Péče o tělo

 • Tepelná deka SILVER FOX - 300.
 • Masážní gauč s elektrickým pohonem - 200. Cesare Qaranta, Belberg.
 • Masážní stůl - 40. Belberg, Diakomis.
 • Gauč pro balení (lázeňské gauč) - 1800-2000. Relativně levné a pohodlné možnosti - Libye, SPA SUITE, SAVONAGE, SMERALDO.

Solárium

Vertikální - 8000. Optimální a časově ověřené možnosti - Luxura, MegaSun, SmartSun.
Horizontální je 9000. Luxura, MegaSun, ErgoLine.

Kromě toho je nutné provést mnohem menší akvizice. Jedná se o kosmetiku, nástroje, potřeby, uniformu pro zaměstnance (tři sady na osobu).

Nejčastěji se mistři dostávají do práce s vlastní sadou nástrojů. Ale v každém případě stojí za to vědět, které značky nabízejí nejkvalitnější nástroje a potřeby v oblasti krásy. "Tvář" ​​podniku je velmi závislá na značkách, s jejichž produkty působí.

Kosmetika pro vlasy a nástroje pro péči o vlasy:

 • Schwarzkopf;
 • Loreal;
 • Londa;
 • Goldwell;
 • ORGANICKÉ SYSTÉMY;
 • Estel;
 • Wella;
 • Dikson;
 • BaByliss;
 • Moser;
 • Hairway.

Kosmetika a make-up nástroje:

 1. Divage;
 2. MAC;
 3. Faberlic;
 4. INGLOT;
 5. Clinique;
 6. L'Oreal;
 7. Max Factor;
 8. Maybelline;
 9. VOV;
 10. Yves Rocher;
 11. SIGMA;
 12. Mary Kay.

Nástroje a spotřební materiál pro nehty:

 • Mertz;
 • LaFrez;
 • Solingen;
 • Zinger;
 • Redmond;
 • Vitek;
 • Scarlett.

Kozmetika pro zábaly:

 1. Algotherm;
 2. Bleu&Marine;
 3. Aravia Organic.

Organizační plán

Zaměstnanci zaměstnanců zahrnují:

 • Administrátor;
 • Manažer;
 • Čistič;
 • 4 kadeřnický vůz (pracuje na směnách);
 • 2 majitelé manikúry;
 • Kosmetička;
 • Masér.

Účtování je odesláno k outsourcingu. Všichni zaměstnanci musí mít doklad potvrzující jejich odbornou úroveň, pro kosmetolog nutně specializované vzdělávání.

Plat dostane pouze správce, správce a čistič. Všichni mistři získají procento práce - 30% nákladů na služby + tip.

Plán spuštění

Trvání podnikání bude trvat 4-6 měsíců. Práce na jeho spuštění jsou tvořeny následujícími fázemi:

 1. Obchodní registrace;
 2. Pronájem a opravy prostor, dekorace;
 3. Technologický a inženýrský design, provádění nezbytných komunikací;
 4. Získání povolení a licencí;
 5. Nákup zařízení a spotřebního materiálu, instalace zařízení;
 6. Hledání zaměstnanců;
 7. Reklamní kampaň.

Rizika

Než začnete Stojí za to posoudit možná rizika a vyvíjet způsoby, jak je překonat.

 • Vznik nových konkurentů. Měla by udržovat vysokou úroveň služeb, zlepšovat kvalitu a rozšiřovat seznam postupů.
 • Zhoršení situace na trhu, snížení solventnosti. Vypracování dalších návrhů, zavedení zvláštních programů, vedení akcií pomůže. Je důležité shromáždit základnu běžných zákazníků. V každé situaci bude žena chtít být krásná, takže neztratíte návštěvníky.
 • Krádež. Útěk z tohoto bude pomoci proti poplachu a pojištění majetku.

Finanční plán

Budeme se zabývat finančním modelem podnikání.

Kapitálové výdaje ($)

 • Registrace do daňové inspekce, získání povolení - 1000;
 • Pronájem za rok dopředu - 11 tisíc;
 • Vývoj interiérů - 1500;
 • Strojírenský design - 700;
 • Technologický návrh - 400;
 • Oprava budovy, prostory - 2500;
 • Instalace komunikačních systémů, systémů požární bezpečnosti, systémů video pozorování, osvětlení - 3000;
 • Dekorace, nákup dekoračních předmětů - 3000;
 • Stroje, nábytek, zařízení - 38 tis.
 • Nákup spotřebního materiálu - 3000;
 • Reklama - 1500;
 • Neočekávané výdaje - 2000.

Celkem - 68 tisíc dolarů.

Měsíční náklady (USD)

 • Mzdový fond je 1500 (díla na práci);
 • Účetnictví - 250;
 • Nákup spotřebního materiálu - 1000;
 • Reklama - 200;
 • Pomůcky (včetně sběru odpadků) - 100;
 • Nepředvídané výdaje - 150.

Celkem - 3200 dolarů.

Účinnost a příjmy

Výpočty účinnosti jsou prováděny na základě skutečnosti, že v prvních měsících bude salon zatížen o 30-40%. Tento ukazatel se zvýší na 50-60% do konce prvního roku a na 85% - do poloviny třetího roku, jak se popularita instituce zvyšuje. Špičkové tržby - jaro a prosinec. Recese je pozorována v létě v souvislosti s obdobím svátků.

Na základě výše uvedených cen, průměrná kontrola je o 20-40 dolarů tržeb v prvních 4-6 měsících se bude pohybovat kolem 7000 USD a čistý zisk (včetně mzdových mistrů) -.. O $ 2000. Pozitivní dynamiku vývoje umožňuje dva nebo tři roky vstoupit výši příjmů v oblasti 24 - 30.000 $..

Pouze vypracováním podrobného plánu o tom, jak otevřít kosmetický salon, můžete začít hrát. Všechny aktivity musí být malovány doslova týdně a držte se plánu. Pak bude návratnost podnikání optimální.

Video na téma:

Líbí se vám článek? Sdílejte s přáteli:

Jak otevřít svůj kosmetický salon od začátku?

Obrázek z webu: cdn.fishki.net

Touha po kráse u žen - navždy. Každou vteřinu nás to ovlivňuje, odráží se v nás. Krásné spodní prádlo pod šaty nám dává neproniknutelnou důvěru a ošklivě zarostlé kořeny nebo neuspořádané nehty den za dnem prigayla přirozenou touhou žít. Mužská touha pohlížet na stejnou úroveň by také neměla být podceňována.

V článku se naučíme vydělat na této potřebě krásy. Přesněji - krok za krokem pochopíme, jak otevřít kosmetický salon.

Podnikatelský nápad - salon krásy

V první fázi, když uvažujete o zahájení své činnosti, je nutné se vypořádat s některými otázkami, které vás znepokojují - stojí za to a je výhodné otevřít kosmetický salon? Začněme odpověďmi na ně.

Vše závisí na směru, ve kterém budete pracovat:

 • Pokud začnete s malým ateliérem v rezidenční čtvrti, nejprve se soustředíte na kadeřnické služby - máte možnost vyplatit za rok nebo méně.
 • Pokud nemáte zájem o ekonomickou třídu, vyplatíte své výdaje nejdříve za rok a půl.
 • Vytvoření instituce elitní třídy vyžaduje rozsáhlou materiální základnu, znalosti a zkušenosti, vysoce kvalifikovaný personál a zajištěné pravidelné zákazníky. Většina lidí, kteří tuto firmu začínají od začátku, tento segment trhu není k dispozici.

Jak otevřít svůj kosmetický salon: obchodní plán

Záměr otevřít své vlastní kosmetické studio se může objevit ihned, a možná to bude trvat několik let, než to dokončíte. A plánování vaší instituce je proces s jasnějšími lhůtami.

Existují dva způsoby:

 • Vy nebo jasně zastupujete budoucí instituci.
 • Nebo si představte, kde a jakým zákazníkům bude sloužit.

Pokud chcete otevřít kosmetický salon a nevíte, kde začít, začněte s analýzou poptávky a vlastními nápady.

Obrázek z webu: am.dlstatic.ru

Typy salonů

 • Kadeřník s obvyklým balíčkem služeb je nejlepší volbou pro malý rodinný podnik. Klienti budou obyvatelé blízkého mikrodistriku. Příjem je víceméně vyrovnaný a stabilní, i když před novým rokem bude další oživení.
 • Líbí se vám myšlenka na exkluzivní služby? Ateliér střední třídy je pro vás vhodný.
  Vyšší ceny by však měly být odůvodněny komfortem kabiny a vyšší úrovní služeb. Zde je vliv sezónnosti již hmatatelný.
  Rozsah takového podnikání může být odlišný - od malé instituce až po kosmetické centrum.
 • Elite třída. Tyto salony mohou navštívit jen málo. Ale ti, kteří navštěvují, očekávají atmosféru, služby a dojmy, které jsou srovnatelné s částkami, které požadujete pro návštěvu. Proto by mělo být všechno nejlepší - místo, materiály, vybavení, mistři. Je důležité, abyste udrželi obraz instituce po celou dobu.

Nejjednodušší je začít z nejjednodušší úrovně - je to nejvíce finančně stabilní. A pak, když jste otevřeli několik malých kosmetických salonů, jděte do studia střední třídy.

Obrázek z webu: www.alessandrogroup.ru

Co potřebujete k otevření kosmetického salonu: dokumenty

Nejprve musíte zaregistrovat právnickou osobu.

  • Pokud se zaregistrujete jako samostatný podnikatel, bude pro vás jednodušší pracovat v hotovosti, ale získání zdravotní licence pro vás nebude možné. A váš budoucí salon nebude schopen nabídnout návštěvníkům, například masáž.

Pokud nemáte v plánu léčení, je lepší začít s IP.

 • Registrace jako "LLC" bude vyžadovat, abyste vkládali všechny peníze do banky, ale poskytne vám více příležitostí pro rozvoj podnikání.

Při registraci zjistěte příslušné aktivity.

Poté se zaregistrujte u federální daňové služby a mimorozpočtových fondů.

Při další přípravě podniku na objevení budete muset ještě obdržet:

 • Technická dokumentace společnosti BTI.
 • Závěr SES.
 • Pracovní povolení od hasičů.
 • Povolení k činnosti od správy.
 • Smlouva o poskytování služeb od vedení místního domu.
 • Souhlas s obchodem se souvisejícími produkty z SES a administrativou.
 • Smlouva o pokladně.
 • Personální dokumentace, pro nedostatek kterého můžete dostat pokutu nebo pozastavit činnost salonu po dobu tří měsíců.

Obrázek z webu: salonparadise.ru

Pokoj pro salon

Stejně jako u ostatních servisních organizací je umístění kabiny kritérium, které významně ovlivňuje výsledek.

Vyberte si pokoj pro své účely.

 • Pokud otevíráte kosmetický salon "ekonomické třídy", potřebujete pouze dostupnost poptávky. Pro něj přebytečný byt ve spaní.
 • Střední třída. Už ovlivňuje životní prostředí - dostupnost supermarketů, kaváren, obchodů. U takového kosmetického salonu si můžete pronajmout pokoj ve velkém nákupním centru.
 • Středy elitní třídy zaujímají více prostoru a nacházejí se v prestižní části města.

Požadavky na prostory jsou obecně stejné:

 • Nedostatek blízkých konkurentů.
 • První řada domů. Pokud kvůli nějaké přestavbě uvnitř čtvrti bude vaše budova ve druhém řádku, tok lidí bude klesat o polovinu.
 • První patro. Výjimku tvoří nákupní centra, kde se za přítomnosti vnější reklamy může salonek nacházet kdekoliv. Semi-suterénu a suterénu místnosti jako místo, kde budete hostit své studio, se nedoporučují.
 • Stropy od 3 m.
 • Samostatný vchod a nouzový východ.
 • Pokud je to možné, zobrazte okna a průzor nad vchodem.

Vzhled budovy a interiéru přímo závisí na typu a rozsahu vašeho kosmetického salonu.
Ale v každém případě potřebujete několik vodovodů, stejně jako vodiče, které odolávají 220V a 380V.

Když mluvíme o záběry budoucího salonu, časté doporučení je nejméně 100 metrů čtverečních. m, ale existují příklady úspěšných salonů střední třídy, které se nacházejí na třetině této oblasti.

Obrázek z webu: nashpilkah.com.ua

Zaměstnanci

Pro práci budete potřebovat:

 • Salon Manager
 • Administrátor
 • Účetní
 • Kadeřnictví. Lepší všestranné lidi
 • Cosmetologové
 • Mistr manikúry a pedikúry
 • Čistič.

Seznam není úplný, záleží na profilu instituce, kterou jste si vybrali. Možná vytvoříte velké centrum, ve kterém bude místo pro dietisty i masérky.

Jako zaměstnanci haly si vyberte příjemné, společenské osoby. Mnoho klientů ráda mluví během účesu nebo manikúry.

Nezapomeňte pravidelně posílat pracovníky na opakovací kurzy, což jim umožní představit si hlavní módní trendy a bude mít pozitivní dopad na jejich práci.

Zařízení

A opět vycházíme z třídy a stupně salonu.
Možná budete potřebovat:

 • Pokud váš salon zahrnuje kadeřnictví - zařízení pro péči o vlasy: účesy, barvení, vytváření účesů.
 • Za přítomnosti služby manikúry / pedikúry - zařízení pro péči o nehty.
 • Pokud předpokládáte kosmetologa - kosmetologické vybavení.
 • Zamýšlejte provést SPA procedury - zařízení pro péči o pokožku celého těla. Zahrnuje solárium a speciální masážní stoly.
 • Sportovní simulátory, pokud máte centrum založené na sportovním klubu.

Kolik peněz potřebujete k otevření kosmetického salonu?

Jak víte, záleží úplně na vašich požadavcích.

Pronájem malého bytu pro kadeřníka v ložnici (zvláště pokud sami půjdete majiteli) budete stát alespoň dvě levnější 40 metrů čtverečních. m v nákupním centru. A časy jsou levnější než podlaha v prestižní oblasti.

Nákup kotle (v kadeřnictví musí být vždy horká voda), kosmetické opravy, nábytek a vybavení, které lze použít. Pro hospodářský salon je to přípustné. Je důležité, aby byla čistá a čistá.

Ale při vytváření salon střední třídy bude muset provádět kvalitní opravy, investovat do interiérového designu, poskytovat dobré materiály, vybavení, uniformu pro zaměstnance.

Mzdový fond je také vypočítán z úrovně specialistů, které potřebujete. Vzhledem k tomu, že platy kadeřníků - všestranné osoby, pokud důvěřují internetu, se pohybují od 20 do 75 tisíc měsíčně.

Pokud se investice do reklamy malého salonu může omezit na pouliční pult s nápisem typu "účesy ze 150 rublů". Ty větší a prestižnější zařízení musí používat všechny druhy reklamy, až po volání potenciálních klientů s průzkumy.

Obrázek z webu: arthair.ru

Ale být připraven na skutečnost, že v prvních měsících výdajů překročí výnosy.

Pokud jste správně vytvořili pracovní postup, za pár měsíců bude čistý zisk alespoň 30%. A počet běžných zákazníků za rok se zvýší na 60% celkového toku.

S dobrou organizací máte možnost vrátit investice během jednoho roku.

Pokusili jsme se odrážet odpovědi na nejdůležitější otázky. Bohužel, veškeré složitosti otevření kosmetického salonu lze naučit pouze tím, že se zabýváme touto záležitostí. Pokud stále máte pochybnosti o tom, že vám to vyhovuje, seznámíte se s tímto materiálem.